אשכול מודעות למלחמה בפגעי הטכנולוגיה ומודעות מעניינות אחרות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

Re: אשכול מודעות למלחמה בפגעי הטכנולוגיה ומודעות מעניינות אח

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 02 פברואר 2017, 22:04

הסוויטש

הגמרא במסכת ברכות מספרת על פותר חלומות אחד שציער את רבא ומן השמים סובבו שהמלכות הענישה אותו, ודנו אותו למיתה משונה וכך עשו לו כופפו בכח רב שני עצי דקל שהיו נטועים בשורה אחת עד שהגיעו זה לזה – ואז חיברו יד ורגל של הנדון לעץ אחד הכפוף – ואת היד ורגל השניים חיברו לעץ השני הכפוף – ואז… שיחררו את התפיסה מהעצים – ואז החלו העצים לשסוע את גופו של הנדון תוך כדי מאבק מזעזע באיתני הטבע, בלתי ניתן לתיאור…
ובכן… המחזה יכול להמחיש לאדם את הכלל הידוע שאי אפשר לפסוח על שני הסעיפים, פשוט לא קיים באדם מנגנון הנותן לו לחיות בתוך שתי עולמות סותרים.
ואולי זהו גם ההסבר בדבריו הנוקבים של אליהו הנביא בהר הכרמל, עד מתי אתם פוסחים על שני הסעיפים אם ה' הוא האלוקים לכו אחריו ואם הבעל הוא האלוקים לכו אחריו.

והמפרשים הקשו וכי כיצד יתכן שאליהו מוציא מפיו לכו אחר הבעל…

אכן למתבונן במנגנון קבלת ההחלטות של הנפש – יבחין שהבסיס להחלטות הנעשות בין טוב לרע הוא "כח" בחירה, שנתן הבורא יתברך בלב האדם, שיש לו כמין "הגה" אשר ברצותו מסובבו לצד ימין וברצותו מסובבו לצד שמאל… ואף שהוא חותך לצד שמאל הוא הוא מוביל את העגלה במקרה הטוב לדרך ללא מוצא או לדרך המסתיימת בריסוק בתהום, אבל בינתיים עד שיתקע שם, העגלה נוסעת כרגיל ממש.

אבל כל זה דווקא אם בוחר או רק בטוב או רק ברע, אבל מי שבוחר בשני הדרכים ביחד, כאן אין העגלה נוסעת כלל, אלא מקרטעת בין הון להון עד שגלגליה שומטים ונוסעיה אבריהם מתפרקים, ואף הסחרחורת הפוקדת אותם אינה סחרחורת נורמטיבית. והטירוף הוא נחלתה, יכולת התושיה וכח ההחלטה יוצא מכלל שליטה… וההגה מעצמו עושה כבתוך שלו… כי כח הבחירה נוטרל…

או אז פונה אליהם אליהו, עד מתי?! הנכם נעים כשיכור, עד מתי הנכם מפקירים את הגה ההחלטה, עד מתי הנכם מנטרלים את כח הבחירה?! למה לא תבינו שאין אפשרות בטבע האדם לבחור בשניהם כאחד, הלא תדעו שהבחירה הוא או בטוב – אם ה' האלוקים… או ברע… אם הבעל הוא האלוהים… חזרו לבחירה הטבעית. ואז יחזור אליכם הכח הנורמטיבי של הבחירה.

ואז, ודווקא אז, תוכלו לקבל החלטה.

ובקיצור: קודם כל צריך להחזיר לאדם את כח הבחירה ואחר כך – תהיה לו את האפשרות לבחור.

ובכן, אדם שמתכנן לנווט את ספינת חייו בדרך לא דרך – מבלתי לאחוז בהגה של כח הבחירה ולקפץ באחת בדרך התורה עם הצצה אל מקסמי ההבל שבאינטרנט ובסרטים הרי פשוט וברור – שהוא שומט מתחת יד שליטתו את הכח החשוב ביותר שניתן לאדם והוא כח הבחירה…

והנה גם הנה הוא נקרע לאט לאט בין שני עולמות, ארונות החשמל שלו מקצרים שוב ושוב, הלב החם שוב אינו חם כלל ועיקר – אותיות הגמרא מקפצות ממנו מידי פעם אל עבר חלום התהיה, העינים הבוהות המזגזגות כעין זכוכית המושתלת אינם יודעות מנוחה, בהנאה מן הלימוד, התענוג מן החיים הרוחניים, כבר ממנו והלאה – גם ההצצה לעולם הבוהו אינה משביעה כלל ועיקר, המנוחה והשלוה הפוקדת בקביעות את מי שנהנה באמת – הפעם לא הגיעה, החלל הריק והשממון מדקדקים ומדכדכים, גם המצפון אינו שקט ומפזם על ידי בת קול שמפוצצת ומהדהדת, הפתון לכל האכזבות, הוא להציץ עוד פעם בהיכל הבוהו ושוב חוזר חלילה… ההופעה בהיכל בית המדרש משגעת את הנפש השסועה, והסיפור של אותו אדם הנקשר לשני עצים מתחיל להיות מוחשי…

שוכב לו אותו מאן דהוא על מטתו בוהה, ודומה, והנה הוא מעפיל אל הר הכרמל מטפס ומטפס, מתגבר על אבני נגף וקוי מכשול, סוף לכל, הוא מגיע לפסגתו וכאן מתגלה אליו סודו של אליהו. עד מתי, עד מתי, עד מתי תאבד את כח הבחירה שלך.

אם ה' הוא האלוקים עשה סוויטש והכנס לבית המדרש.

ואם הבעל הוא האלוהים, וגיבורי הסרט הנאלחים הם תענוגי הנצח שלך, לך, לך אחריהם עד עולם.

אבל, חזור נא – אל כח הבחירה שלך ותחליט.

עשה נא בני יקירי סוויטש אל חיי הבחירה.

ה' הוא האלוקים.

ה' הוא האלוקים.
עזר

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 02 פברואר 2017, 22:05

הצילה משאול נפשי

ברגע הראשון כשראיתי אותו באוטובוס, היה נראה לי שהוא מוכר לי מאיזה מקום, אך לא הצלחתי להיזכר מהיכן, עד שפתאום נזכרתי, הרי זה ר' שמעון האברך המופלא, החברותא שלי לשעבר מהכולל.

התקרבתי אליו, והתכוננתי ללשבת לידו ולשוחח עימו שיחת רעים ולהתענג על דברי תורה מתוקים כימים מקדם, אך כשהתקרבתי יותר וראיתי מה יש לו ביד, תקפו אותי הלם וזעזוע נוראים.

למרות שרציתי מאד לשוחח עימו ולנסות לבדוק האם אוכל לחזק אותו בחזרה, אבל היה ברור לי שלידו אני לא יושב גם אם אאלץ לעמוד כל הדרך הארוכה.

החלטתי לנסות לשוחח איתו כשאני עומד מלפניו, קראתי בקול רם, שלום ר' שמעון! הוא שמע אותי ותוך כדי שעיניו נעוצות במסך, הוא עונה לי שלום מי זה ר' חיים? הרבה זמן לא נפגשנו, בא תשב לידי יש מקום פנוי.

אמרתי לו שכל עוד המכשיר בידיו אני לא מוכן להסתכן לשבת לידו. אל תגזים הוא אומר לי זה כל כך נורא?! עניתי לו, האם הית יושב ליד מחבל מתאבד עם מטען חומר נפץ מוכן להפעלה?! נו, אל תגזים הוא עונה לי, זה עד כדי כך?! זה יותר מסוכן, עניתי לו, שם זה סכנה על הגוף, כאן זה איבוד הנשמה לנצח, והרי אתה יודע שגדול המחטיאו יותר מן ההורגו.

טוב שמעתי, בסדר, אז אני אשים את זה בכיס, הוא ענה לי כשהוא עדיין לא מסיר את עיניו לרגע מן המסך, כעור דקה הוא הצליח להיפרד בצער לכמה דקות מהמכשיר, הניחו בכיסו ונפנה לשוחח עימי.

מיד בתחילת השיחה שאלתי אותו – שמעון, מה קרה לך? אתה לא יודע שהמכשיר הזה הוא סכנה גדולה לכיליון רוחני וגשמי? שיש בו את כל הדברים האסורים והגרועים שבעולם? שאלפי משפחות נהרסו והתפרקו בגללו? שאלפי יתומים ויתומות מחיים מבכים על הוריהם שהתגלשו לשם? ואלפי הורים מבכים על ילדיהם שהתנדפו בעמקי שאול האינטרנט.

רציתי להוסיף לו עוד כמה משפטים כגון שגם גדולי ישראל אסרו את המכשירים האלו באיסור חמור. ושזה חילול ה' גדול שהוא משתמש בכזה מכשיר אפילו אם הוא צריך את זה "רק" להודעות. ואחד שוגג ואחד מזיד בחילול ה' שהוא עוון גדול ונורא, אבל את המשפטים האלו החלטתי לא להגיד לו, כי הבנתי שזה בטוח לא ידבר אליו…

בא אני אסביר לך הוא החל לענות לי, ולהרצות בפני את "משנתו" הסדורה בנושא, כבר מזמן התחבטתי בשאלה האם לקנות אייפון. זה לא שאני מנותק מהאינטרנט, הוא ממשיך את הרצאתו, בשביל זה יש לי הרי בית פרטי וחדר פרטי ומחשב פרטי. וכשאני סגור בחדר אני יכול לראות מה שאני רוצה…

ומה עם הילדים אני שואל? להם אני מרשה רק לראות סרטים "מצונזרים" "חינוכיים" שעברו אישור של "אישי חינוך" ו"רבנים", וגם כמובן יש את 'ככר השבת' שאפשר לראות שם הכל חופשי אפילו בלי להתחבא ב'חדרי חרדים'…

כבר מזמן אני בדעה שזה לא שיטה טובה לחנוק ילדים ולהפוך אותם ל"מצומצמים", ובכלל אתה יודע הרי שמדובר באתרים "חרדים", אמנם יש שם הרבה רכילויות ולשון הרע, וגם גדולי ישראל יצאו נגדם, אבל אני בכלל לא מבין מה הבעיה שם…

מה כל כך גרוע שהציבור ידע איזה מחלוקת רצינית עומדת לפרוץ בציבור החרדי בשבוע הקרוב… ומה אמר הרב… נגד… ושהמשטרה תפסה את העסקן… בחשד רציני שהוא קשור לפרשת השוחד שנתן… ל… ועוד הרבה חדשות "דרמטיות" מעניינות…

וחוץ מזה אתה הרי יודע שהרבנים יצאו גם נגד קווי ה"נייעס", שמלאים באותם דברים שיש באתרים ה"חרדים", אתה לא מבין שזה לא קו נכון לחנוק את הציבור ממידע חיוני?! כמו שכבר מזמן טוענים את זה באתרים ה"חרדים"…

ולפני שהוא ממשיך בהרצאתו המרתקת הוא לקח אויר לנשימה, ואז הוא ממשיך, לקנות 'אייפון', שכולם יראו, את זה לא העזתי לעשות. אבל אחרי ששמעתי בערוץ רדיו "חרדי" את קולו החי של היועץ של… מושמע ברמה, והוא אמר מפורש שהחרדים צריכים להפסיק להתרחק כל כך מהחילונים, וכדאי שהם יכירו יותר את ה"תרבות" שלהם בשביל שהם לא ישנאו אותנו, והוא גם אמר מפורש שהרבנים צריכים להבין שהגיע הזמן לשנות את המדיניות הקנאית שלהם… החלטתי שזהו זה, אני מצפצף על כולם, ועושה מה שבא לי, ואני הולך על זה עד הסוף… אף אחד לא יכתיב לי מה לעשות… ראיתי שאין עם מי לדבר, וכמעט שעזבתי אותו בחמלה, אבל החלטתי בכל אופן לנסות לשכנע אותו.

תגיד לי, אמרתי לו, אתה מעודכן בחדשות? ודאי! הוא עונה לי – מה זה מעודכן – 'און ליין', כל תאונה וכל פיגוע, כל אסון וכל אירוע, אני מקבל ישר דיווח למכשיר אפילו עם תמונות. המשכתי ואמרתי לא אם כן אולי שמעת על השריפה הנוראה של ששת בני משפחת שאער ברחובות, ושל שמונת בני משפחת אטיאס שנשרפו במכונית בדרך לטבריה?! ואולי גם הגיע לאזנך האסון של שריפת ר' דן דניאל שנשרף במכוניתו והשאיר 13 יתומים שהקטן בן 6 ימים, והגדול חתן 3 שבועות לפני חתונתו? והאם לא שמעת על מרת אסתר דוידוביץ מירושלים שנפטרה פתאום והשאירה 12 יתומים?

ומה עם האברך ר' אהרן אייזנבך בן 30 שפתאום לא קם בבוקר והשאיר אלמנה ויתומים? והאסון המחריד של הבחור משה יהודה לייב שארף שכמה שעות לפני חתונת אחיו לא קם בבוקר, ובמקום שיוליכו הוריו את אחיו לחופה הם הובילו אותו לקבורה.

אתה לא מעודכן באיומי ההשמדה הגרעיניים שמגיעים מאיראן?! המשכתי ושאלתי. ועל האיומים של אסאד, והמורדים בסוריה, שמאיימים בחיסול מדינת ישראל, ועל התחמשות ואיומי ארגון החיזבאללה, שיש חשש גדול שיש להם כבר אפילו נשק כימי לא עדכנו אותך?! ועל קיני הטרוריסטים מכל העולם הממלאים את מדבר סיני לא שמעת?! אתה לא שומע שראשי מערכת הביטחון וגם ראש הממשלה אומרים שישראל עומדת בפני איומים קיומיים שמאז קום המדינה לא היו כאלה איומים?!

לא שמעת שבשנה שעברה נוספו 39,000 חולים בסרטן ונפטרו 28,000 ?! אתה חרש וסומא?! על הגזירות הכלכליות הקשות לא שמעת?! והמאבק לגייס את בני הישיבות לא הגיע לאזניך?! היכן את חי בירח, או על המאדים?!

רציתי להמשיך עוד ועוד, אלא שהוא קטע את דברי, ושאל ומה זה קשור אלי? ובכלל מה זה עסק שלך מה אני עושה?

השבתי לו, בודאי אתה זוכר את המשל שאמרו חז"ל במדרש, לאדם שנסע בספינה וקדח חור תחת המקום שלו, ואמר לנוסעים שצעקו עליו, מה זה עסק שלכם מה שאני עושה, הרי אני קודח בתא שלי?! אל תגידו לי מה לעשות! אתה בטח גם זוכר את התשובה שהם ענו לו ואת הנמשל שאמרו שם במדרש!

וכי אינך מבין שאתה מסכן במעשיך את כל עם ישראל?! האם אתה לא יודע שכשאדם חוטא הוא גורם לסילוק השכינה, וגורם לחרון אף ה' חלילה, ולצרות לכל עם ישראל?!

האם אתה לא מבין שיש לך חלק בצרות שמגיעות לאנשים אחרים?! יש לך איזה הסכם עם הקב"ה שהוא יניח לך לעשות מה שאתה רוצה, והוא לא יעשה איתך מה שהוא רוצה?!

כאן הוא כבר לא יכל יותר להבליג והוא התפרץ וצעק, תפסיק עם האיומים שלך, ואל תהרוס לי את החיים!

אמרתי לו, אפשר לומר לך רק עוד דבר אחד? בבקשה הוא אמר. כשאני רואה את ההתנהלות שלך, אני נזכר בסיפור עם יהויקים.

מי זה יהויקים הוא שואל אותי? ואז סיפרתי לו מה שכתוב בנביא ובגמרא, שהקב"ה ציווה לירמיהו לכתוב על מגילה את כל הצרות העתידות לבוא על עם ישראל אם הם לא יחזרו בתשובה, ולקרוא את המגילה לפני יהויקים שהיה מלך יהודה. ומגילה זו היא מגילת איכה שבה נאמרו כל הדברים האלו, שהתממשו לאחר מכן בפועל, מאחר ולא שבו ישראל בתשובה.

ירמיהו עצמו היה בבית האסורים בגלל התוחכות "המעצבנות" והמפחידות שהוא אמר לעם ישראל בשליחותו של הקב"ה, לכן הוא שלח את המגילה אל יהויקים על ידי שליח.

כשהגיע השליח אל יהויקים, הוא אמר לו שירמיהו כתב ספר קינות, שאל אותו יהויקים מה כתוב בה? אמר לו את הפסוק הראשון 'איכה ישבה… היתה כאלמנה…' וגו', אמר יהויקים 'אנא מלכא' – אני מלך ואין זה נוגע אלי מה שכתוב שם, זה לא נאמר עלי. אמר לו את הפסוק השני 'בכה תבכה… בגדו בה…' וגו', אמר יהויקים 'אנא מלכא', קרא לפניו את הפסוק השלישי 'גלתה יהודה… ישבה בגוים…' וגו', אמר יהויקים 'אנא מלכא', והוא המשיך וקרא לפניו את הפסוק הרביעי שדרכי ציון יהיו אבלות שכל שעריה יהיו שוממים וגו' אמר יהויקים 'אנא מלכא'.

אך כשהוא קרא לפניו את הפסוק החמישי – שבו נאמר שצריה הם יהיו לראש ונמצא אם כן שאתה לא תהיה המלך, אמר יהויקים אם כן נאמר כאן שאני לא אהיה מלך, לקח והשליך את המגילה אל האש.

אבל אתה חושב שזה עזר לו שהוא שרף את המגילה והכריז שהוא מלך? הסוף היה שבית המקדדש נחרב ועם ישראל גלה מארץ ישראל, וכל הצרות שכתובות במגילת איכה התקיימו, ויהויקים מת בדרך לגלות בבל, ונבלתו הושלכה כדומן על פני האדמה הכל כמו שהנביא אמר לו.

ואתה ממש מתנהג כמו יהויקים, אתה שומע את כל הצרות הנוראות שסיפרתי לך עליהם, ושהקב"ה מתרה בנו על ידם, ואתה ממשיך בשלך, אנא מלכא! אנא מלכא! אלי זה לא נוגע. וכשאני מתחיל לקשר אליך את הדברים, ואומר לך שאולי אתה בעצמך תקבל איזו מכה, אתה שורף את המגילה – משתיק אותי…

אתה חושב שאם לא תרצה לשמוע אותי זה יעזור לך?! אתה חושב שתמשיך להגיד אנא מלכא – לי לא יקרה שום דבר, ואתה חושב שזה יועיל לך?!

כבר הספקת לשכוח מה עבר עלינו לפני שבעים ושלש שנים?!

האמת שהוא היה קצת המום מהדברים, אבל לא היה לי זמן להמשיך לדבר איתו כי היתי כבר צריך לרדת בתחנה הקרובה.

המפגש הבא שלי עם שמעון היה כעבור זמן, כשביקרתי בירושלים ונכנסתי אחרי התפילה בזכרון משה לחנות הספרים הסמוכה. מיד כשראיתי אותו הבחנתי שעכשיו אין לו את המבט הזחוח שהיה לו במפגש הקודם. דוק של עצב עמוק היה נסוך על פניו, ועיניו היו כבויות.

שלום ר' שמעון, מה שלומך שאלתי אותו, הוא הרים את עיניו והסתכל בי במבט עצוב, אוי כמה שצדקת ר' חיים הוא אמר לי, מאז שפגשתי אותך הבית שלי התפרק, אחד הילדים שלי ירד מן הדרך בזכות המכשיר הזה, את הבן השני הצלחתי איכשהוא להציל ברגע האחרון, ואני עצמי שבר כלי, חיי אינם חיים.

