חובה להכנס, צביעות גלויה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda, אחד

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 03 יולי 2017, 18:44

אוי אוי.
כיצד כעת ישאו פנים אל פני הנגידים בסאטמר.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 03 יולי 2017, 18:45

חלוקי דעות חריפים בין מי למי?
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

כרגיל השמאל שוב במשחקי הצביעות שלו

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 04 יולי 2017, 21:27

השמאל זועק על הדתה (כביכול מנסים בבתי הספר החילוניים להכניס תכנים דתיים שישפיעו לכיוון הדת,
והאמת אחרת לגמרי,
זו זעקת הקוזק הנגזל,
והנה דוגמה מדבריה של הסדקת "זהבה" גל(ל)-און.

"זהבה" גל(ל)-און ב-2015: כדי לנצח נכניס ארגונים שינחילו את תפיסותינו בבתי הספר
BlurImage_4-7-2017-9-17-13.jpg
BlurImage_4-7-2017-9-17-13.jpg (188.81 KiB) נצפה 929 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

Re: כרגיל השמאל שוב במשחקי הצביעות שלו

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 04 יולי 2017, 21:33

יצחק הספרן כתב:השמאל זועק על הדתה (כביכול מנסים בבתי הספר החילוניים להכניס תכנים דתיים שישפיעו לכיוון הדת,
והאמת אחרת לגמרי,
זו זעקת הקוזק הנגזל,
והנה דוגמה מדבריה של הסדקת "זהבה" גל(ל)-און.

"זהבה" גל(ל)-און ב-2015: כדי לנצח נכניס ארגונים שינחילו את תפיסותינו בבתי הספר
BlurImage_4-7-2017-9-17-13.jpg

מה נזכרת מזה עכשיו? זה מ-2015, לא?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 יולי 2017, 22:01

רוממות "קנאות" סאטמרית בגרונם, וכספי משרד החינוך בידם...

סך תקצוב 'עוז לתמורה' בסמינר 'הפלג' עד כה: 870 אלף ש"ח!

היה שווה להכניס עוז לתמורה: הסמינר "על טהרת הקודש" קיבל 870 אלף ש"ח ממשרד החינוך על הכנסת תכנית "עוז לתמורה" תוך פריצת גדר חמורה בציבור החרדי.

אמש נערך כנס לסמינר הפלג העומד לקום בשנה הבאה בירושלים, כפי שנחשף אמש בתחילה תוכנן לקום סמינר ע"י העסקנים בפלג התומכים בסמינר על טהרת הקודש, אולם, הרב אוירבך הורה שלא לפתוח סמינר על טהרת הקודש, אלא סמינר מתוקצב ע"י משרד החינוך כסניף לסמינר של הפלג בבני ברק, עליו נחשף כבר בתחילת השנה שהצטרף לתוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך.
בדיקה עדכנית באתר משרד החינוך כעת לאחר סוף שנת הלימודים במוסדות החינוך לבנות, מלמדת כי התוכנית תוקצבה במלואה בסמינר, וסך הסכום שקיבל הסמינר רק עבור מימוש תוכנית עוז לתמורה הוא 870 אלף מתוך 2.7 מליון תקצוב שקיבל המוסד בס"ה. (מצורף צילום מאתר משרד החינוך) שאגב, נכון לסוף שנת הלימודים מכיל 262 תלמידות.
כזכור כפי שפורסם עיתון הפלס תקף בחריפות את התוכנית של עוז לתמורה כמי שנועדה לשנות ולחלן את הציבור החרדי, אולם מתברר שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, והתוכנית מיושמת הלכה למעשה בסמינר הפלג, ותיושם גם בסמינר החדש של הפלג בירושלים. מנהלים ואישי חינוך מביעים את חששם כי פריצת הגדר של סמינר הפלג בנושא, עלולה להביא את משרד החינוך לכפות את התוכנית על כל הסמינרים החרדיים, ללא יכולת התנגדות כאשר הם משתמשים בכניסתם של הפלג בתוכנית כביכול "אפילו החרדים 'הקיצוניים' הצטרפו לתוכנית".
קבצים מצורפים
תקצוב סמינר הפלג מסמך ממשרד החינוך.jpg
תקצוב סמינר הפלג מסמך ממשרד החינוך.jpg (46.53 KiB) נצפה 910 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 יולי 2017, 02:04

משולש כתב:רוממות "קנאות" סאטמרית בגרונם, וכספי משרד החינוך בידם...

סך תקצוב 'עוז לתמורה' בסמינר 'הפלג' עד כה: 870 אלף ש"ח!

היה שווה להכניס עוז לתמורה: הסמינר "על טהרת הקודש" קיבל 870 אלף ש"ח ממשרד החינוך על הכנסת תכנית "עוז לתמורה" תוך פריצת גדר חמורה בציבור החרדי.

