חובה להכנס, צביעות גלויה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda, אחד

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 23:01

דגל התורה ארצי: אם ישיבת "שער התלמוד" תפונה יהיה לזה מחיר כבד ביותר
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 23:01

יום ו' 17:30 בדקות אלו רמקולים בשכונת קרית הרצוג בעיר בני ברק: בהוראת רב השכונה הרב שוורץ כל תושבי השכונה יגיעו לתפילת מעריב ומחאה בישיבת 'שער התלמוד' על הכוונה להרוס את הישיבה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 יולי 2017, 23:02

צו סגירה.. על זה אני רוצה לספר לכם.. יש מפעלים שמוצא להם צו סגירה שמורה על פינויים מהשטח שעליו הם יושבים, זה עצוב וזה חבל ולפעמים חלק מהמתפנים אף נשארים מחוסרי עבודה וללא פרנסה למשפחתם וללא אוכל להזין בהם נפשותיהם.. אך ברם, ברוב רובם של המקרים יש מקום חליפי, יש לאן ללכת. כשנותנים מקל, חייבים לתת גם גזר.. אז במקום שטח X מקבלים שטח Y ותנאים Z , טובים יותר או פחות זה כבר עניין של הסתכלות..
נקודה שנייה.. חישבו מעט רבותיי, גרדו בפדחתכם האם אי פעם שמעתם בהיסטוריית הפינויים על פינוי מפעל לאומי / בטחוני כלשהו? לפני כ3 שנים רצו להעביר ( רק להעביר, חלילה לזרוק ) מעון לאנשים בסיכון בחיפה והארץ געשה ולבסוף נמנע הדבר. ברע ברור לכל בר דעת שיש מפעלים/ מוסדות ( תפסתם כבר על מה הנושא..) שהם מעל לכל דיון נוכח האופי החשוב שהם נושאים עמם. וכאן רבותיי אנחנו מגיעים לנושא שלנו..
על פי הערכת גורמי רווחה, קרוב ל 5 אחוז מילדי הציבור החרדי במערכת החינוך נפלטים מידיי שנה אל רחובות העיר המאיימים והריקניים. כך יוצא שבערך 1000 ! נערים מוצאים עצמם מחוץ למסגרות חינוך והדרך למטה כידוע, קצרה..
עכשיו, אם הייתי אומר לכם שיש מקום שבו לפחות 100 מתוכם כל שנה יעברו תהליך שבסופו הם יהפכו שוב עם הרבה טיפוח ואהבה לאברכים? חרדים לדבר השם והפעם מאהבה.. עם דרך ארץ ואור נסוך על פניהם!? מתלהבים? מסכימים שזה פנטסטי ושטוב שיש מי שדואג לחבק חזרה את אלה שנבעטו מהדלת הראשית ?
ובכן.. שער התלמוד שנמצאת בכותרות השליליות כרגע לדאבוני (את הדברים החיובייים אגב, עושים שם בשקט בשקט) היא היא המסגרת שמחזירה כל שנה בחזרה אל הורים אוהבים ואחים מתגעגעים 100 מבחורי ישראל אל כור מחצבתם ואל צור גואלם מתוך ראייה עמוקה על תפקידו של יהודי ובן תורה ומתוך נכבדות וגדלות האדם! ( סלבודקא משהו..) נעבור לחשבון פשוט.. 100כפול 16 שנות קיום = 1,600 בני תורה.. ומפעל כזה רוצים לסגור! נחזור לשתי הנקודות שבפתיחת הדברים, איך מעז אדם לעלות במחשבתו רעיון לגירוש מפעל לאומי בסדר גודל כזה? איך עוד לא הפנים האדם הזה שמפעל כזה הוא טאבו שיש רק לטפח? רוצה את השטח? כוונותיך לוטות בערפל? מה עם מקום אחר? בלי מקום חליפי, בלי לחם רוחני , בלי להשאיר שביב תקווה בלב האבודים.. אנא, אל תיתן לזה יד. ראית את שכתבתי? תפיץ הלאה..
קובי דהן.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 08 יולי 2017, 23:42

עיין בכתבה הנ"ל שהבאת, מה שצוטט שם בשם אחד מרבני הישיבה.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 יולי 2017, 00:50

לא הבנתי
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 09 יולי 2017, 01:02

משולש כתב:
zeevi כתב:ע"מ יצא קצפך? מה הסיפור עכשיו?

מתנצל על האריכות, אין לי זמן לעריכות:

[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.

בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.

בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.

לא שאני מצדיק את זייברט, רק סתם הערה שולית.
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 יולי 2017, 00:41

פתח של תקווה? 'צו מניעה ארעי' נגד פינוי ישיבת 'שער התלמוד' בב"ב

בית המשפט הוציא 'צו מניעה ארעי' נגד פינוי מתחם ישיבת 'שער התלמוד' בבני ברק - עד למתן החלטה אחרת • הדיון במעמד הנהלת הישיבה ועיריית בני ברק יתקיים ביום חמישי
איתמר זינגר ט"ו תמוז התשע"ז / 09.07.2017 19:25
ישיבת תלמוד, בני ברק
צילום: מוישי קאהןוידאו: מוישי קאהן. בהיכל הישיבה בליל שישי
0
פתח של תקווה לתלמידי ישיבת 'שער התלמוד'? הנהלת הישיבה פנתה היום לבית המשפט והגישה בקשה דחופה לצו מניעה זמני במעמד צד אחד – נגד פינוי והריסת מבנה הישיבה, הממוקם ברחוב הירקון בבני ברק.