אני מנסה לצאת מזה אבל מה אפשר לעשות, אני כבר מכור לזה… וכאן הוא נשבר והתחיל לבכות, ואף אני בכיתי איתו…

לאחר שהוא נרגע קצת אמרתי לו אל תתייאש, נתתי לו מספר טלפון של ארגון שעוסק בגמילה מאינטרנט, ואיחלתי לו שיצליח לצאת מזה במהרה ולשקם את חייו ההרוסים, אמן ענה לי בשפה רפויה, תתפלל עלי הוא המשיך ואמר כשדמעות זולגות לו במורד לחייו.

לפני שעזבתי אותו אמרתי לו, מאז שפגשתי אותך מטרידה אותי מאז שאלה קשה, איך אברך יקר כמוך שהיה בן עליה מופלא, סמל ומופת בכל קנה מידה נכונה, הגיע לרפש והזוהמה אליהם הגעת?

שאלה נכונה, הוא אמר לי, האמת שבחיים לא חלמתי שאגיע לזה, אבל הכל התחיל מהמחשב התמים שקניתי לכתיבת דברי תורה…

כבר בשעת הקניה שאל אותי המוכר אם אני מעוניין להוריד את הקליטה האלחוטית שלו, ולהתקין עליו תוכנת חסימה לאינטרנט, אמרתי לו שאני לא יודע בכלל מה זה אינטרנט, וזה בכלל לא מעניין אותי, ואין לי שום צורך בזה… המוכר היה עקשן, והוא אמר לי שמחשב לא חסום זה כמו לנהוג על סמיטריילר בירידה מהכרמל לנשר, או על רכב מציבושי בירידות לטבריה, ללא בלמים, וזה כמו ללכת על שפת הגג של מגדלי עזריאלי בעניים עצומות.

הוא הוסיף ואמר, שהוא גם מכיר אישית הרבה שאמרו לו את אותם הדברים, אבל היום הם כבר עמוק בשאול תחתית.

אבל זה לא עזר, סמכתי מידי הרבה על עצמי… לקחתי את המחשב כמות שהוא ויצאתי. אבל מה אני אגיד לך כמה שהוא צדק… זה הגיע הרבה יותר מהר משחשבתי… היה זה כעבור מספר ימים, בשעת לילה מאוחרת… כשכולם ישנו וישבתי לבד ליד המחשב… כשאף אחד לא רואה אותי [?!]… החלטתי שאני רק אציץ לרגע לבדוק מה זה אינטרנט… ומה כל כך גרוע שם…

בתחילה חיפשתי מציאות באתרים שמוכרים 'יד שניה'. אח"כ נכנסתי קצת להציץ באתרים ה"חרדים"… ומשם היתה הדרך קצרה להגיע להיכן שהגעתי…

ואני יכול להגיד לך כאחד שנמצא שם, שכמה שילחמו נגד הדבר הזה, אין לך כלום לעומת ההרס והחורבן שהוא גורם… ואין לך מושג כמה קלה הנפילה… אפילו עוד יותר מהמשל שאמר לי המוכר על מגדלי עזריאלי…

הוא הוסיף ואמר, אתה הרי כותב סיפורים, אנא תפרסם את הסיפור שלי תשנה את השם אבל תכתוב, חובה שכולם ידעו את זה, שידעו כמה הרס וחורבן מבא הדבר הזה, ושלאף אחד אין ביטוח נגד הנפילה… ומוטב רגע אחד קודם, כי יותר קל להציל עציץ משבירה, מאשר להדביק את השברים…

יצאתי מחנות הספרים, והדבר הראשון שעשיתי כשהגעתי לביתי, היה לכתוב את המאמר הזה, כי בהצלת נפשות, מחר לפעמים כבר מאוחר…
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 02 פברואר 2017, 22:05

(כמעט) הייתי שם.

הס הושלך ברחבת הכותל המערבי שהמתה מאדם. יותר מעשרים אלף איש הצטופפו שם, אנשים נשים וטף. אפי' עוללים ויונקים נראים כאן בעגלות ועל כתפי אביהם, בתחושה של עשיית הסטוריה. עצרת של פעם בדור – "עצרת האו"ם – אום אני חומה". מכאן עוברת העצרת בשידור חי לכל הארץ והעולם, בכל נקודות הלוין.

על הבמה נצפים כל גדולי ישראל מכל החוגים. לא יאומן כי יסופר אך זו מציאות. אני צובט את עצמי לראות אם אני לא חולם, אך גם בחלום זה לא יכל להיראות כה אמיתי. הגרי"ש אלישיב שליט"א במרכז הבמה, מימינו הרב עובדיה יוסף והאדמו"ר מגור, וחתנו הגר"ח קניבסקי, משמאלו הרב שטיינמן, הרב וואזנר והאדמו"ר מבעלזא. רבי דוד אבוחצירה והאדמורי"ם מתולדות אהרן, ר' גרשון אדלשטיין ור' שמואל מרקוביץ, ר' דן סגל ליד ר' אברהם יהושע סולובייצ'יק, ר' מנדל ור' ישראל הגר ליד הרב רבי אמנון יצחק והרב ישראל מאיר לאו, היושב ליד ר' טוביה ווייס גאב"ד ירושלים, חצי מהרחבה מלאה ברבנים, דיינים וראשי ישיבות מכל גווני הקשת וא"א לפורטם כי רבים הם, ע"כ יהיו בעיניכם וכו'. כן כל המחיצות וההבדלים התבטלו, אל מול פני הסכנה. יש כאן הרבה קונפליקטים ואולי מחוסר זמן המשבקי"ם לא סידרו מספיק נכון את הבימה, אבל אף אחד לא מחפש כאן כבוד, במקלט מפני האטום האינטרנטי המחטיאו יותר מן ההורגו. אך אולי דווקא כך. הרב הממלכתי מהרבנות ישב ליד הרב של קנאי העדה החרדית, כדי שתמונה אחת תדבר יותר מאלף מילים. קוצנזוס. כדי שגם הממלכתיים יבינו את גדול המעמד וחומר המצב, שאין עליו שום חולק.

פני כולם חורשים קמטים, תחושה של כובד ראש אדירה אופפת את כולם. העצרת שאורגנה במהירות הבזק ובימינו כדור הארץ קטן מתמיד. תוך 48 שעות ידע כל הכפר הגלובלי ש"וועדת האו"ם" (אינטרנט ומחשבים) האמיתית היא כאן. "עצרת תפילה תשובה וזעקה לפני בורא עולם על שואת האינטרנט המחריבה את העולם" זועק השלט שנתלה מעל הבמה. "כי נמכרנו אני ועמי להשמיד להרוג ולאבד" זועק שלט אחר ו"אבינו מלכינו כלה משחית ועוון ושמד מבני בריתך" יודעי דבר יודעים לספר על הסיפורים המחרידים הבאים לשולחן הדיינים והרבנים וכבר זמן רב שהדבר בדיונים. פתרונות קלים אין בנמצא, אך בכל יום שעובר עוד נפשות יהודיות טהורות נופלות באש, של "כל באיה לא ישובון".

לפני העמוד ניגש הרב נתן צבי פינקל שליט"א וקורא פרקי תהילים. המנחה הסביר שכיון שהישיבות הקדושות המה פך השמן הטהור שעליו צריך לשמור מכל משמר, מתאים שדווקא ראש הישיבה הגדולה בתבל, הוא זה שיזעק את זעקת הישיבות. הפסוקים נאמרים בזעקת ההמון ותבקע הארץ לקולם. בתפילה לפני מלחמת המפרץ בתשנ"א שהיתה כאן, לא היו זעקות כאלו.

ראשון הדוברים פתח רשכבה"ג מָרָן הגרי"ש אלישיב שליט"א. 101 שנות חיים של תורה ויר"ש נראים על המסך, לעיני האלפים. הרב אלישיב לא שלח הפעם שליחים או דוברים לחומר המצב. הרב פותח ואומר: אנו מבקשים "ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם". זכינו כאן לא רק לבקש אלא גם לפתוח פתח של מחט ולעשות בעצמינו, את מה שבקשנו. נאספנו לתפילה וזעקה על הנסיון הנורא, שלא היה מימות עולם – טומאת ע"ז, ג"ע וש"ד, בכפתור אחד. הגרי"ש הקריא את דברי הגר"א ב"אבן שלמה". "לפי שהדורות מתמעטין והולכין והערב רב מתגברין, לפיכך הוצרכו חכמי הדורות שבכל דור ודור לגזור גזירות וסייגים חדשים, לגדור הפרצה שפרצו הערב רב" ואז קרא הישיש ממרומי מאה ואחד שנות חייו, תוך כדי שעיני הבדולח זולגות דמעות רותחות: "אי איישר חיילי הייתי גוזר יחוד על המכשיר הזה"! מה שודאי זכותי לתקן, שמידי שנה בתאריך זה תתקיים עצרת זו על עניני הקדושה והטהרה. ואז פנה אל כל הציבור וביקש: ברכוני שאזכה להיות כאן עם כולכם בשנה הבאה, ח' תשרי בין כסה לעשור, חיים כולכם היום. ויען כל העם ברעם אדיר – אמן! אשרי אוזן שמעה זאת!

הג"ר בערל פוברסקי שליט"א קרא פסוקי תהילים וי"ג מידות, וקול השופר חזק מאוד ותהיה הארץ לחרדת אלוקים.