אמש נערך כנס לסמינר הפלג העומד לקום בשנה הבאה בירושלים, כפי שנחשף אמש בתחילה תוכנן לקום סמינר ע"י העסקנים בפלג התומכים בסמינר על טהרת הקודש, אולם, הרב אוירבך הורה שלא לפתוח סמינר על טהרת הקודש, אלא סמינר מתוקצב ע"י משרד החינוך כסניף לסמינר של הפלג בבני ברק, עליו נחשף כבר בתחילת השנה שהצטרף לתוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך.
בדיקה עדכנית באתר משרד החינוך כעת לאחר סוף שנת הלימודים במוסדות החינוך לבנות, מלמדת כי התוכנית תוקצבה במלואה בסמינר, וסך הסכום שקיבל הסמינר רק עבור מימוש תוכנית עוז לתמורה הוא 870 אלף מתוך 2.7 מליון תקצוב שקיבל המוסד בס"ה. (מצורף צילום מאתר משרד החינוך) שאגב, נכון לסוף שנת הלימודים מכיל 262 תלמידות.
כזכור כפי שפורסם עיתון הפלס תקף בחריפות את התוכנית של עוז לתמורה כמי שנועדה לשנות ולחלן את הציבור החרדי, אולם מתברר שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, והתוכנית מיושמת הלכה למעשה בסמינר הפלג, ותיושם גם בסמינר החדש של הפלג בירושלים. מנהלים ואישי חינוך מביעים את חששם כי פריצת הגדר של סמינר הפלג בנושא, עלולה להביא את משרד החינוך לכפות את התוכנית על כל הסמינרים החרדיים, ללא יכולת התנגדות כאשר הם משתמשים בכניסתם של הפלג בתוכנית כביכול "אפילו החרדים 'הקיצוניים' הצטרפו לתוכנית".

פעם פרסום כזה היה מעורר סערה. וראשי הפלג היו צריכים לייצר הפגנות וסערות חדשות כדי לנסות להסתיר את המחדל.
היום זה נהיה מעשים שבכל יום, התרגלו כבר לראות את השקר, וזה נהיה טבעי. אוי ואבוי שאנחנו מושפעים וכבר לא כואב לנו הצביעות הזאת.
אבל בכל זאת אין להוציא מכלל אפשרות של הפגנות סוערות בזמן הקרוב, ולו רק בגלל סוף הזמן שיש שנמצאים כבר בעיצומו.
(כמובן רק בתנאי שלא יהיה כזה חם כמו עכשיו, אמנם דיברנו על "מסירות נפש" אבל להזיע זה כבר יותר מידי).

על כן, מי שיש לו סידורים וקניות באיזור צומת שיל"ת או שרי ישראל כדאי שיקדים אותם לעכשיו לפני עונת ההפגנות. (אמנם זו לא העונה העיקרית של ההפגנות שהיא חלה בדרך כלל באיזור חודש אדר).

ודרך אגב, יש צורך לברר (אולי באשכול ההפגנות) איך עבר מרכז הכובד של הפגנות הפלג בירושלים מבר אילן לשרי ישראל. יש לי כמה השערות, אבל אולי יש מישהו שיודע?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 יולי 2017, 11:15

משולש כתב:
אבן הפינה כתב:
שים שלום כתב:
חבצלת השרון כתב:המחאה החסידית
בנוכחות הרבי: "על כולם להשתתף במחאה"

בחצרות החסידים הכריזו כי חובה לקחת חלק בעצרות המחאה נגד חילול ביהכנ"ס של חסידי גור בערד. אלו חסידויות הצטרפו לעצרות המחאה ומתי הן יערכו? כל הפרטים

גל המחאה בציבור החסידי על הפגיעה בשבועות האחרונים בקדושת בית הכנסת של חסידות גור בעיר ערד תוך חילול שבת ויצירת פרובוקציות נמשך.

בית הכנסת של גור?
הגזימו הגזלנים הגררעס הללו,

הם לא הגזימו זו דרכם מאז ומעולם, "אנוכי ולא יהיה לך" ואם מישהו מפריע להם אז הם יזעקו את זעקת הנגזל המסכן

פגיעה בקדושת בית כנסת?? צבועים.
להרוס ישיבה ולזרוק את כל בחוריה לרחוב זה לא פגיעה בקדושת בית כנסת? האם חסידי גור משלמים לאתרי החדשות שיתעלמו מידיעה חמורה כזו?
איפה עצרת המחאה הרבתי נגד ראש עיר שנלחם נגד ישיבה??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 07 יולי 2017, 11:35

ע"מ יצא קצפך? מה הסיפור עכשיו?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:42

zeevi כתב:ע"מ יצא קצפך? מה הסיפור עכשיו?

מתנצל על האריכות, אין לי זמן לעריכות:

[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.

בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.

בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:43

שימו לב. הנושא כאן כפול עם כאן:
במחילה על העתקה פעמיים.

בכל זאת אעתיק לכל הפחות את תגובת עיריית בני ברק:

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "המצב כמות שהוא, שבשעתו נתן גורם עירוני (לא ועדת הקצאות ולא מועצת העירייה) לישיבה זו שימוש בזמן מוגבל, אך כאשר הסתיימה התקופה, הנהלת הישיבה סירבה להחזיר את השטח".

