זיהום אוויר ודמנציה

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

זיהום אוויר ודמנציה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 08 פברואר 2017, 12:53

ב-31.1.17 ב-Translational Psychiatry פורסם מחקר שנעשה במשך 10 שנים רצופות במהלכן הם תיעדו את התמורות בתפקודים המוחיים של הנבדקים. המחקר בוצע בארה"ב ובמהלכו נבדקו היכולות הקוגניטיביות (פעילות מוחית) של נשים בין הגילאים 65-79 שנחשפו לזיהום אוויר על בסיס יומי. בנוסף, החוקרים חשפו עכברים לזיהום אוויר באופן מבוקר, כדי לבדוק את הקשר בינו ובין שינוי בפעילות מוחית. בשתי קבוצות המחקר, הן של הנשים והן של העכברים, נבדקה פעילות קוגניטיבית וגם שינויים בגנים שהיו חשודים כבעלי מעורבות בהתדרדות המוחית שנצפתה במחקר ועליה יורחב בהמשך.
בשני המבדקים, אלו שבוצעו בנשים ואלו שבוצעו בעכברים, החוקרים ראו שזיהום אוויר הגביר את הסיכויים לסבול מדמנציה.
הנבדקים בשתי הקבוצות הפגינו קשיים בהתמצאות במרחב וגם אובדן זיכרון. אלו הם שני סימנים מובהקים לדמנציה שמעידים על נזק למוח ופגיעה בתפקוד שמקשים על הסובלים ממנה וגם על האנשים בסביבתם.
כמו כן נמצא גן (יחידת התורשה) שמחמיר נזקי הסביבה על המוח - הגן APOE-e4 .
http://www.nature.com/tp/journal/v7/n1/ ... 6280a.html

המחקר אינו הפתעה: בשנת 2015 פורסם מחקר שנעשה בטייוואן ושבדק את הקשר שבין מקום מגורים לדמנציה. כפי שאז פורסם במחקר, נמצא, שבמקומות בהם שכבת האוזון הייתה דלילה והיה זיהום אוויר משמעותי, יותר אנשים לקו בדמנציה מאשר באזורים בהם האוזון חזק יותר ואחוזי זיהום האוויר נמוכים יותר.
המחקר פורסם ביולי 2015 ב-Alzheimer's & Dementia: Diagnosis, Assessment & Disease Monitoring, כתב עת של Alzheimer's Association.
http://www.dadm.alzdem.com/article/S2352-8729(15)00045-7/abstract
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
הודעות: 2001
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־10 אורחים