יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי חור בגרב » 07 נובמבר 2016, 22:15

תודה לכם
חור בגרב
 
הודעות: 23
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:28
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 07 נובמבר 2016, 22:41

מחפש פתרון איך להיפטר מהפטרת?

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7 ... 7.99.D7.9D

הטיפול בפטרת הציפורניים יחל לרוב לאחר אבחון מעבדתי של הפלישה הפטרייתית בהתבסס על התבוננות במיקרוסקופ ותרבית של חלקיקי ציפורן שגורדו או נגזמו על ידי הלבורנט, שבועיים לפחות לאחר הפסקת כל טיפול בפטרת שעשוי לפגוע ביכולת האבחון המעבדתי.
תרופות אנטי-פטרייתיות בנטילה פומית דוגמת טרבינאפין (למיסיל), איטראקונאזול וספורנוקס, הוכחו כיעילות ביותר בטיפול בפטרת הציפורניים. כמו כן ניתן להשתמש במספר לקי ציפורניים לשימוש מקומי, המכילים ריכוזים שונים של אמורולפין וציקלופירוקס, דוגמת בטרפן, אך הטיפול בהם יעיל בעיקר בשלבים הראשונים של התפתחות הפטרת.
פתרון טבעי ויעיל הוא מלח: טבילת הרגליים בקערית מים (מחוממים) רוויים במלח למשך 10 דקות ביום מניבה תוצאות לאחר כחודש[דרוש מקור].
יעילותן היחסית של התרופות[עריכת קוד מקור | עריכה]
מחקר משנת 2000 בחן את מידת יעילותן של תרופות מקומיות שונות לזיהומי עור וציפורניים פטרייתיים ברגל. המחקר סקר 72 ניסויים קליניים אקראיים שנערכו עד לדצמבר 1997. הממצאים העיקריים היו:
allylamines, azoles ו-undecenoic acid נמצאו כיעילים.
ה-allylamines ריפאו מעט יותר זיהומים מאשר ה-azoles, אך היו יקרים הרבה יותר.
אופן הטיפול הטוב ביותר מבחינת עלות-תועלת הוא בהתחלה לטפל ב-azoles או ב-undecenoic acid ובמקרה שהטיפול נכשל, להשתמש ב-allylamines כתרופות קו-שני.
מחקר משנת 2002 השווה את יעילותה ובטיחותה של הטרבינאפין לפלצבו, איטרקונזול ו-griseofulvin בטיפול בזיהומים פטרייתיים של הציפורניים. הממצאים העיקריים היו שלצורך צמצום היקף פגיעת הפטרייה הייתה הטרבינפין טובה משמעותית מהאיטרקונזול והגריסאופולבין, ושטרבינאפין נסבלה טוב יותר על ידי הנסיינים מאשר האיטרקונזול.
מחקר קטן שבוצע בשנת 2004 הראה שלק ציפורניים המכיל ציקלופירוקס בריכוז 8% היה יעיל יותר כאשר שולב עם קרם urea מקומי בריכוז של 40%, שמבצע למעשה סוג של עקירה כימית (להבדיל מכירורגית) של הציפורן על ידי המסתה.
מחקר שבוצע על 504 נסיינים בשנת 2007 גילה שעקירה כירורגית של הציפורן בשילוב עם טרבינאפין בנטילה פומית (דרך הפה, להבדיל מקרם למריחה מקומית) הפחית משמעותית את תדירות הימצאות תסמיני הזיהום הפטרייתי בהשוואה לנטילת טרבינאפין בלבד.
ניסוי קליני אקראי משנת 2007 עם 249 משתתפים הראה ששילוב של לק אמורולפין לציפורניים עם נטילה פומית של טרבינאפין הגביר את יעילותו הקלינית של הטיפול בטרבינאפין בלבד וגם היה טוב יותר בניתוח עלות-תועלת.
מחקר קליני מבוקר אקראית כפול סמויות משנת 2012 שנערך על 493 מטופלים הראה יעילות קלינית טובה של תמיסה המכילה פרופילן גליקול , אוריאה וחומצה לקטית (EMTRIX) עם שיפור יחסית מהיר במראה הציפורן ופעילות אנטי פטרייתית משמעותית מאד. כמו כן נמצא שטיפול זה בניגוד לטיפולים המקומיים האחרים אינו דורש שיוף של הציפורן.
פיתוחים חדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]
לק רפואי לציפורניים, NM100060 של NexMed נמצא בניסויים קליניים בשלב III. הוא מכיל טרבינפין כמרכיב הפעיל וכן חומר המשפר את חדירת התרופה למיטת הציפורן בה הפטרת פורחת. מכירות מוצר זה צפויות להתחיל לכל המוקדם בשנת 2008.
לייזר - מכשור לייזר חדשני מאפשר חדירה לעומק הציפורן ופגיעה בפתוגן הגורם לתופעה וחיסולו באמצעות מספר טיפולים.
ניסויים קליניים רבים נערכים כל הזמן לבחינת תרופות וטיפולים חדשים נגד פטרת הציפורניים.
-----------------
http://www.clalit.co.il/he/your_health/ ... _nail.aspx

