אתרים רפואים מקצועיים ומדעיים

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

אתרים רפואים מקצועיים ומדעיים

הודעה שלא נקראהעל ידי אמאלה200 » 12 יוני 2014, 03:39

שלום לכולם!
מישהו יכול לתת קישור לאתרים רפואיים?
אנחנו סובלים מבעיה רפואית מסוימת ורוצים מידע על ההשלכות, על הטיפולים, תוםעות לוואי וניגוד בין שני טיפולים בשתי נושאים
תודה!
אמאלה200

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: אתרים רפואים מקצועיים ומדעיים

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 12 יוני 2014, 08:42

קודם כל, כל מה שאמרת - זוהי מידע שהרופא המטפל חייב לספק לכם - ובוודאי יספק אם תשאלו.
זאת בהחלט מה שאני ממליצה לעשות.

אם אתם מעוניינים מידע - ישנה סיפרות מקצועית, כמובן, אבל אני לא ממליצה לכם לפנות אליה, כי היא לא תהיה מועילה לכם.
אם אתם מתעקשים - אז יש ספריות לצד כל בית ספר לרפואה ויש את הספריה הלאומית.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי אריה ענק משער האריות » 12 יוני 2014, 09:12

לפעמים אפשר לקבל מידע מהמומחים באתרי האינטרנט יותר מהמידע שיש לרופא המשפחה או רופא הילדים לתת.
והנה דוגמא מהחיים שלי:
הילד הראשון שלי [לא עליכם] כמעט כל בכי היה מסתיים בהכחלה והפסקת נשימה של כמעט דקה שלימה שנראית נצח.
והתהליך תמיד היה חוזר על עצמו שהייתי מתקשר למד"א מזמין אמבולנס ואחר כך מבטל.
בהמלצת הרופא המומחה של הקופה יצאנו לבית חולים לסדרת בדיקות שיצאו ב"ה תקינות וללא שום טיפול שיעזור.
בלית ברירה הביאו לנו מכשיר חשמלי לחבר לו אל הלב כדי שאם יבכה באמצע השינה המכשיר יצפצף ויעיר אותנו ויתן לנו את האפשרות להזעיק עזרה בזמן.
הסתבכנו עם המכשיר בשבתות וימים טובים שהרי בכל פעם שהיה מתנתק היה החיבור שלו מחדש אל החשמל כרוך באיסור תורה.
מפני ה"פיקוח נפש" של הנושא התיר לנו הרב לחלל שבת אם לא נמצא גוי שבת שיעשה זאת. וכמעט בכל שבת היה לנו סיוט לחפש גוי שבת ולהביא אותו [בתשלום כמובן].
למותר לציין שהמכשיר לא עזר כלום למתח שהיינו בו. ותנסו לתאר [לא עליכם] מה הייתם עושים במקומי כשהאשה תרוץ למדריגות בצעקות הצילו ופותחת את כל הדלתות של השכנים ובוכה בסגירת עינים כדי לא לראות את הבן שלה מפרפר למות... [ה' ישמור ויציל].
הרופא הרגיע אותנו שעם הגיל זה עובר ואכן זה עבר לאחר 5 שנים של סיוט.
ואז נולד לנו ילד נוסף שהתחיל גם הוא עם הסיוט הזה.
ותהילה לקל עליון אז נזדמן לי אפשרות של "גלישה באינטרנט" וניצלתי את ההזדמנות לחפש מידע לעזרה.
ותתפלאו לשמוע כמה שזה פשוט.
מצאתי מידע של מחקר בחו"ל [שכנראה עדיין לא הגיע לספרי הרפואה] שהדבר הגורם לזה הוא אנמיה וטיפות ברזל יעזרו.
רצתי לרופא לבקש בדיקות דם לבדוק אנמיה. ונעתר לבקשתי אולם התוצאות הראו שאין כל מחסור בברזל ולא רצה לתת לי טיפות ברזל.
אני לא התייאשתי והחלטתי על דעת עצמי לתת לילד טיפות ברזל ממה שהיה לי בבית שאם לא יעיל לא יזיק קצת עודף ברזל.
וראה זה פלא מאותו שבוע [לאחר שנה של הפסקות נשימה ומהנסיון אצל הילד הקודם היה יכול להמשך עוד 4 שנים] הילד לא הכחיל אפילו פעם אחת.
לאחר 3 חדשים הפסקנו לתת לו טיפות ברזל. ומאז שהפסקנו עבר חצי שנה ושוב בא מקרה של בכי עם הכחלה ושוב חזרנו לתת לו טיפות ונפסק התופעה. וכן הלאה מידי פעם היינו מפסיקים ורואים בחוש איך בגלל ההפסקה לאחר תקופה זה חוזר ואז היינו נותנים לו שוב וזה מפסיק וכך עד גיל 5 שנים.
אז מי שיאמר לי היום שאפשר לקבל מהרופא את כל המידע אני צוחק על זה מאוד.
כי יש היום המון מידע חדש שיכול מאוד לעזור ולא הגיע לאוזני הרופאים!!!!!!!!!
סמל אישי של המשתמש
אריה ענק משער האריות

