חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 09 יוני 2014, 17:44

משרד הבריאות הוציא לפני כשנתיים הוראה לרופאים בישראל להמליץ לכל הנשים בהריון להתחסן לשעלת.

כמה עובדות:
1. בטיחות החיסון בעוברים מעולם לא נבדקה.
2. בטיחות החיסון לנשים בהריון (כמעט) לא נבדקה.
3. היעילות במניעת שעלת אצל הילודים - אינה ידועה.

קראו את התחקיר המלא בחיסונים בע"מ.
חובה לשתף עם כל אישה בהריון!

-------------------------- -------------------
* לקריאת התחקיר בבלוג חיסונים בע"מ:
http:// vaccinesinc.blogspot.co.il/ 2014/05/blog-post.html

* להדפסת התחקיר (קובץ PDF):
http://vaccinedamagehub.org/wp-content/uploads/2014/05/חיסון-שעלת-לנשים-בהריון.pdf

לטובת מי שמתקשה להתחבר לאתר זה, הנה עיקרי הדברים של התחקיר:
תחקיר זה בא לבדוק ולבחון את המדע עליו מתבססת ההמלצה הגורפת של מש' הבריאות לחסן נשים בהריון נגד שעלת. התחקיר מתבסס רובו-ככולו על החלטות "ועדת החיסונים" (ACIP) של ה-CDC שהמליצה בשנת 2011 לחסן את כל הנשים בהריון בחיסון נגד שעלת, בכדי להגן על תינוקותיהן בחודשי חייהם הראשונים.

השפעת החיסון על העוברים ועל התפתחותם התקינה של התינוקות מעולם לא נבדקה.

יעילות החיסון מבוססת כולה על הנחות תאורטיות ו"תחושות בטן".

בכך את הנשים בהריון במדינת ישראל הופכים לשפנות ניסוי של חיסון שבטיחותו עבורן כמעט ולא נבדקה, בטיחותו עבור עוברן לא נבדקה מעולם, ויעילותו היא לא יותר מספקולציה.

מנתוני ה-CDC בארה"ב עולה תמונה של תחלואה נמוכה יחסית של שעלת בתינוקות, הגורמת למקרה מוות אחד משעלת לכל 200,000 תינוקות (פחות ממקרה פטירה אחד בשנה בישראל). התחלואה בשעלת בנשים בהריון אינה גבוהה משיעורה בנשים שאינן בהריון. יתר על כן, לא נתגלעו סיבוכים אצל נשים בהריון שחלו בשעלת: אין דיווחים על לידה מוקדמת או על סיבוכים בלידה. לא נמצא קשר סיבתי בין תחלואת שעלת של האם בהריון ובין פגמים, מחלות או בעיות התפתחות בעובר.

כשמדברים על חיסון שעלת לנשים בהריון, אין המדובר בחיסון לשעלת בלבד, כיוון שחיסון כזה אינו קיים, אלא בחיסון משולש של טטנוס, דיפטריה ושעלת (Tdap). כלומר, אשה בהריון ש"מתחסנת לשעלת" מקבלת על הדרך עוד שתי "מתנות" בדמות חיסון לדיפטריה (מחלה שלא קיימת בישראל כבר עשרות שנים) וחיסון לטטנוס (שעשוי להיות מיותר אם התחסנה ב-10 השנים האחרונות).

החיסון אושר לשימוש בבני נוער ומבוגרים בארה"ב בשנת 2005, אך לא לנשים בהריון, מפני שהחיסון לא נבדק מעולם בנשים בהריון. הנה מה שכתוב בעלון היצרן של חיסון Adacel של חברת סאנופי-פסטר [עמ' 14, כאן], אחד משני החיסונים המאושרים לשימוש בארה"ב ובישראל:

Animal reproduction studies have not been conducted with Adacel vaccine. It is also not known whether Adacel vaccine can cause fetal harm when administered to a pregnant woman or can affect reproduction capacity.


לגבי יעילותו הצפויה של המהלך לחסן נשים בהריון על מנת להגן על ילודים, קובעת הועדה:

"אין בנמצא ראיות המוכיחות שהעברת נוגדנים דרך השיליה, נוגדנים שנוצרו על ידי חיסון נשים בהריון ב-Tdap, תגן על התינוקות משעלת." (No evidence exists demonstrating whether transplacental antibody induced by Tdap administered during pregnancy will protect infants against pertussis).

לסיכום נשים בהריון ועובריהן פגיעים במיוחד לחומרים זרים ורעילים הקיימים בתרופות, חיסונים, מזון וכו'. עד היום ידענו כולנו שעל כל אשה בהריון יש לשקול בקפדנות איזה תרופה היא לוקחת במהלך הריונה תוך התיעצות עם איש מקצוע. הציפיה מרופאים ואנשי מקצוע אחרים היא לנהוג על פי מידת הזהירות ולא להמליץ על תרופות לגביהן אין פרופיל בטיחות מוכח לנשים בהריון.

המלצת ה-CDC (ומש' הבריאות הישראלי) לחסן נשים בהריון לשעלת מפרה בצורה גסה את כלל הזהב הזה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי amitbenknaan » 15 אפריל 2015, 15:55

האם המאמר הוא מהימן? כי אני אמורה לעבור חיסון שעלת בהריון ואני ממש לא יודעת מה לעשות כל אחד אומר משהו אחר, זה מאוד מבלבל.
amitbenknaan
 
הודעות: 1
הצטרף: 15 אפריל 2015, 15:51
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 16 אפריל 2015, 15:29

amitbenknaan כתב:האם המאמר הוא מהימן? כי אני אמורה לעבור חיסון שעלת בהריון ואני ממש לא יודעת מה לעשות כל אחד אומר משהו אחר, זה מאוד מבלבל.את צודקת.
אני ממליצה לך לפנות לאתר "חסון", יש שם אוסף של מידע על החיסונים. כולל את זה שאת שוקלת לעשות וכולל גם יחס להריון.
אין שם "עשי" או "אל תעשי", ההחלטה היא בידיך, אבל תקבלי מידע לא מושחת, לא אינטרסנטי ומדעי.
בהצלחה.


דרך אגב, ללא שום קשר למאמרים ומחקרים. נסי לחשוב קצת בהגיון: את בתור אישה בהריון משתדלת לא להכניס דברים שיכולים להזיק לתינוק? נכון? לאכול עד כמה שניתן בריא, לא לקחת תרופות וכדו, נכון?
ומה זה אומר חיסון? מתכות כבדים, רעלים, חיידקים, חלקי גוף של בעלי חיים שונים (מוגלה, דם, תאים אחרים...)... למשל, חיסון שעלת מכיל, בין היתר הרכב של כספית ( C9H9HgNaO2S) והרכב ש/ל אלומיניום.
שני חומרים הללו הינם רעלים. זה של כספית מסוכן לגוף גם כשהוא מגיע דרך העור, גם דרך מערכת העיכול וגם דרך מערכת הנשימה. בהגיעו לגוף עם חיסון (הינו חומר משמר בחיסון) הוא מתפרק ל-2 חומרים: ethylmercury ו-thiosalicylate. לוקח 30 יום עד שכמות הכספית בדם התינוק חוזר לנורמה. במשך 30 ימים כספית פוגם בהתפתחות נוירונים (זה תאי עצב) ופוגם בחלבונים ומה עוד הוא עושה - אנחנו לא יודעים כי איך בדיוק משפיעים חומרים "נלווים" שבחיסון - לא נבדק.
זה - אנחנו מדברים על תינוק. על נשים בהריון בכלל לא נבדק כלום. ועל עוברים - גם כן.
פשוט סתם תחשבי: את חוששת לקחת אקמול שמה הוא יפגע בעובר - ואת לא חוששת לקחת כספית, אלומיניום, חיידקים פתוגנים ושאר מיני תוספות חינם שבחיסון?..

פשוט הזוי.
ידוע עד כמה שכספית מסוכנת. מלחי כספית מסוכנים הרבה יותר.
זה ידוע לגבי מבוגרים. ילדים רגישים הרבה יותר ממבוגרים. תינוקות, למשל - פי 100 רגישים ממבוגרים.
אפשר להבין מכך, שעוברים רגישים עוד יותר...

אני ממליצה לך גם להקשיב לד"ר ס.המפרי:

קודם כל (קצר וברור):
https://www.youtube.com/watch?v=McfXd_Xuojs
ואם את רוצה פרטים -
https://www.youtube.com/watch?v=vgxtDqKHUaQ

זה חלק ראשון, יש כמה חלקים, תראי בר לבד.לצערי, לא מצאתי בתרגום לעברית, אולי את תמצאי.
בהרצאה תשמעי מחקרים, ניסיון רב בבית חולים והרבה מצפון ומידות טובות...
את יכולה ליצור קשר עם ד:ר המפרי (באנגלית בלבד): Suzanne Humphries, MD| contact: drsuzannehumphries@. | DrSuzanne.net
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי תבל » 23 אפריל 2015, 22:54

ממש תודה!
בדיוק הייתי אצל רופא ונתן לי הפניה לחיסון שעלת, ותהיתי על זה. היה נראה לי חשוד
לא ידעתי מה הרקע להנחיה הגורפת הזו, חשבתי שאיזו מגיפת שעלת מסתובבת בארץ ללא ידיעתי ותוקפת נשים הרות.

אגב, חברתי היתה עם תינוק בן חודש אצל רופאה, ולא רצתה לחסן אותו לשעלת. הרופאה אמרה לה: "את יודעת כמה תינוקות מגיעים אלי עם שעלת"?
חברתי ענתה "נו, והם תינוקות שהתחסנו, לא? אז בכל מקרה החיסון לא עוזר"..

מה הקטע בחיסונים אם הם אכן לא עושים את תפקידם?
איזה חיסונים את כן ממליצה לתת לתינוק? יש משהו בסיסי שממש אסור לוותר עליו?
סמל אישי של המשתמש
תבל
 
הודעות: 6092
הצטרף: 29 יוני 2014, 20:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 24 אפריל 2015, 06:08

תבל כתב:ממש תודה!
בדיוק הייתי אצל רופא ונתן לי הפניה לחיסון שעלת, ותהיתי על זה. היה נראה לי חשוד
לא ידעתי מה הרקע להנחיה הגורפת הזו, חשבתי שאיזו מגיפת שעלת מסתובבת בארץ ללא ידיעתי ותוקפת נשים הרות.

