משבר התאגיד.נתניהו: ללא הבנות עם כחלון - בחירות.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: משבר התאגיד.נתניהו: ללא הבנות עם כחלון - בחירות.

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 31 מרץ 2017, 11:13

התאגיד מפעיל שירותי לובינג שלא כחוק?

התנועה למשילות ודמוקרטיה פנתה לראשי תאגיד השידור הציבורי בדרישה שיפסיקו את ההתקשרות עם חברת לובינג, משום שלטענת התנועה, ההתקשרות לא חוקית ואינה ממטרות התאגיד, ואף נעשתה בניגוד לכללים המחייבים של הוראות החשב הכללי באוצר.
היועץ המשפטי של תאגיד השידור השיב וטען כי הליך ההתקשרות היה תקין.

בתנועה למשילות עומדים על כך ששימוש בשירותי הלובינג מנוגד למטרות התאגיד ולדרך החוקית שעליו לפעול. עורכי הדין של התנועה התריעו כי יאלצו לנקוט צעדים משפטיים למניעת בזבוז כספי ציבור שלא כדין.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 31 מרץ 2017, 11:19

גאולה אבן לא תגיש את המהדורה המרכזית בתאגיד השידור; ''נתניהו יהיה העורך בפועל''
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 01 אפריל 2017, 20:29

יו''ר ההסתדרות: מתעללים בעובדי רשות השידור והתאגיד

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מאיים להחריף את הצעדים על רקע פרשת התאגיד הציבורי.
"לא נאפשר את המשך ההתעללות בעובדים ברשות השידור ובתאגיד. ללא פתרון לסוגיית העובדים, אנו נחריף את הצעדים הארגוניים בצורה משמעותית כבר בימים הקרובים".

ניסנקורן התייחס גם היום לקיצור שבוע העבודה ל-42 שעות, ואמר, "אנו ממשיכים בשינוי החברתי. מדובר בצעד ראשון במהפכה לקיצור שבוע העבודה ל-40 שעות."
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 02 אפריל 2017, 02:03

יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג ב'שבת תרבות' בבאר שבע - "התנהלות רה"מ נתניהו בנושא התאגיד זו אובססיה חולנית. שילך להפגנת הנכים ולא יתעסק עם גאולה אבן. הוא קרא להם חמאסניקים ועכשיו הוא פתאום מגן העובדים".

יו"ר התאגיד גיל עומר בראיון ל'ערוץ 2' - "רמסו את הדמוקרטיה. הפכנו פה להיות טורקיה".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 02 אפריל 2017, 14:43

מתווה התאגיד לא יעלה השבוע להצבעה בכנסת, יידחה לכינוס פגרה מיוחד אחרי פסח.
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 03 אפריל 2017, 11:45

נתי טוקר:
ההסתדרות הכריזה על סכסוך בכל המגזר הציבורי בשל התאגיד ורשות השידור. ניסנקורן מייצג עובדים גם בתאגיד וגם ברשות, אבל לא מפרט מה עמדתו
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 03 אפריל 2017, 14:19

פרסום ראשון: אחרי שנתיים וחצי של פסק זמן - גדעון סער צפוי להודיע הערב על חזרתו לפעילות פוליטית
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 21:48

כחלון בראיון מפנק: ''נתניהו ארב לי בתאגיד, אין לי שום שיח ושיג איתו, לא אחזור לליכוד''

שר האוצר משה כחלון, אנחנו קרובים לבחירות?
"פעם יכולתי להגיד, אבל אחרי מה שקרה עם התאגיד אני לא יודע".

אתה עדיין לא רוצה בחירות?

"אני חושב שזה כבר לא תלוי בי. כבר אין שיח רציונלי סביב הנושא הזה. אם אני רוצה או לא רוצה, זה כבר לא רלבנטי. ראיתם איך בלילה אחד הכל עמד להתפרק".