השופט גלעד הס נעתר לבקשה והוציא 'צו מניעה ארעי' נגד פינוי מתחם הישיבה על-ידי עיריית בני ברק - עד למתן החלטה אחרת. על החלטת השופט, על עיריית בני ברק להשיב לבקשה עד יום רביעי.

השופט קבע דיון במעמד הצדדים ביום חמישי בצהרים.

תלמידי ישיבת 'שער התלמוד' התכנסו בליל שישי בהיכל הישיבה, כשלצידם ראשי הישיבה, ח"כ משה גפני, סגן ראש העיר מנחם שפירא, כמו גם תושבים מהעיר שבאו להזדהות – ושרו שירי רגש התעוררות.

בשנים האחרונות מתנהל מאבק בין ראשי עיר התורה והחסידות לבין הנהלת הישיבה, המיועדת לצעירים מתמודדים הזקוקים ליחס אישי – על שטח הישיבה. ביום חמישי פסק בג"ץ, כי דרישת העירייה לפנות את הישיבה הממוקמת על שטח של 11 דונם מוצדקת – וכי על הנהלת הישיבה להתפנות לאלתר.

ראש הישיבה, הרב יצחק ברוורמן, שניסה עד הרגע האחרון למנוע את הגזירה, קרע אתמול, כאשר התקבלה הפסיקה של בג"ץ – קריעה בבגדו.

הרב חיים אטיק, ראש ישיבה-קטנה, זעק בהיכל הישיבה: "זה מה שמגיע לנו? לשלוח אותנו לאשפתות? יש לנו פה תלמידים יתומים, ילדים למשפחות חד הוריות, אנחנו האוויר שלהם… אנחנו צריכים להתאמץ פה, להגיד לרב גפני ולרב שפירא – יפה שבאתם לעזור לנו, אבל אנחנו צריכים ישועה באמת. אנחנו לא הולכים לישון הלילה. אנחנו לא יודעים מה יילד יום…"

בשיחה עם כתב חרדים 10 – אמר ח"כ משה גפני: "זו עיר חרדית! דבר כזה לא יכול לקרות! אני לא זוכר בחיים הציבוריים שלי שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים .אני יושב פה ובוכה".

בליל שבת השתתפו מאות מתושבי העיר בני ברק שבת בקבלת שבת המונית במתחם הישיבה – כאות הזדהות עם התלמידים והנהלת הישיבה.

התושבים הגיעו להביע את מחאתם נגד צו הפינוי של ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, בעקבות קריאתו של רב קריית הרצוג, הגאון רבי יהודה אריה שוורץ – לבא להתפלל במקום תפילת ערבית.

במכתב חריף שכתב לתושבים כינה הרב שוורץ את ראש העיר: "אותו רשע רוצה לבטל בית מקדש מעט".

המשתתפים קראו פרקי תהילים "לביטול הגזירה הקשה של פינוי הישיבה".

אם לשפוט לפי החלטת השופט מהיום – התפילה נענתה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 יולי 2017, 21:44

בלעדי: חוזה השכירות של ישיבת 'שער התלמוד' הסתיים כבר בשנת 2008
במכתב ששלח אז ראש הישיבה לעיריית בני ברק הוא ביקש הארכה ואף הצהיר כי יפנה את הישיבה לאחר סיום הבוררות: "אם יוחלט אחרת... נצטרך לקחת את מקל הנדודים" (חדשות)

רגע לפני פינויה הסופי ישיבת 'שער התלמוד' בבני ברק, חושף 'כיכר השבת' את המכתב ששלח ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן לעיריית בני ברק בשנת 2008, בו הוא מודה כי החוזה שערכה הישיבה מול החברה הפרטית ממנה שכרה את המבנה הגיע לסיומו, ומבקש מעיריית בני ברק לקבל הארכה לשהות במקום. המסמכים מצורפים בתחתית הידיעה.

על פי המסמך, שנחשף לראשונה ב"כיכר השבת", עולה כי ההסכם של ישיבת שער התלמוד להשכרת המקום נעשה בכלל מול חברה פרטית בשם 'תורה ומלאכה' ולא מול העירייה. אלא שבעקבות החלטת בית המשפט לפנות את המתחם, פנה אז ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן לעירייה, וביקש להישאר במקום עד להחלטת בורר מיוחד שמונה לנושא בעקבות פסיקת בית המשפט לפינוי המקום.

הפינוי (באדיבות המצלם)

במכתב ששלח למ"מ ראש עיריית בני ברק דאז יעקב אשר, כותב הרב ברוורמן כי "עד למתן פסק דין סופי (שניתן באופן מוחלט בשנת 2010) על ידי כבוד הבורר מר יעקב שמעוני מבקשת הישיבה להשאר במקום שהרי העמותה ('תורה ומלאכה' שהחזיקה בנכס במסגרת הסכם מול העירייה) לא עושה שימוש במקום והעירייה עדיין לא קיבלה חזקה במתחם ושלב הביניים זה מוגדר בפי חז"ל זה נהנה וזה לא חסר".

בהמשך המכתב כותב ראש הישיבה כי "ההיגיון אומר שצריך להורות על אי פינויה של הישיבה עד תום ההליך המשפטי. והיה אם יחליט השופט שחזקתה של העמותה שרירה וקיימת, הישיבה תפעל מיידית על פי הוראות השופט מר יערב שמעוני. ואם יוחלט אחרת תעמוד הישיבה בידיים נקיות מול העירייה ותקווה לאישור הבקשה להקצאה על פי חוק ולא תצטרך הישיבה לקחת את מקל הנדודים".

אלא, שבשנת 2010 נותן השופט / בורר שמעוני החלטה סופית על העברת השטח לעיריית בני ברק, דבר שלא הצליח עד כה לשכנע את הישיבה להתפנות מהמקום. זאת, לטענת גורמים בעירייה, למרות שהתחייבה לכך, אולם נשארה במקום רק לאחר בקשותיה להשאירה בבחינת 'זה נהנה וזה לא חסר'.

הסיפור של שער התלמוד, גרסת הישיבה (המייל האדום)

בעירייה, לא צפו אז כי הסאגה תימשך שנים קדימה. על כך ניתן ללמוד ממכתב התגובה ששלח בשנת 2008 מ"מ ראש העירייה יעקב אשר לרב ברוורמן, בו הוא כותב "לבקשה זו יש מקום לנוכח העובדה כי העירייה שהיא הבעלים של המקום אינה עושה שימוש במקום. אף עמותת תורה ומלאכה שמחזיקה במקום אינה עושה שימוש במקום. פעילות הישיבה במקום לעת עתה עד למתן פסק הדין של הבורר לא תפריע לגופים אלו בכל צורה שהיא"
קבצים מצורפים
7h35ner5__w470h835q95.jpg
7h35ner5__w470h835q95.jpg (89.2 KiB) נצפה 990 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 11 יולי 2017, 11:20

משולש כתב:צו סגירה.. על זה אני רוצה לספר לכם.. יש מפעלים שמוצא להם צו סגירה שמורה על פינויים מהשטח שעליו הם יושבים, זה עצוב וזה חבל ולפעמים חלק מהמתפנים אף נשארים מחוסרי עבודה וללא פרנסה למשפחתם וללא אוכל להזין בהם נפשותיהם.. אך ברם, ברוב רובם של המקרים יש מקום חליפי, יש לאן ללכת. כשנותנים מקל, חייבים לתת גם גזר.. אז במקום שטח X מקבלים שטח Y ותנאים Z , טובים יותר או פחות זה כבר עניין של הסתכלות..
נקודה שנייה.. חישבו מעט רבותיי, גרדו בפדחתכם האם אי פעם שמעתם בהיסטוריית הפינויים על פינוי מפעל לאומי / בטחוני כלשהו? לפני כ3 שנים רצו להעביר ( רק להעביר, חלילה לזרוק ) מעון לאנשים בסיכון בחיפה והארץ געשה ולבסוף נמנע הדבר. ברע ברור לכל בר דעת שיש מפעלים/ מוסדות ( תפסתם כבר על מה הנושא..) שהם מעל לכל דיון נוכח האופי החשוב שהם נושאים עמם. וכאן רבותיי אנחנו מגיעים לנושא שלנו..
על פי הערכת גורמי רווחה, קרוב ל 5 אחוז מילדי הציבור החרדי במערכת החינוך נפלטים מידיי שנה אל רחובות העיר המאיימים והריקניים. כך יוצא שבערך 1000 ! נערים מוצאים עצמם מחוץ למסגרות חינוך והדרך למטה כידוע, קצרה..
עכשיו, אם הייתי אומר לכם שיש מקום שבו לפחות 100 מתוכם כל שנה יעברו תהליך שבסופו הם יהפכו שוב עם הרבה טיפוח ואהבה לאברכים? חרדים לדבר השם והפעם מאהבה.. עם דרך ארץ ואור נסוך על פניהם!? מתלהבים? מסכימים שזה פנטסטי ושטוב שיש מי שדואג לחבק חזרה את אלה שנבעטו מהדלת הראשית ?
ובכן.. שער התלמוד שנמצאת בכותרות השליליות כרגע לדאבוני (את הדברים החיובייים אגב, עושים שם בשקט בשקט) היא היא המסגרת שמחזירה כל שנה בחזרה אל הורים אוהבים ואחים מתגעגעים 100 מבחורי ישראל אל כור מחצבתם ואל צור גואלם מתוך ראייה עמוקה על תפקידו של יהודי ובן תורה ומתוך נכבדות וגדלות האדם! ( סלבודקא משהו..) נעבור לחשבון פשוט.. 100כפול 16 שנות קיום = 1,600 בני תורה.. ומפעל כזה רוצים לסגור! נחזור לשתי הנקודות שבפתיחת הדברים, איך מעז אדם לעלות במחשבתו רעיון לגירוש מפעל לאומי בסדר גודל כזה? איך עוד לא הפנים האדם הזה שמפעל כזה הוא טאבו שיש רק לטפח? רוצה את השטח? כוונותיך לוטות בערפל? מה עם מקום אחר? בלי מקום חליפי, בלי לחם רוחני , בלי להשאיר שביב תקווה בלב האבודים.. אנא, אל תיתן לזה יד. ראית את שכתבתי? תפיץ הלאה..
קובי דהן.

העירייה אמרה להנהלת הישיבה כבר לפני למעלה משנה שיפנו לבקש הקצאה מסודרת, ואמרו להם שיתנו להם שטח מסודר, משום מה עד היום עוד לא הוגשה בקשה להקצה...
משום מה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 11 יולי 2017, 13:32

גאליציינער כתב:
משולש כתב:צו סגירה.. על זה אני רוצה לספר לכם.. יש מפעלים שמוצא להם צו סגירה שמורה על פינויים מהשטח שעליו הם יושבים, זה עצוב וזה חבל ולפעמים חלק מהמתפנים אף נשארים מחוסרי עבודה וללא פרנסה למשפחתם וללא אוכל להזין בהם נפשותיהם.. אך ברם, ברוב רובם של המקרים יש מקום חליפי, יש לאן ללכת. כשנותנים מקל, חייבים לתת גם גזר.. אז במקום שטח X מקבלים שטח Y ותנאים Z , טובים יותר או פחות זה כבר עניין של הסתכלות..
קובי דהן.

העירייה אמרה להנהלת הישיבה כבר לפני למעלה משנה שיפנו לבקש הקצאה מסודרת, ואמרו להם שיתנו להם שטח מסודר, משום מה עד היום עוד לא הוגשה בקשה להקצה...
משום מה...

מי אמר להם? זייברט! א"א להאמין לו למילה
כמו מנהג הגעררס' היה מוציא אותם מהשטח, ואח"כ נותן להם לרוץ מקומה לקומה בעייריה והקצאה הם לעולם לא היו מקבלים....
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 12 יולי 2017, 00:30

יש רק זייברט בעירייה? הוא בעה"ב של העירייה?
יש גם אחד בשם שפירא, לא?
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 12 יולי 2017, 02:10

zeevi כתב:יש רק זייברט בעירייה? הוא בעה"ב של העירייה?
יש גם אחד בשם שפירא, לא?

יש שפירא שאם יש לליטאים זכות להתקיים בב"ב זה רק בזכותו ונחישותו מול רדיפות זייברט,
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חסיד ליובאוויטש » 12 יולי 2017, 14:33

חברים כעת התבשרנו שליהודי נולד עוד בן!
חסרים 80,000 ש"ח, אנא עזרו ליהודי שביתו נשרף! https://shekel.click/fire/he

גם אני משתדל לצאת למבצעים!
סמל אישי של המשתמש
חסיד ליובאוויטש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 יולי 2017, 15:55

לראשונה - סאטמר נגד 'הפלג' : "צבועים"
מתקפה חריפה בסאטמר נגד הפלג והנהגתו, זאת בשל החלטת הר"ש אוירבך ליטול תקציבים מ"המדינה הציונית". "הצבועים - שאין בעולם רע מהם!" עוד מזהירים מפני המשך ההיגררות של קיצוני הקנאים אחרי ראשי הפלג, שהביאה עד עתה חורבנות רבים, ותוקפים את הפלג על ההשמצות שלהם באינטרנט נגד סאטמר.
כיכר השבת
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... G9SbjFObVE

על רקע הדיווח על פתיחת סמינר "הפלג" בירושלים, כאשר בהחלטת הרב אוירבך הוא יתוקצב על ידי המדינה ויכלול את תכנית "עוז לתמורה", יוצאים בחוגי הקנאים למתקפה חריפה נגד הנהגת הפלג.
.
בקו הנייעס המרכזי של סאטמר "קול סאטמר" המשדר חדשות באידיש מישראל אל חוגי סאטמר והקנאים ברחבי העולם, תקפו בחריפות את ראשי הפלג והגדירו אותם: "הצבועים אשר אין בעולם רע מהם". לדבריהם, ה"קו הקנאי" שכביכול נקטו בפלג, נבע מ"כמה עסקנים בריסקאיים שחברו לראשי הפלג בנסיון להשפיע עליהם 'קנאות', אולם העיתון ומנהיגי המפלגה כולם הם חסידי "אגודה" שמנסים להפיק רווחים פוליטיים".
בקו הטלפון של סאטמר מסקרים את הפרטים שפורסמו בתקשורת וכאן ב'מרכז החדשות', והוכחשו על ידי הפלס, אולם אומתו על ידי רישומי משרד החינוך, ותוקפים את ההיגררות של חוגי קנאיים ללכת יד ביד עם מנהיג מפלגת בני תורה שהוכשר על ידם למרות שהוא אינו קנאי ובמשך 17 שנה מקבלים את המהלכים שהוא ואנשיו מובילים, וטוענים כי היגררות זו הביאה עד עתה נזק רב.
הם מאשימים את ראשי הפלג בכך שהובילו את המאבק בגיוס להתקפה אישית כנגד "מנהיג מפלגת דגל התורה", כאשר הדבר גרם חורבנות רבים, בין הייתר מציינים כי בהפגנת העדה החרדית שאורגנה ע"י הרב אוירבך כנגד הנח"ל בשנת תשס"א, מנעו את הקראת מכתבו של הרב שטיינמן כנגד הנח"ל החרדי, וכמו כן התמיכה של חוגי הקנאים בהפגנות הפראיות ובאיסור ההתייצבות בלשכות הגיוס.
בדברים החריפים הם מביעים חשש כי אותם אלו שמכשירים את הפלג לעומת אנשי דגל התורה, יצביעו בבחירות כאשר הפלג יהיו קרובים לאחוז החסימה ויחליטו לרוץ בבחירות. הם משווים אותם לאנשי אגודה שנלחמים בשמאל, "אבל אוהבים את הימין ואת נתניהו, בעוד שניהם רשעים".
הקנאים מודיעים בהמשך כי יוסיפו לתמוך בכל מוסד שאינו נהנה מתקציבי המדינה, "בין אם זה חיידר תשב"ר של הרב שטיינמן ובין אם זה בית ספר בית יעקב של הרב אוירבך".