אחריו קם מַרַן הרב עובדיה יוסף שליט"א והדגיש את הזכות שיש כאן לאחד את כל שכבות הציבור. איזה טעם היה לכזו עצרת אם היא היתה מגיעה רק מהכיוון של הקנאים, הפרושים, החסידים או המתנגדים?- שאל הרב. זה היה נראה כחומרא בעלמא, כעוד קנאות הראויה לפנחס קנאה, משהו בנוסח אשכנז או הידור לבית בריסק. אך כאשר כולנו כאן אנו מראים שאין כאן חומרא, אין כאן חסידות, אין כאן הידור, סלסול ופלפול. יש כאן אנושות, יש כאן יהדות, יש כאן דברים הנוגעים ל"אביזריהו" שיהרג ואל יעבור עליהם. כולנו עברנו בברית בערבות מואב בערבות עבור כל כלל ישראל, חסידים וליטאים, ספרדים ותימנים. וכאן הצטרף לאיסור היחוד של הגרי"ש אלישיב אם יצטרפו אלינו כל חכמי הדור, וביקש להוסיף איסור כניסה מוחלטת של פלפונים לא כשרים בפעולה לבית הכנסת, וכאן הרים קולו וקרא: אין שום ביהכנ"ס בכל העולם מארגנטינה ועד מרוקו, מאלג'יר ותוניס עד וילנא ואומן, שנהגו להכניס לתוכו טלויזיות! מה זה היה לנו? היש לך צלם בהיכל גדול מזה?

הג"ר דוד אבוחצירה שליט"א קרא סליחות בנוסח עדות המזרח את ובפיוט "עננו אלוקי המרכבה עננו" כל הציבור האדיר החרה אחריו, מקאם אחרי מקאם.

מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א נקרא אל המקרופון, ובקול בכי נשנק קרא: "כי נמכרנו אני ועמי להשמיד להרוג ולאבד" רבש"ע, למה נגזר על יהודי ממוצע בן דורינו להיות מחובר לכל תועבות תבל ולשחות בביוב נורא זה, של מינות והשחתת המידות? למה עליו לדעת מה גוי שפל עושה בקצה העולם? "ידי נשים רחמניות בשלו ילדיהן" וקונים להם כל מיני מכשירים. "תשתפכנה אבני קדש בראש כל חוצות, בני ציון היקרים המסולאים בפז" – בחורים צעירים בני חמש עשרה, נחשבו לנבלי חרס, בנבלות נוראה של טומאת הדור. אשרינו שזכינו לקיים את ההפטרה שקראנו בשבת שובה – "תקעו שופר בציון, קראו עצרה קבצו זקנים אספו עוללים ויונקי שדיים יצא חתן מחדרו וכלה מחופתה וגו' בין האולם ולמזבח יבכו הכהנים מבקשי ה' ויאמרו חוסה ה' על עמך ואל תתן נחלתך למשול בם גויים".

וכאן קרא: מי זה הגויים? כמה ערבים, כמה מחבלים? גויים זה הטומאה השפלה של הגויים המזהמת אותנו "גדול מחטיאו יותר מן ההורגו".

וכאן אני מבקש שלא יסתיים כאן הערב וכ"א יחזור הביתה ויאמר "שלום עלי נפשי"! הרבנים יעשו עבורי את העבודה… עלינו להקים וועדות, ליצור תודעה, להדפיס הלכות והשקפה, ולצאת מעתה במלחמה חרמה! וכאן הקריא שורה של רבנים ועסקנים, שישבו מיד אחרי החגים לעסוק בגדרי הענין.

אני עוצר רגע ומסתכל ובוחן, וכמעט אף אחד מהציבור לא מסריט ולא מצלם (חוץ מאתנו העיתונאים) כולם מפנימים את גודל המעמד ישר אל המח והלב, שלא ישאר טמון בכרטיס הזכרון של המצלמה, או ביו. אס. בי.

הרב שטיינמן מסיים, על זכות האחדות שבאסיפה זו, איך שסוף סוף כנסת ישראל מצאה נושא שכולי עלמא מודה, שאין עליו עוררין, בעיה של כולנו מגדול ועד קטן. ואחדות זו עצמה הינה סגולה למגר את כח החטא, השוטף את העולם במבול של טומאה. עושה השלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו.

הג"ר דן סגל שליט"א קרא שוב פרקי תהילים וי"ג מידות. וכאן פונה אל הציבור לזעוק שבעים פעם(!) אנא ה' הושיעה נא. בהדגישו את דברי הרמב"ם שבימים אלו הזעקה יפה להתקבל. במצרים היינו שקועים במ"ט שערי טומאה וה' הושיענו ע"י ש"ויאנחו בני ישראל מן העבודה ויזעקו", היום נמצאים אנו בשער הנ' כידוע מהאוה"ח הקדוש [אינטר=תחתית, נ=50 טומאה], ושער הנ' הוא, שהכל נראה נחמד וורוד. רעל בעטיפת צלופן, כרת ומוות בתחושה של כיף, גיהנום בכיף, רח"ל! כאן צריך זעקה מיוחדת. שוב כל הציבור האדיר בזעקה ותהי הארץ לחרדת אלוקים. אתה רואה אנשים בוכים מרימים ידים כורעים ונופלים על פניהם, חוסה ה' על עמך. כמה אנשים מתעלפים מהדוחק והמאמץ. הצלה. אך אתה חש שהשכינה עמנו כאן. ממששים את ה"בהמצאו".

לאחריו ניגש האדמו"ר מגור שליט"א וקרא: מורי ורבותי, תורה, חסידות, הלכה, חסד, חומרות, הידורים יש הרבה בעולם, אך קדושה, צניעות ושלום הינם דברים נדירים מאוד, שהשטן נלחם בהם במיוחד, ובפרט בדור זה. זהו צו השעה ובלי היסוד הכל פגום. כאן באסיפה זו זכינו לחזק את הדברים האלו במיוחד. כל מקום שיש טומאה יש פירוד וכמו שנא' "לתאוה יבקש נפרד". ומידה טובה מרובה, יתן ה' שתשרה שכינה במעשה ידינו, ברכה והצלחה.

הרב רבי אמנון יצחק שליט"א לקח את רשות הדיבור ואת תשומת ליבו של הקהל כאשר קרא ושאל: מטעם מי נאספנו כאן בכותל? מטעם קופת העיר או ועד הרבנים?

ותוך כדי דיבור ענה: מטעם כל הקופות! אנו מתקנים את הגשר במקום לבנות בית חולים. אנו נחסוך כסף לכולם אם לא יהיו עבירות, אם לא יהיו חטאים – לא יהיו אסונות ולא חולים. לא יצטרכו כסף לממן כ"כ הרבה טרגדיות! כאן גדולי הדור נאספו ואספו את הדור אל משמעתם לא רק לעניני צדקה וכסף, אלא לרוחניות ומלחמה בסטרא אחרא ובשפיכות דמים, של שריפת נשמות כלל ישראל.

הרב אמנון פורץ בבכי וזועק: זוהי שואה! בשואה האנשים הגיעו ברכבות למשרפות באושוויץ, והיום המשרפות מגיעות אל האנשים, במהירות של 10 מגה בייט לשניה. מי ינקום את דמם נפשם ונשמתם של הנספים הללו, ההולכים לאבדון, לכרת של נצח נצחים. בואו ונזעק: אבינו מלכנו חמול עלינו ועל עוללינו וטפינו!

בשם ה' נעשה ונצליח. אך לא מבקשים מאתנו להצליח, מבקשים מאתנו לזעוק ולהריע. אל נחשוב שאנו ראשונים בהסטוריה! כבר בזמן עזרא הסופר (יומא סט:) היה יצה"ר נורא ומשיכה לע"ז. כל אחד היה מוציא יראתו מחיקו, איזה מחזיק מפתחות של דגון זהב נכנס לבית הכסא ומחבקו ומנשקו, ונהיה עובד ע"ז. מה עשו? לא עשו כלום! אספו את העם וצעקו בייא בייא – "לשון זעקה וקובלנא"."הוא זה שהחריב ביתינו והרג לכל הצדיקים, והגלנו מארצנו ועדיין מרקד בינינו. כלום נתת לנו יצר זה אלא לקבל שכר לא הוא ולא שכרו". רבש"ע אין לנו פתרון. א"א להצמיד מצלמת ריגול לכל אחד 24 שעות ביממה, קח את היצר הזה, אנו לא מסתדרים! בואו ונצעק גם אנו כולנו יחד: בייא בייא! שלש פעמים. ואתה שומע את כל הרחבה מזדעזעת בקול שאגה: בייא בייא! ועיני כולם תלויות כלפי שמיא שמא גם הפעם יפול פתקא מן שמיא: אמת! בספונטניות נשמעת שירה אדירה "הקב"ה אנחנו אוהבים אותך".

הרב אמנון לא מרפה. הוא מוציא מחיקו אתרוג עם פיטם וסכין, חולקו לפלחים, ומברך בקול שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. ("אתרוג" עוד יעשו קופה מזה…) הקהל שואג אמן! והרב מסביר את השהחיינו על האחדות, שסוף סוף מותר לאשכנזים, ספרדים ותימנים להתחזק יחד. באושוויץ לא שאלו כל אחד באיזה נוסח אתה מתפלל, וגם האטום האיראני והאטום האינטרנטי לא שואלים. אם התאחדנו נגד האינטרנט נינצל ממנו. והקהל שוב שואג: אמן!

הג"ר חיים פנחס שיינברג שליט"א עטור בטו"ת נגש לקריאת תהילים ואמירת אבינו מלכנו בבכי והתרגשות פסוק בפסוק.

הרב ישראל מאיר לאו שליט"א קיבל את רשות הדיבור. תמצית דבריו היה שמן הראוי היה להזמין לכאן גם את האפיפיור הנוצרי והמופתי המוסלמי, כדי לקיים הייעוד, "וייראוך כל המעשים". כל האומות מתקלקלים בדברים שגם להם אסור. אצל הגוי המושג משפחה התבטל ובא במקומו אינטרנט, אך ודאי ראוי שקודם היהודים יתאחדו, וכמו שב"ה קורה כאן עכשיו. הוא הוסיף והדגיש שאמנם יש בזה לפעמים היתר דחוק של צרכי פרנסה. אך דא עקא, מפה מתחילים הנפילות, וכמו שנאמר "בנפשו יביא לחמו", מביאים עוד כמה שקלים הביתה, אך בסוף אין בית. ואם כאו"א היה מפנים הכלל שגדול המחטיאו יותר מן ההורגו לא היה מסתכן בנפשו כדי להביא פרנסה בדרך הקרובה אל האיסור.