"בעקבות זאת, פנתה הנהלת הישיבה לבתי משפט במסגרות שונות, וכל הפניות נדחו במסגרות המשפטיות. כעת, פנתה הישיבה שוב בערעור לביהמ"ש, והעירייה שלחה את תגובתה המשפטית. בכל הפניות לבתיהמ"ש נקבע כי להנהלת הישיבה אין כל זכויות במתחם".

"להנהלת הישיבה גם הוצעו פיתרונות חלופיים שנדחו על ידה. במסגרת החלטות ועדת ההקצאות העירונית, המורכבת מעורכי דין, אדריכלים ורו"ח, נכתב לגבי בקשת הנהלת "שער התלמוד", כי קיים פס"ד חלוט לפינוי העמותה מהמתחם, השולל מן המבקשת כל זכויות במתחם, ואשר קובע כי העמותה עשתה במקרקעין שימוש שלא כדין (השכירה שטחי ציבור לקבלת רווחים באופן פרטי). פסק הדין דוחה גם את יתר טענות העמותה".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:44

וכמובן שהתגובה לא עונה שום דבר, איך זורקים ישיבה לרחוב.
גם אם אתה כועס על ראש הישיבה, מה עשו לך עשרות/מאות בחורים? מי לוקח על עצמו ביטול תורה של חודשים, ומי יודע מי מהם יחזור לישיבה ומי יעזוב את עולם התורה??
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 07 יולי 2017, 13:46

אבל הוא לא רוצה לזרוק אותם לרחוב, הוא רוצה לתת להם מקום אחר, למה לא ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:50

גאליציינער כתב:אבל הוא לא רוצה לזרוק אותם לרחוב, הוא רוצה לתת להם מקום אחר, למה לא ??

המו"מ ביניהם לא מעניין אותי כרגע. המציאות היא שהם יזרקו לרחוב. גם לו היינו מניחים שראש הישיבה נהג בחוסר אחריות, לזרוק ישיבה לרחוב זה אף פעם לא יהיה פתרון.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:51

מחאה נגד זייברט ברחובות בני ברק אתמול:
https://www.dropbox.com/s/6x4c9omcgmrfi ... 8.mp4?dl=0
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 07 יולי 2017, 18:21

אם הם נמצאים שם ע"פ חוק, למה צריך לנהוג באלימות? למה לא באמצעים משפטיים?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:11

הם לא נמצאים שם ע"פ חוק.
הרי בית המשפט פסק לרעתם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:40

משולש כתב:הם לא נמצאים שם ע"פ חוק.
הרי בית המשפט פסק לרעתם.

האם גור בערד היו בבית הכנסת שם על פי חוק??? מה היה הסיבה של ההפגנות אז? בית כנסת לא מחללים! נקודה! בלי קשר לסכסוכים אישיים שונים על בעלות על קרקעות ושטחים עירוניים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:41

כאלף איש מכל רחבי בני ברק הגיעו בליל שבת לתפילת מחאה בישיבת "שער התלמוד" בקריית הרצוג, בעקבות צו הפינוי נגד הישיבה. רב הקרייה זעק בכאב וכינה את זייברט: "רשע שרוצה לבטל בית מקדש מעט" (ארץ)

המאבק נגד פינוי הישיבה. למעלה מאלף איש השתתפו בליל שבת בתפילת ערבית בישיבת שער התלמוד של הרב ברוורמן בקריית הרצוג בבני ברק.

כאות הזדהות עם בחורי הישיבה וכמחאה נגד צו הפינוי וההריסה אותו יזם ראש עיריית ב"ב חנוך זייברט, התאספו מכל העיר כאלף איש, שהגיעו בעקבות קריאתו של רב הקרייה הרב יהודה אריה שוורץ לבא להתפלל תפילת מעריב במקום.

הרב שוורץ אף כתב מכתב חריף בו קרא לתושבים להשתתף בתפילות השבת בישיבה כשהוא מכנה את ראש העיר בתואר "אותו רשע רוצה לבטל בית מקדש מעט".

סרטון שפרסמו תומכי הישיבה (המייל האדום)

טרם התפילה, נשא דברים משגיח הישיבה הרב טולדנו בקריאה חמה לראש העיר "אל תחריב את המקום, מדובר בבחורים שקשה להם להרגיש את מתיקות התורה, וכאן אנחנו מחזירים להם את המתיקות, אין להם שום מקום אחר ללכת". את המעמד כיבדו כל רבני הקהילות בקרייה ובראשם הרב שוורץ, סגן ראש העיר מנחם שפירא, ושלמה גולדננטל.

יצויין, כי לעת עתה זוכה המאבק לגיבוי מקיר לקיר מכל נציגי דגל התורה, כאשר מאז יום חמישי ביקרו בהיכל המיועד להריסה לחזק ולעודד את ראשי הישיבה ותלמידיה יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני וכן צמרת דגל המקומית מ"מ ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין וסגן ראש העיר מנחם שפירא שכאמור אף התפלל במקום במהלך השבת.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:42

5a1sy4ox__w470h263q95.jpg
5a1sy4ox__w470h263q95.jpg (41.14 KiB) נצפה 510 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש