חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: חדשות - האשכול המרכזי

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 20:42

סער מבהיר: "אחזור לפעילות פוליטית – בליכוד"
שר לשעבר ומי שנחשב לאחת הדמויות הפופולריות בליכוד, גדעון סער, הודף היום את חרושת השמועות בעניינו ומבהיר: "אחזור לפעילות פוליטית - רק בליכוד" • סער סרב להשיב לשאלה מתי הוא מתכנן את החזרה לחיים הפוליטיים
לאחר שהופצו במערכת הפוליטית אין סוף שמועות על כוונותיו הפוליטית העתידיות של גדעון סער, התייצב היום השר לשעבר והבהיר בצורה שאינה משתמעת לשני פנים: עוד לא החלטתי מתי לחזור, אבל כשזה יהיה – אעשה זאת רק במסגרת הליכוד".

דבריו של סער נועדו בעיקר להכחיש את השמועות על הקמה של מפלגה חדשה, כמו גם חבירה לבוגי יעלון וכיו"ב.

סער הוסיף: "עשרים שנה הייתי בשירות הציבורי. זאת דרך משמעותית וכל מי שמכיר את השירות הציבורי יודע שקשה מאוד לשלב בין חיים פוליטיים למשפחה. עשיתי דרך חשובה והגעתי להכרה שעכשיו זה המן שצריך לתת למען המשפחה, הייתי ממליץ לחבריי לא להיות בחרדה מלקום מהכיסא. יש דבר פשוט מאוד, אם הציבור רוצה שתחזור לעמדות ברמה הלאומית הוא יבחר בך גם אחר כך.

גיליתי שהחיים מחוץ לפוליטיקה הם הרבה יותר טובים ורגועים ואני מאוד נהנה וגם משתדל בנקודות שאני חושב שחשוב להשמיע את הקול שלי ולדבר על נושאים לאומיים. אמרתי שאני לוקח פסק זמן והמשמעות שאני אחזור אחרי הפסק הזה. לא יודע מתי זה יקרה עדיין, בואי נחכה בסובלנות. אני אעשה את זה בזמן המתאים, אני מתכוון לחזור לחיים הציבוריים ואודיע על כך בזמן המתאים בתנועתי – תנועת הליכוד".

בהמשך דבריו התייחס סער לפגישתו הצפויה של נתניהו עם טראמפ: "יש לומר לממשל ולנשיא החדש שהקמת מדינה ערבית על סף ביתנו היא רעיון רע שצריך להוריד מהשולחן. אי אפשר להגיד אנחנו רוצים מדינה כזו ואין לנו פרטנר, כי אז הנשיא עלול לומר אני אדאג לפרטנר.

כמדינה אנחנו חייבים להחליט מה אנחנו רוצים. אני מציע לומר בקול רם את מה ששמעתי שראש הממשלה אמר בישיבות הקבינט – להודיע שהחזון שלנו הוא החלת החוק הישראלי על ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. אבל החלת החוק אינה סוגרת את הדלת בפני מו"מ עם הערבים".
קבצים מצורפים
F141106YS01.jpg
F141106YS01.jpg (284.26 KiB) נצפה 19415 פעמים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 20:59

בשל התרעה ביטחונית: שגריר ישראל במצרים הוחזר לארץ
ע"פ דיווח בעיתון 'הטלגרף' השגריר, דוד גוברין, הוחזר ארצה לפני מספר שבועות בשל התרעה מודיעינית חמורה • לפי שעה הוא טרם שב למצרים והוא מנהל את השגרירות באופן זמני מירושלים
דוד גוברין, שגריר ישראל במצרים, הוחזר ארצה בחשאיות מחשש לביטחונו, כך מדווח הטלגרף הבריטי. ע"פ הדיווח, גורמי מודיעין העבירו התרעה חמורה לביטחונו האישי והוא חזר מיד לאחר מכן לארץ.

לפי שעה הוא טרם שב למצרים ואת השגרירות הוא מנהל ממקום מושבו בירושלים.

במשרד החוץ סרבו להתייחס לדברים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:05

ציון דרך מרגש: 400 תרומות כליה בתוך 6 שנים
מי שעומד מאוחרי המספר המדהים הזה הוא הרב ישעיהו הבר, יו"ר ארגון 'מתנת חיים' • יו"ר הכנסת טלפן לרב הבר לרגל ציון הדרך המשמעותי, הודה לו על עשייתו הברוכה ואיחל לו עוד שנים ארוכות של נתינה וסיוע לחברה
התרגשות גדולה שררה השבוע בבית החולים בלינסון, כאשר התבצעה בו השתלת הכליה ה-400 בישראל. מדובר בציון דרך דרמטי והישג שאין דומה לו מבחינה בינלאומית, שכן במשך השנים האחרונות הפכה ישראל למדינה המובילה בכל העולם בהשתלת כליה ובתרומות אלטרואיסטיות.

המהפך החל לפני כשש שנים, כאשר הוקם ארגון 'מתנת חיים' על ידי הרב ישעיהו הבר. בשנה הראשונה נתרמו דרך הארגון ארבע כליות בלבד, אולם עם חלוף השנים גברה המודעות, ורק בשבוע הנוכחי התקיימו שישה ניתוחים לתרומת כליה. בכל המקרים מדובר בתורמים שהחליטו לתרום את כלייתם לזרים, בהתנדבות מלאה, מבלי לצפות לתמורה גשמית כלשהי.

את המהפכה הזו שהצילה חיים כה רבים, ניתן לזקוף לפעילות ההסברה הבלתי נלאית של ארגון 'מתנת חיים', אשר בשנים האחרונות התמקדה בעיקר במגזר הדתי והחרדי, מה שהוביל לכך שהרוב המוחלט של התרומות מגיעות ממנו. בתקופה האחרונה החל הארגון בהעלאת מודעות גם בקרב הציבור הכללי, מתוך אמונה מלאה שתרומות הכליה יכולות להגיע מכל המגזרים.

לרגל ציון ההשתלה ה-400 התקשר השבוע במפתיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לרב ישעיהו הבר, יו"ר מתנת חיים, וברך אותו על ההישג המרשים. "היום מציינים יום הולדת לכנסת", אמר אדלשטיין לרב הבר, "אבל אנחנו כמייצגי ציבור צריכים לראות איפה הדברים האמתיים קורים בשטח, ולזהות את המהפכות האמתיות שמגיעות, ואין ספק שבעולם תורמי הכליה אתה מוביל את המהפכה".

בתגובה אמר הרב הבר ליו"ר הכנסת: "אני מבטיח בעזרת ה' שלא אנוח ולא אשקוט, כל עוד יהיו לי הכוחות, עד שאחרון החולים בישראל יזכה לתרומת כליה. העם שלנו הוא עם נדיר שמאחד בתוכו טובי לב ואנשים מכל שכבות האוכלוסייה, שלא יכולים לראות אנשים כשהם חולים וסובלים. 400 האנשים המופלאים שכבר תרמו כליה, הם רק ה-400 הראשונים ברשימה, ובעקבותיהם יגיעו בוודאי עוד הרבה מאוד נוספים. אני מתפלל שבקרוב נצליח להגשים את שאיפותינו ולא יהיו עוד חולי דיאליזה בישראל".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:07

נתניהו החליט: "לא אתפטר גם אם יוגש נגדי כתב אישום"
העיתונאי יואב יצחק חושף כי ראש הממשלה משוכנע שמנדלבליט לא יעמיד אותו לדין • במידה והערכתו תתבדה הבהיר נתניהו למקורביו כי הוא אינו מתכוון להתפטר אלא "להלחם על חפותו בבית המשפט ולנצח"
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להימנע מהתפטרות מראשות הממשלה, גם אם יוגש נגדו כתב אישום בפרשת המתנות: כך חושף העיתונאי יואב יצחק באתר 'ניוז 1'. ע"פ הדיווח של יצחק, "נתניהו קיבל החלטה זו לאחר שקיים כמה התייעצויות, ובמיוחד עם באי-כוחו, עורכי הדין יעקב וינרוט ויוסי כהן. נתניהו נמנע ממתן ביטוי לעמדה זו – נוכח בטחונו בכך שאין מקום להגשת כתב אישום נגדו – שמא יתפרש הדבר כקריאת תיגר על המערכת המשפטית".

יצחק חושף בהמשך פרטים מתוך ההתייעצויות. לטענתו, נוכח הלחץ הכבד מצד כלי התקשורת ומצד גורמים פוליטיים על המשטרה, הפרקליטות ועל היועמ"ש אביחי מנדלבליט, חשוף נתניהו לסיכון של הגשת כתב אישום בגין עבירה על חוק המתנות – שדינה במקרה של הרשעה קנס כספי או כופר; ו/או עבירה של הפרת אמונים, שדינה לכל היותר מאסר על-תנאי.

יואב יצחק מסכם: "נתניהו ואנשיו משוכנעים כי בחקירת המשטרה לא נאספו די-ראיות שיצדיקו הגשת כתב אישום; ואם בכל זאת יחליט היועמ"ש בסוף הדרך על הגשת כתב אישום, יצליח נתניהו להדוף בבית המשפט את ההאשמות נגדו. "נתמודד וננצח", אמר נתניהו והבטיח להילחם להוכחת חפותו".

יצוין כי החוק לא מחייב ראש ממשלה להתפטר במקרה של הגשת כתב אישום, וגם שותפיו של נתניהו לקואליציה הצהירו בשבועות האחרונים כי לא ידרשו ממנו לנקוט בצעד כזה.
קבצים מצורפים
F170205ESPOOL03.jpg
F170205ESPOOL03.jpg (342.14 KiB) נצפה 19412 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:07

אוסטריה: צעיר נעצר לאחר שהתחזה לאדולף היטלר
הרשויות במדינה ניהלו במשך מספר ימים מצוד אחרי הצעיר והבוקר הוא נעצר • הוא צפוי להיות מואשם ב"האדרת המשטר הנאצי"
בשבוע שעבר דווח לרשויות באוסטריה על צעיר שהצטלם כשהוא מחופש לאדולף היטלר והצטלם ליד ביתו שבעיירה בראונאו אם אין שבצפון-מערב המדינה.

המשטרה פתחה במצוד אחריו והבוקר הוא נעצר כשהוא מחופש לצורר ימ"ש.

דובר המשטרה מסר לכלי התקשורת כי "הצעיר ידע בדיוק מה הוא עושה. לא מדובר בתעלול או מעשה שובבות – אלא בתחפושת שמבטאת אידיאולוגיה".

כעת הוא צפוי להיות מואשם ב"האדרת המשטר הנאצי" – דבר האסור ע"פ החוק האוסטרלי.

יצוין כי בחודש אוקטובר האחרון החליטו הרשויות באוסטריה להרוס את בית הולדתו של הרודן הגרמני במטרה למנוע ממנו להפוך למוקד עלייה לרגל עבור ניאו-נאצים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:23

דיווח: ספינות ריגול רוסיות נצפו סמוך לחופי ארה"ב; טיל שיוט הוצב בחשאי
טראמפ במבחן: בצל פרשת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב מדווחת רשת 'פוקס ניוז' האמריקנית על מספר צעדים צבאיים מדאיגים שביצעה רוסיה בשבועות האחרונים • גורמי ממשל: "אנחנו פוקחים עיניים"
מתיחות גוברת: בצל פרשת התפטרותו של היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב על רקע מה שנראה כהעברת מידע רגיש לרוסים, מפרסמת התקשורת האמריקנית פרטים מדאיגים על פעולות צבאיות בהן נקטה מוסקבה לאחרונה.

רשת 'פוקס ניוז' דיווחה מפי גורם רשמי כי " ספינת ריגול רוסית נצפתה מפטרלת ליד החוף המזרחי של ארה"ב". זמן קצר לאחר צוטטה הרשת גורם אחר שטען שרוסיה הציבה בחשאי טיל שיוט חדש ומבצעי אשר מפר את הסכמי הנשק בין המעצמות.

"זו לא דאגה גדולה, אבל אנחנו פוקחים עיניים", אמר הגורם לכתב הרשת.

ובחזרה לפרשת ההתפטרות: הקרמלין במוסקבה פרסם מוקדם יותר הודעה רשמית בעקבות דברי בכירים ברוסיה לפיהם היועץ לביטחון לאומי בארה"ב שהודיע על התפטרותו – אולץ לעשות זאת בשל מידע רגיש שהעביר לרוסים.

"איננו מתערבים בענייניה הפנימיים של ארה"ב", לשון הודעת הקרמלין.

כזכור, מוקדם יותר דיווחנו כי היועץ לביטחון לאומי בממשל החדש בארה"ב מייקל פלין הגיש הלילה את התפטרותו לנשיא ארה"ב טראמפ.

הרקע לפיטורין, חשיפת ה"וושינגטון פוסט", כי פלין שלו עבר צבאי מפואר ובשל כך היה חשוף לחומר מודיעיני רב, יצר קשר בניגוד לנהלים עם גורמים ברוסיה וגילה את אוזניהם על תוכניותיה המדיניים של הממשל החדש בראשות טראמפ.

כך גם שוחח עם השגריר הרוסי בענין הסנקציות שהטיל הנשיא הקודם ברק אובמה נגד רוסיה בשל הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית בארה"ב, פלין מואשם שלא גילה את האמת על מכלול קשריו עם הגורמים הרוסים.

פלין, לפי הדיווח ביקש 'להרגיע' את עמיתו הרוסי בכך שארה"ב בעידן הממשל החדש תהפוך להיות ידידותית יותר כלפי רוסיה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 14 פברואר 2017, 21:24

שוב זליגה מסוריה: פצמ"ר התפוצץ בצפון רמת הגולן
לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק • בחודשים האחרונים אירעו מספר תקריות מהסוג הזה, כשצה"ל מקפיד להשיב אש בכל פעם למקורות הירי
שוב זליגה מסוריה: בצפון רמת הגולן זוהתה נפילה של רקטה, שככל הנראה הגיעה בעקבות זליגת ירי מסוריה. הרקטה נפלה בשטח פתוח, לא היו נפגעים או נזק לרכוש.

כאמור, ההערכה היא שמדובר בפגז שזלג מחילופי האש בין צבא אסד לכוחות המורדים באזור.

נזכיר כי תקריות מהסוג הזה מתרחשות בגזרת הגבול אחת לכמה ימים/שבועות, הפעם האחרונה שזה קרה – בדיוק לפני שבוע.

צה"ל מקפיד להשיב אש לעבר מקורות הירי
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 15 פברואר 2017, 11:51

אחד ויחיד כתב:בשל התרעה ביטחונית: שגריר ישראל במצרים הוחזר לארץ
ע"פ דיווח בעיתון 'הטלגרף' השגריר, דוד גוברין, הוחזר ארצה לפני מספר שבועות בשל התרעה מודיעינית חמורה • לפי שעה הוא טרם שב למצרים והוא מנהל את השגרירות באופן זמני מירושלים
דוד גוברין, שגריר ישראל במצרים, הוחזר ארצה בחשאיות מחשש לביטחונו, כך מדווח הטלגרף הבריטי. ע"פ הדיווח, גורמי מודיעין העבירו התרעה חמורה לביטחונו האישי והוא חזר מיד לאחר מכן לארץ.

לפי שעה הוא טרם שב למצרים ואת השגרירות הוא מנהל ממקום מושבו בירושלים.

במשרד החוץ סרבו להתייחס לדברים.

עפ"י פרסומים מדובר בחילוקי דעות בין סיסי לביבי לגבי התקרבות של מצרים לחמאס ולא התרעה ביטחונית
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 15 פברואר 2017, 21:39

תגובות נלהבות בימין: "דגל פלסטין הורד מהתורן והוחלף בדגל ישראל"
מערכת הפוליטית מגיבה למסיבת העיתונאים של טראמפ ונתיהו: בנט מברך את ראש הממשלה, השר גלנט מגדיר את הנאום של טראמפ "היסטורי" ובשמאל מפנים את האש כלפי נתניהו: " מיוזע, מגומגם ונאלץ לחזור בו מעמדות שעליהן הצהיר"
המערכת הפוליטית מגיבה למסיבת העיתונאים ולהצהרותיו התקדימיות של דונלד טראמפ. כצפוי, בימין מברכים על "העידן החדש" ואילו בשמאל מעדיפים להפנות את האש כלפי נתניהו.

ראשון להגיב היה שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, שכתב: "עידן חדש. אחרי 24 שנה דגל פלסטין הורד היום מהתורן ומוחלף בדגל ישראל. אני מחזק את ראש הממשלה שגילה מנהיגות ותעוזה וביצר את בטחון ישראל".

שר המדע, אופיר אקוניס: ״סופסוף הגיע סופו של רעיון שגוי ומסוכן: הקמת מדינת טרור פלשתינית בלבה של ארץ ישראל. גם הנשיא טראמפ מבין שנוסחת ״שתי מדינות״ לא תביא לשלום במזרח התיכון, ושצריך למצוא פתרונות אחרים כדי להשיג שלום. זהו יום חשוב מאוד לכל אוהבי ארץ ישראל״.
ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "נראה שקשה מאד לתקשורת הישראלית ולשמאל לקבל שיש פה עידן חדש. אני מברך את ראש ממשלת ישראל בראש ובראשונה על עידן חדש של אווירה טובה בין שני ראשי המדינות, על הראייה עין בעין את מסוכנותה של איראן ואת הצורך להתמודד עם הטרור העולמי. על מדיניות היוצאת לדרך חדשה, המבינה שמדינה פלסטינית אינה פתרון אלא בעיה גדולה, מדיניות היודעת שדרושים לישראל גבולות ברי הגנה ברמת הגולן ובירדן, הן מכח ההבטחה וההיסטוריה היהודית והן מכח המחשבה המפוכחת והאחראית לביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית והאזור כולו".

שר הבינוי והשיכון, ,יואב גלנט, (כולנו): "נאום היסטורי של טראמפ: 'לא נאפשר לאיראן להחזיק נשק גרעיני לעולם, לעולם. הפלסטיניים מלמדים הרבה שנאה, הם חייבים להפסיק והם חייבים להכיר בישראל' – אלו הם דבריו. יש לנו ידיד בבית הלבן".

ח"כ אראל מרגלית (העבודה): "הימין הקיצוני ניצח הערב, מדינת ישראל הפסידה. נתניהו מוביל אותנו כעת למדינה דו לאומית, תוך בריחה מהאינטרס הישראלי של שתי מדינות. אנו צופים בקמפיין הבריחה של נתניהו מהחקירות תמורת קולות, וכולנו נשלם את המחיר".

ח"כ עמיר פרץ (העבודה): "זאת פגישה בין שני אישים מאוד חשובים בזמן מאוד חשוב אבל לצערי האישיות שמדאיגה אותי בפגישה הזאת היא דווקא זו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. נתניהו מגיע לפגישה נתון לאיומי הקואליציה שלו המנסה להכתיב לו את תוצאות הפגישה מראש. נתניהו מגיע מיוזע, מגומגם ונאלץ לחזור בו מעמדות שעליהן הצהיר ומדברים שכבר אמר.

כנראה שזו תהיה פגישה בעלת אופי ידידותי, אבל מה שעומד על הפרק הוא לא מידת החברות בין השניים. השאלה היא גם לא מה רוצים האמריקאים, אלא מה רוצים הישראלים. הנשיא האמריקאי יודע שאין דרך אחרת להתקדם, פרט לזו של פתרון מדיני. עם כל הכבוד לארה״ב, אנו אלה שנשארים עם הבעיה כאן, ועלינו להתמודד אתה בעצמנו״.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 פברואר 2017, 13:33

הנגבי: אתמודד ב-2023 לראשות הליכוד
השר צחי הנגבי מגיב לאמירתו של השר ישראל כ"ץ שהצהיר שיתמודד לראשות הליכוד אחרי עידן בנימין נתניהו: "מצוין. לדעתי זה יהיה ב-2023 ואז הוא ימצא שם עוד 7 מתמודדים, ובין היתר אותי".

בשיחה אחד על אחד בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת (יום ה', 16.2.17), התייחס הנגבי לחקירותיו של ראש הממשלה ואמר: "אני לא חושב שסיגר זו מתנה. אולי צריך להעמיד את ארנון מילצ'ן על ניסיון הרעלת ראש הממשלה", אמר בצחוק, והוסיף: "אם יוגש נגד ראש הממשלה כתב אישום הוא צריך לנהוג לפי החוק, והחוק אומר שאם יש כתב אישום נגד רה"מ הוא חייב לעזוב את תפקידו רק אחרי פסק דין חלוט. אני בעד שיישאר בתפקידו".

הוא הגיב על דבריו של אחמד טיבי, לפיהם אם תהיה מדינה אחת - הוא יהיה ראש הממשלה ואמר: "אחמד טיבי יוכל להיות אולי ראש ממשלת לה לה לנד". במהלך הראיון פירש הנגבי את דבריו של טראמפ אמש על ריסון הבנייה בהתנחלויות ואמר: "אני חושב שמישהו אמר לו 'אל תשאיר את הפלשתינים מדוכאים ושבורים, תן להם איזו אמירה', ולכן הוא יצר איזו הגינות ואיזון לפלשתינים באמירה הזו. הוא אמר זאת בסגנונו - תפסיקו עם זה קצת. קצת יכול להיות חודש, חודשיים, חצי שנה".

הנגבי התחייב לפרויקט תעלת הימים. "אנחנו עכשיו בשלב הראשון של המכרז. בתוך שלוש שנים נראה צינור". כמו-כן לשאלה אם הוא רוצה את תיק התקשורת הוא ענה: "לא במיוחד, אבל אם יטילו עלי - אעשה זאת".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 16 פברואר 2017, 16:27

ראשוני: בהלה בביה''ח קפלן יולדת לקחה תינוק בן 4 שעות ונעלמה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:43

ליברמן מציע לחמאס: "נמל ימי ושדה תעופה תמורת החזרת הגופות"
שר הביטחון העניק היום ראיון לאתר מתאם הפעולות בשטחים והציע 'דיל' מסוג חדש לחמאס • בנוסף המשיך ליברמן בניסיונות לפנות לציבור הפלסטיני מעל לראשם של מנהיגי הרשות: "אני מוכן לדבר איתם ישירות, לא דרך מתווכים"
הדיאלוג של ליברמן: שר הביטחון ממשיך במאמציו ליצור דיאלוג מסוג חדש עם הפלסטינים – מעל לראשם של המנהיגים. היום העניק ליברמן ראיון לאתר המתפ"ש (מתאם הפעולות בשטחים) ואמר: "בואו נדבר – אנחנו רוצים דיאלוג ישיר עם הציבור הפלסטיני. לא דרך מתווכים, לא דרך תקשורת שבדרך כלל מאוד לא אוהדת את עמדת ישראל. אני מוכן לדבר איתם ישירות בשידור ישיר, לקבל מהם שאלות ולענות להם על השאלות".

ליברמן הוסיף בענין הזה: "הבעיה המרכזית בינינו לבין ההנהגה הפלסטינית ברמאללה זה היעדר אמון מוחלט. היציבות הכלכלית והצמיחה ביהודה ושומרון הן אינטרס גם של ישראל ולכן בנושא הזה אנחנו פרטנרים. הייתי מעדיף, קודם כל, להתמקד בנקודות שיש לגביהן הסכמה, ורק אחר כך לדון במה שאיננו מסכימים לגביו. נגזר עלינו לחיות פה ביחד בחלקת האדמה הקטנה הזאת, ולכן כדאי להפנים שחייבים לחפש דרכים לשתף פעולה ולא לריב.

ההתיישבות מעולם לא הייתה מחסום להסדרים מדיניים או להסכמי השלום…ישראל החזירה שטחים ופינתה 21 יישובים ברצועת עזה, אך לא קיבלה שלום וביטחון בתמורה. הבעיה המרכזית אינה ההתיישבות אלא מצב כלכלי מחפיר, אבטלה, מצוקה והיעדר אופקים".

באשר למצב מול חמאס בעזה הציע ליברמן דיל מענין: "ברגע שחמאס יוותר על המנהרות ועל הרקטות, אנחנו נהיה הראשונים שנשקיע ונבנה להם גם נמל ימי, גם שדה תעופה, גם אזור תעשיה גם בכרם שלום וגם בארז. אנחנו יכולים מידית לייצר כ-40,000 מקומות עבודה לתושבי עזה, בהנחה שחמאס מוותר על הסעיף 'השמדת מדינת ישראל', מוותר על המנהרות, מוותר על הרקטות, וכמובן, וזה הדבר הראשון והחשוב, מחזיר את גופות חיילינו ואת האזרחים הנמצאים אצלו בשבי".

על הירי מהרצועה אמר ליבמרן: "כל פרובוקציה תיתקל בתגובה עוצמתית. אני משתדל לנהל את ענייני הביטחון בעוצמה, באחריות ובשקט".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:44

קופיקס מעלה את מחיר הקפה, הצרכנים זועמים
מטבע אחד כבר לא יספיק לכם: רשת בתי הקפה ששברה את השוק הודיעה על תחילת הייקור במוצריה • הבעלים מסביר: "העלאה מחוייבת כדי שהרשת תמשיך להיות רווחית" • מחאה ברשת: "אבי כץ, חזור בך. אין שום הצדקה למהלך"
הסוף לכוס קפה בחמישה שקלים בלבד: רשת 'קופיקס' הודיעה כי החל מיום ראשון הקרוב יעמוד המחיר לכוס קפה על 6 שקלים, עליה של שקל אחד שהוא 20% ביחס למחיר הקודם. בקופיקס מדגישים כי העלאה תקפה לכל סניפי הרשת – 131 במספר.

אבי כץ, בעלים ומייסד הרשת, הסביר בראיון ל'דה מרקר' מה עומד מאחורי המהלך. "כשמקימים עסק אז בהתחלה אתה עולה ועולה אבל אז אתה נשחק, ונאלץ לעשות תיקון טכני כדי להמשיך לעלות, עד ששוב תישחק – ושוב תצטרך לעשות תיקון טכני".

כץ טוען כי הוא עושה את המהלך בשל עליית מחירי שכר הדירה, שכר המינימום, הארנונה, החשמל וחומרי הגלם. לדבריו, "כשכל המחירים האלה עולים כבר שלוש וחצי שנים, מאז שהקמנו את העסק, אז ברור שמי ששילם על זה הם הזכיינים שמפעילים את החנויות…אם המהלך לא יביא לשחיקה במחזור, העלאת המחיר ל-6 שקלים תוסיף למחזור כ-50 מיליון שקל בשנה. אם המחזור יישחק, אז עליית המחיר תוסיף לנו במינימום עוד 25 מיליון שקל להערכתי".

איציק אלרוב מייסד "תנועת הצרכנים" הנאבקת ביוקר המחיה, מסר בתגובה: אין הצדקה לעליית מחירים גורפת בקופיקס. יש תחושה קשה של ניצול שיטת המחיר האחיד ברשת, על מנת לגרוף רווחים נוספים מכיסו של הציבור. אנו קוראים לאבי כץ להקפיא את התייקרות המחירים המתוכננת ולחשב מסלול מחדש. שיטת קופיקס הביאה הגינות ומחירים שפויים לענף קרטליסטי עם מחירים שערורייתיים. מצער לראות שמי שהתיימר לשנות את השיטה – נכנע לה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:45

פתאום בג"ץ לא מתערב: השופטים מנעו הרס מסגד בלתי חוקי
עתירה לבג"ץ נגד בנייה בלתי חוקית בדרום הר חברון נדחתה על ידי השופטים בטענה כי אינם מתערבים בסדרי העדיפויות של המנהל האזרחי המופקד על אכיפת החוק • תנועת רגבים: "על פי היגיון זה, גופי האכיפה צריכים לבטל את הליכי האכיפה בתוך תחומי תכניות קיימות"
בית הכנסת ביישוב עמונה נהרס, אך מסגד בלתי חוקי לא ייהרס: בג"ץ דחה היום (חמישי) את עתירת רגבים כנגד מסגד לא חוקי שהוקם בעיירה יאטה שבדרום הר חברון. המסגד נבנה בצומת זיף, במרחק של עשרות מטרים בלבד מכביש 356 המוביל ליישובי הר חברון.

המסגד הוקם בשטח הנתון בשליטה ישראלית מלאה, ובמקום ישנה תוכנית מתאר בתוקף המגדירה את השטח שעליו נבנה המסגד כשטח המיועד למגורים בהגבלת גובה הבניה, ועל כן לא ניתן להוציא היתר בניה אף בדיעבד למסגד שצריחו מתנשא לגובה עשרות מטרים.

בדיון שהתקיים אתמול הודתה המדינה כי הקומה הראשונה במסגד הוקמה בניגוד לחוק לפני למעלה משני עשורים, אולם בשנת 2009 לקראת עדכון תכנית המתאר ביישוב, נמחק תיק הפיקוח של המבנה ובוטלו כל הליכי האכיפה נגדו. גם לאחר אישור התכנית, מחזיקי המסגד הבלתי חוקי מעולם לא ביקשו היתר בניה בדיעבד, ואף הוסיפו למבנה 2 קומות וצריח.

"רוחנו אינו נוחה כל עיקר מבניה בלתי חוקית, בכל מקום באיזור", כתבו השופטים בפסק הדין. "צר לנו. הדבר אינו תואם גישה של חוק ותורם להפקרות. אך בהינתן לצערנו ריבוי בניה בלתי חוקית, אין ככלל מנוס – בהקשרים מעשיים – מכיבוד סדרי העדיפויות של המשיבים הפועלים באילוצים".

בתנועת רגבים אומרים בתגובה, כי בפסק דינו בג"ץ אישר למעשה את החלטת המנהל האזרחי למחוק את תיק הפיקוח כנגד המסגד הבלתי חוקי ולבטל את כל ההליכים נגדו – רק בשל היותו בתוך תחומי תכנית מתאר בתוקף, למרות כי הוקם ללא היתר ובניגוד גמור לתכנית המתאר.

"על פי היגיון זה, גופי האכיפה השונים צריכים למחוק את כל תיקי הפיקוח ולבטל את כל הליכי האכיפה נגד בניה בלתי חוקית הנמצאת בתוך תחומי תכניות קיימות", אומרים ברגבים. "פסק הדין מראה שוב, שבג"ץ מתערב במקומות שהוא רוצה, ונמנע מהתערבות במקומות שהדבר לא נוח לו".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 19:50

דיווח: ארה"ב שוקלת לשלוח כוחות קרקעיים למלחמה בדאעש
בעוד ממשל אובמה סירב לשלוח כוחות סדירים לסוריה כדי להילחם בדאעש, שוקל כעת הפנטגון ברצינות להמליץ לטראמפ לעשות זאת לראשונה • על פי הדיווחים, "ייתכן שיהיו כוחות סדירים בסוריה לתקופה מסוימת", במסגרת המאבק בארגון הטרור הרצחני
משרד ההגנה של ארצות הברית ימליץ על פריסת חיילים בסוריה במסגרת המאבק בארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) – כך דיווחה רשת CNN. ממשלו של ברק אובמה דחה את הרעיון להציב חיילים קרביים במלחמת האזרחים בסוריה.

לפי הדיווח, הפנטגון עדיין לא העביר את ההצעה לבית הלבן וזאת אחת מתוך כמה תכניות הנשקלות בנושא. "ייתכן שיהיו כוחות סדירים בסוריה לתקופה מסוימת", מסר גורם ביטחוני. הוא הוסיף כי ההחלטה הסופית היא של הנשיא דונלד טראמפ. טראמפ כבר הורה לשר ההגנה ג'יימס מאטיס להכין תכנית חדשה למלחמה הארגון עד לסוף החודש.

עד עתה, וושינגטון שלחה רק צוותים מצומצמים מיחידות מיוחדות המסייעים לארגוני מורדים הלוחמים בדאעש ולא משתתפים באופן פעיל בלחימה הקרקעית. הכוחות גם מתאמים בין המורדים לבין הקואליציה הבינלאומית בהובלת ארצות הברית, המפציצה מהאוויר יעדים של דאעש בסוריה מאז ספטמבר 2014.

לא ברור אם התכנית גם תהיה מתואמת עם רוסיה, המסייעת למשטרו של בשאר אסד. הרודן עצמו אמר בשבוע שעבר כי כוחות אמריקניים יתקבלו בברכה אם המהלך יהיה מתואם עם דמשק. גם טורקיה שלחה כוחות לסוריה כדי להיאבק בדאעש, והיא תומכת בכוחות מורדים הפועלים נגד הארגון בצפון המדינה.

ארה"ב מובילה זה שנתיים קואליציה בינלאומית אווירית הנלחמת בדאעש בעיראק ובסוריה, בשיתוף פעולה עם כוחות עיראקיים וכורדיים על הקרקע. מעת לעת מבצע צבא ארה"ב פשיטות קומנדו מיוחדות של יחידת "אריות הים" המפורסמת כדי לעצור או לחסל מבוקשים, אבל באופן כללי עד כה הראתה ארה"ב כי היא אינה ששה לשלוח כוחות קרקע גדולים לסוריה ולעיראק אחרי שנים של אלפי הרוגים ופצועים בקרב חייליה במלחמות בעיראק ובאפגניסטן.

בקיץ 2013 היה נשיא ארה"ב ברק אובמה קרוב מאי פעם לשלוח כוחות לסוריה בעקבות השימוש שעשה משטר אסד בנשק כימי נגד המורדים, אבל ברגע האחרון הוא נמנע מכך והסכים שלא לשכוח כוחות בתמורה לכך שאסד יסכים להתפרק מהנשק הכימי. מאז דווח עוד פעמים רבות על שימוש שעשו אסד וארגוני טרור בסוריה בנשק כימי – אך אובמה לא שלח את הצבא לסוריה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:01

מחירי הדירות ירדו? לא בטוח שיש לכחלון סיבה לחייך
נתוני הלמ"ס מלמדים על ירידה של 1.2 אחוז בחודשיים האחרונים של 2016, כאשר מדובר בירידה החדה ביותר בעשור האחרון • עם זאת, חודש אחד אינו יכול לבשר דבר. רק חודשיים קודם לחודשי המדד הנוכחי, המדד עלה בשיעור גבוה של 1.1%
מחירי הדירות רשמו ירידה בסוף שנת 2016: לפי נתוני מדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מחירי הדירות בחודשים נובמבר-דצמבר ירדו בשיעור של 1.2% בהשוואה לחודשים אוקטובר נובמבר 2016. מדובר בירידה החדה ביותר בעשור האחרון.

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של פסגות, התייחס למדד המחירים: "החדשות במדד המחירים לחודש ינואר מגיעות משוק הדיור. בחודש ינואר ירדו מחירי הדירות ב-1.2%, זו למעשה הירידה החודשית החדה ביותר ב-10 השנים האחרונות. בהסתכלות שנתית, חלה התמתנות משמעותית בעליית המחירים, מ-8.1% בחודש הקודם ל-5.9% כיום.

"התמתנות המחירים לכשעצמה אינה מפתיעה – העלייה בריבית למשכנתאות בשנה וחצי האחרונות, הירידה במספר העסקאות במקביל לעלייה במלאי והנתונים אשר מראים על יציאה של משקיעים מהשוק מעידים על התמתנות בשוק הדיור. בהנחה והנתונים לא יתעדכנו לאחור באופן משמעותי, מדובר בהחלט בחדשות טובות עבור משרד האוצר. אנו מצפים כי מגמת התמתנות המחירים תימשך גם בחודשים הקרובים".

עם זאת, מוקדם עדיין לחגוג, שכן חודש אחד אינו יכול לבשר דבר וחודשיים קודם לחודשי המדד הנוכחי, בספטמבר-אוקטובר 2016, המדד עלה בשיעור גבוה של 1.1%. במילים אחרות – צריכים להגיע רצף של מדדים בעלי מגמת ירידה, כדי שניתן יהיה להסיק, שסוף 2016 אכן הביא את השינוי במגמה ארוכת הטווח של עליית מחירי דירות.

בנוסף, אי אפשר להתעלם מהעלייה הניכרת שנרשמה בתקופה האחרונה על הריבית על משכנתאות. מדובר בעלייה שמעלה את ההחזרים החודשיים שנדרשים לשלם בעלי המשכנתאות לבנקים, וכתוצרה מזה יכולותיהם לרכוש דירות פוחתות.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:01

במסגרת סיור במרכזי תל"ם: סגן השר נהרי הבטיח להגדיל התמיכה במוסדות לנוער נושר
סגן שר הפנים והפריפריה, משולם נהרי, ערך סיור מקיף במוסדות תל"ם המטפלים במסירות נפש בנוער נושר • הרב בניהו דביר, ראש המוסדות: "שמחנו לראות שיש 'אבא ואמא' לפעילות שלנו" • נהרי: "אני הכתובת לכל מי שלא מוצא את מקומו במסגרות הרגילות"
בשנים האחרונות חלה מהפכה של ממש בהתייחסות לנוער הנושר בציבור החרדי שהובילה לטיפול מעמיק ויסודי ומציאת פתרונות המהווים הצלת נפשות של ממש הן לבני הנוער והן למשפחות המקיפות אותם.

בשבוע האחרון נפגשו שניים מהגורמים שאחראים למהפך החיובי הזה – סגן שר הפנים והפריפריה, הרב משולם נהרי, ויו"ר מרכז תל"ם, הרב בניהו דביר – במסגרת סיור מיוחד שנערך במרכזי תל"ם שמרכזים חלק גדול מהפעילות בתחום הנוער הנושר בציבור החרדי.
לצד עיסוקיו הרבים של סגן השר נהרי במשרדים עליהם הוא מופקד, לקח על עצמו סגן השר את הטיפול בסוגיית הנוער הנושר. חלק ניכר מזמנו ומשאביו של סגן השר מוקדשים בכדי למלא את תפקידו השני כאוזן קשבת של כל בני הנוער שנפלטו מהמסגרות הנורמטיביות במטרה להחזירם למוטב ולתת להם את האפשרות להקים בתים של תורה בתום תקופת השבר.

מרכז תל"ם נחשב לאחד מהמוסדות המובילים בתחום הנוער הנושר ועוסק בעיקר בנערות שמגיעות ממיטב הבתים בציבור החרדי ולצער כולם נפלטו מהמסגרת מסיבות שונות. המטרות של המרכז שהוקם לפני למעלה מעשר שנים על ידי הרב בניהו דביר, מהדמויות החינוכיות המובילות בירושלים, הם הן פעולות בתחום מניעת הנשירה בקרב נערות הנמצאות בסיכון, והן שילוב נערות שכבר נפלטו מהמסגרת בחזרה לחיי הקהילה. הפעילות כולה מלווה באופן צמוד על ידי הגאון רבי ישראל גנס מראשי ישיבת קול תורה ומרבני שכונת מטרסדורף.
במסגרת הסיור סיירו סגן השר יחד עם יועצו, יקותיאל משי המופקד על הנושא במשרד עם בכירי המרכז בין הדירות הטיפוליות וראו מכל ראשון את הפעילות שנעשית במסירות נפש של ממש מתוך דאגה להציל כמה שיותר נפשות בישראל.

סגן השר ראה מקרוב את הפעילות הכוללת כאמור אימוץ נערות הנמצאות בסיכון במסגרת תוכנית 'אל חוף מבטחים' שמעניקה להם הזדמנות שניה להשתלב בקהילה, פעילות 'בית חם' שמשמש כבית שני עבור נערות שמתקשות להישאר בבית, בתי הספר התיכוניים שנבנו במיוחד עבור נערות בסיכון וכן פעילויות רבות נוספות שמטרתם אחת: הצלת נפשות מאובדן דרך.

במסגרת הסיור ניגשו לסגן השר ולהנהלת המוסדות נערות רבות, שסיפרו בקול חנוק מדמעות על מסלול החיים הקשה שעברו ועל ההזדמנות הנוספת שקיבלו שהצילה את חייהם.

בסיום הסיור שנמשך שעות ארוכות, בירך סגן השר נהרי את הנהלת המוסד בראשות הרב בניהו דביר ואמר כי "אני שמח להיות האבא לכל אותם הילדים שאין אבא אחר שרוצה אותם. יש הרבה מוסדות לבני נוער מוצלחים, אבל אני שמח לעזור דווקא לבני נוער שאף אחד לא רוצה אותם, והרב בניהו דביר וכל הצוות לקח על עצמו לדאוג להם ולהעמיד אותם בקרן אורה".

הרב בניהו דביר, העומד בראש המוסד, אמר בתום הסיור כי "אני מודה לרב נהרי ולכל הצוות על הזמן והמסירות שהם מגלים לצורכי הנוער הנושר. זה לא מובן מאליו לראות נציג שהנושא לא נמצא בתחום סמכותו הישיר מתגייס במסירות למען הנושא הזה, מעורב בכל הפרטים ושמח לעזור. כל העוסקים בטיפול בנוער הנושר, נושא שהיה 'מת מצווה' עד לפני כמה שנים, יודעים היטב שיש להם היום 'אבא ואמא' לנושא במשרדי הממשלה, ועל כך תודתנו לשר נהרי ולצוות המשרד שלו שמחולל גדולות ונצורות בתחום".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:09

מנכ"ל הכנסת וצוות לשכתו קיימו סיור מקצועי במטה "איחוד הצלה" בירושלים
מנכ"ל הכנסת מר אלברט סחרוביץ וצוות לשכתו סייר בימים האחרונים במטה הארצי של 'איחוד הצלה' בירושלים. במהלך הביקור נחשף המנכ"ל לפעילות הרבה של הארגון המונה כ-3,200 מתנדבים ברחבי הארץ כמו כן התרשם המנכ"ל ממגוון המיזמים והפרויקטים של הארגון כגון מיזם תן כבוד, משפחה בטוחה ועוד
מנכ"ל הכנסת מר אלברט סחרוביץ וצוות לשכתו יחד עם קצין הכנסת מר יוסף גריף סיירו בשבוע שעבר (חמישי) במטה הארצי של 'איחוד הצלה' בירושלים. במהלך הביקור, אותו הוביל מנכ"ל איחוד הצלה משה טייטלבוים, נחשף סחרוביץ לפעילות הרחבה של הארגון המונה כ-3,200 מתנדבים ביניהם: רופאים, פרמדיקים וחובשים. המצוידים במיטב הציוד הרפואי ובמכשור המתקדם ביותר, כל אחד לפי הכשרתו.

כמו כן התרשם המנכ"ל ממוקד החירום של איחוד הצלה שמספר הטלפון שלו הוא 1221 אשר נותן מענה מידי יום לכ-800 קריאות חירום ברחבי הארץ. בסיום הסיור ביקשו מנכ"ל הכנסת מר אלברט סחרוביץ וקצין הכנסת ניצב יוסי גריף להודות לארגון איחוד הצלה על האירוח והצגת הפעילות החשובה ואחלו לארגון הצלחה בהמשך הפעילות להצלת חיים ברחבי הארץ.

מנכ"ל איחוד הצלה, משה טייטלבוים, אמר בסיום הביקור כי "שמחתי לארח היום במטה איחוד הצלה את מר אלברט סחרוביץ וצוות לשכתו ולהציג לו את כלל הפעילות של הארגון. כמו כן נידונו אפשרויות לשיתופי פעולה עתידיים עם הכנסת למען הגברת המודעות של הציבור כיצד לנהוג במצבי חירום רפואיים אשר מזדמנים לידם".

אחראי קשרי ממשל באיחוד הצלה שבי רפפורט אמר כי "הקשר עם מוסד הכנסת הינו חשוב ביותר, לאור העובדה שבמקום זה מתקבלות החלטות המשפיעות בין היתר על ביטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל. מטרת איחוד הצלה היא לסייע בכל דרך באמצעות רשת ההצלה הלאומית להגיע לכל פצוע או חולה במדינת ישראל בתוך 90 שניות ולספק לו את הטיפול הרפואי הראשוני עד להגעת האמבולנס".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:10

נסראללה מאיים: "במלחמה הבאה הכור בדימונה יהיה יעד מועדף"
בנאום שנשא מזכ"ל חיסבאללה לרגל יום השנה של עימאד מורניה הוא התייחס לפירוק מיכל האמוניה בחיפה והמליץ לישראל "לפרק לא רק את מיכל האמוניה בחיפה אלא גם את הכור הגרעיני בדימונהיש לנו אפשרות לפגוע בו במלחמה הבאה"
ממשיך להתגרות בישראל ולאיים עליה: מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נשא היום נאום לרגל יום השנה לחיסולו של עימאד מורניה (ע"פ מקורות זרים, בידי ישראל). נסראללה בחר להתייחס לפירוק מיכל האמוניה בחיפה שיבוצע בשל החשש מפני פגיעה בו במהלך המלחמה הבאה ואמר: "נפגע במיכל האמוניה בכל מקום שיהיה. כמובן שבחיפה יותר קל אבל נפגע בו בכל מקום – גם בספינה שעוגנת סמוך לחופי חיפה.

בהמשך הוא היה מפורש יותר: "אני קורא לישראל לפרק לא רק את מיכל האמוניה אלא גם את הכור הגרעיני בדימונה. בישראל יודעים שלחיזבאללה יש אפשרות להגיע לכור הגרעיני שהוא מיושן ולא מחייב כוח גדול לפגוע בו".

על מצב ארגונו אמר נסראללה: "מנהיגי ישראל חשבו ב-2006 שיש להם מספיק מידע מודיעיני נגד החיזבאללה. תמיד יש לנו מה להסתיר וזאת חלק מהאסטרטגיה שלנו. אתם תופתעו ממה שאנו מסתירים ויכול להוביל לשינוי דרמטי בכל מערכה עתידית".

המזכ"ל גם התייחס לפגישתם של נתניהו וטראמפ אמש, וציין: "נשיא ארה"ב הכריז על מות המו"מ לשלום. הדרך היחידה היא מלחמה".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:12

אייכלר: שלטון שמכיל ידויי אבנים – יאפשר למחבלים לבצע פיגועי ירי
לקראת הפגנת תושבי ביתר עילית הערב בעקבות התגברות מקרי יידויי האבנים לעבר הנוסעים על הכביש המוביל לעיר, ירד ח"כ אייכלר לשטח והזכיר: "אבן על ציר תנועה עלולה להרוג חלילה" • "הטרוריסטים מטילים אימה ופחד ומנסים לנתק את ביתר מירושלים"
לקראת הפגנת תושבי העיר ביתר עילית יחד עם ראש העיר מאיר רובינשטיין בעקבות התגברות אירועי יידויי האבנים בכביש עוקף חוסאן המוביל לעיר התורה והחסידות בערי יהודה, הגיע היום לעיר ח"כ ישראל אייכלר, יו"ר הוועדה לפניות הציבור של הכנסת, על מנת להבין את המצב הנשקף לעיני אלפי הנוסעים מידי יום אל העיר וממנה.

"באתי לחזק את ראש העיר מאיר רובינשטיין ואת תושבי ביתר הקשורים בעבותות אהבה וקשרי חינוך חסידות ותעסוקה לירושלים", אמר אייכלר שהזכיר כי "אבן על ציר תנועה עלולה להרוג חלילה. כולנו זוכרים את הילדה אודל ביטון הי"ד שנהרגה מאבן. מי שזורק אבן על ציר התנועה הוא טרוריסט, שמטיל אימה ופחד ומנסה לנתק את ביתר מירושלים".

לדברי אייכלר, "שלטון שמכיל תופעת אבנים נגד נוסעים חפים מפשע, גם יאפשר למחבלים לבצע פיגועי ירי. מי שאינו מונע טירור של אבנים, לא יוכל למנוע פיגועים חלילה", תקף הח"כ את מדיניות ההכלה. "על כן יבורך ראש העיר מאיר רובינשטיין שמסרב להכיל ולהתעלם מטרור האבנים כדי להציל את התושבים מהסכנה" אמר יו"ר הועדה לפניות הציבור של הכנסת.

כזכור, בעקבות רצף האירועים האמור הוקם בביתר מטה פעולה במטרה לעורר את הגורמים הרלוונטים ולגרום להם לפעול באופן שיחזיר את הביטחון למשתמשי הדרך. הערב, בשעה 21:00 מתוכננת הפגנה גדולה של תושבי ביתר מול חוסאן ועל כביש 375. מי שצפוי להשתתף בהפגנה הוא ראש העיר, מאיר רובינשטיין.

"לנוכח התגברות האירועים, למרות צעדי הצבא והמשטרה, והחשש הממשי לשלומם של תושבי ביתר הנוסעים באלפיהם מדי יום על הכביש, החליט רה"ע רובינשטיין להתייצב בראש הפגנת תושבים גדולה מול חוסאן ועל כביש 375", נמסר ממטה המאבק. ראש העיר מסר: "אני שומע כבר חודשים ארוכים הבטחות. יש לי הערכה עצומה לצבא ולמשטרה. אני מלא הערכה לפעילות הרבה של מח"ט עציון ידידי רומן גופמן ומודה לו על המאמצים הכבירים שעושה. שנים רבות לא היה לנו בגיזרה מפקד מוערך כמותו. אולם למרות זאת איננו יכולים להמשיך להיות ברווזים במטווח. המצב הנוכחי לא יכול להימשך עוד אפילו יום אחד".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 16 פברואר 2017, 20:13

איכלר עם ראש העיר רובינשטיין
קבצים מצורפים
WhatsApp-Image-2017-02-16-at-14.25.10-750x563.jpeg
WhatsApp-Image-2017-02-16-at-14.25.10-750x563.jpeg (96.59 KiB) נצפה 19555 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 19 פברואר 2017, 02:12

נסיון שוד בגמ"ח נויבירט ברחוב ראב"ד בבני ברק
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 19 פברואר 2017, 11:35

הורים חרדים נעצרו; "תועדו מתעללים בבנם בבית החולים"
משטרת ישראל עצרה במהלך השבת זוג הורים חרדים מהעיר קריית ספר בשנות ה-30 לחייהם, בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע, התעללות פיזית וגרימת חבלה חמורה לחסר ישע.

הקטין, בנם של הזוג, הובא לפני תקופה לקבלת טיפול בבית החולים שיבא בתל השומר, שם עירנותם של הרופאים עוררה את חשדם באשר להתעללות מצד ההורים, ועל כן הם עירבו מיד את המשטרה. הילד בן ה-4 אושפז במצב קשה, אולם מאז הטיפול הרפואי השתפר מצבו וכעת הוא מוגדר במצב קל.

בחקירה סמויה ומאומצת, חשפה המשטרה את המקרה הקשה והביאה למעצרם של ההורים בשבת לפנות בוקר. הערב (מוצ"ש) יובאו ההורים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א.

בשל חשד הרופאים, הותקנו מצלמות בחדרו של הילד בבית החולים, ובסרטונים הבחינו הרופאים כי הילד הותקף על-ידי האב. עוד התגלה לכאורה כי האמא הזריקה לבנה חומרים ונתנה לו כדורים. בבית החולים מיד פנו למשטרה שעצרה את ההורים.

מבית החולים שיבא בתל השומר נמסר: "מתוך דאגה לשלום הילד נעשתה פנייה של בית החולים למשטרת ישראל. שיתוף הפעולה עם המשטרה הביא למעצרם של בני הזוג. המקרה דווח למשרד הבריאות והילד הועבר לטיפול גורמי הרווחה".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 19 פברואר 2017, 11:47

פעילי שס בפתח תקווה מתפקדים בהמוניהם לליכוד כדי למנוע מאלי ישי להצטרף לליכוד
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 פברואר 2017, 12:07

התחממות בצפון:

שר התחבורה ישראל כץ אמר הבוקר שנעשים פעולות מעשיות ומתגבשת קואליציה ישראלית ערבית ואמריקאית, נגד איראן והחיזבוללה, ופרשנים טוענים שזה הרקע לאיומי נאסרללה ימ"ש.

בנוסף טענו גורמים בלבנון כי הארגון חפר כמה מנהרות התקפיות החוצות את הגבול עם ישראל • במקביל מדווח העיתון 'אל חיאת' כי גורמים ערבים העבירו מסרים לחזיבאללה לפיהם "בחסות טראמפ, ישראל מתכוונת לפעול במערכה הבאה ללא פשרות"

על רקע הדיווחים על מתיחות מתחדשת בגבול הצפון, מתפרסמת הבוקר ידיעה בעיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון, ולפיו, "גורמים ערבים הזהירו את נסראללה, כי עליו לשקול את צעדיו בטרם יחליט ארגונו לחדש את החזית בדרום לבנון וזאת מפני שישראל נערכת להסלמה זו ומתכוונת לפעול במערכה הבאה, ללא פשרות".

לפי הדיווח, "המסר שהעביר הגורם הוא, שהיכולות של ראש הממשלה נתניהו לגייס את "התנועה האזורית" נגד הארגון בעידן טראמפ, גבוהה מבעבר.

הבוקר חשף 'ידיעות', כי בידי חיזבאללה לראשונה נשק 'שובר שיוויון', כאשר לדברי גורמי ביון מערביים, הצליח הארגון להשיג טילי "יאחונט" המאיימים על כלי שייט ועל אסדות קידוח עד למרחק של 300 ק"מ.

במקביל מדווחים כלי תקשורת בלבנון על היערכות מיוחדת של חיזבאללה לאורך הגבול במהלך השבועות האחרונים, כאשר לראשונה ישנה התייחסות לאפשרות שמנהרות תת קרקעיות חוצות את הגבול לעבר ישראל בדומה לרצועת עזה.

העיתון הלבנוני אל-ספיר, יצא בדיווח מיוחד לרגל ציון 16 שנים לנסיגת ישראל מלבנון וציין כי המערכה מול ישראל נמשכת כל העת וכי פעילי ההתנגדות עושים לילות כימים במאמץ לזהות את מהלכי האויב הציוני ולהיערך כנגדם מראש, לדברי העיתון, "הכוחות מתצפתים, עושים הכנות וחופרים מנהרות המדירות שינה מעיני המתנחלים וחיילי האויב".

טיל ה"יאחונט" מוכר בישראל בכינוי, 'טיל שבו', מדובר בטיל נגד ספינות מתוצרת רוסיה, הפרשן הצבאי יוסי מלמן כבר התריע לפני מספר שנים על הימצאות טילים אלו בידי חיזבאללה וכי הם עלולים לשמש לפגיעה באסדות גז.

במהלך השנים האחרונות דיווחו כלי תקשורת בעולם מספר פעמים כי כי ישראל תקפה טילי יאחונט רוסיים שהיו בדרכם לסוריה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 19 פברואר 2017, 13:01

ליברמן: יש פה הזדמנות - אנחנו פתוחים לדיאלוג אזורי. זה לא קשור ליהודים, נוצרים ומוסלמים – אלא לגורמים המתונים באזור

ליברמן: לראשונה, משטרים סוניים מבינים שהאיום הביטחוני עליהן הוא לא ישראל אלא איראן וגרורותיה.

הסכם איראן הוא העתק הדבק של צפון קוריאה, ואנחנו רואים מה קורה שם

ליברמן נשאל מה הוא מציע לגבי איראן. תשובתו: שילוב של לחץ כלכלי, מדיניות קשיחה ולקיים את כל ההחלטות של מועצת הביטחון

אנחנו מדברים הרבה על עוצמה רכה, אני חושב שהתוצאה של כך – נראית היום במזה"ת. וזה לא רק נוגע לאיראן.

ליברמן: יש פה הזדמנות - אנחנו פתוחים לדיאלוג אזורי. זה לא קשור ליהודים, נוצרים ומוסלמים – אלא לגורמים המתונים באזור

ליברמן: לדעתי – שתי מדינות הוא הפתרון, אבל הוא חייב לכלול חילופי שטחים. לא יכולה להיות מדינה פלסטינית הומוגנית, ולצדה ישראל עם מיעוט ערבי
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 19 פברואר 2017, 17:08

עמית סגל על השחיתות ברשויות המקומיות
שווה קריאה:

הקו האדום של הרכבת התחתית בלונדון נמתח על פני 74 קילומטר. לכל אורכו הספסלים צבועים באותו הצבע, הגופן של השלטים אחיד, פנסי התאורה זהים. הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן יעבור מסלול של 24 קילומטר דרך חמש רשויות עירוניות שונות: תל אביב, בת-ים, פתח תקווה, רמת-גן ובני ברק. לאורכו יהיו, לפיכך, חמישה סוגי פנסים; חמישה אורכי ספסלים; חמישה סוגים של פקחים שיחלקו דו"חות של חמש עיריות שונות למי שיעז לנסוע בתוואי הרכבת.

מילא אם העיריות בישראל היו סיפור הצלחה מזהיר; יש היגיון בשלטון מקומי חזק ומפוצל, כדי שישראלים ייהנו לא רק מתחרות בסלולר אלא גם בשירותים העירוניים. אבל כידוע לכל, השלטון המקומי הוא החוליה החלשה של ישראל. כשמאות אלפים נמלטו במלחמת לבנון השנייה מטילי חיזבאללה ומשירותים עירוניים משותקים הסתבר אילו השלכות יכולות להיות לכך על הביטחון הלאומי של המדינה.

פרשות השחיתות המסועפות בנתניה, צפת, רמת-גן והשבוע בכפר-סבא רק ממחישות את הבעיה. אמנם לא העכבר גנב, אלא החור, אבל בדיוק בגלל זה נשאלת השאלה למה יש צורך בעירייה בכל חור. ישראל היא מדינה קטנה עם קרוב ל-300 רשויות. ריבוי המשרות יוצר בירוקרטיה, והבירוקרטיה, כידוע, היא האם הפונדקאית של השחיתות.

ראש עיר בישראל הוא איש חלש מאוד כלפי חוץ וחזק מאוד כלפי פנים. כלפי חוץ הוא נסמך באופן קבוע על שולחנה של הממשלה. למעשה, ראש עיריית תל-אביב הוא היחיד שלא נזקק לרחמי השלטון המרכזי בישראל כדי לשרוד, ולכן גם אין פלא שהוא מרשה לעצמו להתבטא כלפי השלטון כפי שעמיתיו בירושלים, חיפה או באר-שבע לא יעזו. אבל כלפי פנים הוא לא ראש עיר אלא מלך: ברצותו ירים מגדלים של שלושים קומות, ברצותו יקפיא תכניות בינוי. שלטונו מבטיח את המשך שלטונו לשנים רבות, ותחתיו מתרבים הסיאוב וההשחתה.

האחרון שניסה לייבש את הביצה היה שר האוצר בנימין נתניהו. בצעד אמיץ לב, כמעט התאבדותי, הוא ניסה לאחד עשרות רשויות ולבטל מאות משרות של סגני ראשי ערים. בליכוד פרצה מלחמת עולם, ונתניהו קיצץ את התכנית לאיחוד של עשר רשויות. שש מתוכן כבר התגרשו מאז שוב, חלקן בהסכמת ראש הממשלה נתניהו. הטירוף מגיע לשיאו בימים אלה, כשבת-ים המרוששת והגרעונית מסרבת להתאחד עם אחותה העשירה תל-אביב, לא בגלל התושבים שירוויחו מכך בגדול אלא כי כמה עסקנים יפסידו את משרתם.

לפני עשור קמו בוקר אחד אזרחי דנמרק, מדינה קטנה מישראל, וגילו ש-270 הרשויות שלהן אוחדו ל-98 בלבד. תקציב המדינה הרוויח; הרוויחו גם התושבים. בישראל מעדיפים בינתיים להקים חדשות, שלא תחסר פרנסה לחוקרי 433.
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי פעמון זהב ורימון » 20 פברואר 2017, 01:38

הקשר בין הכתבה הזו לאשכול, טמון איפוא בשורה האחרונה, במשפט השני בה. בלבד.

כי זה לא חדשותי, זה רעיוני.
פאר מיר, לשון הרע רעדט זיך נישט!
(מצוואתי). בקנין דמתנת בריא ומעכשיו. ולא אחזור בי עד לאחר מיתה
סמל אישי של המשתמש
פעמון זהב ורימון

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 20 פברואר 2017, 12:13

שתי רקטות ששוגרו מחצי האי סיני התפוצצו הבוקר (יום ב') בשטח פתוח בשטח ישראל סמוך לגבול מצרים במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. שיגור הרקטות בוצע על רקע טענות ארגון דאעש שפורסמה אמש, כי מל"ט ישראלי חיסל חמישה מאנשי הארגון ברפיח המצרית.
בדיווח של סוכנות הידיעות אל-אעמאק של דאעש נטען כי התקיפה הייתה בשבת, בכפר שיבאנה באזור הדרומי של רפיח. אחד ההרוגים הוא מוחמד עאדל עיד, המכונה חטאב אל-מקדסי, פעיל סלפי ברצועת עזה. קודם לכן פרסמה סוכנות הידיעות של דאעש תמונה של אל-מקדסי.

ההתחממות בגזרה נרשמה לפני כעשרה ימים, אז רקטות נורו לעבר אילת מחצי האי סיני. שלוש רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ואחת התפוצצה בשטח פתוח. למחרת קיבלה שלוחת דאעש את האחריות לירי. כשעתיים לאחר הירי אל אילת, דיווח משרד הבריאות של חמאס בעזה על שני הרוגים וחמישה פצועים בתקיפה של ישראל באזור רפיח.

הקשר בין חמאס השולט בעזה לבין הטרוריסטים המשויכים לדאעש מורכב וקשור ליחסים הרגישים בין מצרים לחמאס. בכל מקרה, גם בעזה לא שוקטים על השמרים - לפני כשבועיים נהרג מהנדס הרקטות מוחמד (חמאדה) וליד אל-קוקא, מהזרוע הצבאית של חמאס, לאחר שנפצע בתאונת אימונים. על פי ההערכות, הוא מת במהלך ייצור רקטה. פעיל נוסף נפצע באורח בינוני באירוע. הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי קוקא בן ה-44 והפעיל הנוסף נפצעו במבנה באזור סודאניה שבצפון הרצועה, ליד חוף הים השייך לזרוע הצבאית של חמאס המכונה ברצועת עזה 'מבנה הספינה' בשל צורתו.

מאז שהסתיים מבצע צוק איתן, מבצע חמאס ניסויים תכופים שנועדו לשפר את מערך הרקטות שלו. סביר שחלק מהניסויים מסתיימים בכישלונות ובפיצוצן של הרקטות בעודן על הקרקע או זמן קצר מאוד אחרי שיגורן. ברוב המכריע של המקרים, התקלות הללו שמסתיימות בפיצוץ ולא גורמות לנפגעים.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 20 פברואר 2017, 14:57

דיווח: איומי נסראללה - עקב מידע על כוונת ישראל להגיב בעוצמה
מקורות ערביים בכירים העבירו לחיזבאללה מסר לפיו ממשלת ישראל עוקבת אחרי פעולות הארגון, ומוכנה לתקוף אנשיה על אדמת לבנון. גם הנשיא מישל עאון קיבל את האזהרות בזמן ביקוריו במדינות ערב
האיומים של מזכ"ל חיזבללה חסן נסראללה
לפיהם בכוונתו לתקוף את "מפעל הטקסטיל בדימונה", באו בעקבות מידע שהגיע לארגונו ממקורות ערביים בכירים על כוונת ישראל להגיב בעוצמה נגד לבנון וחיזבאללה, במקרה שתבוצע פעילות נגדה מאדמת סוריה או לבנון.
במסר שהועבר לחיזבאללה נאמר עוד כי ישראל עוקבת אחרי תנועות חיזבאללה בסוריה ובלבנון ואחרי הצטיידות הארגון בנשק ובתחמושת. מקורות ששוחחו עם עיתון אלחיאת ציינו כי יש ממש בהאזהרות שהועברו לנסראללה, ומאחוריהן עומדת מוכנות של ממשלת ישראל לפגוע בחיזבאללה ובאדמת לבנון אם יצטרך, בהתאם למעקב שהוא מנהל אחרי חיזבאללה.

המקורות ציינו כי העובדה שיש ממשל חדש בוושינגטון בראשות דונאלד טראמפ, מרחיבה את האפשרויות של ישראל לנוע בחופשיות רבה יותר במרחב המזרח תיכוני גם נגד חיזבאללה, ולכן יש לנהוג במשנה זהירות.

המקורות אמרו לעיתון כי נשיא לבנון, מישל עאון, קיבל גם את האזהרות על כוונתה של ישראל בזמן ביקוריו במדינות ערב, כאשר הקרבה בין נתניהו לנשיא האמריקאי החדש טראמפ מדאיגה מאוד את הלבנונים ואת מדינות ערב באופן כללי.

על פי המקורות ששוחחו עם העיתון, המידע שקיבל נסראללה הוא זה שהוביל לאיומים ששיגר לעבר ישראל ביום חמישי שעבר. בעקבות מכתב התגובה של דני דנון למזכ"ל האו"ם בנושא, אמר עאון כי כל ניסיון לפגוע בריבונותה של לבנון או לחשוף את העם הלבנוני לסכנה ייענה בתגובה המתאימה". בלשכת נשיא לבנון אמרו שבמכתב ששלח דנון היו הערות שמאיימות על יציבות המדינה.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 20 פברואר 2017, 15:32

רבי יעקב אדלשטיין פונה לבית החולים; מצבו קשה מאוד
דאגה רבה בעולם התורה ובהיכלי הישיבות - עקב החמרה משמעותית במצבו של הגאון רבי יעקב אדלשטיין, רבה של רמת השרון, לאחר שהרב פונה במצב קשה מאוד לבית החולים

לקיים בנו חכמי ישראל: דאגה גדולה בעולם התורה ובהיכלי הישיבות לאחר שבשעות האחרונות (שני) חלה החמרה משמעותית במצבו של הגאון רבי יעקב אדלשטיין רבה של רמת השרון.

הרב איבד את הכרתו ופונה בבהילות לבית החולים 'לניאדו', שם שבה אליו ההכרה - לאחר טיפול רפואי - אך מצבו מוגדר על ידי הרופאים קשה ביותר.

יצוין כי לפני יומיים שוחרר הרב מבית החולים לאחר טיפול שעבר.

הציבור נקרא להעתיר בתפילה ולקרוע רחמי שמים לרפואת רבי יעקב בן מרים בת גיטל אדלשטיין.

לפני מספר חודשים עבר רבי יעקב אדלשטיין טיפול רפואי מורכב, בשל מצב בריאותו ומחלה ממנה סבל בדרכי הנשימה, במהלכו הותקן סיוע נשימתי, אשר הקשה על הגר"י את הדיבור ואילץ אותו להשיב למאות הפונים והמשוחחים עמו, בהם גדולי ישראל, באמצעות כתיבה.

בחודשים האחרונים נחלש ואושפז לעיתים תכופות אולם על אף זאת התאמץ והגיע גם במהלך החורף לחזק את בני קהילתו בבני ברק וברמת השרון.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:45

התירוץ של עורכת הדין: "לא אמרו לי שצריך להוציא קבלות"
רשות המסים ערכה מבצע ביקורת ברחובות ובסביבה: בביקורת שנערכה בגן ילדים גילו המבקרים כי במקום התקבלו צ'קים והפקדות בנק בסכום כולל של 112,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בעל הגן הסביר "מזה שנה וחצי אני לא מרגיש טוב ובגלל זה לא רשמתי"
אנשי יחידת ניהול ספרים ערכו מבצע ביקורת רישום הכנסות ברחובות ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקידת שומה רחובות, התבצעו 209 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 10% מהעסקים שנבדקו לא רשום הכנסות כדין.

במסגרת ביקורת שנערכה אצל עורכת דין ברחובות נבדקו חשבונות הנאמנות ונמצא שהכנסות בסכום כולל של כ- 125,000 ₪ לא נרשמו ולא הוצאו בגינן קבלות. עורכת הדין טענה "הרואת חשבון לא הסבירה לי שאני צריכה להוציא קבלות".

בביקורת שנערכה בגן ילדים באזור גילו המבקרים כי במקום התקבלו צ'קים והפקדות בנק בסכום כולל של 112,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. בעל הגן הסביר "מזה שנה וחצי אני לא מרגיש טוב ובגלל זה לא רשמתי".

בסוכנות ביטוח בראשון לציון גילו המבקרים אי רישום הכנסות שהתקבלו מחברות ביטוח בסכום כולל של כ- 110,000 ₪. סוכן הביטוח הסביר "אני מדווח למס הכנסה אחת לחודשיים ולכן אני מרכז את החשבוניות על כל החודשיים בחודש אחד".

במשרד להנהלת חשבונות בקרית עקרון נבדקו דפי חשבון והעברות בנקאיות שהעלו כי הכנסות של כ- 28,000 ₪ לא נרשמו בספרי העסק. בעל המשרד טענה "אבדוק שוב את הספרים".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:48

מהפך בשוק הנפט: רוסיה עקפה את סעודיה
גם סעודיה וגם רוסיה ירדו בכמות התפוקה שלהם, ובכך עקפה רוסיה והפכה ליצרנית הנפט הגדולה בעולם • התפוקה הרוסית ירדה ל-10.49 מיליון חביות נפט ליום בממוצע, בעוד התפוקה של סעודיה ירדה ל-10.46 מיליון חביות ליום
רוסיה הפכה ליצרנית הנפט הגדולה בעולם בחודש דצמבר תוך שהיא עוקפת את סעודיה, כך על פי נתוני סוכנות הנתונים המשותפת לארגוני יצרניות הנפט (JODI), הממוקמת בריאד.

במהלך חודש דצמבר רוסיה שאבה בממוצע כמות של 10.49 מיליון חביות נפט ליום, ירידה של 29 אלף חביות לעומת החודש הקודם. התפוקה של ערב הסעודית ירדה ל-10.46 מיליון חביות ליום במהלך אותו החודש, לעומת 10.72 מיליון חביות ליום בנובמבר.

זוהי הפעם הראשונה מאז מרץ האחרון שרוסיה גברה על ערב הסעודית בהיקף ייצור הנפט. ערב הסעודית ויצרניות נוספות מארגון המדינות יצואניות הנפט (אופ"ק) החליטו בסוף נובמבר להגביל את היצע הנפט שלהם ב-1.2 מיליון חביות ליום למשך 6 חודשים, החל מתחילת ינואר, כאשר חלקה של ערב הסעודית בקיצוץ הוא המשמעותי ביותר. מדינות שאינן חברות אופ"ק, ובכללן רוסיה, התחייבו אף הן להגביל את הייצור.

מחירי נפט מסוג ברנט טיפסו בכ-20% מאז סוף נובמבר. ארה"ב, היצרנית השלישית בגודלה בעולם, ייצרה בדצמבר 8.8 מיליון חביות נפט ליום, לעומת 8.9 מיליון חביות בנובמבר.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:52

אור לגויים: מפלסת שלג ששכרו היהודים פילסה את השלג גם לאוקראינים
השלג הכבד שיורד בימים האחרונים ברחובות הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה גרם עד כה למספר נפגעים מחבלות ופציעות • חברת הנסיעות היהודית 'אומן אקספרס' התגייסה ושכרה משאיות ומפלסות שלג בכדי לסייע ולפלס את השלגים ברחובות הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב במטרה למנוע מקרים נוספים של תאונות או פציעות עקב החלקה על הקרח • צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24"
בעקבות השלג הכבד שיורד בימים האחרונים ברחובות הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב בעיר אומן שבאוקראינה נגרמו פציעות למספר נפגעים מחבלות עקב החלקה על השלג ותאונות קלות.
בין הנפגעים יהודים וישראלים שהגיעו לתפילה בציון רבי נחמן מברסלב זצ"ל וחלקם גויים מקומיים שגרים במקום ופונו במצב קל לטיפול בבית החולים המקומי.
חברת הנסיעות היהודית 'אומן אקספרס' התגייסה ושכרה משאיות ומפלסות שלג בכדי לסייע ולפלס את השלגים ברחובות הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב במטרה למנוע מקרים נוספים של תאונות או פציעות עקב החלקה על הקרח, ולאפשר גישה בטיחותית להגעה לתפילה בציון רבי נחמן מברסלב.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:52

"ניסע לבצע פיגוע כימי": תושב טייבה מואשם שפעל בשליחות דאע"ש
הותר לפרסום: תושב טייבה בשנות ה-30 לחייו נעצר בחשד לחברות בדאע"ש, מגע עם סוכן חוץ, כוונה להוציא לפועל פיגועים והדרכת מפגעים פוטנציאלים • מכתב האישום עולה כי הוא הפיץ מידע והוראות להכנת מטענים מחומרים מסוכנים ביותר
הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל ולוחמי ימ"מ, נעצר אנס חאג' יחיא, בן 35, אזרח ישראלי, תושב טייבה, בחשד לפעילות וקשר ל-"מדינה האיסלאמית".

חאג' יחיא נעצר בעקבות מידע מודיעיני שהצביע עליו כמי שפועל לקדם פעילות טרור בתחומי מדינת ישראל. בחקירה בשב"כ התברר כי חאג' יחיא עמד בקשר עם פעילים של ה"מדינה האסלאמית", והפיץ להם חומר קיצוני וידע צבאי על הכנת חומרי חבלה.

חאג' יחיא נשבע אמונים לח'ליף ה"מדינה האיסלאמית", אבו בכר אל בגדאדי, ואף שקל בעבר לצאת לסוריה ולהצטרף ללחימה לצד פעילי הטרור. החקירה העלתה כי חאג' יחיא תכנן להקים חוליית טרור מטעם ה"מדינה האיסלאמית" כדי לבצע פיגועים בישראל, ואף ניסה לגייס לחולייה נוספים.

חאג' יחיא התבקש לתכנן פיגוע טרור באוטובוס בתל-אביב ולפגוע בחיילי צה"ל, אך התכנון לא יצא אל הפועל.

במסגרת החקירה נחשף כי חאג' יחיא היה חבר בקבוצות באינטרנט בהן השתתפו פעילי "מדינה איסלאמית" נוספים. חאג' יחיא הפיץ בקרב הפעילים מידע אודות ייצור והרכבת חגורות נפץ, הכנת מטענים צמודי סלולר וכן סרטוני הדרכה על רעלים שניתן לשלב במטעני נפץ. בנוסף הפיץ חאג' יחיא הוראות להכנת חומרים מסוכנים ביותר, לרבות ייצור גז סארין.

ברשות חאג' יחיא נתפסו שורה של ממצאים החושפים את הידע שצבר בהכנה ובהרכבה של חומרי נפץ וחומרים מסוכנים, כמו גם יכולתו להדריך נוספים. בביתו נתפסו, בין היתר, תמונות של חומרים צבאיים ומטענים וכן" מדריך מפורט ללוחם הג'יהאד" המשמש פעילי טרור המזוהים עם ה"מדינה האיסלאמית" .

היום הוגש בבימ"ש מחוזי מרכז כתב אישום על-ידי פרקליטות מחוז מרכז.

"שירות הביטחון הכללי רואה בתומכי ה"מדינה האיסלאמית" בישראל איום ביטחוני חמור, ועל כן נוקט בכל האמצעים העומדים לרשותו במטרה לסכל מבעוד מועד את האיום ולמצות את הדין עם המעורבים בפעילות זו", נמסר מהשב"כ.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:53

בגלל חובות? 'השנור' של 'יש עתיד' בקרב תומכיה
אזרחים רבים קיבלו בשבועות האחרונים לכתובת המייל שלהם בקשה אישית מיאיר לפיד: "התפקדו וקבלו תחושת שייכות לחלק ממשפחה" • מחיר התענוג: 40 ש"ח לשנה • אלא שלמתפקדים החדשים אין אף כוח פוליטי ממשי וכל "ההתפקדות" נועדה לכסות את חובותיה של המפלגה
בשבועות האחרונים יצאה מפלגת 'יש עתיד' בקמפיין חדש שמטרתו לגייס מתפקדים למפלגה. אזרחים שזוהו ע"י מערכת מיוחדת כתומכי 'יש עתיד' קיבלו למייל שלהם פניה אישית מיאיר לפיד שקורא להם "להתפקד ולהרגיש חל ממשפחה".

מחיר התענוג: 40 שקלים לשנה. מה שמוזר בכל "ההתפקדות" הזאת היא העובדה שלמתפקד של 'יש עתיד' אין שום תמורה לכסף שהוא משלם והוא אינו יכול לקחת חלק בהחלטות שמקבלת המפלגה ובמינויים השונים – זאת בניגוד ל'הפקדות' כפי שהיא מקובלת במפלגות הגדולות.

"ההתפקדות שלנו היא הבעת אמון, אמון משותף, שהגיע הזמן, שאפשר שיהיה פה טוב יותר…הקמנו את 'יש עתיד' כדי להחזיר את האמון ההכרחי בין האזרחים לבין הנהגת המדינה. בלי זה, שום דבר לא אפשרי", כותב לפיד ובעצם מנסה לחפות על העובדה שמדובר ב'שנור' לכל דבר וענין, ולא משהו מעבר.

בערוץ 2 שחשף את הסיפור נטען כי "יש עתיד מגייסת תרומות בכסות של התפקדות, ככל הנראה בשל היותה מובילת טבלת הגירעון של בחירות 2015, כך לפי דוח מבקר המדינה. המפלגה, על פי הדוח, הוציאה כ-16 מיליון שקלים יותר מכפי שהכניסה במהלך הבחירות. המפלגה הודיעה למבקר המדינה כי הוציאה עד לסוף חודש מרס 2015, בו נערכו הבחירות, 38 מיליון שקלים וקיבלה מהמדינה 21.8 מיליון, תוצאה של הפער בין המנדטים שקיבלה המפלגה ב-2013 לעומת 2015 (19 ו-10 בהתאמה)".

מ'יש עתיד' נמסר בתגובה': "כללי ההתפקדות, זכויות וחובות החברים במפלגה, כמו גם סכום דמי החבר נקבעו בתקנון המפלגה, שאושר כחוק ברשם המפלגות. מדובר בסכום סמלי שמשמש בין השאר לקיום פעילות השטח הענפה של המפלגה, שפעילי יש עתיד ומתנדביה הם חלק משמעותי ומרכזי ממנה. מאז תחילת קמפיין ההתפקדות התפקדו למפלגה מאות אנשים ואנו צופים כי עוד רבים יצטרפו במהלך מבצע ההתפקדות.

אמנם היה גירעון בבחירות אבל המפלגה נותרה עם קופת מזומנים מלאה ולכן בפועל יש עתיד היא ללא גרעונות בכלל".
קבצים מצורפים
F161212YS32.jpg
F161212YS32.jpg (402.02 KiB) נצפה 18854 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:54

דאעש מאבד מיוקרתו בעולם ועבר לתקוף את ישראל
ארגון המדינה האסלאמית איבד מחצית מהשטח עליו שלט, וכתוצאה מכך איבד כסף ועניין ברחבי העולם • על מנת להתגבר על המצוקה, השלוחה בסיני קיבלה הוראה לפתוח במאבק נגד ישראל, על מנת להחזיר את הארגון לכותרות • מפקד דאעש החדש: הם רואים את הסוף שלהם
עד לפני כשנה, שבו והצהירו בארגון המדינה האסלאמית כי ישראל אינה נמצאית כעת בראש סדר העדיפויות שלהם. מאז, נראה כי כמה דברים השתנו ושלוחת הארגון בסיני שבמצרים תרפה כבר מספר פעמים את ישראל – הפעם האחרונה הבוקר, בעת ירי 2 רקטות שהתפוצצו בשטח פתוח ליד גבול מצרים. בחסדי שמיים, לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

ראש מועצת אשכול גדי ירקוני סיפר כי "הרקטות נפלו רחוק מהיישובים ולא נשמע פיצוץ. להבנתי ולאחר שיחה עם גורמי צבא, מדובר בירי של דעאש מסיני. אנחנו במצב שגרה ואין הנחיות לתושבים, נקווה שהשקט יישמר". לדבריו, ביישובים הסמוכים למקום הפגיעה וברחבי המועצה החיים מתנהלים כסדרם. הם אומנם נכשלו ב"ה, אך עצם הניסיון מעלה את השאלה: מה השתנה?

אתמול דווח, על רקע הלחימה בעיר מוסול כי אחת הסיבות להצלחה המהירה של מתקפת הקואליציה עד כה, היא מצבו הקשה של ארגון דאעש. הכנסות הארגון הצטמצמו באופן משמעותי בחודשים האחרונים, ואם בשנת 2014 הוערך שהארגון הכניס לכיסיו סכום של 1.9 מיליארד דולר, בשנת 2016 הכנסות הארגון צומצמו ביותר ממחצית והן עמדו על סך של 870 מיליון דולר בלבד.

על פי מומחים, הסיבה העיקרית למצבו הקשה לארגון היא אובדן השטח בשנתיים האחרונות. דאעש הסתמכו כלכלית על מכירת נפט, מיסוי, חטיפות וסחיטה, אך בשנתיים מאז שהארגון הגיע לשיא כוחו, הוא איבד 62% מהטריטוריה שלו בעיראק ו-30% מהטריטוריה בסוריה. "המודל הכלכלי של דאעש היה להתרחב ולבזוז את האזורים שהוא כבש", הסביר פיטר נורמן מומחה לכלכלה וטרור בקינגס קולג' בלונדון, שהוסיף כי הארגון התבסס במידה רבה על תוכנית פירמידה.

במקביל, בעקבות הירידה בכמות הלוחמים, בתקציבים ובשטחים, איבד ארגון הטרור מיוקרתו ברחבי העולם. בדיוק כמו סיסמת האנטישמים בימי הביניים "הכו את היהודים והצילו את רוסיה", נוהגים כיום בארגון הטרור הרצחני בגירסה משודרגת מעט: "הכו במדינת היהודים והצילו את דאעש". נראה כי מישהו בשלוחה המרכזית של הארגון בסוריה ועיראק דורש מאנשי מחוז סיני להגביר את פעילותם נגד ישראל כדי לייצר מראית עין של עשייה ולעורר מחדש את העניין בפעילות הארגון.

עם זאת, ייתכן שהיפוך המגמה החל בחילופי המפקדים בגזרת סיני, לאחר החיסול של אחד מראשי המחוז, אבו דעעא אל-אנסרי, לפני כחצי שנה, בפעולה שדאעש ייחס אותה לישראל. יצוין כי ככל הנראה חיסולו בפועל היה על ידי צבא מצרים, אך העובדות אינן משנות לארגוני הטרור. מאז, הארגון לא פסק מפרסום הודעות שלפיהן בכוונת אנשיו בסיני לתקוף את ישראל ואף "לגרש את היהודים מפלסטין".

לאחרונה התפרסם בשבועון של הארגון "א-נבא'" ראיון נדיר עם המנהיג החדש של שלוחת דאעש בסיני, שהוצג לראשונה כשייח אבו האג'אר אל-האשמי. הוא משמש כמחליפו בפועל של אבו דעא אל-אנסארי, מנהיג הארגון בסיני, שחוסל כאמור לפני כחצי שנה. בראיון נשאל אל-האשמי על ההתערבות הגלויה של ישראל בחצי האי סיני לטובת משטר א-סיסי וענה בשאלה: "איך הם לא יתערבו כשהם רואים את הסוף שלהם מתקרב בזריחת שמש החליפות? איך האם לא יתערבו כשהם יודעים מי יביא לקץ המדינה המדומיינת שלהם כפי שיודעים בניהם. הם כרגיל מסתירים את האמת והם יודעים זאת".

באותו ראיון שבו הוא דיבר במפורש על הפצצות ישראליות מהאוויר הוא טען כי "היהודים נמצאים במצב של בלבול למרות שהם משתמשים בנשק הכי טוב שלהם ובטכנולוגיה הכי טובה שלהם. הם סובלים ממחסור במידע וחוסר הבנה לגבי המצב האמיתי בסיני. זה מגביר בקרבם את הפחד מפני חיילי החליפות שמתקרבים אליהם יום אחרי יום. הם מוציאים כספים רבים כדי להגן על הגבול המזויף שלהם שייעלם בעזרת אללה. הם שכחו כי המסורת של אללה לגביהם אומרת שהם ייחרבו בבתיהם בידיהם ובידי המאמינים".

כאמור, שיגור הרקטות הבוקר בוצע על רקע טענות ארגון דאעש שפורסמה אמש, כי מל"ט ישראלי חיסל חמישה מאנשי הארגון ברפיח המצרית. בדיווח של סוכנות הידיעות אל-אעמאק של דאעש נטען כי התקיפה הייתה בשבת, בכפר שיבאנה באזור הדרומי של רפיח. אחד ההרוגים הוא מוחמד עאדל עיד, המכונה חטאב אל-מקדסי, פעיל סלפי ברצועת עזה.

שלוחת דאעש בסיני מונה על פי הערכות שונות כ-1,000-800 פעילים ומרוכזת בצפון חצי סיני. לאחרונה חשף נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, כי 25 אלף חיילים (41 גדודים) משתתפים בלחימה העיקשת בסיני שסופה אינו נראה באופק. הצבא המצרי, כך נראה, מצליח להתקדם יותר מבעבר בלחימה נגד השלוחה, אך מיגורה המוחלט אינו נראה באופק לנוכח הקשיים כגון תוואי השטח, הלחימה נגד כוח שאינו צבא סדיר ושיתוף פעולה של האוכלוסייה המקומית עם השלוחה.

דובר צבא מצרים הודיע באחרונה כי הצבא חשף והשמיד שישה פתחי מנהרות המחברות בין רצועת עזה לחצי האי סיני. בתמונות שפרסם נראות המנהרות המצוידות בין היתר במאוורר ובאמצעים נוספים. המנהרות הללו הושמדו בין 17 בינואר ל-2 בחודש זה. הדובר מסר בתחילת החודש כי הכוחות הצליחו לחסל שלושה מפעילי שלוחת הארגון בצפון סיני.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 20 פברואר 2017, 19:54

איראן: ניסיון ישראל לגייס את סעודיה נגדנו – פתטי
שר החוץ האיראני מאיים: "אני מציע לישראל לא להסתבך בצרות" • במקביל, דובר משרד החוץ של איראן התייחס להתבטאויות של השר ליברמן ושר החוץ הסעודי נגד המדינה ואמר כי "הישראלים והסעודים עובדים בשיתוף פעולה במזרח התיכון"
שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, העניק ראיון לרשת BBC ובו התייחס בין השאר למתיחות הגוברת בין הרפובליקה האסלאמית לממשל האמריקאי החדש בראשות דונלד טארמפ. על פי זריף, איראן אינה מבקשת להתגרות במדינות אחרות אך תהייה מוכנה להגן על עצמה מכל מקרה של תוקפנות.

בהתייחס לדיווחים על הסנקציות החדשות שטראמפ מבקש להטיל על איראן בעקבות ניסוי הטילים הבליסטיים, אמר שר החוץ כי הטילים למטרות הגנה בלבד. עוד ציין זריף כי הצעדים שוושינגטון מבקשת לנקוט הם הפרה של הסכם הגרעין, ומטרתם היא להרגיז את העם האיראני: "אמריקה צריכה להפסיק לאיים על איראן", הוסיף.

עוד נשאל זריף על האפשרות לפיה מדינות במזרח התיכון – כמו סעודיה וישראל – אשר חוששות מן האיום האיראני הגובר, עלולות ליזום פעולה צבאית: "אני מציע להם לכבד את החוק הבינלאומי ולא להסתבך בצרות", השיב לכך שר החוץ. גם דובר משרד החוץ האיראני התייחס היום לשיתוף הפעולה המתהדק בין סעודיה לישראל.

הדובר, ברהאם קאסמי, התייחס לכך שהן שר הביטחון אביגדור ליברמן והן שר החוץ הסעודי עאדל אל-ג'ובייר אמרו בוועידת מינכן שאיראן היא האיום הגדול ביותר על היציבות במזרח התיכון וכי יש להטיל עליה לחץ כלכלי מחדש לאחר שלא מיתנה את התנהגותה גם אחרי חתימת הסכם הגרעין. "זה לא מפתיע שהם חולקים עמדות", אמר קאסמי, "הם עובדים ביחד".

קאסמי המשיך ואמר "ההקבלה בין העמדות של שר החוץ הסעודי ושר המלחמה הישראלי כלפי איראן אינה מקרית. ראיות רבות מראות על תיאום בין שני המשטרים במקרים ונושאים אזוריים", אמר קאסמי. "הם עובדים באופן מתואם במזרח התיכון". קאסמי אמר כי הניסיונות של ישראל לגייס מדינה מוסלמית נגד איראן הם "פתטיים".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 פברואר 2017, 11:34

דיווחים: חיל האוויר תקף הלילה בפרברי דמשק

בעקבות פיצוצים באזור אל-קטייפה שבפרברי דמשק, נטען בדיווחים שונים כי ישראל היא זו שתקפה. יעד התקיפה אינו ברור לפי שעה. היו שדיווחו כי בתקיפה נפגעו מוצבי הצבא הסורי. בדיווח אחר נטען כי התקיפה הישראלית נשמעה באזור הרי נחלה בבקעת הלבנון
פיצוצים נשמעו הלילה (יום ד') באזור אל-קטייפה שבפרברי דמשק. ברשתות החברתיות דיווחו כי ישראל היא זו שתקפה באזור. זו אינה הפעם הראשונה שבה מדווחים על תקיפה ישראלית באזור זה. ניתן להעריך שהתקיפה כוונה לעבר משלוחי נשק לחיזבאללה, בדומה לתקיפות שיוחסו לישראל בעבר בסוריה.

ברשתות החברתיות היו שטענו כי הותקפו מוצבים של דיביזיה 3 בצבא סוריה. בדף הפייסבוק "דמשק עכשיו" המזוהה עם המשטר דיווחו הלילה על פיצוצים באזור אל-קטייפה.

לפי הערוץ הלבנוני "אל-ג'דיד" מטוסי חיל האוויר חגו בשעה שלוש לפנות בוקר באינטנסיביות מעל העיר בעלבק ופרבריה במזרח סוריה בגובה נמוך. אתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" מדווח כי נשמע פיצוץ עז בהרי נחלה שבאזור בקעת הלבנון. גורמים העריכו כי התקיפה נועדה לפגוע באוטובוסים צבאיים של חיזבאללה. רדיו "קול לבנון" ציטט גורמים יודעי דבר שהכחישו כי חיל האוויר הישראללי ביצע את התקיפה בתוך שטח לבנון. עוד נטען כי צבא לבנון סרק את אזור הגבול עם סוריה.

דובר בשם "גוף המהפכה" בעיר יברוד בפרברי דמשק אמר לכלי תקשורת סורי המזוהה עם המורדים כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו בשעה 4:00 לפנות בוקר אחרי שחגו במשך חצי שעה במרחב האווירי הלבנוני. לדבריו, בוצעו כמה תקיפות באמצעות שישה טילים שפגעו במוצבים של דיווזיה 3 בצבא סוריה ובין השאר מצבורי נשק ברכס ההרים הצפוניים באזור אל-קוטייפה באל-קלמון המזרחי בפרברי דמשק. כתוצאה מכך, לדבריו, כלי רכב ששייכים ככל הנראה לחיזבאללה עלו באש.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 פברואר 2017, 12:14

חרדי נדקר במונטריאול; ארבעה חשודים נעצרו
גבר חרדי נדקר בשעות הלילה (שלישי) בעיר מונטריאול שבקנדה.
אלמונים הגיחו מאחת הסימטאות ודקרו את היהודי בידיו וברגליו. כוחות הצלה הגיעו במהירות לזירת האירוע והעניקו לאברך טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו במצב יציב אל בית החולים המקומי.
כוחות משטרה ומתנדבים יהודים של ארגון השומרים פתחו בסריקות נרחבות אחר חשודים במעשה.
בשעה האחרונה נעצרו ארבעה חשודים שככל הנראה נטלו חלק בתקיפה.
להערכת עסקני הקהילה מדובר בניסיון שוד ולא באירוע תקיפה על רקע אנטישמי אולם עדיין הם ממליצים להמתין לסיום חקירת המשטרה בעניין.
העיר מונטריאול נחשבת בדרך כלל לאזור מגורים נוח לציבור החרדי ולדברי התושבים אין כמעט תקריות על רקע אנטישמי או פשע שנאה ולכן האירוע אמש נחשב לחריג במיוחד.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 22 פברואר 2017, 14:28

זהירות "גנב החמקן"

תושב בת ים בשנות ה-60 לחייו, נהג לפרוץ באופן קבוע לעשרות דירות בעיר בני ברק, ונעצר לאחר פעילות מאומצת של מתנדבי "השומרים" בשיתוף עם יחידת הבילוש של משטרת מרחב דן.

מדובר באדם חמקמק ועל כן פעלו עשרות ממתנדבי הארגון במשך תקופה ארוכה, בחשיבה מרובה בכדי להביא לתפיסתו. הפורץ נהג להגיע מדי יום בשעות הבוקר לעיר, בניסיון לבצע פריצות לדירות אשר בעליהם נמצאים הן בעבודה והן בהיכלי הכוללים.

כעת מתברר כי הברנש שוחרר מהכלא "מחוסר ראיות" והוא חזר להסתובב ברחובות בני ברק בניסיון להמשיך בגניבות מהבתים. בעקבות כך פרסמו בארגון "השומרים" מודעות ברחבי העיר עם תמונתו של הגנב, ובו הם מתריעים בפני התושבים שעליהם להיזהר ממנו.

תחת הכותרת, "זהירות", נכתב כי הגנב, שבתאי מיכאל, ישב בעבר בכלא על גניבות שביצע בבני ברק והוא מוכר למשטרת ישראל ומוכר כ"גנב החמקן", ומתמקד באזור בני ברק. כל הרואה אותו משוטט בעיר מתבקש לפנות למוקד החירום של "השומרים": 1700-700-963.

0007.jpg
0007.jpg (16.46 KiB) נצפה 18714 פעמים
לוי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 פברואר 2017, 15:46

הדוח על צוק איתן יתפרסם בשבוע הבא
מבקר המדינה יוסף שפירא יפרסם ביום שלישי הבא(28/2/17)
את שני הפרקים המרכזיים בדוח המיוחד שלו על מבצע צוק איתן: תהליכי קבלת ההחלטות בקבינט לפני המבצע ובמהלכו, וההתמודדות עם איום המנהרות.

על-פי פרסומים קודמים, שני פרקים אלו כוללים ביקורת קשה על הדרג המדיני והצבאי, ובמיוחד על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון דאז, משה יעלון, והרמטכ"ל דאז, בני גנץ. במערכת הפוליטית מצפים במתח רב לדוח, העשוי להשפיע על דמותה של הממשלה - במיוחד כאשר נתניהו מצוי גם בחקירות פליליות.

לדוח על צוק איתן ארבעה פרקים, שכאמור שניים מהם יתפרסמו כעת. הפרק על ההיערכות להגנת העורף מפני איום טילים ורקטות פורסם בדצמבר שעבר, והפרק על פעילות צה"ל בהיבטים של דין בינלאומי יפורסם בהמשך.

שני הפרקים המתפרסמים עתה, רואים אור לאחר שעברו תהליך חיסיון בוועדת המשנה של ועדת הכנסת לביקורת המדינה. על-פי החלטת ועדת המשנה, הפרק על תפקוד הקבינט יתפרסם ברובו, ואילו לגבי איום המנהרות יפורסם רק התקציב.

משרד המבקר מזכיר, כי שפירא הנחה כבר בפברואר 2014 לקיים ביקורת בנושא ההתמודדות עם איום המנהרות. זאת, לאחר שהתברר שהאיום הוא מהותי ומתפתח, והוגדר על-ידי הקברניטים בדרג המדיני, בדרג הצבאי ובקרב גורמי המודיעין כאיום אסטרטגי. הביקורת נעצרה ביוני-אוגוסט 2014 - ימי חטיפת שלושת הנערים ומבצע צוק איתן.

בשנת 2007 פרסם המבקר דאז, מיכה לינדנשטראוס, דוח שבחן את ההתמודדות של צה"ל עם איום המנהרות בשנים 2004-2001, כאשר צה"ל שהה ברצועת עזה. בדוח נקבע, כי המצב שהיה אז היווה "כישלון מתמשך בטיפול בבעיית המנהרות".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 22 פברואר 2017, 16:15

חיזבאללה: חיילי צה"ל חצו את הגבול והטמינו מכשירי ריגול
לפי הארגון השיעי, חיילים חצו את הגדר ללבנון והניחו "מצלמות ואמצעי שידור שפועלים באנרגיה סולרית" סמוך לכפר מיס אל-ג'בלכי צה"ל הטמין מכשירי ריגול ומעקב סמוך לכפר מיס אל-ג'בל, שעל הקו הכחול, בדרום לבנון. לטענת הארגון, חיילי צה"ל התקינו מכשירי מעקב המורכבים ממצלמה וממשדר סולארי, לאחר שחצו את הגדר באזור הקו הכחול הלילה בשעה 1:20 אחר חצות. בציוץ בטוויטר של הזרוע הצבאית של חיזבאללה, נאמר כי "האויב הישראלי חדר דרך הגדר הטכנית הסובבת את העיירה מיס אל-ג'בל באזור כרום א-שראקי, שם נמצא הקו הכחול, והטמין ציוד ריגול באזור". בהודעה נאמר, כי "מדובר במצלמות ואמצעי שידור שפועלים באנרגיה סולרית".

מחלקת ההסברה של החיזבאללה פרסמה תמונות ובהן רואים את הציוד ואמצעי השידור שהוטמנו לטענתם על ידי צה"ל. למקום הוזעק הכוח לשמירה על הסכם הפסקת האש בדרום לבנון שמונה על ידי מועצת הביטחון של האו"ם על מנת לשמור על הפסקת האש.

מוקדם יותר היום דווח בערוץ הטלוויזה הלבנוני אל ג'דיד ובכלי תקשורת בסוריה, כי חיל האוויר הישראלי תקף הלילה מטרות של צבא אסד בפרברי דמשק. על פי הדיווח, התקיפה נעשתה מתוך שטח לבנון, ככל הנראה מעל אזור בעל בק. על פי הדיווחים, התקיפה נעשתה בשעות הלילה כאשר הירי נעשה מתוך שטח לבנון על מנת שלא להיתקל במערכות ההגנה הרוסיות. עוד דווח כי התקיפה הייתה כלפי משלוח נשק של חיזבאללה. בצה"ל לא מתייחסים לדיווחים זרים.

על פי הדיווח בלבנון, עדי ראייה שמעו סמוך לשעה 3:45 לפנות בוקר "קולות פיצוץ עזים" באזור אל-קטיפה בפרברי דמשק. במקום נמצא גדוד 155 והוא הותקף לפחות פעמיים בשנה שעברה וגם ב-2015. על פי דיווחים בסוריה התקיפה הייתה כלפי משלוח נשק לחיזבאללה.

"התקיפה הישראלית הלילה בסוריה כוונה נגד משלוח צבאי" – כך מסרו גורמים לבנונים לרשת "א-נשרה". כלי תקשורת סוריים דיווחו מוקדם יותר כי חיל האוויר הישראלי תקף הלילה יעדים של המשטר הסורי ושל חיזבאללה בקוטייפה שבאזור דמשק.

יש לציין, שבישראל אמרו בעבר כי לא יתנו למעבר של נשק שובר שוויון לידי חיזבאללה להתבצע. התקיפה לכאורה מגיעה אחרי שבוע של הצהרות לוחמניות של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בתקשורת בלבנון ובטלוויזיה האיראנית.

חבר הקבינט יואב גלנט הגיב הבוקר על הפרסומים ואמר כי "הדברים מדברים בעד עצמם". לדבריו, "מדינת ישראל צריכה להגן על עצמה במלחמות ובין המלחמות ובאופן כללי אנחנו עושים את זה".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:17

סערת הגזענות בפרס ישראל: האם חרדי יידחה מפני המזרחי?
בינתיים לא הוכרז על אף מזרחי ברשימת הזוכים בפרס ישראל לשנת ה'תשע"ז, ובעוד רבים, בהם השר דרעי, פועלים להכנסת מזרחי לרשימה היוקרתית, ממידע שהגיע לידי JDN עולה כי מתמודד חרדי הוא בעל הסיכוי הגדול ביותר להידחק מהרשימה
פעמים רבות נשמעו תלונות בגין הדרת ציבורים שלמים מקבלת פרס ישראל היוקרתי. לדוגמה, בשנה החולפת, כל 11 הזוכים היו אשכנזים יהודים. רובם חילונים ומיעוטם מהציונות הדתית. חרדים ומזרחיים נעדרו משם, כמו גם ערבים שלא זכו לייצוג.

כמובן שהכותרות בתקשורת הכללית התמקדו בהדרת המזרחיים, והפוליטיקאים מיהרו להגיב. כך לדוגמה כתב יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי: "חברי ועדת פרס ישראל, רגע לפני שאתם סוגרים את הרשימה, תתפלאו לשמוע שיש גם מזרחים ראויים לפרס. די עם ההדרה".

שרת התרבות מירי רגב הגיבה באומרה כי "כנראה שגם בשנת 2017, כ-70 שנים אחרי הקמת המדינה, לא נמצאו בציבור אנשים מתאימים בקרב בני המזרח, ספרד והמגזר הלא יהודי, לקבל את פרס ישראל". בניגוד לדרעי, רגב הזכירה בתגובתה את הדרת החרדים מהרשימה.

"ההדרה של בני המזרח, ספרד, חרדים והמגזר הלא יהודי, לא פוסחת כנראה גם על פרס ישראל – פרס שאמור להעניק תחת קורת גג אחת את הייצוג ההולם לאוכלוסיות המרכיבות את החברה הישראלית. גם ועדת ביטון כנראה לא השפיעה על מקבלי ההחלטות במשרד החינוך. במדינת ישראל ישנם למעלה מ-50% יוצאי ספרד והמזרח ולהם לא נמצא מקום – לא בוועדות הפרס ולא בין הזוכים.

שרת התרבות הוסיפה, :צריך לחקור ולבדוק שוב מדוע מסקנותיו של מבקר המדינה בנושא לפני מספר שנים טרם יושמו. עולם התרבות משופע באנשי רוח, יצירה ואומנות ממזרח ומספרד ומבין כולם לא מצאו חברי ועדות הפרס אפילו מועמד אחד ראוי?".

בנוסף, היא ליו"ר ועדת החינוך, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), בבקשה לקיים דיון דחוף בהדרת יוצאי עדות המזרח מרשימת הזוכים בפרס ישראל. "ועדת החינוך היא הוועדה שנכון וראוי לקיים בה דיון בסוגייה זו, וראוי שבדיון זה נעמוד על השלכות ההחלטות של ועדות פרס ישראל. אלו החלטות מעין שיפוטיות, הגוררות אחריהן פגיעה בציבורים וקהלים רחבים בישראל", אמרה רגב. בשיחה ביניהם, הסכים מרגי לבקשת רגב לקיים את הדיון.

מה עם הדרת חרדים?

מתברר כי בעבר זכו מספר אישי ציבור חרדים מפורסמים בפרס היוקרתי. ביניהם ניתן למנות את הרב הראשי לשעבר הגרי"מ לאו שליט"א, רבה של מגדל העמק וראש מוסדות מגדל אור, הגרי"ד גרוסמן שליט"א, איש החסד הרב אלימלך פירר, ארגון "עזר מציון", שכידוע הוקם על ידי הרב חנניה צ'ולק, ועוד. אך בשנים האחרונות, נעדרו החרדים מהרשימה.

ממידע שהגיע לידי אתר JDN עולה כי ישנם מספר פעילים חרדים שהגישו את כל הנדרש עבור הענקת הפרס למספר אישי ציבור חרדיים, ביניהם עסקן מפורסם מתחום הרפואה ועסקן ידוע מתחום הדיור. אותם פעילים הביעו כעת חשש בשיחה עם כתב JDN כי במקרה ויוחלט על שינוי ברשימה והכנסת זוכה רק על בסיס מוצאו, הדבר יוביל לדחיקת החרדים מהרשימה.

"מדוע מתעסקים כולם בהדרת מזרחיים, בעוד הדרת חרדים עוברת בשתיקה?", שואלים הפעילים. "הציבור החרדי מונה כיום אחוז גבוה מאוכלוסיית המדינה, ועל פי הנתונים, שיעור ההתנדבות והעשייה במגזר החרדי גבוהה בהרבה מכל שאר המגזרים. מגיע לעוסקים בתחום לקבל את הקרדיט הראוי להם. הגיע הזמן שנפסיק לשתוק ונעצור את הדרת החרדים".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:19

הרמטכ"ל: "צה"ל פועל מתחת לרדאר כדי למנוע מחיזבאללה להתעצם"
דברי הרמטכ"ל באו כתגובה לדיווח הערבי על תקיפה ישראלית לפנות בוקר סמוך לדמשק - תקיפה המוכחשת על ידי חיזבאללה • במקביל, ארגון הטרור הלבנוני מפרסם תמונות המתעדות לטענתו כי צה"ל חצה את הגבול והתקין מכשירי ריגול בדרום לבנון
"צה"ל מנהל פעילות מתחת לרדאר, כדי למנוע מחיזבאללה להתעצם" – כך אמר היום הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לחברי ועדת החוץ והביטחון בכנסת, בלי להתייחס לפעולה ספציפית של צה"ל.

הרמטכ"ל הוסיף כי אף שכוחות חיזבאללה צוברים ניסיון מבצעי משמעותי בפעילותם בסוריה, הרי שפעילות זו הביאה למשבר תקציבי ומוראלי בארגון. "הצהרותיו הנוכחיות של נסראללה נועדו כדי לייצר משוואה הרתעתית שמטרתה לשמור על הסטטוס קוו מבחינתו, וכי בחזית זו, כמו גם בחזית העזתית, הוא אינו רואה נכונות של הצד השני לצאת לפעילות יזומה כנגד ישראל".

דבריו מגיעים על רקע דיווח, מוקדם יותר היום של כלי תקשורת בעולם הערבי על פיצוץ מחסן נשק בשרשרת ההרים בצפון אל-קטיפה שבקרבת דמשק. על פי אותם מקורות, מדובר בתקיפה ישראלית. על פי הדיווח התקיפה האווירית בוצעה מהמרחב האווירי הלבנוני וכללה ירי של 6 טילים. גורמים מקומיים דיווחו על קולות נפץ חזקים מהמקום.

למרות שקודם לכן דיווחו גורמים רשמיים בלבנון על מטוסי מודיעין ישראלים ששהו זמן ממושך במרחב האווירי הלבנוני, בארגון הטרור חיזבאללה מכחישים את הדיווחים וטוענים כי לא הייתה כל תקיפה ישראלית הלילה נגד מטרות של ארגונם. על פי חלק מהדיווחים, מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו מחסן בו אחסנו נשק שובר שוויון שיועד עבור חיזבאללה.

חיזבאללה: צה"ל חצה את הגבול והתקין מכשירי ריגול

במקביל לדיווחים המוכחשים על תקיפות, חיזבאללה טוען כי צה"ל התקין מכשירי ריגול סולריים באזור העיירה מיס אל-ג'בל שבדרום לבנון. לדברי הארגון, זאת לאחר שחיילים חצו את הגבול בין שתי המדינות באזור קיבוץ מנרה. חיזבאללה אף פרסם תמונות מחשיפת "ציוד הריגול הישראלי". יצוין כי לא מדובר בפעם הראשונה שבחיזבאללה מעלים טענה מעין זו.
בתוך כך, יאיר קראוס דיווח בסוף השבוע בעיתון מקור ראשון כי קיים חשש בישראל שאיראן תנסה "להציק לישראל" כדרך להתגרות באמריקאים ובממשלו החדש של דונלד טראמפ. החשש גבר לאחר הפגישה החמה והידידותית בין שני המנהיגים בוושינגטון. מקורות מדיניים סבורים שבזמן שברחבי העולם מנסות מדינות ומעצמות לבחון את כוחן מול מנהיג העולם החופשי החדש, גם איראן תנסה להעביר מסר שלפיו אל לו להתעסק איתה. בעקבות ניסוי הטילים הצפון-קוריאני, שיט ספינת הביון הרוסית מול החוף המזרחי של ארה"ב ומהלכים נוספים מצד מדינות אחרות, בירושלים חוזים שאיראן תנסה לאותת לממשל החדש שלא תקבל פגיעה בכוחה.

לפני כניסתו של טראמפ לבית הלבן ביצעה המדינה ניסוי כושל בטיל בליסטי. אבל ייתכן שאיתות כושל נוסף נרשם ביום שלישי בערב, בזמן שהותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בוושינגטון: ירי מקלע סורי "זלג" לעבר צפון הגולן, כדיווחו של דובר צה"ל. ברשתות חדשות ערביות דיווחו שהירי כוון לעבר ג'יפ צה"לי שנסע לאורך הגבול. לא מן הנמנע כי מאחורי הירי עומדים גורמי ממשל או חיזבאללה בהכוונה איראנית, שקיבלו הוראה להבעיר מדורה קטנה בגבול הצפוני כדי לחבל בשיחות בין נתניהו לטראמפ, שעיקרן בסוגיה האיראנית.

בניגוד למדיניות צה"ל, לא הייתה כל תגובה לאירוע ה"זליגה" – ולא בכדי. תא"ל (במיל') רפי נוי, סגן מפקד פיקוד צפון לשעבר, הסביר ל'מקור ראשון' שההנחיה להבליג הגיעה אולי מהגורם הבכיר ביותר בישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו עצמו. "אני מבין את ההבלגה הישראלית ערב הפסגה כניסיון לא להסיט את תשומת הלב מהמפגש בין שני המנהיגים", אמר נוי. "הרי האסטרטגיה בצבא היא חד-משמעית – להגיב על כל ירי כפי שעושים ברצועת עזה, ולא חשוב מי ירה ולמה".

על השאלה מדוע ישראל עלולה למצוא את עצמה כמטרה נוחה ענה נוי ש"כל החיבוקים בין טראמפ לנתניהו הופכים את ישראל למטרה מושכת עוד יותר משהייתה בתקופת היחסים הקרים בין נתניהו לברק אובמה. אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בעמדת העכבר, כי האיראנים לא יפגעו בארה"ב כדי להעביר לה מסרים או להוכיח את עוצמתם כאשר אפשר לעשות זאת דרך ישראל. ברור שארה"ב לא תגיב לפגיעה מקומית בנו, ובעולם כולו יראו אז כיצד איראן החזקה פוגעת במטרה חיונית וידידותית כל כך, ולא סופגת תגובה בחזרה".

השר ישראל כ"ץ התייחס גם הוא לנושא ואמר כי "ימי מלחמת לבנון השנייה שבהם נמנעה ישראל מלפגוע בתשתיות לבנוניות חלפו ועברו. אם נסראללה יעז לירות על העורף הישראלי או על תשתיות לאומיות, לבנון כולה תוכה. נסראללה הוא פרוקסי ועושה דברה של איראן, שמוכן בשרות אדוניו שלבנון כולה תהרס. יש להטיל על החיזבללה סנקציות משתקות ולהפעיל לחץ כבד על איראן להפסיק לחמש ולממן את הארגון. יש לפרק את הציר העובר בין איראן דרך סוריה בואך חיזבאללה ולבנון".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:20

אימה בבני ברק: הסתובב עם סכין בידו ואיים על עוברי אורח
על אחד מקווי האוטובוס בעיר בני ברק עלה מבוגר בשנות החמישים לחייו, והתחיל לאיים על הנוסעים עם סכין עטופה במגבת תוך כדי קריאות "אללה אכבר" ו"איטבח אל יהוד" • כאשר השוטרים הגיעו למקום, הם גילו כי לא מדובר במחבל ערבי, אלא ב...יהודי
אדם בשנות החמישים לחייו, עלה היום על אוטובוס בבני ברק והפחיד את הנוסעים עם נפנופי סכין. השוטרים שהוזעקו למקום גילו כי מדובר ביהודי תושב רמת גן.

על פי עדויות הנוסעים, הוא איים עם סכין מלופפת בתוך מגבת שכוונה לעברם תוך כדי צעקות "אללה אכבר" ו-"אטבח אל יהוד". קריאות בערבית הנשמעות בדרך כלל על ידי המחבלים בעת ביצוע פיגועי טרור.

כוחות משטרה שהגיעו למקום הבחינו בחשוד שירד מהאוטובוס וכיוון את הסכין לעבר של תושבים. השוטרים השתלטו על החשוד ועצרו אותו.

מהמשטרה נמסר: מתחקור ראשוני עולה כי מדובר ביהודי ובשלב הזה הכיוון איננו לאומני. נפתחה חקירה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:23

הסכין + המגבת שעטפה את הסכין
קבצים מצורפים
WhatsApp-Image-2017-02-22-at-17.03.27-750x1000.jpeg
WhatsApp-Image-2017-02-22-at-17.03.27-750x1000.jpeg (157.84 KiB) נצפה 18648 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:25

דרעי על המסית מקריית יובל: ההתנצלות שלו לא מקובלת
למרות התנצלותו של יו"ר המנהל הקהילתי בקריית יובל לאחר שהוקלט מתבטא "הרעיון שלנו הוא לחנוק את החרדים, כך הם יברחו מהר מהשכונה", מסרב שר הפנים להתרשם ואומר: "חייבים להחזיר את השקט לשכונה ולתת לכל אחד לקנות דירה בקריית יובל"
"הרעיון שלנו הוא לחנוק את החרדים, כך הם יברחו מפה מהר מהשכונה". כך נשמע אתמול יחיאל לוי, יו"ר המנהל הקהילתי בקריית יובל בהקלטה מזעזעת שנחשפה אתמול בתחנת הרדיו הצבאית.

בהמשך, לאחר מספר תגובות חריפות שנשמעו במערכת הפוליטית, כולל של נשיא המדינה ראובן ריבלין, הוא התנצל. "דברי הוצאו מהקשרם והאמירה כי יש לחנוק את החרדים לא משקפת את עמדותי", טען לוי.

אך השר אריה דרעי, שהיה בין הדורשים לפטרו, מסרב להתרגש. "הכתובת הייתה על הקיר", אמר בראיון למורשת. "ההתנהגות של יחיאל לוי הייתה חריגה ולמרות המאמצים להרגיע את הרוחות בקריית יובל, המנהל הקהילתי דחף לפרובוקציות מיותרות".

לדברי שר הפנים ויו"ר ש"ס, "הוא עשה זאת כדי לדחוק את החרדים החוצה וטוב שהקליטו אותו ואני מברך את גל"צ על כך. אי אפשר להשאיר אותו אפילו שעה נוספת, ההתנצלות שלו לא מקובלת סופו מוכיח על תחילתו וחבל בכלל לדון בכך".

דרעי הוסיף כי "עד היום טענו שהוא מקצועי והנה הוכח מה מטרתו שם". שר הפנים סיים בקריאה: "חייבים להחזיר את השקט לשכונה ולתת לכל אחד לקנות דירה בקריית יובל".
קבצים מצורפים
F161219YS15.jpg
F161219YS15.jpg (291.78 KiB) נצפה 18648 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:26

סערה במשולש פיצה: נשיא איסלנד נאלץ להתנצל פומבית
איזה תוספות אתם אוהבים על הפיצה שלכם? נשיא איסלנד התבטא השבוע: "אם הייתי יכול - הייתי מוציא מהחוק פיצה עם אננס" • אך מתברר כי 60% מתושבי מדינתו כן אוהבים זאת והוא נאלץ להרגיע: "אני שמח שאין בידי כוח כזה, לנשיאים לא צריך להיות כוח בלתי מוגבל"
הפוליטיקה בישראל סוערת. חקירות ראש הממשלה, אלאור אזריה, תקיפות בישראל ותקיפות המיוחסות לישראל, ועוד מגוון עצום של כותרות חדשותיות דבר יום ביומו.

אך מתברר שיש מקומות על פני הגלובוס, שם, מה שמטריד את התושבים, מסתכם במשפט אומלל עם התבטאות קולינרית של הנשיא, שלא מצאה חן בעיני חלק מהאוכלוסייה.

כמו בישראל, גם באיסלנד, תפקידו של הנשיא הוא בעיקר ייצוגי. אך בעוד כאן, ראובן ריבלין עורר סערה כאשר התבטא "בני עמי בחרו בדרך הטרור", באיסלנד, גודני יוהאנסון, עורר סערה כאשר התבטא נגד פיצה עם אננס.

איך אתם אוהבים את הפיצה שלכם? עם אלו תוספות? האם יש תוספות שאתם ממש לא אוהבים? כי נשיא איסלנד כל כך לא אוהב תוספת של אננס, עד שאמר השבוע בפגישה עם תלמידים כי היה מוציא את שילוב הטעמים בין אננס לפיצה אל מחוץ לחוק.

בביקור בית ספר בצפון המדינה נשאל הנשיא, בין היתר, על יחסו לפיצה בסגנון "הוואי". יוהאנסון לא היסס ואמר כי לא זו בלבד שהוא איננו מחובבי השילוב, אלא שהוא היה פועל במישור החוקי נגד הפיצה עם תוספת האננס, במידה והיה לו הכוח להעביר זאת כחוק במדינה.

הנשיא בן ה-48 הוא הצעיר ביותר שמונה לתפקיד, לאחר שנבחר בחודש אוגוסט בשנה שעברה. יוהאנסון זכה לאחרונה ב- 97% תמיכה בסקר דעת קהל שנערך במדינה. כעת נראה כי אחזי התמיכה בו ירדו, לאור סקר שפורסם בסוכנות ידיעות מקומית ולפיו כ-60% מתושבי איסלנד אוהבים את שילוב הטעמים המיוחד.

בהמשך נאלץ להתנצל וכתב שהוא אוהב אננס, אך לא על פיצות, ושבמילא אין בסמכותו לחוקק חוקים שימנעו מאנשים לשלב בין שני המאכלים. "אני שמח שאין בידי כוח כזה", הודיע יוהנסון. "לנשיאים לא צריך להיות כוח בלתי מוגבל. לא הייתי רוצה להיות בתפקיד הזה אם הייתי יכול לאסור על כל דבר שאינו מוצא חן בעיניי. לא הייתי רוצה לחיות במדינה כזו," הוסיף.

אגב נשיא איסלנד ופיצה, יוהנסון צולם כמה ימים לאחר כניסתו לתפקיד כשהוא ממתין בתור לפיצה בדרכו חזרה הביתה מהמשרד.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:28

"מגרשי החניה בבתי החולים הפכו לאפיק כלכלי של בתי החולים"
מגרשי החניה בבתי החולים הפכו לאפיק כלכלי של בתי החולים ולא כשירות הניתן לחולים" • בדיון שהתקיים בוועדה מיוחדת דרש ח"כ מקלב לקיים סקר מקיף על הקיים כיום בתחום זה, "מנהל מקרקעי ישראל צריך לראות את שטחי החניון בצרכי היסוד של בית החולים"
הוועדה המיוחדת לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי בחנה הבוקר את מצוקת הסדרי החנייה בבתי החולים, חבר הכנסת אורי מקלב הצביע בדיון על הבעיה.

"לא רק שקיים מחסור במגרשי החניה בבתי החולים אלא אף אלו הקיימים הפכו לאפיק כלכלי של בתי החולים ולא כשירות הניתן לחולים ובני משפחותיהם, כיום חניה זה צורך בסיסי למבקרים ובמיוחד לחולים" אמר ח"כ מקלב והוסיף, "חלק מבתי החולים אינם נמצאים במרכזי הערים והתחבורה הציבורית לא נותנת מענה ראוי לכך".

כיום, ברוב בתי החולים, נדרש המטופל ובני משפחתו לשלם מחיר חניה לעיתים מופרז, המצטבר לסכומים גבוהים ככל שעולה מספרם של ימי האשפוז, "התקן הקיים אינו מספיק, גידול במספר כלי הרכב מחייב להגדיל את התקן הקיים, חניה וחצי לכל חולה לא מספיקה".

ח"כ מקלב דרש מרשות מקרקעי ישראל לקיים סקר מקיף על שטחי החניה בבתי החולים, רשויות התכנון צריכות לתכנן בכל בית חולים אחוז מסוים ממקומות החניה שיהיו פתוחים לציבור, זה חלק מהשירות ועלות האשפוז, הארנונה הגנבת מבתי החולים מייקרת את מחירי החניה"

מקלב הדגיש בדיון כי אנשים לאחר הטיפולים פחות נגישים, "הנסיעה בתחבורה הציבורית פחות נגישה ויש לטפל בזה באופן הרחב, בתי החולים משמשים גם כמוקדי טיפולי, שר"פ וכדומה, אזרח בא לקבל טיפול רפואי אך אין לו מקום חניה", אמר ח"כ הרב מקלב, והוסיף כי "לפעמים מבקר נדרש לשלם מחיר חניה יומי כפול היות ומספר הכניסות לחניון מוגבל".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:30

בקרוב: אוטובוסים חשמליים בחברות התח"צ הגדולות
לב נוסף במהפכה הסביבתית של המשרד להגנת הסביבה וקק"ל: 22.5 מיליון שקל לסבסוד רכישת אוטובוסים חשמליים לחברות אגד, דן, קווים, מטרופולין וסופרבוס
קק"ל והמשרד להגנת הסביבה מובילים יחד מהפכה סביבתית, שנועדה להפחית זיהומים וסיכונים סביבתיים, ולשפר את איכות האוויר ואיכות החיים של אזרחי ישראל, במספר תוכניות בהיקף כולל של 390 מיליון שקל.

חלק עיקרי מתוכניות אלו כולל את מהפכת הרכב הנקי, בהן: מימון הקמת מערכי שיתוף רכב חשמלי, עידוד רכישת מוניות היברידיות, וכן סבסוד התקנת מסנני חלקיקים למשאיות איסוף אשפה ברחבי הארץ.

כחלק מתוכנית כוללת זו, המשרד להגנת הסביבה והקרן הקיימת לישראל מודיעים כעת על תמיכה בהיקף כולל של 22.5 מיליון שקל לרכישת אוטובוסים חשמליים לחברות התחבורה הציבוריות, במטרה להחדיר את טכנולוגיית ההנעה החשמלית לציי האוטובוסים העירוניים, ולשפר את איכות האוויר במרחב האורבני.

ח"כ זאב אלקין, השר להגנת הסביבה: "כמעט כל ציי האוטובוסים בישראל מונעים באמצעות מנועי דיזל, שהפליטות מהם הוכחו כמסרטן ודאי לאדם על-ידי ארגון הבריאות העולמי. המשרד להגנת הסביבה מעודד מעבר לכלי-רכב נקיים יותר, ואנחנו משוכנעים כי תמיכה ברכש אוטובוסים ראשונים בטכנולוגיה חדישה זו, אף תעודד חברות נוספות לרכוש אוטובוסים בטכנולוגיות נקיות יותר, למען בריאות התושבים".

יו"ר קק"ל, דני עטר, הוסיף ואמר: "הקרן הקיימת לישראל הינה הגוף הירוק הגדול והמוביל במדינה. לצד קידום מדיניות חברתית – ערכית ברחבי ישראל, ולצד טיפוח המרחב הירוק מתפקודה כיערן של המדינה, אנו רואים חשיבות גדולה בשיפור מרקם ואיכות החיים בישראל באמצעות שיפור איכות הסביבה והאוויר שאנו נושמים. הפחתת פליטות מזהמים מכלי רכב, תאפשר לאזרחי ישראל חיים נקים יותר, בריאים יותר, וקלים יותר לנשימה."

לאחר פרסום קולות קוראים, אושרה לאחרונה תמיכה ב-37 אוטובוסים חשמליים שיעלו על כבישי ישראל בחודשים הקרובים: דן זכתה בתמיכה עבור 21 אוטובוסים שיפעלו באזור גוש דן; קווים זכתה בתמיכה עבור 6 אוטובוסים שיפעלו באזור מודיעין-מכבים-רעות; מטרופולין זכתה בתמיכה עבור 5 אוטובוסים שיפעלו באזור השרון; וחברת סופרבוס זכתה בתמיכה עבור 5 אוטובוסים שיפעלו באזור עפולה.

זכייה זו מצטרפת לתמיכה ב-25 אוטובוסים של חברת אגד שיפעלו באזור מפרץ חיפה. סך הכול יופעלו במסגרת התוכנית המשותפת של קק"ל והמשרד להגנת הסביבה 62 אוטובוסים חשמליים עירוניים של 22.5 מיליון שקל.

כל האוטובוסים שיירכשו במסגרת פרויקט זה יהיו אוטובוסים עירוניים, וזאת כחלק מהמאמצים להביא להפחתת זיהום האוויר במרכזי הערים, שם נמדדים ריכוזים גבוהים של מזהמי אוויר כתוצאה מפליטות ממקור תחבורתי. כלי רכב חשמליים אינם פולטים מזהמים לאוויר כלל (פרט לזיהום הנפלט מייצור חשמל), ולכן נחשבים לכלי הרכב הנקיים ביותר.

כניסתה של טכנולוגיה חדשה זו לשוק התחבורה הציבורית היא בשורה משמעותית לציבור הנוסעים הישראלי ולכלל התושבים במדינת ישראל. וכל 62 האוטובוסים החשמליים צפויים להתחיל לפעול עד תום 2017 ולייצר מהפכה תחבורתית.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 22 פברואר 2017, 20:49

כך שמרו החכי"ם החרדיים על ה'קשר עם הבוחר
חברי הכנסת החרדיים הוציאו כספים כדי לשמור על קשר עם הבוחר. על מה אתם שואלים? על סקר, אתר אינטרנט, מחשבים, טלפונים וצרכי משרד. כמה הוציא כל אחד, מי הרבה ומי מעט? התשובות לפניכם.

כמידי שנה מתפרסמים הוצאותיהם של חברי הכנסת מתוך תקציב 'קשר עם הבוחר', וכמו בכל שנה ניתן למצוא שם מספר דברים שמעלים גיחוך, שכן בין מה שנרכש ובין הקשר עם הבוחר, המרחק רב.

לאחר פרסום ההוצאות של הח"כים, אספנו את הנתונים אודות חברי הכנסת החרדים, ומצאנו מיהו הח"כ החרדי שהוציא הכי הרבה בשנה האחרונה, ומיהו הח"כ החרדי שהוציא הכי מעט. עוד בדקנו, על מה בדיוק הוציאו כספים ורכשו דברים על חשבוננו.

אז הנה הנתונים: הח"כ שהוציא את הסכום הרב ביותר, הוא ח"כ ישראל אייכלר שנמצא הרחק מיתר הח"כים. 87,292 שקלים זה הסכום שהוציא. מי שהוציא מבין הח"כים החרדים הכי מעט כסף על חשבון קופה זו של 'קשר עם הבוחר', הוא סגן השר הח"כ משולם נהרי שהוציא סכום של 5,314 שקלים.

עכשיו לפני שתתחילו לקרוא מה כל אחד הוציא, נספר לכם שהיו מי מבין הח"כים החרדים, שעשו סקרים על חשבוננו, למדו שפות, קנו מחשבים ומכשירי סלולר, ואפילו עבור אתר אינטרנט או רשתות חברתיות הוציאו כספים. מי מה ולאן? הנה ההוצאות התחלקו כך:

ח"כ דוד אזולאי הוציא השנה 14,769 כשההוצאות מתחלקות על שני מחשבים שעליהם שילם 7,359 שקלים, תחזוקת מחשבים שעלתה 200 שקלים, טלפון נייד 1,099 שקל, על כיבוד קל הוציא השר שהוא גם ח"כ 349 שקלים, וצרכי משרד מבלי לפרט יותר מידי עמדו על 5,262 שקל.

ח"כ ישראל אייכלר, הוציא סכום של 87,292 שקלים, כאשר זה מתחלק כך: 37,278 להדפסות ופרסומים, סכום של 33,517 על דואר ומברקים, הוצאות לתקשורת עמדו על 6,157, שני מחשבים עלו 7,474 שקלים, וצרכי משרד 2,866.

ח"כ יעקב אשר הוציא 22,917 שקל, כשגם הוא רכש שני מחשבים בסכום של 6,694 ועל צרכי משרד 5,492 שקלים, על כיבוד קל 2,826, טלפון נייד עלה 3,450, על תחזוקת המחשבים הוציא 650 שקל, על קטעי עיתונות 1,315, הוצאות תקשורת, 1,325, דואר ומברקים 438 שקל, ועל הדפסות ופרסומים 727 שקלים.

ח"כ יואב בן צור הוציא 53,004 שקלים. על מה אתם שואלים? 9,000 שקלים על ייעוץ מקצועי, 10,458 על הוצאות תקשורת, 10,500 על שכירות לשכה פרלמנטרית, 3,907 על צרכי משרד, 1,257 עלה לנו הכיבוד הקל, ו-378 שקלים המברקים והדואר. בכך לא הסתכמו ההוצאות כי גם על עיתונים הוציא ח"כ בן צור 1,723 שקלים, 3,700 שקלים לשני טלפונים ניידים, מחשב שעלה לנו 3,949 ושילמנו גם על אתר אינטרנט/ רשתות חברתיות סכום של 8,132 שקלים.

ח"כ יגאל גוואטה הוציא 34,898 שקלים. הוא אמנם ח"כ שנכנס באמצע הכנסת הנוכחית, ואולם כניסתו היתה כבר בתחילת השנה הלועזית. אז על מה הוציא גוואטה את כספנו? על סקר הוא שילם לא פחות מ-17,550 שקלים. על שני מחשבים 5,209 שקלים. על צרכי משרד 4,589 שקלים, על הוצאות תקשורת 2,256, שני טלפונים ניידים עלו 3,750, ויש גם את הכיבוד הקל שעלה לנו 1,544 שקלים.

ח"כ משה גפני הוציא סכום של 46,926 שקלים. על מה? על הדפסות ופרסומים 15,018, על דואר ומברקים 12,092, שלושה מחשבים 10,263, צרכי המשרד עלו לנו 5,040, הוצאות תקשורת 2,539 שקל, על היותו מנוי ביפר שילמנו 1629 שקלים, וכיבוד קל שעלה 345 שקלים.

אריה דרעי הוציא סכום של 8,199 שקלים. דרעי אינו עוד ח"כ ואולם בשנת 2016 כיהן כח"כ למשך 11 חודשים. את הכסף הוא הוציא בחלוקה הבאה: 4,000 שקלים לאתר אינטרנט/רשתות חברתיות, לטלפון הנייד שילמנו 3,840 שקלים, וצרכי משרד סכום של 359 שקלים.

ח"כ יצחק וקנין הוציא סכום של 39,375 שקלים. על מה אתם שואלים? הנה התשובה: שלושה מחשבים עלו לנו 13,627 שקלים. הדפסות ופרסומים עלו 7,796, צרכי המשרד עמדו על 6,845 שקלים, שני טלפונים ניידים 5,351, הוצאות תקשורת 4,025, עיתונים עלו לנו 1,128, ספרות מקצועית 220 שקלים, כיבוד קל 192 שקלים ומנוי אינטרנט בסכום של 191 שקלים.

סגן השר ח"כ יצחק כהן הוציא סכום של 15,845 שקלים. לימודי שפה עלו 5,850 שקלים, מחשב עלה 4,244, טלפון נייד 2,690, עיתונים 2,234 שקלים, ציוד משרדי 599 שקלים, וצרכי משרד 228 שקלים.

השר ח"כ יעקב ליצמן הוציא סכום של 16,556 שקלים. על ליצמן לא ניתן לרשום הרבה, וזה מסתכם בשורה אחת. כל ההוצאה הייתה על דואר ומברקים.

ח"כ מנחם לייזר מוזס הוציא סכום של 67,617 שקלים. ההוצאות היו לפי התחשיב הבא: 27,764 שקלים על הדפסות ופרסומים. דואר ומברקים עלו לנו 18,708 שקלים, הוצאות תקשורת 15,769, 3,066 עלה לנו הביפר של ח"כ מוזס, טלפון נייד 1,300 שקלים, לימודי שפה 540 שקלים וצרכי המשרד עמדו על 470 שקלים.

ח"כ מיכאל מלכיאלי הוציא סכום של 15,344 שקלים. הח"כ החדש והטרי של שס שכיהן חודשיים בסך הכל בשנת 2016, הוציא סכום של 7,934 על שני מחשבים, 4,279 שקלים על כנס הסברה, 1,888 על צרכי משרד, וציוד מחשוב שעלה לנו 1,243.

ח"כ אורי מקלב הוציא סכום של 44,496 שקלים. הכספים הוצאו על פי החלוקה הבאה: צרכי משרד על סך 12,044 שקלים, כיבוד קל 6,583 שקלים, דואר ומברקים 6,524, מחשב שעלה לנו 4,870 שקלים, הוצאות תקשורת 2,747, תחזוקת מחשבים 2,000 שקלים, עיתונים שעלו 1,723 שקלים וציוד משרדי 1,638 שקלים.

ח"כ יעקב מרגי הוציא סכום של 19,094 שקלים. 6,084 שקלים על צרכי משרד, 4,701 על דואר ומברקים, 3,338 על הוצאות תקשורת, שני טלפונים ניידים בסכום של 3,319, כנס הסברה שעלה לנו 753 שקלים, מנוי אינטרנט בסכום של 495 שקלים, וכיבוד קל בסכום של 404 שקלים.

סגן השר ח"כ משולם נהרי הוציא סכום של 5,314 שקלים. החלוקה הייתה לפי הרשימה הבאה: הוצאות תקשורת 2,578 שקלים, 1,303 לצרכי המשרד, 828 שקלים לעיתונים, 388 עבור אתר אינטרנט/רשתות חברתיות ו-217 שקלים לכיבוד קל.

סגן השר מאיר פרוש הוציא סכום של 14,950 שקלים. פרוש כיהן כח"כ בשנה הנוכחית רק לחמישה חודשים. והחלוקה של ההוצאות הייתה לפי החלוקה הבאה: 12,000 לדואר ומברקים, 2,490 שקלים לטלפון נייד, ו-460 שקלים לצרכי המשרד.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 23 פברואר 2017, 14:48

האקרים השתלטו על מחשבי הרבנות ודורשים תשלום כופר
קבוצת האקרים השתלטה על מחשבי הרבנות הראשית בירושלים, בהם המחשבים בלשכות הרבנים הראשיים הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו.

בשל הפריצה, כל המחשבים בכל אגפי הרבנות נותקו מחשמל בכדי למנוע נזק נוסף. מדובר ב"הישג" להאקרים, שכן הם הצליחו להשתלט על מחשבים שמוגנים על ידי המדינה.

האקרים העבירו מסר כי יהיו מוכנים לשחרר את המחשבים בתמורה לכופר של אלפי ביטקוינים, אך המדינה החליטה שלא לנהל משא ומתן.

ברבנות מקווים כי הגיבוי האחרון נעשה ביממה האחרונה וכי כל החומרים הנמצאים על המחשבים לא נמחקו.

כעת הגיעו אל הלשכות חוקרי יחידת הסייבר הממשלתית בכדי להעריך את הנזק וכיצד ניתן לשחזר את הנזק שהאקרים ביצעו. לדברי גורם ברבנות "במקום נמצאים חוקרי משטרה שעירבו גם את השב"כ".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 23 פברואר 2017, 14:56

בית המשפט הוסיף שנת מאסר לרב יונה מצגר
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (חמישי) 4 שנות מאסר וחצי על הרב הראשי לשעבר הרב יונה מצגר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד ומרמה.

בכך הוסיף בית המשפט שנת מאסר מעבר ל-3.5 השנים שנקבעו בין הרב מצגר לפרקליטות בהסדר הטיעון.

השופט הוסיף ואמר כי אם לא היה נחתם הסכם העונש שהיה מוטל על מצגר היה בין 6 ל-9 שנים, כאשר העונש הראוי בגין מעשיו עומד על 7 שנות מאסר.

כזכור, הרב הראשי לישראל לשעבר יונה מצגר הודה והורשע בקבלת שוחד בסך 5 מיליון שקלים, זאת לאחר שחתם הרב מצגר עם הפרקליטות על עסקת טיעון, על פיה סכומי השוחד בכתב האישום יקוצצו במחצית ל-5 מיליון שקלים, ובתמורה ירצה הרב מאסר של שלוש שנות מאסר וחצי. עסקה שכאמור נדחתה ועונשו הוחמר.
בנוסף סיכמה המדינה עם הרב מצגר כי דירת מגורים אחת שלו תחולט, ובכך הוא לא יידרש לשלם קנס נוסף.

לדברי פרקליטי הרב, עו"ד טל גבאי ויהודה פריד לאחר חתימת ההסכם: "לא היה מדובר בשוחד קלאסי. מי שקורא את הפרטים מבין שמדובר על דמי תיווך בין תורמים לבין עמותות, שאלמלא מעורבות הרב לא היו תורמים כלל ועיקר, כך שלא הייתה שום כוונה זדונית מצדו של הרב".

בכתב האישום הראשוני שהוגש נגד הרב מצגר נטען, כי מצגר ביצע במהלך שנות כהונתו כרב הראשי לישראל עבירות רבות ובהן קבלת שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס, תוך שהוא פועל במסגרת תפקידו ומנצל את מעמדו הרם.

עוד נטען כי הרב מצגר קיבל לכאורה סכומי שוחד בסך כולל של כ-10 מיליון שקלים - ומתוכם נטל לכאורה לכיסו סך של כ-5 מיליון שקלים. במרבית המקרים שימש חיים אייזנשטט, נהגו האישי של הרב מצגר, כשליחו לקבלת כספי העבירות. כאמור האישומים נגד הרב מצגר שונו בעקבות הסכם הטיעון עליו חתם עם הפרקליטות.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 23 פברואר 2017, 16:13

כנראה שזה קשור להאקרים .....
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי זרעא דיוסף » 23 פברואר 2017, 16:15

אבל כבד בעולם היהודי בארץ ובתפוצות עם קבלת הבשורה המרה מבית החולים 'לניאדו' בנתניה על הסתלקותו לגנזי מרומים של הגאון הצדיק רבי יעקב אדלשטיין זצוק"ל מגדולי הדור בעולם החרדי והוא בן 92 בפטירתו.

לפני כשנה עבר הגר"י אדלשטיין ניתוח מסובך לאחר מחלה קשה ומאז נחלש והתקשה בדיבור. בתקופה האחרונה, מאז הניתוח, שהה למנוחה בעיר נתניה.

ביום שני האחרון איבד הרב זצ"ל את הכרתו למשך כחצי שעה ופונה בבהילות לבית החולים 'לינאדו', שם אושפז. בשעות הצהריים (חמישי) הידרדר לפתע מצבו והרופאים החלו בפעולות החייאה.

המאמצים כשלו ולמגינת לב העם היהודי, אך נצחו אראלים את המצוקים והרב נפטר לבית עולמו, כאשר מסביב למיטתו עשרות תלמידיו ובני משפחתו זועקים בבכיות את אמירת הווידוי.

כאמור לפני מספר חודשים עבר רבי יעקב אדלשטיין טיפול רפואי מורכב, בשל מצב בריאותו ומחלה ממנה סבל בדרכי הנשימה, במהלכו הותקן סיוע נשימתי, אשר הקשה על הגר"י את הדיבור ואילץ אותו להשיב למאות הפונים והמשוחחים עמו, בהם גדולי ישראל, באמצעות כתיבה.

בחודשים האחרונים נחלש ואושפז לעיתים תכופות אולם על אף זאת התאמץ והגיע גם במהלך החורף לחזק את בני קהילתו בבני ברק וברמת השרון.

הגר"י אדלשטיין נחשב לגדול בהלכה וקבלה ורבים באו להיוועץ בו ולהיוושע מברכותיו. הגר"י אדלשטיין ערך באופן תדיר סדרי תפילה עבור חשוכי בנים ומעוכבי זיווג. והמליץ להתפלל עבורם בציון החזון איש בבית הקברות שומרי שבת בבני ברק לאחר חצות הלילה. לדבריו הצלחת התפילה מותנית בהסתרתה מהמשפחה ומבני הזוג. רבים פנו אליו לעצה ולברכה בפרט בענייני זיווג.

הגר"י היה מקובל על ציבורים שונים מכל החוגים והמגזרים. אל פתח ביתו הגיעו להתייעצות חובשי כיפות סרוגות, חסידים וליטאים, לצד בני עדות המזרח.

הגר"י אדלשטיין זצ"ל היה מגדולי הדור בציבור החרדי אולם במקביל היה נערץ על רבים וטובים בציבור הדתי לאומי ואפילו בקרב חילונים.

תדיר היה ניתן לראות במעונו ברמת השרון אנשים קשיי יום לצד אנשי עסקים אנשי בוהמה ושחקנים ידועים לצד רופאים ואנשי מדע. כולם העריכו והעריצו את האישיות הזאת שרגליה היו נתונים בקרקע אולם ראשה היה גבוה בשמיים.

"כיכר השבת" יעדכן על מועד ההלוויה.
יש אנשים שהם כמו יין, לא שהם משתבחים עם השנים... אלא שצריך לנעול אותם במרתף!

אם אתה מרגיש שהקב"ה רחוק ממך תזכור לא הוא זה שזז
זרעא דיוסף

הודעה שלא נקראהעל ידי חרדי חרדי » 23 פברואר 2017, 16:24

ברוך דיין האמת
יש אתרים שמסקרים את הציבור החרדי.. ויש אתר של הציבור החרדי www.jdn.co.il
סמל אישי של המשתמש
חרדי חרדי

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 26 פברואר 2017, 16:17

האקר ישראלי פרץ לאתר האוניברסיטה של טהרן וגנב ממנו את כל מסד הנתונים יתכן ובעתיד יפרסם את כל הנתונים שלקח מהאתר.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 26 פברואר 2017, 16:18

25 חיילי מילואים בדואים מהכפר ביר אל מכסור שלחו מכתב לשר הביטחון אביגדור ליברמן ובו הם מודיעים כי לא יגיעו עוד לשירות המילואים משום שלטענתם המדינה אינה מאפשרת להם לעסוק בעבודות שונות. כתבתנו מוסרת כי במכתב כותבים חיילי המילואים הבדואים "כולנו נשאנו נשק בהיותנו בני 18 והגנו על אזרחי ישראל, אך בעיני המדינה מסוכן כנראה להפקיד נשק בידי בדואים המבקשים להתגייס למשטרה, לעסוק באבטחה או לעבוד במערך כיבוי האש. יש גם מי שכנראה חושבים שבדואי יעשה פיגוע דריסה, אז בטוח יותר לא לאפשר לו להיות נהג אוטובוס. "זו יריקה בפרצופנו על ידי מי ששלחו אותנו להקיז דם", לשון המכתב.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:02

בפעם השניה בתוך שבוע: עשרות מצבות הושחתו בבית קברות יהודי בארה"ב
שבוע לאחר הוונדליזם בבית הקברות היהודי במיזורי, מדווחת התקשורת בארה"ב על אירוע דומה בבית קברות בפילדלפיה • טרם הודיעו מה הרקע, אך ההערכה היא שמדובר באירוע אנטישמי • בפנים: תיעוד ראשוני מהשטח
שוב אירוע של וונדליזם בבית קברות יהודי בארצות הברית: משטרת פילדלפיה הודיעה כי שוטרים נקראו היום לבית הקברות היהודי בעיר בעקבות דיווח על השחתת מצבות במקום ומעשי ונדליזם.

מדובר בבית הקברות 'הר הכרמל' בעיר. הרשויות לא מסרו מידע נוסף, אולם רשת ABC הביאה צילומים מהמקום ובהם נראות המצבות המנותצות.
כאמור, מדובר על אירוע שני בתוך שבוע. ביום שני שעבר דווח כי יותר מ-100 קברים יהודיים חוללו בבית הקברות 'חסד של אמת' בעיר סנט לואיס שבמיזורי. ראו בהרחבה כאן.

בניגוד לטענות נגדו , נשיא ארצות הברית הזדרז לגנות את האירוע. "אנטישמיות היא דבר נורא, שחייב להיפסק", הוא אמר בריאיון לכתב רשת MSNBC קרייג מלווין, והוסיף: "אני מגנה אנטישמיות באופן ברור, ואני עושה זאת בכל הזדמנות שיש לי. אני אומר לכם שהאנטישמיות היא דבר נורא והיא הולכת להיפסק, היא חייבת להיפסק".

סגנו, מייק פנס, אף השתתף באופן פיזי במלאכת שיקום ההריסות בבית הקברות. לכלי התקשורת הוא אמר: "הנשיא כינה את הריסת הקברים כאירוע מזעזע וכואב וזה אכן כך. זו תזכורת עצובה למה שעוד יש לעשות. אנו מגנים מעשה זה ואת מבצעיו באופן החזק ביותר. אנשי מיזורי הקיפו את אנשי הקהילה היהודית באהבה ותמיכה".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:03

המצבות שחוללו
קבצים מצורפים
WhatsApp-Image-2017-02-26-at-20.19.25-750x422.jpeg
WhatsApp-Image-2017-02-26-at-20.19.25-750x422.jpeg (75.39 KiB) נצפה 18478 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:03

השר כץ: "ביום שאחרי נתניהו, אתמודד על ראשות הליכוד"
ראשונה התייחסות של בכיר במפלגת השלטון ליום שאחרי עידן נתניהו: שר התחבורה ישראל כץ אומר היום כי הוא צפוי להתמודד על הנהגת המפלגה, אך מבהיר כי לא יתמודד מול נתניהו, "אלא כשהוא יסיים. אתמודד על ראשות הליכוד ועל ראשות הממשלה"
במערכת הפוליטית מעריכים כבר תקופה ארוכה מה יקרה במפלגת הליכוד ביום אחרי עידן בנימין נתניהו. יש החושבים שסופו קרב, בעיקר בשל החקירות המתנהלות נגדו, ומתחילים להיערך ליום בו יתפנה כס ההנהגה.

היום, נרשמה לראשונה התייחסות פומבית של בכיר במפלגה הנערך להתמודדות על ראשות הליכוד, ומשם לראשות הממשלה, ביום בו יסיים נתניהו את תפקידו ויפרוש, מרצון או בכפייה, מהחיים הפוליטיים.

שר התחבורה ישראל כץ נשאל היום בכנס של עיתון גלובס מי יהיה היורש של נתניהו בליכוד, וענה: "אני אתמודד – לא מול נתניהו, אלא כשהוא יסיים. אתמודד על ראשות הליכוד ועל ראשות הממשלה".

מוקדם יותר היום, באותו כינוס, בהתייחסות לפרסום הצפוי של דו"ח המבקר על מבצע צוק איתן, אמר השר יואב גלנט: "מדינת ישראל מפקידה בידי הרמטכ"ל ושר הביטחון את היקר לנו מכל, מגייסת את ילדינו. היא מקנה להם כ-70 מיליארד שקל, סמכויות שאין כדוגמתן במדינה דמוקרטית. מה שאנחנו ראינו הוא תהליך הכנה רשלני וכושל של הרמטכ"ל גנץ ופיקוח רשלני של שר הביטחון יעלון.

"התוצאה היא שכאשר מדינת ישראל הגיע אל המערכה, עמדנו בפני מציאות בעייתית. מנסים להציג את התוצאות של האירוע הזה כניצחון וכהישג. אבוי אם זה יביא אותנו למצב שבו לא נהיה מוכנים למערכות הבאות". גלנט הוסיף: "האנשים צריכים להבין איך הדברים עובדים – הדירקטוריון הוא הקבינט. היו"ר הוא ראש הממשלה. הציר די ברור, יש מנכ"ל שצריך לעבוד, להתכונן ולהציג חלופות שבאשר אליהן הוא מקבל הוראות".

בהתייחסות לכך אמר ישראל כץ, שמכהן גם כשר המודיעין מלבד היותו שר התחבורה, כי הוא "מעדיף לחכות לפרסום הדוח. אני ישן טוב בלילה. כחבר קבינט וכשר לענייני מודיעין, אין לי ספק שהיום יותר מבעבר אנחנו מבינים את האיומים ונערכים להם טוב יותר. כרגע, האתגר העיקרי מול חמאס, הוא היכולת להרתיע ארגון מאוד קיצוני, ושאין לו שום בעיה שבמערכה הבאה ייהרגו עשרות אלפי תושבים בעזה. אפילו לחיזבאללה, לעומתו, יש מחיר להפסד בלבנון. לחמאס אין את המגבלות הללו. המנהיג החדש, יחיא סנוואר, הביא באופן רשמי להשתלטות הזרוע הצבאית של הארגון על רצועת עזה".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:04

סוער בקואליציה: פיצוץ בוועדת שרים לענייני חקיקה
לאחר תקופה של האשמות, כולל מצד חברים במפלגות החרדיות, נגד שרת המשפטים שקד כי היא אינה מקדמת הצעות חוק של מפלגות אחרות, נרשם היום פיצוץ בישיבת הוועדה, כאשר השר יריב לוין הטיל וטו על כלל החוקים וגרר השמצות בין השרה שקד ליו"ר הקואליציה, ח"כ ביטן
בעקבות תלונות על התנהלותה של שרת המשפטים איילת שקד ממפלגת הבית היהודי, העומדת מתוקף תפקידה בראשות וועדת השרים לענייני חקיקה, הטיל היום, במהלך ישיבתה השבועית של הוועדה, השר יריב לוין ממפלגת הליכוד וטו על כל ההצעות שהקואליציה נטתה לתמוך בהם.

הדברים הגיעו בעקבות התמשכות הסאגה סביב ועדת השרים לחקיקה זה השבוע השני ברצף. לאחר שבשבוע שעבר הסתיימה ישיבת הוועדה כעבור דקות ספורות, בעקבות אי הסכמה על הצעת חוק בעניין המכללות הפרטיות, גם השבוע שותקה עבודת הוועדה. ביום שישי הודיע יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן ממפלגת הליכוד, לאנשיה של שקד שהליכוד לא ישתתף בשיחת התיאום השבועית, שמתקיימת בין סיעות הקואליציה לקראת ישיבת ועדת השרים לחקיקה.

בעקבות כך הוחלט תחילה לבטל את הישיבה כולה. לבסוף נפתחה הישיבה הבוקר בכל זאת, אולם כבר לאחר זמן קצר יצאו החוצה השרים שקד ויריב לוין להתייעצות, בעקבות הודעתו של ביטן שלא יאפשר לוועדה לאשר הצעות חוק כל עוד המחלוקת לא תיפתר. בעקבות כך הודיע לוין שהישיבה של היום מבוטלת והוחלט לנסות ולכנס את הוועדה מחדש ביום רביעי. מחר ינסה לוין לתווך בין ביטן ושקד. עד אז, מלאכת החקיקה תישאר משותקת.

ביטן טוען כי שקד מסכלת הצעות חוק של ח"כים בליכוד, ומעבירה הצעות חוק אחרות בוועדה. בשבוע שעבר דחתה הוועדה 26 הצעות חוק שהייתה אמורה לדון עליהם בשל הוויכוח בין השניים. אחרי הדיון, בישיבת הנהלת הקואליציה, דרש ביטן את פיטוריו של אחד מיועציה של שקד שאחראי על ההכנות לוועדת השרים. ביטן טען כי היועץ דיבר בחוצפה וניתק בפניו את הטלפון.

בתגובה, בלשכת שקד האשימו אותו ב"שיקולים פרסונליים". נמסר כי "במדינת ישראל מסורת של 68 שנים לפיה ועדת השרים קובעת את יחס הקואליציה לחוקים, באמצעות מנגנון הצבעה והכרעה על פי רוב". על התנהלות חבר הכנסת ביטן הוסיפו כי "בדמוקרטיה, בניגוד למשטר טוטליטרי, חבר כנסת לא יכפה את דעתו על הממשלה כולה, בוודאי לא מתוך שיקולים פרסונליים".

ח"כ דוד ביטן אמר בתגובה: "חבל שהעיתונאים שוב נענים בחפץ לב לתדרוכים של שרת המשפטים איילת שקד. אני לא אתן לשרת המשפטים כיו"ר ועדת שרים לחקיקה לפגוע בליכוד, יהדות התורה,ישראל ביתנו וש"ס. מדובר בוויכוח עקרוני על מעמד הכנסת מול ועדת שרים לחקיקה. יש צורך בנוהל עבודה מוסכם בין הקואליציה לוועדת שרים.

לדבריו, "לא ייגרם כל נזק לחוקים חברתיים כלשהם. נקבעה ועדת שרים נוספת לשבוע זה כדי לקבוע סדרי עבודה מוסכמים. גם אם תדחה איזושהי הצעת חוק לשבוע שבועיים לא יגרם נזק. החוק של הארכת חופשת לידה לדוגמא לא תסתיים חקיקתו עד סוף המושב, היא המתינה 68 שנה היא תוכל להמתין עוד שבוע עד לגיבוש נוהלי עבודה שיאפשרו העברת עשרות חוקים חברתיים שכיום משרד המשפטים ומשרדים נוספים מונעים את חקיקתם מסיבות שונות.

בהתייחסות לטענה ולפיו דרש ביטן לפטר את היועץ של שרת המשפטים, מסר יו"ר הקואליציה: "ביחס למרכז ועדת השרים מטעם שרת המשפטים אכן יש לנו טענות אך הן ייסגרו באותה ישיבה והוא לא הבעיה המרכזית".

יצוין כי בעבר כבר דיווחנו על תלונות מצידם של חברי כנסת שונים, ביניהם חברי כנסת חרדים שטענו כי שקד מעכבת את קידום חוקיהם. בראיון לנועם זיגמן ברדיו קול ברמה אמר ח"כ ישראל אייכלר כי גם חברי הכנסת של יהדות התורה טוענים כי השרה שקד מעכבת את חוקיהם. יתרה מכך, היא אף מעכבת בוועדת השרים לענייני חקיקה את הפתרון למצוקת הדיור החרדית, אותה ניסו לגבש חברי הכנסת החרדים.

לדברי אייכלר, "אנחנו לא מצליחים לקדם כמעט שום חוק. כל דבר שאני מעלה לוועדת השרים – נתקע שם. יושבת שם הגברת שקד, מעבירה את כל החוקים שמגישים חברי מפלגות הבית היהודי ואנשי סיעת כולנו ותוקעת את כל השאר. לדוגמה: הגשתי הצעת חוק שאסור לעקל בביתו של אדם לפני החג. זה כבר אושר בקריאה טרומית אחרי שכן הצלחנו, לאחר עיכוב של חצי שנה, להעביר את זה בוועדת שרים לענייני חקיקה, אך כעת זה תקוע בוועדת הכנסת בגלל התנגדות של משרד המשפטים. או חוק שלא מוציאים צו עיכוב יציאה מהארץ על חוב פחות מכמה עשרות אלפי שקלים, למעט אדם החייב מזונות, אך לא אישרו לי את זה".

ואיך מעכבים את החוקים של יהדות התורה? "תחילה מורחים זמן. בהמשך טוענים שהמשפטנים מתנגדים. יש לי חוק שכבר תקוע כמעט שנה, לביטול עונש המאסר למי שאינו עונה על סקרי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. אך לא רק חוקים שלי מעכבים, גם לא חוקים של שאר חברי מיהדות התורה. הבעיה היא שאי אפשר להתנגד לחוקים אחרים מהקואליציה בגלל חוקים קטנים מעין אלו. זה צעד שמשתמשים בו לאיום רק בנושאים רציניים יותר כמו חוק הגיוס וכדומה".

אייכלר הוסיף, כי גם חוקים הנוגעים לדיור החרדי מעוכבים בוועדה. "בנושא חוק הדיור: אנחנו מבקשים שבכל עיר שבונים במסגרת מחיר למשתכן שיבנו גם שכונה חרדית. מעכבים את החוק. הגשתי הצעת חוק שתקל על פיצול דירות, לקחו את החוק והפכו את זה לחוק לטובת האנשים העשירים שיש להם וילות צמודי קרקע. רק הם יכולים לפצל את דירותיהם, אך שאר האנשים – לא".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:04

האם משרד הפנים יפקח על הוצאות עיריית ירושלים בתמורה למענק?
לאחר שהשבית את ירושלים, הצליח ניר ברקת לגייס תוספת תקציבית של 700 מיליון ש"ח לעיר • במשרד הפנים הודיעו כי יפקחו על התנהלותה התקציבית של העיר, במקביל להקמת צוות שימליץ על נוסחת מענק איזון לעיר, אך בעירייה מכחישים פיקוח וטוענים כי המענק מיותר
משרד הפנים הודיע היום כי יוביל צוות ממשלתי שימליץ על נוסחת מענק איזון מיוחדת לעיר ירושלים בשנים הבאות. הצוות, יגיש את המלצותיו לשר הפנים אריה דרעי ולאישור הממשלה. הנוסחה המיוחדת שתגובש, צפויה למנוע את השביתות אליהן התרגלנו בשנים האחרונות, המלוות בהררי אשפה ברחובות הבירה.

מהמשרד נמסר: החלטה של הצוות על נוסחת מענק איזון מיוחדת לעיר, מחזקת את הפיקוח של משרד הפנים על מענקי העיר, אשר עד היום התבצע על ידי משרד האוצר. משרד הפנים אשר משמש כרגולטור על הרשויות המקומיות, חוזר לפקח על התנהלותה התקציבית הכוללת של עיריית ירושלים, כמו גם על מענקי המדינה המועברים לה. כפי שהבהירו גורמים במשרד הפנים, תוספות תקציביות לעיר בסדרי גודל של מאות מיליוני שקלים מחייבות אכיפת פיקוח ובקרה בכלים העומדים לרשות המשרד.

שר הפנים אריה דרעי אמר: "אסור שנראה בשנים הבאות את רחובות ירושלים מכוסים באשפה עקב שביתות, אשר הנפגעים המרכזיים מהם- הם התושבים. חשוב שימצא פתרון מוסכם לסיוע תקציבי משמעותי לעיר ירושלים, במיוחד לטווח הארוך. קביעת נוסחה מיוחדת לעיר ירושלים, תתן מענה ראוי והוגן לעיר, תוך שמשרד הפנים יפעיל את כל הכלים העומדים לרשותו כרגולטור, על מנת לפקח על התנהלותה התקציבית של העיר. מענקי הממשלה המועברים לעיר מדי שנה, יסייעו לעירייה לספק לתושבים את השירותים האיכותיים ביותר וכמו כן, להמשיך לחזק ולפתח את העיר ירושלים".

האם אכן, כפי הודעת משרד הפנים, המדינה תפקח על התנהלותה הכלכלית של עיריית ירושלים? בעירייה מכחישים וטוענים כי אין סיכום לגבי פיקוח שכזה: "המעקב לא נדרש, וממילא גם לא הוקם צוות בקרה צמודה לעירייה. הוקם צוות בראשות מנכ"ל משרד הפנים, האוצר, ראש הממשלה והעירייה להכנת נוסחה קבועה לעיר לירושלים, החל משנת 2018 ואילך".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:05

סערה: "ארגון זכויות אדם" יהודי יארח מחבלת שרצחה שני ישראלים
מהרסייך ומחריבייך: ארגון השמאל היהודי-אמריקאי 'הקול היהודי לשלום' יערוך בסוף החודש הבא את הוועידה השנתית שלו, השתתפות מחבלת פלסטינית מורשעת ובהשתתפות פעילה פלסטינית אנטישמית ידועה
'הקול היהודי לשלום' הוא אחד מהארגונים המפורסמים של השמאל היהודי בארה"ב, אלא שרשימת הדוברים שישתתפו בועידה השנתית שלו מצליחה לקומם גם גורמים שמזדהים עם האידיאולוגיה שלו.

ע"פ הודעה רשמית שהוציא הארגון, רסמייה יוסף עודה, 70, מחבלת פלסטינית שהורשעה במעורבות בפיגוע טרור בסניף שופרסל בירושלים בו נרצחו שני ישראלים בשנת 1969, תישא דברים באחד המושבים בכנס. הכנס כולו, אגב, יעמוד בסימן ההתנגדות לדונלד טראמפ.

יצוין כי עודה שוחררה מהכלא במהלך אחת מעסקאות השבויים והיגרה לארה"ב, אולם עמדותיה נותרו קיצוניות, מה גם שמעולם לא חזרה בה ממעשיה. עובדה זו מעוררת זעם רב גם בקרב השמאל האמירקאי ומעלה תהיות באשר למניעיהם של אנשי הארגון.

מי שעוד "תכבד" את האירוע בנוכחותה ותישא בו דברים היא לינדה סרסור, פעילה פלסטינית בעלת עמדות אנטישמיות מובהקות ומי שעומדת בראש מחאת הנשים נגד נשיא ארה"ב טראמפ.

סרסור האשימה בעבר את ישראל בכך שהיא "נוקטת שיטות של קולוניאליזם, טיהור אתני ורצח עם של הילידים הפלסטינים". פנינים נוספות שלה: "פלסטין היתה קיימת לפני מדינת ישראל. הדור שלנו ישיב את המדינה הפלסטינית לעם הפלסטיני. הפלסטינים נאבקים מדי יום נגד שוד המים והאדמות שלהם, החלום שלי הוא לראות את פלסטין המשוחררת והחופש".

מי שחשף את הסיפור הבלתי נתפס הזה הוא לב סולודקין, פעיל רשת ישראלי. מאז הפרסום זכו הדברים לשיתופים רבים, כשגורמים בקהילה היהודית בארה"ב החלו להפעיל לחץ על הארגון שיבטל את הזמנת הדוברות המפוקפקות.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:05

מדוע הורה מנהיג הטליבאן לשתול עצים?
בהודעה יוצאת דופן קרא מנהיג ארגון הטרור באפגניסטן, חייבטוללה אחונדזדה, לאזרחי המדינה לטעת עצים • אפגניסטן היא מדינה צחיחה ולדברי מנהיג ארגון הטרור, "שתילת עצים וחקלאות נחשבות לפעולות גשמיות וגם לכאלה שיש עליהן תגמול עצום בעולם הבא"
ארגון הטאליבן באפגניסטן ניצל הבוקר נאום פומבי תדיר של מנהיגו, חייבטוללה אחונדזדה, כדי לקרוא לתושבי המדינה לנטוע עצים רבים יותר לצורך הטוב הכללי יותר ושיפור המדינה בכלל.

אמצעי התקשורת הרשמיים של טאליבן פרסמו "הודעה מיוחדת" בשמו של אחונדזדה – צעד לא שגרתי בארגון, שבאחרונה פרסם שורת הודעות לא חתומות במגוון נושאים, הכוללים את מספר ההרוגים בקרב האזרחים, מבצעים צבאיים קרבים ויום השנה לנסיגת החיילים הסובייטים בשנות השמונים.

בהודעה שפורסמה היום הוא קורא לאזרחי אפגניסטן וללוחמי הטליבאן "לשתול עץ פירות אחד או יותר, או עצים שאינם מניבים פירות, למען יופיו של כדור הארץ ולטובת הבריאה של אללה", אמר והבטיח "תגמול לעולם הבא".

אחונדזדה, שעל פי הדיווחים שימש 15 שנים כמורה במסגד בפקיסטן, ציטט פסוקים מהקוראן בקריאתו לנטוע עצים במדינה הצחיחה. "נטיעת עצים וחקלאות נחשבות פעולות המקדמות טוב עולמי ורווח לכול, וגם מניבות יבול מיידי ומאוחר יותר", אמר.

לפי ההערכות אכונדזדה חי במחבוא מאז שנבחר לראשות הארגון במאי ב-2016, בעקבות חיסולו של המנהיג הקודם מולה אכתר מנסור בתקיפת מל"ט אמריקני בפקיסטן.

משנת 2001, אז הודח מהשלטון בפלישה האמריקנית, נלחם הטליבאן בממשלה האפגנית בקאבול ובחברות נאט"ו. מאז שרוב הכוחות הזרים עזבו את אפגניסטן ב-2014 הגדיל הארגון בהדרגה את כוחו. יותר מ-40% משטח המדינה הם אזורים שהארגון מנסה לכבוש, או כבר שולט בהם.

בעוד שהטאליבן ידוע בעיקר בשל התקפותיו הקטלניות, הארגון מתחזק גם את שאיפותיו הפוליטיות. לעתים קרובות הוא עמל לספק שירותים בסיסיים ולשפר את קשריו עם הקהילות המקומיות בשטחים שעליהם הוא שולט.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:07

סיעת ש"ס בירושלים תמנה השבוע שני חברי מועצה חדשים
אחר התלבטויות והתייעצויות החליטה המפלגה למנות את הרח חיים כהן, נאמן ביתו של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל ואת הרב שמואל מרציאנו, ראש כולל אברכים בקרית יובל, לתפקיד • יו"ר הסיעה וסגן ראש העיר, צבירה כהן, ימשיך לכהן בתפקידו
לאחר תקופה ארוכה של שמועות והתלבטויות, החליטה תנועת ש"ס למנות שני נציגים חדשים מטעמה במועצת העיר לירושלים, במקום השנים שפרשו.

הנציגים החדשים הם:

הרב חיים כהן, תושב שכונת גבעת שאול, נאמן ביתו של הגרי"ש אלישיב זצ"ל, פעיל בעשייה הציבורית בנושאי רווחה וקהילה, שותף להקמת בתי כנסת ומוסדות לחינוך מיוחד.

הרב שמואל מרציאנו, תושב שכונת קריית יובל, פעיל בקהילה הצרפתית ומכהן כראש כולל אברכים.

"יו"ר סיעת ש"ס בירושלים הרב צביקה כהן – ימשיך לשמש כסגן ראש העיר, כיו״ר סיעת ש"ס בירושלים ומחזיק תיק החינוך", מדגישים במפלגה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:07

הגר"מ מאזוז שליט"א: מגיע יישר כוח לח"כ גפני
ראש ישיבת כסא רחמים, שהוביל את המאבק במתווה שהוסכם בממשלה ולפיה יעבירו את השליטה על חלק משריד בית מקדשנו לאנשי התנועה הרפורמית, הודה בפתח השיעור השבועי המשודר במוצ"ש לח"כ גפני שהתבטא בשבוע האחרון כי מתווה הכותל הרפורמי יבוטל
בפתח שיעורו השבועי הנמסר במוצאי שבתות, התייחס ראש ישיבת כסא רחמים הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א לדבריו של ח"כ גפני נגד מתווה הכותל הרפורמי ואמר כי מגיע לו על כך "יישר כוח".

כזכור, בשבוע האחרון, אמר יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני בהתייחסות למתווה שאושר בממשלה אודות הכותל המערבי, שכלל הכרה בתנועה הרפורמית כזרם רשמי ביהדות, כי "מתווה הכותל לא יהיה. הוא יבוטל".

"השבוע אמרו שגפני אמר שאין יותר מתווה הכותל של הרפורמים. ועל זה מגיע לו יישר כוח. מי שנלחם בדבר הזה הצליח, אני לא יודע, ביטל לגמרי או שעושים כל מיני בדרכים אחרות. זה התבטל לגמרי", אמר הגר"מ מאזוז שליט"א.

כידוע, מרן ראש הישיבה, יחד עם רבה של ירושלים, מרן הגרש"מ עמאר שליט"א, עמדו בחזית המאבק נגד הפשרה וההכרה בתנועה הרפורמית, על ידי העברת השליטה על חלק משריד בית מקדשנו לשליטת אנשי התנועה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:08

גלנט: רואים התמתנות במחירים, בהמשך נראה ירידות
שר השיכון אומר היום: "אני לא נכנס לדיכאון כשהנתונים על מחירי הדירות לא טובים" • "אני מאמין שנראה התמתנות במחירים ואולי בהמשך ירידה הדרגתית במחירי הדירות" • "אם אדם יכול לרכוש קרקע ואחרי 3 שנים למכור אותה ב-50% רווח מבלי לבנות דירה אחת זה לא טוב"
"אני לא נכנס לדיכאון כשהנתונים על מחירי הדירות לא טובים, ולא מסתחרר כשהם טובים". כך אמר הבוקר שר השיכון יואב גלנט, בועידת הנדל"ן השנתית של "גלובס".

"אני לא מסתכל על חודש אחד. אני רוצה לראות תהליך. למשל בדירות היוקרה, יש כבר ירידה במחירי הדירות יוקרה. זה פרמטר ראשון שמעיד על כך שבהמשך יהיה ריסון . כי זה מתחיל משם. אנחנו עוסקים בהיצע והפתרון הוא לייצר יותר דירות. ב-2017 ניתן פי 2 היתרים מאשר ההיתרים שניתנו ב-2014 טרם כניסתנו לתפקיד.

"בשנת 2018 יהיו פי 2 התחלות בנייה על קרקעות מדינה מאשר 2014-2015. המשמעות היא שההיצע גובר. בהנחה שהביקוש יהיה דומה, יש דבר אחד שכבר רואים אותו והוא שקצב העלייה הולך ומתמתן. קיבלנו לידנו לאחר עשור את המשק אחרי שהמחירים קפצו פי 2. המצב היום שונה לחלוטין ואני מאמין שנראה התמתנות במחירים ואולי בהמשך ירידה הדרגתית במחירי הדירות".

בתגובה לשאלה על עליית ריבית בנק ישראל המייקרת את המשכנתאות של רוכשי הדירות, אמר גלנט כי "ברור לגמרי שמה שאנחנו רואים בעשור האחרון לא תואם את הכלכלה הקלאסית. היינו מצפים שמשהו יקרה כשהריביות צמודות ל-0. כאשר מחיר הריבית נמוך, אנשים מחפשים אלטרנטיבה, במדינת ישראל 50% מביקוש הוא לדיור, ו-50% מהביקוש הוא לדירות. את הדיור מחפשים אנשים שרוצים לגור, את הדירות מחפשים משקיעים. נציע תחליפים למשקיעים, ניירות ערך ומכשירים פיננסיים. המטרה לייצר יותר פתרונות לדיור. אם אדם יכול לרכוש קרקע ואחרי 3 שנים למכור אותה ב-50% רווח מבלי לבנות דירה אחת זה לא טוב. אנחנו רוצים לשנות את זה. שהוא יבנה עליה וירוויח עליה רווח הוגן כקבלן לא כיזם. היזם יהיה המדינה".

גלנט נשאל האם קיים אינטרס של מקבלי ההחלטות לשמר את מחירי הדירות הגבוהים: "אני סבור כשהרבה אנשים שמשוייכים למעגל, שכולל גם קבלנים, תקשורת, ובנקים, יש אינטרס לשמר את המחירים. אבל אנחנו מדברים לא בשם 8000 קבלנים או אלפי בנקאים, אלא בשם 8 מיליון אזרחים. ועל זה נאמר 'איפה יושבת גורילה ששוקלת 500 קילו?' והתשובה איפה שהיא רוצה, והגורילה זה המדינה".

שר השיכון נשאל לעמדתו בנוגע לתוכנית מחיר למשתכן, שיצאה אל הפועל אל טרם מהווה פיתרון ממשי למצוקת הדיור ומחירי הדירות הגבוהים. "8,000 זוגות זכו כבר בדירות שהן 30% יותר זולות, רובם חיילים משוחררים. החלטנו שאנחנו את הדירות והקרקעות נשווק בעדיפות עליונה למי שאין. אנחנו מזרימים מים קרים לאמבטיה הלוהטת. צריך לזכור שבמשך עשור לא נעשה כלום, כולל מע"מ אפס. היום יש כבר תהליך שקורה, אנשים זכו בדירות, ואני מאמין שעל המסילה שהנחנו ימשיכו הממשלות אחרינו לנסוע".

בנוגע למכרזי "תכנן ובנה" שאותם מקדם משרדו בימים אלה אמר גלנט כי "בימים אלה ייצא מכרז בשיטת 'תכנן ובנה' בחריש. הבנו שתהליך השלביות וריבוי העוסקים בביצוע מביא לייקור התהליך וגם להתארכותו – בישראל לוקח 15 שנים מתחילת ההקמה של שכונה ועד שאנשים מקבלים מפתח. חלק גדול מזה טמון בשיטה".