הג"ר אביעזר פילץ שליט"א ראש ישיבת תפרח היה נציג ראשי הישיבות בדבריו, הוא שואל את השאלה הידועה על היעוד שנא' לעתיד "וגר זאב עם כבש ונמר עם גדי ירבץ" הרי גם בתיבת נח היה מציאות זו וא"כ מה גודל ההבטחה בזה? והתירוץ הידוע, שאחדות תחת אסון אינה מוכיחה שלום, אלא כורח המציאות, כל אחד דואג לעצמו. משא"כ לעתיד יהיה אחדות ושלום בבריאה, מכח שכל הנבראים יעשו כולם אגודה אחת לרצון ה' בלבב שלם.

זכינו להתאחד אל מול הסכנה הרוחניות כדי לעשות רצון ה', לפני שיהיה עלינו לבא לכאן ח"ו, תחת איום מלחמה משונאי ישראל הקרובים והרחוקים. אך עלינו לדעת שסביבנו יש מבול, מבול של כפירה ומינות, של זימה ופריצות, מבול של הריסת האנושות ויסודי הדת. רק התורה הינה תיבת נח המצילה מן הסביבה. אך רח"ל במשך זמן רב, מצטבר זבל בקומה תחתונה של התיבה ומאיים להבאיש את כל התיבה, מספיק "חם" אחד בישיבה להרוס את כל התיבה, את כל הישיבה, ולקדוח חור אל עבר זוהמת מי המבול. עלינו למצוא גדרים לעמוד בפרץ כי בנפשינו הוא!

אחרון הדוברים היה האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א. הוא נעמד בדבריו על כך שבדרך כלל מנהג בית אבותיו וקהל עדתו נמנעים לבא אל הכותל המערבי, בגלל הכיבוש הציוני. אך על מול שואת האינטרנט כל המלחמות האחרות מתגמדות. המדינה לא אשמה בזה שיש לך במחשב אינטר-מת פרוץ. והביא את משל החזו"א הידוע על התותחים הישנים שצריכים לדעת, איפה המלחמה ממוקדת בדור זה. לסיום הביא את מה שאמרו בשם הרבה צדיקים זיע"א שבאחרית הימים הקב"ה ימתח חבל מסוף העולם ועד סופו וינער את כל האוחזים בחבל ומי שיחזיק יחזיק, והמליץ שיש כאן נבואה קטנה על מלכודת רשת האינטרנט הפרוסה מסוף העולם ועד סופו ועל כאו"א לא ליפול בנסיון רשת ארורה זו ולעמוד בעוז במסירות נפש. עלינו לידע שהכל הוא בירור אחר בירור וכמפורש בספר דניאל שהקב"ה בודק מי דבק בו בכל אופן שהוא, גם אם נפל ח"ו גם אם נכשל, לא עוזב את הבורא לאנחות אלא תמיד מוצא את הדרך חזרה אל הבורא יתברך.

העצרת ננעלה בשירת "כי הרבית טובות עלי" שסחפה את ההמונים בריקוד עד השעות המאוחרות והעצרת ננעלה בכמה החלטות גורליות, שהרציניות מתוכן לדעתי הן: א. החתמה אישית בכל בתי הכנסת והכוללים לשמור את התקנון וגדרי הועדה. ב. שימונו גבאים בתשלום בבתי הכנסת ובפרט בשטיבלאך למחות במכניסי טלוויזיות – כיס למיניהם המהווים ממש צלם בהיכל ומקלקלים לדור הצעיר את כל המורא מקדש.

אין חלום בלא דברים בטלים. אך אם אנחנו הקטנים היינו מודעים לגודל הסכנה כך זה היה נראה. לא פחות!!!

יש תאריך לפתרון החלום – הועדה הבאה, כ"ד תשרי – בבין הזמנים! יום מסוגל כבימי עזרא ונחמיה.

"וביום עשרים וארבעה לחדש הזה נאספו בני ישראל בצום ובשקים ואדמה עליהם. ויבדלו זרע ישראל מכל בני נכר ויעמדו ויתודו על חטאתיהם ועונות אבתיהם" (נחמיה ט, א-ב). אין דבר העומד בפני הרצון!
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 02 פברואר 2017, 22:07

חדש!!!
הסינון הסופי5!!!
קבצים מצורפים
הסינון הסופי 5.pdf
(989.04 KiB) הורד 36 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 03 פברואר 2017, 16:36

בא
קבצים מצורפים
בא קריקטורה.jpg
בא קריקטורה.jpg (123.74 KiB) נצפה 1845 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 03 פברואר 2017, 16:36

חיים ולדר מספר:

בני משה נ"י, ראה לפני כמה שנים באיזה בית כנסת, מסך וידאו ענק ובו מידע על זמני התפילה, ופעילויות שונות כולל תמונות ופרסומים שונים. זה לא מצא חן בעיניו, והוא רשם קטע סאטירי המדמיין באופן מוגזם את העתיד, תחת הכותרת: "שטיבלאך 2058".

אלי החנה את המסוק שלו בפיזור נפש ורץ אל תוך בית הכנסת לא לפני שכמעט נדרס בידי רחפנוע הנהוג בידי בחור צעיר וחסר אחריות.

דלתות הזכוכית הגדולות והאוטומטיות של בית הכנסת ניחשו אותו ונפתחו להן מעצמן, סריקת שבב הזיהוי, הבהירה כי מתפלל מס' 34897/23 משלם את דמי החבר ואף שודרג למחלקה ראשונה.

רמקולים מנומסים הכריזו על תפילות שעומדות לצאת בקרוב וקראו למתפללים להזדרז לגשת אל השערים המיועדים, גבאיטורים נחפזו ממניין למניין בנסיעה מהירה על גלגליהם החרישיים, ורובוטי קופות הצדקה החדשים- שכולם התלוננו על חוסר העדינות שלהם בכל מה שנוגע לזכות הפרט על ממונו- תרו אחר תורם פוטנציאלי כאשר הם סורקים את המתפללים במבט של כאלה שיודעים בדיוק כמה הם שווים באמת / חייבים ולמי.

מתחת ללוח התפילות הענקי, היתה ממוקמת עמדת הטענה שהתאימה לכל המכשירים הקיימים, כולל רובוטים בינוניים, ומיני רחפנועים מתקפלים של ילדים, וכאלה שלא בהישג ידם לרכוש מסוק.

אלי ניגש במהירות אל לוח התפילות, על הצג הרחב הופיעו שתי תפילות שחרית מאוחרות שעמדו להסתיים כאשר הפס הירוק לצידן עמד על 95 ו-80 אחוז תפילה, עוד שתי תפילות מנחה שאחזו ב- 30 ו-15 אחוזים מהתפילה, ואז מנחה אחת עם חץ שהורה -"עכשיו אשרי" מתחתיה הופיע המיקום "שערי תפילה ד'3 ",

אלי נחרד והחל לרוץ לכיוון המסוע המהיר המוביל לשער החשמלי, ברם, הגבאיטור החל לסגור את השער,

חכה! הוא צעק אליו מרחוק, אל תסגור את השער!

"אני מצטער אדוני", הוא אמר בקולו האלקטרוני," התפילה כבר מתחילה. אנחנו גם ככה באיחור",

אלי נעצר ותפס את צלעותיו, "תקשיב לי…" הוא גנח אליו בעודו מנסה להסדיר את נשימתו, "אתה לא מבין… פגישה… איחור… דו"ח, כן כן כן, קטע אותו הגבאיטור בסרקסטיות מתכתית, נו תכנס כבר, מהר"!

אלי נכנס אל החדר שם חיכו כבר כמה מתפללים טעונים ונרגזים, הוא נשם לרווחה ולחץ על כפתור ההפעלה של מסך התפילה שעל השולחן, המסך הבהיק והראה לרגע את הלוגו של חברת התפילות (משהו כמו סמל של סידור עתיק שמחובר לחוט מאריך), לאחר מכן הופיע התפריט הראשי (תפילות/ברכות/הלכות/תהילים/שיעורי תורה) הוא לחץ על "תפילות" ובחר בתפילת מנחה, לאחר מכן הוא לחץ "הפעל" (לא לפני שקפצה לו הצעה לתרום שקל באשראי לקבצן אלמוני, אותה קיבל בהיסוס מה).

לפני סיום התפילה הכריז הגבאיטור באותו טון מרגיע, כי התפילה עומדת להסתיים ושהקהל מתבקש שלא לקום מהמקומות עד שתסתיים התפילה לגמרי, המשך יום נעים ותודה שהתפללתם איתנו בפרייפורט שטיבלאך.

בחוץ אלי חזר אל המסוק שלו, וכמובן גילה שהעניקו לו דו"ח, 'אין להם טיפת כבוד לתפילה השוטרים האלה', חשב אלי בזעם ותלש את הדו"ח מתחת לאגן הנחיתה.

6.

"אין מצב" אתם אומרים, אה?

זה בדיוק מה שאמרו אבות אבותינו בפולין, במרוקו, בליטא בתימן ובהונגריה כשמישהו ניסה להתבדח באזניהם על מצב בו בבית הכנסת של העתיד יהיה מסך פלאזמה גדול אשר מיידע את הציבור על זמני התפילות, או אפילו על זמני קריאת שמע ושקיעה גם בשבת.

טורו השבועי של הסופר והמחנך הרב חיים ולדר מתפרסם במוסף 'יתד השבוע' מבית 'יתד נאמן'
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 05 פברואר 2017, 08:36

אור
קבצים מצורפים
1אור.pdf
(773.11 KiB) הורד 26 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 05 פברואר 2017, 08:38

מי מתרגם את הנ"ל?
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 08 פברואר 2017, 17:28

בדיקת דור ישרים - חובה!
קבצים מצורפים
טו בשבט עז - עותק.jpg
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 08 פברואר 2017, 23:51

יו ביוב
קבצים מצורפים
כיכר החילונים.jpg
כיכר החילונים.jpg (34.45 KiB) נצפה 1316 פעמים
יוטיוב - יו ביוב.jpg
יוטיוב - יו ביוב.jpg (52.45 KiB) נצפה 1316 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 09 פברואר 2017, 19:07

תפילות לט"ו בשבט
תפלה מהבן איש חי לט"ו בשבט

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתְּבָרֵךְ כָּל אִילָנוֹת הָאֶתְרוֹג לְהוֹצִיא פֵּרוֹתֵיהֶם בְּעִתָּם וְיוֹצִיאוּ אֶתְרוֹגִים טוֹבִים יָפִים וּמְהֻדָּרִים וּנְקִיִּים מִכָּל מוּם וְלֹא יַעֲלֶה בָּהֶם שׁוּם חֲזָזִית, וְיִהְיוּ שְׁלֵמִים וְלֹא יִהְיֶה בָּהֶם שׁוּם חֶסְרוֹן וַאֲפִלּוּ עֲקִיצַת קוֹץ, וְיִהְיוּ מְצוּיִים לָנוּ וּלְכָל יִשְׂרָאֵל אַחֵינוּ בְּכָל מָקוֹם שֶׁהֵם, לְקַיֵּם בָּהֶם מִצְוַת נְטִילָה עִם הַלּוּלָב בְּחַג הַסֻּכּוֹת שֶׁיָּבֹא עָלֵינוּ לְחַיִים טוֹבִים וּלְשָׁלוֹם כַּאֲשֶׁר צִוִּיתָנוּ בְּתוֹרָתְךָ עַל יְדֵי מֹשֶׁה עַבְדְּךָ וּלְקַחְתֶּם לָכֶם בַּיּוֹם הָרִאשׁוֹן פְּרִי עֵץ הָדָר כַּפֹּת תְּמָרִים וַעֲנַף עֵץ עָבֹת וְעַרְבֵי נָחַל.

וִיהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתַּעַזְרֵנוּ וּתְסַיְּעֵנוּ לְקַיֵּם מִצְוָה זוֹ שֶׁל נְטִילַת לוּלָב וַהֲדַס וַעֲרָבָה וְאֶתְרוֹג כְּתִקְנָהּ בִּזְמַנָּהּ בְּחַג הַסֻּכּוֹת שֶׁיָּבֹא עָלֵינוּ לְחַיִּים טוֹבִים וּלְשָׁלוֹם בְּשִׂמְחָה וּבְטוּב לֵבָב, וְתַזְמִין לָנוּ אֶתְרוֹג יָפֶה וּמְהֻדָּר וְנָקִי וְשָׁלֵם וְכָשֵׁר כְּהִלְכָתוֹ.

וִיהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹקֵינוּ וֶאֱלֹקֵי אֲבוֹתֵינוּ שֶׁתְּבָרֵךְ כָּל מִינֵי הָאִילָנוֹת וְיוֹצִיאוּ פֵּרוֹתֵיהֶם בְּרִבּוּי, שְׁמֵנִים וְטוֹבִים, וּתְבָרֵךְ כָּל הַגְּפָנִים שֶׁיּוֹצִיא עֲנָבִים הַרְבֵּה שְׁמֵנִים וְטוֹבִים, כְּדֵי שֶׁיִּהְיֶה הַיַּיִן הַיּוֹצֵא מֵהֶם מָצוּי לָרֹב לְכָל עַמְּךָ יִשְׂרָאֵל לְקַיֵּם בּוֹ מִצְוַת קִדּוּשׁ וּמִצְוַת הַבְדָּלָה בְּשַׁבָּתוֹת וּבְיָמִים טוֹבִים, וְיִתְקַיֵּם בָּנוּ וּבְכָל יִשְׂרָאֵל אַחֵינוּ מִקְרָא שֶׁכָּתוּב: לֵךְ אֱכֹל בְּשִׂמְחָה לַחְמֶךָ וּשֲׁתֵה בְלֶב טוֹב יֵינֶךָ כִּי כְבָר רָצָה הָאֱלֹקִים אֶת מַעֲשֶׂיךָ, בָּאתִי לְגַנִּי אֲחֹתִי כַלָּה, אָרִיתִי מוֹרִי עִם בְּשָׂמִי, אָכַלְתִּי יַעְרִי עִם דִּבְשִׁי, שָׁתִיתִי יֵינִי עִם חֲלָבִי, אִכְלוּ רֵעִים שְׁתוּ וְשִׁכְרוּ דּוֹדִים. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ה' צוּרִי וְגֹאֲלִי.

תפילה להצלחת הבנים

רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, זַכֵּנוּ שֶׁיִּהְיוּ בָּנֵינוּ מְאִירִים בַּתּוֹרָה, וְיִהְיוּ בְּרִיאִים בְּגוּפָם וְשִׂכְלָם, בַּעֲלֵי מִדּוֹת טוֹבוֹת, עוֹסְקִים בַּתּוֹרָה לִשְׁמָהּ. וְתֵן לָהֶם חַיִּים אֲרֻכִּים וְטוֹבִים, וְיִהְיוּ מְמֻלָּאִים בְּתוֹרָה וּבְחָכְמָה וּבְיִרְאַת שָׁמַיִם, וְיִהְיוּ אֲהוּבִים לְמַעְלָה וְנֶחְמָדִים לְמַטָּה, וְלֹא יִהְיֶה לָהֶם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים, וְלֹא יִסְתַּכְּלוּ בָּהֶם כְּלָל וְעִקָר, וְתַצִּילֵם מֵעַיִן הָרָע וּמִיֵּצֶר הָרָע וּמִכָּל מִינֵי פֻּרְעָנֻיּוֹת וּמֵהָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים. וְיִהְיוּ לָהֶם חוּשִׁים בְּרִיאִים לַעֲבוֹדָתֶךָ. וְזַכֵּנִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וְאֶת אִשְׁתִּי (לאשה: בַּעְלִי) שֶׁתְּמַלֵּא מִסְפַּר יָמֵינוּ בַּאֲרִיכוּת יָמִים וְשָׁנִים בַּטּוֹב וּבַנְּעִימִים וְאַהֲבָה וְשָׁלוֹם, וְנִזְכֶּה לְגַדֵּל כָּל אֶחָד מִבָּנַי וְכָל אַחַת מִבְּנוֹתַי לְתוֹרָה וּלְחֻפָּה וּלְמַעֲשִׂים טוֹבִים.

וְתַזְמִין לְכָל אֶחָד מִבָּנַי אֶת בַּת זִוּוּגוֹ וּלְכָל אַחַת מִבְּנוֹתַי אֶת בֶּן זִוּוּגָהּ, וְלֹא יִדָּחוּ מִפְּנֵי אֲחֵרִים חַס וְשָׁלוֹם. וּבָרֵךְ מַעֲשֵׂה יָדֵינוּ לִתֵּן לָהֶם מֹהַר וּמַתָּן בְּעַיִן יָפָה, וְנוּכַל לְקַיֵּם מַה שֶּׁאָנוּ מַבְטִיחִים לִתֵּן לָהֶם בְּלִי נֶדֶר, וּלְהַשִּׂיאָם עִם זִוּוּגָם בִּימֵי הַנְּעוּרִים בְּנַחַת וּבְרֶוַח וּבְשִׂמְחָה, וּמֵהֶם יֵצְאוּ פֵּרוֹת טוֹבִים וּבָנִים צַדִּיקִים זוֹכִים וּמְזַכִּים לְכָל יִשְׂרָאֵל. וְיִהְיוּ בָּנֵינוּ וּבְנוֹתֵינוּ חַיִּים וְקַיָּמִים בַּעֲבוֹדָתְךָ וּבְתוֹרָתְךָ וּבְיִרְאָתֶךָ וּלְאֹרֶךְ יָמִים וְשָׁנִים טוֹבִים. וְיִתְרַבּוּ צֶאֱצָאֵיהֶם עַד סוֹף כָּל הַדּוֹרוֹת, וְלֹא יִהְיֶה לָהֶם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים, וְלֹא יִסְתַּכְּלוּ בָּהֶם כְּלָל וְעִקָר. וְלֹא יִתְחַלֵּל שִׁמְךָ הַגָּדוֹל עַל יָדֵינוּ, וְלֹא עַל יְדֵי זַרְעֵנוּ חַס וְשָׁלוֹם. וּמַלֵּא כָּל מִשְׁאֲלוֹת לִבֵּנוּ לְטוֹבָה בִּבְרִיאוּת בְּהַצְלָחָה וְכָל טוֹב. וְיִתְגַּדֵּל כְּבוֹד שִׁמְךָ הַגָּדוֹל וּכְבוֹד תּוֹרָתְךָ עַל יָדֵנוּ וְעַל יְדֵי זַרְעֵנוּ וְזֶרַע זַרְעֵנוּ, אָמֵן כֵּן יְהִי רָצוֹן. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ה' צוּרִי וְגֹאֲלִי.