יכול להיות שלראש הממשלה יש מוטיבציה אישית ללכת לבחירות? בגלל החקירות למשל?

"אני באמת לא יודע. כשראש הממשלה אמר שעוד רגע הולכים לבחירות, מאוד הופתעתי".

לקחת את זה קשה ברמה האישית?

"לקחתי את זה קשה ברמה הלאומית. יש לנו משימות להשלים. אני רואה מדינה צומחת, משק בתנופה, הציבור סוף סוף מתחיל להרגיש משהו. זו דעתי לפחות. ואז לבוא ולעצור הכל? זה לא נראה לי יותר מדי אחראי. אבל אם זה מה שרוצים — בסדר. אלה הם חיינו".

אתה וראש הממשלה עדיין בנתק מאז משבר התאגיד? או שיצא לכם לדבר?

"לא דיברתי איתו אישית. הייתי בישיבת ראשי מפלגות, הייתי כמובן בישיבות ממשלה, אבל אין לי שום שיג ושיח עם ראש הממשלה".

אפשר להמשיך לקיים ככה קואליציה?

"כן, אפשר לעבוד, לא חייבים להיות חברים".

יש לך ערבויות ש"נטו משפחה" תעבור?

כן. העובדה שהתוכנית טובה היא הערבות שלי. אם היו לי מקורות תקציב", אומר כחלון, "הייתי מפחית את כל המכסים במדינת ישראל. מכס זה דבר מיותר, מס קנייה הוא דבר מיותר, ובמקומות שבהם אצליח להוריד מכסים בלי לפגוע בתעשייה או לגרום לאבטלה אני אעשה את זה".

בוא נדבר על משבר הדיור. המאבק להורדת מחירים קשה יותר ממה שיכולת לתאר לעצמך?

"אנחנו בונים ובונים, וכבר ארבעה מדדים ברציפות מראים שעליות המחירים נבלמו. תאמינו לי, זה יסתדר. האם זה היה קשה יותר ממה שחשבתי? לא. ידעתי למה אני נכנס. אני מטפל בדברים שאף אחד אחר לא נגע בהם, כך היה גם ברפורמת הסלולר וגם ברפורמה בבנקים. אני מגיע כדי לעשות, וזה לא קל. מי שעושה, חוטף.

עד כדי כך?

"חוץ מזוגות צעירים אף אחד לא רוצה שמחירי הדיור יירדו. זה הסיפור האמיתי".

אתה יכול לנסות להסביר את המוטיבציה של ראש הממשלה בסיפור התאגיד?

"מה היה הרציונל - אני באמת לא יודע. אבל ראיתם לאן זה הגיע. אני מספר הכל, אני לא מסתיר כלום. סיכמנו על דבר אחד, למחרת ראש הממשלה התהפך. הוא הגיע לערב הגיבוש של הקואליציה בחדרה ואמר את זה. זה כל הסיפור".

ואיך הרגשת ברגע הזה?

"הלכתי לפני. היה לי מידע פנים שלפיו הוא עושה לי מארב, אז לא אפשרתי לו והלכתי לפני".

אתה רואה את עצמך יושב וכותב פוסט נגד עיתונאי? מבקר אותו באופן פרסונלי?

"לא. לא עשיתי את זה אף פעם ואני מקווה לא להגיע לזה. כולנו חוטפים מכם. אז מה? מחר מישהו אחר יהיה בקואליציה ותתקפו אותו. אלה החיים ואני מקבל את זה.

איך אתה מסכם את כל הפרשה?

"אין ספק שמשבר התאגיד הוא לא הפרק לספר לנכדים שלנו כמקור תפארתנו".

אתה מצטער על האופן שבו נהגת בעניין מתווה הגז?