התמליל המלא:
"מכלל הצבועים אשר אין בעולם רע מהם!
באכזבה מרה ובאנחה עמוקה, התקבלה הידיעה האחרונה בנוגע לסמינר החדש שנפתח בירושלים ע"י מפלגת "בני תורה" המתחרה האגודאית של מפלגת "דגל התורה", שהמפלגה החדשה הזו במשך כמה שנים רצופות ניהלה תעמולה כבדה לחסידי סאטמר כאילו הם מתחילים להתקרב לשיטה הקנאית שלנו, וכל המוסדות ה"חדשים" שהם פותחים הולכים להיות על טהרת הקודש. אבל כעת הם בשאט נפש מסרו את המפתחות של המוסד החדש, לאותו מנהל שבשנה האחרונה פתח את הסמינר שלהם בבני ברק, שלצערנו נהנה כראוי משולחן איזבל, ולא עוד לא שהוא נתפס על חם בכך שהוא נרשם בלימודי הליבה הטריפה של תוכנית "עוז לתמורה", והוא כבר קיבל על כך מהממשלה סכום מיוחד של 300 אלף שקל רק על כך שהוא לקח על עצמו את לימודי הכפירה שנאסרו אפילו אצל אנשי מפלגת דגל התורה, היות וזה תכנית נוראית שמוסרת לגמרי לממשלת השמד את המפתחות של חינוך הבנות.
כידוע ישנם היום בתוך מפלגת "בני תורה", הרבה עסקנים שבאים מהחיידר הבריסקאי, והם נהיו חלק מהמפלגה הזו, כשהם ראו בכך את ההזדמנות שהם יוכלו להוביל את המפלגה הזו לקצת יותר קנאות, למרות שכל היסוד של עצם המפלגה הזו, הציבור שלה, מנהיגי המפלגה, העיתון הפלס, ואפילו המנהיג שלהם בעצמו, הם כולם חסידים שרופים של כל מנהיגי האגודה הישנים, והם לא מוכנים בכלל להודות על האמת שהיה להם טעות כל השנים. כל מה שהם כן מוכנים זה בפרטים שמביאים להם רווחים פוליטיים כדי להכות את הצד השני שלהם, אגודה נגד אגודה, ובמקרה הטוב ביותר זה "אגודה ימנית כנגד אגודה שמאלנית".
כעת כשהמפלגה החליטה לפתוח את הסמינר בירושלים, התחולל שם ויכוח מי ינהל את הסמינר, האם זה יהיה המנהל שמנהל את הסמינר החדש שלהם בקרית ספר, שהוא מנהל קנאי ומנהל את המוסד על טהרת הקודש עם העזרה של אנשי שלומינו חסידי סאטמאר, או שזה יהיה המנהל שמנהל את הסמינר בבני ברק, שלוקח לצערנו כן כסף מהמדינה.
בשבועות האחרונים התבהרה תמונה מחרידה, שהסמינר הבני ברקי לצערנו נרשם ומקבל כסף בשביל לקבל את לימודי הכפירה של "עוז לתמורה".
התכנית "עוז לתמורה", זה תוכנית כחלק מ"תכנית הליבה", שהוא אמצעי שחוץ מהלימודים שהמדינה דורשת מכולם, שאפשר יהיה לקבל כסף מיוחד נוסף אם לומדים עוד תוכנית לימודים מיוחדת מתוך לימודי הטריפה של "תכנית הליבה" , במטרה רח"ל לשנות את הנוער החרדי היל"ת.
ולמרות שלפני חצי שנה עיתון "הפלס" הכחיש בנחרצות את הידיעות שהתפרסמו בשעתו רק בתור שמועות, שהסמינר החדש בבני ברק נרשם בתכנית "עוז לתמורה", בכל זאת כעת התברר מהמסמכים שמוכיחים שהסמינר כבר בפועל קיבל כסף נפרד ומיוחד בתור שכר על זה שהם לקחו את הלימודים הנוראים הללו שהם נאסרו בצורה חריפה על ידי כל גדולי ישראל.
הדבר הזה נתן תקווה שזה יתן את העליונות למספר המצומצם של העסקנים הקנאיים שבתוך המפלגה הזו, והסמינר הנוכחי שאמור להפתח כעת, לא יימסר לידיים שלהם, אלא יהיה על טהרת הקודש, ועסקני אנשי שלומינו כבר היה להם את ההבטחה למנהל מקרית ספר שהם יעזרו לו בכל מה שיצטרכו אם הוא יצליח להעביר את הסמינר בירושלים על טהרת הקודש.
למעשה הגיע בשבוע האחרון השמועה הלא טובה, שהסמינר ייפתח למעשה על ידי המנהל של הסמינר הבני ברקי, ולצערנו הוא כן ייהנה משולחן איזבל בלי בושה.
לפי הידיעות שהתפרסמו בעיתונות החרדית המקומית, מנהיגי המפלגה בירושלים צעקו שהקנאי מקרית ספר לא מבין את הציבור הירושלמי של המפלגה הזו, ולכן הרב אוירבאך נתן את ההוראה הרשמית שהסמינר ינוהל על ידי המנהל הבני ברקי, שכן לוקח כסף מהמדינה.
בשבוע שעבר התקיימה באמת לצערנו ההרשמה לסמינר החדש בירושלים, ששם חילקו קונטרס חדש עם כל הפרטים בנוגע לסמינר החדש, ושם כתבו בצורה ברורה בלי בושה שהולכים כן לקחת כסף מהממשלה, והם כותבים שם בתור שאלה, הרי אם כן לוקחים כסף במה אפשר להיות בטוחים ממול משרד החינוך. תשמעו את התשובה:
"במוסד הנוכחי אומרים לכל ההורים, שברגע שמשרד החינוך יתערב ויחליף את הלימודים, יענו להם בשלילה גורפת ויהיו מוכנים להחזיר להם את הכסף!"
הציבור ודאי יודע את הסוד, שאת אותם דיבורים אומרים כל המפלגות האגודאיות, בלי יוצא מן הכלל.
לצערנו לצערנו, כואב הלב לדבר בצורה פתוחה, אבל בזמן שהמפלגה הזו לקחה את החוצפה לצאת כנגד כל הקדוש לנו בשבועיים האחרונים, בין באתרי האינטרנט ובין בקווי הטלפון שלהם בצורה מלוכלכת, הכל בגלל שהמפה הפוליטית שלהם חטפה מכה מסויימת כתוצאה מכך שדרך המלחמה של סאטמר נעמדה בחזרה על מכונה, כעת זה הזמן הראוי ביותר לדבר ברור ובמילים גלויות לחסידי סאטמר נאמנים לשיטת רבוה"ק זי"ע.
