חובה להכנס, צביעות גלויה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 25 ינואר 2017, 20:07

הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים
פך שמן
 
הודעות: 563
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 ינואר 2017, 23:31

צביעות העולם,
אם ישראל היתה מנסה לשלוח טיל על המסגד בהר הבית ש"קדושת" המסגד לכל יודע הסטוריה, היא פוליטית,
כל העולם היה מזדעזע ואילו בסיפור זה שהם יורים על המקודש להם עצמם אפילו העולם המוסלמי לא מי יודע מה מזדעזע,
ומה הסיפור;
בהוראת האירנים ניסו החותים לפגוע בטיל במקומות ה"קדושים" במכה.


בכיר ביחידות הטק"ק של המיליציה החות'ית בתימן ,המכונה אבו מוחמד ושערק לצד הסעודים,מגלה פרטים אודות ירי טיל באליסטי כבד לעבר העיר ה"קדושה"-מכה ומה המטרות שהם ניסו להשיג.

הבכיר החותי אמר לעיתון "אלוטן" כי החותים הכחישו כי ניסו לפגוע בעיר מכה בטיל בליסטי לפני כמה חודשים בעוד שבפועל הטיל אכן כוון לעברה . המטרה לטיל שנורה לא היתה ידועה לכוחות היורים אלא היתה מבחינת סוד כמוס בהנהגת הארגון מחשש לתגובת העם התימני על פגיעה בעיר ה"קדושה" לאיסלם.

הבכיר החותי שערק הוסיף כי ירי הטיל היה בהנחיית האירנים כדי לזרוע בלבול בהנהגה הסעודית והאשימה כי היא אינה מסוגלת לדאוג למקומות ה"קדושים" לאיסלם .
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5270
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 25 ינואר 2017, 23:33

פך שמן כתב:הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים

כגון מי?
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 2582
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 26 ינואר 2017, 10:49

פך שמן כתב:הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים

זה שהוא גיסו לא אומר כלום.
הוא נבחר בשל התחייבותו להרב אליישיב, ולכן הוא נבחר למרות שאכן היו מועמדים יותר רציניים אבל מצד שני הם לא רצו להתחייב לציית להרב אליישיב.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער
 
הודעות: 3971
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 ינואר 2017, 01:35

44 אלף דולר למוניות וצלמים; הפגנות לשם שמים או לשם הכסף?
מזה תקופה אנו מפרסמים ב"בחדרי חרדים" כי המניעים ליציאה להפגנות על כל עריק שנעצר, אינם תמימים • האם הצער והנזק שנגרמים לתושבים ולהמון החרדי מידי כמה ימים, מקורם במניעים פסולים? • בעקבות הכסף • הנתונים המלאים נחשפים
צבי סלע - בחדרי חרדים
סביב המאבקים נגד הגיוס, שהחלו עוד בימי לפיד, התקבצו כמה עסקנים, שמצאו כר נרחב לעשיית 'פרנסה' גם לעצמם. הנה נושא בוער שמעיק ומציק לכל יהודי חרדי - חשש מכך שיחייבו את לומדי התורה וכל צעיר חרדי להתגייס לצה"ל.
הזמנים עברו, בחסדי שמיים הגזירה נדחתה. לומדי התורה יושבים על תלמודם בהשקט ובטח, אך המערכת לגיוס כספים צריכה להמשיך לפעול, הן על ידי הפלג והן על ידי העדה החרדית.
בחוברות מטעם 'מרכז ההצלה', אחד מהארגונים של העדה החרדית, שהופצו בימים האחרונים בריכוזים החרדיים בארה"ב, ומנוסחות ביידיש, מפורטות ההוצאות של ההפגנות הנערכות נגד הגיוס, כמו גם הניסיונות "להציל" בחורים מגיוס. כך למשל נכתב בחוברת כי ישנם עשרים עסקנים המוצבים באופן קבוע בלשכות גיוס בחמש ערים - תל השומר, ירושלים, טבריה, חיפה ובאר שבע. בחוברת נכתב כי העסקנים בפתחי לשכות הגיוס דואגים ליידע את הבחורים כי מדובר ב"ציידים" ועד כה הצילו כאלף בחורי ישיבות.
כמה עולה להפגין? אם חשבתם שלהפגין לא עולה כסף, בסך הכל כותבים שלט יוצאים לכביש, מגלגלים פח, מציתים באש וחוסמים את התנועה, מתברר שטעיתם. בחוברות הפרסום שנשלחו לגבירים, המזוהים בעיקר עם חסידות סאטמר, מפרטים עסקני מרכז ההצלה את עלות ההפגנות לחודשי אב - כסלו, שמסתכמות לדבריהם בסך של למעלה ממיליון שקלים.
בחוברת מפרטים את ההוצאות המרובות של העסקנים - מוניות, צלמים, אוכל וכדומה, חוברות, כרזות, מודעות רחוב, שלטים על המרפסות, קנסות, וסטנדרים לנאומים בהפגנות ועוד.
החוברת מפרטת את העלויות. בחודשים אב - כסלו עמדו ההוצאות על מוניות, צלמים, אוכל ועוד על סך 44,092 דולר. הוצאות נוספות; עלות ה"ביכלעך" (חוברות) 3,947$, הוצאות הטאוולעך (שלטים) 4,472$ מודעות 973$, ועורכי דין 3,947$. 6013$ עבור סטענדרס (סטנדר לנואם) שירעם (מטריה) וקנסות.
כאמור, נראה שההפגנות הפכו למכשיר עבור גיוס כספים ויש כאלו שמרוויחים מכך לא מעט. היחידים שנמצאים בבעיה ובסכנת גיוס, הם אלו שאכן לא לומדים וממילא לא רשומים בישיבות. או ההולכים בדרך הרב שמואל אויערבך והעדה"ח, שהורו לא להתייצב בלשכות הגיוס, כיוון שזו "שעת שמד".
מפעם לפעם יוצאת המשטרה הצבאית למבצעים ללכידת עריקים, ולעיתים נלכדו עריקים אחר שנקלעו למפגש עם המשטרה. אזי נעשים הפגנות שממנו סובלים התושבים באיזור, וגם כל התנועה ברחובות נעצרת. האם הציבור החרדי כולו צריך לצאת למאבק עבור יחידים שנעצרו? בין אם בשל פשיעה, בין אם בשל עצלנות בטיפול בזמן במסמכים הנדרשים, ובין אם בגלל הוראת רבם - סוגיה שמעסיקה את הצדדים.
המפגינים כיום משתייכים לשתי קבוצות. אנשי העדה החרדית, או אנשי 'עץ' כלומר אנשי 'הפלג' בהנהגתו של הרב אויערבך. ההפגנות שבעבר היו בעוצמה רבה יותר, מביאות בדרך כלל למעצר מפגינים, ובעקבות כך שוב הפגנות, לשחרור העצורים. וכך חוזר חלילה.
באופן כללי התחושה היא שבשנתיים האחרונות תדירות ההפגנות רבתה והלכה, כמעט בכל שבוע הגיעו דיווחים על כך. לעיתים על מטרות שגם בעיני הציבור החרדי כללי נראות מובנות והגיוניות, ולעיתים הסיבות נראות כמופרכות ממש.
לאורך כל התקופה מתנגדי 'הפלג' טוענים כי מדובר במטרה אחת, והיא - גיוס כספים.
כבר בעבר פירסמנו ב'בחדרי' על התרמות המתקיימות בקרב הקהילות הקנאיות בארה"ב. הפעם, אנו מפרסמים את פירוט העלויות של כל צעד ב"מאבק" כפי שהוא מוצג לתורמים הפוטנציאליים.
דבר אחד ברור, יש מי שמרוויח כסף והרבה על כך שנעצרים עריקים. יש מי שמרוויח כסף מכך שאזרחים חרדים סובלים בעת יציאה להפגנות, מבעיות תחבורה, נגישות, עשן בבתים, וונדליזם לרכוש ציבורי. מוצדק או לא? הציבור ישפוט.
כעת, עם פרסום ההוצאות המטורפות, שכלל לא ברור האם הן מדויקות, מתגלה שיטת גיוס הכספים עבור "המערכה הקדושה" אותה מנהלים הקיצונים.
כאמור, בעבר נטען לא אחת נגד ההפגנות שהן נועדו עבור גיוס כספים בקרב נגידי סאטמר, השאלה שנשאלת כעת, מה מבין ההוצאות היא עלות אמיתית ומה היא ניפוח של תוצאה עבור מסע הגיוס כספים.
יש לציין שהעלויות אותן מבקשים בארגון הנ''ל למשל, הן צנועות ביחס לסכומים אותם דורשים בפלג עבור ההפגנות ועורכי הדין והמסתעף, שם הסכומים מנופחים פי כמה וכמה. בה בשעה שבעדה"ח באמת נעשים פעולות והפגנות ויש קצת עלויות למודעות וכיו"ב, ואילו בפלג גם את זה לא עושים, וגם את הכסף שהם אוספים כביכול עבור עורכי הדין מתברר לרוב שהם חוזרים וגובים את הכסף מהעצורים, למרות שהם אספו על זה הון בסאטמר עם נתונים פיקטיביים ושקריים. למותר לציין, שהכספים הנאספים על ידי הפלג, מגיעים ישירות לעיתון שלהם ושאר כיסי האנשים שם, ולא למטרות שעליהן הוצהרו כלל.
מצו"ב כמה תמונות מהחוברת.
קבצים מצורפים
גיוס הכספים 3.jpg
גיוס הכספים 3.jpg (101.67 KiB) נצפה 4834 פעמים
גיוס הכספים 2.jpg
גיוס הכספים 2.jpg (58.2 KiB) נצפה 4834 פעמים
גיוס הכספים.jpg
גיוס הכספים.jpg (66.48 KiB) נצפה 4834 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 ינואר 2017, 15:25

הצביעות וה"הגינות" של דרוקר: גם בערוץ 10 יש טייקונים שהשתיקה יפה בנוגע אליהם - כמו יוסי מימן
בתקופת גליה מאור בנק לאומי מחק לערוץ 10 כ-150 מיליון שקל. זה לא עובדה ראויה לציון בתוכנית "המקור"?

גלובס
אלי ציפורי | 29/01/2017 09:031. השבוע שודרה תוכנית המקור של ערוץ 100 על אליעזר פישמן ופשיטת הרגל שלו. רביב דרוקר, ברוך קרא והכתב איתי רום לא ממש חידשו הרבה, אף שפשיטת הרגל של פישמן, בעל השליטה לשעבר ב"גלובס", ראויה לכל גנאי ולכל ביקורת ולו החריפה ביותר, וכמובן הביקורת צריכה להיות מופנית גם אל הבנקאים שסיפקו לו את האשראי. אבל דרוקר, מבחינתנו, הוא העיתונאי בעל האגו הגדול והנפוח ביותר בישראל. אם תחפשו בגוגל תגלו בקלות שהוא אוהב מאוד תשומת לב ואוהב מאוד להתראיין לכל דכפין, בין היתר כדי למרק את המוניטין שלו עצמו, כדי להחניף לעצמו, להעיד על יושרתו, תוך כדי חלוקת ציונים על יושרתם של האחרים - הכול כדי לתחזק את המותג שנקרא "רביב דרוקר" (שלא לומר המותג "רביב דרוקר נגד בנימין נתניהו ולהיפך". דרוקר הרי חייב לשלוח זר פרחים מדי בוקר לנתניהו, כי ראש הממשלה הוא בראש המתחזקים את המותג הזה). מדובר במותג שמתורגם להרבה מאוד כסף באמצעות הרצאות באלפי שקלים שמעביר דרוקר. לדרוקר הרי יש חברה פרטית שהקים עם בת זוגו, שאף היא עובדת בערוץ 10, ויש להם מקורות הכנסה נוספים, לבד מהערוץ עצמו.
בתוכנית ששודרה השבוע, "גלובס" ואנחנו באופן אישי היינו על כוונת החוסר-יושרה (בניגוד כמובן ליושרתו האבסולוטית והמוחלטת והבלתי ניתנת לערעור לכאורה של דרוקר), כנראה בגלל כמה וכמה דברים שכתבנו פה בשנה האחרונה, בין היתר עליו ועל החונטה-קליקה התקשורתית שהוא חבר בכיר בה.
אין לנו בעיה עם ביקורת, אבל יש לנו בעיה גדולה מאוד עם הצביעות של דרוקר ושל אנשיו בתוכנית. הנה כמה עובדות שהם שכחו לציין, בלהט התקף הטהרנות שלהם:
אנחנו מציעים לקוראים לחפש את הכתבה של ברקת בגוגל, ואנחנו גם מוכנים לשלוח אותה לכל המעוניין - גם לדרוקר - כדי שיקרא איך בדיוק שבתי שביט, ראש המוסד לשעבר ומי שהיה מקורבו של יוסי מימן, קיבל 11.5 מיליון דולר, איך זה קשור ליו"ר חברת החשמל לשעבר אלי לנדאו, שהיה מצוי בקשרי חברות עם שביט, וכמובן לקרבה של שביט ולקשריו המיוחדים עם אישי מפתח בצמרת הממשל המצרי בעבר, ובראשם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן.
אם זה לא מספיק, אפשר להציץ גם בכתב התביעה של ד"ר נמרוד נוביק, עוד בכיר לשעבר בקבוצת מימן, שהחליט להוציא קצת מהכביסה המלוכלכלת אחרי שהודח מהקבוצה ותבע ב-2011 עשרות מיליוני שקלים ממימן. נוביק, למי שהספיק לשכוח, היה חלק מחבורת ה"בלייזרים" של שמעון פרס שכללה גם את ד"ר אמנון נויבך (היום יו"ר הבורסה הדי-כושל) ויוסי ביילין. נוביק טען בתביעתו, בין היתר, שגרם בעבר לכלי תקשורת כלכלי לבטל את חשיפת הקשיים הכלכליים שאליהם נקלע מימן לכאורה. מי היה כלי התקשורת הזה? היו בטוחים: זה לא היה "גלובס". ולמה בדיוק תוכנית "המקור" של דרוקר לא התנפלה על כל שערוריית מימן בסדרת תחקירים נוקבים? הרי השערורייה שם מסריחה עד השמים. מה, זה לא עניין לציבור? אה, כמה קל להרביץ יושרה באחרים, רק לא בעצמך כמובן.
התוכנית הפנתה כמה שאלות קשות ונוקבות לגליה מאור, לשעבר מנכ"לית לאומי - ודי בצדק. אבל שאלה אחת נוקבת לא עלתה כלל בתוכנית: בתקופתה של מאור מחק בנק לאומי לערוץ 10 סכום עצום של כ-150 מיליון שקל (!), סכום חסר תקדים, הגבוה ביותר שנמחק בישראל לכלי תקשורת בודד. זו לא עובדה ראויה לציון? זה לא הון-שלטון-עיתון (במקרה הזה מדיה אחרת)? נו טוב, ל"טובים" מותר הכול, גם למחוק סכומים עצומים, כי רק הם ישרים ורק הם עובדים בשביל הדמוקרטיה ובשביל האינטרס הציבורי (ואנחנו אומרים זאת בציניות).
הלאה: ערוץ 10 קיבל שורת הקלות והטבות מאז הקמתו. אם דרוקר ייקח כלכלן בכיר, אנחנו בטוחים שהוא יוכל לכמת גם את ההטבות הללו מאז הקמת הערוץ, לבד מהמחיקה מכספי ציבור שגרם הערוץ. אנחנו בטוחים שמדובר בשורת הקלות רגולטוריות נדיבות ששוות לא מעט כסף. זה לא ראוי לגילוי נאות עבור צופי ערוץ 10? האם הטבות והקלות כאלו ניתנות לכל מפעל במצוקה, מפעל שעובדיו מרוויחים שכר מינימום ולא שכר נדיב כמו דרוקר ושות'?
עמוס שוקן, מו"ל "הארץ", זכה בתוכנית לכמה דקות שייחסו לו מעמד של עד מומחה, גורו עיתונות כביכול, שבהן עשה את מה שהוא עושה שנים מאחורי הקלעים יחד עם סגנו גיא רולניק: מפיץ שקרים על "גלובס", עיתון שהם חלמו לחסל כדי לכבוש את שוק העיתונות הכלכלית. דרוקר וקרא רק שכחו לתת גילוי נאות מאוד משמעותי: דרוקר כותב טור ל"הארץ" וכל הקבוצה שם מגויסת כמשרד יחסי ציבור לפועלו, כולל הענקת ראיון שער חנפני במוסף שלו, שכותרתו "ראש האופויזציה". גם ברוך קרא עבד במשך שנים תחת שוקן, ככתב המשפט של העיתון, וניכר מאוד שהשניים הם מחסידיו השוטים ולא יעזו מעולם לעשות כתבת תחקיר על קופת השרצים שהוא סוחב על גבו ומעלה שאלות קשות על מידת כשירותו לשמש מו"ל של עיתון בישראל. את המינימום בתוכנית הם לא עשו: לשאול את שוקן על יחסי המימון שלו עם בנק הפועלים ועם בנק לאומי, כיצד הוא הגיע לפשיטת רגל מעשית, ולמה הוא בדיוק החניף במאמר מביך לגליה מאור, אותה מאור שמחקה לערוץ 10 סכום בלתי נתפס.
כתב התוכנית איתי רום השמיץ את כותב שורות אלה באופן אישי במזיד ובאופן שקרי בלי שום בסיס עובדתי, סירב לתקן זאת, וגרוע מכול - סירב לתת גילוי נאות לכך שערוץ 10 תבע אותי באופן אישי (לא את העיתון, אלא אותי באופן אישי) בהיקף של 200 אלף שקל על לשון הרע בנושא ההלוואה שקיבל הערוץ מהמדינה, ולטענה הנגדית של עורכי דיני שמדובר בתביעת השתקה (כעת העניין בדרך לגישור). זה לא משהו שציבור הצופים של ערוץ 10 צריך לדעת לפני שזורקים בוץ? ומדוע הערוץ גנז את תגובתנו האישית? האם זו העיתונות הישרה וההוגנת מבית היוצר של דרוקר?
תוכנית "המקור" השבוע רק המחישה את מה שהבנו כבר מזמן: יש קליקה תקשורתית בישראל, היא חושבת שהיא צריכה לנהל את המדינה, היא חושבת שרק היא ישרה, רק היא עובדת למען האינטרס הציבורי, וגרוע מכול - היא נוטה להלך אימים על כל מי שלא מיישר איתה קו. הגיעה העת שדרוקר יחטט ביושרתו, באמינותו ובמקצועיות שלו במקום לחטט אצל אחרים.
