***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ***סיפורים פיקנטיים וביזאריים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יוני 2015, 15:03

חדש בבלגיה: מסלול הליכה למסמסים בלבד  

אם חוצים - כן מסמסים: אחרי המסלולים הנפרדים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, עכשיו גם המסמסים מקבלים מקום. חברת הטלפונים הסלולריים Mlab השיקה השבוע באנטוורפן, בלגיה, מסלולי הליכה ייעודיים המותאמים להולכי רגל המשתמשים בטלפונים הסלולריים בזמן ההליכה.

מהחברה נמסר שהיוזמה ליצירת המסלולים הייעודיים, נבעה בראש ובראשונה ממספר הטלפונים אותם נאלצת החברה לתקן מדי יום. לטענת החברה, חלק ניכר מתוך 35,000 המכשירים המטופלים אצלם מדי יום, נפגמו לאחר שאנשים השתמשו בהם בזמן הליכה ונקלעו לתאונות שונות

בנוסף נמסר מהחברה כי מטרת המסלולים, שהוקמו במספר רחובות מרכזיים, להילחם גם בתופעה של הולכי רגל השקועים בטלפונים ואינם מודעים למתרחש סביבם. הולכי רגל אלו עשויים להיפגע בדרכים שונות במהלך ההליכה על המדרכה וכמובן - בזמן חציית כבישים, תופעה אותה מבקשת החברה למגר.

דובר Mlab מסר כי "כולם מסמסים בהליכה. גם אתם כנראה הולכים ברחוב ומסמסים או שולחים הודעות בוואטסאפ לחבריכם, בלי לשים לב למה שמתרחש סביבכם - אלא רק למה שקורה על המסך.

"זה גורם להתנגשות בעמודים או בהולכי רגל אחרים", אמר הדובר. "אתם אפילו עשויים, שלא במודע, לסכן את החיים שלכם בזמן שאתם מסמסים בהליכה תוך כדי חציית כביש מבלי להרים את הראש".

בשנים האחרונות הוקמו במספר ערים נוספות ברחבי העולם מסלולי הליכה ייעודיים למסמסים. בין היתר הוקמו מסלולי-מסמסים בוושינגטון, סין ויוטה. 

נ.ב. לטעמי בשולי המסלול צריך לשים שוליים בולטים/מחוספסים אחרת המסמסים לא יסימו לב שיצאו ממסלולם ;-)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 14 יוני 2015, 15:06

"החיה שטורפת בני אדם יותר מכל חייה אחרת מובלת ע"י טיפשים שלא מבינים את הסכנה !"

בויקי כתוב:
"ההיפופוטם ניזון מכמויות עצומות של מזון צמחי מדי יום ביומו. משום שבמים בהם הוא שוהה כמות הצומח דלה, אין לו ברירה אלא לעזוב אותם לטובת איתור צמחים על פני היבשה, בעיקר צמחיית גדות".
"יתר על כן, מערכת העיכול שלו איננה מותאמת לאכילת בשר, ולכן התנהגויות מן הסוג של אכילת פגרים, טריפה ואף קניבליזם הן די נדירות‏".

כיצד הדברים מתיישבים?..
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יוני 2015, 15:49

יאיר כתב:"החיה שטורפת בני אדם יותר מכל חייה אחרת מובלת ע"י טיפשים שלא מבינים את הסכנה !"

בויקי כתוב:
"ההיפופוטם ניזון מכמויות עצומות של מזון צמחי מדי יום ביומו. משום שבמים בהם הוא שוהה כמות הצומח דלה, אין לו ברירה אלא לעזוב אותם לטובת איתור צמחים על פני היבשה, בעיקר צמחיית גדות".
"יתר על כן, מערכת העיכול שלו איננה מותאמת לאכילת בשר, ולכן התנהגויות מן הסוג של אכילת פגרים, טריפה ואף קניבליזם הן די נדירות‏".

כיצד הדברים מתיישבים?..

שלושה כתבות/סיפורים מתוך מבחר גדול שמדגים לך את מה שלא ידוע לרבים,
ורבים חושבים אותם לחיות חמודות אבל אם היית רואה בגן החיות בראשון באיזה זהירות מופלגת ובאיזה תחמנות זה שמאכיל את ההיפופטם נוהג בכדי לא להיפגע ממנו היית מבין,
ולבנתיים קריאה מהנה ומפחידה;
ההיפופוטם לא נתפס כבעל חיים מסוכן או אכזרי במיוחד, אך האמת היא שסוס היאור נחשב לחיה המסוכנת ביותר באפריקה. במשך רוב הזמן ההיפופוטם מעביר את ימיו באיטיות מנומנמת, אך אם הוא חש בסכנה הוא יתקוף במהירות מפתיעה. בכל שנה נהרגים כ-3,000 בני אדם מהתקפות היפופוטמים.

היפופוטם
למה? גם עוד לפני המקרה המצער האחרון של אבים יריב, שמצא את מותו בזמבזי אחרי שהיפופוטם הפך את הסירה שבה שט עם שני ילדיו הקטנים, היה אפשר לנחש שזה לא מסוג בעלי החיים שכדאי לשקול לאמץ כחיית מחמד. אל תטעו בהתנהלות העצלה והלכאורה בלתי מזיקה שלו, זה עלול להוביל למלכודת מוות. עד לא מזמן

**היונק האפריקני הזה היה מוכר כבעל חיים צמחוני שמקרר את עצמו במים, אולם בשנים האחרונות גילו שאין לו שום דבר עקרוני נגד בשר והוא טורף אותו בהנאה מרובה.**

**החיה הזאת אלימה מאוד, והיא יכולה לפעור את לסתות הענק שלה לכדי מטר וחצי, ועוד לא דיברנו על יכולתה לתקוף גם ביבשה וגם במים. ההיפו נחשב אחד מבעלי החיים המסוכנים ביותר באפריקה. אלפי בני אדם נהרגים מדי שנה מתקיפות של היפופוטמים,**

רובם הגדול בסירות וקיאקים שמעזים לשוט בנתיב השכשוך שלהם. אפילו בספארי הרגוע שלנו ברמת גן היפופוטם נשך ילד בן 12 ופצע אותו. 

איפה? אפריקה, באזורי הנהרות. 

מה עושים? הדרך הנכונה להימנע מלהיתקל בהם היא פשוט לשקשק במים בעזרת המשוטים כדי לגרום להם לזוז מהדרך או פשוט לא לבחור בנתיב שבו הם שורצים. אם המפגש הוא על קרקע מוצקה, חשוב שתותירו להם שביל בריחה לעבר המים, שם הם תמיד מרגישים יותר בטוחים ומוגנים. הם ירמסו למוות כל מה שייקרה בדרך המילוט שלהם. היצור המגושם והשמן הזה מסוגל לגמוע 40 קילומטר בשעה. בני אדם יכולים רק לחלום על תוצאה כזאת, גם אם יש להם מינוי חודשי לחדר כושר. 

דרום אפריקה: ננשך למוות על ידי היפופוטם מחמד

מריוס אלס נהג לומר שהאמפרי, אותו גידל מגיל צעיר, הוא "כמו בן" בשבילו - והתעקש להחזיקו בחוותו למרות שהוזהר כי החיה הפראית והמסוכנת אינה ניתנת לאילוף. בסוף זה עלה לו בחייו
הניסיון לביית את החיה הפראית הסתיים באסון: איכר מדרום אפריקה ננשך למוות על ידי היפופוטםהמחמד שלו, אותו המשיך לגדל למרות אזהרות חוזרות ונשנות כי החיה הפראית אינה ניתנת לאילוף. על המקרה דיווחו היום (שני) כמה כלי תקשורת ברחבי העולם. על פי הפרטים שפורסמו, מריוס אלס בן ה-40, רב-סרן בצבא, ננשך למוות על ידי האמפרי, היפופוטם במשקל 1.2 טונות אותו ניסה לביית ולאלף בחווה שלו במחוז פרי סטייט בדרום אפריקה. גופתו המרוטשת של אלס נמצאה באותו נהר בו נמצא האמפרי לפני שנים, כשניצל משיטפון, בעודו גור.

אלס הוחזק מספר חודשים בידי האנשים שמצאו אותו לראשונה, ובגיל חמישה חודשים הועבר לחוותו של אלס - שגידל אותו מאז. מוקדם יותר השנה אף העלה סרטון ליוטיוב בו הוא נראה משתעשע עם חיית המחמד ורוכב עליה במים. "האמפרי הוא כמו בן בשבילי", הוא אומר בסרטון, "בדיוק כמו בן אנושי. יש אנשים שלא מבינים את מערכת היחסים שלנו. חושבים שלאדם יכולים להיות יחסים רק עם כלבים, חתולים וטשאר חיות בית. אבל לי יש מערכת יחסים על החיה הכי מסוכנת באפריקה".

היפופוטמים, החמושים בשיניים חדות באופן יוצא דופן, אכן נחשבים לאחת מחיות הבר המסוכנות ביותר. הם יכולים לנוע במהירות של כ-50 קמ"ש למרות שמשקלם יכול להגיע לשלוש טונות,

**ולפי המקרים המתועדים, הם הורגים מדי שנה יותר בני אדם מאריות, פילים, נמרים, בפאלואים וקרנפים גם יחד.**
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יוני 2015, 11:34

600 שקל קנס: ''מנגן ברעש חזק שמפריע לתיירים''

הכנר הצפתי אברהם צייטלין, שנוהג לנגן ברחובות העיר מעת לעת, לא העלה בדעתו שזה עלול להסתיים בדוח שיירשם לו על ידי פקח. "כך נוהגת עירייה שבתחומה קיים מתחם אמנים?" העירייה: רק לאחר שקיבל מספר אזהרות ניתן הדוח
ענת יתח
פורסם: 16.06.15, 07:44
עיריית צפת קנסה את נגן הכינור תושב העיר אברהם צייטלין ב־600 שקל, לאחר שניגן ליד הגלריות במתחם קרית האמנים. צייטלין, כנר מוכר בעיר, נוהג לנגן ברחובות צפת מדי פעם בשעות הבוקר והצהריים המוקדמות.

"אני מגיע לקרית האמנים מדי פעם, בעיקר כדי להתאמן לקראת הופעות", סיפר השבוע צייטלין, "אני מאוד אוהב להתאמן באוויר הצח של צפת, אבל בעיקר חשוב לי לקבל משוב מתיירים ומבקרים שפוקדים את קרית האמנים. הם נעצרים, מקשיבים וחלקם גם נשארים עד הסוף ומשוחחים איתי, משתפים אותי בדעתם על הנגינה שלי או מעירים הערות. את זה אני אוהב, כי כך אני משתפר ומנגן טוב יותר".

אברהם צייטלין (צילום: תם בר אילן)

בשבוע שעבר התמקם צייטלין סמוך לאחת הגלריות וניגן באוזני קבוצת תיירים גדולה שסיירה במקום. קצת לפני השעה אחת בצהריים, לדבריו, ניגש אליו אחד מעובדי העירייה באוזר ודרש ממנו להפסיק בטענה שהוא מפריע, אך צייטלין סירב. כעבור פחות משעה חזר האיש מלווה בפקח עירוני ובשוטר והשלושה נעמדו לצדו ורשמו לו דוח.

"בסיור בעיר העתיקה הבחנתי בצייטלין אברהם כשהוא מנגן בכלי נגינה ברעש חזק שמפריע לתיירים ולרוכלים במקום", כתב הפקח בדוח. "נקראנו לכאן על ידי מנהל הרובע, שהזהיר את הנ"ל לפני הגעתנו. לנ"ל נרשמה אזהרה על ידי צוות שיטור עירוני לפני כן".

צייטלין מודה שבכל מקרה התכוון ללכת מהמקום, מאחר שכבר הגיעה שעת הצהריים והוא אינו נוהג לנגן בין שתיים לארבע על אף שזה אזור של גלריות ולא של בתי מגורים, אך יחסה של העירייה מעורר בו תמיהה. "אני תוהה אם כך אמורה לנהוג עירייה שבתחומה קיים מתחם אמנים", הוא אומר, "אם אמן לא יכול להביע את אמנותו שם, איפה בדיוק הוא אמור לעשות זאת? אני חייב לציין שאני מנגן בכל העולם ואף פעם לא נתקלתי בתגובה כל כך מכוערת מצד איזושהי רשות. אם הייתי מפריע אז היה ניגש אליי שוטר, פונה באדיבות ומבקש שאנגן במקום אחר".

מעיריית צפת נמסר בתגובה: "העירייה שמחה לראות את התפתחות תרבות הנגינה של תושבים ברחבי העיר, ומעודדת נגינה באמצעות פרויקט עיר מנגנת שבו משתתפים כ־750 ילדים בעיר. במקרה הנוכחי, מדובר בתושב מקומי המנגן בעיר העתיקה גם בשעות המוגדרות כזמן מנוחה. לאחר שנתקבלו מספר תלונות של תושבים ולאחר שהבחור קיבל מספר אזהרות בנושא ואף נהג לזלזל בגסות בפקחים של השיטור העירוני, ניתן דוח".
611123833990100490489no.jpg
611123833990100490489no.jpg (29.8 KiB) נצפה 31910 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יוני 2015, 10:38

מקצין משטרה בימ"ר לחבר בכנופיית גנבים

הבלשים בהלם: ראש מחלק הסמים בימ"ר תל אביב בדימוס נעצר עם שותפו - על פי החשד רגע לפני גניבה מדירה בבת-ים. הוא חשוד בהשתייכות לכנופייה
אלי סניור

האיש שלכד עשרות עבריינים נלכד במבצע שבעבר היה מפיק בעצמו: בסצינה הזאת לא תיארו לעצמם בלשי משטרת מרחב איילון שיעמדו. אתמול (יום ד') עצרו הבלשים כנופיית גנבים שפעלה באזור חולון-בת-ים. ל-ynet נודע כי זמן קצר לאחר מכן הם גילו כי אחד מהעצורים בחשד להשתייכות לכנופייה הוא קצין בכיר בעבר בימ"ר תל אביב. היום יובא הקצין בדימוס להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

כבר תקופה ארוכה שלאנשי המודיעין מידע על הכנופייה שעל פי החשד פורצת לבתים בשיטות מתחוכמות. אתמול בבוקר, לאחר שנאספו מספיק ראיות נגדם, החליטו במשטרה להפוך את החקירה לגלויה. אלא שבמהלך המעצרים נדהמו ותיקי הבלשים והחוקרים לגלות דמות מוכרת להם מהעבר.

הפעם לא היה זה עבריין, כי אם קצין ששירת ביחידת העלית של המחוז - ימ"ר תל אביב. הקצין, שבעבר לכד עשרות גנבים ועבריינים בכירים ובשיא תפקידו היה ראש מחלק הסמים של היחידה, נעצר אתמול במבצע שבעבר היה מפיק בעצמו. רגע אחרי שנכנס עם שותפו לדירה בבת-ים קיבלו הבלשים את האות ונכנסו לתוך הדירה. הם הפתיעו בדירה את הקצין לשעבר ואת שותפו, כשלצדם הרכוש שעל פי החשד הם ביקשו לגנוב.

הקצין בדימוס, שעל פי החשד חצה את הקווים ועבר לצד השני של החוק לאחר פרישתו מהמשטרה, נעצר אתמול והובל כאחרון העבריינים כשהוא אזוק למשרדי החקירות במרחב איילון. הידיעה על מעצרו הפכה לשיחת היום במחוז תל אביב ובמשרדי ימ"ר תל אביב נדהמו מהעובדה שהקצין המוערך לשעבר הפך על פי החשד לחבר כנופייה.
נ.ב. הפשע שלו כנראה שהוא עשה זאת בצד הלא נכון של הפרוסה, ו/או שהוא לא מרח את האנשים בצד ה"נכון" של הפרוסה, כי אולי חשב שיסתפקו במעמדו ולא יצטרכו "דמי מעמדות" ;-) . י.ה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 יוני 2015, 21:26

8 מיליון מומיות של כלבים התגלו במצרים  

היישוב סאקארה שבמצרים, שהתקיים בין השנים 747 ל-332 לפני הספירה, היה מקום תוסס ומלא חיים. צוות ארכיאולוגים גילה בצפון העיר בית עבודה זרה עתיק, שהוקדש לאנוביס, אליל המוות. ליד העבודה זרה גילו הארכיאולוגים קבר המוני ובו יותר מ-8 מיליון מומיות של כלבים בוגרים, גורי כלבים וחיות נוספות.

על פי החוקרים, הממצאים מצביעים על "קנה מידה ראשון מסוגו של קבורת חיות". לדבריהם, הנוהג היה חלק מרכזי בהתנהלות של מצרים העתיקה.

הקבר ההמוני התגלה לראשונה במאה ה-19, אולם רק באחרונה הבינו את ההיקף הגדול של קבורת הכלבים, בעקבות מחקר של ארכיאולוגים מאוניברסיטת קרדיף.

לדברי החוקר פול ניקולסון, בית העבודה זרה ואתר הקבורה שימשו את המצרים לקבור כמומיות חתולים, בבונים, שועלים, שוורים, תנים, ניצים, נשרים ובעיקר כלבים, יותר מ-8 מיליון. לדבריו, בחייהם החיות הללו היו בחצר בית העבודה זרה, ולדברי החוקרים, החיות לא הומתו בחניקה, אלא רובם מתו מרעב ומהתייבשות. "אין לנו הוכחות לצווארים שבורים, כמו שמצאנו במקרים קודמים של קבורת חתולים".
נ.ב. מומיות זה בעלי חיים שעברו תהליך שימור, כלומר שכל אחד מבעלי החיים שם הושקעה עבודה בחניטתו, מה שמעיד שזה היה חלק מהעבודה זרה שלהם, וזה נותן לכם קצת מושג על מה שחז"ל דיברו על אלילות מצרים, וזה רק בבית עבודה זרה אחד של אליל אחד, כך שתבינו עד כמה שלטה אז עבודה זרה, י.ה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 יוני 2015, 23:20

תמיד ידעתי שבמצרים היו כמה סוגי ע"ז: היאור-נילוס, פרעה, צאן, פסילי עץ ומתכת אבל כלבים זו פעם ראשונה שאני שומע...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקלה לולו » 21 יוני 2015, 00:16

פסוק מפורש 'לא יחרץ כלב לשונו', עכשיו תבין איזה חידוש זה. מליוני כלבים שתקו...
ודר"א יש ראיות גם על הע"ז על כלבים וגם חתולים...
יענקלה לולו

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 21 יוני 2015, 00:25

יענקלה לולו כתב:פסוק מפורש 'לא יחרץ כלב לשונו'

אני מקוה שלא התכוונת ברצינות.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

כיום שאפשר להאמין על המוסלם אובמה, יכול להיות שדבריו אמת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יוני 2015, 16:52

יוסף אל סלפי, מפקד בדעאש מודה כי הם ממומנים על ידי ממשל אובמה

יוסף אל סלפי מודה בחקירתו כי ממשל אובמה מממן את דעאש.
מידע זה יצא בהצהרה רשמית של ממשלת פקיסטן.
הוא טוען בחקירתו כי הוא מקבל מימון, בעיקר מארצות הברית, לנהל את הארגון בפקיסטן ולגייס צעירים להילחם בסוריה.
הוא הוא טוען שהוא ואדם נוסף קבלו 600 דולר על כל מגויס.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

מחדשות כיכר השב(ת)ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יוני 2015, 19:56

רץ ברשת - קמפיין פרסום על יש"ו באתר החרדי כיכר השב(ת)ב

יצוין כי רק לפני מספר חודשים יצא האתר בקמפיין על פי אסור לחסום פרסומות בשום אופן. וחסימת פרסומות היא גזל גמור .
הפרסומת מפנה לקבלת ספר מתנה על יש"ו
נ.ב. את כל הגרשיים אני הוספתי, מפאת כבודו של מקום י.ה.
IMG_20150621_195045.jpg
IMG_20150621_195045.jpg (381.73 KiB) נצפה 30072 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יוני 2015, 22:26

הכירו: האישה שכבר שלוש שנים לא עצמה עין. גם בשינה

דון נייט עברה ניתוח עפעפיים רשלני, בעקבותיו היא חיה כבר שלוש שנים עם עיניים פקוחות, גם במהלך השינה. התוצאה: סבל, דלקות , אבצס וסכנת עיוורון. גם ניתוח התיקון לא יביא לשיפור משמעותי

עיניים פקוחות לרווחה 24 שעות ביממה: דון נייט, אימא לשניים בת 47 מבריטניה, עברה ניתוח קוסמטי כושל בשנת 2012, ומאז אינה מסוגלת לעצום את עיניה, אף לא לרגע, גם במהלך הלילה.