תפילת השל"ה

אַתָּהּ הוּא ה' אֱלֹקֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹקֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה קַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ בְּאֶמְצָעוּת תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה כְּמוֹ שֶׁאָמְרוּ רַבּוֹתֵינוּ זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה. "בְּרֵאשִׁית", בִּשְׁבִיל תּוֹרָה וּבִשְׁבִיל יִשְׂרָאֵל, כִּי הֵם עַמְּךָ וְנַחֲלָתְךָ אֲשֶׁר בָּחַרְתָּ בָּהֶם מִכָּל הָאֻמּוֹת, וְנָתַתָּ לָהֶם תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה, וְקֵרַבְתָּם לְשִׁמְךָ הַגָּדוֹל. וְעַל קִיּוּם הָעוֹלָם וְעַל קִיּוּם הַתּוֹרָה בָּא לָנוּ מִמְּךָ ה' אֱלֹקֵינוּ שְׁנֵי צִוּוּיִים. כָּתַבְתָּ בְּתוֹרָתְךָ "פְּרוּ וּרְבוּ", וְכָתַבְתָּ בְּתוֹרָתְךָ "וְלִמַּדְתֶּם אוֹתָם אֶת בְּנֵיכֶם", וְהַכַּוָּנָה בִּשְׁתֵּיהֶן אֶחָת, כִּי לֹא לְתֹהוּ בָרָאתָ כִּי אִם לָשֶׁבֶת, וְלִכְבוֹדְךָ בָּרָאתָ, יָצַרְתָּ אַף עָשִׂיתָ, כְּדֵי שֶׁנִּהְיֶה אֲנַחְנוּ וְצֶאֱצָאֵינוּ וְצֶאֶצָאֵי כָּל עַמְּךָ בֵּית יִשְׂרָאֵל יוֹדְעֵי שְׁמֶךָ וְלוֹמְדֵי תּוֹרָתֶךָ.

וּבְכֵן אָבוֹא אֵלֶיךָ ה' מֶלֶךְ מַלְכֵי הַמְּלָכִים, וְאַפִּיל תְּחִנָּתִי, וְעֵינַי לְךָ תְּלוּיוֹת עַד שֶׁתְּחָנֵּנִי וְתִשְׁמַע תְּפִלָּתִי לְהַזְמִין לִי בָּנִים וּבָנוֹת, וְגַם הֵם יִפְרוּ וְיִרְבּוּ הֵם וּבְנֵיהֶם וּבְנֵי בְּנֵיהֶם עַד סוֹף כָּל הַדּוֹרוֹת לְתַכְלִית שֶׁהֵם וַאֲנִי וַאֲנַחְנוּ כֻּלָּנוּ יַעַסְקוּ בְּתוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה לִלְמֹד וּלְלַמֵּד לִשְׁמֹר וְלַעֲשׂוֹת וּלְקַיֵּם אֶת כָּל דִּבְרֵי תַּלְמוּד תּוֹרָתְךָ בְּאַהֲבָה, וְהָאֵר עֵינֵינוּ בְּתוֹרָתֶךָ וְדַבֵּק לִבֵּנוּ בְּמִצְווֹתֶיךָ לְאַהֲבָה וּלְיִרְאָה אֶת שְׁמֶךָ. (ראוי להוסיף: וְלֹא יִהְיֶה לָהֶם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים, וְלֹא יִסְתַּכְּלוּ בָּהֶם כְּלָל וְעִקָר). אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן, תֵּן לְכֻלָּנוּ חַיִּים אֲרֻכִּים וּבְרוּכִים, מִי כָמוֹךָ אָב הָרַחֲמִים זוֹכֵר יְצוּרָיו לְחַיִּים בְּרַחֲמִים, זָכְרֵנוּ לְחַיִּים נִצְחִיִּים כְּמוֹ שֶׁהִתְפַּלֵּל אַבְרָהָם אָבִינוּ "לוּ יִחְיֶה לְפָנֶיךָ", וּפֵרְשׁוּ רַבּוֹתֵינוּ זִכְרוֹנָם לִבְרָכָה, "בְּיִרְאָתֶךָ". כִּי עַל כֵּן, בָּאתִי לְבַקֵּשׁ וּלְחַנֵּן מִלְּפָנֶיךָ שֶׁיְּהֵא זַרְעִי וְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם זֶרַע כָּשֵׁר, וְאַל יִמָּצֵא בִי וּבְזַרְעִי וּבְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם שׁוּם פְּסוּל וָשֶׁמֶץ (ראוי להוסיף: וְלֹא יִמָּצֵא בִי וּבְזַרְעִי וּבְזֶרַע זַרְעִי עַד עוֹלָם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים כְּלָל וְעִקָר), אַךְ שָׁלוֹם וֶאֱמֶת וְטוֹב וְיָשָׁר בְּעֵינֵי אֱלֹהִים וּבְעֵינֵי אָדָם, וְיִהְיוּ בַּעֲלֵי תוֹרָה, מָארֵי מִקְרָא, מָארֵי מִשְׁנָה, מָארֵי תַלְמוּד, מָארֵי רָזָא, מָארֵי מִצְוָה, מָארֵי גוֹמְלֵי חֲסָדִים, מָארֵי מִדּוֹת תְּרוּמִיּוֹת, וְיַעַבְדוּךָ בְּאַהֲבָה וּבְיִרְאָה פְּנִימִית, וְלֹא יִרְאָה חִיצוֹנִית. וְתֵן לְכָל גְּוִיָּה וּגְוִיָּה מֵהֶם דֵּי מַחְסוֹרָהּ בְּכָבוֹד, וְתֵן לָהֶם בְּרִיאוּת וְכָבוֹד וְכֹחַ, וְתֵן לָהֶם קוֹמָה וְיֹפִי וְחֵן וָחֶסֶד, וְיִהְיֶה אַהֲבָה וְאַחֲוָה וְשָׁלוֹם בֵּינֵיהֶם, וְתַזְמִין לָהֶם זִוּוּגִים הֲגוּנִים מִזֶּרַע תַּלְמִידֵי חֲכָמִים מִזֶּרַע צַדִּיקִים, וְגַם הֵם זִוּוּגָם יִהְיוּ כְּמוֹתָם כְּכָל אֲשֶׁר הִתְפַּלַּלְתִּי עֲלֵיהֶם, כִּי זִכָּרוֹן אֶחָד עוֹלֶה לְכָאן וּלְכָאן. אַתָּה ה' יוֹדֵעַ כָּל תַּעֲלוּמוֹת, וּלְפָנֶיךָ נִגְלוּ מַצְפּוּנֵי לִבִּי, כִּי כַוָנָתִי בְּכָל אֵלֶּה לְמַעַן שִׁמְךָ הַגָּדוֹל וְהַקָּדוֹשׁ וּלְמַעַן תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה. עַל כֵּן עֲנֵנִי ה' עֲנֵנִי בַּעֲבוּר הָאָבוֹת הַקְּדוֹשִׁים אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקֹב, וּבִגְלָלָם תּוֹשִׁיעַ בָּנִים לִהְיוֹת הָעֲנָפִים דּוֹמִים לְשָׁרְשָׁם, וּבַעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ רֶגֶל רְבִיעִי בַּמֶּרְכָּבָה, הַמְּשׁוֹרֵר בְּרוּחַ קָדְשֶׁךָ.

שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא ה' הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו. יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תאֹכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ. אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ. הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא ה'. יְבָרֶכְךָ ה' מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלָיִם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ. וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל.

אָנָּא ה' שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה, יְקֻיַּם בָּנוּ הַפָּסוּק. וַאֲנִי זֹאת בְּרִיתִי אוֹתָם אָמַר ה' רוּחִי אֲשֶׁר עָלֶיךָ וּדְבָרַי אֲשֶׁר שַׂמְתִּי בְּפִיךָ לֹא יָמוּשׁוּ מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ וּמִפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ אָמַר ה' מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם. יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ה' צוּרִי וְגוֹאֲלִי:

תפלה על בנים מתהלים משפט צדק מהרה"ק מזאלשין זצ"ל (עם הוספות)

נכון לאמרו בכל עת רצון, ובפרט בשעת הדלקת הנרות בעש"ק, ובחנוכה, ובהפרשת חלה, וכו' (ועיקר רחמנא ליבא בעי שיאמר בכוונה ובלב נשבר, והבא לטהר מסייעין אותו)

רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, זַכֵּנִי לְהוֹלִיד בָּנִים זְכָרִים לִלְמֹד וּלְלַמֵּד תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה לִשְׁמָהּ, כִּרְצוֹנְךָ הַטּוֹב, וְיִהְיוּ בְּרִיאִים בְּגוּפָם וּבְשִׂכְלָם, בַּעֲלֵי מִדּוֹת טוֹבוֹת, בַּיְשָׁנִים, רַחְמָנִים, גּוֹמְלֵי חֲסָדִים, מַתְמִידִים עַד מְאֹד בְּלִמּוּד תּוֹרָתֶךָ, וּמַאֲמִינִים בְּלֵב שָׁלֵם בְּכָל תּוֹרַת מֹשֶׁה רַבֵּנוּ עָלָיו הַשָּׁלוֹם וּנְבִיאִים הַקְּדוֹשִׁים וְחַכְמֵי אֱמֶת, וּבְכָל הַחֻקִּים וֶאֱמוּנוֹת אֲמִתִּיּוֹת תּוֹרָתֵנוּ הַקְּדוֹשָׁה, וּבְכָל מִצְוֹת דְּרַבָּנָן. וְלֹא יִהְיֶה לָהֶם שׁוּם שַׁיָכוּת עִם הָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים, וְלֹא יִסְתַּכְּלוּ בָּהֶם כְּלָל וְעִקָר, וְלֹא יִבְעֲטוּ בָּנַי וּבְנוֹתַי וַחֲתָנַי וְכַלּוֹתַי בְּקוֹל הוֹרִים וּמוֹרִים אֶלָּא מְכַבְּדִים אוֹתָם וִירֵאִים מֵהֶם, וְיִהְיֶה לָהֶם אָזְנַיִם שׁוֹמְעוֹת תּוֹכְחוֹת מוּסָר, וּבְקֶרֶב חֲכָמִים יָלִינוּ, וְהָיָה לָהֶם לֵב רָחָב וְשֵׂכֶל טוֹב וּזְכִירָה טוֹבָה וְקַיֶּמֶת לִשְׁמֹר הַתּוֹרָה לַעֲבוֹדָתֶךָ. וְיִהְיוּ חוּשִׁים וּבְרִיאִים וַחֲזָקִים בְּכָל רְמַ"ח אֲבָרִים וְשְׁסָ"ה גִּידִים וְיִהְיוּ מְעֻטָּרִים בְּכֶתֶר תּוֹרָה לְזַכּוֹת הָרַבִּים לְשֵׁם שָׁמַיִם וְלֹא בְּגַאֲוָה וְגַסּוּת רוּחַ חַס וְשָׁלוֹם וְלֹא יִצְטָרְכוּ לִידֵי מַתְּנַת בָּשָׂר וָדָם וְלֹא הַלְוָאָתָם וְלֹא יִשְׁלֹט בָּהֶם יֵצֶר הָרָע וְלֹא עַיִן הָרַע כְּמוֹ יוֹסֵף הַצַּדִּיק עָלָיו הַשָּׁלוֹם שֶׁלֹּא שָׁלַט בּוֹ עַיִן הָרָע. וְתַצִּילֵם מִכָּל חֳלָאִים וּנְגָעִים וּמִכָּל מִינֵי פֻּרְעָנֻיּוֹת הַמִּתְרַגְּשׁוֹת לָבוֹא לָעוֹלָם, וְתַצִּילֵם מֵהָאִינְטֶרְנֶט וְהַמַכְשִׁירִים הַטְמֵאִים. וְיִהְיוּ מוֹרֵי הוֹרָאוֹת בְּיִשְׂרָאֵל בְּדִינֵי תּוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה וְיִלְמְדוּ תּוֹרָה עִם רַבִּים לְשֵׁם שָׁמַיִם, וְלֹא יִכָּשְׁלוּ הֵם בְּהוֹרָאָתָהּ, וְלֹא יַטּוּ יָמִין וּשְׂמֹאל מִדֶּרֶךְ הַיָּשָׁר. וּמִדְּבַר שֶׁקֶר יַרְחִיקוּ וְלֹא יִמָּצֵא בָּהֶם שׁוּם מוּם וְלֹא מִדָּה רָעָה, וְיִהְיוּ מֵאוֹתָם שֶׁכָּתוּב בָּהֶם מִי יָגוּר בְּאָהֳלְךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ, הוֹלֵךְ תָּמִים וּפוֹעֵל צֶדֶק וְדוֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ, נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי ה' יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִיר. גַּם יִשְׁמְרוּ אֶת אוֹת בְּרִית קֹדֶשׁ וכו' (אָנָּא רַחוּם וְחַנּוּן זַכֵּנִי לְקַיֵּם מַה שֶּׁצִּוִּיתַנִי בְּתוֹרָתְךָ הַקְּדוֹשָׁה וְלִמַּדְתֶּם אֹתָם אֶת בְּנֵיכֶם) וְעָזְרֵנוּ עַל דַּעַת כְּבוֹד שְׁמֶךָ לִלְמֹד עִמָּם תּוֹרָה שֶׁבִּכְתָב וְתוֹרָה שֶׁבְּעַל פֶּה וּלְהַדְרִיךְ אוֹתָם לַעֲבוֹדָתְךָ בְּלֵב שָׂמֵחַ וּבְחֵשֶׁק גָּדוֹל לֹא בְּעַצְלוּת, וְיִהְיוּ דְּבָרַי נִשְׁמָעִים לָהֶם לַעֲבוֹדָתֶךָ, וְאֶמְצָא חֵן וָחֶסֶד בְּעֵינֵיהֶם שֶׁיְּצַיְּתוּ אוֹתִי כְּכָל אֲשֶׁר אֲצַוֶּה עֲלֵיהֶם לִרְצוֹנְךָ הַטּוֹב, וִיקֻיַּם בִּי אֲשֶׁר שַׂמְתִּי בְּפִיךָ לֹא יָמוּשׁוּ מִפִּיךָ וּמִפִּי זַרְעֲךָ ומפִּי זֶרַע זַרְעֲךָ אָמַר ה' מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם, יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹקַי וֵאלֹקֵי אֲבוֹתַי, שֶׁאוֹלִיד בָּנִים וּבָנוֹת וְלֹא יָמוּת שׁוּם אֶחָד מִבָּנַי וְלֹא שׁוּם אֶחָד מִבְּנוֹתַי בְּחַיַּי, וְאֶזְכֶּה לְהַשִּׂיא אֶת בְּנוֹתַי לַאֲנָשִׁים צַדִּיקִים וְתַלְמִידֵי חֲכָמִים, וְתַזְמִין לְכָל בֵּן מִבָּנַי יִחְיוּ אֶת בַּת זוּגוֹ בַּת תַּלְמִיד חָכָם וְזֶרַע כָּשֵׁר וְלֹא יַקְדִּימֵם אַחֵר בְּרַחֲמִים, וְהֵם לֹא יֻדְּחוּ מִפְּנֵי אֲחֵרִים, וְתִשְׁכֹּן בֵּינֵיהֶם אַהֲבָה וְאַחֲוָה וְרֵעוּת וְשָׁלוֹם וְשַׁלְוָה, וְכָל אֶחָד וְאֶחָד מֵהֶם יַאֲרִיכוּ יָמִים וּשְׁנוֹתֵיהֶם בַּטּוֹב וּבַנְּעִימִים, וְלֹא יִהְיֶה בָּם עָקָר וַעֲקָרָה וּמְשַׁכֵּלָה, וְיִמְצָא חֵן וְחֶסֶד וְשֵׂכֶל טוֹב בְּעֵינֵי אֱלֹקִים וְאָדָם. וּבְנוֹתַי יִהְיוּ בַּעֲלוֹת חֵן וָחֶסֶד, צְנוּעוֹת וְצִדְקָנִיּוֹת וַחֲסִידוֹת, מְעֻטָּרוֹת בְּמִדּוֹת טוֹבוֹת, וּמֵהֶם יֵצְאוּ פֵּרוֹת טוֹבוֹת בָּנִים צַדִּיקִים תַּלְמִידֵי חֲכָמִים זוֹכִים וּמְזַכִּים הָרַבִּים:

אָנָּא ה' רַחוּם וְחַנּוּן זַכֵּנִי לָזוּן אוֹתָם בְּרֶוַח בְּכָבוֹד בְּלִי חֶרְפָּה וּבִזָּיוֹן, וּבְרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים תְּזַכֶּינִי וְאֶת אִשְׁתִּי (לאשה: בַּעְלִי) שֶׁתְּמַלֵּא מִסְפַּר יָמֵינוּ עַד מְלֹאת שִׁבְעִים שָׁנָה, וְיִהְיֶה אַחֲוָה וְאַהֲבָה בֵּינֵינוּ בְּלִי שׁוּם פֵּרוּד לְבָבוֹת, וְיִזְכֶּה לִגְדֹּל כָּל אֶחָד וְאֶחָד מִבָּנַי וְכָל אַחַת וְאַחַת מִבְּנוֹתַי לְתוֹרָה וּלְחֻפָּה וּלְמַעֲשִׂים טוֹבִים וּלְכָל טוֹב וּנְעִימִים, יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ ה' צוּרִי וְגוֹאֲלִי עֲשֵׂה לְמַעַן שְׁמֶךָ עֲשֵׂה לְמַעַן יְמִינֶךָ עֲשֵׂה לְמַעַן תּוֹרָתֶךָ עֲשֵׂה לְמַעַן קְדֻשָּׁתֶךָ. ה' צְבָאוֹת עִמָּנוּ מִשְׂגָּב לָנוּ אֱלֹקֵי יַעֲקֹב סֶלָה. ה' צְבָאוֹת אַשְׁרֵי אָדָם בּוֹטֵחַ בָּךְ. ה' הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְּיוֹם קָרְאֵנוּ. ה' עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן ה' יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַּשָּׁלוֹם:
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 10 פברואר 2017, 17:25

שבת שלום
קבצים מצורפים
טו בשבט_עמוד_1.jpg
טו בשבט_עמוד_2.jpg
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 12 פברואר 2017, 00:16

ט"ו בשבט
קבצים מצורפים
טו בשבט_עמוד_3.jpg
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 14 פברואר 2017, 19:13

על חטא
קבצים מצורפים
ועל חטא - עותק.png
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 14 פברואר 2017, 19:13

עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 15 פברואר 2017, 18:07

לרפואתו:

מרן הגראי''ל שטיינמן שליט''א: המחזיק אינטרנט יותר גרוע מרוצח
קבצים מצורפים
המחזיק אינטרנט יותר גרוע מרוצח.jpg
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 15 פברואר 2017, 18:08

מיתד נאמן.
קבצים מצורפים
חומה ודעת פרק א - מיתד נאמן.pdf
(615.22 KiB) הורד 19 פעמים
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 15 פברואר 2017, 21:59

עזר כתב:מיתד נאמן.

זה הולך להיות כל שבוע ?
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 16 פברואר 2017, 02:57

רואים שם את חכמת הרב שטיינמן. הוא לא מוכן לומר שיפול לשאול תחתית, הוא לא מוכן לתת להם את הגיבוי על מה שמפחדים את הציבור. הוא רק אומר שכל ירידה ברוחניות היא בעייתי, ויש ללחום כנגדו.
אכן הרב שטיינמן אינו מרוח של היום בכלל, ופלא הוא שעל אף גישתו האריגינלית והפקחית, אלו שמתיימרים להיות משומעי לקחו אינם מקבלים את המסר האמיתי שלו, להתרחק מקטנות ובערות, ולהתנהג בגדלות.
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי עזר » 16 פברואר 2017, 18:03

לידיעה: הרב שטיינמן כבר אמר את הדברים הגרועים ביותר על אינטרנט.
אפילו הרבה יותר גרוע, והרבה יותר חריף, ממה שאחרים אומרים.
אם יש מי שרוצה אוכל להעלות מדבריו בהמשך.
עזר

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אני פה, יוסי200, פעמון זהב ורימון, שש אנכי ו־51 אורחים