מימון לימודים אקדמאיים

פורום זה נועד לתת מענה ועזרה ללומדים לימודי חול במכללות השונות, מתוך רצון לעזור אחד לשני. 'איש את רעהו יעזרו ולאחיו יאמר חזק'.

מנהל: strauss david

מימון לימודים אקדמאיים

הודעה שלא נקראהעל ידי strauss david » 18 פברואר 2014, 12:38

יש כמה עמותות שמממנות את הלימודים לחרדים
א.בוגר ת"ת חרדי צריך להשלים שנה+ במכינה קדם אקדמית את הפער בין לימודי ת"ת בכדי לעבור את מבחן הבגרות שזה סף הקבלה להתקבל לאוניברסיטה-אז כיום ברוב המקומות משרד החינוך מממן את המכינה לזכאים(לגבי מילגת קיום-רוב העמותות כבר לא משלמים במכינה ועדיף לברר בתחילת הלימודים)
העמותות שמממנות הן בעיקר קמ"ח וידידות טורונטו שמממנות את רוב שכר הלימוד בשנות הלימודים וכן נותנים מילגת קיום
ויש את ארגון "חלמיש" שמממנת את כל הלימודים וכן את המכינה ומילגת קיום לאורך שנות הלימודים וכן דואגים לעבודה מסודרת עם תום הלימודים
סמל אישי של המשתמש
strauss david

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מימון לימודים אקדמאיים

הודעה שלא נקראהעל ידי אין שם » 18 פברואר 2014, 17:40

strauss david כתב:יש כמה עמותות שמממנות את הלימודים לחרדים
א.בוגר ת"ת חרדי צריך להשלים שנה+ במכינה קדם אקדמית את הפער בין לימודי ת"ת בכדי לעבור את מבחן הבגרות שזה סף הקבלה להתקבל לאוניברסיטה-אז כיום ברוב המקומות משרד החינוך מממן את המכינה לזכאים(לגבי מילגת קיום-רוב העמותות כבר לא משלמים במכינה ועדיף לברר בתחילת הלימודים)
העמותות שמממנות הן בעיקר קמ"ח וידידות טורונטו שמממנות את רוב שכר הלימוד בשנות הלימודים וכן נותנים מילגת קיום
ויש את ארגון "חלמיש" שמממנת את כל הלימודים וכן את המכינה ומילגת קיום לאורך שנות הלימודים וכן דואגים לעבודה מסודרת עם תום הלימודים

יש לימודים למשל שאין צורך בקמ"ח וידידות טורונטו כי יש למדינה ענין להשקיע בהם כגון הנדסת חשמל שלא עולה כלום הלימודים בהם שהם לער 5 שנים במכללות חרדיות שלומדים בשעות אחה"צ .
כשאדם יודע שכל מארעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא. (ר' נחמן מברסלב)
סמל אישי של המשתמש
אין שם

הודעה שלא נקראהעל ידי סטודנטית בפועל » 02 מרץ 2014, 11:06

יש להציף את הבעייתיות במלגות לחרדיות.
הן ניתנות ===בתנאי=== שהבעל איננו אברך.
תנאי זה מעמיד באור ביקורתי את מערכת המלגות לחרדים, ובעיקר את העומדים בראשה.
אין כאן סיוע לחרדים, יש כאן התערבות בוטה במערכת השיקולים של הפרט.
סטודנטית בפועל

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 02 מרץ 2014, 11:31

האם אכן מתוך כל רשימת נותני המלגות הארוכה
ראה באתר הקריה האקדמאית אונו
ובאתר ככר לימודים
אין נותני מילגות לנשות אברכים?
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי דבורה » 03 מרץ 2014, 19:06

ראיתי באתר שאני לא זוכרת כרגע את שמו מלגות לנשים נשואות+, אני יחפש ויביא קישור...
לעומת זאת לחרדיות רווקות לא מצאתי, מי שיש לו ידע בנושא אשמח לשמוע, תודה!
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"
סמל אישי של המשתמש
דבורה

הודעה שלא נקראהעל ידי סטודנטית בפועל » 09 מרץ 2014, 21:57

דבורה כתב:ראיתי באתר שאני לא זוכרת כרגע את שמו מלגות לנשים נשואות+, אני יחפש ויביא קישור...
לעומת זאת לחרדיות רווקות לא מצאתי, מי שיש לו ידע בנושא אשמח לשמוע, תודה!

גם לנשות אברכים?
סטודנטית בפועל

הודעה שלא נקראהעל ידי סטודנטית בפועל » 09 מרץ 2014, 21:58

אני מקווה שאתם יודעים על המלגה של מפעל הפיס. מלגה שאינה מותנית בשירות צבאי או שירות לאומי ועשויה לכסות את עלות 3 השנים הראשונות. כדאי כדאי כדאי!!! יש לי חברה שקיבלה. אני לא ידעתי על המילגה הזאת והפסדתי.
סטודנטית בפועל

הודעה שלא נקראהעל ידי נתנאל » 13 מרץ 2014, 11:51

יש למישהו מידע לגבי מלגת קיום למכינה?
נתנאל

הודעה שלא נקראהעל ידי strauss david » 13 מרץ 2014, 14:41

נתנאל כתב:יש למישהו מידע לגבי מלגת קיום למכינה?

פניתי אליך באישי
סמל אישי של המשתמש
strauss david

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי דבורה » 15 מרץ 2014, 22:00

סטודנטית בפועל כתב:אני מקווה שאתם יודעים על המלגה של מפעל הפיס. מלגה שאינה מותנית בשירות צבאי או שירות לאומי ועשויה לכסות את עלות 3 השנים הראשונות. כדאי כדאי כדאי!!! יש לי חברה שקיבלה. אני לא ידעתי על המילגה הזאת והפסדתי.

אפשר יותר פרטים?
תודה!
״לפעמים אתה צריך לראות אנשים כ... חבילת צבעים, לא כולם יהיו הצבעים האהובים עליך, אבל... אתה צריך אותם בשביל תמונה מושלמת יותר!!!"
סמל אישי של המשתמש
דבורה

הודעה שלא נקראהעל ידי סטודנטית בפועל » 15 מרץ 2014, 23:31

דבורה כתב:
סטודנטית בפועל כתב:אני מקווה שאתם יודעים על המלגה של מפעל הפיס. מלגה שאינה מותנית בשירות צבאי או שירות לאומי ועשויה לכסות את עלות 3 השנים הראשונות. כדאי כדאי כדאי!!! יש לי חברה שקיבלה. אני לא ידעתי על המילגה הזאת והפסדתי.

אפשר יותר פרטים?
תודה!

http://www.pais.co.il/Scholarships/Pages/default.aspx
סטודנטית בפועל

הודעה שלא נקראהעל ידי עויבד » 25 דצמבר 2014, 02:12

strauss david כתב:יש כמה עמותות שמממנות את הלימודים לחרדים

אז ככה בא נעשה סדר:
קרן קמ"ח מממנת רק את רוב שכר הלימוד ובכלל לא מלגות קיום
טורונטו גם מממנת את רוב שכר הלימוד ולמקצועות מסוימות גם מלגות קיום מקצועות כגון הנדסת תוכנה הנדסת בנין מדעי המחשב וכו'
ארגון חלמיש כלעיל גם מממן את כל שכר הלימוד וגם מלגת קיום "אבל" זה מותנה בתכנים מחמירים במכללות מאוד מאוד מסוימות וג"כ רק בתחום ההנדסה והמחשוב

בהצלחה רבה!
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....
סמל אישי של המשתמש
עויבד

מימון לימודים אקדמאיים

הודעה שלא נקראהעל ידי עויבד » 25 דצמבר 2014, 02:17

חברה תתחילו להציף מקומות שאתם יודעים על מלגות לחרדים לתואר ראשון.....עכשיו זה הזמן......
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....
סמל אישי של המשתמש
עויבד

הודעה שלא נקראהעל ידי דבורה » 28 דצמבר 2014, 17:29

מה זה חלמיש?
סמל אישי של המשתמש
דבורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אברך » 30 דצמבר 2014, 15:06

דבורה כתב:מה זה חלמיש?

פגשתי היום חבר ישן שלי, בין לבין, אני שומע שהוא לומד במכללה החרדית בתכנית חלמי"ש, מדעי המחשב כמובן, אברכצ'יק שיצא לעולם הרחב אחרי פיתוי של לימודים על חשבון הברון ולא רק שהוא לומד הוא גם מקבל מגלה חודשית לקיום בכבוד.
יצא לי הלב? אני מצ'טקמק לי בכוילל והוא סטודנט חי חיים מרחיבי אופקים והולך לקראת תואר ראשון במדעי המחשב.
נו איך זה? אני מתעניין ומנסה לברר איפה אני יכול להשתחל וליהנות מהסיר הבשרי המהביל הזה...
"שמע לי" הוא אומר, "אם אתה טיפש - לך על זה, מניסיון אישי - ברח ובמהירות..."
מה יש? "אתה יודע המצב הכלכלי..." הוא מנסה להתחמק, לחצתי, "הם בקשיים כלכליים אדירים, על סף קריסה...", מה? גם סטף ואיתן וורטהיימר בתוך הקלחת של המצב הכלכלי, וואלה, תראה מה מוכרים לנו, הוא ידע איפה להשקיע ועבר את המשבר בלא הפסד כמעט, והנה יש כאן מקור פנימי שהמצב שלו לא אי איי איי.
במה זה התבטא? אני מנסה לדובב, מבין הקרעכצים וההתפתלויות שלו הבנתי בכל זאת משהו: "הם מבקשים שנשלם על הלימודים שלנו במכללת הדסה... הם התחייבו שהם ישלמו, ועכשיו מכללת הדסה תובעת אותנו על עשרות אלפי שקלים שלא שולמו לה על הלימודים שלנו... אני לא יכול לזרוק אבן לבאר ממנו אני שותה אבל אין לי כסף לשלם... זו הונאה בקנה מידה עצום... אוי לו הייתי בכוילל... עכשיו אאלץ לעזוב את הלימודים האקדמים מחוסר תקציב ונותרתי קרח מכאן ומכאן..." קונן האברך הצנום. "אני במצב גרוע יותר מכל חבריי בכתה, אני מקבל מלגה של 1500 ש"ח בחודש לעומת חבריי שמקבלים אלף שקל יותר ממני... עברתי גם קורסים באנגלית, וגם עליהם אני חייב לשלם למכללת הדסה... רוב חבריי חייבים עשר אלף שקל ואני כפליים..." מה פירוש? כמה ילדים יש לך? "מה הקשר? 7 לצורך העניין" אז למה אתה מקבל רק 1500 ש"ח לחודש לעומת כל הכתה שמקבלת 2500 שקל? "לא כולם מקבלים 2500 בודדים מקבלים... הרוב נמצא באזור 1700 1900 ש"ח..."
ידידי, אתה לא ברור אמרתי לו... לפי מיטב ידיעתי חלמיש נותנים מילגה זהה לכל התלמידים... מה הקריטריונים אם כן? "ציון ממוצע מעל 95% נותן לך 2500, מעל 90% 2100, מעל 85% 1900, מעל 80% 1700, וכל היתר 1500..." כמה זה ציון עובר? "55%" נו מה חשבת חכמ'ל שתצליח במבחנים ברמה כזו? למה נכנסת לזה?
"טוב אמרתי לך שזו הונאה אחת גדולה, בהתחלה הם התחייבו ל2500 שקל כל חודש מלגת קיום, אחר כך במכינה כשקיבלנו 1500 שקל אמרו שרק בלימודים לתואר הם נותנים 2500, כשהגענו לתואר, הם עצרו אותנו חצי שנה בלי מילגה ובלי קיום, כדי לחכות לקבוצה שמתחתנו, ואחר כך הם העבירו לנו את התואר מאוניברסיטת בר אילן למכללת הדסה, תוך קביעת המילגה לפי הציונים, 95, 90 וכו'. לאחר מכן הם ביקשו מכל אחד מאיתנו המחאה אישית על סך 10000 שקל שאם נעזוב הם יוכלו לפדות אותה..."
פראיירים שהסכמתם... "פראייירים???!" הוא מזדעק, "השבתנו את הלימודים, הגברת עדינה בר שלום בתו של הרב עובדיה שיחיה קיבצה אותנו והבטיחה לנו שההמחאות לא יצאו מתחת ידה, שהמלגה של 2500 השקלים תהיה החל מ 90% ושהמינימום שלה יהיה 2000 שקלים אפילו לנחשלים כמוני... ואז יצאתי אפס, נתתי המחאה, אני לא יכול לעזוב, מההבטחות לא יצא כלום, אין לי מושג איפה ההמחאות, והקריטריונים למלגה נותרו כפי שהיו... אני היום בכלא הטכנולוגי של חלמיש ואין לי מוצא..."
אל תגיד שגם מחשב לא קיבלת... "קיבלנו איפשהו בתחילת שנה ב', עם חתימה שזה שלהם עד שנסיים את התואר, במידה ואני עוזב אני מחזיר את המחשב עוד היום..."
נו מה עכשיו? "לא יודע, חלמיש רוצים שנשלם את הלימודים שלנו, הם יחזירו את הכסף למי שיעבור 70% במבחני סוף השנה, ואני אין לי סיכוי לעשות את זה, שרפתי שלש שנות חיים על כלום..." הוא מבכה.
ואם לא תשלמו מה יקרה? "מה פירוש חתמנו למכללת הדסה על לימודים, עוד מעט והם שולחים לי הביתה הוצאה לפועל... כבר היום אין לנו כניסה למערכת שלהם להגיש תרגילים ולבדוק ציונים, אין לנו אישורי לימודים מהם ואין לנו כל שירות משרד. מה שלא יהיה, כולנו הפסדנו את המלגה של משרד החינוך בגלל שלא היו לנו אישורי תשלומים רלוונטיים, ובכלל בכל דבר שהם דורשים מאיתנו הם מיד מפסיקים את המלגה החודשית עד שנציית להם... הנה היום לא קיבלנו כלום... איך אגמור את החודש? למה נכנסתי לזה... איך אני יוצא מזה? אולי נלך לרבנים?" הוא מנסה לייעץ לעצמו, "דיברו אצלנו היום כמה חברים שזה בכלל לא חוקי, הם סיכמו איתנו על משהו ספציפי, עזבנו חיים והלכנו למדבר, עיוורים היינו, חבל שלא ברחנו בזמן, אז כשכבר על ההתחלה ראינו שהם משקרים אותנו..."
"אתה יודע מה הכי מפחיד אותי? שבעוד חצי שנה אגיד חבל שלא ברחתי היום, המצב הולך ונהיה גרוע מיום ליום, לא ניתן לעמוד בכל הדרישות שלהם, איפה ההבטחות היפות של האנשים האלה? הם היו כל כך נחמדים בהתחלה, לא להאמין שהם אותם אנשים... אני עכשיו אתחייב לשלם את הלימודים ובסוף כשאקבל 69% ממוצע אשאר באמאכט???, מה לי ולעסקאות האלה..."
האוטובוס גנב לי אותו באמצע ההצגה, חבל, עם מסקנה אחת יצאתי, חלמיש חנוקים בלי גרוש על הנשמה, דורשים הרבה ונותנים מעט, ובמקרה הטוב לא לוקחים בחזרה ובריבית קצוצה. ותופעת החרדים הגודשים את הקולג'ים במגמת חיסול...
הוא שאמרתי, ראו הוזהרתם...
סמל אישי של המשתמש
אברך

הודעה שלא נקראהעל ידי naama1987 » 10 פברואר 2015, 11:05

האם לאחר הלימודים החרדים יוצאים לעבוד או שחוזרים לישיבה?
naama1987

הודעה שלא נקראהעל ידי דבורה » 16 פברואר 2015, 11:45

בד"כ חרדים שיוצאים ללמוד מקצוע הולכים לעבוד.
סמל אישי של המשתמש
דבורה

הודעה שלא נקראהעל ידי אחות של מירי » 18 מרץ 2015, 23:12

כמובן אם הם מוצאים עבודה, ידוע לי לפחות על אחד שכבר מחפש חצי שנה עבודה, גם אחר שלמד, והשקיע המון, מקצוע!
אחות של מירי

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 26 מרץ 2015, 16:42

כללו של דבר: עם תואר או בלי תואר, הכל תלוי בידי שמים, ביד הזן ומפרנס מקרני ראמים עד ביצי כינים
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי שורי1 » 27 מרץ 2015, 01:57

יש לי חברה שלומדת כבר שנתיים קלינאית תקשורת קורעת את עצמה, אין בית אין בעל כל היום מבחנים, חברה מה דעתם האם זה שווה או שזה חריגה של ההשתדלות.?.
שורי1

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 27 מרץ 2015, 06:45

לענ"ד אני אומר שזה נקרא 'לעשות מן העיקר טפל ומן הטפל עיקר'
קטןודל

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 27 מרץ 2015, 12:04

שורי1 כתב:יש לי חברה שלומדת כבר שנתיים קלינאית תקשורת קורעת את עצמה, אין בית אין בעל כל היום מבחנים, חברה מה דעתם האם זה שווה או שזה חריגה של ההשתדלות.?.

כתבו המפרשים שכל אחד כפי מידת ביטחונו. ואם אדם היה עובד (לומד) על מידת הביטחון שלו היה יכול לחסוך הרבה שעות עבודה.
(מומלץ לדוגמא שער הביטחון של רבינו בחיי ב'חובת הלבבות').
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי שורי1 » 28 מרץ 2015, 23:27

ברור שצריך להאמין באמונה וביטחון שהכל מאיתו יתברך, הבעיה שיש בילבול גדול בזה, מצד אחד בתור בחורה לא ממש מספיקים ללמוד התואר הנכסף, זה לפחות 4 או 5 שנות לימוד, ובתור נשאה הדילמה הגדולה האם לא ללמוד כלום ולעבוד בעבודות מזדמנות שזה גם מכובד, אבל לטוח הארוך לא מכניס מספיק, כמו מוכרת או אפיל' טלפנית, מצד שני אולי ללכת ללמוד כמה שנים קורעים קצת את עצמם ולומדים מקצוע טוב כמו קלינאית תקשורת וכדו' ואח"כ יש מקצוע מכובד ביד שמכניס טוב, מה גדר ההשתדלות.
שורי1

חזור אל לימודים אקדמאיים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־4 אורחים