"זו אכן היתה טעות, ואני אעשה הכל כדי שזה לא יקרה לי פעם נוספת. אם הייתי יודע שכך הדברים יקרו, לא הייתי עושה את זה גם בפעם הזאת. "התחייבתי למשהו כשלא ידעתי שאהיה שר אוצר. לאחר מכן התברר לי שמשפטית אני לא יכול לעמוד בו, אז עשיתי פאול, כן. ואם צריך לשלם עליו נשלם".

יש סיכוי שתחזור לליכוד, אם נניח נתניהו לא יעמוד בראש המפלגה?

"אני לא חוזר לליכוד. יש לי מפלגה עם תפיסת עולם חברתית שפועלת הפוך ממה שהיה מקובל עד היום. תמיד חשבו שאם ייתנו הקלות למעלה, זה יירד למטה, ואני אמרתי לא. אני אתן למטה, לשכבות החלשות ולזוגות צעירים.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 02 מאי 2017, 21:52

בהליך בזק: הממשלה תחל מחר בתהליך החקיקה להקמת תאגיד החדשות החדש

תחת לוח זמנים צפוף במיוחד, הקואליציה צפויה מחר (ראשון) להתחיל את תהליך החקיקה של החוק לפיצול תאגיד השידור הציבורי והקמת תאגיד חדש לשידורי חדשות ואקטואליה. בשאיפה להספיק להשלים את החקיקה עד 15 במאי, המועד שבו תאגיד "כאן" צפוי להתחיל את שידוריו, כל ההליך ינוהל כהליך בזק.
במסגרתו, הממשלה תצביע בבוקר על החוק ותסמיך את ועדת השרים לחקיקה לאשר אותו בישיבה שתתקיים כמה שעות לאחר מכן כדי למנוע את האפשרות להגשת ערר שיעכב את תהליך החקיקה. בערב, מליאת הכנסת תכונס לישיבת פגרה מיוחדת כדי להניח את הצעת החוק, וביום חמישי בערב החוק צפוי לעלות להצבעה בקריאה ראשונה.

לפי הצעת החוק, שגובשה במסגרת הפשרה שהביאה לסיום את המשבר הקואליציוני בין שר האוצר משה כחלון לראש הממשלה בנימין נתניהו סביב סוגיית השידור הציבורי, תאגיד "כאן" לא יעסוק בכלל בחדשות ואקטואליה, וחטיבת החדשות שלו תבוטל. מרבית עובדי חטיבת החדשות בתאגיד, כמו גם עובדי רשות השידור, יעברו לעבוד בתאגיד החדשות החדש שיוקם, אך הוא יעבוד תחת הנהלה חדשה, שתמונה על ידי הדרג הפוליטי ולא תהיה כפופה להנהלה הנוכחית של התאגיד.

לראשי תאגיד "כאן" – אלדד קובלנץ וגיל עומר - לא תהיה כל נגיעה לגוף החדשות החדש, ולפי ההערכה מנהל חטיבת החדשות בתאגיד "כאן" – העיתונאי ברוך שי, צפוי להיות מוחלף.

תזכיר החוק הופץ כבר בערב חג הפסח, אך היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דרש שיינתנו 21 יום לעיון הציבור, מה שיצר לוחות זמנים דחוקים במיוחד לחקיקה. בשבוע שעבר אישרה הכנסת בהליך בזק את דחיית תחילת שידורי תאגיד "כאן" בשבועיים, ואם והחקיקה לפיצול שידורי החדשות לא תושלם עד 15 במאי, תאגיד "כאן" יעלה כמתוכנן וישדר חדשות לפי ייעודו המקורי.

מתוך הכרה בלוחות הזמנים, בליכוד ניסו בשבוע שעבר ברגע האחרון לדחות את עליית שידורי תאגיד "כאן" בשבועיים נוספים, אך כחלון התנגד למהלך והוא נבלם. אחרי שהחוק יאושר בקריאה ראשונה, הוא יעבור לדיונים והכנה לקריאה שנייה ושלישית בוועדה מיוחדת שהוקמה לצורך העניין, שבראשה עומד יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד). לפי ההערכה, ביטן עשוי בהמשך לנסות לדחות את שידורי התאגיד בתקופה נוספת במהלך הדיונים בוועדה, אך בסביבת האוצר הבהירו בימים האחרונים כי לא יסכימו לכך.

בשבוע שעבר אנשי הלשכה המשפטית של הכנסת הזהירו מלוחות הזמנים הצפופים, ואמרו כי כי אם החקיקה תגיע לקריאה ראשונה רק ביום שני, 8 במאי, לא ניתן יהיה לנהל הליך חקיקה ראוי שמאפשר לחברי הכנסת ללמוד את החוק ולהבין אותו, והזהירו מ"הליך פגום היורד לשורשו של הליך". בתגובה, בקואליציה כינסו ישיבת ממשלה מיוחדת מחר לאישור הצעת החוק, כדי לאפשר עוד כמה ימים לתהליך החקיקה בכנסת.

עם זאת, גם לוח הזמנים הנוכחי עורר תרעומת באופוזיציה. ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכזת האופוזיציה, פנתה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בבקשה לדחות את ההצבעה בקריאה ראשונה המתוכננת לחמישי בערב. אדלשטיין דחה את הבקשה בטענה כי כינוס פגרה הוא הליך "שכיח", אך לטענת האופוזיציה מדובר ב"מחטף שיוצר הליך חקיקה פגום ולא ראוי".

במקביל, למרות דרישת היועץ המשפטי שיינתנו 21 יום לעיון הציבור בתזכיר החוק, לוואלה! NEWS נודע כי בימים האחרונים אירעה תקלה באתר הממשלתי שבו מוצגים תזכירי החוק הממשלתיים לעיון הציבור והגשת הערות. במשך ארבעה ימים האתר לא תפקד והגולשים נתקלו בהודעת שגיאה, כך שגם אם מישהו רצה להגיש הערות על החוק הוא נתקל בהודעת שגיאה ולא הייתה אפשרות טכנית לעשות זאת.

התקלה תוקנה מאז, אך ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) פנתה היום ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להאריך את הזמן להערות הציבור בטענה שמדובר ב"פגיעה מהותית" בהנחיה שלו. "לאור האמור ביום חמישי הקרוב צפויים למצוא עצמם חברי כנסת, מצביעים על הצעת חוק אשר לא עברה שום תהליך תקין של שיקול דעת וביקורת ציבורית", כתבה נחמיאס-ורבין למנדלבליט.

משבר התאגיד הוביל לפני כחודשיים למשבר קואליציוני חמור בין ראש הממשלה ושר האוצר, שנמצאים בנתק מוחלט מאז. על רקע המתיחות בין השניים, הממשלה צפויה מחר גם להצביע על תוכנית כחלון להגדלת נקודות הזיכוי במס להורים עובדים, שהיא חלק מתכנית "נטו משפחה" ששר האוצר הודיע עליה בחודש שעבר, מבלי לעדכן את ראש הממשלה.

התכנית צפויה להגדיל את נקודות הזיכוי לבני זוג עובדים הורים לילדים קטנים עד גיל שש, להשוות את נקודות הזיכוי בין גברים לנשים ובהמשך להגדיל את הכנסתם של בני זוג עובדים באלפי שקלים בשנה. כחלון אמר אתמול כי "ההורים יראו את הכסף הנוסף בנטו כבר בזמן הקרוב מאוד".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 03 מאי 2017, 15:36

חוק פיצול תאגיד השידור עבר בוועדת השרים לחקיקה

חוק פיצול תאגיד השידור עבר בוועדת השרים לחקיקה. מחר יובא להצבעה בכנסת בקריאה ראשונה.
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 מאי 2017, 19:19

''אתה תשלם ביוקר'': מאחורי הדיון הלילי הסוער על התאגיד
צעקות, כינויי גנאי, בדיחות ועסקנים פוליטיים הפכו הלילה (שלישי) לחלק בלתי נפרד בדיונים על חוק תאגיד השידור הציבורי בוועדה שבראשה עומד יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן. חברי הכנסת מש"ס, הבית היהודי, ישראל ביתנו, כולנו ומפלגות האופוזיציה דנו עד השעות המוקדמות של הבוקר בסעיפי הצעת החוק שמטרתו לפצל את חטיבת החדשות מתאגיד "כאן", ובמהלך הדיונים לכל אחד ואחד מהם עלו דרישות מיוחדות.

סמוך לשעה 1:00 בלילה, בעיצומו של הדיון, גייסה ש"ס שורה של יועצים ועסקנים פוליטיים ממפלגתה. אלה התיישבו מאחורי שני הח"כים הנמרצים יגאל גואטה ומיכאל מלכיאלי והחלו לתת להם הוראות לגבי מה ואיך בדיוק לדרוש. מוקדם יותר הם קיבלו הבטחה לכך שתוקם תחנת רדיו חרדית חדשה בתאגיד החדשות.

אבל עבור ח"כ גואטה זה לא הספיק. הוא דרש מביטן וממנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר לדעת "מה התדר?", "מתי יתחילו השידורים?" ו"מה התקציב שלה?". גואטה הציג את דרישותיו פעם אחר פעם ולקראת השעה 4:00 לפנות בוקר, כשלא קיבל מענה, התפרץ בזעם לעברו של ביטן: "אתה תשלם על זה ביוקר. סופר חוצפן". ביטן לא התרגש וביקש מפילבר לספק תשובות עד מחר. "האמת שלא מגיע לו כלום", אמר ביטן ליושבים לצדו.

בין הצעקות לבדיחות, החליט ביטן להעיף את כל הנוכחים בוועדה. "כולם לצאת החוצה. יועצים, עוזרים, עיתונאים. שאף אחד לא יישאר פה. אני לא רוצה להישאר פה עד 6:00 בבוקר", הסביר וחזר בו אחרי 15 דקות. השוק הפוליטי נמשך כשיו"ר סיעת ישראל ביתנו החל להציג את דרישותיו בנוגע לרדיו רק"ע, תחנת הרדיו שמשדרת כיום בכמה שפות, בהן ברוסית ונתפסת כאחת שמעניקה לחברי סיעתו סיקור אוהד מאוד.

אילטוב דרש לדעת את מספר התקנים בתחנה וסימן את ראשו של לי-אור אברבך, שנבחר לנהל את התחנה הזו. "אני רוצה שבחוק יופיע שהמנהל של התחנה יודע לדבר רוסית שפת אם", אמר. "הוא (אברבך - י"א) יודע לדבר רוסית כמו הילד שלי בן השש". אחרי שדרישתו עוררה זעם מצד חלק מחברי הכנסת וגם הוציאה את מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ משלוותו, הסיר הח"כ את הדרישה.

בסיעת הבית היהודי לא נותרו אדישים לנוכח דרישות שאר החברים בוועדה. תחנת הרדיו "רשת מורשת", המשדרת היום למגזר הדתי בקול ישראל, עוגנה באופן חריג בחוק, לפי דרישתה של ח"כ שולי מועלם-רפאלי.

אחרי השעה 3:00 לפנות בוקר, האווירה בוועדה מעט השתחררה. ביטן זרק בדיחות לחלל האוויר: "אם הייתי צריך להתייחס לכל מה שכותבים עליי בטוויטר עכשיו, גם אני הייתי צריך תדר". פילבר עצמו, שהיה נשמע מיואש מדרישות הח"כים, תהה "מי עוד רוצה תדר?", ואחד מהח"כים השיב בצעקות: "חוץ מהשומרונים, כולם קיבלו".

