עישון

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

עישון

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 04 ינואר 2018, 15:48

ברצוני לשאול את חברי הפורום הנפלא, האם כיום לאחר שהתבררו ממדי הנזק והסכנה העצומה שבעישון, האם יש היתר הלכתי לעשן? (פעם כתבתי בדרך הלצה, כי מותר לעשן בתנאי שאוכלים קודם בשר ודגים יחד ודוק).
ציטוט מויקיפדיה על הסכנות שבעישון.
בממוצע, מעשנים מקצרים את חייהם ב-13.8 שנים. שכיחות המוות בגיל צעיר היא פי 3 גדולה יותר בקרב המעשנים. במדינות מפותחות, שני שלישים מן הגברים המעשנים מתים טרם זמנם כתוצאה מעישון.

לפי נתוני משרד הבריאות, 8,600 בני אדם מתים בישראל כל שנה כתוצאה מנזקי עישון פעיל, פי 23 ממספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2009. ההערכה היא שמנזקי עישון סביל מתים כ-1,000 בני אדם בכל שנה. בישראל מתים מהעישון במשך שנה אחת יותר אנשים מאשר נהרגו ממלחמות ומטרור במשך חמישים השנים האחרונות גם יחד.

העישון ידוע כגורם למחלות שונות:

מחלות ריאה - דלקת סימפונות כרונית ונפחת. עדויות חד משמעיות מראות כי 90% ממקרי סרטן הריאה, נגרמים מעישון.
עישון מגדיל את הסיכויים לחלות בסרטן הפה, הושט, השפתיים, הקיבה, הדם (לוקמיה) והשלפוחית.
עישון עלול לגרום להתפתחות יתר לחץ דם, מחלות לב, התקפי לב ולשבץ מוחי.
עשן הסיגריות מגדיל את הסיכוי להתפתחות ירוד (קטרקט) בעין.
עשן הסיגריות פוגע בעור, במיוחד בעור הפנים ותורם ליצירת קמטים. אנשים שמעשנים לאורך שנים עשויים להיראות מבוגרים יותר מאשר אנשים בגיל זהה שאינם מעשנים.
מיליוני אנשים בעולם מתים כל שנה מנזקי העישון.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם.
ומה דעתכם על רעיון לחוקק חוק, כי ניתן לקנות סיגרים רק עם מרשם רופא?
התוצאות של החוק יהיו:

א'. מודעות - כל אזרחי המדינה יפנימו בשיעור לקח מאין כמוהו כי מדובר במשהו מזיק.

ב'. בקרה - רופא יעשה בדיקות שונות על מנת לתת מרשם כזה, ובמקרים של מעשן כרוני ידרוש בדיקות מקיפות מה שיגרום לגילוי מוקדם של מחלות הנגרמות כתוצאה מהעישון.

ג'. יהיה מידע מדוייק כמה סיגרים עישן כל אדם מה שיעזור הן לאדם עצמו לדעת היכן הוא אוחז והאם הוא מצליח להוריד וכו', והן לרפואה לדעת יותר טוב כמה זמן/סיגרים מזיקים בממוצע.

ד'. כשהרופא יראה שהאדם בסיכון הוא לא יאשר לו לקיחת סיגר מה ששוב יצמצם את מספר החולים והנפטרים.

ה'. הגברה משמעותית בקושי של אדם בעיקר בשלבי ההתחלה להגיע לסיגרים - במקום ללכת לקיוסק ולקנות אפילו נניח בשביל הכיף כפי שזה מתחיל בדר"כ, עליו לגשת לרופא ולבקש מרשם. מה שגם שלאף אחד לא מתחשק לעשות דבר כזה הקובע אותו בקטגוריית המעשנים.

נ. ב. אפשר גם במצב כזה לדרוש ממנו לשלם כסף נוסף לביטוח קופת חולים.
אשמח לשמוע את חוות דעתכם.
יוסף בן יוסף

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: עישון

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 04 ינואר 2018, 23:57

אני בעד!...אבל אם כבר חוק תיאורטי, הייתי מבקש לחוקק על איסור לעשן בכלל..לגמרי! וברור שזה אסור מבחינה הלכתית אפילו אם זה היה רק ספק מסכן חיי אדם

[אקוה שלא אעורר בזה חמתו של ר' יהודה או אחרים...]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 05 ינואר 2018, 13:02

יאיר כתב:אני בעד!...אבל אם כבר חוק תיאורטי, הייתי מבקש לחוקק על איסור לעשן בכלל..לגמרי! וברור שזה אסור מבחינה הלכתית אפילו אם זה היה רק ספק מסכן חיי אדם

[אקוה שלא אעורר בזה חמתו של ר' יהודה או אחרים...]

חבל שאי אפשר לעשות לייק...
יוסף בן יוסף

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי לאה » 05 ינואר 2018, 14:23

רק מודעות!
אם יאסרו לגמריי יתפתח שוק שחור
ועל ידי מודעות ויצירת דה לגיטימציה אנשים יתבישו לעשן מבחינה חברתית
בפרט להעמיק את זה בדור הצעיר
בתקופה שעיתון משפחה נרתם למודעות נגד העישון לפני כעשור, חמי שהיה מעשן בשרשרת הפסיק ביום אחד
זה פשוט נקלט לו יום אחד.
" כָּל עֲמַל הָאָדָם לְפִיהוּ, וְגַם הַנֶּפֶשׁ לֹא תִמָּלֵא " (קהלת ו ז)
סמל אישי של המשתמש
לאה

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 05 ינואר 2018, 14:56

לאה כתב:רק מודעות!
בתקופה שעיתון משפחה נרתם למודעות נגד העישון לפני כעשור, חמי שהיה מעשן בשרשרת הפסיק ביום אחד
זה פשוט נקלט לו יום אחד.

למה יאסרו לגמרי? - מי שירצה ילך לרופא ויוציא מרשם.
יוסף בן יוסף

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 05 ינואר 2018, 14:59

תשובות והנהגות ר"מ שטרנבוך כרך ג סימן שנד
שאלה: איסור עישון סיגריות שמסכן חיים
היום הוכח באופן ברור דעישון סיגריות מזיק לבריאות וגורם לסרטן הריאות ח"ו, למחלות בדרכי הנשימה ולמחלות לב, והמספרים מבהילים ממש, וקראו אותי להוציא כרוז שכל המעשן עובר איסור חמור מאוד שמסכן בזה את גופו, ועבריין הוא מדין תורה שמכניס עצמו לסכנה שאיסורו ברור. אבל אף שלדעתי אכן יש בזה סכנה וראוי לאסור, עדיין לא ברור אצלי אם כדאי להכריז על כך איסור מרבנים אף שרבים לא ישמעו.
אמנם במק"א הבאתי דעת רופא אחד שטען שסרטן עלול לפגוע בעשרות מקומות בגוף ר"ל גם בלא עישון, ואצל המעשן נפגעים ריאותיו יותר מאשר אבר אחר, אבל בלא מעשנים גם כן הסרטן פוגע ר"ל ולא ניצול, רק שאצלו מופיע הסרטן באבר אחר, ולכן יתכן שאותו אדם שעישן ונפגע בסרטן הריאות רח"ל, היו לו אותם הסיכויים להיפגע מהמחלה גם בלא עישון, אלא שאז זה היה פוגע בו אולי באיברים אחרים. ותמהני היאך אפשר לסמוך על סברא כזאת, והלוא אדרבה אפשר שאם היו איבריו בריאים ולא נפגע בריאות, לא היה נפגע כלל, ודוקא בעישון פוגע בו הסרטן, ויש כאן חשש פיקוח נפש ממש כפשוטו, והיאך נוכל בסברא פורחת באויר ליכנס לחשש פיקוח נפש.
הבאתי עוד מה שיש טוענים שסיבת המחלה היום היא החיים הסואנים הגורמים לעצבנות, ולכן בכפרים או אצל התימנים שחייהם שלוים לא היה מצוי כלל, והמעשנים טוענים שאדרבה העישון עוזר להם במקרים הרבה להשקיט עצביהם, ובפרט דהרגילים בעישון הרגל נעשה כטבע וקשה להם מאוד בלעדיו שטוענים שזה גופא יזיק הרבה לבריאותם, וגם זה דחיתי שהתורה לא התירה לנו ללכת אחר תאות לבו, ולכן עליו להיגמל מתאוה זו המזיקה ומסכנת את בריאותו ח"ו, וגם לא הוכח אם אכן ע"י שמשקיט עצביו יינצל, אבל שעישון מזיק כבר הוכח ברור.
הבאתי עוד מה שיש שרצו לטעון שאורח החיים שלנו כולל סעודות עם תערובת של הרבה מאכלים לא טבעיים, ובשר בע"ח שבחיי הבהמה או העוף הוזרקו להם זריקות שאינם טובים לבריאות, צבע מאכל, חומרי הדברה למניעת מזיקים המוחדרים למאכלים בעודם במחובר לקרקע, כל אלו עלולים לסכן הגוף, ולמה לנו לשפוך חימה רק על המעשנים. ולא דמי שהעישון אין בו צורך כלל והוכח שמזיק ומסוכן, ולכן חייבין למנוע, אבל שאר המאכלים הנ"ל שהבאתי אין בהם אלא חשש גרידא, ובמדה ויש ממש חשש סכנה השלטונות מונעים, ואף שטוב ליזהר מהם כפי האפשר, אך על זה נאמר "שומר פתאים ד'" שאין צורך לדקדק אחר חששות רחוקים מאד בדבר שדשו בו ונהגו בו רבים.
