מה אומר תשעה באב בשבילנו

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

מה אומר תשעה באב בשבילנו

הודעה שלא נקראהעל ידי קו זכות » 04 אוגוסט 2014, 22:15

כשקראתי את הקינות, חשבתי על זה שאין טעם לשקר לעצמי
אין טעם לומר שאני עצוב כשאני לא
ואין טעם להכריח את הרגשות שלי בכח
אם אני עצוב - זה צריך להיות פנימי, לא רגשות מלאכותיים שלא יוצאים מהלב פנימה

אז אפשר לנסות להתחבר לסבל העצום שסבלו אבותינו לפני 2500 שנה בימי חורבן בית ראשון
ולנסות להזדהות
אבל זה כל כך רחוק, וגם לא נשמע לי יעיל. מה יתן להקב"ה אם אני אראה סרט על חורבן בית ראשון ואני אתרגש ואבכה?
לי נשמע שהאבלות היא לא על ההיסטוריה. היא על ההווה.
אנחנו חסרים
חסר לנו בית מקדש
חסר לנו קרבנות
חסר לנו השראת השכינה
חסר לנו נבואה
חסר לנו הבנה אמיתית בתורה, אנחנו מתהלכים כאשר ימשש העיור באפילה, לא יודעים לדרוש מדעתינו, ומנסים ללקט פירורים שנופלים ממה שקיבלנו מאבותינו. אבל יש שיכחת התורה, ואין בידינו להחזיר את התורה בפילפולינו
וזה בדברים רוחניים

בדברים גשמיים יש צרות מבית ומחוץ
ליהודים בא"י יש מלחמות עם הגויים, הרוגים ופצועים, נזקים ברכוש
ליהודים בחו"ל יש הרבה שנאה מסביב, הרבה פחד ללכת ברחוב, מכות, לפעמים רציחות

וזה עוד הצרות ה"קטנות"
הצרות הגדולות הן הזוועה שעברנו רק לפני 70 שנה באירופה
הזוועות שעברנו כל כמה זמן במשך כל הגלות
שמידי פעם יש התפרצות של אנטישמיות שהורגת אלפי יהודים.

מתרגלים למצב קשה, מתרגלים למצב של חסר,
זה מצב נתון, כך נולדנו ואנחנו עלולים בקלות להשלים עם המציאות
כמו שאם היה סוג של בני אדם עם עיניים בעורף, הם היו חושבים שאנחנו מסכנים שיש לנו רק שתי עיניים, ואנחנו לא מרגישים מסכנים, כי כך נולדנו וזה המציאות שאנחנו מכירים, ואנחנו לא מרגישים חיסרון

אז תשעה באב בא להזכיר לנו מה המציאות אמיתית והנורמלית
מה איבדנו, מה היה יכול להיות ועכשיו אין
שנרגיש את החסר, נרגיש מה זה להיות שלם ועכשיו אין לנו
ונשאף שיום אחד יתמלא לנו
וכשאדם מרגיש חסר - הוא מחובר למציאות האמיתית, הוא קשור לבנין בית המקדש, כי זאת המציאות הנורמלית בשבילו
וכשהקב"ה יחדש ימינו כקדם - הוא יחדש אותה בשביל אלה שהרגישו שזה חסר להם

ועוד משהו

יש לי הרגשה
שתשעה באב בא גם להזכיר לנו
שכשעושים עבירות - זה לא רק "לא ראוי" "לא מוסרי" ונו נו נו

כשעושים עבירות יש השלכות קשות לזה
אנחנו סובלים כבר אלפי שנים על עבירות שלנו
ולא משתלם בכלל לעשות עבירות
בכלל בכלל בכלל
סמל אישי של המשתמש
קו זכות

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מה אומר תשעה באב בשבילנו

הודעה שלא נקראהעל ידי ירושלים » 04 אוגוסט 2014, 23:34

דברים נכונים מאוד...
והייתי מוסיף על זה שתשעה באב כיום זה על כך שאנחנו לא יודעים מה זה תשעה באב....
שאנו לא יודעים מה חסר לנו ושאנו לא יודעים מה היה לנו.
וזה מזכיר לי את הסיפור הבא שהמשגיח היה מרביץ לנו: היה מלך גדול מאוד שהרבה זמן לא היו לו ילדים, עד שזכה לבסוף לזכות לבן יחיד.
כשגדל הבן הפך הוא לחיית פרא התנהגותו הייתה בלתי נסבלת בשל מעלתו כנסיך היה הוא מנצל את המעמד כדי להשתולל עוד ועוד, התנהגות זו וגרם עוגמת נפש ובושות נוראיות לאביו המלך, החליט המלך יום אחד להעביר אותו לכפר רחוק מאוד ושם להניחו וכך ילמד להתנהג כמו שצריך, שלח את אחד משליחיו שיצא לטיול עם בן המלך והשאיר אותו באותו כפר כמעט בלא כלום ,לאט לאט שכח הבן את מוצאו והחל לחיות חיים פשוטים מאוד מאוד כמו שאר הכפריים שבסביבה, התקבל לעבודה אצל אחד מהכפריים בשדה, והחל לשקוע בעבודת השדה ושכח לגמרי את מוצאו ומנין הוא בא, עברו שנים והאב המלך התפייס והתגעגע לבנו החליט להגיע בהפתעה לכפר, ויראה האם בנו מתגעגע אליו, בנוהג היה שהמלך כשבא לעיר רחוקה היה כל אחד יכול למלאות בפתק בקשה אחת שאותה הוא רוצה מהמלך, כששמעו בני הכפר שהמלך בא לבקר בכפרם, הכינו כל אחד את בקשתו, וכך גם את בן מלך דאגו לעדכן שהנה המלך מגיע ויכול הוא לבקש מה שחסר לו, צירף הוא את הפתק הבקשה שלו לכל הפתקים שימסרו למלך, בהגיע המלך פנה מיד לבדוק את הפתקים של בני הכפר למצוא את בקשת בנו, היה הוא בטוח שבנו יבקש לחזור לארמון, אלא כשקרא המלך את בקשת בנו החוויר כסיד והחל מתייפח, שהנה ביקש בנו ממנו דבר קטן אחד שהוא רוצה כובע שמש לעבודתו בשדה שכן השמש מקשה על עבודתו, נשבר רוחו, שהנה הבן התרחק כ"כ שגם שכח את תפארת העבר וכל מה שהוא רוצה זה רק כובע צמחייה במקום לבקש לחזור אל אביו המלך שם יקבל עולם ומלואו.

והמסר ברור מאוד אנו נראים כאותו בן מלך שהתרחק כ"כ שכבר לא יודעים אייך נראה הארמון שכחנו את כל העבר ומה שאנו רוצים זה לעבור את היום בלי טלפון מהבנק, עם איזה אוכל טוב, עם ריהוט כזה או אחר, וכהנה וכהנה, ואנו שוכחים שאנו יכולים לשבת איש תחת גפנו ואיש תחת תאנתו, במקום זה אנו מתעסקים בדברים הקטנים, ולכן אנו אומרים להקב"ה שכחנו את העבר, אין אנו יודעים מה הוא היה, אנו כבר כ"כ הרבה בגלות שאנו כבר מתרגלים לצרות הקטנות של הגלות שזהו שמעסיק אותנו אנא ה' אל תחכה שנדע ונגלה היכן היינו ולהיכן הגענו, תפוס אותנו וגאל אותנו ותביא במהרה את משיח בן דוד..
ירושלים

הודעה שלא נקראהעל ידי אדוק » 05 אוגוסט 2014, 01:45

הרי בתשעה באב אסור לעסוק בשום דבר המסיח דעת מהאבילות, אז איך זה שיש פה בפורום כל כך הרבה משתתפים ואין מילה בנושא החורבן?, מצד שני יש לציין שאין פה שום תגובה שלא קשור ליום, ויש לציין זאת לשבח.
מצ"ב חומרים שקשורים לתשעה באב , ובהזדמנות זאת אבקש מכם שתעלו אתם דברים נוספים.
[url]http://www.kikarhashabat.co.il/תיעוד-מדהים-כך-נראה-בית-המקדש.html
[url]http://www.kikarhashabat.co.il/תשעה-באב
[url]http://www.93fm.co.il/radio/26529/
[urlhttp://www.93fm.co.il/radio/126273/][urlhttp://www.kolhalashon.com/New/HomePage/KhlHome.aspx?Lang=Hebrew][/url][/url][/url][/url][/url]
סמל אישי של המשתמש
אדוק

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 05 אוגוסט 2014, 09:40

כל המצב שהטרוריסטים תקועים לנו כמו עצם בגרון ואין פותר אותנו מצרה זו, זועק גם לאלו של מבינים בדיוק את משמעות חורבן הבית, את אומללותנו בגלות ואת חשיבות הגאולה.
וזאת עוד לפני המשמעות העצומה של חיים בצל בית הבחירה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי המגיה » 05 אוגוסט 2014, 16:34

הרצאה חובה לתשעה באב
http://www.hidabroot.org/he/video/70944
האתר החרדי לייט כיכר השבב
סמל אישי של המשתמש
המגיה

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], אני פה, גאליציינער, חסידי, טהרנו, יוסים, ירושלים של מעלה ו־84 אורחים