על שאלה בנוגע לדיור הציבורי שנשחק, השיב גלנט: "לפני כניסתנו לתפקיד הממשלה רכשה רק 6 דירות לדיור הציבורי. לא 60 לא 600. רק 6. אנחנו ב2015-2016 רכשנו כמעט 1,000 דירות, ולקחנו 600 דירות שעמדו ריקות 10 שנים שיפצנו אותן והוספנו אותן למלאי. במדינת ישראל יש סדר גודל של 200 אלף בתי אב. מתוכם 60 אלף גרים בדיור ציבורי, 150 אלף מסתייעים בשכר דירה – וכולם מצויים במצוקה גדולה. זו משימה חברתית מהמעלה העליונה להיכנס לנושא ולשפר את המצב. אנחנו נאפשר כל שנה רכש של 1,000 דירות ונפעל בשיטות נוספות – וזה ייקח זמן".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 26 פברואר 2017, 22:09

בשלישי בלילה: מחיר הדלק ירד ב-6 אגורות
המחיר המרבי לליטר בנזין 95 לא יעלה על 6.10 ש"ח לליטר • סיבת הירידה: הוזלת הדלק בשווקים העולמיים
בשורה לנהגים: הבוקר הודיע משרד האנרגיה כי במסגרת העדכון החודשי של מחירי הדלקים שבפיקוח, המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.10 ש"ח לליטר, ירידה של 6 אגורות מהחודש הקודם (ירידה של 0.97%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. השינוי יתרחש החל מיום שלישי הקרוב בחצות.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.21 ש"ח לליטר, ירידה של 5 אג' מהחודש הקודם (ירידה של 0.95%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 16 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 14:14

חיל האוויר תוקף ברצועת עזה - בתגובה לירי הרקטה
קבצים מצורפים
image (1).png
image (1).png (254.94 KiB) נצפה 18418 פעמים
image (2).png
image (2).png (250.97 KiB) נצפה 18418 פעמים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 14:44

דיווח ערבי על אמבולנסים רבים לכיוון איזור התקיפה.
מקור ערבי נוסף מדווח על תקיפת מתקן חמאס בנוסיראת - מרכז רצועת עזה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 14:46

ע"פ דיווחים מאזור רפיח החלו המצרים להזרים בשעות האחרונות מים לתוך המנהרות המסחריות באזור הגבול ברפיח.
נזכיר כי הבוקר דווח על מציאת מנהרה חדשה באזור ושלשום נהרגו 3 פלסטינים כתוצאה מהזרמת גז לתוך המנהרות באזור.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 14:49

שיך כתב:דיווח ערבי על אמבולנסים רבים לכיוון איזור התקיפה.
מקור ערבי נוסף מדווח על תקיפת מתקן חמאס בנוסיראת - מרכז רצועת עזה

לפחות שני פצועים ברפיח
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 15:05

גל ברגר בטוויטר:
רדיו חמאס: 15 תקיפות ברחבי הרצועה עד כה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 15:35

אלון בן דוד:
הפלסטינים מדווחים על ארבעה נפגעים בתקיפות חיל האוויר בעזה
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 27 פברואר 2017, 15:57

חמאס מטיל על ישראל האחריות להסלמה ברצועה ואומר: אי אפשר לאפשר המשך הפגיעה בבסיסים של ההתנגדות או להסכים לכפיית משוואה חדשה יהא המחיר אשר יהא
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:38

שריפה בבני ברק: אשה קפצה מקומה שנייה ונפצעה קל
אש בבני ברק: 12 בני אדם נפגעו בשריפה שפרצה היום בבניין מגורים בשכונת גני גד בעיר בני ברק, מתוכם אישה אחת שנפצעה לאחר שקפצה מהקומה השנייה בבניין, על מנת להימלט מהלהבות • לוחמי האש פעלו בזירה וכיבו את השריפה
שריפה פרצה היום בבניין מגורים בשכונת גני גד בעיר בני ברק. כוחות החירום וההצלה טיפלו במקום ב12 נפגעים במצב קל כתוצאה משאיפת עשן.

מדוברות איחוד הצלה נמסר על "אשה ושני ילדים במצב קל טופלו עד כה ע"י מתנדבי איחוד הצלה סניף בני ברק לאחר שחולצו ע"י צוותי כיבוי מבניין מגורים בו פרצה שריפה ברחוב גני גד בני ברק. הנפגעים סובלים מבעיות נשימה עקב שאיפת עשן".

מדוברות כבאות והצלה דווח על אישה שנמלטה מהלהבות וקפצה מהקומה השנייה של הבניין. היא קיבלה טיפול רפואי ראשוני במקום, ופונתה לבית החולים כאשר מצבה מוגדר קל.

יוסף חיים בן ציון חובש רפואת חירום של איחוד הצלה סיפר :"השכנים בבניין חייגו למוקד 1221 של איחוד הצלה ודיווחו על שריפה שפרצה בדירה בקומה השנייה בבניין. לוחמי אש פעלו בזירה בכוחות גדולים לחילוץ לכודים ולכיבוי השריפה. יחד עם מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים (חלקם ילדים) שחולצו ע"י צוותי כיבוי כשהם סובלים מבעיות נשימה עקב שאיפת עשן".

זאב טפר נהג אמבולנס של איחוד הצלה סיפר: "יחד עם מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה שגרים בסמיכות למקום הענקנו טיפול רפואי ראשוני לחמישה ילדים וששה מבוגרים שחולצו ע"י צוותי כיבוי מבניין מגורים בו פרצה שריפה במצב קל. כמו כן: במהלך פעילות הכוחות בזירה קפצה אשה ששאפה עשן מקומה שניה ונחבלה בגפיים. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בזירת האירוע ולאחר מכן היא פונתה באמבולנס איחוד הצלה לבית החולים מעייני הישועה בעיר במצב קל עד בינוני".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:38

לפיד על דו"ח המבקר: לא מודאג מהטעויות, רק מההכחשה של נתניהו
לדברי לפיד: ראש הממשלה צריך להתייצב בפני המדינה ובפני הצבא ולהודות שטעה. להודות שדו"ח המבקר מוכיח מעל לכל ספק שהוא טעה • מנגד, יו"ר הקואליציה אמר היום: אנחנו יכולים לחלוק על הממצאים, לא חייבים לקבל אותו כפי שהוא
מחר, (שני), צפוי להתפרסם דוח מבקר המדינה על מבצע צוק איתן, בפרק העוסק בדיוני הקבינט על המנהרות מרצועת עזה. יו"ר סיעת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד שהיה בזמנו חבר הקבינט, אומר כי "לא מדובר בפוליטיקה, מדובר בחיי החיילים שלנו, בחייהם של תושבי עוטף עזה, בביטחון ישראל. מי שלא לומד מטעויות ישלם מחיר במלחמה הבאה.

לדבריו, "הצבא עשה את הדבר הנכון. הוא החל בתהליך הלמידה והתיקון יום אחרי המלחמה. לפי מיטב המסורת של התחקיר הצה"לי הוא בדק איפה הוא טעה ביושר ובאומץ, והלך לטפל בזה. הדרג המדיני ובעיקר ראש הממשלה עשה בדיוק את ההיפך. בנושא זה דו"ח המבקר חד משמעי. גם אחרי שהובהר לראש הממשלה בידי השב"כ ואמ"ן שהמנהרות חוצות הגדר הפכו לאיום אסטרטגי, ראש הממשלה לא קיים את הדיונים שצריך היה לקיים, לא הביא את הנושא לקבינט, לא נתן לצבא את ההוראות הנכונות.

"אף אחד מהדברים האלה גם לא תוקן בשנתיים וחצי האחרונות. לא עבודת הקבינט, לא דרך קבלת ההחלטות, לא העבודה מול הצבא. אולי זה יפתיע חלק מכם, אבל אני לא חושב שראש הממשלה צריך להתפטר בגלל שטעה. טעויות קורות. מלחמות לא קורות במעבדה. שיקולי בטחון הם עניין מורכב. יש סביבנו במזרח התיכון לא מעט איומים".

לסיום אמר לפיד: "מה שמדאיג הן לא הטעויות, אלא ההכחשה. הנסיון לעסוק בתדמיות ובפוליטיקה ובספינים תקשורתיים על חשבון הבטחון הלאומי. כך לא מנהלים מדינה! במקום להודות שהוא טעה, ראש הממשלה מנהל מאבק פוליטי נגד חברי ממשלתו, נגד חברי הקבינט שלו, נגד עובדות שכבר אין עליהן ויכוח.

"המאבק הפוליטי והתקשורתי הזה אינו מאפשר למערכת להפיק לקחים. הוא מכניס את תושבי עוטף עזה לחרדה מוצדקת, מפני שהם רואים את ההנהגה שלהם מתעסקת בפוליטיקה במקום בביטחונם. ראש הממשלה צריך להתייצב בפני המדינה ובפני הצבא ולהודות שטעה. להודות שדו"ח המבקר מוכיח מעל לכל ספק שהוא טעה. הוא צריך להגיד לאזרחי ישראל, "תהליך התיקון, תהליך הפקת הלקחים, מתחיל היום, עכשיו, ברגע זה." זוהי המסורת הישראלית, זוהי דרכו של צה"ל, זהו הדבר הנכון והאחראי לעשותו".

מנגד, יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן טען כי "אין ביקורת קשה על ראש הממשלה, זה לא נכון". לדברי ביטן, "כל מה שכתוב בדוח, יש לנו תשובות מספקות וכשיתפרסם הדוח אנחנו נאמר אותן". לדבריו, הטענות בדוח לפיהן "לא נערכו לאיום המנהרות – זה לא נכון". ביטן הבהיר כי "יש לי תשובות, ואין שום חובה לקבל את הדוח כפי שהוא. גם בבית המשפט לא מקבלים אותו כפי שהוא. הוא לא ראיה בבית המשפט, ואנחנו יכולים לחלוק עליו, במיוחד בדברים שקשורים במדיניות או בדברים מהסוג הזה".

בתוך כך, חברי הכנסת של הבית היהודי יערכו היום בשעות אחר הצהריים המוקדמות ישיבה סגורה, ללא נוכחות כלי תקשורת או יועצים פרלמנטריים. בישיבה, צפויים חברי הסיעה, בהם נפתלי בנט, שהיה חבר הקבינט המדיני-ביטחוני בעת "צוק איתן" ומוזכר בדוח, לדון בפרסומו של דוח המבקר.

חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני), שהייתה חברת הקבינט במהלך מבצע "צוק איתן", טענה היום כי "כל העיסוקים יהפכו מחר להיות פוליטיים, סביב השאלה מי ניצח, נתניהו או בנט. אבל כל התשובות לכך לא עוזרות לאיומים האמיתיים על מדינת ישראל". לדבריה, "למרות שאני היום באופוזיציה, אני מתכוונת לעמוד בפיתוי של לתקוף את ראש הממשלה בעקבות הדוח הזה, זה לא נכון. הדבר שנמצא על השולחן יותר חשוב".

"דוח המבקר מתמקד בנושא אחד", הבהירה לבני, "התפיסה שהמנהרות הם איום היא נכונה, אבל שזה האיום היחיד שצריך להתמודד מולו זו תפיסה לא נכונה. מצער אותי שהעיסוק היתר בעניין הזה מגמד עניניים אחרים שצריכים להתמודד מולם". לבני הוסיפה כי את איום המנהרות היה "צריך לפתור מראש, העובדה שזה לא נעשה לפני שהגענו למבצע – זה כשל גדול". לטענתה, "יש היום איומים של חיזבאללה, גדולים יותר מאלה שבעזה. זה הדיון האמיתי שצריך להיות".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:39

בוש תוקף את טראמפ: "כוח יכול להיות ממכר והרסני"
ג'ורג' בוש, הנשיא הרפובליקני הקודם, אומר היום בראיון: "העיתונות חשובה לדמוקרטיה, והיא צריכה לתבוע דין וחשבון מאנשים כמוני כדי שלא ננצל לרעה את סמכותנו. אם אנחנו לא מוכנים לקיים תקשורת חופשית - איך נדרוש את זה מפוטין?"
בראיון נדיר שהעניק היום נשיא ארה"ב לשעבר ג'ורג' בוש לרשת NBC הוא יצא נגד יחסו של הנשיא דונלד טראמפ, אף הוא רפובליקני, לתקשורת האמריקנית, והזהיר מפגיעה בתפקודם של העיתונאים. בוש הגן על התקשורת כמבקרת השלטון ואמר כי "כוח עלול להיות ממכר מאוד".

כשנשאל על כך שטראמפ כינה את כלי התקשורת "אויביה של אמריקה" סיפר בוש כי הקדיש זמן רב בשמונה שנותיו כנשיא לשכנוע נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לאפשר לקיים תקשורת חופשית. "די קשה לומר לאחרים לקיים עיתונות חופשית ועצמאית כשאנחנו איננו נכונים לקיים עיתונות כזו בעצמנו", אמר בוש.

טראמפ מנהל בשבועות האחרונים מתקפת ציוצים נגד כלי תקשורת ליברליים, ובראשם "ניו יורק טיימס" ו-CNN, טוען שהם מפיצים "פייק ניוז" (חדשות מזויפות) וקורא שלא לצרוך אותם. בסוף השבוע אף אמר טראמפ שיש למנוע מעיתונאים לפרסם חדשות המבוססות על מקורות אלמוניים, אף שגם אנשי צוותו מתראיינים בעילום שם.

הדובר שלו, שון ספייסר, מנע בצעד חריג כניסה של עיתונאי "ניו יורק טיימס" ו-CNN לתדרוך עיתונאים בבית הלבן וטראמפ הודיע כי הוא עצמו לא יגיע לארוחת הערב המשותפת עם העיתונאים שהבית הלבן נוהג לערוך זה עשרות שנים.

בראיון ששודר אחר הצהריים אמר בוש: "אני סבור שהתקשורת הכרחית לדמוקרטיה. אנחנו צריכים שהתקשורת תדרוש דין וחשבון מאנשים כמוני. כוח יכול להיות ממכר והרסני, וחשוב שהתקשורת תדרוש תשובות מאנשים שמנצלים לרעה את סמכותם".

בראיון הביע בוש דאגה גם מהקשרים שקיימו לפי דיווחים אחדים טראמפ ואנשיו עם רוסיה. "כולנו צריכים תשובת על טיב היחסים בין צוותו של טראמפ לממשלת רוסיה", אמר בוש. הנשיא לשעבר אמר כי הוא סומך על יו"ר ועדת המודיעין בסנאט ריצ'רד בור שיחליט אם יש צורך למנות תובע מיוחד שיחקור את העניין.

"כולנו צריכים תשובות. אני לא בטוח איזו דרך יש לנקוט, אבל אני בטוח שהשאלה הזו צריכה לקבל תשובה". בוש דיבר גם על "צו המוסלמים" של טראמפ, שבו נאסרה כניסתם של אזרחי שבע מדינות מוסלמיות לארה"ב. "אני תומך במדיניות הגירה המקדמת בברכה מהגרים ואוכפת את החוק", אמר.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:39

בשבוע הבא: ועדת הכנסת תדון בהדחת ח"כ גטאס
לאחר ש-71 חברי כנסת חתמו על הבקשה להדיח את הח"כ שהואשם בהברחת טלפונים לאסירים ביטחוניים, תתכנס וועדת הכנסת כדי לדון בנושא • "נפעל להשלים את המהלך", מבטיח ח"כ יואב קיש, יו"ר ועדת הכנסת
ועדת הכנסת תתכנס כדי לקדם את הדחת ח"כ גטאס: היום פנה יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין ליו"ר ועדת הכנסת, ח"כ קיש, בבקשה לכנס את ועדת הכנסת לדיון בנושא הדחת ח"כ באסל גאטס. זאת לאחר שהשר אלקין העביר לאדלשטיין את הבקשה לפתוח בהליכים ועליה חתומים 71 חברי כנסת. החוק קובע כי על יו"ר ועדת הכנסת להודיע 10 ימים מראש על מועד קיום הדיון בבקשת ההדחה.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש, מסר: "ועדת הכנסת בראשותי תפעל להשלמת המהלך להדחתו של גטאס. אני קורא לחברי מהמחנה הציוני: התגייסו למהלך. אין מדובר בשמאל וימין, אלא בשמירה על ביטחון ישראל ומעמדה של הכנסת"
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:40

"הברכה שיש בצפת – בגלל ה'בית יוסף' שקבור שם"
אמש (א') הגיע למעונו של מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א חבר מועצת העיר צפת ונציג אגודת ישראל בעיר, הרב אליעזר לזר, יחד עם העסקן הרב דוד ערבליך הי"ו, כדי להיוועץ עמו בעניינים הקשורים לעיר ולתושביה • צילום: קובי הר צבי
במהלך הביקור בקודש פנימה, שוחח מרן שליט"א עם חבר העירייה הרב אליעזר לזר אודות העיר צפת ואיחל ברכה והצלחה מרובה לרב אליעזר לזר, אשר ביקש ברכה מיוחדת עבור העיר צפת ותושביה.

כששאל הרב לזר את מרן שליט"א מדוע מרן נוהג לשלוח גבאי צדקה לעיר צפת, והאם יש משהו מיוחד בעיר צפת, השיב באופן מפתיע כי "בצפת יש ברכה מיוחדת כי ה'בית יוסף' קבור שם".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:40

הוקרה והערכה • מעמד מרשים בקהילת עדן לציון 20 שנות פעילות
במלאות 20 שנה לפעילות מוסדות זכור ליעקב התכנסו אמש בני הקהילה לערב מרשים ויוקרתי במלון לאונרדו סיטי טאוור בראשות רב הקהילה הגאון רבי נתנאל זכריהו ובהשתתפות חה"כ יגאל גואטה וסגן ר"ע ב"ב הרב אליהו דדון. צילום: יעקב כהן
במלאות 20 שנה לפעילות מוסדות זכור ליעקב התכנסו אמש בני הקהילה לערב מרשים ויוקרתי במלון לאונרדו סיטי טאוור בראשות רב הקהילה הגאון רבי נתנאל זכריהו שליט"א ובהשתתפות חה"כ יגאל גואטה וסגן ר"ע ב"ב הרב אליהו דדון.
תחילה צפו המשתתפים בהקרנה מרגשת שבה תוארו קורות דברי הימים של יהודי הקהילה. מתיאור החיים בעיר עדן בפי זקני העדה, הפרעות שחוו שם ועד העליה לארץ הקודש. כשמיד לאחר מכן צפו בהקרנה על פעילות המוסדות לאורך השנים בעזרה ונתינה לזולת, העמדת דיינים ומורי הוראות בכולל האברכים והרבצת התורה בארץ ובלונדון. והכל בניצוחו ותחת שרביט הנהגתו של רב הקהילה המסור הגאון רבי נתנאל זכריהו שליט"א.
יו"ר האירוע עו"ד משה יצחק אויסדיטשר, תיאר בדבריו את פגישתו הראשונה עם הרב והקשר שנוצר בעקבותיו. הוא סיפר כיצד הוקסם מאישיותו, והעיד שגם עורכי הדין החילוניים שבמשרדו החלו להניח תפילין אחרי שפגשו לראשונה ברב, ולא נחה דעתו עד שהצהיר: "אמנם שורשיי נטועים בפולניה, אבל היום אני עדני…"
את המשא המרכזי נשא רב הקהילה הגר"נ זכריהו שליט"א בדבריו חשף לראשונה בפני הציבור על שטח רחב ידיים שהוקצה בעיר בני ברק למוסדות זכור ליעקב שם ייבנה בעז"ה בית המדרש וירוכזו כלל הפעילויות לתועלת הציבור הרחב. בהמשך – סיפר בהתרגשות על ביקורו בביתה של משפחה נזקקת שמתוך שאלותיהם הבין כי מאכלם היחיד המהווה את "סעודת" השבת הוא גביע אשל וסלט ירקות. קריאתו לבוא ולסייע הדהדה בחלל האולם: "עיזרו לנו לעזור להם, אחינו בשרנו הם ואסור לנו להתעלם."
את דבריו חתם בברכה לכל המשתתפים שיזכו להיות תמיד מהנותנים ולא מהנוטלים. את הערב הנחה עודד מנשה, כאשר הקטע המוזיקלי הופקד בידיו של הזמר מידד טסה ותזמורתו.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 27 פברואר 2017, 21:41

לכבוד פסח: הצו של כחלון שיביא להוזלת מחירי הירקות
לקראת חג הפסח, חתם השר משה כחלון על צו המאפשר ייבוא של 40,000 טון ירקות ללא תשלום מכס, על מנת להביא להוזלת מחירי הירקות • את הירקות הבאים: מלפפונים, עגבניות, פלפל, חסה, פטרוזיליה ושורשי סלרי ניתן לייבא בלי התניה של ההיצע בשוק המקומי
שר האוצר, משה כחלון, חתם על צו שהוכן ברשות המסים בתיאום עם משרד החקלאות, המאפשר לייבא מגוון ירקות טריים במסגרת מכסה פטורה ממכס בכמות כוללת של 60,000 טון. במסגרת הצו ניתן יהיה לייבא מכסה פטורה ממכס של 40,000 טון במהלך תקופות החגים – של מלפפונים, עגבניות, פלפל, חסה, פטרוזיליה ושורשי סלרי, ללא התניה של ההיצע בשוק המקומי.

צעד זה נועד למנוע, זו השנה השנייה, מחסור ועליית מחירים בתקופת החגים, כפי שאכן אירע לפני כשנה וחצי בחגי תשרי. מניסיון השנה אחרונה, עולה כי היבוא בפועל אכן מתבצע רק כאשר ישנו מחסור ועליית מחירים. בשנת 2016 הצו האמור הוביל לירידת מחירים משמעותית ביחס למחירי הירקות בחגים בשנת 2015.

כך לדוגמא, מחירי העגבניות בחגי תשרי 2016 היו נמוכים ב-30% מאלו שנרשמו בשנת 2015. המלפפונים ירדו ב-18% בשנת 2016 לעומת מחירם שנה קודם לכן.

כזכור, בשנת 2016 לקראת חג הפסח בוצעו מספר הפחתות מכסים נקודתיות בתחומי הדגים, הירקות ושמן הזית. לאחר בחינה של הצלחת המהלך הנקודתי, הוחלט על הפחתת מכסים קבועה בתחומי הדגים, הבשר והירקות הטריים, זאת תוך הידברות עם החקלאים. ואכן, ירידות מחירים במוצרים אלו מורגשות כבר כיום.

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מחירו של פילה אמנון קפוא בחודשים ספטמבר – דצמבר 2016 ירד בכ-8.5 ₪, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, בעקבות המהלך כבר כיום נהנים צרכני ישראל מהיצע גדול יותר של בשר טרי מיובא במחירים הנמוכים משמעותית ממחירי הבשר המקומי. ירידות מחירים בבשר ובדגים צפויות להמשיך להתבטא בחג הפסח הקרוב, במקביל להגדלת ההיצע במוצרים אלו.

יש לציין כי סך צריכת הבשר הטרי בשוק הכשר מסתכמת בכ-13,000 טון בשנה, כך שכבר השנה היקף המכסה הפטורה ממכס צפוי להוביל להמשך ירידה במחיר הבשר הטרי. יתרה מכן, בשנה זו צפויים להיפתח שווקים נוספים מהם ניתן לייבא בשר טרי זול ואיכותי.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 28 פברואר 2017, 11:53

הפינוי בעפרה החל
קבצים מצורפים
image (4).png
image (4).png (286.83 KiB) נצפה 18984 פעמים
image (3).png
image (3).png (278.68 KiB) נצפה 18984 פעמים
image (6).png
image (6).png (329.68 KiB) נצפה 18984 פעמים
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 28 פברואר 2017, 15:57

תמונת מצב בעפרה: נערכים לפינוי הבית שבו מתבצרים 200 נערים
שבעה מתשעת הבתים שנבנו על קרקע פלסטינית כבר פונו והמשטרה נערכת למוקד בבית משפחת אופיר שעל גגו מתבצרים בני נוער רבים. שניים נעצרו, בהם נער בן 17 בחשד שתקף שוטרים. עשרות נערים ונערות הורחקו. שמונה שוטרים נפצעו קל. עימות בבית משפחת אטון - שבעבר פונתה מימית
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:39

"מודיעין חשוב הוסתר מהשרים; נתניהו התייחס לקבינט כחותמת גומי"
דו"ח מבקר המדינה על מחדלי 'צוק איתן' חושף תמונת מצב שערורייתית בכל הקשור להתנהלות ראש הממשלה מול הקבינט, ומחזק את טענותיו של השר בנט • נתניהו: "הלקחים המשמעותיים והאמיתיים ממבצע צוק איתן כבר מיושמים בפועל"
הסתרת מודיעין, דיונים חסרי תוחלת ושימוש בקבינט כחותמת בגומי: זו תמונת המצב העולה מדו"ח מבקר המדינה בכל הקשור לתפקוד הקבינט במהלך 'צוק איתן'. עיקר הביקורת בהיבט הזה נמתחת על ראש הממשלה, על שר הביטחון ועל הרמטכ"ל, כשלמעשה המבקר מאשר את טענותיו הידועות של השר בנט בענין.

"ממועד כינונו של הקבינט בממשלה ה-33, ובמשך כשנה, לא התקיימו דיונים לקביעת יעדים אסטרטגיים בנוגע לרצועת עזה. כאשר כבר קיים הקבינט דיון אסטרטגי, הוא בחן חלופות מוגבלות בלבד, שנגעו רק במדרגות חומרת הפעילות הצבאית, ולא דן בחלופה מדינית או במצב ההומניטרי הקשה ברצועת עזה, שמערכת הביטחון העריכה כי עלולות להיות לו השלכות על מדינת ישראל, כדי לחפש דרכים למניעת הסלמה אפשרית", כותב המבקר.

לטענתו, "קביעת היעדים האסטרטגיים, שנעשתה לאחר שצה"ל כבר הציג לקבינט את התכניות המבצעיות לרצועת עזה, הביאה לכך שצה"ל נדרש לקבוע לעצמו את יעדיו ולהכין תכניות אופרטיביות שאינן נגזרות מיעדים של הדרג המדיני בנוגע לרצועת עזה אלא מיעדים שקבע צה"ל לעצמו. משכך, בדיון בקביעת יעדי הדרג המדיני והאסטרטגיה שלו בנוגע לרצועת עזה, לאחר שכבר אושרו התכניות המבצעיות לעזה, התגלה ליקוי, שכן הוא חורג מן הסדר הנכון של תהליכי קבלת ההחלטות בנושאים אלה".

על תפקוד הקבינט במהלך המבצע עצמו נכתב בדו"ח: "מידע משמעותי והכרחי שנדרש לשרי הקבינט לצורך קבלת החלטות מיטביות – דוגמת מידע על פעילות עוינת משמעותית ואסטרטגית שעמדה לצאת מרצועת עזה לעבר ישראל, על פערי מודיעין משמעותיים שהיו אז בגזרת רצועת עזה ועל מגבלות שהיו אז בתקיפות אוויריות ברצועת עזה – לא הובא לפני השרים באופן מספק בדיונים שקדמו למבצע "צוק איתן", זאת אף על פי שמידע זה עמד לרשותם של ראש הממשלה ושל שר הביטחון לשעבר וכן הרמטכ"ל לשעבר וראשי קהילת המודיעין – ראש אמ"ן לשעבר וראש שב"כ לשעבר".

על טענת נתניהו לפיה הוא קיים מספר דיונים על איום המנהרות כותב המבקר: "איום המנהרות מרצועת עזה, שראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר הגדירו אותו כאסטרטגי וכמשמעותי ביותר, לא הוצג לקבינט במפורט אלא באמירות כלליות ומעטות בלבד, שלא היה בהן כדי להביא את חומרת האיום והיקפו למודעות יתר שרי הקבינט, ורק בשילוב הדברים שנמסרו בדיון הקבינט ב-30.6.14 ובדיון הקבינט בתחילת יולי 2014 ניתן היה להבין את מהותו של האיום".

המבקר מותח ביקורת גם על השרים שלא מספיק התעניינו בסוגיה: "כאשר נזכר איום המנהרות בדיוני הקבינט, שרי הקבינט לא הביעו התעניינות, לא ביקשו הרחבה בנוגע אליו ולא ביקשו שצה"ל יציג להם את היערכותו לטיפול באיום".

המבקר שב ומדגיש כי נתניהו, יעלון וגנץ, הובילו את הצבא למלחמה ללא תכנית ממשית: "ראש הממשלה, שר הביטחון לשעבר והרמטכ"ל לשעבר לא וידאו שקיימות בצה"ל תכניות מבצעיות ללחימה במרחב רווי מנהרות ולהתמודדות עמן בלחימה, שצפוי היה שיידרשו במסגרת תמרון ברצועת עזה – תמרון שהיה בבחינת הזדמנות לטפל באיום, שלא היה לו פתרונות אחרים יעילים דיים בעת ההיא".

בסיום הדו"ח ממליץ המבקר: "הליקויים שנמצאו בתהליכי קבלת ההחלטות בקבינט, כמפורט בדוח, מצביעים על הצורך בעיגון סמכויות הקבינט ותפקידיו, לרבות סוגי המידע שנדרש למסור לקבינט, הנושאים המחייבים קבלת החלטתו והמקרים שבהם חובה לכנסו או לעדכנו.

יש להבטיח שהחלטות יתקבלו בהתאם לעקרונותיה הדמוקרטיים של מדינת ישראל, ולהגביר את אמון הציבור בכך שתהליכי קבלת ההחלטות בקבינט הם תקינים וראויים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר בתגובה לדו"ח: "ראש הממשלה בנימין נתניהו מגבה את מפקדי ולוחמי צה״ל, על הצלחה גדולה במבצע צוק איתן. צה״ל הנחית על החמאס את המכה הקשה בתולדותיו: ישראל חיסלה כ-1,000 מחבלים והשמידה אלפי רקטות. ישראל סיכלה פגיעה בעריה הודות להנחיית רה"מ נתניהו להצטייד באלפי מיירטים לסוללות ״כיפת ברזל״. ישראל מנעה את תכנית החמאס לחדור ליישוב דרך המנהרות ולחטוף אזרחים.

השקט חסר התקדים ששורר בעוטף עזה מאז ״צוק איתן״ הוא מבחן התוצאה. זהו שקט חסר תקדים באזור מאז מלחמת ששת הימים. היישובים בעוטף עזה נמצאים בפריחה ואלפי ישראלים עוברים לגור בהם. איום המנהרות הוצג בפירוט בפני שרי הקבינט ב-13 ישיבות נפרדות. הוא נידון בכל חומרתו, תוך בחינת כלל התרחישים האסטרטגיים והמבצעיים. הלקחים המשמעותיים והאמיתיים ממבצע ״צוק איתן״ כבר מיושמים בפועל – ביסודיות, באחריות ובשקט. לקחים אלו אינם מופיעים בדו״ח המבקר".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:41

לאחר השלמת הפינוי: החלה הריסת המבנים בעפרה
מאות שוטרים ואנשי כוחות הביטחון השלימו לפני זמן קצר את פינוי תשעת הבתים בעפרה • במקביל החלו דחפורים וכלים כבדים במלאכת ההריסה • הפינוי עבר בשקט יחסי והסתיים בעצורים בודדים ובמספר פצועים באורח קל מאוד
בכאב ובאיפוק: לאחר כמעט 10 שעות הסתיים שלב הפינוי של תשעת הבתים בעפרה. הכוחות לא נתקלו בהתנגדות משמעותית, כשגם הצעירים שהתבצרו בבתים השונים הסתפקו במחאה פאסיבית בלבד.

כאמור, המראות היו רחוקים מאלו שראינו בעמונה, ועדיין נרשמו מספר אירועים נקודתיים שכתוצאה מהם נפצעו מספר שוטרים באורח קל מאוד.

מהמשטרה נמסר: "מתחילת הפינוי נפצעו שמונה שוטרים באורח קל. שני שוטרים נפצעו מנשיכות, אחד מחבלת ראש, אחד מחבלה בחזה ושוטר נוסף בפרק כף ידו. עוד שלושה שוטרים נפצעו פציעות קלות. השוטרים הפצועים נלקחו לקבלת טיפול רפואי – וארבעה מהם פונו לבית חולים הדסה הר הצופים. חלקם שבו לפעילות לאחר טיפול בשטח. אחת משוטרות מג"ב שהחלה לבכות בזירה והתקשתה לפנות אנשים הוצאה מהאזור".

בתוך כך, עד היישוב עפרה מותח ביקורת קשה על השרים בנט ושקד שנעלמו במנהרות במקום להגיע אל היישוב עפרה או לכל הפחות להזדהות עם עפרה ביום בו נהרסים תשעה בתי קבע בלב היישוב. "שתיקת השרים בנט ושקד מצטרפת לכשלון ההגנה על היישוב באמצעות תשובות המדינה לבגץ", נמסר.

אבי רואה יו"ר המועצה האזורית מטה בנימין, אמר: "אחרי שיפנו אותנו מכאן נמשיך להסתכל קדימה בבנייה של מאות ואלפי דירות ובתים בעפרה ובכלל זו חובתנו לעם ישראל וארץ ישראל כדי להרחיב גבולה ולהשריש בה שורשים"
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:50

איום המנהרות: רק מחציתן הושמדו; לא התייחסו לכך כאיום החמור ביותר
בקר המדינה חושף כי איום המנהרות הוצב בראש סדר העדיפויות רק לאחר סיום "צוק איתן" • בנוסף, רק מחצית מהמנהרות הושמדו, כאשר הכוחות נאלצו לאלתר במשימתם עד לפרסום הנחיה מפורשת • עקרונות הלחימה באזור המנהרות פורסמו לאחר סיום הלחימה
דו"ח המבקר בנושא "צוק איתן" שהתפרסם היום (שלישי) קובע כי למרות חומרתו, איום המנהרות לא הוצב בסדר העדיפויות המודיעיני הלאומי עד שנת 2015. הדבר השפיע על המשאבים שהוקצו לטיפול בבעיה, ופגע ביכולת של ישראל להתמודד עם המנהרות.

אף שראש הממשלה, בנימין נתניהו, וראשי מערכת הביטחון, הגדירו את המנהרות איום אסטרטגי, עד שלב מאוחר הוא לא שולב בצי"ח הלאומי – ציון הידיעות החשובות המגדירות עבור קהילת המודיעין את המשימות המרכזיות ואת סדרי העדיפויות שלהן. רק בתחילת שנת 2015, לאחר מבצע "צוק איתן", הוכנס הנושא לצי"ח – ובעדיפות עליונה.

"הקפיצה של האיום בסדר העדיפויות – מהיעדרו בצי"ח הלאומי של שנת 2014, להופעתו בצי"ח הלאומי של שנת 2015 כנושא שני בחשיבותו – מדגישה את הפער שהיה קיים בין חומרת האיום שנשקף מהמנהרות… לבין החשיבות שנתנו לאיום זה קהילת המודיעין והדרג המדיני במשך השנים", נכתב בדו"ח המבקר.

הדבר פגע בהקצאת המשאבים של גופי המודיעין לטיפול באיום המנהרות, ובהתאם לכך היה בו כדי לפגוע בהתמודדות הכוללת בנושא המנהרות. המבקר מעיר כי היה ראוי שראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי, וראש השב"כ, יורם כהן, ישפיעו על מיקום נושא המנהרות בצי"ח הלאומי, וכי על הדרג המדיני – ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון משה יעלון – היה לפקח בנושא.

למעשה, שב"כ ואמ"ן הגבירו את פעילותם לאיסוף מידע על איום המנהרות רק בסוף שנת 2013, לאחר שהתגלו בתוך כשנה שלוש מנהרות חמאס שחצו את הגבול לשטח ישראל. המבקר קובע כי "הפעלת חלק מאמצעי האיסוף בעת ההיא היתה כבר מאוחרת, ועד למבצע 'צוק איתן' הם הניבו ככלל תוצרים מודיעיניים מעטים על המנהרות ההתקפיות, או תוצרים מודיעיניים חלקיים שקשורים בהן". חרף זאת, קובע המבקר כי המידע המודיעיני שהועבר לכוחות – כולל על המנהרות – מהווה "הישג מודיעיני חשוב".

