להחליף לחליפה ארוכה

פורום בני תורה. חידושי תורה. פסקי הלכה. הנהגות של חכמי הדורות. מוסר וחסידות.

להחליף לחליפה ארוכה

הודעה שלא נקראהעל ידי Chaimziesl » 25 אפריל 2018, 16:32

שלום. כליטאי אני נוהג ללבוש חליפה קצרה, אך לאחרונה התחלתי לשקול לעבור לחליפה ארוכה. זאת לאחר מחשבה מחודשת בנושא. שהרי ידוע שהחזו"א וגדולי ישראל קדומים יותר התנגדו לכך שיהודים יראי ה' שינו את לבושם הנהוג מדורי דורות שהיה בגד עליון ארוך, לבגד עליון קצר. ואין זה רק עניין של לא שינו את לבושם, ולא להידמות לגויים, שהרי כיום אף בגד עליון קצר אינו נהוג כ"כ בין הגויים. אלא יש פה עניין אמיתי של צניעות. כידוע, צניעות אינה 'שייכת' לנשים בלבד, ורבותינו בכל הדורות הקפידו על כך מאוד. ובגד שצורת איברי הגוף נראית דרכו אינו צנוע. ויותר מכך, בדורות הקודמים אפילו אצל הגויים היה ברור שלא יוצאים לרחוב ללא בגד עליון, ובגד עליון ארוך! )אצל הרוסים, בין היתר (. אך כל זה השתנה עם ה'אופנה' והתפחתות הדורות, עד שהיום אפילו בגד עליון קצר נחשב למיותר... )שלא לדבר על בגדים בכלל.. ( לכן יש בדעתי להחליף את לבושי הקצר לחליפה ארוכה. כמובן איני גורס שזו הדרך הנכונה לכולם, ורבים וטובים ממני חושבים אחרת. אך זו הרגשתי האישית. ומבחינת המראה אינני חושב שצריך להיות פה קושי, זהו מראה מכובד ואפילו מרשים, וכך נראה יהודי אמיתי בלי להתבייש. ובמקרה שלי זה גם ישתלב טוב עם זקני הארוך. גם לאשתי אין התנגדות. אשמח לשמוע את דעתכם בעניין ואם מישהו מכם עשה גם כן את השינוי הזה אשמח עוד יותר לשמוע מניסיונו. תודה
Chaimziesl

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: להחליף לחליפה ארוכה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 אפריל 2018, 17:57

אכן שמעתי כדבריך מרב פלוני ויש בזה ממש ויש בזה אמת והלואי וכולנו נזכה לכך. אני חושב שאם אתה יכול וזה לא קשה לך אין בכלל שאלה.

[אני אישית סובל מאוד מחום כך שגם אצלי אין כ"כ שאלה...]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

Re: להחליף לחליפה ארוכה

הודעה שלא נקראהעל ידי כרם » 01 מאי 2018, 17:06

כל דבריך נכונים ונכוחים.
אבל כבר כתב הרב וולבה זצ"ל במאמרו המפורסם תחת הכותרת "פרומקייט", כי לפעמים אדם מספק את היצר הטוב שלו בדבר חיצוני, כמו גידול פאות ארוכות, או גם ללבוש חליפה ארוכה, ובזה הוא משקיט את מצפונו שהוא אכן ירא-שמים מרבים, והנגרר מזה כי הוא מזניח דברים חשובים יותר.
זאת אומרת, גם אם כל הטענות נכונות, צריך להביא בחשבון גם את הסיכון, ולהתייעץ על כך עם חכם שמכיר אותך - ולא עם חברי הפורום הנכבדים.
כֶּרֶם אָדָם חֲסַר לֵב (משלי כד ל)
כרם

חזור אל תורה ודעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־6 אורחים