''ישיבישע נייעס''

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 פברואר 2016, 15:36

במסגרת השיפורים והוספת התוכן שעובר לאחרונה הפורום הנכבד חשבתי לפתוח אשכול אשר בו ירוכזו כל הנייעס והחדשות מתוך היכלי הישיבות
יאללה מתחילים!
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 פברואר 2016, 15:37

היסטוריה ליטאית בישיבה הגדולה בישראל: תלמידי ישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים הופתעו היום (ב) לשמוע שיעור כללי מראש הישיבה הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שנמסר בשפה העברית.

עד היום השיעור היה נמסר בשפת היידיש כמסורת ראשי הישיבה מזה דור דור.

כעת עם השינוי בשבוע שעבר בשיעור כללי שמסר הגאון רבי יעקב שמואלביץ - ממשיך דרכו של אביו הגאון רבי רפאל זצ"ל והשיעור שנמסר בשפה העברית - הוחלט לעבור באופן כללי לשפה העברית.

הגרא"י פינקל אמר לתלמידים כי תמיד חשב לשנות, אך מכיוון שבישיבה לא שינו המשיך את המסירה בשפת היידיש, אך כעת לאחר שיעורו של הגר"י שמואלביץ הוחלט על השינוי מה שיגרום לבחורים רבים להבין את השיעור.

יצויין כי עדיין יש את השיעורים של הגאון רבי אשר אריאלי המכילים מאות בחורים ונמסרים בשפת היידיש.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 פברואר 2016, 15:40

תקנון חדש בישיבת כנסת-יצחק בקרית ספר: ראש הישיבה הגאון רבי שמעון נוביק, פרסם תקנות מיוחדות לתלמידי הישיבה, באשר להשתתפות בני הישיבה בשמחות חבריהם.

בתקנון נקבע כי רק בני ה'קיבוץ' יורשו להשתתף בחתונות של בני הישיבה, וכי בסעודת המצווה של החתונה ישתתפו עשרה בחורים בלבד.

שעת עזיבת האולם לא יאוחר מהשעה - 11:30 (גם בחתונות בב"ב), לשבת אויפרוף או שבע ברכות יוזמנו ארבעה בחורים בלבד.

אל מכתב ראש הישיבה צירפו את חתימותיהם: ראש הישיבה הגאון רבי יעקב קרפ ומשגיח הישיבה הגאון רבי יהושע עלזעס.

כפי שאומר אחד התלמידים: "בשבועות הקרובים צפויים למעלה מעשרים מבני הישיבה להינשא, משכך ראו ראשי הישיבה חשיבות גדולה בתקנון, זאת בפרט שאנו עומדים בעיצומו של חודש אדר שבעולם הישיבות אינו תקופת הזוהר".

עוד אומרים תלמידי הישיבה כי תקנות אלו מובנות ומוצדקות, וכי "לא ייתכן שבחור שחוזר לישיבה באחת בלילה יוכל להשכים לתפילת שחרית ולהתרכז כרגיל בסדר א'. התקנות ייושמו במלואן".
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי אחדות » 22 פברואר 2016, 16:13

ואיפה יערוך הנגיד רכניץ את סיום הש"ס לע"נ חמיו? ב'ארחות תורה'

הנגיד שלמה יהודה רכניץ יערוך סיום לעילוי נשמת חמיו הגאון הרב חיים ישראל בעלסקי זצ"ל בישיבת ארחות תורה • בישיבה מקווים שהגראי"ל ישתתף בסיום
י' אדר התשע"ו / 19.02.2016 13:24
רכניץ
צילום: מסך, לייקוד סקופ
10
בעוד מספר ימים יציין הנגיד שלמה יהודה רכניץ את השלושים לחמיו, הגרח"י בלסקי זצ"ל, ראש ישיבת תורה ודעת, בדרך ייחודית.

מתברר שבחורי ישיבת 'ארחות תורה' חילקו ביניהם את לימוד שני ש"סים האחד לעילוי נשמתו של הגאון רבי יוסף דיסקין זצ"ל, והשני לזכר חמיו של רכניץ – הגרח"י בעלסקי זצ"ל.

ביום בו נערך, לפני כשבוע, סיום הש"ס לע"נ של הגר"י דיסקין זצ"ל לא חש ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בטוב, ונבצר ממנו להשתתף באירוע.

בישיבה מקווים כי ביום הסיום לע"נ הגרח"י בלסקי יחוש בטוב ויגיע לכבד את האירוע בנוכחותו.
אחדות
 
הודעות: 10
הצטרף: 29 נובמבר 2015, 22:39
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 פברואר 2016, 16:18

לא יודע עד כמה זה קשור אבל ממש התרגשתי לקרוא:


באתר הידברות פורסם אתמול כי הגר"ח קנייבסקי מצוה על תושבי חוץ לארץ לחסל את עסקיהם ועלות לארץ ישראל

הכתבה לפניכם:

תשובת הרב קנייבסקי הדהימה את איש העסקים


יהודי בשם רפאל, המתגורר בארה"ב, שלח בשבוע שעבר פקס לרב חיים קנייבסקי, עם שאלות לגבי עסק מסוים שבכוונתו לפתוח שם. התשובה הקצרה והנחרצת הפתיעה אותו

מזה תקופה כולנו שומעים שהרב קנייבסקי מורה ליהודי התפוצות לעלות בהקדם לארץ ישראל. אל אתר הידברות הגיע הפעם מכתב שאלה בנושא עסקי בארה"ב, ובו תשובה בכתב ידו של שר התורה, מרן הרב קנייבסקי, ובו הוא מודה במפורש לעלות לארץ ישראל בהקדם. כלומר, כל השיקולים העסקיים שבהם התלבט איש העסקים, שביקש את עצת הרב, לא זכו כלל להתייחסות, כיוון שהעלייה לארץ האפילה על כל השאר.

המשב"ק של הרב סיפר לשואל שהרב קרא את כל המכתב הארוך פעמיים, ולאחר מכן כתב את תשובתו הנחרצת – "תבואו לארץ ישראל להישאר כאן, כי במוצאי שביעית בן דוד בא".

לשמירת פרטיותו של השואל, טשטשנו את המכתב (שנשלח למערכת אתר הידברות ע"י קרובת משפחתו), אך השארנו כמובן את תשובת מרן שר התורה

http://www.hidabroot.org/sites/default/ ... 012.45.jpg


http://www.hidabroot.org/he/article/192609
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 29 פברואר 2016, 22:47

גורמים המזוהים עם נטורי קרתא ופלגים קיצונים בחסידות סאטמר, מאיימים בחרם נגד ישיבת מיר, זאת בעקבות המעבר למסירת השיעורים בישיבה בשפה העברית. לטענת הגורמים, אין המדובר באירוע אקראי לפיו ראשי הישיבה החליטו לעבור לשפה מובנת יותר לרוב התלמידים, אלא ב"חלק ממזימה לשנות את אופי הציבור החרדי".

הגורמים מזכירים את האיסור שהוטל על תלמידי הישיבה להשתתף בהפגנה שאורגנה במהלך החורף האחרון על ידי הפלג הירושלמי והעדה החרדית נגד חוק הגיוס המתוקן.
לדבריהם, "המעלה של הישיבה הגדולה בישראל ואולי אף בעולם היהודי כולו, הייתה שתמיד נתנו לכל תלמיד מכל מוצא עדה ומגזר את התחושה שיש לו בית שמקבל אותו. חבל מאוד שנצטרך כעת לצאת בחרם רק כדי למנוע מאותם בחורים להיטמע בתרבות הישראלית".

"בישיבת מיר לומדים מאות בחורים חסידיים שרבים מהם רבותיהם מקפידים שידברו רק בשפת האידיש. בנוסף דעתם ידועה כנגד חוק הגיוס וזכותם הבסיסית של אותם בחורים המגיעים ללמוד בישיבה הינה שיוכלו להישמע לדעת רבותיהם" אומר אחד הגורמים. הגורמים כאמור רואים במעבר לשפת העברית שבירת חומות ההתבדלות ולא מקבלים את ההסבר הפשוט לעניין.
כזכור לפני כשלושה חודשים קיימו גורמים קיצונים הפגנה בשכונת בורו פארק מול האולם בו נערך דינר עבור ישיבת מיר, זאת בשל החלטת רבני הישיבה לאסור על התלמידים להשתתף בהפגנה נגד חוק הגיוס המתוקן.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

ממלכת התורה חוגגת 200

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 01 מרץ 2016, 04:30

פרסום ראשון: לרגל 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' ממלכת התורה הגדולה בעולם יוצאת הישיבה בסדרה של עשרות דינרים בארץ ובעולם. המטרה: גיוס היסטורי של 200 מיליון דולרים סכום שעתיד להחזיק את הישיבה לכ-5 שנים. דינר מרכזי יתקיים בבנייני האומה. עוד על הפרק: מסע עשרות התורמים בתחנות ישיבת מיר בעולם.
זה לא סוד כי ישיבת מיר המונה אלפי אברכים ובחורים צורכת סכום אדיר של כספים על מנת לבסס ולקיים את הישיבה מדי חודש בחודשו, מנהלי וראשי הישיבה ראו סייעתא דשמיא גם בזמנים הקשים ביותר, אך כל חודש שעובר הוא בגדר 'נס'. אי לכך החליטו לצאת בהנהלת הישיבה בפרויקט היסטורי שיביא להסדר הכספים בישיבה למשך כחמש שנים.
בתקופה זו מציינים 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' שהחלה את דרכה בעיר מיר שבבלארוס על ידי הרב שמואל טיקטינסקי, לפני שנת ה'תקע"ה, בתקופת מלחמת העולם הראשונה כבש הצבא הגרמני את מיר והרוסים פינו את התושבים לפנים רוסיה.

