חקירות ראש הממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

חקירות ראש הממשלה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 22:17

הנושא לא דועך,אז פתחתי אשכול לעידכונים!

238600.jpg
238600.jpg (12.44 KiB) נצפה 19765 פעמים
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חקירות ראש הממשלה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 22:23

תמלילי השיחות של נתניהו - מוזס

נתניהו: "להוריד את רף העוינות אליי". מוזס: "עזוב, צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה". חשיפת תמלילי השיחות
גילויים חדשים ודרמטיים בפרשת נתניהו-מוזס: ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות" "סוחרים" בעיתונאים. מוזס מציע להעסיק ימניים, נתניהו דורש שהראשון ישתיק עיתונאים בכירים. קראו את תמלילי השיחות

עוד לפני שהתבררו הפרטים - אמרו גורמי אכיפת החוק שתיק 2000 יגרום ל"רעידת אדמה". הערב (שבת), פורסמו ב"חדשות סוף השבוע" תמלילים חדשים ודרמטיים של השיחות שהתקיימו בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס, בהם הם נשמעים "סוחרים" בעיתונאים, מבקשים להשתיק חלק מהם ומשוחחים על המשא ומתן שקיימו השניים על הקו של העיתון.

להלן תמלילי השיחות שפורסמו הערב ב"חדשות סוף השבוע"

מוזס: "תן לי ימני (עיתונאי בעל דעות ימניות), אני אומר לך את זה כבר הרבה זמן".
נתניהו: "אני לא יכול להמציא. חגי סגל, שלדון לקח אותו להיות עורך 'מקור ראשון'".
.מוזס: "זה מקצוע לנווט תקשורת"
נתניהו: "אני מדבר עם רב אמן, בתור רב אמן".
מוזס: "אתה..."
נתניהו: "אתה רב אמן כזה"
מוזס: "תביא מישהו שיכתוב מחר בבוקר מאמרים, נו תביא. כבר מחר בבוקר, בלי קשר לכלום, לפני החוק, לפני הכול. מנסה להראות לך רצון טוב. תביא".
נתניהו: "קח את הבחור הזה. הכדורגלן הזה, אבי רצון".
-(נוני מוזס מביע אי הסכמה)-
נתניהו: "מה אכפת לך?"
מוזס: "עזוב את זה, אני צריך לשמור עליך מפניך. צריך מישהו שיכול לכתוב באמצע השבוע מאמרים. תן לו (לארי הרו) 2-3 שמות ואנחנו נפנה אליהם, אבל צריך לבדוק איתם שלא התבטאו פומבית בנושא החוק".
נתניהו: "כל יום, איך קוראים לבחורה הזו?"
מוזס: "סימה (העיתונאית סימה קדמון)?"
נתניהו: "כל יום, יש לי אחד שהורג אותי, איך קוראים לו? אברמוביץ'".
מוןזס: "דיברנו שנתיים ואמרנו שאם מסתדרים, אתה צריך למצוא דרך וזה לא מסובך. נחום".
נתניהו: "מה עם אמנון?"
מוזס: "אני אפילו לא רוצה להתחיל להתווכח איתך אם הוא עובד אצלי. זה עובד אצלי? אלה אפשר להגיד להם מה לעשות? לאמנון אפשר להגיד מה לעשות? בחייך, הוא רוצה שברק יחזור, זה מה שהוא רוצה".
נתניהו: "בסדר, שאמנון יהיה מאוזן".
מוזס: "לא, לא. אני יכול לקחת על האנשים שלנו. סימה ונחום, אלה? זו העבודה שלך. אמרתי לך".
מוזס: "תהיה פה רעידת אדמה (שינוי קו המערכת של ידיעות אחרונות). זה יהיה משהו שצריך להיות חכמים איך עושים את זה".
נתניהו: "אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה, להוריד את רף העוינות אליי מ-9.5 ל-7.5".
מוזס: "זה ברור לי. עזוב, צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה"
נתניהו: "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג".
מוזס: "אמרתי לך, לשמחתך אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה - אז לבריאות, תהיה. מה השורה התחתונה? איך אפשר לעשות את זה?".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 22:35

הערב נחשפו ציטוטים נוספים מתוך הקלטת הפגישות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס.

בחדשות 2 דווח כי השניים דיברו בין השאר על עיתונאים ימניים ושמאלנים. ראש הממשלה אמר למוזס כי הוא ממליץ שייקח את אבי רצון (שדרן הספורט הימני) ושוחחו על עיתונאים נוספים כמו עמית סגל, אמנון אברמוביץ', ברנע ועוד.

נתניהו אמר למוזס כי הוא מצפה "להוריד את רף העוינות אליי מ-9.5 ל-7.5". מוזס אמר בין השאר ש"צריך לדאוג שתהיה ראש הממשלה".

השיחות בין השניים אולי עדיין לא מציגים צד פלילי, אך אין ספק כי מבחינה ציבורית ההתנהלות בין השניים נראית רעה מאוד.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 22:42

ח''כ יחימוביץ': ''לא רואה איך אפשר לא להגיש כתב אישום נגד נתניהו בפרשת המתנות''

חקירתו של ראש הממשלה נמצאת בעיצומה, והערב (שבת) תקפה אותו ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) שאמרה כי היא מאמינה שנגד נתניהו יוגש כתב אישום.

"אין ספק שהמערכת הפוליטית עוברת טלטלה מאוד עזה, החקירות נגד נתניהו הן משמעותיות וחמורות מאוד, אלה עבירות שוות כסף", אמרה יחימוביץ' בראיון ב"המטה המרכזי". "אני לא רואה איך אפשר לא להגיש כתב אישום נגדו, הפרשה שלו עם מוזס יותר מורכבת להוכחה ונדרשת עוד חקירה, אך ב'פרשת המתנות' מדברים על מתן שווה כסף לראש ממשלה מכהן בידי בעל הון. כל מי שחושב שהסיפור הזה ייגמר ב'לא היה כלום כי אין כלום' שוגה שגיאה קשה".
עוד הוסיפה כי יחימוביץ' כי ראש הממשלה "מנסה לצייר מראית עין של קטטה, זו לא קטטה אלא שחיתות. לא יכול להיות שראש ממשלה מכהן במדינת ישראל, שנבחר בידי הציבור ומקבל ממנו את שכרו, יהיה מתוחזק ברמות כל כך גבוהות על ידי בעל הון". עוד אמרה יחימוביץ' כי אם לא יוגש כתב אישום נגד נתניהו, הציבור הישראלי יצטרך להסתכל "בעין מאוד בוחנת על מוסדות השלטון".

"יש לנו ראש ממשלה שחודר לכל כלי תקשורת קיים ומנסה להשתלט עליו, זה דבר בלתי סביר, כשבמקביל יש גם מעשי שחיתות", הוסיפה יחימוביץ'. "בעיניי 'פרשת הצוללות' חמורה מאוד בפני עצמה, אפילו יותר משתי הפרשות האחרונות".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 22:45

בכירים בקואליציה על פרשות נתניהו: ''נתערב רק כשיוגש כתב אישום''

פרשות נתניהו: בכירים בקואליציה אומרים כי יקראו לראש הממשלה להתפטר "רק לאחר שיוגש נגדו כתב אישום". לדבריהם, הפרשות האחרונות הן "בדרגה 10 בסולם ריכטר מבחינה ציבורית". גורמים בסביבת נתניהו: "אלה לא בכירים בקואליציה, אלא אולי פוליטיקאי אחד ממורמר"
עמית סגל | חדשות 2 | פורסם 14/01/17 21:26
על רקע חשיפת חדשות 2 של תמלילי שיחות נתניהו-מוזס ו"פרשת המתנות" של נתניהו, בסביבתו של היועץ המשפטי לממשלה מתעקשים שלמרות החומרה ושל הדברים במישור הציבורי, ספק אם הפרשה תהפוך לכתב אישום נגד נתניהו. בינתיים התגלעה אמנם מחלוקת בצמרת הפרקליטות, אך בקואליציה, עד כה, שמרו על שתיקה. הערב (שבת) אומרים בכירים בקואליציה כי לא יתערבו בנעשה עד להגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה.

"זה (הפרשות - ע.ס) דרגה 10 בסולם ריכטר מבחינה ציבורית", אמרו הגורמים הבכירים. הם הוסיפו כי התערבות אקטיבית מכיוונם תגיע "לא לפני המלצה לכתב אישום בפרשה 1000 או 2000". אז, לדבריהם, תבוא הקריאה לנתניהו להתפטר.

בסביבתו של נתניהו דוחים את הדברים ואומרים: "אלה לא בכירים בקואליציה, אלא אולי פוליטיקאי אחד ממורמר".

הערב פורסמו ב"חדשות סוף השבוע" תמלילים חדשים ודרמטיים של השיחות שהתקיימו בין ראש הממשלה נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" ארנון (נוני) מוזס, בהם הם נשמעים "סוחרים" בעיתונאים, מבקשים להשתיק חלק מהם ומשוחחים על המשא ומתן שקיימו השניים על הקו של העיתון.

להלן תמלילי השיחות שפורסמו הערב ב"חדשות סוף השבוע":

מוזס: "תן לי ימני (עיתונאי בעל דעות ימניות), אני אומר לך את זה כבר הרבה זמן".
נתניהו: "אני לא יכול להמציא. חגי סגל, שלדון לקח אותו להיות עורך 'מקור ראשון'".
מוזס: "זה מקצוע לנווט תקשורת".
נתניהו: "אני מדבר עם רב אמן, בתור רב אמן".
מוזס: "אתה..."
נתניהו: "אתה רב אמן כזה"
מוזס: "תביא מישהו שיכתוב מחר בבוקר מאמרים, נו תביא. כבר מחר בבוקר, בלי קשר לכלום, לפני החוק, לפני הכול. מנסה להראות לך רצון טוב. תביא".
נתניהו: "קח את הבחור הזה. הכדורגלן הזה, אבי רצון".
-(נוני מוזס מביע אי הסכמה)

נתניהו: "מה אכפת לך?"
מוזס: "עזוב את זה, אני צריך לשמור עליך מפניך. צריך מישהו שיכול לכתוב באמצע השבוע מאמרים. תן לו (לארי הרו) 2-3 שמות ואנחנו נפנה אליהם, אבל צריך לבדוק איתם שלא התבטאו פומבית בנושא החוק".
נתניהו: "כל יום, איך קוראים לבחורה הזו?"
מוזס: "סימה (העיתונאית סימה קדמון)?"
נתניהו: "כל יום, יש לי אחד שהורג אותי, איך קוראים לו? אברמוביץ'".
מוזס: "דיברנו שנתיים ואמרנו שאם מסתדרים, אתה צריך למצוא דרך וזה לא מסובך. נחום".
נתניהו: "מה עם אמנון?"
מוזס: "אני אפילו לא רוצה להתחיל להתווכח איתך אם הוא עובד אצלי. זה עובד אצלי? אלה אפשר להגיד להם מה לעשות? לאמנון אפשר להגיד מה לעשות? בחייך, הוא רוצה שברק יחזור, זה מה שהוא רוצה".
נתניהו: "בסדר, שאמנון יהיה מאוזן".
מוזס: "לא, לא. אני יכול לקחת על האנשים שלנו. סימה ונחום, אלה? זו העבודה שלך. אמרתי לך".
מוזס: "תהיה פה רעידת אדמה (שינוי קו המערכת של ידיעות אחרונות). זה יהיה משהו שצריך להיות חכמים איך עושים את זה".
נתניהו: "אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה, להוריד את רף העוינות אליי מ-9.5 ל-7.5".
מוזס: "זה ברור לי. עזוב, צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה"
נתניהו: "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג".
מוזס: "אמרתי לך, לשמחתך אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה - אז לבריאות, תהיה".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 22:55

ח''כ אראל מרגלית: אם לא יוגשו כתבי אישום - תהיה כאן התקוממות אזרחית
C2J9edSXAAAdElV.jpg

ח"כ סמוטריץ בתגובה:

לשמאל מותר הכל.
דמוקרטיה זה טוב רק כאשר זה משרת אותו. אחרת אין שום בעיה לקרא למרד אלים
.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 23:02

[ תמונה ]
זהבה גלאון בהפגנה נגד רה"מ: "נתניהו מתנהג כמו אל קפונה"
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 14 ינואר 2017, 23:33

מקבץ מעדכוני נייעס מייל - פוליטי:

'וואלה': מו"ל 'ידיעות' נוני מוזס צפוי להיחקר מחר בפעם השלישית במשרדי להב 433.

'ערוץ 10': בכירים במשטרה: "על אף שהחקירה נמשכת - הכיוון כרגע היא המלצה מיידית על הגשת כתב אישום נגד רה"מ נתניהו".

גיא פלג חושף ב'ערוץ 2' גילויים חדשים ודרמטיים מפרשת נתניהו ומוזס - בהקלטה הציע נתניהו למוזס למכור את העיתון ותיווך לו אנשי עסקים שיקנו את 'ידיעות' או ייכנסו כשותפים.

אחרי ימים של שתיקה - אישי ציבור מגיבים לגילויים החדשים בפרשת נתניהו ומוזס. ח"כ עופר שלח: "היועמ"ש חייב לפרסם את ההקלטות. זו פרשה חמורה ביותר". אבי גבאי: "זה הפרשה החמורה ביותר של רה"מ שסיים את דרכו".

'וואלה': יאיר נתניהו ושלדון אדלסון ימסרו עדות השבוע במשטרה. כבר תיאמו תאריך. רשת ב': חקירת נוני מוזס תתקיים מחר. חקירת יאיר נתניהו ביום שלישי. חקירת רה"מ נתניהו ביום רביעי.

דפנה ליאל ב'ערוץ 2': אחד התרחישים שהתבשל בסופ"ש בעקבות מצבו של נתניהו - איחוד של מפלגות הימין, על מנת לנצח את יאיר לפיד בבחירות הקרובות. המפלגות שנמצאות במו"מ: 'ישראל ביתנו', 'הליכוד' ו'הבית היהודי'.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 15 ינואר 2017, 00:05

‏רשת ב': חקירת נוני מוזס מחר. חקירת יאיר נתניהו בשלישי. חקירת רה"מ בנימין נתניהו ברביעי.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 15 ינואר 2017, 00:39

בכירים בליכוד: על רקע החקירות נגדו, נתניהו ייזום בחירות
על פי תרחיש תיאורטי שצופים גורמים ממפלגת השלטון, ראש הממשלה ייזום בחירות מוקדמות על מנת להשיב לעצמו את תמיכת הציבור ולהביא לאיבוד הלגיטימציה של הגשת כתב אישום נגדו

אריאל כהנא | 14/1/2017 22:25

גורמים במערכת הפוליטית סבורים כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ייזום בחירות מוקדמות על רקע החקירות המתנהלות נגדו בתיק 1000 ובתיק 2000. עם זאת, אותם גורמים, בכללם אנשי ליכוד בכירים, צופים כי המהלך לא יקרה אם נתניהו יחוש שהוא עשוי לאבד את הלגיטימציה להמשך שלטונו.

על פי גורמים במערכת הפוליטית, בכוונתו ליזום בחירות מוקדמות על רקע החקירות המתנהלות נגדו בתיק 1000 ובתיק 2000.

את דבריהם הם הסבירו בכך שההיסטוריה הפוליטית של נתניהו מראה שהוא אוהב להפתיע וציינו את הפריימריז לראשות הליכוד שהוא קיים שנים לפני הבחירות, ואת צירוף מפלגת 'קדימה' לממשלה בקיץ 2012.

לדעת אותם מקורות פוליטיים, נתניהו ייזום בחירות מוקדמות כדי לקבל לגיטימציה מחודשת מהעם שישוב לתמוך בו על אף החקירות. בדרך זו הוא ישמוט ממערכת אכיפת החוק את הלגיטימציה להגיש נגדו כתב אישום. יודגש עם זאת כי מדובר בתרחיש תיאורטי בלבד שבשלב זה לא קיבל כל תימוכין מסביבת נתניהו.

בסביבת נתניהו טוענים כי היה לו מותר לקבל את התשורות היקרות ממילצ'ן, שכן הם היו חבריו טרם מינויו לתפקיד ראש הממשלה.

בתוך כך, בכירים בסביבת נתניהו מזכירים כי חוק יסוד הממשלה קובע שכל עוד הכנסת לא הדיחה ראש הממשלה שהורשע בפלילים, הוא יכול להמשיך בתפקידו עד להגעה לפסק דין בתום כל תהליכי הערעור.

עוד מציינים אותם בכירים כי לנתניהו מותר היה לקבל את התשורות היקרות מארנון מילצ'ןומאנשי העסקים האחרים, שבגינן הוא נחקר במסגרת תיק 10000, שכן הם היו חבריו טרם מינויו לתפקיד ראש הממשלה. לטענת אותם מקורבים, אם ניתן להוכיח שהחברות החלה טרם מינוי אותו איש ציבור לתפקידו, אין בקבלת המתנות משום עבירה פלילית.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 15 ינואר 2017, 15:32

נתניהו: ''יש קמפיין של הדלפות שנועד להטעות את הציבור''

ראש הממשלה בשרינו: מטבע הדברים, אני לא יכול להיכנס לגופם של דברים. מה שאני יכול לומר לכם זה שיש קמפיין של הדלפות מגמתיות שנועדו להטעות את הציבור ולעוות את התמונה האמיתית כאילו היו כאן עבירות שלא היו והדברים הללו יתבררו בהמשך. לכן כמו שאמרתי ואתם כבר יודעים: לא יהיה כלום כי אין כלום. ראיתי את תהלוכות השמאל במוצש. אני חוזר ואומר לחברינו באופוזיציה - אל תמהרו עם החגיגות. אנחנו נהיה פה ונמשיך להוביל את המדינה עוד שנים רבות.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 15 ינואר 2017, 18:21

חקירת נתניהו-מוזס: ראש הממשלה והמו''ל נפגשו לפחות 12 פעמים

שני המפגשים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ומו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, שהוקלטו ותוכנם פורסם בימים האחרונים בכלי התקשורת, היו חלק מסדרת מפגשים שנמשכה כמה שנים, וכללה לפחות 12 פגישות בשש עיניים. המפגשים שהקלטותיהם נמצאו במחשבו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר בלשכת ראש הממשלה, הם האחרונים בשורת המגעים בין השניים, כמה חודשים לפני מערכת הבחירות האחרונה שהסתיימה בחודש מרץ 2015. היום (ראשון) נחקר מוזס פעם נוספת.
חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) מנסים כעת להבין מה אירע בלפחות עשר הפגישות הנוספות בין ראש הממשלה למו"ל העיתון, שככל הידוע לא נמצאות הקלטות שלהם. "מבחינתנו, חשוב לדעת מה המהלכים שעשה ראש הממשלה בנושא החקיקה וברמה השלטונית אל מול השיחות עם נוני מוזס", הסביר גורם במערכת אכיפת החוק.

חקירת ראש הממשלה בפרשה 2000, על פי מידע שהגיע לידי וואלה! NEWS, נכנסה לשלב הנוכחי בעקבות תרגיל שביצעו חוקרי המשטרה לראש הסגל הרו עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון ב-14 ביולי האחרון, כששב מביקור בארצות הברית. בידי החוקרים הייתה הקלטה של אחת מהשיחות, אולם כדי שניתן יהיה להשתמש בה בחקירה ולהציגה למוזס ולנתניהו, היה צורך שהצד השלישי שהיה שותף לפגישה, כלומר הרו, יאשר כי היה נוכח בה, כי הוא מזהה את קולו בשיחה וכי ההקלטה הייתה אצלו במשמורת.

הרו נלקח מנתב"ג הישר לחקירה במשרדי להב 433, והחוקרים הציעו לו לסייע בחקירת ראש הממשלה ולמסור לפחות עוד הקלטה אחת. אם יסרב, הסבירו לו החוקרים, הוא יעוכב ויעביר את הלילה בתא המעצר. ראש הסגל לשעבר, שנחקר באזהרה בחשד לעבירות מרמה, מסר את המידע במסגרת החקירה. זאת, מבלי שביקש או קיבל הקלות מחוקריו ביאח"ה או בפרקליטות.

גורם במערכת אכיפת החוק המעורה בפרטי החקירה הסביר כי החוקרים ממתינים בשלב זה לחקירתו השלישית של נתניהו עד לסיום תקופת האבל שבה מצוי השר זאב אלקין, שהיה יו"ר הקואליציה בכהונתו הקודמת של ראש הממשלה.

הגורם הסביר כי טרם בוצעה פניה לחיקור דין של בעלי "ישראל היום" ומקורבו של נתניהו, שלדון אדלסון, והביע ספק אם מהלך כזה ייעשה בעתיד. בנוסף לכך, הוא ציין כי החוקרים טרם מיקדו פעילות בהצגת שאלות לאנשי "ישראל היום".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 15 ינואר 2017, 18:54

שרה נתניהו הגישה תלונה על הדלפות מגמתיות

רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגישה ליועץ המשפטי לממשלה ולמחלקה לחקירות שוטרים תלונה על הדלפות מגמתיות. פרקליטה של נתניהו טוען כי לאחר שמסרה עדות במשטרה, הודלפו פרטים כוזבים על קניית משקאות אלכוהוליים, ועל מה שמכונה "כרטסת מילצ'ן", שבה תועדה, לכאורה, העברת המשקאות למשפחת נתניהו.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 16 ינואר 2017, 03:27

פוסט ביקורתי חדש של נתניהו נגד פרסומי התקשורת על החקירה נגדו

פוסט שפורסם בדף הפייסבוק של ראש הממשלה:
בימים האחרונים מתנהל מסע תקשורתי מתוזמר, חסר תקדים בהיקפו, כדי להפיל את ממשלת הליכוד בראשותי. מסע תעמולה זה נועד להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמים אחרים בפרקליטות כדי שיגישו כתב אישום נגדי.

השיטה היא פשוטה: יום יום וערב וערב מפיצים תמלילים מסוננים שנבחרים בקפידה ושקרים מכוונים בשני הנושאים שעומדים על הפרק.

כמובן שכל עוד החקירה נמשכת, אין לי אפשרות להגן על עצמי. אינני יכול לספר לציבור את הסיפור האמיתי שעומד מאחורי הדברים, שמבהיר שלא הייתה פה שום עבירה.

כיוון שאני מנוע מלהיכנס לפרטי החקירה, אני יכול לומר רק את הדברים שהם גלויים וידועים לכל:

כולם יודעים שהתנגדתי התנגדות נחרצת לחוק "ישראל היום", שאחרים רקחו ויזמו עוד הרבה לפני הבחירות של 2013.

במשך חודשים ארוכים מנעתי את הבאתו של החוק להצבעה טרומית.

משהגיעה ההצבעה, הצבעתי נגד החוק יחד עם קומץ חברי כנסת שכלל את רוב חבריי בליכוד.

גם ידוע שלאחר שהחוק עבר ברוב גדול, פירקתי את הממשלה והלכתי לבחירות לכנסת, בין השאר בגלל החתרנות מתוך הממשלה להעביר את החוק.

כולם גם יודעים שעם הקמת הממשלה החדשה לאחר הבחירות, הכנסתי סעיף מפורש בהסכמים הקואליציונים כדי למנוע הישנות חקיקה כזאת.

בגלל כל זה - לא קרה כלום. "ישראל היום" נשאר על כנו, משגשג ופורח. ואילו התקשורת הרעה שקיבלתי ב"ידיעות אחרונות" ו-Ynet לא פסקה ולו לרגע.

לכן כל הטענות הללו שאני פעלתי לקידום חוק "ישראל היום" הן טענות שווא. כך גם לגבי הנושא השני, כפי שיתברר במהלך הזמן.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 16 ינואר 2017, 03:28

בנט מתייצב לצידו של נתניהו

יו"ר הבית היהודי מתייצב לצידו של ראש הממשלה ומבהיר כי לא מפילים ראש ממשלה בגלל סיגרים. גורם בש"ס: "מריח לא טוב, אנחנו נערכים לבחירות"
חדשות סרוגים
סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, התייחסה לפני זמן קצר (ראשון) לפרשה שהתפוצצה סביב ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומו"ל 'ידיעות אחרונות', ארנון מוזס, ואמרה כי קשה לה להאמין שמדובר במעשה פלילי, שכן אם הוא היה כזה נתניהו לא היה דואג להקליט אותו.
"הציטוטים שמוצגים אינם משקפים את התמונה המלאה. צריך לתת לרעש הסביבתי לא להפריע לחקירה", אמרה חוטובלי בראיון לגל"צ.

חוטובלי הוסיפה כי "ההקלטות בוצעו במשרד ראש הממשלה, בסופו של דבר אדם שעושה מעשה פלילי לא מקליט את עצמו תוך כדי", היא הסבירה.

על נתניהו עצמו אמרה חוטובלי: "מעולם לא דבקה עננת השחיתות בראש הממשלה, במשך עשרים שנה הוא ידוע בנרדפות אין סופית. הרבה כלי תקשורת רדפו אותו".

מי שעוד התייצב לצידו של נתניהו, הוא יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט. על פי הדיווח בחדשות 2, בעוד מרבית חברי הכנסת של הליכוד שומרים על שתיקה בנט התבטא ואמר כי "על סיגרים לא מפילים ראש ממשלה".

בש"ס נערכים לבחירות
בתוך כך במפלגת ש"ס כבר נערכים למצב בו נתניהו ייאלץ להודיע על התפטרותו ונערכים לבחירות. גורם בכיר במפלגה אמר בשיחה עם האתר החלוני "כיכר השבת" כי "המצב לא נראה טוב וכל האפשרויות פתוחות, נערכים לכל מצב".
חבר כנסת ותיק מש"ס הוסיף: "אנחנו נערכים לאפשרות של בחירות. העסק לא מריח טוב. מצב של כתב אישום לא מופרך, במצב כזה הסיכוי לבחירות גבוהות מאוד, נערכים למצב הזה, לא יהיה קל, אט אט המצב מתברר".

הח"כ הוסיף בחיוך: "חייהם הפוליטיים של חברי הכנסת הוותיקים במפלגה תלויים בחקירת ראש הממשלה" כשהוא מתכוון לכוונתו של השר דרעי לרענן את הרשימה בבחירות הבאות ולהציג רשימה צעירה ומגוונת יותר.

ההודעה נערכה (התוארים לאתר החילוני כ"ה).
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 16 ינואר 2017, 03:30

תגובת נתניהו לפרשת המתנות: קיבל בקבוקי יין בשווי 15-20 דולר וסיגרים בשווי 30-40 שקל

לאחר שנטען כי קיבלו מארנון מילצ'ן בקבוקי שמפנייה וסיגרים בסכום כולל של מאות אלפי שקלים, בני הזוג נתניהו טוענים שוב כי מדובר במתנות בין "החברים הכי טובים", וכי סכומי המתנות נמוכים בהרבה מכפי שנטען - 600 אלף שקלים. גורמים במערכת האכיפה טוענים כי גם אם התיק ייסגר - בג"ץ ככל הנראה ידרוש לפתוח אותו מחדש
אמנון אברמוביץ' | משה נוסבאום | חדשות 2 | פורסם 13/01/17 21:00
שמפניה וסיגרים במאות אלפי שקלים? בני הזוג נתניהו דוחים את ההאשמות - ומספקים את גרסתם: לבד מתיק 2000, מתנהלת נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו חקירה גם בפרשת המתנות, שזכתה לכינוי "תיק 1000". בני הזוג נתניהו טענו בחקירתם כי בני משפחת מילצ'ן הם החברים הכי טובים שלהם, שהתבטא במפגשים קבועים של שתי המשפחות בארץ ובחו"ל - וכי הסכומים עליהם מדובר הם מנופחים.

לדברי בני הזוג נתניהו, קיים ברשותם תיעוד מעמיק שכולל אינספור מכתבי ברכה, מכתבי תודה וצילומים של המפגשים המשותפים. הם מסבירים כי בכל ביקור של מילצ'ן ובני משפחתו בארץ, הוא הביא עימו "יין נתזים", ולא שמפניה, שמחירו נע בין 15 ל-20 דולרים לבקבוק. לדברי בני משפחת נתניהו, בניגוד למה שנטען בכתבה שהתפרסמה במהדורה המרכזית, הם קיבלו רק שליש מסך כמות האלכוהול שהזמין מילצ'ן מחנות המשקאות, בסכום שנע בין 6,000 ל-7,000 שקלים בשנה.

בכל הנוגע לסיגרים, נתניהו מתאר את עצמו כמעשן "רק במפגשים חברתיים" וכי מילצ'ן נהג להביא עימו חבילות סיגרים שהכילו בין 5-6 יחידות, שמחירם נע בין 30 ל-40 שקלים. חברם הנוסף של בני הזוג נתניהו, המיליארד הקנדי ג'יימס פאקר, נהג אף הוא להביא עימו מתנות כמו משקאות וסיגרים לבני הזוג בעת שביקר בישראל, אם כי בהיקפים מצומצמים יותר.