2. כל עובד בארגון מכיר ודאי את תופעת העובדים החנפנים, אלה שמתאמצים מאוד לשאת חן בעיני המנכ"ל, שיעשו הכול כדי לרצות אותו, כדי שהוא ירצה אותם. באיזשהו שלב, המנכ"ל לא צריך בכלל להפעיל אותם - הם רוקעים כמו סוסים בפני אדוניהם בכל בוקר, בכל שעה, בכל דקה מדקות יום העבודה שלהם. הם תוכנתו לעשות כך, כמו צעצועים המהלכים אחרי מפעיליהם. אחרי תקופת חינוך קצרה והבנה הדדית, הבוס כבר לא צריך להפעיל את הכפתור, זה בנוי על הפעלה עצמית, על התרפסות אין קץ. אין חוטי שדרה, אין עצמאות מחשבתית, יש צייתנות מוחלטת ונאמנות עיוורת, תוך רמיסה והכפשה של האחרים.
כאלו הם בדיוק מפעילי האתר הזניח "העין השביעית", שוקי טאוסיג, אורן פרסיקו ואיתמר ב"ז, שאמורים לעסוק בביקורת תקשורת. במקום להיות כלבי השמירה של כלבי השמירה, הם הפכו להיות כלבלבים מאוד נאמנים וצייתנים של שוקן וסגנו רולניק, באמצעות הפצת שקרים מבית היוצר שלהם, כתיבה חלולה, לא עובדתית, מגמתית, כוזבת, מעוותת, מניפולטיבית שמשרתת אך ורק את האינטרסים של חבורת שוקן וכמובן מחניפה לה עד אין קץ. ויש לרקיעה הזאת בפני אדוניהם (בנוסף יש להם אדונים מהקרן החדשה לישראל, המממנת העיקרית שלהם) תמורה מאוד יפה: כתבות מפנקות בקבוצת "הארץ". כלומר, יש פה יחסי שוחד עיתונאי ושחיתות עיתונאית מאוד ברורים. החנף לי ואחניף לך, ובסל השירותים הזה כמובן כלולה הכפשה זדונית ומכוונת של המתחרים.
לאחרונה חצתה החבורה השופטת הזאת, שאיש לא הסמיך אותה לשפוט ומעולם לא תרמה דבר לעולם העיתונות, את כל הגבולות האדומים. במקום להתייחס באופן ענייני ועובדתי לביקורת שלי על החונטה-קליקה תקשורתית, היא שלחה אותי לאבחון פסיכיאטרי, נפשי, פסיכולוגי, וזאת בעקבות סדרת הטורים על התקשורת שחשפה בין היתר את ערוותם ואת ערוות הקליקה התקשורתית.
יש לי עצה אחת ידידותית ל"רופאים" החדשים, שלא קיבלו הסמכה ממדינת ישראל: גשו בבקשה לסקר TGI האחרון שפורסם השבוע: "גלובס" הגיע לשיא החשיפה מאז הקמתו, למרות כל קשייו לאחרונה. קבוצת "הארץ דה-מרקר" התרסקה בחשיפה בעשור האחרון. הציבור לא מטומטם כפי שאתם נוטים לחשוב: הציבור יודע היטב מי כאן מקצועי, ישר, הוגן והגון.
eli@globes.co.il
מה "שכח" רביב דרוקר לגלות לציבור
; יוסי מימן, לשעבר אחד מבעלי השליטה בערוץ 10, מחק מכספי ציבור כמיליארד שקל באיגרות חוב של חברת אמפל. שערוריית הגז המצרי שאליה קשור מימן וגם שבתאי שביט, לשעבר ראש המוסד לשעבר, שקיבל ממנו 11.5 מיליון דולר, מעולם לא נחקרו בתוכנית "המקור", למרות שגרמה נזק כבד למשק הישראלי בהיקפים של מיליארדי שקלים.
; גליה מאור, לשעבר מנכ"לית לאומי, מחקה לערוץ 10 כ-150 מיליון שקל מכספי ציבור, הסכום הכי גדול שנמחק עד היום לכלי מדיה בישראל.
; ערוץ 10 קיבל מהמדינה מאז הקמתו שורה של הקלות והטבות רבות.
; דרוקר מחובר לקבוצת "הארץ דה-מרקר" בעבותות. הוא קיבל שם טור שבועי, יחסי ציבור כמעט על בסיס יומיומי וכתבות מגזין מחניפות. עמוס שוקן, מו"ל הקבוצה, זכה בתוכניתו לבמה מלטפת ללא שום שאלות קשות על יחסי הקבוצה עם הבנקים, ובמיוחד על יחסו שלו לגליה מאור.
*** גילוי נאות: ערוץ 10 הגיש נגד כותב שורות אלה תביעה אישית בהיקף של 200 אלף שקל בטענת לשון הרע, בעקבות מאמר שעסק בהלוואה שנטל הערוץ מהמדינה. כתב ההגנה טען מנגד כי מדובר בתביעת השתקה.
גם המספרים שמאחורי הפטורים לתושבים חוזרים צריכים להיחשף
בעקבות הטור שפרסמנו בשבוע שעבר על פיני רובין והחוק לפטור ממס לתושבים חוזרים ("הפטריוט פיני רובין ומתנות המס הנדיבות ליהודי העולם העשירים"), כתב לנו עו"ד ורו"ח מאורי עמפלי, מנוי "גלובס", שהמאמר עשה עוול לעו"ד רובין וכלל אי-דיוקים רבים. עמפלי טוען כי לפני כעשור, במסגרת חגיגות ה-60 למדינת ישראל וכחלק מהרצון לעודד עלייה ולהחזיר ישראלים ארצה, תוקנה פקודת מס הכנסה באופן שהורחבו באופן משמעותי הפטורים ממס הניתונים לתושב ישראל לראשונה ולתושב וחוזר ותיק. לדברי עמפלי, המאמר לא ציין שהפטור אינו גורף ואינו חל על הכנסות שהופקו או נצמחו בישראל, אלא רק על הכנסות ורווחי הון שמקורם מחוץ לישראל וכי ההטבות לא היו מיועדות רק לאנשים עשירים. כמו כמו, בנוגע לנאמנויות, אומר עמפלי, רוב ההטבות במשטר הנאמנויות ביחס ליוצרים זרים, הכולל את אותם מיליארדרים, צומצמו באופן משמעותי במסגרת תיקון מקיף שנערך בפקודת מס הכנסה. עוד הוא טוען כי מבחן השהייה בישראל של 183 ימים לפחות לצורך חבות במס אינו הפרמטר היחיד ויש שורה נוספת של פרמטרים.
ואחרי שהבאנו את טענותיו של עמפלי, יש לנו טענה אחת מנגד: בכל פעם שאנחנו כותבים על ענייני מס, מתנפלים עלינו רואי חשבון ועורכי דין העוסקים בתחום ומשדרים אותו מסר פחות או יותר: אתם, העיתונאים, לא מבינים דבר וחצי דבר בענייני מס, העניינים הרבה יותר מורכבים מכפי שאתם חושבים, יש המון סעיפים והמון פרשנויות. ואנחנו אומרים: בטח, זו בדיוק הייתה המטרה שלי חוקי המס שנכתבו בשביל העשירים: לפתל אותם, לסבך אותם, להפוך אותם לבלתי ניתנים להבנה לאדם הממוצע - כי כך אפשר יהיה לתת להם כמה שיותר פרשנויות יצירתיות וכך יהיה אפשר למזער את חבות המס או להתחמק ממנה.
דבר שני שאנחנו מבקשים: תנו למספרים לדבר, תנו לעובדות לדבר. אחרי שחשפנו פה את הטבות המס העצומות לחברות ענק כמו טבע, לאחר מאבק משפטי לא פשוט עם רשות המסים, ראוי שהטבות המס שחוקקו "למען העלייה" ו"למען המולדת" בתוך מתן פטורים נדיבים מאוד, יונחו על השולחן. כלומר, שכל המספרים ייחשפו לעיני הציבור, ורק הוא יחליט אם ההטבות הללו היו שוות את אהבת המולדת. וראו זה פלא: מאחר שהפטור ממס כלל פטור מדיווח על הכנסות וכדומה, אין לרשות המסים כל נתון על מספר הנהנים מהחוק ומן הסתם אי אפשר כרגע לכמת את ההטבות. אבל יש לנו תקווה: כעת, עשר שנים מתחולת החוק (2007), לרשות המסים יתחיל לזרום מידע על כל אלו שנהנו מהפטור ואז יהיה אפשר להתחיל לגלות כמה גרע החוק מקופת המס של מדינת ישראל. אל דאגה, רשות המסים לא תספק את המידע. בשביל זה יש בתי משפט, וגם במקרה הזה אין לנו שום בעיה להגיע באמצעותם לחקר האמת.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 פברואר 2017, 13:05

כתבה בקו עיתונות על מניעי המאבקים וההפגנות.jpg
כתבה בקו עיתונות על מניעי המאבקים וההפגנות.jpg (107.54 KiB) נצפה 4413 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 פברואר 2017, 13:09

המודעה נגד יועצי ברקת.jpg
המודעה נגד יועצי ברקת.jpg (132.68 KiB) נצפה 4412 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:55

נציג "עץ" תמך ברב שמרן הגרא"מ שך החרים
מועצת העיר ירושלים שהתכנסה אמש, אישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו: הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי הדור בשעתו. ומי תמך? נציג "הפלג" חיים אפשטיין
בחדרי חרדים
מועצת העיר ירושלים התכנסה אמש (ראשון) ואישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו נמצא גם הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי ישראל בשעתו, ובראשם מרן הרב שך זצוק"ל.
נודע כי שלושת נציגי 'דגל התורה' יצאו בזמן ההצבעה ולא השתתפו בה. מנגד, חיים אפשטיין, נציג "עץ" מהפלג, שמתיימרים כביכול לייצג את הרב שך והרב אלישיב, תמך במינוי.
בסוף שנות ה-80 יצאו כל גדולי ישראל נגד "תלמוד שטיינזלץ", בראשם מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שכתב כי על ידי הלימוד ב"תלמוד שטיינזלץ" "סר כל זיק של קדושה ואמונה" והדבר יביא לשכחת התלמוד.
עוד תקף את חיבוריו האחרים וטען "שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה" וכי הרב שטיינזלץ "מעז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים, התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם" ו"ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לבית המדרש, והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו".
אל קריאתו של הרב שך הצטרפו רבים מגדולי ישראל, ביניהם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ומרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ויבלחט"א מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"נ קרליץ, מרן הגר"ח קניבסקי, ומרן הגר"ש בעדני, שליט"א.
קודם לכן קיבל הרב עדין שטיינזלץ הכשר מבד"ץ 'העדה החרדית' על ספריו, אלא שדרשו כמה תיקונים במקצת ספריו, והוא הוציא הודעה שיתקן את הנדרש. אך מרן הגרא"מ שך זצוק"ל לא הסתפק בכך ויצא בחריפות נגד כל ספריו וכל המהלך, ואליו הצטרפו גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א.
גורמים ליטאיים הגיבו להצבעה ואמרו כי "נראה שמעת שפרשו 'הפלג' מדרכו של הרב שך וממסורת רבותינו, ותחת זאת חברו ל'העדה החרדית' לצורך שיתופי פעולה פוליטיים, הם כבר מקבלים את דעתם של 'העדה החרדית' גם בנוגע לזה".
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:56

מדברי הגרא"מ שך זצ"ל על שטיינזלץ:

בס"ד, יום ו' עש"ק לסדר ההני נותן לו את בריתי שלו' התשמ"טלמעלת כבוד הרבנים הגאונים גדולי תורה ויראה וכל אנשי התורה אשר חונכו וקלטו בהישיבות שלמדו דעת תורה ויראת שמיים.

ה' עליהם יחי'צר לי מאד, צר לי מאד, אף כי יודע אני מך ערכי אבל ליבי בוער בקרבי. והשקט לא אוכל, ואני מוכרח לכתוב דברים היוצאים מן הלב, על הסכנה העומדת ח"ו לקעקע את יסוד היסודות של כלל ישראל, אשר כל אמונת עם ישראל בנוי' על זה, והוא שהתורה שבעל פה קדושתה ממש כתורה שבכתב, ושניהם ניתנו למשה בסיני מפי הגבורה, וכל כולה תורה היא, כמו שאמרו בגיטין ס': ולא כרת הקב"ה ברית עם ישראל אלא בשביל דברים שבע"פ, ובזה לא הי' שום אדם בשם ישראל יכונה מפקפק בזה, וכל יהודי שלמד גמרא בבית המדרש בחברת ש"ס שהי' נמצא בכל עיר ועיר, ידע שלומד תורה שניתנה למשה מסיני. והתנאים והאמוראים כמלאכי צבאו-ת, שאנו יודעים ומאמינים שהקטן שבהם הי' ביכולתו להחיות מתים, ואנחנו יתמי דיתמי בדור שאפילו כחמורו של ר' פנחס בן יאיר לא דמינו, דור שהשתיקה יפה לו, וח"ו אף אחד לא העיז להטיל כל ביקורת כל שהוא לאחר חתימת התלמוד על ידי רבינא ורב אשי ומינה נפקא קדושת עם ישראל בכל מקום על ידי קדושת התורה וזה הי' הגורם היחידי לקיום כלל ישראל מאז היה לגוי במעמד הר סיני.

ומה כואב הלב לראות כבלע את הקודש מאחד המתחכם בעצת היצר לכתוב פירוש לגמרא התקרא בשם "התלמוד המבואר והמנוקד" ולהכניס פנימה ביאורים שונים כאילו להקל על הלימוד של הגמ'.

ובאמת שעל ידי לימוד זה סר כל זיק של קדושה ואמונה. שמעמיד הש"ס כספר חוקים וכחמת הגויים רח"ל, ופשוט שבדרך זה יגרם ח"ו שכחת התורה. ואל יטעון מי שטוען שעי"ז יתמעטו הלומדים, כי מחובתינו לשמור על פך שמן הטהור בטהרתה, ולא על הריבוי האינו טהור, ומעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. ותדעו כי עד מלפני כמה שבועות לא ידעתי מכל זה, וכשראיתי כמה מחיבוריו דוגמת ספר אישים במקרא ונשים במקרא וכו' וכן חיבורו התלמוד לכל, נזדעזתי, ואומר אני בלב שלם שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה, ומעיז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם. וצר לי מאד שאני צריך לזעוק, אבל לדעתי ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לביהמ"ד.

והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו.הכותב בדמע למען כבוד השי"ת ותורתו

אלעזר מנחם שך
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:57

הגרי"ש אלישיב:

ב"ה מוצש"ק דברים תשמ"טהואיל ובחוברות "תלמוד לכל" ו"דמויות במקרא" ישנם דברים נוראים של זלזול באבות הקדושים, וברבותינו התנאים והאמוראים, ופגיעה ביסודות תושבע"פ הרי מן הדין כל ספריו של אותו מחבר בחזקת איסור הם עומדים.לכן הנני מצטרף לדעת גדולי ישראל שליט"א שהוציאו איסור על ספריו.וע"ז באעה"ח –