מאז עברה הישיבה טלטלות רבות עד לייסודה מחדש בירושלים על ידי הרב אליעזר יהודה פינקל, שייסד את הישיבה מחדש, עם חלק מהתלמידים והרבנים ששרדו, בשכונת בית ישראל בירושלים. הרב פינקל פתח את הישיבה גם עבור קבוצות של בחורים ואברכים חסידיים וירושלמים. כבר בראשית ימי הישיבה בירושלים נפתחה בה "חבורה" של ירושלמים תלמידי החזון איש, בראשות הרב משה יהושע לנדא והרב חיים ברים,
בהמשך כיהן כראש הישיבה הגרנ''צ פינקל זצ''ל שאף הקים סניף של הישיבה בברכפלד במודיעין עילית אשר מונה כ700 בחורים.
הישיבה כיום מונה כ-7,000 אברכים ובחורים בסך הכל, במהלך התקופה הקרובה ייערכו עשרות דינרים שיתפרסו על פני שלוש שנים ומטרתם הסופית לגייס כ-200 מיליון דולר, ארבעים מיליון דולר לכל שנה.
ביום ראשון י' אדר ב' הקרוב צפוי להיערך דינר מיוחד בציריך בהשתתפות ראשי ורבני הישיבה, במקביל, מופץ עלון שיוצא אחת לתקופה בשם 'בית מדרש' המסקר את פעילות הדינרים ובו מאמרים מראשי, רבני ומוקירי הישיבה.
שלל רעיונות נרקמים בימים אלו כיצד יוכלו להפיק את המיטב מהפרויקט ולגייס את מלוא הסכום המדובר, בין היתר דובר על אפשרות בה יסעו עשרות תורמי ונגידי הישיבה למסע בתחנותיה ההיסטוריים של ישיבת מיר המיתולוגית ברחבי העולם.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 04 מרץ 2016, 04:41

פטירתו של ראש ישיבות פוניבז' וקמניץ הגרח"ש ליבוביץ' זצ"ל: בעלון 'פרי חיים' המכיל מתורתו של הגראי"ל שטיינמן, מובאים דברים ששוחח הגראי"ל עם המנוח זצ"ל בביקורו האחרון.

"בתחילה סיפר לו רבינו מה שזוכר מימי בחרותו כשראה את סבו הגדול מרן הגאון רבי ברוך בער זצוק"ל בקמניץ, כששהה רבינו באותו זמן אצל דודו שהיה מורה הוראה חשוב בקמניץ. ודיבר רבינו בשבחו של רבי ברוך בער שקרא את שם ספרו על שם אביו, שהי' נקרא שמואל, ואמר 'ער איז געווען אגרויסר צדיק...'

"וסיפר רבינו שכשרבי ברוך בער הי' נוסע לאמריקה היה עובר דרך בריסק להיפרד ממרן הגרי"ז זצוק"ל, וכן בשובו היה חוזר דרך בריסק ונכנס למרן הגרי"ז זצוק"ל. וכשהזכירו שהיה רבי ברוך בער שותף בהצלת רבינו בזמן המלחמה, אמר רבינו הכל נגזר, כמו שאומרים - בראש השנה יכתבון וביום צום כפור יחתמון וכו'. והתעניין רבינו אצל הנפטר הגדול על השיעורים שמוסר בישיבות, וכשאמר שמוסר שיעורים גם בפוניבז' וגם בקמניץ, שאלו רבינו אם לומדים בשניהם את אותה המסכת, וכשהשיב שזה שתי מסכתות, הגיב רבינו שזה דבר קשה".

לסיום הוא מוסיף אנקדוטה הלכתית מסקרנת שאירעה השבוע: "ואזכיר דבר הלכה שאמרו לרבינו בשם הנפטר הגדול הגרח"ש זצ"ל, שכשהי' רואה שמניחים ספרים על גבי עציצים הנמצאים בפרוזדור הישיבה, היה זועק הרי זה עציץ נקוב, וכקרקע דמי, ואסור להניח על זה ספרים. ונהנה רבינו מהרעיון, אך לא הסכים עם זה למעשה".

במקביל, סדרת ההספדים על ראש הישיבה נמשכת, והערב בשעה 21:00 יתקיים הספד בבית המדרש יוצאי פוניבז' בשכונת עזרת תורה בירושלים, שם יספידו הגאון רבי אברהם נח גרבוז, הגאון רבי חיים פרץ ברמן, הגאון רבי חזקיהו יוסף שרייבר והגאון רבי צבי קפלן.

הספד נוסף ייערך בהיכל כולל פוניבז' בשעה 18:30 ובו יספידו הגאון רבי אברהם ארלנגר והגאון רבי בנימין אפשטיין.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

ממלכת התורה נפרדת מ''העדה''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 06 מרץ 2016, 17:07

סערת הזריקות בעופות בעדה החרדית, שהביאו לחשש גדול כי מדובר בעופות טריפה, גרמה גם לפולמוס גדול בכל מה שקשור לצריכת העופות, בעיקר במוסדות התורה המרכזיים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי בישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים, צרכנית גדולה ומשמעותית של עופות, הפסיקו לקנות בשבוע האחרון עופות של העדה החרדית.

גם בישיבה הכלל חסידית 'כוכב מיעקב' טשעבין בירושלים נערכו דיונים סוערים בנושא כשרות העופות ובעקבות הסיפור - בשבוע האחרון לא היו עופות בכלל בישיבה בארוחות הצהריים, רק בשבת האחרונה חזרו העופות לסעודות בישיבה.

מנגד, בחסידויות נוספות בירושלים, כדוגמת תולדות אהרן ודושינסקיא, החליטו להמשיך לצרוך את העופות. האדמו"ר מדושינסקיא אף התייחס לכך בסעודה שלישית בשבת האחרונה ואמר שהבד"ץ פסקו שאין שינוי בכשרות והכל למהדרין ואין שום חשש.עדויות נוספות הגיעו ל'בחדרי חרדים' שחשף את הפרשה לראשונה לפני שבוע וחצי, כי קייטרינג גדול בירושלים המספק אוכל לעשרות מוסדות קיבל לידיו בחזרה למעלמה מ-5000 מנות של עופות.

גם אצל האחים לבית משפחת ברנסדורפר קיימת מחלוקת לגבי העופות. רק בשבוע שעבר נפתח מערך שחיטה חדש בכשרותו של הגאון רבי דוב לנדאו, לפי שיטת בעל ה'קנה בושם' הגר"מ ברנדסדורפר זצ"ל. ולאור הוראותיו ופסקי בנו הגאון רבי משה ברנדסדורפר אב"ד היכל הוראה בארה"ק ומגדולי הפוסקים בזמנינו, שאף יצא חוצץ נגד העדה החרדית ופסק שהזריקות מטריפות את העופות.

מנגד, בן אחר, הגאון רבי שמואל ברנסדורפר, פסק בערב שבת במכתב שפרסם בתשובה הלכתית שכל הנפיחות כתוצאה מהזריקות היא מחמת שהחומר אינו נספג כראוי והחריפות של החומר שורף ומכלה את הבשר מסביבו, וזה קורה רק כשנכנס החומר בעוף והמציאות היא שאינו משתנה לגריעותא מיום ליום ואין לזה שייכות לכל מיני ריעותות ודלקות שמכלים הבשר.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 07 מרץ 2016, 18:01

חוזר בתשובה כתב:היסטוריה ליטאית בישיבה הגדולה בישראל: תלמידי ישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים הופתעו היום (ב) לשמוע שיעור כללי מראש הישיבה הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שנמסר בשפה העברית.

עד היום השיעור היה נמסר בשפת היידיש כמסורת ראשי הישיבה מזה דור דור.

כעת עם השינוי בשבוע שעבר בשיעור כללי שמסר הגאון רבי יעקב שמואלביץ - ממשיך דרכו של אביו הגאון רבי רפאל זצ"ל והשיעור שנמסר בשפה העברית - הוחלט לעבור באופן כללי לשפה העברית.

הגרא"י פינקל אמר לתלמידים כי תמיד חשב לשנות, אך מכיוון שבישיבה לא שינו המשיך את המסירה בשפת היידיש, אך כעת לאחר שיעורו של הגר"י שמואלביץ הוחלט על השינוי מה שיגרום לבחורים רבים להבין את השיעור.

יצויין כי עדיין יש את השיעורים של הגאון רבי אשר אריאלי המכילים מאות בחורים ונמסרים בשפת היידיש.


שפת האידיש חוזרת ל'מיר'

ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל שב היום (שני) למסור את השיעור כללי בשפת האידיש, זאת לאחר שבשבועות האחרונים עברו בישיבה למסור בשפת העברית.

הבוקר נדהמו הבחורים לגלות כי הרב פינקל מסר את השיעור הקבוע כפי מנהגו מימים ימימה בשפת האידיש.

לא ברור מה הוביל לשינוי אולם הבוקר כאמור שב הגרא"י פינקל למסור את שיעורו הקבוע בשפת האידיש.
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 998
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 11 מרץ 2016, 01:16

משכות התפילות למען הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון, שאושפז השבוע בבית החולים, לאחר שחש שלא בטוב וסבל מבעיות נשימה.

אחיו של רבי יעקב וראש ייבת פוניבז', הגאון רבי גרשון אדלשטיין, ביקש ממקורביו לתלות מודעה בישיבת פוניבז' שם כתב בכתב ידו: "נא להתפלל לרפואת יעקב בן מרים [רב דרמת השרון ושכ' נאות יוסף ב"ב] המשפחה".

הגאון רבי יעקב אדלשטיין הינו מגדולי הדור והוא זקוק לרחמי שמים. אמנם מצבו טוב יחסית אך בשל גילו הוא חשוף לסכנה.

הציבור נקרא להתפלל לרפואת הגאון רבי יעקב בן מרים לרפואה שלמה בתוך שאר חולי עמו ישראל.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 11 מרץ 2016, 01:17

הגרב"ד פוברסקי, חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה וראש ישיבת פוניבז', הגיע הערב (ה) לביתו של חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני, במעונו ברחוב בן יעקב בבני ברק.

הפגישה התקיימה לבקשת חברי מועצת חכמי התורה, כדי לשמוע את עמדת הגרב"ד פוברסקי על מספר נושאים העומדים על הפרק בציבוריות התורנית ספרדית ובענייני הנהגת רשת החינוך - בעקבות החלטת גדולי ישראל בעניין המחוז החרדי.

בסיום הפגישה נידונו גם חוק הגיוס ועמדת גדולי ישראל בנושא הכותל הרפורמי.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 11 מרץ 2016, 02:17

פרסום ראשון: עשרות אברכים הלומדים בכולל "אמת ושלום" בראש העין שבנשיאותו של המקובל הרב אבנר עפג'ין, קיבלו היום (חמישי) הודעה לפיה החל מה"זמן" הבא הכולל ייסגר ו-40 האברכים שלומדים בו ייאלצו למצוא לעצמם מקום לימודים חילופי.

ראש הכולל, הרב עקיבא מדלוב, מסר לאברכים הודעה לפיה הכולל ייסגר מאחר והישיבה של הרב עפג'ין בה שוכן גם הכולל גדלה, ואין בה עוד מקום לאברכים בבית המדרש.

אלא שבשיחות עם "כיכר השבת" מספרים אברכים שלומדים ב"כולל" כי למעשה הסיבה בגללה הוחלט לסגור את הכולל היא שהרב עפג'ין נקלע לקשיים כלכליים ואינו יכול עוד לממן את הכולל שעד לאחרונה העניק לאברכים תנאים טובים יחסית. המלגה בכולל, לפי הידוע, עמדה על סכום של כ-4,000 שקלים והכולל גם הציע לאברכים ארוחות יומיות.

"בשנה האחרונה חווינו על בשרינו את הקשיים הכלכליים" אומר ל"כיכר השבת" אברהם, אברך שלומד בכולל: "לא תמיד קיבלנו את המלגה, לעתים קיבלנו רק חלק מהמלגה ולעתים גם את זה לא. הרב אמנם נתן לנו כל כסף שהצליח לגייס, אך הבנו שהרב עפג'ין נקלע לקשיים". האברך מספר כי בשלושת החודשים האחרונים האברכים לא קיבלו בכלל מלגה. לדבריו, ראש הכולל הבטיח כי בימים הקרובים ישולם לאברכים חלק מהמלגה, אך הכולל כאמור יסגר.

האברכים מספרים כי הרב עפג'ין נקלע לקשיים מאחר ולפני כשנה וחצי החליט לפתוח משחטה בצפון עליה הוא יפקח. לצורך כך גייס הרב כספים מתרומות והמשחטה אמורה הייתה להפוך רווחית ולהחזיק את מוסדותיו של הרב. הרב אף הצהיר לפני כשנה כי הוא מתכנן לפתוח כולל ל-3,000 אברכים שימומנו מהכנסות המשחטה, אלא שלאחר מספר חודשים התברר שהמשחטה מסבה נזקים כלכליים כבדים במקום להפוך לרווחית.

האברכים ששוחחו עם "כיכר השבת" ביקשו להדגיש כי הם מוקירים טובה לרב על חמש השנים במהלכם החזיק אותם הרב עם תנאים טובים מהמקובל ב"כוללים" במרכז הארץ, אך הם כואבים את סגירת ה"כולל" המרכזי.

את תגובת הרב עפג'ין לא ניתן היה להשיג.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 17 מרץ 2016, 22:10

התייחסות ראשונה של גדולי ישראל שליט"א לטרגדיות בימים האחרונים: בפתח שעורו היומי אמר מרן ר"י פונוביז הגרב"ד פוברסקי - המצב בו אנו שרויים הוא מצב של מגיפה ממש כ"כ הרבה צרות של מיתת אברכים ובחורי ישראל. ובחז"ל איתא כשעלה משה רבינו לשמים לקבל את התורה נתנו לו המלאכים מתנות. ומלאך המוות לימד אותו אז את סוד הקטורת שהיא מפסיקה מגיפה. הקטורת היא סמל יראת שמים חובה עלינו להתחזק מאד ביראה טהורה ובזה נזכה לישועת ה'.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 מרץ 2016, 16:12

בישיבת תפרח הוחלט להתיר לקיים את טיש הפורים של ראש הישיבה הגאון רבי אביעזר פילץ, למרות האבל על אחיו הרב שמחה פילץ זצ"ל.

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים' ביום שישי, בישיבה ביטלו את הטיש עקב האבל, אך בחורי הישיבה שלהם זה הטיש השנתי בו הם חוגגים עם ראש הישיבה וכבר הכינו הכל עבורו, כולל ה'כלוב' שבו נמצא ראש הישיבה בשעת הטיש, עשוי גדרות מברזל עם מחסומים בכדי שהבחורים השיכורים לא ייגשו לראש הישיבה.

הגר"א פילץ התיר לערוך את הטיש עקב כך שפורים מבטל את האבלות על פי דעת הרמ"א, שלא כדעת השולחן ערוך, אך ציין את מה שכתוב במשנה ברורה שלא לעשות יותר מידי שמחה - גם אם פורים מבטל אבלות.

במכתב שפורסם בישיבה כתב ראש הישיבה: "לאחי ורעי בני הישיבה היקרים המסולאים בפז, החיים והברכה לרוב שמחה ובנעימות נצח, אין יד ה' היא הייתה בנו כשמתוך איגרא רמא ברוממות שמחת התורה, בסוגיא דגרירה באנו במצולות ים בירא עמיקתא רחמנא ליצלן, ועל ידי זה נתבטלו התמידים כסדרם שעות העונג של דיבוק חברים וכל אביזרייהו כי בכפליים הכנו אלוקים".

"ולזאת עתה באנו בבקשה שטוחה בבכי ובתחנונים שלא ליתן פתח כל שהוא לבעל דבר המשחית להשחיל איזו שהוא ריפיון בשקידת התורה, וימים אלו שכבר הוחזקו בישיבתנו הקדושה מקדמא דנא כימי התעלות מיוחדים לקראת קבלת התורה מאהבה, (בבחינת שלושת ימי הגבלה במעמד הר סיני). שום עיסוק אחר גם אם הוא מאורגן בשליחות דמצווה לא יגיע ערכו לעסק התורה ובפרט בימים אלו שתלמוד תורה כנגד כולם".
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 מרץ 2016, 16:19

המצב הכלכלי, הביאה את רשת מוסדות 'עטרת שלמה' שבראשות הגאון רבי שלום בער סורוצקין לחלוקת ענק לקראת פסח.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי 4000 תלמידי המוסדות של הרשת, יזכו להתלבש לחג החרות הקרב במיטב הביגוד, חינם כסף.

מדובר בתלמידי הישיבה גדולה, רשת הישיבות קטנות המונה 900 בחורים, ואברכי הכוללים וכן בוגרי הישיבות קטנות של הרשת.

מדובר בחלוקת ענק של כובעים, חליפות, נעליים ומשקפיים. כל תלמיד בישיבה יקבל כובע, חליפה, נעליים ומשקפיים. בוגרים ואברכים יקבלו תלוש לחליפה וכובע ב-500 שקל במקום 2000 שק,ל סך ההוצאה.

מדובר בחלוקה שטרם הייתה במוסדות עטרת שלמה לעומת חלוקות אחרות בארץ. החליפות מיוצרות בטורקיה והכובעים באיטליה.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 29 מרץ 2016, 14:13

"אורחות תורה" מתרחבת: פותחת ישיבה קטנה בירושלים
במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן ייערך כנס יסוד לישיבה קטנה "אורחות תורה" בירושלים מיסודה של הישיבה בבני ברק • היוזם: ראש ישיבת חברון • ומי יכהנו כראשי הישיבה? • פרסום ראשון (חרדים)
ישראל כהן- כיכר השבת
בימים הקרובים צפוי להתקיים במעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטיינמן כנס היסוד בו יוכרז על פתיחתה של הישיבה החדשה, ישיבה קטנה "אורחות תורה" בירושלים.
מי שיזם ודחף את פתיחת הישיבה המדוברת הינו חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת "חברון - גבעת מרדכי" שיכהן כנשיא הישיבה ויכריע בשאלות מסובכות.
כראשי הישיבה יכהנו הגאונים הרבנים יהושוע מישקובסקי בנו של הגר"ח משיקובסקי ורבי אליהו דיסקין. בנוסף, כמשגיח יכהן הגאון רבי מרדכי פרצוביץ.
על פי התכנון הישיבה צפויה לכבוש עד מהרה את אחד המקומות המרכזיים בכותל המזרח של עולם הישיבות כאשר הביקוש גדול מההיצע.
כאמור הגר"ד כהן זירז את הקמתה לאור העובדה שקיים כיום חסר בישיבות קטנות טובות באזור ירושלים וכעת ניתן להרבות מקומות תורה.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאון הגאונים » 03 אפריל 2016, 16:05

חוזר בתשובה כתב:"אורחות תורה" מתרחבת: פותחת ישיבה קטנה בירושלים
ם.
מי שיזם ודחף את פתיחת הישיבה המדוברת הינו חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת "חברון - גבעת מרדכי" שיכהן כנשיא הישיבה ויכריע בשאלות מסובכות.


כאמור הגר"ד כהן זירז את הקמתה לאור העובדה שקיים כיום חסר בישיבות קטנות טובות באזור ירושלים וכעת ניתן להרבות מקומות תורה.

הגר"ד כהן כהן כבר פרש ממקשריו הישיבה זו בעקבות חשש הגר"י חברוני כי הדבר יכול להרוס לישיבה הקטנה של חברון
אתם מוזמנים להציע לי חתימה
סמל אישי של המשתמש
גאון הגאונים
 
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 22:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 04 אפריל 2016, 14:04

גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:"אורחות תורה" מתרחבת: פותחת ישיבה קטנה בירושלים
ם.
מי שיזם ודחף את פתיחת הישיבה המדוברת הינו חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת "חברון - גבעת מרדכי" שיכהן כנשיא הישיבה ויכריע בשאלות מסובכות.


כאמור הגר"ד כהן זירז את הקמתה לאור העובדה שקיים כיום חסר בישיבות קטנות טובות באזור ירושלים וכעת ניתן להרבות מקומות תורה.

הגר"ד כהן כהן כבר פרש ממקשריו הישיבה זו בעקבות חשש הגר"י חברוני כי הדבר יכול להרוס לישיבה הקטנה של חברון


לא הבנתי, יש מספיק ישיבות קטנות בירושלים או שחסר ישיבות ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאון הגאונים » 04 אפריל 2016, 14:26

עזוב הכל פוליטקה
השאלה על הרישום אם זה יגנוב לו בחורים
אתם מוזמנים להציע לי חתימה
סמל אישי של המשתמש
גאון הגאונים
 
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 22:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 07 אפריל 2016, 13:41

"צורך השעה להקים ישיבות אשר יגדלו תלמידי חכמים עמלים ושוקדים בתורה שיהיה כל עסקם בתורה ויראת שמיים"
ישיבת 'אורחות תורה' הוותיקה פותחת ישיבה קטנה חדשה בעיר ירושלים בנשיאותו של ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן. אתמול (חמישי) פרסמו גדולי ישראל ובראשם מרן הגראי"ל שטיינמן מכתב ברכה ייחודי לתלמידי הישיבה החדשה.

"לכבוד המתכנסים באסיפה למען יסוד הישיבה קטנה בירושלים שע"י ישיבתנו אורחות תורה, כאשר בס"ד נתרבו ספסלי בית המדרש בתלמידים וצורך השעה להקים ישיבות אשר יגדלו תלמידי חכמים עמלים ושוקדים בתורה שיהיה כל עסקם בתורה ויראת שמיים ויהיה לימודם ברמה גבוהה בדרך המסורה מרבותינו", כתבו גדולי ישראל.

