ליחה שלא פוסקת

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

ליחה שלא פוסקת

הודעה שלא נקראהעל ידי זכות » 28 פברואר 2017, 14:37

אני סובל מזה תקופה ארוכה (כמה חודשים) מליחה במשך כל שעות היום, אם כי בבוקר המצב גרוע וצמיגי יותר, הייתי שמח אם יוכלו להציע לי משהו אפקטיבי, גם לסימפטומים, וגם לשורש הבעיה (אני מניח שזה מעיד על משהו, השאלה איך מבררים על מה, לרפואה הקונבנציונלית אין כ"כ מה לומר בזה)

יצויין שאני נמנע כמעט לחלוטין מחלב ומוצריו (חוץ מקצת חמאה לפעמים ושוקולד חלבי)

תודה
זכות

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: ליחה שלא פוסקת

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 פברואר 2017, 17:20

viewtopic.php?f=8&t=8240

viewtopic.php?f=8&t=11292

viewtopic.php?f=8&t=11512

http://www.savtale.com/homeremedy/phlegm

תרופות סבתא לטיפול בליחה
• מרסקים בצל, מוסיפים מעט דבש, בולעים מדי פעם כף – מסלק ליחה.
• להימנע מבננות, תירס, בוטנים, במבה – כל המרכיבים האלו מעוררי ליחה.
• יש להימנע ממוצרי חלב.
• יש להימנע ממיץ אשכוליות.
• לרסק אגס בפומפייה, ולאכול מספר פעמים ביום – מסלק ליחה צמיגית אצל ילדים ומבוגרים.
• לשתות תה עם ג'ינג'ר טרי מגורד.
• לערבב ½ כפית מכל אחד: זנגביל, ציפורן וקינמון.
• לצקת מעל כוס מים רותחים, לערבב, לסנן, להמתיק עם כפית דבש ולשתות.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי בריא לדעת » 28 פברואר 2017, 20:28

זכות כתב:אני סובל מזה תקופה ארוכה (כמה חודשים) מליחה במשך כל שעות היום, אם כי בבוקר המצב גרוע וצמיגי יותר, הייתי שמח אם יוכלו להציע לי משהו אפקטיבי, גם לסימפטומים, וגם לשורש הבעיה (אני מניח שזה מעיד על משהו, השאלה איך מבררים על מה, לרפואה הקונבנציונלית אין כ"כ מה לומר בזה)

יצויין שאני נמנע כמעט לחלוטין מחלב ומוצריו (חוץ מקצת חמאה לפעמים ושוקולד חלבי)

תודה

פעם שאלתי את השאלה הזאת כאן בפורום וקיבלתי תשובה מהד"ר שלפחות לגביי הייתה מאוד נכונה והייתה בשבילי לעזר. אני מביא כאן את הציטוט:

להקטנת כמות הליחה צריך לשמור על תזונה: חשוב מאד להוציא מהתפריט מזונות שהם עצמם גורמים לליחה, כמו חלב ומוצריו וקמח לבן. זה נכון גם לכל מחלות בדרכי הנשימה, גם אלה הלא-מלוות בליחה.

מבחינה רוחנית, בעיות ליחה זה בעיית ביטוי עצמי. אצל התינוקות זה בד"כ קשור לכך שפה שלהם לא מספיק מפותחת - אז צריך לעזור להם ללמוד לדבר: לדבר אתם יותר, קרא להם יותר ספרים, להגיד איך דברים שונים נקראים וכו'.
זה יכול להיות גם קשור לכך, שסביבה לא מתייחסת לתינוק ברצינות, מתעלמת ממנו. יש משפחות בהם מסתפקים בטיפול פיזי בתינוק ולא מתייחסים אליו כאל בן אדם.

אצל ילדים ומתבגרים זה יכול להיות תוצאה שלכישרון לא מפותח. אם ילד משלים עם המצב - זה בסדר, אך אם לא, והוא מרגיש בתוך תוכו פוטנציאל לא ממומש - זאת סיבה לליחה. אביא דוגמא כדי היות ברורה: הכרתי משפחה עם ילד בעל כישרון מוזיקאלי שמאד רצה ללמוד פיתוח קול. אבל אבא אסר עליו אפילו לחשוב בכיוון. במשך מספר שנים ילד הרגיש את עצמו די מסכן וסבל מליחה, אך עם הזמן השלים עם המצב, וגם בעיית ליחה עזבה אותו.

דבר דומה קורה גם עם המבוגרים: נשים שרוצות להתמסר למשפחה, אך המציאות או החברה דוחפים אותן לצאת מהבית ולמסור את תפקידיה לידיים זרות, גברים שרוצים ללמוד אך מכוח המציאות חייבים לעזוב את הכולל ולחפש עבודה, אנשים שעובדים במשהו רחוק מכישרונות שלהם לפרנסתם אך בתוך תוכם רוצים להתעסק במשהו אחר...
עונת מעבר - זאת תקופה שכל הדברים האלה מתחדדים.

אביא דוגמא. הכרתי אישה מאד כישרונית לציור. מכיתה א' היא חלמה לעבוד באיור ספרים. אך משגדלה, הסבירו לה, שבאיור ספרים היא לא תפרנס את המשפחה. היא קיבלה את ההסבר והלכה לעבוד כגרפיקאית. הגברת סבלה מליחה בצורה כה קשה שלפעמים היתה כמעט נחנקת ממש. שום טיפול לא עזר. זה נמשך שנים. בינתיים ילדיה גדלו ונכנסו לבי הספר. ואז לאט-לאט היא הפכה למקשטת של בית הספר. לכל האירועים ובכלל. אז נכון שהיא תמיד מתלוננת שאין לה זמן לכל זה, רק שלא נעים לה לסרב, אבל נכון גם שנעלמה לה הליחה.
בריא לדעת

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 02 מרץ 2017, 15:53

דיברנו כבר על ליחה, עשה חיפוש בפורום
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי זכות » 03 מרץ 2017, 01:01

תודה ליאיר המאיר ולד"ר.
אחד הדברים שהד"ר ציינה זה לקחת תרבית לליחה לבדוק אם יש חיידק, אצל מי עושים את זה? רופה משפחה קונבנציונאלי?
כי בנתיים מה רופא משפחה שפניתי אליו זלזל בענין ואמר שאין מה לעשות, ורופא אא"ג שפניתי אליו נתן לי זה תכשיר סטרואידי בהתזה לאף (פליקסונז) וגם זה לא הועיל
זכות

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 03 מרץ 2017, 13:40

זכות כתב:תודה ליאיר המאיר ולד"ר.
אחד הדברים שהד"ר ציינה זה לקחת תרבית לליחה לבדוק אם יש חיידק, אצל מי עושים את זה? רופה משפחה קונבנציונאלי?
כי בנתיים מה רופא משפחה שפניתי אליו זלזל בענין ואמר שאין מה לעשות, ורופא אא"ג שפניתי אליו נתן לי זה תכשיר סטרואידי בהתזה לאף (פליקסונז) וגם זה לא הועיל

כן, רופא משפחה יכול לשלוח. זה בדיקת מעבדה, בלי בדיקה זאת רופא הרי לא יכול לדעת אם אתה זקוק לאנטיביוטיקה.
חשוב גם לעשות "תרבית ליחה עם רגישות" - זאת אומרת, שאם יצמחו חיידקים, לבדק לאיזה אנטיביוטיקה הם רגישים, כדי לתת לך אנטיביוטיקה נכונה.
בדיקה זו חשובה במיוחד היום, כי היום חיידקים נהיים יותר ויותר עמידים לאנטיביוטיקה, כלומר יותר ויותר קשה למצוא אנטיביוטיקה שמשפיע על החיידק שיש לך.

עוד דבר חשוב: ראיתי הרבה מאד מקרים, בהם ליחה נגרמת ע"י פטריות ולא ע"י חיידקים. במקרה זה, אם תתחיל ליטול אנטיביוטיקה, הבעיה תחמיר! צריך לקחת תרופה נגד פטריות! דרך אגב, יש היום תרופות מאד יעילות נגד פטריות.
כל זה יכול לעשות רופא משפחה רגיל, אך אם אתה במעקב רופא אף-אוזן-גרון, אז כמובן גם הוא יכול לשלוח לתרבית ליחה עם רגישות.
הבדיקה פשוטה ביותר: תצטרך להוציא קצת ליחה אל תוך המבחנה, זה הכול. במעבדה יבדקו את זה. בדיקה מאד חשובה, לדעתי.
את התוצאות אתה אצור לקבל אחרי יומיים, ואם ימצאו חיידקים או פטריות, את הרגישות תקבל ביום השלישי.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי

חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר