***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ***סיפורים פיקנטים וביזארים...***

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 11 יולי 2017, 17:56

היכן קבורה רחל אימנו? הנה התשובה של 'ידיעות אחרונות'
בידיעות אחרונות סיקרו את הפיכתה של מערת המכפלה לאתר מורשת פלסטיני, אולם בטעות כתבו כי רחל אמנו היא אחת מהאימהות הקבורות שם. ומה הייתה תגובתם כשהתגלתה השגיאה?
הדפסהשתף במיילמיכל אריאלי | ט"ו תמוז התשע"ז | 09.07.17 | 15:21
קבר רחל (צילום: פלאש 90)
קבר רחל (צילום: פלאש 90)
אא
אחת מהכותרות הראשיות שפורסמו הבוקר (ראשון) בעיתון ידיעות אחרונות נגעה להחלטה ההזויה של האו"ם, אשר הודיע על כך שחברון ומערת המכפלה יוכרו מעתה כאתר מורשת פלסטיני.

אלא שלמרבה המבוכה אירעה טעות, והכתב המוכשר שסיקר את הידיעה, ציין בכותרת המשנית כי רחל אמנו היא אחת מהאימהות שקבורות במערת המכפלה. וכך ציינה הכותרת: "אברהם אבינו? רחל אמנו? הפלסטינים ביקשו להכיר במערת המכפלה כאתר מורשת שנמצא בסיכון בגלל הכיבוש הישראלי".

למותר לציין שבמערת המכפלה קבורות שלוש האימהות האחרות – שרה, רבקה ולאה, וכן חוה – אשתו של אדם הראשון. רחל אמנו קבורה בבית לחם ולא במערת המכפלה, אלא שאת ה'פאשלה' גילו בעיתון כנראה מאוחר מידי.

מה גרם לטעות? קשה לדעת, אולם כלי תקשורת שפנו לבקש את תגובת 'ידיעות אחרונות', זכו בתגובה: "אנו מתנצלים על הטעות".
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2017, 17:33

חלם: קנה רכב חדש וגילה שהוא ''גנוב'' מ-1986  

חזי דקל נדהם כשגילה כי ההונדה החדשה שקנה במאי מדווחת במשטרה כמשאית גנובה מזה 31 שנה. במשרד התחבורה טוענים כי מספר הרישוי תקין, במשטרה טוענים שמשרד הרישוי טעה. בעקבות התערבות 360, תוקן רישום הרכב.

פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהרכב החדש שקנה זה עתה, עדיין עם הניילונים, מדווח כגנוב כבר מאז 1986. מאמציו לשכנע את הרשויות השונות המעורבות בסיפור החלמאי הזה – עלו בתוהו. כמו רבים מאזרחי ישראל, גם חזי דקל רכש השנה רכב חדש. הוא קיבל את ההונדה סיוויק שלו בחודש מאי ומיהר לבטח אותו בסוכנות הביטוח של ריבק ביטוחים. אלא ששבועיים לאחר מכן קיבל טלפון מבהיל מסוכן הביטוח: "הרכב גנוב". 

סוכן הביטוח, ניר ריבק, סיפר ל-360: "בהתחלה לא הבנתי במה מדובר. קיבלתי טלפון מחברת הביטוח מנורה, שדיווחה שלפי רישומי המשטרה מדובר ברכב גנוב". ריבק מיהר להתקשר לדקל, שכן חשש שהרכב החדש כבר נגנב. דקל מצדו התקשר בבהלה לאשתו, שלקחה באותו יום את הרכב, אך זו אמרה לו שהרכב חונה לבטח במקום העבודה שלה. או אז גילה ריבק את הטעות: "מתברר שהרכב רשום כגנוב במשטרה מאז 1986, אחרי שנגנב באילת. לא האמנתי למשמע אוזניי. זה רכב שנרכש כעת, לפני 31 שנה בכלל לא היה את הדגם הזה. כמובן שמיהרתי להתייצב לצד הלקוח שלי, ולוודא שהכיסוי הביטוחי לרכב יימשך".

עם זאת, ריבק הזהיר את דקל כי כל מפגש מקרי עם שוטר בבדיקת רישיונות עלול להסתיים בהחרמת הרכב. "השוטר בשטח רואה במסוף שהרכב גנוב. לא מעניין אותו מתי נרכש, מתי נגנב - זו המציאות שהוא רואה בשטח", הסביר. 

בצר לו, פנה דקל למשטרת ישראל, אולם שם הסבירו לו כי רכב נושא לוחית זיהוי עם המספר הזה נגנב, וכך נרשם במאגר המשטרתי לרישום כלי רכב הגנובים באינטרנט. דקל ניסה להסביר למשטרה שלא ייתכן שרכב מודל 2017 נגנב ב-1986, אך היא בשלה – הרכב מדווח כגנוב, פנה למשרד הרישוי.

דקל ניסה להגיע לגורם המתאים, אך ללא הצלחה. בצר לו, פנה ליבואנית הרכב, מאיר חברה לרכב, וביקש ממנה לנסות ולפתור את המצב המוזר אליו נקלע. נורית מור, מנהלת תחום הלקוחות בחברה, לקחה את העניין ברצינות והגיעה עד לגורם הבכיר ביותר במשרד הרישוי: קטי מורלי, מנהלת תחום נהלים ורישוי במשרד התחבורה. אלא שמורלי, מתברר, התעקשה שאין שום טעות ברישום הרכב: "סטטוס הרישוי של הרכב הזה במשרד הרישוי הוא תקין".

היבואנית ניסתה לבוא לקראת הלקוח, אולם ידיה היו כבולות, שכן אין באפשרותה להחליף או לחלוק על מספר הרישוי שנמסר לה ממשרד התחבורה. כדי לנסות ולמזער נזקים, הוציאה מור לדקל מכתב רשמי נדיר של יבואנית הונדה, בו כתבה: "הרכב הנ"ל נושא מספר שלדה.... נרכש בחברת מאיר ביום 3.5.2017 ומסיבה שאינה ברורה מופיע במאגרי משטרת ישראל כגנוב. הריני לאשר כי בבדיקה מול משרד התחבורה עולה כי הדיווח הזה שגוי". 

פתאום קם אדם ומגלה שהרכב גנוב. צילום מסך ממאגר הרכבים הגנובים של המשטרה צילום: צילום מסך

עו"ד גלעד רמתי, מומחה בביטוח ונזיקין, טוען כי מדובר במחדל ברור: "אין ספק כי לבעל הרכב יש עילה לתבוע את הגורמים המעורבים במקרה, בין היתר בשל אובדן ימי עבודה, טרחה, לשון הרע ועגמת נפש. ברור לי שינסו לפטור עילות אלו כ'זוטי דברים' אלא שהמחדלים ברורים כל כך ויש לתת את הדין".

בצר לו, פנה דקל למערכת 360. לבקשתנו, בדק משרד התחבורה, שוב, את הסטטוס של מספר הרישוי שקיבל דקל לרכב ההונדה שלו. בבדיקה החוזרת נתגלה לטענת משרד התחבורה מעל לכל ספק כי מספר הרישוי הנ"ל תקין, וכי באותו מספר לא נעשה שימוש מעולם, גם לא לפני 31 שנה. "במערכת הרישום של משרד התחבורה לא נמצא רישום פלילי עבור רכב מספר... ומדובר ברכב חדש בעל רישום תקין. רישום פלילי לרכבים נמצא באחריותה של מחלקת המחשוב במשטרת ישראל ויש לפנות אליהם בנושא", נמסר מטעמם.

מערכת 360 פנתה למשטרה בבקשה לבדוק את העניין, אולם בבירור עלו רק סימני שאלה נוספים: מתברר שהרכב בעל אותו מספר שנגנב ב-1986, היא משאית גדולה עם ארגז פתוח, שלא דומה בכלום להונדה של דקל. מאחר ולא מדובר ברכב מסוג זהה או דומה, במשטרה נוטים לשלול את הטענה כי חלה טעות ברישום הרכב כגנוב, או בטעות הקלדה, והם חוזרים ומאשימים את משרד הרישוי ברישום כפול: "בשנת 1986 נפתח תיק פלילי בגין גניבת רכב מסוג אחר. משרד התחבורה כבר הנפיק בעבר מספר זהה למספר רכב ישן יותר וככל הנראה זה מקור הטעות", נמסר מדוברות המשטרה. 

אז מי אשם בטעות? משרד התחבורה או המשטרה? ולמה כל זה צריך לעניין את חזי דקל? יתכן ואת התשובה לשאלות אלה לא נדע לעולם. הסיפור הקפקאי הזה מוכיח פעם נוספת כי חוסר התקשורת בין הרשויות השונות במדינה גורם לעגמת נפש קודם כל למי שצריך לקבל מהן את השירות – האזרח הקטן.

אבל יש גם סוף טוב לסיפור: בעקבות התערבות 360 החליטו במשטרת ישראל לתקן את הרישום. "לאחר בדיקה עם הגורמים הרלוונטיים, הנושא תוקן ונכון לעכשיו הרכב לא מופיע במסוף המשטרתי כגנוב", נמסר מהמשטרה.
748.jpg
748.jpg (32.16 KiB) נצפה 14430 פעמים
650.jpg
650.jpg (29.27 KiB) נצפה 14430 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 13 יולי 2017, 17:37

איך קורה כזה פדיחה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2017, 23:17

אחד ויחיד כתב:איך קורה כזה פדיחה

הרשויות "מאוד" מסודרות ו"מאוד" מתואמות וזה אחד הבדיחות שקורות בשל כך.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 13 יולי 2017, 23:33

אתה גנוב!
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2017, 23:34

פעמון זהב ורימון כתב:אתה גנוב!

סליחה שאיני מבין את הסלנג הזה,
למה כוונתך ?.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 13 יולי 2017, 23:35

אין כמוך, אתה ממש פלא תבל.
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

סקר מוזר אבל עם מסקנה עגומה ומחכימה.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 03:05

22 אלף הסכימו לנקות שירותים תמורת Wifi חינם

בניסוי שנערך בבריטניה התבקשו המשתמשים לאשר את תנאי השימוש. פרט לאחד, כולם אישרו את התנאים שכללו 1,000 שעות של עבודות שירות למען הקהילה, לרבות ניקוי פארקים מקומיים מצואת בעלי חיים, הענקת חיבוקים לחתולים וכלבים משוטטים ועוד

מתחברים לרשת חינמית של WiFi, כדי שתקראו טוב מאוד את תנאי השימוש: 22 אלף בני-אדם הסכימו לנקות שירותים, כחלק מעבודות ציבוריות, שאותן הסכימו לבצע - כשאישרו את תנאי השימוש ברשת Wifi חינמית. על פי הדיווח באתר mashable, רק אדם אחד סירב לתנאים ונשאר מנותק מהרשת הבריטית.

ספקית תקשורת בבריטניה קבעה את תנאי השירות כחלק מניסוי חברתי שערכה. בתנאי השירות נכתב בין היתר: "המשתמש יכול להתבקש לבצע 1,000 שעות של עבודות שירות למען הקהילה, לרבות ניקוי פארקים מקומיים מצואת בעלי חיים, הענקת חיבוקים לחתולים וכלבים משוטטים, שחרור באופן ידני של סתימות בביוב, ניקוי שירותים כימיים המוצבים בפסטיבלים ואירועים, צביעת שריון של חלזונות למען "הארת הקיום שלהם" וגירוד מסטיקים מהמדרכות".

המשתמשים, פרט כאמור לאחד, לא טרחו בכלל לקרוא את תנאי השימוש ואישרו אותם באופן אוטומטי - ובכך התחייבו לעשות דברים שבכלל לא תיארו שהם צריכים לעשות.

גאווין פילדון, מנכ"ל purple, החברה שערכה את הניסוי, אמר: "משתמשי ה-Wifi צריכים לקרוא את התנאים כאשר הם נרשמים כדי לגשת לרשת. הם צריכים לדעת על מה הם מסכימים ואילו אפשרויות הם נותנים לספקים. הניסוי שלנו מראה שקל מאוד לעשות משהו לא הוגן".

אגב, למרבה המזל בחברה לא מתכוונים לחייב את המשתמשים שאישרו את תנאי השימוש לנקות שירותים, לחבק חתולים ואפילו הם לא יצטרכו לצבוע חלזונות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 09:56

האסירים בהולנד מקבלים מפתחות לתא

אסירים בבתי סוהר בהולנד מקבלים את המפתחות לתאים, במסגרת תוכנית שיקום חדשה. האסירים בבתי הסוהר דורדרכט, הירוכווארד, זאנדם וארנהיים רשאים לצאת מהתא ללא הגבלה עד השעה 21:30.

בנוסף למפתחות יש לאסירים מסך דיגיטלי שבאמצעותו הם יכולים להזמין מצרכים, ולקבוע פגישות עם אסירים או עם אנשי הצוות בכלא. משרד המשפטים ההולנדי אמר כי התוכנית מעודדת את האסירים להיות אחראיים יותר. הסוהרים, לעומת זאת, מתוסכלים.
סוהרים שמתנגדים להחלטה הפגינו מול משרד המשפטים ההולנדי, ואמרו שהתוכנית מאפשרת רק "פיקוח קטן" על האסירים. הם חוששים שהאסירים ישתמשו לרעה בחופש שמעניקים להם, ויבצעו עבירות כשהם לא מאחורי הסורגים.

רוב מינקס, יו"ר מועצת עובדי הכלא, אמר כי "האסירים האלה יכולים לעשות הכול בעצמם בלי השגחה. הסכנה היא שהם ימשיכו בפעילות פלילית מכיוון שהם יכולים לדבר אחד עם השני לפרקי זמן ארוכים וללא הפרעה. ככה גם קל יותר לסחור בחומרים אסורים".

מינקס טען כי ליוזמה החדשה לא קדמה שום הערכה לגבי ההשפעה על האסירים. בנוסף הוא הביע חשש שהמטרה היא לקצץ במספר הסוהרים במדינה. "הניסוי מתפשט בהולנד כמו דליפת נפט, אבל עדיין לא נערכה בדיקה הולמת אם תהיה לתוכנית השפעה חיובית על האסירים", אמר מינקס. "צריך קודם כל לוודא שזה מועיל לחברה – אנחנו חייבים את זה לקורבנות הפשעים".

בשנים האחרונות הולנד הצליחה להוריד את מספר האסירים בצורה משמעותית, בזכות תוכניות מניעה ושיקום מגוונות. כתוצאה מכך נסגרו 27 בתי סוהר במדינה בשלוש השנים האחרונות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 09:58

אוזניו של רדקהנט באייג'פיס מסוגלות להצמיח, באופן מדהים, כ-13.2 סנטימטרים של שיער. אמנם זה לא אחד השיאים המרשימים ביותר שגבר יכול להתגאות בהם, אך הוא מסרב לקצוץ את שיערו משום שהוא מחשיב את השיא כסימן למזל טוב. "מאז שהשיא אושר רשמית על ידי ספר השיאים של גינס, אשתי לא מציקה לי בנוגע לזה יותר. היא מאפשרת לי לשמור על משהו שהוא מקור לגאווה בשבילי", הוא הסביר. מפתיע שהוא בכלל עוד מסוגל לשמוע את אישתו.
CrazyRecords2_g.jpg
CrazyRecords2_g.jpg (62.75 KiB) נצפה 14333 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

"הכנה" לתשעת הימים.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 10:22

יפן: מכשיר יזהיר אנשים כאשר הם מדיפים ריח רע

חברת קוניקה-מינולטה שבעבר הצטיינה בייצור מצלמות מציגה מכשיר חדש אשר מסוגל לתת לאדם משוב לגבי ריח גופו ואף להזהירו כשהוא מדיף ריח רע.

המכשיר בגודל מכשיר הקלטה קטן מתאים לכיס ומקושר ליישומון בטלפון שייתן את ההתראה בדיסקרטיות המתאימה.

בשל הרגישות הרבה של יפנים לריחות הגוף צופים בחברה הצלחה למכשיר.

עלות למתעניינים: 265 $.
kunkun-body_650x400_61499937267.jpg
kunkun-body_650x400_61499937267.jpg (25.57 KiB) נצפה 14333 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 14 יולי 2017, 14:15

נחשפה פעולת השחיתות הגדולה ביותר בתולדות עירק:165 מיליארד דולר.

*- נחשפה פעולת השחיתות הגדולה ביותר בתולדות עירק:165 מיליארד דולר.
אם חשבתם שישראל היא מדינה מושחתת….כדאי שתחשבו שוב.

המושחתים הקטנים שלנו ,כל הטייקונים והפוליטיקאים שהורשעו ביחד - הם בסך הכל ברמה של גן ילדים לעומת העירקים והאירנים.

אתר החדשות העירקי – בגדד פוסט טוען כי כי הוא חשף את מקרה השחיתות השלטונית הגדולה ביותר בתולדות עירק והנאמדת בסך של 165 מיליארד דולר שהועברו לאירן עבור פרויקטים סרק.

על פי הטענה הזרמה אדירה כזאת של כסף מעירק לאירן ,שהתבצעה החל משנת 2012 , נועד לאושש את הכלכלה האירנית בזמן שהסנקציות האמריקאיות על כלכלתה היו בתוקף .

שימו לב לעלויות מול גודל הפרויקט.

פרויקט ראשון: בניית איצטדיון ומלון 5 כוכבים לצידו בזמן שיא של 22 חודש בלבד בעלות של 55 מיליארד דולר.

פרוייקט שני : הקמת קומפלקס ספורט הכולל איצטדיון עם 60 אלף מקומות, בריכת שחיה ואולמות ספורט בזמן שיא של שנתיים בעלות של 105 מיליארד דולר .

מהנדס עירקי שגילה שחברות הבניה האירניות משתמשים בחומרים זולים ולא ראויים נחטף ושוחרר רק לאחר תשלומי כופר.

ראש קונסורציום החברות האירניות שהיו מעורבים ב-2 פרוייקטים אלו היה האדי אלעמרי – מפקד כוח אלבדר במשמרות המהפכה האירנים ומצד ממשלת עירק היה אחראי שר הספורט .
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 יולי 2017, 23:57

בבקשה עזרו לי'': אדם שנתקע בתוך כספומט ניצל בזכות פתקים ששלשל ללקוחות

"בבקשה עזרו לי": אדם שנתקע בתוך כספומט ניצל בזכות פתקים ששלשל ללקוחות
קבלן מטקסס שבארה"ב נזקק לחילוץ, לאחר שנכנס לתקן תקלה במכונה ולא הצליח לצאת מהחדרון הקטן. רק באמצעות פתקים שהעביר דרך המכשיר בהם כתב "עזרו לי, אני תקוע בפנים", הצליח להשתחרר כעבור שעתיים.

"עזרו לי, אני תקוע בפנים". כספומט Photos/ASAP Creative

קבלן מטקסס שבארה"ב שהגיע לתקן מכשיר כספומט תקול, נתקע בחדרון קטן בפנים בלי שאף אחד ידע על מיקמו, במשך שעתיים. "לא הייתה לו אפשרות להודיע לאף אחד שהוא תקוע כי השאיר את הטלפון הסלולארי שלו במכוניתו", אמר ריצ'ארד אולדן, השוטר שחילץ אותו.

רק באמצעות פתקיות ששלשל ללקוחות דרך הפתח ממנו יוצאת פתקית הקבלה, הצליח להשתחרר מהמכונה. בפתקים היה כתוב "בבקשה עזרו לי. אני תקוע בפנים והטלפון שלי לא אצלי. תתקשרו בבקשה למנהל שלי".

מרבית העוברים והשבים חשבו כי מדובר במתיחה, אך בסופו של דבר אדם אחד לקח את הפתק ברצינות והתקשר למשטרה. השוטרים חשבו גם הם כי מדובר בבדיחה, אך כעבור זמן קצר שמעו את קולו בוקע מתוך המכשיר ופרצו את דלת המכונה.

"זה אירוע של פעם בחיים, שלעולם ככל הנראה לא אראה יותר", אמר השוטר אולדן.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 16 יולי 2017, 03:42

יצחק הספרן כתב:בבקשה עזרו לי'': אדם שנתקע בתוך כספומט ניצל בזכות פתקים ששלשל ללקוחות

קבלן מטקסס שבארה"ב נזקק לחילוץ, לאחר שנכנס לתקן תקלה במכונה ולא הצליח לצאת מהחדרון הקטן. רק באמצעות פתקים שהעביר דרך המכשיר בהם כתב "עזרו לי, אני תקוע בפנים", הצליח להשתחרר כעבור שעתיים.

קבלן מטקסס שבארה"ב שהגיע לתקן מכשיר כספומט תקול, נתקע בחדרון קטן בפנים בלי שאף אחד ידע על מיקמו, במשך שעתיים. "לא הייתה לו אפשרות להודיע לאף אחד שהוא תקוע כי השאיר את הטלפון הסלולארי שלו במכוניתו", אמר ריצ'ארד אולדן, השוטר שחילץ אותו.

רק באמצעות פתקיות ששלשל ללקוחות דרך הפתח ממנו יוצאת פתקית הקבלה, הצליח להשתחרר מהמכונה. בפתקים היה כתוב "בבקשה עזרו לי. אני תקוע בפנים והטלפון שלי לא אצלי. תתקשרו בבקשה למנהל שלי".

מרבית העוברים והשבים חשבו כי מדובר במתיחה, אך בסופו של דבר אדם אחד לקח את הפתק ברצינות והתקשר למשטרה. השוטרים חשבו גם הם כי מדובר בבדיחה, אך כעבור זמן קצר שמעו את קולו בוקע מתוך המכשיר ופרצו את דלת המכונה.

תודה על הסיפור.
איזה פחד... :shock:
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 יולי 2017, 11:50

המורה כתב:
יצחק הספרן כתב:בבקשה עזרו לי'': אדם שנתקע בתוך כספומט ניצל בזכות פתקים ששלשל ללקוחות

תודה על הסיפור.
איזה פחד... :shock:

רעיון חמוד
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הזוי, אדם מרויח באופן חוקי מהתמכרות יותר מכל מאפיונר.

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 09:34

מייסד פייסבוק הרוויח לא פחות מ-3.5 מיליארד דולר בחמישה ימים

מארק צוקרברג רשם את ההישג המכובד, זאת לאחר שמניית הרשת החברתית עלתה בימים האחרונים. הונו מוערך כעת ב-66.7 מיליארד דולר
חיים איסרוביץ 17/07/2017 06:21
מעטים האנשים שזוכים להרוויח 3.5 מיליארד דולר בחמישה ימים. אחד מהם הוא מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, שרשם לעצמו הישג מכובד זה בעקבות העלייה במניית הרשת החברתית בימים האחרונים. הונו מוערך כעת ב־66.7 מיליארד דולר – מה שמציב אותו כאדם השישי בעושרו בעולם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 09:41

רופאי עיניים מזהירים משתמשי עדשות מגע בעקבות תגלית מדאיגה

אישה ניצלה מנזק בלתי הפיך בעין אחרי שרופאת עיניים מצאה אצלה לא פחות מ-27 עדשות מגע שנשכחו בתוך העין. הרופאה מבקשת ממרכיבי עדשות המגע לרוץ להיבדק

רופאה ומנתחת עיניים מבית החולים סוליהול שקרוב לברמינגהם, אנגליה, מצאה לא פחות מ-27 עדשות מגע שנותרו בעין של אישה בת 67 - שכלל לא ידעה שהן שם. ד"ר רופאל מורג'ריה הזדעזעה לגלות כמות בלתי הגיונית של עדשות המגע שכנראה נשכחו בעינה של המטופלת, רגע לפני שזו נכנסה לניתוח קטרקט. צוות המנתחים, שכלל גם רופא עיניים עם 20 שנות ניסיון שכבר חשב שראה הכל, לא ידעו איך לעכל את הגילוי, "אף אחד מאיתנו לא ראה דבר כזה לפני", אמרה מורג'ריה ל- Optometry Toda, "זה היה בלגאן גדול. כל 27 עדשות המגע היו תקועות יחד. היינו ממש מופתעים שהחולה לא שמה לב לזה, כי הן אמורות ליצור גירוי רב שם".

17 עדשות מגע נמצאו בבדיקה הראשונה. עוד 10 נמצאו בשלב מאוחר יותר (קרדיט: Rupal Morjaria)

בבדיקה ראשונה נמצאו 17 עדשות ובבדיקה נוספת עוד 10. ניתוח הקטרקט נדחה לאחר שהרופאים חששו שעדשות המגע האבודות יכולות להוות סיכון לאנדופתלמיטיס - דלקת חמורה בעין. מורג'ריה הוסיפה: "בגלל שהמטופלת הייתה עם עדשות מגע בעיניה מי יודע כמה זמן, אם היינו מנתחים אותה היא הייתה צוברת הרבה חיידקים סביב הלחמית שלה". המטופלת הרכיבה עדשות מגע חד פעמיות במשך 35 השנים האחרונות אך לא הגיעה לבדיקות שגרתיות עם אופטומטריסט. היא גם לא דיווחה על שום סימפטומים הקשורים לראייה שלה, מלבד חוסר נוחות. מורג'ריה הוסיפה: "היא הייתה המומה. שבועיים אחרי שהסרתי לה את העדשות, היא אמרה שנוח לה יותר בעיניים. היא חשבה שאי הנוחות היא חלק מהזקנה ומעיניים היבשות שלה".

עדשות מגע מחוברות (קרדיט: Rupal Morjaria)

המקרה שאירע בנובמבר שנה שעברה דווח לראשונה ע"י BNJ, אולם פורסם שוב בכתב העת הרפואי British Medical Journal ורופאים התקשו להאמין שמקרה כזה בכלל אפשרי, "בגיל הזה ובתקופה הזאת, כשכל כך פשוט לרכוש עדשות מגע באינטרנט, אנשים מוותרים על בדיקות שגרתיות", אמרה מורג'ריה, "אנשים משתמשים בעדשות מגע כל הזמן, אבל אם הם לא בודקים את זה, יכולים להיווצר זיהומים חמורים בעיניים שיכולים לגרום אפילו לאיבוד הראייה. חשוב להיבדק".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 10:26

שדה התעופה המפחיד בעולם גבה קורבן ראשון

שדה התעופה של סן מרטן פופולרי בקרב חובבי מטוסים עקב קרבתו לחוף - שהמבלים בו עפים לעתים למים מהדף המנועים. תיירת שחזתה בהמראה הועפה אחורנית ונהרגה מעוצמת הפגיעה
גרדיאן

תיירת מניו זילנד נהרגה בשבוע שעבר בזמן שצפתה בהמראה של מטוס סילון בשדה התעופה של האי סן מרטן בקריביים. עוצמת זרם הסילון של מנועי המטוס גרמה לה לאבד את אחיזתה בגדר המקיפה את שדה התעופה, והיא הועפה אחורנית וראשה נחבט בקרקע.
שדה התעופה הנסיכה ג'וליאנה בסן מרטן הוא אטרקציה תיירותית מפורסמת לחובבי מטוסים. עקב מסלולו הקצר - כ-2.2 ק"מ בלבד - מטוסים נאלצים לגשת לנחיתה בגובה נמוך מאוד וממריאים במרחק של עשרות מטרים בלבד מחוף ציבורי סמוך. המטוסים הממריאים ונוחתים כמעט במרחק נגיעה מושכים סקרנים רבים, שמתגודדים ליד הגדר המקיפה את השדה ונאחזים בה. עוצמת זרם הסילון מעיף לעתים קרובות את הצופים לחוף הסמוך ותולש בגדים מגופם.
בהודעת המשטרה המקומית נמסר שהתיירת בת ה-57 הגיעה אף היא לצפות בהמראה של מטוס מדגם בואינג 737, אך הועפה אחורנית ונפצעה באופן קשה. היא מתה מפצעיה בבית חולים זמן קצר לאחר מכן.
שלטים על גדר שדה התעופה מתריעים בפני הקהל להתרחק ממנה כיוון שזרם הסילון "יכול לגרום למוות ו/או פציעה קשה". המשטרה המקומית מסרה כי היא מסיירת במקום באופן קבוע ומזהירה את המתגודדים במקום להתרחק מהאזור המסוכן. אך חרף הסכנה, תיירים רבים מגיעים לחזות באטרקציה, ומסעדות ופאבים מקומיים מפרסמים זמני המראות ונחיתות באופן קבוע. חובבי מטוסים מגדירים אותו בו זמנית "הטוב בעולם" וגם "המפחיד בעולם".
ראש מערך התיירות של סן מרטן, רולנדו בריסון, סיפר לעיתון מקומי כי נפגש עם משפחתה של ההרוגה ושהרשויות יבחנו את סרטוני האבטחה כדי להבין טוב יותר מה בדיוק קרה. "אף שהם הכירו בכך שמה שעשו אינו בסדר, כפי שברור משלטי האזהרה במקום, הם מצטערים שהסיכון שלקחו נגמר בצורה הנוראה ביותר שאפשר", מסר.
התיירת מניו זילנד היא הקורבן הראשון של זרמי הסילון החזקים בשדה התעופה, אך במקום כבר אירעו פציעות קשות בעבר. ב-2012 נפצעו שני תיירים במקום וסבלו מחבלת ראש ורגל שבורה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 17 יולי 2017, 13:12

ראש הממשלה ישן על ריצפת המטוס בדרך לצרפת:
ראש הממשלה יצא לביקור מדיני בפריז, אך עקב עומס הנוסעים בתקופה זו, העמידו לרשות נתניהו ופמלייתו מטוס קטן, בו לא ניתן להרכיב מיטה. נתניהו, הסובל מכאיבי גב, נאלץ לישון על רצפת המטוס • בקרוב ייכנס לפעילות מטוס מיוחד לראש הממשלה והנשיא

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא ביום ראשון לפנות בוקר לצרפת לביקור בינלאומי של חמישה ימים, אך הטיסה לשם לא עברה עליו בנינוחות. כך מדווח אריאל כהנא באתר NRG.

כתוצאה ממחסור במטוסים מתאימים בחברת אל על בשל העומס בחודשי הקיץ, הועמד לרשות ראש הממשלה מטוס קטן יותר, מדגם בואינג 737, שלא ניתן להתקין בו מיטה. נתניהו, הסובל מבעיות גב, העביר לפיכך חלק משעות הטיסה בשינה על רצפת המטוס.

בדרך כלל חכר ראש הממשלה מטוסים מדגם בואינג 767, שבהם ניתן להתקין מיטות, אך במטוס 737 הקטן יותר לא ניתן היה לעשות זאת. בחודשים הקרובים צפוי הפרויקט השאפתני של רכישת מטוס לראש הממשלה לצאת לפועל, וכשהוא יתממש סביר להניח שלא נשמע שוב על ראשי ממשלה שנאלצים להעביר לילות בשינה על הרצפה בדרכם לנסיעות מדיניות חשובות.

לפני כשנה אושר עקרונית פרויקט שייתכן שבעתיד ימנע מצבים מביכים כאלה. לפני כחצי שנה התקבל האישור מוועדת הכספים להקצאה של 182 מיליון שקלים לצורך רכישת מטוס לראש הממשלה – "אייר פורס 1" ישראלי, וכן לנסיעות של נשיא המדינה. עד עתה נאלצה הפמלייה של כל ראשי הממשלה לחכור מטוסים מחברת אל על.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 17 יולי 2017, 15:09

מזכיר את התנאים ששררו בישיבות פין פאר דעם קריג
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 20:12

זמביה: בבון גרם להפסקת חשמל כללית בעיר ליבנגסטון

הבבון טיפס לתוך תחנת מיתוג והתחשמל, הקצר גרם לניתוק העיר בת חמישים אלף נפשות.
למרבה הפלא הבבון שרד והוא מחלים כעת מפצעיו.
מומחים אומרים כי אין סיכוי שאדם היה שורד מכת חשמל שכזאת והבבון לא די שניצל גם לא יעמוד למשפט על הנזק שגרם.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 17 יולי 2017, 20:20

מרתק באופן לא נורמלי האשכול הזה.
למה בהתחלה היו הרבה תמונות כמעט בכל סיפור ובאחרונים כבר אין?
טוב אין לי יותר כעת מה לכתוב, ולהתראות בתגובה באשכול אחר.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 17 יולי 2017, 20:22

זה תלוי אם יש פירסמו תמונה או לא
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 17 יולי 2017, 20:27

חשבתי שהשתנה התקנון. עוד דבר חשבתי אולי: שזה עשה עומס על השרת.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 22:23

ברי עדיף כתב:מרתק באופן לא נורמלי האשכול הזה.
למה בהתחלה היו הרבה תמונות כמעט בכל סיפור ובאחרונים כבר אין?

אני משתדל שירתק,
בכדי שיחזק את הפורום,
ולגבי תמונות בהרבה אין תמונות וגם אם יש זה אינו מביע את מהות הסיפור.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 17 יולי 2017, 22:23

תזכה למצוות, זה חסד ומשמח את הבריות.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 17 יולי 2017, 22:28

אחד ויחיד כתב:ראש הממשלה ישן על ריצפת המטוס בדרך לצרפת:
ראש הממשלה יצא לביקור מדיני בפריז, אך עקב עומס הנוסעים בתקופה זו, העמידו לרשות נתניהו ופמלייתו מטוס קטן, בו לא ניתן להרכיב מיטה. נתניהו, הסובל מכאיבי גב, נאלץ לישון על רצפת המטוס • בקרוב ייכנס לפעילות מטוס מיוחד לראש הממשלה והנשיא

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא ביום ראשון לפנות בוקר לצרפת לביקור בינלאומי של חמישה ימים, אך הטיסה לשם לא עברה עליו בנינוחות. כך מדווח אריאל כהנא באתר NRG.

כתוצאה ממחסור במטוסים מתאימים בחברת אל על בשל העומס בחודשי הקיץ, הועמד לרשות ראש הממשלה מטוס קטן יותר, מדגם בואינג 737, שלא ניתן להתקין בו מיטה. נתניהו, הסובל מבעיות גב, העביר לפיכך חלק משעות הטיסה בשינה על רצפת המטוס.

בדרך כלל חכר ראש הממשלה מטוסים מדגם בואינג 767, שבהם ניתן להתקין מיטות, אך במטוס 737 הקטן יותר לא ניתן היה לעשות זאת. בחודשים הקרובים צפוי הפרויקט השאפתני של רכישת מטוס לראש הממשלה לצאת לפועל, וכשהוא יתממש סביר להניח שלא נשמע שוב על ראשי ממשלה שנאלצים להעביר לילות בשינה על הרצפה בדרכם לנסיעות מדיניות חשובות.

לפני כשנה אושר עקרונית פרויקט שייתכן שבעתיד ימנע מצבים מביכים כאלה. לפני כחצי שנה התקבל האישור מוועדת הכספים להקצאה של 182 מיליון שקלים לצורך רכישת מטוס לראש הממשלה – "אייר פורס 1" ישראלי, וכן לנסיעות של נשיא המדינה. עד עתה נאלצה הפמלייה של כל ראשי הממשלה לחכור מטוסים מחברת אל על.

אין תמונה? ;)
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 08:00

יצחק הספרן כתב:רופאי עיניים מזהירים משתמשי עדשות מגע בעקבות תגלית מדאיגה

אישה ניצלה מנזק בלתי הפיך בעין אחרי שרופאת עיניים מצאה אצלה לא פחות מ-27 עדשות מגע שנשכחו בתוך העין. הרופאה מבקשת ממרכיבי עדשות המגע לרוץ להיבדק

רופאה ומנתחת עיניים מבית החולים סוליהול שקרוב לברמינגהם, אנגליה, מצאה לא פחות מ-27 עדשות מגע שנותרו בעין של אישה בת 67 - שכלל לא ידעה שהן שם. ד"ר רופאל מורג'ריה הזדעזעה לגלות כמות בלתי הגיונית של עדשות המגע שכנראה נשכחו בעינה של המטופלת, רגע לפני שזו נכנסה לניתוח קטרקט. צוות המנתחים, שכלל גם רופא עיניים עם 20 שנות ניסיון שכבר חשב שראה הכל, לא ידעו איך לעכל את הגילוי, "אף אחד מאיתנו לא ראה דבר כזה לפני", אמרה מורג'ריה ל- Optometry Toda, "זה היה בלגאן גדול. כל 27 עדשות המגע היו תקועות יחד. היינו ממש מופתעים שהחולה לא שמה לב לזה, כי הן אמורות ליצור גירוי רב שם".

17 עדשות מגע נמצאו בבדיקה הראשונה. עוד 10 נמצאו בשלב מאוחר יותר (קרדיט: Rupal Morjaria)

בבדיקה ראשונה נמצאו 17 עדשות ובבדיקה נוספת עוד 10. ניתוח הקטרקט נדחה לאחר שהרופאים חששו שעדשות המגע האבודות יכולות להוות סיכון לאנדופתלמיטיס - דלקת חמורה בעין. מורג'ריה הוסיפה: "בגלל שהמטופלת הייתה עם עדשות מגע בעיניה מי יודע כמה זמן, אם היינו מנתחים אותה היא הייתה צוברת הרבה חיידקים סביב הלחמית שלה". המטופלת הרכיבה עדשות מגע חד פעמיות במשך 35 השנים האחרונות אך לא הגיעה לבדיקות שגרתיות עם אופטומטריסט. היא גם לא דיווחה על שום סימפטומים הקשורים לראייה שלה, מלבד חוסר נוחות. מורג'ריה הוסיפה: "היא הייתה המומה. שבועיים אחרי שהסרתי לה את העדשות, היא אמרה שנוח לה יותר בעיניים. היא חשבה שאי הנוחות היא חלק מהזקנה ומעיניים היבשות שלה".

עדשות מגע מחוברות (קרדיט: Rupal Morjaria)

המקרה שאירע בנובמבר שנה שעברה דווח לראשונה ע"י BNJ, אולם פורסם שוב בכתב העת הרפואי British Medical Journal ורופאים התקשו להאמין שמקרה כזה בכלל אפשרי, "בגיל הזה ובתקופה הזאת, כשכל כך פשוט לרכוש עדשות מגע באינטרנט, אנשים מוותרים על בדיקות שגרתיות", אמרה מורג'ריה, "אנשים משתמשים בעדשות מגע כל הזמן, אבל אם הם לא בודקים את זה, יכולים להיווצר זיהומים חמורים בעיניים שיכולים לגרום אפילו לאיבוד הראייה. חשוב להיבדק".

