הבחירות בארה"ב

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, המפצח, yehuda

הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי שפיץ » 31 ינואר 2016, 21:33

בימים אלו מתחיל המרוץ המוזר ביותר לנשיאות בארה"ב, נמשיך לעקוב...

י.א. לוסטיגמאן - המבשר.jpg
סמל אישי של המשתמש
שפיץ
 
הודעות: 368
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי ישראליק » 31 ינואר 2016, 22:09

אכן מרתק במיוחד!
ישראליק
 
הודעות: 384
הצטרף: 28 יולי 2015, 05:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 31 ינואר 2016, 22:37

טראמפ וכיסופי הגזען האמריקאי
הסלבריטאי ליהג מספיק, בואו נשמע את תומכיו. נחשו מי אמר "היהודים עושים כסף מהפלות"
הפרסונה הלא מלבבת של דונלד טראמפ מוצגת לפנינו כל יום, באדיבות הקבלן המיליארדר עצמו, שחושף ללא ליאות, בנאומי בחירות, בעימותים טלוויזיוניים ובראיונות, רבדים של אטביזם, נרקיסיסטיות שאינה יודעת שובע, דחף מעוגן ברגשי נחיתות להשפיל יריבים פוליטיים בגין מראה, נכות, מוצא, ומנטליות של שליפה מהמותן, שמוזנת מהעדר מנגנון של בקרה עצמית.

שמענו, התרשמנו, הפנמנו ונחרדנו. הלזה נייחל בבית הלבן? טראמפ כבר עבר מזמן את שלב "טעם השבוע" בגלידריית המתמודדים הרפובליקניים על הנשיאות. קהל אוהדיו הולך וגדל, על פי הסקרים, ונאמנותם לו אינה מוטלת בספק, לפחות על פי עדותו של בעל הדבר: "אני יכול לירות במישהו בשדרה החמישית, ותומכיי יוסיפו לתמוך בי". התומכים המסורים צפויים להניף אותו היום לניצחון בזירה הרפובליקנית בסבב הראשון של הבחירות המקדימות במדינת אייווה.

אבל מי הם התומכים האלה? למה הם נמסים מריגוש ואקסטזה כאשר טראמפ מכריז ש"מקסיקנים המנסים להסתנן לארה"ב הם סוחרי סמים ואנסים", או ש"מוסלמים בארה"ב יצטרכו לשאת תג זיהוי", או ש"צריך לאסור כליל כניסת מוסלמים לאמריקה", או ש"הסינים דופקים אותנו וצריך ללמד אותם לקח"? איך ייתכן שדמגוג נייטיביסטי כזה לא מפעיל אצל האוהדים פעמוני אזעקה? איפיונם ידוע: הם מצביעי מחאה. הסקרים מלמדים שכמעט כל תומכי טראמפ הם לבנים שנמנים עם הרבדים הנמוכים של מעמד הביניים; רובם בעלי השכלה תיכונית בלבד, בעלי צווארון כחול ורבים מהם לא צלחו בשלום את המשבר הפיננסי-כלכלי של 2008-2009. הם מוטרדים מהתהפוכות הדמוגרפיות בארה"ב, שמקטינות את משקלם היחסי של לבנים באוכלוסיה; הם כועסים על ממשל אובמה שאינו שומר, לדעתם, על כבודה של ארה"ב בקרב העמים; והם זועמים על ה"ממסד" – יהיה אשר יהיה - שמתעלם מאזרחים כמותם. רע להם, אפוא, והם רגוזים. הם מחפשים שעירים לעזאזל והם אוהבים את טראמפ מפני שהוא מזהה אותם בשבילם.

וכך, מעבר למאפייניהם הכלכליים וההשכלתיים, יש לפחות לחלק מחסידי האג'נדה הטראמפאית מכנה משותף נוסף: הם קסנופובים. רוב השעירים לעזאזל שמספק להם טראמפ הם ה"אחרים" – לא אמריקאים ו/או לא לבנים. את העובדה שהטראמפאים מתעבים את כל מוסלמי תבל אפשר אולי להבין (אם כי בוודאי לא להצדיק). קשה למחוק את המשקעים הוויזואליים שצרבה בתודעה הזדוניות של פנאטים מוסלמים חסידי שריעה ועריפה. אבל מוסלמים הם רק חלק ממטרות המטווח של חסידי טראמפ. הם מאשימים את ה"אחרים" - "זרים", "אמריקאים חדשים", "צהובים" (אסיינים) או "חומים" (היספנים) - במצוקתם הכלכלית, בהידחקותם לשוליים, באובדן "החלום האמריקאי" שחמק להם מבין הידיים. אין זה מקרה שהעליות החדות ביותר בתמיכה בטראמפ נרשמו בעקבות שתי התבטאויות קסנופוביות שלו: הגדרת מסתננים מקסיקנים כאנסים והקריאה לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב.


למעשה – וזה הדבר המפחיד – הפלח הקסנופובי של תומכי טראמפ נמצא בקצה אחד של קו רצף לא ארוך, שבקצהו האחר נמצאות ישויות שוליים בלתי לגיטימיות, שהפוליטיקה האמריקאית טאטאה אותן כבר מזמן אל מתחת לשטיח: קבוצות ניאו-נאציות / גזעניות שמטפחות במחשכים כבר שנות דור גרסאות אמריקאיות לדוקטרינת עליונותו של הגזע הלבן. עכשיו מפציע אור בכוכים האפלים שלהן השמש של הסלבריטאי ממנהטן.

לארגונים האלה, על כל הווריאציות והגרורות שלהם, מקו-קלאקס-קלן (כן, הברדסים הלבנים עדיין קיימים) ועד לאומה הארית, טראמפ הוא מתנה משמיים. הוא פתח חלון גדול של לגיטימציה לדעות ולמחשבות שעד לפני כמה חודשים פשוט לא היה אפשר להציגן בפומבי אלא באתרי אינטרנט נידחים. מה שטראמפ אומר עתה בפרהסיה, לאמריקה כולה, מנסים גזעני ארה"ב למכור לציבור האמריקאי כבר עשרות שנים, בלי הצלחה גדולה. עד עתה הם נתקלו בחומה בצורה של תקינות פוליטית, שמשוננת לאמריקאים מיומם הראשון במסגרות החינוך הממוסדות. אפשר לתמצת אותה כך: כ-ו-ל-ם, בלי הבדלי מין, דת, גזע, צבע ולאום, צריכים ליהנות משוויון במתן הזדמנויות להתקדם; אפליה היא חטא; חירות הדת – כל דת - קדושה, כל עוד משאירים אותה מחוץ למרחב הציבורי. אפשר להתווכח באיזו מידה העקרונות האלה, שמגובים בחקיקה, מתקיימים בעולם המעשה, אבל אין ספק שהם המצפן החברתי של אמריקה.

מהלך הפתיחה האסטרטגי הגאוני ביותר של טראמפ היה לא ידוי אבנים מילוליות בזרים – זה בא בהמשך - אלא ההתקפה המתמשכת על מוסד התקינות הפוליטית. כאשר ממוטטים את הסכר הזה, מי הביוב הגזעני מתחילים להציף את שוק הדעות הלגיטימיות ואת הזירה הפוליטית. המדמנה הזו היא קרקע פוריה לדמגוג כטראמפ, שמתעל במיומנות תסכולי המונים לדיווידנדים פוליטיים, אך גם לקבוצות השוליים הגזעניות שלפתע היתה להן עדנה. מתברר שיש קונים לסחורה שלהן, והן אסירות תודה למי שחולל את השינוי הזה.

תכירו את טום מצגר, "אשף גדול" בקו-קלאקס-קלן בשנות ה-70 ומייסד ארגון שקרוי "ההתנגדות הארית הלבנה". מצגר הוא אביהם של המוני מסרים בתקשורת החברתית, שרבים מהם רוויי משטמה לכל מיעוט אפשרי. הנה אחד מהם: "כמעט כל הרופאים מבצעי ההפלות הם יהודים. היהודים עושים כסף מהפלות. ארגון יהודי מושחת בשם 'הורות מתוכננת' מקדם את ההפלות בחבל אורנג' (קליפורניה)... צריך להעניש את היהודים בגלל שואת הילדים הלבנים שהם אחראים לה". אבל אם מצגר שונא יהודים, הוא אוהב את טראמפ. למרות חששותיו שהסלבריטאי לא יממש את הבטחותיו לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב, מצגר מעריך את פעלו: "כל עוד הוא גורם לתוהו ובוהו בקרב האזרחים, אני בסדר איתו. אני אוהב מה שהוא עושה".

ודייוויד דיוק, אף הוא "אשף גדול" לשעבר בקלאן, ואחד מהגזענים הידועים ביותר בארה"ב, אמר לאתר "פוליטיקו" כי טראמפ נתן ללבנים אמריקאים אור ירוק לדבר בגלוי על איבתם לבני גזעים אחרים: "טראמפ גרם לכך שזה בסדר עכשיו לדבר על החששות הלא ייאמנו של 'אירופים-אמריקאים'. 'האירופים האמריקאים' יודעים שהם הקבוצה היחידה שאינה יכולה להגן על האינטרסים החיוניים שלה, על השקפותיה". "סטורמפראנט", אתר האינטרנט הגדול ביותר של הגזענים הלבנים בארה"ב, דיווח על עליה כה חדה בתנועת גולשים כאשר טראמפ עושה כותרות עד שהאתר נאלץ לשדרג את השרתים שלו.

"הדמוריליזציה היתה האויב הגדול ביותר (של המאמינים בעליונות הגזע הלבן) וטראמפ שינה זאת", לדברי מייסד "סטורמפראנט", דון בלק. הוא מנבא שכוחות "הלאומנות הלבנה" שטראמפ עורר מרבצם ישרדו אחרי תום הקריירה הפוליטית שלו: "אין ספק שהוא יצר תנועה פוליטית שתוסיף להתקיים באופן עצמאי גם אם הוא יתקפל בשלב כלשהו". עובדה עצובה היא, שגם אלה שמנסים להדביר את הגזענות האמריקאית חושבים בדיוק כך. מרילין מאיו, מנהלת משותפת במרכז לחקר הקיצוניות של הליגה נגד השמצה, אומרת: "מאז תחילת מועמדתו של טראמפ, אנו עדים לכך, בוודאות, שפלח בתנועת עליונות הגזע הלבן, מאינטלקטואלים גזעניים ועד ניו-נאצים, מצטייר עתה כטעון אנרגיה".

טראמפ אינו נמנה עם ארגון גזעני כלשהו והוא אינו סומך ידו על ארגון כזה. הוא אמר שהוא אינו זקוק לתמיכה של דייוויד דיוק ודומיו ואינו מעוניין בה, ושהוא פיטר מהקמפיין שלו שני עובדים שהעלו פוסטים גזעניים לרשת. יתר על כן, אין שום ראיה שתומכיו הקסנופוביים של הקבלן ממנהטן הם אנטישמיים. לעומת זאת, הם דליקים. כל נואם כריזמטי יוכל להצית אותם אם רק ילחץ על הכפתורים הרגשיים המתאימים. הם אולי העתודה של "סטורמפראנט" ו"ההתנגדות הארית הלבנה".

בואו ניתן לדמיון שלנו להשתולל קצת. בואו נאמר שלטראמפ לא היו חתן יהודי ובת שהתגיירה. בואו נעלה על הדעת שטראמפ היה מחליט שכדאי אולי לכופף קצת את היהודים ששולטים בוול סטריט או במדיה; שאולי כדאי לו לשגר איזה טיל מילולי לעבר מטרה יהודית נוחה, נגיד הטענות על נאמנות כפולה של יהודים; אולי אפילו להזכיר מרגל יהודי שאך זה קיבל חנינה. בלאו הכי, רוב היהודים לא תומכים בטראמפ ולא יתמכו בו. מה כבר יש לו להפסיד? עכשיו חישבו כיצד היו מגיבים אלפי אוהדיו הנלהבים, שונאי הממסד, על התבטאויות כאלה מפי המיליארדר הכריזמטי. האם היו מגיבים בקריאות בוז נזעמות? האם הם היו משתיקים אותו בשריקות מחאה? האם הם היו עוזבים את האולם בהמוניהם בשאט נפש? רק חומר למחשבה.
מקור: גלובס
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 698
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי שפיץ » 01 פברואר 2016, 18:16

יהודים! צאו להצביע עבור טראמפ, כמאמר הגמרא בעקבתא דמשיחא חוצפא יסגי...
סמל אישי של המשתמש
שפיץ
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 368
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוני44 » 05 פברואר 2016, 01:49

בואו ונהפוך את האשכול הזה למרכזי בעדכונים דיווחים ופרשנוית מהבחירות לארה''ב
''לאורו ניסע ונלך''
יוני44
 
הודעות: 135
הצטרף: 16 דצמבר 2015, 21:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוני44 » 05 פברואר 2016, 01:49

סוכנויות הידיעות

ברני סנדרס צפוי לנצח את הילרי קלינטון בפער של 20% בבחירות המקדימות לראשות המפלגה הדמוקרטית שיתקיימו בניו המפשייר ביום שלישי – כך עלה מסקר שפרסמה היום (חמישי) רשת NBC. לפי הסקר, סנדרס יגרוף 58% מהקולות במדינה וקלינטון תגרוף 38%. "עד כה התמיכה בניו המפשייר נוטה לכיוונו של סנדרס", אמר הסוקר לי מירינגוף. המשאל נערך לקראת העימות הדמוקרטי שיתקיים הלילה, ויהיה הראשון שבו יתעמתו רק קלינטון וסנדרס, ללא המועמד מרטין אומאלי שפרש מהמרוץ עקב כשלונו בפריימריז באיווה
''לאורו ניסע ונלך''
יוני44
 
הודעות: 135
הצטרף: 16 דצמבר 2015, 21:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יוני44 » 05 פברואר 2016, 01:58

פרשנות של אחת הפרשניות לעניני ארה''ב:
מושל פלורידה לשעבר עמד במרכז החדר באסיפת בחירות קטנה שקיים בניו המפשייר. הוא נראה עייף, נשמע כמי שמדקלם את דף המסרים שלו בקול מונוטוני ואישש את מה שאומרים עליו יריביו כשהפגין כריזמה של צנון מיובש. המצלמות קלטו פה ושם פיהוקים בקהל וגם שתיים-שלוש נשים שהטו את ראשן לאחור ונרדמו בשקט. כשסיים את דבריו, השתררה דממה בחדר. בוש הביט סביבו כלא מאמין: "מחיאות כפיים בבקשה" הוא התחנן והצליח לגרד כמה תשואות מהקהל, אבל בעיקר צחוקים גדולים. אם זה לא היה כל כך עצוב עבורו, ניתן לשער כי גם הוא יכול היה להתגלגל מצחוק, אלא שהבדיחה הזו הייתה על שמו.


רק לפני חודשים ספורים היה בוש התקווה הגדולה של המרוץ הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית. הוא הביא עמו שנות ניסיון כמושל פלורידה, הוא נשוי למכסיקנית, עובדה שקושרת אותו לקהילה ההיספנית שאת קולותיה צריך כל מי שמתכוון לנצח במרוץ לבית הלבן. יותר מכול, בוש בא מהמשפחה הנכונה: אביו היה נשיא, ואחיו גם כן, אם כי האחרון נצרב בתודעה כנשיא כושל שסכסך את אמריקה עם העולם והוציא אותה למלחמה לא מוצדקת בעיראק, שאת נזקיה לארה"ב משלמים האמריקנים עד היום.


למרות נתוני הפתיחה הטובים שלו, לא הצליח בוש לבסס את מעמדו כמוביל. להיפך. בעימותים הטלוויזיוניים הוא נראה חלש, מגמגם, חסר ביטחון ונטול מנהיגות. הוא הפך להיות שק החבטות של דונלד טראמפ, שנהנה מכל רגע שבו יכול היה לחבוט בו. השבוע באיווה יצא בוש מההצבעה בפריימריז בשן ועין. התמיכה בו היתה חד-ספרתית, ועתה כשהוא חורש את מדינת ניו המפשייר לקראת הפריימריז שיתקיימו במדינה זו ביום שלישי הבא, הוא יודע שהגיע מועד קרב ההישרדות שלו. ראשי הרפובליקנים נתנו לו להבין כי הם מצפים ממנו להשיג תוצאה טובה או לפרוש מהמרוץ כדי להותיר את הזירה למרקו רוביו שחזר מאיווה כמנצח הגדול.

ההזדמנות הגדולה של רוביו
לרוביו, סנאטור ממדינת פלורידה ובן להורים קובנים, יש סיבה לא רעה להתחיל לחייך בניו המפשייר. סקר חדש שהתפרסם היום בארה"ב משקף כי מאז הישגו המרשים באיווה, מקום שלישי בפריימריז, הוא קיבל "בונוס" בניו המפשייר והכפיל את כוחו.
אל תספידו אותו

חבוט, מושפל - אבל חזק. טראמפ עדיין חי

איל ההון הפרובוקטיבי ניהל קמפיין צעקני ובוטה וטען שהוא בנוי רק לניצחונות - אבל את ליל ההצבעה הראשון של הפריימריז, באיווה, גמר כלוזר הגדול. אל תספידו אותו: בשבוע הבא, בניו המפשייר הליברלית, זה יהיה סיפור אחר לגמרי. הסקרים לצדו
חבוט, מושפל - אבל חזק. טראמפ עדיין חי
אם לפני שבוע רק 7 אחוזים תמכו בו בניו המפשייר, הרי שבסקר החדש הוא מגיע למקום השני עם 15 אחוזי תמיכה. הסנאטור השמרן מטקסס טד קרוז, שזכה במקום הראשון בפריימריז הרפובליקניים באיווה, נמצא במקום השלישי אחרי רוביו עם 14 אחוזי תמיכה.

טראמפ אמנם ספג חבטה גדולה באיווה והגיע למקום השני המאכזב מבחינתו, אבל הוא עדיין מוביל בניו המפשייר עם 36 אחוזי תמיכה. אלא שגם ההובלה שלו בניו המפשייר, כפי שהייתה לו לפני הפריימריז באיווה, נמצאת במגמת ירידה. לא סביר כי בימים שנותרו עד לפריימריז בניו המפשייר יצליח רוביו להקפיץ את עצמו למקום הראשון ולהביס את איל הנדל"ן הפרובוקטיבי, אבל בפוליטיקה האמריקנית המגמה המסתמנת חשובה, ואם רוביו יצבור כוח בניו המפשייר, סיכוייו שלו לקבל תמיכה וכסף גוברים.

בדיוק מהסיבה הזו נוצרה ברית סתרים בין בוש לבין מושל ניו ג'רזי וכריס כריסטי. שניהם קשרו קשר בניו המפשייר לפעול ביחד כדי לבלום את רוביו. כריסטי, הידוע גם בזכות הפה הגדול שלו כמו מההנאה שהוא מפיק כשהוא נועץ חיצים מושחזים ביריבים פוליטיים, כינה את רוביו "ילד בבועה", לגלג עליו שהוא פוליטיקאי מתוסרט שאין בו דבר ספונטני, והגחיך את שנות פעולתו בסנאט וטען כי רוביו בעצם לא הצליח להשלים אפילו פעולה אחת בגבעת הקפיטול.

אנשי כריסטי, לפי הדיווחים בארה"ב, נפגשו עם אנשי בוש כדי לתאם את המתקפות על רוביו, שהפך להיות היריב הגדול של שניהם, וכריסטי אף הודה כי התיאום הזה קיים. "יש לנו משימה משותפת" הוא אמר, וחשף כי עכשיו המטרה היא לסלק את רוביו מהמשבצת של יקיר המפלגה ותורמיה.

רשימת המתמודדים הרפובליקנית מצטמצמת: בימים האחרונים פרשו שלושה: ראנד פול, מייק האקבי וריק וסנטורום. אחרי איווה צפויים לפרוש עוד שניים עד שלושה מועמדים שלא יצליחו להשיג תמיכה ראויה. בשלב הזה, למרות רצון ראשי המפלגה הרפובליקנית לראות אותו נעלם, טראמפ לא הולך לשום מקום: אם הסוקרים לא טועים, כפי שטעו באיווה, הוא צפוי להגיע כאמור למקום הראשון בניו המפשייר.

