***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, yehuda, המפצח

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 06:35

טראמפ מודה לפוטין על שהעיף 755 דיפלומטים אמריקאים: 'רצינו לחסוך בהוצאות שכר גם ככה'

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שוחח עם עיתונאים בפעם השנייה הערב (חמישי) וסיפק לא מעט כותרות, כאשר זו שאנשים מתייחסים אליה בעיקר נוגעת לסנקציות הדיפלומטיות שהטילה רוסיה על ארה"ב, באופן ספציפי להחלטה לקצץ 755 מאנשי הסגל האמריקאים במוסקבה.
נ.ב. מסתבר שטראמפ רחוק מלהיות טיפש, מקוריות מאוד מעניינת י.ה.
כאשר נשאל על הנושא, טראמפ ענה: "אני רוצה להודות לו בגלל שאנחנו מנסים לחסוך בהוצאות שכר, וככל שזה נוגע לי אני מודה לו מאוד שהוא העיף מספר גדול של אנשים בגלל שכעת יש לנו הוצאות שכר נמוכות יותר. אין סיבה אמיתית שהם יחזרו לשם (מוסקבה). אני מודה מאוד על העובדה שהצלחנו לחסוך בהוצאות השכר של ארה"ב. אנחנו הולכים לחסוך המון כסף".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 06:40

פריצת דרך בעריכת גנים תאפשר גידול חזירים עם איברים שאפשר להשתיל בבני אדם

הגנים של החזירונים נערכו בכדי למנוע וירוסים שיכלו לגרום מחלות בבני אדם.
הדבר יכול לאפשר בעתיד השתלת איברים בבני אדם מחזירים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 אוגוסט 2017, 06:43

אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף.

אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף. הפליטים רצים לכל עבר
d-bPiRrAdiuG7P9m.jpg
d-bPiRrAdiuG7P9m.jpg (27.22 KiB) נצפה 1478 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 11 אוגוסט 2017, 11:23

יצחק הספרן כתב:אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף.

אירופה החדשה: בעוד בדרום ספרד משתזפים על חוף הים, מגיחה ספינה רעועה עם פליטים לחוף. הפליטים רצים לכל עבר
d-bPiRrAdiuG7P9m.jpg

מאיפה הגיעו הפליטים?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 אוגוסט 2017, 01:23

לקוח מאתר הידברות

משפחה מתמודדת עם צרה צרורה ונדירה. עדר של טרמיטים פשט על הבית ומאיים למוטטו. בצר להם, הם מפרסמים מודעה בעיתונות "דרוש מדביר טרמיטים". לעזרתם מתגייס אדם בעל חסד שיוצא מגדרו לסייע להם ורק אז הם מגלים שלא רק טרמיטים מסוגלים לעולל הרס וחורבן...

הסיפור שלי מחולק לשניים, כאשר כל חלק הוא סיפור בפני עצמו. חלקו הראשון התרחש לפני כחצי שנה. לפני כחודש התרחש החלק השני, וכעת אין לי שום בעיה לספר, מה גם שיש בכך תועלת רבה לציבור.

נחזור שנה לאחור.

אני מתגורר בקומה ראשונה בבית די ישן, וביום אחד הבחנו בנמלים המשתרכות להן בטור ארוך ארוך שמקורו בגינה. ריססנו אותן בתכשיר נגד נמלים והנחנו שהכול בסדר.

אך לא. טור הנמלים הלך והתעבה מיום ליום ולמעשה השתלט על כל חלקי הבית, ניסינו לסתום חורים, ניסינו להביא רעל חריף יותר אך לשווא.

יום אחד אנו מבחינים שדלת המטבח אכולה, ניעור קטן הביא לנשירתן של מאות נמלים. כעת הבנו שתרסיסים למיניהם לא יועילו כאן – אנחנו צריכים מומחה.

הזמנו מדביר מקצועי. הוא עשה סיור בבית ומהר מאוד נעצר ואמר: אני לא צריך עוד. הבנתי.
ישבנו בסלון והוא אמר: יש לכם בעיה רצינית.

נו טוב, את זה כבר ידענו מהאופן הדרמטי שהפסיק את הסיור שלו.

"יש לכם טרמיטים", אמר. "זה סיפור ממש לא פשוט ולא בהכרח ניתן לפתרון, הנמלים הללו אלימות והבית ישן, הן אולי לא ימוטטו את הבית, אבל יאכלו כל מה שהן יכולות לאכול ותאמינו לי – הן אוכלות כמעט הכול. אני יודע שיש כמה מדבירים מיוחדים לנושא, אבל אני לא מתעסק בתחום, תחפשו אולי במדריך הטלפון או משהו כזה. אני בטוח שתמצאו.

הוא יצא ואנחנו ישבנו עם הראש בין הידיים ולא ידענו מה לעשות עם עצמנו.

פנינו לספר הטלפונים. הייתה שם חברה אחת של הדברת טרמיטים. התקשרנו ואמרו לנו שהם סגרו את העסק.

* * *

בצר לנו פרסמנו מודעה לוח בעיתון "דרוש מדביר טרמיטים באופן דחוף".

כמה ימים חולפים ואז מתקשר אלינו מישהו שלא נשמע כמו מדביר. הוא באמת לא היה מדביר כי אם מנהל תלמוד תורה שסיפר שאצלו בתלמוד תורה היו טרמיטים, והוא במשך חצי שנה חיפש מדביר, הגיעו אליו כל מיני שרלטנים ורמאים ש"ריססו במים". הוא שילם הון, אבל הטרמיטים לא נעלמו.

"ואז הגעתי למדביר מספר אחת במדינה", סיפר "הוא הגיע, פינה את תלמוד התורה לשבוע, ממש כך, ומאז אין אפילו טרמיט אחד".

התלהבנו. "איך מגיעים אליו?" שאלנו.

"אז זהו, שאני לא מוצא את הטלפון שלו, אבל כעת ראיתי את המודעה שלכם וקודם כול התקשרתי, אני אעשה סדר במשרד ואמצא".

סגרנו את הטלפון, ופשוט קיווינו שימצא את המספר.

הוא התקשר כבר באותו ערב. "מצאתי את המדביר", אמר ונתן לנו את מספר הנייד שלו, "אבל לפני שאתם מתקשרים עליכם להחליט מה לעשות. הוא אחד מהיחידים בארץ והוא יודע את זה, ולכן המחירים שלו מוגזמים. אני נאלצתי לשלם לו משהו בסביבות שלושים אלף שקלים, אחרי הנחה. אבל במקרה שלי היה מדובר בפנימייה. הוא אמר לי שהמחיר שלו לדירה הוא משהו בסביבות עשרת אלפים שקלים. לדעתי, אם אתקשר אליו כמעין המשך עבודה למכרים שלי, אוכל להציג זאת כטובה אישית לי, ולבקש ממנו להוזיל את המחיר בחצי. חבל לי שאתם סתם תשלמו מחיר, שהוא לכל הדעות מוגזם עם כל הכבוד לזה שהוא מדביר כל כך נדיר".

"אני חושב שאין בכלל שאלה", עניתי לו, "אני ממש מודה לכם על הזמן שאתם משקיעים בנו, אם הרב יכול להוריד את המחיר זה יהיה ממש חסד גדול בשבילנו".

הוא חזר בתוך שעה ואמר שלא הצליח להוריד למחצית, אבל הוריד אותו לחמשת אלפים וחמש מאות שקלים. הוא ממש התנצל על כך שלא הצליח להוריד לחמשת אלפים עגול.

"זה בסדר", אמרתי לו, "אתה חסכת לנו ארבעת אלפים וחמש מאות שקלים שזה כמו המשכורת החודשית וקצבת הכולל שלי. אין לנו מילים להודות לך, מה גם שהיינו משלמים גם את כל הסכום".

סיכמנו שמבחינת המדביר הוא זה שעשה את ההזמנה, וכל דרישה כספית נוספת, אם תהיה כזו, תופנה אליו כדי שלא ינסו להוציא מאתנו כספים נוספים בטענות כאלה או אחרות.

הרב שלח מונית בתיאום אתנו כדי שנעביר לו את התשלום. המונית הגיעה, ואני ירדתי ונתתי לנהג מעטפה ובה חמשת אלפים וחמש מאות שקל דמי ההדברה ועוד חמש מאות שקל תרומה לתלמוד תורה. שאלתי את הנהג כמה עלתה הנסיעה הוא נקב בסכום ושילמתי לו.

לאחר מכן התקשרתי לרב, הודיתי לו וסיפרתי לו על התרומה ועל כך ששילמתי לנהג (שלא יגבה פעמיים...) הוא התרעם על התרומה ואמר שלא עשה זאת על מנת לקבל פרס, ואני עניתי שזה היה על חשבון הזמן של התלמוד תורה, ולכן אני מרגיש צורך. הוא הודיע לי שיסכם עם המדביר מתי להגיע, ושיתקשר אלי.

* * *

המתנו עד הערב לטלפון והנחנו שלא השיג את המדביר, ושמחר הוא יתקשר.

למחרת הוא לא התקשר עד הצהריים והחלטנו להתקשר אליו. מה ששמענו היה את המשפט הבא: "המספר שאליו הגעת איננו מחובר".

לאחר שהתקשרנו ארבע פעמים התחלנו להבין שמשהו כאן השתבש. אדם שנתנו לו ששת אלפים שקלים ניתק את הקו רגע לאחר מכן.

נזכרנו בטלפון של המדביר שמסר לנו חייגנו ומה אתה חושב? " המספר שאליו הגעת איננו מחובר".

ישבתי מול רעייתי בסלון, ושנינו לא ידענו מה לעשות עם עצמנו.

