***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 16 מרץ 2017, 14:24

כמעט בכל יום מתקבלים בתחנות משטרה ברחבי העולם דיווחים מוזרים על כוחות על טבעיים שמתנכלים לאנשים תמימים, אולם הם בדר"כ מתקבלים בעייפות ובערבון מוגבל למדי, ונדיר יהיה למצוא תלונה כזו שאומתה על ידי המשטרה. הזוי ככל שזה ישמע, אבל זה בדיוק מה שקרה לפני מספר שבועות בעיירה פוארטו מונט שבצ'ילה, כאשר שוטרים שהגיעו לבית משפחה שהתלוננה על רוח זדונית המתעללת בבני הבית, פגשו בה בעצמם, ונאלצו להודות כי יש אמת בדברים.

הסיפור הזה נשמע כאילו נלקח מסרט אימה קריפי במיוחד ואינו יוצר רושם אמין במיוחד, אולם הוא בכל זאת הצליח להסעיר מדינה שלמה ולככב בראש הכותרות בתקשורת, אז פשוט נביא את העובדות כפי שהתרחשו.

ב -26 בפברואר, הוזעק כח משטרתי אל בית בפוארטו מונט לאחר שבעל הבית התקשר למספר החירום ובקול נואש סיפר כי הם מותקפים על ידי כוחות על טבעיים. הוא ציין כי מזה תקופה ארוכה, דברים מוזרים מתרחשים בבית, חפצים מתחילים לרחף באוויר ושריפות פורצות ללא כל סיבה. המשטרה התייחסה אל התלונה בזלזול האופייני אולם החליטה בכל זאת לשלוח ניידת למקום כדי לבדוק אם לא מדובר במקרה של אלימות במשפחה.

כאשר הגיעו השוטרים לחצר הבית הם הבחינו במספר חלונות מנותצים ובמזרן שרוף למחצה הזרוק בחצר. בני הבית שחיכו להם מפוחדים ספרו להם על הפעילות המוזרה המתרחשת בתוך הבית כאשר לטענתם מסתובבת בו רוח רפאים מסתורית ואלימה שעושה בו שמות. השוטרים לא האמינו להם כמובן, אבל לאחר שנכנסו אל פנים הבית, לא עבר זמן רב עד שהם שינו את דעתם.

בוריס אולבריה גונזלס, אחד השוטרים בתחנת המשטרה השישית פוארטו מונט שנכח באירוע, אמר לכתבים כי הוא ועמיתיו חקרו את האב בתוך הבית כאשר לפתע מגרפה הוטחה אל הרצפה מעליית הגג, כאילו מישהו זרק אותה. לאחר שבדק את עליית הגג ואישר שלא היה בה איש, גונזלס סיפר כי הוא קרא ל"שד" וביקש ממנו לעזוב. לאחר שלא קיבל כל תשובה, הוא פנה לצאת מהבית, אבל בדרכו אל דלת הכניסה הוא הותקף מאחור על ידי סכין.

"זה היה סופר מוזר," גונזאלס אמר לכתבים. "למרבה המזל, לבשתי את אפוד המגן שלי, כך שלא סבלתי מפציעות קשות. זה היה מסוג הדברים שרואים בדרך כלל בסרטי אימה, אין לזה הסבר הגיוני בחיים האמיתיים. בהתחלה לא האמנתי לזה בעצמי".

השוטרים אשרו לאחר אירוע כי הם ראו עשן בתוך הבית למרות של היה בו אף אחד שיכול היה להצית אש. בעל הבית סיפר כי השריפות הפתאומיות הללו השאירו אותם ערים במשך לילות שלמים מתוך פחד שהבית עלול לעלות באש בשנתם .

גם הכמרים שנקראו לבית "רדוף" הרוחות, לא הצליחו לגרש את ה"אורחים" לא רצויים. בשעה 2 בבוקר, בני המשפחה הועברו למגורים זמניים בבית מחסה בסביבה, שם יישארו עד שביתם יחזור להיות מקום מבטחים.
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 1552
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 16 מרץ 2017, 16:36

יצחק הספרן כתב:ניו זילנד: נהר זכה לראשונה למעמד חוקי של אדם

הפרלמנט בניו זילנד העביר חוק שמקנה לנהר Whanganui מעמד של ישות חיה.
המאורים, תושביה המקוריים של ניו זילנד, נלחמו למעלה מ-160 שנים כדי להשיג מעמד זה לנהר.
ההכרה מאפשרת לנהר לנהל תביעות בבתי משפט.

אם אנשים יכנסו לנהר וילכלכו או יזהמו אותו, הנהר יתבע אותם?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 10826
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 מרץ 2017, 11:15

ניו יורק - האם צריך להתייחס לשימפנזה כאל אדם, עם זכויות משפטיות?  
 
  אחרי הנהר, מגיעה השימפנזה?

האם צריך להתייחס לשימפנזה עם זכויות משפטיות מלאות?

כך עו"ד סטיבן וייז ניסה לשכנע את בית המשפט לערעורים המדינתי במנהטן ביום חמישי. וייז, המייצג את פרויקט זכויות הלא אנושיים של בעלי החיים, טען כי את שני השימפנזים בשם טומי וקיקו יש לשחרר מכלובים על מנת לגור במקלט חיצוני.

וייז מנסה כבר שנים, ללא הצלחה, להגיע לבתי המשפט להעניק צו לשימפנזים כדי, כך הוא אומר, לשחרר אותם ממעצר בלתי חוקי.

לדבריו, לקופים, אשר לא הופיעו בבית המשפט, מגיעה איכות חיים טובה יותר. אם בית המשפט מסכים, הם יישלחו לחיות עם אחרים ממינם באחד מ- 13 האיים בתוך אגם בפורט פירס, פלורידה, המרכיבות את האתר השמור לשימפנזים.

פנל של חמישה שופטים יפסוק בימים או בשבועות הקרובים.

השומר של השימפנזה קיקו, כרמן פרסטי, אומר שהוא לא מוותר על השימפנזה.

הוא ואשתו הצילו את השימפנזה החירש לפני 23 שנים, מעבדות בסרטים. הוא מאמין שקיקו איבד את שמיעתו כאשר הוא הוכה על ידי מאמן, ויש לו בעיות רפואיות הדורשות תשומת לב מתמדת.

"אם השימפנזה נלקח ממשפחתו המקורית, הוא יכול למות בלי שמשפחתו העכשווית תיתן לו את הטיפול המיוחד שהוא צריך, ותביא אותו לתוך הבית כדי לשחק," אומר פרסטי, ממפלי הניאגרה, ניו יורק, שם הוא פועל ללא שכר לחנך ילדים להצלת חיות.

טומי היה בכלוב בגלוברסוויל, מחוץ לאולבני.

השומר שלו, פטריק לאוורי, קורא לתביעות "דבר מגוחך." הוא אמר לסוכנות הידיעות AP ביום רביעי כי היה אכפת לו באופן זמני עבור טומי לחסוך ממנו מלהיות מורדם, אחר כך הוא תרם אותו לכלוב מחוץ למדינה בספטמבר 2015. לווארי סירב לספק פרטים נוספים, ואמר שהוא לא רוצה למשוך את תשומת הלב בדרמה המשפטית של השימפנזים.

ל-ווייז מפלורידה יש ​​היסטוריה של התדיינות הקשורה לשימפנזים שהחלה בשנת 2013, כאשר תביעה מטעם קיקו הוגשה לראשונה לבית המשפט העליון במדינה במפלי הניאגרה ובמחוז פולטון מטעם טומי.

בשנת 2014, ערכאת ערעור באולבני קבעה כי חוקית טומי איננו אדם מכיוון שהשימפנזים לא יכולים לקבל תפקידים ואחריות. וייז השיב בצטטו משפטים של ג'יין גודול שבו היא אומרת ששימפנזים מבצעים את תפקידיהם ותחומי האחריות שלהם במסגרת משפחתם המקורית וכי יש לקופים יכולות קוגניטיביות מורכבות לאפשר להם לקבל החלטות.

עם זאת, ישות חוקית לא אומרת שחיות צפויות לבצע משימות אנושיות יומיות. זהו מונח טכני המבטיח ישויות משפטיות - במקרה הזה, לשימפנזים - יש זכויות בסיסיות.

פרסטי, בעליו של טומי לא נקט צעדים משפטיים ישירים. אבל יש לו את התמיכה של עו"ד בוב קוהן, שגם כתב סניגוריה על הערעור של אולבני, האומר, ש"אין צורך מעשי לספק זכויות אדם ל-לא אדם."

ובכל זאת, וייז ממשיך לקוות בעקשנות - במיוחד לאחר ששופט ארגנטינאי פסק בנובמבר כי לשימפנזים למעשה יש זכויות משפטיות. "אנחנו ננצח, בסופו של דבר," אמר.

לפרסטי מבט משלו על ההתדיינות.

"אלברט איינשטיין אמר ששפיות היא לעשות את אותו הדבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות", פרסטי אמר בגיחוך. "אבל אני מאמין שהוא עושה את זה בשביל פרסום.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 19 מרץ 2017, 06:32

למכירה - אוויר: חברה סינית מוכרת בקבוקי אוויר צח מהיער!!!

גם בזמנים בהם נראה שהכל ניתן למכירה, אנו יכולים להתנחם בעובדה שלפחות האוויר שאנו נושמים הוא נקי.

בסין, לעומת זאת, החליטה חברה ממשלתית למכור בקבוקים של אוויר צח מיער במערב המדינה ב-7 דולר לבקבוק, כאשר כל בקבוק מתאים לשתי דקות שימוש רצוף.

"הקמנו מפעל ביער שדוחס אוויר ישירות לתוך הבקבוק. הצרכנים ירגישו כאילו הם נושמים ביער," אמר ג'אי וונג'ון, מנהל מכירות בחברת תעשיית יער סנקין.
"אם המחיר הוא מעט גבוה, אנו מציעים ללקוחות להשתמש בבקבוק האוויר קצת בכל פעם," הוסיף ג'אי.

בינתיים, למרות שבחברה מסרבים לשתף בנתוני המכירות של האוויר, ישנם כבר צרכנים מרוצים. "האוויר מזכיר לי את היער," כתב משתמש באתר הקניות הפופולרי בסין והוסיף כי המחיר הוא "סביר".
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות
 
הודעות: 1552
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 01:19
מיקום: ארץ הקודש
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 מרץ 2017, 07:15

הודו: אכר מפאנג'אב זכה ברכבת (קיבל בעלות) במסגרת מאבק משפטי כנגד חברת הרכבת ההודית

חברת הרכבות הממשלתית בהודו הפקיעה שטח אדמה של האכר כדי להרחיב מסילה אך לא פיצתה אותו.
האכר ניהל מאבק משפטי כנגד החברה ובסופו של דבר כשהוא לא הצליח לקבל פיצוי נתן לו שופט פיצוי ב"שווה ערך" - רכבת נוסעים + משרדו של מנהל התחנה בה עוברת הרכבת.
האיש ועורך דינו מיהרו לתחנה והציגו את מסמכי המשפט לנהג אך בסופו של דבר איפשרו לרכבת להמשיך בדרכה כדי לא לגרום לאי נוחות לאלפי נוסעים.
בעבר כבר קיבלו אנשים רכבות כפיצוי בבתי משפט הודים וחברת הרכבות נאלצה לשלם את חובותיה כדי להמשיך להפעילם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 מרץ 2017, 18:44

איך הצילה החתולה הזו את הבעלים שלה ממוות?

החתולה גרייסי לא נוהגת בדרך כלל להגיע לחדר השינה של הבעלים שלה בלילה. אבל לפני חודש וחצי היא עשתה זאת – והצילה את חייהם
מעיין כפיר | כ"א אדר התשע"ז | 19.03.17 10:53
לפני כחודש וחצי, אנט שרהאם מהעיר רידבורג, ויסקונסין, התעוררה באחת בלילה כשאינה חשה בטוב. היא ניסתה לקום מהמיטה, אבל התמוטטה לתוך כסא ולא הצליחה לזוז. בעלה, קווין, ישן שינה עמוקה.