עם זאת, מציין המבקר כי גם לאמ"ן וגם לשב"כ היו פערי מודיעין משמעותיים, במיוחד ביחס למנהרות ההגנתיות (אלו שאינן פונות לשטח ישראל, אך נועדו לשמש את פעילי חמאס למעבר מתחת לאדמה). המבקר קובע כי העדר המידע היקשה על הכוחות להשיג את אחד היעדים המרכזיים – להשמיד ולנטרל את כל המנהרות, והאריך את הזמן שנדרש למשימה זו.

המבקר מותח ביקורת גם על כך שהאחריות למחקר המודיעיני על המנהרות היתה נתונה בידי פיקוד הדרום ואוגדת עזה, ולא בידי חטיבת המחקר באמ"ן – גוף המחקר המודיעיני הראשי של צה"ל. הדבר נקבע בשנת 2012, ועד סמוך למבצע צוק איתן, כאשר הגיע מידע התרעתי משמעותי על פיגוע שתוכנן בכרם שלום, אמ"ן לא חקר את איום המנהרות ההתקפיות.

המבקר מעיר בדו"ח כי ההתייחסות למנהרות כאל נושא טקטי שחטיבת המחקר אינה צריכה לחקור אינה מתיישבת עם מהות האיום ועם הקביעה של בכירי מערכת הביטחון כי מדובר באיום אסטרטגי. המבקר מוסיף כי היו פערים בפענוח השטח בעזה – וייתכן כי פעולה שיטתית יותר היתה יכולה להביא להתרעות ואף מניעת התקפות שבוצעו באמצעות המנהרות.

מצה"ל נמסר בתגובה כי הצבא "קיבל את דו"ח המבקר, לומד את עיקריו ויפיק את הלקחים הנדרשים. ערב צוק איתן היה בידי צה"ל מידע משמעותי על מרבית המנהרות והתווך התת-קרקעי. אגף המודיעין השקיע, עוד בטרם המערכה, מאמץ איסופי נרחב ושיטתי, ומשאבים רבים לטובת טיפול בסוגיית המנהרות, ולראייה, במבחן התוצאה, המודיעין שסיפק אמ"ן אודות המנהרות ההתקפיות, הוא זה שאפשר לכוחות הלוחמים לאתר את מרבית המנהרות ולחשוף את התוואי שלהן. צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת שעל בסיסה מושקעים משאבים ומאמצים תוך הסתכלות כוללת על מכלול האיומים וניהול סיכונים מושכל".

רק מחצית מהמנהרות הושמדו במבצע צוק איתן:

עוד עולה מהדו"ח כי כי צה"ל השמיד רק מחצית המנהרות ההתקפיות שחפר חמאס – ובכך לא עמד במשימה המרכזית שהוצבה לו. דו"ח המבקר קובע עוד, כי צה"ל השתמש בטכניקות קרביות ישנות שאינן מתאימות להתמודדות עם המנהרות. הדו"ח, העוסק במבצע ובהתמודדות הצבאית עם איום המנהרות במהלכו, קובע כי צוק איתן חשף כשלים וליקויים בהיערכות הצבאית לאיום התת-קרקעי. המשימה המרכזית שנקבעה, להשמיד או לנטרל את המנהרות ההתקפיות שחמאס חפר מהרצועה לשטח ישראל, לא הושלמה; בדו"ח נכתב כי צה"ל השמיד רק מחצית המנהרות.

בצבא טענו לאחר המבצע כי הכוחות "הוציאו מכלל שימוש" 32 מנהרות. המבקר מתייחס גם להיעדר תורות צבאיות, טכניקות קרביות והוראות מתאימות להתמודדות עם המנהרות. רק בחודש יולי 2014, תוך כדי לחימת הכוחות בעזה, פרסמה מפקדת קצין ההנדסה הראשית טכניקה לאיתור ולהשמדת מנהרות. עד פרסום ההוראה אלתרו הכוחות, או שהתבססו על טכניקות ישנות שפותחו למנהרות הברחה בציר פילדלפי.

המבקר מוסיף בדו"ח כי רק בחודש דצמבר 2014, ארבעה חודשים לאחר המבצע, פרסמה מפקדת קצין החי"ר והצנחנים הראשית הוראת לחימה שפירטה את העקרונות והטכניקה ללחימה באזור רווי במנהרות. לכן, הכוחות הלוחמים שנכנסו לעזה ונדרשו להשמיד את המנהרות לא היו ערוכים לכך, חרף העובדה שאיום זה הוגדר על ידי נציגי הצבא איום אסטרטגי.

"מאז 2008 ועד למבצע צוק איתן, הגורמים האחראיים להכשרת כוחות השדה ולאימונם ללחימה באיום המנהרות לא עמדתו במשימתם", קובע המבקר. המבקר מוסיף כי הדבר בלט במיוחד אצל הכוחות הייעודים, כמו יחידת ההנדסה למשימות מיוחדות, שנועד לה תפקיד מרכזי בהתמודדות עם איום המנהרות.

המבקר מוסיף בדו"ח כי לצה"ל חסרו תוכניות צבאיות למצב שבו יידרשו הלוחמים להתמודד עם המנהרות בעת כניסה קרקעית לרצועה, אף שהיתה סבירות גבוהה לסבב לחימה בעזה. בסופו של דבר נוסחה תוכנית כזו זמן קצר לפני תחילת המבצע – וחלק מהחטיבות שלחמו בצוק איתן קיבלו אותה תוך כדי המבצע עצמו.

גם חיל האוויר לא בנה את כוחו נגד איום המנהרות בעזה. האלוף עמיקם נורקין, אז ראש מטה החיל והיום מפקד חיל האוויר המיועד, אמר כי ערב מבצע צוק איתן לא היה בידי החיל מודיעין מספק שיאפשר הכנת תוכנית מבצעית לטיפול במנהרות. למרות זאת, ההמלצה שהתקבלה בתום דיוני הקבינט במהלך המבצע היתה לתקוף את המנהרות מהאוויר. זאת, אף שבמערכת הביטחון ידעו כי תקיפה כזו לא תשמיד את תוואי המנהרות ואף תקשה על הפעילות הצבאית הקרקעית אם זו תידרש מאוחר יותר – כפי שאכן קרה במבצע. מידע זה, אגב, לא נמסר לשרי הקבינט טרם המלצתם לתקוף מן האוויר את המנהרות. המבקר קובע כי חיל האוויר היה בעל "יכולת התמודדות מצומצמת ביותר, כשחסרים לו ידע, מודיעין, תוכניות מבצעיות מתאימות, כשירויות ויכולות רלוונטיות".

מצה"ל נמסר בתגובה כי הצבא "קיבל את דו"ח המבקר, לומד את עיקריו ויפיק את הלקחים הנדרשים. ערב צוק איתן היה בידי צה"ל מידע משמעותי על מרבית המנהרות והתווך התת-קרקעי. אגף המודיעין השקיע, עוד בטרם המערכה, מאמץ איסופי נרחב ושיטתי, ומשאבים רבים לטובת טיפול בסוגיית המנהרות, ולראייה, במבחן התוצאה, המודיעין שסיפק אמ"ן אודות המנהרות ההתקפיות, הוא זה שאפשר לכוחות הלוחמים לאתר את מרבית המנהרות ולחשוף את התוואי שלהן.

בתחום בניין הכוח השקיע צה"ל מאמצים גדולים באימונים ובטכנולוגיה כדי לצייד את הכוחות באמצעים הטובים ביותר הקיימים. נדגיש כי אין אמצעי או פתרון טכנולוגי שלא נבחן בידי צה"ל במסגרת ההכנות להתמודדות עם המנהרות. צה"ל מקיים הערכת מצב שוטפת שעל בסיסה מושקעים משאבים ומאמצים תוך הסתכלות כוללת על מכלול האיומים וניהול סיכונים מושכל. יודגש כי נושא תת הקרקע מטופל בצורה מקיפה ויסודית, וצה"ל מיישם הלכה למעשה את רוב ההערות המופיעות בדו"ח, כחלק מתוכנית עבודה סדורה ומתהליך מתמשך של נקיטת צעדים חסרי תקדים בהתמודדות עם איום המנהרות.

בין היתר הושקעו מאמצים ומשאבים רבים בתהליכי פיתוח והצטיידות של מערכות טכנולוגיות בהתאם למידת מוכנותן, בהכשרת הכוחות הלוחמים להתמודדות עם האיום, בהגדרת האיום ותרחיש הייחוס ובכתיבת תפיסה מטכ"לית בנושא. הדו"ח בחר להתמקד באיום אחד בלבד מתוך איומים רבים אשר היו קיימים ועדיין מצויים על סדר היום גם בימים אלו לצד איום המנהרות אשר לא ירד ממפת האיומים של מדינת ישראל".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:53

התגובות לדו"ח: שקד משבחת את בנט, באופוזיציה דורשים ועדת חקירה
הפוליטיקאים, כצפוי, מיהרו להגיב לדו"ח המבקר • שרת המשפטים: "בנט גילה מנהיגות בטחונית והציג בפני הקבינט בפרוטרוט את איום המנהרות" • לפיד: "נתניהו צריך לתחקר את כשליו כדי שנגיע טובים יותר למערכה הבאה" • ויש מי שדורש הקמת ועדת חקירה ממלכתית
במערכת הפוליטית מגיבים לדו"ח המקר: "דו״ח המבקר קובע שבנט גילה מנהיגות בטחונית, הציג בפני הקבינט בפרוטרוט את איום המנהרות , דרש לטפל בהם ובכך למנוע טרור אסטרטגי נגד ישראל", מסרה שרת המשפטים, אילת שקד.

ח"כ עפר שלח: "דוח המבקר מוכיח חד משמעית את מה שאני טוען מאז מבצע צוק איתן: בנימין נתניהו, שהגדיר את המנהרות כאיום אסטרטגי, לא עשה דבר ממה שמתחייב מתפקידו כרוהמ: לא קבע מדיניות, לא הורה לצה"ל להיערך ולא וידא שהצבא מוכן למשימה אליה שלח אותו. המחדל הזה עלה לישראל במלחמה של 51 ימים, עם הישגים מפוקפקים ואבידות מיותרות".

ח"כ ציפי לבני: "מה שהיה חסר במבצע – הוא דיון אסטרטגי ביעדי המבצע והחלופות המדיניות, שלא הוצגו לקבינט. המבקר מעיר לנתניהו ובצדק – על כך ש"פסל את החלופה המדינית מראש ולא הביא אותה לדיון והכרעה בקבינט". נתניהו פסל מראש את החלופה המדינית שלבני הציגה בתמיכה בינלאומית – נצחון מדיני של החלטת מועצת ביטחון של העולם נגד החמאס, של שיקום תמורת פירוז.

אזרחי ישראל צריכים להבין שנדרש מהפך חשיבתי. במקום סיסמאות שרק פוגעות בצה״ל ובכושר ההרתעה – קביעת יעדים אסטרטגיים ומהלכים מדיניים לסיומו. אחריות במקום פופוליזם. לשם כך דרושה מנהיגות. מנהיגות שמבינה שניצחון וביטחון משמעותו שילוב של צבאי ומדיני. במקום מתקפות על המבקר – הממשלה צריכה לפעול ליישום הדוח. ישראל חייבת אסטרטגיה עכשיו – מה ההישג הנדרש צבאית ומדינית ומה נקודת היציאה במבצעים עתידיים, לגבי עזה ובכלל. כך פעלתי במהלך המבצע – בשקט בלי הדלפות ובלי ביקורת מתוקשרת. צה״ל, חייליו ומפקדיו חשובים יותר מזה לכולנו".

ח"כ האלוף (במיל') איל בן ראובן (מחנ"צ): "ראוי שראש הממשלה יעסוק בתיקון הליקויים ולא במתקפות לעבר המבקר. הדו"ח מצביע על כשלים הן בעבודת הדרג המדיני, הן בצה"ל והן בקשר שביניהם. ליקויים קשים בתהליכי חשיבה אסטרטגית, בקביעת "מה רוצים להשיג", ובהכוונה נכונה של המערכות הביטחוניות להשגת יעדים אלה."

ח"כ חילק בר: "טוב וחשוב שמבקר המדינה פירסם דו"ח מעמיק בנושא, זה בוודאי לא פוגע בצה"ל ולא גורע מהגיבוי שניתן לו. כשמדובר בביטחון ישראל ובחיילינו יש צורך וחובה להסיק מסקנות, להפיק לקחים, ללמוד ולהתכונן למערכה הבאה, אם וכאשר חלילה תגיע. חייבים להפסיק לעשות פוליטיקה זולה בקבינט, לא בזמן מלחמה ובטח לא על גבם של תושבי עזה. אותם לא מעניינים חילופי ההאשמות בין הצבא לדרג המדיני- הם רוצים, ובצדק, שקט, ביטחון ופתרון ארוך טווח. לממשלת ישראל אין ולא הייתה אסטרטגיה בנוגע לעזה או אסטרטגיה מדינית בכלל. הממשלה בזמן צוק איתן התעלמה מפתרונות מדיניים שיכלו למנוע את המלחמה או לקצר אותה"

ח"כ יואל חסון: "ראש הממשלה מנסה לפגוע בסמכות וביכולת התפקוד של המבקר – האיש והמוסד הממלכתי כאחד, שומר הסף של הדמוקרטיה הישראלית.
זהו ניסיון ברוטלי שכל מי שישראל חשובה לו חייב להתקומם נגדו ונגד הרוח האלימה שנושבת מלשכת נתניהו. מהיכרותי עם משרד מבקר המדינה, מדובר באנשי מקצוע רציניים שאין מקום להטיל דופי במניעיהם ובמקצועיותם.
ראש הממשלה חייב לציבור תשובות על התנהלותו הכושלת וחסרת האחריות, ולא להפנות את ההאשמות למבקר. האינטרס הלאומי והציבורי הוא הפקת לקחים מהדו"ח. כל דבר אחר יוביל לכישלון הפעולה הצבאית הבא, ויעלה בעוד חיי אדם".

שר הבינוי והשיכון האלוף (מיל') יואב גלנט בסיור בעוטף עזה: "צוק איתן הוא תמרור אזהרה. אנו עלולים לעמוד בעתיד בפני אתגרים מבצעיים חמורים בהרבה, בצפון ובדרום, כתוצאה מהתקדמות האויב ומאי הסכמתו לקבל את קיומנו בחבל הארץ הזה. נפיק לקחים בתוך המערכת הצבאית והביטחונית, בפעולת הקבינט ובחיבור בין השניים. נפעל בכוחות משותפים למען ביטחונם של אזרחי ישראל".
יו״ר יחד אלי ישי: "שימשתי כחבר קבינט שנים רבות, ובתקופת צוק איתן כיהנתי כחבר בוועדת חוץ וביטחון וכיו״ר הועדה למוכנות העורף. מתוקף תפקידי שוחחתי במהלך המבצע רבות עם חברים בקבינט. התחושה שלי היתה שהאגו, הוא המנהל את חדר המצב. לצערי הדו״ח מציג תמונה המאששת זאת. אני סבור שסנקציה חמורה על הדלפה מהקבינט תסייע בצמצום התחרות על הרווח האלקטורלי הצפוי ממילוי תפקידו של חבר קבינט. געגועי למנהיגים שניהלו מבצעים ומלחמות כאשר רק שנים לאחר מכן נחשפה מעורבותם – וגם זה לא תמיד, כשאך טובת מדינת ישראל לנגד עיניהם".

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד: "הדו"ח קובע במפורש שמדינת ישראל בהנהגתו של בנימין נתניהו לא הגיעה מוכנה לצוק איתן. הוא מוכיח ללא עוררין שראש הממשלה ידע על איום המנהרות האסטרטגי, לא הורה לצה"ל להכין תוכנית מבצעית, לא עדכן את הקבינט, ולא אמר את האמת לציבור. אם ראש הממשלה באמת רוצה לתת גיבוי לצה"ל, עליו לנהוג כמו צה"ל – לתחקר את כשליו ביושר ובאומץ כדי שנגיע טובים יותר למערכה הבאה מה שראש הממשלה ושריו צריכים לעשות מחר בבוקר זה לא לנסות להסיר מעליהם אחריות, אלא להפיק את הלקחים מתוך הדו"ח. אנחנו חייבים את זה למשפחות השכולות, לתושבי עוטף עזה ולחיילי צה"ל".

חברי הכנסת סתיו שפיר ועומר בר לב קוראים להקים ועדת חקירה ממלכתית למחדלי צוק איתן. "מי שהובילו את המערכת למחדלים הבטחוניים החריפים שנחשפו בדוח חייבים לשאת באחריות", מסרה ח"כ שפיר.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:53

המבקר: "הליקויים בקבינט משמעותיים, תתמקדו בהפקת לקחים"
בצעד חריג, פרסם מבקר המדינה הודעה חריפה בה הוא עונה לביקורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואנשיו נגדו, ומציע להם להתמקד בשיפור התפקוד בקבינט • "אנו נתונים בתקופה האחרונה במתקפות מהמערכת הפוליטית שנועדו להרתיע ולפגוע במעמדו של מוסד המבקר"
בתגובה חריגה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול כי"בניגוד לדו"ח המבקר – אני מגבה את ראשי צה"ל", מפרסם משרד מבקר המדינה הודעה חריפה, שעות ספורות לפני פרסום דו"ח המבקר על תפקוד הקבינט בזמן מבצע צוק איתן.

"מוסד מבקר המדינה ומבקר המדינה עצמו נתונים בתקופה האחרונה במתקפות וניסיונות לדה-לגיטימציה, בעיקר מצד המערכת הפוליטית, שנועדו כנראה להרתיע את מוסד המבקר ולפגוע במעמדו כפי שהוגדר בחוק יסוד", נאמר בהודעת המבקר.

עוד מסר המבקר כי "חיוני ביותר שהדרג המדיני וכן גורמים נוספים במערכת הפוליטית. כמו גם צה"ל והמערכת הביטחונית, יתמקדו בלימוד הדו"ח ובהפקת לקחים ממנו ולא בהשמצות. זאת כדי לשפר את תהליכי העבודה בכל הרמות, במטרה להיערך טוב יותר לאיומים קיימים ומתפתחים ולמערכה צבאית שעלולה לפרוץ, אף ללא התראה מוקדמת".

המבקר כותב כי "בניגוד לדברי ראש הממשלה, במבוא לדו"ח נכתבו הדברים הבאים: 'עוז רוחם, תושייתם ויוזמתם של המפקדים והחיילים אפשרו לצה"ל להילחם במרחב רווי המנהרות ברצועת עזה, לחתור למילוי משימתם, לטפל כמיטב יכולתם במנהרות ולהגיע להישגים שהושגו במבצע זה'".

"הדו"ח חושף ליקויים מהותיים בהתנהלות הקבינט המדיני ביטחוני, שהעומד בראשו הוא ראש הממשלה וכן חושף ליקויים משמעותיים בהתמודדות של צה"ל עם איום המנהרות-במישור המודיעיני בבניית הכוח והפעלתו ובמישור הטכנולוגי. גם המבוקרים יודעים היטב, כי הביקורת נעשתה בהתאם לחוק, על ידי צוותי ביקורת מיומנים ומקצועיים – באמינות, ביסודיות וללא כל משוא פנים", לשון הודעת המבקר.

כזכור, בפתח ישיבת סיעת הליכוד אתמול אמר ראש הממשלה: "בניגוד לדו״ח המבקר – אני מגבה את ראשי צה״ל, השב״כ ומערכת הביטחון – ששמרו ושומרים על אזרחי מדינת ישראל. הלוחמים והמפקדים שלנו נלחמו בחירוף נפש – ועם ישראל גאה בהם. הלקחים החשובים באמת לא נמצאים בדו״ח המבקר ואנחנו מיישמים אותם בלי הכרזות ובלי הצהרות לתקשורת. אנחנו מיישמים אותם ביסודיות, בהתמדה, ובשקט.

נתניהו התגאה: "היכינו את החמאס את המכה הקשה ביותר שהוא ספג בתולדותיו. חיסלנו כאלף מחבלים של החמאס, את בכירי מפקדיו. הפלנו את מגדלי הטרור. פעלנו בעוצמה, באחריות ובתיאום מלא בין הדרג המדיני והצבאי". בהתייחסות לטענות אמר ראש הממשלה כי "אף קבינט בתולדות המדינה לא עודכן יותר. וכשנכנסים לקבינט צריך להשאיר בחוץ את הטלפון הסלולרי, את הפוליטיקה הקטנה ואינטרסים אישיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:54

הייקינד: להגיד שטראמפ אשם באנטישמיות? שקר מוחלט

בית
חדשות ואקטואליהבעולם
דב הייקינד
הייקינד: להגיד שטראמפ אשם באנטישמיות? שקר מוחלט
מערכת JDNב׳ באדר תשע״ז14:55
אנטישמיות בארה"בדב הייקינדדונלד טראמפ0 תגובות
דב הייקינד, חבר בית הנבחרים מטעם המפלגה הדמוקרטית, אומר כי "התקשורת בארה"ב הפכה את הנשיא טראמפ לשעיר לעזאזל ומטילה עליו את כל הרפש, בעוד שאישים אחרים שיש אפשרות שהם גורמים לגל האנטישמי הזה, אינם מוזכרים כלל וכלל בתקשורת"
בעוד חברי המפלגה הדמוקרטית ותומכיהם מנצלים את גל האנטישמיות האחרון בארצות הברית על מנת לתקוף את הנשיא טראמפ, יוצא דווקא חבר בית הנבחרים הדתי, דב הייקינד המשתייך למפלגה הדמוקרטית, להגנת טראמפ.

בהתייחס לחילולי מאות המצבות בבתי הקברות היהודיים במיזורי ובפילדלפיה, אמר הייקינד בראיון לעיתון "המבשר" כי "הרעיון שהנשיא הוא האחראי לאירועים הללו ועוד רבים אחרים שהיו בשבועות האחרונים – מגוחך".

הוא נמנע מלהאשים את טראמפ באחריות. "איני אומר שטראמפ נקי לגמרי במאת האחוזים, הוא יכול לעשות יותר וצריך לעשות יותר, כדי למגר את האנטישמיות הפושה. אולם לבוא ולומר עליו כי הוא אשם – זה שקר מוחלט".

הייקינד אף תוקף את התקשורת באומרו כי "התקשורת בארה"ב הפכה אותו לשעיר לעזאזל ומטילה עליו את כל הרפש, בעוד שאישים אחרים שיש אפשרות שהם גורמים לגל האנטישמי הזה, אינם מוזכרים כלל וכלל בתקשורת".

בדבריו מתח הייקינד ביקורת נוקבת על המפלגה הדמוקרטית שהסכימה לבחירתו של קית אליסון כסגן יו"ר המפלגה, למרות שהוא ידוע כאנטי ישראלי. "הפלא הגדול הוא על צ'אק שומר, מנהיג המפלגה הדמוקרטית בסנאט, שמציג עצמו כל השנים כ'שומר ישראל' וידיד העם היהודי, שדווקא עתה, כשהיהודים מותקפים בארה"ב, נתן יד לבחירתו של אליסון לסגן יו"ר המפלגה, למרות שהוא ידוע כאנטי ישראלי מוצהר".

בחירתו של אליסון לסגן יו"ר המפלגה הדמוקרטית עוררה ביקורת רבה בקרב חברי מפלגה יהודים, שכן אליסון נודע בקשרים הדוקים עם מנהיג האסלאם הקיצוני לואיס פרחאן. בנוסף, הוא היה בין הבודדים בקונגרס שתמך בדו"ח גולדסטון, והיה בין המתנגדים למימון כיפת ברזל.

לאחרונה אף נחשפה הקלטה בה אליסון טען כי "מדיניות החוץ של ארה"ב במזרח התיכון מנוהלת על ידי מה שטוב או רע עבור מדינה של שבעה מיליון אנשים". אחרי שהקלטת נחשפה, הליגה נגד השמצה גינתה אותו באופן קשה, והצהירה כי "אמירותיו של אליסון מדאיגות ופסולות. המילים שלו מעלות את הדעות הקדומות והסטריאוטיפים לגבי השליטה היהודית".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:54

הרצוג מסביר: מה ההבדל בין לבני למשורר י. לפיד?
הרצוג תקף את יאיר לפיד שהיה חבר קבינט בתקופת מבצע צוק איתן, תוך שהוא מתעלם מהעובדה שגם שותפתו להנהגת המפלגה, ציפי לבני הייתה חברה באותו קבינט • היום הוא מסביר את ההבדל ביניהם והוסיף קריאה לנתניהו ושריו: אל תהפכו את המבקר לאויב העם
אתמול בישיבת הסיעה תקף יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "הדו"ח הזה הוא גם ביקורת וגם קלון למשורר הלאומי י. לפיד. יאיר לפיד בקבינט עם 19 מנדטים יכול היה להשפיע על כיוון המערכה ועל הקיפאון המדיני. הוא העדיף לשתוק ולהתחנף והדו"ח הזה הוא גם כתב ביקורת נגדו לא פחות מאשר נתניהו".

הרצוג הסביר היום בראיון כי "לפיד היה חבר הקבינט, בעל השליטה הייתי אומר, הוביל את המפלגה שבלעדיה לא ניתן היה להקים את הקואליציה אז, והייתה לו אחריות לא פחותה. הוא יכול היה להפוך עולמות ולשאול שאלות ולהקשות, לא היום לבוא בדיעבד ולהגיד, 'נתניהו לא צריך להתפטר'. לדעתי נתניהו כשל לכל אורך הדרך, גם באי הבאת שלום וגם באי הבאת ניצחון. זו האמת, ובגלל זה נתניהו צריך ללכת הביתה".

אך גם ח"כ ציפי לבני הייתה חברה באותו קבינט. ואולם לדברי הרצוג, היא דווקא לא צריכה להסיק מסקנות, כיוון ש"היא זוכה להרבה מאוד שבחים, אני בעצמי ראיתי, כמי שהיה מקבל עדכונים במהלך המערכה, כיצד לבני באה עם יוזמות, עם רעיונות, הצביעה על הדרך לצאת מהמערכה עם השג מדיני. כך צריך לפעול חבר קבינט".

בראיון לאולפן ynet הוסיף הרצוג כי דו"ח מבקר המדינה על צוק איתן הוא "דו"ח ביקורת אסטרטגי חשוב. מותר לקרוא אותו כביקורת, לא להפוך את מבקר המדינה לאויב העם". הרצוג הזהיר: "עוד מעט יגידו שצריך לעלות עליו לא עם D-9 אלא עם שופל – במקום להקשיב לביקורת וללמוד אותה, היא חושפת כשלים משמעותיים".

הרצוג הוסיף כי מבקר המדינה "מציג הערות אמיתיות, צריך ללמוד את ההערות ולהפיק מהן לקחים ולא ישר להפיל תיק בסגנונו של נתניהו על המבקר כאילו הוא מפקיר את צה"ל. להיפך, המבקר מגבה את צה"ל ומצביע על היתרונות וההשגים וגם על הכשלים והטעויות בתהליך קבלת ההחלטות. זה מאוד חשוב. אי אפשר לצפות מאנשים להיות חברי קבינט, אבל שלא יידעו שום דבר. צריך לדעת לשתף אותם ולשמור על סודיות".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:55

רשות המסים קיבלה מרשות המס האמריקאית מידע על עשרות אלפי ישראלים
יש לכם חשבון פיננסי בארה"ב? שימו לב: רשות המסים קיבלה מרשות המס האמריקאית מידע נוסף על עשרות אלפי ישראלים המנהלים חשבונות בגופים פיננסים בארה"ב • הוקם צוות משימה ייעודי חוצה חטיבות להקצאת המידע
רשות המסים קיבלה לידיה בימים האחרונים מידע נוסף הנוגע לכ- 30,000 אלף חשבונות של תושבי ישראל שנוהלו בגופים פיננסים בארה"ב במהלך שנת 2014.

מידע זה מצטרף למידע ביחס ל 35 אלף חשבונות שנוהלו ביחס לשנת 2015 שהתקבל בתחילת ינואר לאחר שכחלק מיישום הסכם ה -FATCA הועברו לרשויות המס בארה"ב, במהלך החודשים נובמבר ודצמבר 2016, נתונים לגבי חשבונות בבעלות תושבי או אזרחי ארה"ב, כפי שזוהו ודווחו על ידי המוסדות הפיננסיים בישראל לשנים 2014 ו – 2015.

כזכור, בהמשך לקבלת המידע הנוכחי ובהתאם להסכם יישום ה- FATCA, צפויה רשות המסים לקבל מידע אוטומטי מרשות המס האמריקאית מידי שנה וזאת כחלק מהמהלך העולמי להרחבת השקיפות וחילופי המידע בין רשויות מס. הליך זה הינו חלק ממהלך רחב יותר של קבלת מידע פיננסי על תושבי ישראל, הכולל קבלת מידע ממדינות רבות במסגרת הסכם ה-CRS (Common Reporting Standard) הקובע חילופי מידע אוטומטיים בנוגע לחשבונות פיננסיים של תושבים זרים שיזם ארגון ה- . OECD במסגרת זו ישראל צפויה להחליף מידע עם מדינות שונות לגבי יתרות לשנת 2017 עד ספטמבר 2018.

בנוסף, ישנן בידי הרשות רשימות שהתקבלו בצינורות אחרים ובהם רשימה הכוללת למעלה מ – 8,000 לקוחות ישראלים שהחזיקו חשבונות בנק ב – HSBC שוויץ.

במטרה לטפל באופן מיטבי ויעיל בכמות האדירה של המידע שבהבשלת התהליכים יגיע למאות אלפי פרטי חשבונות בשנה, הקים מנהל רשות המסים, משה אשר, צוות משימה ייעודי חוצה חטיבות המורכב מנציגי המחלקה הבינ"ל בחטיבה המקצועית, חטיבת המודיעין והחקירות, חטיבת השומה והביקורת ושע"מ שלאחר תהליכי מיון ו"גיור" הנתונים ממוחשבים מקצה את הרשומות הדורשות טיפול ליחידות החקירות והמודיעין ולמשרדי השומה בהתאם למאפיינים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 28 פברואר 2017, 20:59

דרעי: "בקרוב איום המנהרות מרצועת עזה לא יהיה קיים"
לדבריו: "הממשלה עשתה כל שביכולתה לתקן את הליקויים שצוינו בדו"ח מבקר המדינה, תושבי הדרום וכל האזרחים יכולים להיות רגועים משום שבקרוב איום המנהרות מרצועת עזה לא יהיה קיים"
סערת דו"ח המבקר: שר הפנים התייחס היום אחה"צ בראיון לרשת ב' על מחדלי "צוק איתן" שפורסמו מוקדם יותר בדו"ח מבקר המדינה.

לדבריו: "הממשלה עשתה כל שביכולתה לתקן את הליקויים שצוינו בדו"ח מבקר המדינה, תושבי הדרום וכל האזרחים יכולים להיות רגועים משום שבקרוב איום המנהרות מרצועת עזה לא יהיה קיים"
הרמטכ"ל רא"ל איזנקוט התייחס גם הוא לראשונה על דוח המבקר ואומר: "צה"ל לא חסין מביקורת על צוק איתן אך יש לזכור את הכוחות שעשו רבות בפיקודו של בני גנץ"

מוקדם יותר כחלק מפרסום דו"ח מבקר המדינה נחשף כי איום המנהרות הוצב בראש סדר העדיפויות רק לאחר סיום "צוק איתן" וכמחצית מהמנהרות הושמדו, כאשר הכוחות נאלצו לאלתר במשימתם עד לפרסום הנחיה מפורשת .
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 מרץ 2017, 12:56

יחסים פסולים בין שקד לידיעות: הדלפות תמורת סיקור חם ואוהד
שרת המשפטים מעבירה בצורה שיטתית לידיעות אחרונות מידע מוקדם ומקיף על יוזמות חקיקה שלה, בניגוד לחובתה למסור אותן לציבור בצורה שקופה ושוויונית העיתון מפרסם בהבלטה את היוזמות, מפנק את שקד במאמרים אוהדים ובסיפורים רכילותיים וכמעט שאינו מותח עליה ביקורת התנהלות זו לא פסולה רק מבחינה אתית; אלו הם יחסי תן וקח
האינטרס של שני הצדדים ליחסים פסולים אלו, אינו מתמצה במידע בלעדי ובתקשורת אוהדת. שקד ונפתלי בנט נתפשים כמי שמאגפים מימין את בנימין נתניהו, אויבו המוצהר של מוזס, ואף יכולים לגרום להפלתו. בשל כך, הם זוכים ליחס חם דווקא בידיעות אחרונות המצוי במרכז-שמאל המערכת הפוליטית, ולביקורת (בעיקר נגד בנט) דווקא בישראל היום המצוי בצד הימני שלה.

ואולי החשוב מכל: כח"כית מן השורה בכנסת ה-19, שקד הייתה מיוזמי חוק ישראל היום – שנדחף בעידודו המסיבי של נוני מוזס, במטרה להשתיק את העיתון שיצר תחרות קשה לידיעות אחרונות. זה מה שמסביר מדוע שקד קיבלה חיבוק חם מידיעות אחרונות עוד לפני שנכנסה לתפקידה וכבר בימים הראשונים לכהונתה, ומדוע העיתון מיהר לייחס לה פעולות שברור לחלוטין שלא הייתה יכולה ליזום כה מהר. בהמשך מובאות דוגמאות רבות לכך, והנה רק אחת ובולטת במיוחד: שבועיים לאחר תחילת הכהונה, בישר ידיעות אחרונות שהיא תגיש בשבוע הבא הצעת חוק לקיצור הסחבת בהוצאה לפועל.

נחום ברנע כינה אותה (11.5.15) "פוליטיקאית חרוצה ושאפתנית" ש"לוקחת את דעותיה ברצינות". שמונה ימים לאחר מכן פורסם מאמרו השר לשעבר דניאל פרידמן תחת הכותרת "שקד יכולה". סיום שביתת הפרקליטים – שלמעשה היה כניעה חלקית שלה לדרישותיהם – זכה (2.6.15) לסיקור מחמיא: "הצלחה ראשונה כבר יש לה. עמדה בהצלחה במשימה הדחופה ביותר שניצבה בפניה. הישג לשרת המשפטים".
האינטרס של שני הצדדים ליחסים פסולים אלו, אינו מתמצה במידע בלעדי ובתקשורת אוהדת. שקד ונפתלי בנט נתפשים כמי שמאגפים מימין את בנימין נתניהו, אויבו המוצהר של מוזס, ואף יכולים לגרום להפלתו. בשל כך, הם זוכים ליחס חם דווקא בידיעות אחרונות המצוי במרכז-שמאל המערכת הפוליטית, ולביקורת (בעיקר נגד בנט) דווקא בישראל היום המצוי בצד הימני שלה.

ואולי החשוב מכל: כח"כית מן השורה בכנסת ה-19, שקד הייתה מיוזמי חוק ישראל היום – שנדחף בעידודו המסיבי של נוני מוזס, במטרה להשתיק את העיתון שיצר תחרות קשה לידיעות אחרונות. זה מה שמסביר מדוע שקד קיבלה חיבוק חם מידיעות אחרונות עוד לפני שנכנסה לתפקידה וכבר בימים הראשונים לכהונתה, ומדוע העיתון מיהר לייחס לה פעולות שברור לחלוטין שלא הייתה יכולה ליזום כה מהר. בהמשך מובאות דוגמאות רבות לכך, והנה רק אחת ובולטת במיוחד: שבועיים לאחר תחילת הכהונה, בישר ידיעות אחרונות שהיא תגיש בשבוע הבא הצעת חוק לקיצור הסחבת בהוצאה לפועל.

נחום ברנע כינה אותה (11.5.15) "פוליטיקאית חרוצה ושאפתנית" ש"לוקחת את דעותיה ברצינות". שמונה ימים לאחר מכן פורסם מאמרו השר לשעבר דניאל פרידמן תחת הכותרת "שקד יכולה". סיום שביתת הפרקליטים – שלמעשה היה כניעה חלקית שלה לדרישותיהם – זכה (2.6.15) לסיקור מחמיא: "הצלחה ראשונה כבר יש לה. עמדה בהצלחה במשימה הדחופה ביותר שניצבה בפניה. הישג לשרת המשפטים".
ההדלפות
הרשימה הבאה כוללת את היוזמות של שקד שפורסמו בידיעות אחרונות לפני שפורסמו רשמית. כאמור, כמעט בכל המקרים מדובר בפעילות שבליבת תפקידה, ואשר הדיווח עליה אמור להימסר לציבור בצורה מסודרת ושוויונית.

28.05.15 - מגבשת הצעת חוק לפיה הלוואה בריבית מופרזת תהיה עבירה פלילית.

28.05.15 - תגיש בשבוע הבא הצעת חוק לקיצור הסחבת בהוצאה לפועל.

01.06.15 - תגיש בקרוב הצעת חוק שתאפשר לשלול טלפונים סלולריים מאסירים ביטחוניים.

04.06.15 - תגיש בשבוע הבא הצעת חוק למחיקת חובות בהוצאה לפועל (כולל ציטוט מפיה).

15.06.15 - ועדת השרים לחקיקה תאשר היום הצעת חוק בנוגע לחולים סופניים.
הקרדיטים והשבחים
ידיעות אחרונות מעניק לשקד קרדיט גם על יוזמות שאינן שלה, או שלא היו בצורה בלעדית שלה. בחלק מן המקרים מדובר בהעתקת הודעות דובריה של שקד, המייחסים לה הפצת תזכירי חוק – למרות שמדובר בעבודתו של הדרג המקצועי במשרד. גם כאן, מדובר לעיתים בהצעות חוק שברור לחלוטין שהוכנו לפני שנכנסה לתפקידה. במקרים אחרים, זוכה שקד לשבחים בצורה מאולצת הנראית כמעט מגוחכת.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 05 מרץ 2017, 20:38

טראמפ לקונגרס: תחקרו אם אובמה הורה לצותת לי במהלך הבחירות
דובר הבית הלבן מסר כי הוא יבקש מהוועדה בקונגרס החוקרת את מעורבות רוסיה לבחון אם הרשויות ניצלו לרעה את סמכויותיהן • תגובת אובמה אמש, אינה מכחישה כי האזינו לטראמפ, אלא מבהירה כי לא הוא אישית דרש זאת • האם אכן צותתו לטראמפ בתקופת הבחירות?
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יבקש מהקונגרס לבחון במסגרת חקירת מעורבותה של רוסיה בבחירות לנשיאות אם הרשויות עשו שימוש לרעה בסמכויותיהן, זאת אחרי שאתמול האשים טראמפ את קודמו בתפקיד ברק אובמה בכך שצותת לו במהלך הקמפיין בשנה שעברה, מבלי שהציג הוכחות לכך.

"הדיווחים על חקירה מתוך מניעים פוליטיים ב-2016 היו מטרידים", מסר דובר הבית הלבן שון ספייסר. "הנשיא מבקש מוועדת המודיעין בקונגרס, שכחלק מהחקירה של מעורבות רוסיה, ייבדק גם אם היה שימוש לרעה בסמכויות החקירה של הרשויות". הוא סיים את דבריו כשאמר שגם הבית הלבן וגם טראמפ לא יתבטאו בנושא בהמשך "עד שתתבצע חקירה".

הסערה התחילה בסדרת ציוצים של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שתקף את קודמו בתפקיד, ברק אובמה. "זה נורא! הרגע גיליתי שאובמה צותת לי במגדל טראמפ, רגע לפני הניצחון שלי. האם זה חוקי שנשיא מכהן מצותת למרוץ לנשיאות לפני הבחירות?", פתח טראמפ את מתקפת הציוצים שלו ברשת החברתית "טוויטר".
טראמפ הוסיף עוד כי הוא "מהמר שעורך דין טוב יכול לקבל אחלה תיק מהעובדה שאובמה צותת לי לטלפון באוקטובר האחרון". בכך לא הסתיימה המתקפה נגד הנשיא לשעבר. "כמה נמוך ירד הנשיא אובמה בכך שצותת לי לטלפון בזמן המרוץ המקודש לנשיאות?" תהה הנשיא. טראמפ הוסיף כי אובמה הוא "איש רע או חולני", והשווה את מעשיו של אובמה לנשיא ניקסון, שהודח בעקבות פרשת ווטרגייט שפרצה בעקבות האזנות למטה המפלגה הדמוקרטית במהלך המרוץ לבית הלבן ב-1972.

התגובות שנמסרו אמש מטעמו של הנשיא לשעבר מותירות מקום רב לספק. קווין לואיס, דוברו של אובמה, הבהיר בהודעה רשמית כי "לא אובמה ולא אף גורם בבית הלבן הורה לנהל מעקב אחר אף אזרח אמריקני. כל טענה אחרת היא פשוט שגויה". לדבריו, "כלל בסיסי של ממשל אובמה היה שאף גורם רשמי בבית הלבן לא התערב בחקירות עצמאיות שהוביל משרד המשפטים".

ראש לשכת "וושינגטון פוסט" בבית הלבן, פיליפ ראקר אמר כי "הצהרת אובמה לא אומרת שלא הייתה האזנה ל'מגדל טראמפ' מצד הסוכנויות הפדרליות. היא רק אומרת שאובמה והבית הלבן לא הורו על כך". העיתונאי ג'ון פברו הוסיף: "כדאי להיות זהיר לגבי דיווח כי אובמה אמר שלא הייתה האזנה. ההצהרה פשוט מבהירה שלא הוא ולא הבית הלבן הורו על כך".
בינתיים, הפצצה שהטיל אתמול טראמפ עוררו תהיות ותגבות נזעמות בקרב שתי המפלגות. הסנאטור הרפובליקני הבכיר לינזדי גרהאם אמר אתמול כי הוא "מודאג מאוד" מדבריו של הנשיא ויחד עם חברי קונגרס נוספים הוא הפציר בו למסור מידע נוסף לגבי ראיות כלשהן שיגבו את טענותיו. בן סאס, סנאטור רפובליקני נוסף, תיאר את האשמותיו של טראמפ חמורות, והבהיר בהודעה רשמית כי "לציבור מגיע מידע נוסף".

חבר בית המחוקקים אדם שיף, החבר הדמוקרטי הבכיר בוועדה לענייני מודיעין, יצא בחריפות נגד טענותיו של טראמפ וכינה אותן "האשמות חסרות אחריות באופן מדהים". עם זאת, התגובות הרפובליקניות היו זהירות יותר מזו של שיף. גם גרהאם וגם סאס הבהירו כי פעולה לא חוקית לכאורה מצדו של אובמה דורשת הסבר נוסף, אולם הבהירו כי גם פעולה חוקית מטעם הבית הלבן או סוכנויות הביון האמריקניות מעוררת דאגה.

לפי החוק האמריקני, האזנות סתר אינן חוקיות, משום שהן פוגעות בזכות לפרטיות. ואולם, חוק משנת 1978, מאפשר האזנות שכאלה בתנאי שיש חשד סביר שהבנאדם אשר לו מבקשים להאזין הוא סוכן זר. אם הבקשה מתייחסת לתושב ארצות הברית, הרי שכדי לאשר האזנה יש צורך להוכיח חשד סביר לכך שפעולותיו של האדם האמור קשורות בריגול או במעשים דומים אשר מפרים את החוק בארצות הברית.

באתר Heat Street פורסם כבר לפני ארבעה חודשים כי ה-FBI ביקש ואף קיבל בחודש אוקטובר שעבר צו FISA כדי לבחון "קשרים של אזרחי ארצות הברית המעורבים בקמפיין של טראמפ מול רוסיה". לפי הדיווח ההוא, הצו כלל באופן פוטנציאלי גם את טראמפ עצמו. ב"גרדיאן" הבריטי דווח בחודש ינואר, כי הבולשת ביקשה מבית המשפט להאזין לארבעה מחברי הקמפיין של טראמפ, ונענתה בסירוב.

"מאוד לא סביר שנעשה שימוש במכשירי האזנת סתר על דונלד טראמפ", אמר גורם רשמי בכיר במודיעין האמריקאי לוושינגטון פוסט, בהמשך לציוציו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לפיהם נשיא ארה"ב לשעבר, ברק אובמה, התקין מכשירי האזנה ב"מגדלי טראמפ". "המשמעות של האזנת סתר היא ששופט פדראלי קבע שטראמפ ביצע פשע או שימש סוכן של מדינה זרה".

עוד הסביר הגורם, הבקיא בחקיקה הרלוונטית כי "אמריקה לא יכולה להאזין למכשיר טלפון או לקו אינטרנט של גורם כלשהו, מבלי שתהיה לה לכך סיבה רלוונטית. אתה לא יכול פשוט להניח מכשירי ציתות כאוות נפשך בבניינים".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 05 מרץ 2017, 20:40

ארדואן: "גרמניה מתנהגת כמו הנאצים" • מה גרם להחרפה ביחסים?
בעבר עוד ניסה ארדואן להצטרף לאיחוד האירופי, אך בינתיים הוא מחריף את התבטאויותיו נגד מדינות אירופה: לאחר שגרמניה החליטה למנוע את המשך התעלומה הטורקית בקרב המהגרים, משווה אותם ארדואן לגרמניה הנאצית, במקביל להחרפה ביחסים מול הולנד
"מעשיה של גרמניה אינם שונים ממעשי הנאצים", אמר היום נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, לאחר שרשויות מקומיות בגרמניה אסרו על כמה שרים טורקים להופיע בעצרות לעודד מהגרים טורקים להצביע בעד שינוי החוקה הטורקית במשאל העם בחודש הבא – משאל עם שמטרתו לבצר את שלטון הנשיא.

ההצבעה במשאל העם הטורקי תיערך ב-16 באפריל, ובה יצביעו הטורקים על השאלה אם לעבור למערכת שלטון נשיאותית. ממשלת טורקיה טוענת כי מעבר שכזה יבטיח יציבות פוליטית, אבל מבקריה טוענים כי היא תדרדר את טורקיה לשלטון יחיד של הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן. בסוף השבוע התגלע משבר דיפלומטי חריף בין גרמניה לטורקיה. כמה רשויות מקומיות בגרמניה אסרו על קהילות טורקיות מקומיות לקיים עצרות שמטרתן לגייס תמיכה לשינויים בחוקה הטורקית.

מיליוני טורקים חיים בגרמניה, ובימים האחרונים תכננו בכירים טורקים לנסוע לשם כדי לשכנע אותם להצביע בעד השינוי. ראש הממשלה הטורקי בינאלי יילדירים, למשל, אמור היה להשתתף בעצרת בעיר אוברהאוזן שבמערב גרמניה. ביום חמישי מנעו הרשויות המקומיות בגרמניה עצרות של שני שרים טורקים, ואנקרה הגיבה בזעם וזימנה את שגריר גרמניה לשיחת מחאה.

ארדואן מחה על כך שגרמניה מאפשרת למנהיג המורדים הכורדים הנלחמים נגד טורקיה לנאום בעצרות ממקום מושבו בעיראק, ואילו לשריו לא. "הם מסייעים לטרור ונותנים לו מחסה", אמר בסוף השבוע אחרי הטלת האיסור על העצרות. היום אחר הצהריים החריף כאמור ארדואן את הטון שלו ובעקבות ביטול העצרות בגרמניה אמר כי "מעשיה של גרמניה אינם שונים ממעשי הנאצים".

מנהיג הימין בהולנד נגד טורקיה:

מוקדם יותר היום החמיר מנהיג הימין הקיצוני בהולנד חירט וילדרס, הצפוי לרשום הישג גדול בבחירות שייערכו במדינה בעוד עשרה ימים, את הצהרותיו נגד מוסלמים בכלל ונגד טורקיה בפרט. בצהריים הוא אמר כי יש לאסור על הקבינט הטורקי כולו לבקר בהולנד בשבועות הקרובים. לדבריו יש להטיל איסור כזה כדי למנוע מהשרים הטורקים לנהל על אדמת הולנד מסע תעמולה בקרב האזרחים הטורקים החיים בהולנד, לקראת משאל העם על שינוי החוקה הטורקית.

בשיחה עם כתבים זרים אמר וילדרס כי ארדואן הוא מנהיג "איסלאמו-פשיסטי". וילדרס האשים את ממשלת הולנד כי היא מגלה חולשה בכך שאינה אוסרת על שר החוץ של טורקיה לקיים עצרת ברוטרדם לאות תמיכה בשינוי החוקה הטורקית. וילדרס הוא אחד הפעילים הבולטים ביותר באירופה נגד האיסלאם והמהגרים. עד לאחרונה הוא הוביל בסקרים לקראת הבחירות, אבל בימים האחרונים הוא ירד למקום השני בסקרים. הוא עדיין צפוי לרשום הישגים גדולים בבחירות.
התקשורת ההולנדית דיווחה בימים האחרונים כי שר החוץ הטורקי, מלבוט קבוסגולו, מתכוון לערוך עצרת ברוטרדם לקראת ההצבעה במשאל העם. ברוטרדם יש קהילה גדולה של מהגרים טורקים. ראש ממשלת הולנד מרק רוטה אמר כי עצרת כזו היא דבר "לא רצוי" וכי ממשלתו לא תשתף פעולה עם העצרת. עם זאת, קיומה לא נאסר.

המעורבות העמוקה של ארדואן בגרמניה:

DITIB, או בשמו המלא "האיגוד הטורקי־אסלאמי לענייני דת", הוא הגוף המייצג הגדול ביותר של מוסלמים בגרמניה. חברים בו כ־800 אלף איש מתוך כ־4 מיליון המוסלמים החיים כיום בגרמניה, שרובם טורקים וכורדים־טורקים. 900 מסגדים פועלים בחסות DITIB בכל רחבי גרמניה, ולצדם עשרות מתנ"סים המציעים פעילויות חינוך וספורט.

"האיגוד הטורקי־אסלאמי לענייני דת" הוקם באמצע שנות השמונים במטרה לסייע לקליטתם של קהילות המהגרים הטורקיות במסגרות החברה הגרמנית. אך כבר מראשית ימיו הוא היה זרוע של הממשלה הטורקית, ונועד להבטיח שליטה מרחוק של אנקרה על קהילת הגולים הגדולה בגרמניה. DITIB הוא כיום שותף רשמי של הרשויות בגרמניה בקליטת פליטים ומהגרים מוסלמים לא רק מטורקיה, ובלימוד אסלאם בבתי ספר ממלכתיים, כותב אלדד בק במאמר שפירסם באתר מידה.

הפיקוח הטורקי על DITIB גבר באופן משמעותי עם עלייתו של רג'פ טאיפ ארדואן לשלטון לפני 14 שנים. ארדואן פיתח גישה פרו־אקטיבית כלפי הקהילות הטורקיות הגולות, בהתאם לראיית עולמו המבקשת להחיות את גדולתה של האומה הטורקית. ארדואן פעל באופן עקבי לעודד בקרב קהילות אלו מגמות של הזדהות לאומית עם טורקיה על חשבון ההיקלטות במדינות הגירתן, וכן לטפח הקצנה דתית העולה בקו אחד עם המדיניות האסלאמיסטית של מפלגתו וממשלתו. בנסיעותיו לגרמניה ולאירופה הקפיד נשיא טורקיה הנוכחי וראש ממשלתה לשעבר לקיים כנסים המוניים של גולים טורקים בהשתתפותו, וכדי למצות את כוחם האלקטורלי של מיליוני הטורקים החיים מחוץ לגבולות ארצם הוא העניק להם לראשונה אפשרות להצביע בבחירות בטורקיה.

הממשלה בברלין עקבה בחוסר נחת גובר אחר הרחבת מעורבותה של אנקרה בקרב אוכלוסיית המהגרים הטורקית על אדמת גרמניה. אנגלה מרקל נהגה לספר שבפגישתה הראשונה עם ארדואן, עוד לפני בחירתה לקנצלרית, הוא אמר לה שאם יהיו לה בעיות כלשהן עם הטורקים בגרמניה, היא יכולה לפנות אליו והוא ידאג לפתור אותן. מרקל, בחדות רוחה ולשונה, ענתה מיד שביום שבו הטורקים בגרמניה יפנו אליה במקום לארדואן, חלק גדול מהבעיות ייפתרו. אך לארדואן לא הייתה כל כוונה להניח לטורקים בגרמניה להתרחק ממולדתם, מתרבותם ומדתם ולהפוך ליותר גרמנים.

הסתה טורקית – אסלאמית נגד יהודים:

למרות התלות הרבה בטורקיה בסוגיית הפליטים והמהגרים, מקפידה ממשלתה של אנגלה מרקל להביע ביקורת על מהלכיו הדורסניים של ממשל ארודאן. הקנצלרית עשתה זאת באופן ברור בביקורה האחרון באנקרה. למורת רוחו הרבה של "הסולטן ארדואן" כפי שהוא מכונה על ידי מבקריו, היא גם דיברה ברורות על "טרור אסלאמיסטי" – מונח שהרשויות הטורקיות דוחות מכול וכול. ארדואן עצמו הגיב על דברי מרקל בחריפות: "טרור ואסלאם אינם הולכים יד ביד. אסלאם היא דת של שלום". דובריו של ארדואן מיהרו מצדם להאשים את גרמניה בכך שהיא "מחבקת טרוריסטים המהווים בעיה לטורקיה".

במקביל, בידי רשויות ביטחון־הפנים בגרמניה מצטברות עוד ועוד ראיות על הסתה נגד יהודים ונוצרים שנפוצה במסגדי ובמרכזי "האיגוד הטורקי־אסלאמי", באופן המשקף היטב את רוחו של הממשל האסלאמיסטי באנקרה, המממן ומפעיל את הארגון. עמוד פייסבוק של אחד מסניפי האיגוד הדתי העלה לפני למעלה משנה 30 ציטוטים בעלי אופי אנטישמי מהקוראן (מתורגמים לטורקית), שבהם מוצגים היהודים כ"אכזרים, רמאים, מפרי חוזים והבטחות ומרושעים". לאחר שהפרסומים הללו נחשפו הבהירה הנהלת האיגוד שהם אינם משקפים את עמדות הארגון.

תחקיר של רשת הטלוויזיה הציבורית הגרמנית HR חשף בסוף ינואר מקרים נוספים רבים של הסתה נגד יהודים ונוצרים בעמודי פייסבוק של סניפי DITIB. כולם נכתבו בטורקית כדי להקשות על חשיפתם לעיני כול. בתחקיר נכללה גם הקלטה חשאית של תפילת יום ששי באחד המסגדים הראשיים של DITIB, שבה הואשמו היהודים וישראל בעמידה מאחורי ניסיון ההפיכה בטורקיה, מתוך רצון להטביע גם את טורקיה בכאוס כמו זה השולט בסוריה ובעיראק.

מנהלי DITIB ודובריו מכחישים שוב ושוב את ההאשמות המועלות נגד ארגונם בגין הסתה נגד דתות אחרות. פולקר בק, חבר הבונדסטאג מטעם מפלגת 'הירוקים' ואחד הפעילים הראשיים במאבק נגד אנטישמיות בבית הנבחרים הגרמני, מבהיר שאין די בהכחשות הללו: "הטענות שהדברים נבדקים הן ניסיון להרוויח זמן. בונים על כך שהציבור ישכח מהפרשיות הללו. אם DITIB רוצה שיתייחסו אליו שוב ברצינות כשותף, עליו להעביר באופן מכוון מסרים תאולוגיים, פדגוגיים ואתיים אחרים במסגרת עבודתו עם צעירים, בתפילות יום השישי ובעבודה הקהילתית. האיגוד צריך לפתוח את עצמו לחברה הגרמנית במקום לפנות לכיוון אנקרה. מוסדות שמפיצים אנטישמיות אינם יכולים להיות שותפים לעבודת האינטגרציה. DITIB הופך יותר ויותר לבעיה עבור מדיניות האינטגרציה במקום לחלק מהפתרון".

פרשיות ההסתה והריגול שנקשרו לאיגוד הטורקי־אסלאמי נמצאות כעת תחת חקירה של התביעה במדינות מחוז שונות בגרמניה – חקירה המתבצעת ברגישות רבה, שכן הרשויות בגרמניה מודעות להשלכות השליליות האפשריות מול הקהילה הטורקית ומול הממשלה באנקרה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 05 מרץ 2017, 20:40

ליצמן מתערב במשבר הדסה: קורא לצדדים להגיע לעמק השווה לטובת הילדים
לאחר התפטרות פרופ' מיקי וינטראוב עם שאר חברי המחלקה היחידה בירושלים המטפלים בילדים חולי סרטן, הנחה שר הבריאות לפעול מול בית החולים על מנת להבטיח את הרצף הטיפולי במחלקה, מתוך דאגה לשלומם ובריאות הילדים ובני משפחותיהם
בעקבות המשבר במחלקת אונקולוגיה ילדים בהדסה, הנחה שר הבריאות יעקב ליצמן את מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, לפעול מול בית החולים על מנת להבטיח את הרצף הטיפולי במחלקה, מתוך דאגה לשלומם ובריאות הילדים ובני משפחותיהם.

המשבר התחיל לאחר שמנהל המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים בהדסה פרופ' מיקי וינטראוב וצוותו המונה חמישה רופאים מימשו את איומם והודיעו היום על התפטרותם. הצעד הקיצוני של פרופ' וינטראוב וצוותו נעשה לאחר שניסיון שלהם לעבור כצוות לבית החולים שערי צדק בבירה נמנע על ידי משרד הבריאות בחודש שעבר.

במשרד טענו אז כי אין צורך בשלב זה להקים מחלקה המטו-אונקולוגית לילדים נוספת בירושלים בשלב זה. מדובר באחת המחלקות הטובות בישראל, בה מטופלים ילדים חולי סרטן וכאלו הסובלים ממחלות דם קשות – מחלקת האשפוז היחידה בירושלים לילדים חולי סרטן.

"הבוקר הגשתי את התפטרותי להנהלת הדסה", כתב מנהל המחלקה, פרופסור מיקי ויינטראוב. "פרופסור וילק, ד"ר חריט, ד"ר פריד, ד"ר בן עמי וד"ר פלד הגישו לי העתקים של מכתבי התפטרות אישיים שמסרו להנהלה. זהו רגע קשה ועצוב בשבילי, רגע של שבר אמיתי, אך לאור התנהלותה של ההנהלה איני יכול להמשיך להיות אחראי כלפי ההורים וכלפיכם על מתן הטיפול הטוב ביותר לילדים", המשיך.

"בחודשים הקרובים אשקיע מאמץ מרבי לדאוג להעברה מסודרת של המטופלים לידי הצוותים שייקחו על אחריותם את הטיפול בילדים – בין בהדסה ובין במרכזים אחרים", הבטיח פרופסור ויינטראוב.

ממשרד הבריאות נמסר כי "משרד הבריאות פועל מזה תקופה ארוכה למצוא פתרון בין הנהלת הדסה למנהל המחלקה. אנו מצרים על הגעת הצדדים למבוי סתום ואנו בטוחים כי רק טובת הילדים לנגד עיני כל הצדדים. מנכ"ל משרד הבריאות נועד באחרונה עם נציגי הרופאים, כדי להבטיח שהמשבר הפוקד את המחלקה לא יפגע בילדים וכי כל מצב שייוצר הינו הדרגתי וכולל חלופות אפשריות לפי שלבים ולאורך זמן.

"שר הבריאות קורא לצדדים להגיע לעמק השווה לטובת הילדים. במקביל שוחח שר הבריאות עם מנכ"ל פרופ' זאב רוטשטיין, והבהיר כי יש להבטיח שהמחלקה תישאר ערוכה למענה מתאים בכל סיטואציה אפשרית. משרד הבריאות ימשיך לפעול בכל דרך, גם במהלך החודשים הקרובים עד מועד הכניסה האפשרית של ההתפטרות לתוקף, לסייע להדסה ולרופאי המחלקה, לוודא את השמירה על הרצף הטיפולי לטובת הילדים".

גורם המקורב להורי הילדים המאושפזים במחלקה טען כי "רוטשטיין הוא האשם במצב הזה. הוא עשה הכול כדי שהרופאים יעזבו. עכשיו ההורים נותרו ללא מענה. ההורים מזהירים כבר תקופה ארוכה שזה מה שהולך לקרות, שברגע שזה ייכנס לתוקף לא ייהיה שום מענה לילדים – אין מחלקה אחרת ואין רופאים אחרים באזור".

"נודע לנו שרוטשטיין ניסה להביא רופאים אחרים ממקומות אחרים ונכשל", המשיך הגורם. "אני לא יודע מה זמן ההתרעה, אבל ברגע שהם יסיימו את עבודתם לא יהיה מי שיטפל. כשדיברו איתו על המשבר, רוטשטיין אמר שבתי קברות מלאים באנשים שאין להם תחליף, ושיהיו תחליפים ראויים – אבל נודע לנו שהוא ניסה להביא בכיר מסורוקה שסירב לו. יכול להיות שהוא במגעים עם צעירים בחו"ל, אך גם אם יצליח להביא רופא אחד או שניים הוא לא יצליח להביא מחלקה שלמה".

"ההורים לא רוצים מרוטשטיין דבר, אין ציפיות ממנו", סיכם. "כל הבקשות של ההורים מופנות כלפי שר הבריאות, שיש לו הזדמנות לפתוח מחלקה נוספת בבית החולים שערי צדק בירושלים לאור מצוקת האשפוז בעיר. כנראה בגלל מחויבות שלו וקשרים שיש לו עם רוטשטיין הוא מסרב לעשות זאת".

פרופ' זאב רוטשטיין מסר: "אין ספק שמדובר במשבר. אמנם מכתבי הפיטורים מכוונים ליוני אבל ההנהלה נמצאת ללא כל ספק מול אתגר אמיתי כיצד להבטיח לילדים ולהורים המשך טיפול. כרגע נמצאים אצלנו למעלה מ-30 ילדים מטופלים במחלקה למעלה מ-10 ילדים שעוברים תהליך של השתלת מח עצם שהוא באמת תהליך ארוך וקשה. זה התפקיד של ההנהלה למצוא פתרון למשבר ואכן ההנהלה תתכנס תדון ותמצא פתרונות בצורה כזו שנוכל להסתכל לאמהות בעיניים ולהגיד להן – 'לא ייפגע מצב בריאותו של הילד או הילדה, נעשה הכל כדי שהטיפול יימשך בצורה טובה ורצופה'".

פרופ' וינטראוב וצוותו הגישו את מכתבי ההתפטרות שצפויים להיכנס לתוקף ביוני הקרוב מכיוון שלטענתם התנאים הרפואיים להמשך עבודתם בבית החולים נפגעו. זאת לאחר שהמנכ"ל פרופ' רוטשטיין החליט לאחד בין שתי מחלקות להשתלת מח עצם – זו של הילדים עם זו של המבוגרים. הצוות הרפואי טען כי אינו יכול עוד לקחת אחריות על הדבר וכי השתלות שכאלו צריכות להתבצע במחלקה ייעודית לילדים. עדיין לא ידוע לאן בכוונת הצוות הרפואי לעבור והאם יעשו זאת באופן אורגני או שיתפצלו לבתי חולים שונים.

המשבר בין הצדדים שהחריף בשבועות האחרונים הגיע עד לשולחנו של שר הבריאות יעקב ליצמן. בסוף פברואר אף התקיים דיון דחוף בנושא בכנסת, שבו אמר ליצמן כי אינו יכול למנוע מוינטראוב לעזוב אך לא יאפשר עזיבה של מחלקה שלמה, אלא שבפועל – זה מה שקרה עם הודעת הפיטורים מאתמול.

בתקופה האחרונה ניסה מנכ"ל הדסה להניע את פרופ' וינטראוב מביצוע המהלך ואף הגדיר אותו במכתב ששלח לו כ"מכת מוות להדסה". "כוונתי מהרגע שלקחתי על עצמי את ניהול הדסה היתה להפסיק את הדימום של המוסד, לעשות הכל לפתחו ולהגיע להישגים של מרכז רפואי מוביל – רפואית ואקדמית. כמובן שלא היתה כל כוונה לפסוח על מחלקתך בהקשר זה. הירי על כוחותינו שהגיע מהכיוון שלך מאוד לא מצא חן בעיני, הוא מיותר, לא נכון, הוא פוגעני ולא משרת אותך ולא את שאיפות הצוות האיכותי שאתה מנהל".

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה: "הנהלת בית החולים קיבלה היום מכתב התפטרות קולקטיבי של מנהל המחלקה להמטואונקולוגיה ילדים וחמישה רופאים בכירים מהמחלקה. הנהלת בית החולים תעשה כל שלאל ידה לעשות, כדי שאף ילד לא יפגע מההתפטרות הקולקטיבית הזו".

בוועדי הרופאים אמרו בעקבות עזיבת צוות המחלקה בראשות המנהל פרופ' ויינטראוב: "למרות שדרישות המחלקה הועלו לפני כחצי שנה ולאחר חודשים של גרירת רגליים מצד ההנהלה, החליט צוות המחלקה ההמטואונקולוגית לילדים לעזוב את בית החולים. מדובר בכשלון חמור של ההנהלה והדירקטוריון ובאבידה כואבת לציבור המטופלים באזור ירושלים, שיצטרכו להיגרר לבתי חולים מרוחקים יותר כדי לטפל בילדיהם. זוהי איננה העזיבה הראשונה מאז שההנהלה החדשה נכנסה לתפקיד אבל עזיבה של רופאים מקצועיים ומסורים כאלה מעידה על כשלונה החריף של ההנהלה שמאמינה בפתיחת חזיתות ולא בהשקעה ברפואה למען ציבור המטופלים. הגיע הזמן שנראה את שר הבריאות מתערב ומציל את הדסה מקריסה נוספת".
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 05 מרץ 2017, 20:42

פה אחד: הממשלה אישרה את הגדלת תקציב הישיבות
סגן שר האוצר, יצחק כהן (שס), שהציג בפני השרים את תקציב הישיבות המוגדל, מסר לאחר האישור: "אני שמח שהממשלה אישרה פה אחד את הגדלת תקציב הישיבות שהוא למעשה התאמה של סכום התמיכה למספר התלמידים"
הממשלה אישרה פה אחד: תקציב הישיבות יוגדל ב-52.3 מליון שקל בכל שנה. סגן שר האוצר, יצחק כהן, הציג הבוקר (יום א׳) בישיבת הממשלה מטעם האוצר את תקציב הישיבות המוגדל, אשר יעמוד על סך מילארד ו-224 מליון שקלים בכל שנה. מדובר בתוספת של 52.3 מליון שקלים לתקציב הישיבות.

כהן מסר לאחר האישור: "אני שמח שהממשלה אישרה פה אחד את הגדלת תקציב הישיבות שהוא למעשה התאמה של סכום התמיכה למספר התלמידים. ההגדלה באה בהתאם להסכם הקואליציוני שחתמנו עם כניסתנו לממשלה, ואני שמח שהממשלה עומדת בהתחייבויותיה".

יצוין כי שונאי החרדים בתקשורת ובפוליטיקה לא פספסו את ההזדמנות כדי להסית נגד הציבור החרדי ולומדי התורה. יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, כתבה: "מחר הממשלה הולכת לשרוף עוד 52.5 מיליון שקלים מהכסף שלכם על תקציב הישיבות כדי ״להתאים את סכום התמיכה למספר התלמידים בישיבות״. בכך, יגיע תקציב הישיבות לשיא של כל הזמנים – 1.22 מיליארד שקל.

התירוצים המשתנים לניפוח של תקציב הישיבות כבר הפכו למגוחכים, ונראה שמישהו שם בממשלה לא ממש מתאמץ כדי להצדיק את תוספות הכספים השערוריירתיות האלה. כך למשל רק לפני חודשיים הממשלה שרפה 50 מיליון שקל כדי לממן חרדים מחו״ל שרוצים ללמוד בישיבות בישראל. סבסוד חרדים מחו״ל כדי שילמדו בישיבות בישראל – IN, הקמת חדר מיון בקרית שמונה – OUT.

אני אפילו לא מצפה ממישהו בממשלה להתנגד. הם כבר התרגלו לסחור במיליארדים כדי לשמור על כסאות עור הצבי שלהם סביב שולחן הממשלה. אבל מפחיד לראות גם את האופוזיציה עסוקים בחישובים קואליציוניים עתידיים מכדי להילחם עבור הכסף הזה". עפ"ל.

החרו החזיקו אחריה אנשי ארגון חדו"ש הרפורמי-קונסרבטיבי. "בתמורה לקניית קולות המפלגות החרדיות מוכנים שותפיהם לפגוע קשות בכלכלת המדינה ובעתידה, כמו גם בעקרון השוויון והסולידריות החברתית. מנהיגי המדינה מצהירים מעל כל במה על נאמנותם לצרכי המדינה והחברה ועל כך שהם המייצגים של רצון העם, אך מרימים ידיהם לגידול דרמטי של תקציבי הישיבות שמשמעותו מכה אנושה לאינטרס הלאומי לשלב את המגזר החרדי בשוק העבודה, וסטירת לחי למצביעיהם ולרוב הגדול בציבור הרוצה בצמצום תקציב הישיבות הבא מכספי משלמי המסים, נמסר בהודעת העמותה.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־58 אורחים