ונראה שעישון סיגריות דומה במהותו לעישון חשיש או אופיום ושאר סמים מסוכנים, רק שבאלו הסמים אוסרים השלטונות ואף מענישים על כך, אבל בסיגריות אי אפשר להם למנוע כיון שכבר הורגלו בזה ולא יועיל. אכן לדעתי המעשן עובר בלאו ד"לא תתורו אחרי לבבכם", שנוהג רק כפי תאות לבבו, בשעה שע"פ שכל אסור, ועיין בחינוך שביאר גדר לאו זה, וכאן לא שייך לומר "שומר פתאים ה'" וכמבואר ביבמות (עד א), דנראה שזהו בדבר המזיק רק מצד הסברא, והואיל ולא מצינו למעשה שמזיק נהגו להקל, ובזה הקדוש ברוך הוא שומר, אבל בנ"ד שנראה בעליל היום שמסכן, ודאי אסור לו להכניס עצמו לסכנה.
מיהו אין גוזרים על הציבור גזירה שלא ישמעו לנו, ויכול לצאת תקלה שיסיקו מכך שאין לרבנים השפעה, וממילא לא יקבלו דבריהם גם בשאר דברים, וגם תמיד ימצאו איזה רב שמתיר ואפילו מעשן בעצמו, ואינם צריכים להצטדק יותר ממנו, לכן חוששני לפרסם האיסור מדינא.
ולכן אף שאני מזהיר כל אחד לא לעשן, ואפילו לא להתיישב במקומות שמעשנים, ואם בא אצלו אחד המעשן יש לבקש ממנו למנוע לעשן עכ"פ לפניו, וליזהר מאיסור זה שהתורה הזהירה "ונשמרתם מאד לנפשותיכם", והוא כגדר מאבד עצמו לדעת, אבל להוציא כרוז על כך ברבים שהדבר איסור חמור אינו כדאי, הואיל וחלק ניכר לא ישמעו לנו, וכמו שרואים שהרופאים בעצמם אין בכוחם לאסור אפילו לעצמם לעשן, גם אנו מוכרחים לשתוק, אבל ראוי לומר למעשן שמשחק בחייו [ואף חיי שעה בכלל זה] עבור הנאתו, וימהר להסיר תקלה וסכנה מגופו, ואז טוב לו ששומר גופו שהוא נרתיק לנשמתו, והקב"ה ישמור אותו מכל רע.
וכל זה לעצמו, אבל בציבור יש לאנשים זכות למנוע אותו דהוה כקוטרא ובית הכסא שהריח מפריע ויכולים לעכב. וגם הוא עצמו ראוי לו להימנע מעישון ברבים, ובבתי כנסיות וישיבות וכדומה ראוי לתקן שאסור לעשן ברבים, וב"ה בהרבה מקומות כבר תיקנו כן והיא תקנה גדולה. ומה שכמה רבנים ואדמו"רים מעשנים ראו כן בדורות הקודמין, ואולי הטבאק היה אז אחרת, אבל היום אין לדיין אלא מה שעיניו רואות, וכיון שהיום נראה בעליל שמסכן ומזיק לבריאות אסור וכמ"ש, ואפילו במי שחושב שאצלו לא הזיק יש לו לחשוש שאח"כ יזיק או שאין ההיזק ניכר עדיין וע"כ אסור וכמ"ש.
ועובדא ידענא מגדול אחד זצ"ל, שעישן סיגריות הרבה, ובסוף ימיו נחלה והרופא אמר שהריאות פגועות לגמרי, ואין לו אלא כחודש לחיות. וביקש שיביאו אצלו עשרה אנשים ואמר להם בערך בזה הלשון "יודע אני שבשמים ידונו אותי כמאבד עצמו לדעת, שעישנתי אף שיש סכנה בדבר, אבל אני מקוה להי"ת שבזה שאני מתודה לפניכם, ואומר הריני מתחרט על מה שעשיתי, ובזאת שאני מבקש מכם לא לעשות ח"ו כמוני, אולי יהיו דברים אלו מקצת תיקון לחטאי" עכ"ד.
(ובזמן האחרון נודע שמערבין גליצרין בטבאק שבסיגריות כדי שלא יתייבש ובמיוחד בחו"ל, גליצרין שמקורו מבעלי חיים טרפות ונבילות, ויש לחוש כשמעשן שנכנס בו משהו כטעימה, ואף ששמעתי שיש מערבין גליצרין סינטטי, שאין בו איסור, וכן יש מצדדין להתיר אפי' בגליצרין מבע"ח, ועיין היטב במ"א תס"ז ס"ק י' בטבאק שמערבין בו שכר שאסור לקיימו בפסח וצריך לסוגרו בחדר, וכ"ז צ"ב ואכמ"ל).
יוסף בן יוסף