יוסף שלו' אלישיב
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 23:00

כמה בחורי ישיבות עריקים - נעצרו היום • הפלג לא יצאו להפגין
תלמיד ישיבה מירושלים שהגיע ללשכת הגיוס, התגלה כעריק ונלקח למעצר בבסיס של המשטרה הצבאית בענתות. מפגינים מ'העדה החרדית' ניסו למנוע את המעצר אך ללא הצלחה
כיכר השבת ובחדרי חרדים
תלמיד ישיבה מירושלים שהגיע הבוקר (שני) ללשכת הגיוס ברחוב רש"י, ככל הנראה בתמימות על מנת לעשות פטור, התגלה לאחר בדיקה כעריק ונלקח למעצר בבסיס של המשטרה הצבאית בענתות.
בעקבות כך החלה מהומה של פעילים המזוהים עם 'העדה החרדית' שניסו למנוע את המעצר ואת העברתו להמשך חקירה. לאחר דקות של עימותים בין הצדדים הצליחו השוטרים להוציא את הבחור הישיבה אל הרכב ולקחו אותו להמשך חקירה בבסיס ענתות. יצויין כי במהלך ההפגנה נעצרו כמה עריקים.
אולם בעוד אנשים מ'העדה החרדית' יצאו להפגין, בפלג סירבו לצאת להפגנות עליהם. בנוגע לגבי הבחור העריק הראשון הבהירו בפלג, שמאחר שהתייצב לצורך קבלת פטור, לכן הם לא מוכנים להפגין בשבילו, שכן לפי הוראתם אין להתייצב אף לא לקבלת פטור. לגבי האחרים לא התקבל הסבר.
מרכז החדשות: יצויין, כי אתמול והיום לא יצאו בפלג לחסימות כבישים, למרות הבטחותיהם להפגין כל יום עד שישוחרר הבחור. על אתמול הסבירו בפלג שבעקבות שנערך כנס נשים של הפלג בבניני האומה, הם לא רצו לעשות הפגנות שיפריעו להגעתן. (כנראה הכוונה שכיון שבטל מקצת היום בטל כולו). אך בנוגע להיום לא הצליחו בפלג למצוא כל הסבר ותירוץ.
יתכן שחוסר האמפתיה מהתקשורת החילונית שחשובה להם מאוד, גרמה לכך שהם החליטו לוותר על ההזדמנות, או שמא זעם הציבור החרדי גרם לכך שיחכו עד הפעם הבאה. לפי דיווחים שונים עולה, שאיומים שונים של המשטרה עליהם הועילו. כך או כך, למרות דבריהם שלא 'יפקירו' שום עריק, הם לא מקיימים זאת.
יש לציין, כי עקב דברי הפלג בתקשורת החילונית ש'שאר הציבור החרדי הם לא חרדים', החלו החילונים להבין שלא מדובר במאבק דתי, וכי בעצם הציבור החרדי הוא נגד הפלג ולא מדובר אלא בקומץ מועט מכלל הציבור שמפגין על מעמדו. כך שאם עד כה חשבו החילונים שההפגנות הללו הם כלל החרדים ולא הבדילו ביניהם, כעת מתחילה לחלחל ההבנה שלא כך הדבר.
איש הפרסום הרב ישעי' איצקוביץ בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' התייחס לכך, כשדיבר על הטרדות אנשי הפלג את חברות הפרסום, ואמר: 'ההטרדות לא חדלו ואף התעצמו בשנה האחרונה. אך ההפגנות האחרונות דווקא עזרו לי מאוד להסביר לאנשים את ההבדל בין רוב הציבור החרדי לפלג'.
עוד הוא אמר: 'לאחר ההפגנות ההזויות וההתפרעויות האלימות של הפלג, וההתנערות של הציבור החרדי מדרכם, יותר קל להסביר למפרסמים למה יש להימנע מלפרסם בעיתונם'.
כזכור, אפשטיין בראיון אמר שאנשי הפלג הם 'הכי עדינים בחברה הישראלית', משום מה הציבור סבור ההיפך.
הראיון של איצקוביץ: https://drive.google.com/file/d/0B8K7qj ... sp=sharing
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 פברואר 2017, 16:29

משולש כתב:נציג "עץ" תמך ברב שמרן הגרא"מ שך החרים
מועצת העיר ירושלים שהתכנסה אמש, אישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו: הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי הדור בשעתו. ומי תמך? נציג "הפלג" חיים אפשטיין
בחדרי חרדים
מועצת העיר ירושלים התכנסה אמש (ראשון) ואישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו נמצא גם הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי ישראל בשעתו, ובראשם מרן הרב שך זצוק"ל.
נודע כי שלושת נציגי 'דגל התורה' יצאו בזמן ההצבעה ולא השתתפו בה. מנגד, חיים אפשטיין, נציג "עץ" מהפלג, שמתיימרים כביכול לייצג את הרב שך והרב אלישיב, תמך במינוי.
בסוף שנות ה-80 יצאו כל גדולי ישראל נגד "תלמוד שטיינזלץ", בראשם מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שכתב כי על ידי הלימוד ב"תלמוד שטיינזלץ" "סר כל זיק של קדושה ואמונה" והדבר יביא לשכחת התלמוד.
עוד תקף את חיבוריו האחרים וטען "שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה" וכי הרב שטיינזלץ "מעז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים, התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם" ו"ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לבית המדרש, והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו".
אל קריאתו של הרב שך הצטרפו רבים מגדולי ישראל, ביניהם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ומרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ויבלחט"א מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"נ קרליץ, מרן הגר"ח קניבסקי, ומרן הגר"ש בעדני, שליט"א.
קודם לכן קיבל הרב עדין שטיינזלץ הכשר מבד"ץ 'העדה החרדית' על ספריו, אלא שדרשו כמה תיקונים במקצת ספריו, והוא הוציא הודעה שיתקן את הנדרש. אך מרן הגרא"מ שך זצוק"ל לא הסתפק בכך ויצא בחריפות נגד כל ספריו וכל המהלך, ואליו הצטרפו גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א.
גורמים ליטאיים הגיבו להצבעה ואמרו כי "נראה שמעת שפרשו 'הפלג' מדרכו של הרב שך וממסורת רבותינו, ותחת זאת חברו ל'העדה החרדית' לצורך שיתופי פעולה פוליטיים, הם כבר מקבלים את דעתם של 'העדה החרדית' גם בנוגע לזה".

זה לא יפה להעלות מצידך כזה מודעה, כי הרב שטיינמן לא היה מפרסם כיום מכתב כזה.
אז פרסם את זה הרב שך מכיוון שאז הוא נלחם נגד חב"ד אבל כיום אני מאמין שא"א מהחתומים לא היה חותם על זה שוב.

ובדרך אגב נראה לי שאתה ומרכז החדשות לא יודעים להתפייס וממילא אין שום סיבה למה שהפלג ירצו להתפייס.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער
 
הודעות: 3971
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 פברואר 2017, 23:39

זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 16 פברואר 2017, 12:10

משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

אל תיצא למלחמה על דבר שהגנרל שלך לא היה נלחם כיום, למלחמה נגד הרב שטיינזלץ אני בטוח שהרב שטיינמן לא היה מרוצה לשמוע את זה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער
 
הודעות: 3971
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 פברואר 2017, 15:14

גאליציינער כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

אל תיצא למלחמה על דבר שהגנרל שלך לא היה נלחם כיום, למלחמה נגד הרב שטיינזלץ אני בטוח שהרב שטיינמן לא היה מרוצה לשמוע את זה..