אנט הרגישה שהיא הולכת ונחנקת, אך לא הצליחה להוציא הגה. מי שנחלצה לעזרה היא חתולת המשפחה, גרייסי.

"פתאום שמעתי את גרייסי דופקת ודופקת על דלת חדר השינה", סיפר קווין. "התעוררתי והלכתי אל הדלת כדי שגרייסי תפסיק להרוס אותה – ואז ראיתי את אנט יושבת בכיסא".

בני הזוג, שחשו שניהם ברע, התקשרו למשטרה ודיווחו שהם אינם מסוגלים לנשום. כוחות ההצלה שהגיעו עד מהרה גיחו כי בבית יש רמות רעילות של פחמן חד חמצני, שנגרמו בגלל תקלה במערכת החימום.

"גרייסי הצילה את החיים שלנו", אומרים בני הזוג. "היא אף פעם לא מגיעה לחדר השינה שלנו בלילה, אבל הפעם היא הגיעה וגרמה לכך שנישאר בחיים".

למרבה המזל, גם גרייסי עצמה שרדה את ההרעלה והיא ממשיכה לחיות בנחת בבית המשפחה שחבה לה את חייה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 מרץ 2017, 12:57

עכשיו התור של ההודים לתת לנהר דרגת אדם,

הבדלי מעמדות: נהר הגאנגס בהודו קיבל מעמד של בני אדם


בית משפט בצפון הודו העניק לנהר גאנגס ולנהר יאמוּנה, אחד מיובליו, מעמד של בני אדם. בית המשפט קבע כי לשני הנהרות יש להעניק יחס זהה לזה שמקבלים בני אנוש, וכי מי שיפגע בהם או יזהם אותם ייענש כפי שהיה נענש לו פגע בבני אדם. ההחלטה באה בעקבות זיהום של מי נהר יאמונה בביוב ובפסולת תעשייתית הזורמת לנהר גנגס ה"קדוש" לבני ה"דת" ההינדית.
נ.ב. עיקר זיהום הנהר זה בכלל מאפר גופות המתים שזורקים לנהר בשל "קדושתו".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 מרץ 2017, 12:58

צעיר שניסה לשרוף נמלים בבית הוריו, שרף את הבית והרג שלש חיות מחמד

מכבי האש של מדינת מיין מדווחת שצעיר שרף את בית הוריו והרג שלושה חיות מחמד בזמן שניסה להשמיד נמלים במרתף שלו על ידי גפרורים.
החוקרים אומרים, שדבון דוקט בן ה -21 ניסה לשרוף את הנמלים בגפרורים מעץ כאשר אחד מהגפרורים הדליק חומרים דליקים שגרם לאש להתפשט במהירות לשאר הבית.

הרשויות מדווחות שדוקט טופל בשל שאיפת עשן וכביות לאחר שהוציא מספר פריטים בוערים מהבית. הבית בבעלות הוריו, שלא היו בב ית באותו זמן.

האש הרגה שני חתולים וכלב אחד וכנראה שהצעיר לא יואשם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 מרץ 2017, 18:39

כך נלחמת סין בגנבי נייר טואלט

לעיריית בייג'ין נמאס מכך שתושבים משלימים ציוד בשירותים הציבוריים. מעכשיו, תוכנה לזיהוי פנים תקבע אם המבקש יקבל נייר טואלט או לא

אם שוד נייר טואלט לא נראה לכם כמו פשע שמעיק במיוחד על הקופה הציבורית, זה פשוט סימן שאתם לא חיים בסין. בסין, שרבים מתושביה חיים בעוני, דרך מקובלת להשלים ציוד כמו נייר טואלט וסבון היא לקחת כמויות גדולות מהמוצרים האלה המצויים בשירותים ציבוריים.

הרשויות בבייג'ין, עם זאת, החליטו שהמנהג המקומי הזה מכביד מידי על התקציב הציבורי. כתוצאה מכך, נייר הטואלט בפארק הציבורי 'היכל השמים' בבייג'ין ננעל בתוך מכשיר מיוחד שמוציא רק כשישים סנטימטרים של נייר טואלט לכל דורש, ורק אחרי שהוא סורק את פניו של מבקש-הנייר בתוכנה מיוחדת. המכשיר אז מאחסן בזיכרונו את הפרצוף, ואם בעל אותו פרצוף יחזור לבקש נייר טואלט תוך פחות מתשע דקות – יסרב המכשיר להוציא נייר.

על אף שמדובר בצעד לא שגרתי, הרשויות בבייג'ין מתכוונות לבדוק את היעילות שלו בהפחתת גניבת נייר טואלט. אם הניסוי בפארק יצלח, עד מהרה יצוידו כל השירותים במבני ציבור ואתרים ציבוריים בעיר במכשיר דומה, כולל התוכנה לזיהוי פנים.

תושבי בייג'ין, מיותר לומר, לא ממש שמחים עם אמצעי הבטיחות החדש. לא רק שכבר אי אפשר לבנות על סטוק נייר טואלט מהפארק, הם מתלוננים גם שהמכשיר קמצן מידי, ולא מקצה מספיק נייר טואלט.

אבל גם אם מכשירים לפיקוח על שימוש בנייר טואלט יהפכו רווחים בכל חלקי בייג'ין, מצבם של התושבים שם טוב יותר ממצבם של סינים בערים רבים אחרות, כולל שנחאי. בערים האלה הרשויות מצאו דרך פשוטה יותר להתמודד עם שוד נייר הטואלט: הם פשוט לא מספקים שום נייר באף שירותים ציבוריים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 מרץ 2017, 19:32

כשהראשל"צ סיפר לרבנים על הקוף המאולף מב"ב
הראשל"צ הגאון רבי יצחק יוסף שהגיע לפומציה שאיטליה במיוחד בכדי להשתתף בכנס השנתי של "מרכז רבני אירופה", סיפר לבאי הכנס על קוף מאולף שקיפץ בבני ברק

הראשל"צ בכנס כאשר נכנס הגר"י יוסף אל אולם הכנסים קיבלו אותו הרבנים בשירת 'שאו שערים'. סמנכ"ל מרכז רבני אירופה הרב אריה גולדברג קידם את פניו בדברי ברכה והודה לו על המאמץ שעשה בהגעתו אל הכנס.

את המשא ההלכתי בעניין אמירה לנוכרי, שבת וטכנולוגיה, פתח הגר"י יוסף במעשה שהיה בבני ברק. "באחת השבתות בהם שהיתי בבני ברק, בעודי הולך ברחוב, הבחנתי בהמולה גדולה. התעניינתי מה אירע ומצאתי עצמי נקלע לדיון הלכתי מעמיק. סיפרו לי שבקרבת מקום מתגורר נכה צה"ל שמשרד הבטחון נתן לו קוף מאולף שמשמש אותו לצרכיו. הוא מדליק לו את האור, פותח לו דלתות ועושה עוד פעולות רבות ומגוונות.

"באותה שבת מישהו הרגיז את הקוף והוא נמלט מהבית אל הרחוב, והתחיל לקפץ בין גגות הבתים והעצים של שכונת רמת אלחנן. קמה המולה גדולה, הילדים חגגו, והנכה, שנמנה על עדות המזרח נזעק לבקש סיוע.

"בעוד אני ממשיך בדרכי פגש בי הגאון הרב יצחק זילברשטיין רבה של רמת אלחנן והתפתחה בינינו שיחה הלכתית בנושא. הגר"י זילברשטיין אמר כי כיוון שהספרדים מחמירים מאוד בנושא אמירה לנכרי, ובעל הקוף הוא ספרדי, אין ביכולתו לכאורה לבקש סיוע. לעומת זאת אם הוא היה אשכנזי, שהם פחות פחות מחמירים בנושא, יכול היה לבקש סיוע בהחזרת הקוף לבית.

"הצעתי להגר"י זילברשטיין שיגיד הוא לנכרי מה לעשות. הוא סירב ואמר שאינו 'גוי של שבת'.
"לבסוף הביא מישהו סלק, והקוף שאוהב סלק ביקש לקחת ולאכול אותו. כך הובילו את הקוף באמצעות הסלק עד לבית הנכה שם סגרו בפניו את הדלת והקוף חזר הביתה".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5058
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: יוסי200 ו־79 אורחים