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 05 ינואר 2018, 16:04

יוסף בן יוסף כתב:
לאה כתב:רק מודעות!
זה פשוט נקלט לו יום אחד.

למה יאסרו לגמרי? - מי שירצה ילך לרופא ויוציא מרשם.

זה מה שהצעתי (לאסור לגמרי. ראה לעיל בהודעתי שרצית לתת לייק)

ואני אומר גם מזה (מודעות) וגם מזה (לאסור) אל תנח ידך ושני הדברים ודאי יצמצמו באופן ניכר מאוד את מס' המעשנים וכמות הסיגריות המעושנות.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 07 ינואר 2018, 17:19

הרשויות הכירו בחוסר יכולתם לנצח במלחמה נגד סמים על סוגיהם.
זאת הסיבה לכך שקפה, טבק ואלכוהול הינם כבר הרבה זמן סמים לגליים וכעת מתכננים גם לעשות השיש ומריחואנה לסמים לגליים - כדי לחסוך במשאבים שמתבזבזים למלחמה שכבר נחשבת לאבודה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסף בן יוסף » 08 ינואר 2018, 14:31

יוסף בן יוסף

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 08 ינואר 2018, 15:18

יוסף בן יוסף כתב:https://www.prog.co.il/threads/%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%AA-%D7%97%D7%95%D7%A7-%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%A9%D7%90-%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%9F-%D7%A1%D7%A7%D7%A8.338305/#post-5273184

מה זה? מרשם רופא לסיגריה?
זה אתר בדיחות?
איזה רופא ייתן מרשם לסיגריה?
זה יעשה את מה שעשה בזמנו "חוק יבש": אנשים לא הפסיקו לשתות, אלא כוחות הפשע הגדילו את הכנסותיהם....

אני באמת לא הבנתי: זה בדיחה - או הצעה רצינית?
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 08 ינואר 2018, 16:28

אני מעשן כבר יותר מארבעים שנה,
קראתי ושמעתי הרבה נגד עישון, אבל בינתיים אף אחד ואף דבר לא שיכנע אותי שזה מזיק,
וגם אני לא מאמין להרופאים שזה מזיק, יש לי על זה כמה הוכחות,
אדרבה אני בדעתי שבכמה בחינות זה עוד ברי.

רציתי לספר לכם רק 2 סיפורים:
א) חבר שלי איש מהימן סיפר לי, שאביו עבר ניתוח בבית חולים, כשפתחו הבטן נבהלו הרופאים איך שהראיות שלו נכלה ומלא חורים כרשת, ואמרו להמשפחה שלו שמוכרח להיות שהוא מעשן בכל יום לפחות 3 קופסאות סיגריות, והילדים צחקו מהרופאים שמעולם לא נכנס בפיו אפילו סיגריה אחת.

ב) כולם יודעים שהשואף עשן מסיגריה מאחרים שמעשנים שזה מזיק עוד יותר ממי שמעשן בעצמו,
והנה המקור השקר הזה בא מהרופאים הגדולים של אנגליה, וכך הם לעטו אותנו הרבה שנים,
עד שלפני 2-3 שנה הם הודו, וכך היה כתוב בעיתונים באנגליה, שכל זה הם בדו מעצמם, ואין לזה שום הוכחה.

נ.ב. חבל לכם להתאמץ ולהעלות כתבות וספרים שלמים או מרבנים וכדו', פשוט אין לי אמון בהם כלל וכלל!
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 08 ינואר 2018, 17:35

יש שפע של מחקרים על נזקי עישון
ויש מחקרים על נזקי עישון פסיבי.
זה לא עניין של אימון.
בדירוג של 20 סמים הכי מסוכנים שערך במרץ 2007 כתב עת אנגלי The Lancet טבק קיבל מקום 9.
ואם אתם החלטתם להמשיך ולעשן - זה בחירתכם, ואישית אני נגד להחליט עבור אדם מה עליו לעשות.

אני לא מנהלת מלחמה נגד שום דבר, גם לא נגד עישון. ואני לא מאמינה שניתן לשכנע מישהו במשהו. עד שאדם לא יגיע למשהו - הוא תמיד ימצא לעצמו תירוצים ולא ייתן לעובדות לבלבל אותו.

אני רק מביאה את העובדות, ותעשו עם זה מה שתעשו.

אגב, לא ראיתי ולא שמעתי על שום מחקר או הכרזה על כך שעישון פסיבי לא מזיק. נהפוך הוא, לא מזמן קראתי שהוא מעלה את הסיכון להולדת תינוקות במשקל נמוך אצל נשים מעשנות פסיבית בדיוק כמו אצל מעשנות אקטיבית. שלא לדבר על כך שעישון הורים הינו אחד מגורמי סיכון עיקריים למוות בעריסה - סיוט של כל הורה לתינוק...

כך שאני אודה מאד אם תנו לי מקור ואוכל לקרא את ההכרזה הזאת, שאתם מדברים עליה. מעניין מאד.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסלה גרינפלד » 15 ינואר 2018, 01:19

חזן כתב:אני מעשן כבר יותר מארבעים שנה,
קראתי ושמעתי הרבה נגד עישון, אבל בינתיים אף אחד ואף דבר לא שיכנע אותי שזה מזיק,
וגם אני לא מאמין להרופאים שזה מזיק, יש לי על זה כמה הוכחות,
אדרבה אני בדעתי שבכמה בחינות זה עוד ברי.

רציתי לספר לכם רק 2 סיפורים:
א) חבר שלי איש מהימן סיפר לי, שאביו עבר ניתוח בבית חולים, כשפתחו הבטן נבהלו הרופאים איך שהראיות שלו נכלה ומלא חורים כרשת, ואמרו להמשפחה שלו שמוכרח להיות שהוא מעשן בכל יום לפחות 3 קופסאות סיגריות, והילדים צחקו מהרופאים שמעולם לא נכנס בפיו אפילו סיגריה אחת.

ב) כולם יודעים שהשואף עשן מסיגריה מאחרים שמעשנים שזה מזיק עוד יותר ממי שמעשן בעצמו,
והנה המקור השקר הזה בא מהרופאים הגדולים של אנגליה, וכך הם לעטו אותנו הרבה שנים,
עד שלפני 2-3 שנה הם הודו, וכך היה כתוב בעיתונים באנגליה, שכל זה הם בדו מעצמם, ואין לזה שום הוכחה.

נ.ב. חבל לכם להתאמץ ולהעלות כתבות וספרים שלמים או מרבנים וכדו', פשוט אין לי אמון בהם כלל וכלל!

אתה יכול להביא קישור (לינק) מהסיפור של החוקרים שבודים סיפורים מליבם
כי להמציא סיפורים נראה שהחוקרים ההם יודעים יותר טוב
סמל אישי של המשתמש
יוסלה גרינפלד

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 17 ינואר 2018, 00:05

"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי כרם » 18 ינואר 2018, 08:43

במחלקת הלב בשיבא יש מאושפזים אחרי צינתור, או אחרי ניתוח מעקפים, שיוצאים החוצה מהבנין כדי לשאוף סיגריה...
גם התקף לב ראשון, וגם התקף חוזר לא ישכנעו אותם.
כֶּרֶם אָדָם חֲסַר לֵב (משלי כד ל)
כרם

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 18 ינואר 2018, 23:37

כרם כתב:במחלקת הלב בשיבא יש מאושפזים אחרי צינתור, או אחרי ניתוח מעקפים, שיוצאים החוצה מהבנין כדי לשאוף סיגריה...
גם התקף לב ראשון, וגם התקף חוזר לא ישכנעו אותם.

מסכימה.
גם כשלא מדובר בסמים אנשים לא אוהבים לצאת מהנוח שלהם. מה כבר לדבר כשכן מדובר בסמים...
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי yehuda » 22 ינואר 2018, 15:47

ברור שעישון לא מבוקר מזיק מאוד.

רק שיש עוד דברים שמזיקים באותה מידה, או פחות.

