! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

Re: ! ! ! גזירת הגיוס ! ! !

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 נובמבר 2017, 08:21

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב::roll: מזל טוב לגזירת הגיוס על 1501 הודעות :roll:

:lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol:: :twisted: :lol::

1502
סמל אישי של המשתמש
משולש

{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 02 נובמבר 2017, 11:51

ההתנערות מ'הפלג' נמשכת- "הציבור החרדי לא אלים; יש קבוצה קטנה ומתנערים מהם"
דיון בוועדה בכנסת על מצוקת הציבור החרדי בפריפריה והחשש של ראשי ערים מפני החרדים - לאור הפגנות 'הפלג', הוביל לסבב של התנערות מצד חברי הכנסת , מקלב ובן צור
כיכר השבת
במהלך דיון בוועדה לצדק חלוקתי ושוויון חברתי של ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) על המצוקה החרדית בערי הפריפריה, הסבירו חברי הכנסת את ההבדל שבין הציבור החרדי למפגיני 'הפלג הירושלמי'.
הדברים נאמרו לאחר שבדיון על חששם של חלק מראשי הערים שחוששים שהציבור החרדי יגיע להתגורר בערים שלהם, בעקבות הפגנות 'הפלג' והקיצוניים החרדים ולאור החשש מ"השתלטות" חרדית וניסיון לשנות את צביון העיר.
ח"כ מיקי זוהר אמר בדיון כי "הציבור לא יודע אבל הציבור החרדי הוא לא אלים, ולא פועל בצורה כזו. יש קבוצה קטנה שגם חברי הכנסת החרדים מתנערים מהם ומגנים אותם, שהם פועלים כך".
לדברי ח"כ זוהר, "הבעיה שהתקשורת מראה רק אותם, וזה מייצר בעייה בערי הפריפריה".
ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר בדיון כי "הציבור צריך להבין שגם אם יש מישהו שהולך עם לבוש כזה או אחר, זה עדיין לא אומר שהוא משקף את האוכלוסיה החרדית כולה".
ח"כ יואב בן צור (ש"ס) הצטרף לדברים ואמר: "אני מציע לאותם ראשי הערים שחוששים, ללכת ולשאול את ראשי העיר שהכניסו את הציבור החרדי איך הם מתפעלים מכך".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 03 נובמבר 2017, 11:46

נחמן כתב:
אני פה כתב:הקואליציה החלה בשבועיים האחרונים לקדם את חוק הגיוס החדש, ולוואלה! NEWS נודע כי בדיונים על ההצעה המתגבשת הציגו בסיעות החרדיות דרישה לפיה בחוק ייכנס סעיף חדש שיעניק הכרה רשמית של מדינת ישראל בלימוד התורה כערך - כך שיהיה ניתן להתמודד משפטית עם הטענה לאי שוויון בין המתגייסים לצה"ל לאלה שלומדים תורה.

ומה יהיה עם אברכים - או בחורים מבוגרים - שעובדים לפרנסתם, ואין תורתם אומנתם?

זה חליפתכם.jpg
זה חליפתכם.jpg (40.13 KiB) נצפה 7907 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 03 נובמבר 2017, 11:48

הפלס, מצטט הבוקר את דברי הנבלה וההתרסה של רוזנברגר מהעדה החרדית נגד גדולי ראשי הישיבות, עם ביטויים שאסור לצטט כאן בפורום חרדי...
בושה וחרפה...
יהדות התורה, והשבת וליצמן.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 03 נובמבר 2017, 11:48

ממ-003.jpg
ממ-003.jpg (17.12 KiB) נצפה 7906 פעמים

ממ-002.jpg
ממ-002.jpg (21.04 KiB) נצפה 7906 פעמים

ממ-010.jpg
ממ-010.jpg (20.28 KiB) נצפה 7906 פעמים

ממ-001.jpg
ממ-001.jpg (22.22 KiB) נצפה 7906 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 03 נובמבר 2017, 11:50

ממ-007.jpg
ממ-007.jpg (15.27 KiB) נצפה 7906 פעמים

ממ-006.jpg
ממ-006.jpg (14.98 KiB) נצפה 7906 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 03 נובמבר 2017, 11:51

ממ-008.jpg
ממ-008.jpg (18.16 KiB) נצפה 7906 פעמים

ממ-005.jpg
ממ-005.jpg (16.91 KiB) נצפה 7906 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 03 נובמבר 2017, 11:51

הגיע השלב לעשות את הכסף מכל הבלגנים שעשו בשבוע שעבר, ועל כל דקה שעמדתם בפקק, או על כל חילוני שנעשה שונא דת יותר מקודם הם הולכים להרוויח מליונים....
קבצים מצורפים
שנוררים.JPG
שנוררים.JPG (59.17 KiB) נצפה 7906 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 03 נובמבר 2017, 11:53

נחמן@ תסתכל בתמונות, ותראה איך שרובם צוחקים, או מסתכלים למעלה, תספור לי יותר מ7 אנשים שמסתכלים בגמרא,
הם נראים מבסוטים שהוציאו אותם לטיול בחיק הטבע, ועוד בצירוף הבטחה לצ'ק עם כמה מאות...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 03 נובמבר 2017, 12:16

עורך הדין בשיחה עם אסיר ציון הרה"ק מורינו ר' אסיר 748 שליט"א.
קבצים מצורפים
IMG-20171031-WA0018.jpg
IMG-20171031-WA0018.jpg (21.79 KiB) נצפה 7893 פעמים
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 05 נובמבר 2017, 20:36

האברך וועלוול הגר שנעצר בשל עריקות ושבת רעב - שוחרר וקיבל פטור

בתחילת שבוע שעבר נעצר וועלוול הגר כבן 30, חסיד וויזניץ, כאשר ניסה לטוס לרבו ויז'ניץ-מרכז השוהה בטורונטו, אולם הוא עוכב בביקורת הגבולות והועבר לכלא 4, הוא נעצר בגין השתמטות במשך שנים משירות צבאי, הפרקליטות הצבאית ביקשה להותירו במעצר עד תום ההליכים.

עם הגעתו לכלא סירב הגר ללבוש מדים ונשלח לבידוד, ומאחר הוא מקפיד לטבול מידי בוקר במקווה, דבר שאינו מתאפשר בין כותלי הכלא הצבאי, פתח בשביתת רעב החל מבוקר מעצרו הראשון.

היום פרקליטו עו"ד מנחם שטאובר הצליח לשחררו ממעצר, תוך השגת פטור משירות צבאי.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 05 נובמבר 2017, 21:10

1010 כתב:עורך הדין בשיחה עם אסיר ציון הרה"ק מורינו ר' אסיר 748 שליט"א.

גם בתמונה זו נראה עמרם טייטלבוים
כנראה החל הלה באופן מעשי לסייע לעצירי הגיוס
עכ"פ להצטלם עמם ודאי החל... :lol:: :lol:: :lol::
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 05 נובמבר 2017, 23:49

אברך בשם שישא נעצר במא"ש ע"י ימ"ר י-ם . הוא האברך שבעט בחיילת באחד ההפגנות ברחוב ירמיהו לפני שבוע וחצי.
בלש מחופש למשלוחן הצליח לאתר את המספר ולהגיע לבית.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 06 נובמבר 2017, 13:38

מי שנכשל וצפה בקליפ הנורא של הבעיטות בחיילת
ואינו אוסר על ילדיו להשתתף בהפגנות
הרי הוא מקיים את מאמר חז"ל "עתיד אדם שלא להשביע את בניו".
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 06 נובמבר 2017, 14:27

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:מי שנכשל וצפה בקליפ הנורא של הבעיטות בחיילת
ואינו אוסר על ילדיו להשתתף בהפגנות
הרי הוא מקיים את מאמר חז"ל "עתיד אדם שלא להשביע את בניו".

ומה הדין למי שלא נכשל ולא ראה?
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 06 נובמבר 2017, 14:46

הצביעות והשקר נחשפים בדרשתו של הרב אוירבך השבוע:
ציטוט מדוייק מדבריו:
"כמו שמעשים שבכל יום ממש, שבאים לפני בחורים צעירים שמבינים שאסור לשנות, לשתף פעולה להתקרר! אני אומר להם שמי אני שאני יכוף אותם שלא להתייצב, ולא באתי למידה זו, אני יושב על הכסא ואגיד לכם? ואכוף אתכם? אך הם נותנים לי חיזוק שעדיין יש כאלה שמבינים, הם מרגישים שאיך אפשר לנהוג אחרת? לפעמים הסבא מפחד מזה, וההורים מפחדים מזה, אך הם מבינים לפני מה עומדים, ומה תפקידם.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 06 נובמבר 2017, 14:47

ציטוטים מעניינים ומרתקים בעז"ה בהמשך
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 07 נובמבר 2017, 01:04

והנה הנאום המלא של הרב אוירבך
לא לפספס!

קטונתי מלעמוד פה, זו האמת, אף שאין זה כבוד הציבור להגיד אבל כלפי שמיא אני מחוייב לומר זאת. תמיד היו אלה גדולי ישראל שבאו לעורר, ותמיד היינו מזכירים פה את גדולי עולם שבימים הללו הוא זמן ההילולא שלהם, את רבינו הגדול החזו"א זצ"ל שבא ו'הפך את העולם', ובכוחו השאיר את העולם, את עולם התורה, את מרן הרב מטשעבין זצ"ל, את מרן בעל האבי עזרי זצ"ל שנשא ברמה את הדור, את מרן הרב מבריסק זצ"ל שהם חיו והשפיעו ועוררו.

"מרן החזו"א זצ"ל, ישב בפתח הבית שלו בקודש הקדשים שלו, ומשם השפיע על העולם כולו. וכך כל גדולי ישראל שבאו ועוררו את הציבור מהתרדמה, ואני לא באתי למידה זו של גדולי עולם, ולעורר, אך בתוך התקופה הקשה והנוראה, שבה עמודי עולם מתרופפים, בשעה שפוגעים ומערערים על דברים פשוטים, על דברים שכל אשר בשם ישראל יכונה; כשמדברים על ה'אתה בחרתנו מכל העמים', בזה ח"ו פוגעים.

"וברוך השם שעם כל ה'טומעל' וכל מה שקורה, משמח לראות שנשאר ציבור חשוב שעומד על המשמר, צעירים ומבוגרים, שמבינים את הדברים הפשוטים. :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

"כמו שמעשים שבכל יום ממש, שבאים לפני בחורים צעירים שמבינים שאסור לשנות, לשתף פעולה להתקרר! אני אומר להם שמי אני שאני יכוף אותם שלא להתייצב, ולא באתי למידה זו, אני יושב על הכסא ואגיד לכם? ואכוף אתכם? אך הם נותנים לי חיזוק שעדיין יש כאלה שמבינים, הם מרגישים שאיך אפשר לנהוג אחרת? לפעמים הסבא מפחד מזה, וההורים מפחדים מזה, אך הם מבינים לפני מה עומדים, ומה תפקידם. :roll: :roll: :roll: :roll:

"אבי מורי זצ"ל היה רגיל להביא תמיד את דברי מרן הבית הלוי זלל"ה, על כך שהעקידה נקראת 'עקידת יצחק', אף שהניסיון הגדול היה עבור אברהם אבינו, אומר על כך הבית הלוי שאנו מזכירים את מה שנשאר אצלנו לדורות, ובעוד שבכלל ישראל נשארה המסירות נפש על עצמו, אך את החלק של מסירות נפש לעקוד את הבנים זה כבר דבר שקשה להורים ואת זה יש פחות, ולכן לא נזכרה ה'עקידה' על שם אברהם אבינו, אלא על שם יצחק אבינו שמסר נפש על עצמו.

"ואאמו"ר זלל"ה, היה מראה לי על משפחה ידועה, שהוא הכיר את ראש המשפחה שהיה קנאי ועמד בניסיונות הדור עד שהגיע הניסיון של האב על בניו, ואמר לי אאמו"ר, שלמרות שאותו אחד עמד בניסיונות בהיותו בחור ואף לאחר נישואיו, אך אצל הבנים הוא לא עמד בזה, ויצא מה שיצא עד כדי כך שהיום הם שייכים לגמרי בחוץ.

