חובה להכנס, צביעות גלויה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 25 ינואר 2017, 20:07

הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי יצחק הספרן » 25 ינואר 2017, 23:31

צביעות העולם,
אם ישראל היתה מנסה לשלוח טיל על המסגד בהר הבית ש"קדושת" המסגד לכל יודע הסטוריה, היא פוליטית,
כל העולם היה מזדעזע ואילו בסיפור זה שהם יורים על המקודש להם עצמם אפילו העולם המוסלמי לא מי יודע מה מזדעזע,
ומה הסיפור;
בהוראת האירנים ניסו החותים לפגוע בטיל במקומות ה"קדושים" במכה.


בכיר ביחידות הטק"ק של המיליציה החות'ית בתימן ,המכונה אבו מוחמד ושערק לצד הסעודים,מגלה פרטים אודות ירי טיל באליסטי כבד לעבר העיר ה"קדושה"-מכה ומה המטרות שהם ניסו להשיג.

הבכיר החותי אמר לעיתון "אלוטן" כי החותים הכחישו כי ניסו לפגוע בעיר מכה בטיל בליסטי לפני כמה חודשים בעוד שבפועל הטיל אכן כוון לעברה . המטרה לטיל שנורה לא היתה ידועה לכוחות היורים אלא היתה מבחינת סוד כמוס בהנהגת הארגון מחשש לתגובת העם התימני על פגיעה בעיר ה"קדושה" לאיסלם.

הבכיר החותי שערק הוסיף כי ירי הטיל היה בהנחיית האירנים כדי לזרוע בלבול בהנהגה הסעודית והאשימה כי היא אינה מסוגלת לדאוג למקומות ה"קדושים" לאיסלם .
סמל אישי של המשתמש
יצחק הספרן
 
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 10:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 25 ינואר 2017, 23:33

פך שמן כתב:הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים

כגון מי?
סמל אישי של המשתמש
חויזר
 
הודעות: 3774
הצטרף: 15 פברואר 2016, 20:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 26 ינואר 2017, 10:49

פך שמן כתב:הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים

זה שהוא גיסו לא אומר כלום.
הוא נבחר בשל התחייבותו להרב אליישיב, ולכן הוא נבחר למרות שאכן היו מועמדים יותר רציניים אבל מצד שני הם לא רצו להתחייב לציית להרב אליישיב.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 ינואר 2017, 01:35

44 אלף דולר למוניות וצלמים; הפגנות לשם שמים או לשם הכסף?
מזה תקופה אנו מפרסמים ב"בחדרי חרדים" כי המניעים ליציאה להפגנות על כל עריק שנעצר, אינם תמימים • האם הצער והנזק שנגרמים לתושבים ולהמון החרדי מידי כמה ימים, מקורם במניעים פסולים? • בעקבות הכסף • הנתונים המלאים נחשפים
צבי סלע - בחדרי חרדים
סביב המאבקים נגד הגיוס, שהחלו עוד בימי לפיד, התקבצו כמה עסקנים, שמצאו כר נרחב לעשיית 'פרנסה' גם לעצמם. הנה נושא בוער שמעיק ומציק לכל יהודי חרדי - חשש מכך שיחייבו את לומדי התורה וכל צעיר חרדי להתגייס לצה"ל.
הזמנים עברו, בחסדי שמיים הגזירה נדחתה. לומדי התורה יושבים על תלמודם בהשקט ובטח, אך המערכת לגיוס כספים צריכה להמשיך לפעול, הן על ידי הפלג והן על ידי העדה החרדית.
בחוברות מטעם 'מרכז ההצלה', אחד מהארגונים של העדה החרדית, שהופצו בימים האחרונים בריכוזים החרדיים בארה"ב, ומנוסחות ביידיש, מפורטות ההוצאות של ההפגנות הנערכות נגד הגיוס, כמו גם הניסיונות "להציל" בחורים מגיוס. כך למשל נכתב בחוברת כי ישנם עשרים עסקנים המוצבים באופן קבוע בלשכות גיוס בחמש ערים - תל השומר, ירושלים, טבריה, חיפה ובאר שבע. בחוברת נכתב כי העסקנים בפתחי לשכות הגיוס דואגים ליידע את הבחורים כי מדובר ב"ציידים" ועד כה הצילו כאלף בחורי ישיבות.
כמה עולה להפגין? אם חשבתם שלהפגין לא עולה כסף, בסך הכל כותבים שלט יוצאים לכביש, מגלגלים פח, מציתים באש וחוסמים את התנועה, מתברר שטעיתם. בחוברות הפרסום שנשלחו לגבירים, המזוהים בעיקר עם חסידות סאטמר, מפרטים עסקני מרכז ההצלה את עלות ההפגנות לחודשי אב - כסלו, שמסתכמות לדבריהם בסך של למעלה ממיליון שקלים.
בחוברת מפרטים את ההוצאות המרובות של העסקנים - מוניות, צלמים, אוכל וכדומה, חוברות, כרזות, מודעות רחוב, שלטים על המרפסות, קנסות, וסטנדרים לנאומים בהפגנות ועוד.
החוברת מפרטת את העלויות. בחודשים אב - כסלו עמדו ההוצאות על מוניות, צלמים, אוכל ועוד על סך 44,092 דולר. הוצאות נוספות; עלות ה"ביכלעך" (חוברות) 3,947$, הוצאות הטאוולעך (שלטים) 4,472$ מודעות 973$, ועורכי דין 3,947$. 6013$ עבור סטענדרס (סטנדר לנואם) שירעם (מטריה) וקנסות.
כאמור, נראה שההפגנות הפכו למכשיר עבור גיוס כספים ויש כאלו שמרוויחים מכך לא מעט. היחידים שנמצאים בבעיה ובסכנת גיוס, הם אלו שאכן לא לומדים וממילא לא רשומים בישיבות. או ההולכים בדרך הרב שמואל אויערבך והעדה"ח, שהורו לא להתייצב בלשכות הגיוס, כיוון שזו "שעת שמד".
מפעם לפעם יוצאת המשטרה הצבאית למבצעים ללכידת עריקים, ולעיתים נלכדו עריקים אחר שנקלעו למפגש עם המשטרה. אזי נעשים הפגנות שממנו סובלים התושבים באיזור, וגם כל התנועה ברחובות נעצרת. האם הציבור החרדי כולו צריך לצאת למאבק עבור יחידים שנעצרו? בין אם בשל פשיעה, בין אם בשל עצלנות בטיפול בזמן במסמכים הנדרשים, ובין אם בגלל הוראת רבם - סוגיה שמעסיקה את הצדדים.
המפגינים כיום משתייכים לשתי קבוצות. אנשי העדה החרדית, או אנשי 'עץ' כלומר אנשי 'הפלג' בהנהגתו של הרב אויערבך. ההפגנות שבעבר היו בעוצמה רבה יותר, מביאות בדרך כלל למעצר מפגינים, ובעקבות כך שוב הפגנות, לשחרור העצורים. וכך חוזר חלילה.
באופן כללי התחושה היא שבשנתיים האחרונות תדירות ההפגנות רבתה והלכה, כמעט בכל שבוע הגיעו דיווחים על כך. לעיתים על מטרות שגם בעיני הציבור החרדי כללי נראות מובנות והגיוניות, ולעיתים הסיבות נראות כמופרכות ממש.
לאורך כל התקופה מתנגדי 'הפלג' טוענים כי מדובר במטרה אחת, והיא - גיוס כספים.
כבר בעבר פירסמנו ב'בחדרי' על התרמות המתקיימות בקרב הקהילות הקנאיות בארה"ב. הפעם, אנו מפרסמים את פירוט העלויות של כל צעד ב"מאבק" כפי שהוא מוצג לתורמים הפוטנציאליים.
דבר אחד ברור, יש מי שמרוויח כסף והרבה על כך שנעצרים עריקים. יש מי שמרוויח כסף מכך שאזרחים חרדים סובלים בעת יציאה להפגנות, מבעיות תחבורה, נגישות, עשן בבתים, וונדליזם לרכוש ציבורי. מוצדק או לא? הציבור ישפוט.
כעת, עם פרסום ההוצאות המטורפות, שכלל לא ברור האם הן מדויקות, מתגלה שיטת גיוס הכספים עבור "המערכה הקדושה" אותה מנהלים הקיצונים.
כאמור, בעבר נטען לא אחת נגד ההפגנות שהן נועדו עבור גיוס כספים בקרב נגידי סאטמר, השאלה שנשאלת כעת, מה מבין ההוצאות היא עלות אמיתית ומה היא ניפוח של תוצאה עבור מסע הגיוס כספים.
יש לציין שהעלויות אותן מבקשים בארגון הנ''ל למשל, הן צנועות ביחס לסכומים אותם דורשים בפלג עבור ההפגנות ועורכי הדין והמסתעף, שם הסכומים מנופחים פי כמה וכמה. בה בשעה שבעדה"ח באמת נעשים פעולות והפגנות ויש קצת עלויות למודעות וכיו"ב, ואילו בפלג גם את זה לא עושים, וגם את הכסף שהם אוספים כביכול עבור עורכי הדין מתברר לרוב שהם חוזרים וגובים את הכסף מהעצורים, למרות שהם אספו על זה הון בסאטמר עם נתונים פיקטיביים ושקריים. למותר לציין, שהכספים הנאספים על ידי הפלג, מגיעים ישירות לעיתון שלהם ושאר כיסי האנשים שם, ולא למטרות שעליהן הוצהרו כלל.
מצו"ב כמה תמונות מהחוברת.
קבצים מצורפים
גיוס הכספים 3.jpg
גיוס הכספים 3.jpg (101.67 KiB) נצפה 43672 פעמים
גיוס הכספים 2.jpg
גיוס הכספים 2.jpg (58.2 KiB) נצפה 43672 פעמים
גיוס הכספים.jpg
גיוס הכספים.jpg (66.48 KiB) נצפה 43672 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 ינואר 2017, 15:25

הצביעות וה"הגינות" של דרוקר: גם בערוץ 10 יש טייקונים שהשתיקה יפה בנוגע אליהם - כמו יוסי מימן
בתקופת גליה מאור בנק לאומי מחק לערוץ 10 כ-150 מיליון שקל. זה לא עובדה ראויה לציון בתוכנית "המקור"?

גלובס
אלי ציפורי | 29/01/2017 09:031. השבוע שודרה תוכנית המקור של ערוץ 100 על אליעזר פישמן ופשיטת הרגל שלו. רביב דרוקר, ברוך קרא והכתב איתי רום לא ממש חידשו הרבה, אף שפשיטת הרגל של פישמן, בעל השליטה לשעבר ב"גלובס", ראויה לכל גנאי ולכל ביקורת ולו החריפה ביותר, וכמובן הביקורת צריכה להיות מופנית גם אל הבנקאים שסיפקו לו את האשראי. אבל דרוקר, מבחינתנו, הוא העיתונאי בעל האגו הגדול והנפוח ביותר בישראל. אם תחפשו בגוגל תגלו בקלות שהוא אוהב מאוד תשומת לב ואוהב מאוד להתראיין לכל דכפין, בין היתר כדי למרק את המוניטין שלו עצמו, כדי להחניף לעצמו, להעיד על יושרתו, תוך כדי חלוקת ציונים על יושרתם של האחרים - הכול כדי לתחזק את המותג שנקרא "רביב דרוקר" (שלא לומר המותג "רביב דרוקר נגד בנימין נתניהו ולהיפך". דרוקר הרי חייב לשלוח זר פרחים מדי בוקר לנתניהו, כי ראש הממשלה הוא בראש המתחזקים את המותג הזה). מדובר במותג שמתורגם להרבה מאוד כסף באמצעות הרצאות באלפי שקלים שמעביר דרוקר. לדרוקר הרי יש חברה פרטית שהקים עם בת זוגו, שאף היא עובדת בערוץ 10, ויש להם מקורות הכנסה נוספים, לבד מהערוץ עצמו.
בתוכנית ששודרה השבוע, "גלובס" ואנחנו באופן אישי היינו על כוונת החוסר-יושרה (בניגוד כמובן ליושרתו האבסולוטית והמוחלטת והבלתי ניתנת לערעור לכאורה של דרוקר), כנראה בגלל כמה וכמה דברים שכתבנו פה בשנה האחרונה, בין היתר עליו ועל החונטה-קליקה התקשורתית שהוא חבר בכיר בה.
אין לנו בעיה עם ביקורת, אבל יש לנו בעיה גדולה מאוד עם הצביעות של דרוקר ושל אנשיו בתוכנית. הנה כמה עובדות שהם שכחו לציין, בלהט התקף הטהרנות שלהם:
אנחנו מציעים לקוראים לחפש את הכתבה של ברקת בגוגל, ואנחנו גם מוכנים לשלוח אותה לכל המעוניין - גם לדרוקר - כדי שיקרא איך בדיוק שבתי שביט, ראש המוסד לשעבר ומי שהיה מקורבו של יוסי מימן, קיבל 11.5 מיליון דולר, איך זה קשור ליו"ר חברת החשמל לשעבר אלי לנדאו, שהיה מצוי בקשרי חברות עם שביט, וכמובן לקרבה של שביט ולקשריו המיוחדים עם אישי מפתח בצמרת הממשל המצרי בעבר, ובראשם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן.
אם זה לא מספיק, אפשר להציץ גם בכתב התביעה של ד"ר נמרוד נוביק, עוד בכיר לשעבר בקבוצת מימן, שהחליט להוציא קצת מהכביסה המלוכלכלת אחרי שהודח מהקבוצה ותבע ב-2011 עשרות מיליוני שקלים ממימן. נוביק, למי שהספיק לשכוח, היה חלק מחבורת ה"בלייזרים" של שמעון פרס שכללה גם את ד"ר אמנון נויבך (היום יו"ר הבורסה הדי-כושל) ויוסי ביילין. נוביק טען בתביעתו, בין היתר, שגרם בעבר לכלי תקשורת כלכלי לבטל את חשיפת הקשיים הכלכליים שאליהם נקלע מימן לכאורה. מי היה כלי התקשורת הזה? היו בטוחים: זה לא היה "גלובס". ולמה בדיוק תוכנית "המקור" של דרוקר לא התנפלה על כל שערוריית מימן בסדרת תחקירים נוקבים? הרי השערורייה שם מסריחה עד השמים. מה, זה לא עניין לציבור? אה, כמה קל להרביץ יושרה באחרים, רק לא בעצמך כמובן.
התוכנית הפנתה כמה שאלות קשות ונוקבות לגליה מאור, לשעבר מנכ"לית לאומי - ודי בצדק. אבל שאלה אחת נוקבת לא עלתה כלל בתוכנית: בתקופתה של מאור מחק בנק לאומי לערוץ 10 סכום עצום של כ-150 מיליון שקל (!), סכום חסר תקדים, הגבוה ביותר שנמחק בישראל לכלי תקשורת בודד. זו לא עובדה ראויה לציון? זה לא הון-שלטון-עיתון (במקרה הזה מדיה אחרת)? נו טוב, ל"טובים" מותר הכול, גם למחוק סכומים עצומים, כי רק הם ישרים ורק הם עובדים בשביל הדמוקרטיה ובשביל האינטרס הציבורי (ואנחנו אומרים זאת בציניות).
הלאה: ערוץ 10 קיבל שורת הקלות והטבות מאז הקמתו. אם דרוקר ייקח כלכלן בכיר, אנחנו בטוחים שהוא יוכל לכמת גם את ההטבות הללו מאז הקמת הערוץ, לבד מהמחיקה מכספי ציבור שגרם הערוץ. אנחנו בטוחים שמדובר בשורת הקלות רגולטוריות נדיבות ששוות לא מעט כסף. זה לא ראוי לגילוי נאות עבור צופי ערוץ 10? האם הטבות והקלות כאלו ניתנות לכל מפעל במצוקה, מפעל שעובדיו מרוויחים שכר מינימום ולא שכר נדיב כמו דרוקר ושות'?
עמוס שוקן, מו"ל "הארץ", זכה בתוכנית לכמה דקות שייחסו לו מעמד של עד מומחה, גורו עיתונות כביכול, שבהן עשה את מה שהוא עושה שנים מאחורי הקלעים יחד עם סגנו גיא רולניק: מפיץ שקרים על "גלובס", עיתון שהם חלמו לחסל כדי לכבוש את שוק העיתונות הכלכלית. דרוקר וקרא רק שכחו לתת גילוי נאות מאוד משמעותי: דרוקר כותב טור ל"הארץ" וכל הקבוצה שם מגויסת כמשרד יחסי ציבור לפועלו, כולל הענקת ראיון שער חנפני במוסף שלו, שכותרתו "ראש האופויזציה". גם ברוך קרא עבד במשך שנים תחת שוקן, ככתב המשפט של העיתון, וניכר מאוד שהשניים הם מחסידיו השוטים ולא יעזו מעולם לעשות כתבת תחקיר על קופת השרצים שהוא סוחב על גבו ומעלה שאלות קשות על מידת כשירותו לשמש מו"ל של עיתון בישראל. את המינימום בתוכנית הם לא עשו: לשאול את שוקן על יחסי המימון שלו עם בנק הפועלים ועם בנק לאומי, כיצד הוא הגיע לפשיטת רגל מעשית, ולמה הוא בדיוק החניף במאמר מביך לגליה מאור, אותה מאור שמחקה לערוץ 10 סכום בלתי נתפס.
כתב התוכנית איתי רום השמיץ את כותב שורות אלה באופן אישי במזיד ובאופן שקרי בלי שום בסיס עובדתי, סירב לתקן זאת, וגרוע מכול - סירב לתת גילוי נאות לכך שערוץ 10 תבע אותי באופן אישי (לא את העיתון, אלא אותי באופן אישי) בהיקף של 200 אלף שקל על לשון הרע בנושא ההלוואה שקיבל הערוץ מהמדינה, ולטענה הנגדית של עורכי דיני שמדובר בתביעת השתקה (כעת העניין בדרך לגישור). זה לא משהו שציבור הצופים של ערוץ 10 צריך לדעת לפני שזורקים בוץ? ומדוע הערוץ גנז את תגובתנו האישית? האם זו העיתונות הישרה וההוגנת מבית היוצר של דרוקר?
תוכנית "המקור" השבוע רק המחישה את מה שהבנו כבר מזמן: יש קליקה תקשורתית בישראל, היא חושבת שהיא צריכה לנהל את המדינה, היא חושבת שרק היא ישרה, רק היא עובדת למען האינטרס הציבורי, וגרוע מכול - היא נוטה להלך אימים על כל מי שלא מיישר איתה קו. הגיעה העת שדרוקר יחטט ביושרתו, באמינותו ובמקצועיות שלו במקום לחטט אצל אחרים.
2. כל עובד בארגון מכיר ודאי את תופעת העובדים החנפנים, אלה שמתאמצים מאוד לשאת חן בעיני המנכ"ל, שיעשו הכול כדי לרצות אותו, כדי שהוא ירצה אותם. באיזשהו שלב, המנכ"ל לא צריך בכלל להפעיל אותם - הם רוקעים כמו סוסים בפני אדוניהם בכל בוקר, בכל שעה, בכל דקה מדקות יום העבודה שלהם. הם תוכנתו לעשות כך, כמו צעצועים המהלכים אחרי מפעיליהם. אחרי תקופת חינוך קצרה והבנה הדדית, הבוס כבר לא צריך להפעיל את הכפתור, זה בנוי על הפעלה עצמית, על התרפסות אין קץ. אין חוטי שדרה, אין עצמאות מחשבתית, יש צייתנות מוחלטת ונאמנות עיוורת, תוך רמיסה והכפשה של האחרים.
כאלו הם בדיוק מפעילי האתר הזניח "העין השביעית", שוקי טאוסיג, אורן פרסיקו ואיתמר ב"ז, שאמורים לעסוק בביקורת תקשורת. במקום להיות כלבי השמירה של כלבי השמירה, הם הפכו להיות כלבלבים מאוד נאמנים וצייתנים של שוקן וסגנו רולניק, באמצעות הפצת שקרים מבית היוצר שלהם, כתיבה חלולה, לא עובדתית, מגמתית, כוזבת, מעוותת, מניפולטיבית שמשרתת אך ורק את האינטרסים של חבורת שוקן וכמובן מחניפה לה עד אין קץ. ויש לרקיעה הזאת בפני אדוניהם (בנוסף יש להם אדונים מהקרן החדשה לישראל, המממנת העיקרית שלהם) תמורה מאוד יפה: כתבות מפנקות בקבוצת "הארץ". כלומר, יש פה יחסי שוחד עיתונאי ושחיתות עיתונאית מאוד ברורים. החנף לי ואחניף לך, ובסל השירותים הזה כמובן כלולה הכפשה זדונית ומכוונת של המתחרים.
לאחרונה חצתה החבורה השופטת הזאת, שאיש לא הסמיך אותה לשפוט ומעולם לא תרמה דבר לעולם העיתונות, את כל הגבולות האדומים. במקום להתייחס באופן ענייני ועובדתי לביקורת שלי על החונטה-קליקה תקשורתית, היא שלחה אותי לאבחון פסיכיאטרי, נפשי, פסיכולוגי, וזאת בעקבות סדרת הטורים על התקשורת שחשפה בין היתר את ערוותם ואת ערוות הקליקה התקשורתית.
יש לי עצה אחת ידידותית ל"רופאים" החדשים, שלא קיבלו הסמכה ממדינת ישראל: גשו בבקשה לסקר TGI האחרון שפורסם השבוע: "גלובס" הגיע לשיא החשיפה מאז הקמתו, למרות כל קשייו לאחרונה. קבוצת "הארץ דה-מרקר" התרסקה בחשיפה בעשור האחרון. הציבור לא מטומטם כפי שאתם נוטים לחשוב: הציבור יודע היטב מי כאן מקצועי, ישר, הוגן והגון.
eli@globes.co.il
מה "שכח" רביב דרוקר לגלות לציבור
; יוסי מימן, לשעבר אחד מבעלי השליטה בערוץ 10, מחק מכספי ציבור כמיליארד שקל באיגרות חוב של חברת אמפל. שערוריית הגז המצרי שאליה קשור מימן וגם שבתאי שביט, לשעבר ראש המוסד לשעבר, שקיבל ממנו 11.5 מיליון דולר, מעולם לא נחקרו בתוכנית "המקור", למרות שגרמה נזק כבד למשק הישראלי בהיקפים של מיליארדי שקלים.
; גליה מאור, לשעבר מנכ"לית לאומי, מחקה לערוץ 10 כ-150 מיליון שקל מכספי ציבור, הסכום הכי גדול שנמחק עד היום לכלי מדיה בישראל.
; ערוץ 10 קיבל מהמדינה מאז הקמתו שורה של הקלות והטבות רבות.
; דרוקר מחובר לקבוצת "הארץ דה-מרקר" בעבותות. הוא קיבל שם טור שבועי, יחסי ציבור כמעט על בסיס יומיומי וכתבות מגזין מחניפות. עמוס שוקן, מו"ל הקבוצה, זכה בתוכניתו לבמה מלטפת ללא שום שאלות קשות על יחסי הקבוצה עם הבנקים, ובמיוחד על יחסו שלו לגליה מאור.
*** גילוי נאות: ערוץ 10 הגיש נגד כותב שורות אלה תביעה אישית בהיקף של 200 אלף שקל בטענת לשון הרע, בעקבות מאמר שעסק בהלוואה שנטל הערוץ מהמדינה. כתב ההגנה טען מנגד כי מדובר בתביעת השתקה.
גם המספרים שמאחורי הפטורים לתושבים חוזרים צריכים להיחשף
בעקבות הטור שפרסמנו בשבוע שעבר על פיני רובין והחוק לפטור ממס לתושבים חוזרים ("הפטריוט פיני רובין ומתנות המס הנדיבות ליהודי העולם העשירים"), כתב לנו עו"ד ורו"ח מאורי עמפלי, מנוי "גלובס", שהמאמר עשה עוול לעו"ד רובין וכלל אי-דיוקים רבים. עמפלי טוען כי לפני כעשור, במסגרת חגיגות ה-60 למדינת ישראל וכחלק מהרצון לעודד עלייה ולהחזיר ישראלים ארצה, תוקנה פקודת מס הכנסה באופן שהורחבו באופן משמעותי הפטורים ממס הניתונים לתושב ישראל לראשונה ולתושב וחוזר ותיק. לדברי עמפלי, המאמר לא ציין שהפטור אינו גורף ואינו חל על הכנסות שהופקו או נצמחו בישראל, אלא רק על הכנסות ורווחי הון שמקורם מחוץ לישראל וכי ההטבות לא היו מיועדות רק לאנשים עשירים. כמו כמו, בנוגע לנאמנויות, אומר עמפלי, רוב ההטבות במשטר הנאמנויות ביחס ליוצרים זרים, הכולל את אותם מיליארדרים, צומצמו באופן משמעותי במסגרת תיקון מקיף שנערך בפקודת מס הכנסה. עוד הוא טוען כי מבחן השהייה בישראל של 183 ימים לפחות לצורך חבות במס אינו הפרמטר היחיד ויש שורה נוספת של פרמטרים.
ואחרי שהבאנו את טענותיו של עמפלי, יש לנו טענה אחת מנגד: בכל פעם שאנחנו כותבים על ענייני מס, מתנפלים עלינו רואי חשבון ועורכי דין העוסקים בתחום ומשדרים אותו מסר פחות או יותר: אתם, העיתונאים, לא מבינים דבר וחצי דבר בענייני מס, העניינים הרבה יותר מורכבים מכפי שאתם חושבים, יש המון סעיפים והמון פרשנויות. ואנחנו אומרים: בטח, זו בדיוק הייתה המטרה שלי חוקי המס שנכתבו בשביל העשירים: לפתל אותם, לסבך אותם, להפוך אותם לבלתי ניתנים להבנה לאדם הממוצע - כי כך אפשר יהיה לתת להם כמה שיותר פרשנויות יצירתיות וכך יהיה אפשר למזער את חבות המס או להתחמק ממנה.
דבר שני שאנחנו מבקשים: תנו למספרים לדבר, תנו לעובדות לדבר. אחרי שחשפנו פה את הטבות המס העצומות לחברות ענק כמו טבע, לאחר מאבק משפטי לא פשוט עם רשות המסים, ראוי שהטבות המס שחוקקו "למען העלייה" ו"למען המולדת" בתוך מתן פטורים נדיבים מאוד, יונחו על השולחן. כלומר, שכל המספרים ייחשפו לעיני הציבור, ורק הוא יחליט אם ההטבות הללו היו שוות את אהבת המולדת. וראו זה פלא: מאחר שהפטור ממס כלל פטור מדיווח על הכנסות וכדומה, אין לרשות המסים כל נתון על מספר הנהנים מהחוק ומן הסתם אי אפשר כרגע לכמת את ההטבות. אבל יש לנו תקווה: כעת, עשר שנים מתחולת החוק (2007), לרשות המסים יתחיל לזרום מידע על כל אלו שנהנו מהפטור ואז יהיה אפשר להתחיל לגלות כמה גרע החוק מקופת המס של מדינת ישראל. אל דאגה, רשות המסים לא תספק את המידע. בשביל זה יש בתי משפט, וגם במקרה הזה אין לנו שום בעיה להגיע באמצעותם לחקר האמת.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 פברואר 2017, 13:05

כתבה בקו עיתונות על מניעי המאבקים וההפגנות.jpg
כתבה בקו עיתונות על מניעי המאבקים וההפגנות.jpg (107.54 KiB) נצפה 43251 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 פברואר 2017, 13:09

המודעה נגד יועצי ברקת.jpg
המודעה נגד יועצי ברקת.jpg (132.68 KiB) נצפה 43250 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:55

נציג "עץ" תמך ברב שמרן הגרא"מ שך החרים
מועצת העיר ירושלים שהתכנסה אמש, אישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו: הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי הדור בשעתו. ומי תמך? נציג "הפלג" חיים אפשטיין
בחדרי חרדים
מועצת העיר ירושלים התכנסה אמש (ראשון) ואישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו נמצא גם הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי ישראל בשעתו, ובראשם מרן הרב שך זצוק"ל.
נודע כי שלושת נציגי 'דגל התורה' יצאו בזמן ההצבעה ולא השתתפו בה. מנגד, חיים אפשטיין, נציג "עץ" מהפלג, שמתיימרים כביכול לייצג את הרב שך והרב אלישיב, תמך במינוי.
בסוף שנות ה-80 יצאו כל גדולי ישראל נגד "תלמוד שטיינזלץ", בראשם מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שכתב כי על ידי הלימוד ב"תלמוד שטיינזלץ" "סר כל זיק של קדושה ואמונה" והדבר יביא לשכחת התלמוד.
עוד תקף את חיבוריו האחרים וטען "שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה" וכי הרב שטיינזלץ "מעז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים, התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם" ו"ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לבית המדרש, והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו".
אל קריאתו של הרב שך הצטרפו רבים מגדולי ישראל, ביניהם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ומרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ויבלחט"א מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"נ קרליץ, מרן הגר"ח קניבסקי, ומרן הגר"ש בעדני, שליט"א.
קודם לכן קיבל הרב עדין שטיינזלץ הכשר מבד"ץ 'העדה החרדית' על ספריו, אלא שדרשו כמה תיקונים במקצת ספריו, והוא הוציא הודעה שיתקן את הנדרש. אך מרן הגרא"מ שך זצוק"ל לא הסתפק בכך ויצא בחריפות נגד כל ספריו וכל המהלך, ואליו הצטרפו גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א.
גורמים ליטאיים הגיבו להצבעה ואמרו כי "נראה שמעת שפרשו 'הפלג' מדרכו של הרב שך וממסורת רבותינו, ותחת זאת חברו ל'העדה החרדית' לצורך שיתופי פעולה פוליטיים, הם כבר מקבלים את דעתם של 'העדה החרדית' גם בנוגע לזה".
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:56

מדברי הגרא"מ שך זצ"ל על שטיינזלץ:

בס"ד, יום ו' עש"ק לסדר ההני נותן לו את בריתי שלו' התשמ"טלמעלת כבוד הרבנים הגאונים גדולי תורה ויראה וכל אנשי התורה אשר חונכו וקלטו בהישיבות שלמדו דעת תורה ויראת שמיים.

ה' עליהם יחי'צר לי מאד, צר לי מאד, אף כי יודע אני מך ערכי אבל ליבי בוער בקרבי. והשקט לא אוכל, ואני מוכרח לכתוב דברים היוצאים מן הלב, על הסכנה העומדת ח"ו לקעקע את יסוד היסודות של כלל ישראל, אשר כל אמונת עם ישראל בנוי' על זה, והוא שהתורה שבעל פה קדושתה ממש כתורה שבכתב, ושניהם ניתנו למשה בסיני מפי הגבורה, וכל כולה תורה היא, כמו שאמרו בגיטין ס': ולא כרת הקב"ה ברית עם ישראל אלא בשביל דברים שבע"פ, ובזה לא הי' שום אדם בשם ישראל יכונה מפקפק בזה, וכל יהודי שלמד גמרא בבית המדרש בחברת ש"ס שהי' נמצא בכל עיר ועיר, ידע שלומד תורה שניתנה למשה מסיני. והתנאים והאמוראים כמלאכי צבאו-ת, שאנו יודעים ומאמינים שהקטן שבהם הי' ביכולתו להחיות מתים, ואנחנו יתמי דיתמי בדור שאפילו כחמורו של ר' פנחס בן יאיר לא דמינו, דור שהשתיקה יפה לו, וח"ו אף אחד לא העיז להטיל כל ביקורת כל שהוא לאחר חתימת התלמוד על ידי רבינא ורב אשי ומינה נפקא קדושת עם ישראל בכל מקום על ידי קדושת התורה וזה הי' הגורם היחידי לקיום כלל ישראל מאז היה לגוי במעמד הר סיני.

ומה כואב הלב לראות כבלע את הקודש מאחד המתחכם בעצת היצר לכתוב פירוש לגמרא התקרא בשם "התלמוד המבואר והמנוקד" ולהכניס פנימה ביאורים שונים כאילו להקל על הלימוד של הגמ'.

ובאמת שעל ידי לימוד זה סר כל זיק של קדושה ואמונה. שמעמיד הש"ס כספר חוקים וכחמת הגויים רח"ל, ופשוט שבדרך זה יגרם ח"ו שכחת התורה. ואל יטעון מי שטוען שעי"ז יתמעטו הלומדים, כי מחובתינו לשמור על פך שמן הטהור בטהרתה, ולא על הריבוי האינו טהור, ומעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. ותדעו כי עד מלפני כמה שבועות לא ידעתי מכל זה, וכשראיתי כמה מחיבוריו דוגמת ספר אישים במקרא ונשים במקרא וכו' וכן חיבורו התלמוד לכל, נזדעזתי, ואומר אני בלב שלם שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה, ומעיז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם. וצר לי מאד שאני צריך לזעוק, אבל לדעתי ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לביהמ"ד.

והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו.הכותב בדמע למען כבוד השי"ת ותורתו

אלעזר מנחם שך
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:57

הגרי"ש אלישיב:

ב"ה מוצש"ק דברים תשמ"טהואיל ובחוברות "תלמוד לכל" ו"דמויות במקרא" ישנם דברים נוראים של זלזול באבות הקדושים, וברבותינו התנאים והאמוראים, ופגיעה ביסודות תושבע"פ הרי מן הדין כל ספריו של אותו מחבר בחזקת איסור הם עומדים.לכן הנני מצטרף לדעת גדולי ישראל שליט"א שהוציאו איסור על ספריו.וע"ז באעה"ח –

יוסף שלו' אלישיב
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 14 פברואר 2017, 23:00

כמה בחורי ישיבות עריקים - נעצרו היום • הפלג לא יצאו להפגין
תלמיד ישיבה מירושלים שהגיע ללשכת הגיוס, התגלה כעריק ונלקח למעצר בבסיס של המשטרה הצבאית בענתות. מפגינים מ'העדה החרדית' ניסו למנוע את המעצר אך ללא הצלחה
כיכר השבת ובחדרי חרדים
תלמיד ישיבה מירושלים שהגיע הבוקר (שני) ללשכת הגיוס ברחוב רש"י, ככל הנראה בתמימות על מנת לעשות פטור, התגלה לאחר בדיקה כעריק ונלקח למעצר בבסיס של המשטרה הצבאית בענתות.
בעקבות כך החלה מהומה של פעילים המזוהים עם 'העדה החרדית' שניסו למנוע את המעצר ואת העברתו להמשך חקירה. לאחר דקות של עימותים בין הצדדים הצליחו השוטרים להוציא את הבחור הישיבה אל הרכב ולקחו אותו להמשך חקירה בבסיס ענתות. יצויין כי במהלך ההפגנה נעצרו כמה עריקים.
אולם בעוד אנשים מ'העדה החרדית' יצאו להפגין, בפלג סירבו לצאת להפגנות עליהם. בנוגע לגבי הבחור העריק הראשון הבהירו בפלג, שמאחר שהתייצב לצורך קבלת פטור, לכן הם לא מוכנים להפגין בשבילו, שכן לפי הוראתם אין להתייצב אף לא לקבלת פטור. לגבי האחרים לא התקבל הסבר.
מרכז החדשות: יצויין, כי אתמול והיום לא יצאו בפלג לחסימות כבישים, למרות הבטחותיהם להפגין כל יום עד שישוחרר הבחור. על אתמול הסבירו בפלג שבעקבות שנערך כנס נשים של הפלג בבניני האומה, הם לא רצו לעשות הפגנות שיפריעו להגעתן. (כנראה הכוונה שכיון שבטל מקצת היום בטל כולו). אך בנוגע להיום לא הצליחו בפלג למצוא כל הסבר ותירוץ.
יתכן שחוסר האמפתיה מהתקשורת החילונית שחשובה להם מאוד, גרמה לכך שהם החליטו לוותר על ההזדמנות, או שמא זעם הציבור החרדי גרם לכך שיחכו עד הפעם הבאה. לפי דיווחים שונים עולה, שאיומים שונים של המשטרה עליהם הועילו. כך או כך, למרות דבריהם שלא 'יפקירו' שום עריק, הם לא מקיימים זאת.
יש לציין, כי עקב דברי הפלג בתקשורת החילונית ש'שאר הציבור החרדי הם לא חרדים', החלו החילונים להבין שלא מדובר במאבק דתי, וכי בעצם הציבור החרדי הוא נגד הפלג ולא מדובר אלא בקומץ מועט מכלל הציבור שמפגין על מעמדו. כך שאם עד כה חשבו החילונים שההפגנות הללו הם כלל החרדים ולא הבדילו ביניהם, כעת מתחילה לחלחל ההבנה שלא כך הדבר.
איש הפרסום הרב ישעי' איצקוביץ בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' התייחס לכך, כשדיבר על הטרדות אנשי הפלג את חברות הפרסום, ואמר: 'ההטרדות לא חדלו ואף התעצמו בשנה האחרונה. אך ההפגנות האחרונות דווקא עזרו לי מאוד להסביר לאנשים את ההבדל בין רוב הציבור החרדי לפלג'.
עוד הוא אמר: 'לאחר ההפגנות ההזויות וההתפרעויות האלימות של הפלג, וההתנערות של הציבור החרדי מדרכם, יותר קל להסביר למפרסמים למה יש להימנע מלפרסם בעיתונם'.
כזכור, אפשטיין בראיון אמר שאנשי הפלג הם 'הכי עדינים בחברה הישראלית', משום מה הציבור סבור ההיפך.
הראיון של איצקוביץ: https://drive.google.com/file/d/0B8K7qj ... sp=sharing
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 15 פברואר 2017, 16:29

משולש כתב:נציג "עץ" תמך ברב שמרן הגרא"מ שך החרים
מועצת העיר ירושלים שהתכנסה אמש, אישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו: הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי הדור בשעתו. ומי תמך? נציג "הפלג" חיים אפשטיין
בחדרי חרדים
מועצת העיר ירושלים התכנסה אמש (ראשון) ואישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו נמצא גם הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי ישראל בשעתו, ובראשם מרן הרב שך זצוק"ל.
נודע כי שלושת נציגי 'דגל התורה' יצאו בזמן ההצבעה ולא השתתפו בה. מנגד, חיים אפשטיין, נציג "עץ" מהפלג, שמתיימרים כביכול לייצג את הרב שך והרב אלישיב, תמך במינוי.
בסוף שנות ה-80 יצאו כל גדולי ישראל נגד "תלמוד שטיינזלץ", בראשם מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שכתב כי על ידי הלימוד ב"תלמוד שטיינזלץ" "סר כל זיק של קדושה ואמונה" והדבר יביא לשכחת התלמוד.
עוד תקף את חיבוריו האחרים וטען "שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה" וכי הרב שטיינזלץ "מעז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים, התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם" ו"ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לבית המדרש, והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו".
אל קריאתו של הרב שך הצטרפו רבים מגדולי ישראל, ביניהם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ומרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ויבלחט"א מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"נ קרליץ, מרן הגר"ח קניבסקי, ומרן הגר"ש בעדני, שליט"א.
קודם לכן קיבל הרב עדין שטיינזלץ הכשר מבד"ץ 'העדה החרדית' על ספריו, אלא שדרשו כמה תיקונים במקצת ספריו, והוא הוציא הודעה שיתקן את הנדרש. אך מרן הגרא"מ שך זצוק"ל לא הסתפק בכך ויצא בחריפות נגד כל ספריו וכל המהלך, ואליו הצטרפו גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א.
גורמים ליטאיים הגיבו להצבעה ואמרו כי "נראה שמעת שפרשו 'הפלג' מדרכו של הרב שך וממסורת רבותינו, ותחת זאת חברו ל'העדה החרדית' לצורך שיתופי פעולה פוליטיים, הם כבר מקבלים את דעתם של 'העדה החרדית' גם בנוגע לזה".

זה לא יפה להעלות מצידך כזה מודעה, כי הרב שטיינמן לא היה מפרסם כיום מכתב כזה.
אז פרסם את זה הרב שך מכיוון שאז הוא נלחם נגד חב"ד אבל כיום אני מאמין שא"א מהחתומים לא היה חותם על זה שוב.

ובדרך אגב נראה לי שאתה ומרכז החדשות לא יודעים להתפייס וממילא אין שום סיבה למה שהפלג ירצו להתפייס.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 פברואר 2017, 23:39

זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 16 פברואר 2017, 12:10

משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

אל תיצא למלחמה על דבר שהגנרל שלך לא היה נלחם כיום, למלחמה נגד הרב שטיינזלץ אני בטוח שהרב שטיינמן לא היה מרוצה לשמוע את זה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 פברואר 2017, 15:14

גאליציינער כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

אל תיצא למלחמה על דבר שהגנרל שלך לא היה נלחם כיום, למלחמה נגד הרב שטיינזלץ אני בטוח שהרב שטיינמן לא היה מרוצה לשמוע את זה..

לצאת למלחמה זה משהו אחד (לא יצאתי אלא הזכירו אותו אז עניתי). אבל זה שהוא אפיקורוס זה פסק נצחי של רבים רבים מגדולי ישראל.
ובעצם, מניין לך כל ההתבטאויות האלו? שאלת את הרב שטיינמן על זה? שמעת ממנו שיחה על שטייזלץ?
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 18 פברואר 2017, 22:53

מסע קודש בתקשורת החילונית לטיהור התדמית הפגועה

בעוד בציבור החרדי הפלג מוקע אל עמוד הקלון דוקא בתקשורת החילונית פועלים למענם

טוביה גרוסמן - מרכז החדשות

ידוע בשער בת רבים הקשר ההדוק בין הפלג לאנשי התקשורת החילונית, בין השאר הקשרים שטיפח העורך הידוע בעצמו. מדובר בקשר שכבר נבנה למעלה מעשרים שנה. אחת המטרות בקשר הזה, היתה לשתול ידיעות שונות שיפורסמו בתקשורת החילונית, ואחר כך להשתמש בהם כ'ראיה' שקורה כך וכך. כפי שכבר העיד אחד מגדולי ראשי הישיבות, שהוא יודע שאנשי הפלג מתדרכים את אנשי התקשורת החילוניים, ומשתמשים בזה אחר כך לצרכיהם, וכבר פורסמו הדברים בשעתו.

אך מטרה נוספת היתה להם בזה, לקבל השפעה דרך ההערצה אליהם בחוגים החילוניים. לפיכך דאגו שבתקשורת החילונית ידברו אודותם ועל פועליהם כל השנים, ושיציגו אותם באור חיובי באופן אישי ובאופן שיגדיל וינפח את יכולותיהם והשפעתם. (ואליבא דאמת יתירה מזו, עקב נחיתות רגשית כלפי החילונים והתקשורת החילונית, רצו אנשי התקשורת של הפלג שהללו יעריכו אותם כמוצלחים כמותם).

בימי ההתפרעות של כת הפלג, חל סדק בקשר זה. לאחר שבתקשורת החילונית הראו בעיקר את המתפרעים אחוזי הטירוף, וסוקרו באופן שלילי – שלא כהרגלם, ולאחר שדוקא בשל אמירות הכת בכל כלי התקשורת הבינו שם רבים שהטירוף הזה אינו בשל מניע דתי אלא בשל מאבק על המעמד גרידא, ושהוא אינו מייצג את כל הציבור החרדי אלא רק את הפלג, ולפיכך הם דיווחו על כך לציבור החילוני ופורסמו כמה כתבות בנושא.

כבר באותו יום החלו אנשי הכת בבליץ פגישות עם אנשי התקשורת, (חלק מהשמות והפרטים ידועים), לשכנע אותם לא לוותר על הידידות רבת השנים, ושיחזרו לעמוד שוב לצידם. ואכן ההשקעה הרבה כל השנים נשאה פירות, ולאחר שיחות שכנוע הם חזרו לתמוך בפלג, והתחילו לסקר אותם באופן אוהד שוב כבר באותו יום. כפי הנראה, זו גם היתה אחת הסיבות המרכזיות להפסקת ההפגנות, כדי למצוא חן בעיני ידידיהם ובעיני הציבור החילוני, שזה חשוב להם ביותר.

אחת הפעולות שידידיהם הרבים מבין אנשי התקשורת עשו, הוא לנסות למחוק את הרושם שמדובר בחוג 'הזוי', שבכך ישנו גם סוג של איום על השפעתם של הפלג בקרב החוגים החילוניים והציוניים והיכולת שלהם לקבל איזו הכרה כחוג נורמטיבי ושפוי, וכך החלו ידידיהם לנסות להציג אותם שוב כבעלי עמדה קנאית בלבד.

כך למשל, עשה יאיר שרקי כתבה מיוחדת בערוץ 2 שמנסה להציג את הצד של כת הפלג. לצורך כך, עשה ראיון עם כמה מאנשי הכת הנראים כ'נאורים', שנבחרו בקפידא.

הראיון הפוליטי נערך לא פחות מאשר בהיכל ישיבת 'מעלות התורה' עצמה בעת הסדר, עם כמה מבני הישיבה שהתיישבו כ'פאנל' שיענה לשאלות. זוהי פירצה חדשה שלא היתה עדיין, לעשות כזאת בתוך ישיבה, ועוררה תדהמה גדולה אצל כל אלו שנתוודעו לכך.

אך כמובן שפירצה זו נעשתה בכוונה מחושבת, להראות את הצד הנורמלי כביכול של אנשי הכת, ועל הצד ה'תרבותי' שלהם. לפיכך גם הוכנס הכתב יאיר שרקי בעל הכתבה, לחזות בשיעור בבית מנהיג הפלג. (מצו"ב תמונות).

כך גם מחר צפוי להתפרסם בעיתון ישראל היום כתבת תדמית על מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך, בין השאר ישנו שם ראיון עם יוסי פטרוב הגבאי של הרב אוירבך, במטרה לשווק אותם לגמרי אחרת ממה שהם באמת. כל זה נעשה כאמור בנסיון להתחנף ולמצוא חן בעיני התקשורת הפסולה ואף להכניס את המסרים שישמשו אותם אחר כך כ'ראיה' כביכול, כאמור.

המציאות הוכיחה, שכל ההשקעה של אנשי הכת אולי הגדילה אותם בקרב הציונים וחוגיהם, שם הם יצרו מציאות דמיונית לחלוטין, אולם בקרב הציבור החרדי זה לא הצליח, שם יודעים את האמת, אף כי עדיין לא את כולה וכל עומקה, אך לאט לאט נחשפים הדברים יותר ויותר. מה גם שאת עיקר מטרתם לא השיגו בכך, כלל הציבור החרדי נותר נאמן להשי"ת ולתורתו, וסר למרותם של גדולי וחכמי ישראל האמיתיים שליט"א, ובכך נראה בחוש השגחת הקב"ה על עמו ישראל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 13:35

סערה רבה בפלג עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג הפלג
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת הפלג לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב אוירבך, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב אוירבך הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב אוירבך לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב אוירבך אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי הפלג יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב אוירבך קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב אוירבך, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב אוירבך הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "לר"ש אוירבך שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב אוירבך.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו בפלג לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 20 פברואר 2017, 14:25

אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
קטןודל
 
הודעות: 909
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 14:36

קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 20 פברואר 2017, 15:13

מעוניין איך היו תגובת ההנהלה אם היו מעלים כאן כתבה כזה 'מישראל היום' - רק בכיוון הפוך!


סערה רבה ביתד עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג היתד
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת היתד לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג היתד הרב יודא לייב שטיינמן מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב שטיינמן, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב שטיינמן הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב שטיינמן לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב שטיינמן אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי יתד יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב שטיינמן קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב שטיינמן, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב שטיינמן הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "להרב שטיינמן שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב שטיינמן.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו ביתד לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.


המנהלים נרדמו בשמירה!
נחמן
 
הודעות: 1261
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 12:42
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 15:44

וכן איך היתה תגובת ההנהלה אם היו מעלים כאן הודעה שצעירי יתד נאמן רבו עם שיקצעס בצמתים. וכו' וכו'...
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 20 פברואר 2017, 16:42

על נעצם ההודעה אין לי שום בעיה, לדעתי אין בכך שום פסול בזה שגדו"י מכירים את ספריהם, כל הראשונים והאחרונים ידעו והכירו את ספרי דתותיהם יותר טוב מהגלחים עצמם, הנושא פה הוא רק הרשמיות שבדבר והדרך איך מפרסמים כאלו דברים.
כנלענ"ד..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 20 פברואר 2017, 17:50

משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

עם כל הכבוד אין ספק שהרב ש"ך תיעב את ליובאויטש ומוסדותיה ואנשיה באופן לא מוצדק בעליל,
כך שלשחזר את דבריו כעת זוהי שטות
אין ספק שהרב אבן ישראל ראוי וזכאי להיות יקיר ירושלים, הוא קירב יהודים והקל עליהם את הלמידה בארמית באופן נהדר וה' ישלם שכרו
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 20:00

שים שלום כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

עם כל הכבוד אין ספק שהרב ש"ך תיעב את ליובאויטש ומוסדותיה ואנשיה באופן לא מוצדק בעליל,
כך שלשחזר את דבריו כעת זוהי שטות
אין ספק שהרב אבן ישראל ראוי וזכאי להיות יקיר ירושלים, הוא קירב יהודים והקל עליהם את הלמידה בארמית באופן נהדר וה' ישלם שכרו

למה מי אתה שתדבר מה היה מוצדק בדבריו ומה לא.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 20 פברואר 2017, 20:05

משולש כתב:
שים שלום כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

עם כל הכבוד אין ספק שהרב ש"ך תיעב את ליובאויטש ומוסדותיה ואנשיה באופן לא מוצדק בעליל,
כך שלשחזר את דבריו כעת זוהי שטות
אין ספק שהרב אבן ישראל ראוי וזכאי להיות יקיר ירושלים, הוא קירב יהודים והקל עליהם את הלמידה בארמית באופן נהדר וה' ישלם שכרו

למה מי אתה שתדבר מה היה מוצדק בדבריו ומה לא.

ומדוע שאקשיב לו אחר ששנא את רבי ללא צדק?
חבל שנריב על כך
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 20 פברואר 2017, 20:08

הוא לא שנא אלא הזהיר מפניו, מה שעשו גם הרבה גדולי ישראל אחרים (כמו הגרע"י והרב אהרן קוטלר ועוד רבים), וכמו שגם עושים חביריך המשיחיסטים שממחישים לכל העולם את הסכנה שהרב שך ראה בעיני הבדולח שלו.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 20 פברואר 2017, 21:22

משולש כתב:הוא לא שנא אלא הזהיר מפניו, מה שעשו גם הרבה גדולי ישראל אחרים (כמו הגרע"י והרב אהרן קוטלר ועוד רבים), וכמו שגם עושים חביריך המשיחיסטים שממחישים לכל העולם את הסכנה שהרב שך ראה בעיני הבדולח שלו.

מי הוא שיזהיר מפניו,
הרבי מחב"ד קירב יהודים לתורה פי 1000 מהרב ש"ך
והיה צדיק לא פחות ממנו. אלא מה שהשנאה לחסידות ובעקר למי שמזוהה איתה הכי (חב"ד) גרמה לו להעניק יחס מוטעה,,
השנאה לחב"ד היא שטות אישית שלכם שכולם מבינים אותה ועוזבים אותה,
לי עצמי יש חברים ליטאים מתלמידיו של הרב שטיימן וקודמיו, ובשונה ממכם ההיגיון מדבר מגרונם ולא השנאה
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 20 פברואר 2017, 23:00

משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.


ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.
קטןודל
 
הודעות: 909
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 20 פברואר 2017, 23:58

בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 21 פברואר 2017, 01:18

עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.

אצל הפלג הנ"ל משתמשים בשנאת חב"ד כמקל נגד גדולי ישראל (למשל אם סורוצקין לוקח דרך כולל חב"ד, או שגפני מנחם את הרב של כפר חב"ד וכן הלאה).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 21 פברואר 2017, 01:41

קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.


ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.

רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 21 פברואר 2017, 08:07

עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.

יתכן (ומסיבה מוצדקת אחר כל הרדיפות העלובות שעשו להם אנשי הר' שך), אבל אני גם רואה הרבה ליטאים ממחנהו של יתד נאמן אשר שונאים את חב"ד שנאה שורשית, על אף שהר' שטיינמן הראה שאין טעם לכך
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי קטןודל » 22 פברואר 2017, 00:01

פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.


ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.

רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי


אז אתה חושב שפתאום בגיל שמונים לחייו נהפך הגאון הגדול הנפלא, מרא דכולא תלמודא, לאפיק...?! (ח"ו)
קטןודל
 
הודעות: 909
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 22 פברואר 2017, 00:44

קטןודל כתב:
פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.


ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.

רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי


אז אתה חושב שפתאום בגיל שמונים לחייו נהפך הגאון הגדול הנפלא, מרא דכולא תלמודא, לאפיק...?! (ח"ו)

ככל שהבנתי התענינותו בשירי ביאליק או שיחותיו הרבות עם ש"י עגנון היו בבחרותו,
ובדרך אגב מי שמתעניין בביאליק נהיה אפיקורס..???
אדרבה הוא לקח את השירים לצד הקדושה וציטט משירי ביאליק במכתבו לבני הישיבות...
[בנוסף בלי קשר לר' שמואל,מה כ"כ תמוה לך, וכי אינך מכיר את הגמ' על רבי ישמעאל כה"ג שנהיה צדוקי בגיל שמונים..... ]
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 פברואר 2017, 02:40

פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.


ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.

רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי


אז אתה חושב שפתאום בגיל שמונים לחייו נהפך הגאון הגדול הנפלא, מרא דכולא תלמודא, לאפיק...?! (ח"ו)

ככל שהבנתי התענינותו בשירי ביאליק או שיחותיו הרבות עם ש"י עגנון היו בבחרותו,
ובדרך אגב מי שמתעניין בביאליק נהיה אפיקורס..???
אדרבה הוא לקח את השירים לצד הקדושה וציטט משירי ביאליק במכתבו לבני הישיבות...
[בנוסף בלי קשר לר' שמואל,מה כ"כ תמוה לך, וכי אינך מכיר את הגמ' על רבי ישמעאל כה"ג שנהיה צדוקי בגיל שמונים..... ]

אני לא מכיר גמ' כזו. אני מכיר יוחנן כה"ג.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי
 
הודעות: 15480
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 22 פברואר 2017, 16:47

עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.

אני יודע להיפך...
אני מכיר מישהו ליטאי [פה בפורום] ששונא את החב"דניקים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 23 פברואר 2017, 01:19

שים שלום כתב:
עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.

יתכן (ומסיבה מוצדקת אחר כל הרדיפות העלובות שעשו להם אנשי הר' שך), אבל אני גם רואה הרבה ליטאים ממחנהו של יתד נאמן אשר שונאים את חב"ד שנאה שורשית, על אף שהר' שטיינמן הראה שאין טעם לכך

אם לחב"דניקים מותר לשנוא את הליטאים בגלל מאורעות עתיקים ולא רלוונטיים, מדוע שהליטאים לא ישנאו את החב"דניקים בגלל אותם מאורעות עצמם?!
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 23 פברואר 2017, 01:40

נחמן כתב:מעוניין איך היו תגובת ההנהלה אם היו מעלים כאן כתבה כזה 'מישראל היום' - רק בכיוון הפוך!


סערה רבה ביתד עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג היתד
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת היתד לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג היתד הרב יודא לייב שטיינמן מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב שטיינמן, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב שטיינמן הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב שטיינמן לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב שטיינמן אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי יתד יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב שטיינמן קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב שטיינמן, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב שטיינמן הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "להרב שטיינמן שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב שטיינמן.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו ביתד לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.


המנהלים נרדמו בשמירה!

אני לא מבין למה נרדמו בשמירה,וכי המנהלים צריכים לדאוד על כבודו של הרב אוירבך יותר מפטרוב בעצמו, אם הוא פירסם כזו כתבה כנראה שחושב שזה מאד מפרגן לרב אוירבך שהוא בקי בשירי ביאליק וכו שר"י,
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 23 פברואר 2017, 19:20

עלה זית כתב:
שים שלום כתב:
עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.

יתכן (ומסיבה מוצדקת אחר כל הרדיפות העלובות שעשו להם אנשי הר' שך), אבל אני גם רואה הרבה ליטאים ממחנהו של יתד נאמן אשר שונאים את חב"ד שנאה שורשית, על אף שהר' שטיינמן הראה שאין טעם לכך

אם לחב"דניקים מותר לשנוא את הליטאים בגלל מאורעות עתיקים ולא רלוונטיים, מדוע שהליטאים לא ישנאו את החב"דניקים בגלל אותם מאורעות עצמם?!

מה עשו החבדניקים לליטאים?
כלום, מקסימום 0.1% ממה שנעשה בצד השני,
אתה לא מתבייש לעוות את ההיסטוריה?
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 24 פברואר 2017, 12:30

המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 25 פברואר 2017, 23:29

משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"

זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 פברואר 2017, 01:43

גאליציינער כתב:
משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"

זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...

נראה לי שלא הבנת כוונתי. אחד מהטענות של גדולי הדור על חב"ד היו שמעולם הם לא התחברו ליהדות החרדית בשום מאבק למען היהדות (חוץ מ"מיהו יהודי" שגם שם הם עמדו מנגד לרוב גדולי הדור ובוודאי הליטאיים).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 26 פברואר 2017, 08:40

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"

זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...

נראה לי שלא הבנת כוונתי. אחד מהטענות של גדולי הדור על חב"ד היו שמעולם הם לא התחברו ליהדות החרדית בשום מאבק למען היהדות (חוץ מ"מיהו יהודי" שגם שם הם עמדו מנגד לרוב גדולי הדור ובוודאי הליטאיים).

מישהו מהליטאים הכניס אותם?
אתם דחיתם אותנו כל הזמן, איך נהיה אתכם?
ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 פברואר 2017, 22:44

שים שלום כתב:ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?

(ביטוי אומלל שחסידי חב"ד הם היחידים שעדיין ממשיכים להשתמש בו בדבקות)
שחב"ד הם גרמו למחלוקת והפירוד של אגודת ישראל מדגל התורה בעיקר בגלל החוק הנ"ל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי שים שלום » 26 פברואר 2017, 23:21

משולש כתב:
שים שלום כתב:ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?

(ביטוי אומלל שחסידי חב"ד הם היחידים שעדיין ממשיכים להשתמש בו בדבקות)
שחב"ד הם גרמו למחלוקת והפירוד של אגודת ישראל מדגל התורה בעיקר בגלל החוק הנ"ל.

למה? מה קרה?
אין לך כלום חוץ מדמגוגיה זולה?
שים שלום
 
הודעות: 807
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 פברואר 2017, 23:47

שים שלום כתב:
משולש כתב:
שים שלום כתב:ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?

(ביטוי אומלל שחסידי חב"ד הם היחידים שעדיין ממשיכים להשתמש בו בדבקות)
שחב"ד הם גרמו למחלוקת והפירוד של אגודת ישראל מדגל התורה בעיקר בגלל החוק הנ"ל.

למה? מה קרה?
אין לך כלום חוץ מדמגוגיה זולה?

זה מתואר בהרחבה במבוא הספר "וזרח השמש".
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 27 פברואר 2017, 00:48

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"

זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...

נראה לי שלא הבנת כוונתי. אחד מהטענות של גדולי הדור על חב"ד היו שמעולם הם לא התחברו ליהדות החרדית בשום מאבק למען היהדות (חוץ מ"מיהו יהודי" שגם שם הם עמדו מנגד לרוב גדולי הדור ובוודאי הליטאיים).

בזה אתה די צודק...
רק שעליך לזכור שבזה יש צדדים לכאן ולכאן...

ישנם הרבה פלגים ליטאיים, הרבה רבנים וראשי ישיבות שלא מתערבים בפוליטיקה, ישנם את העדה"ח שהיא בכלל מתנגדת למדינה וכו'...
ככה שזה לא ממש טענה, אבל זה כן, שכשיש דיון מיהו יהודי אי אפשר אז להתעורר ולדרוש מכולם לפעול...
ואכמ"ל לענ"ד...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 09:11

הצביעות מבית נתי ממשיכה.........
בימים האחרונים מופץ שוב גליון "ממגד גרש ירחים" אשר מתיימר כביכול לרומם ולשבח את מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, אך בעצם נועד לעשות ההיפך מזה.
כידוע, כל בית ישראל כבר יודעים ומזהים מרחוק כל חומר תעמולה שמופק ע"י רשעי כת הפלג שנועד להשפיל ולבזות את גדולי ישראל שליט"א ושומעי ליקחם, ומתרחקים ממנו כמטחווי קשת. על כן, תועמלני הכת ברעיון מקורי ומיוחד החליטו להוציא גליון אשר כביכול מביא משבחיו ומעלתו של מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, אולם משחיל בצורה מתוחכמת כמה "עקיצות" אשר מלעיגים את הדברים ואת דמותו של מרן כביכול ואת מעלותיו. לפיכך באנו בזה לגלות הדבר, למען יידע הציבור ויזהר.
מלבד זאת יש לאנשי הכת את עלוני התעמולה הרגילים, כמו 'קול החינוך' 'זעקה ממזרח' 'עולם החסידות' ועוד. כך יש להם גם עלונים בדברי תורה שנועדו להחדיר ענינים שונים, כמו 'רוממות' 'האוהל' ועוד. מכיון שכעת הדבר נעשה בצורה מתוחכמת יותר, על כן באנו בדברים אלו לתועלת הציבור.
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 09:18

קבלו כתבה צבועה שקרית ונבזית מבית נתי.............
אמש: כנס מחאה במודיעין עילית בהשתתפות גדולי תורה בעקבות רדיפה והתנכלות חמורה לאחד מחשובי הרבנים ומורי הוראה בשעת קריאת התורה וכנגד ספר תורה פתוח
והנה הסיפור לפניכם:
אמש דווח, כי במהלך התפילה בשבת בבית הכנסת המרכזי נחלת חפציבה במודיעין עילית, החלה מהומת ענק של הפלג מול ספר התורה שהיה פתוח. ה' אהרן מיטלמן מאנשי הפלג שמחשיב את עצמו לרב בית הכנסת רצה לקבל את המפטיר, ודחף בגסות את החיוב שעלה למפטיר (שקלים) והתעמת בכח עם הגבאים, תוך שהוא מבזה את ספר התורה שנשאר פתוח על הבימה כרבע שעה. לאחר מכן עזבו שאר המתפללים ועברו לבית שני והשאירוהו ללא מנין.
לנוכח הכחשות הפלג, הציגו המתפללים תיעוד וידאו ממצלמות האבטחה של המהומה בבית הכנסת שם נראה בבירור כיצד ה' מיטלמן ניגש למקום בכח, דוחף בחזקה ובגסות, וממשיך במהומה מול ספר התורה הפתוח. (כדרכנו, נמנענו מלהביא את הוידאו מפני שצולם בשבת ולא חרגנו ממנהגינו, אך הוא התפרסם וכל הרוצה יוכל להשיגו, ויראה בעצמו את מה שהבאנו. עם זאת ראוי לציין, שהצבת המצלמות נעשתה ע"פ היתר ממרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל מפני הצורך).
דבר המעשה עורר זעזוע רב ברחבי הציבור החרדי. בכדי לטשטש את הרושם ממה שנראה לעין כל, ערכו היום אנשי כת הפלג כנס מחאה על ביזוי כבודו של ה' מיטלמן, תוך שהם מתקשים להסביר על מה המחאה, מלבד הנסיון להסיט ולטשטש את העובדה שהוא תקף בצורה אגרסיבית ולא ראויה את המתפללים שעמדו סמוך לבימה ואת העולה לתורה (ה'חיוב') שנקרא ע"י הגבאים, שלא שיתפו פעולה עם היוזמה של אנשי הכת להעלות אותו לתורה על חשבון בעל ה"חיוב", ללא שום הצדקה.
מדובר בעצם בחלק מנסיון אנשי הכת להמשיך את השתלטותו של ה' אהרן מיטלמן על תושבי שכונת חפציבה, ועל בית הכנסת עליו השתלט לפני מספר שנים והכריז על עצמו כ"רב" במקום. אך למעשה כל זה גורם לתוצאה ההפוכה, כאשר זה מגביר את הסלידה והתיעוב ממעשי הכת, ומגביר את הרצון להתרחק ממנו ולהפסיק עם מה שניתן לו בחסד עד עתה. כך גם גוברים הקריאות בשכונה להרחיק את הפורעים מבית הכנסת ולמנות רב לבית הכנסת ולשכונה.
יצויין, כי מאחר וה' מיטלמן זוכה לאופוזיציה רחבה אף בקרב אנשי הכת תושבי השכונה, בין היתר ע"י תושב השכונה חיליק בלוי מראשי כת הפלג, הכנס נערך דווקא בבית הכנסת של הפלג בשכונה אחרת שכונת נופי עילית, כאשר לצורך כך הביאו לחמם ממרחק ולמקום הוזמנו כמה מרבני כת הפלג בבני ברק.
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי מני » 27 פברואר 2017, 10:28

פך שמן כתב:קבלו כתבה צבועה שקרית ונבזית מבית נתי.............
אמש: כנס מחאה במודיעין עילית בהשתתפות גדולי תורה בעקבות רדיפה והתנכלות חמורה לאחד מחשובי הרבנים ומורי הוראה בשעת קריאת התורה וכנגד ספר תורה פתוח
והנה הסיפור לפניכם:
אמש דווח, כי במהלך התפילה בשבת בבית הכנסת המרכזי נחלת חפציבה במודיעין עילית, החלה מהומת ענק של הפלג מול ספר התורה שהיה פתוח. ה' אהרן מיטלמן מאנשי הפלג שמחשיב את עצמו לרב בית הכנסת רצה לקבל את המפטיר, ודחף בגסות את החיוב שעלה למפטיר (שקלים) והתעמת בכח עם הגבאים, תוך שהוא מבזה את ספר התורה שנשאר פתוח על הבימה כרבע שעה. לאחר מכן עזבו שאר המתפללים ועברו לבית שני והשאירוהו ללא מנין.
לנוכח הכחשות הפלג, הציגו המתפללים תיעוד וידאו ממצלמות האבטחה של המהומה בבית הכנסת שם נראה בבירור כיצד ה' מיטלמן ניגש למקום בכח, דוחף בחזקה ובגסות, וממשיך במהומה מול ספר התורה הפתוח. (כדרכנו, נמנענו מלהביא את הוידאו מפני שצולם בשבת ולא חרגנו ממנהגינו, אך הוא התפרסם וכל הרוצה יוכל להשיגו, ויראה בעצמו את מה שהבאנו. עם זאת ראוי לציין, שהצבת המצלמות נעשתה ע"פ היתר ממרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל מפני הצורך).
דבר המעשה עורר זעזוע רב ברחבי הציבור החרדי. בכדי לטשטש את הרושם ממה שנראה לעין כל, ערכו היום אנשי כת הפלג כנס מחאה על ביזוי כבודו של ה' מיטלמן, תוך שהם מתקשים להסביר על מה המחאה, מלבד הנסיון להסיט ולטשטש את העובדה שהוא תקף בצורה אגרסיבית ולא ראויה את המתפללים שעמדו סמוך לבימה ואת העולה לתורה (ה'חיוב') שנקרא ע"י הגבאים, שלא שיתפו פעולה עם היוזמה של אנשי הכת להעלות אותו לתורה על חשבון בעל ה"חיוב", ללא שום הצדקה.
מדובר בעצם בחלק מנסיון אנשי הכת להמשיך את השתלטותו של ה' אהרן מיטלמן על תושבי שכונת חפציבה, ועל בית הכנסת עליו השתלט לפני מספר שנים והכריז על עצמו כ"רב" במקום. אך למעשה כל זה גורם לתוצאה ההפוכה, כאשר זה מגביר את הסלידה והתיעוב ממעשי הכת, ומגביר את הרצון להתרחק ממנו ולהפסיק עם מה שניתן לו בחסד עד עתה. כך גם גוברים הקריאות בשכונה להרחיק את הפורעים מבית הכנסת ולמנות רב לבית הכנסת ולשכונה.
יצויין, כי מאחר וה' מיטלמן זוכה לאופוזיציה רחבה אף בקרב אנשי הכת תושבי השכונה, בין היתר ע"י תושב השכונה חיליק בלוי מראשי כת הפלג, הכנס נערך דווקא בבית הכנסת של הפלג בשכונה אחרת שכונת נופי עילית, כאשר לצורך כך הביאו לחמם ממרחק ולמקום הוזמנו כמה מרבני כת הפלג בבני ברק.

מי יכול להביא את ההסרטה הגדולה ממה שנעשה שם בשבת ההסרטה פורסמה באתרים רבים אך לי זה חסום
מני
 
הודעות: 190
הצטרף: 10 ינואר 2014, 01:29
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 14:27

מני כתב:
פך שמן כתב:קבלו כתבה צבועה שקרית ונבזית מבית נתי.............
אמש: כנס מחאה במודיעין עילית בהשתתפות גדולי תורה בעקבות רדיפה והתנכלות חמורה לאחד מחשובי הרבנים ומורי הוראה בשעת קריאת התורה וכנגד ספר תורה פתוח
והנה הסיפור לפניכם:
אמש דווח, כי במהלך התפילה בשבת בבית הכנסת המרכזי נחלת חפציבה במודיעין עילית, החלה מהומת ענק של הפלג מול ספר התורה שהיה פתוח. ה' אהרן מיטלמן מאנשי הפלג שמחשיב את עצמו לרב בית הכנסת רצה לקבל את המפטיר, ודחף בגסות את החיוב שעלה למפטיר (שקלים) והתעמת בכח עם הגבאים, תוך שהוא מבזה את ספר התורה שנשאר פתוח על הבימה כרבע שעה. לאחר מכן עזבו שאר המתפללים ועברו לבית שני והשאירוהו ללא מנין.
לנוכח הכחשות הפלג, הציגו המתפללים תיעוד וידאו ממצלמות האבטחה של המהומה בבית הכנסת שם נראה בבירור כיצד ה' מיטלמן ניגש למקום בכח, דוחף בחזקה ובגסות, וממשיך במהומה מול ספר התורה הפתוח. (כדרכנו, נמנענו מלהביא את הוידאו מפני שצולם בשבת ולא חרגנו ממנהגינו, אך הוא התפרסם וכל הרוצה יוכל להשיגו, ויראה בעצמו את מה שהבאנו. עם זאת ראוי לציין, שהצבת המצלמות נעשתה ע"פ היתר ממרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל מפני הצורך).
דבר המעשה עורר זעזוע רב ברחבי הציבור החרדי. בכדי לטשטש את הרושם ממה שנראה לעין כל, ערכו היום אנשי כת הפלג כנס מחאה על ביזוי כבודו של ה' מיטלמן, תוך שהם מתקשים להסביר על מה המחאה, מלבד הנסיון להסיט ולטשטש את העובדה שהוא תקף בצורה אגרסיבית ולא ראויה את המתפללים שעמדו סמוך לבימה ואת העולה לתורה (ה'חיוב') שנקרא ע"י הגבאים, שלא שיתפו פעולה עם היוזמה של אנשי הכת להעלות אותו לתורה על חשבון בעל ה"חיוב", ללא שום הצדקה.
מדובר בעצם בחלק מנסיון אנשי הכת להמשיך את השתלטותו של ה' אהרן מיטלמן על תושבי שכונת חפציבה, ועל בית הכנסת עליו השתלט לפני מספר שנים והכריז על עצמו כ"רב" במקום. אך למעשה כל זה גורם לתוצאה ההפוכה, כאשר זה מגביר את הסלידה והתיעוב ממעשי הכת, ומגביר את הרצון להתרחק ממנו ולהפסיק עם מה שניתן לו בחסד עד עתה. כך גם גוברים הקריאות בשכונה להרחיק את הפורעים מבית הכנסת ולמנות רב לבית הכנסת ולשכונה.
יצויין, כי מאחר וה' מיטלמן זוכה לאופוזיציה רחבה אף בקרב אנשי הכת תושבי השכונה, בין היתר ע"י תושב השכונה חיליק בלוי מראשי כת הפלג, הכנס נערך דווקא בבית הכנסת של הפלג בשכונה אחרת שכונת נופי עילית, כאשר לצורך כך הביאו לחמם ממרחק ולמקום הוזמנו כמה מרבני כת הפלג בבני ברק.

מי יכול להביא את ההסרטה הגדולה ממה שנעשה שם בשבת ההסרטה פורסמה באתרים רבים אך לי זה חסום

צריך לעשות שאלת רב אם מותר להנות מוידאו שכזה?
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 27 פברואר 2017, 15:53

פך שמן כתב:צריך לעשות שאלת רב אם מותר להנות מוידאו שכזה?

וליהנות מ"לשון הרע" מתוקה כזה אין צריך לעשות שאלת רב?
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 פברואר 2017, 16:05

אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 27 פברואר 2017, 16:11

משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

ואם אין יכול/רוצה להתגבר על התאווה הזה "שלא ליהנות", מותר לספר לשון הרע? (כמובן "לתועלת"...)
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 פברואר 2017, 21:04

לוי כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

ואם אין יכול/רוצה להתגבר על התאווה הזה "שלא ליהנות", מותר לספר לשון הרע? (כמובן "לתועלת"...)

מסתמא אסור, אבל זה עניין של המספר בינו לבין עצמו, אם אתה מחליט שהוא בוודאי נהנה, אז אתה "חושד בכשרים" ועובר על "בצדק תשפוט עמיתך"...
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 21:08

לוי כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

ואם אין יכול/רוצה להתגבר על התאווה הזה "שלא ליהנות", מותר לספר לשון הרע? (כמובן "לתועלת"...)

כשעורכים כנסי מחאה וזעזוע כאילו שפגעו ברב קדוש מעונה, כדי שח"ו לא תחשוב שאברכים יראי ה' מסוגלים לרדת לדיוטא התחתונה ולבזות רב קדוש בישראל, וח"ו יתחלל שם ה' מצווה לפרסם!!! שהוא אינו אלא פרובקטור סדרתי,
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 28 פברואר 2017, 14:29

פרק ג' בסדרה:
בעיתון הפלג 'הבטיחו' כתבות על האירוע בהמשך, וכתבו שסקירה נרחבת תהיה בימים הקרובים, כנראה שעדיין לא הצליחו למצוא גירסא שתתאים לכל הפרטים.
כך גם פורסם על ידם מכתב מגוף עלום בשם 'בד"ץ הדרת קודש' המזהה עצמו עם הר' מרדכי גרוס, בו נעשית "מחאה" על ביזוי כבוד התורה של ה' מיטלמן, אולם על המכתב לא הופיע שום חתימה. כל זה כאמור כחלק מנסיון טשטוש העובדות, שלא מצליח.
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 פברואר 2017, 14:49

פך שמן כתב:פרק ג' בסדרה:
בעיתון הפלג 'הבטיחו' כתבות על האירוע בהמשך, וכתבו שסקירה נרחבת תהיה בימים הקרובים, כנראה שעדיין לא הצליחו למצוא גירסא שתתאים לכל הפרטים.
כך גם פורסם על ידם מכתב מגוף עלום בשם 'בד"ץ הדרת קודש' המזהה עצמו עם הר' מרדכי גרוס, בו נעשית "מחאה" על ביזוי כבוד התורה של ה' מיטלמן, אולם על המכתב לא הופיע שום חתימה. כל זה כאמור כחלק מנסיון טשטוש העובדות, שלא מצליח.

אל תדאג, הם הצליחו לטשטש עד היום, וכנראה יצליחו הלאה. ואנחנו נצא מהסיפור הזה "בעלי מחלוקת שנאה וקנאה". הם מומחים לפסיכולוגיית המונים.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי זכריה » 01 מרץ 2017, 01:49

עכשיו בואו תבינו על מה יוצאים להפגנות

דרמה בנתב"ג. ישראל כהן ב'כיכר': אליהו טומבק מבכירי עסקני ׳הפלג׳ מנהל תלמודי התורה של הגר"ש אויערבך נעצר בחשד להלבנת הון. נבדק הקשר לקמפיין נגד גיוס חרדים. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. בת"ת של 'הפלג' אמרו תהילים. הם מאשימים את היועמ"ש ואת צמרת משרד הביטחון ומאיימים: "הארץ תבער כפי שלא ראו אותה מעולם בוערת".
זכריה
 
הודעות: 6
הצטרף: 15 ינואר 2017, 21:41
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 מרץ 2017, 15:22

WhatsApp Image 2017-02-28 at 21.40.26.jpeg
WhatsApp Image 2017-02-28 at 21.40.26.jpeg (56.7 KiB) נצפה 41412 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 מרץ 2017, 15:52

הרב בניזרי אתמול עם אבא טורצקי

(נתונים מדוייקים מצה"ל על מספר העריקים: 360).

https://www.dropbox.com/s/un11gponqeanl ... .mpeg?dl=0
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 מרץ 2017, 14:34

זכריה כתב:עכשיו בואו תבינו על מה יוצאים להפגנות

דרמה בנתב"ג. ישראל כהן ב'כיכר': אליהו טומבק מבכירי עסקני ׳הפלג׳ מנהל תלמודי התורה של הגר"ש אויערבך נעצר בחשד להלבנת הון. נבדק הקשר לקמפיין נגד גיוס חרדים. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. בת"ת של 'הפלג' אמרו תהילים. הם מאשימים את היועמ"ש ואת צמרת משרד הביטחון ומאיימים: "הארץ תבער כפי שלא ראו אותה מעולם בוערת".

מנהל החיידרים של 'הפלג' שב מחו"ל ונעצר לחקירות
מנהל תלמודי התורה 'תפארת יעקב' של 'הפלג', אליהו טומבק, נעצר בעת ששב מגיוס כספים בחו"ל • החשד: הונאה והלבנת הון • נחקר פעמיים במשך השבוע האחרון
כיכר השבת ובחדרי חרדים
סערה בפלג: מנהל תלמודי התורה "תפארת יעקב" של 'הפלג', נעצר לחקירה בעת ששב מגיוס כספים בחו"ל לטובת המוסדות. מפרטים שהגיעו עולה כי העסקן אליהו טומבק מבית שמש, מאנשי 'הפלג', נעצר בנתב"ג ביום שישי האחרון כאשר חזר משליחות של גיוס כספים בחו"ל.
נודע, כי במשטרה מתנהלת חקירה בה אליהו טומבק חשוד בעבירות של הלבנת הון ועבירות כלכליות, ובשל כך, הגיעו חוקרי ההונאה לביתו וערכו חיפוש. לאחר שהחרימו מסמכים, עצרוהו לחקירה עם שובו לישראל. טומבק נעצר לחקירה ושוחרר, לאחריה זומן שוב לחקירה נוספת, ואכן אמש בשעות הצהרים התייצב שוב טומבק במחלקת ההונאה של משטרת ירושלים לחקירה, שם נחקר כמה שעות נעצר ושוחרר בערבות.
גורם בפלג אומר: "החוקרים פשטו עליו אחרי הנחיתה, באו איתו הביתה עם צו חיפוש – והוא שוחרר דקה לפני שבת". לאחר החקירה הוא בערבות של 3000 ש"ח. "החזירו לו את כל מה שהחרימו ממנו".
טומבק משמש כמנהל תלמודי התורה של 'הפלג' בנשיאותו של הרב שמואל אוירבך, בבני ברק וירושלים. בנוסף נחשב לאחד המקורבים הבולטים של הרב אוירבך.
בשנים האחרונות יצא טומבק למגביות רבות בחו"ל להחזקת מוסדות 'הפלג'. לפי דברי מקורביו, החוקרים הטיחו בפניו טענות להלבנת הון. לטענתם, "זוהי רדיפה של ציבור, אין לזה הסבר אחר". בתלמודי התורה של 'הפלג', אותם הוא מנהל, אמרו אמש פרקי תהילים להצלחתו.
בהפלג הירושלמי הרוחות לא שקטות, שם מאשימים גורמים פוליטיים ומשפטיים, כולל צמרת משרד הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה, כיד מכוונת נגד מנהל המוסד של הפלג. לטענתם אמש: "אם תמשך ההתנכלות הזו, הארץ תבער כפי שלא ראו אותה מעולם בוערת, אותם גורמים פועלים בשיטת מצרים 'הבה נתחכמה לו', נכפיש את מנהלי המוסדות שלהם, נפיל עליהם תיקים, כל זה חלומות באספמיה".
אנשי הפלג דיווחו אמש, כי טומבק לא נשאל בחקירתו כלל על ענינים כלכליים, רק על עניני תעמולת הפלג והפגיעה בחיילים, מה שמוכיח שמדובר ברדיפה פוליטית. אולם כנראה שהעובדות הן אחרות.
בעיתון הפלג לא דיווחו היום כלום על הענין, בניגוד להרגלם לצאת בזעקות על רדיפת השלטונות. מה שמלמד כי יש דברים בגו והחקירה היתה ענינית, לפיכך הוחלט שם שלטובת הענין עדיף לא לעורר מהומה בנושא.
אלא שזה לא התקבל בברכה אצל אנשי הפלג, שאינם מודעים לאמת אלא לתעמולה הנאמרת להם, ועל כן הם באו בזעם ובטענות מדוע שוררת שתיקה בעיתון על הנושא.
עקב הזעם שיגרה הוועדה הרוחנית של העיתון הבהרה בדואר האלקטרוני – בה נאמר: " להוי ידוע, כי 'הפלס' כפוף לחלוטין להנחיותיו של ראש הישיבה בכל עניין, מה לכתוב ומה לא לכתוב, כיצד ובאיזה אופן. גם נושא זה הובא להכרעתו אמש ביום ג' בערב, והנחייתו הברורה הייתה ש'הפלס' לא יכתוב על כך מאומה. (אגב, הדברים הובאו גם לידיעת טומבק וביקש למסור לראש הישיבה שזהו גם רצונו האישי). בטאון המיועד לציבור בני התורה מודרך על פי דעת תורה ולא על פי דעת בעלי בתים. יחיאל בובר, מזכיר הועדה הרוחנית".
יצויין, כי גורמים משפטיים אמרו, "המשטרה מעדיפה לא לטפל ביד קשה נגד אנשי הפלג, וגם כאשר הם פותחים תיקים נגדם זה מתמסמס בהמשך, כנראה מדובר בהחלטה מערכתית, ומשכך מסתבר כי גם הפעם זה ייגמר בכלום".
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 מרץ 2017, 14:54

תכניתו של הרב בניזרי השבוע ביום שלישי:

https://jumbomail.me/j/Xa2QbQEsrkiLdg5
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 03 מרץ 2017, 11:59

מצב השבת בירושלים הולך ומידרדר, עשרות חנויות חדשות נפתחות בשבת. והשבת הפכה בירושלים ליום בילוי.

* גפני ליצמן ודרעי הולכים בשבוע הקרוב לפגישה עם ברקת בה יודיעו לו שהחרדים לא יצביעו על התקציב עד שנושא השבת יסודר.
* העדה החרדית יוצאים להפגנות סוערות החל מהשבת מול כל החנויות של מחללי השבת.

ומי ממלא פיו מים, ותומך בראש העיר מאחורי הקלעים?? (ומסתמא גם יעדר "בטעות" מההצבעה נגד התקציב של העירייה).

בדיוק!

כל הכבוד!! ניחשתם נכון!!
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 מרץ 2017, 22:33

"חדש על הבוקר" עם נעם זיגמן בקול ברמה: הנתונים מוכיחים: תלמיד ישיבה מופלה לרעה ביחס לסטודנט

נתונים רשמיים המצביעים על אפלייתם לרעה של תלמידי ישיבה על פני סטודנטים הוגשו בעבר במסגרת עתירה לבג"ץ שהגישה ישיבת כנסת יחזקאל מאלעד, באמצעות עו"ד שמחה רוטמן.
בא כוח הישיבה, מסר לשופטים נתונים ומספרים מדוייקים המלמדים כי סטודנט למקצועות שאינם יצרניים זוכה לסיוע מהמדינה פי כמה לעומת בחור ישיבה. עו"ד רוטמן ערך השוואה בין ישיבת כנסת יחזקאל מאלעד לבין המוסד האקדמי "בצלאל" והאקדמיה למוסיקה ומחול.
מהנתונים שנאספו ממקורות רשמיים, בהם תקציב המדינה, עולה כי לפני שנתיים סטודנט לאומנות מומן ע"י המדינה פי 12 מתלמיד ישיבה. כיום, בעקבות השינויים בתקציב, סטודנט מתוקצב "רק" פי 6 (!!) מתלמיד ישיבה. והמצב חזר לקדמותו כפי שהיה לפני 4 שנים.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 מרץ 2017, 22:33

האמת הוטחה בפעיל השמאל הקיצוני: ''גר על אדמות כפר פלסטיני''

העיתונאי ישי פרידמן ניהל היום התכתבות עם פעיל השמאל הקיצוני דרור אטקס ושאל: "איך מסתדר לך מוסרית לגור על אדמות שהופקעו מפלסטינים משנת 1948
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 מרץ 2017, 16:46

נמצאה "מגילת פלטיאל גרוסמן":
קבצים מצורפים
מגילת פלטיאל גרוסמן , מבט חדשני על המגילה.pdf
(324.84 KiB) הורד 145 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 15 מרץ 2017, 01:51

משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).

איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 מרץ 2017, 13:07

גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).

איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.

לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 מרץ 2017, 14:41

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).

איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.

לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).

משולש, גאלייציענר כבר הודיע בפה מלא בהודעותיו הקודמות, עכשיו לא נותר אלא להתפלל עליו שיפקח את עיניו ושכלו,
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 15 מרץ 2017, 15:22

משולש כתב:הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס.

לא ראיתי בהמכתב הקול קורא שאמר לשרוף פחים וכדו'.
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 מרץ 2017, 17:56

אז למה הם שורפים פחים ורבים עם שיקצעס?
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי לוי » 15 מרץ 2017, 18:13

משולש כתב:אז למה הם שורפים פחים ורבים עם שיקצעס?

תשאל אותם,
אבל זה לא הוראת רבותיהם (גם אתה יודע זאת).
לוי
 
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 12:27
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 מרץ 2017, 21:29

לוי כתב:
משולש כתב:אז למה הם שורפים פחים ורבים עם שיקצעס?

תשאל אותם,
אבל זה לא הוראת רבותיהם (גם אתה יודע זאת).

למה אתה אומר ככה?
הרב צבי פרידמן אמר בפירוש שמסורת הרב שך היא לצאת להפגנות ולהפוך ניידות משטרה ועוד ציטטוים מרנינים אשר איני זוכר כעת בעז"ה בהמשך הערב אעלה אותם לטובת החברים אשר אינם בקיאים במסורתו של הרב שך
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 15 מרץ 2017, 22:31

פך שמן, יפה דרשת!

וכיהודה ועוד לקרא, מי שראה בהפלס את הדיווח על אותה הפגנה אשדודית, ובמרכז הידיעה תמונה חגיגית של הניידת ההפוכה, נפשטו כל ספקותיו והבין היטב את חבת האדם בעולמו בדורנו היתום. אשרי הדור שנתי וחבריו שרויים בתוכו ומאצילים מהוד השקפתם על צאן הקדשים!!
עלה זית
 
הודעות: 870
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 מרץ 2017, 13:30

סקר TGI לעיתונות החרדית: ירידה דרסטית להפלס
סקר TGI למגזר החרדי חושף עלייה גדולה ל'יתד נאמן' בעיתון יום שלישי וירידה דרסטית ל'הפלס'
סקר טי.ג'י.איי למגזר החרדי המתפרסם הבוקר (רביעי) מצביע על שינויים מהסקרים הקודמים. הסקר הנוכחי מציג את נתוני החשיפה בחודשים ינואר עד דצמבר 2016, לעומת הסקר הקודם שהציג את נתוני החשיפה בחודשים יולי 2015 עד יוני 2016.
עיתון "יתד נאמן" עדיין מוביל במקום הראשון בהפרש גדול בגזרת העיתונים היומיים. עיתון "יתד נאמן" המחולק חינם בימי שלישי רושם עליה משמעותית מ-44.9 אחוזים בסקר הקודם ל-50.1 אחוזי חשיפה בסקר הנוכחי. עלייה של כ-12 אחוז.
עיתון "הפלס" היומי רושם ירידה דרסטית מ-14.1 אחוזי חשיפה בסקר הקודם ל-10.4 אחוזי חשיפה בסקר הנוכחי. ירידה של כ-30 אחוז. כך גם עיתון "הפלס" של יום שישי המופץ בחינם, רושם ירידה דרמטית מ-14.0 אחוזים, ל-11.8 אחוזי חשיפה בסקר הנוכחי. ירידה של כ-15 אחוז.
יצויין, כי סקרי TGI כבר איבדו מזמן את האמינות שלהם בכל הנוגע למגזר החרדי, וכך מתייחסים אליהםחברות הפרסום ושלל החברות במשק. אך ל'פלג' מדובר במכה קשה במיוחד, שכן הם נהגו להשקיע במילוי הסקרים, ולאסוף את החוברות למילוי מהנשלח לאנשים אחרים בכל מקום, בכדי להעלות את המספר של עיתונם ולשחק במספרים בכל החזיתות כפי יכולתם.
המטרה שלהם בזה היתה לא רק להרמת המוראל העצמי, אלא גם להשתמש בנתונים בעת ההטרדות לחברות המשק ולנציגיהם. לכן הירידה כעת מהווה מכה קשה בעבורם. לא ברור, אם בשל ריבוי התחומים שנטלו על עצמם כעת, הקמת מוסדות ומציאת גזירות חדשות וכיו''ב, לא יכלו הפעילים להשתלט על הכל, או שסיבה אחרת גרמה לשינוי כעת. כך או כך, התוצאה היא בעבורם הפסד של קלף רציני בהטרדות החברות.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 23 מרץ 2017, 14:50

[size=200]תחזיקו חזק בכסא לפני קריאת השורות הבאות:[/size]
צבי סלע - בחדרי חרדים
בהופעה פומבית בכנסת נחשף הקשר הישיר בין אברהם טריגר, מנהיג מערך ההטרדות הברוטלי והאלים, הכולל נאצות ואיומים כנגד מנהלי חברות ואנשי פרסום שאינם מפרסמים בעיתון הפלס - לעיתון שמציג עצמו כשופר של 'בני תורה' כביכול.
לצד ההצהרות של אנשי הפלג הקיצוני, על תחילת מהלך של היפרדות ממוסדות ותקציבי מדינת ישראל כביכול, נראה כי אנשי הפלג אינם מוותרים על תקציבי המדינה, לפחות בכל מה שקשור לתקציבי הפרסום אותם מעבירה המדינה לעיתונים ואמצעי המדיה בתמורה למודעות אותם היא מפרסמת.
לדיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת בעניין ונקבע ביוזמת אנשי הפלס, הופיעו נציגי העיתון, ובראשם ראש מערך ההטרדות של העיתון, אברהם טריגר, המפעיל מאות פעילים העוסקים יומם ולילה בהטרדת פרסומאים ומנהלי חברות שאינם מפרסמים בעיתון הפלס.
בדיון, שנקבע לבקשת אנשי הפלס, תבעו נציגי העיתון לקבל חלק מעוגת התקציב אותו מקצה המדינה לאמצעי המדיה, באמצעות פרסומים של לפ"מ - לשכת הפרסום הממשלתית אותם ביקשו נציגי הפלס שיופיעו בעיתון.
טריגר אמר בדיון כי בעבר פורסמו הקמפיינים של משרד הפנים בעיתון, אולם מאז נכנס שר הפנים הנוכחי, אריה דרעי, לתפקידו, הופסקו הפרסומים בעיתון בשל היותו של דרעי "אויב המפלגה שלנו", כך לדברי טריגר בוועדה.
נציגת לפמ קבלה על ההטרדות הקשות אותם ספגו אנשי לפמ ובעיקר מנכ"ל לפמ גדי מרגלית, מאנשי הפלס.
בתוך הדיון, ביקש עורך הדין שמייצג את הפלס ישראל קליין שהופיע בשם העיתון, להבהיר כי העיתון מגנה בתוקף כל אדם שעובר על החוק ומסכים שהמשטרה תפעל נגדו בכל האמצעים.
העו"ד אף הגדיל וטען כי 'יתד נאמן' יותר קיצוני מ'הפלס' ביחס למשתפי הפעולה לגיוס בצבא: "לקחתי קטע מעיתון הפלס ששם כתוב "אנו נוקיע בתוקף כל ניסיון של פגיעה פיזית או אלימות ונעמוד עדיין על זכותנו להוות מחאה חוקית ולגיטימית". לקחתי את עיתון 'יתד נאמן' ששם נכתב "יש להוקיע את המשת"פים, ואפילו בזרוע", אמר עורך הדין.
"אז אם פורעי חוק עברו על החוק, אנחנו, עיתון הפלס, מסכימים שהמשטרה תפעל נגדם בכל האמצעים. אנחנו לא קוראים לעבור על החוק בשום צורה שהיא", אמר עו"ד קליין המייצג את עיתון הפלס.
מרכז החדשות: במופע בכנסת, שוב אנו נחשפים לדרכם הפתלתלה של כת הפלג, המלאה שקר ורמייה וצביעות גדולה. בעוד בתעמולה לחרדים הם טוענים כי 'יתד נאמן' בעד הצבא כביכול, והפלג הוא זה שנלחם, הרי שבתעמולה לחילונים (הן בכנסת והן בראיונות לתקשורת) שם הם טוענים הפוך, ש'יתד נאמן' הרבה יותר קיצוני מהם בהתנגדות לצבא.
כך כת הפלג גם נוהגים בנוגע להשגת כספים, מצד אחד במסע גיוס הכספים בחו"ל בסאטמר וכיו"ב הם אומרים שהם בתהליך של התנתקות מהמדינה כביכול, ומספרים שבמספר מוסדות הם לא נוטלים תקציבים מהמדינה (המספר יורד והולך ככל שנחשפים השקרים אט אט לגבי המוסדות), ואילו מהמדינה הם דורשים תקציבים להפלס (וגם דרישה נחרצת על המשך תקצוב ישיבותיהם, כזכור). כך הם אוחזים את החבל משני קצותיו, וניזונים מהכספים משני המקומות יחדיו.
הסתירה היא מובנית בעצם דרישת התקציבים מהמדינה. מצד אחד הם מכריזים כאילו הם נלחמים במדינה, ומצד שני הם דורשים מהמדינה את התקציבים לכך. זו בעצם שיטתם מאז ומקדם, לצורך השגת מטרותיהם אין דבר העומד בדרכם. כך למשל, ברגע שהכת יקבלו כיסא בכנסת (במפלגת יחד וכיו"ב), הם לא יהססו לרגע וירוצו על כך בכל הכוח, ויבעטו בסאטמר ושאר שותפיהם. אין כאן לא אידיאולוגיה ולא קנאות, לא שיטה ולא דעה, אלא תאוות השליטה הכבוד והשררה ורדיפת הממון.
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 מרץ 2017, 15:46

אין לי כוח לחפש אצלי את ההצהרה השקרית של וויין שכל המטרידים אינם קשורים אליהם בכלל. והם סתם קוראים תמימים של העיתון.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי ישיביש » 23 מרץ 2017, 15:48

כביש 443 ישאר פתוח היום כי אח של יוסי פטרוף מחתן הערב בבני ברק, ואם יהיה חסום הוא לא יוכל להגיע לחופה.
סמל אישי של המשתמש
ישיביש
 
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 23 מרץ 2017, 15:56

ישיביש כתב: כביש 443 ישאר פתוח היום כי אח של יוסי פטרוף מחתן הערב בבני ברק, ואם יהיה חסום הוא לא יוכל להגיע לחופה.

לא טוב. צריך באדום כמו שכתבת שם:
ישיביש כתב: כביש 443 ישאר פתוח היום כי אח של יוסי פטרוף מחתן הערב בבני ברק, ואם יהיה חסום הוא לא יוכל להגיע לחופה.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 26 מרץ 2017, 09:31

חלק מטורו של שמעון ברייטקוף בעיתון משפחה:
חובת קריאה!!!!!!


מפגש אינטרסים // שמעון ברייטקופף
המרתון ניצל, הליך ההקצאה ימשיך להתקדם, ואנשי הפלג יחפשו הזדמנות אחרת לאקזיט מהקואליציה שיאפשר להם להמשיך לבלוס את העוגה ולצלם אותה כשהיא שלמה. כי הרי בסוף, מה שחשוב באמת זו התמונה • שמעון ברייטקופף בטורו ב'משפחה' על הפגנות 'הפלג' (דעות)


גם גדולי האצנים מג'מייקה שקטפו בקלילות את המקומות הראשונים במרתון הירושלמי, לא יכלו לחלום על גמישות מחשבתית כמו זו שגילו המפגינים מהפלג הירושלמי שהבטיחו שיבעירו את הגולה כמדורת האש, ובסופו של יום הסתפקו בגחלים קטנים בשולי שכונות היוקרה הירושלמיות.
ביום חמישי בלילה זה נראה היה כמו שידוך סגור. החרבת המרתון הירושלמי, ה'בייבי' האהוב על ראש העיר ברקת, על ידי מחאות זעם על מעצר בחור הישיבה היו משרתות את שני המחותנים העיקריים - כך שהיה צריך לא מעט לחפור בכדי להבין איך העסקה המושלמת לא יצאה לפועל בסופו של דבר.
מצד החתן, עמד ראש העיר ה"ה ניר ברקת, שזקוק להפגנת מנהיגות קשוחה כאוויר לנשימה לקראת התמודדותו העתידית בזירה הארצית. אם אנשי הפלג היו עושים את מה שהיה מצופה מהם ועוצרים את המרתון, הוא היה מפטר את סגנו, חיים אפשטיין, איש 'בני תורה', וקונה את עולמו בציבור החילוני כאיש ציבור היחיד שנלחם בקשיחות במי שמשתק את כבישי הארץ מפקידה לפקידה, בלי שאיש יכול לגבות מהם תג מחיר.
עבור אנשי הפלג הירושלמי, מדובר היה בעסקה לא פחות מוצלחת: עוד פחות משנתיים יש בחירות לעירייה, וצריך לזעזע איך שהוא את הבוחרים. מלשבת בקואליציה קדנציה שלמה ולהנות מכל התופינים העירוניים - לא מביאים מנדטים. איפה הזעזוע מחילולי השבת, איפה פריצת חומות הדת, איפה הגזירות הנוראיות שגזרו המפלגות החרדיות האחרות שמחייבות ריצה עצמאית של תנועה שאכפת לה באמת מקודשי ישראל?
הדד-ליין לעזיבת הקואליציה ופתיחת קמפיין נגטיבי נגד העירייה וחבריה החרדיים הולך ואוזל. אם יעברו עוד כמה חודשים כשסיעת בני תורה עודה רובצת בקואליציה, משהו עלול לחשוד שעזיבת הקואליציה נעשית רח"ל משיקולים פוליטיים, ולכן החרבת המרתון על רקע גזירת הגיוס ופיטורין מתוקשרים נראתה כעסקה לא רעה בכלל. המשכורת של סגן ראש העיר והמודעות שמקבל הביטאון המפלגתי מהעירייה, הם מחירים סבירים ששווה להקריב אותם בשביל הרעיון הגדול שאיש אמנם לא יודע מהו, אבל הוא כנראה קיים איפה שהוא במוחותיהם של האנשים שטורחים להיעצר כל שני וחמישי בצומת אחרת ברחבי הארץ.
צחוק הגורל הוא שהירושה שאמור היה סגן ראש העיר חיים אפשטיין להותיר אחרי פיטוריו, הייתה עוברת ככל הנראה ליהודי ממנו הוא מנע את ראשות העיר, ה"ה משה ליאון. החוק קובע שניתן למנות סגן ראש עיר בשכר רק עד מחצית הקדנציה. מכיוון שמחצית הקדנציה חלפה לפני מספר חודשים, הדבר היחיד שהיה נותר לפליטה מפעילותו הנמרצת של אפשטיין הוא התואר. הנציגים החרדיים הם אנשים פרקטיים שצריכים להביא פרנסה הביתה בסוף החודש. עם תארים לא קונים במכולת. משה ליאון, לעומת זאת, לא מתמודד עם מצוקות קיומיות של פרנסה. גם אחרי שמכר את חלקו במשרד רואי החשבון שהקים, הוא יכול להרשות לעצמו לשרת את הציבור גם בלי המשכורת של סגן ראש עיר. לעומת זאת, התואר של סגן ראש עיר עבורו, הוא קריטי. לבוא לבחירות הקרובות מעמדת הזינוק של סגן ראש עיר, זה עולם אחר מאשר לבוא כחבר מועצה מן המניין. צחוק הגורל הוא שמי שהיה עשוי לסייע למועמדות של ליאון, היו דווקא אלו שעשו הכל בכדי למנוע ממנו את התפקיד במערכת הבחירות הקודמת. אין גבול להפתעות בפוליטיקה.

חרב פיפיות
בעיריית ירושלים לא חסכו במאמצים על מנת למנוע את הקטסטרופה שהלכה והתהוותה מול עיניהם. יועציו של ברקת מכירים מצוין את כל מספרי הטלפונים של אנשי שערי חסד. לפני קרוב לשלוש שנים, הציר הזה פעל כמו מכונה משומנת והביא לניצחונו של ניר ברקת בניגוד לעמדת רוב מניין ובניין של מצביעי הציבור החרדי.
הטלפונים ההיסטריים מהקומה השישית שנמצאים במספרים המקוצרים של עסקני שערי חסד, ביקשו הפסקת אש, אבל נתקלו בחומה בצורה של התנגדות. עם כל הערכה לניר ברקת, השותף הפוליטי היחיד של הפלג, הלכידות הפנימית של החוג שנמצא בשלבי התהוות שמבוססת על אנרכיזם והפגנות זעם - חשובה יותר.
אנשי שערי חסד מבינים מצוין תקשורת. בנוסף לרווח הפוליטי הצר להיזרק מהקואליציה על נושא שנמצא בקונצנזוס בקרב המצביעים הפוטנציאליים שלהם, הם כמובן לא יכלו להתעלם מהרייטינג התקשורתי שיש בצעד אקטיבי כל כך. במקרה של ביטול המרתון, המאבק שלהם היה זוכה לסיקור חסר תקדים. ארצי ובין לאומי. טעימה קטנה הם קיבלו ביום חמישי בלילה, שבכירי העיתונאים התנחלו להם על קווי הטלפון, במטרה להבין אם הם מתכוננים ללכת על כל הקופה או לרדת מהעץ ברגע האחרון. הטלפונים האלה הגדילו את הרעב לקבל עוד ועוד מהטוב הזה, והפיצוץ היה נראה בלתי נמנע.
אז איך למרות הכל התבטלה חגיגת ה'וורט' המופרעת ברחובות ירושלים? שאלה מצוינת והתשובה מעט מורכבת. בסופו של דבר, כמו בכל שאלה אחרת, תעקבו אחרי הכסף. שם תמצאו את כל התשובות. הריאל-פוליטיק חזק כנראה יותר מכל דבר אחר.
בחודשים האחרונים, פתחו אנשי הפלג הירושלמי מוסדות חינוך בירושלים. גנים, בתי ספר, סמינרים, הכל נבנה. מהמסד עד טפחות. ההוצאות של מוסדות חינוך שנאלצים לא לקחת כסף מהמדינה בכדי ליצור בידול, הם בלתי נתפסות. מוסדות ותיקים שמקבלים תקצוב שוטף מהמדינה ונהנים ממאגר מסודר של תורמים, מתקשים לסיים את החודש. אז החזקת מוסדות חדשים, בלי בסיס של תורמים, בלי תקצוב מהמדינה, ועם התנגדות ציבורית חסרת תקדים? בשביל זה צריכים נס, והניסים - תאמינו או לא - לא טורחים להגיע בהמוניהם לשכונת שערי חסד. אמת, אנשי מונרו וויליאמסבורג אולי מחזיקים באידיאולוגיה אנטי ציונית מגובשת ומוכנים לפתוח את הארנקים בשביל לקדם את האג'נדה שלהם, אבל לאחרונה נראה גם הם קצת התעייפו ממימון המאבק הפנים ליטאי הזה שעטוף בצלופנים של אנטי-ציונות, והעול הכלכלי המונח על העסקנים הולך ונהיה בלתי אפשרי. העובדה שהמדינה לא חובבת במיוחד את מעורבותם של אנשי הפלג בתזמון פקקי התנועה של אזרחי מדינת ישראל ברחבי הארץ, הביאה לביקורת דקדקנית על נתיבי הכספים שמחזיקים את הפעילות של אנשי הפלג הירושלמי, שמקשה עוד יותר את עול הקיום.
קרן אור קטנה עשויה לשנות במעט את כללי המשחק: הקצאות מהעירייה. מוסד שיש לו שטח, כבר לא נסגר. הכל כבר נהיה יותר קל. כשיש מבנים ונדל"ן, כל התמונה משתנה. זה כבר לא מוסד בלי יסודות, אלא משהו קיים, נושם ובועט שגם אם מתקשה בתזרים המזומנים, הוא בבחינת חי העומד על רגליו.
ארבעה בקשות להקצאות למוסדות הפלג הירושלמי נמצאות בימים אלו בקנה. ההקצאות האלה יקרמו עור וגידים רק עם רצון טוב של ראש העיר. האהבה הגדולה שרוחשים המפלגות החרדית לפלג הקטן ידועה לכל. ראש העיר יצטרך להזיע לא מעט בכדי להעביר את ההקצאות המדוברות. ביום חמישי בלילה, שנראה היה שכלו כל הקיצין, הגיע האיום ששינה את כללי המשחק: אם המרתון יפגע - ההקצאות המדוברות יהפכו לחלום באספמיה.
ראש העיר, יהודי שעומד במילתו, לא היה צריך אפילו לאיים שיבטל כליל את ההקצאות, אלא הספיק לו להעביר מסר שבמקום לתת הקצאות במקומות ברי-בניה, הוא יעתיק את מיקום ההקצאות להרי טרשים בחור נידח בסמוך לשכונת נווה יעקב, שרק עבודות הפיתוח שלהם יעלו מיליוני שקלים שיהפכו את משימת הבניה לבלתי אפשרית.
אנשי שערי חסד יודעים מצוין לעשות חשבון. הם הבינו שהם חייבים לרדת מהעץ במהירות האפשרית. לסגת לחלוטין אי אפשר, אבל לרמז שלא צריך להבעיר את כל הגולה כמדורת אש, אלא די בכמה גיצים קטנים וסמליים, הם יכולים גם יכולים.
ברקת, וויתר אולי על אקט מתוקשר של פיטורים, אבל על ההנאה הוא החליט לא לוותר: השבוע, באקט שהזכיר את הנזיפה בשגריר הטורקי, הוא זימן אליו את סגנו, חיים אפשטיין והודיע לו שהוא מושעה לחודש מפעילות בעירייה. סביר להניח שתושבי ירושלים יצליחו להתמודד עם ההשעיה המדוברת, אבל ברקת שטרח להוציא את התמונות מפגישת הנזיפה, השיג את שלו.
המרתון ניצל, הליך ההקצאה ימשיך להתקדם, ואנשי הפלג יחפשו הזדמנות אחרת לעשות אקזיט מפואר מהקואליציה העירונית שיאפשר להם להמשיך לבלוס את העוגה ולצלם אותה כשהיא שלמה. כי הרי בסוף, מה שחשוב באמת זו התמונה.
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 מרץ 2017, 16:39

למי שפוחד מכפילויות, הודעה זו היא תקציר של קודמתה. מי שכבר קרא את ההודעה הקודמת יכול לעבור הלאה:

נחשף: המרתון לא שובש עקב איום ברקת על הקצאות למוסדות הפלג
ברקת איים כי יבוטלו ארבעת ההקצאות למוסדות כת הפלג ש'על טהרת הקודש' כביכול
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
על פי חשיפת העיתונאי שמעון ברייטקופף בעיתון משפחה, ראשי כת הפלג תכננו לשבש את המרתון בפועל ולגרום בכך לניר ברקת לזרוק אותם מהקואליציה, (כאשר חשבו לקצור בכך הישג נוסף, של מעבר להתקפות על ראש העיר ולשוות לעצמם תדמית של קנאות, בתקווה שזה ישכיח לציבור את הדיל טרם הבחירות לסייע לבחירתו לראשות העיר ואת השותפות שלהם עימו לאורך כל הדרך תוך נתינת יד לכל פעילותו של ברקת לחילון ירושלים, ואף להצבעתם בעד תקציב לעידוד גיוס חרדים של העירייה).
אלא שברגע האחרון נתקבל איום מברקת, כי ארבעת הקצאות שמכין ברקת לחבריו מכת הפלג עבור המוסדות שהם מקימים "על טהרת הקודש" כביכול, יבוטלו במידה וישובש המרתון. בעקבות כך, בכירי הכת התקפלו, ובפגישה עם ברקת הוסכם המתווה אותו הוביל מר יהושע פולק, ללכת על המתכונת כפי שבוצעה בשטח, ריקודי בני הישיבות על המדרכות לצד המרתון, ללא שיבוש בפועל של המרתון. (כזכור, הדבר עורר זעזוע רב בציבור החרדי, שנשלחו בחורים צעירים לצפות בריצת פרוצים ופרוצות בלבוש ערטילאי שאף הצטלמו עמם).
עקב כך שהמרתון לא שובש, נתן ברקת לפלג עונש מינורי על האיומים כזכור, כאשר סגנו מר חיים אפשטיין הושעה למשך 30 יום, השעיה שלא ברורה משמעותה, ונטען כי עובדים נוספים של הפלג בעיריית ירושלים יושעו, אך סביר שלא יקרה.
בכך שוב ניתן לראות את הצביעות ומערך השיקולים של ראשי כת הפלג, שכאשר הם חוסמים לתושבי ירושלים את העיר וגורמים בכך צער רב בעיקר לתושבי ירושלים החרדים ומאבדים להם ממון, הדבר אינו מפריע לא למנהיגי כת הפלג ולא לשותפם החילוני ראש עיריית ירושלים, ואילו כאשר ישנו איום על הקצאות למוסדות הכת, הרי ששוב הכסף חשוב יותר מכל אידיאולוגיה.
וכמובן מתעוררת שוב התמיהה על שיתוף הפעולה של הכת עם ראש העיר הציוני להקמת "מוסדות על טהרת הקודש" כביכול. כזכור, נחשף בעבר על דרכי העברת הכספים מהמדינה למוסדות הכת דרך מוסדות גור וכיו"ב.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 אפריל 2017, 10:12

רשת האופנה פרסמה ב"הפלס" - והתנצלה: "מצייתים לגדולי ישראל. לא נפרסם שם"
לאחר שבעיתון 'הפלס' של 'הפלג' הופיע פרסום של רשת 'אקסוס', יזמו מנהלי ת"תים בישיבות ביטול עסקאות בהיקף ענק עמה, לקראת חג פסח, והרשת התנצלה: "אנו נשמעים לגדולי ישראל"
אלי רוטמן - כיכר השבת
רשת האופנה אקסוס היתה אמורה לגזור קופון שמן בערבו של פסח זה, לאחר עסקאות רבות שהיא חתמה עם עשרות מנהלי ת"תים (תומכי תורה) בישיבות ברחבי הארץ, במסגרתם אלפי בני ישיבות ואברכים רוכשים ביגוד מוזל לכבוד החג.
אך הפרסום הבוקר (רביעי) של רשת האופנה ב'הפלס', ביטאון 'הפלג', ערער את כל זה: בעקבותיו, הודיעו לה מנהלי הת"ת בישיבות רבות - מיר ברכפלד, חברון, בית מתתיהו, בית מדרש עליון, קול תורה, מאור התלמוד, בית שמואל ועוד - על ביטול העסקאות הללו.
לפי אחד המעורבים, כך היתה השתלשלות האירועים: "לאחר שבשבוע שעבר אקסוס פרסמו ב'יתד נאמן', הם חטפו מסכת הטרדות מצד פעילי 'הפלג', שהסכימו להפסיק את זה רק אם אקסוס תפרסם גם בעיתון שלהם, בעלות של 1000 שקל".
כאמור, בעקבות הפרסום קיבלו מנהלי הרשת שיחות רבות ממנהלי ת"תים (תומכי תורה) מעשרות ישיבות שהודיעו להם כי הם מפסיקים את ההתקשרות איתם וכי הם מבטלים את החוזים על רכישות חליפות וביגוד לבחורי ישיבתם. יצויין כי סכום הביטולים הכולל מגיע למיליוני ש"ח.
בעקבות גל הביטולים הספונטני, הביעו מנהלי הרשת את חששם מעזיבת מאות הלקוחות, שעות ספורות לאחר הפרסום ב'הפלס', הודיעה 'אקסוס' כי היא מתנצלת על הפרסום שלדבריה נעשה בשוגג.
וזו ההודעה שהוציאה הנהלת הרשת: "אנו, רשת חנויות אקסוס, נשמעים לגדולי ישראל ומתנצלים על הפגיעה שנעשתה בשוגג על ידי מחלקת הפרסום. אנו מתחייבים כי הדברים לא יישנו בעתיד".
כזכור, גדולי ישראל פרסמו לפני כשלוש שנים מכתב הקורא להימנע מתמיכה או פרסום בביטאון 'הפלג'. "הוא מחלל שם שמים ומפיץ שנאה. אסור לפרסם בו".
קבצים מצורפים
המודעה של אקסוס.jpg
המודעה של אקסוס.jpg (55.67 KiB) נצפה 40548 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 02 אפריל 2017, 16:17

הצביעות חוגגת, לאחר הכחשות נמרצות ושקרים מפלצתיים עתה נחשף
במקביל לפעילות הפלג להטיח בוץ במערכות החינוך המפוארות של הציבור החרדי המוכוונות ע"י מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בתקופה האחרונה בפלג מנהלים מסע רישום לסמינר החדש של הפלג המוקם בירושלים, שנפתח כסניף לסמינר אהל רחל בבני ברק, שכזכור 'מרכז החדשות' חשף לפני מספר חודשים כי הוא נרשם לתוכנית עוז לתמורה של משרד החינוך שהוגדרה בעיתון הפלס כתוכנית שנועדה לחלן את הציבור החרדי.
אמנם, תגובת הפלג בזמנו שפורסמה בעיתון הפלס תחת הכותרת "ייסכר פי דוברי שקר" הייתה שמדובר בטעות ברישום והתוכנית לא הוכנסה בסמינר, כראיה הוצגו דוחו''ת מית''ר (מידע על תשלומים לרשויות בעלויות ובתי ספר) של משרד החינוך, בהם הופיע כי סמינר הפלג אינו מקבל תשלום עבור התוכנית, אולם, בדיקה עדכנית בדוחו''ת אלו מגלה כי אכן רק עתה לאחר 5 חודשים הופקד לסמינר סכום של כ300 אלף ₪ רטרואקטיבית עבור מימוש התוכנית בחודשים האחרונים. (זה דבר שכיח שההפקדות והדוחו"ת מתעדכנים באיחור זמן, כדלהלן).
במקביל, על רקע פרסומים שונים של כת הפלג על סמינרים בבני ברק שהתחברו לתוכנית עוז לתמורה על בסיס דוחו"ת אלו, בדיקה בדוחו"ת המעודכנים מגלה כי הכספים הוחזרו למדינה ולא נשארו אצל הסמינר. הדבר נעשה אוטומטית, מאחר והסמינרים ביקשו לצאת מהתוכנית (אליה מתחברים אוטומטית כל שנה מחדש, וצריך להגיש בקשה ליציאה), ע"פ הוראות מרנן גדולי ישראל שליט"א, בניגוד לסמינר הפלג.
מנהל סמינר מסביר ל"מרכז החדשות": דוחו''ת מית''ר מחושבים אוטומטית ומתעדכנים באיחור לעיתים של כמה חודשים, כמו במקרה זה. סמינר הפלג שהוא מוסד חדש תוקצב בחסר בעקבות כך שלא עודכן במערכת ורק כעת הושלם הכסף רטרואקטיבית, לעומת זאת הסמינרים הותיקים הוגדרו אוטומטית בטעות במערכת זו כמי שנכנסו לתוכנית עוז לתמורה, אולם כעת עודכן רטרואקטיבית.
יצויין עוד כי בדיקה עדכנית בנתוני סמינר הפלג במשרד החינוך מלמדת כי בימים אלו הסמינר עדיין מקיים את תוכנית עוז לתמורה במלואה, והדבר ניתן לבדיקה ע"י כל אחד בלחיצה כאן.
שוב ושוב אנו נחשפים לצביעותם של אנשי כת הפלג, כאשר אך בשבוע שעבר בעצרת העדה החרדית זעקו דוברים מטעמם על הרס מוסדות החינוך החרדים ועל התערבות הממשלה בסמינרים, כאשר סמינר הפלג הוא הוא פורץ הגדר האמיתי אשר אליו הם מעבירים את הבנות משאר הסמינרים, והם פועלים על מנת לפתוח לו סניפים בערים נוספות, (כזכור, כדי למנוע טענות על כך שהסמינרים הבאים יהיו אף הם בתוכנית עוז לתמורה, הם פותחים אותם מראש כסניף לסמינר בבני ברק וממילא התוכנית שם תהיה 'בלית ברירה').
יצויין כי מערכת מרכז החדשות פנתה למספר כלי תקשורת, כולל אלו בהם פורסמו בעבר השמצות על הסמינרים מטעם כת הפלג, על מנת לפרסם נתונים עדכניים אלו, אך מערכת ההשתקה של כת הפלג בשיתוף פעולה עם גורמים במחוז החרדי במשרד החינוך בנושא חסמה את הפירסום. כמו כן גליון "קול החינוך" של הכת, שמתיימר לעקוב אחר פרצות במוסדות החינוך, נמנע מלעסוק בנושא עוז לתמורה מאז פורסם דבר פריצת הגדר ועד היום.
מצו"ב:
הכחשת עיתון הפלס על הכנסת התוכנית בסמינר.
דו"ח מית"ר אחרון של סמינר אוהל רחל בו מופיע תשלום רטרואקטיבית על מימוש תוכנית עוז לתמורה.
צילום מדו"ח מית"ר של סמינר וולף מחודש קודם בו החזיר הסמינר 3 מליון שקל בגין אי מימוש תוכנית עוז לתמורה.

כיון שאין לי מושג איך מצרפים קבצים , החברים כאן ישלימו את המלאכה
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 אפריל 2017, 16:22

בבקשה
קבצים מצורפים
300 אלף שקל הפרשים לסמינר הפלג עבור עוז לתמורה.jpg
ההכחשה השקרית בהפלס.jpg
ההכחשה השקרית בהפלס.jpg (96.27 KiB) נצפה 40513 פעמים
הפרשים סמינר הרב וולף מחזיר 3 מליון שקל.jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 אפריל 2017, 16:24

פך שמן כתב:יצויין עוד כי בדיקה עדכנית בנתוני סמינר הפלג במשרד החינוך מלמדת כי בימים אלו הסמינר עדיין מקיים את תוכנית עוז לתמורה במלואה, והדבר ניתן לבדיקה ע"י כל אחד בלחיצה כאן.

תיקנתי לך את הקישור.

ואגב, אוסיף לך קישור נוסף, ראה את סמינר וולף לדוגמא כאן.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 אפריל 2017, 16:34

בפעם הראשונה שגילו את זה נפלו עלינו מטר הפגנות אלימות שנועדו כתרגיל הסחה.
מה הולך להיות עכשיו?? (ממילא הם נמצאים עדיין בעיצומו של ספין ארוך קצת).
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 אפריל 2017, 21:46

שתיקה רועמת בפלג בעקבות חשיפת השקר התורן
שקרי כת הפלג מתנפצים אחד אחרי השני - בפלג מתעלמים ועוברים לשקר החדש
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות

השבוע נחשף כאן כי בניגוד לשקרי כת הפלג, בסמינרי 'אוהל רחל' של הפלג מיושמת בפועל התוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך, והם מקבלים על כך כסף.
לאחר כל נסיונות ההשתקה של כת הפלג ושותפיהם במשרד החינוך על חדירת התוכנית עוז לתמורה בסמינר הפלג, וחשיפת השקר הגדול כאן כאמור, אולם פיהם של דוברי כת הפלג הרהוטים נמלא מים ולא הגיבו לידיעה המסעירה. בפלג החליטו שלא לענות, כדי להמשיך בהשתקת הנושא.
יצויין, כי על פי חשיפת משפחה שהובאה בעבר, ישנם 4 מגרשים בירושלים בתהליכי הקצאה ע"י העירייה עבור מוסדות כת הפלג (באמצעותם גם איים ברקת על הכת שעצרו את שיבוש המרתון, כזכור), וככל הנראה לפחות מגרש אחד מהם נועד עבור הסמינר עם עוז לתמורה של הכת בירושלים.
כזכור, בסמינרים של בני התורה לא הוכנסה תוכנית 'עוז לתמורה' על פי הוראות מרנן גדולי ישראל שליט"א, אך בסמינרים של כת הפלג שתקפו בעיתונם בחריפות את התוכנית, שם כן הוכנסה התוכנית כאמור.
כידוע, אצל אנשי כת הפלג השקר הוא לחם חוקם, זו דרכם מאז ומעולם, בכל תחום ובכל נושא. ואדרבה, כל נושא עליו הם זועקים, הם ורק הם אלו העושים זאת באמת. אם בעוז לתמורה כאמור, ואם בענין הגיוס שמנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך מתיר לבחורים להתגייס ב'הוראה פרטית', ואם בענין החינוך שבמוסדותיהם מוכנסים הדברים עליהם הם זועקים ב'קול החינוך'. כך הוא בכל נושא ועניין של אידישקייט עליו הם מתריעים כביכול, כאשר הם אלו שנגועים באותו עניין - לא זולת.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 אפריל 2017, 21:56

האמת שזה שייך לאשכול הבדיחות.
ראו איך מעלימים מהכותרת שמדובר בשיא חדש של חודשיים מאסר. ובמקום זה מחליקים לשחרור של פסח(על הספק)
קבצים מצורפים
הפלס על העונש.jpg
הפלס על העונש.jpg (51.98 KiB) נצפה 40333 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 אפריל 2017, 01:03

אימה בסוריה: הקצב מדמשק ממשיך במסע הטבח נגד בני עמו, והיום שוב עשה שימוש המוני בנשק כימי, שהביא להרג של מאות אזרחים, בהם ילדים רבים. בעולם ממהרים לגנות בתקיפות אבל לא נראה שמישהו מוכן באמת לעצור את הזוועה. טבח

אימה בסוריה: הקצב מדמשק ממשיך במסע הטבח נגד בני עמו, והיום שוב עשה שימוש המוני בנשק כימי, שהביא להרג של מאות אזרחים, בהם ילדים רבים. לפי הדיווחים, הבוקר הפציץ צבא אסד את העיירה ח'אן שייחון באזור אידליב בפצצות המכילות גזים רעילים, זאת בשעה שעל פי ההסכם הבינלאומי אסור לאסד להחזיק ברשותו נשק כימי מכל סוג שהוא.

גורמי הרפואה באזור המופצץ דיווחו כי הנפגעים הראו סימנים המצביעים על פגיעה מנשק כימי, כולל עילפון ומחנק. ברחובות העיירה נצפו עשרות נפגעים המחרחרים למוות, זאת בשעה שמטוסי צבא אסד הפציץ גם את בית החולים אליו פונו חלק מהנפגעים.

האופוזיציה הסורית קראה למועצת הביטחון לכנס ישיבת חירום בעקבות המתקפה הכימית האכזרית בעיירה הסורית, ולכנס טריבונל בינלאומי שיעמיד לדין את אסד וראשי צבאו, האחראים לרצח העם המזוויע במתרחש בסוריה מזה כשש שנים ללא מעצור.

בעקבות הסערה הבנלאומית הכיחישו במשטר אסד את השימוש בנשק כימי, וטענו כי לא השתמשו בנשק זה "לא בעבר ולא בעתיד". מדובר כמובן בשקר גלוי ופומבי, שכן אסד עשה שימוש חוזר ונשנה בנשק האסור על פי האמנות הבינלאומיות, באמצעותם בטח ברבבות אזרחים חפים מפשע.

ראש הממשלה בינימין נתניהו התייחס למתקפה הכימית שביצע משטר אסד באידליב, ואמר כי: "התמונות המגיעות אלינו מסוריה צריכות לטלטל כל בן אנוש. מדינת ישראל מגנה בחריפות את השימוש בנשק כימי בכל מצב, בייחוד כלפי אזרחים וילדים חפים מפשע. אני קורא לקהילה הבינלאומית למלא את ההתחייבות משנת 2013 ולסלק את הנשק הכימי מסוריה".

כזכור, לפני כשלוש שנים נחתם הסכם בינלאומי, במסגרתו התחייב אסד להוציא מסוריה את כל הנשק הכימי שברשותו. ההסכם איפשר לנשיא ארה"ב דאז, בברק אובמה, להתנער מהתחייבותו הפומבית להדיח את אסד אם יעשה שימוש בנשק כימי.

אנחנו ב'לדעת', האתר החרדי הראשון, נמנעים מלהביא את התמונות הקשות מהמתקפה.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 05 אפריל 2017, 01:11

כבר אמרתי שהצביעות שלהם לא מביישת גם את ותיקי הג'ונגל.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 05 אפריל 2017, 13:27

פך שמן כתב:
משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).

איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.

לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).

משולש, גאלייציענר כבר הודיע בפה מלא בהודעותיו הקודמות, עכשיו לא נותר אלא להתפלל עליו שיפקח את עיניו ושכלו,

משולש, אתה יודע בדיוק לאיפה אני משתייך...

פך שמן, איך הם התפילות עלי ? עשית לפחות איזה תפילת רבים ??

תפסיקו כבר עם כל הדמיונות שאתה מסתובבים ומסובבים את עצמכם סביב זה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 06 אפריל 2017, 01:03

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).

איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.

לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).

משולש, גאלייציענר כבר הודיע בפה מלא בהודעותיו הקודמות, עכשיו לא נותר אלא להתפלל עליו שיפקח את עיניו ושכלו,

משולש, אתה יודע בדיוק לאיפה אני משתייך...

פך שמן, איך הם התפילות עלי ? עשית לפחות איזה תפילת רבים ??

תפסיקו כבר עם כל הדמיונות שאתה מסתובבים ומסובבים את עצמכם סביב זה..

גאליצייענר
יש לציין שלאחר ההתאווררות שלקחת כאן מהפורום זה נראה שב"ה התפילות עזרו והתפקחת,
סיבובי דמיונות לא במחוזותינו ,כוונתי היתה לאחת ממהודעות שכתבת שפעם היית מתנגד לפלג ובתקופה האחרונה אתה מתחיל להבין אותם או משו בסגנון.
פך שמן
 
הודעות: 2061
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 22:21
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 06 אפריל 2017, 13:56

אתה לא מבין שהם רוצים צומי ואתם נותנים להם את זה בשתי ידיים ??

אם תקרא שוב, תראה שזה מה שאני אמרתי אז: הם רוצים בעיקר תשומת לב ושכ ו ל ם יידעו שהם ל א כפופים להגראי"ל אלא יש להם הנהגה אחרת, וב"ה זה מצליח להם - לענ"ד.

אתה מסכים איתי ??
מחכה לתגובתך..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 06 אפריל 2017, 16:12

אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 07 אפריל 2017, 15:43

משולש כתב:אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.

צומי זה אומר תשומת לב, וזה לא משנה להם אם יש להם תשומת לב חיובית או שלילית, עכשיו יש להם תשומת לב שלילית אבל מצד שני הם מאוד מבוקשים בתשקורת והם כעת בכותרות, יבוא יום והם יהפכו את כל המומנטום לטובתם... הם אנשים מאוד מוכשרים בתקשורת, ותראה שזה מה שיהיה בסוף...
אם לא היו מדברים מהם, לענ"ד הם היו מתפוררים מעצמם, מי שיודע יודע שגם שמה יש ביניהם המון חילוקי דיעות וכל אחד מושך לצד אחר, עכשיו כשהם מותקפים מבחוץ הם איחדו את השורות כלפי האויב החיצוני, כשזה יסתיים הם יפנו את הכל הכח והמרץ כלפי פנים...
יש שמה את הגר"ש אויערבאך שהוא רשמית היום המנהיג של הפלג, ובאנשי ביתו יש כאלו המושכים כלפי שותפות עם העה"ח, שזה אומר לא לקחת תקציבים ולא להצביע בבחירות וכולי, ומצד שני יש פלג מתון שלא רוצה להפסיד את הכל, וזה רק אצל ביתו...
יש גם את הגר"ש מרקוביץ ר"י פאנאוויטש שהוא לא כפוף להגרש"א ויש לו דיעה די עצמאית, יש גם את הגר"ט נוביק משגיח ישיבת חדרה, שמי שיודע מה הולך שמה יודע שהוא בנ"א לעצמו וגם לא קיבל את מרות הגרש"א.
ויש עוד כמה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 אפריל 2017, 23:49

גאליציינער כתב:
משולש כתב:אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.

צומי זה אומר תשומת לב, וזה לא משנה להם אם יש להם תשומת לב חיובית או שלילית, עכשיו יש להם תשומת לב שלילית אבל מצד שני הם מאוד מבוקשים בתשקורת והם כעת בכותרות, יבוא יום והם יהפכו את כל המומנטום לטובתם... הם אנשים מאוד מוכשרים בתקשורת, ותראה שזה מה שיהיה בסוף...
אם לא היו מדברים מהם, לענ"ד הם היו מתפוררים מעצמם, מי שיודע יודע שגם שמה יש ביניהם המון חילוקי דיעות וכל אחד מושך לצד אחר, עכשיו כשהם מותקפים מבחוץ הם איחדו את השורות כלפי האויב החיצוני, כשזה יסתיים הם יפנו את הכל הכח והמרץ כלפי פנים...
יש שמה את הגר"ש אויערבאך שהוא רשמית היום המנהיג של הפלג, ובאנשי ביתו יש כאלו המושכים כלפי שותפות עם העה"ח, שזה אומר לא לקחת תקציבים ולא להצביע בבחירות וכולי, ומצד שני יש פלג מתון שלא רוצה להפסיד את הכל, וזה רק אצל ביתו...
יש גם את הגר"ש מרקוביץ ר"י פאנאוויטש שהוא לא כפוף להגרש"א ויש לו דיעה די עצמאית, יש גם את הגר"ט נוביק משגיח ישיבת חדרה, שמי שיודע מה הולך שמה יודע שהוא בנ"א לעצמו וגם לא קיבל את מרות הגרש"א.
ויש עוד כמה...

אבל לא אנחנו נותנים להם את הצומי, הם לוקחים אותו בכוח ע"י שהם מענים ומתעללים ברבבות אנשים בהמתנה של שעות בפקקים.
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי סבא קשישא » 09 אפריל 2017, 14:11

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.

צומי זה אומר תשומת לב, וזה לא משנה להם אם יש להם תשומת לב חיובית או שלילית, עכשיו יש להם תשומת לב שלילית אבל מצד שני הם מאוד מבוקשים בתשקורת והם כעת בכותרות, יבוא יום והם יהפכו את כל המומנטום לטובתם... הם אנשים מאוד מוכשרים בתקשורת, ותראה שזה מה שיהיה בסוף...
אם לא היו מדברים מהם, לענ"ד הם היו מתפוררים מעצמם, מי שיודע יודע שגם שמה יש ביניהם המון חילוקי דיעות וכל אחד מושך לצד אחר, עכשיו כשהם מותקפים מבחוץ הם איחדו את השורות כלפי האויב החיצוני, כשזה יסתיים הם יפנו את הכל הכח והמרץ כלפי פנים...
יש שמה את הגר"ש אויערבאך שהוא רשמית היום המנהיג של הפלג, ובאנשי ביתו יש כאלו המושכים כלפי שותפות עם העה"ח, שזה אומר לא לקחת תקציבים ולא להצביע בבחירות וכולי, ומצד שני יש פלג מתון שלא רוצה להפסיד את הכל, וזה רק אצל ביתו...
יש גם את הגר"ש מרקוביץ ר"י פאנאוויטש שהוא לא כפוף להגרש"א ויש לו דיעה די עצמאית, יש גם את הגר"ט נוביק משגיח ישיבת חדרה, שמי שיודע מה הולך שמה יודע שהוא בנ"א לעצמו וגם לא קיבל את מרות הגרש"א.
ויש עוד כמה...

אבל לא אנחנו נותנים להם את הצומי, הם לוקחים אותו בכוח ע"י שהם מענים ומתעללים ברבבות אנשים בהמתנה של שעות בפקקים.

א] זה לא אותו צומי, בדוק ומנוסה !!
ב] הם לא יוכלו להמשיך ככה לבד, וזה יגווע מעצמו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של המשתמש
סבא קשישא
 
הודעות: 7283
הצטרף: 21 מרץ 2016, 14:54
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 אפריל 2017, 14:17

מזעזע: "הדתיים מסוכנים מחיזבאללה. את הערבים אפשר להרוג – אותם לא"
בנימין ברגרי״ז בניסן תשע״ז09:38

אנטישמיות כחול לבן: טור רווי הסתה ושנאה חסרת תקדים שפרסם עיתונאי ב'הארץ' הוביל לגל גינויים חסר תקדים בימים ובמשמא, ולקריאות להעמדת הכותב לדין • דרעי: "הכל בשם הפלורליזם. בושה". לפיד: "אנטישמיות צרופה". מוזס: "גם החרדים סופגים מנות רעל כאלו"
אנטישמיות קלאסית מעל דפי עיתון 'הארץ': תגובות נזעמות בעקבות טור חסק תקדים בבוטות ובהסתה שלו שמתפרסם הבוקר ב'הארץ'. הטור, עליו חתום העיתונאי יוסי קליין, משתלח באופן נבזי בציבור הדתי לאומי בכללותו, תוך שהוא מציג את אנשיו כ"גרועים מחיזבאללה" ומסביר "שאת חיזבאללה אפשר להרוג, אות _הדתיים) לא".

להלן מספר "פנינים מהמאר המדובר: "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר לנטרל (במקור: להרוג. מאוחר יותר שונה הנוסח. ב.ב.), אותם לא. מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. היא מחלחלת למערכת החינוך, מתחזקת בצבא ומשפיעה על בית המשפט העליון. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת.

"הם קוראים לעצמם בשם "ציונות דתית", נוטפי שמן זך, סוכר ודבש. זה השכפ"ץ שלהם. בחסותו הם עושים מעשים מגונים כשעיניהם מתגלגלות השמיימה. הם ממוקדים — רק השתלטות וסילוק מעניינים אותם. תגידו להם "פערים חברתיים", והם יפהקו, דברו אתם על מצוקת דיור, והם יגחכו. מצוקת דיור? לא אצלם. הם לא יקראו לחסרי דיור לגור בבתים היפים שבנו בחצי חינם. הם לא רוצים אותם שם. הם האליטה, ואליטה לא רוצה שכנים כאלה לידה. האליטה השתנתה, אבל לא השיטה: אשכנזים למעלה, מזרחים למטה. הם לא יתערבבו עם מזרחים".
סמל אישי של המשתמש
משולש
 
הודעות: 13855
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 22:24
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־121 אורחים