שחזרנו כל מה שקרה כאן. נפלנו לידיו של מגה-נוכל מתוחכם. הבן אדם ראה מודעה בעיתון, הציג עצמו כמנהל תלמוד תורה, (ואני חייב להחמיא לו שעשה זאת עם כל הניואנסים הדקים) הציג לנו רף מחיר גבוה ואת עצמו כמגן ומושיע, קנה את אמוננו לגמרי בכך "שלא הצליח להוריד אותו כפי שרצה", ובדרך הוסיף לרווחיו עוד חמשת אלפים וחמש מאות שקל, ועל כל החגיגה הזו קיבל כפרס וכאות ומופת להצטיינותו במעשה הנוכלות חמש מאות שקל כ"הכרת תודה".

זה היה יותר מדי בשבילנו. האמת שהתחלנו לצחוק. אל תשאל מדוע, צחקנו על עצמנו שנפלנו ככה... כשסיימנו לצחוק הפך הצחוק אצל אשתי לבכי. בכי על שהוליכו אותנו שולל, על שצחקו עלינו ככה ורק בסוף על זה שגנבו לנו ששת אלפים בלי שום מאמץ. וכאן נזכרנו שאחרי הכול נשארנו עם בעיית טרמיטים שאין לנו מושג איך לפתור אותה.

* * *

פנינו למשטרה כמובן. הם הזמינו אותנו להגיש תלונה. עם כל הסימפטיה גם הם לא יכלו שלא לחייך פה ושם כשסיפרנו להם את הסיפור, הם התנצלו על כך, ואנחנו הבנו אותם.

החוקרים התמקדו משום מה בנהג המונית. ניסו לגרום לנו להיזכר מאיזו חברה הוא הגיע. אמרו שייתכן שהוא עצמו הנוכל, וגם אם לא או שהוא משתף פעולה אתו או שהוא היחיד שראה את הנוכל ויכול לזהותו.

משום מה לא יכולתי לתת שום סימן מזהה על נהג המונית. הסבירו לי זאת במשטרה. כשאדם ממוקד במטרה כלשהי, כל הרקע הסביבתי מיטשטש בעיניו. הם נתנו לנו תמונות של נוכלים שאולי נזהה באחת מהן את נהג המונית. לא זיהיתי משהו שמתקרב לזה.

יצאנו משם במפח נפש.

כמה ימים ארכו לנו כדי להתעשת ולחפש מדביר מקצועי. ידיד חיפש ומצא חברה בשם "חרקירי" שמתמחה בהדברת טרמיטים. היינו מגיעים אליהם לולא הנוכל שהתקשר כל כך מהר "לעזור לנו". תתפלא, הם עשו לנו את העבודה באלף ושש מאות שקל (20 שקל למטר, למי שמתעניין) עם אחריות לארבע שנים בלי טובות ובלי מוניות.
ניקינו את הבית מטרמיטים, אך את הלב לא הצלחנו לנקות מעגמת הנפש.

* * *

עברו כמה חודשים. יום אחד אני הולך ברחוב ורואה מולי מונית. אני מתבונן בנהג ומזהה אותו כנהג המונית שלקח ממני את הכסף.

אינסטינקטיבית אני מושיט יד ומסמן לו לעצור. הוא עוצר. אני עולה למונית מוסר לו כתובת רחוקה בעיר ומיד בודק מסביב את שם בעל המונית או הנהג. רואה דסקית קטנה מימין ורושם לעצמי בפתק את שם הנהג ואת מספר הפלאפון שלו. שיהיה.

לאחר מכן אני שואל אותו: "אתה מזהה אותי?"
הוא אומר: "לא".

"לפני כמה חודשים נתתי לך מעטפה חומה עם כסף ברחוב... ושילמתי לך שבעים שקלים כשליחות, ואמרתי לך שלא תיקח את הכסף ממי ששלח אותך, זוכר?"
הוא נזכר מיד.

"אתה זוכר למי הבאת את הכסף?"
"במעומעם", הוא עונה, "אדם כבן חמישים, מגולח שמנמן. הוא הזמין אותי בטלפון והמתין לי בצומת רחובות", וכאן הזכיר הנהג את הכתובת.

"אתה יודע שהוא נוכל?" אמרתי.

"לא". הוא אמר בהפתעה "למה אתה אומר ככה?"
סיפרתי לו.

כשסיימתי את סיפורי הוא אמר לי "אני אעשה הכול כדי לסייע לך לתפוס אותו".

"באמת?" אמרתי באי אמון, "אתה מוכן לגשת אתי למשטרה למסור עדות?"
"מיידית", אמר בפסקנות.

הגענו למשטרה. הוא המתין יחד אתי, ולאחר מכן נכנס למסור עדות.

יצאנו משם וכבר היינו יותר קרובים לפתרון התעלומה.

"יש לי רעיון", אמר הנהג, "אני חושב שאצליח לעלות עליו".

"איך בדיוק?" אני אומר.

התיישבנו במונית שלו, ובכל הדרך עד ביתי הוא שרטט לי את תכניתו. היא הייתה מעולה.

למחרת פרסמתי מודעה נוספת בעיתון "דרוש מדביר לנמלים שאינן נכחדות בדרך הרגילה".

מספר הנייד שפרסמתי היה של אחי.

עוד באותו היום קיבל אחי טלפון מ"מנהל תלמוד תורה" שהסביר לו שכנראה מדובר בטרמיטים ושהיה לו כזה דבר בתלמוד תורה ויש רק חברה אחת... ושהוא עולה המון...

והוא יכול להוריד לו מעשרים אלף לעשרת אלפים שקל. (קיבל תיאבון הבחור).

אחי הודה לו נרגשות, ולאחר שעתיים קיבל טלפון נוסף שבו בישר לו "הרב" כי הצליח להוריד את המדביר המיוחד לשמונת אלפים שקל. אחי נשמע 'נרגש' מהכרת טובה.

הם סיכמו שישלח מונית, ואכן המונית הגיעה, אלא שהפעם במקום חבילה אחת קיבל הנהג שלוש חבילות. אני ואחי.

החבילה השלישית הייתה בדמות שוטר שנכנס גם הוא למונית, סיפר לנהג איזו שליחות הוא עומד לבצע, והורה לו לשתף אתו פעולה.

כפי שצפה נהג המונית מראש, הנוכל לא אמר לנהג המונית היכן הוא נמצא כי אם מסר לו מספר פלאפון שבאמצעותו כיוון אותו לאזור מסוים.

הגענו לאזור, והוא אמר לנהג: "אני נמצא ליד הקיוסק". לא ראינו כי כופפנו את הראשים, הנהג שעט לידו ועצר בחריקה, ומהמונית יצא השוטר במהירות ועצר את הנוכל המופתע שדמה להפליא לתיאורו של נהג המונית הראשון. שמנמן מגולח ובעיקר רחוק מאוד מתלמוד תורה.

הבן אדם נעצר והובל לחקירה, במהלכה הודה בעשרות רבות של מעשי נוכלות, שכל אחד מהם שווה סיפור בספר שלך, אבל חבל לשעמם כי העיקרון בכולם דומה. ניצל תמימותם של אנשים תוך נקיטת לשון חלקה.

כך קרה שהטרמיטים זיכו אותי להציל את כספם של יהודים תמימים מדי, ולהציל אחרים ליפול בפח דומה.

אם לסכם את הסיפור במשפט: חיפשתי מדביר מצאתי מזיק, ולבסוף מצאתי את עצמי מדביר את המזיק.

לרכישת ספרי חיים ולדר לילדים ולמבוגרים ב"הידברות שופס" חייגו למספר: 073-222-12-50
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 אוגוסט 2017, 01:26

יצחק הספרן כתב:צ'צ'ניה: מטוס קל ניסה להמריא בכביש רגיל אך התנגש בטנדר;

רוסיה, צ׳צ׳ניה: תקרית חריגה אירעה היום בכביש כאשר מטוס קל ניסה להמריא אך נכשל לאחר שהתנגש בטנדר, רק בנס הטייס נפצע פצעים קלים, לא דווח על נפגעים נוספים מלבדו.
-התיעוד

יש לי הסרטון
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 אוגוסט 2017, 11:36

משולש כתב:

רוסיה, צ׳צ׳ניה: תקרית חריגה אירעה היום בכביש כאשר מטוס קל ניסה להמריא אך נכשל לאחר שהתנגש בטנדר, רק בנס הטייס נפצע פצעים קלים, לא דווח על נפגעים נוספים מלבדו.
-התיעוד

יש לי הסרטון

גם לי יש
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 13 אוגוסט 2017, 17:07

אחד ויחיד כתב:
משולש כתב:

-התיעוד

יש לי הסרטון

גם לי יש

תעלה בבקשה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 אוגוסט 2017, 22:35

בתי המשפט מאפשרים לעברייני תנועה להתחזות לאחרים

בתי המשפט מאפשרים לעברייני תנועה להתחזות לאחרים
בתי המשפט לתעבורה בישראל מאפשרים לעברייני תנועה להתחזות לאחרים באמצעות רישום תעודת זהות פיקטיבית לצד שמם. כך, באמצעות מספר תעודת הזהות הפיקטיבית, העבירות, ההרשעות והקנסות נרשמים על שם אנשים אחרים שלא קשורים למקרים.

עברייני תנועה מצאו שיטה להתחמק מרישומים פליליים: בעזרתם האדיבה של עובדי המזכירויות בבתי המשפט הרשלנים.

מזכירויות בתי המשפט לענייני תעבורה לא בודקים את תעודות הזהות של הפונים אליהם, ובכך מאפשרים לעבריינים הללו להגיש מסמכים למזכירות עם מספר זהות פיקטיבי שנגנב מאזרח אחר.

כך, בסופו של יום, נרשמת הבקשה ו/או ההרשעה ו/או הקנס על מספר תעודת זהות של אדם אחר שלא היה מעורב במקרה.

