מפתיע: מאכל יומיומי, זמין וטעים שמפחית את הסיכון לחלות בסרטן

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

מפתיע: מאכל יומיומי, זמין וטעים שמפחית את הסיכון לחלות בסרטן

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 05 אוקטובר 2016, 23:13

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת פרוג'ה באיטליה קובע כי אכילת תפוחי עץ יכולה להפחית את הסיכון לחלות בסוגים שונים של סרטן.

המחקר פורסם בכתב העת המדעי לבריאות הציבור ולתזונה Public Health Nutrition, ומסקנותיו דרמטיות: צריכה גבוהה של תפוחי עץ מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לחלות בסרטן.

במהלך המחקר, ניתחו החוקרים 41 מחקרים שנערכו ברחבי העולם ובדקו את השפעתם של תפוחי העץ מפני סוגים שונים של מחלת הסרטן. במהלך המחקר, הגדירו החוקרים צריכה גבוהה של תפוחים כאכילה של לפחות תפוח אחד ליום (או שבעה תפוחים במהלך השבוע). צריכה נמוכה של תפוחים הוגדרה כאכילה של תפוח אחד בשבוע או פחות מכך.

בין המחקרים שנבדקו, היו כאלה שבחנו באופן ברור את כמות התפוחים שנערכו על ידי המשתתפים. כן נטרלו החוקרים גורמים שונים שעלולים להטות את התוצאות, כגיל הנבדקים, עישון, אלכוהול ועוד.

משקלול הנתונים שנמצאו עולה כי צריכה גבוהה של תפוחים מפחיתה את הסיכון לסרטן ריאות ב-12%, לסרטן הוושט, סרטן המעי הגס, סרטן הלבלב, סרטן הפה ב-28%, ולסרטן שד ב-11%, בהשוואה לצריכה נמוכה של תפוחים.

במחקר לא נמצא קשר בין אכילת תפוחים לבין ירידה בסיכון לחלות בסרטן הערמונית, וכן לא נבדקו סוגי סרטן נוספים, אשר לא נערכו עליהם מחקרים קודמים.

ממצאים אלה נמצאים בהלימה עם מחקר חדש שנערך באוניברסיטת קורנל. מחקר זה מראה כי לקליפת התפוח תכונות נוגדות חמצון חזקות, שמספקות חסימה גבוהה להשפעות של תאי סרטן השד.

גידולים סרטניים הם גידולים בלתי מבוקרים של תאים שמתפשטים בגוף באופן עצמאי. התפתחות הסרטן מבוססת על שלושה שלבים עקרוניים: שלב ההשראה, בו נוצרות מוטציות ב-DNA של התא. שלב הקידום, בו מופיע הפוטנציאל הממאיר של הגידול שמסייע לו לגדול, ולבסוף נוצרות הגרורות, שמתפשטות בכל הגוף.

מן המחקר נראה כי התפוח יעיל בבלימת שלושת השלבים הללו: נוגדי החמצון חוסמים את התפשטות התאים. יותר מכך: נוגדי החמצון שבתפוח משפרים ומחזקים את תפקודה של המערכת החיסונית, שתנקה את כל ניצני הגידולים, בטרם יתפתחו לתאים סרטניים.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל
 
הודעות: 2440
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־7 אורחים