לצאת למלחמה זה משהו אחד (לא יצאתי אלא הזכירו אותו אז עניתי). אבל זה שהוא אפיקורוס זה פסק נצחי של רבים רבים מגדולי ישראל.
ובעצם, מניין לך כל ההתבטאויות האלו? שאלת את הרב שטיינמן על זה? שמעת ממנו שיחה על שטייזלץ?
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 פברואר 2017, 22:53

מסע קודש בתקשורת החילונית לטיהור התדמית הפגועה

בעוד בציבור החרדי הפלג מוקע אל עמוד הקלון דוקא בתקשורת החילונית פועלים למענם

טוביה גרוסמן - מרכז החדשות

ידוע בשער בת רבים הקשר ההדוק בין הפלג לאנשי התקשורת החילונית, בין השאר הקשרים שטיפח העורך הידוע בעצמו. מדובר בקשר שכבר נבנה למעלה מעשרים שנה. אחת המטרות בקשר הזה, היתה לשתול ידיעות שונות שיפורסמו בתקשורת החילונית, ואחר כך להשתמש בהם כ'ראיה' שקורה כך וכך. כפי שכבר העיד אחד מגדולי ראשי הישיבות, שהוא יודע שאנשי הפלג מתדרכים את אנשי התקשורת החילוניים, ומשתמשים בזה אחר כך לצרכיהם, וכבר פורסמו הדברים בשעתו.

אך מטרה נוספת היתה להם בזה, לקבל השפעה דרך ההערצה אליהם בחוגים החילוניים. לפיכך דאגו שבתקשורת החילונית ידברו אודותם ועל פועליהם כל השנים, ושיציגו אותם באור חיובי באופן אישי ובאופן שיגדיל וינפח את יכולותיהם והשפעתם. (ואליבא דאמת יתירה מזו, עקב נחיתות רגשית כלפי החילונים והתקשורת החילונית, רצו אנשי התקשורת של הפלג שהללו יעריכו אותם כמוצלחים כמותם).

בימי ההתפרעות של כת הפלג, חל סדק בקשר זה. לאחר שבתקשורת החילונית הראו בעיקר את המתפרעים אחוזי הטירוף, וסוקרו באופן שלילי – שלא כהרגלם, ולאחר שדוקא בשל אמירות הכת בכל כלי התקשורת הבינו שם רבים שהטירוף הזה אינו בשל מניע דתי אלא בשל מאבק על המעמד גרידא, ושהוא אינו מייצג את כל הציבור החרדי אלא רק את הפלג, ולפיכך הם דיווחו על כך לציבור החילוני ופורסמו כמה כתבות בנושא.

כבר באותו יום החלו אנשי הכת בבליץ פגישות עם אנשי התקשורת, (חלק מהשמות והפרטים ידועים), לשכנע אותם לא לוותר על הידידות רבת השנים, ושיחזרו לעמוד שוב לצידם. ואכן ההשקעה הרבה כל השנים נשאה פירות, ולאחר שיחות שכנוע הם חזרו לתמוך בפלג, והתחילו לסקר אותם באופן אוהד שוב כבר באותו יום. כפי הנראה, זו גם היתה אחת הסיבות המרכזיות להפסקת ההפגנות, כדי למצוא חן בעיני ידידיהם ובעיני הציבור החילוני, שזה חשוב להם ביותר.

אחת הפעולות שידידיהם הרבים מבין אנשי התקשורת עשו, הוא לנסות למחוק את הרושם שמדובר בחוג 'הזוי', שבכך ישנו גם סוג של איום על השפעתם של הפלג בקרב החוגים החילוניים והציוניים והיכולת שלהם לקבל איזו הכרה כחוג נורמטיבי ושפוי, וכך החלו ידידיהם לנסות להציג אותם שוב כבעלי עמדה קנאית בלבד.

כך למשל, עשה יאיר שרקי כתבה מיוחדת בערוץ 2 שמנסה להציג את הצד של כת הפלג. לצורך כך, עשה ראיון עם כמה מאנשי הכת הנראים כ'נאורים', שנבחרו בקפידא.

הראיון הפוליטי נערך לא פחות מאשר בהיכל ישיבת 'מעלות התורה' עצמה בעת הסדר, עם כמה מבני הישיבה שהתיישבו כ'פאנל' שיענה לשאלות. זוהי פירצה חדשה שלא היתה עדיין, לעשות כזאת בתוך ישיבה, ועוררה תדהמה גדולה אצל כל אלו שנתוודעו לכך.

אך כמובן שפירצה זו נעשתה בכוונה מחושבת, להראות את הצד הנורמלי כביכול של אנשי הכת, ועל הצד ה'תרבותי' שלהם. לפיכך גם הוכנס הכתב יאיר שרקי בעל הכתבה, לחזות בשיעור בבית מנהיג הפלג. (מצו"ב תמונות).

כך גם מחר צפוי להתפרסם בעיתון ישראל היום כתבת תדמית על מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך, בין השאר ישנו שם ראיון עם יוסי פטרוב הגבאי של הרב אוירבך, במטרה לשווק אותם לגמרי אחרת ממה שהם באמת. כל זה נעשה כאמור בנסיון להתחנף ולמצוא חן בעיני התקשורת הפסולה ואף להכניס את המסרים שישמשו אותם אחר כך כ'ראיה' כביכול, כאמור.

המציאות הוכיחה, שכל ההשקעה של אנשי הכת אולי הגדילה אותם בקרב הציונים וחוגיהם, שם הם יצרו מציאות דמיונית לחלוטין, אולם בקרב הציבור החרדי זה לא הצליח, שם יודעים את האמת, אף כי עדיין לא את כולה וכל עומקה, אך לאט לאט נחשפים הדברים יותר ויותר. מה גם שאת עיקר מטרתם לא השיגו בכך, כלל הציבור החרדי נותר נאמן להשי"ת ולתורתו, וסר למרותם של גדולי וחכמי ישראל האמיתיים שליט"א, ובכך נראה בחוש השגחת הקב"ה על עמו ישראל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 13:35

סערה רבה בפלג עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג הפלג
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת הפלג לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב אוירבך, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב אוירבך הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב אוירבך לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב אוירבך אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי הפלג יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב אוירבך קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב אוירבך, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב אוירבך הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "לר"ש אוירבך שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב אוירבך.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו בפלג לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 20 פברואר 2017, 14:25

אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
קטןודל
 
הודעות: 878
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 14:36

קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 10974
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: חסיד ליובאוויטש, מורה בישראל ו־79 אורחים