אגב, חברתי היתה עם תינוק בן חודש אצל רופאה, ולא רצתה לחסן אותו לשעלת. הרופאה אמרה לה: "את יודעת כמה תינוקות מגיעים אלי עם שעלת"?
חברתי ענתה "נו, והם תינוקות שהתחסנו, לא? אז בכל מקרה החיסון לא עוזר"..

מה הקטע בחיסונים אם הם אכן לא עושים את תפקידם?
איזה חיסונים את כן ממליצה לתת לתינוק? יש משהו בסיסי שממש אסור לוותר עליו?ראי, נושא החיסונים מאד לא פשוט, יש בו הרבה פוליטיקה והרבה מאד כסף. יש חיסונים ממש מגוחכים, אבל יש גם ממש מצילי חיים. למשל, חיסון נגד כלבת, עם כל הסיבוכים שלו גם יחד, הוא בהחלט חיסון מציל חיים, כי אין עדיין שום תרופה לכלבת (שמעתי, שיש אצל אינדיאנים ואצל איזה שבת אפריקאי - אבל לא יודעת בדיוק ולפחות אצלינו - אין), וזה אומר שאם, ח"ו איזה חיה חולת כלבת (בד"כ מי שמעביר את המחלה זה עכברים או חולדות) נושכת את האדם - שלא נדע - ללא חיסון זה הוא פשוט ימות, וימות בייסורים. אז אם ח"ו אדם ננשך ע"י חיה לא מוכרת כלשהי אני בהחלט סבורה שחיסון כלבת במקרה כזה זה חובה, זה עניין הצלת נפשות, כי אין חיה שתלך לתקוף אדם סתם, אלא אם כן היא חולת כלבת.

חיסון טטנוס. טטנוס נגרם ע"י חיידק שנכנס לגוף דרך פצע עמוק ומלוכלך. כלומר, מגוחך לחסן נגד טטנוס תינוק שנמצא בעריסה בהשגחת המבוגרים, אבל חשוב לחסן נגד טטנוס כל אדם שקיבל פצע כזה. ולדעתי (וכאן יש שחולקים עלי) כדאי גם לחסן את האנשים שנמצאים בגלל אורח חיים שלהם או עיסוקם בסכנה ממשית לקבל פצע כזה כאשר לאו דוקא יכלו לקבל עזרה רפואית מיידית, למשל, חיילים, בנאים, אנשים שיוצאים למקומות מרוחקים מתרבות, כמו אלה הנוסעים ליערות הגשם וכדו'. מסיבות תהומות חיסון טטנוס ניתן אך ורק בצירוף לחיסון דיפתריה. לא הכרתי מישהו שיודע את הסיבה. וגם לא ראיתי בשום מקום בספרות. ההסבר היחידי שנתקלתי בו הוא הסבר כלכלי והסבר קידום חיסונים. לא יודעת אם זה נכון. למרות זאת, לדעתי, זה חיסון מציל חיים, כי כתמותה מטטנוס גבוהה מאד - חמישית עד רבע חילים! ואצל הנבראים נשארים סיבוכים בעמוד השדרה ו/או סיבוכים נוירולוגיים. אגב, יש ילדים (בעיקר בנים) שתמיד קורה להם משהו. כאלה, שכל שני וחמישי נופלים מהגג, מטפסים באתרי הבניה וכיו"ב. בנים כאלה גם הייתי ממליצה לחסן נגד טטנוס. החיסון פאסיבי ונשמר עד כ-7 שנים.

אז אם את שואלת אותי אישית, החיסונים שלדעתי חשוב לעשות - זה חיסון אדמת (אדמת ולא MMR) לבנות שהצליחו לא לחלות את מחלת האדמת עד לאירוסין. אדמת היא מחלה קלה מאד שרק מחזקת מערכת החיסון כל עוד לא מדובר בנשים בהריון. אצל אישה בהריון מחלה זו יודעת לפגוע בעובר בצורות קשות ומגוונות (בהתאם לגיל ההריון) ולדעתי חשוב מאד שאישה תהיה מחוסנת כנגד המחלה. כמובן, החיסון העדיף הוא טבעי - לעבור את המחלה בילדות. למזלנו, מחלה זו מדבקת בין כל המחלות הקיימות, כך שכמעט אין סיכוי שלא לחלות בה, והחיסון שמתקבל לאחר המחלה יציב לכל החיים. מאחר ומחלה זו קלה מאד, הרבה אנשים לא שמים לב שחלים בה (לפעמים אין תסמינים בכלל, ולפעמים הם כה קלים שלא מתייחסים אליהם). לכן אם חושבים שבחורה לא עברה את אדמת או שלא זוכרים - כדאי לעשות בדיקת דם לנוגדני אדמת. אם אין נוגדנים - סימן שלא חלתה, ואז אני בהחלט ממליצה לחסנה.

חיסון אחר שאולי כדאי לעשות - זה נגד חזרת (חזרת ולא MMR) לבנים שעד גיל בר-מצווה לא חלו בחזרת, כי אמנם חזרת היא מחלה קלה אצל ילדים קטנים, אך היא לא קלה אצל הבוגרים ומה שיותר חשוב: היא יכולה להסתבך בפגיע בפוריות הגבר אם הוא חולה במחלה בבגרותו. יש הרבה שיחלקו אתי, כי בעקבות הנהגת החיסונים התפתח זן חדש של חזרת שהרבה יותר אלים ושחיסון לא מגן מפניו. מה גם, הסיכון שחזרת יפגע בפוריות קטן והוא גבוה יותר דוקא בזן החדש ולא בזן שמחסנים נגדו. אני מסכימה עם כל הטענות הללו, ובכל זאת, לדעתי האישית כדאי לחסן נגד חזרת אם בן לא עבר את המחלה עד בר מצווה, ולפני זה - להשתדל שידבר ויעבור.

חוץ מזה - לא יודעת, כל מקרה לגופו. אולי מישהו נוסע לאיזור המגפה, אז יש עניין להתחסן חיסון פאסיבי נגד מחלת המגפה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 24 אפריל 2015, 08:29

החיסונים הרגילים של טיפת חלב?
(אפשר לענות גם בפרטי)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15453
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 26 אפריל 2015, 03:55

יאיר כתב:החיסונים הרגילים של טיפת חלב?
(אפשר לענות גם בפרטי)אני ממליצה לך לחקור את העניין לפני שאת מחליטה. חיסונים זה לא בגד שאם לא אהבת - את יכולה להחליף. אם עושים - אין דרך חזרה.
את יכולה לקרא המון חומר על כל סוגי החיסונים הללו באתר של עמותת "חסון".
יש שם גם ראיונות עם רופאים בלתי תלויים ועוד.
לעמותה זו אין אינטרסים פוליטיים או כלכליים, אנשים שפועלים שם עושים זאת בהתנדבות, מכספם האישיים לטובת הכלל.

אם יש לך שאלות ספציפיות - תכתבי ותשאלי, אשתדל לענות.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 26 אפריל 2015, 09:20

יעל טוקצ'ינסקי כתב:
יאיר כתב:החיסונים הרגילים של טיפת חלב?
(אפשר לענות גם בפרטי)
אני ממליצה לך לחקור את העניין לפני שאת מחליטה. חיסונים זה לא בגד שאם לא אהבת - את יכולה להחליף. אם עושים - אין דרך חזרה.
את יכולה לקרא המון חומר על כל סוגי החיסונים הללו באתר של עמותת "חסון".
יש שם גם ראיונות עם רופאים בלתי תלויים ועוד.
לעמותה זו אין אינטרסים פוליטיים או כלכליים, אנשים שפועלים שם עושים זאת בהתנדבות, מכספם האישיים לטובת הכלל.

אם יש לך שאלות ספציפיות - תכתבי ותשאלי, אשתדל לענות.

אהבתי... :lol:
בכל אופן אני גבר שאין לו סבלנות לקרוא כ"כ הרבה אלא לקבל (בבקשה) המלצה מוכן על השולחן.
אני סומך על דעתך ומ'בין השורות' אני מבין שאת לא ממליצה לפחות על חלק מהחיסונים שם...
אשמח לפירוט מה כן ומה לא (בעיקר על חיסונים מעל גיל שנה).
תודה רבה.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15453
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 26 אפריל 2015, 10:16

יאיר כתב:
יעל טוקצ'ינסקי כתב:
יאיר כתב:החיסונים הרגילים של טיפת חלב?
(אפשר לענות גם בפרטי)
אני ממליצה לך לחקור את העניין לפני שאת מחליטה. חיסונים זה לא בגד שאם לא אהבת - את יכולה להחליף. אם עושים - אין דרך חזרה.
את יכולה לקרא המון חומר על כל סוגי החיסונים הללו באתר של עמותת "חסון".
יש שם גם ראיונות עם רופאים בלתי תלויים ועוד.
לעמותה זו אין אינטרסים פוליטיים או כלכליים, אנשים שפועלים שם עושים זאת בהתנדבות, מכספם האישיים לטובת הכלל.

אם יש לך שאלות ספציפיות - תכתבי ותשאלי, אשתדל לענות.

אהבתי... :lol:
בכל אופן אני גבר שאין לו סבלנות לקרוא כ"כ הרבה אלא לקבל (בבקשה) המלצה מוכן על השולחן.
אני סומך על דעתך ומ'בין השורות' אני מבין שאת לא ממליצה לפחות על חלק מהחיסונים שם...
אשמח לפירוט מה כן ומה לא (בעיקר על חיסונים מעל גיל שנה).
תודה רבה.ממש סליחה. לא היו לי שום כוונות רעות. הייתי צריכה להסתכל על השם. טעות שלי - אך ללא כוונות זדון. סליחה.

לשאלתך. בקצרה - זה כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=McfXd_Xuojs
אפילו לא צריך לקרא כלל, רק להקשיב קצת לדברי הרופאה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי תבל » 26 אפריל 2015, 19:40

תודה רבה!!!

מה עם פוליו?
סמל אישי של המשתמש
תבל
 
הודעות: 6092
הצטרף: 29 יוני 2014, 20:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 27 אפריל 2015, 01:54

תבל כתב:תודה רבה!!!