על פי הפרסום ב"דיילי מייל" הבריטי, נייט רכשה חבילת טיפול קוסמטי ממרפאה כירורגית בבירמינגהם, בעלות של 3,500 פאונד. כחלק מאותה חבילה, היא עברה ניתוח להרמת עפעפיים. אלא שלדבריה, הניתוח היה כושל, והותיר אותה ללא יכולת לעצום את עיניה.

"הרגשתי שמשהו לא תקין קורה לאחר הניתוח" מספרת דון, "לא יכולתי להירדם בלילות, עד שבתי ניגשה אליי אחרי כמה ימים באחד הבקרים, ואמרה שהיא נבהלה לראות שאני ישנה עם עיניים פקוחות".

"הניתוח הרס לי את החיים"

דון, לשעבר בעלת סלון קוסמטי, נבדקה על ידי מספר רופאים לאחר הניתוח, כולם הסכימו כי הניתוח נעשה בצורה רשלנית. דובר האיגוד הבריטי לרפואה אסתטית ופלסטית, פול בגולי, אמר: "המנתח הסיר רקמה רבה מידי של עור מהעפעפיים התחתונות, פירושו של דבר שחלקה התחתון של העין נותר פתוח וחשוף לאוויר. ניתן לבצע ניתוח תיקון, אך הוא לא יעלים את כל התסמינים".

כיום דון נאלצת להשתמש בטיפות תחליפי דמעות כל שעה כדי להפחית מהכאבים העזים של עיניה היבשות והפקוחות לרווחה. לעין שמאל כבר נגרם נזק נרחב, והיא מכסה אותה בפלסטר דביק מיוחד. בעין ימין היא סובלת מאבצס בשל חוסר היכולת למצמץ.

בזמן שהיא ישנה, היא מורחת משחות על שתי העיניים המדביקות את העפעפיים, והיא פוקחת אותן שוב רק לאחר שטיפת משחת הדבק בבוקר. "יש ימים שאני מרגישה שאני לא רוצה יותר לחיות" היא סיפרה, "אבל אני אימא לילדים, ולא יכולה פשוט לשים קץ לחיי. הניתוח הרס לי את החיים".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יוני 2015, 22:31

השתלת שפם

בחברות מסוימות שפם משווה לגבר מראה מכובד, סמכותי וידעני. גברים שאינם מגדלים די שיער פנים כדי לעצב שפם ראוי, יכולים להשתיל אחד באופן מלאכותי - תמורת 7,000 דולר בלבד. המנתחים מסירים שיער מחלקים אחרים בגוף, ומשתילים אותו מעל השפה העליונה.

סלטין טולוניי, מנתח פלסטי מטורקיה, סיפר באחרונה ל-CNN כי הוא מבצע כ-60 ניתוחים כאלה בחודש, בגברים שמגיעים אליו במיוחד מכל רחבי המזרח התיכון.

לאחר הניתוח יש להימנע מגילוח במשך 15 יום, והתוצאות המקסימליות ייראו במהלך ששת החודשים שלאחר מכן.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 22 יוני 2015, 00:25

בדקתי על עצמי, השפם באמת משדרג אותי רציני !
קבצים מצורפים
מדען צמרת משופם.png
מדען צמרת משופם.png (3.32 KiB) נצפה 29970 פעמים
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 06:20

מדען צמרת כתב:בדקתי על עצמי, השפם באמת משדרג אותי רציני !

תספר לי בסוד כמה זה עלה לך ומי המנתח, אולי גם אני ירוץ ;-)
ואם אני כבר שואל אותך, אז נתיעץ איתך, אולי כבר עדיף השתלה חיצונית,
ומה זה אומר ? למשל מראש מקורזל של אתיופי, ואולי דווקא מג׳ינג׳י אש, ככה השפם יראה מעניין יותר, מה דעתך ? ;-) .
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 22 יוני 2015, 07:11

המעוקל הדרוזי זה קלאסה. מקבלים חינם מכנס שלישי בשביל המשיח.
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 08:41

מדען צמרת כתב:המעוקל הדרוזי זה קלאסה. מקבלים חינם מכנס שלישי בשביל המשיח.

לי יש רעיונות נוספים,
והנה כמה דוגמאות,
נ.ב. בכדי לממש את ההשתלה,
תצטרך לעבור דרך דאעש, בתקווה שלא תגיע ביום עמוס עבודה, והם יתבלבלו בין הראשים ;-)
והנה ההצעות;

Orangestache_ah9zqqfn.jpg
Orangestache_ah9zqqfn.jpg (116.17 KiB) נצפה 29816 פעמים
a299_b10.jpg
a299_b10.jpg (30.64 KiB) נצפה 29816 פעמים
a299_b12.jpg
a299_b12.jpg (134.08 KiB) נצפה 29816 פעמים
a299_b2.jpg
a299_b2.jpg (101.07 KiB) נצפה 29816 פעמים

מיעוט ההצעות מפאת מגבלות טכניות. ;-)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 22 יוני 2015, 08:53

נכנע.
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 15:49

העונש על עבירת התנועה: להכין לשוטרים ארוחה לחג ההודיה

גזר הדין יוצא הדופן ניתן במשפטה של נהגת שהתעלמה מהוראות שוטר שכיוון את התנועה ופגעה בו

ארה"ב. תושבי מדינת אוהיו שמתכוונים להפר את החוק בתקופה הקרובה - ודאו שאתם יודעים לבשל. שכן בית משפט במדינה גזר באחרונה עונש יוצא דופן על תושבת העיר קנטון שהורשעה בנהיגה רשלנית: נגזר עליה להכין לשוטרים ארוחה לחג ההודיה.  

הנהגת ולרי רוג‘רס בת ה?46-? תיאלץ להכין תרנגול הודו צלוי, עם כל התוספות, לשלושה שוטרים שלא יכולים לעבוד. השופט פרנק פורצ‘יונה אף גזר עליה שנה מאסר על תנאי והבהיר לה שאם לא תכין את הארוחה לשוטרים - היא תישלח למאסר.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 15:58

נקנסה כי הגישה לבעלה את החלק הפחות עסיסי בעוף

תושבת זימבבואה, שהואשמה בבית המשפט בהפרת המסורת, סירבה להתנצל וספגה קנס הולם: תרנגולת אחת

תושבת זימבבואה הותקפה על ידי בעלה והועמדה לדין בבית המשפט של הכפר שלה בגין סיבה יוצאת דופן: היא הגישה לבעלה את חלקיו הפחות עסיסיים של העוף. 

העיתון "סאנדיי ניוז" בזימבבואה דיווח שג'בולאני נקובה בן ה?40-? רתח מזעם לאחר שאשתו סיבנדה בת ה?,24-? ששחטה תרנגולת לכבוד ארוחת הערב, החליטה לכבד את עצמה בחזה של העוף ובפולקע אחד. 

לפי המסורת המקומית, את חלקיו היותר טעימים של העוף, ובכלל זה החזה והפולקעס, יש לשמור עבור הגבר בבית. 

אולם, לפי העיתון, סיבנדה התעלמה מהמסורת והגישה לבעלה קורקבן, כנפיים ופולקע אחד. בתגובה, לדברי ה"סאנדיי ניוז?,"? זעם בעלה ג'בולאני וטען שהיא "לא מכבדת אותו?."? 

למחרת הוא גרר את אשתו הסוררת לבית המשפט של הכפר. באופן לא מפתיע קיבל בית המשפט את תלונת בעלה והטיל עליה קנס: תרנגולת אחת.

קנס דומה הוחלט להטיל גם על סבתה גוגו מדאוו שלא לימדה את נכדתה "איך להתייחס לבעלה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 16:16

מילאה את החדר בתינוקות מזויפים, הבעל עזב

50 בובות, עשרות אלפי דולרים
והזנחת הילדים האמיתיים לטובתן.

ההסבר: יש בהן כל הכיף, ללא חיתולים מלוכלכים ולילות בלי שינה

בריטניה. אליס וינסטון (39) לקחה קשה מאוד את ההודעה שלפיה לא תוכל להביא עוד ילדים לעולם, אחרי החמישה שכבר ילדה. 

עד מהרה היא מצאה לה כתובת אחרת לאהבה שלה: אוסף של כ?50-? בובות שידועות בדמיונן העז לתינוקות אמיתיים. וינסטון הוציאה כ?20-? אלף דולר ורכשה עבור הבובות את כל הציוד לתינוקות - עגלות, כיסאות טרמפולינה, בגדים זעירים. 

"התחלתי לדאוג לבובות כאילו שהיו ילדיי?,"? היא סיפרה לעיתון הסאן הבריטי. "זה הטוב מכל העולמות: אני מלבישה אותן, מסרקת אותן - וכל זה בלי חיתולים מלוכלכים ולילות ללא שינה?."? 

מי שהיה קצת פחות מרוצה הוא בעלה של וינסטון, שחשב שמדובר ב"אובססיה מטופשת?."? "בשלב מסוים הבובות התחילו להשפיע גם על החיים האישיים שלנו?,"? סיפרה וינסטון, "כי אני רציתי להביא אותן איתנו למיטה, אבל כריס (הבעל) סירב?."? 

כשנמאס לו עזב הבעל את הבית,
ואז נפתחה הדלת לאידיליה המושלמת: אליס הפכה את חדרם המשותף לחדר ילדים עבור הבובות, והן חיות באושר ובאושר עד עצם היום הזה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הזוי, הקימו דת שמתבססת (במובן מסוים) על חוקי סדום

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 16:42

דת חדשה בשוודיה: גלישה באינטרנט

ארגון הקופימיזם, שדוגל בהעתקת קבצים ובפיראטיות באינטרנט, קיבל הכרה רשמית. בארה"ב הביעו חשש מהתפשטות הדת

אל הדתות והאמונות הרבות שכבר מוכרות בעולם הצטרפה לאחרונה דת חדשה: קופימיזם שמשמעותו בשוודית - "העתק אותי". 

ברוח עידן האינטרנט, הדת הזו מעודדת את חבריה להעתיק באופן חופשי קובצי מוזיקה, וידיאו ומלל ולהחליף ביניהם ללא מגבלות חוקי זכויות היוצרים. בעיני הקופימיזם, מידע מכל סוג הוא נכס קדוש, ראוי ומותר להעתקה מכיוון שההעתקה היא עבור מאמיני הדת הזאת סוג של טקס פולחן. 

ממשלת שבדיה העניקה לאחרונה לדת הזו הכרה רשמית מלאה ללא כל סייגים. ההנהגה הקופימיסטית מבקשת עתה לרכוש או לפחות לשכור לצרכיה המתרבים, לטקסים ולאירועים חגיגיים אחרים מבנים של כנסיות שקיימים ברחבי המדינה הסקנדינבית ואינם נמצאים בשימוש. 

עד כה הנהגת הכנסייה הנוצרית השבדית, הרואה בדאגה רבה את הירידה הדרמטית שחלה בנוכחות ובהשתתפות חבריה המאמינים בתפילות ובאירועים דתיים, מסרבת להצעות הרכש שהפנו אליה ראשי הקופימיסטים. 

בנוסף, לחץ כבד מופעל על ממשלת שוודיה מצד ארגוני המדיה הגדולים שדורשים לעצור את תופעת ההעתקות והחלפת הקבצים באינטרנט המוגדרת כפיראטית. 

את דת הקופימיזם ייסד לפני חמש שנים השבדי איסק גרסון (20), סטודנט לפילוסופיה מאוניברסיטת אופסלה, בן לאב יהודי ולאם נוצרייה. הוא הכתיר את עצמו כ"כוהן הגדול", המטיף ו"עושה הנפשות" (המיסיונר) הראשי. 

"את הקשר הקבוע שלי עם אלוהיי אני מבצע דרך הסמארטפון מתוצרת נוקיה שלי", אמר בשבוע שעבר. "אנחנו בסך הכל ארגון סובלני. חבריו רוצים לעזור לכולם, לקיים פגישות, מסיבות שמחות. לא יהיו יותר מדי טקסי פולחן. אני מאמין בערכהקדושים שלנו, בצורך לאפשר החלפה חופשית של מידע בין אנשים". 

עוד בטרם ניתנו האישורים הסופיים הרשמיים מממשלת שבדיה, קיימו חברי הדת החדשה טקס נישואים של שניים מחבריה, איטלקי ורומנייה, במהלך כנס בבלגרד שעסק בסוגיות שיתוף הקבצים באינטרנט. גוסטב ניפה (23), סטודנט לכלכלה שמכהן כמספר 2 בדת הקופימיזם בשבדיה, שלח איגרת ברכה: "תעתיקו ותערבבו ביניכם תאים ודנ"א כדי ליצור בן אנוש חדש ברוח הקופימיזם", איחל . 

בקרוב בישראל

השבוע הודיעה הנהגת הדת כי עד כה הצטרפו לשורותיה, רק בשבדיה, יותר מ-8,000 חסידים המאמינים בדרכה. רוב הפעילות ה"דתית" שלהם מתנהלת באופן מקוון באינטרנט, בצ'טים ובפורומים ברשת. 

הנהגת הדת אף פנתה לאחרונה לקבלת אישורים לעריכת טקסי נישואים ובמקביל - ביקשה מממשלת שבדיה מענקים כספיים והקלות מס מהמדינה, כנהוג לגבי כל ארגון דתי מוכר. 

בארה"ב ובמדינות אחרות באירופה רואים בחסידי דת הקופימיזם לא יותר מחבורת פיראטים בעלי דעות רדיקליות עד מטורפות המאיימים על הסדר המקובל השורר כיום בתחום התוכנה והתכנים באינטרנט. גם בישראל קיימת שלוחה לקופימיזם ובבלוג שלה מבטיחים שבקרוב ייפתח אתר רשמי עבור המאמינים והמבקרים. 
נ.ב. במה זה דומה לחוקי סדום, כל אחד טעם עד שלא נשאר לבעל הדוכן דבר,
מעין זה גם פה, יש מי שמעתיק פה ושם דברים, אבל להפוך את זה לשיטה ואורח חיים ומלכתחילה ואף לאלילות, זה כבר מזכיר את הנהגות סדום י.ה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

שי "איכותי" למסימי לימודי ליב"ה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 19:42

ראש עירית נס ציונה חילק למסיימי כיתות י''ב ספר על תולדות האיסלם
YZl1C6.jpg
YZl1C6.jpg (123.3 KiB) נצפה 29983 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 יוני 2015, 21:34

מה מתפלאים? היו (אני מקוה שכבר אין) בתי ספר ששם לימדו על האיסלאם וגרוע מזה!
אם תרצו לינק, אביא לכם..
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 22:46

יאיר כתב:מה מתפלאים? היו (אני מקוה שכבר אין) בתי ספר ששם לימדו על האיסלאם וגרוע מזה!
אם תרצו לינק, אביא לכם..

ראה, חברי כבר מזמן סיפר לי כשהוא היה/ביקר בבית ספר ממלכתי דתי, ששעות לימוד ערבית ואיסלם עולות על שעות לימודי יהדות, וממילא תבין את המצב האומלל בבתי ספר ממלכתיים, רק הטקס הוא משהוא סמלי שאמור לקשר לארץ הזאת, וזה לא בדיוק עושה זאת (לא שהלימודים שלהם כן מקשרים) והעיוות הוא כזה שאפילו ימני רואה בהכרת האסלם מרכיב חשוב יותר מהכרת היהדות או לפחות הארץ.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

כאן השמאל שותק על אפליה בוטה, והימין משום מה גם שותק.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יוני 2015, 22:50

שרד החקלאות משקיע כספים רבים בקידום חקלאים בדואים - היהודים על סף פשיטת רגל

תנועת רגבים:
תארו לעצמכם מה היה קורה לו מנהלת ההשקעות בחקלאות של משרד החקלאות היתה מכריזה על תכנית פיתוח שנתית בה היא תעניק הטבות והשקעות בלמעלה מ70%(!) אך ורק לבעלי צאן מרעה במגזר היהודי.

תוך שעות היינו קוראים בכל כותרות העיתונים על האפליה הקשה והגזענות המכוערת, על ההתערבות הבוטה ביחסי הכוחות העסקיים-חקלאיים בין בעלי המשקים והרועים ומה לא...

ואמנם, החלטה כזאת התקבלה, רק הפוך: הנהנים היחידים ממנה הם מגזר 'המיעוטים', קרי הבדואים. לא חקלאים דרוזים ששירתו עשרות שנים בצה"ל וממשיכים לשרת במילואים, לא חקלאים יהודים שנאבקים בכל יום לא לפשוט רגל. זו אפליה שאינה במקומה.

עיננו לא צרה במגזר זה או אחר - אבל מן הראוי שמענקים ברמות כאלה יחולקו בצורה שוויונית בין החקלאים בארץ לפי צורכיהם וזכויותיהם.