כל החיבור עם העסקנים שם כבר התחיל לפני 17 שנים, לאחר שהפוליטיקה הליטאית רחשה בצורה שקטה מתחת לשולחן, הכל היה ממקור לא טהור של כמה יחידים שהובילו כל מיני מהלכים ותרגילים מתחת לשולחן שאין כאן מקומם להאריך, עד שהם הצליחו להציג זאת בתמונה מעוותת כאילו שהמנהיג של מפלגת בני תורה הזו, הוא כבר כל כך כשר שהעדה החרדית צריכה ללכת עמם "יד ביד" בכל תנועה ופסיעה.
כשהם מחליטים ללכת במהלך המטורף של איסור ההתייצבות, בתקופה שבה כל בן ישיבה יכול לקבל הלאה את הדיחוי – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
מתי שהם מחליטים שלא להקריא את המכתב של הרב שטיינמן נגד הנחל החרדי, ולעשות בידים לגרום שדגל התורה תתחיל עם המהלך של השתיקה – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
כשהם מחליטים לשיר "ימים על ימי מלך" בעצרת של העדה החרדית לגדול שלהם – אנו צריכים לבלוע את זה.
כשהם מחליטים שהיו"ר של העצרת צריך לדבר עברית לבני העדה החרדית – אנו צריכים לרקוד אחרי זה.
כשהם מחליטים לעצור את כל התנועה כשנעצר בחור שהחליט במודע להיעצר על ידי זה שהוא לא התייצב – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
כשהם מחליטים שבמקום לעסוק בהצלת בחורים משמד הצבא, צריכה המערכה להיות מערכה אישית כנגד המנהיג של דגל התורה, מערכה מופרעת שמביאה חורבנות מרים – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
אנו בוודאי לא מדברים מחיוב המחאה שלנו כנגד כל המפלגות האגודאיות שעבדו יחד עם חוק הגיוס, שהביא את כל הבעיות והפיתויים במה שאנו מתמודדים היום, אנו אבל מדברים מהמערכה נטולת הרסן לעצור בכך שהמערכה תהיה מלחמה אישית שמביאה רק הירוס וחורבן.
כל זה מגיע הודות לכך שהסיקריקים השמלאנים כבר עבדו שנים ארוכות על הסגנון הזה, והחליטו להכשיר חלק אחד מתוך המפלגה האגודאית בכל מיני אופנים.
הסיקריקים הללו שחיפשו לעשות חיבור טוטאלי של "יד אחת" עם מפלגת בני תורה, הם כאלו שכל הקנאות שלהם בנויה על בעיטות ביחידים, הם לא יודעים מה הכוונה של מלחמה בציונים, זה בשבילם לא מעניין, העיקר הוא שיכולים לקחת חלק אחד מהאגודאים ולהכות בהם בלי הרף, לטיפוסים הללו היה התכנית הטובה ביותר להתחבר יחד עם המפלגה הזו ולנהל תעמולה בכל העולם כאילו הם קנאים סאטמראיים.
אותם אלו שקנו את הסילוף הזה שהמפלגה הזו קרובה אלינו, זה נראה כמו אותם אגודאיים שצועקים שהציונים השמאלניים הם רשעים, הם מחפשים עקירת התורה, אבל הציונים הימניים, ביבי נתניהו, הם הרי קודש קדשים, הם הרי החברים שלנו, הם אוכלים נבלות וטריפות רק כשאף אחד לא רואה, הם כשר וישר! ככה זה נראה אצל אותם קנאים מזוייפים שניהלו את התעמולה אצל היהדות החרדית עם כוונות רעות, כאילו שצד אחד השמאלי של אגודה זה טריפה, אבל הצד הימני של האגודה [מפלגת בני תורה], זה כבר אחד איתנו, כשר וישר.
כעת אוכלים את הפירות, כשרואים איך שהבלוף מתחיל לנזול, והצעירים לגמרי מבולבלים, מה הולך כאן? כן כסף לא כסף, מוסדות ישנים – כן, חדשים – לא, ילדות קטנות – כן, ילדות גדולות – לא, לשכת הגיוס – לא, אבל "עוז לתמורה" כן. מה הולך כאן בעולם?
ומתי שלמפלגה הזו יהיה מספיק קולות לפתוח מפלגה לכנסת המינים, ויהיו בחירות למפלגה שלהם, מי יודע כמה בלבול יהיה אז, כמה בני ירושלים שאף פעם לא הצביעו בבחירות, כמה אז ירוצו להצביע במטרה של"מפלגה הקדושה" הזו יהיה מספיק קולות ח"ו.
אבל אנחנו חסידי סאטמאר נאמנים לה' ולתורתו, נאמנים לדרך הסלולה מרבותינו הק', אנו אף פעם לא נתנו לעצמנו להיות מובלים לשום רוח חיצונית, לא לימין ולא לשמאל, אנו נשאר הלאה ישרים ונאמנים לשיטה הקדושה של ויואל משה, אנו הלאה נחזר ונלמד עם הילדים שלנו את מה שרביה"ק לימד אותנו. אנו נמשיך הלאה ונעזור לכל מוסד ומוסד על טהרת הקודש, בין זה מוסד תשב"ר חזו"א של הרב שטיינמן, ובין אם זה מוסד בית יעקב החדש של הרב אויערבאך, כל מוסד ומוסד שירצה לאחז ישר ולהיות מנותק ממשרד השמד, ימצא אצלינו דלת פתוחה. כל מערכה ומערכה נהיה בראש העומדים לימין אחינו שבארה"ק, ואנו לא נאבד את המבט הישר שלנו מהגורמים שמסביב, לא נסתכל מה הלץ הזה יש לו לומר ומה יש לכתב הרשת החברתית באינטרנט לבכות, אנו נישאר יהודים סאטמאראים חזקים, עד ביאת הגואל.
בדרך התורה נלך באש ובמים, לקדש שם שמים."
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2017, 23:33

הצבא מיצר את צעדי הדתיים,
בין היתר על ידי שירת נשים וה"רב" הצבאי הראשי שאמור למחות על התגרות פרובוקטיבית זו,
הופך את היוצרות ותוקף את מקיימי ההלכה שיוצאים משירת הנשים ומאשימם כפרובוקטיבים !!!.

הרב הצבאי קרים: יציאה מטקס בגלל שירת נשים היא פרובוקציה
W2jhsg.jpg
W2jhsg.jpg (47.44 KiB) נצפה 723 פעמים
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי ברי עדיף » 14 יולי 2017, 00:26

מה המכנה המשותף לכל הכתבות פה?
חוץ מזה שכולן ארוכות ארוכות, ולא רק כותרות חדשותיות?
ברי עדיף

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 יולי 2017, 13:42

ברי עדיף כתב:מה המכנה המשותף לכל הכתבות פה?
חוץ מזה שכולן ארוכות ארוכות, ולא רק כותרות חדשותיות?

בשביל זה יש כותרת שתדע שכולם מדברים על צביעות
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 15 יולי 2017, 23:42

הקבינט אישר ב-2014 מתקני בידוק לכל תשעת שערי הכניסה להר הבית. הוצב אחד, בכניסה ליהודים.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 12:01

מגנומטרים בהר? במכה האבטחה מחמירה יותר

טענות המוסלמים נגד גלאי המתכות שהוצבו בכניסה להר הבית אינן מסתדרות אל מול אמצעי הביטחון הנוקשים של ערב הסעודית באתר הקדוש ביותר לאסלאם: אלפי מצלמות אבטחה, צמידים אלקטרוניים, וכן – גם מגנומטרים
ההתנגדות של הארגון האחראי על ההקדשים המוסלמיים, הווקף, להצבת גלאי מתכות בשערי הכניסה להר הבית נובעת, כך נראה, יותר מהזהות של מי שהציב אותם – ופחות לעצם הימצאותם של אמצעי האבטחה במקום.

זאת, שכן אמצעי אבטחה מתקדמים ואף נוקשים הרבה יותר לא מפריעים למיליוני מוסלמים לגדוש כמה פעמים בכל שנה את המתחם הקדוש ביותר לבני דת זו בערב הסעודית, הכעבה, וכן את המסגד הגדול בעיר מכה.
כך למשל, לפי כתבה של "אלערביה", השנה הותקנו 150 מגדלים של מצלמות אבטחה באזור הכעבה לרגל החאג', ובסך הכול יש כ-5,000 מצלמות במעגל סגור שפרוסות באתר הקדוש למוסלמים. בזמן העלייה לרגל פרוסים במקום כ-100 אלף שוטרים ואנשי יחידות אבטחה מיוחדות, וגם גלאי מתכות מוצבים בכניסה למקום.

בשנה שעברה הכניסו כוחות האבטחה במכה טכנולוגיה חדשה ומתקדמת לשימוש, שנועדה לעזור להם לפקח על העולים לרגל, ואשר כמוה לא תימצא למשל, בהר הבית בירושלים: צמידים אלקטרוניים שהותקנו על גופם של כל עולי הרגל, ואפשרו לרשויות לדעת את מצבם בכל פינה. בשנה שעברה הותקנו גם אלף מצלמות אבטחה סביב המסגד הגדול במכה.
אמצעי האבטחה החמורים הללו נבחרו בשל כמה ניסיונות פיגוע של מחבלים מתאבדים, בין השאר של ארגון הטרור דאעש, במקום הקדוש, וכן בגלל התמוטטות של מנוף שגרמה למותם של כאלפיים בני אדם בעת העלייה לרגל.

אז למה מה שטוב למכה ולאתר הקדוש ביותר למוסלמים אינו טוב גם בירושלים ובהר הבית, שלושה ימים אחרי פיגוע קטלני שביצעו שלושה מחבלים שהיו חמושים בנשק חם? התשובה, כנראה, קשורה בזהות של מי שמופקדים על אמצעי האבטחה עליהם. ואולי פשוט יותר: התשובה לשאלה הזאת היא מילה אחת פשוטה: פוליטיקה.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

עוד דוגמה מהדו פרצופיות המכוערת של הרפורמים שצצה בפרשיית הכו

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 12:13

פולמוס רפורמי: האם המאבק על הכותל פוגע במאבקנו למען הפלסטינים ונגד הכיבוש?

בשבועות האחרונים מתנהל מעל דפי אתר הארץ באנגלית פולמוס רפורמי: האם המאבק על הכותל סותר את מאבקה של התנועה הרפורמית למען הפלסטינים ונגד הכיבוש הישראלי.

סיימון צימרמן, יו"ר ארגון IfNotNow, ארגון שחבריו מזוהים עם התנועה הרפורמית ואשר חרט על דגלו מלחמה "בכיבוש הישראלי", פרסמה בסוף השבוע שעבר מאמר זועם באתר עיתון "הארץ" באנגלית ובו טענה כי העיסוק של חבריה בתנועה הרפורמית במאבק על הכותל מהווה הפניית עורף למאבק הפלסטיני, לטענת צימרמן, "בשעה שעזה נחנקת, כשהכיבוש מגיע ל50 שנה, וסיפור האהבה בין ביבי וטראמפ פורח, הנושא היחיד שהמנהיגים היהודים בארה"ב עושים ממנו "סצנות" הוא "תפילה שוויונית בכותל".

מאמרה של צימרמן עורר סערה רבה ברשת בקרב פעילים רפורמים שטענו בלהט שאין כל סתירה בין הדברים וכי לצד המאבק על הכותל, התנועה הרפורמית מצטיינת בהבעת ביקורת חריפה על מדינת ישראל ובעמידה לצד הפלסטינים.

רנה סינגר, מנהיגה רפורמית צעירה המתלמדת להיות "רבה" פרסמה מספר ימים לאחר מכן מאמר חריף משלה, גם הוא באתר הארץ ובו הגיבה על טענותיה של עמיתתה במאמר שכותרתו: "היהודים הרפורמים חייבים לבחור בין הכותל והפלסטינים? זה שגוי ומעליב". במאמרה מציגה סינגר בגאווה דוגמאות רבות לעמידתה של התנועה הרפורמית בכלל ויו"ר התנועה, ריק ג'ייקובס בפרט, בחזית ההתקפות והביקורת נגד ישראל בסוגייה הפלסטינים ובהפיכת הביקורת נגד ישראל לחלק מרכזי ביחסי ישראל עם יהודי התפוצות.

כדוגמא לדבריה מציינת סינגר את פגישתו של ג'ייקובס יחד עם משלחת מנהיגים רפורמים מארה"ב עם אבו מאזן במרץ האחרון. יצויין כי חוסאם זומלוט, המשמש כשליח הפלסטיני הבכיר לארה"ב, אמר בסיומה של אותה פגישה כי המשלחת הרפורמית ואבו מאזן ראו במהלך הפגישה "עין בעין" את הנושא המדיני מול מדינת ישראל. והוסיף כי לא מדובר בפגישה חד פעמית.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G], אחד שחושב שיודע, אני פה, ברוך, גיוואלד, הכתב התורני, חזק ביותר, טראמפ, מינה, פך שמן ו־40 אורחים