האם ניתן למנוע הופעה של פטרת ציפורני הרגליים?
קשה מאוד למנוע פטרת בציפורני הרגליים, מכיוון שמדובר בזיהום מאוד שכיח. ניתן להימנע מהידבקות בפטרת באמצעות שימוש בכפכפים במקלחות משותפות ובאמצעות הימנעות מנעילת נעליים של אנשים אחרים.

מה עלי לעשות כדי להקטין את הסיכון להידבק?
• הימנעו מנעילת נעליים סגורות.

• שמרו את הרגליים במצב נקי ויבש.

• הימנעו משיתוף כלים לטיפול בציפורניים,כמו קוצץ או מספריים.

• במקלחות משותפות, בחדרי כושר או בחדרי הלבשה הקפידו על נעילת כפכפים.

• "בנייה" של קישוטים קוסמטיים על ציפורני הידיים עלולה לגרום לפטרת, ולכן יש להימנע מכך. הסירו את הבנייה אם כבר הופיעה פטרת בציפורני הידיים.

האם יש בדיקה לאבחון פטרת הציפורניים?
כן. כדי לוודא את האבחנה של פטרת הציפורניים נהוג לקחת במעבדה דגימה קטנה של הציפורן, להביט בה תחת מיקרוסקופ ולעשות תרבית של הפטרייה. הבדיקה אינה כואבת.

הבדיקה נעשית במרפאות כללית, ויש לקבוע אליה תור מראש.

האם יש הכנה מיוחדת לבדיקה?
כן. 10 ימים לפני הבדיקה אסור למרוח שום קרם או לק על ציפורני הרגליים.

איך עושים את הבדיקה?
קיימים שני סוגים של בדיקות: משטח ישיר ותרבית. במשטח ישיר הבדיקה נעשית באמצעות צביעה של הדגימה ובדיקתה תחת מיקרוסקופ. תרבית נעשית באמצעות זריעה של הדגימה מהציפורניים וגידולה במשך תקופה של עד חודש ימים ואפילו יותר. לכן התשובה לבדיקה מתקבלת בדרך כלל לאחר חודש עד חודש וחצי מלקיחת הבדיקה. ניתן לקבל את תוצאות הבדיקה באתר כללית.

האם ניתן לטפל בפטרת הציפורניים גם ללא בדיקת מעבדה?
רצוי לעשות משטח ותרבית לפני תחילת טיפול בפטרת ציפורני הרגליים. במקרים מסוימים, אם המראה הקליני של הפטריות אופייני מאוד, עשויים רופאי עור לטפל בפטרת של הציפורניים גם בלי לעשות לפני כן משטח ותרבית.

הבעיה היא שכאשר מטפלים בפטרת ציפורני הרגליים בלי שקדמו לכך משטח ותרבית, ייתכן שכלל לא מדובר בפטרת ציפורני הרגליים, אלא במחלה אחרת של הציפורניים כמו פסוריאזיס.

האם אפשר לטפל בפטרת הציפורניים לבד?
ניתן לקנות מוצרים שונים לטיפול בפטרת הציפורניים ללא מרשם רופא, אך הם בדרך כלל לא יעילים, וחבל על הכסף.

מהו הטיפול הרפואי בפטרת ציפורני הרגליים?
הטיפול יכול להיות מקומי או בכדורים. אלה הם הטיפולים הנפוצים ביותר:

טיפול מקומי
Sol. Agispor: נוזל שיש למרוח על ציפורני הרגליים פעם ביום במשך ארבעה חודשים לפחות. הבעיה בטיפול הזה היא ההיענות של המטופלים: יש למרוח את הנוזל פעם ביום לתקופה ארוכה מאוד, ולא כל האנשים מתמידים בכך.

לק Loceryl: לק המכיל חומר פעיל. יש למרוח את הלק פעם בשבוע במשך ארבעה חודשים לפחות. הלק מגיע עם ערכה המכילה פצירה כדי לשייף את הציפורן לפני כל מריחה של הלק.

לק Batrafen: לק המכיל חומר פעיל. בחודש הראשון יש למרוח שכבה דקה של הלק על הציפורן יום כן, יום לא, לסירוגין. בחודש השני יש למרוח פעמיים בשבוע ומהחודש השלישי יש למרוח פעם בשבוע. יש למרוח את הלק במשך ארבעה חודשים לפחות.

טיפול בכדורים
Terbinafine: הטיפול ניתן במשך שלושה עד ארבעה חודשים. יש לקחת כדור Terbinafine של 250 מ"ג פעם ביום. יש לעשות בדיקת תפקודי כבד לפני הטיפול ובמהלכו ולוודא שתפקודי הכבד תקינים לפני המשכת הטיפול. אפשר לקחת את התרופה עם אוכל או בלעדיו.

Itraconazole: הטיפול ניתן במשך שלושה עד ארבעה חודשים. מדובר במחזורי טיפול של שבוע ימים הניתנים אחת לחודש. בכל מחזור טיפול נוטלים שני כדורי Itraconazole של 100 מ"ג בבוקר ו־2 כדורים של 100 מ"ג בערב. יש לקחת את הכדורים אחרי האוכל כדי לשפר את ספיגת החומר הפעיל. יש לעשות בדיקת תפקודי כבד לפני הטיפול ובמהלכו ולוודא שהתוצאות תקינות לפני שממשיכים בטיפול.


כמה זמן צריך לטפל בפטרת ציפורני הרגליים?
הטיפול ניתן למשך תקופה ממושכת שבין שלושה חודשים לחצי שנה. הציפורן גדלה לאט מאוד, ולכן ניתן לראות את התגובה לטיפול רק לאחר כמה חודשים.

יש תופעות לוואי לטיפול בכדורים?
ברוב המכריע של המקרים לא מופיעות תופעות לוואי כלשהן, והטיפול בטוח לחלוטין. במקרים נדירים מופיעות תופעות לוואי כמו פריחה, כאבי בטן, שלשול או הפרעה זמנית בתפקודי כבד. כל התופעות האלה חולפות עם הפסקת הטיפול. בשימוש ב־Terbinafine עלולה להופיע לעיתים נדירות פגיעה בחוש הטעם.

השפעות בין־תרופתיות
אם אתה לוקח תרופות אחרות, עליך לעדכן את הרופא המטפל כדי לוודא שאין השפעות בין־תרופתיות משמעותיות.

ההשפעות הבין־תרופתיות הנפוצות ביותר בטיפול בכדורים הן אינטראקציה בין תרופות להורדת שומני הדם מסוג סטטינים (כמו Simvastatin או Lipitor) לבין שימוש ב־Itraconazole. במקרה כזה אסור לקחת Itraconazole.

קיימת אינטראקציה גם בין תרופות לדילול הדם (כמו קומדין) לבין Terbinafine. במקרים כאלה מותר לקחת את Terbinafine, אך יש להקפיד על בדיקות INR.

אילו בדיקות יש לעשות לפני הטיפול בכדורים?
יש לעשות ספירת דם ותפקודי כבד לפני תחילת הטיפול. במהלך הטיפול יש לעשות בדיקת תפקודי כבד אחת לחודש. יש לוודא שתפקודי הכבד תקינים לפני חידוש כל מרשם.

מהם סיכויי ההצלחה של הטיפול בפטרת ציפורני הרגליים?
לא כל האנשים מגיבים לטיפול התרופתי. אם תתמיד בטיפול התרופתי (טיפול מקומי או בכדורים), שיעורי ההצלחה יהיו בסדר גודל של 70%-60%.

האם עלי לעבור ניתוח להסרת הציפורניים?
ברוב המכריע של החולים אין צורך בניתוח להסרת הציפורניים, מכיוון שמדובר במחלה זיהומית שאפשר לטפל בה באמצעות תרופות.

מה צריך לדעת לפני תחילת טיפול בפטרת ציפורני הרגליים?
• יכול לחלוף זמן רב (6-4 חודשים) עד שהציפורן תיראה שוב נורמלית.

• קיים סיכון שהטיפול לא יעבוד, או שהפטרת תחזור.

• אם לוקחים טיפול תרופתי, יש לבדוק את תפקודי הכבד אחת לחודש ולוודא שהם תקינים לפני שממשיכים בטיפול.

האם מותר להיכנס להריון במהלך הטיפול?
עדיף לא לטפל בכדורים לפטרת ציפורני הרגליים בזמן ההריון או ההנקה. אם את רוצה להיכנס להריון, עדיף להשתמש בטיפול מקומי. בכל מקרה יש להתייעץ עם רופא נשים לפני תחילת הטיפול.

פרופ' ארנון כהן הוא רופא עור מומחה ומנהל המחלקה למדידת איכות בהנהלה הראשית בכללית
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15073
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי חור בגרב » 07 נובמבר 2016, 22:56

כזו מגילה... תודה
חור בגרב
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 23
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:28
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 07 נובמבר 2016, 23:48

יש, אבל קשה. לפעמים לוקח הרבה זמן, לרוב לאו דוקא טיפול ראשון עוזר וצריך לנסות שיטה אחר שיטה עד שמגיעים לאחת עובדת.

יש שיטות עממיות ויש כל מיני שיטות טבעיות.

יכולה להמליץ על לכה של "קדם.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
הודעות: 2150
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי בריא לדעת » 09 נובמבר 2016, 00:51

אני אישית ניסיתי לכה די יקרה, שלפי הוראות היצרן היה צריך לשפשף במקביל כל יום את הציפורן ולעבוד קשה. לא הצלחתי לעמוד בזה והכל ירד לטמיון.
בשנים האחרונות יש הרבה פרסומות על משחה המיוצרת משרף תאנה שמחסלת את הפטרת. אשמח לקבל מידע בקשר לזה. אם זה באמת עובד כמו שהם מפרסמים, ובעיקר בעיקר אם מספיק למרוח אותה או שצריך גם לעבוד קשה בשפשופים וכדו'.
תודה.
בריא לדעת
 
הודעות: 46
הצטרף: 09 נובמבר 2016, 00:41
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 09 נובמבר 2016, 01:02

כל דבר על מישהו עובד ועל מישהו - לא.
לכה של קדם מניסיוני עזרת באחוז גבוה ביותר.

יש אנשים שעורים להם שמנים אתריים.

יש אנשים שאקונומיקה עוזרת להם...
בקיצור - צריך לנסות.

ככל שפטרת וותיקה יותר - כך סיכוי לנצח אותה קטן יותר.
ככל שאדם אוכל בריא יותר - כך סיכוי לנצח את הפטרת גבוה יותר.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
הודעות: 2150
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 26 ינואר 2017, 20:14

להוריד את הציפורן עוזר ? (כמובן ע''י רופא)
ומה ההשלכות ?
תודה
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 816
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 26 ינואר 2017, 23:10

כוכב כתב:להוריד את הציפורן עוזר ? (כמובן ע''י רופא)
ומה ההשלכות ?
תודה


עוזר ב-20% של המקרים.
עושים את זה כי לאחר שמסירים את הציפורן המקום נהיה רגיש יותר להשפעת כל טיפול (לקים, משחות, רטיות, תמיסות...) ומקווים שלכן הם יעבדו ביתר יעילות.
מצד שני, יש גם סיכוי יותר גבוה לתגובה אלרגית ויש סיכוי יותר גבוה להידבק בזיהום אחר או לפתח מחלת ציפורניים אחרת.
מסיבה זו את השיטה לא מתאימה לחולי כליות, חולי כבד, נשים בהריון ואנשים אלרגיים.
אבל כמו בכל דבר, כל מקרה לגופו, והייתי ממליצה להתייעץ בנושא עם רופא עור שלכם.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
הודעות: 2150
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 27 ינואר 2017, 01:15

כרגיל...
תודה על העצות המחכימות.
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 816
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 27 ינואר 2017, 01:34

כמה זמן עד שמתחיל לצמוח ציפורן חדשה ?
מורדים את הציפורן עם השורש ?
זה כואב\שורף אחרי שמורידים ?
אפשר ללכת בלי ציפורנים?
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 816
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 27 ינואר 2017, 04:41

כוכב כתב:כמה זמן עד שמתחיל לצמוח ציפורן חדשה ?
מורדים את הציפורן עם השורש ?
זה כואב\שורף אחרי שמורידים ?
אפשר ללכת בלי ציפורנים?מה זה "עם השורש"? לציפורניים אין שורשים, זה לא שיניים.

המקום בהחלט נשאר רגיש, הרי מטרת הציפורניים - זה הגנה. חוץ מזה, במקום ציפורן תהיה פצע פתוח.
לכן שמים תחבושת

משך צמיחת הציפורן שונה מאדם לאדם ושונה אף אצל אותו אדם בתקופות שונות. בערך - כ-4 -6 חד'.
בחורף - לאט יותר, אם יש מחסור בוויטמינים או מינרלים - לאט יותר, אם יש סטרס - לאט יותר; אצל צעירים - מהר יותר, אצל נשים - מהר יותר, אצל נשים בהריון - מהר בהרבה.
זה גם תלוי בגודל הציפורן, הרי גודל הציפורן גם שונה מאדם לאדם. בכל אופן, קצב הגדילה של הציפורניים - כ-3 מ"מ לחודש.

יש תקופה שלאחר פעולה כירורגית שמלווה בכאבים חזקים - עד לאיחוי המקום ולפעמים יותר. תצטרכו לקחת משככי כאבים. התקופה יכולה להיות די ארוכה והתקפי כאבים יכולים לחזור גם לאחר מכן.

מיד אחרי הפעולה שמים תפרים לכמה ימים. אם יש סכרת - יותר, כי קצב ההחלמה בכלל אצל חולי סכרת איטי יותר .אחרי זה - שמים פלסטר, אותו חשוב להחליף. לפעמים יש צורך למשכה אנטיביוטית. אין לי סטטיסטיקה לסיבוכים, מחילה.
ריפוי המקום, אם אין סכרת, לוקח כחודש (ציפורן צומחת יותר זמן), אם הכול מחלים אצלכם מהר, או מדובר בילד/אישה בהריון או בשימוש צמחים/הומאופתיה לזירוז הריפוי - יכול להתקצר עד 2-3 שבועות. כך או אחרת, את הזמן הזה תצטרכו להישאר בבית.

לאחר שהמקום מחלים ותוכלו ללכת, תצטרכו להיזהר, כי המקום יהיה מאד רגיש לטראומת, והטראומות, אפילו הכי קטנות, עלולות לגרום (חוץ מזה שהדבר כואב מאד) לצמיחה לא נכונה של ציפורן חדשה.

בזמן הפעולה יכולים לפגוע באזור צמיחת הציפורן, מה שגורם לצמיחת ציפורן בצורה לא נכונה. לפעמים (שוב: אין לי סטטיסטיקה אצל איזה אחוז של המקרים זה קורה, אבל אם זה חשוב, אני יכולה לברר אצל כירורגית בעלת ניסיון רב, שאני מכירה). לפעמים זה רק בעיה אסתטית, אך לפעמים זה גורם לצורך לעקור את הציפורן לאחר צמיחתה.

אם אצבע תקבל מכות קטנות בתקופת צמיחת הציפורן - היא עלולה לצמוח גלית ו/או מוזרה אבל בגדול בסדר, אם המכות יהיו לא כ"כ קלות - היא תיצמח מפוצלת, והדבר לרוב דורש עקירה חוזרת, כי אחרת הציפורן תצמח, כולה או חלקית, אל תוך האצבע וזה ידרוש עקירה קשה יותר. בכלל, עדיף לשמור על האצבע ממכות פשוט בגלל שזה מאד-מאד יכאב.

יחד עם הציפורן יש הכרח בכריתת חלק מרקמה רכה של האצבע - כדי להגיע לציפורן. זה דורש זריקת אלחוש - הרדמה מקומית. בזכותה לא תרגישו את הכאב בזמן הפעולה, אך כמו כל הרדמה, גם לזאת יש תופעות לוואי אפשריות. אם בעבר עברתם הרדמות וזה היה בסדר - יש סיכוי טוב יותר שגם עכשיו יהיה בסדר.

אני ממליצה להיעזר בהומאופתיה לפני ואחרי הפעולה ובתקופת ההחלמה - כדי לצמצם למינימום את האפשרות לסיבוכים ולהשתמש בצמחי מרפא או בהומאופתיה כי לזרז את ההחלמה. אם יש פחד מפני הפעולה, אני ממליצה לקחת באופן חד-פעמי, לפני הפעולה, טיפות רסקיו.

מקווה שעניתי לעניין.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
הודעות: 2150
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: יש פתרון לפטרת ציפורניים ברגל?

הודעה שלא נקראהעל ידי כוכב » 29 ינואר 2017, 14:56

טוב...
הוצאתם לי את כל האומץ שהיה לי.
תודה רבה על התגובה הארוכה והמפורטת !!!
סמל אישי של המשתמש
כוכב
 
הודעות: 816
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 23:06
מיקום: נע ונד
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־16 אורחים

cron