גוגל מציגה: האיש שיבנה את הדור הבא של מנועי החיפוש

יעוץ עידכון על כל מה שקשור לתוכנות מחשבים וכדו'

מנהל: יאיר

גוגל מציגה: האיש שיבנה את הדור הבא של מנועי החיפוש

הודעה שלא נקראהעל ידי השליח הנודד » 07 ינואר 2013, 11:56

בחודש דצמבר האחרון שכרה גוגל את ריי קורצוויל (Ray Kurzweil), לתפקיד מנהל ההנדסה החדש של החברה. אך בעוד שחברות רבות מעסיקות עובדים רבים, המקרה של קורצוויל הופך למעט יותר מיוחד, בעיקר בזכות הצהרתו על כוונותיו לבנות מנוע חיפוש כה מתוחכם, שלמעשה ישמש כחבר הטוב ביותר והוירטואלי של המשתמשים.
google-classic.jpg
google-classic.jpg (45.23 KiB) נצפה 680 פעמים

מטרתו של קורצוויל היא להעניק למשתמשים חבר שלמעשה ידע עליהם יותר מידע ממה שהם יודעים על עצמם, כאשר בעוד כמה שנים אף יוכל לענות עבורם על שאלות, עוד לפני שאלו מתחילים לשאול אותן.

הפרטים הללו נחשפו במסגרת מפגש אישי שערך קורצוויל עם כמה מחבריו באוניברסיטת הסינגולריות בקמפוס NASA, בארצות הברית. בראיון ל-TechCrunch הוסיף קורצוויל כי אותו חזון ורצונות הם אלה שהובילו אותו לעבודתו הנוכחית בגוגל. לאחר שללארי פייג' נודע על כוונתיו של קורצוויל להקים חברה ולהגשים את החלום שלו: בניית מחשב בעל אינטיליגציה מלאכותית, הציע פייג' אפשרות להגשים את אותו החלום, רק בגבולותיה של גוגל. קורצוויל, שהבין כי מדובר בהזדמנות משמעותית ומעניינת במיוחד, הסכים – וכבר התחיל לעבוד על הגשמת החזון שלו.

השלב הבא במנועי החיפוש?
נכון להיום, אלגוריתם החיפוש מסוגל לזהות מילים משמעותיות או פופולאריות המופיעות במחרוזת החיפוש של המשתמש, ולאתר אותן במגוון אתרי האינטרנט המאונדקסים בגוגל. אך בעוד שמדובר על תהליך נוח שלעיתים קרובות מצליח לענות על דרישותיו הבסיסיות של המשתמש, כוונתו של קורצוויל היא להתפתח בתחום השפה, כאשר אותם אלגוריתמים לא רק יזהו מילים, אלא יצליחו להבין משפטים ואת המשמעות הרלוונטית בתוכם המתאימה למשתמשים.

תהליך החיפוש הסמנטי, מסוגל למעשה לזהות את הכוונות מאחורי המילים או המשפטים השונים. אחת מהדוגמאות הידועות, להן התייחס אריק שמידט בזמנו, היא המילה HotDog שלעיתים גם נכתבת עם רווח, Hot Dog – החיפוש הסמנטי ידע לזהות האם מדובר במאכל, או במשתמש המעוניין לקבל מידע על כלבים שונים, כאשר המטרה הסופית היא להציג את התוצאות הרלוונטיות ביותר, גם אם אותם משתמשים לא היו מודעים לכך שאלה התוצאות שהם צריכים.

בשורה התחתונה, כיום לגוגל יש גישה לטקסטים, משפטים ומילים שהמשתמשים קוראים וכותבים, בעיקר בזכות שירות האימייל שלה, שירות הבלוגים וכמובן מנוע החיפוש שלה, לצד השיחות היו-יומיות שמבצעים עם חבריהם באמצעות Google Talk או Google Plus. לכן, יכולה לעבד ולמצוא את ההמלצות, התוצאות והמידע הרלוונטי והיחודי לכל משתמש ומשתמש – בצורה האידיאלית ביותר.

האם בעתיד לא נצטרך להקליד אפילו אות אחת בשורת החיפוש, אלא לסמוך על גוגל שיודעת מה טוב עבורנו ואיזה מידע התכוונו לחפש בעקבות התכתבות, אימייל או מידע שהגיע אלינו? הסבירות הגדולה היא שכן, יש סיכוי שאכן זה יקרה – אבל מי יודע כמה שנים יקח לה להגיע לטכנולוגיה הזאת. בינתיים, שימו לב לא לחפש יותר מידי מילים מחשידות או פוגעניות, כי מי יודע כיצד זה עלול להתנקם בכם בעתידם הלא-כל-כך-רחוק.
http://www.newsgeek.co.il/google-ray-ku ... ch-engine/
השליח הנודד
 
הודעות: 1925
הצטרף: 06 נובמבר 2012, 22:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל פורום מחשבים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: [G] ו־16 אורחים