מה עם פוליו?הארגון הבריאות העולמי הגדיר אירופה ואמריקה כאזורים פנויים מווירוס פוליו.
זה לא אומר שאין שם מקרי פוליו, אלא שכל מקרי פוליו שיש שם - מקורם בחיסון בלבד.
וירוס פוליו שלא קשור לחיסון נכון לעכשיו קיים רק בשלושת המדינות הבאות: פקיסטן, אפגניסטאן וניגריה.
וירוס מועבר עם מים מזוהמים או אוכל מזוהם. במילים אחרות, ע"מ לא להדבק יש לשמור על היגיינה ידיים בסיסית.
בחיסון נגד פוליו נמצא ווירוס מסרטן של קופים SV-40. הוא נמצא בגידולי מוח, עצמות, ריאות ודם. SV-40 מועבר ביחסי אישות ומאם לעובר.
קופים ששימשו לייצירת הווירוס היו נגועים גם בווירוס איידס של קופים - קרוב משפחה קרוב של ווירוס איידס של אדם. יש חוקרים הטוענים שווירוס איידס הוא בעצם ווירוס איידס קופי שהסתגל לגוף האדם.
חומר החיסון מכיל גם פלסמת עגלים, גליצרינום וחומר נוסף שמגיע מפרות. פרות הללו יכולים להיות מודבקים בכלבת פרות (אקביבלנט של תסמונת קרייצפלד-יעקב של אדם), אנצפלופתיה של פרות, ועוד.( Neil Z. Miller, 2004)

פרופ' של פקולטה לרפואה באוניברסיטת הרברד, רונלד דה סרוסייה אמר, שנוהג לגדל חיסוני פוליו בכליות הקופים דומה ל"פצצת הזמן" ( Rock, Andrea. The Lethal Dangers of the Billion Dollar Vaccine Business, Money, December 1996:161. ).

ממליצה על ספר Poisoned Needle plus addendums by Eleanor McBean
מצאתי פרק על פוליו באינטרנט:
http://www.whale.to/a/mcbean5.html

וספרים של ניל מילר בנושא, למשל, Vaccines: Are They Really Safe and Effective? (исправленная и доработанная в 2004 г.), Vaccines, Autism and Childhood Disorders (2003), Immunizations: The People Speak (1996) и Immunization: Theory Versus Reality (1995).

סרטון על חסון פוליו:
https://www.youtube.com/watch?v=7cxIEI3AFog

https://www.youtube.com/watch?v=63m0ILkfPck
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי תבל » 04 מאי 2015, 14:31

תודה על התשובה המושקעת!
נראה לי שבימים האחרונים ראיתי שגם ישראל נקיה מפוליו.

כך שנתת את כל הסיבות למה לא להתחסן.
סמל אישי של המשתמש
תבל
 
הודעות: 6092
הצטרף: 29 יוני 2014, 20:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי תבל » 09 יוני 2015, 22:05

לפני שבועיים הייתי אצל הרופא ששאל אותי אם עשיתי חיסון שעלת.
כשעניתי לו שלא, הוא פשוט צעק עלי. אמר שבאותו שבוע נפטרו 3 תינוקות בירושלים משעלת, ואני חייבת להתחסן.
בבית מרקחת גם סיפרו שבוע שעבר שהיו כמה מקרים בביתר של תחלואת תינוקות ממש קטנים שהובהלו למיון ופרפרו כמה ימים בין חיים למוות.
זה גיל בו עדיין לא נותנים את החיסון לתינוקות, וכל החולים הם תינוקות שהאמהות לא חוסנו... אחת מהן קיבלה הוראה מהרב שלה לא לחסן, וכשהיתה עם התינוקת בת 3 השבועות בבית חולים הרב התקשר כל יום לשאול מה קורה, ושינה את ההוראה לרבים. האישה טוענת שמי שלא רוצה להתחסן - שתתקשר אליה. היא כבר תשכנע. כמעט איבדה את התינוקת.

לאור כל זה - הלכתי היום להתחסן, נכון שלא יודעים מה ההשפעות לטווח ארוך מאוד, אבל בטווח קצר זה יכול להציל חיים.

כתבתי את זה כדי לאזן את מה שכתבתי בזמנו נגד.
סמל אישי של המשתמש
תבל
 
הודעות: 6092
הצטרף: 29 יוני 2014, 20:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 10 יוני 2015, 12:58

קודם כל, לא הבנתי, למה את מרשה לרופא כלשהו לצעוק עליך?..

שנית, כנגד אישה שתינוקה חלה כי נדבק מהחיידק, וזה היה מפחיד (תינוק חולה, במיוחד חולה קשה, ולא חשוב מה המחלה, - זה תמיד נורא מפחיד, מרשים, ותמיד מוכנים לעשות את הכול, בלי לחשוב הרבה, זה טבעי, זה ברור... וככה זה עם כל מחלה) ועכשיו היא חושבת שאילו היתה מתחסנת אולי תינוקה לא היה חולה - כנגדה יש נשים שחיסנו את ילדיהם ואיבדו את תינוקם או שהם נפגעו מהחיסונים קשות. לעומת שעלת, אין אנטיביוטיקה עוזרת נגד נזקי החיסונים, וזה גם מפחיד - רק שזה לכל החיים. ונשים הללו אוכלות את עצמן כל החיים - למה חיסנו...
כך שהדבר ממש לא פשוט...
באופן טבעי, אישה עוברת מחלות בילדותה ויש לה נוגדנים לכל החיים, וכאשר היא מניקה התינוק לא נדבק - לכן גם לא מסתכן. אם אישה לא חלתה, אלא חוסנה - כבר אין לה את הנוגדנים הללו. אך לפי מה שהבנתי, חיסונים בעת ההריון לא מגינים על התינוקות, אלא רק נותנים לאישה הרגשה שהיא עשתה משהו בנושא. שאלה, אם משהו הזה טוב? מספיק? קרוב לוודאי שתינוקות שאת מדברת עליהם היו חולים בכל מקרה, כי לפי מה שקראתי חיסון לא מונע מחלה, המחוסנים חולים, אך בצורה אטיפית: תקופת שיעול מתקצרת לשבועיים, תקופת האגירה ותקופת הפרקוסים מתארכים. כך שהשאלה היא: האם חיסון אם בעת הריונה היה גורם למחלת התינוק להיות פחות מסוכנת? אני לא יודעת, וממה שקראתי עד עכשיו, איש בינתיים לא יודע. החיסון הזה הוא ניסיוני, כלומר, למעשה כל מי שעושה אותו היום - היא שפנית ניסויים ממש. זאת אומרת, שאולי בדורות הבאים ידעו להגיד משהו בוודאות על החיסון הזה, אבל היום היא מסכנת את עצמה ואת עוברה. מסכנת - לא בגלל שהיא מזיקה בכוונה, כמו במקרה והיא עוברת את הכביש לפני הרכבים הנעים, אלא במובן שהיא לא יודעת מה היא עושה. והיא לא יכולה להעביר את האחריות על הרופא שאמר. רופא אומר את מה שאמור להגיד לפי מדיניות משרד הבריאות. זאת עבודה שלו. וזה לא ילד שלו, אין לו אחריות עליו. גם אם הוא יגיד אחר-כך שהוא מצטער - זה יעזור?..

עוד דבר.
אני מסתכלת על רשימת סיבוכי החיסון ועל רשימת אנשים שחיסון אסור עליהם - מבחינת היצרן.
http://www.909shot.com/whooping.htm
American Academy of Pediatrics, AAP וגם Advisory Committee on Immunization Practices, ACIP וגם יצרני החיסונים אומרים לא לחסן את הילדים במקרים הבאים:
- ילד חולה, או יש לו חום, או הוא מצונן
- ילד נוטל תרופות מדכאות מערכת החיסון
- לילד יש הסטוריה של פרקוסים או מחלות נוירולוגיות
- ילד מעל גיל 7. אגב, אישה בהריון - היא לא מעל גיל 7?
- ילד נתן תגובה חזקה לחיסון קודם
חברת Connaught Laboratories מוסיפה שאין לחסן ילד ש-
- רגיש לתרכובת כספית - טימרוקסל. (כמו כן יש עוד רשימה ארטכה של דברים שמכניסים את המחוסן לקבוצת סיכון ואסור לחסנו - רשימה זו קיימת בספרות רפואית ומקובלת ע"י AAP, ACIP ויצרני החיסונים). אגב, מישהו ממבקרי טיפת חלב ראה אותה? בחן את ילדו לפיה?.. ואישה בהריון? ולגבי תינוקה אנחנו בכלל לא יודעים כלום, הוא טרם נולד! ומה עם עצם הרעיון לכניס לאישה בהריון תרכובת כספית? רעל, כידוע.
- כל מחלה אקוטית אצל הילד/תינוק או שהוא עבר כזו לא מזמן (נזלת, דלקת אוזניים, שלשול...)
- קרוב משפחה קרוב של המתחסן הגיב קשה על חיסון כלשהו
- מחלות מערכת העצבים או אפילפסיה (מחלת הנפילה) או היסטוריה של פרכוסים במשפחה
- תינוק נולד פג או עם משקל נמוך
- כשהיה תינוק ילד קיבל טראומה זו או אחרת בראש. למשל, חלה במנינגיטיס, היו לו צרחות שבזמנם הוא קיפל גב בדמות אות C, קיבל טראומה כלשהיא בגולגולת בעת לידה קשה וכדו'.
- ילד בעל אלרגיה (אקזמה, אסתמה, אטופיק דרמטיטיס וכיו"ב ובמיוחד - אלרגיה לחלב) או שמישהו ממשפחה קרובה סובל מאחד מאלו.

עכשיו שאלה: מה זה "תגובה קשה"?
מחקרים בתחום נעשו בעיקר בארה"ב שכידוע דוגלת בעד החיסונים. לא ידוע, כמה ילדים נפטרו מהחיסונים, כי נראה שרובם הוגדרו כמוות בעריסה. היה מחקר שהראה שמתוך 23 תינוקות שנפטרו מוות בעריסה 17 נפטרו שבוע אחרי חיסון משולש ו-6 - תוך 24 שעות לאחר חיסון זה. מחקר אחר טוען ש"חיסון אחרי רק על 6.3% ממוות בעריסה", אך מחקר ממשלתי המסובסד ע"י NICHD קבע שחיסון אינו סיבה למוות בעריסה.
הנה תגובות קשות שכן מתקבלות ע"י גורמים ממשלתיים האחראים על חיסונים בארה"ב ( U.S. Vaccine Policymakers) יצרני החיסונים ו-AAP, ACIP:

- Allergic Hypersensitive Reaction - רגישות אלרגית. היא מתפתחת תוך שעה מרגע החיסון ויכולה להיות בצורת פריחה או בצורת בצקת פה ו/או הגרון, קושי בנשימה, עליה בלחץ דם והלם. זה יכול להביא למוות אם לא תינתן עזרה רפואית דחופה (טיפול נמרץ).

- הלם/קולפס Shock/Collapse. זוהי תגובה נוירולוגית ידוע לחיסון שעלת.
רופא בריטי ד"ר דין ( George Dick, M.D) תיאר את במחקרו על חיסון משולש ב-1967 זה במילים הבאות: "כ-3 שעות לאחר החיסון תינוק פתאום נהיה לבן כשיש, קר וחסר כוח ונשאר בצורה כזאת 15-30 דקות. כשהוא חוזר לעצמו הוא נשאר חוור וחסר כוח עוד במשך מספר שעות. היו אמהות שטענו שתינוקם היה מחוסר הכרה, אחרות חשבו שתינוקם נפטר. תינוקות אלו היו במעקב במשך שנה לאחר המקרה ונראו בריאים והתפתחותם היה נורמאלי, אך קשה לטעון שלא נגרם להם נזק רחוק טווח. כמובן, הורים מיד הזעיקו את הרופא, אבל עד שרופא ראה את התינוק, הוא כבר היה בסוף ההתקף, ואמהות לא הצליחו לשכנע את רופאם שלתינוקם קרה משהו נורא. מסיבה זו לא רבים הרופאים שראו תגובה זו במו עיניהם, למעט את אלה שהדבר קרה לתינוקם הם. יתכן מאד, שתגובה זו הרבה יותר נפוצה מאשר אנו חושבים, כי היא יכולה להעלם אפילו מעיני האם."
ב-1979 מחקר UCLA/FDA על תגובות לחיסון משולש תיאר את התגובה וטען שהיא מתפתחת תוך 10 שעות מהחיסון, לרוב - אחרי 4 שעות. לדבריהם, ההלם נמשך מ-10 דקות עד 36 שעות. בהמשך הם כותבים ש"על מצבים כאלה מדווחים הרבה לאחר חיסון שעלת, אך נראה שרובם מסתיימים בעצמם ללא סיבוכים. אם כי יש מקרי מוות מיד לאחר הלם מחיסון שעלת".

אגב, אני ראיתי את זה ואני יכולה להעיד שהרבה יותר מפחיד מתינוק בהתקף אסתמה קשה...

גם הכרתי רופא שזה קרה לתינוק שלו. עד אז הוא היה בעד חיסונים - בתמימות. הוא הבין מה קרה והוא הביא את תינוקו לבית חולים. הוא עצמו רופא בכיר ברפואת ילדים. אני לא צריכה להגיד שעבור תינוקו עשו יותר ממה שהיו עושים עבור תינוקינו. חייו ניצלו. אני לא צריכה לספר כמה שזה היה מפחיד. מה שמעניין - נדרשו מאמצי על ע"מ לקבל רישום בניירת רפואית שהמקרה קרה בעקבות החיסון. לא אני ולא אתם לא הייתם מצליחים להגיע לזה...- צרחות של תינוק שנמשכות3 שעות או יותר (High Pitched Screaming or Persistent Crying for 3 or More Hours)
ד"ר דיק במחקרו אומר, שתינוק צורח עד שמרגיש מותש ואז הוא שותק כחצי שעה וחוזר לצעוק - וחוזר חלילה עד שתינוק נרדם ויכול לשעון 12 שעות.
חוקרי UCLA/FDA קוראים לזה "צעקות שהוריו לא שמעו קודם מתינוקם".
ד"ר מורטימר (Edward Mortimer, M.D) במאמרו מ-1980 משווה צעקה לאחר חיסון שעלת ל"צעקה אנצפליטית" הנובעת מפגיעה במוח, ואומר שהיא נמשכת משעה עד 6 שעות.-חום גבוה. לפי הוראות היצרן חום של 102 F (390С) לאחר החיסון הינו סימן שאין לחסן יותר תינוק זה.

- ישנוניות (Excessive Sleepiness). ד"ר רואום (Leonard Rome, M.D.) אומר, שמדובר בתינוקות שקשה להעיר אותם משנתם.

- פרכוסים (Convulsions).

- אנצפלופתיה (Encephalopathy), פגיעה קשה במוח שיכולה לגרום לפיגור שכלי, קשיי למידה והפרעות בהתנהגות.
תסמינים אפשריים: פזילה פתאומית, חוסר תגובה להורים/חפצים/צלילים, חוסר תנוע ביד/רגל, תנועות מוזרות חוזרות על עצמן, רגרסיה בתחום מוטורי או שכלי

- תגובות מקומיות (Severe Local Reactions): אדמומיות, נפיחות, בצקתיות הקמום או כאב שלא חולפים שבוע.

- תגובות מערכתיות (General Systemic Reactions) שכוללות פריחה על הגוף, שלשול והקאות במשך מספר שעות לאחר הזריקה. הרעה בריאותו של הילד, כולל איבוד תאבון ואיבוד משקל (failure to thrive), שלשול כרוני, דלקת אוזניים, נזלת ודלקת גרון.

- הפרעות במערכת הדם (Trombocytopenia and Hemolytic Anemia). אתם יכולים לראות את זה בצורת כתמים אדומים על גוף התינוק.

- סכרת וסוכר נמוך בדם (Diabetes and Hypoglycemia). חיסון שעלת מגביר יצירת אינסולין אצל התינוקות.
Hannik and Cohen עוד בשנת 1978 מצאו שיש תינוקות שאחרי חיסון שעלת גופם לא מסוגל יותר לשמור על המוסטזיס של סוכר (suffer from failure to maintain glucose homeostasis)".
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 10 יוני 2015, 12:59

נתקלתי במאמר בנושא, הכותב מעוניין בפירסומו, ואף נותן אפשרות להוריד אותו בקובץ PDF, כל מי שמעוניין יכול לעשות זאת:
http://vaccinesinc.blogspot.co.il/2014/ ... -post.html

בינתיים אני מעתיקה את המאמר בשלמותו:
יום שלישי, 20 במאי 2014

זהירות! מה שצריך לדעת על חיסון שעלת לנשים בהריון

(ניתן להוריד גירסת PDF נוחה להדפסה של המאמר [כאן])

תחקיר זה בא לבדוק ולבחון את המדע עליו מתבססת ההמלצה הגורפת של מש' הבריאות לחסן נשים בהריון נגד שעלת. התחקיר מתבסס רובו-ככולו על החלטות "ועדת החיסונים" (ACIP) של ה-CDC שהמליצה בשנת 2011 לחסן את כל הנשים בהריון בחיסון נגד שעלת, בכדי להגן על תינוקותיהן בחודשי חייהם הראשונים.

החלטה זו לא התבססה על ראיות מדעיות אלא על תחושות בטן, ספקולציות, פרשנות ורק קומץ מחקרים רלוונטיים-למחצה ולחלוטין לא-מספקים. בהמשך, נבדוק לעומק את הראיות המדעיות עליהן התבססה הועדה, אבל בינתיים הנה השורה התחתונה:בטיחות החיסון לגבי נשים בהריון נבדקה רק ב-68 נשים, וגם זאת בצורה שטחית ביותר. גרוע מכך: השפעת החיסון על העוברים ועל התפתחותם התקינה של התינוקות מעולם לא נבדקה.
ומה לגבי הוכחת יעילות חיסון האימהות בזמן ההריון בכדי למנוע שעלת מתינוקותיהן? מסתבר שגם לזאת לא קיימת הוכחה מדעית. יעילות החיסון, כפי שנראה בהמשך, מבוססת כולה על הנחות תאורטיות ותחושות בטן.
כל האמור לעיל לא מנע מה-CDC האמריקאי (הגוף האחראי על החיסונים) להמליץ ב-2011 לנשים בהריון להתחסן לשעלת. שנה לאחר מכן, ללא שום דיון מסודר בנושא בועדת החיסונים של מש' הבריאות הישראלי, מוציאה מנהלת האגף לאפידמיולוגיה במש' הבריאות, ד"ר אמיליה אניס, הוראה "לעודד את קבלת החיסון נגד שעלת בקרב נשים הרות על ידי מתן המלצה מפורשת לאשה הרה על ידי הצוות הרפואי המבצע מעקב הריון..." ד"ר אמיליה אניס, מן הסתם בגיבוי מלא של הממונים עליה, הפכה בכך את הנשים בהריון במדינת ישראל לשפנות ניסוי של חיסון שבטיחותו עבורן כמעט ולא נבדקה, בטיחותו עבור עוברן לא נבדקה מעולם, ויעילותו היא לא יותר מספקולציה.
מדובר בהחלטה חמורה. חמורה מאוד אפילו. בתחקיר זה ניתן להיווכח עד כמה רשלנית וחסרת אחריות היתה ההחלטה הגורפת לחסן נשים בהריון לשעלת.
מהו הרציונל בחיסון נשים בהריון לשעלת?

על פי נתוני המרכז לבקרת מחלות האמריקאי (CDC) מרבית התמותה והתחלואה הקשה בשעלת (מעל 90%) הינה בתינוקות מתחת לגיל חודשיים, אולם דווקא תינוקות אלו אינם מוגנים על ידי החיסון כיוון שמנה ראשונה של חיסון המחומשת ניתנת רק בגיל חודשיים ובכל מקרה אינה יוצרת חסינות מספקת אצל רוב התינוקות.
ה-CDC, המודע לנתונים אלו, ניסה בעבר טכניקה של "עטיפה" (cocooning) שבה מחוסנים סמוך ללידה כל אלו האמורים לבוא במגע קרוב עם התינוק – אם, אב, אחיות/אחים, סבים/סבתות – אך שיטה זו לא הוכיחה את עצמה כיעילה.
כיוון שכך, פנה ה-CDC לכיוון חלופי של חיסון נשים לשעלת בשליש השלישי של הריונן על מנת שהנוגדנים שמתפתחים בגופה של האם יעברו לעובר דרך השיליה. כך, עם הלידה, הרך הנולד אמור לזכות להגנה כנגד שעלת שתספיק לו לחודשים הראשונים של חייו, עד שיפתח נוגדנים משל עצמו כתוצאה מסדרת החיסונים שיקבל. בנוסף, הנשים המתחסנות זוכות להגנה מפני שעלת לקראת סיום הריונן, מה שאמור להקטין עוד יותר את הסיכון להן עצמן ואת הסיכון שידביקו את תינוקן בשעלת מייד לכשיוולד.
כמה תינוקות חולים בשעלת?

ממסמך המלצות ועדת החיסונים של ה-CDC שיצא ב-2008 [כאן, פרק "Infantile Pertussis"] עולה שבארה"ב שיעור התחלואה של תינוקות עד גיל 6 חודשים בשעלת הוא 111 ל-100,000. במונחים ישראליים, מדובר בתחלואה של כ-190 תינוקות מתחת לגיל 6 חודשים בשנה.
ומה לגבי מקרי הפטירה? בארה"ב בתחילת שנות ה-2000, נפטרו בכל שנה משעלת כ-21 תינוקות עד גיל 12 חודשים (מעל 90% מסה"כ הפטירות מהמחלה). בארה"ב יש בשנתון כ-4 מיליון תינוקות ובישראל כ-170,000 בלבד, כך שבמונחים ישראלים מדובר על קצת פחות ממקרה מוות אחד בשנה של תינוק עד גיל שנה כתוצאה משעלת.
כלומר, אם להחיל את הסטטיסטיקה האמריקנית על ישראל (קירוב בהחלט סביר, כיוון שתוכניות החיסונים בשתי המדינות כמעט זהות) הרי חיסון כל הנשים בישראל לשעלת במהלך הריונן – כ-170,000 נשים בשנה - יחסוך במקרה האופטימלי פחות ממקרה מוות אחד בשנה.
שעלת בנשים בהריון

מסמך ההמלצות של הועדה המייעצת לחיסונים של ה-CDC האמריקאי [כאן, פרק "Disease Burden"] מביא גם נתונים לגבי תחלואת נשים בהריון בשעלת. על פי המסמך, התחלואה בשעלת בנשים בהריון אינה גבוהה משיעורה בנשים שאינן בהריון. יתר על כן, לא נתגלעו סיבוכים מיוחדים אצל נשים בהריון שחלו בשעלת: אין דיווחים על לידה מוקדמת או על סיבוכים בלידה. לא נמצא קשר סיבתי בין תחלואת שעלת של האם בהריון ובין פגמים, מחלות או בעיות התפתחות בעובר.
כלומר, מנתוני ה-CDC בארה"ב עולה תמונה של תחלואה נמוכה יחסית של שעלת בתינוקות, הגורמת למקרה מוות אחד משעלת לכל 200,000 תינוקות (פחות ממקרה פטירה אחד בשנה בישראל), והשפעה מזערית (אם בכלל) של תחלואת האם על תוצאות ההריון.
חיסון ה-Tdap

בעצם, כשמדברים על חיסון שעלת לנשים בהריון, אין המדובר בחיסון לשעלת בלבד, כיוון שחיסון כזה אינו קיים, אלא בחיסון משולש של טטנוס, דיפטריה ושעלת (Tdap). כלומר, אשה בהריון ש"מתחסנת לשעלת" מקבלת על הדרך עוד שתי "מתנות" בדמות חיסון לדיפטריה (מחלה שלא קיימת בישראל כבר עשרות שנים) וחיסון לטטנוס (שעשוי להיות מיותר אם התחסנה ב-10 השנים האחרונות).
חיסון ה-Tdap הינו גרסת המבוגרים של חיסון ה-DTaP לתינוקות וילדים (כיום בד"כ ניתן כחלק מ"המחומשת"). החיסון אושר לשימוש בבני נוער ומבוגרים בארה"ב בשנת 2005, אך לא לנשים בהריון. החלטה זו אינה מפתיעה לאור העובדה שהחיסון לא נבדק מעולם בנשים בהריון. הנה מה שכתוב בעלון היצרן של חיסון Adacel של חברת סאנופי-פסטר [עמ' 14, כאן], אחד משני החיסונים המאושרים לשימוש בארה"ב ובישראל:

Animal reproduction studies have not been conducted with Adacel vaccine. It is also not known whether Adacel vaccine can cause fetal harm when administered to a pregnant woman or can affect reproduction capacity.

ׁ"מחקרי רבייה בבעלי-חיים לא בוצעו עבור חיסון ה-Adacel. בנוסף, לא ידוע האם חיסון ה- Adacel עלול לגרום לנזק לעובר כשהוא ניתן לאישה בהריון והאם הוא יכול לפגוע ביכולת ההולדה."ׂ
ומה נכתב בעלון החיסון המתחרה Boostrix של חברת GSK? הנה [עמ' 13, כאן]:

.There are no adequate and well-controlled studies in pregnant women

גם כאן, אין נתונים מספקים על השימוש בחיסון במהלך ההריון.
המלצות ועדת החיסונים של ה-CDC ב-2008

בשנת 2008, התכנסה הועדה המייעצת לחיסונים של ה-CDC לדיון מחודש במניעת שעלת בנשים בהריון וילודים. הועדה לא שינתה מהותית את ההמלצה מ-2006 שלא לחסן נשים בהריון. במסמך הסיכום נקבע [כאן, פרק "Introduction"]

"בטיחות ויעילות חיסון ה-Tdap בנשים בהריון לא הוכחה, ועל כן ה- Tdapאינו מומלץ לנשים בהריון בשום מדינה." (The safety and efficacy of using Tdap in pregnant women has not been demonstrated, and Tdap is not recommended for use in pregnant women in any country.).

הועדה גם מציינת ומזכירה שחיסון ה-Tdap לא נבדק בנשים בהריון בניסויים קליניים טרום-השיווק.
לגבי יעילותו הצפויה של המהלך לחסן נשים בהריון על מנת להגן על ילודים, קובעת הועדה:

"אין בנמצא ראיות המוכיחות שהעברת נוגדנים דרך השיליה, נוגדנים שנוצרו על ידי חיסון נשים בהריון ב-Tdap, תגן על התינוקות משעלת." (No evidence exists demonstrating whether transplacental antibody induced by Tdap administered during pregnancy will protect infants against pertussis)

יתר על כן, הועדה מציינת שחיסון השעלת שונה מחיסוני הטטנוס והדיפטריה בכך שיש רק "הבנה מוגבלת" של הדרך בה מושגת חסינות משעלת ושאין מתאם בין כמות הנוגדנים בדם המחוסן ובין רמת ההגנה שיש לו כנגד שעלת.

No level of antibody, presence of specific antibodies, or antibody profile has been accepted universally as a quantifiable serologic measure of protection

אם כן, ב-2008 קובעת ועדת החיסונים של ה-CDC שחיסון שעלת מעולם לא נבדק על נשים בהריון ויעילותו במניעת תחלואת תינוקות בשעלת אינה ידועה. על רקע קביעות אלו אין זה מפתיע שהועדה אינה ממליצה לחסן נשים בהריון לשעלת.
אך כל זה עומד להשתנות.
שלוש שנים בלבד חולפות והועדה מתכנסת שוב ומקבלת החלטה שונה בתכלית...
המלצות ועדת החיסונים של ה-CDC ב-2011

בישיבת ועדת החיסונים של ה-CDC ב-2011 [כאן] התקבלה החלטה הממליצה לחסן נשים בשליש השלישי להריונן לשעלת (חיסון Tdap) על מנת להגן על הילודים מהידבקות במחלה באמצעות העברת נוגדנים דרך השיליה. החלטה זו התקבלה בניגוד להחלטות של הועדה מ-2006 ו-2008 וחשוב מאוד להבין על סמך איזה מידע חדש מצאה הועדה לנכון להמליץ על חיסון גורף של כלל הנשים בהריון.
ובכן, לגבי יעילות החיסון בהגנה על ילודים ותינוקות הועדה מזכירה שני מחקרים חדשים המראים שחיסון נשים בהריון מביא לעליה משמעותית ברמת הנוגדנים לשעלת אצל התינוקות. עם זאת הועדה אינה מציינת שחלה התקדמות בהבנת הקורלציה בין הימצאות נוגדנים בדם ובין הגנה משעלת – הבנה זו עדיין לוקה מאוד בחסר כפי שהיתה ב-2008. כיוון שכך יעילות המהלך אינה ידועה ועדיין אין כל הוכחה שהוא יביא למניעת תחלואת שעלת בתינוקות, כפי שמציינת הועדה:

"יעילות נוגדני שעלת אימהיים במניעת שעלת בתינוקות עדיין אינה ידועה, אך נוגדני שעלת עשויים להעניק הגנה ולשנות את חומרת מחלת השעלת." (The effectiveness of maternal anti-pertussis antibodies in preventing infant pertussis is not yet known, but pertussis-specific antibodies likely confer protection and modify the severity of pertussis illness)

הדברים מדברים בעד עצמם: הועדה ממליצה לחסן את כל הנשים בשליש השלישי בהריונן למרות שאין כל עדות מדעית לכך שחיסון זה אכן מפחית את שיעור השעלת בקרב תינוקות צעירים. נראה שחברי הועדה בחרו לעסוק בספקולציות ולא במדע.
ומה לגבי הבטיחות?
כאמור, חיסון ה-Tdap מעולם לא נבדק בניסוי קליני על נשים בהריון, והועדה מודעת לכך

In prelicensure evaluations, the safety of administering a booster dose of Tdap to pregnant women was not studied

עם זאת, הועדה טוענת שמידע שהצטבר מאז 2008 מראה שהחיסון בטוח לשימוש. מידע זה כולל:


1.מאגרי מידע של יצרניות החיסון האמורים לרכז דיווחים של נשים שהתחסנו לשעלת בהריון. מידע זה שייך ליצרניות החיסון והוא בגדר מידע מסחרי חסוי ואינו נגיש לציבור.
2.נתונים מהמערכת לדיווח תופעות לוואי חיסונים בארה"ב (VAERS). כידוע, מערכת זו לוקה בתת-דיווח משמעותי והדיווחים שבה כלל אינם נבדקים/מאומתים.
3.שני מחקרים עדכניים שבדקו מתן חיסון Tdap לנשים בהריון.
4.שני מחקרים משנות ה-90 שבדקו בטיחות מתן חיסון טטנוס לנשים בהריון.
לפני אישורו לבני-נוער ומבוגרים ב-2005, עבר חיסון ה-Tdap מבדקים שכללו ניסויים קליניים באלפי בני אדם, על פי הסטנדרט המקובל בעולם. כל חיסוני השגרה בעולם המערבי עברו את שלב הניסוי הקליני (ניסוי מבוקר, אקראי וכפול סמיות) שהוא שלב הכרחי בתהליך אישור החיסון לשימוש רחב היקף. על כן, החלטת ה-CDC לאשר חיסון נשים בהריון ב-Tadp למרות העדרו של שלב הניסוי קליני מעוררת תמיהה. נשים בהריון (ועובריהן) הן פלח האוכלוסיה הרגיש ביותר להשפעת חומרים זרים וההגיון נותן שאישור חיסון לקבוצה זו צריך לעמוד ברף בדיקה גבוה יותר מהמקובל, ובוודאי לא רף נמוך יותר. על רק החוסר בניסוי קליני, חשוב במיוחד לבחון את המקורות עליהן הסתמכה הועדה על מנת להעריך במדויק את איכות ההחלטה שקיבלה לגבי חיסון שעלת לנשים בהריון.
כאמור, מקורות המידע עליהם מסתמכת המלצת ה-CDC ב-2011 כוללים מאגרי דיווח תופעות לוואי של יצרניות החיסונים וה-CDC עצמו (VAERS) נוסף על 4 מחקרים (אותם נבדוק בהמשך). הנה הציטוט המדויק [כאן, פרק "Safety of Tdap in Pregnant Women"]:

Data on the safety of administering Tdap to pregnant women are now available. ACIP reviewed published and unpublished data from VAERS, Sanofi Pasteur (Adacel) and GlaxoSmithKline (Boostrix) pregnancy registries, and small studies.

הנתונים שנאספו על ידי יצרניות החיסונים לא פורסמו מעולם ועל כן לא ניתן להתייחס אליהם כאל ראיה לבטיחות החיסון בנשים בהריון. כמובן, ליצרניות החיסון יש גם אינטרס כלכלי ברור להציג את החיסון שלהן כיעיל ובטוח. ההחלטה לחסן נשים בהריון אמורה לייצר עבורן הכנסה של מאות-מיליוני דולרים בשנה לפחות, כך שקשה להסתמך על החתול הזה שישמור על השמנת.
גם מערכת הדיווח על נזקי חיסונים בארה"ב (VAERS) אינה יכולה לשמש תחליף לניסוי קליני. יתרה מזאת, מערכות דיווח פאסיבות/וולונטאריות כדוגמת VAERS לוקות במספר כשלים (למשל, תת-דיווח משמעותי בהשוואה למציאות בשטח, איכות דיווח ירודה, מידע חסר, אי מעקב, ועוד) שאינם מאפשרים להסתמך עליהן כראיה מוצקה לבטיחות החיסון. בנוסף, יש לזכור שחיסון ה-Tdap לא הותווה (לא אושר) לנשים בהריון ועל כן כמות המתחסנות בו בהריונן היתה זעירה.
ככלל, מערכות דיווח אינן משמשות בתהליך אישור של חיסון חדש (או שימוש חדש לחיסון קיים), כיוון שהחיסון אמור להיבדק טרום שימושו ולא ההיפך. עצם העובדה שנשים בהריון חוסנו בחיסון ה-Tdap עוד לפני שהחיסון עבר מבדקי בטיחות עבורן מתמיהה ומדאיגה מאוד.
אם כן, נותרנו עם המחקרים, אותם "small studies" עליהם נסמכת המלצת הועדה. מחקרים אלו אמורים לספק ראיה לבטיחות חיסון נשים בהריון ב-Tdap בשני אספקטים:


•החיסון בטוח לנשים המתחסנות
•החיסון לא יגרום לפגמים מולדים או לבעיות התפתחותיות (למשל, אוטיזם) בילדים שיוולדו לאותן נשים מחוסנות.
להלן סקירה תמציתית של המחקרים עליהם הסתמכה הועדה בהחלטתה.
מבדקי בטיחות החיסון - נשים בהריון

בבואה לבחון את בטיחות חיסון ה-Tdap בנשים בהריון התבססה הועדה על שני מחקרים שהתפרסמו בשנת 2010.

המחקר הראשון נערך ע"י קבוצת חוקרים בראשות סטנלי גאל (Gal) וניתן לקרוא אותו [כאן]. החוקרים בחנו דגימות דם של נשים ודגימות דם טבורי של התינוקות שנולדו להן בכדי לבדוק קורלציה של רמת הנוגדנים לשעלת בין האם ותינוקה. מחצית הדגימות היו מנשים שהתחסנו ל-Tdap במהלך ההריון והמחצית השניה (קבוצת הבקרה) מנשים שלא התחסנו.
המחקר כלל דגימות רק מ-52 נשים שהתחסנו במהלך הריונן.
יתרה מזאת, החוקרים הסתפקו אך ורק בבחינת תיקן הרפואי של הנשים שהשתתפו במחקר וניתוח דגימות הדם שנאספו. כיוון שכך, אין זה מפתיע שההתייחסות היחידה במאמר לנושא הקריטי של בטיחות החיסון מסתכמת ב-8 המילים להלן: There were no adverse reactions to the vaccine. על סמך מה הגיעו החוקרים למסקנה שלא היו לחיסון תופעות לוואי בכלל (אפילו לא "אדמומיות במקום הזריקה" המיתולוגית)? לא ברור. הם לא דיווחו על ראיונות עם הנשים, או על שליחת שאלונים למילוי או על כל צורה אחרת של מעקב אחר בריאותן של המשתתפות במחקר.
מה שכן ברור הוא שהחוקרים לא השקיעו מאמץ רב לבחינת בטיחותו של החיסון, ואולי זה אינו כה מפתיע אם מביאים בחשבון שלשניים מבין שלושת החוקרים יש קשרים עסקיים עם יצרניות החיסון: מייקל פיצ'יצ'רו (Michael Pichichero) קיבל מענקי מחקר ותשלומים פחות או יותר מכל חברות החיסונים הקיימות [כאן], וסטנלי גאל (Stanley A. Gall), החוקר הראשי, קיבל כספים מ-GSK יצרנית חיסון ה-Tdap (Boostrix) [כאן].
המחקר השני שעליו הסתמכה הועדה לצורך בחינת יעילות החיסון נערך על ידי קבוצת חוקרים בראשות אליזבת טלבוט (Talbot). גם מחקר הזה [כאן] התפרסם ב-2010 ואם המחקר הקודם שהזכרנו היה "קטן" הרי מחקר זה (ככל הנוגע לחיסון השעלת) יוגדר כ"קטנטן". המחקר בדק את בטיחות מתן חיסון Tdap בעובדי מרכז רפואי בניו-אינגלנד תוך התמקדות בפרק הזמן שחלף מאז חיסון הטטנוס האחרון. המחקר לא כלל קבוצת בקרה והחוקרים ביקשו מהמתחסנים לדווח על תופעות לוואי באמצעות שאלונים ממוחשבים.
אין טעם רב בבחינה מדודקת של שיטת המחקר ותוצאותיו כיוון שמתוך אלפי הנבדקים במחקר שחוסנו ל-Tdap היו רק 16 נשים בהריון:

Interviews with all vaccine recipients who reported possible or confirmed pregnancy confirmed 16 women were pregnant at the time of vaccination.

16 נשים הינו מספר כה קטן שהחוקרים לא טרחו אפילו לבצע אנליזות סטטיסטיות לתת-קבוצה זו.
יש לציין שגם במחקר זה היה לאחד החוקרים ניגוד אינטרסים ברור: סקוט הלפרין (Scott A Halperin) קיבל כספים משתי יצרניות חיסוני ה-Tdap עבור עריכת ניסויים והשתתפות בפנלים שונים [כאן].
ובכן, מדהים לראות שהראיות עליהן נסמך ה-CDC בהמלצתו לחסן מיליונים של נשים בהריון מדי שנה מסתכמות בשני מחקרים שטחיים, עם ניגודי אינטרסים, שכללו רק 68 נשים בהריון.
אבל זה עוד טוב בהשוואה למה שנראה מיד...
מבדקי בטיחות החיסון – פגמים מולדים

מתן חיסון לנשים בהריון מחייב בדיקה יסודית של השפעת החיסון על העובר, מבחינת פגמים מולדים ובעיות התפתחות (בהם נעסוק בסעיף הבא). על פי ועדת החיסונים של ה-CDC, חיסון ה-Tdap לנשים בהריון לא נבדק כלל באספקט של השפעתו על פגמים מולדים. בפרק העוסק בבטיחות החיסון [כאן] אין התיחסות למחקרים ב-Tdap אלא רק לשני מחקרים שנערכו בשנות ה-90 על חיסון הטטנוס (בלבד) והשפעתו על פגמים מולדים. הנה הציטטה הרלוונטית ממסמך הועדה שהוזכר לעיל:

Both tetanus and diphtheria toxoids (Td) and tetanus toxoid vaccines have been used extensively in pregnant women worldwide to prevent neonatal tetanus. Tetanus- and diphtheria-toxoid containing vaccines administered during pregnancy have not been shown to be teratogenic (9,10).

כדאי אולי לעצור כאן, להיכנס שוב למסמך ההמלצה של הועדה (הלינק שוב [כאן]) ולקרוא את הסעיף הדן בבטיחות חיסון שעלת לנשים בהריון שכותרתו: Safety of Tdap in Pregnant Women. כדאי לעשות זאת על מנת שתוכלו לראות במו עיניכם שהועדה ממליצה על חיסון נשים הרות ב-Tdap למרות שלא נערכו כלל ניסויים המראים שהחיסון אינו גורם לפגמים מולדים בעוברים. הועדה מסתמכת על שני ניסויים שנערכו בחיסון הטטנוס בשנות ה-90 ושהיו מוכרים היטב גם ב-2008, עת החליטה אותה הועדה שלא להמליץ לחסן נשים בהריון לשעלת.
חשוב להבין שחיסון ה-Tdap שונה מהותית מחיסון הטטנוס, כיוון שהוא כולל רכיבים של שתי מחלות נוספות (דיפטריה ושעלת) כשרכיב השעלת (גם בחיסון הא-סלולרי) ידוע כגורם סיכון משמעותי לבעיות נוירולוגיות. בנוסף חיסון ה-Tdap מסוג Adacel כולל כמות משולשת כמעט של אלומיניום, רעלן עיצבי, בהשוואה לחיסון הטטנוס של אותה חברה.
מבדקי בטיחות החיסון – בעיות התפתחות

האם חיסון נשים בהריון לשעלת גורם לבעיות התפתחות אצל ילדיהן? ועדת החיסונים של ה-CDC כלל לא התיחסה לנושא, אולי כיוון שאף מחקר לא בדק אספקט זה, גם לא עבור חיסון הטטנוס בלבד. כידוע, עובר בבטן אימו רגיש במיוחד לחשיפה, אפילו מזערית, לחומרים הנמצאים בתרופות וכמובן בחיסונים. ריבוי בעיות ההתפתחות והמחלות הכרוניות בילדים מחייבים משנה זהירות בחשיפת נשים בהריון לחומרים הפוטנטיים שבחיסון ה-Tdap ורק מחקר יסודי וארוך-טווח יכול לספק הוכחה לבטיחות החיסון באספקט זה.
כאמור, מחקר כזה לא נערך וועדת החיסונים של ה-CDC התעלמה לחלוטין מהנושא.
לסיכום פרק זה, חשוב להדגיש שהחלטת ה-CDC להמליץ על חיסון כל הנשים בהריון לשעלת אינה מבוססת על ניסויים קליניים - כמקובל בתחום החיסונים - אלא רק על קומץ דיווחים ומחקרים שטחיים מאוד שאינם נותנים מענה לסוגיית בטיחות החיסון.
החלטות מש' הבריאות בישראל

עד עתה בחנו את החלטות ועדת החיסונים של ה-CDC (החלטות שבפועל הופכות לתקנות ה-CDC עצמו). החלטות ה-CDC בנושאי חיסונים אינן מחייבות את רשויות הבריאות מחוץ לארה"ב, אך הן זוכות בדרך-כלל להתיחסות רצינית במדינות רבות המאמצות רבות מהן.
למשרד הבריאות הישראלי יש ועדת חיסונים משל עצמו ("הועדה המייעצת למחלות זיהומיות ולחיסונים") שתפקידה לייעץ למשרד בנוגע למדיניות בתחום החיסונים, ובין השאר, לאשר שימוש של חיסונים חדשים בישראל. ועדת החיסונים של מש' הבריאות מאשררת במקרים רבים את החלטות ה-CDC ומש' הבריאות מיישם אותן בפועל. לעיתים נדירות, ועדת החיסונים חורגת בהחלטותיה מהקו שמתווה ה-CDC עקב שיקולים הקשורים לשוני המסוים בין תוכנית החיסונים האמריקאית וזו הישראלית.
ומה קבעה ועדת החיסונים של מש' הבריאות לגבי נושא כבד משקל כמו חיסון כל הנשים בהריון לשעלת? ובכן, אולי תתפלאו לשמוע שהועדה לא דנה כלל בנושא! ללא כל דיון מסודר בנושא החליט מש' הבריאות לאמץ את החלטת ה-CDC ולהמליץ לכל הנשים בהריון להתחסן לשעלת במהלך השליש השלישי של הריונן.
הוראה ברוח זו יצאה מטעם ד"ר אמיליה אניס, מנהלת האגף לאפידמיולוגיה במש' הבריאות [כאן] הכותבת: "[יש] לעודד את קבלת החיסון נגד שעלת בקרב נשים הרות על ידי מתן המלצה מפורשת לאשה הרה על ידי הצוות הרפואי המבצע מעקב הריון...". כלומר, מש' הבריאות אינו מסתפק בהמלצה פאסיבית אלא מורה לאנשי הצוות הרפואי לדחוק בנשים בהריון להתחסן בחיסון שיעילותו ובטיחותו אינן ידועות.


סיכום

נשים בהריון ועובריהן פגיעים במיוחד לחומרים זרים ורעילים הקיימים בתרופות, חיסונים, מזון וכו'. עד היום ידענו כולנו שעל כל אשה בהריון יש לשקול בקפדנות איזה תרופה היא לוקחת במהלך הריונה תוך התיעצות עם איש מקצוע. הציפיה מרופאים ואנשי מקצוע אחרים היא לנהוג על פי מידת הזהירות ולא להמליץ על תרופות לגביהן אין פרופיל בטיחות מוכח לנשים בהריון.
המלצת ה-CDC (ומש' הבריאות הישראלי) לחסן נשים בהריון לשעלת מפרה בצורה גסה את כלל הזהב הזה. לא רק שיעילותו של חיסון השעלת לנשים בהריון במניעת תחלואה בשעלת אצל תינוקות אינה מוכחת, אלא שבטיחות החיסון בנשים הרות מתבססת על שני מחקרים שטחיים ב-68 נשים בלבד, ואילו נתונים על בטיחותו בתינוקות (פגמים מולדים ובעיות התפתחות) כלל אינם קיימים! ניסויים קליניים שחייב לעבור כל חיסון שיגרה לפני אישורו לשימוש רחב היקף, לא נערכו כלל - דווקא עבור חיסון לנשים בהריון.
ההמלצה השערוריתית לחסן נשים בהריון לשעלת תיזכר בהסטוריה של תוכנית החיסונים כעוד אבן-דרך באובדן האמון הציבורי בחיסונים וברשויות הבריאות.

--------------------------------------

עדכון 4.6.2014
במאי 2014 פורסם מאמר בירחון JAMA מאת מוניוז (Munoz) ושות' [כאן]. המאמר מתאר ניסוי קליני שנערך בין השנים 2008-2012 ובדק מתן חיסון שעלת (Tdap) לנשים בהריון.
עוד לפני שנתאר את חולשותיו של הניסוי הזה, חשוב לומר דבר ברור: אין בתוצאות הניסוי בכדי לגרוע או להפריך מילה אחת ממה שנכתב במאמר שקראתם זה עתה. המלצת ה-CDC לחסן את כל הנשים ההרות התקבלה עוד ב-2011 (והחלטת מש' הבריאות הישראלי ב-2012) - זמן רב לפני שנודעו תוצאות המחקר הזה. כלומר, תוצאות המחקר הזה לא נכללו בשיקולי ועדת ה-CDC בבואה לקבל החלטה ומשום כך לא הוזכרו במסמך ההמלצות שפרסמה. מחקר זה, או כל מחקר אחר שהתפרסם אחרי המועד, אינו יכול לשנות את נסיבות קבלת ההמלצה ולהפוך אותה מספקולטיבית למבוססת-מדע.
לאחר שהובהרה נקודה זו, אפשר לעבור לעסוק בקצרה במחקר לעיל של מוניוז ושות'.

ובכן, מדובר במחקר מצומצם ביותר – רק 33 נשים בהריון קיבלו בו את חיסון ה-Tdap. המחברים המודעים היטב לחולשתו של המחקר כותבים: "מחקר שלב 1-2 ראשוני זה אינו חזק דיו על מנת לבחון היפותזה כלשהי." (This phase 1-2 exploratory study was not powered to test any specific hypotheses). כאמור במאמר, כל חיסון היוצא לשוק עובר קודם לכן מבדקים באלפי, או עשרות אלפי, נבדקים (מבדקים שלב 3). מחקר על 33 נשים אינו יכול לשמש בסיס להמלצה גורפת לחסן מיליוני נשים בכל שנה בארה"ב (וכ-170,000 נשים בישראל), מה עוד שקבוצת הנשים שהשתתפה במחקר עברה בדיקות מקדימות לוודא שבריאותן תקינה לחלוטין, הריונן תקין, וכו', בעוד החיסון מומלץ לכל הנשים בהריון.למרות שקשה להסתמך על תוצאותיו של מחקר כה קטן (לכאן או לכאן) עיון במאמר מגלה תוצאה מובהקת במיוחד הדורשת התיחסות: שיעור תופעות הלוואי הבינוניות עד חמורות בנשים בהריון שקיבלו את חיסון השעלת היה 21% (6 מתוך 33 נשים. וזכרו, מדובר בנשים בריאות עם הריון בריא). לעומת זאת מתוך 32 נשים בניסוי שאינן-בהריון וקיבלו את החיסון – רק לאחת היתה תופעת לוואי בינונית (וגם זו כתוצאה של... תאונת אופנוע).

החוקרים, כדרכם, קובעים נחרצות שתופעות הלוואי הבינוניות-חמורות "אינן קשורות לחיסון"
(None were judged to be attributable to Tdap vaccine). אך האם אנו יכולים לסמוך על שיקול דעת מדעי ואובייקטיבי מצידם? משבוחנים את פרק "ניגודי האינטרסים" בסוף המאמר, מתבהרת התשובה: 7 מתוך 15 המחברים הצהירו על קשרים עם יצרניות חיסונים ותרופות (וחיסון ה-Tdap בפרט), כולל שתי החוקרות הראשיות החתומות על המאמר - מוניוז ובייקר (ראו בתמונה).

לסיכום, מחקר קטנטן וחלש (גם ע"פ מחבריו), נגוע באינטרסים, שפורסם שלוש שנים לאחר המלצת ה-CDC לחסן נשים בהריון לשעלת.

מאמרים נוספים:
* מה שחשוב לדעת על חיסון הפטיטיס B לתינוקות
* אין בטיחות לחיסונים
* ד"ר דיאנה פלשר: החיסון נגד וירוס הפפילומה חפוז וחסר אחריות


פורסם על ידי vaccine.explorer ב- 11:16
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי morsagmon » 10 יוני 2015, 14:51

ד"ר יפה שיר-רז ערכה תחקיר מקיף על חיסון השעלת לנשים בהריון, אשר פורסם במגזין "מנטה". המאמר במלואו ניתן לקריאה באתר העמותה למתן מידע על חיסונים:
http://www.hisunim.org.il/vaccinesportfolio/46-vaccinespertussis/200-pertussispregrnancymenta
morsagmon
 
הודעות: 13
הצטרף: 18 ספטמבר 2013, 21:57
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי תבל » 11 יוני 2015, 01:39

יעל טוקצ'ינסקי כתב:כמה תינוקות חולים בשעלת?

ממסמך המלצות ועדת החיסונים של ה-CDC שיצא ב-2008 [כאן, פרק "Infantile Pertussis"] עולה שבארה"ב שיעור התחלואה של תינוקות עד גיל 6 חודשים בשעלת הוא 111 ל-100,000. במונחים ישראליים, מדובר בתחלואה של כ-190 תינוקות מתחת לגיל 6 חודשים בשנה.
ומה לגבי מקרי הפטירה? בארה"ב בתחילת שנות ה-2000, נפטרו בכל שנה משעלת כ-21 תינוקות עד גיל 12 חודשים (מעל 90% מסה"כ הפטירות מהמחלה). בארה"ב יש בשנתון כ-4 מיליון תינוקות ובישראל כ-170,000 בלבד, כך שבמונחים ישראלים מדובר על קצת פחות ממקרה מוות אחד בשנה של תינוק עד גיל שנה כתוצאה משעלת.
כלומר, אם להחיל את הסטטיסטיקה האמריקנית על ישראל (קירוב בהחלט סביר, כיוון שתוכניות החיסונים בשתי המדינות כמעט זהות) הרי חיסון כל הנשים בישראל לשעלת במהלך הריונן – כ-170,000 נשים בשנה - יחסוך במקרה האופטימלי פחות ממקרה מוות אחד בשנה.


