אפל נגד מיקרוסופט: דוחה את עדכון SkyDrive ודורשת הבהרות

יעוץ עידכון על כל מה שקשור לתוכנות מחשבים וכדו'

מנהל: יאיר

אפל נגד מיקרוסופט: דוחה את עדכון SkyDrive ודורשת הבהרות

הודעה שלא נקראהעל ידי השליח הנודד » 11 דצמבר 2012, 21:57

נראה כי אפל פותחת חזית חדשה, הפעם מול מיקרוסופט. על פי דיווח מאתר The Next Web, מקורבים למיקרוסופט מעידים כי אפל החליטה לא לאפשר העלאת עדכון לאפליקציית SkyDrive, בעקבות סירובה של מיקרוסופט להפריש את 30 האחוזים המגיעים לאפל מרכישות פנימיות בתוך האפליקציה עצמה.

בעוד ששירות סקידרייב אכן מאפשר למשתמשים לשדרג ולהגדיל את נפחי האחסון שלהם, הרכישה אינה זמינה באמצעות אפליקציית iOS וכביכול תהליך ה-In-App Purchase אינו קיים בכלל, מה שהופך את הדרישה של אפל להפריש "עמלה" מהרכישות הללו לחסרת בסיס. מיקרוסופט, באופן טבעי, איננה מוכנה לשלם לאפל.

בהתחשב בעובדה שניתן להרחיב את מסגרת חבילת הבסיס של SkyDrive גם מחוץ לאפסטור, דרישתה של אפל מעט משונה ומכאן גם נובעת המחלוקת בין שתי החברות.

אופס, עדכון
נכון לכתיבת שורות אלה, אפליקציית SkyDrive פעילה וזמינה בחנות האפסטור של אפל, כך שהבעיה נעוצה כעת בעדכון לאפליקציה, הכולל תיקון באג קריטי שגרם לאפליקציה לקרוס. בנקודה זו החליטה אפל לאסור על השדרוג עד שמיקרוסופט תענה לבקשותיה – ותפריש לה את 30 האחוזים המדוברים.

למרות שמיקרוסופט ניסתה למצוא פתרון הוגן לשני הצדדים, הכולל הצעה להסיר את אפשרות רכישת המנוי לחלוטין (אפשרות אותה רצתה להוסיף בגרסה החדשה של האפליקציה), נתקלה החברה בסירובים גורפים מצידה של אפל. מסתבר שעל פי תנאי השימוש, גם במידה ולחברה יש אפשרות מנוי שאינה זמינה למשתמשים באמצעות האפליקציה אותה מפיצה – האפליקציה לא תאושר בחנות האפליקציות של אפל.

בעיה נוספת עליה החלו לדווח מפתחים ברשת, היא שאפל החלה לאסור גם על אינטגרציה עם SkyDrive עבור מפתחי צד שלישי המעוניינים להשתמש ב-LiveConnect SDK, ככל הנראה כסוג של עונש. אחד מהמפתחים הללו העומד מאחורי אפליקציית CloudMusic for SkyDrive העיד כי קיבל הודעה שמסך ה-Login חייב להיות Native ולא קישור או תצוגת ווב – ללא התייחסות ישירה לקישור אל SkyDrive.

בין המשתמשים לתנאי השימוש
כעת מסתמן שמיקרוסופט תקועה בין המשתמשים לאפל – במידה ותבחר להסיר לחלוטין את האפליקציה שלה מחנות האפליקציות, תסתכן בכך שלא תוכל להחזיר אותה לעולם, ולמעשה "תאבד" את משתמשי iOS. מצד שני, גרסת האפליקציה הנוכחית מכילה באג קריטי, אותה לא יכולה מיקרוסופט לעדכן – כך שבכל מקרה עלולה לאבד את המשתמשים במידה והאפליקציה תקרוס יותר מידי פעמים.

נכון לעכשיו אף אחת מהחברות לא הוציאה תגובה רשמית לסיפור, וכפי שציינו אפליקציית SkyDrive קיימת ומופיעה בחנות האפליקציות של אפל, כאשר העדכון האחרון שלה היה בחודש יוני האחרון. כעת נאלץ להמתין ולראות כיצד, אם בכלל, יצליחו השתיים לגשר על הפערים – או שאולי זאת ההזדמנות האחרונה שלכם להוריד את האפליקציה לאייפון.
(מקור)
השליח הנודד
 
הודעות: 1925
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל פורום מחשבים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־23 אורחים