"באים בני העליה, בחורים יקרים, שהם מחזקים, מי אני שאני יגיד לאחרים. יש ציבור, הציבור בא ומבין ומתחזק, האם יש מי שיכול להבין אחרת?

"כתוב: 'אם לא תדעי לך... צאי לך בעקבי הצאן ורעי את גדיותיך על משכנות הרעים'. תמיד גדולי ישראל עוררו ועמדו בפרץ, אולם אינני יודע אם על דברים כאלו פשוטים אפשר לומר 'אם לא תדעי'... תמיד עוררו כשהיה איזה ספיקות בהנהגה, איך להתנהג עם זה ועם זה, אך כאן מדברים על עניינים שהם עיקרי ויסודות היהדות! כאשר מגיעים עד לתינוקות של בית רבן, כאשר מכניסים בת"ת ובבתי ספר ובסמינרים את האווירה של הקרירות, כאשר אפילו המגידים העומדים בפרץ, מפחדים להזכיר דברים שבתורה עצמה, נורא ואיום, נורא ואיום... אני לא מפרט מפני כבוד ד' וכבוד הציבור, אבל הגענו למצב שמפחדים להזכיר את הדברים היסודיים של כלל ישראל.

"כפי שאמרנו, כעת זה זמן היארצייט של גדולי הרועים ממש. אני זוכר כשהייתי צעיר... בעת שהיה חי רבינו הגדול מרן החזון איש שהשפיע על העולם כולו. אחרי השואה והניסיונות הקשים, אז היה רבינו הגדול החזו"א שעמד בפרץ והשפיע על הכלל. ידוע הרב מטשעבין, שהיה גאון עולם, ובאיזו מידה הוא היה תקיף. היה פעם שהתירו לעשות משהו קל, ודאי לא היה מדובר ללכת לשירות בצבא, אך גם לזה הוא התנגד בתוקף.

"פה צריכים לבוא להתחזק, קשה לי להתבטא, לא מדברים על דברים שבדקות, ולא על עניינים בדקי דקות. אמרתי כמה פעמים כאשר אחרי החודש של ירח האתנים שאמרנו שוב ושוב 'אתה בחרתנו מכל העמים אהבת אותנו ורצית בנו', אז עכשיו לבוא לעשות כל טצדקי, להתקרב למגיפה הרעה הזו? הרי זה אבדה האמונה ונכרתה מפיהם, אין תשובה על זה! אין תשובה על זה!

"שמעתי מאחד מראשי הישיבות, שאבדלחט"א, שסיפר כי בבחרותו כאשר היו שמועות שמדברים על בני הישיבות, הלך לשאול את מרן החזון איש אם יכול לעשות 'פטור'. וכשרק התחיל לדבר על זה, החזו"א עזב וכאילו ברח ממנו ולא רצה לשמוע שמדברים כך ומשלימים עם מציאות של גזירה נוראה כזו - על גזירה שהיא חורבן התורה, חורבן הכל, לא יעלה על הדעת הדבר הכי נורא שיכול להיות, הרי מדברים על דברי אלוקים חיים, אז לא רק שלא לדבר, אפילו לא לחשוב, שלא יעלה על הדעת שיקרה כך.

"כמה פעמים כבר סיפרתי, הייתי נוכח כשאמרו לרב מטשעבין שליבו היה קודש הקדשים, שיש שמועות שרוצים לפגוע בבני הישיבות, כמעט שנאבדה לו הלשון, הוא לא יכל היה לדבר ונהיה חיוור כסיד ההיכל. אחר כך הוא אמר בשארית כוחותיו: אם יגעו בישיבות - בלב של כלל ישראל, אז לא יהיה כלום חס וחלילה. הלב של כלל ישראל! כולם יודעים שהעיקר זה הלב, בלי לב ח"ו אין כלום, אין בן אדם.

"וזכו אחר כך לתקופת הזהב של רבינו הגדול האבי עזרי. שמעתי כמה פעמים מאבי מורי זצ"ל, וגם ממי שאפשר לומר עליו שהיה אחרון הגאונים, מורינו הגרי"ש אלישיב זלל"ה, שהם אמרו שהרבה הרבה זמן לא היה מנהיג כזה בעם ישראל.

"כל הדברים הללו היו תמיד חיים וקיימים. כשהתחילו הדברים פה עם גזירת הגיוס, דיברתי עם כמה ראשי ישיבות ואמרו לי: אל תדאג, כשזה יהיה יותר רציני לא נעמוד כנגד... אבל כבר אז ראו בהתחלה את הקרירות של 'אשר קרך'...

"כלל ישראל תמיד מבקש 'ושם נעבדך ביראה'. כלל ישראל תמיד מצפים ליראה, לפחד, 'ובכן תן פחדך'. מי מאומות העולם יש לו בקשות כאלה? כאשר מחפשים כבוד שמים, את החיים האמיתיים, אז חוששים ויראים. וזה היה תמיד גם בדברים של דקות בדקות, אבל קרירות כזאת - מי פילל ומי מילל...

"ידוע ומפורסם, ויש בזה ממרנא הגרי"ס זלל"ה, שכל ישראל גוף אחד, וכאשר יום הכיפורים חזק אצלנו, זה משפיע גם על הרחוקים ביותר. היה רופא בירושלים, שכל השנה היה רחוק מכל זיק של יהדות, רח"ל ממש גוי גמור, ואכל נבלות וטרפות רחמנא ליצלן, אך בפסח היה בביתו מטבח מיוחד לפסח בהידור הכשרות, ושאלוהו מה ראה לכך, והוא אמר שהוא זוכר את החרדה הנוראה שהיתה לאמו מכל משהו חמץ, עד שאינו מסוגל לאכול חמץ בפסח, הוא פשוט לא יכול. ואם כל שבת כך היתה אצלנו? ושבת זה הרי יותר חמור, כמה אז זה היה משפיע?

"יש חת"ס נורא שכותב, שהמשמעות של "ספרי חיים וספרי מתים פתוחים לפניו", שכל שנה בודקים שוב, ואם אחד עשה איזה קרירות באיזה מקום, ונגרם מזה גם תוצאה בזאת השנה, מגלגלים עליו את כל התוצאות. זה ה"ספרי מתים פתוחים לפניו". ה"אשר קרך" שמישהו עושה ומכניס פעם אחת, זה הולך ומתגלגל ומתגלגל. וכמובן מרובה מידה טובה אם אחד עשה איזה חיזוק. ומוסיף החתם סופר אומר שהמתים יודעים על כך שמעמידים אותם על זה בדין, והם באים להצטרף לתפילות, 'כאשר נראה בחוש'... ומזה באה ההתעוררות הגדולה בתפילות הימים הנוראים!

"מי יודע מה הולך פה עכשיו! כשכעת משפיעה קרירות של מי שלא חלם שייצא כאלו דברים חמורים, לא חלם, ועל כל זה יש דין וחשבון, שהרי העולם לא הפקר.

"על הפסוק "לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי אתם", שואל המדרש, וכי מה יש לנו, בית המקדש אין לנו, נבואה אין לנו, מה יש לנו? יש לנו את התורה, ובתורה כלול הכל, ו"אין לנו שיור רק התורה הזאת", זו לא רק אנחה, זו השגה נוראה, שתורה כן יש לנו!

"היאך יתכן, חס ושלום, שבאים אנשים מאתנו, ומסבירים שעכשיו אלו זמנים חדשים, שזה זמן שלא מתאים?... הרי אנו מחויבים ש'כל יום כחדשים', החיוב של 'אשר אנכי מצוך היום', זה העיקר, ובכל קריאת שמע מוכרחים להגיד את זה.

"צריכים להתבונן בכל יום בקריאת שמע, כאילו שהגיע היום דבר חדש, הגיע ציווי חדש מהמלך. וכשלא חיים את זה כך, אין כאמור קיום של 'מצווך היום', אני מתבייש לומר את הדברים הפשוטים אך זו קריאת שמע! וכמו שראו אצל הרב מבריסק שזכורני שפעם התבטא הגר"ח שמולאביץ זלל"ה, כי אם ישאלוהו למעלה אם הוא יודע מה זה לקרוא קריאת שמע, יגיד שראה את הרב מבריסק קורא קריאת שמע.

"ולשונו של הגאון רבי ישראל סלנטר באגרתו לאלול: "כאשר ספו תמו גדולי היראים", ותמיד קשה לשונו של הגרי"ס בדברים האלה שלא כתב בזקנותו והיו אז גדולי עולם, ומכל מקום יש תביעה של 'ספו תמו גדולי היראים׳... ואינני רוצה להמשיך, אך כיום יש מצב נורא שהוא פחד פחדים ממש!

"ובאמת חסדי ד' שציבור גדול עומד על משמרתו, גם כאשר הם סובלים מזה הרבה צעירים וזקנים, וצעירים שפני זקנים ילבינו. קשה לי להאריך, אך חסדי ד' שנשאר ציבור, שאיש לרעהו יאמר חזק, ופוגשים את גיבורי החיל בכל מקום, לא באתי לעורר את הציבור רק שגם אני נמשך עם הציבור היקר והחביב הזה, שרוצים להשאיר את התורה הזאת, ולא רוצים להפוך הקערה על פיה...

"וזכורני שכשנפטר מרנא החזו"א אמרו 'העולם מתהפך ואף אחד לא מרגיש...' היום העולם התהפך ממש ממש, וטוב שיש מי שחי את המציאות האמיתית. יתן ד' שהחיזוק הזה יהיה חיזוק לעמוד על נפשנו, לזכור שאין לנו שיור אלא התורה הזאת. האם שייך לבוא ולעשות בידיים לקרר? יעזור הקב"ה שנתחזק, וילמדו תועים בינה, כי כפי שאמרנו כלל ישראל זה גוף אחד שמשפיע הלוך וחזור, וכשאנחנו חזקים בעצמנו, זה משפיע על הכלל.

"ב"ה שאנחנו חזקים בדרכנו, ונתחזק יותר ויותר בגופי תורה ויהדות, שהכל יהיה בהתחדשות - ויחזור לתלמודו.

"ומאידך חשוב לזכור שאסור לעמוד מנגד, ומצינו בתנא דבי אליהו שת"ח אם אין בו כבוד שמים אז אין בו גם תורה; אם הוא רק יושב ולומד, ואין לך כלל כבוד שמים, זו בחינה של 'האומר אין לו אלא תורה אף תורה אין לו', כי לפעמים צריך לסגור את הגמרא!

"והיה אומר מרנא הגר"ח מבריסק זצ"ל שמי שלא יכול לסגור את הגמרא כשצריכים לסגור, אז גם כשזה פתוח זה סגור... כי העיקר זה כבוד שמים. אין לנו שיור אלא התורה הזאת, לדבוק בקב"ה. ואף אני מצטרף עם הציבור הזה, שזכות היא להיות ביחד עמהם, ובשם ד' אלוקינו נזכיר ונדגול, וילמדו תועים בינה, ונזכה בקרוב ומלאה הארץ דעה את ד' וזה יקרב את הגאולה השלימה בב"א".
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 נובמבר 2017, 10:02

לא מתאים לשים סמייליס בתוך נאום של ראש ישיבה [ועל אף שכידוע איני נמנה עם תלמידיו] זה ביזיון כבוד התורה.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 07 נובמבר 2017, 10:07

1010 כתב:לא מתאים לשים סמייליס בתוך נאום של ראש ישיבה [ועל אף שכידוע איני נמנה עם תלמידיו] זה ביזיון כבוד התורה.

לראש ישיבה לפעמים מותר לו גם להצחיק אותי קצת, לא??
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 07 נובמבר 2017, 11:22

המשולש נעלם, איכה?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 07 נובמבר 2017, 17:25

אולי גזירת הגיוס תמה וכלה וחלפה לה לה מן העולם ונגמרה וחוסלה והסתיימה.
ולכן אין בו צורך?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 07 נובמבר 2017, 18:20

הוא חזר בתשובה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2017, 22:24

שלום חברים,
חזרתי מהפסקה קצרה. ואני כאן. נא לא לדחוף.
כל מי שרואה את עצמו נפגע מגזירת הגיוס מוזמן לפנות אלי ואנסה לעזור לו. :)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2017, 22:33

פך שמן כתב:והנה הנאום המלא של הרב אוירבך
לא לפספס!

