העדה החרדית לובשת חג: האדמו"ר מסאטמר מגיע בארץ ישראל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

העדה החרדית לובשת חג: האדמו"ר מסאטמר מגיע בארץ ישראל

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 20 ינואר 2013, 10:34

אנשי 'העדה החרדית' נערכים לקראת נחיתת האדמו"ר מהר"י מסאטמר שליט"א היום בארץ הקודש.

האדמו"ר ינחת בישראל בשעה 16:45, לרגל נישואי נכדתו, בת לבנו הגה"צ רבי חיים צבי טייטלבוים, רבה של קהילת סאטמר בירושלים, עם בן האדמו"ר מזידיטשוב-וויליאמסבורג, גיסו של האדמו"ר מתולדות אהרן.

זהו ביקורו הראשון של האדמו"ר מאז עלותו לכס ההנהגה, ולפיכך הביקור מעורר התרגשות בקרב חסידיו.

חסידיו, ראשי 'העדה החרדית' וראשי מוסדות החינוך המתנזרים מנטילת תקציבי מדינה, מצפים לבואו. כאן ישהה עד שבוע הבא, יום חמישי פרשת יתרו וישתתף בסדרת מעמדים, אירועים ושמחות, כשכמובן גולת הכותרת, היא נישואי הנכדה.

אמש (מוצ"ש), התקיימה מסיבת 'צאתכם לשלום', בה האדמו"ר נפרד מחסידיו בוויליאמסבורג.

כדי שהאדמו"ר יוכל להשתתף בעצרת נגד ההצבעה בבחירות שמתכננת 'העדה החרדית', שתשולב במעמד 'קבלת פנים' לכבודו של האדמו"ר, שונה מועד הטיסה, וחברת התעופה 'דלתא' התאימה את יציאת הטיסה.

לפמליית האדמו"ר יתלוו 1350 אורחים מארה"ב, ומאות נוספים מאירופה, שיגיעו בכמה טיסות לישראל.

עם נחיתתו, יקבלו את פניו כ-50 אורחים, שימתינו לאדמו"ר באולם האח"מים, ביניהם רבנים וראשי קהילות. מי שיסיע את האדמו"ר לירושלים, יהא הרכב המיוחד והמפואר של האדמו"ר, שנשלח לישראל באמצעות אניית משא, ממקום מושבו בארה"ב, כדי שלא יאלץ לנסוע ברכב הנושא לוחית זיהוי של המדינה הציונית.

את פני האדמו"ר יקבלו ילדי ת"תים מהעדה החרדית, כשדגלים בידיהם.

מעמדי קבלת הפנים והעצרת נגד הבחירות יתקיימו בכיכר זופניק במאה שערים. לאחר תום המעמד ישתכן האדמו"ר בבית מנהל מוסדותיו בירושלים, הרב יוסף רוזנברג, בשיכון 'ויואל משה' בירושלים.

רוזנברג הקצה את דירתו לטובת האדמו"ר ונעשו בה שיפוצים רבים ושינויים שיתאימו לצרכי האדמו"ר ומשפחתו. בין היתר, האדמו"ר לא יאלץ לעבור דרך חדר המדרגות של הבניין, אלא באמצעות גשר המוביל למרפסת הבית שנפרצה לשם כך, ודרכו יוכל האדמו"ר להיכנס ולצאת. על הגשר נמתחו אורות, תפאורה ודקורציה.

למחרת, יום שני, צפוי האדמו"ר לערוך ביקורים אצל חברי הבד"ץ, אדמו"רים ורבנים.

ביום שלישי, צפויה להתקיים נסיעה לקברי הצדיקים בגליל, ובהם רשב"י, בית העלמין בצפת וקברו של רבי יונתן בן עוזיאל בעמוקה. האדמו"ר יגיע למירון ביום שני בערב ויחזור לביתו בירושלים למחרת בערב.