גם לאחר שהתגלתה הפירצה, לא ממהרת הנהלת בתי המשפט לתקן את העניין ומסתפקת בהודעה לקונית לבעל הדין לתקן את מספר תעודת הזהות שלו. זאת ללא פניה למשטרת ישראל וללא מחיקת הבקשות שנפתחו במזכירות על מספר תעודת זהות שגוי.

מקור:
* מזכירות בית משפט לענייני תעבורה פתח תקוה
* תיק בימ"ש - באש 3186-08-17, תעבורה פתח תקוה
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 אוגוסט 2017, 22:39

רופאים קבעו שהמטופלת מעורערת בנפשה - והחמיצו אירוע מוחי''

על פי כתב תביעה שהוגש נגד בית החולים סורוקה, שורה של כשלים בטיפול באישה בת 45, ובראשם קביעה נחרצת של הרופאה המטפלת כי הבעיות שהיא סובלת מהן הן נפשיות, גרמה לצוות הרפואי להחמיץ אירוע מוחי קשה שעברה האישה. כיום היא משותקת בארבע גפיים ומתקשרת באמצעות עיניה בלבד.

על פי כתב התביעה, הרופאה הודיעה בפסקנות כי התובעת צריכה בדיקת פסיכיאטר ולא יותר מזה. האישה, משותקת ולא מתקשרת, המתינה שעות ארוכות עד להגעת הפסיכיאטרית. "מיטתה של התובעת, שהודבקה לה תווית של חולה פסיכיאטרית, מוקמה במעבר במסדרון", נכתב בתביעה, "שכן המיטות שמצוידות במכשור מעקב רפואי נועדו לחולים עם בעיות 'ממשיות' ולא נפשיות".

הפסיכיאטרית הבינה כי אין מדובר בבעיה נפשית וביקשה ייעוץ נוירולוגי, אך הנוירולוגית סירבה להגיע. רק למחרת האירוע ביצעו הרופאים בדיקה נוירולוגית והדמיה, שהעלו כי האישה סובלת מחסימה עורקית על ידי קריש דם עם אוטם בגזע המוח. בבית החולים ביצעו צנתור מוחי בהול, אך זה היה מאוחר מדי - כ-28 שעות מתחילת הסימפטומים. הצנתור כבר לא יכול היה לשנות דבר, שכן רקמת המוח ניזוקה ללא היכר. האישה נותרה כאמור משותקת ו"נעולה בגופה", מתקשרת באמצעות עצימת ופקיחת עיניים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 אוגוסט 2017, 08:29

נדיר: נצפה והוסרט מוס לבן (צבי אמריקאי בצבע לבן)

נצפה והוסרט מוס לבן או בשמו הנוסף מוס רוח הרפאים בגלל צבעו הלבן היחודי, הצבי האמריקאי בשמו העברי נצפה בשבדיה באיזור וורמלד, יש לציין כי בשבדיה חיים כיום כ100 חיות מהזן היחודי
5990c7f42f944bf41.jpg
5990c7f42f944bf41.jpg (119.37 KiB) נצפה 1168 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 אוגוסט 2017, 08:39

בני זוג הזמינו חופשה באיטליה וגילו משפחה שלמה באותו חדר  

בני זוג שהזמינו חופשה באיטליה גילו להפתעתם שיש משפחה שלמה שישנה איתם באותו החדר. אחרי שחברת הנסיעות הציעה פיצוי זעום, הזוג החליט להגיש תביעה על עוגמת הנפש שנגרמה לו

זוג ממרכז הארץ שהזמינו חופשה באיטליה לפני עשרה חודשים מחברת "קווי חופשה". כשהזוג הגיע לבית המלון לפרוק את המזוודות ולנוח מעט הם פתחו את החדר וגילו בתוכה משפחה שלמה שכבר ישנה שם ושעליהם לחלוק איתם את החדר.

"הזמנו חדר זוגי פרטי וקיבלו חדר משותף עם עוד משפחה", טענו בני הזוג. "איבדנו את הפרטיות, החופשה שלנו נהרסה ונגרמה לנו עוגמת נפש גדולה". לדבריהם, בנוסף לזה, המרחק בין שדה התעופה לבית המלון היה כ-60 ק"מ והם נאלצו לנסוע באוטובוס במשך כשעתיים עד שהגיעו ליעד, דבר שלא ידעו עליו מראש.

בני הזוג טענו שחברת הנסיעות הציעה להם פיצוי מעליב של 100 דולר אותו דחו על הסף ולכן הגישו תביעה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב. הם צירפו לכתב התביעה סרטון המחזק את טענותיהם.

חברת קווי חופשה הגישה כתב הגנה בו ציינה כי משך הנסיעה משדה התעופה למלון הוא שעה וחצי. לגבי העובדה שהם שוכנו בחדר יחד עם משפחה נוספת, טענה החברה כי בני הזוג טסו עם בני משפחה ורצו להיות בחדרים צמודים וכיוון שלא היו כאלה הם הוכנסו לחדר משותף שהיה פנוי.

השופט ד"ר מנחם (מריו) קליין שצפה בסרטון של בני הזוג הגיע למסקנה שעדותם הייתה אמינה בעיניו ועלתה בקנה אחד עם הסרטון ושאר המוצגים שהגישו בתיק. השופט קבע כי בני הזוג יפוצו על ידי החברה בסכום של 2,200 שקל. "הגעתי למסקנה כי התובעים הרימו את נטל ההוכחה בדבר הפערים בין מה שהובטח להם לבין חבילת הנופש שקיבלו", ציין השופט בפסק הדין. "עדותם הייתה קוהרנטית ועלתה בקנה אחד עם המוצגים ולכן היא אמינה בעיניי".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 אוגוסט 2017, 09:38

כמעט אכילה: עוגת פירות בת 106 נמצאה באנטארקטיקה  

להערכות חוקרים, העוגה היתה של מגלה הארצות הבריטי רוברט פלקון סקוט. "היה ריח דק של חמאה מעופשת, אבל העוגה נראתה כמעט אכילה", סיפרה מנהלת בקרן מורשת אנטארקטיקה

יונטה ג'וזף, הניו יורק טיימס.
1.4347208.3799451300.png

חברי המשלחת של סקוט (שני משמאל) בקוטב הדרומי, צילום: 1912Henry Bowers

עוגת הפירות, שמקומה בארוחות החג בארצות הברית ובשעת התה בבריטניה מובטח, כבשה לאחרונה יעד נוסף באתר מפתיע – אנטארקטיקה. באחד מהאזורים העוינים ביותר לבני אדם, מצאו חוקרים עוגה מכוסה בשכבה דקה של קרח, שלפי ההערכות היתה שייכת למגלה הארצות הבריטי רוברט פלקון סקוט. הגיל של העוגה המשומרת: 106.

בקרן מורשת אנטארקטיקה אמרו בסוף השבוע כי ריחה של העוגה הוא כמעט כאילו היא טובה למאכל. היא נמצאה במבנה העתיק ביותר ביבשת, שהוקם בכף אדייר על ידי משלחת חוקרים נורווגים ב-1899. לפי הקרן, משלחת טרה נובה, בראשותו של סקוט, שהתה במבנה ב-1911.

1.4352163.3876121588.png
1.4352163.3876121588.png (372.71 KiB) נצפה 1071 פעמים

העוגה שנמצאה באנטארקטיקה. מאכל אידאלי לתנאים בקוטב צילום:Antarctic Heritage Trust

הקינוח, שטעמו נחשב שנוי במחלוקת, יוצר על ידי חברת העוגיות הבריטית "הנטלי ופאלמרס", ונמצא עטוף בנייר בתוך קופסת הפח המקורית שלו. חברת העוגיות נוהגת להתהדר בתפוצה הרחבה של מוצריה, שמופיעים, לדבריה, "במקומות הכי לא צפויים בעולם".

לפי קרן מורשת אנטארקטיקה, קיימות עדויות לכך שסקוט נהג להצטייד בעוגה מסוג זה במסעותיו. בהודעה של מנהלת התוכנית לשימור ממצאים בקרן נאמר כי למרבה המפתיע העוגה נמצאה כשהיא שמורה היטב. "היה ריח דק ביותר של חמאה מעופשת, אבל מעבר לכך העוגה נראתה והריחה כמעט כאילו היא אכילה", אמרה ליזי מיק. "אין כל ספק שהקור הקיצוני באנטארקטיקה סייע בשימור שלה".

אך מדוע שמשלחת מגלי ארצות תיסחב עם עוגת פירות עד לקוטב הדרומי? "מדובר במזון עתיר אנרגיה שאידיאלי לתנאים באנטארקטיקה", הסבירה מיק. "והוא עדיין נחשב למאכל מועדף בקרב מטיילים מודרניים באזורים מכוסי קרח".

העוגה נמצאה על ידי צוות חוקרים שעובד באתר שבמזרח היבשת מאז מאי 2016. "מציאת עוגת הפירות כשהיא משומרת באופן מושלם התקבלה די בהפתעה", אמרה מיק. בנוסף לעוגה, אסף צוות המחקר כ-1,500 פריטים היסטוריים, בהם כלים, בגדים, בשר ודגים שמצבם, לפי מיק, "הידרדר קשות", וריבות שנראות, לדבריה, "די נאות". הפריטים הוטסו לעיר קרייסטצ'רץ' שבניו זילנד, שם יושבת הקרן, ועברו תהליך שימור במעבדה שבמוזיאון קנטרברי.

בהודעה ששלחה הקרן ביום ראשון, נכתב כי קיימים "כללים מאוד נוקשים" לטיפול בעוגת הפירות, וכי הקינוח "מאוחסן בזהירות, לפני שיושב לבקתה (ברגע שהמבנה יעבור תהליך של שימור)". לדברי הקרן, שימור קופסת הפח שבה העוגה נמצאה כולל, בין היתר, הסרת חלודה, ציפוי שרידי הפח ותחזוק נייר העטיפה והתווית. בעוגה עצמה לא ייגעו כלל.

השלב הבא הוא שימור המבנים בכף אדייר, שלפי הקרן נחשבים לשרידים האחרונים להתיישבות הראשונה בכל יבשת שהיא. שאיפתה של הקרן היא להשיב בסופו של דבר את הפריטים שנאספו לבקתות המתוחזקות.

בניגוד לעוגת הפירות, גורלם של סקוט ויתר חברי המשלחת היה עגום. לאחר מסע מפרך לקוטב הדרומי, הם נוכחו לגלות כי משלחת נורווגית הקדימה אותם ב-33 ימים. בדרכם חזרה ב-1912, סובלים מתנאי מזג אוויר קיצוניים, מכוויות קור ומרעב – חברי המשלחת הבריטית מתו כולם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 16 אוגוסט 2017, 23:00

צפו בקוף שמסתלבט על החיים
הקוף הזה נתן הופעה מרתקת לצופים שלט ישכחו אותו מהר כל כך • מסתבר שתאוות העישון לא פוסחת גם על חיות • נתפס בעדשתו של :יוני צור • צפו
http://media.93fm.co.il/new/m/akplayer/ ... 58752b.mp4
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי RUSHL » 16 אוגוסט 2017, 23:29

אחד כתב:צפו בקוף שמסתלבט על החיים
הקוף הזה נתן הופעה מרתקת לצופים שלט ישכחו אותו מהר כל כך • מסתבר שתאוות העישון לא פוסחת גם על חיות • נתפס בעדשתו של :יוני צור • צפו

חסום........................ תעלה בבקשה כבוד המנהל היקר......
כלל לחיים!!! תמיד להיות בפעולה - לא להירדם!, אנחנו באמצע משמרת.
סמל אישי של המשתמש
RUSHL

הודעה שלא נקראהעל ידי מתכנת web » 17 אוגוסט 2017, 00:34

RUSHL כתב:
אחד כתב:צפו בקוף שמסתלבט על החיים

חסום........................ תעלה בבקשה כבוד המנהל היקר......

https://jumbomail.me/j/DrYM8Mo4K02JWLn
סמל אישי של המשתמש
מתכנת web

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 17 אוגוסט 2017, 22:29

השיטה של נשיא ארה''ב לעצור את טרור האיסלאם הרדיקאלי? כדורים טבולים בדם חזיר

בהמשך להודעה ששלח לספרד ובה הביע גינוי למטעם ארה"ב לפיגוע הדריסה שהביא למותם של לפחות 13 בני אדם וכן בהמשך לידיעה על מעצרו של אחד החשודים באירוע, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כעת חוזר על סיפור שאותו העלה במהלך הקמפיין לנשיאות - והוא שיש להרוג טרוריסטים מוסלמים עם כדורים טבולים בדם חזיר בכדי ליצור הרתעה.
"תלמדו מה גנרל פרשינג מצבא ארה"ב עשה לטרוריסטים כאשר נתפסו. לא היה טרור איסלאמי רדיקאלי במשך 35 שנים לאחר מכן!", צייץ טראמפ.

כאמור, האגדה מספרת שיוסף ג'ון "בלאק ג'ק" פרשינג העמיד 50 טרוריסטים מוסלמים בשורה, הורה על אנשיו לשחוט שני חזירים מולם ולטבול את הכדורים שלהם בדם שלהם. לאחר מכן, אנשיו הוציאו להורג 49 מהם בעזרת אותם כדורים וקברו אותם עם דם חזירים.

לפי האגדה, לאדם ה- 50 הגנרל אמר "לך וספר לאחרים מה ראית". מאז לכאורה היה שקט מטרור איסלאמי רדיקאלי. את הסיפור העלה טראמפ מספר פעמים במהלך העצרות שלו, אך לפי הכתבים בארה"ב הסיפור עצמו מפוברק.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 אוגוסט 2017, 15:47

הלובי של מגדל רוטשילד 22 (פייסבוק ישראל) הוא שטח ציבורי חופשי

ערכתי לאחרונה בתאריך 20.08.17 בשעה 11:52 בברכה, mizbala

צריכים מפלט מהחום? מנוחה לרגליים? מסתבר שהלובי שבמגדל רוטשילד 22 הוא "כיכר עירונית" יחידה מסוגה בישראל (לא בטוח שהיחידה י.ה.) שהיא גם ממוזגת, גם עם ספות וגם שטח פתוח לכלל הציבור על פי זכות "זיקת הנאה" (חוק מקרקעין שמעניק הטבות נדלן למי שמעמיד שטחים פרטיים לטובת הציבור). למרבה האירוניה במגדל יושבת חברת פייסבוק ישראל, שכדרך קבע מאבטחיה מונעים כניסה של אזרחים פנימה (בניגוד לחוק). ב-2015 מאבטחים של פייסבוק אף תקפו וגירשו מהבניין עורך דין שביקש להגיש כתב עתירה נגד פייסבוק.
למרות האמור לעיל, ניתן לשבת בלובי באופן חופשי החל מהשעה 08:00 ועד לכל הפחות 22:00. לרבות שימוש בריהוט (ספות וכו'). לתוהים - לא נראה לי שפייסבוק ימנעו מכם (רק אם באתם לבקש מהם עזרה).
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

