חובת מחאה לחיזוק הדת

פורום בני תורה. חידושי תורה. פסקי הלכה. הנהגות של חכמי הדורות. מוסר וחסידות.

מנהל: יהודה גרינבויים

חובת מחאה לחיזוק הדת

הודעה שלא נקראהעל ידי דוד העיתונאי » 12 מאי 2017, 14:27

בכל הדורות יהודי ה' נזעקו לעורר ולמחות על כל פירצה בדת, כמו: חילול שבת, ביזוי המת, התערבות בחינוך הטהור, ועוד ועוד. היו בזה 2 סוגי התכנסויות.
1. עצרת תפילה ודרשות, אמירת קינות וסליחות, שופרות וכדו'.
2. הפגנת מחאה מול מקום החילול, לעורר את הנוגעים בדבר ומי שבידו לעשות לתקן את המעוות.
בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה, שבחורי ישיבות ואברכי כוללים משתתפים בהפגנות מסוג חדש. בכלל לא פונים לנוגעים בדבר, אלא כדי ליצור הד ציבורי, תעמולה ופירסום למען מטרה של חיזוק ושמירת הדת. או שהמטרה היא בעיקר כדי להתיש את המשטרה בריבוי ההפגנות והעצורים. והאמצעי בו בחרו לעשות זאת, הוא ב"חסימת כבישים" שאנשים שאין להם דבר עם הנושא מתעכבים בפקקים בדרכים זמן רב, ומשתמשים בהם ככלי ליצירת הד ציבורי.
(לדעת הרבה גדולי תורה המטרה חשובה מאוד, אך אני מתייחס רק לאמצעי ולא למטרה, ואין בכוונתי לגלוש לנושא שיש בו דעות שונות).
ביררתי את הדבר עד כמה שידי מגעת, ולא מצאתי אפילו פעם אחת שרבותיהם הורו להם לנקוט בצעד זה של חסימת כבישים, וגם בהפגנות אלו הרבנים לא משתתפים. וכשהייתה עצרת אחת בהשתתפות הרבנים לאחרונה הייתה אזהרה שלא לנהוג בשום מעשי אלימות. ולכן ניתן להניח שעסקנים שמארגנים הפגנות אלו של חסימת כבישים והתקוטטות והתגרות עם המשטרה עושים זאת על דעת עצמם.
ואני שואל: מה ההיתר לגזול זמן וכסף מכ"כ הרבה יהודים ?! האם זה לא חילול ה' ?!
איך לוקחים תרבות שמקורה אצל הגויים והחילונים, שלמען קידום מטרותיהם מוכנים לא בוחלים בשום אמצעי, כדי לחזק מטרה קדושה?! - עכ"פ לדעת רבותיהם.

מישהו טען לי, שמכך שהם מפרסמים כללים ברורים איך להפגין ולא לעבור על החוק, פירסום זה וודאי עומד למראה עיני רבותיהם. אם זה נכון אז יש כאן לכהפ"ח הסכמה שבשתיקה. וצריך בירור אם כך הם פני הדברים, וא"כ מדוע אינם מוחים בהם.
דוד העיתונאי

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובת מחאה לחיזוק הדת

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 12 מאי 2017, 14:32

אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי דוד העיתונאי » 12 מאי 2017, 14:41

אני חסום בנטפרי ואין לי גישה לכל הקישורים ששלחת
דוד העיתונאי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 12 מאי 2017, 17:00

דוד העיתונאי כתב:אני חסום בנטפרי ואין לי גישה לכל הקישורים ששלחת

זה קישורים לאשכולים ב'חרדים לדעת' שעוסקים בנושאים האלה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי פעם חשבתי » 11 יולי 2017, 22:28

אפילו לדבריהם לשיטתם זה לא מחאה בעוברי עבירה, אלא "הפגנה" ללמד לקח את המדינה / הציבור. ולפרסם את דעתם ולכופה. כמו "הפגנת הנכים" וכיוצ"ב.
איני רואה כאן מקום לדיון תורני.
חברים יקרים, פרשתי מניהול הפורום,
עזרו למנהלים שיחיו לשמור על אופי הפורום מכל משמר!
אנא בטובכם, לרענן מדי פעם את קריאת כללי הפורום - ולהתבטא בויכוחים בכבוד ובהוגנות...

viewtopic.php?f=1&t=2305
סמל אישי של המשתמש
פעם חשבתי

הודעה שלא נקראהעל ידי המורה » 13 יולי 2017, 21:02

פעם חשבתי!
שלום וברכה!
כבר שנים שאני לא רואה אותך ולא שומע ממך...
עכשיו יצאתי למסע חיפוש ומצאתי אותך פה...
מה שלומך?
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.
סמל אישי של המשתמש
המורה

הודעה שלא נקראהעל ידי דור קודם » 13 יולי 2017, 21:29

דוד העיתונאי כתב:בכל הדורות יהודי ה' נזעקו לעורר ולמחות על כל פירצה בדת, כמו: חילול שבת, ביזוי המת, התערבות בחינוך הטהור, ועוד ועוד. היו בזה 2 סוגי התכנסויות.
1. עצרת תפילה ודרשות, אמירת קינות וסליחות, שופרות וכדו'.
2. הפגנת מחאה מול מקום החילול, לעורר את הנוגעים בדבר ומי שבידו לעשות לתקן את המעוות.
בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה, שבחורי ישיבות ואברכי כוללים משתתפים בהפגנות מסוג חדש. בכלל לא פונים לנוגעים בדבר, אלא כדי ליצור הד ציבורי, תעמולה ופירסום למען מטרה של חיזוק ושמירת הדת. או שהמטרה היא בעיקר כדי להתיש את המשטרה בריבוי ההפגנות והעצורים. והאמצעי בו בחרו לעשות זאת, הוא ב"חסימת כבישים" שאנשים שאין להם דבר עם הנושא מתעכבים בפקקים בדרכים זמן רב, ומשתמשים בהם ככלי ליצירת הד ציבורי.
(לדעת הרבה גדולי תורה המטרה חשובה מאוד, אך אני מתייחס רק לאמצעי ולא למטרה, ואין בכוונתי לגלוש לנושא שיש בו דעות שונות).
ביררתי את הדבר עד כמה שידי מגעת, ולא מצאתי אפילו פעם אחת שרבותיהם הורו להם לנקוט בצעד זה של חסימת כבישים, וגם בהפגנות אלו הרבנים לא משתתפים. וכשהייתה עצרת אחת בהשתתפות הרבנים לאחרונה הייתה אזהרה שלא לנהוג בשום מעשי אלימות. ולכן ניתן להניח שעסקנים שמארגנים הפגנות אלו של חסימת כבישים והתקוטטות והתגרות עם המשטרה עושים זאת על דעת עצמם.
ואני שואל: מה ההיתר לגזול זמן וכסף מכ"כ הרבה יהודים ?! האם זה לא חילול ה' ?!
איך לוקחים תרבות שמקורה אצל הגויים והחילונים, שלמען קידום מטרותיהם מוכנים לא בוחלים בשום אמצעי, כדי לחזק מטרה קדושה?! - עכ"פ לדעת רבותיהם.

מישהו טען לי, שמכך שהם מפרסמים כללים ברורים איך להפגין ולא לעבור על החוק, פירסום זה וודאי עומד למראה עיני רבותיהם. אם זה נכון אז יש כאן לכהפ"ח הסכמה שבשתיקה. וצריך בירור אם כך הם פני הדברים, וא"כ מדוע אינם מוחים בהם.

יכול להיות שיש צדק בדבריך ???
אבל שאלתך גם מופנית לגבי כל החסימות למיניהם כשאגד למשל לא שולחת אוטובוסים וכדומ' ואנשים חוסמים את הכביש או כשהמתנחלים מתנהגים בשעת פינוים מביתם לא נראה לי שאתה כואב את החילול השם שהם גורמים והסיבה לכך שאתה מבין את כאבם.
והכלל הוא כשכואב צועקים והשאלה רק מה כואב
סמל אישי של המשתמש
דור קודם

חזור אל תורה ודעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־7 אורחים