ביטוח חיים? הצטרף למתפללים שיגנו בגופם על בית הכנסת!

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

ביטוח חיים? הצטרף למתפללים שיגנו בגופם על בית הכנסת!

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 14 אוקטובר 2015, 00:30

מי שרוצה בחיים ירוץ להגן על בית כנסת זה!

בישיבה שהתקיימה הבוקר (שלישי) בגבעת זאב, החליטו חברי בית הכנסת "איילת השחר" לדחות לאלתר את החלטת הבג"ץ שהורה להרוס את בית הכנסת בתוך שמונה ימים.

דוד הרוש, אחד מגבאי בית הכנסת, טוען בראיון לערוץ 7 כי גל הפיגועים הוא תוצאה של ההחלטה להרוס את בית הכנסת, "בימים קשים אלה כשדם נשפך כמים בירושלים, ראש הממשלה ובג"ץ מחליטים להרוס בית כנסת במקום לטפל במצב, הם גורמים לשפיכות הדמים".

"ראש הממשלה ושריו לא עשו מאומה לעם ישראל ולכן זו התוצאה", קובע הרוש, "בגלל הריסת בית הכנסת דם יהודי נשפך כמים. הדברים שאני אומר מגובים ברבנים".

הרוש משוכנע שאם יבטלו את ההריסה, גם הפיגועים יפסקו, "אם היו מבטלים את ההחלטה גם שפיכות הדמים היתה נפסקת. בגלל החלטת בג"ץ והאגו של השופטת נאור - לכן יש פיגועים. הפיגועים התחילו בזמן ההחלטה, הם היו צריכים לחכות עם ההחלטה, לדחות אותה במספר שנים, היו צריכים לחכות עד שנתמקם במקום אחר. אבל בגלל האגו המנופח שלה הם רוצים להרוס עכשיו".

לדבריו, המתפללים יגנו בגופם על בית הכנסת, "הם רוצים שאנחנו נבצע את ההריסה ואני מכריז בזאת, אנחנו לא נבצע, אנחנו נגן בגופנו ובנשמתנו על בית הכנסת, לא יהיה פינוי ולא תהיה הריסה. אנחנו נקיים ביום חמישי בשבע, ברחבת בית הכנסת הפגנת מחאה גדולה של כל הרבנים הראשיים והגבאים ומתפללים מכל הארץ ונמחה על ההריסה".

תביאו את הרבנים הראשיים בגלימתם
וכל חברי מועצת הרבנות, מועצת החכמים, מועצת התורה, לעמוד בפרץ. החיילים/משטרה לא יעזו לגרור אותם - ואם הם לא באים, הם הם האשמים!!!
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ביטוח חיים? הצטרף למתפללים שיגנו בגופם על בית הכנסת!

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 15 אוקטובר 2015, 00:05

תמונה
ומן הכשרים לא מצא לפי שהיו יושבים בבבל בשלווה והעולים בירושלים היו בעוני ובטורח המלאכה ובאימת כל סביבותיה [רש"י קידושין סט]
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 אוקטובר 2015, 00:07

מה מיוחד בבית הכנסת הזה? פייגלין מתפלל שם?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 15 אוקטובר 2015, 00:37

משולש כתב:מה מיוחד בבית הכנסת הזה? פייגלין מתפלל שם?

לא צריך מיוחדות, כל בית כנסת הוא מיוחד.

זה בית כנסת שנבנה לפי שיטת הבג"ץ על שטח של ערבי זקן שכבר מת מזמן. ימח שמם.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 אוקטובר 2015, 07:33

למה אני שואל, כי רק לפני חדשיים שלושה עמדו להרוס בית כנסת אחר בירושלים, אבל שם לא שמענו את הפייגילינים. כי שם לא היה שום מריבה עם ערבים. אז אין בזה עניין לציבור שלהם...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יהודיה » 15 אוקטובר 2015, 10:56

משולש כתב:למה אני שואל, כי רק לפני חדשיים שלושה עמדו להרוס בית כנסת אחר בירושלים, אבל שם לא שמענו את הפייגילינים. כי שם לא היה שום מריבה עם ערבים. אז אין בזה עניין לציבור שלהם...

מיותר מאד, בפרט במצבינו הבטחוני הרעוע, לחרחר ריב ומדון.
יהודיה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 אוקטובר 2015, 11:32

יהודיה כתב:
משולש כתב:למה אני שואל, כי רק לפני חדשיים שלושה עמדו להרוס בית כנסת אחר בירושלים, אבל שם לא שמענו את הפייגילינים. כי שם לא היה שום מריבה עם ערבים. אז אין בזה עניין לציבור שלהם...

הפוך, דווקא עכשיו צריכים לרדוף את מחרחרי הריב מול הערבים, ולומר לציבור שהם אחראים להצתת והבערת השטח, ודמם של כל הנקיים על חשבונם של אריאל פייגלין וגליק.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 15 אוקטובר 2015, 13:26

משולש כתב:
יהודיה כתב:

הפוך, דווקא עכשיו צריכים לרדוף את מחרחרי הריב מול הערבים, ולומר לציבור שהם אחראים להצתת והבערת השטח, ודמם של כל הנקיים על חשבונם של אריאל פייגלין וגליק.

טוב, אז שיהרסו את בית הכנסת וישרפו את הספרי קודש ?!?

אתה צדוק שהם מחרחרי ריב ומתגרים באומות, אבל זה עדיין לא מצדיק הריסת בית כנסת, כ"ש לא לפני שיהיה מקום חילופי.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 אוקטובר 2015, 16:29

זה מזכיר לי קצת את המחבלים שמשתמשים להבדיל במסגדים שלהם בשביל המלחמה.
גם בגוש קטיף יללו הרבה למה הרסו בתי כנסת. אבל אם היה איכפת להם מבתי כנסת יכלו לפנות אותם מוקדם בכבוד רב.
רק הבתי כנסת משמשים להם ככלי לניגוח.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי צפנת פענח » 15 אוקטובר 2015, 22:56

משולש כתב:זה מזכיר לי קצת את המחבלים שמשתמשים להבדיל במסגדים שלהם בשביל המלחמה.
גם בגוש קטיף יללו הרבה למה הרסו בתי כנסת. אבל אם היה איכפת להם מבתי כנסת יכלו לפנות אותם מוקדם בכבוד רב.
רק הבתי כנסת משמשים להם ככלי לניגוח.

יכול להיות, אבל יש קצת הבדל עם הבתי כנסת בגוש קטיף, וד"ל.

כאן מדובר בבית כנסת עם מתפללים נורמטיביים, ומרזל ושות' תפסו טרמפ על זה. אם תסנן אותם, יש כאן סיפור מאוד עצוב ונוגע ללב על בית מקדש מעט שעומד להיחרב, וזה כשלעצמו בלי רעשי רקע, חייב להיות כואב לכל יהודי.

תהיה בטוח שאם היה שם קולנוע תל אביבי היו מוצאים את הדרך לסדר את הביורוקרטיה.
נערך לאחרונה על ידי צפנת פענח בתאריך 15 אוקטובר 2015, 23:19, נערך פעם אחת בסך הכל.
צפנת פענח

הודעה שלא נקראהעל ידי אמלתראות » 15 אוקטובר 2015, 23:07

זה הנקודה. כל עוד שלא נעשה מעשה מה שאנו כן מסכימים, לבסוף אם לא נעשה זה ייעשה ע"י מי שאינו מוסכם למי שיושב בצד ואינו עושה אפי' בזה שמאמין שצריכים לעשות.

אפשר להמשיך לחיות ככה, אבל כאשר משהו רק קורה וגם אז לא חושבים שזה בא בגלל אי עשיה רועשת!
סמל אישי של המשתמש
אמלתראות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 אוקטובר 2015, 01:20

אמלתראות כתב:זה הנקודה. כל עוד שלא נעשה מעשה מה שאנו כן מסכימים, לבסוף אם לא נעשה זה ייעשה ע"י מי שאינו מוסכם למי שיושב בצד ואינו עושה אפי' בזה שמאמין שצריכים לעשות.

אפשר להמשיך לחיות ככה, אבל כאשר משהו רק קורה וגם אז לא חושבים שזה בא בגלל אי עשיה רועשת!

לא יפה לענות לניק חסום. אבל בכל זאת אענה:
חבל שרק עכשיו אתם נזכרים להטיף מוסר שנעשה "מה שאנו כן מסכימים", את אותם מילים יכולתי לומר לך לפני חצי שנה על בית הכנסת האחר בירושלים שעמד בפני הריסה. (ולא רק זה, אלא על כל גופי התורה שמעולם לא קיבלנו סיוע במאבקים למען שבת, טהרה, לימוד תורה, מאחינו הסרוגים למרות שגם שם "אנו כן מסכימים", אבל פה פתאום המטיפים בשער מנסים לגרור אותנו למלחמה לאומנית במעטה של דאגה לבית כנסת בגלל ש"אנחנו כן מסכימים")?

אני חוזר ואומר שאני לא יודע כלום על בית הכנסת הזה, מלבד העובדה שלאומניים כמו אמלתראות נלחמים בעדו, אז ממילא זה אומר דרשנו.
(כמו שאני חושד בארגון מסוים נגד התבוללות שבעצם איכפת לו שהלאום היהודי לא יתערב בלאום הערבי, ואני מקווה שהחשד שלי לא נכון).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 16 אוקטובר 2015, 02:00

ר' משולש אתה מעדיף שנחזיר אותו ו/או את גדול הדור? אולי חבל. היה הרבה אקשן כשהוא היה פה :lol:
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: moshe chaim, אני פה, ועד, חסיד ליובאוויטש, חסידי, טבי, טריסקער, יהודאי, יעבץ ו־147 אורחים