זה כנראה נכון ליום כתיבת המאמר.

אם לפני שבועיים נפטרו כמה תינוקות קטנים בירושלים בשעלת, ובביתר עילית הובהלו לטיפול נמרץ עוד כמה, זו מגיפה.
ולמגיפה מתכוננים כמו במגיפה. לוקחים סיכון קטן בשביל למנוע סיכון גדול.
יש עכשיו תחלואה גבוהה מאוד של תינוקות בני שבועות ספורים, לא סתם משרד הבריאות נכנס להיסטריה.
הבנתי שאלו שחלו - האימהות לא חוסנו. אחת מהן - שהזכרתי בתגובה הקודמת לא חיסנה במודע.

ובקשר לשאלתך איך אני נותנת לרופא שיצעק עלי--
אם היית מכירה אותי, היית יודעת שאני נותנת רק לאנשים שדואגים לי לצעוק עלי. כשהגעתי למיון יום אחד והרופא הנ"ל (של קופ"ח, לא פרטי) דאג לי, הורה מה לעשות ושיחרר אותי מהר כשהוא הכונן הבכיר ביולדות, אני יודעת שבאמת אכפת לו מההריון שלי. הוא מלווה אותי כבר הריון שלישי, במסירות ובדאגה. הוא הרופא הראשון שאני מרגישה בטוחה אצלו (ועברתי לצערי לא מעט קודם :( )
והוא אמר לי להתחסן מדאגה אמיתית וכנה. לפני חודש כשביררתי על החיסון לא היו כ"כ היסטריים על זה. המצב החמיר בשבועות האחרונים.
סמל אישי של המשתמש
תבל
 
הודעות: 6092
הצטרף: 29 יוני 2014, 20:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי ארבע אמהות » 11 יוני 2015, 06:18

כמה עוברים מתו (ל"ע ולא על עמי"ש) עד כה בשל מתן החיסון לאמם? היות שהחיסון ניתן בשליש השלישי להריון מדובר על תמותה בשבוע יחסית מתקדם, מה שכרוך כמובן בלידה לכל דבר, ולא בגרידה.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו
סמל אישי של המשתמש
ארבע אמהות
 
הודעות: 14560
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 00:42
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי ררבב » 11 יוני 2015, 11:30

כציבור שומר תורה ומצוות יש לנו דעת תורה, ובמקרה של ספק - נכון לשאול רב ולא להחליט לבד.
ררבב
 
הודעות: 5747
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 11:22
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 11 יוני 2015, 16:21

ררבב כתב:כציבור שומר תורה ומצוות יש לנו דעת תורה, ובמקרה של ספק - נכון לשאול רב ולא להחליט לבד.כידוע, במקרים מסוג זה רבנים מקבלים החלטות על סמך מידע רפואי שמציגים להם. ומדיניות משרד הבריאות ידועה.
על כן יש להביא את מגוון המידע הקיים בנושא לא פשוט זה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי morsagmon » 11 יוני 2015, 20:40

ארבע אמהות כתב:כמה עוברים מתו (ל"ע ולא על עמי"ש) עד כה בשל מתן החיסון לאמם? היות שהחיסון ניתן בשליש השלישי להריון מדובר על תמותה בשבוע יחסית מתקדם, מה שכרוך כמובן בלידה לכל דבר, ולא בגרידה.את המידע הזה לא בטוח שנדע לעולם.
המחקרים הספורים שנעשו בשנים האחרונות כדי לבדוק את בטיחות החיסון הניתן לנשים הרות לא בדקו כלל השפעה על הפלות / לידות נפל.
עם ההכחשה הכוללת והגורפת של הממסד הרפואי את פגיעות החיסונים והפניית העורף לנפגעי החיסונים בארץ, קשה לי לראות מצב שבו מישהו יקשר, או יסכים לבדוק, קשר בין החיסון להפלה. זה פשוט יקרה ויוסבר בתירוץ אחר.
יש כאן מאמר על חיסונים ומוות פתאומי (מוות בעריסה) המסביר היטב נקודה זו:
http://www.hisunim.org.il/vaccinessafet ... uddendeath
morsagmon
 
הודעות: 13
הצטרף: 18 ספטמבר 2013, 21:57
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי תבל » 11 יוני 2015, 21:22

ארבע אמהות כתב:כמה עוברים מתו (ל"ע ולא על עמי"ש) עד כה בשל מתן החיסון לאמם? היות שהחיסון ניתן בשליש השלישי להריון מדובר על תמותה בשבוע יחסית מתקדם, מה שכרוך כמובן בלידה לכל דבר, ולא בגרידה.


את כותבת את זה מידיעה או מהשערה?
אני כתבתי דברים ברורים שקרו בימים האחרונים.
תינוקות שנפטרו!!!
איך אפשר לקחת סיכון ולא לעשות הכל בשביל למנוע את זה?
ברי ושמא - ברי עדיף.
כך אני יודעת
סמל אישי של המשתמש
תבל
 
הודעות: 6092
הצטרף: 29 יוני 2014, 20:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי ארבע אמהות » 11 יוני 2015, 21:59

אני לא יודעת כלום. כתבו כאן שהחיסון עצמו פוגע בעוברים ומביא לתמותה שלהם.
תמותת עוברים בשלב כזה של הריון אמורה להיות מתועדת ומכומתת (כי כאמור מדובר בלידה שקטה שמתבצעת בבית חולים), וגם מושאת מחקר שיבחן את הקשר בין החיסון למוות. זה הכל.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו
סמל אישי של המשתמש
ארבע אמהות
 
הודעות: 14560
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 00:42
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 11 יוני 2015, 23:41

נתקלתי במאמר מעניין:

http://kalkala-amitit.blogspot.co.il/20 ... _6556.html

שימו לב לתגובה ראשונה שלאחר המאמר של המגיב תחת שם בדוי שחרורון.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 16 יוני 2015, 10:58

סטטיסטיקה בנושא אינה קיימת, כפי שאמר האדון שהגיב כאן, אבל ראיתי עליה בפגים בסטטיסטיקה של משרד הבריאות, אם כי אנחנו לא יכולים להגיד מה הסיבה, ויתכן שחלקם מסיבה זו וחלקם מסיבה אחרת, למשל בגלל גיל היולדות שהולך וגדל כל הזמן, או סיבות נוספות.

וגם ראיתי היום שרשור כזה באחד הפורומים הריון ולידה, אני מעתיקה:
פתח/סגור שרשור


היום 06:05

חודש שביעי ב"ה, כל הזמן אני שומעת על הריונות


מתקדמים שלצערי הסתימו עם עובר ללא רוח חיים, מתחילת ההריון יצא לי לשמוע סיפורים כאלה נוראיים ואני ממש חיה בפחד, אני לא יודעת איך להתמודד עם זה, אפילו אתמול הייתי בגן שעשועים עם הילדים שלי שתי נשים דיברו בינהן על מישהי שקרה לה דבר נורא כזה בחודש תשיעי, למה זה מגיע לאוזניים שלי כל הזמן??זה עושה לי רע! אני ממש מפחדת, קשה לי משש, גם ככה מתחילת ההריון הזה אני מרגישה הרגשה לא טובה, לא יודעת להסביר ובנוסף אני שומעת כל הזמן כאלו דברים, מה אפשר לעשות כדי לצאת מהסרטים האלה ולהתחיל להשתחרר?


פרסומתקבלי חודשיים מתנה למנוי 'עולם קטן'!
תגובה | מסר למחברת | שיחה עם המחברת | דווח


היום 06:49

אוף גם אני כמוך. אנונימי


שוב, גם זה לא הוכחה, כמובן. לא יודעת, אם נדע אי-פעם את האמת בנושא.
כל אישה צריכה לחשוב ולהחליט לעצמה ולקבל החלטה קשה, מה היא עצמה עושה בנדון.
אני אישית, אילו הייתי היום בהריון, לא הייתי מסכנת את העובר שלי בחיסון כזה. כמובן, זוהי דעה אישית שלי בלבד.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 30 יולי 2015, 15:03

מאמר טוב על חיסונים:
http://www.emetaheret.org.il/2015/07/25 ... %9b%d7%9d/

ראו גם ציטוטים של רופאים ומדענים שונים למעטה.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי חיננית » 21 ספטמבר 2015, 13:34

אני מבינה את הנזקים שבחיסונים, אבל האם תוכלי להוריד לי את זה לשטח, כלומר,אני רואה סביבי את רוב הילדים המחוסנים, לרוב בריאים ורגילים.. אז במה זה משפיע? אילו מחלות זה מביא? מה הנזק במוחש? תודה.
חיננית
 
הודעות: 3505
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 17:00
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי צופיה » 24 ספטמבר 2015, 10:50

יעל טוקצ'ינסקי כתב:אני אישית, אילו הייתי היום בהריון, לא הייתי מסכנת את העובר שלי בחיסון כזה. כמובן, זוהי דעה אישית שלי בלבד.

למה לא לסמוך על משרד הבריאות? הם מעוניינים בטובת הציבור, לא?
סמל אישי של המשתמש
צופיה
 
הודעות: 2527
הצטרף: 25 יוני 2015, 15:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 24 ספטמבר 2015, 12:25

חיננית כתב:אני מבינה את הנזקים שבחיסונים, אבל האם תוכלי להוריד לי את זה לשטח, כלומר,אני רואה סביבי את רוב הילדים המחוסנים, לרוב בריאים ורגילים.. אז במה זה משפיע? אילו מחלות זה מביא? מה הנזק במוחש? תודה.תעבור על הנושא שוב - יש לך את תשובה ובצורה מאד מפורטת!
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חיסון חדש לנשים הרות - תזהרו

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 24 ספטמבר 2015, 13:00

צופיה כתב:
יעל טוקצ'ינסקי כתב:אני אישית, אילו הייתי היום בהריון, לא הייתי מסכנת את העובר שלי בחיסון כזה. כמובן, זוהי דעה אישית שלי בלבד.

למה לא לסמוך על משרד הבריאות? הם מעוניינים בטובת הציבור, לא?באידיאל - כן.
אבל אנחנו בחיים אמיתיים, בהם שולטים כסף, פוליטיקה וכיו"ב.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 2171
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־4 אורחים