טראמפ, כמו המועמדים האחרים חורש את ניו המפשייר, אלא שבניגוד לעבר הוא עושה זאת במינימום רעשים, מקפיד לשמור על ענווה מסוימת, ונראה כמי שהפיק את הלקחים שלו. הוא פחות רעשני, פחות בוטה, ממעט לתקוף ומציג פרצוף פחות פרובוקטיבי. אלא שזה דווקא יכול לשחק לרעתו בזירה הפוליטית: מי שהלך אחריו עשה זאת כי הוקסם מהעובדה שהוא לא דופק חשבון לאף אחד, שיש לו לשון מושחזת ושהוא תוקף בכל האגפים. ספק אם ירצו לקבל מוטציה טראמפית שבה מוצג המועמד הבריון כמו פודל מאולף.
''לאורו ניסע ונלך''
יוני44
 
הודעות: 135
הצטרף: 16 דצמבר 2015, 21:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 10 פברואר 2016, 10:31

ניו המפשייר: ניצחון לטראמפ, תבוסה לקלינטון
הפעם נראה שזה הלך לפי הסקרים: דונלד טראמפ וברני סנדרס, שני האאוטסיידרים של המרוץ לנשיאות ארה"ב ניצחו בקלות בפריימריז בניו המפשייר. המפסידים הגדולים: הילרי קלינטון ומרקו רוביו

הערב הגדול של ברני ודונלד: דונלד טראמפ וברני סנדרס הם הזוכים הגדולים בפריימריז במדינת ניו המפשייר. הילרי קלינטון שהובסה בכ-20% מיהרה להודות בהפסד, ואצל הרפובליקנים אכזבה למרקו רוביו שקיווה לנשוף בעורפו של טראמפ, אך בפועל מתנדנד בין המקומות הרביעי לחמישי. בנאום הניצחון שלו, טראמפ מיהר לתקוף את סנדרס: "הוא רוצה למסור את המדינה שלנו".


סנדרס: "זו תחילתה של מהפיכה פוליטית"

לפי ספירה של כ-70 אחוז מהקולות, אחרי טראמפ שזכה ב-34.3%, הגיע למקום השני במפלגה הרפובליקנית מושל אוהיו ג'ון קייסיק עם 16.3%. במקום השלישי והרביעי מאבק צמוד ין מושל פלורידה לשעבר ג'ב בוש ואיש מפלגת התה טד קרוז, שניהם עם כ-11%. במקום החמישי הסנאטור מרקו רוביו. אצל הדמוקרטים מסתמן ניצחון מוחץ לברני סנדרס עם כמעט 60%על הילרי קלינטון עם 38.5%.

התחזיות אמנם ניבאו לטראמפ וסנדרס המקום הראשון במפלגתם, אך עדיין היו ספקות אם הם מסוגלים להביא להפוך את ההתלהבות התקשורתית והסקרים המחמיאים להישגים בקלפיות. טראמפ, שהפסיד באיווה אחרי שחזו לו ניצחון, פדה אולי במעט את תדמית ה"ווינר" שהתאמץ לטפח. ברני סנדרס, כמעט בן בית בניו המפשייר, הוא מייצג את השכנה ורמונט בסנאט, הצליח להנחיל לקלינטון ניצחון כואב.

אך בנאום הניצחון שלו, המועמד שמגדיר את עצמו כסוציאליסט דווקא הודה לקלינטון ובחר לתקוף את הממסד הפוליטי בארצות הברית. "זהו מסר שיגיע לוול סטריט ולוושינגטון, ממיין עד קליפורניה. שהממשלה שייכת לכל אמריקה ולא רק לקומץ מליונרים תורמים", אמר סנדרס, "הם משליכים עלי עכשיו הכול חוץ מאת הכיור במטבח, ויש לי תחושה שהכיור במטבח הולך להגיע בקרוב".

טראמפ: אנשים לא הבינו איך זה שכ"כ אוהבים אותי

טראמפ בחר לעומתו בגישה שונה. "אני רוצה לברך את המועמדים האחרים... ועכשיו שסיימתי עם זה - למי אנחנו באמת רוצים להודות? לאנשי ניו המפשייר. אנשים ראו את הסקרים ושאלו, 'איך זה שהם אוהבים את טראמפ כל-כך?'" כך המיליארדר, שהתקשה להסתיר שביעות רצון אדירה. "אני רוצה לברך את ברני סנדרס, צריך לברך את ברני... הוא רוצה למסור את המדינה שלנו ואסור לנו לתת לזה לקרות". טראמפ לא שכח לחזור על סיסמת הבחירות הנושנה שלו: "אנחנו נעשה את אמריקה נהדרת שוב, אולי יותר מאי-פעם".

לפי שאלונים שהציגו סוקרים למצביעים בניו המפשייר, איל ההון ממנהטן השיג הרבה יותר מאשר את עשרות הנציגים של ניו המפשייר. הרפובליקנים קראו תיגר על ההנחה שהתמיכה בטראמפ היא בגדר הצבעת מחאה, רובם השיבו שהם מקווים שהוא שיזכה במועמדות המפלגה. מנגד, לפי הסקר, אלה שמתנגדים לטראמפ בתוך שורות הרפובליקנים ייתקשו מאוד לקבל אותו כמועמד לנשיאות. זאת בניגוד למצב אצל הדמוקרטים שאמרו שיהיו מרוצים עם כל אחד משני המועמדים ינצח במרוץ.

היחידים שהעדיפו את קלינטון: מבוגרים ועשירים

הפרשנים טוענים שקלינטון בנאומה המשיכה לחזור על אותה טעות, ובניגוד לסנדרס הדגישה את עצמה על פני תומכיה והתנועה שהיא מנסה להוביל. "״אנשים רעבים לפתרונות ואני אעבוד קשה יותר מכל אחד כדי לשפר חייהם של האמריקנים", הכריזה, "אני אנצח ואקבל את מינוי הדמוקרטים".

סנדרס מצידו ממשיך לשבור חומות דמוגרפיות. הוא גבר על קלינטון בכמעט כל פלח מהאוכלוסייה בניו המפשייר. גברים, נשים, בני מיעוטים ובייחוד צעירים, 85% מהם תמכו בסנאטור בן ה-74. הקבוצות היחידות שהעדיפו את קלינטון הם מבוגרים בני יותר מ-65 ומשפחות שמרוויחות מעל 200 אלף דולר בשנה.

ג'ון קייסיק מסתמן כהפתעה הגדולה

עם טראמפ במקום הראשון, הקרב מתחמם בין הטוענים לכתר, או כפי שהם מכונים בתקשורת האמריקנית, "מחנה הלא-טראמפ". מרקו רוביו, שעזב את איווה כמועמד הממסדי של המפלגה הרפובליקנית גמגם בעימות מאז וספג ביקורת על התנהגות קפואה ו"רובוטית". העונש הוא ככל הנראה המקום החמישי, ואולי הדחה ממשבצת המועמד ה"שפוי". מושל אוהיו ג'ון קייסיק, מעוניין לנצל את המומנטום ולטעון שהוא היחיד שיצליח להחזיר למפלגה הרפובליקנית את המרכז האמריקני.

"אולי דווקא מפני שיש שינוי באוויר", אמר קייסיק, "אולי בגלל זה אנחנו פותחים דף חדש בפוליטיקה האמריקנית. כי הלילה הקמפיינים השליליים הפסידו". בניגוד אליו, ג'ב בוש אולי לא פתח דף חדש אך המקום השלישי עבורו הוא הוכחה שהוא עוד לא הגיע לסוף הסיפור - במפלגה רמזו שאם יזכה במקום נמוך יותר בניו המפשייר עדיף שיפרוש מהמרוץ.

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 698
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 17 פברואר 2016, 15:43

אובמה: טראמפ לא יהיה נשיא, זו לא תכנית ריאליטי
טראמפ מגיב: "לאובמה יש מזל שלא התמודדתי נגדו בבחירות הקודמות כי הוא לא היה יושב עכשיו בבית הלבן" ■ במסיבת עיתונאים קורא נשיא ארה"ב לרפובליקאים לקיים שימוע למועמדו לבית-המשפט העליון
נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שרבב אתמול (ג') את עצמו למלחמה המילולית הניטשת בין הפוליטיקאים שמבקשים לרשת את מקומו בבית הלבן והאשים את המתמודדים הרפובליקאים, ובראשם דונלד טראמפ, שהתבטאויותיהם בקמפיין פוגעות במעמדה הבינלאומי של ארה"ב. אובמה התייחס בביטול לטראמפ ואמר בהחלטיות שמצפה לו תבוסה במירוץ לנשיאות. זו היתה התבטאות נדירה שנתנה ביטוי לבוז שרוחש נשיא ארה"ב לקבלן ממנהטן.

"אני מוסיף להאמין שמר טראמפ לא יהיה נשיא", אמר אובמה במסיבת עיתונאים בראנצ'ו מיראז', קליפורניה, בתום ועידת פסגה עם מנהיגי מדינות דרום מזרח אסיה. "הסיבה לכך היא, שאני נותן אמון רב בעם האמריקאי ונראה לי שהאמריקאים מבינים שלהיות נשיא זה תפקיד רציני. זה לא להנחות תכנית ראיונות או תכנית ריאליטי. זה לא קידום מכירות. זה לא שיווק. זה קשה. והרבה אנשים (בעולם) סומכים עלינו שנמלא את התפקיד הזה כהלכה. לא מדובר בשידול או בפניה ליצרים (של ההמונים) או במאמץ לעשות כל דבר כדי להשתחל לחדשות בכל יום נתון".


"לפעמים הנשיאות מחייבת קבלת החלטות קשות גם כאשר אנשים לא יאהבו אותן, או נקיטת צעדים בלתי פופולריים, או התייצבות לימין אנשים פגיעים שאין להם תמיכה פוליטית חזקה", הוסיף אובמה. "זה תפקיד שנושאו חייב להיות מסוגל לעבוד עם מנהיגים ברחבי תבל באופן שישקף את חשיבות הנשיאות. זה תפקיד שנושאו חייב לנטוע (במנהיגים זרים) ביטחון שהוא מודע לעובדות, שהוא יודע מה שמם, שהוא יודע היכן נמצאות ארצותיהם על המפה, ושהוא יודע משהו על ההיסטוריה שלהם".

"אכן, בתקופת הבחירות המקדימות אנשים משחררים קיטור ונותנים ביטוי לרגשותיהם", המשיך נשיא ארה"ב. "זה נראה כבידור ולעיתים קרובות מדווחים על כך כבידור. אבל ככל שאנו מתקרבים (לבחירות עצמן) למציאות יש דרך להפגין נוכחות. ויש לי אמונה באמריקאים מפני שבסופו של דבר הם מבינים, שמי שעומד במקום שבו אני עומד עתה יצטרך להחליט האם להשתמש בנשק גרעיני או האם לשלוח בני 21 לקרב; הוא יצטרך לוודא שהמערכת הבנקאית לא תקרוס, ולעיתים קרובות הוא יהיה אחראי לא רק על ארה"ב אלא גם על 20 מדינות אחרות, שמתמודדות עם בעיות גדולות או שנמצאות על סף התפרקות ושמצפות שנעשה משהו. האמריקאים הם אנשים נבונים ואני חושב שבסופו של דבר הם יקבלו החלטה נבונה (בבחירות)".

ברמז לנזק שגורמות ההצהרות של טראמפ ופוליטיקאים רפובליקאים אחרים למעמדה של ארה"ב, אמר אובמה: "משקיפים זרים (כנראה מנהיגים מדרום מזרח אסיה שעימם אך זה נפגש – ר.ד.) מוטרדים מחלק מהרטוריקה שנשמעת בפריימריז של הרפובליקאים ובעימותים הטלוויזיוניים שלהם. ואגב, הרטוריקה הזו אינה יוצאת רק מפיו של טראמפ. מעניין שכל אחד מתמקד בטראמפ, בעיקר מפני שיש לו דרכים מעניינות יותר להתבטא, אך מתמודדים אחרים משמיעים אותם דברים".

הנשיא קבל על התבטאויות נגד מוסלמים, נגד מהגרים ובעיקר על התכחשותם של כל המתמודדים הרפובליקאים להתחממות האקלים הגלובלי. "כל הרפובליקאים מכחישים את השינוי האקלימי, למרות העובדה שהראיות המדעיות לכך הן חד-משמעיות, וזה מטריד את הקהיליה הבינלאומית", אמר אובמה.

בתגובה, אמר אתמול טראמפ: "לאובמה יש מזל שלא התמודדתי נגדו בבחירות הקודמות, כי אחרת הוא לא היה יושב עתה בבית הלבן".

מותו של השופט אנטונין סקאליה, עמוד התווך השמרני של בית-המשפט העליון, בסוף השבוע, הותיר בבית-המשפט שני מחנות שווים בגודלם: ארבעה שופטים ליברליים, וארבעה שופטים שמרניים. החוק מחייב את הנשיא למנות מועמד חדש ואת הסנט לדון ולאשר (או לפסול) את המועמד. אך ראש הסיעה הרפובליקאית בסנט, מיץ' מקונל, אמר שלשום, כי הנשיא חייב להימנע מהגשת מועמד מפני שהסנט יסרב לדון בכל מועמד שאובמה יגיש. הוא טען, שרק הנשיא החדש שייכנס לתפקידו בינואר 2017 יצטרך לבחור מועמד. הרפובליקאים חוששים, ובצדק, שאובמה ימנה שופט ליברלי, ובכך יבוא הקץ לרוב השמרני בבית-המשפט העליון שנשמר במשך 25 שנים.

בתגובה על כך אמר אובמה במסיבת העיתונאים, כי בדעתו למנות מועמד בעל הכישורים הטובים ביותר לתפקיד וכי הוא מצפה שהסנט ידון במועמדו ויאשרו, על פי התקדימים שנקבעו במשך דורות. "החוקה קובעת באופן הברור ביותר מה צריך לקרות עכשיו", אמר הנשיא. "כאשר מתפנה מקום בבית-המשפט העליון, הנשיא ממנה מישהו. הסנט דן במינוי, ואז הוא מאשר או פוסל את המועמד. מבחינה היסטורית, זה אף פעם לא הוטל בספק. אין חוק בלתי כתוב שאוסר על הנשיא לעשות זאת בשנתו האחרונה בתפקיד. משעשע אותי שכל מיני אנשים שרואים עצמם כפרשני החוקה ושנצמדים לכוונה המקורית של מחבריה – האנשים האלה מוצאים לפתע בחוקה מה שאין בה".

סקר ארצי חדש של NBC מראה, שטראמפ מוסיף ליהנות מיתרון גדול על יריביו הרפובליקאים בקרב בוחרים רפובליקאים פונטציאליים. טראמפ קיבל 38% מקולות הנשאלים. אחריו צועדים הסנטור הנוצרי האדוק טד קרוז (18%), הסנטור מארקו רוביו (14%, ירידה של 3% בהשוואה לסקר הקודם), בן קארסון (8%), מושל מדינת אוהאיו, ג'ון קייסיק (%7) וג'ב בוש (4%). במחנה הדמוקרטי, זכתה הילארי קלינטון בתמיכת 50% מהנשאלים וסנטור ברני סאנדרס - ב-40%. הסבב השלישי של הבחירות המקדימות יתקיים בשבת בקרוליינה הדרומית.
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 698
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 18 פברואר 2016, 09:37

סקר בארה"ב: טראמפ "נבעט" מהצמרת בפעם הראשונה
במקום הראשון – טד קרוז ואחריו טראמפ ומארקו רוביו ■ בכל אופן, טראמפ צפוי לזכות בפריימריז של הרפובליקאים בקרוליינה הדרומית בשבת ■ עד עתה הוביל טראמפ בכל הסקרים הארציים ולא ברור אם הסקר החדש שגוי או שהוא מבשר על יציאת האוויר מהבלון של טראמפ ■ התמיכה במיליארדר התכווצה ב-7% מאז אמצע ינואר
בפעם הראשונה מאז תחילתה של מערכת הבחירות המקדימות במפלגה הרפובליקאית, נבעט הקבלן הניו-יורקי דונלד טראמפ מהמקום הראשון בסקר ארצי. הסקר של רשת NBC והעיתון "וול סטריט ג'רנל", שפורסם אמש (ד'), מראה שטראמפ איבד 7% מהתמיכה בו מאז אמצע ינואר, אולי בעקבות העימות הרפובליקאי האחרון, ביום א', שבו הסתבך טראמפ בהתכתשויות סוערות עם רוב המתמודדים האחרים ויצא מהן חבול למדי. יחד עם זאת, צפוי טראמפ לזכות בנקל בפריימריז של המפלגה הרפובליקאית בקרוליינה הדרומית, בשבת, על פי סקרים שנערכו במדינה זו.

על פי הסקר הארצי של NBC ו-WSJ, הוצב במקום הראשון הסנטור הנוצרי האדוק טד קרוז עם 28%. טראמפ נמצא במקום השני, עם 26% ואחריו – הסנטור מארקו רוביו שקיבל 17% מקולות הנשאלים. למקום הרביעי זינק מושל מדינת אוהאיו, ג'ון קייסיק, עם 11%. עד עתה הוא ריחף סביב התחתית ברוב הסקרים. מנתח המוח בדימוס בן קארסון הוצב במקום החמישי עם 10% וג'ב בוש מוצא עצמו במקום האחרון, עם 4%, למרות התמיכה החזקה שהוא מקבל ממשפחתו, לרבות הופעות אישיות של אחיו, הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש, ואמו, ברברה בוש. הסקר נערך במדגם של 400 משיבים, שאמרו שיישתתפו בפריימריז של הרפובליקאים. טווח הטעות הסטטיסטית הוא 4.9%.

עד עתה נהנה טראמפ מייתרון דו-ספרתי על יריבו העיקרי, קרוז. בסקר הארצי הקודם של NBC ו-WSJ, בינואר, הוביל טראמפ עם 33%, ובמקום השני הוצב קרוז, עם 20%, כלומר יתרון של 13% לטראמפ.

את השחיקה בתמיכה בטראמפ אפשר לייחס לא רק למשקע שהותירו ביצועיו בעימות הרפובליקאי האחרון, אלא גם לעובדה שמספר המתמודדים הרפובליקאים הולך ומצטמצם - מ-17 בתחילת המירוץ לשישה עתה. החוכמה המקובלת אצל אנליסטים היא, שטראמפ הפיק תועלת מהמספר הגדול של המתמודדים וכשמספרם מתחיל להתכווץ, כך מתכווצת התמיכה בו. פילוח נתוני הסקר מראה, שבתחרות של טראמפ מול מתמודד אחד הוא יביס את בוש או קייסיק, אך יפסיד לקרוז או לרוביו.

צריך להדגיש, שבשלב זה הסקר של NBC ו-WSJ הוא בבחינת סנונית ראשונה. כל הסקרים הארציים האחרים שפורסמו השבוע מציבים את טראמפ במקום הראשון. סקר ארצי של אוניברסיטת קוויניפיאק, למשל, מעניק לו יתרון של 21%. לכן לא ברור אם הסקר סובל מליקוי מתודולוגי (ההסתברות לכך קטנה לנוכח המוניטין של יזמי הסקר הוותיק הזה) או שהוא מבשר על תחילתה של יציאת האוויר מהבלון של טראמפ.

כפי שדיווחנו אתמול, אמר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, במסיבת עיתונאים, כי טראמפ לא יהיה הנשיא הבא. " אני נותן אמון רב בעם האמריקאי ונראה לי שהאמריקאים מבינים שלהיות נשיא זה תפקיד רציני", אמר אובמה. "זה לא להנחות תכנית ראיונות או תכנית ריאליטי. זה לא קידום מכירות. זה לא שיווק. זה קשה. והרבה אנשים (בעולם) סומכים עלינו שנמלא את התפקיד הזה כהלכה. לא מדובר בשידול או בפניה ליצרים (של ההמונים) או במאמץ לעשות כל דבר כדי להשתחל לחדשות בכל יום נתון".

ובינתיים, המפלגה הדמוקרטית נערכת לסבב הבא של הבחירות המקדימות לבחירת מועמדה לנשיאות, שייערך בשבת בנוואדה במתכונת של אסיפות פוליטיות (caucuses). נוואדה נחשבה עד לא מכבר מעוז מבוצר של הילארי קלינטון בגלל שיעור גבוה של שחורים והיספאנים במדינה. אלה קבוצות שנוטות חסד לבני הזוג קלינטון כבר מתחילת נשיאותו של ביל. אבל קמפיין נמרץ של ברני סאנדרס, המתחרה היחיד של קלינטון, בקרב שחורים, כירסם את יתרונה שרת-החוץ לשעבר. סקר עדכני של CNN מצביע למעשה על תיקו: 48% לקלינטון, 47% לסאנדרס.
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 698
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 19 פברואר 2016, 04:56

בעיצומן של הבחירות המקדימות לנשיאות ארצות הברית, מפרסם אתר האינטרנט האמריקני RealClearPolitics סקר מעניין במיוחד, אותו ערך מכון הסקרים של אוניברסיטת קוויניפיאק בקליפורניה, לקראת הבחירות הכלליות שיתקיימו בחשוון בשנה הבאה.

על פי המסתמן, אם יזכה הסנטור היהודי ברני סנדרס במועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית, הוא יביס כל מועמד רפובליקני שיתמודד מולו. לעומת זאת, אם תהיה מזכירת המדינה לשעבר הילארי קלינטון המועמדת הדמוקרטית, היא לא תצליח לנצח אף מועמד רפובליקני, למעט המיליארדר דונלד טראמפ.קלינטון נגד טראמפ – 44:43

קלינטון נגד קרוז – 43:46

קלינטון נגד רוביו – 48:41

קלינטון נגד קייסיק – 47:39

קלינטון נגד בוש – 43:44

סנדרס נגד טראמפ – 48:42

סנדרס נגד קרוז – 49:39

סנדרס נגד רוביו – 47:41

סנדרס נגד קייסיק – 45:41

סנדרס נגד בוש – 49:39

הנתונים החדשים עשויים להוות זריקת עידוד נוספת לקמפיין של סנדרס, שגם כך מצוי בתנופה מתמדת עד כדי איום ממשי על מועמדותה של קלינטון – אשר נתפסה עד לאחרונה כזוכה הוודאית במרוץ הדמוקרטי.

סקרים שנעשו בקרב מצביעי המפלגה הדמוקרטית בימים האחרונים, מלמדים כי נמשכת מגמת הירידה של קלינטון ולעומתה מגמת העלייה של סנדרס, עד כדי שיתרונה הארצי של קלינטון על סנדרס הצטמצם לשיעור חד-ספרתי.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 2582
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי שפיץ » 21 פברואר 2016, 18:51

מפלה לבוש אחרי הפסד בדרום קורוליינה פורש מהמירוץ.
סמל אישי של המשתמש
שפיץ
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 368
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 22 פברואר 2016, 19:58

הפתרון של דונלד טראמפ לטרור: ''קליע עם דם חזיר''

בכנס תומכים שנערך בסוף השבוע בדרום קרוליינה, סיפק המתמודד הרפובליקני דונלד טראמפ אמירה נוספת שכלל הנראה תצית סערה חדשה - על המוקד, שוב, בני דת האסלאם. כחלק מהביקורת שהטיח בממשל האמריקני ובהתמודדותו מול איומי הטרור, הוא סיפר סיפור שלא אומת על גנרל אמריקני שטבל תחמושת בדם של חזיר כדי להרתיע את אויביו המוסלמים.

טראמפ טען שארה"ב צריכה לנקוט בעמדה קשוחה יותר נגד אויביה וכדי להמחיש את כוונותיו הוא תיאר את ה"מיתוס" על הגנרל ג'ון פרשינג. הסיפור עוסק בגנרל אמריקאי שהורה להרוג עשרות אסירים מוסלמים בפיליפינים בשנות ה-20 של המאה הקודמת באמצעות תחמושת נגועה בדם הטמא. לפי הסיפור הזה, האירועים התרחשו במהלך מלחמת גרילה נגד ארה"ב שכבשה את הפיליפינים. "זו הייתה בעיה נוראית, בעיית טרור בדיוק כמו זה שאנו מתמודדים איתו היום", ציין המתמודד הרפובליקני.

טראמפ המשיך בסגנון התיאטרלי שלו. "הגנרל פרשינג העמיד 50 מחבלים וירה למוות ב-49 מהם. למחבל ה-50 הוא אמר - תחזור לאנשים שלך ותספר להם מה קרה כאן. במשך 25 שנה לא הייתה שום בעיה", סיפר טראמפ לקהל המריע.

האירוע בדרום קרוליינה התרחש זמן קצר אחרי שהאפיפיור פרנציסקוס סיים את ביקורו במקסיקו בביקורת חריפה על המועמד לנשיאות ארה"ב. "אדם שחושב רק על בניית חומות ולא בונה גשרים הוא לא קתולי", אמר האפיפיור בתגובה להתבטאויותיו של המיליארדר נגד מהגרים. טראמפ, לא נשאר חייב וענה מיד: "אם דאע"ש יתקוף את הוותיקן וזו המטרה של הארגון, אני יכול רק להגיד שהאפיפיור יתפלל שהנשיא של הוותיקן יהיה דונלד טראמפ".
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 550
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי שפיץ » 23 פברואר 2016, 19:23

לכבוד פורים, המתמודד התמהוני טראמפ, למבינים אנגלית

https://www.dropbox.com/s/ymzddfetqsd0o ... 1.mp4?dl=0
סמל אישי של המשתמש
שפיץ
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 368
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 23 פברואר 2016, 19:54

נראה מעניין
מי יכול לתרגם לנו ?
(לא למדנו ליבה)
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 698
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 23 פברואר 2016, 22:49

או שיכתבו בקצרה (שפיץ או מישהו אחר) על מה מדבר שם.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 11531
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי שפיץ » 24 פברואר 2016, 16:41

הצלחה מסחררת לטראמפ, כנראה לכבוד פורים.

טראמפ 45.9
רוביו 23.9
קרוז 21.4
קרסון 4.8
קייסיק 3.6

תוצאות נוודה.JPG
תוצאות נוודה.JPG (24.94 KiB) נצפה 26924 פעמים
סמל אישי של המשתמש
שפיץ
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 368
הצטרף: 17 יולי 2014, 11:26
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי ישראליק » 24 פברואר 2016, 17:04

טראמפ היה באמצע נאום. והחשמל נכבה. והוא הגיב מיד, "או הם לא שילמו את חשבון החשמל". .. ושאל האם האור החזק מדי הגיע מהעיתונאים שנגדי? ואז זה די מצא חן בעיניו החושך. והוא אמר שזה מדי חזק האור.וגם שזה חיסכון בחשמל ושלא ישלם לאולם וכו' וכו'. ואז נדלק האור. אז הוא התחיל לקרוא עם כולם (כמו בהפגנות ) תכבו את האור....
ישראליק
 
הודעות: 384
הצטרף: 28 יולי 2015, 05:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 24 פברואר 2016, 23:51

ישראליק כתב:טראמפ היה באמצע נאום. והחשמל נכבה. והוא הגיב מיד, "או הם לא שילמו את חשבון החשמל". .. ושאל האם האור החזק מדי הגיע מהעיתונאים שנגדי? ואז זה די מצא חן בעיניו החושך. והוא אמר שזה מדי חזק האור.וגם שזה חיסכון בחשמל ושלא ישלם לאולם וכו' וכו'. ואז נדלק האור. אז הוא התחיל לקרוא עם כולם (כמו בהפגנות ) תכבו את האור....

תודה על התרגום !!!
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 698
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: הבחירות בארה"ב

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 29 פברואר 2016, 21:18

שילה קוברט מודאגת מדונלד טראמפ. הרפובליקנית המושבעת מווירג'יניה אומרת שההתנהלות של איל הנדל"ן המיליארדר – המועמד המוביל בפריימריז הרפובליקניים לנשיאות – היא בומבסטית וכי אין טעם ברטורקיה הקיצונית שבה הוא משתמש בקמפיין שלו.