קטונתי מלעמוד פה, זו האמת, אף שאין זה כבוד הציבור להגיד אבל כלפי שמיא אני מחוייב לומר זאת. תמיד היו אלה גדולי ישראל שבאו לעורר, ותמיד היינו מזכירים פה את גדולי עולם שבימים הללו הוא זמן ההילולא שלהם, את רבינו הגדול החזו"א זצ"ל שבא ו'הפך את העולם', ובכוחו השאיר את העולם, את עולם התורה, את מרן הרב מטשעבין זצ"ל, את מרן בעל האבי עזרי זצ"ל שנשא ברמה את הדור, את מרן הרב מבריסק זצ"ל שהם חיו והשפיעו ועוררו.

"מרן החזו"א זצ"ל, ישב בפתח הבית שלו בקודש הקדשים שלו, ומשם השפיע על העולם כולו. וכך כל גדולי ישראל שבאו ועוררו את הציבור מהתרדמה, ואני לא באתי למידה זו של גדולי עולם, ולעורר, אך בתוך התקופה הקשה והנוראה, שבה עמודי עולם מתרופפים, בשעה שפוגעים ומערערים על דברים פשוטים, על דברים שכל אשר בשם ישראל יכונה; כשמדברים על ה'אתה בחרתנו מכל העמים', בזה ח"ו פוגעים.

"וברוך השם שעם כל ה'טומעל' וכל מה שקורה, משמח לראות שנשאר ציבור חשוב שעומד על המשמר, צעירים ומבוגרים, שמבינים את הדברים הפשוטים. :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::

"כמו שמעשים שבכל יום ממש, שבאים לפני בחורים צעירים שמבינים שאסור לשנות, לשתף פעולה להתקרר! אני אומר להם שמי אני שאני יכוף אותם שלא להתייצב, ולא באתי למידה זו, אני יושב על הכסא ואגיד לכם? ואכוף אתכם? אך הם נותנים לי חיזוק שעדיין יש כאלה שמבינים, הם מרגישים שאיך אפשר לנהוג אחרת? לפעמים הסבא מפחד מזה, וההורים מפחדים מזה, אך הם מבינים לפני מה עומדים, ומה תפקידם. :roll: :roll: :roll: :roll:

"אבי מורי זצ"ל היה רגיל להביא תמיד את דברי מרן הבית הלוי זלל"ה, על כך שהעקידה נקראת 'עקידת יצחק', אף שהניסיון הגדול היה עבור אברהם אבינו, אומר על כך הבית הלוי שאנו מזכירים את מה שנשאר אצלנו לדורות, ובעוד שבכלל ישראל נשארה המסירות נפש על עצמו, אך את החלק של מסירות נפש לעקוד את הבנים זה כבר דבר שקשה להורים ואת זה יש פחות, ולכן לא נזכרה ה'עקידה' על שם אברהם אבינו, אלא על שם יצחק אבינו שמסר נפש על עצמו.

"ואאמו"ר זלל"ה, היה מראה לי על משפחה ידועה, שהוא הכיר את ראש המשפחה שהיה קנאי ועמד בניסיונות הדור עד שהגיע הניסיון של האב על בניו, ואמר לי אאמו"ר, שלמרות שאותו אחד עמד בניסיונות בהיותו בחור ואף לאחר נישואיו, אך אצל הבנים הוא לא עמד בזה, ויצא מה שיצא עד כדי כך שהיום הם שייכים לגמרי בחוץ.

"באים בני העליה, בחורים יקרים, שהם מחזקים, מי אני שאני יגיד לאחרים. יש ציבור, הציבור בא ומבין ומתחזק, האם יש מי שיכול להבין אחרת?

"כתוב: 'אם לא תדעי לך... צאי לך בעקבי הצאן ורעי את גדיותיך על משכנות הרעים'. תמיד גדולי ישראל עוררו ועמדו בפרץ, אולם אינני יודע אם על דברים כאלו פשוטים אפשר לומר 'אם לא תדעי'... תמיד עוררו כשהיה איזה ספיקות בהנהגה, איך להתנהג עם זה ועם זה, אך כאן מדברים על עניינים שהם עיקרי ויסודות היהדות! כאשר מגיעים עד לתינוקות של בית רבן, כאשר מכניסים בת"ת ובבתי ספר ובסמינרים את האווירה של הקרירות, כאשר אפילו המגידים העומדים בפרץ, מפחדים להזכיר דברים שבתורה עצמה, נורא ואיום, נורא ואיום... אני לא מפרט מפני כבוד ד' וכבוד הציבור, אבל הגענו למצב שמפחדים להזכיר את הדברים היסודיים של כלל ישראל.

"כפי שאמרנו, כעת זה זמן היארצייט של גדולי הרועים ממש. אני זוכר כשהייתי צעיר... בעת שהיה חי רבינו הגדול מרן החזון איש שהשפיע על העולם כולו. אחרי השואה והניסיונות הקשים, אז היה רבינו הגדול החזו"א שעמד בפרץ והשפיע על הכלל. ידוע הרב מטשעבין, שהיה גאון עולם, ובאיזו מידה הוא היה תקיף. היה פעם שהתירו לעשות משהו קל, ודאי לא היה מדובר ללכת לשירות בצבא, אך גם לזה הוא התנגד בתוקף.

"פה צריכים לבוא להתחזק, קשה לי להתבטא, לא מדברים על דברים שבדקות, ולא על עניינים בדקי דקות. אמרתי כמה פעמים כאשר אחרי החודש של ירח האתנים שאמרנו שוב ושוב 'אתה בחרתנו מכל העמים אהבת אותנו ורצית בנו', אז עכשיו לבוא לעשות כל טצדקי, להתקרב למגיפה הרעה הזו? הרי זה אבדה האמונה ונכרתה מפיהם, אין תשובה על זה! אין תשובה על זה!

"שמעתי מאחד מראשי הישיבות, שאבדלחט"א, שסיפר כי בבחרותו כאשר היו שמועות שמדברים על בני הישיבות, הלך לשאול את מרן החזון איש אם יכול לעשות 'פטור'. וכשרק התחיל לדבר על זה, החזו"א עזב וכאילו ברח ממנו ולא רצה לשמוע שמדברים כך ומשלימים עם מציאות של גזירה נוראה כזו - על גזירה שהיא חורבן התורה, חורבן הכל, לא יעלה על הדעת הדבר הכי נורא שיכול להיות, הרי מדברים על דברי אלוקים חיים, אז לא רק שלא לדבר, אפילו לא לחשוב, שלא יעלה על הדעת שיקרה כך.

"כמה פעמים כבר סיפרתי, הייתי נוכח כשאמרו לרב מטשעבין שליבו היה קודש הקדשים, שיש שמועות שרוצים לפגוע בבני הישיבות, כמעט שנאבדה לו הלשון, הוא לא יכל היה לדבר ונהיה חיוור כסיד ההיכל. אחר כך הוא אמר בשארית כוחותיו: אם יגעו בישיבות - בלב של כלל ישראל, אז לא יהיה כלום חס וחלילה. הלב של כלל ישראל! כולם יודעים שהעיקר זה הלב, בלי לב ח"ו אין כלום, אין בן אדם.

"וזכו אחר כך לתקופת הזהב של רבינו הגדול האבי עזרי. שמעתי כמה פעמים מאבי מורי זצ"ל, וגם ממי שאפשר לומר עליו שהיה אחרון הגאונים, מורינו הגרי"ש אלישיב זלל"ה, שהם אמרו שהרבה הרבה זמן לא היה מנהיג כזה בעם ישראל.

"כל הדברים הללו היו תמיד חיים וקיימים. כשהתחילו הדברים פה עם גזירת הגיוס, דיברתי עם כמה ראשי ישיבות ואמרו לי: אל תדאג, כשזה יהיה יותר רציני לא נעמוד כנגד... אבל כבר אז ראו בהתחלה את הקרירות של 'אשר קרך'...

"כלל ישראל תמיד מבקש 'ושם נעבדך ביראה'. כלל ישראל תמיד מצפים ליראה, לפחד, 'ובכן תן פחדך'. מי מאומות העולם יש לו בקשות כאלה? כאשר מחפשים כבוד שמים, את החיים האמיתיים, אז חוששים ויראים. וזה היה תמיד גם בדברים של דקות בדקות, אבל קרירות כזאת - מי פילל ומי מילל...

"ידוע ומפורסם, ויש בזה ממרנא הגרי"ס זלל"ה, שכל ישראל גוף אחד, וכאשר יום הכיפורים חזק אצלנו, זה משפיע גם על הרחוקים ביותר. היה רופא בירושלים, שכל השנה היה רחוק מכל זיק של יהדות, רח"ל ממש גוי גמור, ואכל נבלות וטרפות רחמנא ליצלן, אך בפסח היה בביתו מטבח מיוחד לפסח בהידור הכשרות, ושאלוהו מה ראה לכך, והוא אמר שהוא זוכר את החרדה הנוראה שהיתה לאמו מכל משהו חמץ, עד שאינו מסוגל לאכול חמץ בפסח, הוא פשוט לא יכול. ואם כל שבת כך היתה אצלנו? ושבת זה הרי יותר חמור, כמה אז זה היה משפיע?

"יש חת"ס נורא שכותב, שהמשמעות של "ספרי חיים וספרי מתים פתוחים לפניו", שכל שנה בודקים שוב, ואם אחד עשה איזה קרירות באיזה מקום, ונגרם מזה גם תוצאה בזאת השנה, מגלגלים עליו את כל התוצאות. זה ה"ספרי מתים פתוחים לפניו". ה"אשר קרך" שמישהו עושה ומכניס פעם אחת, זה הולך ומתגלגל ומתגלגל. וכמובן מרובה מידה טובה אם אחד עשה איזה חיזוק. ומוסיף החתם סופר אומר שהמתים יודעים על כך שמעמידים אותם על זה בדין, והם באים להצטרף לתפילות, 'כאשר נראה בחוש'... ומזה באה ההתעוררות הגדולה בתפילות הימים הנוראים!

"מי יודע מה הולך פה עכשיו! כשכעת משפיעה קרירות של מי שלא חלם שייצא כאלו דברים חמורים, לא חלם, ועל כל זה יש דין וחשבון, שהרי העולם לא הפקר.

"על הפסוק "לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי אתם", שואל המדרש, וכי מה יש לנו, בית המקדש אין לנו, נבואה אין לנו, מה יש לנו? יש לנו את התורה, ובתורה כלול הכל, ו"אין לנו שיור רק התורה הזאת", זו לא רק אנחה, זו השגה נוראה, שתורה כן יש לנו!

"היאך יתכן, חס ושלום, שבאים אנשים מאתנו, ומסבירים שעכשיו אלו זמנים חדשים, שזה זמן שלא מתאים?... הרי אנו מחויבים ש'כל יום כחדשים', החיוב של 'אשר אנכי מצוך היום', זה העיקר, ובכל קריאת שמע מוכרחים להגיד את זה.

"צריכים להתבונן בכל יום בקריאת שמע, כאילו שהגיע היום דבר חדש, הגיע ציווי חדש מהמלך. וכשלא חיים את זה כך, אין כאמור קיום של 'מצווך היום', אני מתבייש לומר את הדברים הפשוטים אך זו קריאת שמע! וכמו שראו אצל הרב מבריסק שזכורני שפעם התבטא הגר"ח שמולאביץ זלל"ה, כי אם ישאלוהו למעלה אם הוא יודע מה זה לקרוא קריאת שמע, יגיד שראה את הרב מבריסק קורא קריאת שמע.

"ולשונו של הגאון רבי ישראל סלנטר באגרתו לאלול: "כאשר ספו תמו גדולי היראים", ותמיד קשה לשונו של הגרי"ס בדברים האלה שלא כתב בזקנותו והיו אז גדולי עולם, ומכל מקום יש תביעה של 'ספו תמו גדולי היראים׳... ואינני רוצה להמשיך, אך כיום יש מצב נורא שהוא פחד פחדים ממש!

"ובאמת חסדי ד' שציבור גדול עומד על משמרתו, גם כאשר הם סובלים מזה הרבה צעירים וזקנים, וצעירים שפני זקנים ילבינו. קשה לי להאריך, אך חסדי ד' שנשאר ציבור, שאיש לרעהו יאמר חזק, ופוגשים את גיבורי החיל בכל מקום, לא באתי לעורר את הציבור רק שגם אני נמשך עם הציבור היקר והחביב הזה, שרוצים להשאיר את התורה הזאת, ולא רוצים להפוך הקערה על פיה...

"וזכורני שכשנפטר מרנא החזו"א אמרו 'העולם מתהפך ואף אחד לא מרגיש...' היום העולם התהפך ממש ממש, וטוב שיש מי שחי את המציאות האמיתית. יתן ד' שהחיזוק הזה יהיה חיזוק לעמוד על נפשנו, לזכור שאין לנו שיור אלא התורה הזאת. האם שייך לבוא ולעשות בידיים לקרר? יעזור הקב"ה שנתחזק, וילמדו תועים בינה, כי כפי שאמרנו כלל ישראל זה גוף אחד שמשפיע הלוך וחזור, וכשאנחנו חזקים בעצמנו, זה משפיע על הכלל.

"ב"ה שאנחנו חזקים בדרכנו, ונתחזק יותר ויותר בגופי תורה ויהדות, שהכל יהיה בהתחדשות - ויחזור לתלמודו.

"ומאידך חשוב לזכור שאסור לעמוד מנגד, ומצינו בתנא דבי אליהו שת"ח אם אין בו כבוד שמים אז אין בו גם תורה; אם הוא רק יושב ולומד, ואין לך כלל כבוד שמים, זו בחינה של 'האומר אין לו אלא תורה אף תורה אין לו', כי לפעמים צריך לסגור את הגמרא!

"והיה אומר מרנא הגר"ח מבריסק זצ"ל שמי שלא יכול לסגור את הגמרא כשצריכים לסגור, אז גם כשזה פתוח זה סגור... כי העיקר זה כבוד שמים. אין לנו שיור אלא התורה הזאת, לדבוק בקב"ה. ואף אני מצטרף עם הציבור הזה, שזכות היא להיות ביחד עמהם, ובשם ד' אלוקינו נזכיר ונדגול, וילמדו תועים בינה, ונזכה בקרוב ומלאה הארץ דעה את ד' וזה יקרב את הגאולה השלימה בב"א".

מנהיג הפלג הרב אוירבך סיפר: כך החלה גישת 'אי ההתייצבות'
בדברים שנשא הגר"ש אוירבך בהספד לזכרו של מרן הרב שך, התייחס להתחלת איסור ההתייצבות שהונהג בפלג וסיפר על מפגש שנערך בביתו במוצאי שבת אחד בו עלו למעונו מספר בחורים: "הציבור בא, ככה הדבר התחיל" • יאיר שרקי בטוויטר: "הקלטה מעניינת של הרב אוירבך מסביר כיצד נולד המאבק בגזירת הגיוס ״מלמטה״, ולמה הוא לא היה מורה מיוזמתו לתלמידי ישיבות לא להתייצב בלשכת הגיוס"

יוסף גליק בחדרי חרדים

כמידי שנה הגר"ש אוירבך הגיע לבני ברק ביום היארצייט של מרן הרב שך לנאום הספד לזכרו.
בדבריו השנה התייחס הגר"ש אוירבך ל'גזירת הגיוס', להפגנות ולמאבק הפלג בנושא ובתוך דבריו נתן אמירה מפתיעה בהקשר לאיסור ההתייצבות עליו הנהוג בפלג כחצי שנה לאחר הקמתו.
כזכור איסור ההתייצבות החל בשנת תשע"ב תקופה קצרה אחרי ביטול חוק טל ובסמוך למהפך ביתד נאמן. הסיבה לאיסור ההתייצבות הייתה לאור העובדה שלא היה הסדר חוקי למעמד בני הישיבות, ובפלג טענו על פי חוות דעת משפטיות שהמתייצב חל עליו "שם חיול", ומי שלא יתייצב מצבו המשפטי קל יותר מול שלטונות הצבא, לאחר שנחקקו החוקים של הסדרת מעמד בני ישיבות המשיכו בפלג באי ההתייצבות בטענה שהתייצבות לקבלת דיחוי כמוה כהסכמה עם החוק.
בגל ההפגנות האחרון איסור ההתייצבות הביא לכך שקרוב ל-50 מעצורי ההפגנות של הפלג נשלחו לכלא צבאי, וכעת עדיין נמצאים למעלה מ-30 עריקים משורות הפלג בכלא.

הרב אוירבך בדבריו התייחס למה שהוביל אותו לאסור על התייצבות בלשכת הגיוס, וסיפר על מפגש שנערך בביתו במוצאי שבת אחד בו עלו למעונו מספר בחורים ואז הכל התחיל.

'בחדרי חרדים' מביא את דבריו של הרב אוירבך:

"באים לפני כמעט מעשים בכל יום בחורים צעירים, הם לא רוצים, אני לא יכול לכוף מה שאני אומר לא להתייצב, אני ישב על הכיסא ואני אגיד לכם זה.. לא להתייצב אני יכול להגיד?? והם.. באמת נותנים חיזוק לי, הם אומרים אנחנו מרגישים איך אפשר איך אפשר איך אפשר? לפעמים נערים פני זקנים ילבינו, זה מפחד מזה זה מפחד מזה.....

"באים בחורים, הם מחזקים... נכון אני אומר תמיד, להגיד לא להתייצב חס ושלום, איך אני יכול לומר דבר כזה???... יש ציבור, הציבור בא, ככה הדבר התחיל, הציבור בא אלי פעם איזה מוצאי שבת, מה אני אומר על הגזירה, מה אני אומר אני יודע? יש מישהו שאומר אחרת - והציבור רוצים לבקש חיזוק שאני...

הרב אוירבך הוסיף: "מבקש מחילה שאמרתי את זה, אבל הרגשתי חובה להגיד".

הדברים פורסמו בין היתר ע"י הכתב יאיר שרקי שצייץ בטוויטר את תמלול ההקלטה וכתב: "הקלטה מעניינת של הרב אוירבך מסביר כיצד נולד המאבק בגזירת הגיוס ״מלמטה״, ולמה הוא לא היה מורה מיוזמתו לתלמידי ישיבות לא להתייצב בלשכת הגיוס?"

"מי שמפיץ את ההקלטה אלו דווקא מתנגדי הפלג הירושלמי, שטוענים שזו הוכחה שאת המאבק בגיוס מובילים נערים צעירים חמומי מוח, ולא דעת תורה", כתב שרקי.

יצויין כי בעיתון הפלס הבוקר מתפרסמת הדרשה בתמלול שונה.

ההקלטה באדיבות 'הקו החרדי' שמספרו 079-945-7692
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2017, 22:49

האם נתיבות הפכה לבני ברק או ירושלים?

פשקוולים נתלו ברחבי העיירה הדרומית נתיבות נגד החייל החרדי נ. ד.. בפשקוויל נכתב החרד"ק נ. ד. (שם מלא במקור) צא משכונתינו ואין לך כניסה לבית הכנסת בית בוכריס
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2017, 22:55

שלזינגר בטוויטר: ‏מחר יתקיים דיון ראשון בתביעה האזרחית ע"ס 2.4 מ' שהגיש קצין חרדי בצה"ל נגד פעילי הפלג הירושלמי. באופן הפתיע, היועמש החליט להתייצב בהליך לצידו
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2017, 22:56

חברה שימו לב,
לא הייתי כאן כמה ימים, אז אני ממחזר לכם הודעות מאז שהלכתי עד עכשיו. אם כתוב "מחר" זה יכול להיות לפני שבוע.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 נובמבר 2017, 23:00

מתקפה חריפה על 'הפלג': "כמה עוד ישמיצו שעולם התורה הספרדי נחות?"
ראש ישיבת בית שמעיה נשא אמש דברים נוקבים נגד 'הפלג': "אל תיתנו לבזות בן ישיבה ספרדי" • ראש הישיבה סיפר כי שמע ילדים ב'פלג' מדברים נגד גדולי ישראל: "החינוך שלהם לילדים נגד גדולי ישראל זה נקרא "לחלן" • האזינו לדבריו
יוסף גליק יום שישי י"ד חשון תשע"ח 07:59 03/11/2017
3הדפס
תגיות: הרב שלמה אנגלרד, הפלג הירושלמי, עולם התורה הספרדי, בית שמעיה, , היכלי הישיבות

בכינוס מיוחד שערך אמש (חמישי) הגאון רבי שלמה אנגלנדר למאות תלמידיו בוגרי ישיבת 'בית שמעיה', קרא להם ראש הישיבה להתרחק מההפגנות ומהאלימות, להתרחק מהמבזים את גדולי ישראל, וביכה את השפלת עולם התורה הספרדי בהשמצות ושקרים ובמסווה של דאגה ל'גזירת הגיוס'. בהקלטה שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' נשמע הגר"ש מספר על טרור שעוברים ראשי הישיבות ואף הוא עבר, במטרה שלא ידברו את אשר על ליבם על ביזוי הציבור הספרדי.

בדבריו עמד רה"י על כמה דוגמאות מתוך תעמולת 'הפלג' - על כביכול ה"סכנה לעולם התורה הספרדי", כמו נאום השקרים של המשגיח הרב יהודה רבי בעצרת שנערכה בארה"ב נגד 'גזירת הגיוס', והעובדה שהבחורים נזרקו לצבא דווקא על ידי דמויות כמו יהודה רבי שביכה על מצבם, כך גם על ההשמצה, שכביכול לא נותנים לישיבות הספרדיות להתייצב במרוכז כמו הישיבות האשכנזיות, אמר ראש הישיבה כי בדק בעשרות ישיבות ספרדיות וקיבל את רשימת התאריכים שלהם להתייצבות מרוכזת.

ראש הישיבה פתח את דבריו בנושא ואמר: "בשנה האחרונה נושא המחלוקת קיבל ניגון חדש שנוגע לנו יותר, יצאה איזה שמועה, הודעה, פרסומת, ככה זה סדר הדברים מתחיל עם שמועה, אחר כך הודעה, אחר כך פרסומת, על הציבור הספרדי, "עולם התורה הספרדי הוא בעייתי", הוא מופלה, הידיעה הזו התפרסמה בצורה גדולה מאוד, הם אומרים שיש 10 אלף בחורים חרדים שהתגייסו לצבא ומתוכם 8 אלף ספרדים, אמר את זה גם ראש ישיבה גדול שמסור לעולם התורה הספרדי, ויש קבוצה שהולכת ואומרת כביכול יש עולם התורה הספרדי שלוקחים אותו ומגייסים אותו".

הרב אנגלנדר מספר שבדק את הטענה ופנה לרבנים האמונים על כך מטעם ועד הישיבות הגר"ב סולובייציק והגר"ש אלתר שכל אחד העיד בפניו כדלהלן - הרב ברוך סולובייצ'יק: "לפני שנה פעילים מאיגוד בני הישיבות דיברו איתי וסיפרו לי סיפורים, הזדעזעתי, ביקשתי מאותם פעילים: תביאו לי 30 תיקים, עם תעודת זהות, לא סיפורים, אני אבדוק תיק תיק, עד היום אני מחכה, ואני עדיין מחכה להם".

כך גם סיפר בשם הגר"ש אלתר: "לפני שנה ביקשתי מהאיגוד, תביאו לי עשרה תיקים עם שמות ותעודת זהות, קיבלתי עשרה תיקים עם שמות, הוצאתי שניים, בדקתי את המספרי תעודת זהות וראיתי שהם בכלל לא בני ישיבות, וסיימתי את הנושא".

הגר"ש אנגלנדר קרא לאברכים בוגרי הישיבה שהאזינו בקשב רב לדבריו המרתקים, שאם מישהו מהם מכיר בן ישיבה, שבאמת ביטלו לו מעמד של בן ישיבה ותורתו אומנותו, שיפנה אליו בצורה מסודרת דרך משרד הישיבה, והוא יבדוק אם אכן יש כזה דבר.