הודעה שלא נקראהעל ידי כלה » 12 יוני 2014, 10:31

אריה תודה ששיתפת אותנו
בפטנט רשום של המודיע לפני 10 שנים בערך כתבו על התופעה הזו
הילד עושה את זה בכוונה כדי לאלץ את ההורים להתיחס אליו
ובגלל שמתייחסים לזה הוא ממשיך
אם בפעמים הראשונות לא הייתם שמים לב
הוא היה מבין שזה לא משנה לכם וממילא לא היה מנסה שוב
"לעשות רושם"

ילד שרמת הברזל שלו גבוהה פשוט לא מצליח להכחיל
ולתת ברזל טוב לילד שכבר התרגל לבכות בצורה כזו
סמל אישי של המשתמש
כלה

הודעה שלא נקראהעל ידי ארבע אמהות » 12 יוני 2014, 10:53

לפעמים מידע באינטרנט רק מלחיץ, בלי שום סיבה. בדידי הוו העובדות.
" והיה אמונת עתיך חסן ישועת חכמת ודעת יראת ה' היא אוצרו" ישעיהו מג, ו
סמל אישי של המשתמש
ארבע אמהות

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 12 יוני 2014, 21:54

אני שמחה מאד שמידע שמצאת באינטרנט עזר לך, אבל ברוב המקרים ההפך הוא הנכון.

אם לחזור למקרה שלך - הרופא שלך עשה כמיטב יכולתו: הוא דאג לאבחן את הילד ולשלול את כל הסיבות הקשות והסביר לך שלא מדובר במשהו מסוכן על אף שזה נראה נורא מפחיד וזה יחלוף מעצמו. לגבי מידע חדש, ישנה דרך ממחקר עד ליישום. אחרי מחקר ראשוני באים מחקרים נוספים בנושא, שלא תמיד מחזקים את המחקר הראשון, לפעמים הם דוקא שוללים אותו. לפעמים מחקרים שונים בנושא סותרים אחד לשני. ובכל מקרה, לא חושבת שרופא ימליץ לך על דרך ניסיונית שטרם הומלצה ע"י משרד הבריאות ונחשבת לבטוחה. ברוך ה', במקרה שלך הכול הסתיים טוב, אבל לא תמיד זה כך. ראיתי אנשים שהפכו את עצמם או את קרוביהם לשפני ניסויים והתוצאות היו ממש לא משמחות.
ואגב, לקיחת ברזל כשאין מחסור בו גורמת לשקיעת ברזל ברקמות הגוף וזה דבר שלילי ביותר.