השמאל ההזוי (העולמי) לא לבעלי קיבה רגישה.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 אוגוסט 2017, 15:56

מיצג בגרמניה: ''אושוויץ על החוף''

הקהילה היהודית בגרמניה מותחת ביקורת קשה על הכוונה להעלות בשבוע הבא מיצג אמנותי המשווה בין השואה לבעיית המהגרים הלא חוקיים מאפריקה. תערוכת האמנות הבינלאומית "דוקומנטה", הנערכת בעיר הגרמנית קאסל ונחשבת לאחת מתערוכות האמנות המודרנית החשובות בעולם, תארח השבוע מיצג המשווה בין יחסה של אירופה למהגרים הלא חוקיים לבין השואה.
המיצג, שיועלה על ידי אמנים מאיטליה ומברזיל, נקרא "אושוויץ על החוף" ומבוסס על יצירה שכתב הסופר והפילוסוף האיטלקי המרקסיסט פאביו "ביפו" ברארדי - מאנשי הרוח הנודעים של השמאל הקיצוני האיטלקי. בדברי ההסבר למיצג, שיועלה במשך שלושה ימים באנגלית ובאיטלקית, מסבירים יוצריו: "האירופאים בונים מחנות ריכוז על אדמתם ומשלמים לגאולייטרים (מושלי מחוזות ברייך הנאצי, א"ב) של טורקיה, לוב ומצרים כדי שיעשו עבורם את העבודה המלוכלכת על חופי הים התיכון, היכן שמלח החליף ציקלון בי. השמדה היא המילה המגדירה נכונה את התחושות וההתנהגות של עמי אירופה ואת פעולתן הפוליטית של ממשלות אירופה. במקום להתמודד עם האחריות ההיסטורית שלנו, אנחנו דוחים אנשים שמנסים לברוח מאומללות וממלחמות ולשחרר את עצמם מכבלי הקולוניזציה שלנו. אנחנו מטביעים מדי יום מספר עצום של ילדים, נשים וגברים".
בחודשים האחרונים חלה עלייה משמעותית במספר האנשים שחצו את הים התיכון מצפון אפריקה לאירופה. לפי נתונים של ארגונים בינלאומיים, רובם המוחלט של אנשים אלו הם מהגרי כלכלה לא חוקיים המגיעים ממדינות אפריקה שאינן נמצאות במצב מלחמה או מלחמת אזרחים. העברת המהגרים הללו לאירופה מתבצעת על ידי כנופיות של מבריחים וסוחרי אדם. מאז תחילת השנה טבעו במימי הים התיכון יותר מ־2000 בני אדם שניסו להגיע לאירופה בדרכים לא חוקיות.
בכירים בקהילה היהודית בגרמניה אומרים שהמיצג פוגע בזכרם של קורבנות השואה ועושה רלטיוויזציה של פשעי הנאצים. שרלוטה קנובלוך, ראשת הקהילה היהודית לשעבר וניצולת שואה, הגדירה את המיצג כ"גרוטסקי" ודרשה למנוע את העלאתו על הבימה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » אתמול, 18:01

טאהש
מיזם חדש !
מכירת מי המקווה שטבלו בו את האדמו"ר זצ"ל בעת הטהרה
קבצים מצורפים
מי מקוה בטאהש.jpg
מי מקוה בטאהש.jpg (20.72 KiB) נצפה 171 פעמים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » אתמול, 18:16

מיזם ישן מאוד, גם בחב"ד עשו את זה...
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » היום, 11:44

בוסניה והרצגובינה: אישה בת למעלה מ-80 נותנת שירות של 'ניקוי עיניים' באמצעות הלשון - וידיאו

השירות שמשגע את בוסניה והרצגובינה.
השירות אומנם נשמע מוזר, אך אישה כבת 80 נותנת שירות של ניקוי תעלות העין באמצעות לשונה הארוכה.
האישה, שנוהגת לעקר לשונה באמצעות אלכוהול, טרם הכנסת לשונה לעין, מספרת כי היכולות הייחודיות שלה גורמות לריפוי.
האישה מספרת כי דחפה את לשונה כבר ליותר מ5,000 זוגות עיניים.
השירות פופולרי מאוד במדינה וזמני ההמתנה לשירות ארוכים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: א ניגון, אבי יואלי, אני פה, חבצלת השרון, יעבץ, לעבדך באמת ו־108 אורחים