אנו פועלים כעת מול משרד החקלאות והשר אורי אריאל לתיקון העיוות.
55885da55fffae0f.jpg
55885da55fffae0f.jpg (102.34 KiB) נצפה 29908 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 23 יוני 2015, 02:43

תודה רבה
[אם כי את הסעיפים האחרונים, אני מבין שזה רק פתח איך להעביר להם תיקצוב מתקן שמגיע להם בלאו הכי.
מקביל להבדיל לסעיף שיעורי תורה בתרבות, ברור שזה רק למגזר ספציפי, ויכול להיות שיממנו 100% ממנו, הלוואי, אבל זה רק פרומיל ממה שמגיע לפי סדר גודל של המיסים ונפשות המגזר]
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יוני 2015, 03:36

פעמון זהב ורימון כתב:תודה רבה
[אם כי את הסעיפים האחרונים, אני מבין שזה רק פתח איך להעביר להם תיקצוב מתקן שמגיע להם בלאו הכי.
מקביל להבדיל לסעיף שיעורי תורה בתרבות, ברור שזה רק למגזר ספציפי, ויכול להיות שיממנו 100% ממנו, הלוואי, אבל זה רק פרומיל ממה שמגיע לפי סדר גודל של המיסים ונפשות המגזר]

אינני בטוח שזה נכון, גם כך יש חוקי אפליה מתקנת לערבים (מה שאין לחרדים),
מעבר לזה ככל הנראה רוב הכבשים גנובות ואז הם נשכרים בכפליים,
וחוץ מזה השמאל ה"נאור" שזעקת שוויון בגרונו, היה אמור להתקומם,
ומכיון שכולנו יודעים שזה לא יקרה, הימין היה צריך לעצור זאת ולו במסווה של שוויון.
כך שבכל מקרה זה לא נראה טוב.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יוני 2015, 04:40

הדגל שהחזיר את ארה''ב למלחמת האזרחים  

דגל המריבה: מלחמת האזרחים האמריקנית בין הצפון לבין הדרום הסתיימה בשנת 1865 אחרי ארבע שנים של קרבות עקובים מדם, שבהם הובס הדרום, התשתית שלו נהרסה והעבדות בוטלה. העבדות הייתה הסיבה העיקרית, אך לא היחידה, לפרישה של 13 מדינות דרומיות ובראשן דרום קרוליינה, מהאיחוד האמריקני. 150 שנים עברו מאז, והאיחוד נראה על פניו חזק מאי פעם ועל דגל ארה"ב 50 כוכבים כמספר המדינות באיחוד.

אז איך קורה שהדגל של מדינות הדרום - דגל הקונפדרציה - ממשיך להתנוסס מעל כיפת בניין הקונגרס של דרום קרוליינה בבירתה קולומביה, שרחובות בעיר צ'רלסטון נקראים על שם של גנרלים מהדרום ושבתשע מדינות בדרום עדיין ניתן להזמין לוחיות רישוי למכוניות ועליהן דגל מדינות הדרום?

אף שהערב (יום ב') הכריזה המושלת הרפובליקנית של דרום קרוליינה, ניקי היילי, להסיר את הדגל, יידרש לכך רוב של שני שלישים בקונגרס של המדינה הדרומית. "אנחנו כאן ברגע של אחדות במדינה והגיע הזמן להסיר את הדגל מגבעת הקפיטול. 150 שנה אחרי מלחמת האזרחים - הגיע הזמן. הדגל הזה תמיד יהיה חלק מהעבר של דרום קרוליינה אך הוא אינו מבטא את העתיד של המדינה שלנו".

בהנפה של דגל הקונפדרציה יש אמירה. דילן רוף, הבדלן הלבן שטבח בשבוע שעבר בתשעה מתפללים שחורים בכנסיית עמנואל בצ'רלסטון, החזיק בלוחית רישוי לרכב ועליה דגל הקונפדרציה. ביום שישי הורדו כל הדגלים בדרום קרוליינה לחצי התורן כאות אבל, אבל דגל הקונפדרציה המשיך להתנוסס בראש התורן כאילו כלום לא קרה. בני משפחה וחברים של תשעת הנרצחים בכנסייה באו לבית המשפט כדי להצהיר בקול שהם מוחלים לרוצח. אלא שבדרך לשם הם נתקלו בדגל הקונפדרציה מתנוסס מעל בניין הקפיטול, דג שמסמל בעיניהם את העבדות ועדיין מתבדר ברוח.

דרום קרוליינה היא מדינה ש-28 אחוזים מתושביה הם שחורים, אבל הדרומים הלבנים טוענים כי הדגל שלהם איננו סמל של עבדות, אלא של גאווה במורשת הדרום ועצמאות. החיילים הדרומים נלחמו, לדבריהם, להגן על המדינה ועל בתיהם מפני פלישה. הם נלחמו לשמר את החירויות שהחוקה האמריקנית מעניקה להם, בין השאר מפני פלישה של השלטון הפדרלי. עד היום יש במדינות רבות בדרום ארה"ב רתיעה גדולה מהשלטון הפדרלי של וושינגטון ממסים גבוהים ומהתערבות בכל תחומי החיים. ויש גם מיליציות מקומיות שעוברות אימונים כדי למנוע כיבוש נוסף של וושינגטון. בעיניהם, דגל הקונפדרציה הוא סמל לעצמאות שלהם.

לכמה אנשים זה יישמע אולי מוזר, אבל בארה"ב של המאה ה-21, הנשיא אינו יכול לכפות על מדינה באיחוד להוריד את דגל הקונפדרציה שמונף בשטחה, אלא רק להציע לעשות כן. אובמה הצהיר שמקומו של דגל הקונפדרציה הוא במוזיאון, ובתחילה לא מיהרו בדרום קרוליינה להסיר את הדגל. אלא שהערב (יום ב') נראה שהמושלת ניקי היילי והסנאטור שמייצג את המדינה לינדזי גרהאם, שניהם רפובליקנים, יודיעו כי הדגל יוסר מבניין הקפיטול. עוד קודם לכן הוא מיט רומני, שהתמודד נגד אובמה במרוץ לנשיאות ב-2012, שהגיע הזמן להוריד את דגל הקונפדרציה בדרום קרוליינה, דבר שג'ב בוש, שנכנס לא מזמן למרוץ לנשיאות 2016, עשה בפלורידה ב-2001 כשהיה מושל המדינה.

למעשה, לממשל הפדרלי המרכזי אין כל סמכות להורות על מדינה באיחוד להוריד את דגל הקונפדרציה, ובשביל לעשות זאת נדרש רוב של שני שלישים בבית המחוקקים של דרום קרוליינה. המושלת היילי כבר אמרה כי "המדינה תצטרך לדבר על הנושא שוב ונראה מה יהיה, והסנאטור גרהאם, שגם מתמודד על הנשיאות, אמר בזהירות כי "הגיע הזמן שאזרחי דרום קרולינה ידונו בסיפור שוב".

פרשת דגל הקונפדרציה לא באה בעיתוי טוב למועמדים לנשיאות - גם מהצד הדמוקרטי וגם מהצד הרפובליקני, אולם הם לא יוכלו להתחמק ממנה לאורך זמן כשיערכו את הפריימריז שלהם בדרום קרוליינה.

דאג ברנאן, חבר שחור בבית הנבחרים של דרום קרולינה, כבר אמר שהוא מתכוון להגיש הצעת חוק להסרת הדגל מבניין הקפיטול. "חבר שלי נהרג ביום רביעי בלילה בלי סיבה רק בגלל היותו שחור", הוא הצהיר והוסיף שדגל הקונפדרציה הוא סמל לעבדות. "זה היה אקט של טרור. אנחנו לא יכולים לאפשר לדגל הזה להמשיך להתנופף ברוח מעל כיפת הקפיטל. הסמל הזה חייב לרדת", אמר קורנל ברוקס, נשיא ארגון השחורים הגדול NAACP.

6122735099388640360no.jpg
6122735099388640360no.jpg (184.48 KiB) נצפה 29770 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

*אזהרת קריאה* סיפור שממחיש שגם המובן מאליו לא מובן !

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יוני 2015, 12:50

לראות את העולם בפעם האחרונה  

בת' מאוסטרליה גילתה לאחרונה כי הגן הנדיר אותו היא נושאת שגורם לעיוורון עבר לשלושת ילדיה. כעת המשפחה חיה על זמן קצוב עד שראייתם תיעלם והם יוצאים למסע חוויות וזכרונות בניו זילנד. "אני יודעת מהסיפורים של אמא שהעולם פשוט יהפוך לחשוך", אומרת הבת הבכורה

הרבה לפני אהבה, חינוך, ערכים, מזון ומיטה חמה, הורים מעבירים לילדיהם הביולוגיים מטען גנטי. לא ניתן שלא להזדהות ולכאוב את כאבה של אם אוסטרלית אוהבת שגילתה לאחרונה שהעבירה לשלושת ילדיה גן נדיר של מחלה הגורמת לעיוורון. קתרין, 13, סאם ,11, ומתיו ווייט, 8, יאבדו את מאור עיניהם בקרוב, ועל כן החליטו הוריהם לצאת למסע גדול בעולם, בו יראו כל מה שאפשר.

האם בת׳ החלה להתעוור בגיל חמש, ועד שנישאה לאהוב נעוריה דיוויד הייתה כבר עיוורת לגמרי. התסמונת בה לוקה בת׳ כה נדירה עד שהחוקרים טרם העניקו לה שם, ובני הזוג קיוו בכל מאודם כי לא תעבור הלאה לילדיהם, אך לפני חודשיים חשפו הבדיקות הגנטיות כי הילדים סובלים מאותה מחלה, ויתעוורו בשנים הקרובות.
״ההבנה שיש לך שלושה ילדים יפהפיים שיזדקקו לכל כך הרבה סיוע בעתיד, זה פשוט לא פייר״, אומרת בת׳, שיצרה עם ילדיה, בשיתוף עם הבעל דיוויד, רשימה של מקומות שחייבים לראות, וכעת החמישה מטיילים בעולם ומסמנים להם יעדים, מייצרים זכרונות ויזואליים שאמורים להספיק לחיים שלמים, עד שממונם יגמר.

במקביל, צוות חוקרים מבית החולים בסידני נמצא במירוץ נגד הזמן על מנת לחפש תרופה לילדי משפחת ווייט, זאת לאחר שרק בשנת 2013, אחרי שנה של מחקר, הצליחו לבודד את הגן הבעייתי אותו נושאים האם והילדים. הצוות עבר על מעל 23 אלף רצפים גנטיים ושלושה מיליארד זוגות בסיסיים של גנים עד שמצא את המוטציה. ״זה כמו לחפש מחט בערימת שחת״, מסבירה פרופסור רובין ג׳יימסון, ראש צוות החוקרים. ״הרגע בו מצאנו היה מרגש מאוד. אנו נזדקק לחמישה מיליון דולר נוספים ובין חמש לעשר שנות מחקר על מנת לקדם את מציאת הטיפול המתאים, שאמור להתאים גם לסובלים מתסמונות שגורות יותר״.

כעת מטיילת המשפחה בניו זילנד ומוחקת לעצמה מטרות מהרשימה צילום: Fading-into-Darkness ״המדענים מייצרים לנו תקווה, וזה ממש שינה את חיינו״, אומרת בת׳. ״מי יודע מה תהיה התוצאה הסופית? אבל התקווה היא הכל. זה ממש ככה. לצערי המצב הוא שהנזק קורה עם הזמן, ובהדרגה כל יום זה מחמיר. כולנו מאמינים שלבסוף ימצא טיפול, אבל את הנזק שכבר נעשה אין להשיב״.
כעת מטיילת המשפחה בניו זילנד ומוחקת לעצמה מטרות מהרשימה. בני הזוג השקיעו את כל מרצם וכספם בחווית הטיול המיוחדת שארגנו עבור הילדים, אבל המשאבים מתחילים לאזול להם. ״זה החלק המפחיד בכל הסיפור הזה״, מסכמת בת׳, ״לא לדעת כמה זמן נשאר לנו. הם ילדים חזקים וטובים ויש ביניהם קשר עמוק״, מספר האב דיוויד. ״היו ימים בהם בת׳ התפרקה לחתיכות, ואז למחרת אני הייתי מתפרק. עלינו להיות חזקים עבורם. הם מראים לנו כל יום כמה יפה הם עומדים להסתדר בעולם, ואנחנו בוכים לפני השינה".

״אני יודעת מהסיפורים של אמא שהעולם פשוט יהפוך לחשוך, ואפשר לראות רק שינויים בעוצמת האור. אני לא באמת יכולה לדמיין את זה״, אומרת קת׳רין, שעל אף שהיא האחות הגדולה, הראייה שלה בינתיים נפגעה הכי פחות. ״אנחנו פשוט נתמודד עם העניין יום ביומו״.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 23 יוני 2015, 14:23

יישר כוח ליצחק הספרן.
אבל בגללך אני דוחה את מנוחת הצהרים בכעשרים דקות...
אבל לפחות יש לי על מה לחלום !!
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת

מהזיות המשפטיזציה במדינת ישראל.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יוני 2015, 15:46

עובד מד''א שידל ילד פגוע לרקוד והושהה, המשפחה תומכת בעובד

סערה התעוררה בחודש האחרון במגן דוד אדום עם פרסום סרטון בו נראה מנהל באחת מתחנות מד"א משדל ילד חרדי הלוקה בתסמונת דאון לרקוד לצלילי שיר שבקע מהרדיו ברכב.
בעקבות פרסום הסרטון הושעה המנהל ממד"א וממד"א נמסר בתגובה כי "המקרה המוצג בסרטון מטופל בחומרה רבה. העובד הושעה מתפקידו ומתנדבי הנוער הושעו מכל פעילות במד"א באופן מידי והמקרה יתברר עד תומו. במד"א מתנדבים אנשים בעלי צרכים מיוחדים בתחנות ברחבי הארץ ובתפקידים שונים בארגון ואנו מקבלים אותם בזרועות פתוחות מתוך הכרה בחשיבות הרבה של שילובם בחברה ובקהילה. מד"א מגנה בחריפות את ההתנהגות המוצגת בסרטון וכל התנהגות המבזה בני אדם באשר הם".

אולם המנהל זכה להגנה מפתיעה דווקא מבני משפחתו של הילד ששיגרו מכתב נרגש להנהלת מד"א בו הם טוענים כי בנם הלוקה בתסמונת דאון מעריץ את מד"א והילד שמח שמחה גדולה לאחר המקרה, וגם ניכר כי המנהל התכוון לטובה.

בני משפחתו של הילד אף הגיעו לחזק את המנהל בהופיעו בפני ועדת המשמעת במד"א.

אחד מבני המשפחה סיפר לאתר 'קול חי': "ראינו את הסרטון ולא הבנו על מה המאומה וראינו צורך לגונן על המנהל ולחזק את ידיו. כשבאנו לוועדת המשמעת המנהל בכה מהתרגשות לאור המחווה. הוא סיפר ש-23 ימים שותים לו את הדם ועכשיו סוף סוף יש מי שרואה את המעשה האמיתי".

"מצידנו" מוסיף בן המשפחה "המנהל עשה משהו טוב ומבחינתנו הלוואי שיבוא כל יום לשמח את הילד".

לדברי בן המשפחה בוועדת המשמעת הקשיבו לדברי בני המשפחה ואמרו להם כי "דבריהם מדברים בעד עצמם".

בפנים: המכתב המלא.
ללא-שם22.png
ללא-שם22.png (116.43 KiB) נצפה 29914 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

אצל הסינים הכל בגדול

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 יוני 2015, 09:15

סין: אנשי המכס סיכלו הברחת בשר בשווי חצי מיליארד דולר

סין: אנשי המכס תפסו בשר בשווי 3 מיליארד יואן (483 מיליון דולר), חלקו רקוב ובן למעלה מ-40 שנה, כך דווח ב"צ'יינה דיילי".
על פי הדיווח, פקידי המכס מצאו כי חלק מהבשר היה בן למעלה מ-40 שנים, כלומר מתוארך לשנת 1970. חלקים אחרים היו רקובים ומקולקלים. לא ידוע האם הבשר הושמד.

ג'נאג טאו, פקיד ממשלתי, אמר לעיתון כי "זה היה מסריח, ואני כמעט הקאתי כשפתחתי את הדלת".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 24 יוני 2015, 11:34

פלא נשגב!
בשר מסריח 40 שנה!!!! והוא עוד שווה!!! כמעט חצי מיליארד דולר!!!
והפקיד עוד הצליח לא להקיא.
לא יאומן כי יסופר.
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 יוני 2015, 11:37

פעם חשבתי כתב:פלא נשגב!
לא יאומן כי יסופר.

אם מקקים עכברושים ושאר מרעין בישין עולה אצלם טבין ותקילין ועולה על שולחן מלכים, מה לך כי תתמה ? ;-)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 24 יוני 2015, 14:22

זה מיועד לסינים מעל גיל 40
בטח יש להם אותו ריח.
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 יוני 2015, 14:35

פעם חשבתי כתב:פלא נשגב!
לא יאומן כי יסופר.

דרך אגב אם הפורום לא מכניס לך מספיק תקציב,
ואתה רוצה הכנסה צדדית נאה,
גש לחוף הים, אסוף במרץ מדוזות ככל יכולתך, ושלח זאת ליפן,
שם משלמים על כל קילו, לפחות כמו שעולה אצלינו נתח בשר משובח או דג יוקרתי,
אז קדימה. ר ו ץ ! ;-)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 24 יוני 2015, 16:08

מה יקרה למדוזות עד יפאן? מזכיר לי את אותו אחד שמילא אוניה בשלג צח וטרי ושלח זאת לאפריקה הצחיחה למכירה........
ומקקים ועכברושים אין בסין בחינם??? אם אצלינו מלא בקיץ, שמה עאכו"כ. והדק"ל למה בשר מעופש יעלה שם כ"כ יקר?
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 יוני 2015, 23:00

הודו: השטיח האדום לכבוד שר הודי הסתבך בלהבי מסוקו וכמעט גרם לתאונה
שר הודי שהגיע לביקור בעיר במערב בנגל היה מעורב בתאונה מוזרה כשהשטיח האדום שהמתין לו הסתבך בלהבי המסוק שהתקרב לנחיתה.
אין נפגעים.
IMG_20150624_225921.jpg
IMG_20150624_225921.jpg (61.43 KiB) נצפה 29456 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יוני 2015, 00:07

כתב רשת פוקס זורק גרזן למטרה, והגרזן עובר ופוגע בתוף ובמתופף שיצא בנס רק בחתכים קלים ורק כפסע היה בינו לבין המוות, ואם זה לא מספיק, אז המתופפים שהגרזן פגע בחברם מתעלמים וממשיכים לתופף כאילו לא קרה כלום, מרשת פוקס, אין תגובה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יוני 2015, 10:14

סיביר: מחאת נהגי האוטובוס: ציות לכללי התנועה  

נהגים בסיביר, הידועים בצפצופם על החוק, זועמים על קיצוץ תעריף הנסיעה, ומעתה יורידו נוסעים אך ורק בתחנות כפי שנדרש בחוק. הנוסעים לא נרגשים: "אם נוריד את המחיר עוד יותר אולי הם יצייתו לתמרורים כנקמה"
נהגי אוטובוס בעיר בסיביר פתחו השבוע במחאה בעקבות הפחתת דמי הנסיעה באזורם. כלי תקשורת רוסיים דיווחו כי הנהגים הזועמים החליטו להביע את מחאתם בדרך יצירתית, והודיעו כי מעתה, במסגרת המחאה – הם יצייתו לחוקי לתנועה.

הנהגים בעיר אומסק שבדרום-מערב סיביר מוחים על קיצוץ של דמי נסיעה באוטובוס מ-22 רובל (1.5 שקלים) ל-18 רובל (1.2 שקלים). הקיצוץ בתעריף הנסיעה בתחבורה ציבורית נקבע בידי בית משפט מקומי, שלפי פסיקתו, עליית המחירים שנעשתה בתקופה האחרונה הייתה בלתי מוצדקת.

במסגרת מחאתם, החליטו הנהגים להפסיק לכופף קצת את החוקים עבור רווחת הנוסעים. נהגי אוטובוסים באזור ידועים לשמצה בזכות חוסר הרצון שלהם לציית לכל חוקי התנועה, ולרוב הם נותנים לנוסעים לרדת מהאוטובוס מתי שהם רוצים, ולא בהכרח רק בתחנות מוגדרות, כפי שהחוק מחייב. באחד האוטובוסים בעיר אף נתלה שלט שבו נכתב: "מאחר שדמי הנסיעה ירדו שוב ל-18 רובל, נוסעים יורדו אך ורק בתחנות אוטובוס רשמיות".

אך בעיר שבה באחת מכל עשר תאונות דרכים מעורב אוטובוס ציבורי, צורת מחאתם של הנהגים לא בדיוק מסעירה את הציבור. "אני לחלוטין תומך בהתנהגותם של הנהגים, אבל הייתי רוצה שהם יצייתו לחוקים גם בזמנים אחרים – ולא רק כשהם מוחים", אמר תושב העיר לאחד מכלי התקשורת המקומיים.

"רק באומסק אפשר לראות נהגים שמחליטים לנהוג לפי החוקים כצעד מחאתי", כתב גולש בטוויטר. מצייץ אחר הציע אף להעלות את המחאה שלב: "בואו נוריד את התעריף ל-16 רובל, וכך נהגי המיניבוס יצייתו לכל חוקי התנועה באשר הם כנקמה!"
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יוני 2015, 19:24

ארה''ב: חולה הורדם ורופאיו התבדחו על חשבונו - אבל הכל הוקלט  

חולה הורדם ורופאיו התבדחו על חשבונו - אבל הכל הוקלט

במהלך הבדיקה בעודו מורדם, הצוות הרפואי החל ללעוג לחולה ולספר עליו בדיחות. הם רק לא ידעו שמכשיר הסלולר שלו נשאר פתוח על הקלטה. המטופל תבע את בית החולים וזכה בחצי מיליון דולרים

פה גדול עולה ביוקר: חולה תבע את בית החולים, לאחר שהצוות הרפואי לכלך עליו בזמן שהיה מורדם בעת שעבר בדיקת קולונוסקופיה. התביעה הזו עלתה להם ביוקר, והמטופל זכה בסכום של חצי מיליון דולרים.

בתום הפרוצדורה שעברה בשלום, הוא שב לביתו ובדרך האזין להקלטה. הוא הופתע לגלות מה שקרה שם
והאיש החליט שלא לשתוק. הוא הגיש תביעה ובשבוע שעבר, לאחר 3 ימי דיונים, בית המשפט הורה לצוות הרפואי המעורב לשלם לו פיצויים על סך 500 אלף דולרים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 26 יוני 2015, 01:46

זה נגד תוס' שישן לאו בר בושת הוא
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

גרמניה מכופפת את הראש לכבוד המוסלמים, כי אחרי הכל זה לא יהוד

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 28 יוני 2015, 13:56

גרמניה: בית הספר מזהיר בנות שיש להתלבש בצניעות, בשל אירוח פליטים סוריים

מחנה פליטים בגרמניה

בית ספר בבוואריה (גרמניה) שלח מכתבים להורי התלמידות עם בקשה לוודא שבנותיהם לא ילבשו בגדים שאינם צנועים מכיוון שמחנה פליטים סורים הוקם בסמוך לאולם ההתעמלות של בית הספר.

200 פליטים סורים שוהים מזה שבוע בסמוך לאולם ההתעמלות. האולם נסגר והפעילויות הועברו לבית ספר יסודי שנמצא בקרבת מקום.

ההורים גם קיבלו הודעה על הגברת אמצעי הבטחון, לפליטים נאסר להיכנס לגינות ולמבנים שבתחום בית הספר ומורים נוספים הוצבו במהלך ההפסקות.

"הפליטים הסורים הם בעיקר מוסלמים ודוברי ערבית. הם מזוהים בתרבות משלהם. מכיוון שהם שוהים בסמוך לבית הספר שלנו יש להתלבש עם בגדים צנועים (וכאן הביאו כמה דוגמאות בכדי שהדברים יהיו ברורים), עלולים להוביל לאי הבנות".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 28 יוני 2015, 14:03

20 מחלצים חילצו במהלך הלילה יעל שנפל לנקיק בנ. דרגה ונפצע,פונה לספארי ומת מפצעיו

‏אנשי יחלצ מגילות חילצו במבצע מורכב את היעל הפצוע מנקיק בנחל דרגה כשהוא מורדם. הועבר לביח לחיות בר של רטג והספארי,

‏היעל שחולץ בלילה בנחל דרגה, מת. כבוד לעשרים מחלצים טובים שעשו מאמץ אדיר להציל בעל חיים פצוע, שהוא גם סמל יחידת החילוץ.
חברה, כפיים ;-)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 29 יוני 2015, 02:19

היתכן שלא איחוד הצלה ולא משי זהב היו בפינוי הזה?! שום תמונה של חרדי המחמד בעבודת ההתנדבות?
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 29 יוני 2015, 03:00

פעמון זהב ורימון כתב:היתכן שלא איחוד הצלה ולא משי זהב היו בפינוי הזה?! שום תמונה של חרדי המחמד בעבודת ההתנדבות?

כנראה ששתי גרם שכל וידע בשיווק יש למשי זהב, והוא יודע, שכבוד המת/חי של האילה, לא יוסיף לו תהילה. שאלמלי כן, חזקה עליו שהוא לא היה מפספס זאת.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 29 יוני 2015, 13:27

מלוחם למסייע בניסיון לפיצוץ כיפת הסלע

דיוויד (שם בדוי), שלחם בצוק איתן, מספר על חצי השנה במאסר, גניבת הציוד והשותף התמהוני שכמעט הוביל לתוהו ובוהו במזרח התיכון: "הוא גנב ממני. עדיפה עזה על הכלא".

דיוויד בעת שירותו בגדס"ר של גבעתי. "עדיין מאמין בצבא"

הוא עלה מארצות הברית כחייל בודד, שירת כלוחם בגדס"ר גבעתי, נפצע ב'צוק איתן', והיה כפסע משחרור וחזרה למשפחתו בלוס אנג'לס. אבל אז החלה ההסתבכות של דיוויד (שם בדוי): חקירת מצ"ח, משטרה ושב"כ, מעצר בחשד שסייע לקיצוני אמריקני, שותפו לדירה, לתכנן את פיצוץ כיפת הסלע בירושלים, וחצי שנה בכלא הצבאי. אחרי שהשתחרר מצה"ל ושב ללוס אנג'לס, משחזר דיוויד בראיון מיוחד ל-ynet את התקופה הקשה שעבר לאחר הרשעה בגניבת חומרי חבלה. "הזמן בכלא הצבאי הייתה החוויה הכי גרועה שעברתי בחיים".

דיוויד בן ה-21 לא דמיין לפני שלוש שנים וחצי, כאשר עלה ארצה לבדו מארצות הברית כדי לשרת כחייל בודד, שיחזור למשפחתו בלוס אנג'לס עם צלקת נפשית וחוויה טראומטית, ולאו דווקא מהמלחמה בעזה. הוא סיים בשבועות האחרונים לרצות עונש של חצי שנת מאסר, מהעונשים הכבדים ביותר שהוטלו על חייל חובה בצה"ל בעשור האחרון, בגין הוצאת אמצעי לחימה מהצבא ומכירת חלק מהם לאדם ליוויקס, נוצרי אמריקאי שהסתנן לישראל ותכנן לפי החשד של המשטרה והשב"כ להפעיל מטען חבלה צה"לי בכיפת הסלע בירושלים. בזמן שדיוויד ישב בכלא הצבאי, ליוויקס לא הואשם בסופו של דבר מסיבות בריאותיות, ומי ששילם את המחיר היה הלוחם המצטיין ששירת בגדוד הסיור של גבעתי, והסתבך רק כי ניסה לדבריו לעזור לשותפו לדירה.

במהלך שירותו הצבאי דיוויד הוציא מבסיסים בהם שירת נפץ, רימון רסס, 29 מטר של פתיל ביטחון, ארבעה רימוני הלם, רימון גז, רימון עשן, חמש לבנות חבלה, ארבע מאיצי חבלה, ושני מצתי חבלה. "לקחתי ציוד כי כולם עשו את זה, ולפעמים חברים אמרו לי 'למה אתה לא עושה את זה'", מסביר דיוויד את הנסיבות שבהן לקח מהצבא את אמצעי הלחימה. "חשבתי שאם כולם עושים את זה אז זה בסדר, למרות שזה לא בסדר. אמרתי לעצמי שהם לא יענישו את כולם. לקחתי את הציוד כי רציתי להראות אותו לחברים שלי שבאו מארצות הברית".

כיפת הסלע. החשש המתמיד של שרותי הביטחון בארץ

את ארסנל הנשק שמר בביתו במשך יותר משנה. בשלב מסוים, שותפו לדירה ליוויקס ביקש מדיוויד שימכור לו את רימוני ההלם, הגז והעשן תמורת 500 שקל, לטענתו מחשש שערבים יתקפו אותו במקום עבודתו בירושלים. דיוויד נעתר לבקשה ובשלב הבא ליוויקס כבר ביקש לקנות ממנו את אמצעי החבלה תמורת 2,000 שקל. הפעם דיוויד לא מיהר להסכים, אבל ליוויקס ניצל את העובדה ששותפו לדירה שהה באותה עת בביקור בארצות הברית ולקח את לבנות החבלה. בהמשך הוא נעצר על ידי המשטרה לפני שהספיק לבצע את הפיגוע שהיה עלול להבעיר את המזרח התיכון.

"הוא ביקש ממני למכור לו את חומרי הנפץ וסירבתי, ואז הוא גנב לי אותם", מספר דיוויד. "בגלל שהוא וחבריו הותקפו באינתיפאדה, הוא התחנן בפניי שאמכור לו גם רימוני הלם או גז. בסוף הסכמתי כי אמרתי לעצמי שאני מעדיף לראות אותם בחיים במציאות, מאשר מתים בטלוויזיה, כך יכולתי להצילם אם יותקפו שוב. עשיתי את זה כדי לעזור לו. אנשים יכולים לכעוס על מה שעשיתי ולהגיד שזה מעשה נורא, אבל הם לא יודעים שעשיתי את זה כדי למנוע מוות של חברים שלי. זו הסיבה העיקרית שהתגייסתי לצבא: להגן על חברי, על משפחתי על המדינה שלי".

זמן קצר לאחר סיום מבצע צוק איתן, שבו נהרגו שלושה מחבריו לגדוד - בניה שראל, ליאל גדעוני והדר גולדין ז"ל - נעצר דיוויד על ידי מצ"ח. דיוויד טען במשפטו כי פעל מתוך נאיביות כדי לעזור לליוויקס, כלל לא ידע על כוונותיו, והוא אינו בעד פגיעה בפלסטינים: "הייתי חייל שמונע מחיילים אחרים להכות פלסטינים ונותן לילדים פלסטינים לעבור במחסומים בגדה". לטענת באי כוחו מהסנגוריה הצבאית, סגן מאיה שגיא ואל"מ אשר הלפרין, ליוויקס הצליח לרכוש את אמונו של דיוויד ולנצל את תמימותו. מפקדיו של דיוויד ליוו אותו לאורך התקופה הקשה בכלא בביקורים ובמילות תמיכה. "הוא חייל אכפתי עם יכולת מבצעית גבוהה שעבר שירות משמעותי וקשה. למרות שהיה חייל בודד תמיד התנדב לסייע לחבריו", העיד עליו מפקדו, סגן אביאור אברהמי. "הוא נשמה טובה אך גם תמימה ונאיבית". השופטים הזכירו בגזר הדין כי ליוויקס פרס את חסותו על דיוויד, לאחר שחש בדידות בארץ שהתעצמה אחרי פציעתו במבצע.

תחקיר עיתון "ידיעות אחרונות" שפורסם בתחילת השנה על הפרשייה חשף כיצד ליוויקס, הצעיר הנוצרי מטקסס שהיה מבוקש על ידי הרשויות האמריקניות, נכנס לישראל כתייר ופעל לבדו, ללא שום עזרה של ארגון קיצוני, כדי להוציא אל הפועל את מזימת הבלהות שלו, בסיועו של לוחם גבעתי ובלי ידיעתו.

כך הפך דיוויד בלילה אחד מאמריקני צעיר שעזב חיי נוחות בארצות הברית כדי להילחם ביחידה הכי קרבית בגבעתי, לחשוד במעורבות בתכנון פיגוע אסטרטגי, ובהמשך לאסיר בכלא 6.

"הזמן בכלא הצבאי היה החוויה הכי גרועה שעברתי בחיים", מספר דיוויד. "לא יכולתי לפגוש את המשפחה שלי והחיילים בכלא היו הכי גרועים שאפשר לפגוש. הייתי מעדיף להישאר בעזה עוד שישה חודשים מאשר להיות בכלא. המצב של הכתף שלי החמיר והיה לי קשה לקבל עזרה רפואית, התנאים היו גרועים. חזרתי לארצות הברית בתחושה שקצת נבגדתי על ידי המשטרה הצבאית. שמחתי לשרת בצבא אבל לא הבנתי מדוע המשטרה מעדיפה להאמין לאדם שהיה מבוקש על ידי הרשויות - מאשר לחייל. זה שיגע אותי".

דיוויד מתכוון להתחיל בקרוב את לימודיו בקולג', אך בעתיד לדבריו, הוא מעוניין לחזור ארצה ולהקים פה את משפחתו. "החברים שלי מגבעתי היו מדהימים, עברתי חוויות ואתגרים שביגרו אותי ומעולם לא חשבתי שאעבור. אף פעם לא הוטרדתי מהמחשבות אם אמות, כי אלו מחשבות שאוכלות אותך בזמן שאתה שם. אם אתה לא חושש למות למען מטרה חשובה אז שום דבר לא יעצור אותך מלהצליח במשימות שתקבל. החברים והקצינים שלי עודדו אותי ותמכו בי ולכן יש לי עדיין אמון בצבא".

נ.ב. סיפור מוזר ותמוה עם כמה סימני שאלה י.ה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

אצלנו יש עיבור השנה, ואצלם? עיבור השניה.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 יוני 2015, 02:40

תזכורת: מחר בלילה בחצות תתווסף שניה לשעון הגלובלי

מחר, יום שלישי בדיוק בחצות תתוסף שניה אחת לשעון.
כמו לפני שלוש שנים גם השנה זו הפעם ה26 בה מתרחשת תוספת של שניה לשעון.

התופעה נקראת "דקה מעוברת" והיא נעשית כדי לשמור על תיאום בין הזמן האטומי הבינלאומי לזמן אוניברסלי מתואם שאינם מתאומים לגמרי עקב תנודות והאטות לא אחידות בקצב תנועת כדור הארץ.
ההחלטה על עיבור דקה מתקבלת על ידי השירות הבינלאומי למערכות ייחוס וסיבוב ארצי (iers) והיא נעשית כדי למנוע מהפער לעלות על 0.9 שניות דבר שקורה אחת לכמה שנים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 30 יוני 2015, 02:46

מה יולדת דקה מעוברת?

עושים בשניה הנוספת "פורים קטן"???

ושאלת השאלות, איך הסכים כל העולם המפולג והמשוסע, מלא היריבים והשונאים המושבעים, על הצורך בהוספה, ועל תיזמון ההוספה??
תחשבו שבשטיבל אחד היו צריכים להכריע על כזה דבר, אלולא רבי אחד שמכריע מילה אחרונה וראשונה - היו הרי מסיימים בחוסר החלטה או בדחייתה או בפילוג ופיצול השטיבל לשניים.....
וכן מאות מדינות, שבכל אחת עשרות מפלגות, אופוזיציות, כנופיות טירור, וכל אחת לרעותה זאבה.

מוזר הסיפור, נדמה לי אגדה דמיונית שחלם שואל בחלומות.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

Re: אצלנו יש עיבור השנה, ואצלם? עיבור השניה.

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 30 יוני 2015, 08:13

יצחק הספרן כתב:תזכורת: מחר בלילה בחצות תתווסף שניה לשעון הגלובלי

אוף!
עוד פעם עכשיו להזיז את כל השעונים??? מרגיז! :x
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 יוני 2015, 09:58

פעמון זהב ורימון כתב:מה יולדת דקה מעוברת?

עושים בשניה הנוספת "פורים קטן"???

ושאלת השאלות, איך הסכים כל העולם המפולג והמשוסע, מלא היריבים והשונאים המושבעים, על הצורך בהוספה, ועל תיזמון ההוספה??
תחשבו שבשטיבל אחד היו צריכים להכריע על כזה דבר, אלולא רבי אחד שמכריע מילה אחרונה וראשונה - היו הרי מסיימים בחוסר החלטה או בדחייתה או בפילוג ופיצול השטיבל לשניים.....
וכן מאות מדינות, שבכל אחת עשרות מפלגות, אופוזיציות, כנופיות טירור, וכל אחת לרעותה זאבה.

מוזר הסיפור, נדמה לי אגדה דמיונית שחלם שואל בחלומות.

מה לעשות שאם הם לא יעשו זאת זה יפריע למערכת הג׳י פי אס, עם סוללת לוייניה, ולזה אין ברירה אלא להסכים פה אחד לשינוי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 יוני 2015, 16:52

יפן: לראשונה חתונה של זוג רובוטים  

robot-wedding-japan-650_650x400_81435606842.jpg
robot-wedding-japan-650_650x400_81435606842.jpg (121.95 KiB) נצפה 30549 פעמים

100 מוזמנים השתתפו בחתונה הראשונה של רובוטים ביפן.
החתונה התנהלה לפי כל כללי הטקס כולל עוגת חתונה וכו׳.