לטענת בני הזוג, מדובר במתנות שניתנות בין חברים, לכן לא הועבר שום דיווח על המתנות, כפי שמחייב חוק המתנות. עד כה, החקירה עסקה אך ורק סביב ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. יחד עם זאת, גורמים בכירים במערכת האכיפה מאמינים כי תיק "1000" לא מדובר רק על מתן מתנות, אלא בחשד לשיטה, תעשייה לאספקה רציפה על פי הזמנות, שלפי קבלות שישנן במשטרה, ניתנו סיגרים ושמפניה ורודה בסך כולל של כ-600 אלף שקלים.

כמו כן, לדברי אותם גורמים, בניגוד לתיק "2000" העוסק ביחסי נתניהו-מוזס, תיק "1000" כולל חשד סביר יותר לפלילים, כך שגם אם היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט יחליט לסגור את התיק, בג"ץ סביר להניח ידרוש לפתוח אותו מחדש.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 16 ינואר 2017, 03:33

שר החינוך נפתלי בנט: ''גם אם יוגש כתב אישום כנגד ראש הממשלה לא בטוח שיצטרך ללכת''

הכתב עמית סגל מדווח כי שר החינוך נפתלי בנט שחרר הצהרה ראשונה רשמית המתייחסת לחקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו ולפרשות הסובבות אותו. לפי בנט, "על סיגרים לא מפילים ראש ממשלה. גם אם יוגש כתב אישום, לא בטוח שיצטרך ללכת".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 16 ינואר 2017, 03:37

ערוץ 2: חשד שראש הממשלה תיווך בין נוני מוזס לאנשי עסקים כדי שיקנו את ידיעות אחרונות
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 15:42

נוני מוזס הגיע לחקירה נוספת במשרדי יחידת להב 433
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 15:42

גורם משפטי לרשת ב': מטרת ההדלפות של התמלילים הינה שיבוש חקירה

הדברים הוקראו על ידי עדי המאירי לאחר שנכתבו לה על ידי מקור נשפטע בכיר.
לטענת המקור מטרת ההדלפות הינה לאפשר לעדים ונחקרים להכין את העדים לשאלות אפשריות, וכן לתאם ולהתאים את העדות שלהם.

מקור: עדי מאירי ובני טייטלבאום בתוכנית הכל דיבורים
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 15:43

המפכ''ל על פרשיות ראש הממשלה: החקירה לא תהיה ארוכה מדי

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך התייחס היום (שלישי) במהלך סיור ברהט לחקירת הפרשיות שנקשרו בשמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.
"החקירה לא תהיה ארוכה מאוד", דברי המפכ"ל שציין כי ראש אגף החקירות במשטרה יישאר בתפקידו עד לסיומה.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 15:44

מצעד בכירי התקשורת בחדרי החקירות נמשך: עורך 'ישראל היום' ומו''ל 'ידיעות אחרונות' הגיעו

בכירי עולם התקשורת הישראלי ממשיכים לצעוד אל עבר חדרי החקירות
עורך ישראל היום, עמוס רגב, הגיע הבוקר (שלישי) למטה 'להב 433' לתת עדות על 'פרשת 2000' הקשורה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

גם נוני מוזס, מו"ל "ידיעות אחרונות", הגיע לחדרי החקירות זו הפעם החמישית במספר.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 02:37

יאיר נתניהו בעדותו - קיבלתי ממילצ'ן בובה כשהייתי בן שש

ראש הממשלה בנימין נתניהו טוען בחקירותיו כי ביצע שיחות עם מו"לים נוספים בתקשורת ולא רק עם ידיעות אחרונות. עוד הוסיף כי משפחתו מיודדת עשרות שנים עם משפחת מילצ'ן, ולכן קיבל מהם מתנות. בעדותו של בנו, יאיר נתניהו, חשף הבן כי קיבל אך ורק מתנה אחת ממילצ'ן ואף שילם על טיסותיו

הערב חושף בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, כי לא קיבל מתנות או הטבות ממשפחת מילצ'ן, מלבד בובה אחת כשהיה בן שש. לדבריו של יאיר נתניהו, הוא שילם על טיסותיו ולא המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר.

בנוסף לכך, ראש הממשלה נתניהו הודה בחקירתו כי משפחתו נמצאת ביחסים קרובים של עשרות שנים עם משפחת מילצ'ן ולכן - הגיוני שהם יקבלו מהם מתנות. נתניהו הוסיף כי למרות התפוצצות הפרשה עם נוני מוזס, הוא מקיים שיחות עם מו"לים נוספים בתקשורת ולא רק עם "ידיעות אחרונות".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 11:44

מילצ'ן: הזוג נתניהו דרש את השמפניה והסיגרים; ההזמנות התבצעו בשמות קוד - ''ורודים ועלים''

מעדותו של מפיק הקולנוע עולה כי ראש הממשלה ורעייתו השתמשו במונחים כשביקשו לחדש את אספקת תיבות הסיגרים ובקבוקי השמפניה הוורודה. באחרונה העידו גם כמה מעובדיו שהיו מעורבים ברכישה ובהעברה של טובות ההנאה לנתניהו באמצעות נהגים

"תשקה את העציצים", ביקש איש העסקים הידוע ממאכער הצמרת בפרשה רגישה. הוא התכוון שחברו יזרים ביקושים לחברה הנסחרת בבורסה, במסגרת ניסיון מתוחכם להרצת מניות. כשכוכבי פרשת ישראל ביתנו ביקשו להסוות העברה של סכומי עתק במזומן מהקופה הציבורית לכיסיהם של פוליטיקאים בכירים ומתווכים מקושרים הם דיברו על "עץ", על "ירוק" ועל "קופסאות תמרים" (שבתוכן, בין היתר, הועברו הכספים); את מנהיג המפלגה אביגדור ליברמן, שלא נחשד במעורבות בפרשה, נהגו לכנות "המנהל" ו"הבוס". "השחור" היה השם הלא תקין פוליטית שנועד לטשטש את זהותו של ראש רשות המסים, ג'קי מצא, בשיחה נפיצה בין חשודים.

שמות קוד וצפנים אהודים לא רק אנשי פשיעה מאורגנת אלא גם על מעורבים בפרשות צווארון לבן והון-שלטון. השימוש בהם מעיד בדרך כלל על הבנה נפשית אינטואיטיבית שהמעשים שבהם מדובר אסורים, שעדיף שרק מספר מצומצם של שותפי סוד ייחשף אליהם. כך קרה, לפי המסכת הראייתית המתגבשת, בפרשת טובות ההנאה שקיבל לכאורה ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "ורודים", לפי מעורבים בהתרחשויות, הוא המונח שבו השתמשו דיירי המעון הממלכתי כשביקשו לחדש את אספקת בקבוקי השמפניה הוורודה מהמיליארדר ארנון מילצ'ן, ו"עלים" היה שם הקוד לתיבות הסיגרים שהזרים מילצ'ן מדי שבועיים לראש הממשלה. ייתכן שאלה רק כינויי חיבה בשיחה בין ידידים, אך הם מעלים שאלות על המודעות של המעורבים לכך שהיחסים ביניהם עשויים להתפרש כפסולים.

עדותו של מילצ'ן היתה נקודת המפנה בפרשה המכונה תיק 1000. אליה הצטרפו קבלות ופרטי כרטיסי אשראי, שנתפסו בידי החוקרים ומעידים לכאורה על מסע הרכישות למען ראש הממשלה ובני ביתו. עוד קודם הצביע מידע מודיעיני שהצטבר במשטרה על דפוס שבמסגרתו התבקשו אילי הון לרכוש עבור נתניהו מוצרי יוקרה. התשתית הראייתית בציר שבין ראש הממשלה והמפיק ההוליוודי היא שביססה את החשד הזה. בחודשים האחרונים העידו, מלבד מילצ'ן עצמו, גם כמה מעובדיו בישראל, שהיו מעורבים במבצעי הרכישה וההעברה של טובות ההנאה לנתניהו. השלב האחרון התבצע באמצעות נהגים.

ממידע שהגיע לידי "הארץ" עולה שמילצ'ן טען כי במרבית המקרים לא גילה נדיבות ספונטנית, אלא בני הזוג נתניהו הם שדרשו ממנו להעניק להם את טובות ההנאה. כפי שדווח ב"הארץ", שוויין המצטבר של המתנות שקיבל נתניהו מגיע לפי החשד למאות אלפי שקלים. לידידיו סיפר איל ההון כי לא ציפה לכל מחווה שלטונית תמורת התשורות שהעניק. אדם שמכיר את מילצ'ן היטב אמר כי הוא "כבר עשה את הונו", והעריך שהתקשה לסרב לדרישותיו של ראש ממשלה בישראל מפני שרצה בקרבה למוקדי קבלת ההחלטות. מילצ'ן עצמו לא התייחס לחשדות בפרשה מאז שדווח ב"הארץ" כי הוא מעורב בה.

הגילויים על טובות ההנאה הפתיעו כמה ממקורבי נתניהו. הם מתקשים להאמין שאדם אינטליגנטי וזהיר ביסודו כמו ראש הממשלה יסתבך שוב בפרשה מהסוג שקלע אותו בעבר לחקירה פלילית בפרשת עמדי ושאילץ את קודמו אהוד אולמרט לפרוש מתפקידו. מטעם נתניהו נמסר בתגובה לחשדות: "כל הפרשיות כביכול התבררו כעורבא פרח, וכך יהיה גם לגבי הטענות המתפרסמות בתקשורת כעת. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום - כי אין כלום". פרקליטו של ראש הממשלה, יעקב וינרוט, טען כי נתניהו ביקש את חוות דעתו בנוגע לקבלת מתנות והוסיף: "כל בר דעת מבין שאם ידיד או חבר קרוב מביא לחברו סיגרים כמתנה, אין בזה ולא יכול להיות בזה שום בדל של איסור, שום בדל של עבירה פלילית".

לצד עיסוקו כמפיק קולנוע בארה"ב, למילצ'ן מניות בערוץ 10 הישראלי. יחסיו עם ראש הממשלה עלו לכותרות לאחר הבחירות האחרונות לכנסת, כשהוזכר כמתווך בין נתניהו לבין יו"ר האופוזיציה והמחנה הציוני יצחק הרצוג להקמת ממשלת אחדות. באוגוסט 2015 דיווח "הארץ" כי בתוך שבועות ספורים ביקר נתניהו ארבע פעמים בביתו של מילצ'ן בהרצליה, וכי באחד המפגשים נכח גם הרצוג. המפיק נחשב מקורב לכמה פוליטיקאים מקומיים, בהם נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס ומנהיג יש עתיד, יאיר לפיד, שעבד בעבר כמנהל בחברה בבעלותו. לפי דיווחים בעיתונות הוא שימש בעבר סוכן של הלשכה לקשרי מדע במשרד הביטחון וסייע ברכש ציוד לתוכנית הגרעין הישראלית.

השבוע דווח ב"הארץ" כי מילצ'ן ושותפו ג'יימס פאקר, ששניהם נקשרו בפרשת טובות ההנאה, ניסו לגייס את ראש המוסד יוסי כהן לחברה לאבטחת רשת שאליה היו קשורים, בהיותו ראש המטה לביטחון לאומי. הפרקליטות בוחנת כעת את הקשר בין כהן ופאקר, מיליארדר אוסטרלי שלפי דיווחים בערוץ 10 מימן בעבור ראש המוסד כרטיסים להופעתה בישראל של מריה קארי ולינה במלון. מקורות ששוחחו עם "הארץ" הגדירו את מילצ'ן כ"פותח הדלתות" של חברת האבטחה, "בלו סקיי אינטרנשיונל". אחד מהם העיד כי המפיק נהנה מ"קו יותר מישיר" לראש הממשלה ויכול היה "לצלצל אליו מכל מקום, בכל שעה, בכל הזדמנות". אחרים סיפרו כי ראש הממשלה יצא לפחות פעמיים מישיבות כדי לענות לשיחות טלפון ממילצ'ן.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 14:25

אהוד ברק מציג: כך יסגור היועץ המשפטי את כל התיקים נגד נתניהו

"כל זה יכול באמת לקרות? במדינה מתוקנת - לא! אצלנו? בע"ה נחיה ונראה"

"פרקליטים, חוקרים ושופטים ותיקים מביטים פעורי עיניים בחולשה, גרירה ואבדן המצפן הנגלים בטיפול בפרשיות ביביגייט. האמנם ייתכן שטרם נפתחה חקירה מלאה, כולל בגרמניה, בעניין כלי השייט? דרוקר במספנות עם גילויים מטלטלים, והחוקרים לא? הייתכן כי עדיין לא יצאה הוראה לנתק מיד כל קשר בין משרד עו"ד שמרון - מולכו לבין נתניהו וממשלת ישראל?", כך תקף היום ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, בעמוד הפייסבוק שלו את התנהלות החקירות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"הייתכן כי ששה חודשים רבצו קלטות ביבי/נוני במגירות? והיועמ"ש, לאחר שהאזין להם, לא הורה בו ביום לרה"מ להעביר מיידית לפחות את משרד התקשורת לאחריות שר אחר?", כתב ברק. "האם ייתכן כי בכל אותם חודשים לא נערכה פנייה אל רשויות החקירה בארה"ב, בריטניה, צרפת ומדינה נוספת כדי לבצע חיקורי דין מלאים ומסודרים לחצי תריסר או מעט יותר 'פאקרים ומילצ'נים' בעלי שמות אחרים. חלקם שמות שמוכרים כבר לציבור?

"פגשתי אתמול איש צבא בכיר ביותר בעבר שאמר לי: 'ראיתי את מנדלבליט מקרוב. בעבודה. אני סומך על יושרתו. הוא רואה לנגד עיניו רק את החוק'. מדובר אכן במשפטן מוכשר ומקצועי. אני זוכר היטב את המחמאות שהרעיף עליו באזני מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, בעקבות עבודתו עם משפטני האו"ם בנושא וועדת גולדסטון והמרמרה.

"בין מדינת ישראל והתוהו ניצבים מצפונו ויושרתו של היועמ"ש. האם יעמדו במבחן?
אדם המבין דבר או שניים במשפט ובמערכת האכיפה אמר לי כי הנחתו היא שהיועמ"ש יפעל כנובע מהחומרים שלפניו. אך לו יתואר לרגע כי בראש המערכת היה עומד, חלילה, יועץ שכלה ונחרצה מעימו למלט את החשודים מכתב אישום - הרי כך היה פועל: מצעיד אל חדר החקירות של תיק 2000 את כולם, רגב וירון, כבל, הארו ואחרים. מהם יעלה כמסתבר שלא ננקטו ע"י ביבי ונוני צעדים עוקבים למימוש ה'עסקה' המשחיתה שנידונה בקלטות (ותהא הסיבה לכך אשר תהא). מכאן קצרה הדרך לטענה שמאחר ולא עשו כלום, ממילא אין כלום כי לא היה כלום.