אבל מה אם טראמפ אכן ייבחר בפריימריז ויהפוך למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב?

"ובכן, אני בהחלט אצביע לו", אומרת קוברט, בת 81 מפרבר של ריצ'מונד. היא מפסיקה לרגע, ומוסיפה: "אני מקווה ומתפללת שלא נגיע לזה".


קוברט נמנית עם מחנה סקפטי בקרב המצביעים הרפובליקנים ברחבי ארה"ב, שמתקשה להתמודד עם האפשרות שטראמפ עשוי להתגלות כסיכוי הטוב ביותר של המפלגה שלהם לכבוש את השלטון ולהגיע לבית הלבן. בשבועות האחרונים רשם טראמפ שלושה ניצחונות רצופים בפריימריז הרפובליקניים, כולל בשבוע שעבר בנבאדה, ועכשיו הוא מגיע ל"סופר טיוזדיי" שייערך מחר בעמדה חזקה במיוחד.

ראיונות שערכה סוכנות הידיעות AP עם עשרות מצביעים רפובליקנים ותיקים בווירג'יניה – שדה קרב משמעותי בבחירות הכלליות ואחת המדינות שבהן ייערכו הפריימריז השבוע – ממחישים את התחושות המעורבות שמעורר טראמפ בתוך המפלגה שלו עצמו.

הצרה של דונלד טראמפ:

המועמד הרפובליקני המוביל סחף המונים בזכות לשונו המשוחררת וסלידתו מה"פוליטיקלי קורקט" - וגם בזכות התבטאויותיו נגד מוסלמים ומכסיקנים. אבל עכשיו ב"קו קלוקס קלאן" ובארגונים קיצוניים אחרים מציגים אותו כמי שיקדם את "הגזע הלבן", וקוראים לבחור בו. הוא פוחד שזה יפגע בו בקלפי

בקרב אלה שאינם מתכוונים להצביע לטראמפ בפריימריז יש הלם, בלבול וחרדה מהמועמדות שלו. עם זאת, קיימת בקרבם גם התחושה שלמרות הפגמים הרבים שיש בו, הוא עדיף על פני עוד ארבע שנים שבהן יישב דמוקרט בבית הלבן – במיוחד אם המועמדת הדמוקרטית תהיה הילרי קילנטון.

"הוא אומר דברים שאני לא יכול לדמיין נשיא אומר", מסביר מייקל גלנט בן ה-42. עם זאת, אם טראמפ יזכה במועמדות הרפובליקנית ויגיע לקרב מול קלינטון על הנשיאות בנובמבר, גלנט יצביע לו. "במקרה הספציפי הזה – אצביע לו", אומר גלנט. "הילרי קלינטון – אני לא בוטח בה. אין אמון".

המצביעים ששוחחו עם סוכנות AP מייצגים רק נתח זעום מהבוחרים, אבל עמדותיהם משקפות את הדיון שקיים בשתי המפלגות הגדולות בארה"ב בנוגע לאופן שבו המועמדות של טראמפ תסתיים בנובמבר. גורמים רשמיים במפלגה הדמוקרטית מאמינים שהרטוריקה הקיצונית של טראמפ, במיוחד בנוגע לנשים ולמהגרים, תרחיק ממנו מצביעים שאינם מזדהים בהכרח אם אחת המפלגות ואפילו תרחיק ממנו רפובליקנים במדינות מפתח כמו וירג'יניה. בכירים במפלגה הרפובליקנית מסכימים עם התיאוריה הזו ומודאגים מכך, מה שמסביר מדוע גורמים רפובליקניים רבים ממהרים להביע את תמיכתם במרקו רוביו, יריבו של טראמפ, כ"אלטרנטיבה השפויה" במפלגה הרפובליקנית.

"פעם ראשונה שאני פוחדת מהבחירות"
ביל גינתר, גימלאי בן 69, הוא אחד מאותם רפובליקנים שכל כך לא סובלים את טראמפ, עד שהוא מתקשה לראות את עצמו מצביע לו בבחירות לנשיאות אם הוא יהיה המועמד הרפובליקני. גינתר, שתומך ברוביו, אומר כי הוא "באמת מזועזע" מכך שטראמפ הגיע רחוק כל כך בפריימריז. "אני לא יודע אם אוכל להצביע לו. זה יהיה קשה מאוד", הוא מודה.

חלק מבעלי זכות הבחירה מתלוצצים ואומרים שיעברו לקנדה אם טראמפ ייבחר לנשיא, אבל ננסי ברדנר לעומת זאת חושבת על האפשרות הזו במידה מסוימת של רצינות. בעבר היא תמכה במועמדים רפובליקנים לנשיאות, בהם מיט רומני וג'ורג' בוש הבן, ועכשיו היא חוקרת את הפוליטיקה הקנדית, וגם את מערכת הבריאות הציבורית ואת שוק הדירות שם. ברדנר לא יודעת אם היא באמת תשלים את המעבר צפונה ("אני לא יכולה לעזוב את הנכדים שלי", היא אומרת), אבל מבהירה שזו בהחלט אופציה עבורה. "אני פשוט לא חושבת שאני יכולה להיות בתוך כל זה. זו הפעם הראשונה ב-68 שנותיי שאני באמת פוחדת ממה שהולך לקרות בבחירות".

סקר שפרסמה לאחרונה AP מעלה שייתכן מאוד שגינתר וברדנר נמצאים בעמדת מיעוט. מהסקר עלה שהרבה יותר רפובליקנים אומרים כי יצביעו לטראמפ בבחירות לנשיאות אם הוא יהיה המועמד הרפובליקני, מאשר כאלה שאומרים שלא יעשו זאת. 86% מהמצביעים הרפובליקנים סבורים גם שהוא יכול לנצח בבחירות לנשיאות בנובמבר – יתרון של 15% על פני כל מועמד רפוליקני אחר.

עבור טינה שומכר האפשרות להצביע לטראמפ ממש לא קוסמת. הדאגה המרכזית שלה בבחירות היא הביטחון הלאומי, וקשה לה
לראות את טראמפ מנהל את הדיפלומטיה או שומר על ביטחון המדינה. אבל הדאגות שלה לגביו מחווירות אל מול הסלידה שלה מקלינטון. אף שהיא אינה רואה שום אופציה טובה בבחירות שיתקיימו בין טראמפ לקלינטון, שומכר בת ה-66 מבהירה במי – בלי צל של ספק – היא תתמוך בקלפי. "אם אצטרך לבחור בינו לבין הילרי, אני חוששת שהוא יקבל את הקול שלי. אני מקווה שלא נגיע למצב הזה. אבל זה מתחיל להיראות כך".
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 2582
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: א חסידישער, אחד ויחיד, אני פה, גביר באמת, העלאו, חוסיד, יהודי משונה, מאירזון, משולש, פך שמן, רעבישע אייניקל, שיך ו־85 אורחים