רגע לפני שהסתיימו הדיונים יו"ר הקואליציה ביטן הודיע כי הוא יוותר על דחייה נוספת בתחילת שידורי התאגיד, אף שדרש זאת פעמים רבות בתקופה האחרונה. בסיכום שאליו הגיע עם יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, הוחלט כי מאישור החוק בכנסת, ישמש העורך הראשי של חטיבת החדשות בתאגיד גם מנכ"ל עם סמכויות תפעוליות בלבד עד למינוי מנכ"ל זמני שיקבל את סמכויות הביצוע בפועל.

המינוי של העורך הראשי למנכ"ל תפעולי יהיה לתקופה קצרה שלא תעלה על שבועיים. ביטן שחשש לאורך הימים האחרונים כי לוח הזמנים הצפוף לא יאפשר מינוי מנכ"ל זמני כפי שדורש החוק, אמר כי אם כך אז אין צורך בדחייה נוספת של עלייה לשידור לסוף מאי. לדבריו, "כשיבוא המנכ"ל הזמני הוא יעשה את כל הפעולות הדרושות ויוכל לחתום חוזים".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 מאי 2017, 19:23

שידורי רשות השידור יסתיימו מחר בבוקר: הערב - מהדורת ''מבט'' האחרונה
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 09 מאי 2017, 20:17

ממחר בערוץ 1 תהיה שיקופית וברדיו ישודרו שידורי מוזיקה עד תחילת שידורי התאגיד ביום ב. לא ישודרו ממחר חדשות ואקטואליה
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 מאי 2017, 13:54

לשכת נתניהו: רה''מ שמע על סגירת רשות השידור בתקשורת

משלכת ראש הממשלה נמסר כי "ההחלטה לסגור את רשות השידור באופן שבו נעשתה הייתה לא מכבדת ולא מכובדת".
"ראש הממשלה שמע על כך בתקשורת. הדבר נעשה לא על דעתו ולא בידיעתו מה גם שאינו מוסמך גם לקבל החלטה מסוג זה. ראש הממשלה היה זה שנלחם על כך שחברת החדשות של הערוץ תמשיך לשדר ושכמה שיותר עובדים ייקלטו בגוף התקשורת החדש".
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חבצלת השרון » 10 מאי 2017, 18:59

רק בגלל גחמה של נתניהו: זו הסיבה ל''קבורת החמור'' של רשות השידור

הפגיעה בעובדי רשות השידור נגרמה מסיבה אחת בלבד: לספק את גחמתו של נתניהו להקים תאגיד חדשות נפרד בלוח זמנים בלתי אפשרי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא היום בצהריים הודעת התנערות ממחדל ההודעה על סגירת רשות השידור. "ההחלטה לסגור באופן שבו נעשתה היתה לא מכבדת ולא מכובדת", מסר נתניהו. "ראש הממשלה שמע על כך בתקשורת. הדבר נעשה לא על דעתו ולא בידיעתו, מה גם שאינו מוסמך לקבל החלטה מסוג זה. ראש הממשלה היה זה שנלחם על כך שחברת החדשות של הערוץ תמשיך לשדר ושכמה שיותר עובדים ייקלטו בגוף התקשורת החדש".

אז מדוע באמת קיבלו עובדי רשות השידור את ההודעה הפתאומית על השידור האחרון של מהדורת "מבט", שעה לפני שידורה? מדוע לא התעדכנו עובדי קול ישראל מספיק זמן מראש לגבי יום השידורים האחרון? מדוע נערכת כזו "קבורת חמור" לרשות השידור תוך פגיעה חמורה בעובדיה?

בניגוד גמור להצהרת נתניהו, המחדל הזה נובע מסיבה אחת – הגחמה שלו עצמו למנוע מתאגיד השידור הציבורי לעלות עם שידורי חדשות. הליך החקיקה שאושר אתמול בוועדה בכנסת מבטל את שידורי החדשות של תאגיד השידור כאן, ולמעשה מקים תאגיד חדש שישדר חדשות בסנרכון עם תאגיד כאן, שישדר תוכן רגיל. בשלב הראשון, תאגיד החדשות יורכב מעובדי חטיבת החדשות של כאן, אבל בהמשך תמונה לו מועצה נפרדת ומנהל נפרד, שייתכן שיעשו בו שינויים.

אבל הקמה של תאגיד חדש אורכת זמן, ולא היה נראה שיש היתכנות להקים את תאגיד החדשות כבר ב-15 במאי – המועד הנוכחי לסגירת הרשות והקמת התאגיד. לכן, כולם היו משוכנעים כי אחרי שמונה דחיות במועד יישום הסגירה-פתיחה (המועד המקורי היה בכלל מארס 2015), גם הפעם דחייה נוספת של כשבועיים.

לכן אף אחד מהנציגים הרשמיים של כונס הנכסים הרשמי דוד האן, וגם לא מנהל רשות השידור ברי בר ציון, הגיעו לדיונים האחרונים. הם כלל לא היו בלופ.

אתמול, במהלך הדיונים בוועדה המיוחדת בראשות יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (הליכוד), התגבש מתווה שתאגיד החדשות כן ייפתח ב-15 במאי. הסיבה לכך היא בעיקר החשש מפני עלות נוספת של 17 מיליון שקל להארכת מועד יישום החוק הביא להתנגדות לדחייה נוספת. לכן גובש מנגנון מוזר מאוד שמאפשר מינוי מנהל זמני למנהל הזמני למנהל הזמני של תאגיד החדשות (כן, זה עד כדי כך מסובך), וכך הוא יוכל לקום כבר ב-15 במאי.

בהנהלת התאגיד הבינו שזה אכן קורה עכשיו, והודיעו מיד שהם חייבים כבר כעת את 500 העובדים שעוברים מרשות השידור לתאגיד, וזקוקים לעוד חומרים מרשות השידור – וזאת כדי שיוכלו להיערך לתחילת השידורים ביום שני הקרוב, ב-15 במאי. חברות הכנסת שולי מועלם ואיילת נחמיאס-ורבין, שהשתתפו בדיונים בוועדה המיוחדת שדנה בנושא, התעשתו וקראו מיד לכנ"ר ולמנהל רשות השידור והודיעו להם שיש לקבל החלטות במהירות ולהכריע מתי עוברים העובדים.

הכנ"ר הגיע בשעות הערב, מבולבל לחלוטין מהתהפוכות הרבות, ואז הבין שהפעם זה סופי וכי לא תהיה דחייה נוספת. לא היתה לו ברירה אלא לחתוך כאן ועכשיו ולהודיע על סיום השידורים, וזאת כדי לאפשר לתאגיד להיערך לשידורים ביום שני.

ובמילים אחרות, כל הפגיעה הזו בעובדים נגרמה אך ורק שוב בגלל הליכי החקיקה השונים שנועדו לספק את גחמתו של נתניהו להקים תאגיד חדשות נפרד בלוח זמנים בלתי אפשרי.

בפועל, בשלב זה לא נראה כיצד יהיה אפשר להתחיל לשדר ביום שני מבלי שהוקם עדיין תאגיד החדשות הנפרד. מי מנהל את העובדים? מי מבטח אותם? מי רושם את שעון הנוכחות שלהם לקבלת שכר? מי אחראי למעשיהם? החוק יוצר כאוס בשידור הציבורי - וזו הרי המטרה העיקרית של נתניהו
סמל אישי של המשתמש
חבצלת השרון

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 מאי 2017, 21:32

WhatsApp Image 2017-05-10 at 13.36.58.jpeg
WhatsApp Image 2017-05-10 at 13.36.58.jpeg (83.51 KiB) נצפה 4237 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 11 מאי 2017, 15:30

התאגיד עתר לבגץ: הוצאת חטיבת החדשות מהתאגיד פוגעת בחופש הביטוי ובלתי חוקתית
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 11 מאי 2017, 18:31

דרעי נגד מיקום התאגיד: "חילולי שבת המוניים"
יו"ר ש"ס השר דרעי הורה הבוקר ליו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור לטפל ביסודיות בנושא הקמת משרדי התאגיד בכניסה לשכונת הר נוף בירושלים. "אין שום הגיון למקם אותם דווקא בכניסה לשכונה חרדית"

יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי הורה הבוקר ליו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ יואב בן צור לטפל ביסודיות בנושא הקמת משרדי התאגיד בכניסה לשכונת הר נוף בירושלים, ולבדוק לעומק את פרטי ההסכם על מנת לעשות הכול שמשרדי התאגיד לא יוקמו בכניסה לשכונה.

"לא חסרים מקומות בירושלים עבור משרדי התאגיד, אין שום הגיון למקם אותם דווקא בכניסה לשכונה חרדית ולגרור למקום חילולי שבת המוניים", אמר השר דרעי והוסיף, כי בדעתו לפעול בנושא בכל הכלים העומדים לרשותו.

יצוין כי בעקבות תלונות מתושביה החרדיים של האיזור בו יוקמו משרדיה החדשים ואולפני תאגיד השידור הישראלי, הבטיחו הנציגים החרדים כי יטפלו בנושא, אך עד כה לא נעשה דבר ו"כאן" המשיכו להערך לתחילת השידורים מהמקום.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 15 מאי 2017, 12:00

כשלים טכניים רבים, החדשות מתחילות כמה דקות לפני הזמן!
ככה נראה יומו הראשון של התאגיד?
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד ויחיד » 15 מאי 2017, 12:35

'ערוץ 10': אנשי רשות השידור מתנקמים - לא נותנים לאנשי 'התאגיד' להפעיל את האפליקציה להאזנה לרדיו.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.
סמל אישי של המשתמש
אחד ויחיד

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 18 מאי 2017, 14:24

חשיפה: שבוע לאחר החלטת הכנסת להקים תחנת רדיו חרדית חדשה, במסגרת תאגיד החדשות 'כאן', בתחנת הרדיו החרדית 'קול חי' מרגישים כי הם צפויים להיפגע מהמהלך ובעקבות כך נוקטים במהלך דרמטי - עתירה לבג"ץ נגד הקמת הרדיו החדש.

ל"כיכר השבת" נודע כי בבסיס טענות 'קול חי' עומדות סוגיות כלכליות. ברדיו טוענים כי הקמת התחנה החדשה נעשתה מבלי שקולם נשמע, לא ניתנה להם זכות 'שימוע', והכנסת הצביעה על הקמת התחנה מבלי לקחת בחשבון את הנזק הכלכלי שייגרם לתחנות הרדיו החרדיות הקיימות כעת בשוק.

בתחנה אומרים כי מדובר בפגיעה כלכלית קשה ומשמעותית שלא תאפשר לממש את הזיכיון איתו הם פועלים.

כאמור, ברדיו 'קול חי' מבקשים למנוע את הקמת התחנה החדשה עליה הוחלט מבלי שקולם נשמע ומבלי שיתחשבו בהשלכות של המהלך.

יצוין כי גורמים ברדיו 'קול חי' מדגישים כי "לא מדובר בצעד נגד הח"כים החרדים, אלא בצעד נגד החלטת הכנסת שגורמת לנו לנזק כלכלי קשה".

כזכור, הכנסת אשרה בשבוע שעבר הקמת רדיו חרדי חדש במסגרת התאגיד, זאת לדרישת יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ששיגר לוועדות הכנסת את חברי הכנסת יואב בן צור, יגאל גואטה ומכאל מליכאלי, שהצהירו שיצביעו נגד החוק אם לא יוכנס אליו הקמת התחנה החדשה.
שיך

הקודם

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־79 אורחים