"ולא היא. שוחד היא החמורה בעבירות של נבחרי ציבור. סרטן בגופה של החברה כדברי השופטים. על פי פסיקות העליון בעבר, קמה עבירת השוחד גם אם העסקה לא התבצעה אלא רק נידונה. ולבטח נתקיים כאן ניסיון לרקום מעשה שוחד שאף היא עבירה פלילית. וכמוה, לגבי רה"מ בלי ספק, הפרת אמונים - עבירה פלילית אף היא.

"יתרה מזו, האם אנו מבינים שהחלטה שלא להגיש כתב אישום פירושה שכל מי שיהיה מחר בשלטון המרכזי או המקומי יכול ליזום עיסקות 'עיתון-שלטון' כאלה ולדעת על פי התקדים שאינו צפוי לכתב אישום? האם אנחנו מוכנים לקבל נורמה כזאת ולחיות איתה? וכאשר חלילה ייסגר התיק הזה (2000), יובטח לציבור חגיגית כי 'תיק 1000' חמור לעין ערוך ולגביו נחוש היועץ בכוונתו להגיש כתב אישום. ויירגע הציבור לזמן מה. אולם כשיגיע יומו של 'תיק 1000' יסתבר כי אליה וקוץ בה.

"הראיות ישנן. והמתנות היו. גם אם רק שניים מהנדיבים נחקרו עד תום. והכל בהיר ובריר לכאורה. אלא שהשטן, כהרגלו, בפרטים. שכן אז יאמר לנו היועץ כי כדי שתתקיים עבירה בנסיבות אלו, נדרשת מודעות נותן המתנה לכך שהוא נתן אותה 'משום תפקידו של המקבל - כעובד ציבור'. ומודעות המקבל, שהמתנה ניתנה לו 'משום תפקידו כעובד ציבור'. ואת מצב התודעה הזה בשני הצדדים נדרשת התביעה להוכיח בבית המשפט מעבר לספק סביר.

"אלא שבמקרה שלפניו, יגלה לפתע היועץ כי אכן מדובר בחברות ארוכת שנים עם הנדיבים בעלי האמצעים. לכן ייתכן כי נותן המתנה ומקבלה אכן סברו, או לפחות טוענים כך היום, כי מדובר במתנה בין חברים. והרי לפניכם הספק, שכדי שלא להתבזות במשפט, ייקבע היועץ הדמיוני שלנו - ש׳תיק 1000׳ אינו עובר את סף ה'וודאות התוצאתית' הנדרשת להגשת כתב אישום כנגד ראש ממשלה מכהן.

"שורש ההטעיה כאן הוא בהסטת הקשב מ'תיק 2000', שה'עסקה המגונה' הנידונה בו היא בדרגת חומרה וסיכון שאין גבוהים מהם למהותה ועתידה של ישראל כחברה חופשית ראויה. ולעומתה, מיקוד הקשב ב'תיק 1000', שחומרתו עומדת בפני עצמה, אולם שכתוצאה מהגבלת החקירה בראשיתה עלולה להיתקל בקשיים הראייתיים שנזכרו לעיל. נו, שאלתי, וכל זה יכול באמת לקרות? במדינה מתוקנת - לא! באה התשובה. אצלנו? בע"ה נחיה ונראה".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 21 ינואר 2017, 20:19

פרסום ראשון של אמנון אברמוביץ' –ארנון מילצ'ן רכש ב-2004 תכשיטים עבור שרה נתניהו בעשרות אלפי שקלים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 ינואר 2017, 15:57

אחרי שאמרתי שטראמפ עולה תרשמו לפניכם: נתניהו לא יודח.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 22 ינואר 2017, 17:33

אני פה כתב:אחרי שאמרתי שטראמפ עולה תרשמו לפניכם: נתניהו לא יודח.

כמה זמן יקח ענוי הדין?
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 23 ינואר 2017, 21:51

ראש ממשלה בחקירות : חוץ מפרשות 1000 ו 2000 , 2 פרשות חדשות ! תכירו : פרשות 3000 + 4000

תיק 3000 = פרשת הצוללות שקיבלה תפנית
תיק 4000 = עדיין לא פורסם

חברה זה לא נגמר!!! :shock: :shock: :shock:
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 24 ינואר 2017, 02:39

תגידו לי אלשיך הוא חסיד ויז'ניץ??
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 24 ינואר 2017, 14:05

למה?
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 24 ינואר 2017, 15:58

ח''כ מיקי רוזנטל: (בעניין חקירות רוה''מ) תהיה גם חקירת 5000

המראיינת: אתה אומר זאת בידיעה?
עונה ח"כ מיקי רוזנטל: כן.
ערוץ הכנסת (אולפן הכנסת)
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 24 ינואר 2017, 16:00

חקירות נתניהו: המפכ''ל מאשים - ''מטרידים קציני משטרה''

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך התייחס היום (שלישי) לחקירות ראש הממשלה נתניהו, ואמר כי "יש הטרדות של קציני משטרה בכירים. אינני יודע מי עומד מאחוריהם, כל אחד שיקח את הפרשנות לאן שהוא רוצה". לדבריו, "אנו מחזקים את הקצינים האלה הם עושים עבודה מקצועית, נקייה, ישרה וזה תפקידם. לזה הם גויסו למשטרה ומוינו לתפקידם. במשמרת שלי לא יפגעו בעצמאות המשטרה לעשות את מה שהיא צריכה לפי החוק".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 24 ינואר 2017, 19:23

אילה חסון בערוץ 10: מבחינת המשטרה יש ראיות לכאורה לכתב אישום בתיקי 1,000 ו-2,000

עוד לא הוכרע שם באילו עבירות בדיוק לסווג האישומים.
פרשה 3,000 - עוסקת בענייני כלי השיט. דיווחה שבשלב הזה החקירה עדיין לא מלחכת את גלימתו של נתניהו, אלא בעיקר בודקים מסמכים בארץ ובחו״ל.

פרשה 4,000 - הציעה לחכות לחדשות ב-20:00 הערב.

עוד דיווחה (דיווח ראשון לטענתה) שמילצ׳ן חובב מושבע של שמפניה ורודה, ויתכן שמשם החל הסיפור עם הזוג נתניהו בעניין הזה.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 24 ינואר 2017, 21:14

חקירות ראש הממשלה - תיק 3000 : משה יעלון העיד בפרשת הצוללות של ביבי

עוד עולה מהחקירה שראש הממשלה הוא לא הנושא העיקרי בפרשה, ראש הממשלה לא חשוד
העדות המרכזית היא של בוגי יעלון לרבות :
הטיית המכרז לרכישת ספינות המגן
המגעים לרכישת 3 צוללות חדשות
ורכישת 2 ספינות לחימה נגד צוללות
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 27 ינואר 2017, 15:39

לאחר 3 שעות הסתיימה חקירת ראש הממשלה.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 28 ינואר 2017, 23:42

ראש הממשלה נתניהו עולה למתקפה נגד ערוץ 2 וערוץ 10 - מכנה אותם FAKE NEWS

"דנה וויס חשפה הערב בלי משים את שיטת הלחצים של התקשורת השמאלנית שקובעת את גבולות הגזרה ליועמ״ש והפרקליטות: ״אי אפשר לסגור תיק כזה מבחינה ציבורית״ - גם אם אין עבירה!
שמעתם אבסורד כזה? מנסים להפעיל לחץ ציבורי חסר בושה כדי למנוע את סגירת התיק בכל מחיר. ובכלל, בשם איזה ציבור הם מדברים?

התקשורת השמאלנית בערוץ 2 ובערוץ 10 מייצגת את הציבור בערך כמו שאמנון אברמוביץ׳ מייצג את היישוב היהודי בחברון.

בכל ערב ב-8:00 משדרים תעמולת ההסתה שקרית ומגמתית נגדי, במטרה לבצע הפיכה שלטונית ללא בחירות.

כל ערב מייצרים כאן fake news.

בהתחלה מביאים את 1000, אחר-כך עוברים ל-2000, אח״כ ממשיכם ל-3000, וכן הלאה.

לא ניתן להם. הם לא יצליחו."
נערך לאחרונה על ידי חבצלת השרון בתאריך 28 ינואר 2017, 23:44, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 28 ינואר 2017, 23:44

פרשת הצוללות: ייתכן שהעדות שמסר יעלון תגרום להפיכת הבדיקה לחקירה פלילית

השר לשעבר יעלון התייחס בעדותו למעורבות ישירה ופעילה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בביטול המכרז הבינלאומי לרכישת ספינות והתאמתו לתאגיד הגרמני. יעלון העביר לחוקרים מידע מפורט על המגעים שניהל נתניהו מול גורמי ממשל בגרמניה הן לרכישת צוללות חדשות והן לרכישת ספינות מלחמה נגד צוללות. כל המגעים האלה התנהלו מעל לראשה של מערכת הביטחון ועל פי גורמים שבקיאים בחקירה מתקבל הרושם ששר הביטחון לשעבר יעלון ניסה לשכנע את חוקרי המשטרה שנתניהו פעל מתוך מניעים לא כשירים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 ינואר 2017, 23:51

זה נראה חסר תקדים איך שנתניהו הודף את המדליפים והעיתונאים נגדו, ראש ממשלה אחר היה מתבייש, כנראה באמת שהוא חש שלא עשה כלום.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מישהו מיוחד » 29 ינואר 2017, 07:40

מה קרה אם נתניהו קיבל שוחד, הרי הוא לא עשה עם זה שום דבר רע, וגם אם עשה משהו אז לא צריך לעשות עסק כל כך גדול מזה. בכל העולם יש מקבלי שוחד. אני חושב שבארץ מגזימים קצת בענין הזה של שמירת החוק וכו'. החוק זה רק כדי לשמור על המערכת, אבל לא יכול להיות שעל כל דבר קטן יכניסו אנשים לכלא, צריך קצת יותר חופשיות בחיים. אם נחשוב קצת ברצינות הרי בעצם כל החברה כאן בארץ צריך להיכנס לכלא על איזו עבירה שהוא עשה או שרק רצה לעשות במשך 20 השנים האחרונות, וגם רוב חברי הכנסת צריכים להיות בכלא, בקיצור לא צריך להגזים, אפשר לכל היותר לבקש מנתניהו שיתנצל ושישלם איזה קנס וזהו. אלא הענין הוא ש''אנשי החוק'' שונאים אותו ורוצה להתפטר ממנו.
מישהו מיוחד

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 02:23

לשכת נתניהו:''רכש הספינות נעשה בהמלצת חיל הים''

לשכת ראש הממשלה פרסמה הערב (ראשון) התייחסות לתיק 3000 - "פרשת הצוללות" - ופירטה את לוח הזמנים של רכש ספינות השטח.
בהודעת הלשכה נאמר כי "בניגוד לטענות שהושמעו, רכש ארבע ספינות השטח נעשה בהתאם להמלצות חיל הים ומשרד הביטחון עצמו. ראש הממשלה והקבינט פעלו בהתאם להמלצות הדרגים המקצועיים".

לפי נתניהו, "להלן לוח הזמנים המדיני-בטחוני של רכש ספינות השטח, כפי שתועד במועצה לביטחון לאומי, המוכיח זאת. לוח הזמנים מגובה במסמכים".

לוח הזמנים כפי שנמסר מלשכת ראש הממשלה:

24.4.13 – מפקד חיל הים ממליץ לקדם את רכש הספינות מגרמניה.

11.9.13 – מנכ"ל משהב"ט מנחה את משרדו, שבמידה וניתן להגיע להסכם עם גרמניה, אין צורך לצאת למכרז.

11.11.13 – מנכ"ל משהב"ט חוזר ומדגיש את יתרונות הרכש מגרמניה, משיקולי תזרים, עלות ולו"ז.

11.13 – הקבינט מחליט על רכש הספינות, ומתעדף הסכם עם גרמניה.

6.5.14 – הגרמנים נסוגים מהצעת ההנחה.

21.7.14 – משהב"ט מפרסם מכרז בינ"ל לרכש הספינות. ברקע מתקיימים מגעים מול הגרמנים.

17.8.14 – לאור התקדמות במגעים, מנכ"ל משרד החוץ מבקש להקפיא את המכרז.

21.8.14 – גרמניה מאשרת הנחה בשיעור של 27.5% עם שר האוצר לפיד.

23.8.14 – הקנצלרית מרקל מאשרת לרה"מ את הסיכום.

20.9.14 – חיל הים מבקש לעצור את המכרז ולהאיץ את החתימה על ה-MOU.

21.9.14 – מנכ"ל משהב"ט מבקש לעצור את המכרז לאור ההתפתחויות.

27.10.14 – שר הבטחון מחליט לעצור את המכרז.

12.14 – חתימה על MOU בין ישראל לגרמניה לרכש הספינות
.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 02:27

מקורבים לחקירה: ''שיחות נתניהו ומוזס הוקלטו כדי להשמיען לשרה''

גורמים המעורים בחקירת תיק 2000 אמרו כי לאחר שמו"ל ידיעות אחרונות סירב להשתתפות שרה נתניהו בפגישות, הוחלט להקליטן. בנוסף לכך, נודע כי בחקירת תיק המתנות, 1000, עלו שמותיהם של המפיק יורם גלובוס וחבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב
גילויים חדשים בחקירות ראש הממשלה: פגישותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המו"ל של ידיעות אחרונות נוני מוזס הוקלטו כדי להשמיען לרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו שביקשה להשתתף בפגישות, אך סורבה – כך אומרים היום (ראשון) גורמים המעורים בחקירה.

עם התפוצצות הפרשה, הנחקרת במסגרת תיק 2000, נטען כי אנשיו של נתניהו הקליטו את הפגישות כדי להגן על עצמם בעתיד מפני מוזס. אלא שהיום אמרו הגורמים כי על פי מידע שהגיע לחוקרי יאח"ה, שחוקרים את הפרשה, נתניהו ביקש לצרף לפגישותיו עם מוזס גם את רעייתו, שרה. כאשר הועלתה ההצעה בפניו של מוזס הוא דחה אותה, ולדברי הגורמים, נתניהו עצמו וכן גורמים בסביבתו ובהם גם ראש לשכתו ארי הרו החליטו להקליט את הפגישות כדי להשמיע אותן בשלב מאוחר יותר לרעיית ראש הממשלה. עו"ד נווית נגב, המייצגת את מוזס, ביקשה שלא להגיב לדברים ואמרה: "איננו מכחישים ואיננו מאשרים".
עוד נודע כי חוקרי יאח"ה בודקים מידע כי שלושה אנשי עסקים נוספים סיפקו מתנות יקרות ערך לבני הזוג נתניהו על בסיס קבוע במהלך השנים האחרונות. במהלך החקירות עלו שמותיהם של מפיק הסרטים יורם גלובוס הנחשב למקורב מאוד למשפחה, זאביק רובינשטיין, איש עסקים ישראלי-אמריקאי ששמו אוזכר במסגרת פרשת ביבי-טורס, ואיש העסקים היהודי צרפתי מאיר חביב, הידוע אף הוא בקרבתו לנתניהו.

ביום שישי האחרון נחקר נתניהו בביתו בפעם השלישית על ידי חוקרי יאח"ה שהציגו בפניו שאלות הנוגעות לפרשת 2000. נתניהו צפוי להיחקר בהמשך השבוע בפעם הרביעית.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 22:16

[b]נשיא בית הדין של הליכוד בנוגע לחקירות בעניין נתניהו: ''התקשורת מנהלת מסע צלב נגד נתניהו''

על רקע החקירות המתנהלות בעניינו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התבטא היום (שני) לראשונה בנושא נשיא בית הדין של הליכוד, מיכאל קליינר.
הוא תקף את התקשורת בריאיון לרדיו דרום ואמר, "כשהיא מפסיקה להיות ביקורת עניינית לשמה ומתחילה להיות חלק מאיזשהו מסע צלב, איזשהו קמפיין מאוד תכליתי, מאוד ממוקד ושרותמים את העגלה לפני הסוסים ומנסים להגיע לתוצאה עוד לפני שהייתה חקירה, עוד לפני שיצא כתב אישום כבר מדברים על התפטרות, ברור שמנסים ליצור אווירה ציבורית מסוימת לנפח דברים".

"אנחנו מדברים על סמך כל אותם דברים שאתה שומע ערב ערב בערוץ 2 ובערוץ 10", טען קליינר.

הוא מתח גם ביקורת חריפה על אהוד ברק, שבשבועות האחרונים תוקף את ראש הממשלה שוב ושוב. "אין ספק שהוא משחק פה תפקיד חשוב. אולי זה הדרך שלו לקאמבק", דברי קליינר.[/b]
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 01 פברואר 2017, 21:17

מר''צ בעתירה לבג''ץ: יש לאסור על נתניהו לטפל בשוק הטלוויזיה

סיעת מר"צ והיו"ר, זהבה גלאון, עתרו היום (ד') לבג"צ נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדבליט, וראש הממשלה, בנימין נתניהו. בעתירה דרשו כי היועץ המשפטי יחייב את נתניהו לחתום על הסדר ניגוד עניינים, שימנע ממנו לטפל בענייני ערוצים 10 ו-2 והעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"ישראל היום".
העתירה הוגשה בעקבות חשיפת TheMarker שלפיה נתניהו מעולם לא דיווח על יחסיו הקרובים עם איש העסקים ארנון מילצ'ן, המחזיק גם במניות ערוץ 10. כיום טוען נתניהו, במסגרת החקירות נגדו בתיק 1,000, שבו הוא חשוד בקבלת מתנות מאנשי עסקים, בהם מילצ'ן, כי יש לו יחסי חברות מזה 20 שנה עם מילצ'ן.

בעתירה, שהוגשה באמצעות עו"ד דפנה הולץ-לכנר, נטען כי הנושא הוא "בעל חשיבות מרכזית מהמעלה הראשונה לציבור (...) והיא עוסקת בהגנה ובשמירת האינטרס הציבורי בתחום התקשורת, ומניעת קבלת החלטות בשוק התקשורת על בסיס שיקולים זרים".

עוד נכתב בעתירה כי "במהלך כל השנים האחרונות, פעל המשיב בניגוד למתחייב על פי הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים, כאשר לא דיווח אודות חברותו האדוקה ורבת השנים ואודות קשריו האישיים והקרובים עם מר מילצ'ן, דבר המעמיד אותו במצב מובהק של ניגוד עניינים בין תפקידיו כשר תקשורת לבין עניין אישי שלו (...) מצב זה מחייב ובדחיפות עריכת הסדר למניעת ניגוד עניינים מקיף ועדכני, כמבוקש בעתירה דנן".

בעתירה צוין כי על הפרק עומדות הכרעות חשובות לגבי ענף הטלוויזיה כולו, שיעצבו את שוק הטלוויזיה בשנים הקרובות. בעתירה נדרש כי יינתן צו ביניים שימנע מנתניהו כבר עכשיו לטפל בנושאים אלה. "קיימת סכנה ממשית לגרימת נזקים בלתי הפיכים מדי יום ביומו, בשל החלטות שיקבל נתניהו במסגרת פעילותו השוטפת כשר התקשורת, הנגועות באופן מובהק וישיר בניגוד עניינים ביחס לבעלי עניין מרכזיים בתחום התקשורת", נכתב.

בעתירה מוזכרת פנייה קודמת של מרצ ליועץ המשפטי, בעקבות תחקיר של גידי וייץ ב"הארץ" לגבי אופן הסיקור באתר וואלה כלפי נתניהו. בעקבות פנייה זו, ולאחר שהתברר כי בין נתניהו לבין בעלי בזק שאול אלוביץ' יש קשרי ידידות, נחתם הסדר ניגוד עניינים האוסר על נתניהו לעסוק בענייני בזק.

בנוגע לשוק העיתונות המודפסת, הוצגה בעתירה העסקה, לכאורה, שעלתה מהתמלילים שפורסמו בחדשות 2 בשיחות בין נתניהו לבין מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. "ממצאים חמורים אלו מתארים תמונה קשה ועגומה ביותר, לפיה ראש הממשלה, בכובעו כשר התקשורת, סחר בנכסי הציבור המקודשים ביותר לשלטון החוק ולדמוקרטיה, לשם השגת תועלת אישית ופרטית", נטען בעתירה. בשל כך מוצגת דרישה למנוע מנתניהו לעסוק בכל העניינים הקשורים לשני העיתונים.

אתמול הוציא בג"ץ צו על תנאי, בעתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון, סיעת המחנה הציוני והיו"ר יצחק הרצוג, שמורה לנתניהו להשיב מדוע לא ישעה את עצמו מתפקידיו כשר התקשורת וכשר החוץ, וזאת בשל ניגודי העניינים וריבוי התפקידים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 04 פברואר 2017, 21:01

סקר: הציבור לא מתרגש מהתקפות התקשורת מצד נתניהו
-g-zmai-g-550.jpg
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 04 פברואר 2017, 21:12

גורמים בבית הלבן ל''שישי עם איילה חסון'': ''אנחנו מודאגים מחקירת ראש הממשלה נתניהו''
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 פברואר 2017, 14:03

https://lh3.googleusercontent.com/-Z9V_ ... -01-29.png
חשיפה!!!!!!!!!!
תמונות בלעדיות של תיק 5000
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 14:56

מנכ''ל משרד הביטחון על פרשת הצוללות: ''הפעילו עליי לחצים גדולים ללכת לעסקה''

עדותו במשטרה של מנכ"ל משרד הביטחון לשעבר האלוף במילואים דן הראל חושפת מסכת לחצים בלתי פוסקת של לשכת ראש הממשלה לוותר על מכרז בינלאומי חדש ולסגור עסקה עם הגרמנים. לשכת רה"מ: "רכש הצוללות נעשה על ידי הגורמים המקצועיים בתהליך סדור" • גורם בכיר בישראל: העסקה עם הגרמנים נמצאת כעת בסכנה.
האלוף במיל' דן הראל נחשב לאחד האנשים הישרים במערכת הביטחון. התותחן שהפך לסגן רמטכ"ל ואז למנכ"ל משרד הביטחון לא מצמץ ולא הסתיר דבר במשטרה: "הפעילו עליי לחצים גדולים בפרשת הצוללות כדי ללכת לעסקה עם הגרמנים", העיד במשטרה.

בשלוש השנים ששימש כמנכ"ל משרד הביטחון נחשב דן הראל למנהל יעיל ואמין של המערכת. עדותו במשטרה נחשבת לאחת מעדויות המפתח בפרשה. הראל העיד מספר ימים במשטרה, שעות על גבי שעות, וסיפק חומר רב, שהמשטרה מייחסת לו חשיבות ואמינות רבה.
"אמרתי ליעקב נגל (מ"מ ראש המל"ל), 'יש עוד חצי שנה שאפשר להחליט בה. למה אתה רץ?' נגל ענה שזה מה שראש הממשלה רוצה. בוגי יעלון לא רצה את הספינות נגד הצוללות, זה לא היה בסדר העדיפויות של התוכנית הרב שנתית של צה"ל", העיד הראל.

הראל שפך אור על עסקת הצוללות, ועל ההתנהלות מאחורי הקלעים, שלדעתו הייתה בעייתית, קלוקלת, אם לא למעלה מזה. האלוף במיל' נדהם לשמוע מלשכת ראש הממשלה שממשלת גרמניה נסוגה בה במאי 2014 מההנחה של שליש העסקה, אותה הנחה של מליארד וחצי אירו שהפכה את העסקה עם הגרמנים לכדאית לכאורה.

בישראל חשדו שהגרמנים מחפשים הישג מדיני: שממשלת נתניהו תכריז על הקפאה חדשה של הבנייה בהתנחלויות, בתמורה להנחת השליש שכבר סוכמה והובטחה, הקפאה שכמובן ממשלת נתניהו לא רצתה לשמוע עליה. למרות זאת בלשכת ראש הממשלה לא היו מוכנים לשמוע על מכרז חדש, בינלאומי, ודבקים שוב בעסקה עם הגרמנים.

במכתב לדן הראל הם כותבים: "אל תוציאו מכרז חדש בינלאומי לצוללות. יש להמשיך להתקדם עם הגרמנים." מנגד כותב מנכל משרד הביטחון הראל בחזרה במאי 2014: "יש להוציא את הצוללות למכרז בינלאומי כדי לקבל את ההצעה הטובה ביותר האפשרית".

ב-2014 בשיא מבצע צוק איתן, מפרסם משרד הביטחון בהוראת הראל מכרז בינלאומי, ייתכן שגם כדי להפעיל לחץ על הגרמנים להחזיר את הנחת השליש: "חשבתי שהגרמנים משחקים איתנו עם ההנחה כדי להפעיל לחץ על ישראל. המכרז הבינלאומי כבר פורסם, ואמרנו שאם נקבל מחדש את הנחת השליש, נשקול שוב את המכרז", העיד הראל במשטרה.

הלחץ הישראלי עבד. ב23.8.2014 הקנצלרית אנגלה מרקל מורה לאנשיה להחזיר את ההנחה של 27.5 אחוזים לעיסקה. "אני רוצה התחייבות בכתב על ההנחה. אני לא מאמין שהגרמנים יחזירו את הנחת השליש", ביקש הראל.

ב-27 לאוקטובר באותה השנה, המכרז הבינלאומי בהתערבות לשכת ראש הממשלה לצוללות בוטל. ישראל נותרת עם האופציה הגרמנית בלבד ועם הרבה שאלות סביב העסקה.

בתוך כך גורם בכיר בישראל אומר כי כל העסקה עם הגרמנים נמצאת כעת בסכנה. זאת מאחר והגרמנים היו צריכים לקבל את האישור הסופי לעסקה עד מרץ 2017. גורמים אלו מזהירים כי העסקה תבוטל אם לא תסוכם עד לתחילת החודש הבא.

תגובת לשכת ראש הממשלה: "רכש הצוללות והספינות תחת ראש הממשלה נתניהו נעשה על ידי הגורמים המקצועיים - צה״ל, משרד הביטחון והמועצה לביטחון לאומי, בתהליך סדור וממוסמך".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 06 פברואר 2017, 15:07

די כבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
המל"ל מושחת מטכ"ל מושחת והכל כדי שדוד שומרון יעשה קצת כסף?
נו ברצינות
גם רביד דרוקר מודה שלא נתניהו מככב בפרשה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 פברואר 2017, 15:58

שיך כתב:https://lh3.googleusercontent.com/-Z9V_fWTnxgY/WI2rjbJhhLI/AAAAAAAACL0/zcnX9YG3wlgF8K1sNdLEDvvQZPaNzkwCwCL0B/h322/2017-01-29.png
חשיפה!!!!!!!!!!
תמונות בלעדיות של תיק 5000

זה תיק לא פשוט.
רואים שנתניהו קיבל שמה יותר מדולר אחד, ואולי אפילו יותר משתיים, למי הוא לקח ? למה הוא לקח ?

=======
הוא לקח לאשתו גם ?? אם כן, אז גם היא בתמונה: "תקשורת, לצאת לפעולה בבקשה !!"
אנא עבדא דקודשא בריך הוא!
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 06 פברואר 2017, 15:59

שיך כתב:די כבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
נו ברצינות

צודק !!

אני שמח לראות אותך פה עם כל העידכונים והחדשות, שתזכה להמשיך...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 15:59

גאליציינער כתב:
שיך כתב:די כבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
נו ברצינות

צודק !!

אני שמח לראות אותך פה עם כל העידכונים והחדשות, שתזכה להמשיך...

אמן!
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 07 פברואר 2017, 21:43

גרסת נתניהו :לא ידעתי על אספקת השמפניות של רעייתי שרה

ערוץ 2 חשף את טענות רה"מ בפרשת המתנות מהמיליארדר ארנון מילצ'ן. טוען בין השאר: "לא בדקתי כמה עלה כל סיגר, אי אפשר לצפות שאדע כל דבר"
ות רה"מ בתיק 1000 נחשפו הערב (שלישי) בחדשות ערוץ 2.. לפי הפרסום בחדשות 2 ראש הממשלה בנימין נתניהו טוען כי לא ידע על אספקת השמפניות ומתנות אחרות שקיבלה רעייתו שרה נתניהו. טענתו היא שהוא אדם עצמאי והיא אדם עצמאי ולכן לא ניתן לצפות שיידע על כל דבר.
בענייין הסיגרים, טען נתניהו כי לא בדק כמה עלה כל סיגר ובוודאי לא את הסכום המצטבר של הסיגרים. כמו כן טען כי את חלקם הוא קנה בעצמו. כעת ככל הנראה יהיה צריך להוכיח את הדדיות הקשר בין נתניהו למילצ'ן ולכן על פי ההערכה החקירה צפויה להימשך עוד זמן רב.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 פברואר 2017, 22:03

הוא לא ידע בערך כמו שלא ידע על דן שומרון עם הצוללות... אשרי המאמין.

אבל יתכן שבשביל לא להעמידו לדין זה מספיק שיש טענת שמא.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 פברואר 2017, 02:01

על פי חוק המתנות אסור גם לתת מתנה לקרוב משפחה של עובד מדינה, אז נמצא שביבי שם את התיק על אשתו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 08 פברואר 2017, 13:54

אני פה כתב:על פי חוק המתנות אסור גם לתת מתנה לקרוב משפחה של עובד מדינה, אז נמצא שביבי שם את התיק על אשתו.

לפני שאתה כותב לך ללמוד משפטים איש פרטי יכול לקבל מה שהוא רוצה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 פברואר 2017, 14:11

חוק שירות הציבור (מתנות), תש"ם-1979

1. הגדרות

בחוק זה -

"עובד הציבור" - נושא משרה או תפקיד מטעם המדינה, לרבות חייל כמשמעותו בחוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955;

"מתנה" - הקניית נכס שלא בתמורה או מתן שירות או טובת הנאה אחרת שלא בתמורה.

2. דין מתנה לעובדי הציבור (תיקון: תשס"ב-2)

(א) ניתנה לעובד הציבור באשר הוא עובד הציבור מתנה בין בישראל ובין בחוץ לארץ, בין שניתנה לו עצמו ובין שניתנה לבן זוגו החי עמו או לילדו הסמוך על שולחנו - ועובד הציבור לא סירב לקבלה ולא החזירה לנותנה לאלתר, תקום המתנה לקנין המדינה; ובמתנה שאין בה קנין חייב עובד הציבור לשלם לאוצר המדינה את שוויה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 08 פברואר 2017, 16:09

אני פה כתב:חוק שירות הציבור (מתנות), תש"ם-1979

1. הגדרות

בחוק זה -

"עובד הציבור" - נושא משרה או תפקיד מטעם המדינה, לרבות חייל כמשמעותו בחוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955;

"מתנה" - הקניית נכס שלא בתמורה או מתן שירות או טובת הנאה אחרת שלא בתמורה.

2. דין מתנה לעובדי הציבור (תיקון: תשס"ב-2)

(א) ניתנה לעובד הציבור באשר הוא עובד הציבור מתנה בין בישראל ובין בחוץ לארץ, בין שניתנה לו עצמו ובין שניתנה לבן זוגו החי עמו או לילדו הסמוך על שולחנו - ועובד הציבור לא סירב לקבלה ולא החזירה לנותנה לאלתר, תקום המתנה לקנין המדינה; ובמתנה שאין בה קנין חייב עובד הציבור לשלם לאוצר המדינה את שוויה.

גם אם זה נכון עדיין אין זה עבירה וכמובן שלא פלילי
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 08 פברואר 2017, 16:39

יתכן שזה עבירה פלילית רק אם הוא מודע למתנה שקיבלה בת זוגו. ולכן נתניהו טוען שלא ידע. ויש ליישב בדוחק..
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 09 פברואר 2017, 11:13

אני פה כתב:יתכן שזה עבירה פלילית רק אם הוא מודע למתנה שקיבלה בת זוגו. ולכן נתניהו טוען שלא ידע. ויש ליישב בדוחק..

לאהוד ברק זה עבד ולא ידע על עובדת זרה ללא רישיון ליועמ"ש ווינשטיין אותו הדבר למה לביבי לא?
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 09 פברואר 2017, 11:24

עמית סגל בערוץ2
תיק הצוללות(3000)עבר מבדיקה לחקירה צפויים להיחקר דוד שמרון איש העסקים מיקי גנור ומפקד חיל הים לשעבר אליעזר צ'ינה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 09 פברואר 2017, 14:30

שיך כתב:
אני פה כתב:יתכן שזה עבירה פלילית רק אם הוא מודע למתנה שקיבלה בת זוגו. ולכן נתניהו טוען שלא ידע. ויש ליישב בדוחק..

לאהוד ברק זה עבד ולא ידע על עובדת זרה ללא רישיון ליועמ"ש ווינשטיין אותו הדבר למה לביבי לא?

מדובר במתנות שקיבלה במשך שנים ארוכות וההזמנה נעשתה יחד עם הסיגרים שלו, פתי יאמין שלא ידע.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 פברואר 2017, 19:54

בעל חנות הטבק שממנה נרכשו הסיגרים לנתניהו: ''רה''מ מחבב במיוחד סיגר שעלותו 245 שקל''

ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה שנאמין כי הסיגרים שקיבל במתנה מהמפיק ההוליוודי ארנון מילצ'ן לא שונים משוקולדים שמקבלים במתנה מחבר קרוב מחו"ל שמבקר בארץ. כך, בהתאם לגרסה האחרונה שהשמיע בחקירתו במשטרה, הוא גם לא יכול היה לדעת כמה הם עולים.
אלא שבדיקת "גלובס" מעלה כי הסיגרים שקיבל נתניהו נקנו כולם בחנות מקומית בישראל, ועל-פי העדויות שמסר מילצ'ן, הם סופקו לפי דרישה בעודו נמצא בחו"ל. אם לוקחים בחשבון שנתניהו טען כי בצד המתנות הוא גם רוכש בעצמו סיגרים, הדבר עשוי להפריך עוד יותר את הטענה שלפיה לא ידע או לא יכול היה לדעת מה עלות הסיגרים שסיפק לו איש העסקים.

ברוכים הבאים לחדר הלח באחת מחנויות הסיגרים הנחשבות בארץ. מגוון של סיגרים קובנים מוצגים כאן לראווה, במחירים שנעים בין 40 שקל ל-445 שקל לסיגר בודד. נתניהו, כך לפי בעל המקום, מחבב במיוחד סיגר מסוג "קוהיבה סיגלו 6", שעלותו 245 שקל. המחיר מופיע בבירור על המדף.

ערוץ 2 דיווח בעבר כי ברשימת הדרישות שהועברו למילצ'ן הופיע דווקא סיגר זול יותר כמו סיגלו 5 וסיגרים נוספים מסוג טרינידד ומונטה קריסטו, שעולים עד 100 שקל. על-פי אותו דיווח, נתניהו צרך סיגרים בעלות חודשית של 15-20 אלף שקל - פי עשרות מונים מעלות של מתנה סימבולית.

נזכיר כי גם המשקאות האלכוהוליים שסיפק מילצ'ן עבור בני הזוג נתניהו במשך השנים נרכשו בין היתר מחנות משקאות מקומית, בהרצליה פיתוח.

גורמים במערכת הפוליטית מעריכים היום כי עצם החלפת הגרסאות צפויה לסבך את נתניהו מבחינה משפטית, ויש בה כדי לחזק את הסברה שהיועץ המשפטי לממשלה יורה על הגשת כתב אישום בעניין. על-פי הערכות, כתב האישום לא יכלול טענה לקבלת טובות הנאה, אלא מירמה והפרת אמונים.

הגרסאות השונות, שהתחילו ב"לא יהיה כלום כי אין כלום", המשיכו בכך ש"מותר לקבל מתנות בין חברים", והסתיימו עם זה שנתניהו "לא ידע", צפויות להעסיק גם את השופטים שידונו בתיק, אם אכן יוחלט להביא את הפרשה למסלול הפלילי.

בסביבתו של נתניהו הדגישו ביממה האחרונה כי לא ניתן לייחס לו שום עבירה פלילית כל זמן שלא יוכח כי מול המתנות שקיבל נתניהו הייתה גם תמורה מצידו למילצ'ן. מספר משפטנים כבר טענו כי הטיעון הזה עשוי להתקבל, ונראה כי גם חוקרי המשטרה עסוקים בדיוק בחיפוש אחר אותה תמורה.

כך, נבדק בין היתר האם נתניהו סייע בצורה זו או אחרת לערוץ 10 לקבל הקלות מהרגולטור, בשעה שמילצ'ן היה מחזיק מניות מרכזי בחברה. מנגד, אם יוכח כי במרכז מה שמכונה "תיק 1000" לא מדובר בקבלת מתנות אלא באספקה שיטתית של טובין על-פי דרישה, עדיין קיימת לפי הערכות תשתית מוצקה להגשת כתב אישום גם ללא הוכחת תמורה.

גם גורמים בקואליציה מתחילים להיערך לתרחיש של הגשת כתב אישום, כשברקע העובדה שכל המפלגות החברות בממשלה לא מעוניינות בבחירות. הציפייה המרכזית בעניין היא ממפלגתו של שר האוצר משה כחלון, "כולנו". חבר המפלגה, שר הכלכלה אלי כהן, אמר היום (ה') בעניין לגלי צה"ל כי חבריו יצטרכו לדון במקרה כזה ולשקול את הדברים, וכי מוקדם לדבר על כך מראש.

גם באופוזיציה לא כולם ערוכים או מעוניינים בבחירות, למעט יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. האחרון אמר אתמול (ד') במפגש עם כתבים בכנסת כי ראש הממשלה יהיה חייב להתפטר במקרה של כתב אישום, וכי הוא לא ייתן יד להקמת ממשלה חלופית ללא בחירות.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "יש כאן ניסיון שקוף ומלאכותי מצדכם לפרסם חומר ממוחזר, רצוף טעויות והטעיות, במטרה אחת: להפעיל לחץ פסול על היועמ"ש ועל גורמי אכיפת החוק. ניסיון פסול זה לא יצלח".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 פברואר 2017, 09:57

תיק 1000: תפנית מסוימת. רוהמ אומר שחלק מהסיגרים נקנו במזומן ובכספים של קרוב משפחה

תיק 1000: תפנית מסוימת. רוהמ אומר שחלק מהסיגרים נקנו במזומן ובכספים של קרוב משפחה. קו בעייתי מאד בהגנה המסתמנת. עלול מבחינתו לקבע את הבעיה
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 19:40

פרסום ראשון-חדשות 2: מסתמן-המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד ביבי

משה נוסבאום, יסתיים תוך 6 שבועות
תיק 1000
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 19:51

אילה חסון: ''תיק 1000 קרוב להגשת כתבי אישום''

עוזרתו האישית של מילצ'ן סיפרה בחקירתה כי קנתה תכשיט משובץ באבנים יקרות בחנות אייץ' שטרן אשר במלון הילטון, המלון בו התגורר באותה עת מילצ'ן.
במעמד הקניה המוכרת הציעה לה תכשיט תואם, אותו לא רכשה.

מאוחר יותר מילצ'ן אמר לה שביבי ביקש ממנו גם את התכשיט התואם, והיא חזרה לחנות לרכוש גם אותו.

עלות התכשיטים הייתה 9000 $ , אותם שילמה מכרטיס האשראי שלה.

את ההחזר קיבלה העוזרת ממילצ'ן עצמו.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 19:54

ח''כ ילין: ''נתניהו עלול לפתוח במערכה בדרום בגלל החקירות''

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) התייחס באירוע "שבתרבות" בראשל"צ למצב המתוח בדרום וקשר אותו לחקירות ראש הממשלה: "נתניהו עלול לגרור אותנו למערכה נוספת בדרום רק בשביל להסיט את תשומת הלב מעומק החקירות והאישומים שבהם הוא טובע״.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 21:21

ליברמן: ''דין ראש הממשלה לא כדין בוזגלו או ליברמן, גם אם יוגש אישום - אל לו להתפטר''

מתוך ראיון לערוץ 2
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 21:23

גורמים המעורים בחקירה ב''פרשה 1000'': גרסת נתניהו אינה מתיישבת עם חומרי החקירה והעדויות
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 22:09

גם אם יוחלט על כתב אישום ומשפט לנתניהו הדרך לשם ארוכה מאוד,שנה וחצי לכל הפחות.

גם אם יוחלט לקחת את נתניהו למשפט הדרך ארוכה מאוד, שנה וחצי לפחות: לו״ז מוערך - המלצת משטרה, פרקליטות מ.ירושלים, פ.המדינה, היועמ״ש, שימוע.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 12 פברואר 2017, 10:56

תיק 2000 - נוני מוזס: במשטרה מתחילים להבין כי התיק חלש ונחלש מיום ליום
תיק 2000 - נוני מוזס: במשטרה מתחילים להבין, לא היה כלום - כי אין כלום. התיק חלש, ונחלש מיום ליום. התיק שהוגדר רעידת אדמה, נראה כמו פלופ.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 12 פברואר 2017, 14:28

גם מפרשת המתנות אחרי הפילטרים של הפרקליטות היועץ המשפטי לא ישאר כלום, המשקאות והתכשיטים א"א להוכיח במאה אחוז של וודאות פלילית שידע מכל הכמות. ועל הסיגרים כבר יחלקו את זה להרבה פעמים, ובכלל, הרי לא מפילים ראש ממשלה על סיגרים...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 פברואר 2017, 12:40

יואב יצחק חושףבnews1
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התבטא בפני כמה גורמים ואמר כי נתניהו אומנם נהנתן, אך הוא אינו עבריין ▪ הנטייה בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: לייצור הבחנה ברורה בין המתנות שקיבל נתניהו (סיגרים) למתנות שקיבלה רעייתו (שמפניה, תכשיט) ▪ התובנה המתגבשת: ההסבר לבקשות מצד שרה נתניהו לבקבוקי שמפניה ממילצ'ן נעוץ במצבה הנפשי ולא בכוונה פלילית
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 פברואר 2017, 12:44

גם זה מיואב יצחק
ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל בכמה הזדמנויות אלפי דולרים במזומן מאחד מבני משפחתו הנרחבת - מבן דודו למשפחת מליקובסקי (שמה המקורי של משפחת נתניהו). כספים אלה הם שאפשרו לנתניהו לממן רכישת סיגרים, במזומנים, וכן הוצאות קטנות אחרות ש"לא עברו דרך שרה". כך נודע ל-News1.

נתניהו מסר בעדותו, כי לא כל הסיגרים שעישן מקורם במתנות מאיל ההון ארנון מילצ'ן. להגנתו אמר, כי הוא נהג לשגר, מזמן לזמן, עוזרים ושליחים לרכוש עבורו סיגרים, ולאחר שרכשו שילם להם מכספים שהחזיק במזומנים. הידיעה בדבר הרכישות במזומנים הקפיצה רבים וטובים, ועוררה תהיות: מניין הכסף במזומן.

עתה אנו חושפים, כאמור, כי לפי גירסתו של נתניהו - הכספים במזומן ניתנו לו במתנה מצד בן משפחה אמיד, הקרוב אליו בדעותיו. המדובר באחד מבני דודו מצד אביו, בן-ציון נתניהו (בן למשפחת נתן מליקובסקי). הכספים זרמו למרות שנתניהו בעצמו הוא אדם אמיד ביותר, וזאת כדי לאפשר לו להתנהל בתוך משפחתו באופן עצמאי בלא זעזועים מיותרים עם רעייתו. יודגש: קבלת מתנות מבן משפחה מותרת על-פי החוק, ומובן כי אין בכך משום חשש לעבירה.

ל-News1 נודע, כי אותו בן משפחה נהג להעניק במשך שנים רבות מתנות כספיות לבן-ציון נתניהו (אביו של ראש הממשלה נתניהו) כתמיכה במפעל חייו. בכך המשיך את המסורת של אביו, שנהג גם הוא להעניק מתנות כספיות כתמיכה לקיומו הכלכלי השוטף של בן-ציון נתניהו. המתנות נועדו לאפשר לו להעמיק בהגותו ובשליחותו כהיסטוריון ישראלי-אמריקני ופעיל ציוני, בלא שיוטרד יתר על המידה מצרכים חומריים.

נודע, כי משנפטר האב, בן-ציון נתניהו (אפריל 2012), הועברה התמיכה הכספית לראש הממשלה נתניהו בגובה של אלפי דולרים במזומנים, בכל פעם. במקביל ניתנו לבני הזוג נתניהו מתנות חפציות.

עוד נודע, כי דבר קבלת המתנות הכספיות מאותו בן-משפחה הוסתר משרה נתניהו, כדי למנוע ממנה לשים ידה גם על כספים אלה (שרה נתניהו היא המנהלת את חשבונות הבנק של המשפחה וידה קפוצה גם כלפי בעלה...). שכן, הכספים ניתנו לשימושו האישי של נתניהו, ונועדו להבטיח שלא ייאלץ לנהל מריבות היסטריות עם שרה נתניהו לגבי כל משיכה/הוצאה אישית.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 13 פברואר 2017, 12:52

נו באמת ...
יפילו ראש ממשלה על כך שאשתו לא משחררת לו כספים מחשבון הבנק ........ :lol:: :lol:: :lol::
:D :) ;) ;) ;) :( :( :o :o
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 13 פברואר 2017, 12:54

אבן הפינה כתב:נו באמת ...
יפילו ראש ממשלה על כך שאשתו לא משחררת לו כספים מחשבון הבנק ........ :lol:: :lol:: :lol::
:D :) ;) ;) ;) :( :( :o :o

מה יותר מביך
אישתו או הכספים?
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 14 פברואר 2017, 13:07

בעקבות תיק 2000
ראש הממשלה צפוי למנות שר תקשורת מבין שרי ליכוד
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 14 פברואר 2017, 14:07

שיך כתב:בעקבות תיק 2000

כנראה שמירי רגב תקבל תתיק
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 14 פברואר 2017, 14:11

חשיפת יואב יצחק
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להימנע מהתפטרות מראשות הממשלה, גם אם יוגש נגדו כתב אישום בפרשת המתנות (תיק 1000). כך נודע ל-News1. נתניהו קיבל החלטה זו לאחר שקיים כמה התייעצויות, ובמיוחד עם באי-כוחו, עורכי הדין יעקב וינרוט ויוסי כהן. נתניהו נמנע ממתן ביטוי לעמדה זו - נוכח בטחונו בכך שאין מקום להגשת כתב אישום נגדו - שמא יתפרש הדבר כקריאת תיגר על המערכת המשפטית.

בשיחות שהתקיימו הובהר, כי נוכח הלחץ הכבד מצד כלי התקשורת ומצד גורמים פוליטיים על המשטרה, הפרקליטות ועל היועמ"ש אביחי מנדלבליט, חשוף נתניהו לסיכון של הגשת כתב אישום בגין עבירה על חוק המתנות - שדינה במקרה של הרשעה קנס כספי או כופר; ו/או עבירה של הפרת אמונים, שדינה לכל היותר מאסר על-תנאי.

נתניהו ואנשיו משוכנעים: בחקירת המשטרה לא נאספו די-ראיות שיצדיקו הגשת כתב אישום; ואם בכל זאת יחליט היועמ"ש בסוף הדרך על הגשת כתב אישום, יצליח נתניהו להדוף בבית המשפט את ההאשמות נגדו. "נתמודד וננצח", אמר נתניהו והבטיח להילחם להוכחת חפותו.

על-פי החוק, ראש הממשלה יודח מתפקידו רק ואם וכאשר יורשע בפסק דין סופי, ואם יימצא קלון במעשיו. נתניהו נערך לבאות, כאמור, במקביל לפעולות שהוא מבצע בהצלחה לשימור הקואליציה, ובכוונתו למצות את זכויותיו עד תום. היינו: שימוע ומשפט מלא, וכל-זאת במקביל לכך שימשיך את כהונתו כראש הממשלה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 14 פברואר 2017, 14:17

לא נראה לי שזה בעקבות תיק 2000 אלא יותר בעקבות עתירה בבג"ץ
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 15 פברואר 2017, 16:05

אבן הפינה כתב:

לא נראה לי שזה בעקבות תיק 2000 אלא יותר בעקבות עתירה בבג"ץ

נו, ומהו העתירה לבג"ץ ??
שהוא לא יכול לשמש כשר תקשורת בזמן שנבדקים חשדות על עשיית טובות הנאה למילצ'ן שהחזיק המנוים בערוץ 10...
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 27 פברואר 2017, 21:37

פרשת הצוללות הופכת לחקירה רשמית; נתניהו לא חשוד

הודעת פרקליט המדינה: הערב הופכת פרשת הצוללות מבדיקה לחקירה פלילית רשמית.
נתניהו אינו נמנה ברשימת החשודים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 08 מרץ 2017, 14:14

יואב יצחק בגל''צ: אף ראש ממשלה לא נחקר על מתנות למרות שקיבלו פי 3 מאשר על מה שנתניהו נחקר

לדבריו תיק 1000 ייגמר בהאשמה על חוק המתנות או קנס
ללא קלון ונתניהו יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה
הערכות לכתב אישום סמוך לבחירות הבאות

הפרקליטה המלווה את חקירות נתניהו מטעם הפרקליטות חשודה בפלילים
שי ניצן מחפה עליה

הדברים נאמרו בתוכנית של אראל סג"ל
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 08 מרץ 2017, 21:05

חקירות נתניהו: המשטרה נוטה לוותר על עדות ג'יימס פאקר

התקדמות חקירות ראש הממשלה: פרשת המתנות, המכונה "תיק 1000", על סף סיום. לחוקרי המשטרה בתיק עדיין דרושה עדותו של המיליארדר ג'יימס פאקר, כדי לברר האם הוא העניק מתנות לבני משפחת נתניהו. אלא שלמרות ניסיונותיהם בשבועות האחרונים, החוקרים לא מצליחים לגבות את עדותו כיוון שפאקר, השוהה בחו"ל, עובר ממדינה למדינה וקשה לאתרו.
לפיכך נוטים במשטרה לוותר על עדותו של פאקר ולהסתפק בחומרים הנוגעים למיליארדר ארנון מילצ'ן. במשטרה מעריכים כי יש בידם מספיק חומר כדי לבסס את החשד, שלפיו מילצ'ן העניק באופן שיטתי מתנות לבני הזוג נתניהו. בין השאר מדובר על סיגרים לראש הממשלה, ועל שמפניה ותכשיטים לאשתו שרה. בשבועות הקרובים צפויה המשטרה להמליץ ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בפרשת המתנות.

באשר לפרשת מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, הנקרא "תיק 2000" – בכוונת החוקרים לאסוף מספר עדויות נוספות. ראש הממשלה אמר לחוקרים השבוע כי פרקליטו, עו"ד דוד שמרון, הוא זה שיעץ לו להקליט את השיחות עם מוזס, אשר בהן נרקמה לכאורה עסקה שבמסגרתה יפעל נתניהו לצמצום תפוצת ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד בעיתון של מוזס.

נתניהו אמר לחוקרים כי בשיחות הוא הסכים לעסקה, לפי הנחייתו של עו"ד שמרון, כדי להוכיח שמוזס סוחט אותו, וכן כי לא היתה לו כוונה לממש אותה. לדברי ראש הממשלה, אם היה מפסיד בבחירות הוא היה מפרסם את הקלטת ומראה לציבור את הסחיטה לכאורה של מוזס. מבחינת החוקרים, אלה יגבו את עדותו של שמרון כדי לברר האם אכן הנחה את נתניהו כיצד להתנהל בשיחות מול מוזס.

בנוסף החוקרים מעוניינים לברר האם נתניהו יידע את מו"ל ישראל היום שלדון אדלסון על השיחות, והאם פעל מולו במטרה להביא לצמצום תפוצת העיתון. בחקירתו הכחיש נתניהו את החשדות המדוברים, וייתכן שבסופו של דבר החוקרים יוותרו על עדותו של אדלסון.

בשונה מתיק 1000, ההערכות בנוגע לתיק אלפיים הן שהמשטרה לא תמליץ על כתב אישום. כך או כך, מי שיקבע האם להעמיד לדין ראש ממשלה מכהן הוא אדם אחד - היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 08 מרץ 2017, 21:12

חדשות 2: מילצ'ן נסוג מחלק מהעדויות בתיק 1000.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 08 מרץ 2017, 23:02

לא יהיה כלום כי אין כלום!
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת

הודעה שלא נקראהעל ידי קיסם שיניים » 08 מרץ 2017, 23:16

מדינה מטורפת!!
קיסם שיניים

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 28 מרץ 2017, 14:23

איש העסקים המסתורי עו"ד יורם יוסיפוף המנוח, שחי במשך שנים ארוכות בלונדון ונפטר לפני כחצי שנה כשהוא מותיר אחריו חובות בהיקף לא ידוע ונכסים רבים, רכש בעבר מתנות שהועברו אל ראש הממשלה בנימין נתניהו - כך מפרסם העיתון 'גלובס'.

לא מדובר באירועים שהתרחשו בשנים האחרונות, אלא בתקופה שבה נתניהו היה שר אוצר בממשלת שרון השניה ולאחר מכן יו"ר האופוזיציה, באמצע שנות האלפיים.

מקורב ליוסיפוף מצוטט ב'גלובס' כשהוא מספר, כי יוסיפוף המנוח שלח את מקורבו שעבד תחתיו לרכוש בגדי יוקרה מחנות "אופנת סגל" בתל אביב, ואלו הועברו במלון דן פנורמה בת"א אל נתניהו, באמצעות נהגו.

"יורם שלח אותי, 'לך תביא חולצות לביבי מאופנת סגל'. חולצות מיוחדות. הלכתי, הבאתי את זה מסגל, הבאתי את זה לנהג שלו, אני זוכר ב'דן פנורמה' (מלון בתל-אביב - ח' מ'), אני זוכר למעלה. לא הבאתי לביבי ישירות ביד. הבאתי לנהג. זה משהו שסגרו, ואני הבאתי לנהג", אומר המקורב.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 28 מרץ 2017, 17:53

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, התייחסה במרומז לפרשת המתנות שבה חשוד ראש הממשלה ואמרה באירוע חלוקת שי לפסח לחיילים בודדים: "אני לא מקבלת מתנות אני רק נותנת".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 07 אפריל 2017, 17:37

חקירות נתניהו יתחדשו בעוד שבועיים

חקירות רה"מ נתניהו יתחדשו בעוד שבועיים. הרבה מהחוקרים בחופשה.
על הכוונת בעיקר, התפתחויות בתיק 1000, תיק המתנות.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 08 אפריל 2017, 21:51

עוד מיליארדר העיד על מתנות לרה''מ נתניהו

פרסום ראשון: איש העסקים, המיליארדר פויו זבלודוביץ', העיד בימים האחרונים בלהב 433 על טובות הנאה ומתנות שהעניק לבנימין ושרה נתניהו. זבלודוביץ' ששהה בישראל התבקש להעיד על טובות הנאה לבנימין נתניהו בעת שזה כיהן כשר אוצר וכראש ממשלה.
זבלודוביץ', המתגורר בלונדון, מחזיק אחוזים בחברת אל על וגם את מלונות "דניאל" בהרצליה ובים המלח ועסקים נוספים בארץ. כמו כן הוא ידוע כאספן אמנות.

מר זבלודוביץ' מסר בתגובה כי הוא התבקש והעיד באופן וולנטרי בעניין חקירותיו של בנימין נתניהו. זבלודוביץ' הדגיש כי הוא אינו חשוד בדבר והמשטרה הודתה לו בחום על עדותו.

השבוע פרסם כתבנו משה נוסבאום כי למרות כל ההודעות המוקדמות על סיום מהיר של חקירת תיק 1000 נגד ראש הממשלה נתניהו, במשטרה לוקחים צעד אחורה ומדווחים שהחקירה הזו תימשך לפחות עוד חודשיים. הסיבה - לאחר בדיקות ובחינות של התיק הבינו במשטרה שיש עוד מלאכה מרובה לחוקרים - בין השאר חיקורי דין בחו"ל, המשמעותי שבהם הוא של המליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, שעדיין מתקשים לקבוע לו מועד.

בחודש ינואר הודיע מפכ"ל המשטרה אלשיך על כך שחקירת התיק נמצאת בישורת האחרונה וכשנשאל על כך, הוסיף כי מדובר במושגים של כמה שבועות שנותרו לסיום החקירה בתיק הזה. כעת מדברים במשטרה רק על סביבות חודש יוני.

למרות כל העיכובים האלה נותרה בעינה ההערכה במשטרה שבתיק 1000, תיק המתנות, מתגבשת תשתית ראייתית והמשטרה תמליץ בסופו של דבר להעמיד לדין את רה"מ נתניהו. אך גם אם תתקבל המלצת המשטרה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא לא יוגש לפני קיץ 2018.

בחודש שעבר נחקר נתניהו בפעם הרביעית בתיק 1000 ונשאל בין היתר שאלות שנוגעות למידע נוסף שהגיע לחוקרים בעקבות השלמת עדות שנעשתה שבוע לפני כן לארנון מילצ'ן. חוקרי משטרה הגיעו לאחר תיאום מראש לביתו של מילצ'ן בלוס אנג'לס ובמהלך כשעתיים גבו ממנו עדות נוספת שמוגדרת כהשלמה לעדות המרכזית שמסר כבר לפני חודשים. מקצת מהפרטים שעלו בעדות הזאת הוטחו בשבוע שעבר בפני נתניהו במהלך חקירתו.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 אפריל 2017, 20:34

פרקליט המדינה החליט להרחיב את הצוות שמטפל בחקירת נתניהו#''עדות המיליארדר מחזקת החשדות''

פרסום ראשון: פרקליט המדינה החליט להרחיב את הצוות שמטפל בחקירת נתניהו
20:02 09.04.2017
פרקליט המדינה, שי ניצן, החליט להרחיב את הצוות שמטפל בחקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו. התיק יועבר לאחריות הפרקליטה שהובילה את "תיק הולילנד", בו עמד במוקד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. (ברוך קרא)
http://www.mako.co.il/news-law/crime-q2 ... artner=rss
פרשת המתנות: גורמים המעורים בתיק 1000 אומרים כי מניתוח עדותו של פויו זבלדוביץ' עולה כי המידע שמסר האחרון מחזק את החשדות נגד נתניהו – שעל-פי הערכות יידרש לפחות לעוד חקירה אחת

העדות שמחזקת את החשדות. זבלדוביץ' ונתניה (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
העדות שמחזקת את החשדות. זבלדוביץ' ונתניה | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל
לאחר שאתמול חשף לראשונה אמנון אברמוביץ' כי איש העסקים, המיליארדר פויו זבלודוביץ', העיד בימים האחרונים בלהב 433 על טובות הנאה ומתנות שהעניק לבנימין ושרה נתניהו, גורמים העוסקים בפרשה טוענים כי מניתוח ראשוני של העדות - המידע שמסר מחזק את החשדות נגד ראש הממשלה.
לדברי הגורמים, עדותו של זבלדוביץ' משתלבת היטב עם המידע לגבי המתנות שמסר מיליארדר נוסף, ארנון מילצין, ולפיה מסתמן דפוס בכל הנוגע לקבלת מתנות וטובות הנאה אסורות לכאורה מצד ראש הממשלה.

בעקבות עדות זו, ראש הממשלה כלל הנראה יידרש להיחקר לפחות פעם נוספת. כמו כן, לפי שעה טרם נגבתה עדות ממיליארדר אחר, ג'יימס פאקר האוסטרלי. כפי שדווח בחדשות 2, החקירה בתיק 1000 תימשך לפחות חודשיים נוספים.

אתמול דווח כי זבלדוביץ' העיד במשטרה על מתן טובות הנאה הנאה לכאורה לזוג נתניהו. זבלודוביץ' ששהה בישראל התבקש להעיד על טובות הנאה לבנימין נתניהו בעת שזה כיהן כשר אוצר וכראש ממשלה. זבלודוביץ', המתגורר בלונדון, מחזיק אחוזים בחברת אל על וגם את מלונות "דניאל" בהרצליה ובים המלח ועסקים נוספים בארץ. כמו כן הוא ידוע כאספן אמנות.

מר זבלודוביץ' מסר בתגובה כי הוא התבקש והעיד באופן וולנטרי בעניין חקירותיו של בנימין נתניהו. זבלודוביץ' הדגיש כי הוא אינו חשוד בדבר והמשטרה הודתה לו בחום על עדותו.

בתגובה לפרסום, נמסר מטעם ראש הממשלה כי "מדובר בעוד ניסיון סרק לעורר עניין תקשורתי בדבר שאין בו מאומה. אנו חוזרים ואומרים: לא יהיה כלום כי אין כלום", נמסר בתגובה לדיווח.

טרם מסר עדות. ג'יימס פאקר | צילום: רויטרס
בשבוע שעבר פורסם כי למרות כל ההודעות המוקדמות על סיום מהיר של חקירת תיק 1000 נגד ראש הממשלה נתניהו, במשטרה לוקחים צעד אחורה ומדווחים שהחקירה הזו תימשך לפחות עוד חודשיים. הסיבה - לאחר בדיקות ובחינות של התיק הבינו במשטרה שיש עוד מלאכה מרובה לחוקרים - בין השאר חיקורי דין בחו"ל, המשמעותי שבהם הוא של המליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר, שעדיין מתקשים לקבוע לו מועד.

בחודש ינואר הודיע מפכ"ל המשטרה אלשיך על כך שחקירת התיק נמצאת בישורת האחרונה וכשנשאל על כך, הוסיף כי מדובר במושגים של כמה שבועות שנותרו לסיום החקירה בתיק הזה. כעת מדברים במשטרה רק על סביבות חודש יוני.

למרות כל העיכובים האלה נותרה בעינה ההערכה במשטרה שבתיק 1000, תיק המתנות, מתגבשת תשתית ראייתית והמשטרה תמליץ בסופו של דבר להעמיד לדין את רה"מ נתניהו. אך גם אם תתקבל המלצת המשטרה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, הוא לא יוגש לפני קיץ 2018.

בחודש שעבר נחקר נתניהו בפעם הרביעית בתיק 1000 ונשאל בין היתר שאלות שנוגעות למידע נוסף שהגיע לחוקרים בעקבות השלמת עדות שנעשתה שבוע לפני כן לארנון מילצ'ן. חוקרי משטרה הגיעו לאחר תיאום מראש לביתו של מילצ'ן בלוס אנג'לס ובמהלך כשעתיים גבו ממנו עדות נוספת שמוגדרת כהשלמה לעדות המרכזית שמסר כבר לפני חודשים. מקצת מהפרטים שעלו בעדות הזאת הוטחו בשבוע שעבר בפני נתניהו במהלך חקירתו.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 22 אפריל 2017, 21:58

אישום נגד שרה נתניהו? לא בטוח בכלל

האם יוגשו כתבי אישום בפרשות השונות בהן מעורבת רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו? על פי ההערכה, פרקליט המדינה מסתייג, למרות ההתלהבות בפרקליטות מחוז ירושלים.
בעניין של שרה נתניהו יש 3 פרשיות: ניפוח ארוחות הגורמה שהגיעו לבית ראש הממשלה, כשכאן מדובר במאות אלפי שקלים שזה עלה למדינה בפרק זמן של 3-4 שנים; העסקתו של החשמלאי שלא זכה במכרז של המדינה, הועסק באופן פרטי, אבל המדינה שילמה. מדובר ב-15 אלף שקלים שהמדינה שילמה שלא לצורך; המטפלת שטיפלה באביה של שרה נתניהו, כשכאן המדינה סבסדה 2,000 שקלים.

ההחלטה בתיק פרשת מעונות ראש הממשלה תתקבל אצל פרקליט המדינה שי ניצן. בפרקליטות המדינה נשמעים בחודשים האחרונים קולות כי התיק גבולי, מורכב, ותחושת הבטן היא שהם לא ילכו נגדה לכתב אישום. ולמרות זאת הם הסבירו כך:

הפרשייה היחידה שיש בעניינה ראיות חד משמעיות היא פרשת המטפלת: ברור שעובדת בבית ראש הממשלה לא צריכה להיות המטפלת הסיעודית באביה של רעיית ראש הממשלה. עם זאת, אין חולק על כך שהמטפלת הפיליפינית שהייתה לבן ארצי עזבה בהתראה קצרה, גם אם לגבי הנסיבות יש ויכוח. מדובר במצב קשה: אדם קשיש, סיעודי, בן יותר מ-90, והיו צריכים פתרון מיידי. לכן לקחו עובדת שכבר הייתה שם ואמרו לה לסייע במקרה הזה. הם היו צריכים להחזיר את החלק היחסי של הכסף, אך בכירים בפרקליטות אומרים כי הנסיבות מובנות. כלומר אפשר להגיש כתב אישום, אבל לא בטוח שזה נכון.

לגבי הסעיפים האחרים, הארוחות והחשמלאי, ברור שבני הזוג נתניהו הם הנהנים, ויש גם ראיות שקושרות את שרה נתניהו כמי שאולי נתנה את ההוראה, אבל כאן הקשר הראייתי הוא מאוד רופף. יש תיק חזק נגד עזרא סיידוף, תיק חזק נגד החשמלאי, כי הוא שהגיש את החשבוניות הפיקטיביות. אבל האם יש ראיית ברזל, שעזרא סיידוף אומר "אני עשיתי את זה כי הגברת שרה נתניהו הורתה לי?" זה לא נשמע כך.

בפרקליטות מחוז ירושלים אמנם מעוניינים מאוד להגיש כתב אישום, אבל מי שיחליט הוא פרקליט המדינה שי ניצן והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, והם הרבה יותר מסויגים בפרשה הזו.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 26 אפריל 2017, 20:21

פרסום ראשון: תיק 1000 - המשטרה תוותר על עדות ג'ימס פאקר (ותמליץ על כתב אישום)

פרסום ראשון: לאחר התחבטויות החליטו במשטרה לוותר על עדות מקורבו של נתניהו ג'יימס פאקר בפרשת המתנות - "תיק 1000". גם בלי העדות מסתמן: המשטרה תמליץ על הגשת כתב אישום נגד רה"מ בגין קבלת טובות הנאה

פרסום ראשון: במשטרה הודיעו היום (רביעי) כי לאחר התלבטויות רבות החליטו לוותר על עדותו של המיליארדר ג'יימס פאקר בחקירת "פרשת 1000". המשטרה מתכוונת בחודש הבא לסכם את התיק ולהמליץ: כתב אישום נגד ראש הממשלה בגין קבלת טובות הנאה.

פרשה 1000: לפי דיווח בערוץ 2, החוקרים שניסו לאתר את המיליארדר האוסטרלי, מקורבו של רה"מ, החליטו שאין צורך בעדותו. זאת, כיוון שלמעלה מ-90 עדויות מציירות תמונה ברורה
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 27 אפריל 2017, 10:37

תגובת נתניהו לדיווח שהמשטרה תמליץ להגיש כתב אישום

בתגובה לדיווחו של אמנון אברומוביץ בחדשות 2 שהמשטרה עומדת להמליץ על כתב אישום נגד נתניהו בתיק 2000, הגיבו בלשכת נתניהו: "איזו הפתעה! אחרי אינספור הדלפות במשך חודשים ארוכים שהמשטרה תמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה, האם בכלל אפשר היה לדמיין שהם יודו באמת הפשוטה: שאין כלום – כי לא היה כלום".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 מאי 2017, 20:13

שבוע טוב.ח''כ רוזנטל: ''במשטרה הוחלט להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו''

ח"כ מיקי רוזנטל בשבתרבות במודיעין: ״במשטרה הוחלט להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו על הפרת אמונים ומתנה אסורה. אני אומר מידיעה ובאופן ודאי״
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 07 מאי 2017, 12:41

העורך הראשי של עיתון ישראל היום, עמוס רגב, מסר במשטרה עדות המסבכת את ראש הממשלה בנימין נתניהו. נוכח עדותו, תיאלץ המשטרה לקרוא לעדות עורכים בכירים נוספים בעיתון זה. ככל הידוע, גם אדלסון יידרש, קרוב לוודאי, ליתן עדות. נתניהו דרוש אף הוא לעדות נוספת.

עדותו של רגב ניתנה במסגרת תיק 2000 - שבו חשודים נתניהו ובעל השליטה בידיעות אחרונות, ארנון מוזס, בביצוע עבירות פליליות, ובקיום מו"מ שתכליתו הגבלת תפוצתו של עיתון ישראל היום. מוזס, מצידו, עושה ככל יכולתו כדי להפליל את נתניהו ולהוכיח כי ישראל מהיום נוהל והופץ בשירותו של נתניהו, ולכן יש להתייחס אל הפקתו והוצאתו לאור כאל תרומה אסורה. תזה זו נוגדת את עדותו של נתניהו הן במשטרה והן בפני מבקר המדינה יוסף שפירא.

ל-News1 נודע, כי רגב, שנמנה בעבר עם בכירי עיתון ידיעות אחרונות, "נאלץ" למסור עדות אמת בדבר הקשרים ההדוקים שהתקיימו בינו יחד בכירים בעיתון ישראל היום, לבין נתניהו ואנשי לשכתו. "עמוס לא ישקר בחקירה בשביל איש", אמר לח"מ גורם המצוי בסוד החקירה ופרטיה.

מעדותו של רגב עולה, כי נתניהו נהג "מנהג בעלים" בעיתון זה, והיה בכוחו להשפיע: מה יפורסם ומה לא יפורסם. זו בדיוק גירסתו-ותלונתו של ארנון מוזס נגד נתניהו. מעדותו של רגב עולה עוד, כי לנתניהו ולאנשי לשכתו הייתה השפעה עצומה על תוכן הידיעות ומאמרי הדעה שפורסמו בעיתון זה בנוגע לנתניהו ולבני משפחתו. השפעתו והשפעת אנשיו ניכרה גם באשר לאופן הפרסום ועיצוב הכותרות ואפילו בבחירת תמונות מסוימות שנמסרו ופורסמו.

שאלת השאלות היא: האם התנהלות זו נובעת מרפיסותם של רגב ואנשיו; או אם מדובר בשיתוף פעולה שנכפה על רגב ואנשיו מכוח הנחיות ו/או הבנות שזה רצונו של אדלסון (אם יבקשו חוקרי המשטרה לחקור סוגיה זו ביסודיות, מוטב להם לחקור את מוזס ובכירים נוספים בעיתון על שירותי הגיבוי והחיפוי שהעניקו בידיעות אחרונות לאהוד אולמרט בעת שכיהן כראש ממשלה, ומה קיבלו בתמורה, י.י.).

נודע, כי רגב נאלץ להעיד גם על השיחות התכופות שקיים עם נתניהו, ובדבר תוכנן המקצועי ו/או האישי, וכן על אודות הסכסוך שפרץ בשנה האחרונה בינו לבין בכירים בלשכת ראש הממשל. ככל הידוע, רק בחלק קטן מעדותו ביקש רגב להימנע ממתן לשאלות מסוימות בנימוק לחיסיון עיתונאי.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 מאי 2017, 14:10

החשכלי"ת לשעבר מיכל עבאדי נתנה עדות במשטרה במסגרת תיק הספינות/צוללות לפני מספר שבועות
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 16 מאי 2017, 22:29

יעלון בראיון: נתניהו היה מעורב בפרשת הצוללות. אם לא יוגש כתב אישום אספר הכל

ואצא למערכה ציבורית.
עוד רומז שנתניהו פעל ממניעים זרים ואולי עבור בצע כסף.
תגובת נתניהו: הבל הבלים ורעות רוח.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציינער » 17 מאי 2017, 15:10

חבצלת השרון כתב:יעלון בראיון: נתניהו היה מעורב בפרשת הצוללות. אם לא יוגש כתב אישום אספר הכל ואצא למערכה ציבורית.
עוד רומז שנתניהו פעל ממניעים זרים ואולי עבור בצע כסף.
תגובת נתניהו: הבל הבלים ורעות רוח.

אפשר לומר עליו: זי"ע ועכי"א..
סמל אישי של המשתמש
גאליציינער

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: דודגדול, חסיד ליובאוויטש, ניסן גוק ו־94 אורחים