ראיתי ילדים כמו הבן שלך שמכחילים בבכי. זה בהחלט קשה לראות ולא פלא שזה מלחיץ את ההורים, במיוחד בפעמים הראשונות שזה קורה.
אם אין סיבה רפואית לכך (מום בלב, בעיות נוירולוגיות, מחסור בויטמין D, מחסור בסידן, מחסור בויטמין B6)ואם זה לא ילד הסטרי, עד כמה שידוע לי מדובר באפנואה ילדים (Breath-holding spells) - מצב של הפסקת נשימה שקורה אצל כ-5% מהילדים בגיל בין 1/2 שנה ל-18 חודשים, לפעמים עד 3 שנים, נדיר - עד 5. עובר עם הגיל. הסיבה היא גירוי יתר של המוח באזור מרכז הנשימה. זה יכול לקרות כתוצאה מכל רגש ואף מניסיון להאכיל כנגד רצונו של התינוק. נשימה נאצרת ותינוק מכחיל. כתוצאה מהיפוקסיה של המוח יתכן איבוד הכרה והתכווצויות ברגליים.
מה שצריך לעשות זה להיות רגועים, ליצור שקט, לדאוג לתנועת האוויר (לנשוף לפני התינוק, לרוץ איתו לחלון, להפעיל לידו מאוורר, לנער אותו, לפזר עליו מים, לתת קלות מכות על הלחיים...)

פעם יצא לי לשמור על תינוקת שהתנהגה בצורה כזאת. קודם לכן היא נבדקה בבית חולים ולא נמצאה אצלה שום בעיה, כך שיצאתי מנקודת ההנחה שמדובר בהתנהגות הסטרית, אף שתינוקת נראתה רגוע ביותר.
כשהיא היתה מתחילה לבכות ולהכחיל הייתי לוקחת אותה על הברכיים, אבל לא נותנת לה יחס אישי. הייתי שומרת עליה בשדה הראיה שלי אבל לא מתעסקת בה אלא בדברים אחרים. לא נתתי לה ברזל ולא שום טיפול אחר (כי הרי לא אובחנו אצלה שום בעיות בריאותיות), כעבור שלושה ימים התופעה חלפה, כאשר ביום ראשון זה קרה כמה פעמים במשך היום והתקפים היו ממושכים, אבל ביום שלישי היה התקף אחד קצר בלבד.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 14 יוני 2014, 22:57

אפרופו מחקרים שטרם הגיעו לרופאים.
יש מחקרים מעניינים לגבי רב-לשוניות, כלומר אנשים שמילדות מדברים בכמה שפות (למשל, יהודים שגרים בארה"ב מדברים מילדותם ביידיש ובאנגלית, אני מכירה משפחה שגרה בשוויץ וילדיהם מדברים בצרפתית, גרמנית ויידיש). כבר מזמן ידוע שרב-לשוניות תורמת רבות ל-IQ, ליכולת ללמוד שפות בהמשך, לכושר הלמידה ועוד.
והנה במחקרים חדשים התברר, שההשפעה החזקה ביותר של רב-לשוניות על המוח זה לא ביצירתיות וגמישות דווקא אלא באיזור שאחראי על לפקד על שאר פעילויות מוחיות (כגון לעשות סינטזה למידע שמגיע מאיזורים שונים במוח לצורך תכנון, להפסיק פעילות באיזור אחד או בשני). הוא חיוני לדו-לשוניות כי האיזור זה אחראי על לעשות סוויץ' בין דברים. במקרה של רב-לשוניות הוא עושה סוויץ בין שפות ועוזר להחליט באיזה מילון להשתמש ברגע נתון. תרגול מתמיד של האיזור הזה במוח בגלל דו-לשוניות משפר את כל הפונקציות שהאיזור הזה אחראי עליהן. למשל -- מולטיטאסקינג (כלומר, ביצוע פעולות רבות בו זמנית, כמו למשל, נהיגה בתנאי הסחת דעת, ביצוע שתי מטלות קוגנטיביות מתחרות, וכד') וגם בכלל דברים שהאיזור תורם להם כמו תכנון, עשיית דברים לאורך זמן או בו-זמנית, לחכות לתורך כדי לדבר ועוד היבטים של שליטה עצמית.
כיוון שהתחלה של אלצהיימר נמצא קשור בירידה בתפקוד באיזור הזה במוח באופן ספציפי, בוצעו מחקרים שמראים באופן די חזק שלרב-לשוניות ישנה השפעה מגינה מפני אלצהימר וסוגים אחרים של ירידה בתפקוד קוגניטיבי (דמציה).
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

הודעה שלא נקראהעל ידי לאה » 16 יוני 2014, 21:07

לא רואה בעיה בחיפוש אחר מידע באינטרנט
כאשר לוקחים הכל בערבון מוגבל (ומתיעצים לפני כן עם הרופא המטפל או עם יועצים רפואיים)
אמאלה200 אם אתם טיפוסים לא לחוצים ומבינים שעל כל מידע ניתן למצוא מידע סותר - תגגלי ותנסי למצוא מידע
(אם יש לך צורך בתרגום מאמר רפואי מאנגלית לעברית חמותי עושה זאת בהתנדבות)

ספציפי לגבי הילדה עם הפסקת נשימה
היתה לי בת כזו עד גיל 5
לא צריך לעשות כלום. גם לא לנשוף לה על הפרצוף או לשפוך מים וכו' (את המים תשפכו על ההורה הלחוץ מבינכם)
רק לחכות שיעבור לה ולהרגע
מעולם לא קרה שתינוק נפטר מכזה אירוע
הגוף של התינוק יודע בדיוק מתי להפסיק
כך שזה אולי לא נעים (המראה הכחול והעיניים המתגלגלות) אבל לא נורא (בד"כ הם נרדמים אח"כ יותר טוב מעיפות כך שיש שקט :) )
" כָּל עֲמַל הָאָדָם לְפִיהוּ, וְגַם הַנֶּפֶשׁ לֹא תִמָּלֵא " (קהלת ו ז)
סמל אישי של המשתמש
לאה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעל טוקצ'ינסקי » 17 יוני 2014, 00:55

לאה כתב:לא רואה בעיה בחיפוש אחר מידע באינטרנט
כאשר לוקחים הכל בערבון מוגבל (ומתיעצים לפני כן עם הרופא המטפל או עם יועצים רפואיים)
אמאלה200 אם אתם טיפוסים לא לחוצים ומבינים שעל כל מידע ניתן למצוא מידע סותר - תגגלי ותנסי למצוא מידע
(אם יש לך צורך בתרגום מאמר רפואי מאנגלית לעברית חמותי עושה זאת בהתנדבות)

ספציפי לגבי הילדה עם הפסקת נשימה
היתה לי בת כזו עד גיל 5
לא צריך לעשות כלום. גם לא לנשוף לה על הפרצוף או לשפוך מים וכו' (את המים תשפכו על ההורה הלחוץ מבינכם)
רק לחכות שיעבור לה ולהרגע
מעולם לא קרה שתינוק נפטר מכזה אירוע
הגוף של התינוק יודע בדיוק מתי להפסיק
כך שזה אולי לא נעים (המראה הכחול והעיניים המתגלגלות) אבל לא נורא (בד"כ הם נרדמים אח"כ יותר טוב מעיפות כך שיש שקט :) )

ראיתי הרבה מאד אנשים שניתן להגדירם קורבנות אינטרנט. כפשוטו.

לגבי הילדה. שיטות שציינתי - זה מה שנוירולוגים ילדים ממליצים למקרים של Breath-holding spells. זה לא אומר שלא ניתן להסתדר בלי. וזה לא אומר שאצל בתך היתה דוקא בעיה הזאת ולא משהו אחר.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
יעל טוקצ'ינסקי

חזור אל ונשמרתם לנפשותיכם

מי מחובר