170717122404-contact-lens-uk-trnd-medium-plus-169.png
גוש העדשות שהוצא מעינה הימנית של הגברת (27 עדשות!)
170717122404-contact-lens-uk-trnd-medium-plus-169.png (205.94 KiB) נצפה 14078 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 08:33

הקרב על "סלפי קוף" מגיע שוב לבית המשפט

הקוף נארוטו או אולי הקופה אלה לחצו על הכפתור במצלמה וצילמו את עצמם. הקרב המשפטי למי שייכות זכויות היוצרים - לבעל המצלמה או לבעל החיים - לא מסתיים. ארגוני זכויות בעלי החיים עתרו שוב: "גם לחיות מגיעות זכויות"

האדם ניצח בסיבוב הראשון, אך האם הקוף ינצח בסיבוב בשני? בשנה שעברה נשבה העולם בסיפורו יוצא הדופן של נארוטו, מקוק חמוד שצילם "סלפי קוף" מפורסם לאחר שצלם השאיר את מצלמתו ללא השגחה על חצובה בשמורת טאנגקוקו באטואנגוס באינדונזיה ב-2011.

"מקוק שחור שלף את אחד מפרצופיו המצחיקים בזמן שצילם את עצמו, והוא לכאורה מודע להשתקפות שלו בעדשה", כתב הצלם, דיוויד סלייטר, בספר שפרסם מאוחר יותר ונקרא "אישיויות פרא", ובו תמונותיו של הקוף. "מהחוויה שלי עם הקופים הללו מסתמן שהם לא רק אינטליגנטיים במיוחד, אלא גם מודעים לעצמם". הוא חידד: "הקוף הוא שלחץ על הכפתור".

אך ארגוני זכויות בעלי חיים השתמשו בתמונותיו של הקוף כהזדמנות לקדם את המסר שלהם - שגם לחיות מגיעות זכויות חוקיות. הארגון People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) טען בבית המשפט שנאטורו הוא היוצר החוקי של התמונות, וכי סלייטר הפר את זכויות היוצרים שלו ועליו לפצות את הקוף. אך בית המשפט בסן פרנסיסקו קבע בינואר האחרון כי הקוף לא יכול להיות בעל זכויות יוצרים על התמונות, וסלייטר טען כי הקוף בתמונות הוא בכלל קופה ששמה אלה.

אך ב-PETA עדיין לא נרגעו מהסיפור והחודש ערערו לבית המשפט. בפנייתם לבית המשפט נגד ההחלטה להסיר אחריות מסלייטר מסרו נציגי ארגון החיות כי "בכל מובן פרקטי והגדרתי, נאטורו הוא היוצר של היצירות הללו. אם תמונות הסלפי של הקוף היו נוצרות על ידי בן אדם שהשתמש במצלמתו הנטושה של סלייטר, הרי שאותו אדם היה מוכרז בתור היוצר של התמונות ובעל זכויות היוצרים עליהן. שום דבר בחוק זכויות היוצרים אינו מגביל את הדברים לבני אדם בלבד".

מ-PETA נמסר לכלי תקשורת בארה"ב כי זו תהיה הפעם הראשונה שמי שאינו אנושי יוכרז בתור בעלים של רכוש - אם התביעה אכן תצליח ותתממש. "העובדה שלא קבעו בעבר כי לחיה יכולות להיות זכויות יוצרים לא אומר שאי אפשר לקבוע זכויות כאלה עכשיו".

סלייטר סיפר כי בעוד התביעה המתמשכת מסייעת לו לצבור לא מעט פרסום, הוא מפסיד הרבה כסף בעקבות ירידה במכירות של התמונות המדוברות של הקוף. "אין לזה שום קשר לקוף, PETA רק רוצים פרסום", זעם. "הם הולכים לפי הרעיון שלקוף יש זכויות יוצרים, שזה ללא ספק מגוחך לחלוטין. הם ניסו לעשות לי צרות בקליפורניה ולא הצליחו, ועכשיו הם ממשיכים לבזבז כמויות ענקיות של כספי תורמים על תביעה חסרת ערך וטיפשית".

wiki_i.jpg
wiki_i.jpg (68.02 KiB) נצפה 14076 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 10:13

ונשמרתם
שמעתם על טביעה יבשה? הכרת התופעה יכולה להציל את חיי הילד שלכם

לפני מספר שבועות מת פרנקי דלגדו בן ה-4, כמה ימים אחרי ששחה בים. הוריו לא קישרו בין התסמינים שהופיעו בגופו לשחייתו של הילד בים, והיו בטוחים שהילד 'חטף' וירוס. האמת הקשה התבררה רק לאחר מותו של פרנקי: ריאותיו של הילד היו מלאות במים בעקבות השחייה בים, דבר שגרם למותו הטראגי.

הסיפור הקשה הגיע לכותרות, ומשפחת דלגדו עשתה כל מאמץ כדי להעלות למודעות את התופעה המסוכנת: טביעה יבשה.

משפחת וגה, שהיתה בין האנשים שנחשפו למקרה הטראגי של משפחת דלגדו, מספרת כי ג'יו, בנם בן השנתיים, ניצל ממוות בעקבות פרסום האסון. בשיחה נרגשת שהעניק לתקשורת, אמר אביו של ג'יו כי "הבן הקטן שלהם הציל את חייו של בננו. אם לא הייתי מספר לאשתי שג'יו בלע מים, ואילו לא נתקלנו בכתבה הזאת כמה ימים קודם לכן, אני חושב שלא הייתי נותן על זה את הדעת, ופוטר את העניין במחלה רגילה". ג'יו הקטן הובהל לבית החולים וחייו ניצלו. הרופאים קבעו כי אם היו מפספסים את האבחנה ודוחים את ההגעה לרופא – ג'יו לא היה שורד את הלילה.

בכתבה שהצילה את חייו של ג'יו, סיפר אביו של פרנקי כי לאחר השחייה התלונן בנו על כאבי בטן, ובמשך מספר ימים לאחר מכן לא הפסיק להקיא. "היו לו מים בריאות והם שלחו אותו לגן העדן", הוא אומר בכאב. "מעולם לא שמענו קודם לכן על טביעה יבשה".

טביעה יבשה היא מצב המתרחש לעיתים נדירות, כאשר הילד שואף מים בשעת שחייה. המים נכנסים לגוף דרך הפה או האף וחודרים לריאות. הריאות המלאות במים קורסות בהדרגה – תופעה שגורמת לבעיות נשימה, נזק מוחי ואף מוות.

אביו של פרנקי מבקש לפרסם את סיפור מותו של בנו: "במידה והילד בולע הרבה מים בשעת שחייה כדאי לשים לב לסימפטומים של שיעול, חום, הקאות, שינויים קיצוניים במצב הרוח או קוצר נשימה, המופיעים עד 48 שעות אחרי המקרה, ולא לזלזל. בכל ספק שמתעורר פנו לבית החולים", הוא מבקש, ומסיים בכאב: "אני, את פרנקי שלי, כבר לא אראה יותר".
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

נא "להגיד תהילים" הכבאים כעת במבצע גבורה לחילוץ, נחשו מה?

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 13:45

לחילוץ יונה.

87a790e34eccf04442107b200786f6b21.png
87a790e34eccf04442107b200786f6b21.png (513.09 KiB) נצפה 14011 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

Re: נא "להגיד תהילים" הכבאים כעת במבצע גבורה לחילוץ, נחשו מה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 13:46

יצחק הספרן כתב:לחילוץ יונה (בפתח תקוה).

87a790e34eccf04442107b200786f6b21.png
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

Re: הזוי, אדם מרויח באופן חוקי מהתמכרות יותר מכל מאפיונר.

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 18 יולי 2017, 14:11

יצחק הספרן כתב:מייסד פייסבוק הרוויח לא פחות מ-3.5 מיליארד דולר בחמישה ימים

מארק צוקרברג רשם את ההישג המכובד, זאת לאחר שמניית הרשת החברתית עלתה בימים האחרונים. הונו מוערך כעת ב-66.7 מיליארד דולר
חיים איסרוביץ 17/07/2017 06:21
מעטים האנשים שזוכים להרוויח 3.5 מיליארד דולר בחמישה ימים. אחד מהם הוא מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, שרשם לעצמו הישג מכובד זה בעקבות העלייה במניית הרשת החברתית בימים האחרונים. הונו מוערך כעת ב־66.7 מיליארד דולר – מה שמציב אותו כאדם השישי בעושרו בעולם.

ממה הוא באמת מרוויח ??
הרי לפי מה שידוע לי לא עולה כסף ההשתמשות עם פייסבוק, נכון ??
א"כ מאיפה הוא מרוויח פה כסף ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יולי 2017, 14:18

יותר חשוב למי הוא מעביר את המעשרגעלט, מי הגבאי שלו?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 14:19

אבי גבאי.. לא?
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 יולי 2017, 14:20

אם אני מבין נכון, השליטה בחייהם של מלייארדים עולה כסף רב. אפילו בלי שום פרסומת.
לאדון צוקרברג יש מליירדי עבדים נרצעים שמוכנים להתאבד בשבילו
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יולי 2017, 14:20

בגלל זה נתניהו עצוב וישן על הרצפה?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 14:21

נתניהו מקדים את ט באב...
כנראה ב ט באב יש לו פגישה עם מארק צוקרברג
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 18 יולי 2017, 15:34

ברצינות, מאוד מעניין אותי איך מרוויחים על זה, יש למישהו תשובה נורמלית על שאלתי ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 15:36

גאליציינער כתב:ברצינות, מאוד מעניין אותי איך מרוויחים על זה, יש למישהו תשובה נורמלית על שאלתי ??

למשל פרסום ושיווק,
כלומר הן חשיפה לפרסומות והן שיווק מידע על המשתמש (ויש עליו מידע עצום ששוה הון לחברות).
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 18 יולי 2017, 15:39

במאי 2012 הונפקו מניות חברת פייסבוק בבורסת נאסד"ק, בשער 38 דולר למניה, לפי שווי חברה של 104 מיליארד דולר. במסגרת ההנפקה מכר צוקרברג מניות בשווי 1.2 מיליארד דולר, ונותרו בידיו מניות בשווי 19.1 מיליארד דולר (לפי מחיר ההנפקה). באמצע אוגוסט 2012, הגיע שווי חברת "פייסבוק" למחצית משוויה בעת ההנפקה, שיאה של ירידה חדה ומתמשכת במחיר המניה. בעקבות זאת, קראו מספר משקיעים לצוקרברג להתפטר מיידית מתפקידו ולמנות מנכ"ל מקצועי לחברה.[6] בחודשים שלאחר מכן זינק שער המניה, וב-12 בפברואר 2014 הגיע ל-64.45 דולר.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 18 יולי 2017, 15:59

חדשות 2: בשנת 1942 יצאו בעל ואישה, הורים ל-7, לחלוב את הפרות שלהם באחו באלפים השוויצרים, ומאז אבדו עקבותיהם. היום (שלישי) התגלו גופותיהם הקפואות של הזוג הנעדר – בתוך קרחון.

המשטרה המקומית דיווחה כי הגופות התגלו כשעליהן מסמכים מזהים על ידי חוקרים שעבדו על הקרחון טסנפלאורון, בגובה 2,615 מטרים. "הגופות שכבו זו לצד זו ולבשו בגדים מתקופת מלחמת העולם השנייה", הסביר מנהל המחקר במקום. "הן השתמרו באופן מושלם בקרח והציוד שלהן היה שלם".החוקרים סבורים כי השניים נפלו לתוך בקע בקרח, שם נשארו במשך עשורים. "כשהקרחון החל לסגת, גופותיהם התגלו", הסבירו."חיפשנו אחריהם כל חיינו בלי להפסיק", אמרה בתם הצעירה, היום בת 79. "רצינו להעניק להם את הלוויה שמגיעה להם יום אחד. אני יכולה להגיד שאחרי 75 שנה של המתנה, החדשות האלה נותנות לי תחושה של רוגע".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 19:28

מחבל אל-קאעידה שהורשע בהריגת חייל יקבל פיצוי של עשרה וחצי מיליון דולר

מקומם: טרוריסט אל-קאעידה שהורשע בהריגה של חייל אמריקאי, קיבל לאחרונה פיצוי של 10.5 מיליון דולר. הטרוריסט, עומאר חאדר, אזרח קנדי, תבע את ממשלת קנדה על כך שזכויות האזרח שלו הופרו בעת שהיה כלוא במתקן המעצר בגואנטנמו. לטענתו, ממשלת קנדה שיתפה פעולה עם הממשל האמריקני שכלא אותו והחזיק בו בתנאים תת אנושיים. חאדר דרש בנוסף לפיצוי גם התנצלות.
חאדר, 31, נולד בקנדה אך בגיל צעיר חזר יחד עם אביו – שהפך לפעיל בכיר באל-קאעידה - לפקיסטן. מגיל צעיר הצטרף חאדר לכוח משימה מיוחד של אל-קאעידה שפעל באפגניסטן נגד הצבא האמריקני. בשנת 2002, כשהיה בן 15, השתתף חאדר בניסיון מרד של שבויי טאליבן ואל קאעידה בעיר קנדהר. באותה פעולה, זרק חאדר רימון יד שגרם למותו של חייל אמריקני ולפציעתם של חיילים נוספים.
נגד חאדר הוגש כתב אישום בגין רצח, ניסיון מרד וסיוע לארגון טרור. בגלל החשדות הוא נשבה והועבר למתקן הכליאה הידוע לשמצה בגואנטנמו שבקובה. אך בעקבות חשיפה של תנאי מעצרו של אסיר אחר בכלא המדובר, שחשפו את המצב הקיצוני בו שכלל אלימות פיזית קשה, מכות חשמל והרעבה, חלה תפנית גם בעינינו של חאדר. חשיפת התנאים בכלא גרמו לסערה גדולה בנוגע להפרת זכויות האדם במתקן שהובילה את התביעה הצבאית האמריקנית לשחרר את חאדר מהמעצר.

בסופו של דבר הורשע חאדר בהריגת החייל האמריקאי ובשנת 2012 הוא הועבר לריצוי המשך מאסרו בכלא בקנדה. הוא סיים לרצות את מעצרו לפני כשנתיים. לאחר שחרורו, הגיש חאדר תביעה נגד ממשלת קנדה על כך שזכויות האזרח שלו הופרו בעת שנכלא בגואנטנמו. לטענתו, ממשלת קנדה שיתפה פעולה עם הממשל האמריקני שכלא אותו ולהחזיק בו בתנאים תת אנושיים.

בית המשפט בקנדה הביע את דעתו כבר בהליך המשפטי הראשוני, על כך שקיים סיכוי גבוה שאכן תביעתו של חאדר תתקבל. בממשלת קנדה החליטו בימים האחרונים שלא להמתין לפסק הדין של בית המשפט בקנדה, לקבל אחריות על מה שאירע לחאדר ולפצותו בסכום של 10.5 מיליון דולר קנדי (שהם 8.2 מיליון דולר אמריקני), ואפילו להתנצל בפניו. ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו תמך במהלך בנימוק שעל ממשלות לקחת אחריות במידה והופרו זכויות של אזרחים.

בעקבות ההחלטה פרצה מחאה בקנדה ובארצות הברית. רבים גינו את ההחלטה שלמעשה מעודדת טרוריסטים להמשיך במלאכתם ומאפשרת להם לקבל פיצוי תוך התעלמות ממעשיהם. חבריו של החייל שנהרג ואשתו זעמו על החלטת ממשלת קנדה ודרשו לבטלה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 18 יולי 2017, 21:47

העץ המפורסם בחזית 770 קרס חלקית כאשר ענפים ממנו לא עמדו בעומס ולאחר מכן הגיעו פועלים לחתוך ענפים נוספים מחשש שיקראו אף הם. המראה המוכר כל כך של העץ בחזית השתנה
קבצים מצורפים
Vlo5VkY2WWpzNERGVVJvRkJYWTk.jpg
Vlo5VkY2WWpzNERGVVJvRkJYWTk.jpg (67.53 KiB) נצפה 15148 פעמים
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 18 יולי 2017, 21:53

לפני
קבצים מצורפים
250px-770_Eastern_Parkway.jpg
250px-770_Eastern_Parkway.jpg (24.15 KiB) נצפה 15147 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יולי 2017, 21:56

מגיע לזה אשכול בפני עצמו. לא עם כל הדברים המוזרים מאומות העולם שאינם שומרי ז' מצוות וכו'
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 22:19

ברי עדיף כתב:מגיע לזה אשכול בפני עצמו. לא עם כל הדברים המוזרים מאומות העולם שאינם שומרי ז' מצוות וכו'

אין צורך יש כאן מכל,
ובפרט שמדובר רק על עץ.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 18 יולי 2017, 22:48

בקיצור גם בחב"ד נגד עץ.
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 18 יולי 2017, 23:01

גאליציינער כתב:ברצינות, מאוד מעניין אותי איך מרוויחים על זה, יש למישהו תשובה נורמלית על שאלתי ??

שווי מניית חברה כגון פייסבוק עולה בעיקר כשנתונים על משתמשים מוכיחים כי מספר המשתמשים עולה
או כשהמפרסמים רואים הצלחה בפירסום בפלטפורמה הזו ומעדיפים לפרסם בה מאשר במקומות אחרים
ישנן סיבות נוספות כתוצאות של פעילות של חברות בנות של החברה האם וכדו'
ועוד חזון למועד
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יולי 2017, 08:45

שתי גופות נמצאו בקרחון בשוויץ, 75 שנים לאחר שנעלמו

גופותיהם של מרסלין ופרנסיס דומולין, שנעלמו ב-1942 לאחר שהלכו לחלוב את פרותיהם במחוז ואלה שבשוויץ, נשמרו היטב בקרח. הגופות נמצאו על ידי עובד בעקבות הפשרת חלקים מהקרחון.

גופותיהם הקפואות של זוג שוויצרי שהוכרז כנעדר לפני 75 שנים באלפים נמצאו בקרחון שהופשר, כך דיווחה היום (שלישי) התקשורת השוויצרית. מרסלין ופרנסיס דומולין, הורים לשבעה, הלכו לחלוב את הפרות שלהם במרעה מעל שנדולין שבמחוז ואלה, ב-15 באוגוסט 1942.

"כל החיים חיפשנו אותם, בלי הפסקה. חשבנו שנוכל להעניק להם את ההלוויה שמגיעה להם יום אחד", אמרה בתם הצעירה מרסלין אודרי דומולין, בת 79, לעיתון המקומי. "אני יכולה לומר שלאחר 75 שנים של ציפייה, החדשות הללו משרות עליי תחושת שלווה".

בהצהרה שניתנה אמש, אמר נציג משטרת המחוז בוואלה שהגופות נשאו מסמכים מזהים ונמצאו על ידי עובד סמוך לאתר הסקי דיאבלרה, בגובה 2,615 מטרים מעל פני הים. עוד הוא אמר כי ייערכו בדיקות דנ"א על מנת לאשר את זהות הגופות, ושהם נמצאו שכובים זה לצד זאת.

"הם לבשו בגדים התואמים לחיים לפני מלחמת העולם השנייה. הגופות השתמרו היטב בקרחון וכן החפצים שקפאו עמם", אמר ברנרד שנאן, מנהל אתר הסקי, לעיתון המקומי. "אנחנו חושדים שהזוג נפל לתוך סדק עמוק בקרחון, ושם נכלאו. כעת, כאשר חלקים מהקרחון הפשירו, הגופות שוחררו".

מרסלין דומולין, בת 40 בעת העלמותה, הייתה סנדלרית, ובעלה פרנסיס, בן 37, היה מורה. הם גידלו חמישה בנים ושתי בנות. "זו הייתה הפעם הראשונה שאמי הלכה עם אבי למשימה כזאת. היא תמיד הייתה בהריון ולא הייתה מסוגלת לטפס במעלה ההר", אמרה הבת. "זמן מה לאחר העלמותם, אנחנו הילדים הופרדנו והושמנו במשפחות מאמצות. אני הייתי ברת מזל ונשארתי עם דודתי", הוסיפה מרסלין אודרי, "למעשה, הפכנו זרים".

בראיון היא מספרת שתתקיים הלוויה להוריה. "בהלוויה לא נלבש שחור, אלא לבן. אני חושבת שזה יהיה יותר הולם. לבן הוא סמל לתקווה, שמעולם לא איבדתי".

נ.ב. תמונות לא צורפו מסיבות מובנות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 19 יולי 2017, 09:07

יצחק הספרן כתב:שתי גופות נמצאו בקרחון בשוויץ, 75 שנים לאחר שנעלמו

כפול:
viewtopic.php?p=379177#p379177
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יולי 2017, 09:27

חזן כתב:
יצחק הספרן כתב:שתי גופות נמצאו בקרחון בשוויץ, 75 שנים לאחר שנעלמו

כפול:
viewtopic.php?p=379177#p379177

זה לא כפול כי הוא הביא סיפור חלקי ;) ,
ולעניינינו גם לי מותר לטעות.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 20 יולי 2017, 06:02

שילוט גרמני חדש בכניסה למשרדי ההגירה,
הכניסה אסורה עם סכין או אקדח.

35860838962_016df1c5c4_b.jpg

רקע

בכאוס הגרמני שבו מאות אלפי פליטים מוסלמים בלתי מזוהים מתהלכים חופשי גם בחוצות ברלין

קבעו במיניסטריון ההגירה והפליטים תמרור חדש.אין כניסה עם סכין או אקדח.

היום בצהרים הגעתי למשרד ההגירה ברחוב בונדסאלה 171 בברלין.

במקום הוקם משרד חדש נוסף לפליטים.המשרד כאן כבן שנה.(אני בברלין בפעם השביעית רק

במהלך השנתיים האחרונות...)

בפתח תמרור חדש.כל מילה מיותרת.השומרים אסרו עלי לצלם אותם או את הדלת.

צילמתי בהגדלה מרחוק.מה שלא מספרים בפייקניוז...מה שמלמד על העתיד הרע של גרמניה.

נ.ב. (הערה מכותב הדברים) שבוע שעבר באתי למלון בסביבה להבטיח מקום לחברה מישראל לספטמבר הקרוב.להפתעתי

פקידת הקבלה של המלון בן 6 הקומות אמרה שהמלון תפוס גם בעוד חודשיים על ידי פליטים

שהיא "חושבת" שהם מסוריה.בפתח המלון כבר כתוב בנוסף לגרמנית גם בערבית.המלון היום

בדיוק לפני שנה היה עם תיירים.גם אותו צילמתי...אולי המפגע הבא בברלין יצא ממנו...

אשתדל לחזור למשרד הזה כשהוא סגור ולצלם בוידיאו....

נ.ב. הם שכחו ברשימה מ-רובה, חגורת נפץ (ואולי גם מכונית תופת חמודה) ועד מברג מספרים ועוד מבחר מרעין בישין כיד דמיון ה"פליטים" ה"אומללים".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 יולי 2017, 06:59

לא תטע אשרה...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יולי 2017, 07:03

הודו: מהנדס הודי יצר קרחון מלאכותי ענק שיתמודד עם השפעת שינויי האקלים בכדור הארץ

הקרחון ישמש לפתרון בעיה מקומית באזור ההררי של הודו. בגלל שינויי האקלים, הקרחונים נמסים מוקדם מדי ואז אין לחקלאים מים להשקיה. המהנדס פיתח שיטה של אסיפת המים והקפאתם מחדש באופן טבעי באזורי החקלאות. הקרחון החדש מחזיק מעמד חודשים נוספים עד האביב. וכאשר הוא נמס, יש לחקלאים ממש להשקיה.

הרעיון לא חדש במהות. בעבר ניסו ליצור קרחונים כאלה, אבל עשו זאת בצורה יותר שאפתנית ולכן הדבר דרש הרבה יותר משאבים וכח אדם. החידוש פה הוא שלא צריך כלום. המהנדס מייצר את הקרחון באופן טבעי, ע''י השפרצת מים לאויר. הטמפ' מספיק נמוכה והמים קופאים ונופלים בחזרה לאדמה כקרח. בצורת ערימה וזה מחזיק מעמד באופן טבעי.
59716cfe6a32b09c1.jpg
59716cfe6a32b09c1.jpg (69.66 KiB) נצפה 14909 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

פתיח של כתבה מראה עד כמה הזויים ורחוקים מאיתנו (חלק מ)החילונ

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יולי 2017, 07:09

הכלב וילי מאושר'': תיעוד ראשון של אלאור אזריה בביתו.

הערב העלה העיתונאי שרון גל תיעוד מבית משפחת אזריה, בו נראה החייל משחק עם הכלב המשפחתי על רצפת הסלון.

כך נראת כותרת ופתיח לכתבה,
לא שמחת הוריו לא אחיו,
הכלב (הטמא) זה מוקד העניינים כמה עצוב נראה לי שהוגי המדינה אפילו לא חלמו לסולם ערכים מעוות כזה אבל כשבועטים ביהדות הכל נבעט.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 21 יולי 2017, 13:49

כפרות נוסח אוקראינה: חבר פרלמנט השליך תרנגול על חבר פרלמנט אחר  

במהלך הפגנה שהתרחשה ליד בית משפט בו מתנהל תיק של חבר פרלמנט בשם ליאשקו, הביאו יריביו כלוב עם תרנגול, עליו רשום שמו של חבר הפרלמנט. במהלך המאבק, תומכי ליאשקו השליכו את התרנגול על חבר פרלמנט אחר, ממתנגדיו.
במרחב הפוסט-סובייטי תרנגול הוא כינוי לאדם שמהווה את תחתית החבית בכלא. אסור לגעת בהם, חוץ מהתעללות. ומתעללים בהם אף באכזריות יתר. לכנות אדם תרנגול בחוגים מסויימים זה כמו לגזור על עצמך דין מוות. 
BlurImage_21-7-2017-1-45-35.jpg
BlurImage_21-7-2017-1-45-35.jpg (242.16 KiB) נצפה 14872 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 22 יולי 2017, 23:04

עז בעל פני ש-ד\מפלצת מפחיד את העיר

תמונה של עז שנולד עם פנים 'דמוניות' מעוררת לא מעט תסיסה בעיר בארגנטינה. 'מטרו' מדווח כי ליצור, שנולד במחוז סן לואיס, היו עיניים בולטות ופנים שטוחות. הוא נולד ב-19 ביולי.
הבעלים גלדיס אוביידו היתה המומה כשראתה את החיה . "בשאר הגוף הוא נורמלי - רק הראש שלו מעוות. זה יוצא דופן מה שקרה", היא אומרת.
אתר האינטרנט הארגנטיני La Voz מדווח כי המשטרה המקומית, לאחר שהגיעו אליה שמועות על בעל חיים פגום, הלכה לחקור, ושם מצאה את אוביידו אוחזת בידיה את היצור.

59738d287bcb2c93.jpg
59738d287bcb2c93.jpg (37.85 KiB) נצפה 14672 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 23 יולי 2017, 00:29

חסיד ליובאוויטש כתב:העץ המפורסם בחזית 770 קרס חלקית כאשר ענפים ממנו לא עמדו בעומס ולאחר מכן הגיעו פועלים לחתוך ענפים נוספים מחשש שיקראו אף הם. המראה המוכר כל כך של העץ בחזית השתנה

אל דאגה,
רק הענפים קרסו.
השורשים נשארו באותו גודל.
באופן טבעי תוך שנה תראה את העץ בגודלו הקודם.

והאדם עץ השדה. יש ברבה מוסר ללמוד מטבעם של השורשים!
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

מכה לאחרוני ההזויים שדמינו שרוסיה דמוקרטית

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 09:39

הנשיא פוטין: ייתכן ואחליט להישאר נשיא לתמיד

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר ביום שישי כי ייתכן ויחליט להישאר נשיא רוסיה כל חייו
״טרם החלטתי אם אוותר על תפקיד הנשיא או לא״ אמר פוטין במהלך מסיבת עיתונאים בעיר סוצ׳י
״רק אחרי שאענה על השאלה הזו לעצמי, אחליט מה יהיה התפקיד הבא שלי״

הנשיאים ברוסיה לא יכולים להיבחר לקדנציה שלישית, אך ב-2011 כבר התארכה הקדנציה הנשיאותית מ-4 שנים ל-6 שנים, פוטין שנבחר ב-2012 יצטרך להתמודד על התפקיד שוב ב-2018

פוטין הוסיף ואמר כי ״יש הרבה דברים מעניינים לעשות בעולם, אך עדיין לא החליט האם הוא בכלל מתכוון ליישם אותם ״אני צריך קודם להחליט אם אני מתכוון לוותר על הנשיאות, אבל אם כן ישנם תחומים שמעניינים אותי מאוד, כמו אקולוגיה״ אמר פוטין
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 יולי 2017, 09:42

אז איך בדיוק כל חייו אם הוא יכול רק עד 2024?

(אולי בגלל שהוא יודע שהוא ימות בגיל 71?...)
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 11:48

יאיר כתב:אז איך בדיוק כל חייו אם הוא יכול רק עד 2024?

מה לא מובן הוא מתכונן לעשות תקנות\חוקים שיאפשרו לו לשלוט ללא הגבלה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 11:49

מאות אלפי ספוגים צהובים נשטפו אל חופי צפון צרפת

מאות אלפי ספוגים צהובים ומסתוריים נמצאו בחוף
הרשויות בצרפת התבלבלו בגלל מאות אלפי ספוגים צהובים שנמצאו על החוף ומומחים עובדים כרגע בניסיון לפענח מה הם ומאיפה הם בכלל הגיעו
tbd1seoc9p5v0knhlarq.jpg
tbd1seoc9p5v0knhlarq.jpg (44.43 KiB) נצפה 14823 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 23 יולי 2017, 11:59

"בוב ספוג"
:lol::
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 יולי 2017, 12:09

יצחק הספרן כתב:

חשבתי על זה אבל העיקר חסר מן הספר.

זה לא נכתב בכתבה אפילו ברמז.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 12:24

קלף טאקי חדש כתב:"בוב ספוג"

זה היה כתוב בכתבה וצינזרתי כי זה לא מהמושגים שלנו ומיותר.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 12:25

יאיר כתב:
יצחק הספרן כתב:

כותבים רק מה שהבוס רוצה שיכתבו.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 23 יולי 2017, 12:25

יצחק הספרן כתב:
קלף טאקי חדש כתב:"בוב ספוג"

זה היה כתוב בכתבה וצינזרתי כי זה לא מהמושגים שלנו ומיותר.

אופססס..... יאיר! יש לך הרבה עבודות למחוק היום.
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 יולי 2017, 12:28

יצחק הספרן כתב:
יאיר כתב:
יצחק הספרן כתב:

כותבים רק מה שהבוס רוצה שיכתבו.

תסביר. אפשר בפרטי.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 14:48

איך קרה שחבילה שנשלחה מהארץ לרוסיה הגיעה לקיבוץ בצפון?

החבילה נאספה מבית הדואר בקריית שמונה והושארה בטעות בקיבוץ שמיר ע"י שליח שהגיע לאסוף פריטים מהקיבוץ ■ דואר ישראל: "תקלת אנוש"

גלגולה של חבילה: איך קרה שחבילה שנשלחה לרוסיה באמצעות דואר ישראל הגיע לקיבוץ שמיר בצפון הארץ?

נ' שולח לא מעט חבילות מישראל לחו"ל, בעיקר לרוסיה. בפנייתו ל"גלובס" הוא מספר כי הוא נתקל בלא מעט תקלות, גם בתור יבואן והן כמי ששולח חבילות לחו"ל. "רוב הזמן התקלות הן בשלב המשלוח, כלומר עד שחבילה בכלל יוצאת מהארץ. לפעמים יכולים לעבור כמה שבועות עד שהחבילה תצא מהארץ ואז עוד כמה ימים בודדים עד המסירה. אבל הסיפור הבא עולה על כל מה הכרתי עד היום", כך נ' בפנייתו.

ואכן מדובר בסיפור שהמציאות בו עולה על כל דמיון: בתחילת חודש יולי הגיע נ' לסניף הדואר בקריית שמונה בכדי לשלוח חבילה לרוסיה. נ' בחר בשירות המשלוחים של הדואר, EMS שירות שילוח מהיר לדואר בינלאומי (2-3 ימי עסקים, כך לפי התחייבות הדואר). עבור משלוח של חבילה קטנה יחסית בגודלה, שתוכנה היה יקר-ערך, שילם נ' מחיר של 181 שקל – כאמור בשילוח מיוחד.

במקום לרוסיה, החבילה שכאמור נשלחה בשירות מאובטח עם מעקב ובמחיר לא זול במיוחד – עשתה סיבוב פרסה ושורבבה כנראה לחבילות הדואר של מפעל שמיר אופטיקה שבצפון הארץ – שם היא הושארה בשולחן הקבלה. בצירוף מקרים נדיר למדי, התגלגלה החברה לידיו של מכר של נ'. כשזה ראה את שמו של נ' מתנוסס על החבילה שטעתה לה בדרך, הוא צלצל לחברו. "כמובן שאילולא היינו מכירים החבילה הייתה הולכת לאיבוד", אומר נ' המופתע.

נ' הגיע לאסוף את החבילה שלו, ולמרות שזו כבר הייתה בידיו, במעקב הדואר הממוחשב, בהתאם למספר החבילה, הופיע כי היא דווקא נמצאת במקום אחר; "פריט ה-EMS הועבר למרכז מיון ה-EMS לשם הכנתו למשלוח לחו"ל".

ומה אומרים בדואר? "לצערנו, עקב תקלת אנוש הפריט נאסף מבית הדואר בקריית שמונה והושאר בטעות בקיבוץ שמיר על-ידי שליח שהגיע לאסוף פריטים מהקיבוץ. יצרנו קשר עם הלקוח, התנצלנו בפניו ודאגנו שהפריט ישלח לחו"ל בהקדם".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 23 יולי 2017, 17:00

פעמון זהב ורימון כתב:
חסיד ליובאוויטש כתב:העץ המפורסם בחזית 770 קרס חלקית כאשר ענפים ממנו לא עמדו בעומס ולאחר מכן הגיעו פועלים לחתוך ענפים נוספים מחשש שיקראו אף הם. המראה המוכר כל כך של העץ בחזית השתנה

אל דאגה,
רק הענפים קרסו.
השורשים נשארו באותו גודל.
באופן טבעי תוך שנה תראה את העץ בגודלו הקודם.

והאדם עץ השדה. יש ברבה מוסר ללמוד מטבעם של השורשים!

אתה יודע שהפסוק הזה נכתב בשאלה? זה נאמר על האיסור לכרות עצים של אומה אחרת במלחמה, כי האדם עץ השדה?
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 23 יולי 2017, 20:49

1. אולי הוא יודע. אני לא. 2. אתה צודק אז באמת כל הקטע ללמוד מזה מוסר מיותר. 3. אתה הכי צודק במסקנה הסופית: התורה קובעת כי האדם הוא לא עצניק!
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 21:59

דייליסטאר: נמצאה ספינה נאצית המכילה זהב בשווי מאה מליון פאונד

נמצאה שקועה מול חופי איסלנד.
החוקרים מאמינים שהיא הובילה את הזהב מדרום אמריקה בשנת 1939 על מנת לממן את המלחמה.
שלטונות איסלנד טרם קיבלו החלטה מי הבעלים החוקי של האוצר.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 23 יולי 2017, 22:02

נשמע כמו עזה,אבל זו רומא.בשל הבצורת תופסק זרימת המים ל8 שעות בחלקים מבירת איטליה

נשמע כמו עזה, אבל זו רומא. בשל הבצורת (וניהול קלוקל) החל משישי תופסק זרימת המים ל-8 שעות ביום בחלקים מבירת איטליה
HrAg7GXp.jpg
HrAg7GXp.jpg (52.11 KiB) נצפה 14744 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 24 יולי 2017, 12:59

לונדון: בת 5 נקנסה לאחר שמכרה לימונדה ברחוב

דוכן לממכר לימונדה שהקימה ילדה בת 5 הוקף בפקחים שהקריאו לה הצהרה ארוכה שלאחריה הטילו עליה דו"ח על סך 150 ליש"ט. הילדה ההמומה שאלה בבכי "עשיתי משהו רע?" (בעולם)

כמו הרבה ילדים בתקופת החופש, ביקשה גם הילדה הבריטית הזו להוסיף עוד כמה מטבעות לקופת החיסכון שלה, בשביל זה היא העמידה בעזרת אביה דוכן קטן בסמוך לאירוע מוזיקה גדול ובו היא קראה לעוברים ושבים להצטנן בכוס לימונדה קרה.

אלא שלאחר כמה לקוחות שהפיחו בה קורת רוח, ניגשו לעברה ארבעה פקחים שהקריאו לה הצהרה משפטית ארוכה ובסיומה הגישו לה דו"ח בו היא נדרשת לשלם לרשויות 150 ליש"ט מאחר ולא החזיקה רישיון מכירה.

אבי הילדה אנדרה ספנסר סיפר כי ביתו עמדה בגאווה על יד הדוכן שלה, וכי הלימונדה נגמרה במהירות כשבמקביל פח הכסף שלה הלך והתמלא, ואז לאחר 30 דקות ניגשו אליה הארבעה שאחד מהם אמר כי באם הקנס ישולם במהירות הוא יופחת קצת. "הבת שלי פרצה בבכי ושאלה אותם האם עשיתי משהו רע? ארזנו את הציוד וחזרנו הביתה כשבמהלך הדרך הילדה לא הפסיקה למרר בבכי כואב".

בעקבות פרסום הסיפור קיבלה הילדה עשרות הצעות עבודה והודעות תמיכה מאנשים רבים מרחבי הממלכה הבריטית (הקשוחה). לדברי האב עשרות שווקים ובתי עסק הציעו לנו לפתוח אצלם דוכן בו תמכור הילדה לימונדה להנאתה. נשמח אם בתי העסק הללו ירחיבו את ההצעה לעוד ילדים המחפשים למלא את ימי החופשה בעיסוק מועיל ומרוויח.

רשת החדשות הבריטית BBC דיווחה שפקח העירייה שנתן לילדה את הדו"ח התנצל על התקרית וביטל את הקנס. דובר העירייה פרסם הודעה שבה נאמר: "אנחנו מצטערים מאוד שזה קרה. אנחנו מצפים מאנשי אכיפת החוק שלנו לגלות שכל ישר ולהשתמש בסמכויות שלהם ברגישות".
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 יולי 2017, 13:13

ארבעה פקחים?!

בסוף הכלטובה והיא לוידעת באיזו עבודה לבחור...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 24 יולי 2017, 13:15

מה שמוזר בסיפור, זה שדובר העירייה התנצל ומצפה לגלות שכל ישר.....
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 24 יולי 2017, 13:16

זה באמת סיפור הזוי
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 24 יולי 2017, 20:01

שידוך.PNG
שידוך משולש
שידוך.PNG (219.1 KiB) נצפה 14643 פעמים
אריה ענק משער האריות כתב:דאבל שידוכים: ברכת מזל טוב מעומק הלב לשמחה הכפולה במשפחות וייס וביקל. בלילה שבין חמישי לשישי בסוף השבוע שחלף, התארסו בני המשפחות זו עם זה וזה עם זו:

החתן בן ר' יקתואל ביקל מבורו פארק עב"ג הכלה בת ר' משה מאיר ווייס ממאנסי.

החתן בן ר' משה מאיר ווייס ממאנסי עב"ג הכלה בת ר' יקתואל ביקל מבורו פארק.

מסיבת האירוסין המשותפת נערכה בכפל שמחה בבית המשפחה והשידוכים הפכו לשיחת היום בקהילה המקומית.
הקובץ המצורף שידוך.PNG לא זמין יותר.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 25 יולי 2017, 03:13

זוג חילוני נעצר ברחוב רשב"י במודיעין עילית, ושואל איך מגיעים לרשב"י. כשעונים להם: כאן זה רשב"י, חפשו ושואלים שוב, איפה?
בקיצור, התברר שהם רצו לנסוע למירון לאתרא קדישא קבר הרשב"י, והGPS שלח אותם למודיעין עילית.....
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 25 יולי 2017, 03:15

ובדומה לזה, אברך התקשר למוקד עירוני 106, ודווח על משהו דחוף ברחוב רשב"י. אחר כמה דקות מתקשרים אליו, איפה בדיוק, הוא מסביר ליד בנין זה וזה, והם מחפשים ולא מוצאים.
בקיצור, מתברר שהם הגיעו לרשב"י באשדוד.... (איך קורה כזה דבר, לא יודע)
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 25 יולי 2017, 03:26

יהודה חסיד כתב:ובדומה לזה, אברך התקשר למוקד עירוני 106, ודווח על משהו דחוף ברחוב רשב"י. אחר כמה דקות מתקשרים אליו, איפה בדיוק, הוא מסביר ליד בנין זה וזה, והם מחפשים ולא מוצאים.

אין מיקוד בארץ? בבריטניה העיקר זה מספר מיקוד. פוסט קוד. אין טעויות! חושב שגם באמריקה שם קוראים לזה זיפ קוד נדמה לי...
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 25 יולי 2017, 03:29

לא הבנתי מה כתבת? מה הקשר מיקוד? ולמה אתה אומר שאין מיקוד בארץ?
ושכחתי להדגיש שהמדווח התקשר ממודיעין עילית
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 25 יולי 2017, 03:35

לא יודע. חשבתי שהמיקוד בארץ לא כ"כ מפותח, כנראה שטעיתי.
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יולי 2017, 07:58

העוקץ החדש של עיריית ת''א – גביית היטל השבחה על 'פוטנציאל השבחה עתידי'

בשקט בשקט החלה עיריית תל אביב יפו בחודשים האחרונים החל מינואר 2017 לנסות לגבות היטלי השבחה בסך של עשרות ומאות אלפי ש"ח ממוכרי נכסים בעיר ובעיקר בשכונות דרום העיר וזאת בעבור "פוטנציאל השבחה עתידית".
לאחרונה הגיעו אלינו יותר ויותר מקרים מדווחים ע"י תושבי העיר ובעיקר דרום העיר שנותרו המומים כנגד מה שהגדירו "דרישה הזויה" של עיריית ת"א אשר לטענתם "סוחטת" אותם בניסיון לגבות מהם סכומים הזויים בגין השבחה שעה שאין בפועל מימוש זכויות והם לא קיבלו כל תמורה עבור השבחה והיא לא מספקת להם את האישורים הנדרשים לביצוע העברת הבעלות בנכס בטאבו עד שישלמו לה השבחה לפי שמאי של העירייה.

עיקר הסיבה נעוצה בתוכנית האב תא/5000 (שדיווחנו בעבר על אישורה במועצת העיר), אשר במסגרתה מסמיכה העירייה את הוועדה המקומית לתכנון ובניה לדרוש היטלי השבחה כמעט על כל עסקת מכר של נכסי נדל"ן בעיר וזאת רק בעבור "פוטניאל להשבחה עתידית" שעשוי אם בכלל להתממש בעוד עשרות שנים בעתיד ואולי אף במסגרת תוכנית תמא פינוי בינוי.

תכנית המתאר לעיר, תא/5000, אשר חלה על כל שטחה המוניציפלי של העיר, קובעת באופן כללי בלבד את מגמות התכנון ואופן התפתחותה של העיר עד לשנת היעד 2025. התכנית מאפשרת לועדה המקומית של תל אביב-יפו לאשר בסמכותה תכניות בניין עיר אשר תואמת את תכנית המתאר העירונית.

התוכנית הכללית הזו פורסמה להפקדה בסוף דצמבר 2016 ונודע כי אושרה לאחרונה ובעירייה החליטו כבר לאמץ אותה בהיבט גביית היטלי ההשבחה באופן שיעשיר את קופתה במאות מיליוני ש"ח.

יתרה מכך, למרות שהתוכנית חלה על כל חלקי העיר, מכתבה שהתפרסמה בנושא בעיתון ‘ידיעות ת"א’ נמצא כי עד כה דרישות התשלום המופרכות הגיעו אך ורק לתושבי שכונות דרום העיר שמכרו נכסים החל מינואר 2017.

זאת ועוד, מסתבר שגובה ואופן חישוב היטלי ההשבחה אינו גלוי לציבור ואינו חד משמעי המתבסס על שמאים ששכרה העירייה, כאשר לפי תלונות התושבים נראה כי אין נוסחת חישוב מוגדרת ואחידה.

עו"ד נבון קצב ממשרד ‘נבון עורכי-דין‘ בת"א המתמחה בעסקות מקרקעין ובתכנון ובניה אשר העיר את עינינו לנושא זה, תיאר את נקודת מבטו:

"מבדיקה שערכתי מסתבר כי עיריית תל אביב יפו מנסה להוציא כעת מתושבי העיר ובפרט אלה בעלי נכס בדרום העיר עשרות ומאות אלפי ש"ח היטל השבחה וזאת אך ורק בגין פוטנציאל תכנוני שלא מומש, ואשר לא ניתן לממשו כעת ואף שספק רב אם בכלל ימומש בעשרות השנים הקרובות!

עולה כי עיריית ת"א החלה מעכבת מתן אישורי עירייה לטאבו בניסיון לגבות עשרות אלפי ש"ח מתושבים (ובעיקר כאמור בעלי נכס בדרום העיר ת"א) בגין היטל השבחה וזאת בהסתמך על תכנית מתאר כוללנית ומנחה (תכנית תא/5000) אותה היא הכינה.

לא מדובר כאמור בתכנית מתאר פרטנית שניתן לממש מכוחה זכויות בניה באופן מיידי ולהגדיל בכך את ערך ושווי הנכס ושהמוכר יהנה מכך, שאז אולי כן ניתן להבין חיוב השבחה לאור עליית השווי ויכולת המימוש המיידי, אלא רק בתכנית מנחה כללית המדברת בפוטנציאל תכנוני שעדיין לא יצאה אל הפועל וספק את תצא בכלל, כאשר יחלפו עשרות שנים מהיום ועד ש’הפוטנציאל’ יבוא לידי מימוש אם בכלל!

מבירור שערכתי עם שמאי העירייה מדובר בחיוב השבחה בגין הריסה ובניה עתידי של בניינים שלמים בהם יוגדלו זכויות הבניה, דבר שספק רב אם יקרה כלל ושיחלפו עשרות שנים אם יקרה בכלל.

אין ספק כי מדובר בהחלטה הזויה של ממש ובפגיעה קשה, בלתי מידתית ובלתי סבירה באופן קיצוני בבעלי זכויות קנין בעיר ת"א, כאשר שוב הנפגעים העיקריים הם תושבי דרום ת"א שעליהם החלה העירייה להתנפל בשומות השבחה כבר עתה.

יצרתי קשר עם עורכת דין שמעורבת כבר בנושא ובכוונתי לפעול יחד עמה למען שינוי הגזירה הזו וזאת בין אם באמצעות המחוקק ובין אם בפניה לבג"ץ אם יהיה צורך וככל שיהיו עותרים שנפגעים מההחלטה, וכפי שכבר ניצחתי את עיריית ת"א בעבר בבג"ץ קטן נגד הזרם בעניין רישוי עסקים ( עת"מ 38893-08-14 ) אני מאמין שאצליח שוב ב"ה גם בעניין האבסורדי והבלתי צודק הזה ככל שלא יהיה מנוס מכך!

כל שנותר לי כעת הוא להביא את הנושא לידיעת ציבור מוכרי נכסים בעיר ת"א ובפרט בדרום העיר ת"א – ולהזהירם לנקוט במשנה זהירות!"

פנינו לעיריית ת"א בנושא ואנו ממתינים לתשובתה אותה נביא בהמשך הידיעה לכשתתקבל.

מקור: האתר הקהילתי של שכונות דרום ת"א
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יולי 2017, 08:02

יצחק הספרן כתב:העוקץ החדש של עיריית ת''א – גביית היטל השבחה על 'פוטנציאל השבחה עתידי'

בשקט בשקט החלה עיריית תל אביב יפו בחודשים האחרונים החל מינואר 2017 לנסות לגבות היטלי השבחה בסך של עשרות ומאות אלפי ש"ח ממוכרי נכסים בעיר ובעיקר בשכונות דרום העיר וזאת בעבור "פוטנציאל השבחה עתידית".
לאחרונה הגיעו אלינו יותר ויותר מקרים מדווחים ע"י תושבי העיר ובעיקר דרום העיר שנותרו המומים כנגד מה שהגדירו "דרישה הזויה" של עיריית ת"א אשר לטענתם "סוחטת" אותם בניסיון לגבות מהם סכומים הזויים בגין השבחה שעה שאין בפועל מימוש זכויות והם לא קיבלו כל תמורה עבור השבחה והיא לא מספקת להם את האישורים הנדרשים לביצוע העברת הבעלות בנכס בטאבו עד שישלמו לה השבחה לפי שמאי של העירייה.

עיקר הסיבה נעוצה בתוכנית האב תא/5000 (שדיווחנו בעבר על אישורה במועצת העיר), אשר במסגרתה מסמיכה העירייה את הוועדה המקומית לתכנון ובניה לדרוש היטלי השבחה כמעט על כל עסקת מכר של נכסי נדל"ן בעיר וזאת רק בעבור "פוטניאל להשבחה עתידית" שעשוי אם בכלל להתממש בעוד עשרות שנים בעתיד ואולי אף במסגרת תוכנית תמא פינוי בינוי.

תכנית המתאר לעיר, תא/5000, אשר חלה על כל שטחה המוניציפלי של העיר, קובעת באופן כללי בלבד את מגמות התכנון ואופן התפתחותה של העיר עד לשנת היעד 2025. התכנית מאפשרת לועדה המקומית של תל אביב-יפו לאשר בסמכותה תכניות בניין עיר אשר תואמת את תכנית המתאר העירונית.

התוכנית הכללית הזו פורסמה להפקדה בסוף דצמבר 2016 ונודע כי אושרה לאחרונה ובעירייה החליטו כבר לאמץ אותה בהיבט גביית היטלי ההשבחה באופן שיעשיר את קופתה במאות מיליוני ש"ח.

יתרה מכך, למרות שהתוכנית חלה על כל חלקי העיר, מכתבה שהתפרסמה בנושא בעיתון ‘ידיעות ת"א’ נמצא כי עד כה דרישות התשלום המופרכות הגיעו אך ורק לתושבי שכונות דרום העיר שמכרו נכסים החל מינואר 2017.

זאת ועוד, מסתבר שגובה ואופן חישוב היטלי ההשבחה אינו גלוי לציבור ואינו חד משמעי המתבסס על שמאים ששכרה העירייה, כאשר לפי תלונות התושבים נראה כי אין נוסחת חישוב מוגדרת ואחידה.

עו"ד נבון קצב ממשרד ‘נבון עורכי-דין‘ בת"א המתמחה בעסקות מקרקעין ובתכנון ובניה אשר העיר את עינינו לנושא זה, תיאר את נקודת מבטו:

"מבדיקה שערכתי מסתבר כי עיריית תל אביב יפו מנסה להוציא כעת מתושבי העיר ובפרט אלה בעלי נכס בדרום העיר עשרות ומאות אלפי ש"ח היטל השבחה וזאת אך ורק בגין פוטנציאל תכנוני שלא מומש, ואשר לא ניתן לממשו כעת ואף שספק רב אם בכלל ימומש בעשרות השנים הקרובות!

עולה כי עיריית ת"א החלה מעכבת מתן אישורי עירייה לטאבו בניסיון לגבות עשרות אלפי ש"ח מתושבים (ובעיקר כאמור בעלי נכס בדרום העיר ת"א) בגין היטל השבחה וזאת בהסתמך על תכנית מתאר כוללנית ומנחה (תכנית תא/5000) אותה היא הכינה.

לא מדובר כאמור בתכנית מתאר פרטנית שניתן לממש מכוחה זכויות בניה באופן מיידי ולהגדיל בכך את ערך ושווי הנכס ושהמוכר יהנה מכך, שאז אולי כן ניתן להבין חיוב השבחה לאור עליית השווי ויכולת המימוש המיידי, אלא רק בתכנית מנחה כללית המדברת בפוטנציאל תכנוני שעדיין לא יצאה אל הפועל וספק את תצא בכלל, כאשר יחלפו עשרות שנים מהיום ועד ש’הפוטנציאל’ יבוא לידי מימוש אם בכלל!

מבירור שערכתי עם שמאי העירייה מדובר בחיוב השבחה בגין הריסה ובניה עתידי של בניינים שלמים בהם יוגדלו זכויות הבניה, דבר שספק רב אם יקרה כלל ושיחלפו עשרות שנים אם יקרה בכלל.

אין ספק כי מדובר בהחלטה הזויה של ממש ובפגיעה קשה, בלתי מידתית ובלתי סבירה באופן קיצוני בבעלי זכויות קנין בעיר ת"א, כאשר שוב הנפגעים העיקריים הם תושבי דרום ת"א שעליהם החלה העירייה להתנפל בשומות השבחה כבר עתה.

יצרתי קשר עם עורכת דין שמעורבת כבר בנושא ובכוונתי לפעול יחד עמה למען שינוי הגזירה הזו וזאת בין אם באמצעות המחוקק ובין אם בפניה לבג"ץ אם יהיה צורך וככל שיהיו עותרים שנפגעים מההחלטה, וכפי שכבר ניצחתי את עיריית ת"א בעבר בבג"ץ קטן נגד הזרם בעניין רישוי עסקים ( עת"מ 38893-08-14 ) אני מאמין שאצליח שוב ב"ה גם בעניין האבסורדי והבלתי צודק הזה ככל שלא יהיה מנוס מכך!

כל שנותר לי כעת הוא להביא את הנושא לידיעת ציבור מוכרי נכסים בעיר ת"א ובפרט בדרום העיר ת"א – ולהזהירם לנקוט במשנה זהירות!"

פנינו לעיריית ת"א בנושא ואנו ממתינים לתשובתה אותה נביא בהמשך הידיעה לכשתתקבל.

מקור: האתר הקהילתי של שכונות דרום ת"א

וזו תגובת אחד מקוראי הכתבה המביא מנסיונו האישי המר:

בוקר טוב. זה סיפור שוד ישן והנה דוגמא

בית ישן במרכז ת"א. הדירה בקומה שניה. לקומה שלישית מרשים להוסיף קומה כדי לעשות דופלקס ( לא מדובר בהוספת כמה קומות מגורים - לזה אין אישור). ובגלל זה העיריה אומרת שניתן להשביח את הבית.
והנה קומת הקרקע וקומה שניה לכשירצו למכור את דירתם יצטרכו לשלם מס השבחה למרות שההשבחה היא רק לקומה השלישית. מה עוד שהדייר שבקומה השלישית לא מתכונן לבנות דופלקס בעשורים הבאים. ובכלל קומה שניה והקרקע הרי ממילא לא הולכים להנות מהתוספת, ובכל זאת משלמים מס.
התרוץ של העיריה. תגבו בעצמכם את הכסף מקומה שלישית שיצטרכו את רשותכם אם וכאשר יבנו. כלומר הופכים את הדיירים לשליחי העיריה כדי לגבות הכסף.
למה לא גובים רק ממי שהשביח ורק כאשר המשביח בונה או מוכר.
אני מדבר מניסיון על דירה שקיבלתי בירושה במרכז ת"א.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 25 יולי 2017, 11:32

סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודה חסיד » 25 יולי 2017, 20:01

מעשה בשידוך*
אמרתי לבן שלי, "אתה תתחתן עם הבחורה שאני אבחר לך"
הוא ענה: "לא מסכים"
אמרתי לו: " היא הבת של ביל גייטס"
אז הבן ענה: "אוקיי אז בסדר"
התקשרתי לביל גייטס ואמרתי לו: " אני רוצה שהבת שלך תתחתן עם הבן שלי"
ביל גייטס ענה: "לא מסכים"
אמרתי לו: " הבן שלי הוא מנכ"ל הבנק העולמי.
ביל גייטס אמר: "אז בסדר"
התקשרתי לנשיא הבנק העולמי ואמרתי לו שאני רוצה שהבן שלי יהיה מנכ"ל הבנק
הוא אמר: "לא מסכים"
אמרתי לו: "הבן שלי הוא החתן של ביל גייטס"
אז הוא אמר: "אם כך אז בסדר"
וכך בעצם, מתנהלת הפוליטיקה....
אימתי קאתי מר, לכשיפוצו מעינותיך חוצה
סמל אישי של המשתמש
יהודה חסיד

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 25 יולי 2017, 20:09

איטליה: האחים התחפשו לנשיא טראמפ ושדדו בנק

משטרת איטליה הודיעה על מעצרם של שני אחרים ששדדו עשרות כספומטים, כשהם עוטים מסיכות עם דמותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

האחים ויטוריו ואיוון לפורה, בני 26 ו-30, שדדו כספומטים סמוך לעיר טורינו בצפון איטליה. הם השתמשו במכוניות גנובות במהלך מקרי השוד.

בתיעוד מצלמת אבטחה מאחד ממקרי השוד נראה אחד האחים מכסה את המצלמה בלובי של הבנק, ומחבר חומר נפץ לכספומט. אז הוא נראה מדליק את הפתיל ומסתתר בפינה לפני שהמכשיר מתפוצץ.
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 יולי 2017, 21:36

דנמרק: צעדה ברחוב בקופנהגן ונתקלה במכסה ביוב של עיריית רמת גן
CNFkns.jpg
CNFkns.jpg (107.48 KiB) נצפה 14850 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי תמים » 25 יולי 2017, 21:37

יצחק הספרן כתב:דנמרק: צעדה ברחוב בקופנהגן ונתקלה במכסה ביוב של עיריית רמת גן
CNFkns.jpg

אולי זה באמת ברמת גן
תמים

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 26 יולי 2017, 05:04

תמים כתב:
יצחק הספרן כתב:דנמרק: צעדה ברחוב בקופנהגן ונתקלה במכסה ביוב של עיריית רמת גן
CNFkns.jpg

אולי זה באמת ברמת גן

האתר שזה נמצא לא מכניס כל המצאה ואם נכנס הוא חוסם אותה,
וחוץ מזה תמצא לי רחוב ברמת גן בכזה צבע.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 26 יולי 2017, 12:42

יהודה חסיד כתב:לא הבנתי מה כתבת? מה הקשר מיקוד? ולמה אתה אומר שאין מיקוד בארץ?
ושכחתי להדגיש שהמדווח התקשר ממודיעין עילית

אבל בGPS למה אין מיקוד ?
בבריטניה כשאתה רוצה להגיע לאיזה מקום אתה מקיש רק את מיקוד postcode ואתה מגיע למקום המדוייק, כל עסק או משרד מוכר לפי המיקוד, אפי' בין אנשים משתמשים עם זה וזה הכי מדוייק כי יש הרבה רחובות באותו שם ועד שתגיע למיקום המדוייק יקח לך שנה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד שחושב שיודע » 26 יולי 2017, 13:00

א' מי יודע מה המיקוד של קבר הרשב"י
ב' בWAZE אתה מכניס לו הרשב"י וזהו, אבל גם הוא אמור להיות מטומטם לא לשים לב שיש הרשב"י במודיעין עלית ויש קבר הרשב"י.
מרחיבים את הטהרה בעפולה ניתן לתרום מכל עמדת נדרים פלוס ברחבי הארץ ובנדרים פון שלוחה 374 או כאן https://www.matara.pro/nedarimplus/online/?mosad=9001006
אחד שחושב שיודע

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 26 יולי 2017, 13:11

בבריטניה כל אחד יודע בעל פה את המיקוד שלו... זה עובד חזק ומדויק...
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 26 יולי 2017, 14:22

בעל הגיש צו מניעה נגד אשתו: ''מחביאה את שלט המזגן''

זה ככל הנראה העימות המוזר ביותר שהגיע לביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה לשם פנה הבעל והגיש צו מניעה נגד אשתו שמחביאה את שלט המזגנים, לטענתה, מטעמי חיסכון
גל החום שתוקף אותנו בקיץ הנוכחי גרם לבעל מזיע מחיפה לבקש צו מניעה זמני מבית המשפט שיורה לאשתו שלא לגעת או "להעלים" את שלטי המזגנים. "היא מונעת מילדנו להפעיל את המזגנים והם מתקשים בהכנת השיעורים, מתביישים לארח חברים ומונעים מעצמם הקלה בימי הקיץ החמים", טוען הבעל בפנייתו לבית המשפט.

על פי הדיווח ב"ניוז חיפה קריות נט", לבני הזוג עבר מפואר בחיי הנישואין. האישה נשואה בפעם השלישית, הבעל בפעם השנייה. לאישה שני ילדים מנישואיה השניים ולזוג שנישאו לפני עשור, שני ילדים משותפים בגילאי שמונה ושש. חייהם של בני הזוג ידעו לא מעט עליות ומורדות, אך הם צלחו אותם גם בשל העובדה כי מדובר בשני אנשי עסקים שהכנסתם גבוהה במיוחד.

כל זה היה נכון עד לקיץ הנוכחי, אז הבין הבעל כי הגיעו מים עד נפש, אחרי שבמשך שבועות נהגו ילדיו לטלפן למקום עבודתו ולשאול האם הוא יודע היכן שלטי המזגנים. בירור קצר גילה לו כי אשתו היא שמסתירה את השלטים מטעמי חיסכון.

בבית המשפט הסבירה האישה כי היא לא מתקמצנת אלא "רק חוסכת". עורכת הדין של האישה (שעלתה מן הסתם יותר מחשבון החשמל החודשי של הגברת) טענה כי האישה חושבת שזה מיותר להדליק מזגן בשעות היום. "חיסכון באנרגיה הוא דבר נחוץ וטוב ומזגן בשעות החום לא מביא תועלת", כך טוענת האישה.

עורכת דינה טענה עוד כי לאישה אין הסבר מדוע היא סוגרת במנעול שתי מגירות שלטענת בעלה מלאות בממתקים ושוקולדים. "לא היה ולא נברא", טענה. "אני נוהגת במתינות ולא בקמצנות. הגענו לווילה שהגענו ויש לנו את מה שיש לנו לא בגלל הפזרנות של בעלי, אלא בגלל החיסכון שאני משליטה, כולל השימוש המיותר במזגנים".

בית המשפט הורה לנציגי הצדדים לנסח הסכם מקובל על ההורים והילדים בנוגע לשימוש במזגנים והזהיר את עו"ד סולן שייצגה את האישה כי אם בית המשפט יאלץ לעסוק שוב בסוגיה בעתיד: "נחייב את הלקוחה בהוצאות משפט שהשימוש במזגנים עשוי להיות מינורי לעומתם".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 26 יולי 2017, 16:25

על זה אנו מברכים כל יום "והבדילנו מן התועים ונתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכינו"
ראו איך נראים חיים בלי משמעות
זה רק דוגמא קטנה אבל אי לא יכול להירגע איך שסיפור קטן כזה מגיע לבהמ"ש ..אתמהה
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי לעבדך באמת » 26 יולי 2017, 18:22

קצת מזכיר את הסיפור ששמעתי על רב אחד
בני זוג הגיעו אליו שהם רוצים להתגרש, שאל הרב למה, ענה לו האיש "כל ליל שבת, כשאני חוזר מנטילת ידיים ורוצה להתיישב לשולחן, אשתי מושכת את הכיסא ואני נופל, כל ליל שבת!", שואל הרב את האישה למה היא עושה את זה, עונה האישה, "כי כמה דקות קודם הוא נוטל ידיים ומתיז עלי מים"..., אמר להם הרב "חכו רגע", נכנס לחדר ויצא עם שתי סוכריות על מקל...
קחו ילדים קטנים, קחו ותפסיקו לריב...
(סיפור שהיה, אולי מתאים לאשכול הבדיחות)...
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!
סמל אישי של המשתמש
לעבדך באמת

הודעה שלא נקראהעל ידי קלף טאקי חדש » 26 יולי 2017, 20:32

:shock: :lol::
לעבדך באמת כתב:קצת מזכיר את הסיפור ששמעתי על רב אחד
בני זוג הגיעו אליו שהם רוצים להתגרש, שאל הרב למה, ענה לו האיש "כל ליל שבת, כשאני חוזר מנטילת ידיים ורוצה להתיישב לשולחן, אשתי מושכת את הכיסא ואני נופל, כל ליל שבת!", שואל הרב את האישה למה היא עושה את זה, עונה האישה, "כי כמה דקות קודם הוא נוטל ידיים ומתיז עלי מים"..., אמר להם הרב "חכו רגע", נכנס לחדר ויצא עם שתי סוכריות על מקל...
קחו ילדים קטנים, קחו ותפסיקו לריב...
(סיפור שהיה, אולי מתאים לאשכול הבדיחות)...
סמל אישי של המשתמש
קלף טאקי חדש

הודעה שלא נקראהעל ידי גיוואלד » 27 יולי 2017, 02:00

יהודה חסיד כתב:ובדומה לזה, אברך התקשר למוקד עירוני 106, ודווח על משהו דחוף ברחוב רשב"י. אחר כמה דקות מתקשרים אליו, איפה בדיוק, הוא מסביר ליד בנין זה וזה, והם מחפשים ולא מוצאים.

כי הוא כנראה לא הקיש את הקידומת הנכונה, או שהקידומת של מודיעין הינו גם 08.
סמל אישי של המשתמש
גיוואלד

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־55 אורחים