ואני שואל: למה לא לחוקק חוק נגד סוכר לבן ולחם לבן? כשבישראל לבד כל בן אדם עשירי בממוצע חולה בסוכרת ומחלות שונות אחרות שנגרמות מחמת הסוכר בפרט ופחמימות לא מבוקרת בכלל. לכל הפחות שיטילו מס על הסוכר הלבן והלחם הלבן, שיעלה יקר, ואז אנשים יצרכו אותו פחות. אותו רעיון של מס נגד סיגריות, עד שברוב המדינות המערביות מחיר סיגריה היא פי עשר מאשר באוקראינה וכיו"ב.

מה כ"כ פופולרי במלחמה נגד סיגריות שהחלטתם להתמקד נגדה?
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!
סמל אישי של המשתמש
yehuda
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 22 ינואר 2018, 18:37

yehuda כתב:ברור שעישון לא מבוקר מזיק מאוד.

רק שיש עוד דברים שמזיקים באותה מידה, או פחות.

ואני שואל: למה לא לחוקק חוק נגד סוכר לבן ולחם לבן? כשבישראל לבד כל בן אדם עשירי בממוצע חולה בסוכרת ומחלות שונות אחרות שנגרמות מחמת הסוכר בפרט ופחמימות לא מבוקרת בכלל. לכל הפחות שיטילו מס על הסוכר הלבן והלחם הלבן, שיעלה יקר, ואז אנשים יצרכו אותו פחות. אותו רעיון של מס נגד סיגריות, עד שברוב המדינות המערביות מחיר סיגריה היא פי עשר מאשר באוקראינה וכיו"ב.

מה כ"כ פופולרי במלחמה נגד סיגריות שהחלטתם להתמקד נגדה?

לא רק שאין מס על סוכר לבן וקמח לבן - הם המוצרים הזולים ביותר! הרי אלה הם מוצרים בפיקוח!
כמו גם מוצרים מזיקים אחרים, דוגמת חלב וקוטג'.
כנראה, לחשובים מאתנו יש אינטרס שיצרכו את כל זה.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 ינואר 2018, 23:53

השאלה ד"ר, האם את מסכימה עם ההנחה/הקביעה של ר' יהודה שהנזק של סיגריות וסוכר לבן/לחם לבן הוא פחות או יותר דומה.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 23 ינואר 2018, 01:43

יאיר כתב:השאלה ד"ר, האם את מסכימה עם ההנחה/הקביעה של ר' יהודה שהנזק של סיגריות וסוכר לבן/לחם לבן הוא פחות או יותר דומה.

טבק - זה סם וסוכר, כמה שהוא נזיק - אינו סם. אדם יכול להתרגל לטעם, לפתח הרגלי אכילה לא נכוניחם - אבל זה עדיין לא התמכרות.

יש לנו את הקיטלוג של סמים לפי מידת חומרתם, על סמך זה אנחנו יכולים להגיד איזה סם מסוכן ביחס לסם אחר. אבל לא להשוות סם עם דבר שאינו סם. זה כמו להשוות נעליים ותפוזים. יכול להיות תפוז מקולקל ויכול להיות נעל מקולקל, אבל זה פשוט לא אותו דבר.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 27 ינואר 2018, 22:37

מישהו יכול להביא את ה""סגולות"" הבריאותיות של סיגריה חשמלית? (כלומר, מהם הנזקים שהיא גורמת)
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 28 ינואר 2018, 03:36

אחד כתב:מישהו יכול להביא את ה""סגולות"" הבריאותיות של סיגריה חשמלית? (כלומר, מהם הנזקים שהיא גורמת)

השפעת הנוזל נטול ניקוטין טרם נבחנה מספיק טוב. יש רופאים שטוענים שבשימוש ללא ניקוטין זה לא מזיק. בפוטוגל יש רופא - חסיד גדול של הסיגר הזה.
אבל יחד עם זה - אוסרים לנשים בהריון ומניקות.

ברגע שמתחילים להוסיף ניקוטין מתחילות בעיות.

חוץ מזה גם נרגילה הזאת גורמת להתמכרות.
ועוד חוץ מזה, חשוב לקנות מכשיר עם רישיון הארגון העולמי לבריאות ונוזל מקורי - ולא חיקויים. יש הרבה חיקויים מזיקים בשוק.
היו דיווחים שסיגרה הזאת גורמת להזיות ואיבוד הכרה, אך בבדיקות התברר שבכל המקרים המדווחים השתמשו בנוזל לא מקורי.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר