מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 06 מרץ 2014, 10:39

נטרתי באוצרותי כתבה מלאה חום והתלהבות של אהרן גרנות,
בו הוא מביע שאט נפש נגד ה[עסקנים ה]חרדים,
בו הוא מתחצף נגד גדולי הדור,
בו הוא מכתיר את ר' דוב ליאור כ"מורינו ורבינו, רבה של חברון, מרן הגאון הרב דב ליאור שליט"א, שאין לו בעולמו אלא ד' אמות של הלכה, וכל דאגתו נתונה לעולם התורה, שאינו דואג לתורה פחות מכל גדול אחר",
ובו הוא מתנבא ש"החרדים עוד יודו לנפתלי בנט" - וזה בעצם שם הנושא שלו.
הכתבה הוא מלפני שנה שלימה!!! [כ"ד אדר תשע"ג]. (ההדגשות הוספתי).
הבה נראה את טיפשותו, יהירותו, חציפותו, לאור מה שקרה עכשיו ע"י "ועדת שקד" - שליחה של אותו בנט שהחרדים עוד יודו לו...

*****
כיכר השבת.
יאמר בראשית, אינני איש הבית היהודי, איני מייצג אותם וגם לא הצבעתי עבורם שכן לאיש חרדי אשר כמוני אין זכות בחירה רק זכות הצבעה ליהדות התורה ג'. ובכל זאת, הנני תושב קרית ארבע היא חברון החי בשמחה ובטוב לבב עם האנשים האלה ומהדס מתוך שלמות גמורה בין שני המחנות. לנוכח האופנה במחוזותינו להקים קול זעקה מרה וצבועה ולתקוף את חובשי הכיפה הסרוגה ובעיקר את רבני הציונות הדתית ולהעלות גלים של שנאה מעופשת שאיני יודע מהיכן מקורה, לא אוכל לחשות עוד ואני חייב להשיב דבר.
בואו נתבונן מה קרה כאן? האם כבר גורשו תלמידי ישיבת 'חברון' מבית מדרשם? האם הקימו כבר מחנות עקורים לפונביז' (אחד ל'מחבלים' השני ל'שונאים') האם הקיפו שוטרים לבושי שחורים את ישיבת סלבודקא? שום דבר לא קרה! עולם כמנהגו נוהג, בחורי הישיבה באים מידי בוקר לבית המדרש, קול התורה אינו שובת, שום דבר לא יקרה גם הלאה.
'זמן' קיץ יפתח בזמן ואחריו גם זמן אלול ובחופשת בין הזמנים נראה את בחורי הישיבות מטיילים בנחת בנחלי מדבר יהודה. אנשי הבית היהודי בטיחו לרבניהם שגם שום דבר רע לא יקרה בהמשך הדרך, רק דברים טובים. התקציבים ימשיכו להגיע לישיבות כרגיל ועוד יותר מכרגיל ואחרי ששני המפלגות יקבלו את תפקידיהם והשרים יתיישבו בלשכותיהם ויאיר לפיד יוכל להציג את ה'הישג' הכביר שלו – ממשלה ללא חרדים, יתמסמס לו גם עניין מטווה הגיוס.
הפוליטיקאים החרדים יודעים זאת היטב העיתונאים החרדים יודעים זאת היטב אבל אם אפשר להמשיך להפיץ שנאה נגד ה'מיזרוחניקעס' אז למה לא ואם אפשר להפוך את נפתלי בנט לשונא חרדים ורודפם אז מצוות לשון הרע ורכילות הבאה לידך אל תחמיצנה. הוא הבטיח להפוך לפטרונם של החרדים, לשמור על עולם התורה והישיבות ואפילו הזדמנות של שעה אחת לא נתנו לו. אולי תמתינו רגע, אולי הוא באמת מתכוון לשמור על עולם התורה ואין כוונתו לרדוף חרדים ולומדי תורה ולגייסם לצבא? אף אחד לא טרח לשמוע מה באמת יש לו לומר.
אגב לטענת אנשי הבית היהודי הם דווקא כן פנו לש"ס בניסיון להקים בלוק טכני אחד ונזרקו מכל המדרגות על ידי אריה דרעי. דרעי מכחיש ואין לי כל כלים לבדוק לא את הטענה ולא את ההכחשה. אבל את הכינוי 'בית של גוים' שהדהד עוד לפני הבחירות והפך את כל הציבור היקר והקדוש של סרוגי הכיפה לרפורמים, גויים, שונאי תורה, את זה שמענו גם שמענו.
הלו, נסחפתם. מה קרה בסך הכל – המפלגות החרדיות באופוזיציה. כואב, נכון, אבל "אסון"? "רדיפת עולם התורה"? "אנשי הציונות הדתית שבמו ידיהם הפקירו את עולם התורה בידיהם של הרוצים לתת את כבשת הרש לבוזזים" כותב ידידי משה הרמן. הי, הלו נסחפתם. אז נכון, לא נראה עוד את ר' יעקב ליצמן שניער את האבק במשרד הבריאות והפך אותו למשרד נחשק יושב על כיסאו, אז לא נראה את ר' משה גפני שלנו מנהל בממלכתיות וללא משוא פנים את וועדת הכספים של הכנסת (כולם מודים בזה) אני מודה שזה לא נחמד אבל ככה זה בפוליטיקה. מי שמשתתף במשחק הפוליטי צריך להפנים זאת פעם הם למעלה ופעם אנחנו.
אבל מכאן אני רוצה להתייחס לטענה הצבועה שעולה שוב ושוב במאמרים ובשיחות ומרתיחה את דמי. "היינו איתכם בגוש קטיף, שמרנו על הישובים שלכם ועכשיו אנחנו לא נעשה זאת. אתם גומלים לנו רעה תחת טובה. סליחה? החרדים היו עם ה'סרוגים' בגירוש יהודי גוש קטיף? ההיה או חלמתי חלום. מה נראה לכם שהזיכרון חלש? עם עובדות אי אפשר להתווכח. טלו בבקשה את התמונות מההפגנות מהתפילות ההמוניות, חפשו בזכוכית מגדלת חרדי אחד לרפואה לבוש שחורים אחד, יוק! אין!!! כמה חרדים בודדים, אני ועוד מספר עיתונאים חרדים שבאו לסקר את הגירוש, זה הכל.
פה ושם כמה קבוצות שבאו לבקר בגוש מתוך סקרנות. כמה דפקו העקורים המסכנים על דלתותיהם של גדולי ישראל שיקראו לתלמידיהם לפחות לבוא לתפילות, לא להפגנות, שיארגו תפילות בישיבות אבל הם נדחו ברשעות ובגסות על ידי הגבאים שלא נתנו להם אפילו להיכנס , שאלו נא את עסקניהם הם לא יסלחו ולא ישכחו!!. ובגוש קטיף האסון אכן התרחש, שם הסכנה הייתה מוחשית . לא איזה חשש שאולי, שמא. אבל רוב הציבור החרדי התעלם. הסתובבתי אז בחוצות בני ברק, ירושלים, כל הריכוזים החרדים, זה בקושי עניין מישהו.
לפחות אל תטען את הטענה השקרית הזאת ותנסה לשכנע אותנו באמיתותה. נכון שאחרי מעשה חברי כנסת חרדים טיפלו בתוצאות, יצוינו לשבח בעיקר ח"כ מאיר פרוש ומשה גפני שדאגו שהעקורים יקבלו תקציבים שיפצו קצת על האסון הגדול שארע להם, אבל מכאן ועד "היינו איתכם ועכשיו לא", הטחו עיניכם. מה נראה לכם שהציבור שכח? איפה הייתם בגירוש?
אני רוצה להתייחס לגדולי הדור. באסון הגירוש, חטפתי 'ריקושטים' מכל הכיוונים על התנהגותם לכאורה של גדולי הדור שלכאורה לא שעו לבקשותיהם של ראשי גוש קטיף והתעלמו מהם. עיקר החיצים היו מופנים כמובן כנגד כ"ק מרן האדמו"ר מגור שאני הרי חסידו. הסברתי אז לחברי שכשם שאיני בא בטרוניות חלילה כלפי הקב"ה, כך איני בא בטרוניות כלפי גדולי ומאורי הדור שליט"א שאם כך נהגו סימן שנגזרה הגזירה ואין להשיב.
היום אני מסביר כך גם כלפי מכתב התמיכה של רבני תקומה. אני סומך על יושרם ושכלם של רבני תקומה ובעיקר מורינו ורבינו רבה של חברון, מרן הגאון הרב דב ליאור שליט"א, שאין לו בעולמו אלא ד' אמות של הלכה, וכל דאגתו נתונה לעולם התורה, שאינו דואג לתורה פחות מכל גדול אחר, ואם הוא אמר לי שאין לנו מה לדאוג וכי גמרא אחת לא תיסגר ושקל אחד לא יופחת מתקציבי ישיבות וכתוצאה מהמהלכים שנוקט נפתלי בנט יצא עולם התורה החרדי נשכר וכי יש לו נציגים שעליהם ועל יושרם הוא סומך, הריני ניצב לפניו כתלמיד לפני רבו.
לסיום, הייתי אתמול במעון קודשו של מרן הגאון הרב דב ליאור שמעתי שם מישהו מנציגי רבני תקומה שהיה אצל בנט ודיווח לרב. הלוואי ויכולתי לספר את מה ששמעתי, אני רק יכול לומר לכם, אתם עוד תרדו על ברככם לבקש סליחה מנפתלי בנט שעמד במילתו ושמר על עולם התורה החרדי. ועל שנאת החינם הזאת מי ישלם? ה' אחד יודע.
*****

אני מאוד מקווה שאף אחד לא בלע את לשונו מרוב תדהמה על דבריו הארסיים וה-----
[כאן תכתבו מה שאתם חושבים עליו...].
נערך לאחרונה על ידי שש משזר בתאריך 06 מרץ 2014, 11:13, נערך 3 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי גרוינעם » 06 מרץ 2014, 11:02

בכלל, כל אלו שהם נוטים לציונות הדתית, ומוכרים כחרדים, נמצאים במצוקה נוראית.
גרוינעם
 
הודעות: 194
הצטרף: 04 פברואר 2014, 20:08
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי א יודעלע » 06 מרץ 2014, 11:41

הוא עדיין כותב במשפחה?
ודרך אגב,אם"כיכר השבת" מפרסם כתבות מסוג זה, אזי הוא באמת לא אתר חרדי!
וב"ה שהאתר הזה חסום לי.
א יודעלע
 
הודעות: 1699
הצטרף: 01 מרץ 2014, 21:40
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 07 מרץ 2014, 03:52

אהרן גרנות שוב מכה, הפעם - בעצמו.
וע"י כתבה זו תבינו איזה קטע הוא להיות חרדי-חרדל"י-חסידי ומי-יודע-מה-עוד...


כיכר השבת, י"ח אדר א' תשע"ד.
בימים אלה אני גורם למבטי תמיהה חוזרים אצל כל אלה המלווים אותי ואת תמונותי. שוב הוחלפה החולצה הלבנה בצבעונית ועיקר העיקרים, על ראשי שוב נראית כיפה סרוגה. האמת היא שהדבר ארע לפני כחצי שנה וכבר פורסמו תמונותיי ב'משפחה' חבוש בכיפה סרוגה, אלא שתמונה שבה הנציח אותי שותפי הצמוד והנאמן לעבודה העיתונאית, הצלם אלי קובין, בלשכתו של אבו מאזן במוקעטה הבליטה את הכיפה הסרוגה שבראשי עוד יותר. השאלה התעוררה ביתר שאת. הוא החל לזגזג? שוב הוא משנה את לבושו? הוא מחליף דעות כמו נעליים? מה קרה לו? הוא לא יציב ועוד כהנה וכהנה שאלות המתעוררות לנוכח מחזה הזוי שכזה ומחובתי להסביר. לו הייתי איש פרטי, לבושי היה ענייני הפרטי בלבד. אבל אני לא, ואני חושב שהציבור זכאי לתשובות כנות ולכן שמחתי להיענות להצעת עורכי האתר לפרסם על כך מאמר.
אקדים ואומר, מי שמצפה למצוא כאן השמצות נגד הציבור החרדי שבו נולדתי ובקרבו אני חי את חיי המקצועיים כעיתונאי עד היום הזה, מי שמצפה למצוא כאן השמצות נגד הציבור הדתי לאומי שבו גדלתי ובקרבו אני חי את חיי המשפחתיים והקהילתיים, לא ימצא אותם כאן. הטור הזה הוא כתב האשמה נגד אדם אחד בלבד – כותב השורות, כלומר אני עצמי או יותר נכון נגד תכונת המהירות שלי. זוהי תכונה חיובית שהולידה רבות מהכתבות ההזויות והאמיצות שמהן אתם נהנים אבל זוהי גם תכונה שלילית שהולידה את התופעה שבגינה אני מוכרח עכשיו לכתוב טור ולהסביר. אני חושב שהסיפור האישי שלי בעניין זה צריך להוות תמרור אזהרה לכל הממהרים לשנות את הסטטוס והמראה שלהם. לא תמיד צריך להימנע מלעשות את זה, אבל צריך להשתדל לעשות זאת כמה שפחות. כשאספר את סיפורי תבינו מדוע. וזאת בלווי של כמה תובנות מעניינות אחרות שהספקתי לאסוף במהלך השנים האלה.
כזכור למי שזוכר את המראה החרדי שלי עטיתי על עצמי בעקבות גירוש יהודי גוש קטיף. כאבתי את כאבם, בעיקר את תכונת ה'פראריות' שלהם. חוויתי את המשבר העצום של ההנהגה הרוחנית הדתית לאומית ואת ההתעקשות של שכני וחברי לדרך להמשיך ולטעון בתוקף מומחיותם הבלעדית בנושא הגאולה שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולתנו וממשלתה היא ממשלת המשיח. מאז ומתמיד התנגדתי לקו הזה אבל אסון יהודי גוש קטיף החריף בי את ההתנגדות עד שהחלטתי שאני חייב לחזור הביתה, כלומר לגור. כולם שאלו 'מה הוא מחפש בגור"? "מה פתאום הוא בחר דווקא בחסידות הזאת"? הם התעלמו מהעובדה ששם נולדתי. כמו רעב במוצאי יום כיפור המסתער על הסעודה המפסקת, הסתערתי במהירות על ה'חרדיות' שלי. תוך חצי שנה פרק זמן קצר מאוד לתהליך כזה הוארכה החליפה, התעגל הכובע שלא לדבר על כיפת גור וה'הויזען זוקען'. לשווא כיהה בי אבי מורי שיחיה ויאריך ימים וביקש ממני לזכור שרבינו הקדוש והטהור מרן האדמו"ר ה'בית ישראל' זיע"א לא נתן למצטרפים לעשות זאת כלל, אטמתי אוזני לשמוע לעצות זקנים שיעצוני להיכנס אל הקודש פנימה. אני, שאיני זז עד עצם היום הזה בלי עצות הזהב מהקודש פנימה, דווקא על נקודה זאת לא שאלתי והסתערתי בלי לחשוב על התוצאות.
בגור, צריך לומר מייד, קיבלו אותי בזרועות פתוחות ובאהבה רבה, בחצר כ"ק מרן אד"ש לא הייתי זר. הייתי ניכנס אליו גם טרם הכובע והחליפה ואני ניכנס אליו עד עצם היום הזה (לבוש בכובע וחליפה). זכיתי גם להיות שותף בהקמת שטיבל אחד ובית חסידים אחר של גור ברח' אור החיים בבני ברק שם חי ופועל אבי מורי שיחיה אף הוא אימץ אותי בחום עד כאן הכל טוב ויפה.
איך אומר השיר? כאן נולדתי כאן נולדו לי ילדי. אצלי, רק החלק הראשון של השיר הוא נכון, החלק השני לא. כאן טמונה הבעיה המרכזית. הסתערתי קדימה בלי לחשוב את מי אני משאיר מאחור, בלי לחשוב שיש לי אישה יקרה וחמישה ילדים (שאליהם נוספו במשך הזמן גם שני חתנים, כלה וגם נכדה) אלה נותרו בציבור הדתי לאומי והמשיכו לחיות את חייהם. מאחר ולא עלה בדעתי לפרק את המשפחה שלי השינוי בבית היה מינורי ביותר: לבד מלבושו של ראש המשפחה שום דבר בעצם לא השתנה. המשכנו להתגורר בחברון, ילדי המשיכו ללמוד באותם מוסדות דתיים לאומיים, בנותיי שירתו בשירות הלאומי כמנהג חברותיהן, בני החל ללמוד בישיבה שתכוון אותו בסופו של דבר ללימוד תורה יחד עם שרות משמעותי בצה"ל ורק אני הסתובבתי בישוב שלי, בבית שלי עטוי בחליפה ארוכה, חבוש בכובע עגול כשמכנסי תחובים בגרבי כשאני מרכיב משקפי פלסטיק חסידיים כאילו זה עתה הגעתי מהעיירה גורא קליווריא.
בקרב הקהילה שלי לא אמרו דבר. אחד התכונות המאפיינות את הציבור הדתי לאומי זה שכל אחד לובש מה שמתחשק לו ואיש לא עושה חשבונות. אני מניח שהיו שריננו מעט אחרי גבי, היו שהתווכחו איתי, היו גם שהסכימו, אף אחד לא החרים אותי חלילה ואני סיכמתי לעצמי בסיפוק ש"אני לא רואה ממטר, אני עושה מה שאני חושב", בלי לדעת שבכל מקרה גם כשאתה לא רואה ממטר, יש תמיד מישהו שמשלם את המחיר.
המחיר לא היה גדול צריך לומר, הוא היה קטן שכן לא באמת התרחשו שינויים בבית שלי, אבל הוא היה ברקע. הילדים שלי לא יכלו להכיל בקרבם אבא שנראה כל כך אחרת מאורחות חייהם. זאת ועוד, את הקטן שבילדי ביקשתי להפנות לכיוון החסידי. תשובה שקיבלתי בקודש פנימה הניע אותי מלעשות זאת, "חס ושלום", נאמר לי, "אם אתה לא רוצה שהוא ייהרס תשאיר אותו במקומו, החינוך שהוא מקבל גם היום הוא חינוך תורני, אתה רוצה דגש חסידי תעשה זאת בבית אל תגרום לו לשינויים". בדיעבד אני מסכם לעצמי שהתשובה הזאת הצילה את המשפחה מהרס מוחלט. אם חס וחלילה הייתי עושה את מה שחשבתי לעשות, הייתי הורס בעיקר אותו אבל גם את שאר בני המשפחה.
חלף הזמן, נרגע הכעס קצת, המחאה עשתה את שלה. השגרה שלטה ואני נותרתי בעיקר עם .... חוסר ההחלה של הילדים שלי ולא ידעתי איך יוצאים מזה. תופעות שהתגלו אצל בני ביתי יוחסו לשינוי הזה שעברתי בלבושי. אבל המשכתי. וכי אחליף עכשיו שוב את בגדי? שוב אגרום לבריות לרנן אחרי?
אבל יש לעיתים מאורעות המביאים את האדם לעצור לרגע ולבצע 'מחשב מסלול מחדש'. ואז קרה הדבר שהדליק לי אלף נורות אדומות. בוקר אחד נקלעתי לשיחה שלא נועדה לאוזני אבל מהשמים יירטו אותה אלי, שיחת טלפון שבה ניסתה רעייתי היקרה שהחילה את הכל ולא אמרה דבר, להסביר לשדכנית התורנית שאפילו שאני נראה כחסיד גור, אבל האווירה בבית היא דתית לאומית, כדרך הטבע והאווירה שבה גידלתי וחינכתי את בני ביתי. בת אחת אומנם השתדכה עם משפחה של חסידי גור, אבל בני ובתי האחרים חיפשו שידוך דתי לאומי ואשתי צריכה הייתה להכשיר את הדרך כל הזמן. אנשים בכל אופן טיפה נרתעו. בבת אחת נדרכתי. בבת אחת הבנתי יותר מתמיד מה עשיתי בחיפזון ובלא דעת לפני שמונה שנים. באותו רגע קיבלתי את ההחלטה אבל עכשיו כבר למדתי לקח, לפני הביצוע, התייעצתי. ורק אחרי שהתייעצתי עם מי שהתייעצתי הבנתי שהחלטתי מהבוקר הזה שצריך מייד לחזור למראה הקודם ולו רק למען ילדי הייתה נכונה . עדיף שאני אתפתל בהסברים ולא הילדים שלי. הדבר ארע כבר לפני כמעט שנה וכבר פורסמו תמונות שלי בכיפתי הסרוגה ואפילו בכיפה סרוגה לבנה ועליה ספודיק בעת חתונת בתי אבל כאמור תמונה אחת בלשכתו של אבו מאזן במוקטעה היסבה את תשומת הלב.
את התועלות מהמעשה החריג שעשיתי ראיתי מייד: בתוך פחות מחצי שנה חיתנתי בן ובת בהפרש של חודש וחצי ביניהם, יחד עם הוצאת בגדי הצבעוניים מהארון עלה גם הצבע בלחיי ילדי. אני מייחס את השינויים לטובה שחלו בעיקר בקטן שבבני לחזרה שחזרתי לנראותי הקודמת.

ועוד תובנה בשולי הדרך: אני אומר זאת רבות לכל אלה שלכאורה שינו סטטוס, חרדים שהסתרגו, סרוגים שהתחרדו, חילונים שחזרו בתשובה ודתיים שחזרו בשאלה: לעולם לא תהיה משהו אחר ממה שהורגלת. חרדי לשעבר לעולם לא יהיה חילוני באמת. הוא לא יקיים מצוות אבל באדיקות חרדית כי כזה אורח מחשבתו וכן על זו הדרך. פעמים רבות מצאתי את עצמי אומר "בעניין הזה לא התקלקלתי, נותרתי 'מיזרוחניק'. אומנם נולדתי בבית גוראי חרדי אבל את רוב שנות נעורי עשיתי אצל מורי ורבותי חובשי הכיפות הסרוגות. בנערותי זכיתי להתחנך אצל ראש ישיבת 'אור עציון' וראש ישיבות בני עקיבא הרה"צ הרב חיים דרוקמן, בתום שירותי הצבאי זכיתי ללמוד תורה במשך שבע שנים אצל ראש ישיבת 'שבי חברון' הגאון רבי משה בלייכר והיום מורה דרכי בהלכה הוא מורי ורבי המובהק שבצילו אני מסתופף עד עצם היום הזה מרן הגאון הרב דב ליאור. לא אכחיש שכשמזלזלים בהם ובגדלותם בציבור החרדי, כואב לי מאוד. הם היו מורי ורבותי. דווקא אצל הרב דרוקמן למדתי לכבד כל גדול באשר הוא גדול לא משנות דעותיו. בעניין הזה למשל לא התקלקלתי, נשארתי 'מיזרוחניק', למדתי להבין ששום כובע עגול ו'הויזען זוקען' לא משנים אדם באמת. אדם לא משנה את התכונות שבהם הורגל רוב שנות נעוריו. ועוד תובנה שקשורה בשינוי אורח חיים שכזה: אי אפשר לעשות צעד כזה בלי להיות שייך לקהילה כזאת. בלי שיהיה לי 'שטיבל' משלי, בלי שאגור במקום כזה בלי שאהיה בחברה כזאת אין סיכוי לדבר הזה להתקיים. והלקח העיקרי לכולנו: אם אתה רוצה לעשות צעד כל שהוא, תחשוב תמיד שמאחוריך משפחה שבמידה רבה תלויה בך.
ובכל זאת לצד קלות הדעת שבה נקטתי הרווחתי גם כמה דברים על הדרך: זכיתי בחתן מהחסידות שאני אוהבו כבני, זכיתי להדר במצוות תפילין ואני מניח היום גם תפילין של רבינו תם, זכיתי בהמון חברים מהחסידות שלא היו לי לולא התקרבתי ועיקר העיקרים: אולי לא אקרא עוד חסיד גור, אבל נותרתי חסידו הנאמן של מי שבעיני הוא צדיק הדור כ"ק מרן האדמו"ר מגור שליט"א שאיני עושה צעד בחיי בלי לקבל את ברכתו. איך הגיב לי אחד מזקני ת"ח בגור כשאמרתי לו שעכשיו אני אהיה חייל בלי מדים, הוא אמר לי מייד, "אתה תהיה חייל במדים, אבל במדים המיוחדים שלך".
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי אפשי ואפצ'י » 07 מרץ 2014, 10:59

הוא הכל ולא כלום.
הפכפך הזוי.
אבל בהחלט בעל אומץ לא מצוי.
הוא עדיין כותב במשפחה?
אפשי ואפצ'י
 
הודעות: 5
הצטרף: 30 אוגוסט 2013, 09:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 07 מרץ 2014, 12:04

אני לא ידעתי לשית עצות בנפשי, איך הפכפך זה שלדעתו צדיק הדור הוא האדמו"ר מגור, יכול לטעון משהו נגד החרדים בנוגע להפגנות נגד ההתנתקות.
הרי האדמו"ר צדיק הדור לא חייב ולא דיבר מזה, וכ"ש שהוא בעצמו לא השתתף באף הפגנה אחת, וא"כ לא עלינו תלונותיו כי על הצדיק הדור שלו...
ואת"ל שאר האדמורי"ם ורבנים ור"י שמשב"קיהם וגבאיהם ועסקניהם פשוט נעלו דלתותיהם בפני הדלדלי"ם, וכפי שהעלה בחכמתו הרב "החכם הדור" שלנו, מה יענה מר בנוגע לאדמור"ו צדיק דורו מגור, שכלשונו: איני זז עד עצם היום הזה בלי עצות הזהב מהקודש פנימה, וא"כ היה לו לשפוך לפניו מר שיחו לפניו, אולי יחוס על עם עני דל"י ואביון, אולי ירחם.
אע"כ צ"ל שאינו צריך סיבה מספיקה לצאת בהתקפה נגד החרדים לדבר ה', אף כשמעשי הרשע נעשים ע"י "אחיו" לדעה ואחיו לדירה, וכדרכם של כל שונאי יהדות החרדית אשר א"צ לחפש סיבה אמיתית, על מה לבסס שנאתם [יש גורסים: קנאתם] היוקדת על החרדים.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 08 מאי 2014, 05:40

שוב פעם נקלעתי למאמרו זה שהבאתי לעיל: posting.php?mode=reply&f=1&t=4871#pr104130, ורעדה אחזתני ממה שכתב המשוגע הנ"ל בסוף דבריו שעוד נרד על הברכיים לבקש סליחה מנתלה ת'בנט, כי הוא ממש יציל ואף ירומם את עולם הישיבות. הוא הבטיח שלא רק שלא יפחת אף שקל מהתקציבים, אלא אדרבה יוסיף ויוסיף.
רצוני לדעת, האם הוא כבר יצא בגלוי להודות על טעותו וטיפשותו???!!!
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 מאי 2014, 08:12

שש משזר כתב:אני לא ידעתי לשית עצות בנפשי, איך הפכפך זה שלדעתו צדיק הדור הוא האדמו"ר מגור, יכול לטעון משהו נגד החרדים בנוגע להפגנות נגד ההתנתקות.
הרי האדמו"ר צדיק הדור לא חייב ולא דיבר מזה, וכ"ש שהוא בעצמו לא השתתף באף הפגנה אחת, וא"כ לא עלינו תלונותיו כי על הצדיק הדור שלו...
ואת"ל שאר האדמורי"ם ורבנים ור"י שמשב"קיהם וגבאיהם ועסקניהם פשוט נעלו דלתותיהם בפני הדלדלי"ם, וכפי שהעלה בחכמתו הרב "החכם הדור" שלנו, מה יענה מר בנוגע לאדמור"ו צדיק דורו מגור, שכלשונו: איני זז עד עצם היום הזה בלי עצות הזהב מהקודש פנימה, וא"כ היה לו לשפוך לפניו מר שיחו לפניו, אולי יחוס על עם עני דל"י ואביון, אולי ירחם.
אע"כ צ"ל שאינו צריך סיבה מספיקה לצאת בהתקפה נגד החרדים לדבר ה', אף כשמעשי הרשע נעשים ע"י "אחיו" לדעה ואחיו לדירה, וכדרכם של כל שונאי יהדות החרדית אשר א"צ לחפש סיבה אמיתית, על מה לבסס שנאתם [יש גורסים: קנאתם] היוקדת על החרדים.

לא רק זאת אלא דווקא אלרבי מגור הוא נטפל בטענות והלו לאחר ההתנתקות נכנסו עליו כל גדולי וראשי המנחלים כעשרים במספר ושאלוהו את השאלות הקשות ביותר ולא נשארה שאלה אחת ללא תשובה והוא הוכיח להם חד משמעית מכל הספרות התורנית שהם הביאו זאת במו ידיהם על עצמם.!!!
ונתמלאו פיהם מים והם יצאו כשידיהם על ראשם בהיוכחם בצדקת דבריו.
ואם אני יודע זה ממקורות מקורבים ואמינים ביותר
חזקה על אהרון גרנות שהוא מקורב לרבי מצד אחד (לפחות לפי דבריו) ולמתנחלים מצד שני ומצד שלישי עיתונאי הוא שידע זאת לא פחות טוב ממני ואם הוא כזה רשלן שפספס מידע כזה חשוב שיעשה בדק בית אצל עצמו ואחר יבוא להתנצל על השמצותיו הפרועות.!!!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 08 מאי 2014, 08:48

ר' יצחק הספרן, הפתעתי אותי עם סיפור הנ"ל.
האם תוכל להביא קצת פרטים מהפגישה?

בכל אופן תודה על פיסת מידע חשובה!
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדים לשלום » 08 מאי 2014, 12:35

האמת היא שאחרי שקראתי את כתב ההגנה שלו, השתנתה דעתי עליו. אני דן אותו יותר לכף זכות, ולו בשל "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו".

אגב, למרות שהוא גדל בבית חסידי גור, אין לאף אחת מאחיו או אחיותיו ילדים בשמות כמו פנחס מנחם, שמחה בונים ועל זה הדרך. זה אומר משהו?
חרדים לשלום
 
הודעות: 359
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 20:43
מיקום: בני ברק
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי מדען צמרת » 08 מאי 2014, 14:24

הרבה מילים, אבל יש עיקרון אחד פשוט -
הכל כסף. אינטרסים.
אחרי ההתנתקות כבר לא היה רלוונטי להיות מזרחניק. יותר משתלם להיות חרדי, ובמיוחד עם קצת צבע מקורי - חסיד... חסיד מקרית ארבע...
עכשיו כבר לא משתלם להיות חסידי (בגלל השידוכים, ואולי הציעו לו עבודה במקור ראשון), אז מחליפים.
מחר יבוא עם ג'לביה, כי יציעו לו עבודה בעיתון יומי מרוקאי, וכו' וכו'.
איש עסקים ממולח, ותו לא.
באישיותו הוא סתם מזרחניק שיטחי, שאפילו להעריץ את המדינה קשה לו. בכלל קשה לו להעריץ משהו, חוץ ממקוריות...
סמל אישי של המשתמש
מדען צמרת
 
הודעות: 492
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 13:07
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי mmw » 08 מאי 2014, 14:50

ואולי יום אחד יהיה ערבי
שנשמע ונתבשר בשורות טובות
סמל אישי של המשתמש
mmw
 
הודעות: 7051
הצטרף: 30 יוני 2013, 18:25
מיקום: ירושלים
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי אין שם » 08 מאי 2014, 14:55

mmw כתב:ואולי יום אחד יהיה ערבי

חזזזזזזזזזזקק
כשאדם יודע שכל מארעותיו הם לטובתו, זאת הבחינה היא מעין עולם הבא. (ר' נחמן מברסלב)
סמל אישי של המשתמש
אין שם
 
הודעות: 1185
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 01:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 08 מאי 2014, 20:43

mmw כתב:ואולי יום אחד יהיה ערבי

כבר כתבתי שאני מכיר אותו.
ודבריך תלושים מהמציאות.
ואכן ההתנתקות גרמה לא (כמו לרבים אחרים) זעזוע קשה בדת ה"ציונות".
ואינני יודע אם הוא היה לבד הוא לא היה נשאר חסיד גור.
אבל מכלול החיים לא מאפשר זאת.
רק מה שאני מתפלא למה את הזקן הוא הוריד
וכי חרדלניק הוא לא יכל להיות.?
ועל כך נאמר אל תדון את חבריך...!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 09 מאי 2014, 04:18

mmw כתב:ואולי יום אחד יהיה ערבי

חה חה חה...
אגב, ראיתי לאחרונה תמונה אמיתית, בו רואים איך שמחמוד עבאס דורש וכדו', ולאחוריו רואים את הגרנותי הלזה.
אולי יום אחד מחמוד עבאס יהיה חרדל"י מקרית ארבע......
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי באבא » 11 מאי 2014, 03:03

חרדים לשלום כתב:האמת היא שאחרי שקראתי את כתב ההגנה שלו, השתנתה דעתי עליו. אני דן אותו יותר לכף זכות, ולו בשל "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו".

אגב, למרות שהוא גדל בבית חסידי גור, אין לאף אחת מאחיו או אחיותיו ילדים בשמות כמו פנחס מנחם, שמחה בונים ועל זה הדרך. זה אומר משהו?

הוא לא גדל בבית של חסידי גור,
אלא סבו הי חסיד גור,
ואביו התגלצ' והיה מזרוחני'ק,
אחיו חברון בעל "הפינה של חברון" ברחוב השומר בב"'ב הינו מזרחיס'ט
אח אחד הינו חרדי ליטאי
נדמה לי שגם אחות אחת הינה ליטאית
אח אחד הינו חילוני לחלוטין
והאהרוני הוא גערער-מיזרחיס'ט-מתנחל-לובש שחורים-צבעוניים-סרוגים ועוד היד נטויה...
כח - קהילות ירושלים!
סמל אישי של המשתמש
באבא
 
הודעות: 603
הצטרף: 11 ינואר 2014, 20:41
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 מאי 2014, 04:06

באבא כתב:
חרדים לשלום כתב:האמת היא שאחרי שקראתי את כתב ההגנה שלו, השתנתה דעתי עליו. אני דן אותו יותר לכף זכות, ולו בשל "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו".

אגב, למרות שהוא גדל בבית חסידי גור, אין לאף אחת מאחיו או אחיותיו ילדים בשמות כמו פנחס מנחם, שמחה בונים ועל זה הדרך. זה אומר משהו?

הוא לא גדל בבית של חסידי גור,
אלא סבו הי חסיד גור,
ואביו התגלצ' והיה מזרוחני'ק,
אחיו חברון בעל "הפינה של חברון" ברחוב השומר בב"'ב הינו מזרחיס'ט
אח אחד הינו חרדי ליטאי
נדמה לי שגם אחות אחת הינה ליטאית
אח אחד הינו חילוני לחלוטין
והאהרוני הוא גערער-מיזרחיס'ט-מתנחל-לובש שחורים-צבעוניים-סרוגים ועוד היד נטויה...

אני ממליץ לך להביע דעה בתחומים שאתה מבין בהם כי את משפחת גרנביץ אני מכיר קצת יותר ממך ודבריך קישקוש.!
ולא הייתי נדרש לזה לולי היית משמיץ ועוד בבטחון של ידען אז תחשוב פעמיים לפני שאתה מקשקש במקלדת.!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי באבא » 11 מאי 2014, 04:32

יצחק הספרן כתב:
באבא כתב:
חרדים לשלום כתב:האמת היא שאחרי שקראתי את כתב ההגנה שלו, השתנתה דעתי עליו. אני דן אותו יותר לכף זכות, ולו בשל "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו".

אגב, למרות שהוא גדל בבית חסידי גור, אין לאף אחת מאחיו או אחיותיו ילדים בשמות כמו פנחס מנחם, שמחה בונים ועל זה הדרך. זה אומר משהו?

הוא לא גדל בבית של חסידי גור,
אלא סבו הי חסיד גור,
ואביו התגלצ' והיה מזרוחני'ק,
אחיו חברון בעל "הפינה של חברון" ברחוב השומר בב"'ב הינו מזרחיס'ט
אח אחד הינו חרדי ליטאי
נדמה לי שגם אחות אחת הינה ליטאית
אח אחד הינו חילוני לחלוטין
והאהרוני הוא גערער-מיזרחיס'ט-מתנחל-לובש שחורים-צבעוניים-סרוגים ועוד היד נטויה...

אני ממליץ לך להביע דעה בתחומים שאתה מבין בהם כי את משפחת גרנביץ אני מכיר קצת יותר ממך ודבריך קישקוש.!
ולא הייתי נדרש לזה לולי היית משמיץ ועוד בבטחון של ידען אז תחשוב פעמיים לפני שאתה מקשקש במקלדת.!

נכון שאתה גערער וע"כ אתה תוקף אותי בכל מקום אפשרי....
בהצלחה לך!!!!
אבל בכל אופן את משפחת גרנביץ אני מכיר כבר עשרות שנים היות והאבא גרנביץ גר ליד בית הורי עוד בילדותי
ועל השורה האחרונה בדבריך - כל הפוסל במומו פוסל....

ושוב פעם הריני לברכך בהצלחה רבה בכל מקום שאליו תפנה!!!!!!
כח - קהילות ירושלים!
סמל אישי של המשתמש
באבא
 
הודעות: 603
הצטרף: 11 ינואר 2014, 20:41
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 מאי 2014, 06:11

באבא כתב:
הוא לא גדל בבית של חסידי גור,
אלא סבו הי חסיד גור,
ואביו התגלצ' והיה מזרוחני'ק,
אחיו חברון בעל "הפינה של חברון" ברחוב השומר בב"'ב הינו מזרחיס'ט
אח אחד הינו חרדי ליטאי
נדמה לי שגם אחות אחת הינה ליטאית
אח אחד הינו חילוני לחלוטין
והאהרוני הוא גערער-מיזרחיס'ט-מתנחל-לובש שחורים-צבעוניים-סרוגים ועוד היד נטויה...

אני ממליץ לך להביע דעה בתחומים שאתה מבין בהם כי את משפחת גרנביץ אני מכיר קצת יותר ממך ודבריך קישקוש.!
ולא הייתי נדרש לזה לולי היית משמיץ ועוד בבטחון של ידען אז תחשוב פעמיים לפני שאתה מקשקש בדבריך
[b]נכון שאתה גערער וע"כ אתה תוקף אותי בכל מקום אפשרי....
בהצלחה לך!!!!
אבל בכל אופן את משפחת גרנביץ אני מכיר כבר עשרות שנים היות והאבא גרנביץ גר ליד בית הורי עוד בילדותי
ועל השורה האחרונה בדבריך - כל הפוסל במומו פוסל....

ושוב פעם הריני לברכך בהצלחה רבה בכל מקום שאליו תפנה!!!!!![/
[/quote]
אם דבריך נכונים לגבי קרבת המגורים אז עוד יותר מוזר לי שאתה טועה ומטעה.
כגון בנו החסיד גור כיום שלא אזכיר את שמו כי הוא בטח לא מעונין.
וחברון לא מה שאמרת.
אח אחד ליטאי גם לא בדיוק.
את מקום לימוד ילדיו שחלקם למדו משום מה בגור.
ועוד זיופים/הטעיות נוספים.!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 11 מאי 2014, 07:34

יצחק הספרן כתב:
שש משזר כתב:אני לא ידעתי לשית עצות בנפשי, איך הפכפך זה שלדעתו צדיק הדור הוא האדמו"ר מגור, יכול לטעון משהו נגד החרדים בנוגע להפגנות נגד ההתנתקות.
הרי האדמו"ר צדיק הדור לא חייב ולא דיבר מזה, וכ"ש שהוא בעצמו לא השתתף באף הפגנה אחת, וא"כ לא עלינו תלונותיו כי על הצדיק הדור שלו...
ואת"ל שאר האדמורי"ם ורבנים ור"י שמשב"קיהם וגבאיהם ועסקניהם פשוט נעלו דלתותיהם בפני הדלדלי"ם, וכפי שהעלה בחכמתו הרב "החכם הדור" שלנו, מה יענה מר בנוגע לאדמור"ו צדיק דורו מגור, שכלשונו: איני זז עד עצם היום הזה בלי עצות הזהב מהקודש פנימה, וא"כ היה לו לשפוך לפניו מר שיחו לפניו, אולי יחוס על עם עני דל"י ואביון, אולי ירחם.
אע"כ צ"ל שאינו צריך סיבה מספיקה לצאת בהתקפה נגד החרדים לדבר ה', אף כשמעשי הרשע נעשים ע"י "אחיו" לדעה ואחיו לדירה, וכדרכם של כל שונאי יהדות החרדית אשר א"צ לחפש סיבה אמיתית, על מה לבסס שנאתם [יש גורסים: קנאתם] היוקדת על החרדים.

לא רק זאת אלא דווקא אלרבי מגור הוא נטפל בטענות והלו לאחר ההתנתקות נכנסו עליו כל גדולי וראשי המנחלים כעשרים במספר ושאלוהו את השאלות הקשות ביותר ולא נשארה שאלה אחת ללא תשובה והוא הוכיח להם חד משמעית מכל הספרות התורנית שהם הביאו זאת במו ידיהם על עצמם.!!!
ונתמלאו פיהם מים והם יצאו כשידיהם על ראשם בהיוכחם בצדקת דבריו.
ואם אני יודע זה ממקורות מקורבים ואמינים ביותר
חזקה על אהרון גרנות שהוא מקורב לרבי מצד אחד (לפחות לפי דבריו) ולמתנחלים מצד שני ומצד שלישי עיתונאי הוא שידע זאת לא פחות טוב ממני ואם הוא כזה רשלן שפספס מידע כזה חשוב שיעשה בדק בית אצל עצמו ואחר יבוא להתנצל על השמצותיו הפרועות.!!!

וע"ז הגבתי:
שש משזר כתב:ר' יצחק הספרן, הפתעתי אותי עם סיפור הנ"ל.
האם תוכל להביא קצת פרטים מהפגישה?

בכל אופן תודה על פיסת מידע חשובה!

ואני עדיין מחכה לתשובה.
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי באבא » 11 מאי 2014, 21:12

יצחק הספרן כתב:
באבא כתב:
הוא לא גדל בבית של חסידי גור,
אלא סבו הי חסיד גור,
ואביו התגלצ' והיה מזרוחני'ק,
אחיו חברון בעל "הפינה של חברון" ברחוב השומר בב"'ב הינו מזרחיס'ט
אח אחד הינו חרדי ליטאי
נדמה לי שגם אחות אחת הינה ליטאית
אח אחד הינו חילוני לחלוטין
והאהרוני הוא גערער-מיזרחיס'ט-מתנחל-לובש שחורים-צבעוניים-סרוגים ועוד היד נטויה...

אני ממליץ לך להביע דעה בתחומים שאתה מבין בהם כי את משפחת גרנביץ אני מכיר קצת יותר ממך ודבריך קישקוש.!
ולא הייתי נדרש לזה לולי היית משמיץ ועוד בבטחון של ידען אז תחשוב פעמיים לפני שאתה מקשקש בדבריך
[b]נכון שאתה גערער וע"כ אתה תוקף אותי בכל מקום אפשרי....
בהצלחה לך!!!!
אבל בכל אופן את משפחת גרנביץ אני מכיר כבר עשרות שנים היות והאבא גרנביץ גר ליד בית הורי עוד בילדותי
ועל השורה האחרונה בדבריך - כל הפוסל במומו פוסל....

ושוב פעם הריני לברכך בהצלחה רבה בכל מקום שאליו תפנה!!!!!![/

אם דבריך נכונים לגבי קרבת המגורים אז עוד יותר מוזר לי שאתה טועה ומטעה.
כגון בנו החסיד גור כיום שלא אזכיר את שמו כי הוא בטח לא מעונין.
וחברון לא מה שאמרת.
אח אחד ליטאי גם לא בדיוק.
את מקום לימוד ילדיו שחלקם למדו משום מה בגור.
ועוד זיופים/הטעיות נוספים.![/quote]
בנו חתנו של ב.מ. המוכר לציבור הירושלמי שותי השתיה החמה...
וחברון לא מה שאמרתי אלא מה?
אח אחד ליטאי מה לא בדיוק?
ולא אמרתי שילדיו לא למדו בגור,
דווקא במאמרו של אהרן גרנות עצמו שהביא ידידינו רבי שש משזר שליט"א [שדרך אגב עדיין ממתין לתגובתך...] הוא כותב: "הסתערתי קדימה בלי לחשוב את מי אני משאיר מאחור, בלי לחשוב שיש לי אישה יקרה וחמישה ילדים (שאליהם נוספו במשך הזמן גם שני חתנים, כלה וגם נכדה) אלה נותרו בציבור הדתי לאומי והמשיכו לחיות את חייהם. מאחר ולא עלה בדעתי לפרק את המשפחה שלי השינוי בבית היה מינורי ביותר: לבד מלבושו של ראש המשפחה שום דבר בעצם לא השתנה. המשכנו להתגורר בחברון, ילדי המשיכו ללמוד באותם מוסדות דתיים לאומיים, בנותיי שירתו בשירות הלאומי כמנהג חברותיהן, בני החל ללמוד בישיבה שתכוון אותו בסופו של דבר ללימוד תורה יחד עם שרות משמעותי בצה"ל"
ו:
"המחיר לא היה גדול צריך לומר, הוא היה קטן שכן לא באמת התרחשו שינויים בבית שלי, אבל הוא היה ברקע. הילדים שלי לא יכלו להכיל בקרבם אבא שנראה כל כך אחרת מאורחות חייהם. זאת ועוד, את הקטן שבילדי ביקשתי להפנות לכיוון החסידי. תשובה שקיבלתי בקודש פנימה הניע אותי מלעשות זאת, "חס ושלום", נאמר לי, "אם אתה לא רוצה שהוא ייהרס תשאיר אותו במקומו, החינוך שהוא מקבל גם היום הוא חינוך תורני, אתה רוצה דגש חסידי תעשה זאת בבית אל תגרום לו לשינויים".
כח - קהילות ירושלים!
סמל אישי של המשתמש
באבא
 
הודעות: 603
הצטרף: 11 ינואר 2014, 20:41
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 11 מאי 2014, 22:28

באבא
דבריך לא סותרים את דברי.!
אהרון סרוג עד מעל הראש
וכל כך סרוג שכשהו חזר גם את זקנו הוריד.
דבר שיכל להשאירו גם כסרוג.
וכנראה שלא הובנתי נכון אינני מדבר על ילדי אהרון אלא על אחיו ואת אחיו אני מכיר אי אלו עשרות שנים ועליהם דברי נסובו.!
ולגבי שש מושזר
מידע פנימי איני מוסר.
וגם לו הייתי מוסר זה לא היה במרחבי הפורום אלא באופן אישי.
ובאופן אישי לא יכול להתקיים כאן אפילו במסרים.
מפני שגלויים הם למנהלים.!
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי באבא » 12 מאי 2014, 04:19

יצחק הספרן כתב:באבא
דבריך לא סותרים את דברי.!
אהרון סרוג עד מעל הראש
וכל כך סרוג שכשהו חזר גם את זקנו הוריד.
דבר שיכל להשאירו גם כסרוג.
וכנראה שלא הובנתי נכון אינני מדבר על ילדי אהרון אלא על אחיו ואת אחיו אני מכיר אי אלו עשרות שנים ועליהם דברי נסובו.!
ולגבי שש מושזר
מידע פנימי איני מוסר.
וגם לו הייתי מוסר זה לא היה במרחבי הפורום אלא באופן אישי.
ובאופן אישי לא יכול להתקיים כאן אפילו במסרים.
מפני שגלויים הם למנהלים.!

אכן כך,
על איזה מאחיו אתה מדבר?
ובקשר לרש"מ שליט"א
זהו אינו מענייני
ובכללי אתה צודק....
כח - קהילות ירושלים!
סמל אישי של המשתמש
באבא
 
הודעות: 603
הצטרף: 11 ינואר 2014, 20:41
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 19 יוני 2014, 06:41

יצחק הספרן הביא ידיעה מעניינת מבית מדרשו של מרן דב ליאור - אותו גאון וצדיק שהבטיח להגרנוביץ'י הזה שעולם התורה לא יפגע ע"י ברית בנט-לפיד.
ראו כאן: viewtopic.php?f=1&t=5861#p123958
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 19 יוני 2014, 07:41

שש משזר כתב:יצחק הספרן הביא ידיעה מעניינת מבית מדרשו של מרן דב ליאור - אותו גאון וצדיק שהבטיח להגרנוביץ'י הזה שעולם התורה לא יפגע ע"י ברית בנט-לפיד.
ראו כאן: viewtopic.php?f=1&t=5861#p123958


אכן הוא גאון וצדיק.
אז אם כך למה אני כותב עליו "רב" בצורה כזו?
כי השורש ה"ציוני" פורה ראש ולענה משבש את דעתם של הסרוגים ואפילו את דעתו של גאון וצדיק כזה.
וכגון מה שמדובר בפרשת השבוע על גאון וצדיק ששמו קורח שבגלל שיבושו הוא נזכר לדראון עולם, וזה מראה עד להיכן יכולה להוליך דעה משובשת.
ולכך אני מראה נקודות שימחישו זאת ושלא נטעה אחרי המראה והרושם גם של "רבנים" כמו ה"רב" דב ליאור!.
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי שש משזר » 19 יוני 2014, 07:58

האמת, אני לא רוצה לזלזל בהרב ליאור, לדעתי הוא ת"ח גדול וכנראה גם יר"ש מרבים [לא מכירו באופן אישי, אבל עוקב אחריו. הוא נראה בנאדם רציני. באמת].
אלא מאי?!
כשאני רואה שוב את דברי המשוגע הגרנוביצ'י הנ"ל שהתבטא אודות הגה"צ הקוה"ט רשכבה"ג דב ליאור, ושהבטיח שלא יאונה כל רע לחרדים מברית בנט-לפיד [כאן: viewtopic.php?f=1&t=4871#p104130]. ועתה ראה מה עולל לנו! ובעיקר פשוט לא אוכל להשלים עם זה שהמשוגע הגרנוביצ'י השמיץ במאמרו השקרי את החרדים, ובשלמא אז טעה, אבל מאז היה לו להיות הוגן לפחות עם עצמו ולכתוב אגרת שנית ונהפוך הוא, ואני עדיין ממתין...
סמל אישי של המשתמש
שש משזר
 
{ AUTHOR_TOPIC }
הודעות: 4822
הצטרף: 15 ינואר 2014, 04:21
מיקום: ארה"ב
{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 31 ינואר 2017, 16:55

זה נכון מה ששמעתי לאחורנה שפיטרו את גרנות - גרנוביץ' ממשפחה בשל דברים אלו שהובאו פה ועוד כאלו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6937
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 15:34

העיתונאי אהרן גרנות עוזב את 'משפחה' לטובת החיילים החרדים
העיתונאי הבכיר אהרון גרנות, סגן עורך עיתון 'משפחה' עוזב את תפקידו בעיתון, בכדי שיוכל להתמסר לעמותה שהקים עבור חיילים חרדים בודדים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3461
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 06 פברואר 2017, 15:39

למה פתחת לזה אשכול חדש ?
אתה לא ראית שיש על זה אשכול ישן והקפצתי את זה כבר בשבוע שעבר ??

נא לאחד את זה, תודה.====
יש אולי יותר פרטים בנושא ??

תודה רבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6937
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: מי אתה אהרן גרנות?! חרדי, דל"י, חרדל"י, או סתם הזוי?...

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 06 פברואר 2017, 15:41

הקפצה חוזרת לחבצלת.

תראה את ההודעה הקודמת שכתבתי...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6937
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 15:42

העיתונאי הבכיר אהרון גרנות סגן עורך עיתון 'משפחה' עוזב את תפקידו בעיתון, לטובת עמותה לחיילים חרדים בודדים שהקים. כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי שמה של העמותה שהקים גרנות הוא "עושי חיל", עמותה בקריית ארבע המספקת בית לחיילים חרדים בודדים עקב גיוסם לצה"ל, העמותה מעניקה לחיילים אוכל, לינה וכתף חמה. נכון להיום, מונה העמותה חמש דירות בהן משוכנים כ-17 חיילים.

גרנות היה בכיר כתבי השטח של עיתון 'משפחה'. במשך 17 השנים בהן שימש ככתב העיתון הביא גרנות אלפי כתבות צבע מרתקות ממקומות רבים ואקזוטיים מהארץ ומהעולם. בין השאר סיקר את ההפיכה בטוניס, את ההפיכה הכתומה באוקראינה, את המלחמה בעיראק, והיה בשדה הקרב שבין גאורגיה לרוסיה נשלח להודו לסקר אחרי הפיגוע במומביי, ואף היה במקום שבו נפצע כתב 'ידיעות אחרונות' צדוק יחזקאלי, היה בבית הנבחרים בקירגיסטן עת פרצה בו הפיכה צבאית, והיה בעזה במפקדת החמאס בעזה וסיקר את המלחמה בין רוסיה לאוקראינה.

ל'בחדרי חרדים' הגיעה ההודעה שכתב גרנות לחיילים הבודדים המתגוררים בבתי העמותה: "חרדקים אהובים ויקרים שלי, מקודם זה היה בתאוריה, עכשיו זו הלכה למעשה. החל מה 1 למרץ אינני עוד סגן עורך 'משפחה', למעשה אינני עובד בעיתון כלל. פה ושם אכתוב בעיתון בשכר סופרים אבל עיקר חיי מוקדשים מעתה רק לכם אהובים שלי, כדי שיהיה לכם טוב יותר בחיים, כדי שתוכלו להתקדם ולדעת שיש לכם גב".

בהמשך ההודעה כתב גרנות לחיילים: "ה' הטוב ישלח ברכה והצלחה במעשה ידינו, ושלא אראה מחסור כלכלי בעקבות כך. פרנסה רק ממנו. אני נרעש ונפחד אבל מאמין שעשיתי את הבחירה הנכונה שבחרתי בכם וה' יעשה את שלו למעלה. נצליח כולנו ביחד בע"ה".

בשיחה עם''בחדרי חרדים' אומר גרנות: "אני שמח ומאושר על 17 השנים הברוכות שהיו לי בעיתון משפחה. אני מודה למעסיק הנפלא אלי פלאי, ולשאר כתבי ועורכי עיתון משפחה. עיתון משפחה ימשיך להיות המשפחה שלי. אני אמשיך לכתוב בעיתון מידי פעם בשכר סופרים. אחרי 40 שנות עיתונות אני יוצא לאופק חדש".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3461
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 15:43

תתן קישור
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3461
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי קלונימוס הזקן » 06 פברואר 2017, 15:46

סמל אישי של המשתמש
קלונימוס הזקן
 
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 06 פברואר 2017, 15:46

קלונימוס הקדים אותי...

הוא התחיל לעבוד, מה קרה ?? אתה מרגיש יותר טוב בגלל שהפכת לצמחוני ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6937
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי עטרת תפארת » 06 פברואר 2017, 15:52

הוא שאל את הגערער רעבע לפני פתיחת העמותה? הוא טוען שהוא לא עושה צעד בלי לשאול את האדמו"ר מגור...
אין עוד מלבדו!
סמל אישי של המשתמש
עטרת תפארת
 
הודעות: 867
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 16:16

ריבלין בטוויטר:

אבדה לתקשורת החרדית. אהרון גרנות כתב השטח הטוב ביותר במגזר פורש. העיתונאי שלימד את כולנו פרק בחריצות.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3461
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי גאליציאנער » 06 פברואר 2017, 16:19

חבצלת השרון כתב:ריבלין בטוויטר:

אבדה לתקשורת החרדית. אהרון גרנות כתב השטח הטוב ביותר במגזר פורש. העיתונאי שלימד את כולנו פרק בחריצות.

לא ממש אבידה ולא רק לתקשורת החרדית, הרי הוא גם עזב את החרדים כולם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
גאליציאנער
 
הודעות: 6937
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: העיתונאי אהרן גרנות עוזב את עיתון משפחה

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 06 פברואר 2017, 17:34

אהרן גרנות: "בתחילת דרכו – 'בקהילה' היה בעל תחרות הוגן"

כבר לא עיתונאי? בשיחה עם מנחם טוקר ב"זמן אוויר" מסביר אהרן גרנות: "לא פרשתי לגמרי. אמשיך לכתוב אבל פחות" • על המסע המפחיד ביותר: "כל הזמן חיכיתי שייגמר" • המסע המרגש ביותר: "ג'רבה, ללא ספק" • וגם, מה הוא חושב על העיתונות החרדית היום?

בשעות האחרונות פורסם כי העיתונאי אהרן גרנות ששנים רבות משמש ככתב בשבועון "משפחה", פורש מתפקידו. בשיחה מפתיעה שערך מנחם טוקר ב"זמן אוויר" בכדי לבדוק את המידע הזה, סיפר גרנות כי הפרישה היא לא לגמרי וכי הוא עסוק בפרוייקט שבא לפתחו לפני זמן מה ובו הוא משקיע את מיטב כוחותיו "בחודש האחרון הרגשתי גנב כשלקחתי את המשכורת מהעיתון. ראשי ורובי בעמותה" הוא סיפר.

גרנות שבשנותיו הרבות היה סמל לעיתונאי אמיץ ללא חת אשר הגיע למקומות הכי מרתקים, מסוכנים, מיוחדים ומרגשים, ענה לשאלות המאזינים וסיפר על חוויותיו שלדבריו "לא נגמרו. המילה פרישה לא כל כך במקומה. אני אמשיך לכתוב אך לא ב'משרה מלאה' אם כי שוב, זה יהיה הרבה פחות, אין ספק שירדתי פאזה ואולי כמה פאזות".

הוא מספר על התגובות שמקבל סביב החלטתו "החברים מפרגנים ומעודדים מאד. סך הכל מדובר על כ-40 שנות עיתונות שכאמור, לא נגמרו אבל הגיע הזמן קצת לשנות, לעשות משהו קצת אחר" הוא אומר. "אמרתי לחבריי במערכת" הוא מספר "שבימים עברו היינו הולכים לנביא לקבל את דבר ד'. היום, כשאין נביאים, איך אנחנו יודעים? אנחנו יודעים לפי מה שהקב"ה מגלגל לפתחנו. ובנושא של העזרה לחיילים חרדים בודדים הגיע אלי".כשנשאל גרנות על מסעותיו המגוונים, הוא עונה "יש מסעות למקומות רגועים ויש מכוננים. הנסיעה להודו לדוגמא, היתה מכוננת ולא בגלל הרוחניות המזויפת שיש שם. אתה פשוט נחשף לעולם אחר" עם זאת הוא מספר כי המקום הכי מפחיד בו היה זה בעיר עזה "מיד לאחר הגירוש מגוש קטיף נשלחתי באופן רשמי בכדי לבדוק את מצב בתי הכנסת. הייתי במפקדה של חמאס בעזה והמפקד שם פחד שאסתובב ברחובות עזה אז לקחו אותי לראות מקומות מהם משגרים קטיושות לישראל והכירו לי את המחבלים שעושים את זה. בכל המסע הזה חיכיתי לרגע אחד – הרגע שאחרי. רציתי שזה ייגמר".


לדבריו, הוא היה תחת אש במקומות נוספים "הייתי תחת אש כשסיקרתי את המורדים באוקראינה. אני זוכר שכשהייתי באוקראינה נפגשתי בסגן הרמטכ"ל הגיאורגי שבא להתנקם ברוסים. למה להתנקם? זמן מה לפני כן הייתי בביקור בגיאוגיה, אז, הרוסים הפגיזו את גיאורגיה וגם שם פגשתי את אותו האיש באותו התפקיד".

כשנשאל על המקום הכי מרגש בו ביקר ענה כי ללא ספק היה זה בג'רבה "פתאום אתה מגלה חרדים שחים בחרדיות עד הרגע הזה בצורה מרגשת" הוא אומר. בנוגע לכתבה ההיתולית ביותר שיצאה תחת ידיו, הוא מספר "התחפשתי במסגרת מתיחת פורים לקבצן. הבאתי סיפור הזוי שמי שקרא אותו ותרם, מגיע לו על שנתן. זה היה בסגנון 'יש לי וילה שלוש קומות, לא החלפתי רכב חדש כמה שנים וצריך כסף לעוזרת בית' משהו הזוי והתשובה לשאלה האם אנשים קוראים את הסיפורים לפני שתורמים קיבלנו תשובה חד משמעית. אנשים תרמו. עד היום יש לי חבר שלא מדבר אתי כי הוא לא זיהה אותי ותרם".

כשנשאל על תחרות, אם קיימת, למול מערכת עיתון "משפחה", אמר גרנות "תחרות תמיד מאתגרת. בקהילה בתחילת דרכו היה ללא ספק בעל תחרות הוגן. אני מחמיא לכולם. יעקב ריבלין חבר טוב אישי שאגב הראשון שבא לבקר אותי לאחר שהבן המאומץ שלי נפצע. העורכים של בקהילה לדורותיהם. המודיע. בכלל, העיתונות החרדית עלתה רמה בעשור האחרון. מעולם לא חשבתי על מישהו ממערכת אחרת כאוייב שלי"
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון
 
הודעות: 3461
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 16:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב


חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־76 אורחים