ביום רביעי אמורה להתקיים החתונה במתחם מיוחד באזור התעשייה ב'הר טוב' בבית שמש. מדובר במבנה תעשייתי גדול, שלשם הכשרתו לחתונה כבר עמלים קבלנים מזה מספר חודשים. המבנה הורחב משמעותית, והוא אמור להכיל לקראת החתונה, 3000 מקומות ישיבה, טריבונות בעלות תריסר קומות כל אחת, ומאהל מיוחד שהוקם לצדו עבור הנשים. גם לילדים הוקצה מתחם מיוחד, ובמהלך החתונה, יועסקו בתכניות מיוחדות, לצד השתתפותם בחלק מהזמן בשמחה עצמה.

לקראת החתונה יצא אלבום שירים חדש ושני ספרים בשמות: 'ישמח לב' ו'בשערייך ירושלים'. הראשון מתאר את שושלת סאטמר לדורותיה; השני ישלב ברכות לקראת בואו של האדמו"ר ותיאורים ממעמדי קבלות הפנים של אדמו"רי סאטמר.

ביום חמישי – צפוי להתקיים שבע ברכות בירושלים שעורכים מנהלי מוסדות 'ייטב לב', לנגידים האורחים, באולמי תמיר.

שבת שירה עם האדמו"ר

התפילות והשולחנות של שבת שירה, ט"ו בשבט ושבת ה'שבע ברכות', יתקיימו בשיכון 'ויואל משה'. לשם קליטת הקהל הוקם מאהל גדול בסמוך לבית המדרש הגדול, שבו יתקיימו התפילות והשולחנות. גם כאן הוקמו טריבונות של תריסר קומות.

במוצאי השבת יערוך הדוד, האדמו"ר מתולדות אהרן, שבע ברכות לזוג הצעיר בביהמ"ד תו"א.

ביום ראשון יגיע האדמו"ר לבני-ברק. האדמו"ר יתפלל שחרית עם תלמידי תלמוד התורה שבנשיאותו וישתתף במסיבת חומש לילדי כיתה א' באולמי 'גני הדקל'. האדמו"ר ינצל את ביקורו בבני ברק כדי לבקר אצל אדמו"רים ורבנים תושבי העיר.

אחר הצהריים, אמורה להתקיים הנחת אבן פינה לקריה חדשה עבור חסידיו בשכונת אור אלחנן בבני ברק, בה ייבנו בשלב ראשון כ-200 יחידות דיור. המעמד יתקיים על גבי המתחם שעליו עמד בעבר 'סופר בני ברק' ברחוב הרב כהנמן, בצמוד למאפיית 'הצבי' בבני ברק. גם כאן הוקם מאהל ענק שיכיל לא פחות מ-2,500 מקומות ישיבה בנוסף לטריבונות ענק.

ביום שני, יבקר האדמו"ר במוסדות תולדות אהרן, בכולל 'שומרי החומות', שיקיימו במעמד זה חנוכת הבית לבית מדרש חדש על שמו של הגה"צ ה'ערוגת הבושם' זצ"ל והכנסת ספר-תורה לזכרו. יש לציין, כי האדמו"ר עומד בראש נשיאות כולל 'שומרי החומות' והנהלת ה'כולל' עכבה את החגיגות עד להגעתו של האדמו"ר, כדי שיוכל לקחת בהם חלק.

בערב, יקיים מפעל 'שקל הטהור' שבע ברכות לכל מנהלי המוסדות, המתנזרים מנטילת כסף מהמדינה. יש לציין, כי האדמו"ר מייחד חלק נרחב מהאירועים והביקורים לנושא מוסדות אלו, שכן למחרת ביום שלישי, הוא גם אמור לבקר בכל המוסדות הללו בירושלים. את ה'שבע ברכות' באותו יום, יערוך המחותן האדמו"ר מזידיטשויב.

ביום רביעי, צפוי האדמו"ר לערוך ביקור בבית שמש, בהם יבקר בבתי הרבנים ויתארח במוסדות התורה בעיר. בהמשך צפוי האדמו"ר להשתתף במעמד קבלת פנים והכנסת ספר תורה לביהמ"ד החדש של סאטמר, שנחנך לפני חצי שנה.