כמה תגובות;

בעתיד הרובוטים יחליפו את בני האדם ביפן אחרי שיגמרו להם הילדים שם  

עם שלם שמבצע חרקירי. הדורות הבאים יתמהו מה גרם להכחדת היפני.  

כל הכבוד, הם מאוד נאורים שם ביפן, מעניין מתי בית המשפט בארה''ב יפסוק להכיר  בנישואים כאלה.

הרובוטים בארץ- נפנה לבגץ שיאשר לנו נישואין  

הם פנו באולטימטום של 45 יום לכנסת על מנת שהעניין יוסדר בחקיקה, אחרת הם יפנו לבגץ. 

מספר ארגונים רובוטפוביים חוששים שבגץ יענה לבקשתם…

היה עניין של זמן אחרי אנשים שמתחתנים עם בובות  

דווקא בסרט בערוץ 10 הראו בחור שהתחתן עם בובה, והסבירו שזה די נפוץ שם. 

אג'נדת הלגיטימציה לכל מה שאינו חתונה נורמלית בשיאה. בקרוב .... ...... 

בקרוב יהיה רובוט ניק הגי-גי-ם שיבוא להגן על זכויות הרובוטים  

הכול תלוי בתשלום של העמותה לרובוטים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 יוני 2015, 21:58

תראו לאן הגענו: להשכרה - דירת 50 מ''ר, הכניסה - דרך החלון

כשמחירי הדירות בשיא כל מ"ר שווה זהב וכל שטח הופך לדירה, לא פעם בצורה מאוד יצירתית. מתברר שבעלי הדירות גם מחוץ לתל אביב ממציאים לנו פטנטים.
הפעם מדובר בדירה שעל הנייר מתומחרת במחיר מצחיק – בישוב יוקרתי בשרון, מוצעת להשכרה דירת 1.5 חדרים בשטח 50 מ"ר תמורת 1,500 שקל בחודש, מחיר שמעורר תהיות. אז מה הקאטץ'?

מי שיסתכל בתחתית המודעה ויקרא את הסבריי התוספות יגלה שכתוב: "יחידת דיור ללא דלת, כניסה מהחלון של הממ"ד". המודעה פורסמה במקור באתר 'יד2' ולאחר שקיבלה ביקורות רבות ברשת הוסרה על ידי המפרסם.

בעל הדירה סירב להסביר לגבי פטנט הדלת, ואמר: "ירדתי מזה, אנשים אמרו שזה יוצר טעם לפגם. בתהליך של השגת אישורים מהעירייה, קיבלתי איומים מאנשים".

בעמוד הפייסבוק 'דירות בישראל שמדכאות אותי' 'חגגו' על הדירה ואמרו: "דירה לאקרובטים ופעלולנים, אפשרית גם לפורצים מנוסים". בין התגובות הנוספות: למודעה בפייסבוק: "ואיך הם הכניסו את הרהיטים? יש פתח סודי ברצפה?" ו- "איפה שמים את המזוזה".
B8hfK3-picsay.jpg
B8hfK3-picsay.jpg (58.94 KiB) נצפה 30485 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

אירופה נראת ונלחמת כמו האימון הבריטי הזה ללוחמה בפיגועי טרור

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 יוני 2015, 23:49

CIwKGdGWIAAd37R.jpg
CIwKGdGWIAAd37R.jpg (31.7 KiB) נצפה 30457 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 30 יוני 2015, 23:57

5592a8130b3dce18.jpg
5592a8130b3dce18.jpg (35.12 KiB) נצפה 30453 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 01 יולי 2015, 00:47

אין לו גבול לרמאי השרלטן הזה!! נוכל מס' 1 בארץ שרק על הפרסום הוא מוציא 3 מליון ש"ח בחודש אז תארו לכם כמה הוא גונב מאנשים...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 01 יולי 2015, 02:17

הלוואי יפתח פה ניק
הוא כותב מעניין
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 01 יולי 2015, 03:08

אם הוא יפתח פה ניק הוא יצטרך להיחסם לאלתר כי זה יהיה אך ורק למטרת פירסום...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 01 יולי 2015, 03:43

זה יהיה פירסום האתר שלנו! כולם ירוצו לפה לקרוא את החכמה העצומה שלו, הסגנון המשכנע, הכל-יכול כביכול...
יעמדו בתור להגיב,
ירגישו רוחניות נודפת מכל שורה,
יריחו גז.
מה עוד?
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 01 יולי 2015, 06:10

מדהים איך מתנפלים על אדמורים/רבנים/מקובלים, על קבלת דמי פדיונות שלעיתים חלק מזה לצדקה, וזאת מעבר שלחיות את הצדיק זו זכות בפני עצמה, וזעקים על חוצפתם שכביכול עושקים ומרמים את קהל שומעי ליקחם,
כש..... לאין לי עניין להתבע ע"י) לוקח מליונים רבים וספק לי אם משהוא מזה נתרם לצדקה, אלא אם מיסי המדינה ל"צדקה" יחשבו, ובטח גם בזה הוא מקמץ וד"ל,
וזה אחד הסימנים הברורים לדעת מי לנו ומי לצרינו,
וטוב להראות את חזות הרמיה בצורה גלויה,
שנבין ונדע את ה"אמת" ו"דאגת הציבור" שבפי זועקי "חמסנות" האדמורים/רבנים/מקובלים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אופק חדש » 06 יולי 2015, 13:01

615266801001898490699no-220x150.jpg
615266801001898490699no-220x150.jpg (10.84 KiB) נצפה 33446 פעמים
יָצָא הַקֶּצֶף • הצפת קצף אדירה במפעל טמבור בעכו

תקלה במכל כיבוי גרמה לאירוע דליפה מסוכן במפעל ‘טמבור’ בעכו,
אשר הציף את כל שטח המפעל בקצף בגובה של עד 10 מטרים,
וחלקים ממנו הגיעו עד לכביש 4 הסמוך.

ארבעה צוותי כיבוי וכוחות ממשטרת זבולון, בפיקודו של מפקד תחנת זבולון, סגן-ניצב חזי לוי, הגיעו למקום וטיפלו באירוע החריג.
בתחילה נמסר על שלושה נעדרים ששהו בשטח המפעל ונעלמו בים הקצף, אולם לאחר מכן הם אותרו כשהם בריאים ושלמים.
סמל אישי של המשתמש
אופק חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 06 יולי 2015, 19:41

תאילנד - בצורת קשה, תושבים נקראו להתכונן להתפנות בשל התמוטטות גדות של נהר.
הבצורת בתאילנד מכה במחוזות רבים של המדינה.
אחד מהשפעות של ירידת המיים בנהרות היא התמוטטות גדות הנהרות.
בתמונה התמוטטות כביש שנגרמה בשל קריסת גדות הנהר.
c1_614332_150706161348_620x413.jpg
c1_614332_150706161348_620x413.jpg (61.32 KiB) נצפה 33388 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

אשה הואשמה שנהגה במהירות של 508 קמ"ש בכביש שמותר בו 90 קמ"ש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 06 יולי 2015, 23:40

IMG_20150706_233832.jpg
IMG_20150706_233832.jpg (207.7 KiB) נצפה 33344 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

Re: אשה הואשמה שנהגה במהירות של 508 קמ"ש בכביש שמותר בו 90 ק

הודעה שלא נקראהעל ידי שלום ושלום » 07 יולי 2015, 01:03

יצחק הספרן כתב:
IMG_20150706_233832.jpg

זה מזכיר לי את הסיפור הידוע על המשגיח בישיבה בני ברקית שפנה לבחור מהישיבה בטענות על כך שאינו נשאר בישיבה בלילה אלא הולך ללון בביתו
-אבל המשגיח, אני גר בטבריה!
-עוד יותר גרוע, עד טבריה אתה נוסע כל יום הלוך חזור?!!
תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם
סמל אישי של המשתמש
שלום ושלום

הודעה שלא נקראהעל ידי זעקל » 07 יולי 2015, 18:10

היה ת"ח אחד שעשה ק"ו שמותר לאכול לפני התפילה
מה ברכהמ"ז שהוא דאורייתא אוכלים לפניה, כ"ש תפילה שהוא רק דרבנן ;) ;) ;)
האם אשכול הבדיחות התבטל ? אני לא מוצא את זה
זעקל

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 07 יולי 2015, 18:15

אולי ראוי שיתבטל בזמן זה אבל בכל מקרה הנה הוא:
viewtopic.php?f=1&t=17
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

עוד דווח שהזוי מצד אזרח "שומר שבת"

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 יולי 2015, 00:19

IMG_20150708_001123.jpg
IMG_20150708_001123.jpg (450.3 KiB) נצפה 33080 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

חיה בזבל: 7.5 טון אשפה בדירה של אספנית כפייתית

הודעה שלא נקראהעל ידי אופק חדש » 08 יולי 2015, 23:48

עיריית ירושלים פינתה 7.5 טון אשפה מדירה של אספנית כפייתית.
באחת השכונות בירושלים התלוננו תושבי השכונה על ריח רע שעולה מאחת הדירות,
הם קראו לפקחי העירייה * הם לא האמינו לכמויות הזבל שנמצאו שם.

כבר זמן רב שתושבי בניין באחת משכונות העיר בירושלים, מתלוננים על ריח אשפה חריף וצחנה גדולה שעולה מאחת הדירות בבניין. בעקבות התלונות הגיע צוות פקחים של העירייה יחד עם עובדת שירותי הרווחה לדירה המדוברת ונדהם לראות כמויות עצומות של אשפה וגרוטאות בכל חלקי הדירה. בדירה מתגוררת קשישה המוכרת לשירותי הרווחה וסובלת מאספנות כפייתית.

פניות רבות של עובדי הפיקוח אל בעלת הדירה לניקיונה לא עזרו וגם כשהוצא כנגדה צו פינוי (לפי סעיף 58 לפקודת בריאות העם) התנגדה בעלת הדירה לשתף פעולה והבטיחה הבטחות שווא כי תבצע את הפינוי בעצמה.

בלית ברירה, התארגנה עיריית ירושלים למבצע ניקיון מיוחד לפינוי האשפה בדירה, תוך שיתוף פעולה בין הפיקוח העירוני לאגף התברואה ובסיוע הלשכה המשפטית ואגף הרווחה. צוות הפיקוח העירוני, יצאו בליווי עובדת סוציאלית משירותי הרווחה, ושישה עובדי חברת ניקיון והחלו במבצע הניקיון הנרחב בדירה.

מבצע הניקיון התקיים בנוכחות בעלת הדירה וארך יומיים שלמים, במהלכם פונו מהדירה לא פחות מ-7.5 טון של אשפה וגרוטאות, שהועברו למכולת ענק של אגף התברואה. בדירה נמצאו מוצרי מזון בשלבי ריקבון מתקדם, אשפה בכמות עצומה, תיקנים ומכרסמים ואף נשל של נחש באחת מפינות הבית.

העובדים נאצלו לפעול במשנה זהירות ולגונן על עצמם עם מסכות ואמצעים נוספים, נוכח הצחנה הבלתי נסבלת שעלתה מהדירה. משהושלם הפינוי ימשיכו עובדי העירייה בפעולות ניקיון וחיטוי הבית באמצעות חברת ניקיון. כמו כן, ממשיכים עובדי אגף הרווחה להיות בקשר עם הקשישה ולסייע לה ככל הניתן.

a71krkvr__w639h478q70.jpg
a71krkvr__w639h478q70.jpg (55.94 KiB) נצפה 32851 פעמים

62ilx11m__w1024h772q70.jpg
62ilx11m__w1024h772q70.jpg (87.58 KiB) נצפה 32851 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אופק חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יענקלה לולו » 09 יולי 2015, 00:43

איזה אכזריות שנים של עמל ירדו לטמיון בתוך יומיים....
ממש רשעות....
יענקלה לולו

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 09 יולי 2015, 19:36

נוסעים קיבלו הלם כאשר דלי מלא בצלופחים שהובל לשוק הופל ברכבת תחתית בשנחאי

נחשים על הרכבת! נוסעים קיבלו הלם כאשר דלי מלא בצלופחים שהובל לשוק הופל ברכבת תחתית בשנחאי
הבעלי חיים הובלו בקו 1 העמוס במטרו של שנחאי

זמן קצר לאחר שיצאה הרכבת מהתחנה, הדלי נהדף

יצורים חלקלקים והמים המצחינים שלהם מילאו את הקרון

סוחר בשוק הצליח לאסוף את הצלופחים החיים אך הריח נשאר

עובדי הרכבת תחתית היו צריכים לנקות ביסודיות את הקרון בשל הצחנה
2A5FD73100000578-3154912-image-a-31_1436451118927.jpg
2A5FD73100000578-3154912-image-a-31_1436451118927.jpg (217.25 KiB) נצפה 33341 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 יולי 2015, 22:35

סיוט: הטטריס השפיע על מתכנני המושבים העתידיים במטוס  

בארגון העולמי לקניין הרוחני (WIPO) נרשם פטנט לאחרונה על העיצוב הזה לסידור המושבים במטוסים!
55a1182b33ffda3a.jpg
55a1182b33ffda3a.jpg (191.28 KiB) נצפה 33018 פעמים

המוטו מאחורי היוזמה: 
מושבים אמצעיים הם תמיד השנואים ממילא
בוא נהפוך אותו 180 מעלות – ""נרוויח מקום"" יקר ערך במטוס למכור עוד כרטיסים במח' תיירים/ חברת LOWCOST 
בטטריס: המטרה היא למלא כל משבצת ריקה מהר בתוכן, 
נראה שהמתכננים של החב' הצרפתית Zodiac Seats שיחקו הרבה טטריס בצעירותם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 יולי 2015, 22:53

מרדף לילי: שיכור גנב כבאית ונמלט לחדרה

אירוע מוזר אירע לפנות בוקר (שבת) בכביש 4: צעיר גנב כבאית של שירותי הכיבוי בזמן שהכבאים היו עסוקים בחילוץ פצועים בתאונת דרכים. במהלך מנוסתו עם הכבאית הפעיל הצעיר סירנה, חצה רמזורים באור אדום - והגיע עד לחדרה.

לאורך כל הדרך דלקה אחריו המשטרה, ובמהלך המרדף היא פגעה בכלי רכב. בסופו של דבר נבלם הצעיר לאחר שפגע במעקה בטיחות. לפי החשד הוא היה שיכור כשגנב את הכבאית.

האירוע החל בסמוך לצומת הגן הקסום בכביש 4. תאונה אירעה שם בין שני כלי רכב, ובתאונה נפצעו שני בני אדם - האחד באורח בינוני והשני באורח קל. אחת הפצועות נלכדה ברכבה, ולמקום הוזעקו צוותי מד"א-שרון וצוותי חילוץ מתחנת הכיבוי בנתניה.

בעודם עסוקים בטיפול בפצועים ובחילוץ הצעירה הפצועה הגיע החשוד למקום, ככל הנראה לאחר שבילה בפאב הנמצא בסמוך. הוא עלה לכבאית והחל לנסוע לכיוון צפון תוך שהוא מפעיל את הסירנה, כאילו נקרא לטפל באירוע חירום.

הכבאים הבחינו בגניבת הכבאית וניידת משטרה שהייתה במקום פתחה במרדף אחרי הנהג הנמלט. במהלך מנוסתו לכיוון חדרה חצה הנהג צמתים באור אדום, וכשהגיע לחדרה - נכנס לאזור שכונת ברנדס. שם המשיך בנסיעה ברחוב הברוש שבשכונה תוך פגיעה ברכבים חונים. הוא נבלם ונעצר כשפגע במעקה בטיחות. השוטרים עצרו את הצעיר במקום, והוא הדיף ריח חזק של אלכוהול. הוא הועבר לחקירה במשטרת שדות והכבאית עצמה הוחזרה לצוות הכיבוי.

גורם במשטרה אמר ל-ynet: "אנחנו מתייחסים לאירוע הזה בחומרה רבה. מדובר ברכב חירום שהיה בפעולת חילוץ של נפגעים בתאונות דרכים. אם הפצועים בתאונה היו נפצעים באורח קשה יותר, גניבת הכבאית יכולה הייתה לפגוע בפעולות החילוץ שלהם ולהחמיר את מצבם. חומרת הגניבה נובעת גם מכך שגורמים ביטחוניים רוצים לגנוב כלי רכב של שירותי ההצלה כדי להשתמש בהם לפעילות חבלנית".

במוצאי שבת יובא הצעיר להארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

משחקים איתנו בחם קר פעם אומרים שכדור הארץ מתחמם פעם מתקרר.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 יולי 2015, 23:13

התאוריות משתנות כמו זיקית, אבל הכל אמת מדעית ששמה כביכול את כל חוכמת הבורא בכיס הקטן, בזמן שהם בכלל לא סגורים על עצמם וכל פעם צצה "אמת" "מדעית" שלעוגת לחברתה, וכל צוות הליצנים הללו ילעגו לחכמי ישראל על "בורותם"
כשאלו לא בושים בהבליהם המתחדשים חדשות לבקרים,
ואלו פניניהם התורנים;
2020 - השמש צפויה ללכת לישון ולנו צפוי עידן קרח קל

שוב יש כמה מורדים שמסרבים להיכנע לגור אובאמה והאפיפיור שמאיימים עלינו בהמסת כדור הארץ

מסתבר שמשהו בסערות השמש הולך לדעוך (מחזורית) בין 2020 ו 2030 מה שיביא להתקררות ניכרת בכדור הארץ. דומה למה שקרה כאן ב 1646...נהר התמזה קפא....

2A6B511000000578-3156594-image-a-1_1436549504450.jpg
2A6B511000000578-3156594-image-a-1_1436549504450.jpg (58.54 KiB) נצפה 33008 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 12 יולי 2015, 19:34

בריטניה: האם הוואטסאפ יוצא מחוץ לחוק?

אם אתם מתגוררים בבריטניה ומסתמכים על שירותי הודעות כגון: וואטסאפ, סנפצ'ט ופייסבוק מסנג'ר, יתכן ובעוד מספר שבועות תאלצו להפרד מהם לשלום ולחזור שוב אל חיקם של הודעות הסמס. חוק חדש, וראשון מסוגו בעולם, עובר כרגע את שלבי החקיקה בממלכה המאוחדת ובא לשים קץ לשימוש בשירותי הודעות המשתמשים בהצפנה.

WhatsApp: בקרוב תגידו שלום? צילום מסך -

החוק המכונה "Snoopers' charter" הוא חלק ממערכה חקיקתית רחבה, שנועדה להחזיר לארגוני הביון הבריטים חלק מיכולות הפיקוח והמעקב שנפגעו, כתוצאה ישירה מההדלפות של אדוארד סנודן. הממשל הבריטי מבקש, על ידי החקיקה, למנוע למעשה את השימוש בהצפנה בתקשורת אזרחית. בין השירותים המדוברים על הכוונת ניתן למנות את: WhatsApp, Snapchat, iMessage , Facebook Messenger  ודומיהם, אשר משתמשים במנגנוני הצפנה כדי לשמור על פרטיות ההודעות של משתמשיהם.

בינואר השנה, צוטט קמרון, ראש ממשלת בריטנה כשהוא אומר "במדינתנו, האם אנחנו באמת מעונינים לאפשר תקשורת בין אנשים מהסוג שאין ביכולתנו (הממשלה) לקרוא? תשובתי לשאלה זו היא - לא, אסור לנו. במידה והחוק החדש יעבור, הוא ידרוש הלכה למעשה, מגופי תקשורת, ספרי אינטרנט וחברות טכנולוגיות כגון: אפל, גוגל ופייסבוק לתעד את כל פעילות המשתמשים שלהם- ובכללותם חיפושים, שיחות, התכתבויות ואפילו סרטונים בסנאפצ'ט.

"החוק החדש הוא כלי חיוני במאבק נגד קיצונים", אמרה שרת הפנים הבריטית תרזה מיי. השרה האשימה את ההדלפות של סנודון בכך שפגעו אנושות וחיבלו ביכולות המדינה לשמור על אזרחיה." ההדלפות הללו הובילו לכך שארגוני טרור כאל קעידה ודאעש הצליחו לחמוק מגילוי, על ידי כך ששינו את אמצעי התקשורת ביניהם. דרך פעולותיו הפזיזיות, סנודן בגד במדינתו והעמיד חיי רבים אחרים בעולם בסכנה" כך אמרה השרה בראיון למייל הבריטי. החוק אמור להיות מובא לאישור הפרלמנט הבריטי בסתיו הקרוב.

נ.ב. תחשבו איזה זעקות שבר היה פה משוחרי "חופש הביטוי" ומלחמת חורמה, ומה שאסור באיסור חורמה על ישראל בכדי להתגונן מטרור מותר לבריטים, שדאגו לנו עוד מלפני קום המדינה ועד היום לטרור, וזכו קצת לטעום ממה שהטעימו.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2015, 10:48

יד ימין מעלימה מה יד שמאל עושה,
ישראל מתלוננת שהרש(ע)ות הפלסטינית תומכת טרור,
בין היתר בכך שהיא משלמת קיצבה למחבלים רוצחים,
מה שישראל לא מספרת, זה שאת התמיכה הכספית ברוצחים ישראל מעבירה לרוצחים,
ומה שטרף לשונאי ישראל מקבל הכשר כשישראל עושה זאת.
55a355db436925461.jpg
הסכומים נכונים לאמצע 2014
55a355db436925461.jpg (98.26 KiB) נצפה 32709 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2015, 10:57

בריטניה: לא רצה לשלם על מזוודה, לבש כל בגדיו וקרס  

זה סופו של קמצן: חבר בלהקת בנים סקוטית התמוטט ואיבד את הכרתו בטיסה משום שרצה לחסוך כסף. רשת החדשות הבריטית BBC דיווחה אתמול (יום שבת) כי הזמר ג'יימס מקאלוור הגיע לנמל התעופה עם תיק יד ומזוודה, אולם רצה להימנע מתשלום של 45 ליש"ט (כ-260 שקל) עבור המזוודה. לכן, הוא עלה לטיסה של חברת התעופה easyJet ועל גופו 12 שכבות של בגדים.

במהלך הטיסה מסטנסטד, הסמוכה ללונדון, לעיר גלזגו הסקוטית החל הזמר בן ה-19 לחוש ברע ולהקיא והתקשה לנשום. צוות האוויר במטוס חיבר אותו לבלון חמצן כדי לסייע לו בנשימתו.

על פי הדיווח ב-BBC, כשהצעיר הסקוטי התמוטט בגובה 11 אלף קילומטרים הוא לבש לגופו ארבעה סוודרים, שש חולצות טי, שלושה זוגות מכנסי ג'ינס, שני מכנסי טרנינג, שני ז'קטים ושני כובעים.

כשהטיסה נחתה הוא הועבר לטיפול רפואי והפרמדיקים אמרו לו שיש לו מזל שהוא נשאר בחיים.

מקאלוור חשב בתחילה שהוא לקה בלבו, אולם מאוחר יותר הסבירו לו שהוא סבל מהתייבשות.

"חשתי שהאפשרות היחידה שלי היא ללבוש את הכול עליי", הוא סיפר לעיתון "דיילי מייל" כיצד הגיב כשבנמל התעופה נאמר לו שיצטרף לשלם על מזוודה בבטן המטוס. "זה היה בלתי אפשרי ללכת, בקושי הצלחתי להיכנס למטוס. רציתי להוריד את כל הבגדים מיד עם הגיעי למקום מושבי, אבל אמרו לי לחכות עד שנהיה באוויר".

לאחר ההמראה הוא החל להוריד מעליו את כל הבגדים, אולם טמפרטורת גופו כבר הייתה גבוהה מאוד, הוא החל להזיע, סבל מכאבי ראש וחש בחילות ובסופו של דבר התמוטט וקיבל טיפול רפואי על ידי פרמדיק שהיה במקרה על הטיסה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אופק חדש » 13 יולי 2015, 14:50

יצחק הספרן כתב:יד ימין מעלימה מה יד שמאל עושה,
55a355db436925461.jpg

:?: :?: :?: :?: :?: :?:
אני לא מאמין שזה אמיתי
:!: :!: :!: :!: :!: :!:
סמל אישי של המשתמש
אופק חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2015, 17:42

אופק חדש כתב:
יצחק הספרן כתב:יד ימין מעלימה מה יד שמאל עושה,
55a355db436925461.jpg

:?: :?: :?: :?: :?: :?:
אני לא מאמין שזה אמיתי
:!: :!: :!: :!: :!: :!:

אופק חדש
תרחיב קצת את אופקיך,
על מעללי שלטון הערב רב,
ויהיו לך הרבה "הפתעות" ותבין באיזה ניסים אנו חיים כאן יום יום,
על אף מעלליהם ורדיפתם את עם ישראל.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הנעצר הסדרתי

הודעה שלא נקראהעל ידי אופק חדש » 14 יולי 2015, 00:59

חדר עדנאן שבת רעב במשך 55 יום עד שישראל נכנעה ושחררה אותו ממעצר. הערב, יממה אחרי השחרור, הסתנן עדנאן לירושלים על מנת להגיע להר הבית לתפילה במסגר אל אקצא, ונעצר על ידי המשטרה.

חדר עדנאן, נעצר על ידי שירות הבטחון הכללי לאחר שנחשד בפעילות טרור ובחברות בארגון הג'יהד האסילאמי. לאחר ששבת רעב במשך 55 יום, הוחלט לשחררו לפני פחות מארבעים ושמונה שעות. הערב הוא נעצר שוב.

הפעם הוא נעצר לאחר שניסה להכנס לירושלים ללא היתר, על מנת להתפלל להתפלל במסגד אל אקצא אשר על הר הבית, בלילת אל-קדר - אחד הלילות האחרונים ברמדאן. הוא עוכב להמשך חקירה במשטרת מרחב דוד.

בשירות הביטחון הכללי אישרו את מעצרו של עדנאן, וטענו כי מעצרו בוצע לאחר שנתפס שוהה בירושלים שלא כחוק. הוא הועבר לטיפול המשטרה. עוד נמסר כי עדנאן מסורב כניסה לישראל, בגין פעילותו בג'יאהד האסלאמי, וכי במערכת הביטחון רואים בחומרה את כניסתו לירושלים.

עדנאן הוחזק בישראל כעציר מנהלי. לפני 55 יום, החליט לפתוח בשביתת רעב על מנת להביא לשחרורו מהכלא הישראלי. הפגנות מחאה נגד ישראל ובעד שחרורו פרצו בשטחי הרש"פ, ושר האסירים הפלסטיני האשים את ישראל למקרה שעדנאן ימות בכלא.

במקביל, ארגון הג'יהד האיסלאמי איים בפעילות נגד ישראל במקרה והוא אכן ימות בכלא. בישראל פתחו במשא ומתן לשחרורו, ועל פי הדיווחים בעיתונות הערבית, יו"ר הרשות, אבו מאזן התערב באופן אישי למען שחרורו של המחבל.

לפני כשבועיים נחתם הסכם שיביא לשחרור של חדר עדנאן. על פי דיווח בתקשורת הפלסטינית, ישראל, שכאמור עצרה את חדר תשע פעמים במעצר מינהלי, האחרונה בהן לפני כשנה, התחייבה שלא לעצרו שוב במעצר מנהלי.

בשעות לפנות בוקר הוא שוחרר והועבר למפקדת התיאום והקישור הפלסטינית וכמו כן לבית החולים בג'נין, על מנת לעבור בדיקות רפואיות. לטענת בני משפחתו, הם לא ידעו על שעת השחרור. לדבריהם, ישראל תכננה לשחרר אותו בשעה מוקדמת על מנת למנוע הפגנות שמחה.

יצויין כי אין זו הפעם הראשונה שהוא משוחרר לאחר שביתת רעב. לפני שלוש שנים, כשגם כן היה עצור במעצר מינהלי, הוא כפה על הרשויות לשחררו לאחר ששבת רעב במשך 66 ימים. בסך הכל הוחזק עדנאן במעצר בישראל יותר משש שנים.
סמל אישי של המשתמש
אופק חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2015, 05:34

הגיע ללא חליפה ועניבה ולא הורשה לצפות במשחק

אחד מנהגי המירוצים הטובים בעולם, הוזמן ל"תא המלכותי" בכדי לצפות בתחרות המסכמת של המקצוענים בטניס. אלא שהוא עבר על קוד הלבוש - חליפה ועניבה, ובשל כך הוא לא הורשה להיכנס (ספורט)

אחד מנהגי המירוצים הטובים בעולם ב"פורמולה 1", זכה להזמנה יוקרתית לצפות בתחרות הטובה בעולם בטניס בבריטניה ב"תא המלכותי". והוא לא נצפה מגיע למשחק והעיתונים בממלכה ניסו מיד להבין מדוע.

"הדיילי מייל" הבריטי חשף את הסיבה - המוזרה יש לומר. העיתון דיווח כי הנהג הידוע כנראה לא קרא את השורות הקטנות בהזמנה, שם נכתב כי יש להופיע למשחק עם קוד לבוש מלא - חליפה ועניבה.

אלא שהוא הגיע אמנם עם חולצה מכופתרת וכובע, אך משום שלא הגיע עם החליפה והעניבה כנדרש בקוד הלבוש הקפדני, מארגני האירוע החליטו לשלוח אותו חזרה לביתו ולא איפשרו לו להיכנס לצפות במשחק.

נ.ב. לזעוק על פנאטיות, "חשוב וצריך", השאלה על מי והיכן,
אם זה דוס, מיד כמו רפלקס פאבלוב, כולם נזעקים,
אבל אם זה משחק?
ויש שיזדעקו, זה על זלזולו בטקסי המשחק.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי טבעי » 14 יולי 2015, 10:58

הלך לתפילת "הודייה"..
טבעי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2015, 22:25

תמורת 10 אלף ד' לישיבה דפוקה (הקלטה)

סיפורי חיים ולדר: והפעם על בחור שראש הישיבה שלו ניסה למכור אותו תמורת בצע כסף לישיבה גרועה. יום אחד הם סגרו מעגל, הבחור התחתן לבתו של אותו ראש ישיבה ושמע ממנו גילוי לב שהפתיע אותו - האזינו לסיפור המרתק

על רקע סיום הרישום לעולם הישיבות הגבוהות, סיפר השבוע הסופר החרדי חיים ולדר בתוכנית 'עצות מהחיים' ברדיו קול חי, סיפור חיים מצער שמשליך על המצב העגום של עולם הרשמים 'שסוחרים' לכאורה בבחורים תמורת בצע כסף.

הסיפור מתמקד על ראש ישיבה שניסה למכור בחור מצטיין תמורת בצע כסף לישיבה גרועה. הבחור שהיה מתמיד לא הבין מדוע ראש הישיבה הודיע לו כי הוא לא מפנה אותו להיבחן בישיבות הצמרת של עולם הישיבות.

הבחור ששקד על תלמודו והיה בעל כישרון רב היה שבור ורצוץ – ובצר לו החליט 'ללכת' על ההצעה הגרועה –  והפך די בקלות לבחור הטוב ביותר בישיבה.

בערוב הימים סיפר לו ראש הישיבה באקראי כי בישיבה הקטנה מכרו אותו תמורת 10 אלף ד', הבחור, שהיה המום לחלוטין לא יכול היה להישאר בישיבה ולו ליום אחד, החליט לעשות מעשה ועבר לישיבת חלומותיו. הבחור צמח והתעלה והפך בתוך כמה חודשים לאחד הבחורים המבוקשים בשידוכים בעולם הישיבות.

התפנית המפתיעה הגיעה לאחר כמה ימים, יום אחד הציעו לו הצעה מפתיעה, "את הבת של ראש הישיבה שנלחם עליו", הבחור חשד בראש הישיבה הקטנה 'שמכר' אותו תמורת בצע כסף וסירב בהתחלה בשל הכעס הרב על ראש  הישיבה.

אך בהמשך בעצת רבותיו הוא התעלה על עצמו והתארס עם בתו והפך לבן בית אהוב.

לימים, אזר אומץ והחל לחטט בפרטי "המכירה המפורסמת" אך ראש הישיבה (חמיו)  חקר וגילה כי מי שמכר אותו היה לא אחר מאשר רשם נוכל שגזר קופון שמן על חשבונו.

מצער ומדהים.

ויתרתי על הקישור לקוקר י.ה.+
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2015, 22:48

מסמר שיער: 6 אנשים שהצטלמו וגילו בתמונות רוחות רפאים

בתמונות מהטיול לאגם, באלבום מהנסיעה למרוקו ובכרטיס הזיכרון מהבילוי במוזיאון. איכשהו הנשמות התועות הצליחו להכנס אל התמונות המשפחתיות. אולי הן מנסות להעביר מסר? מוזמנים להאמין כאוות נפשכם

מאמינים בחיים שאחרי המוות? בין אם כן ובין אם לא, ואולי זה בכלל איפשהו באמצע, אחרי שתקראו את כל הסיפורים האלה, לא תוכלו למנוע מהמחשבה על רוחות רפאים לקנן לכם בראש. אמיתיות או לא, יש יותר מדי תיעודים לקיומן.

אתם יכולים לזעוק "פוטושופ" עד מחר, אבל הצמרמורת תעטוף אתכם. ואם לא - זכיתם. אנחנו כבר יודעים שלא נצליח להרדם הלילה. לפניכם 6 סיפורים על הופעתן של רוחות רפאים בתמונות. מזוייפות או אמיתיות - אתם תחליטו.

תינוקה המת של המתאבדת?
"לא, זאת לא היד שלי"

פיצ'ס גלדוף, דוגמנית ומגישת טלוויזיה בריטית שהלכה לעולמה ב-2014, טענה כמה חודשים לפני מותה שבסלפי שהיא צילמה, יד מסתורית הופיעה וחיבקה אותה מאחור.

פיצ'ס צילמה את התמונה באמבטיה יחד עם הבן שלה, אסטאלה. כשהסתכלה על התמונה היא הבחינה ביד. "יד של רוח רפאים בתמונה שלי ושל אסטאלה באמבטיה! ולא, זאת לא היד שלי - אחת מהידיים שלי החזיקה את הילד, השנייה החזיקה את המצלמה". כך כתבה הדוגמנית בתמונה אותה העלתה לאינסטגרם. מאוחר יותר הוסיפה כי השאירה את דלת חדר האמבטיה פתוחה כדי שייכנס לשם אור - "למקרה שרוח הרפאים תרצה לחזור".

לאחר תחקיר, מצאה פיצ'ס כי הבניין בו היא גרה נבנה ב-1920 על ידי גבר עשיר ואשתו, שהייתה בהריון באותו הזמן. אותה אישה ילדה תינוק מת, והייתה כל כך מוכת צער שהיא השתגעה והתאבדה בטביעה באמבטיה. "אתם חושבים שהיא רוח הרפאים שהגיעה לתמונה?", שאלה פיצ'ס את הגולשים. "זה בהחלט נראה כך מכיוון שראיתי את הרוח באמבטיה! מפחיד!".

התמונות מהטיול הפכו לסיוט "הו אלוקים! זו רוח רפאים"

"אני בכלל לא אוהב לצפות בסרטי אימה ואני לא אוהב להסתכל על התמונה הזאת -זה מפחיד, לא היה שם אף אחד". כך אמר נורול איסלאם בן ה-37, שצילם את התמונה הזו בחג הפסחא בה אחייניתו ואחיינו, מייריאן איסלאם בת ה-11, וריהאן קאליק בן ה-9, מחזיקים ידיים מול טירה משנת 1812, בבראונדהיי פארק בלידס, אנגליה. בני המשפחה היו בהלם כשראו את התמונה לאחר שחזרו מהטיול, כשגילו בה דמות הלובשת גלימה, עולה במדרגות.

"הסתכלנו בתמונות וראינו את הדבר הזה בחלק האחורי שלא היה שם קודם לכן. אחותי אמרה 'הו אלקים! זו רוח רפאים'. אני כבר התחלתי לחשוב שזה באמת יכול להיות".

קווין גריידי, מנהל פיתוח ושימור מבנים בעיר, אמר שזו הפעם הראשונה בה שמע על רוחות רפאים או התרחשות ביזארית כזו או אחרת באזור. אך הדבר לא הרגיע את בני המשפחה. האמת? גם אותנו לא.

היו רק 3 ילדים באגם "רגלה של בתי נתפסה על ידי משהו במים"

קים דיוויסון מקווינסלנד, אוסטרליה, שצילמה את התמונה הזאת בשנת 2014, מספרת כי ברגע הצילום היו 5 אנשים בנהר, אך בתמונה נראית דמות נוספת. הסיפור הפך מצמרר עוד יותר כשהתברר כי ילדה מתה באותו המקום בשנת 1913.

התמונה פורסמה בעמוד הפייסבוק רודף הרוחות: "Toowoomba Ghost Chasers". בתמונה נראים 4 ילדים, קים וחברתה ג'סי לו. השתיים היו בהלם כששמו לב לפרצוף הרביעי בתמונה, בעוד בעת הצילום היו שם רק 3 ילדים.

כ-100 שנה קודם לכן, דורין או'סליבן, טבעה באותו הנהר. "כמעט שעה חלפה, לפני שהגופה נמצאה. המקום מאז ומתמיד נחשב מסוכן, ועומקו מעל ל-6 מטרים", כך נכתב בגזיר עיתון מ-22 בנובמבר, שנת 1913. קים טוענת כי היו תופעות מוזרות ביום בו שחו במים, "באותו יום רגלה של בתי נתפסה פעמיים על ידי משהו בתוך המים". קים משוכנעת שהדמות בתמונה היא אכן הרוח של דורין או'סליבן וכי היא "ישות שקיימת בנחל".

כמה ימים לפני ליל הסדר הגיעו לעיר החוף אגאדיר שבמרוקו כמה מבני משפחת פרץ מאשדוד – משה ואחותו הגדולה, ובתו רחל, יחד עם בנה הקטן, כדי לבלות את החג עם אחד מבני המשפחה המתגורר בעיר.

רחל לקחה את בנה יואל לסיור באחד השווקים. במהלך הסיור, היא החליטה לעצור בסמוך לחנות שמכרה כפתנים (בגדים מסורתיים מרוקאיים) ושם צילמה את בנה. נשימתה של רחל נעתקה כאשר הבחינה כי בתמונה שבה צילמה את יואל, הופיעה דמות של אישה שלא הייתה נוכחת בעת הצילום. רחל הגדילה את הרזולוציה בתמונה כדי להיות בטוחה שהיא רואה טוב, ונדהמה לגלות כי הדמות ברקע היא סבתא רחל, שמתה 8 שנים קודם לכן.

"דפדפתי בתמונות ופתאום ראיתי את התמונה של הסבתא שמתה. צעקתי בבהלה וזרקתי את הטלפון. כשצילמת את הבן שלי אף אחד לא היה ברקע", סיפרה רחל לבני משפחתה. "כשראיתי את התמונה הזו את האמת נלחצתי. זה נראה כמו התגלות, נס דבר שאי אפשר להסביר אותו בכלל", אמר הבן, אלי. בני המשפחה הגיעו למחרת לחנות כדי לשאול את הבעלים האם הוא מכיר את האישה שמופיעה בתמונה, אך זה טען שאינו מכיר אותה בכלל. 

אלי אמור להוציא בקרוב ספר ביוגרפיה על אימו, הוא הוסיף: "אנחנו מפרסמים את המקרה הזה לעילוי נשמתה כדי שאנשים יתחזקו באמונה שיש בורא עולם ויש חיים אחרי המוות".

"זה גרם לי להיות פרנואיד"

לפני כשנתיים יצאו לבילוי משפחתי במוזיאון הטירה ביורק שבאנגליה, ג'ון ברנסייד בן ה-27 ושונה בקהאוס, 25, יחד עם בנם ג'ון-תומאס, אז בן 18 חודשים. רק לאחרונה הסתכלו בתמונות מאותו יום, לאחר שג'ון מצא את כרטיס הזיכרון של המצלמה בכיס הפיג'מה שלו. הם הסתכלו בתצלומים, והבחינו בדמות אפרורית, לבושה בשמלה ויקטוריאנית אורבת בתמונות. "זה גרם לי להיות פרנואיד. זה מצמרר אותי בכל פעם שאני חושב על זה", סיפר ג'ון.

שונה סיפרה שהייתה לה תחושה מוזרה כשהם הסתובבו במוזיאון באותו היום, ואכן ישנן טענות שבמוזיאון הטירה קיימות רוחות רפאים. אך גורמים במוזיאון אמרו שאין להם מושג מי היא הדמות שהופיעה בתמונות.

כיום, אפליקציות שונות הפכו מאוד פופולריות, בהן ניתן להוסיף לתמונות של אנשים רוחות רפאים מזוייפות. באפליקציה ניתן להשתמש במגוון רחב של רוחות כמו ילדים ויקטוריאניים מפחידים, גופות נטולות פנים, חיילי מלחמת האזרחים ועוד. מוזמנים לשפוט בעצמכם האם נערת הרפאים הויקטוריאנית שבתמונות אמיתית או מזוייפת.

מוזר באלקטרז

ציידי רוחות רפאים וחובבי הז'אנר מגיעים בהמוניהם לאלקטרז, בית הכלא הידוע לשמצה במפרץ סן פרנסיסקו, אחד המקומות הידועים ביותר בו תועדו מקרים בלתי מוסברים. 

זוג תיירים מבריטניה, שילה בת ה-48 ובן זוגה פול בן ה-50, הגיע לסיור המודרך בבית הכלא שננטש בשנת 1963. שילה החליטה לצלם את תא ביקור האורחים באייפון שלה. למראית עין, היא מספרת, הכול היה רגיל. אבל לאחר שהסתכלה בתמונה שצילמה, חטפה שוק. היא גילתה דמות של אישה מסתכלת עליה בחזרה. שילה הראתה את התמונה לפול, שחשב בהתחלה כי מדובר בהשתקפות של אשתו. כשבחנו את התמונה הבינו שזה בלתי אפשרי.

"ברגע שנכנסנו הכול הרגיש מאוד מוזר", סיפרה שילה. "לא הרגשתי בנוח שם. כשהסתכלתי בתמונה ראיתי את הדמות האפלה. ידעתי מיד שמדובר ברוח רפאים". פול שאינו האמין ברוחות רפאים עד לרגע זה, מודה שהוא לא יודע איך להסביר את התמונה. "זה מוזר, היא מסתכלת היישר לעבר המצלמה כאילו היא יודעת משהו שאנחנו לא. עכשיו אני קצת יותר מאמין ברוחות רפאים".

בני הזוג ניסו לגלות את זהות האישה בתמונה ופנו לצוות שמנהל את אלקטרז, אך אף אחד לא הצליח לזהות במי מדובר. "הייתה שמחה לדעת למה היא בחרה להראות את עצמה בתמונה שלי", כך שילה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הסינים ידועים באכזריותם כנאמר זובחי אדם עגלים ישקון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יולי 2015, 04:47

האם סירבה לחלץ את בנה מהרכב הלוהט מחשש שה-BMW היוקרתי שלה ייפגע

בכל קיץ מתרחשים אסונות כאשר הורים שוכחים את תינוקם ברכב הלוהט. בדיוק כזה אירוע התרחש בסין, אך למרבה הפתעת המחלצים, אם התינוק סירבה לחלץ את בנה מחשש שייגרם נזק לרכבה היוקרתי (רכב)

בכל קיץ אנחנו שומעים שוב ושוב על אסונות בהן הורים משאירים בטעות את ילדיהם נעולים ברכב הלוהט. בדיוק כזה אירוע התרחש בסין, אך למרבה הפתעת המחלצים אם התינוק סירבה לחלץ את בנה מחשש שייגרם נזק לרכבה היוקרתי. כך מדווחים סוכנויות הידיעות בעולם.

על פי הדיווחים, האירוע התרחש בעיר יי-וו שבמחוז ג'ג'יאנג במזרח סין, כאשר עוברים ושבים הזעיקו את כוחות הכיבוי לאחר שהבחינו בפעוט שננעל ברכב יוקרתי מסוג BMW, בעוד אמו עומדת מחוץ לרכב ואינה עושה דבר, זאת ביום חם במיוחד באזור.

אלא שכוחות הכיבוי נדהמו לשמוע את האם מתנגדת נחרצות לניפוץ חלון הרכב וחילוץ בנה, זאת מאחר ומדובר כאמור ברכב יוקרתי. לדברי האם, היא שכחה את בנה ברכב יחד עם המפתחות והרכב ננעל אוטומטית וכעת היא ממתינה לפורץ מנעולים.

כוחות הכיבוי הסכימו בתחילה להמתין, אך לאחר שהפעוט ברכב התעלף הם החליטו לנפץ את החלון ולחלץ את הפעוט.

נ.ב. אל תשכחו שלרוב הסינים יש ילד אחד, זאת אומרת שזה מוות בנה יחידה או נזק לשמשת הרכב י.ה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יולי 2015, 05:32

נעצר לאחר שהטעין את האייפון ברכבת

שוטרת מתנדבת ראתה את רובין לי מחבר את האייפון לשקע ברכבת - ועצרה אותו על "הוצאת חשמל". מאוחר יותר הוא שוחרר ועכשיו המשטרה חושבת ברצינות על הגשת כתב אישום

השקעים שנוספו בשנים האחרונות לרכבות הם לא פחות מהצלת חיים, לפחות עבור אלו מאיתנו שמוצאים את עצמם באמצע היום עם סוללה כמעט ריקה בסמארטפון וזקוקים לכמה דקות טעינה כדי למנוע מהסמארטפון למות בטרם עת (טעינת הסמארטפון נחשבת אצל הכת החילוני לא פחות מהצלת חיים, איך הוא לא שם לב לאיזה דיוטא תחתונה הם הגיעו י.ה.) . אבל אם אתם נוסעים הקיץ ללונדון - לא כדאי לכם לסמוך על השקעים ברכבות שם, משום שאם תשתמשו בהם - זה עלול להיגמר רע.

ביום שישי האחרון נעצר רובין לי (45), אמן מרובע איזלינגטון בעיר, לאחר שחיבר את האייפון שלו לשקע חשמל ברכבת העילית. לי סיפר לאיבנינג סטנדרד כי שוטרת קהילתית מתנדבת ניגשה אליו וביקשה לעצור אותו על "הוצאת חשמל", שלטענתה היא "פשע". לי ניסה להתעלם ממנה ולרדת בתחנה והיא יצאה אחריו וקראה לארבעה שוטרים שהיו על הרציף: "הבחור הזה הוציא חשמל, הוא צריך להיעצר". כשלי ניסה לעבור את השוטרים ודחף אותם, הוא נאזק, הוכנס למכונית משטרה ונלקח לתחנה קרובה, שם הואשם בנוסף ל"הוצאת חשמל" גם ב"התנהגות בלתי הולמת". לאחר מכן שוחרר.

"הם לא היו צריכים לעצור אותי בכלל, הם ידעו שזה מגוחך", אמר לי לעיתון וטען כי המתנדבת היתה להוטה מדי לעשות משהו. המשטרה אישרה בתגובה את הפרטים וציינה כי היא תבדוק אותם שוב לפני שתעביר אותם לידי הפרקילטות המלכותית לשם החלטה האם להגיש כתב אישום נגד לי.

ממנהל התחבורה של לונדון נמסר כי ברכבות העירוניות יש שילוט ברור לכך שהשקעים מיועדים למנקים, ולא לשימוש הציבור.

בשיחה עם דוברות רכבת ישראל הזכירו לנו בחברה שכאן לא רק שמותר להשתמש בשקעים, אלא שהם הותקנו ברכבות במיוחד עבור הציבור. כאן אף אחד לא ייעצר על שאיבת חשמל או כל פשע מומצא אחר רק בגלל שרצה להטעין סמארטפון. רק אל תריבו על השקעים כמו ישראלים טיפוסיים בטיסת שוקולד.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 16 יולי 2015, 19:24

7 עבודות מוזרות ברחבי העולם שלא תאמינו שקיימות  

1. אמסטרדם, דייג אופניים במשרה מלאה.

הבירה ההולנדית הידועה בתעלות אלגנטיות ואופניים, גרמו לצורך בסוג מאוד מיוחד של עבודה: דייג אופניים.

כפי שדווח ברדיו ציבורי בינלאומי, העובדים משתמשים בצבטות הידראוליות כדי לדלות כ -15,000 אופניים מחוץ למים בשנה. הם כבר עושים את זה מאז 1960, ואין איום שהם יהיו מחוסרי עבודה בזמן הקרוב.

2. גרמניה, בלשי אשפה.

זרקתם סוללות או פריטים אחרים לפח, שלא הייתם אמור לעשות? ובכן, משטרת האשפה של גרמניה מאחוריכם.

תפקידם הוא לחפש אשפה של אנשים אחרים כדי למצוא פריטים שהיו צריכים להיפטר ממהם באופן שונה. בגרמניה יש אחד החוקים הקשים ביותר בעולם בתחום הזה.

לפי ערוץ הטלוויזיה הגרמני ProSieben, הבלשים לוקחים את העבודה שלהם ברצינות: הם יחקרו את השכנים שלך, יבחנו את קבלות הקניות וינברו בפחי האשפה שלך כדי להוכיח את אשמתך.

3. בריטניה, מחמם מיטה אנושי.

בשנת 2010, רשת מלונות השיקה ניסוי ייחודי על ידי המציע שירותי חימום-מיטה אנושי.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי עובדים מולבשים בחליפת פליז ונכנסים למיטות חדרי המלון טרם הגעת האורחים.

האורחים מקבלים מיטה חמה שמזכירה בקבוק מים חמים.

4. סין, איש עסקים או מנהלים - מזויפים.

אין לך ניסיון מקצועי, אבל נראה טוב בחליפה? אתה יכול להתאים לעבודה כמנהל מזויף בסין.

מיץ' מוקסלי טען שהוא נשכר על ידי חברה אמריקנית, כדי שייצג אותה בסין. הוא קיבל 1,000 דולרים בשבוע, עבור השהייה בסין, כמה לחיצות ידיים וצפייה בסרטים.

למה? גיוס אנשי עסקים מזויפים היא דרך אחת כדי ליצור את תחושת הקשר אשר חברות סיניות משתוקקות לו.

5. משווק נמלים?

אין כל כך הרבה מה לומר על המקצוע המוזר הזה: אתה מקבל כסף תמורת מכירת נמלים. ישנם כ 12,000 מינים שונים של נמלים בעולם.

6. אינדונזיה, נוסעים להשכרה.

כאשר ברחובותיה של בירת אינדונזיה, ג'קרטה, צפיפות המכוניות בשעות השיא געתה, הוחלט בשנת 1990, כי במהלך שעות עומס, צריכים להיות לפחות שלושה אנשים בכל מכונית.

כדי לאפשר לנהגים לרמות את השלטון, נוסעים אקראיים בצדי הדרך מחכים לאיסוף על ידי נהגים, כדי למלא את התפוסה המינימלית במכונית.

לדברי הג'קרטה פוסט, נוסעים אלו לא מרוויחים סכום זעום של קצת יותר מדולר אחד לנסיעה (בג׳קרטה זה לא סכום זעום י.ה.).

7. דחליל בשדה תעופה.

באופן רשמי, תוכל להיקרא "מומחה לבטיחות תעופה ביולוגית", אך בפועל, אתה תהיה דחליל אנושי.

שגרת היומיום: קיבלת דיווח על עשרות ציפורים שמחכות על מסלול שבו מטוס עומד לנחות, אתה ממהר למכונית, יורה מס' יריות אזהרה לאויר ומפזר את ההמון.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2015, 23:04

קמפיין לתרומת דם ברומניה: שלם בדם בכניסה לפסטיבל  

רומניה מתמודדת זה שנים עם מחסור חמור בתרומות דם, תוצאה ישירה של העובדה שרק 1.7% מהרומנים נוהגים לתרום דם כדבר שבשגרה - שיעור נמוך מאוד יחסית.

כעת מצאו מוסדות הבריאות ומארגני פסטיבל מקומי דרך להמריץ את הציבור להידקר ולתרום: מבלים שירצו להיכנס לפסטיבל המוזיקה Untold בסוף החודש בטרנסילבניה יוכלו לקבל כרטיס חינם בעבור תרומת דם במקום לשלם עליו כסף.

הקמפיין "שלמו בדם" מקודם תוך קריצה לאגדות על רוזן מוצץ הדם שנקשרו בשמו של אזור טרנסילבניה, והדמות מופיעה על כרזות הקמפיין כשהיא מחוברת לשקית ונמצא בעיצומה של תרומת דם.

לרשות באי הפסטיבל עומדות שתי אפשרויות: להצהיר על עצמם באינטרנט כתורמי דם ולקבל הנחה על הכרטיס לאירוע, או להגיע מבעוד מועד לתרום דם
במרכזים רפואיים ולקבל את הכרטיס בחינם.

הפסטיבל יתקיים מ-.. ביולי עד . באוגוסט בקלוז'-נפוקה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי הניק המשותף » 19 יולי 2015, 21:28

מדהים: גולגולת שהודפסה בתלת מימד הצילה חיי ילדה

האן סינית בת ה-3, סבלה ממצב נדיר שגרם לראשה לגדול פי ארבעה מהגודל הרגיל. בניתוח מיוחד לשחזור מלא של הגולגולת באמצעות טכנולוגיית תלת מימד, הצליחו רופאי בית החולים בסין להציל את חייה

יערית אלבז ג' באב תשעה 18:01 19.07.15 תגיות: ניתוח ראש | תופעה נדירה | בעיה רפואית

האן האן,ילדה סינית בת ה- 3 שנים, סוף סוף תוכל להרים את ראשה מהכרית לאחר שעברה את ניתוח הגולגולת הראשון בעולם באמצעות טכנולוגיית תלת מימד. הפעוטה, היתה מורדמת ומונשמת במשך 17 שעות בהם בוצע הניתוח הנדיר בבית החולים במחוז הונאן בסין.

האן סבלה ממצב נדיר שגרם לראשה לגדול פי ארבעה מהגודל הרגיל. ההליך, בוצע ע"י שחזור מלא של הגולגולת באמצעות טכנולוגיית 3D (תלת מימד) והדפסת גוגולת טיטניום חדשה ב-3D כדי לשנות את מיקומה במוח.

"תוצאות CT הראו כי המוח של האן האן היה מלא ב- 80 אחוזים במים" אמר ד"ר בי רופא בבית החולים העממיים של פרובינציית הונאן: "אם היא לא נשלחה לבית חולים לטיפול, האן האן לא היתה שורדת את הקיץ. היה עלינו לחסל את הזיהום הראשון שנוצר בראשה של האן האן כתוצאה מריבוי נוזלים. האזור הפצוע במוח היה גדול מדי, ואנחנו צריכים לעשות ניתוח השתלת עור ולחסל את הזיהום, ולהסיר את הנוזלים המצטברים במוחה של האן"

האן האן אובחנה לראשונה עם הידרוצפלוס מולד עוד בהיותה בת 6 חודשים. סוג זה של הידרוצפלוס קיים גם מלידה וגם יכול להיווצר במהלך ההריון והתפתחות העובר, או כתוצאה ממומים גנטיים. על פי המכון הלאומי להפרעות נוירולוגיות ושבץ. בדרך כלל בהידרוצפלוס מולד, הנוזל השדרתי (CSF) מקיף את המוח וחוט השדרה. הצטברות יתר של CSF גורמת להתרחבות חריגה של חללים בחדרי המוח היוצר לחץ מזיק על הרקמות במוח.

בינקות, הסימפטום הבולט ביותר של הידרוצפלוס הוא גידול מהיר בהיקף הראש, היוצר מראה ראש גדול במיוחד. להאן האן, הלחץ של הנוזלים העודפים במוח שנוצר בראשה שוקל יותר ממחצית משקל הגוף שלה, עד כדי כך שהיא נאבקה כדי להרים אותו מהכרית או לצאת מהמיטה. הדיילי מייל דיווח. הפעוטה גם פיתחה בעיות רפואיות, כגון גולגולת דלילה ואספקת דם לקויה. הדבר זה הוביל את המשפחה לנקוט בפעולה מידית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

(מקור)
קבצים מצורפים
הידרוצפלוס הוא גידול מהיר בהיקף הראש.jpg
הידרוצפלוס הוא גידול מהיר בהיקף הראש.jpg (170.46 KiB) נצפה 31525 פעמים
הניק המשותף

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יולי 2015, 23:00

אנגליה: סנאי שיכור וחבריו גרמו לנזק של מאות דולרים לפאב כשהשתכרו.

מכרסמים "בזזו" פאב מועדון החברים בווסטרשייר, פתחו את ברזי הבירה והפילו כוסות ובקבוקי בירה וגרם לנזק בשווי מאות ליש"ט למועדון החברים הפרטי.

עובד סניף גילה את הנזק כשפתח את הבר בסביבות 8 בערב ובמחשבה הראשונה נדמה היה לו שהמועדון נפרץ.

"כשפתחתי את דלת הבר נדמה היה שהבר נשדד, ורק כשראינו את הסנאי ושהדלתות נעולות הבנו מה קרה…", סיפר הברמן ל- MailOnline.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי תם שבהגדה » 20 יולי 2015, 00:08

עורך הארץ לשעבר העיתונאי דב אלפון פרסם היום בדף הרשת החברתית שלו פוסט ציטוט מעיתון איטלקי שהפך לויראלי. השיתופים של הפוסט היו משני צידי המתרס, חסידי שוק חופשי וגם אנשי 'צדק חברתי'.

"אני לא יכול להתעלם מהתחקיר שמפרסם היום ״לה רפובליקה״ אודות מלון שאף אחד כאן לא ביקר בו, ״לה גראנדה הוטל סן קלוג׳רו״, מלון חמישה כוכבים שנבנה לפני 60 שנה על פסגת אחת הגבעות היפות ביותר של סיציליה, מונטה קרוניו במחוז אגרגנטה.

הסיבה שבגללה לא ביקרתם בו היא שלמרות שהוא נחנך (פעמיים) ואפילו שופץ פעם אחת, מלון לה גראנדה הוטל סן קלוג׳רו מעולם לא נפתח, והוא יחגוג בקרוב 61 שנה ללא אף אורח וללא אף לינה.

בשלב זה כבר הבנתם שהמלון נבנה כולו מכספי ציבור.

הבנייה החלה ב-1954, במקום הנכון ביותר תיירותית, צמוד לבזיליקה של סן קלוג׳רו. המועצה המקומית קיוותה למשוך את התיירים לעצור כאן ללילה, ודגש רב הושם על הפאר של החדרים. בגלל קשיי החציבה הבנייה נמשכה 30 שנה, עד כאן שום דבר לא יוצא דופן.

המבנה נחנך ברוב הדר באחד ביוני 1982. בלילה, כאשר שר התיירות חזר לביתו ברומא והמכובדים התפזרו, התברר שחברי המועצה שכחו פרט קטן אחד — להחליט מי יפעיל את המלון. ראש המועצה נעל את הדלתות והורה ליועץ המשפטי להוציא מכרז.

אבל בשנים שחלפו מאז תחילת הבנייה קם האיחוד האירופי, והמועצה המקומית כבר לא היתה מוסמכת להוציא מכרז. המלון נקלע לוואקום פרוצדורלי, אי אפשר היה להפעיל את המבנה באמצעות חברה פרטית כי הוא נבנה מכספי ציבור, ומצד שני לא היה אף גוף ציבורי בסביבה שידע להפעיל מלון. אחרי שנה של עימותים משפטיים המועצה הרימה ידיים, והמלון נותר סגור 10 שנים.

רק ב-1993 נמצא הפתרון המשפטי — הוקם קואופרטיב תיירותי, הממומן גם הוא מכספי ציבור, והוא זכה במכרז להפעלת המלון. אבל בשלב זה המלון כבר היה חורבה וכל הציוד היקר בו נגנב, ולכן איטליה מימנה שיפוץ מאסיבי של הקירות וקנייה חדשה של הריהוט, וכל זה נמשך עד 1998.

המלון נחנך שוב, הפעם בלי שר התיירות, מנכ״ל מטעם הקואופרטיב קיבל את המפתחות, 130 עובדים החלו את יום עבודתם, ואז התברר שהקבלן המקורי שכח פרט קטן אחד — חיבור למערכת הביוב.

ראש המועצה המבוהל פנה למנהל החברה שביצעה את השיפוצים ושאל למה הם לא התריעו שאין ביוב, והוא אמר שלא שכרו אותו בשביל הביוב אלא בשביל הקירות ועיצוב הפנים, ובהם אין שום בעיה.

המועצה שילמה 800 אלף יורו פיצויים לקואופרטיב ובשנת 2000 פירסמה מכרז למערכת ביוב. נבחרה חברת שיפוצים המתמחה בביוב, נבחרה חברה ציבורית שתנהל את המלון, ומאז המלון עומד סגור: המועצה לא מצאה מקורות תקציביים לשלם על הביוב, משרד התיירות סירב להמשיך להזרים כסף לפרוייקט ואפילו האיחוד האירופי לא התלהב.

קשה לדעת כמה כסף ירד לטמיון במלון לה גראנדה הוטל סן קלוג׳רו. כנראה 80 מיליון יורו, אולי יותר. העיתון לקח שמאים לסיור ושאל כמה יעלה לפתוח את מלון הרפאים היום, והתשובה היא שהמבנה הקיים לא עומד בכללי הבטיחות המעודכנים של האיחוד, ולכן צריך להרוס אותו ולבנות הכל מחדש".
כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם
תם שבהגדה

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 20 יולי 2015, 01:12

אני מוכן לקבל אותו בחינם,
שיעשו חדש במקום אחר עדיף להם

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 יולי 2015, 20:17

תם שבהגדה כתב:עורך הארץ לשעבר העיתונאי דב אלפון פרסם היום בדף הרשת החברתית שלו פוסט ציטוט מעיתון איטלקי שהפך לויראלי. השיתופים של הפוסט היו משני צידי המתרס, חסידי שוק חופשי וגם אנשי 'צדק חברתי'.

"אני לא יכול להתעלם מהתחקיר שמפרסם היום ״לה רפובליקה״ אודות מלון שאף אחד כאן לא ביקר בו, ״לה גראנדה הוטל סן קלוג׳רו״, מלון חמישה כוכבים שנבנה לפני 60 שנה על פסגת אחת הגבעות היפות ביותר של סיציליה, מונטה קרוניו במחוז אגרגנטה.

הסיבה שבגללה לא ביקרתם בו היא שלמרות שהוא נחנך (פעמיים) ואפילו שופץ פעם אחת, מלון לה גראנדה הוטל סן קלוג׳רו מעולם לא נפתח, והוא יחגוג בקרוב 61 שנה ללא אף אורח וללא אף לינה.

בשלב זה כבר הבנתם שהמלון נבנה כולו מכספי ציבור.

הבנייה החלה ב-1954, במקום הנכון ביותר תיירותית, צמוד לבזיליקה של סן קלוג׳רו. המועצה המקומית קיוותה למשוך את התיירים לעצור כאן ללילה, ודגש רב הושם על הפאר של החדרים. בגלל קשיי החציבה הבנייה נמשכה 30 שנה, עד כאן שום דבר לא יוצא דופן.

המבנה נחנך ברוב הדר באחד ביוני 1982. בלילה, כאשר שר התיירות חזר לביתו ברומא והמכובדים התפזרו, התברר שחברי המועצה שכחו פרט קטן אחד — להחליט מי יפעיל את המלון. ראש המועצה נעל את הדלתות והורה ליועץ המשפטי להוציא מכרז.

אבל בשנים שחלפו מאז תחילת הבנייה קם האיחוד האירופי, והמועצה המקומית כבר לא היתה מוסמכת להוציא מכרז. המלון נקלע לוואקום פרוצדורלי, אי אפשר היה להפעיל את המבנה באמצעות חברה פרטית כי הוא נבנה מכספי ציבור, ומצד שני לא היה אף גוף ציבורי בסביבה שידע להפעיל מלון. אחרי שנה של עימותים משפטיים המועצה הרימה ידיים, והמלון נותר סגור 10 שנים.

רק ב-1993 נמצא הפתרון המשפטי — הוקם קואופרטיב תיירותי, הממומן גם הוא מכספי ציבור, והוא זכה במכרז להפעלת המלון. אבל בשלב זה המלון כבר היה חורבה וכל הציוד היקר בו נגנב, ולכן איטליה מימנה שיפוץ מאסיבי של הקירות וקנייה חדשה של הריהוט, וכל זה נמשך עד 1998.

המלון נחנך שוב, הפעם בלי שר התיירות, מנכ״ל מטעם הקואופרטיב קיבל את המפתחות, 130 עובדים החלו את יום עבודתם, ואז התברר שהקבלן המקורי שכח פרט קטן אחד — חיבור למערכת הביוב.

ראש המועצה המבוהל פנה למנהל החברה שביצעה את השיפוצים ושאל למה הם לא התריעו שאין ביוב, והוא אמר שלא שכרו אותו בשביל הביוב אלא בשביל הקירות ועיצוב הפנים, ובהם אין שום בעיה.

המועצה שילמה 800 אלף יורו פיצויים לקואופרטיב ובשנת 2000 פירסמה מכרז למערכת ביוב. נבחרה חברת שיפוצים המתמחה בביוב, נבחרה חברה ציבורית שתנהל את המלון, ומאז המלון עומד סגור: המועצה לא מצאה מקורות תקציביים לשלם על הביוב, משרד התיירות סירב להמשיך להזרים כסף לפרוייקט ואפילו האיחוד האירופי לא התלהב.

קשה לדעת כמה כסף ירד לטמיון במלון לה גראנדה הוטל סן קלוג׳רו. כנראה 80 מיליון יורו, אולי יותר. העיתון לקח שמאים לסיור ושאל כמה יעלה לפתוח את מלון הרפאים היום, והתשובה היא שהמבנה הקיים לא עומד בכללי הבטיחות המעודכנים של האיחוד, ולכן צריך להרוס אותו ולבנות הכל מחדש".

קודם כל ישר כוח על הסיפור המיחד,
ואם אתם חושבים שחלם זה רק באיטליה,
אז בארץ הבירוקרטיה בכלל וכמובן בבניה גם הזויה,
למשל אחת מהוועדות שעוסקת בתחום הבניה/קרקע,
מתכנסת, תקשיבו טוב, אחת ל9 שנים, פיספסת/נידחתה, נא להמתין 9 שנים נוספות !!!
וזאת מעבר לויחלף משכורתי עשרת מונים ראו את חברות הגז שהשקיעו את נשמתם בהתאם לחוזים, ולאחר ההשקעה כולל כל הבירוקרטיה, ממשיכים בהתעללות וחוסר אמינות גם אחרי.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 יולי 2015, 20:18

מיליארדר רוסי תורם 100 מיליון $ לחיפוש אחרי חייזרים

את המייזם יוביל פרופסור הוקינג. הפרויקט מתוכנן להמשך 10 שנים והמילארדר הרוסי יורי מילנר יממן אותו.

הכוונה להאזין במשך 10 שנים לקולות ממיליוני כוכבים ולנסות לאתר עליהם חיים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי בן סוסי » 20 יולי 2015, 22:57

ר' יצחק, איך פספסת את הסיני שכף ידו חוברה לרגלו?
בן סוסי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 יולי 2015, 23:05

בן סוסי כתב:ר' יצחק, איך פספסת את הסיני שכף ידו חוברה לרגלו?

מותר להשאיר גם משהוא לאחרים ;)
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 20 יולי 2015, 23:12

לידיעתכם, יש עשרות סיפורים פיקנטים כל יום...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי הניק המשותף » 20 יולי 2015, 23:23

יצחק הספרן כתב:
בן סוסי כתב:ר' יצחק, איך פספסת את הסיני שכף ידו חוברה לרגלו?

מותר להשאיר גם משהוא לאחרים ;)

השמועה מספרת על אחד שעבר ברחוב ולפתע נשמטה סכין מאחת הקומות וחתכה לו את החוטם והאגודל של הרגל רח"ל, הבהילוהו לביה"ח וניתחו אותו אך בטעות חיברו לו את החוטם לרגל ואת האגודל לאף . . .
לימים בא חברו לבקרו ושאלו: נו, איך הצליח הניתוח?
ענה לו: הניתוח הצליח מצוין, אך ישנה בעיה קטנה שבכל פעם שברצוני לקנח את חוטמי, אני צריך להוריד נעליים וגרביים . . . .
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

בשם כ"ק האדמו"ר מיארמע ר' יענקל מיללער שליט"א
הניק המשותף

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי malki » 20 יולי 2015, 23:45

תכשיטן זכה בלוטו ברבע מליון ש”ח והצהיר על פשיטת רגל
פושט רגל ניסה להסתיר זכיה בפיס בסך של רבע מיליון ש”ח והליך פשיטת הרגל בעניינו בוטל

בנימין ברגר | 20:59 | ד׳ באב תשע״ה JDN

חייב בהליך פשיטת רגל פנה לבית המשפט בבקשה לקבלת הפטר. בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשתו של החייב, וקבע כי פעל בחוסר תום לב במסגרת צו הכינוס. בין היתר, ניסה להסתיר זכיה בפיס בסך של רבע מיליון ש”ח.

​למבקש, בשנות ה-70 לחייו, חובות כספיים של מאות אלפי שקלים, לאחר שהעסק בתחום התכשיטנות אותו ניהל עם בנו, כשל. במסגרת חקירות שטח שנוהלו על ידי הכונס הרשמי והנאמן, התברר כי החייב מכר את כרטיס הזכייה שלו בפיס לצד שלישי על מנת להסוות את כספי הפרס העומדים על רבע מיליון ש”ח. כן התברר כי יצא מהארץ מספר פעמים ללא אישור בית המשפט ואף יצר חובות חדשים אגב נסיעתו. הנאמן והכונס הרשמי התנגדו לבקשת ההפטר, בטענה שהחייב מסתיר מידע, מעלים רכוש ויוצר חובות חדשים.

בפסק הדין, כב’ השופטת חנה פלינר קיבלה את עמדת הכונס הרשמי והנאמן במלואה, וביטלה את הליך פשיטת הרגל בעניינו של החייב, בשל כל אחד מהטעמים שצוינו בעמדת הנאמן והכונס הרשמי.

וע"ז נאמר: "איזה מזל"..
malki

טרמינל לחיות ייפתח בנמל התעופה קנדי בניו יורק

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יולי 2015, 09:32

זה מתחיל במשחקים בבריכה, ממשיך בעיסויים וטיפולי פדיקור, הכוללים צביעת ציפורניים בלק, ומסתיים ברביצה מול הטלוויזיה. זה אולי נשמע כמו נופש אידיאלי, אך ככה אמורים להיראות בקרוב חייהם של כלבים, רגע לפני ביקורת הדרכונים בנמל התעופה קנדי בניו יורק.

בשנה הבאה ייפתח בנמל תעופה זה טרמינל "התיבה" (בהשראת תיבת נוח) המפואר המיועד לטפל ביותר מ–70 אלף בעלי חיים העוברים בו מדי שנה. לצד מתחם הנופש של הכלבים, יקבלו חתולים עצים לטיפוס, סוסים ופרות ישהו בתאים מצוחצחים עם מקלחות, ופינגווינים יקבלו מרחב מיוחד שיאפשר להם את הפרטיות הנחוצה נמחקו מילים שאינן ראויות ע"י פעם חשבתי.

למעשה הטרמינל החדש — שישתרע על פני כ–16,500 מ"ר ועלותו נאמדת ב–48 מיליון דולר — יציע מחסה ומתקני כליאה לכל סוגי בעלי החיים שאפשר להעלות על הדעת, כולל למשל דובי נמלים או עצלנאים. מכאן ייצאו החיות השונות לאורוות, לכלובים, למסלולי מרוצים, לתערוכות ולתחרויות ברחבי ארצות הברית ובחו"ל.

כיום מרבית בעלי החיים שנכנסים לארצות הברית בטיסות מגיעים לנמל התעופה קנדי ומטופלים בטרמינל הווטרינרי הישן שנבנה בשנות ה–50. אך בקרוב כל זה עומד להשתנות. "הטרמינל החדש הוא זינוק עצום קדימה", אומרת לצ'לן אולדקר, בכירה בצוות אדריכלי "התיבה".

כיום נדרשים בעלי חיים רבים לשהות בהסגר לפרק זמן מסוים לאחר הגיעם (סוסים מוכנסים בדרך כלל להסגר לשלושה ימים) כדי לוודא שהם לא חולים במחלות מידבקות. "התכנון יאפשר להסיע את בעלי החיים ישירות לבניין", אומרת אולדקר, "וכך אפשר יהיה להעביר סוסים בצורה חלקה שתפחית את המצוקה שלהם". מלבד זאת ש"התיבה" יבטל את הצורך בשינוע סוסים למתקן הסגר המרוחק כמאה ק"מ משדה התעופה, הוא מתוכנן כך ששהותם של אלה במקום תהיה נעימה ככל האפשר; המתחם יכלול ערימות מספוא שיספיקו להאכלת עד 70 סוסים ו–180 פרות, ובנוסף כלוב לעופות ומכלאה לעזים, דבר-אחר וכבשים. כמו כן תפעל בטרמינל מרפאה שינהל הקולג' לווטרינריה של אוניברסיטת קורנל, וזו תהיה מאוישת 24 שעות ביממה.

בעלי חיים שלא צריכים לשהות בהסגר — למשל כלב גדול שלא יכול להיכנס לתא הנוסעים וחייב לטוס במחלקת המטען — יוחזקו בטרמינל עד לטיסתם או לאיסופם בידי בעליהם.

"חלק גדול מהתכנון נעשה בשיתוף פעולה עם וטרינרים ויועצים כדי לצמצם למינימום את המצוקה של בעלי החיים", אומר קליף בולמן, אדריכל שדות תעופה הנמנה עם הצוות שעובד על הפרויקט.

לעת עתה טרם נקבע איזה סכום ייגבה תמורת שירותי הטרמינל השונים, אך על פי הערכות, סוויטות מפוארות של כלבים עשויות לעלות עד 100 דולר ללילה. באופן כללי, בעלי חיים וטיסות אינם עסק זול במיוחד. לשם המחשה, טיסה של כלב מארצות הברית ללונדון יכולה לעלות 1,000 דולר, לא כולל תיבה, מסי נמל ומסמכים וטרינריים. עלות הטסת סוס עשויה להגיע ל–10,000 דולר לפחות.

מתכנני הפרויקט נתקלו בלא מעט אתגרים תכנוניים יוצאי דופן בניסיון להתאים את החוויה במתחם המפואר להולכים על ארבע. אחד מהם היה הדרך להיפטר מהפרשות בעלי החיים. אך נמצא פתרון — הרצפה תהיה משופעת וכך תחליק את ההפרשות מכל מתאים.

נ.ב. ועל הנעימות וההתחשבות הזו, אמרו חז"ל, זובחי אדם עגלים יישקון.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־54 אורחים