עמוד 1 מתוך 1

משקאות מתוקים לנשים

הודעה שלא נקראהפורסם: 25 פברואר 2018, 16:52
על ידי yehuda
אם עד היום דאגנו מהם רק משום שהם עלולים לפגוע בבריאות השן או לגרום לעלייה במשקל, הרי שמחקר חדש שופך אור חדש על השפעתם של משקאות מוגזים על גופנו, וקובע כי הדבר עשוי לפגוע גם בפוריות שלנו.

את המחקר מפרסמים בימים אלו חוקרים מאוניברסיטת בוסטון שבארה"ב, שבדקו באמצעות שאלונים קרוב ל-4,000 נשים בין הגילאים 21-45 ובו הם קובעים כי שתיית משקאות מוגזים וממותקים אחת ליום, מורידה בכ-20% את הסיכוי של נשים פוריות להיכנס להריון.

את הקביעה המדאיגה ביססו החוקרים על סמך ניתוח נתונים שעלו מסגנון חייהם של משתתפות המחקר, והגיעו למסקנה כי נשים ששותות משקאות ממותקים ומוגזים מדי יום ביומו, מפחיתות את הסיכוי שלהן להיקלט להריון בכ-25 אחוזים. תחת הקטגוריה של משקאות אלו נמצאים גם כל משקאות האנרגיה למיניהם והמשקאות הדיאטטיים.

לעומת זאת, המחקר לא מצא את אותו הקשר במשקאות טבעיים סחוטים או בסודה רגילה. "אחרי שנטרלנו 'גורמים מתערבים' כמו קפאין, אלכוהול ועישון - מצאנו שיש קשר חיובי ועקבי בין צריכת משקאות ממותקים ומוגזים לבין פגיעה בפוריות - אצל נשים וגברים כאחד", מסבירה פרופ' אליזבט הטץ' - חוקרת בתחום האפידמיולוגיה באוניברסיטת בוסטון.

לדבריה מצטרף גם מומחה הפוריות הישראלי שלמה משיח, שאומר כי מחקר זהה נערך לאחרונה גם ב'שיבא' - על ידי ד"ר רונית מכטינגר ופרופ' ראול אורביטו, וגם שם התקבלו תוצאות זהות. "בני זוג שמנסים להרות, אני ממליץ להם להפחית משמעותית את צריכת המשקאות הללו, דבר שיתרום גם לבריאותם הכללית", הוא מסכם.

מקורות https://www.hidabroot.org/article/231945

Re: משקאות מתוקים לנשים

הודעה שלא נקראהפורסם: 25 פברואר 2018, 21:14
על ידי יעל טוקצ'ינסקי
זה לא מחקר חדש בנושא.
ואגב: השפעה על הגברים מבחינה זו קשה יותר.

חוץ מזה, יש בעיות רבות נוספות ששכחת להזכיר, כמו פגיעה בלבלב, סוכרת, פגיעה בכבד וכו'

Re: משקאות מתוקים לנשים

הודעה שלא נקראהפורסם: 29 מרץ 2018, 09:47
על ידי Yaron5461
אני כבר שנים לא נוגע במשקאות מתוקים. אלו שאני רואה שכן שותים, סובלים מבעיות קשב וריכוז וכעסים בגלל הרמות הגבוהות של הסוכר והחומרים שדוחפים לזה