ביום חמישי, תתקיים מסיבת פרידה ודרשת חיזוק בבית המדרש ויואל משה בשיכון סאטמר בירושלים ולאחר מכן ימריאו האדמו"ר ופמלייתו בחזרה לברוקלין.

(בחדרי)
נחמן

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העדה החרדית לובשת חג: האדמו"ר מסאטמר מגיע בארץ ישראל

הודעה שלא נקראהעל ידי YACOV » 20 ינואר 2013, 14:45

עיקר חסר מן הספר, האדמו"ר יגיע לרחוב שמואל הנביא, שם יקבלו את פניו אלפי ילדים מהחינוך הטהור לבושים חג, וילוו אותו לאורך רחוב שמואל הנביא ויחזקל אל עבר כיכר השבת שם תערך העצרת המרכזית של העדה החרדית נגד ההשתתפות בבחירות כשהנואם המרכזי יהיה האדמו"ר שליט"א.
YACOV

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 20 ינואר 2013, 16:51

איום לש"ס ויהדות התורה: אדמו"ר אנטי-ציוני בא

רבי זלמן לייב טייטלבוים ינחת ביום ב' בארץ עם משלחת גדולה באמתלה של שמחה משפחתית, אבל רגע לפני הבחירות נראה שכוונתו היא לעשות צרות לשנואות נפשו: המפלגות החרדיות

בעוד ראשי המפלגות החרדיות לא עוצמים עין לקראת הבחירות המתקרבות, ישנם גם מנהיגי דת שעובדים קשה מאוד - אבל במטרה הפוכה. בתחילת השבוע הקרוב ינחת בארץ רבי זלמן לייב טייטלבוים, הידוע כ"האדמו"ר מסאטמר", המכהן כנשיא כבוד של פלג "העדה החרדית" הקיצוני.

המטרה הרשמית של הביקור היא שמחה משפחתית, אבל העיתוי שנבחר כלל אינו מקרי: טייטלבוים מגיע כדי לעשות צרות למפלגות החרדיות שנואות נפשו, שנהנות מכספי "המולך הציוני" (ה"מולך" הוא אל קדום שנהוג היה להקריב אליו תינוקות, ע"נ).

ביום שני הקרוב, ערב הבחירות, תנחת בנתב"ג רכבת אווירית של האדמו"ר וחסידיו. כ-5,000 חסידים ימריאו כבר ביום ראשון מארה"ב ומאירופה. ייתכן שבין המקבלים את פני האדמו"ר בטרקלין "מצדה" בבית הנתיבות יהיה גם שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, שלו יחסים קרובים עם עסקני סאטמר.

השפעותיו של המסע הנדיר כבר ניכרות בשטח. בשל ההקפדה הסאטמרית שלא לנסוע במטוסי אל על ("הציונית"), נדרשה חברת דלתא איירליינס לשנות את לוח הזמנים של טיסותיה ולהתאימו לנסיעת האדמו"ר. בימים האחרונים החליטו חסידים רבים להצטרף לנסיעה. החברה לא הצליחה לספק את הכרטיסים הדרושים ובעקבות כך הסדירו חסידי סאטמר טיסה מיוחדת לישראל באמצעות חברת התעופה הטורקית טורקיש איירליינס.

עם הגעתו ייסע האדמו"ר קודם כול לירושלים, כדי להשתתף בעצרת המסורתית שמקיימת "העדה החרדית" בכיכר השבת נגד הצבעה בבחירות. לדברי חסידיו, טייטלבוים צפוי לנאום

"נאום היסטורי שבו יתייחס לנזק שהמפלגות החרדיות ממיטות על היהדות החרדית". מקורביו הוסיפו כי בעקבות הקדמת הבחירות הקדים האדמו"ר את בואו. "אם המפלגות החרדיות ייחלשו, נציין זאת בסיפוק. זו תהיה תוצאה ישירה של ביקור האדמו"ר", עקצו בסאטמר לנוכח מצבן של ש"ס ויהדות התורה בסקרים.

"מסע הקודש" של האדמו"ר יוצא לדרך לאחר חודשים של הכנות. העיתון החרדי "משפחה" מדווח שהאדמו"ר יביא עמו יותר מחמישה מיליון דולרים, על מנת לחלקם למוסדות שאינם נהנים מתקציבי "המדינה הציונית" ותלמידיהם אינם מצביעים בבחירות. מערכת העיתון "דער איד" (היהודי), שופרה הרשמי של חסידות סאטמר, תעתיק את מושבה מארה"ב לארץ. המערכת כולה, על הכתבים והמפיקים, מתלווים למסע ותפקידם לסקר את המסע כולו לפרטיו. בימי המסע יודפסו בארץ העיתונים והמוספים השונים ומכאן יופצו לכל רחבי הארץ וכן ליתר ריכוזי סאטמר בעולם.

ynet
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 20 ינואר 2013, 17:32

לא תודה, למעדכנים.

זה לא משהו הקשור ליהדות החרדית.

בושה שאלה חברינו בפורום.
שנה טובה ומתוקה לכל חברי הפורום !!!
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 20 ינואר 2013, 17:33

ונחמן, איך אתה מגיע לynet ???????????????????????????????????????

הרי אתה קנאי לדבר השם, מה מעשיך פה בכלל באינטרנט, ובפרט באתרים כאלה ???????????????????????????????????????????

חזור לטויטר של הזאלונים, והנח לנפשינו....
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 20 ינואר 2013, 17:37

BBBSOT כתב:לא תודה, למעדכנים.

זה לא משהו הקשור ליהדות החרדית.

בושה שאלה חברינו בפורום.
למה, אני דווקא בעד ! נראה לי שלא אתה הוא זה שאמור להחליט מה קשור ליהדות החרדית ומה לא
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה
אלעזר

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 20 ינואר 2013, 17:38

אלעזר, תמיהני.

אתה לא נראה אחד מהם.
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 20 ינואר 2013, 17:40

מה זה קשור? ואם אני לא אחד מהם אז אסור לי כבר להתעניין מה קורה שם?
ואם יהיה אירוע שאני כן אהיה קשור ואתה לא, אז אסור יהיה לי להביא עדכונים משם בגלל שאתה חושב שזה לא קשור לכאן?
אם אני אני כי אתה אתה, ואתה אתה כי אני אני, אז אני לא אני ואתה לא אתה. אבל אם אני אני כי אני אני, ואתה אתה כי אתה אתה, אז אני אני ואתה אתה
אלעזר

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 20 ינואר 2013, 17:43

כמו שלא מביאים נושאים של החוליגנים מתל אביב - הלא קשורים אלינו,

כך גם זה, ואף יותר גרוע מכך, מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו, וכשיורדים יורדים עד ל......

אולי בהמשך אביא כמה תמונות מקבוצת הטויטר של הסאט-מער בכלל, והזאלונים בפרט, כך שאת המוסר שאחליט לקחת - הם יהיו אחרונים ברשימה..

לא רוצה שום איזכור לגבי אנשים אשר כל מטרתם להרוס את היהדות מבפנים...
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 20 ינואר 2013, 17:50

BBBSOT כתב:לא רוצה שום איזכור לגבי אנשים אשר כל מטרתם להרוס את היהדות מבפנים...

זה בדיוק הנקודה, שלא אתה הוא זה שמחליט מה יכנס לפורום ומה לא, כמו שאתה לא תחליט מי חרדי ומי לא.
אני נכנס כאן לפורום כי אני רוצה להתעדכן בחדשות וזה בהחלט חלק מהחדשות שאני (ואני מתאר לעצמי שעוד כמה חברים בפורום) רוצה לראות.
אלעזר

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 20 ינואר 2013, 19:39

בעקבות הגעתו של האדמו"ר מסאטמר לירושלים היום, ייסגרו משעה 4:00 אחה"צ עד 11:00 בלילה לתנועת הרחובות הבאים: שמואל הנביא, יחזקאל, מאה שערים, מלכי ישראל, שטראוס, הנביאים, ישעיהו וכל הרחובות המובילים לרחובות אלה. שוטרי אגף התנועה של מחוז ירושלים יבצעו הכוונות במקום.

071-08.jpg
071-08.jpg (75.68 KiB) נצפה 9006 פעמים

071-06.jpg
071-06.jpg (65.44 KiB) נצפה 9006 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 ינואר 2013, 19:51

אלעזר כתב:

זה בדיוק הנקודה, שלא אתה הוא זה שמחליט מה יכנס לפורום ומה לא, כמו שאתה לא תחליט מי חרדי ומי לא.
אני נכנס כאן לפורום כי אני רוצה להתעדכן בחדשות וזה בהחלט חלק מהחדשות שאני (ואני מתאר לעצמי שעוד כמה חברים בפורום) רוצה לראות.

הקצף לא יצא נגד הבאת ידיעות, אלא נגד הצורה המכובדת בה הם הובאו.
אם היו מביאים פה ידיעות על עוקרי התורה בצורה שתגרום לאחרים להמשך אחריהם, זה לא היה מקובל. ובדיוק כך אסור לתת במה למהרסי היהדות להסית את אלו שלא כרעו לבעל הסאטמרי.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי הרב דרוק » 20 ינואר 2013, 20:38

סאטמאר בגימטריא "כסף" ועוד פעם "כסף" ועוד פעם "כסף".............................................................................
הרב דרוק

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 20 ינואר 2013, 21:00

נחמן כתב:שוטרי אגף התנועה של מחוז ירושלים יבצעו הכוונות במקום.

שומו שמים שוטרי ישראל יאבטחו את הסאט-מער....

שוטרים ושקוצס.......
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי משה חיים » 21 ינואר 2013, 01:49

שמועות אומרות שהגערעס אמרו לסאטמאר שאם הם יעשו פרובוקציות בקלפיות ביום שלישי לא יהיה להם חתונה למחרת בבית שמש
משה חיים

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 21 ינואר 2013, 02:19

משה חיים כתב:שמועות אומרות שהגערעס אמרו לסאטמאר שאם הם יעשו פרובוקציות בקלפיות ביום שלישי לא יהיה להם חתונה למחרת בבית שמש

הסאטמאר'ס לא חלמו להגיע לקלפיות - והגערער'ס לא אמרו - והשמועות אפילו לא פרחו.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ג'ינג'י » 21 ינואר 2013, 10:34

...
קבצים מצורפים
Court Welcoms_600x450.jpg
Court Welcoms_600x450.jpg (42.44 KiB) נצפה 8946 פעמים
סמל אישי של המשתמש
ג'ינג'י

הודעה שלא נקראהעל ידי קונ. » 21 ינואר 2013, 11:37

האדמור מאמשנוב אמר לפני זמן קצר לחסיד סאטמר
יש לך על מי לסמוך כאשר אתה לא מצביע
אבל תתנו את הדין על כך
קונ.

הודעה שלא נקראהעל ידי האדמו''ר שליט''א » 21 ינואר 2013, 12:19

מי המלווה של 'ההסעה'?...
קבצים מצורפים
משה גבאי המלווה של ההסעה.jpg
משה גבאי המלווה של ההסעה.jpg (33.49 KiB) נצפה 8936 פעמים
סמל אישי של המשתמש
האדמו''ר שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 21 ינואר 2013, 12:27

"הארונים" מחפשים להם מקום קבורה, כי אינם סובלים זה שאדמו"ר מסאטמר יש לו כל הכבוד, וכל תלמידי הת"ת יוצאים לקבל פניו בראשות כל הביד"ץ, ואולם אחיו רבי אהרן בעת שהגיע כמעט שלא התייחסו אליו.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי האדמו''ר שליט''א » 21 ינואר 2013, 12:39

נחמן כתב:"הארונים" מחפשים להם מקום קבורה, כי אינם סובלים זה שאדמו"ר מסאטמר יש לו כל הכבוד, וכל תלמידי הת"ת יוצאים לקבל פניו בראשות כל הביד"ץ, ואולם אחיו רבי אהרן בעת שהגיע כמעט שלא התייחסו אליו.

אני באמת לא מבין מה קורה כאן...
מילא אם האדמו"ר מסאטמר בעצמו היה מגיע לארץ, ניחא. אבל רק אח של האדמו"ר הגיע - ועושים כזה טראסק???
:lol:
סמל אישי של המשתמש
האדמו''ר שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי ממוש » 21 ינואר 2013, 16:07

אלעזר כתב:

גם אני מצטרף, כמו שלא עלינו מעדכנים תאונות וטרגדיות או לחילופין סתם דברים שמן הענין ואפילו חדשות של מזג אויר ושלג
אז זה לא יהיה פחות מכך, גם אותי הדברים מעניינים לפחות כמו השלג של שנים עברו :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
אז תמשיכו לעדכן, באמת מעניין לראות את תקוותיהם לשוא בנושא הבחירות הרי כל מי שהצביע פעם קודמת יצביע גם הפעם :lol: :lol: :lol:
שיהא שם שמים מתאהב על ידינו
סמל אישי של המשתמש
ממוש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי180 » 21 ינואר 2013, 16:44

ברוך הבא לאדמו"ר היקר.
יוסי180

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 21 ינואר 2013, 17:01

משתתפי הפורום - חברינו היקרים

מוזמנים בזאת לשנות את תמונות הפרופיל שלהם

לציית למרנן ורבנן גדולי התורה

אנא הורידו את התמונה המצורפת למחשבכם

לחצו כאן ותכניסו את התמונה שהורדתם למחשב, ושמרו....

להרבות כבוד שמים
קבצים מצורפים
יהדות התורה.jpg
יהדות התורה.jpg (1.71 KiB) נצפה 8796 פעמים
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 21 ינואר 2013, 19:16

.
קבצים מצורפים
בית משפט השלום מקדמת בברכה את חסידי סאט-מער.jpg
בית משפט השלום מקדמת בברכה את חסידי סאט-מער.jpg (205.9 KiB) נצפה 8790 פעמים
תביעה בבית משפט.jpg
תביעה בבית משפט.jpg (128 KiB) נצפה 8790 פעמים
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 23 ינואר 2013, 18:49

כדאי לשמוע שיעור המנתח לנתחים את ביקורו בהקשרם הנכון עפ"י התורה הק'.

ועיקר הנקודה שבעווה"ר משתמשים בגלימתו של הרה"ק מסאקמער זצ"ל לצורך ביזנס וכבוד, ומה שבזמנו לחם כנגד הרשעים שלא ללמוד מהם ד'ככל גויים בית ישראל', וניצלו כל הספה"ק וגדולי ישראל לצידם לצוד נפשות נגד אמונה בה' ובית ישראל הנאמנה, כיום עושים את זה חסידי... והולכים עם רבם כמו אפיפיור רח"ל להעמיד כחם וכו'

תשמעו ותהנו מהדרשה שנאמר אתמול מהרה"ג ר' יצחק לעבאויטש שליט"א אב"ד וואודרידזש, תלמיד מהה"ק מסאטמאר זצ"ל בקול הלשון בערכו 3 ואח"כ 124.
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 27 ינואר 2013, 01:20

מישהו יכול לומר לי מהיכן ההצדקה לשפוך מליונים על ”מסע הקודש” להאדרת שמו וכבודו של מהרזל, האם לא היה ראוי יותר לתת את הכסף הזה למוסדות תורה? בושו והיכלמו
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי איש אחד » 27 ינואר 2013, 01:51

חיים שיש בהם כתב:מישהו יכול לומר לי מהיכן ההצדקה לשפוך מליונים על ”מסע הקודש” להאדרת שמו וכבודו של מהרזל, האם לא היה ראוי יותר לתת את הכסף הזה למוסדות תורה? בושו והיכלמו

ממתי יש לכבודו סמכות להתערב לאנשים מה לעשות בכספם ??
איש אחד

הודעה שלא נקראהעל ידי חיים שיש בהם » 27 ינואר 2013, 02:11

איש אחד כתב:
חיים שיש בהם כתב:מישהו יכול לומר לי מהיכן ההצדקה לשפוך מליונים על ”מסע הקודש” להאדרת שמו וכבודו של מהרזל, האם לא היה ראוי יותר לתת את הכסף הזה למוסדות תורה? בושו והיכלמו

ממתי יש לכבודו סמכות להתערב לאנשים מה לעשות בכספם ??

ראשית איני "כבודו", ושנית הסמכות היא של הירושלמי בשקלים שאחד מן האמוראים התבטא על בית כנסת מפואר, כמה דמים שיקעו אבותיך כאן, במקום לתת את הכסף לעניים, ואני לא מדבר על בית כנסת יפה, אלא על שטויות והבלים כמו כבוד מדומה... :shock:
חברים יקרים, עזרו לעמיתיי מנהלי הפורום היקרים לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
בכבוד רב ובתקווה להבנה: חש"ב - מנהל פורום 'לדעת' לשעבר
סמל אישי של המשתמש
חיים שיש בהם

הודעה שלא נקראהעל ידי אלעזר » 27 ינואר 2013, 17:21

מסתובבת שמועה שהאדמו"ר מחלק 50 $ לכל מי שמגיע אליו ברח' עלי הכהן בירושלים, משהו יכול לאמת או להכחיש?
אלעזר

הודעה שלא נקראהעל ידי איציקל » 27 ינואר 2013, 17:30

נו!
כולנו לעמוד בתור!
איציקל

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:22

תמונות מהאדמו"ר בבני ברק
ר'6.png
ר'6.png (115.62 KiB) נצפה 8616 פעמים
ר'.png
ר'.png (222.03 KiB) נצפה 8616 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:24

עוד
קבצים מצורפים
ר'2.png
ר'2.png (250.95 KiB) נצפה 8615 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:26

עוד
קבצים מצורפים
ר'5.png
ר'5.png (205.49 KiB) נצפה 8614 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:27

עוד
קבצים מצורפים
ר'6.png
ר'6.png (115.62 KiB) נצפה 8613 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי איש אחד » 27 ינואר 2013, 23:43

:
בן ארי כתב:עוד

כמה אבסורדי !

פקח עירוני מלווה את האדמו"ר !!!!
:roll: :roll: :roll:
איש אחד

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:46

תמונות מהחתונה
קבצים מצורפים
ר'11.png
ר'11.png (159.14 KiB) נצפה 8600 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:47

עוד
קבצים מצורפים
ר'10.png
ר'10.png (173.49 KiB) נצפה 8600 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:49

עוד
קבצים מצורפים
ר'9.jpg
ר'9.jpg (113.72 KiB) נצפה 8600 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:50

עוד
קבצים מצורפים
ר'13.png
ר'13.png (254.47 KiB) נצפה 8599 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי בן ארי » 27 ינואר 2013, 23:53

ציבור הענק
קבצים מצורפים
ר'12.png
ר'12.png (200.52 KiB) נצפה 8033 פעמים
בן ארי

הודעה שלא נקראהעל ידי BBBSOT » 28 ינואר 2013, 00:22

רוב התמונות צולמו ע"י אייפון....

איך לא?!
סמל אישי של המשתמש
BBBSOT

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 ינואר 2013, 00:50

איך אתה רואה שזה אייפון?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי טבעי » 28 ינואר 2013, 15:32

אמש היה אצל הרב קנייבסקי שליט"א
טבעי

הודעה שלא נקראהעל ידי ממוש » 28 ינואר 2013, 15:37

סיפר לי בחור שעבד בשירותי מלצרות במהלך השבת, שהרגע המרגש ביותר מבחינתו היתה בשעה שנכנסו בשעת סעודת השבת כ- 400 תימנים והתיישבו באמצע ושרו שירים תימניים
שיהא שם שמים מתאהב על ידינו
סמל אישי של המשתמש
ממוש

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: moshe chaim, zxc, אני פה, דודגדול, חסיד ליובאוויטש, טוב ומטיב, טריסקער, משולש, פעמון זהב ורימון, שמחת החיים ו־112 אורחים