עוד נכתב כי "כעת עומדים לפתוח ישיבה קטנה בירושלים אשר בראשות הישיבה יעמדו רבנים חשובים להרבות בה תורה ויראת שמיים. אנו מקווים שחפץ ה׳ בידינו יצליח לייסד מקום גדול לתורה ויראה ויהיו בחורי הישיבה מתברכים מאת ה׳ בעלייה לגדלות בתורה ביראת שמיים בתפילה במידות טובות להגדיל תורה ולהאדיר".
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 10 אפריל 2016, 01:21

במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאון הגאונים » 10 אפריל 2016, 01:25

חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.

מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים
אתם מוזמנים להציע לי חתימה
סמל אישי של המשתמש
גאון הגאונים
 
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 22:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 10 אפריל 2016, 01:43

גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.

מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים

אכן כן, וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות
ונקווה שגם ממהלך זה ילמדו שאר הישיבות
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 17 אפריל 2016, 00:06

ישיבת 'באר התורה' (גי"ל) מבית וגן עוברים לבית שמש ראש הישיבה נכנס הערב למעונו של הגראי"ל שטיינמן שהעניק תרומה להקמת הבניין.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 18 אפריל 2016, 20:00

בכינוס היסוד במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן לישי"ק אמרי משה בירושלים שע"י מוסדות ארחות תורה השתתפו עשרות הורים ומנהלים. נשאו דברים הגר"ד כהן ר"י חברון, הגר"ח מישקובסקי, הגר"א דיסקין שיכהן כראש הישיבה, ונציג ההורים הגר"א קפלן, בסיום המעמד נשא דברים רבינו מרן הגראי"ל שטיינמן שאמר בדבריו: "הקב"ה יעזור שמהמקום הזה תצא תורה לישראל".
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 18 אפריל 2016, 21:35

חוזר בתשובה כתב:בכינוס היסוד במעונו של מרן הגראי"ל שטיינמן לישי"ק אמרי משה בירושלים שע"י מוסדות ארחות תורה השתתפו עשרות הורים ומנהלים. נשאו דברים הגר"ד כהן ר"י חברון, הגר"ח מישקובסקי, הגר"א דיסקין שיכהן כראש הישיבה, ונציג ההורים הגר"א קפלן, בסיום המעמד נשא דברים רבינו מרן הגראי"ל שטיינמן שאמר בדבריו: "הקב"ה יעזור שמהמקום הזה תצא תורה לישראל".

מי שיתעמק יראה שאכן מדובר בברכה קצרה [מאוד!]
אך כוללת הכל, לא צריך יותר מתומצת מזה!
אשרינו שזכינו לגדו"י שליט"א בדורינו השפל!
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 5927
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאון הגאונים » 18 אפריל 2016, 22:39

חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.

מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים

אכן כן, וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות
ונקווה שגם ממהלך זה ילמדו שאר הישיבות

גם אם אתה אולי לומד במירפלד זה לא אומר שהיא מודל לחיקוי יתכן שכך צריך להיות אבל לכתוב וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות זה הגזמה מופרעת
בא תן דוגמא במה מתבטא החיקוי בעולם הישיבות למירפלד
אתם מוזמנים להציע לי חתימה
סמל אישי של המשתמש
גאון הגאונים
 
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 22:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 18 אפריל 2016, 22:49

גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים
ימי הבין הזמנים הקרבים בחודש ניסן, מביאים את הרבנים להורות לתלמידים להיזהר ולהישמר מפאת האסונות - ישיבת מיר בברכפלד יוצאת עם אזהרה חדשה: צימרים שאינם ברוח התורה.

הנהלת הישיבה שיגרה מכתב להורי הבחורים, בו הם מזהירה כי בחור שייצא לנופש בבתי מלון או צימרים, יאבד את מקומו בישיבה.

במכתב להורי התלמידים נכתב - "הננו פונים אליכם במכתב זה בקריאה שאין מזרזין אלא למזורזין, בעניין יציאת הבנים בחורי ישיבתנו הק' לנופש בבתי מלון/צימרים, אשר כידוע מכשולות רוחניות וגשמיות לרוב במקומות אלו אשר אין דעת חכמים בהם".

בישיבה מזהירים: "אי לכך הננו להודיע שכל בחור אשר ייצא למקומות אלו שלא במסגרת משפחתית, הרי הוא מאבד את מקומו בישיבה. ובסייעתא דשמיא נרווה יחד נחת דקדושה מבנכם היקר שיזכה לעלות ולגדול בתורה ובחוכמתה".

בנוסף לכך כאמור, אנשי חינוך מזכירים את הסכנות בימי בין הזמנים, כאשר בחורי ישיבות נוסעים למסלולים ואינם זהירים כלל, מה שגורם להרבה אסונות.

מי שיודע מה המצב בצימרים היום עם הטלווזיות מודה לישיבת מירפלד על המהלך בתקוה שבכל עולם הישיבות יקחו את הנושא לידים

אכן כן, וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות
ונקווה שגם ממהלך זה ילמדו שאר הישיבות

גם אם אתה אולי לומד במירפלד זה לא אומר שהיא מודל לחיקוי יתכן שכך צריך להיות אבל לכתוב וכמו בדברים אחרים ישיבת מיר ברכפלד היא דמות להערצה וחיקוי בכל עולם הישיבות זה הגזמה מופרעת
בא תן דוגמא במה מתבטא החיקוי בעולם הישיבות למירפלד

זהו,שאני ממש אבל ממש לא לומד לשם
אני רק מעריך את הישיבה הזו מאד.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאון הגאונים » 18 אפריל 2016, 22:52

חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:
גאון הגאונים כתב:
חוזר בתשובה כתב:במיר ברכפלד יוצאים נגד הצימרים

זהו,שאני ממש אבל ממש לא לומד לשם
אני רק מעריך את הישיבה הזו מאד.

האמת שלא באמת חשבתי שאתה לומד שם כי אם היית לומד שם לא היית מגן על הישיבה אחרי שהיא אסרה עליך לצאת לצימרים עם חברים......
אתם מוזמנים להציע לי חתימה
סמל אישי של המשתמש
גאון הגאונים
 
הודעות: 1023
הצטרף: 19 דצמבר 2015, 22:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 21 אפריל 2016, 17:42

בישיבת 'עטרת ישראל' בשכונת בית וגן בירושלים, יצאו למלחמה נגד הטכנולוגיה הפרוצה, ומכשירי הפלאפונים הלא מאושרים.

במכתב שנשלח בימים האחרונים על ידי הנהלת הישיבה לכל הורי התלמידים, נכתב: "בחורף זה, השיג בנכם, כמו כל בני הישיבה הקדושה, התקדמות מרשימה ביותר במעלות התורה, היראה והמוסר. כה יתן ה' וכה יוסיף נחת, לראות את בנכם בין גדולי ישראל, מתוך שובה ונחת, בריאות איתנה, הצלחה בכל מעשי ידכם וכט"ס.

"במיוחד נציין את ההצלחה המרשימה, בניקיון מוחלט מכל פגעי הזמן והטכנולוגיה. כמובן שהשטן ממשיך להילחם קשות שלא לאבד נשק מסוכן וטמא זה, ואנו חייבים לעמוד כנגדו בכל אמצעי שבידינו, כדי לבלום נגע צרעת מסוכן זה, אשר "כל באיה לא ישובון", כידוע וכמפורסם.

"לכן באנו לשתף אתכם, הורים נכבדים וחשובים, כדי להיות בטוחים שלא תתפרץ שוב המגפה במחננו, הוחלט לידע אתכם גם בתקנה המיוחדת, אשר תוקנה על דעת ראש הישיבה, וכל אנשי הצוות המובחר של ישיבתנו הקדושה, מתוך הפצרה כי תיטיבו לעשות בשתפכם פעולה עמנו, לטובת בנינו, בחזקכם את ידנו, בסייעו בידם לעמוד על נפשם, מול שטן משחית נורא ומסוכן.

"הננו בזה לעשות משמרת למשמרת, כמש"נ "ושמרתם את משמרתי", ולהכריז על התקנה הבאה.
כל מי שבידו מכשיר שאינו מאושר על ידי "וועד הרבנים" הממונים על ידי גדולי ישראל, בכל מקום שהוא ובכל ימות השנה, לא יכירנו מקומו בין תלמידי ישיבתנו, אי לכך יורחק לאלתר מספסלי הישיבה וימחק מרשימת תלמידיה, כלפי כל רשות שהיא".

בעטרת מזהירים "בחור שימצא ח"ו נגוע באחד מפגעי הטכנולוגיה על כל סוגיה, בנוסף מהרחקתו מהיותו תלמיד ישיבתנו הקדושה, ניאלץ שלא לעסוק בסידורו בישיבה חילופית, ולהתייחס אליו בכל עניין כמי שלא קיימת כלפיו מחויבות של ישיבה לתלמידיה, כולל מענה לבירורים אודותיו בשידוכים והשתתפות בשמחותיו ושלא נהיה ח"ו מהצועקים ואינם נענים.

לסיום כותבים "נא ונא לשתף עמנו פעולה, כי בנפשותם של בנינו – בנכם הדבר, וכך צווינו להתנהג על ידי כל גדולי דורנו שליט"א בכל מקום שהוא. והננו בזה לברככם בחג מצות כשר ושמח.

על המכתב חתומים ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי וכן צוות הישיבה המורחב.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 אפריל 2016, 00:32

מאות אברכי כוללי "מגדל עוז" של הרב יחזקאל אתרוג קיבלו היום תוספת חג של אלף ש"ח לכל אחד, זאת בנוסף לשלושת המשכורות על החודשים האחרונים ששולמו גם הם בחודש האחרון לשמחת כל האברכים, הכספים נאספו במבצע מאסיבי של גיוס כספים שערך הרב אתרוג בחודש האחרון בארה"ב.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 מאי 2016, 22:45

במהלך שיעור שמסר ראש ישיבת מיר הגרא"י פינקל בימים האחרונים בהיכל הישיבה בברכפלד,
הוא שלף לפתע שטר של 200 ש"ח ואמר לתלמידים ש"מי שעונה על שאלתו יקבל את הכסף במקום". לאחר כמה דקות של דממה, שאל הגרא"י פינקל שאלה נוספת ושלף שטר של 100 דולר אותם הבטיח למי שיענה תשובה.

השאלה הראשונה הייתה "כיצד ייתכן מקרה ובו יהודי הלך לעיר העתיקה בפסח לחנות של אינם יהודים וקנה חמץ והגיע לליל הסדר כיצד יכול להיות שהוא לא עבר על איסור חמץ".

השאלה השנייה היתה "איפה כתוב שמותר לאכול חמץ כל השנה? משמע שצריך היתר מסויים".

יצויין, כי במהלך שיעורים נוספים השתמש הרב פינקל באותה שיטה על מנת לדרבן את התלמידים להתפלפל בלימוד מתוך ריתחא דאורייתא.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 12 מאי 2016, 22:49

חוזר בתשובה כתב:במהלך שיעור שמסר ראש ישיבת מיר הגרא"י פינקל בימים האחרונים בהיכל הישיבה בברכפלד,
הוא שלף לפתע שטר של 200 ש"ח ואמר לתלמידים ש"מי שעונה על שאלתו יקבל את הכסף במקום". לאחר כמה דקות של דממה, שאל הגרא"י פינקל שאלה נוספת ושלף שטר של 100 דולר אותם הבטיח למי שיענה תשובה.

השאלה הראשונה הייתה "כיצד ייתכן מקרה ובו יהודי הלך לעיר העתיקה בפסח לחנות של אינם יהודים וקנה חמץ והגיע לליל הסדר כיצד יכול להיות שהוא לא עבר על איסור חמץ".

השאלה השנייה היתה "איפה כתוב שמותר לאכול חמץ כל השנה? משמע שצריך היתר מסויים".

יצויין, כי במהלך שיעורים נוספים השתמש הרב פינקל באותה שיטה על מנת לדרבן את התלמידים להתפלפל בלימוד מתוך ריתחא דאורייתא.

מה היו התשובות?
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 5927
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש הרציני נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 12 מאי 2016, 22:55

ישיביש הרציני נייעס???
יאיר אייכה?
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 13 מאי 2016, 00:25

מסודר כעת.
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל
 
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיביש הרציני נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 13 מאי 2016, 00:52

חוזר בתשובה כתב:השאלה הראשונה הייתה "כיצד ייתכן מקרה ובו יהודי הלך לעיר העתיקה בפסח לחנות של אינם יהודים וקנה חמץ והגיע לליל הסדר כיצד יכול להיות שהוא לא עבר על איסור חמץ".

קנה את החמץ להקדש.
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 998
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי מני » 16 מאי 2016, 00:27

הגאון הר' יהודה שטינברגר שליט"א ממודיעין עילית שהיה רמ' בישיבה למתחזקים בלוד פתח היום את הישיבה במודיעין עילית במתחם האחורי בישיבתו של הרב אוחנה שליט"א ראש הישיבה הרב שטינברגר והצות החשוב שאתו עובדים קשה ומסורים במיוחד לבחורים הנ"ל למתענינים מס' הטלפון של ראש הישיבה 0527637715 בהצלחה
מני
 
הודעות: 178
הצטרף: 10 ינואר 2014, 01:29
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 16 מאי 2016, 11:36

הבחור משה חזן, תלמיד ישיבת 'שערי תבונה' באלעד, מי שכונה 'אסיר עולם התורה' לאחר שנעצר לאחר שלא התייצב בלשכת הגיוס, שוחרר הבוקר (ב') מכלא 4, לאחר שריצה את העונש שגזר עליו בית הדין הצבאי - 13 ימי מעצר.

201-1.jpg
201-1.jpg (48.82 KiB) נצפה 36632 פעמים


201-2.jpg
201-2.jpg (53.59 KiB) נצפה 36632 פעמים
נחמן
 
הודעות: 1260
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 12:42
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חוסיד » 16 מאי 2016, 11:42

היכן צולמה התמונה?
עם מי הוא רוקד שם? אבא שלו?
מי הם כל אלו מסביב?
אף אחד לא יכול להחזיק לו את הספר?????
סמל אישי של המשתמש
חוסיד
 
הודעות: 420
הצטרף: 14 אפריל 2013, 18:58
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 16 מאי 2016, 11:46

כל הקטע זה שהוא יצטלם עם הספר...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 14488
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 16 מאי 2016, 12:03

חוסיד כתב:היכן צולמה התמונה?
עם מי הוא רוקד שם? אבא שלו?
מי הם כל אלו מסביב?
אף אחד לא יכול להחזיק לו את הספר?????

אף אחד לא מחזיק לו את הספר, בכדי שיראו בתמונות שלמד את מסכת בבא מציעא.
סמל אישי של המשתמש
1010
 
הודעות: 5927
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי עולמות » 16 מאי 2016, 13:37

מענין מאיפה השיג את הכובע והחליפה מי שמסתובב איפה שנעצר אין לו את זה
עולמות
 
הודעות: 19
הצטרף: 11 אפריל 2016, 13:28
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 16 מאי 2016, 13:39

חוסיד כתב:היכן צולמה התמונה?
עם מי הוא רוקד שם? אבא שלו?
מי הם כל אלו מסביב?
אף אחד לא יכול להחזיק לו את הספר?????

נגמר לך כל השאלות? יש עוד:
באיזה שעה בדיוק עשו התמונה?
מה שמותיהם של חבריו סביב?
מה מספר נעליים/משקפיים של הבחור?
של מי הרכב העומד לידם?

ממש שאלות גאונות!
נחמן
 
הודעות: 1260
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 12:42
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 16 מאי 2016, 14:00

דווקא מתאים לו כובע וחליפה..... :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 16 מאי 2016, 14:55

אין איזה מעמד קבלת פנים לבחור שבו הוא יסיים ש"ס ופוסקים - כפי שהיה בפעם הקודמת שקיבלו את פניהם אלפי איש בכיכר השבת ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 מאי 2016, 13:48

ראשי הישיבות שבים ומזהירים מפני הסכנות הטמונות בנסיעה להילולת רשב"י במירון.
ראש ישיבת מיר ברכפלד הגאון רבי נועם אלון, נשא דברים במהלך סעודה שלישית בישיבה ותקף את היוצאים למירון, "אין לי את הכח לצאת נגד הנסיעה למירון יש רבים וטובים ממני שאסרו זאת ויש גם כאלו שאוחזים שזה עניין גדול ואכמ"ל", אמר ראש הישיבה בפתח דבריו.
לאחר מכן הבהיר לבחורים כי הנסיעה למירון כרוכה בביטול תורה, "אני אומר שכל בחור יעשה את חשבון השעות של הביטול תורה שזה גורם
כמה שעות הוא שורף בנסיעה וכדומה.
ראש הישיבה המליץ למי שבכל זאת נוסע "שיקח איתו איזה ספר – שיהיה ניצול הזמן זה יום גדול מאד וחבל לבזבז".
נערך לאחרונה על ידי חויזר בתאריך 22 מאי 2016, 13:53, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 מאי 2016, 13:51

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס בסיום שיעורו בלויין הערב (מוצ"ש) למנהג הנסיעה למירון בל"ג בעומר.

הרב יצחק יוסף סיפר כי אביו מרן הגר"ע זצ"ל לא ראה את מירון עד גיל 42.

"הליטאים יושבים ולומדים באותו יום כך היה בעבר, הספרדים נמשכים אחרי החסידים אבל לא חייבים לנסוע. זה ביטול תורה".

"האריז"ל היה צריך לנסוע עם בנו לחלאק'ה אז נסע, אבל מי אמר שכל שנה צריך לנסוע למירון? הורסים את כל האווירה של הכוללים, לא צריך. מי שיכול ללמוד תורה עדיף יותר".

"גם לגבי בחורי ישיבות כל אחד יתייעץ עם המשגיח והראש ישיבה, אבל לא כל אחד צריך לנסוע. אם היה רבי שמעון בר יוחאי אתנו היום הוא היה אומר ללמוד דף גמרא, ולא להרוס את סדרי הלימוד. זה לא נקרא מצוות היום".

לסיום, פסק הראשל"צ: "אם אין סיבה מיוחדת - אל תיסעו למירון, מרן היה מגיע לקבר שמעון הצדיק עם הנכדים לחלאק'ה לכמה דקות וחוזר ללמוד. לנסוע למירון זה ביטול תורה, תשב בכולל שלך ותלמד", סיים הגר"י יוסף את דבריו.

בתוך כך, ביום שישי פורסם ב'ישראל היום' כי הרב אברהם יוסף מתנגד אף הוא לנסיעה ואומר: "אבא מרן היה נגד, טען שיש שם דוחק וגברים ונשים התערבבו שם". גם הרב שלמה אבינר אמר: "יש שם בעיות קשות של צניעות, עדיף ללמוד בבית מתורתו".
נערך לאחרונה על ידי חויזר בתאריך 22 מאי 2016, 13:53, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 22 מאי 2016, 13:52

הגאון רבי שלום בער סורוצקין, ראש ישיבת 'עטרת שלמה', ישא הערב (א) דברים בדינר מיוחד שייערך בניו יורק לטובת ארגון 'בוני עולם'. בעקבות נאומו הופצו פשקווילים על ידי גורמים קיצוניים בסאטמר המנסים לקשר אותו לתמיכה כביכול בגזירת הגיוס.

תחת הכותרת "אוהבי ה' שנאו רע" נכתב כי ה"מוסד החשוב והיקר בוני עולם עושים דינר וצריכים כל אחד ואחד לסעדם ולתומכם בגוף ובממון".

"אמנם דא עקא שמחמת חיסרון ידיעתם סידרו בעל דרשן אחד מנגידי ארץ ישראל שהוא דבוק להרב שמכשיר הגזירות הגיוס והבעל דרשן עצמו יש לו כולל וזרק מהכולל הלוחמים נגד גזירת הגיוס".

"לכן יש לכל אחד ואחד לידע שבוודאי צריכים לילך לדינר ולתמוך בהם מחמת אוהבי ה' ואהבת אחינו בני ישראל הנתונים בצרה אבל כמו כן צריכים להיות שנאו רע לבל היות שם בדרשתו".

"ובזה תתקיים תנו כבוד לתורה", מסיימים את המודעה החותמים בשם 'ועד המעורר תלמידי וחסידי סאטמר'.

הגרש"ב סורוצקין כידוע מקובל בחוגי סאטמר ובשלב זה לא ידוע מי מנכס לעצמו את החתימה על המאבק נגד בואו.

כאמור, הערב באולמי פלאז'ה במנהטן צפויה להופיע מקהלת 'שירה' בהרכב מורחב עם האחים לאמער, מוטי אילוביץ וילד הפלא גרין.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי נעשה ונשמע » 22 מאי 2016, 18:49

חוזר בתשובה כתב:הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס בסיום שיעורו בלויין הערב (מוצ"ש) למנהג הנסיעה למירון בל"ג בעומר.

"הליטאים יושבים ולומדים באותו יום כך היה בעבר, הספרדים נמשכים אחרי החסידים אבל לא חייבים לנסוע. זה ביטול תורה".

.


כבר מזמן לא שמעתי כאלה שטויות.
כל המנהג לעלות למירון מקורו בציבור הספרדי
לאחר שנים עבר גם לציבור ה'ירושלמי'.
ובדורותיים האחרונים, גם לציבור החסידי...

להגיד שהספרדים נמשכים אחרי החסידים, זה ממש אבסורד...
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...
סמל אישי של המשתמש
נעשה ונשמע
 
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 22:09
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 22 מאי 2016, 19:03

נעשה ונשמע כתב:
חוזר בתשובה כתב:הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף התייחס בסיום שיעורו בלויין הערב (מוצ"ש) למנהג הנסיעה למירון בל"ג בעומר.

"הליטאים יושבים ולומדים באותו יום כך היה בעבר, הספרדים נמשכים אחרי החסידים אבל לא חייבים לנסוע. זה ביטול תורה".

.


כבר מזמן לא שמעתי כאלה שטויות.
כל המנהג לעלות למירון מקורו בציבור הספרדי
לאחר שנים עבר גם לציבור ה'ירושלמי'.
ובדורותיים האחרונים, גם לציבור החסידי...

להגיד שהספרדים נמשכים אחרי החסידים, זה ממש אבסורד...

במחוזותינו לא נהוג לומר על דברי רב וגדול בישראל 'שטויות', נא לתקן זאת תודה רבה.
[ומה שבאמת היה - אתה צודק רק זה השפה שלהם, אם אתה קצת שומע את שיעוריו היית יודע מזה.]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 יוני 2016, 02:09

לא רק לחם חינם: במבצר התורה הגדול בארץ ישיבת מיר בשכונת בית ישראל בירושלים, נערכת היום (ד) בצהריים חלוקת מאווררים חינם לאברכי הישיבה.

החלוקה מתבצעת לאברכים שלהם חמישה ילדים ומעלה, ותורות ארוכים נרשמו היום במוקד החלוקה סמוך לישיבה - ליד בית ראש הישיבה הגאון רבי נתן צבי פינקל זצ"ל.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי חלוקת המאווררים נערכת במקביל לחלוקה הקבועה של הלחם בישיבה בכל שבוע ביום שני והמאווררים נתרמו על ידי תורם החפץ בעילום שמו.

דבר החלוקה עבר מפה לאוזן, ורבים נהרו לחלוקה הגדולה. האברכים רשמו את הפרטים וקיבלו מאוורר נאה ויעיל.

מלבד חלוקת המצרכים, הישיבה שילמה בתחילת הזמן את החוב של משכורת חודש ניסן לאלפי האברכים.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 03 יוני 2016, 02:12

במהלך מעמד חנוכת הבית לבית החולים הפסיכיאטרי בבני ברק, ישב הגר"ח קנייבסקי בשולחן המזרח וכדרכו הרהר בתלמודו. לפתע הבחין כי לצידו יושב ידידו משכבר הימים הגאון רבי דב לנדוי ראש ישיבת סלבודקא.

בעלון 'דברי שי"ח' מובא כי הגר"ח פנה לרבי דב בשאלה אם ראה כבר הספר החדש שיצא השבוע על הלכות תפילין. רבי דב השיב בנענוע ראש, והוסיף: "הוא ספר נפלא. לא בא כבושם הזה". הגר"ח שמח והפטיר כי: "אם יהיו לכם הערות אשמח שתכתבו לי". רבי דב הבטיח שבלי נדר ישלח.

הספר החדש הוא מסדדת הספרים 'דעת נוטה' שהוציא לאור בנו הגאון רבי יצחק שאול קנייבסקי שראה אצל אביו רבבות רבבות של מכתבים עם תשובות בהלכה ואגדה בכל הענינים.

הוא פנה אל אביו ושאלו אם לדעתו נכון להדפיס את זה לתועלת לומדי ההלכה. הגר"ח השיב שאי אפשר להדפיס אותם כפי שהם. "צריך לעיין היטב בכל השאלות והתשובות בישוב הדעת ולשקול שוב ושוב לראות אם מתאימים הדברים להדפסה יש תשובות שאני עונה בתור הוראת ויש הוראת שעה", אמר.

בנו של הגר"ח נטל על עצמו את ההוצאה והעמיד כמה תלמידי חכמים שילבנו כל אחד מקצוע אחר בתורה, ואכן הוציא לאור כמה כרכים.

בספר הנוכחי ישנם מכתבים מלפני יובל שנים בהם התכתב הגר"ח עם הגר"ד לנדוי.
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 03 יוני 2016, 03:46

בחורי ישיבה רקדו במגדל אייפל בירושלים

להלן תמונות ממגדל האייפל שהוצג בפסטיבל, כאשר בחורי הישיבה רוקדים לאורו.

חילול השם!302-1.jpg
302-1.jpg (43.23 KiB) נצפה 37193 פעמים


302-2.jpg
302-2.jpg (37.37 KiB) נצפה 37193 פעמים


302-3.jpg
302-3.jpg (51.03 KiB) נצפה 37193 פעמים


302-4.jpg
302-4.jpg (37.49 KiB) נצפה 37193 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 998
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 יוני 2016, 12:52

חזן כתב:בחורי ישיבה רקדו במגדל אייפל בירושלים

להלן תמונות ממגדל האייפל שהוצג בפסטיבל, כאשר בחורי הישיבה רוקדים לאורו.

חילול השם!302-1.jpg


302-2.jpg


302-3.jpg


302-4.jpg

לענ"ד נראות התמונות כערוכות, תראה את הבחור העומד בצד - על האויר, משהו פה לא נראה לי...
וגם שרואים כמה בחורים רוקדים ורק בנ"א אחד מצלם אותם, לא רואים עוד אנשים שמה, אם היו באמת בחורים רוקדים שמה, זה היה מקהיל קהילות שמה וכולם היו נעמדים מסביבם - כפי שבד"כ קורה, ועוד שנראה שאפילו אם הם רוקדים - זה נראה שהם נעמדו מול המצלמה, כך שאתה לא יכול לדעת אם הם באמת רוקדים או שהם רק עושים פוזות מעניינות לתמונה... וזאת בהנחה שהתמונה הזאת היא אמיתית.
יראה הציבור תמונות אלו ויביע דעתו, זהו דעתי.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 03 יוני 2016, 14:07

בעוה"ר התמונות אמיתות 100%.
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 998
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 03 יוני 2016, 14:17

חזן כתב:בעוה"ר התמונות אמיתות 100%.

הם לא נראות לך מוזרות ?
לי עכ"פ כן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 03 יוני 2016, 14:29

גאליציינער כתב:וגם שרואים כמה בחורים רוקדים ורק בנ"א אחד מצלם אותם, לא רואים עוד אנשים שמה, אם היו באמת בחורים רוקדים שמה, זה היה מקהיל קהילות שמה וכולם היו נעמדים מסביבם - כפי שבד"כ קורה, ועוד שנראה שאפילו אם הם רוקדים - זה נראה שהם נעמדו מול המצלמה, כך שאתה לא יכול לדעת אם הם באמת רוקדים או שהם רק עושים פוזות מעניינות לתמונה... וזאת בהנחה שהתמונה הזאת היא אמיתית.
יראה הציבור תמונות אלו ויביע דעתו, זהו דעתי.

זה היה באמצע הלילה בשעה שאין אנשים ברחוב.
סמל אישי של המשתמש
חזן
 
הודעות: 998
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי איש חסיד שלא היה » 03 יוני 2016, 18:37

לאלו שחוששים מביטול תורה בנסיעה למירון בל"ג בעומר, נא לשאול דעת גדולים אודות הפארקים המלאים בבין הזמנים באב וכן בחודש ניסן בבני תורה, וכל הארץ לארכה ולרחבה מסתובבים בחורים ואברכים ריקים ופוחזים לא מקפידים על שמירת עינים וכו' וכו' וכו'
איש חסיד שלא היה
 
הודעות: 61
הצטרף: 06 ינואר 2015, 18:30
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 03 יוני 2016, 18:49

חזן כתב:בעוה"ר התמונות אמיתות 100%.

פוטושאפ בלי ספק
היסתכלו טוב כל הבחרורים אינם נוגעים בריצפה אפילו מי שנראה שהוא עומד
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני
 
הודעות: 746
הצטרף: 18 אפריל 2016, 22:55
מיקום: מאחוריך
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 03 יוני 2016, 19:19

אם זה לא פוטושופ, אז אני מזגן
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל
 
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 05 יוני 2016, 09:36

חזן כתב:
גאליציינער כתב:וגם שרואים כמה בחורים רוקדים ורק בנ"א אחד מצלם אותם, לא רואים עוד אנשים שמה, אם היו באמת בחורים רוקדים שמה, זה היה מקהיל קהילות שמה וכולם היו נעמדים מסביבם - כפי שבד"כ קורה, ועוד שנראה שאפילו אם הם רוקדים - זה נראה שהם נעמדו מול המצלמה, כך שאתה לא יכול לדעת אם הם באמת רוקדים או שהם רק עושים פוזות מעניינות לתמונה... וזאת בהנחה שהתמונה הזאת היא אמיתית.
יראה הציבור תמונות אלו ויביע דעתו, זהו דעתי.

זה היה באמצע הלילה בשעה שאין אנשים ברחוב.

היית פעם ברחוב יפו באמצע הלילה ? אני כן, ואין כזה דבר שהרחוב ריק.
חוץ מזה מוזר שרק 4 בחורים היו שם + צלם, שוב, כשכזה דבר קורה יהיה שמה תמיד כמה אנשים שיעמדו סביבם.
חוץ מזה שכבר חיוויתי את דעתי שהתמונה היא כלל לא אמיתית...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 02 אוגוסט 2016, 15:06

סערה בישיבת בית מתתיהו: בימים האחרונים, לקראת סוף זמן קיץ ותחילת ימי בין הזמנים, מצאו הבחורים "מסמכי ויקיליקס" שנאגרו במחשבי ההנהלה ובהם פרטים סודיים על התלמידים וכן פירוט אישי על מצבו הרוחני של כל בחור בישיבה כולל התייחסות לעניינים רגישים.

מבדיקת "כיכר השבת" עולה כי לא ברור עדיין כיצד הגיע המידע המוכמן לידיעת התלמידים והאם האקר מבוגרי הישיבה פרץ לאחד המחשבים או שהנתונים הגיעו בדרך תמימה על ידי נגישות שהשיגו למחשב למטרה אחרת או אז "עלו" על הנתונים אולם כך או כך הדבר הפך לשיחת היום בקרב תלמידי הישיבה ובקרב הבוגרים.

במסמכים מובאים תמלולי שיחות של ישיבות צוות בהם מובאים ביטויים קשים על חלק מבחורי הישיבה וכן פירוט שיחות אישי מה שמלמד לטענת חלק מהתלמידים על מעקבים וחקירות אחריהם.

בין היתר, נכתב על אחד התלמידים כי הוא "חאלמר" (חולם. י"כ), על תלמיד נוסף נכתב כי הוא "עובר בטל", על אחר נכתב כי הוא "בעל הרהורים", על תלמיד נוסף נכתב שהוא "יוצא בלילות", ואחר מוגדר כ"מרביצי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אחד התלמידים מוגדר כ"שקרן", וחברו כ"מכור לנייעס", על אחר מצויין שהוא "משחק כדורסל" ועל אחד שהוא "מתעניין בכדורגל". על אחד התלמידים נכתב שהוא "מתחבר לצעירים יותר מידי" ועל תלמיד אחר נכתב כי הוא "צופה במכשירים אסורים בקיוסקים".


התלמידים נפגעו מאוד מכך שגורמים בהנהלת הישיבה אספו עליהם "חומר מפליל" ואינם מבינים לאיזו מטרה אגרו אותו. "גם אם מישהו חושב שצריך לטפל בבחורים בעייתים עדיין לא צריך לעשות מעקבים ולתעד שיחות אישיות, זהו מעבר של קו אדום שאסור שיקרה", אומר תלמיד הישיבה, המעדיף לשמור על אנונימיות מוחלטת, בשיחה עם "כיכר השבת".

חלק מהבחורים חוששים שתיעדו אותם משחקים כדורסל או במקרים אחרים. "אין לאף אחד מושג מה המידע המלא שנאסף ובאיזה דרכים המשגיח השיג אותו ולכן זה גורם לדאגה גדולה", מציין תלמיד נוסף שמספר על הסערה.

כך או כך מסכימים הבחורים כי מדובר בעליית מדרגה בחשדות נגדם וכי הדבר אינו מקובל באף מערכת חינוכית ובפרט שלא בישיבה גדולה. "אם לא סומכים עלינו איזה תחושה זה נותן? כיצד ניתן להתרכז בלימוד? לעשות שטייגען?", תוהים התלמידים.

מנגד, גורמים חינוכיים בישיבה מסבירים ל"כיכר השבת" כי "אין שום בעיה בכך, זה לא משהו מערכתי. מותר למשגיח או לאיש צוות לרשום לעצמו פרטים ומידע על כל בחור ובחור, הן כדי לזכור והן כדי לעקוב אחר התקדמותו הרוחנית, זו האחריות הרוחנית של הישיבה כלפי הבחורים".

לא הצלחנו לקבל את תגובת הישיבה, לכשזו תתקבל - נפרסמה לאלתר.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 02 אוגוסט 2016, 15:34

הדבר מקובל מאוד ולא יפה להעביר חומר שכזה לאתרים השונים, אפשר להוסיף את זה לתיקייה של הבחור...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 05 אוגוסט 2016, 00:21

ראש ישיבת 'קול יעקב' הגאון רבי יהודה עדס נשא בישיבתו דברים חריפים בגנות התפשטות "המודה" העכשווית גם בקרב גברים בחורי ישיבות. בשיחה בפני בני ישיבתו אמר: "הולכים עם מכנסיים שנראים כמו גרביים, מה הרעיון? מישהו יכול להבין את זה? במקווה התביישו ללכת ככה". "אני מקפיד על בחורים שהולכים למקווה בלי כובע וחליפה". לאברכים הורה: "ראוי שילכו בימות החול עם עניבה".
ראש ישיבת 'קול יעקב' נשא דברים בפני בחורי הישיבה שם דיבר בגנות ההיצמדות ל'מודה' ולמודרניזציה. אנשים הולכים עם מכנסיים שנראים כמו גרביים אני לא מדבר מבחינת יראת שמים מבחינת אלגנטיות אם זה דחוף לך אז תלך עם גרביים".
playmute
בהקלטה המתפרסמת ב'קוקר' לראשונה, נשמע הרב עדס בדבריו: "מדברים על הנפש שלך תבנה אותה כמו שצריך תהיה צנוע. אין פה חוקים ובית סוהר יש פה כללים שמרוממים את הנפש נסעתי עם נהג מונית אחד כל המכנסיים שלו עם קרעים אמרו לי שמשלמים על זה כסף מה הרעיון? המלבוש זה מלבוש נפש =מישהו יכול להבין דבר כזה מכנסיים קצרות כמו מצורע? במקווה התביישו ככה ללכת".
"זה דור שהשקר נהיה חן וההבל נהיה יופי, זה הידרדרות, יש דבר יותר מאוס שבן תורה והלך בשבת מצד אחד כובע ועניבה פתוחה מה השיגעון הזה, רוצים להיות כמו הרחוב זה גועל נפש אני מקפיד על בחור ישיבה שהולך למקווה בלי כובע ומעיל, חם לך? בגיהנום יהיה יותר חם".
לדברי הרב עדס, "המטרה להתבדל מהרחוב זה כל התורה כולה ההיבדלות בכל הדברים כולם. אנחנו גדלנו בדורות שצריכים להיות מלבוש נאה. הרחוב פשוט נגרר ומידרדר אנחנו חייבים לשמור על הכבוד שלנו".
בהוראה לציבור האברכים מישיבתו אמר: "היה ראוי שאברכים ילכו בימי חול עם עניבה לדעת שמאן מלכי רבנן תלמידי חכמים מצויינים במלבושיהם, אם הראש נמצא בנעליים אז הנעליים בתוך הראש. הייתי בחתונה של נכד הגאון ר' חיים גריינמן זצ"ל שאלתי למה הוא לא אוכל, הבן ענה לי כי אבא מעולם לא אכל בחוץ רק בבית. תראו מה זה קדושה. צריכים פשוט לחיות את השמחה שאנחנו לומדי תורה".
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי זה הוא » 05 אוגוסט 2016, 01:38

איזה קטע אני מכיר ישיב"ק שהכניסו נגן לחדר רמי"ם וגילו סודות רבים על השיחות של הרמי"ם אודות הבחורים.
והפנינים יבואו בהמשך.
גם אני לא גולש בכיכר השבת.
כיכר השבת האתר שהרס את העולם החרדי ואכמ"ל (הציבור מוזמן להצטרף למחאה ולקידוש השם)
זה הוא
 
הודעות: 261
הצטרף: 07 אוקטובר 2015, 14:13
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 25 אוקטובר 2016, 17:28

ראש ישיבת "מאירת שמועה" הגאון רבי נחום רוזנבלט שליט"א וויתר על "החתן תורה" ומכר את העלייה תמורת 3100 דפי גמרא.

לפני שנקרא ראש הישיבה לעלות ל"חתן תורה" הודיע ראש הישיבה כי העלייה תינתן לכל המרבה בדפי גמרא, לעיניהם הנדהמות של מאות אברכי ובחורי הישיבה. כשלאחר מכן זכה בעלייה אחד הבחורים שהתחייב ללמוד 3100 דפי גמרא.

בישיבה אמרו כי כל הדפים יילמדו לע"נ מרן הגרד"צ קרלנשטיין זיע"א מקים הישיבה.

ראש הישיבה הגר"נ רוזנבלט שליט"א השתתף בכל זמן המכירות בכדי להוקיר את הבחורים שלקחו על עצמם ללמוד אלפי דפי גמרא כשבין מכירה למכירה הציבור שר בהתרגשות "חזו בני חביבי" במנגינה שהיה שר ראש הישיבה מרן הגרד"צ קרלנשטיין זיע"א כפי ששמע מהחזו"א זיע"א

ההקפות השניות שהתחילו בשעה 4 אחה"צ הסתיימו בשעה 23:00 בלילה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל
 
הודעות: 2430
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 12:29

ישראל כהן חושף ב'כיכר': ישיבת בית שמואל בדרך לקריסה!
מנהלי ישיבות שקיבלו הלוואות של מליוני דולרים במשך שנים מישיבת 'בית שמואל' בירושלים ומהגר"י ארנפלד מתקשים להשיב את הכספים, בשל כך נקלעה הישיבה למשבר, משכורות הצוות מעוכבות. והישיבה הפסיקה לממן ישיבות שתחת חסותה.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 12:37

מסתמן: ישיבת 'עטרת ישראל' צפויה לעבור למודיעין עילית בזמן קיץ הקרוב.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 13:45

לרגל מלאת 200 שנה לישיבת מיר ראשי ומנהלי ישיבת 'מיר' יצאו במבצע סוחף שיימשך עד ראש חודש נסן - סיוע כספי של עד 25 אלף שקלים, לאברכים ובחורים, שיבקשו להוציא ספרים מכתביהם.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 26 ינואר 2017, 15:33

אני רואה שיש לך הרבה ישיבישע נייעס לספר, למה אתה לא מביא כל יום ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 16:16

גאליציינער כתב:אני רואה שיש לך הרבה ישיבישע נייעס לספר, למה אתה לא מביא כל יום ??

מה לך בעלזער גאה
ולנייעס ליטאי מובהק?
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 26 ינואר 2017, 16:19

סקרנות והתעניינות גרידא..

אני מאמין שגם לך מעניינים הרבה חסידישע נייעס....
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 26 ינואר 2017, 16:20

חויזר כתב:
גאליציינער כתב:אני רואה שיש לך הרבה ישיבישע נייעס לספר, למה אתה לא מביא כל יום ??

מה לך בעלזער גאה
ולנייעס ליטאי מובהק?

אני לא גאה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 16:20

גאליציינער כתב:סקרנות והתעניינות גרידא..

אני מאמין שגם לך מעניינים הרבה חסידישע נייעס....

ייתכן..
עכ''פ שמת לב למס' ההודעות שלי... :( :( :(
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 26 ינואר 2017, 16:24

אוהו, לא שמתי לב...
מייד.........
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 16:32

גאליציינער כתב:
חויזר כתב:
גאליציינער כתב:אני רואה שיש לך הרבה ישיבישע נייעס לספר, למה אתה לא מביא כל יום ??

מה לך בעלזער גאה
ולנייעס ליטאי מובהק?

אני לא גאה...

אוי אוי...
למה לא?
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 26 ינואר 2017, 16:37

בשנה הבאה יפתחו בבני ברק 4 ישיבות חדשות
בתוכם ישיבה קטנה שתהיה מסונפת לישיבת בית מתתיהו בנשיאות הישיבה יעמוד הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט''א
כמו כן תיפתח ישיבה קטנה בהכוונתו בהדרכתו של ראש ישיבת חברון הגר''ד כהן שליט''א
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 27 ינואר 2017, 13:55

חויזר כתב:בשנה הבאה יפתחו בבני ברק 4 ישיבות חדשות
בתוכם ישיבה קטנה שתהיה מסונפת לישיבת בית מתתיהו בנשיאות הישיבה יעמוד הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט''א
כמו כן תיפתח ישיבה קטנה בהכוונתו בהדרכתו של ראש ישיבת חברון הגר''ד כהן שליט''א

למה כמעט ואין ישיבות קטנות הנושאות שמות של ישיבות בעבר בליטא ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 29 ינואר 2017, 01:51

גאליציינער כתב:
חויזר כתב:בשנה הבאה יפתחו בבני ברק 4 ישיבות חדשות
בתוכם ישיבה קטנה שתהיה מסונפת לישיבת בית מתתיהו בנשיאות הישיבה יעמוד הגאון רבי ברוך ויסבקר שליט''א
כמו כן תיפתח ישיבה קטנה בהכוונתו בהדרכתו של ראש ישיבת חברון הגר''ד כהן שליט''א

למה כמעט ואין ישיבות קטנות הנושאות שמות של ישיבות בעבר בליטא ??

לא הבנתי את שאלתך...
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 29 ינואר 2017, 09:45

ישנם ישיבות גדולות רבות הנושאות שם עיר בליטא, כמיר, פונוביץ', סלבודקא, גרודנא וכולי, אבל כולם הם ישיבות גדולות, אין ישיבה קטנה אחת שנושאת שם של עיר בליטא, למה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי שימי התימני » 29 ינואר 2017, 19:25

אולי לא היו שם ישיבות קטנות...
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך
סמל אישי של המשתמש
שימי התימני
 
הודעות: 746
הצטרף: 18 אפריל 2016, 22:55
מיקום: מאחוריך
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 30 ינואר 2017, 11:21

יש באשדוד - וילקומיר.
עלה זית
 
הודעות: 830
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 30 מרץ 2017, 03:32

למישהו יש מושג מי עתידים להיות חברי וועדת הרבנים החדשה של דגה''ת?

(נ.ב לענ''ד זה האשכול המתאים ביותר לדון בנושא הלז)
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ממלכת התורה חוגגת 200

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 30 מרץ 2017, 03:36

חויזר כתב:פרסום ראשון: לרגל 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' ממלכת התורה הגדולה בעולם יוצאת הישיבה בסדרה של עשרות דינרים בארץ ובעולם. המטרה: גיוס היסטורי של 200 מיליון דולרים סכום שעתיד להחזיק את הישיבה לכ-5 שנים. דינר מרכזי יתקיים בבנייני האומה. עוד על הפרק: מסע עשרות התורמים בתחנות ישיבת מיר בעולם.
זה לא סוד כי ישיבת מיר המונה אלפי אברכים ובחורים צורכת סכום אדיר של כספים על מנת לבסס ולקיים את הישיבה מדי חודש בחודשו, מנהלי וראשי הישיבה ראו סייעתא דשמיא גם בזמנים הקשים ביותר, אך כל חודש שעובר הוא בגדר 'נס'. אי לכך החליטו לצאת בהנהלת הישיבה בפרויקט היסטורי שיביא להסדר הכספים בישיבה למשך כחמש שנים.
בתקופה זו מציינים 200 שנה לייסודה של ישיבת 'מיר' שהחלה את דרכה בעיר מיר שבבלארוס על ידי הרב שמואל טיקטינסקי, לפני שנת ה'תקע"ה, בתקופת מלחמת העולם הראשונה כבש הצבא הגרמני את מיר והרוסים פינו את התושבים לפנים רוסיה.

מאז עברה הישיבה טלטלות רבות עד לייסודה מחדש בירושלים על ידי הרב אליעזר יהודה פינקל, שייסד את הישיבה מחדש, עם חלק מהתלמידים והרבנים ששרדו, בשכונת בית ישראל בירושלים. הרב פינקל פתח את הישיבה גם עבור קבוצות של בחורים ואברכים חסידיים וירושלמים. כבר בראשית ימי הישיבה בירושלים נפתחה בה "חבורה" של ירושלמים תלמידי החזון איש, בראשות הרב משה יהושע לנדא והרב חיים ברים,
בהמשך כיהן כראש הישיבה הגרנ''צ פינקל זצ''ל שאף הקים סניף של הישיבה בברכפלד במודיעין עילית אשר מונה כ700 בחורים.
הישיבה כיום מונה כ-7,000 אברכים ובחורים בסך הכל, במהלך התקופה הקרובה ייערכו עשרות דינרים שיתפרסו על פני שלוש שנים ומטרתם הסופית לגייס כ-200 מיליון דולר, ארבעים מיליון דולר לכל שנה.
ביום ראשון י' אדר ב' הקרוב צפוי להיערך דינר מיוחד בציריך בהשתתפות ראשי ורבני הישיבה, במקביל, מופץ עלון שיוצא אחת לתקופה בשם 'בית מדרש' המסקר את פעילות הדינרים ובו מאמרים מראשי, רבני ומוקירי הישיבה.
שלל רעיונות נרקמים בימים אלו כיצד יוכלו להפיק את המיטב מהפרויקט ולגייס את מלוא הסכום המדובר, בין היתר דובר על אפשרות בה יסעו עשרות תורמי ונגידי הישיבה למסע בתחנותיה ההיסטוריים של ישיבת מיר המיתולוגית ברחבי העולם.

אגב,
בדינר שנערך השבוע בארה''ב נאסף סכום עתק של קרוב ל 20 מיליוני דולרים
בשל הצלחת הדינר זכו האברכים למענק חג מיוחד של 3,500 ש''ח
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 30 מרץ 2017, 10:12

חויזר כתב:למישהו יש מושג מי עתידים להיות חברי וועדת הרבנים החדשה של דגה''ת?

(נ.ב לענ''ד זה האשכול המתאים ביותר לדון בנושא הלז)

מי אמר שהולכים להיכנס חדשים?

הקיימים הם הרב אפרתי והרב זוכובסקי.

ולמי התכוונת שכתבת באשכול אחר שעכשיו כבר ברור מי יכנס? (לענ"ד השמת הבולטים הם ר' יגאל ור' ברוך סולובייצ'יק, אולי גם ר' דוד כהןI
עלה זית
 
הודעות: 830
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 30 מרץ 2017, 16:17

אני קצת עם הארץ בנושא ליטאי זה, אולי אפשר קצת להרחיב אודות וועדות הרבנים השונות של דגה"ת, יש של הרב אפרתי והרב זוכובסקי, ואני מכיר עוד אחד שהוא וועד הרבנים הירושלמי, שחבריו הם ר"ב סולווייצ'יק ר"י אפרתי ור"ד כהן, מה רוצים לחדש עכשיו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6254
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 30 מרץ 2017, 18:49

גאליציינער כתב:אני קצת עם הארץ בנושא ליטאי זה, אולי אפשר קצת להרחיב אודות וועדות הרבנים השונות של דגה"ת, יש של הרב אפרתי והרב זוכובסקי, ואני מכיר עוד אחד שהוא וועד הרבנים הירושלמי, שחבריו הם ר"ב סולווייצ'יק ר"י אפרתי ור"ד כהן, מה רוצים לחדש עכשיו ??

אז ככה
בקצרה,
לפני שנה ומחצה בברכתו ובהוראתו של מרן רה''י הגראי''ל שטיינמן לרפו''ש הוקמה וועדת הרבנים של דגל התורה בירושלים ע''מ לטפל בנושאים הספציפים השייכים לעיר זו לאחר שסניף דגה''ת בעיר פעל ללא רועה
בוועדה חברים ראש ישיבת חברון הגר''ד כהן שליט''א הגר''י אפרתי שליט''א והגר''ב סולבייציק שליט''א ראש ישיבת תורת זאב
מאז שהחלה לפעול וועדת הרבנים בירושלים העסק מתנהל אחרת לגמרי במקום מריבות מטופשות עם ראש העיר נכנסו לתמונה הרבנים הנ''ל והם ניהלו את המגעים מול ראש העיר ויועציו ובכך כביכול עקפו את הנציגים ופעלו מעליהם
לאחר שראו אנשי דגה''ת שמודל זה פועל בהצלחה מרובה וחברי וועדת הרבנים פועלים בצורה יוצאת מן הכלל ומנהיגים את סניף דגה''ת בירושלים ביד רמה הוחלט להעתיק את המודל לרמה הארצית ולכן הוחלט על הקמת וועדת הרבנים שתפעל במישור הארצי ותדריך את הנציגים בכל עיר ועיר..
זהו,ברור?
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 04:31

סערה בישיבת חברון :
בעקבות הזדהותו של המשגיח ר' חיים יצחק קפלן עם קיצוני הפלג והשתתפותו בקבלת פנים לאחד מהאסירים
שוקלים ראשי הישיבה הגר''ד כהן והגר''י חברוני לפטרו לאלתר.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 נובמבר 2017, 10:01

חויזר כתב:סערה בישיבת חברון :
בעקבות הזדהותו של המשגיח ר' חיים יצחק קפלן עם קיצוני הפלג והשתתפותו בקבלת פנים לאחד מהאסירים
שוקלים ראשי הישיבה הגר''ד כהן והגר''י חברוני לפטרו לאלתר.

תיקון טעות: המק"ק
פך שמן
 
הודעות: 1751
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ''ישיבישע נייעס''

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 11:09

פך שמן כתב:
חויזר כתב:סערה בישיבת חברון :
בעקבות הזדהותו של המשגיח ר' חיים יצחק קפלן עם קיצוני הפלג והשתתפותו בקבלת פנים לאחד מהאסירים
שוקלים ראשי הישיבה הגר''ד כהן והגר''י חברוני לפטרו לאלתר.

תיקון טעות: המק"ק

ממש לא,לאחר פטירת הגר''א סלומות זצ''ל וא מונה כמשגיח ואף מוסר שיחות.
בדגל התורה נלך , נקדש שם שמים !
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 3631
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־92 אורחים

cron