ר"י 'בית שמעיה' הצהיר במהלך דבריו; "לפי מה שבדקתי כיום, אין שום בעיה לעולם התורה הספרדי, עולם התורה הספרדי לא מופלה ביחס, כל מי שלומד מקבל דיחוי בלי שום בעיה בדיוק כמו אשכנזי, למרות שניסיתי לחפש בזכוכית מגדלת, בן ישיבה ספרדי שביטלו לו את המעמד של בן ישיבה. לא מצאתי. ואם מישהו מכיר, אני מבטיח לבדוק, מאיפה נולד המספר 8000 אינני יודע".

"יש בעיה עצומה, מי שמתכחש לבעיה הזו הוא עיוור, יש שואה, עולם התורה הכללי, אשכנזים ספרדים וחסידים, יש נושרים, יש שואה, זו בעיה עצומה וצריך לדאוג ולטפל בה" אמר ראש הישיבה והסביר "מה צריך לעשות? צריך להשקיע מאמצים ומשאבים להציל אותם לפני שיגיע לשם, יש יהודי צדיק גדול הרב מילצקי, יש לו ישיבת רש"י, מאות בני ישיבה מתחתנים אצלו, אחד לא התגייס, הוא יודע איך להחזיק... אנא! תשקיעו! תעבדו! תמנעו! זו הדרך? אחרי שהוא הידרדר אחרי שהגיע לתחתית הסולם?? אוי. הרב משה רייכמן (מקים ישיבת בית שמעיה), הוא רצה לבנות עולם תורה ספרדי הוא בנה את זה, בגללו אתם קיימים. אולי יש יותר נושרים ספרדים? יכול להיות, אז מה, לא צריך לטפל? צריך לבנות ישיבה בשביל שלא יגיעו למצב הזה, לא שמעתי מעולם שהאיגוד הזה דואגים לזה".

הגר"ש המשיך וסיפר לבוגרי הישיבה: "הייתי בבין הזמנים בבאר שבע, מאה בחורים יושבים בישיבת בין הזמנים, יש שם אברך שדואג שבחורים לא יסתובבו ברחובות, פותח להם ישיבת בין הזמנים, לכו תצאו לגדרה לבאר שבע, תאספו אותם מהרחובות, תפתחו ישיבות בין הזמנים. זה מה שצריך".

"כמה שנים ישמיצו שעולם התורה הספרדי נחות?? הוא לא נחות!!" זעק ראש הישיבה והמליץ: "תבואו לבית שמעיה ותראו. בית שמעיה לא שונה מבית מתתיהו, מתפרח, בשום דבר, לא בלימוד, לא בהבנה, וגם לא בהתגייסות שלהם לצבא. אל תיתנו לבזות בן ישיבה ספרדי! זו אחת הסיבות שקראתי לכם!".

"מי שמסתובב ברחובות? עולם הישיבות מעולם לא נתן חיפוי למי שלא לומד, יש על זה מכתבים מהרב שך ומהרב אברמסקי, ודברים ברורים מהסטייפלר. אני זוכר שלמדתי בישיבה, המשגיח שמע על אחד שאין תורתו אומנותו, המשגיח צעק עליו שהוא רודף וזרק אותו מהישיבה, האם לא צריך להתאמץ שלא יגיע למצב כזה? שיעבדו כמו הרב מילצקי!, בהפגנות בונים בחורים??? בחור שמשתמש בפייסבוק עם דברים מלוכלכים הצבא ייקח אותו, אנחנו נתפלל עליו, לא נרצה שגם הוא ילך, אבל על זה עושים שיסוי על עולם התורה הספרדי, להשמיץ אותם שהם מסכנים ותמימים?? ככה נראה עולם התורה הספרדי?? תבואו לבית שמעיה בסדר ג' ותראו, תלכו ותראו איך נראים אלפי האברכים הספרדים שלומדים תורה בכל הארץ:.

בהמשך דבריו, תקף הרב אנגלנדר את דרך ההפגנות והאלימות של 'הפלג' והביא את דעת גדולי ישראל נגד האלימות וכח הזרוע בהפגנות, והאריך על החילול השם הנורא שיוצא כתוצאה מההפגנות הפראיות שפוגעות באנשים חפים מפשע שלא עשו דבר, וקרא לתלמידו שלא להשתתף בהפגנות אלו שמחללים שם שמים.

ראש הישיבה סיפר כי שמע איך ילדים מ'הפלג' מדברים כנגד גדולי ישראל ואומר: "החינוך שלהם לילדים נגד גדולי ישראל זה נקרא "לחלן!!" לשדר לילדים שראשי ישיבות רבנים שלמדו תורה עשרות שנים שהם לא מבינים כלום, ורק אנחנו הצעירים מבינים, זה לא לחלן?? זה נקרא לחלן!!". ראש הישיבה קרא לתלמידיו לשמור על הילדים מההתחלנות של העזות כנגד גדולי ישראל שמגיעה מתוך הבית פנימה מאנשים כביכול חרדים ולעיתים אף מבני משפחה.

ראש הישיבה חתם את דבריו: "אין מילים בפי, אבל אני מבקש ממכם, אל תיתנו להשמיץ את עולם התורה הספרדי, יש לנו בני תורה ספרדים נהדרים, תיראו איזה עולם תורה ספרדי פורח, אנחנו כואבים על כל אחד שנושר ומתקלקל בגלל תמונות של חילול שם שמים. כל אברך צריך לדעת: ואהבת את ה' אלוקיך - שיהיה שם שמים מתאהב על ידך".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 08 נובמבר 2017, 03:14

בשורה: יבוטל ראיון בני הישיבות - בהתייצבות לצו ראשון בבקו"ם

פרסום ראשון ל'בחדרי חרדים': לאחר מאמצים, הגיע ועד הישיבות להסדר מיוחד עם צה"ל לפיו, במקום הראיון המתקיים בהתייצבות לצו ראשון, ישוגרו שאלונים מיוחדים לישיבות והבחורים יביאו אותם עימם ללשכת הגיוס

פרסום ראשון: סיכום בין ועד הישיבות לצה"ל על הקלת הליכי ההתייצבות בלשכת הגיוס – במקום הראיון שהיה נערך עד היום בהתייצבות לצו ראשון, ישוגרו שאלונים מיוחדים לישיבות והבחורים יביאו אותם עימם ללשכת הגיוס.

כידוע, עד היום במשך השנים, כל בן ישיבה שהגיע לצו ראשון ללשכת הגיוס עבר ראיון על ידי חייל או חיילת, במהלכו היה עליו להצהיר על היותו בן ישיבה. בסיכום חדש אליו הגיעו ועד הישיבות והצבא, הוסכם כי המועמדים לגיוס שמצהירים על היותם בני ישיבות ואמורים לקבל דיחוי, לא יצטרכו לעבור את הראיון הנהוג זה שנים בלשכת הגיוס, אלא יסתפקו בשאלון אותו ימלאו כבר בישיבה.
הדבר יסייע לבני הישיבות המגיעים להתייצב בפעם הראשונה, שיחסוך את זמן השהייה בלשכת הגיוס ואפשר להם לשוב לסיים את ההליך בזמן קצר יותר על תלמודם בישיבה, שלא יופרעו מתלמודם, וללא בעיות נוספות.

יצויין כי בעבר היו עוברים תלמידי הישיבות בדיקות רפואיות, אך גם נושא זה הוסדר לאחר פעילות נמרצת של ועד הישיבות עם חברי הכנסת.

פעילות זו מצטרפת אל פעילויות רבות של ועד הישיבות לטובת בחורי הישיבות. לפני כשלושה חודשים פורסם ב'בחדרי חרדים' כי ראשי הישיבות מינו "ממונים" שיפעלו בתיאום עם "ועד הישיבות" להסדיר דיחויים של תלמידי הישיבות והכוללים אשר תורתם אומנותם.
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 08 נובמבר 2017, 04:26

פך שמן כתב:בשורה: יבוטל ראיון בני הישיבות - בהתייצבות לצו ראשון בבקו"ם

פרסום ראשון ל'בחדרי חרדים': לאחר מאמצים, הגיע ועד הישיבות להסדר מיוחד עם צה"ל לפיו, במקום הראיון המתקיים בהתייצבות לצו ראשון, ישוגרו שאלונים מיוחדים לישיבות והבחורים יביאו אותם עימם ללשכת הגיוס

פרסום ראשון: סיכום בין ועד הישיבות לצה"ל על הקלת הליכי ההתייצבות בלשכת הגיוס – במקום הראיון שהיה נערך עד היום בהתייצבות לצו ראשון, ישוגרו שאלונים מיוחדים לישיבות והבחורים יביאו אותם עימם ללשכת הגיוס.

כידוע, עד היום במשך השנים, כל בן ישיבה שהגיע לצו ראשון ללשכת הגיוס עבר ראיון על ידי חייל או חיילת, במהלכו היה עליו להצהיר על היותו בן ישיבה. בסיכום חדש אליו הגיעו ועד הישיבות והצבא, הוסכם כי המועמדים לגיוס שמצהירים על היותם בני ישיבות ואמורים לקבל דיחוי, לא יצטרכו לעבור את הראיון הנהוג זה שנים בלשכת הגיוס, אלא יסתפקו בשאלון אותו ימלאו כבר בישיבה.
הדבר יסייע לבני הישיבות המגיעים להתייצב בפעם הראשונה, שיחסוך את זמן השהייה בלשכת הגיוס ואפשר להם לשוב לסיים את ההליך בזמן קצר יותר על תלמודם בישיבה, שלא יופרעו מתלמודם, וללא בעיות נוספות.

יצויין כי בעבר היו עוברים תלמידי הישיבות בדיקות רפואיות, אך גם נושא זה הוסדר לאחר פעילות נמרצת של ועד הישיבות עם חברי הכנסת.

פעילות זו מצטרפת אל פעילויות רבות של ועד הישיבות לטובת בחורי הישיבות. לפני כשלושה חודשים פורסם ב'בחדרי חרדים' כי ראשי הישיבות מינו "ממונים" שיפעלו בתיאום עם "ועד הישיבות" להסדיר דיחויים של תלמידי הישיבות והכוללים אשר תורתם אומנותם.

ועד הישיבות בשירות הצבא

מזעזע. מחריד. נורא ואיום. זה קורה מול עינינו. ועד הישיבות מחליף את פעילות הצבא. כל האמת על השאלונים של ועד הישיבות ונוסח השאלון המלא

ההורים שלך גרושים? אתה יתום? אתה גר עם האבא או עם האמא? אתה לומד בחברותא? היה לך פעם משבר ולא היית בישיבה?? כך בונה הצבא את הפרופיל על הבחורים באמצעות שליח הצבא 'ועד הישיבות' שהיום כבר כולם יודעים יחד עם עשרות העדויות והסיפורים: 'ועד הישיבות' פועל בשיתוף פעול מלא והדוק עם הצבא

אמש הגיע לידינו השאלון החדש אותו החלו לחלק אתמול בועד הישיבות לבחורים בני ישיבות. נחרדנו לגמרי. הזדעזענו זה לא מלה. לא הספקנו מטעמים טכניים לדבר על זה אתמול בקו. והנה הבוקר, חושך וערפל כזה טרם נראה. הגזירה הפכה לבשורה, השיתוף פעולה הפך להישג. להיכן עוד נגיע

כותרות היומנים של המפלגות הפוליטיות מכריזות היום על הישג לעוד הישיבות. לאחר פעילות רבה, ימנע הצורך בראיון אישי בהתייצבות הראשונה בלשכות הגיוס.

הבנתם נכון. עשרות שנים קיים התהליך ההזוי הזה של ראיון אישי בהתייצבות לצו ראשון, בהם נשאלו שאלות מוזרות והבחורים חשו בדרך כלל רתיעה וסלידה מלהתייחס, והנה אכשר דרא. מה שלא הצליחו עד היום, הצליחו דווקא היום. דווקא כאשר הצבא מסבך ללא סוף בני ישיבות ובנות ישראל, כאשר הגאון הגדול ר' משה הלל הירש מודה כי ישנם 1200 מסובכים, כאשר יתד הלא נאמן כותב מפורש שיש 4000 מסובכים, כאשר כל מי שלא טומן ראשו באדמת נורווגיה עמוק עמוק רואה את החורבן וניסיון הצבא לגייס עוד ועוד חרדים, כאשר הקמת פלוגות המתקראות חרדיות נפתחות בזה אחר זה בקצב מוגבר, פתאום הצבא נהיה רחמן וטוב לבב ומלא בוויתורים כרימון.

לא. זה לא שאנחנו לא מכירים בכוחו של אותו ראש בישיבה בפתח תקוה בצבא, שלאחר שהובך במילותיו הדביליות שאנחנו במצב הכי טוב מזה שבעים שנה, החל כנראה לחפש דרך מוצא מהסבך, ואולי הביא את הסדר זה כביכול. זה ודאי יכול להיות. אבל מה שברור שהצבא לא יעשה רבע הנחה לבן ישיבה, כלום. ואם הוא הסכים לוותר על ראיון אישי קצר, זה מחשיד, מחשיד מאוד.

אבל כשאתה רואה את השאלון של ועד הישיבות – אתה מתחלחל ומבין הכל. מבין את התרמית, רואה את רשת הציד נפרשת לפניך במלוא אכזריות.

וכך מופיע בשאלון של הצבא באמצעות שליחו ועד הישיבות: שני הוריך מתגוררים עמך ונשואים?? סמן כן/לא

במידה וסימנת לא, הקף מהאפשרויות. הורים גרושים, אב/אם נפטר, הורים בחו"ל, גר לבד, לא בקשר

באילו ארצות הוריך נולדו? 1. אבא______ 2. אמא________

האם יש לך דואר אלקטרוני (אימייל) כן/לא. במידה וכן פרט

אביך עובד? כן/לא במידה וסימנת לא – מקבל קצבת אבטלה/אברך? כן/לא

אמך עובדת? כן/לא במידה וסימנת לא – מקבלת קצבת אבטלה? כן/לא

מישהו מבני משפחת הקרובה (הורים או אחים/אחיות) חס וחלילה מת או נהרג? כן/לא

במדה וסימנת כן, הקף מי: אמא, אבא, אח, אחות

תאריך פטירה לועזי_______________ תאריך לידה לועזי_______________

הדבר קרה במסגרת שירות בטחון או פעולות האיבה? כן/לא

כאן מגיע טבלה בה צריך למלאות את הישיבות/מוסדות ואת התאריכים הלועזיים בהם הוא למד מגיל 6 ועד היום.

האם טסת לחו"ל בשנים האחרונות לתקופה של חודש או יותר? כן/לא, אם כן פרט

הייתה תקופה מגיל 16 ועד היום שלא למדת יותר מחודשיים בישיבה? כן/לא – הקף בעיגול

יש לימודי חול בישיבה שלך? (למשל מתמטיקה, היסטוריה וכו'..) כן/לא – הקף בעיגול

יש לימודים בחברותא? כן/לא – הקף בעיגול

דע כי על כל הפרטים במילאת בטופס זה להיות נכונים ומהימנים, במידה ויימצא כי הפרטים שמסרת בדף זה הינם שקריים – הדבר יהווה עבירה פילילית ופעולות יינקטו נגדך בהתאם לכך

עכשיו תאמרו אתם. האם הצבא צריך שיגיעו אליו והבחורים ייתקלו באנשי ההסברה של 'מרכז ההצלה' ויוזהרו לא להסתבך יותר מידי במסירת פרטים מחשידים, כאשר יש מי שעושה את העבודה? האם לא עדיף לצבא שארגון שנראה כמו ארגון לעזרת בחורי ישיבות בא ומוציא את כל המידע כהכנה למסע הציד המתחולל בתל השומר, זה לא עדיף לו? לא עדיף לצבא שיש לו מידע מדוייק ומכוון על כל בחור ובחור, האם יש לו מייל או לא, יש לו חברותא או לא, היה לו משבר בעבר או לא? הוריך גרושים? היה לך אח שנהרג בצבא? ועוד שאלות משאלות שונות, שאינם קשורים ואינם שייכים כי הוא זה בשום קשר שהוא למציאות של בן ישיבה שתורתנו אומנתו. וכי הצבא צריך שהבחור יאמר האם לומדים לימודי חול בישיבה, או יש חברותא? הרי יש דחיה של המוסד או הישיבה אז שישאלו את הישיבה?

אבל הנה, באמצעות ועד הישיבות שכבר הוכיח לכולם בצורה הכי ברורה שהוא פשוט שולח בחורים למלאות את היעדים, מזלזל בבחורים – בעיקר ספרדים וחלשים – שפונים אליהם בבקשת עזרה, ועתה בשביל כסף, ועד הישיבות הקלוקל מחריף את עזרתו לצבא.

הצבא גם מבין קצת אסטרטגיה, שלא לומר מבין הרבה. המידע על כל בחור ובחור כשזה רק שאלון יגיע הרבה יותר בקלות וביעילות. כך הם יעקפו את כל ארגוני ההצלה, את כל הלא מתייצבים למיניהם, בעיקר שיהיה לו מידע את מי נח לצוד ולהפיל לשמד.

גיוס ומילוי היעדים בחסות ועד הישיבות. אותכם זה לא מזעזע???
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 08 נובמבר 2017, 07:09

אני מנסה להזדעזע מהשאלות הנוראיות שאת התשובות על 80% מהשאלות יש כבר במילא במאגר המידע במחשבי משרד הביטחון

אבל העיקר הגדול מכל העיקרים יחד הוא: "שמע ישראל! הגזירה גזירתינו הגזירה תמלוך לעולם ועד!"
וענו כל העם יחד ואמרו:
"המלך הוא ערום" "המלך הוא ערום" "המלך הוא ערום"
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי שיך » 09 נובמבר 2017, 11:57

אלי שלזינגר בטוויטר
בחור חרדי מצפת גולח בכלא צבאי ופאותיו הוסרו. אביו אמר לי בכאב "הייתי בשוק לראות את כל ראשו מגולח וללא פאות". בצה"ל אומרים: "הבחור לא הצהיר כי הוא בעל פאות ובשל אורך שיערו לא ניתן היה להבחין בהן".
שיך

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 09 נובמבר 2017, 14:29

שיך כתב:אלי שלזינגר בטוויטר
בחור חרדי מצפת גולח בכלא צבאי ופאותיו הוסרו. אביו אמר לי בכאב "הייתי בשוק לראות את כל ראשו מגולח וללא פאות". בצה"ל אומרים: "הבחור לא הצהיר כי הוא בעל פאות ובשל אורך שיערו לא ניתן היה להבחין בהן".

מה הקשר לאשכול?????
מי חושב שהצבא רוצה לראות חרדים מול העיינים, ודאי שמטרת הצבא הוא להחדיר התחלנות בתוככי הציבור החרדי
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 נובמבר 2017, 02:01

פרסום ראשון: הצביעות והשקר של ה"נלחמים בגיוס" נחשפים.
ארגון הקשור לחוגי הפלג והנלחמים בגיוס כביכול, הגיש עתירה קנטרנית לבג"ץ, נגד הדיחוי הניתן לבני הישיבות, דבר העשוי להביא חלילה להגדלת היקפי הגיוס של בני ישיבות. ח"כ חרדי ל'בחדרי': "צריך להפגין נגדם"

אלי שלזינגר - בחדרי חרדים
פרסום ראשון: הצביעות והשקר של אירגוני ה"התנגדות לגיוס" נחשפים. בעתירה שהוגשה לבג"ץ ומתפרסמת לראשונה ב"בחדרי חרדים" מבקשים העותרים הקשורים לסיקריקים, לבטל את מעמדו של ועד הישיבות בכל הקשור לדיחוי גיוס בני ישיבות ולהחיל מעתה הסדר חדש, על פיו, צה"ל ומשרד הביטחון יפעלו ישירות מול כלל תלמידי הישיבות ואברכי הכוללים, ללא תיווך של ועד הישיבות.
בעתירה שהוגשה באופן רשמי על ידי "איחוד הישיבות בארץ ישראל", באמצעות עורך הדין נדב גדליהו, טוענים העותרים כי ועד הישיבות הוא גוף פרטי שפועל בניגוד לחוק וכי עובדיו אינם עובדי מדינה ובשל כך - על משרד הביטחון וצה"ל לבטל את סמכותו ומעמדו.
העתירה שפרטיה נחשפים כאמור כאן לראשונה ב"בחדרי חרדים" - גררה זעם רב בקרב הח"כים החרדים שטענו כי הנה נחשף קלונם של אלו שמסיתים נגד גדולי ישראל ומציגים עצמם כמובילי המחאה נגד "גזירת הגיוס".
לטענת הח"כים, בעתירה העותרים מבקשים לחזק את אחיזת המדינה, משרד הביטחון וצה"ל בתלמידי הישיבות ומטרתם של העותרים להגדיל את היקף הגיוס וזאת בכדי להוכיח כביכול שאכן קיימת "גזירת גיוס".
מי שעומד מאחורי ארגון "איחוד הישיבות בארץ ישראל", הוא דוד קרויס, בנו של יואליש קרויס. שם משפחתו במשרד הפנים הינו אפשטיין, על שם אמו – זאת מאחר ואביו הנפיק תעודת זהות רק בשנים האחרונות - לאחר שהואשם כי אין ברשותו תעודה מזהה.
בעתירה שהוגשה לבית משפט העליון בשבוע שעבר, נטען כי ועד הישיבות הוא גוף פרטי, שעובדיו אינם עובדי מדינה ובשל כך אין זה חוקי שהוועד יקבע את הנהלים וכו'. עוד נטען, כי ועד השיבות דואג רק לראשי הישיבות החברים בו. בעתירה מבקשים העותרים שמשרד הביטחון וצה"ל יבחן ב"בחינה עיוורת ועצמאית" מול הישיבות.
הקנאים נהיו ציונים או שמטרתם היא הפלת ועד הישיבות - ובכך להגדיל את היקף הגיוס, בכדי שיוכלו לצעוק "געוואלד".
המשיבים הם שר הביטחון אביגדור ליברמן, אל"מ יוסי מצליח מפקד מיטב בלשכת הגיוס וכן רס"ן יעקב ראשי ראש מדור בני ישיבות. משיבה נוספת היא עמותת ועד הישיבות בארץ ישראל. שלושת הראשונים נדרשים להשיב לבג"ץ מדוע לא ייקבע כי הנפקת הטפסים הרשמיים של צה"ל לבקשה לדחיית שירות בידי ועד הישיבות, שהינו גוף פרטי, נוגדת את כללי המנהל הציבורי התקין. ועד הישיבות נדרש בעתירה להפסיק להנפיק טפסים רשמיים של צה"ל.
העותרים, מבקשים מבג"צ לתת צו על תנאי שיורה לצה"ל להסביר מדוע ולמה לא ינפיקו טופס בקשה לדחיית שירות - ללא הכללת החלק המיועד לאישור וחתימת ועד הישיבות.
עוד מבקשים הם הסבר מדוע לא ייקבע כי ועד הישיבות אינו יכול להפעיל שיקול דעת ו/או להחליט למי יונפקו טפסי הבקשה לדחיית שירות ולמי לא, "אין לו כל יסוד בדין ולפיכך אינו חוקי נוכח עקרון החוקיות" כתבו בעתירה. מבחינת העותרים, משרד הביטחון וצה"ל צריכים לנמק למה טופס הבקשה לדחיית שירות, לא יפורסם ויונגש ככל טופס ממשלתי, כך שכל דורש יוכל להשיג ולהגיש בקשה, כדי שזו תיבחן על-פי הפרמטרים הקבועים בחוק, ולא באמצעות ועד הישיבות.
אחד העותרים, אליהו רפאל אלקובי, צעיר חרדי שלמד בישיבת 'אהל יוסף' בירושלים וקיבל דיחוי. בהמשך התחתן ועבר ללמוד בכולל "קול רינה נזר חיים" במושב יגל, שכלול ברשימת הישיבות המוכרות.
בעתירה מבקשים לתת בדחיפות צו ביניים, המורה לצה"ל להימנע משלילת מעמדו של אלקובי כבן ישיבה ולהימנע מפתיחה בהליכי גיוסו. בנוסף, מבקשים להורות לצה"ל "לקבל לבחינה עצמאית ואובייקטיבית בקשות לדחיית שירות מבני ישיבות גם כשהן לא ערוכות על גבי הטופס הרשמי המונפק כיום על-ידי המשיב 4 (ועד הישיבות), עד למתן פסק דין בעתירה דנן".
לטענתם, צה"ל משמש כחותמת גומי להחלטות ועד הישיבות בכל הנוגע לדחיית שירות לתלמידי הישיבות, "שמבצע מצדו 'סינון עצמאי', באופן בלעדי, לפי כללים שאינם ידועים ושאינם מפורסמים. לדבריהם, לפחות חלק מהכללים אינם תואמים את הדין הקיים. "כל זאת, יש לחזור ולהדגיש, כשהמשיב 4 כלל אינו גוף ציבורי, נציגיו אינם עובדי מדינה ואין כל פיקוח על עבודתם ועל הכללים לפיהם הם פועלים".
העותרים מבהירים כי "ישנם ראשי ישיבות שחברים בארגון המשיב 4 (ועד הישיבות) וישנם ראשי ישיבות אחרים שלא חברים בו. ברי כי ראשי הישיבות שחברים בו עשויים ליהנות מיתרון משמעותי על פני ראשי ישיבות שאינם חברים בו, בכל הנוגע לאפשרות קבלת הטפסים הרשמיים עבור תלמידיהם".
בעקבות טענות אלו, כותבים העותרים, כי החשש לאי-שוויון מתגבר ככל שמדובר "בגוף פרטי בעל אינטרסים שאינם תואמים, ולעתים אף מנוגדים ממש, לאלו הציבוריים - הרי שחשש זה מתעצם לנוכח תנאי "מכסות הגיוס" הקבוע בחוק, שקובע כי חלק לא מבוטל מבני הישיבות ייאלצו להתגייס, בהיקפים הולכים וגדלים מידי שנה", ללא תלות בשאלת עמידתם או אי עמידתם בתנאי החוק.
לטענתם, בני ישיבות רבים נדחים על ידי ועד הישיבות בתואנות שונות, ואלה נאלצים לעבור למוסדות לימודים אחרים לשווא, או בלית ברירה אינם מגישים בקשה לדחיית שירות ומאבדים את מעמדם ואת האפשרות להמשיך לדחות את שירותם.
לטענת מגישי העתירה, לא מדובר בחריגה גסה מכללי המנהל התקין, אלא "העברת סמכויות כה נרחבות ושיקול דעת כה נרחב לגוף חיצוני כגון המשיב 4, מעלה חשש ממשי לקיומה של איפה ואיפה בין בני הישיבות השונים".
מדובר לדבריהם בהעברת סמכויות על ידי צה"ל לגורם פרטי, בניגוד לכללי המנהל התקין ולהוראות החוק. לטענתם היה על שר הביטחון וצה"ל להשאיר את סמכויות הבדיקה וההחלטה בידיהן, או לכל הפחות בידי עובדי ציבור ממשרדם, "ולא להמיר את שיקול דעתם בשיקול דעת המשיב 4". בעקבות כך, הם מבקשים לבטל את ההחלטות שקיבלו בדרך זו.
בשל הצורך במילוי מכסות הגיוס, כך טוענים העותרים, נוצר חשש ממשי כי יוערמו קשיים על חלק מבני הישיבות "באופן מלאכותי", כדי להוביל לכך שחלק גדול מהמכסות, יכוסה על-ידי אלו שכביכול אינם עומדים בדרישות. "במצב דברים זה, גובר החשש לקיומה של איפה ואיפה בין בן ישיבה אחד למשנהו, כך שהעברת הסמכות לקבוע מי יהיה חלק ממכסות הגיוס ומי יזכה להמשיך ללמוד בישיבה לידי המשיב 4, מהווה חטא כפול ומכופל" כתבו.
העותרים ציטטו את דבריה של נשיאת בית המשפט העליון בדימוס, שאמרה על עניין ה'מכסות' כי "המנגנון שלפיו אדם אחד מתגייס 'במקום' אדם אחר, כרוך בפגיעה משמעותית בזכויות אדם חוקתיות וחותר תחת רעיון הערבות ההדדית שמונח בבסיס חובת הגיוס". לטענתם, מסיבה זו בלבד - יש להורות למשיבים, לשלול את הסמכות שהעבירו לוועד הישיבות להנפיק את הטופס הרשמי ולחתום עליו, ובמקום זאת להנגישו לכל דורש, אשר ייבחנו בהתאם לדין תחת "בחינה עיוורת".
עו"ד נדב גדליהו, שהגיש את העתירה, אומר ל'בחדרי חרדים' כי "מדובר בעתירה תקדימית, הנוגעת לחוקיות פעולות משרד הביטחון ושר הביטחון, בעניין מתן פטור לבחורי ישיבות, כאשר ישנן טענות לגבי חוקיות הפעילות המשותפת עם 'ועד הישיבות' - האם הוא הוקם ו/או פועל בסמכות".
מדובר בעתירה שלישית שהגיש איחוד הישיבות בארץ ישראל באמצעות עו"ד גדליהו נגד משרד הביטחון בעניין גיוס לצה"ל.
הראשונה, הוגשה לפני כשלושה חודשים, הנוגעת לעניין חוקיות הוצאת צווי מעצר וביטול מעמד בן ישיבה לתלמידים בעלי 'דיחוי', שלטענת צה"ל יצאו לחו"ל ללא היתר ורשות. עתירה נוספת הגיש עו"ד גדליהו נגד שר הביטחון ומשרד הביטחון, בדרישה לתת פטורים מטעמי דת למספר נערות חרדיות שהצהירו על קיום אורח חיים דתי, אולם צה"ל ובמשרד הביטחון לא הסכימו לקבל את ההצהרה וסירבו לתת להם מעמד שכזה. העתירה היא נגד שיקול הדעת של משרד הביטחון בעניין, בטענה של חוסר סמכות. בשלב זה, הצווים נדחו.
"ניתן לסכם כי כל שלוש העתירות, נוגעות לחוקיות חוק שירות ביטחון שבוטל בינתיים, ובוודאי לאופן שבו משרד הביטחון הפעיל את החוק לאורך שנים, לטענתנו בחוסר סמכות" מסכם עו"ד גדליהו.
יצויין, כי "איחוד הישיבות בארץ ישראל", הינה עמותה שנפתחה שלושה ימים לפני הגשת העתירה - ביום ראשון בשבוע שעבר, השוכנת במשרדים מפוארים ברחוב מלאכי 10 - מרחק של מספר בניינים ממשרדי "ועד הישיבות" שהוקמה לפני למעלה משלושים שנה. כתובת העמותה, רשומה בבית סבתו של דוד קרויס, שאף מעורה בארגון 'ועד ההצלה' שעל משרדיה פשטה המשטרה באוגוסט עם צו בית משפט, החרימה מסמכים ועצרה חשודים - אולם עד כה לא הוגשו כתב אישום נגדם.
ח"כים חרדים זועמים ואומרים ל'בחדרי': "האמת על הקיצונים נחשפה, הם עותרים לבג"צ נגד ועד הישיבות ומבקשים להעצים את כוחם של המדינה וצה"ל במטרה להרחיב את מעגל הגיוס ולהוכיח כביכול את "גזירת הגיוס" לצורך מטרות של גיוס תרומות וכדומה".
GUS ח"כ חרדי התבטא בחריפות ואמר הערב בתגובה לחשיפת "בחדרי חרדים" כי' "חמור מאוד המעשה שלהם, רשעים ארורים, הם רוצים שכל הבחורים ילכו לצבא, הם מושחתים. היה צריך בשביל זה לעשות הפגנות מתחת לבית שלהם, הם רודפים, זה עתירה קנטרנית שדינה להדחות על הסף".
דייוח מרכז החדשות: בין העומדים מאחורי העתירה הם דוד קרויס ואהרן וואזנר, רודפי עולם התורה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי יוסי200 » 10 נובמבר 2017, 02:39

מה הקשר בין יואליש קרויס לפלג ??
יוסי200

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 12 נובמבר 2017, 08:38

ההקלטה נחשפת, מה עושים עצורי הפלג בכלא?
בניגוד לסיפורים המופצים ע"י הפלג, הבחורים בכלא הצבאי-
לא לומדים, לא מתפללים במניין ועושים שמירות בכלא
כחיילים לכל דבר.
בהקלטה מטלטלת נשמע נכדו של הרב מרדכי גרוס מספר לסבו את האמת על הנעשה בכלא.

עריק הפלג מספר: שמרנו על אסירים מסוכנים בכלא הצבאי
נכדו של הר"מ גרוס עלה לביתו לאחר שיחרורו מהכלא, שם סבו בירר בדאגה על המצב הרוחני של הבחורים בין חומות הכלא. הנכד: "קשה ללמוד במצב הזה. זה מקום מפחיד" • הוא אף סיפר כי הוטל עליהם לשמור על אסירים "יש שם כאלו שרוצים להתאבד, שמים אותם באגף סגור, אז אנחנו היינו צריכים לשמור עליהם"
יוסף גליק- בחדרי חרדים
בימים אלו נמצאים בכלא עדיין כ-17 עריקים של הפלג בין כותלי הכלא, ומחר מתכננים בפלג מפגן מול כלא 4.
בדרך כלל בראיונות של בני הישיבות היוצאים מהכלא מספרים הבחורים על סיומי המסכת שהם עורכים בכלא, על השטייגען וההתרוממות שהם עוברים שם, מה שמעורר תמיהה אצל כל מי שמכיר את מציאות החיים בכלא.
בהקלטה חדשה שנחשפה, נשמע נכדו של הגר"מ גרוס מספר לסבו מעט על החיים בכלא ומתאר את מה שהיה איתו שם.
בשיחה הוא מספר על העבודות הצבאיות המוטלות על בני הישיבות, הדיבורים של בני הישיבות עם האסירים החילונים, ומספר שקשה ללמוד שם. הנכד מספר כי היכולת להתפלל במניין תלויה במשמרת שהעריק שובץ, עוד הוא אומר, לא נותנים לעריקים החרדים לעשות שמירות על הגדרות בשביל שלא יראו את ההפגנות שנערכות עבורם, והם שומרים על אסירים מסוכנים.
בראיון מספר העריק מעט על הנעשה בין כותלי הכלא, העבודות הצבאיות המוטלות על בני הישיבות, הדיבורים של בני הישיבות עם האסירים החילונים, ומספר שקשה ללמוד שם, והתפלל במניין זה תלוי במשמרת שבן הישיבה שובץ.
קודם לכן נשמע הנכד העריק מספר כי בבית המעצר לא היה מניין. ואז שואל אותו סבו אם בכלא הצבאי היה מניין.
הרב גרוס: "הייתם שם 60 אנשים, לא?"
נכד: "לא היינו שם 60. היה חלק לפני וחלק אחרי. כל אחד... בזמן אחר".
הרב גרוס: "וביום היה שלוש תפילות בציבור? בכלא עצמו".
נכד: "כלא עצמו, היה היה, אבל היה זמנים שהיה צריך לשמור, יש 4 שעות ביממה לשמור כל יום. עושים שם שמירות".
הרב גרוס: "על מה לשמור?"
נכד: "לשמור על הרחוב, שאין הפגנות בחוץ, שמגיעים רכבים וכו', ויש שמירות באגף, כאילו לשמור על כאלו שהתחצפו עליהם ויש שם כאלו שרוצים להתאבד, יש כאלו ששמים אותם באגף סגור, אז 4 שעות צריך לשמור עליהם, את החרדים שמו רק באגף שלא יראו מה שקורה בחוץ".
הרב גרוס: "היית 4 שעות ביום שומר??"
נכד: - "כן".
הרב גרוס: "והיית יכול ללמוד?"
נכד: "כן.. לא יודע, זה קשה ללמוד במצב הזה, זה מקום מפחיד כזה. אני הייתי נמצא באיזה מקום יש שם רחבה של אוהלים, וזה מחולק ל-3 קבוצות, מ-10 עד 2, מ-2 עד 6 - אני הייתי מ-2 עד 6 - ומ-6 עד 10. אני הייתי מ-2 עד 6. אז באותו היום זה היה בלילה, ואז בעיקרון היה צריך ללכת לישון ב-6 ולקום ב8 וחצי, אז אני.. למעשה זה התעכב... אני דווקא הצלחתי להתפלל. כשהייתי קם בלילה התפללתי אחרי זה במניין. ב-7".
נכדו של הרב גרוס מספר לסבו על השהות בכלא הצבאי
הרב גרוס (בפליאה): "אסיר יכול להיות שומר? יכול לשמור על ה..?"
נכד: "כן.. להעסיק. הם כן אומרים לי. הם מזהירים אותי, אם הוא מנסה לפגוע בעצמו או לפגוע בך.... כל פעם המפקדים מתחלפים כל פעם אומרים לי הוראות אחרות, אסור לי לשבת על מיטה.. הם אמרו שמותר לשבת רק על המיטה התחתונה ולא על המיטה העליונה. ו.. ואסור לו להוריד את המדים שם. אם רואים שהאסיר שם מנסה לפגוע בעצמו או בך, אז ישר תקרא ל... אחד אומר שאתה יכול לנסות להילחם איתו, אחד אומר שאסור לי להילחם איתו.."
הרב גרוס: "ומה עשית?"
נכד: "אני, לא יצא לי כזה דבר שהוא ניסה לפגוע בי... אמרו לי גם כשהוא מנסה לפגוע ברכוש צה"ל גם לקרוא להם. זה אני.. (צחוק משותף) דיברתי איתם לפעמים אם אלו שנמצאים שם... אני לא יצא להיות עם אנשים מסוכנים באמת....".
"למעשה סתם.. אז בזמנים אם הייתי שומר ביום.. (לא ברור) גם על זמן מעריב..."
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 13 נובמבר 2017, 00:37

079.jpg
079.jpg (108.47 KiB) נצפה 6091 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 נובמבר 2017, 01:41

שימו לב הם מכוונים לפרוש
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 נובמבר 2017, 10:13

אני פה כתב:שימו לב הם מכוונים לפרוש

מה הקשר לפרוש?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 נובמבר 2017, 10:15

מחשש קרבה ל'פלג הירושלמי' משגיח ב'חברון' - הושעה; עבר שימוע ופרסם מכתב הבהרה
בעקבות החשש להשתייכות הרב חיים יצחק קפלן, משגיח קטן בישיבת 'חברון', ל'פלג', הושעתה שיחתו, אך לאחר שימוע אצל ראשי הישיבה, ומכתב הבהרה שפרסם, הוא צפוי לשוב ולמסור אותה
ישראל כהן - כיכר השבת
במשך כשנתיים נפוצו שמועות שונות בעולם הישיבות בדבר השתייכותו של הרב חיים יצחק קפלן, ממשגיחי ישיבת חברון, לתומכי "הפלג".
עדויות שונות הסתובבו בישיבה בשנים האחרונות בדבר התבטאויות של הרב קפלן בשיחות פרטיות וב"ועדים" בשבח דרכם של אנשי 'הפלג', ההפגנות ואיסור ההתייצבות, ואף דיבורים בגנותם של גדולי ישראל, שמתנגדים לדרך הפלג.
תלמידי הישיבה נחלקו לשתי מחנות כאשר החלק האחד דורש לסלקו מהישיבה עקב תמיכתו בדרך הפלג, ותלמידים אחרים הכחישו או הסבירו את אמירותיו של המשגיח בהסברים שונים.
בשבוע שעבר פרסמנו כאן לראשונה ב"כיכר השבת" על השתתפותו של הרב קפלן ב"עונג שבת" שנערך לכבודו של העריק קפלינסקי בשכונת רמות, שם אף נשא דברים ודיבר בשבח עריקי הפלג ואיסור ההתייצבות. פרסום שחולל סערה בישיבה והוכיח את השתייכותו של הרב קפלן לתומכי הפלג.
תומכי הרב טענו כי הרב קפלן הגיע לשם רק בכדי לבקר את משפחת העריק, מבלי שידע על החגיגה המתוכננת במקום, ורק לאחר שהגיע ראה את הבחורים ודיבר בפניהם מענייני הפרשה.
בעקבות כך הושעתה, על ידי הנהלת הישיבה, שיחתו הקבועה של הרב קפלן בימי רביעי, ול"כיכר השבת" נודע כי ביום רביעי בשבוע האחרון לא מסר הרב קפלן את שיחתו הקבועה.
עוד נודע ל"כיכר השבת" כי בעקבות ביקורו של הרב קפלן, ראשי ישיבת חברון ערכו לו שימוע והודיעו לו כי התנהלותו נגד גדולי ישראל אין מקומה בישיבת חברון.
ראשי הישיבה ציינו בפניו כי "זה הרס והשחתה התנהגות ההפגנות וחסימות הכבישים, מעולם לא קיבלנו זאת מרבותינו".
יצויין כי הגאון רבי יוסף חברוני קיים שיחה ארוכה בסוף השבוע שם התחייב הרב קפלן לציית לראשי הישיבה ושלא לנהוג נגד דעתם של גדולי ישראל.
הרב קפלן התנצל בפני ראשי הישיבה והתחייב שלא לנהוג כך ובעקבות כך הוא צפוי לחזור למסור את שיחתו.
במכתב שתלה הבוקר הרב קפלן בישיבה, הוא כותב: "לימדונו חז"ל שאדם צריך לצאת ידי הבריות כדרך שהוא צריך לצאת ידי המקום שנאמר וכו', לקיים דברי חכמים אבא נא לפניכם בדברים דלהלן: למרבה הצער נתפרש ביקור משפחתי כבא להביע עמדה ותמיכה באיזו שהן השקפות והנהגות.
"כל מי שזכיתי להכירו יודע שלא זו הדרך שלימדוני ומלמדים אותי רבותי, כך שלא עלה ולא יעלה דעתי להיות כמביע כנ"ל", כותב הרב קפלן ומוסיף, "ומ"מ מאחר שכך אירע ומעשי הובנו שלא ככוונתם לגמרי תקוות התועלת מחייבת לבאר את האמת להדיא. באהבה רבה ובהערכה ר' חיים יצחק קפלן".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 נובמבר 2017, 11:45

משולש כתב:
אני פה כתב:שימו לב הם מכוונים לפרוש

מה הקשר לפרוש?

"פרושים". הוא מייצג את אגודת ישראל בהכנת החוג החדש כמו בפעם שעברה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 נובמבר 2017, 17:25

מסתמן שכארבעה עשר בחורים (אסירי עולם התורה) הולכים לשבת שנה בצבא זאת אומרת בכלא הצבאי.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 נובמבר 2017, 17:26

משולש כתב: ועושים שמירות בכלא[/size] כחיילים לכל דבר.

לכל מי שלא הבין איך מצליחים למלא את היעדים...
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 נובמבר 2017, 17:28

משולש כתב:מסתמן שכארבעה עשר בחורים (אסירי עולם התורה) הולכים לשבת שנה בצבא זאת אומרת בכלא הצבאי.

מה קרה, למה דווקא הם?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 13 נובמבר 2017, 19:38

כנראה הם קבלו על עצמם לסיים את כל הש"ס בכלא, ולא רק מסכת אחת. ולכן צריך יותר זמן.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 13 נובמבר 2017, 19:42

דרעי כבר עשה סיום הש"ס בשבילם...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 14 נובמבר 2017, 05:38

משולש כתב:לכל מי שלא הבין איך מצליחים למלא את היעדים...

זאת לא בדיחה חברים

כל אחד מאסירי עולם הפלס שהועברו לכלא 6 / כלא 4

הרי הם מסייעים לעמידה ביעדי הגיוס לשנתון זה.

בשם כל עולם התורה אנו מודים להם על תרומתם האדיבה
ועל מסירות נפשם להתחייל למעננו...
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי משתדל » 14 נובמבר 2017, 15:21

אני צריך את השיחה המלאה של הרב אנגלנדר שהובא היום ב'יתד', אשמח אם מישהו יעלה. תודה.
משתדל

הודעה שלא נקראהעל ידי פך שמן » 15 נובמבר 2017, 00:42

משתדל כתב:אני צריך את השיחה המלאה של הרב אנגלנדר שהובא היום ב'יתד', אשמח אם מישהו יעלה. תודה.

ב"ה הנה זה בא..
קבלתי צנתוק של זעזוע על מה שהרב אנגלדר מעולל בתלמידיו במחשכים... :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
פך שמן

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 15 נובמבר 2017, 01:22

ככל הנראה הוא גם הפך עכשיו למטרה של מטרידי הפלג,
מסתבר שמשפחתו סובלת מהטרדות טלפוניות יומם ולילה. ככה התרשמתי.
מתי ידביקו לו את המנעול ויוסיפו זפת?
האם יש אצלו מצלמה מעגל סגור בחדר מדרגות? כדאי שיעשה מהר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משתדל » 15 נובמבר 2017, 15:30

חזק!
קבצים מצורפים
IMG-20171021-WA0018.jpg
IMG-20171021-WA0018.jpg (50.84 KiB) נצפה 5626 פעמים
משתדל

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 15 נובמבר 2017, 15:47

משתדל כתב:חזק!

חזק!

הכותרת צריך להיות "מפגין".
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 16 נובמבר 2017, 12:50

081.jpg
081.jpg (47.97 KiB) נצפה 5461 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 16 נובמבר 2017, 17:45

נחמן כתב:
081.jpg

מה הדרישה שלהם?
שלא יהיה שום חוק שיסדיר את המעמד של בני הישיבה?
הם רוצים להתגייס שיתגייסו בעצמם, מה הם רוצים מאיתנו?
שיעזבו אותנו לנפשינו.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 16 נובמבר 2017, 18:08

1010 כתב:מה הדרישה שלהם?
שלא יהיה שום חוק שיסדיר את המעמד של בני הישיבה?
הם רוצים להתגייס שיתגייסו בעצמם, מה הם רוצים מאיתנו?
שיעזבו אותנו לנפשינו.

הם לא רוצים שיעשו פשרות על חשבון אחרים שאין תורתם אומנתם,

ראה:
viewtopic.php?p=406125#p406125
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 16 נובמבר 2017, 18:48

נחמן לא ענית על מה ששאלו אותך.
אם הם רוצים לעשות חוק שכל חרדי פטור מגיוס הם מוזמנים לעשות חוק כזה. מה החכמה לשבת על הגדר לא לעשות כלום ולהעיר לכולם? מה אתה מנהל העבודה של גדולי ישראל? תזיע תקרב יהודים חלשים לתורה ומצוות, תקים לב לאחים, תקים אחינו, תקים דרשו, תעשה חינוך עצמאי בפריפריה, תדאג להם להסעות, תדאג באמת לאלו שאין תורתם אומנותם, ואל תשתמש בהם כפטיש להכות על ראשי גדולי ישראל.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 16 נובמבר 2017, 18:59

משולש כתב:תדאג באמת לאלו שאין תורתם אומנותם, ואל תשתמש בהם כפטיש להכות על ראשי גדולי ישראל.

בחיים הם לא יעשו את זה
אומנתם רק בצעקות "גיוואלד" ולא יותר
האם הם דאגו פעם לנושרים שלהם ? לא צריך ללכת רחוק
האם הם חשבו איך לקדש שם שמים שיהא שם שמים מתאהב על ידך ?? חס וחלילה זה רק לפשרנים !!
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2017, 11:41

בס"ד

חומר שקבלתי:

שימו זאת על לבכם

מי שמתייצב כדי להסדיר את מעמדו כבן ישיבה, נקרא "משתף פעולה עם גזירת הגיוס" (אוי, כמה מתוקה הגזירה הזו).
כידוע, בלשכת הגיוס יושבים גייסים שמנסים לשכנע כל בחור להתגייס וכו'. זו עוד סיבה לא להתייצב. אולי הבחור החזק והאמיץ שרוצה רק ללמוד תורה כל היום, ישתכנע מדברי ההבל של הג'ובניקים. בא נקבל את דעתם. כעת לפתרון: אסור להתייצב בלשכת הגיוס!!! ואז....????

הנה לכם קצת ממה שקורה למי שמשחק ונהפך ל"אסיר עולם התורה"

(נ.ב. מעניין מי הו אותו אהב'ל שעלול להשתכנע מחצי שעה בלשכת הגיוס (או אפילו מארבע שעות ויותר), ולא "ישתכנע" לאחר ישיבה בכלא הצבאי, שם הוא בעל כרחו משרת בצה"ל ומחוייל):

בצה"ל ישנם 3 בתי כלא לחיילים כלואים:

כלא 6 - בסיס כליאה 396 (בס"כ 396 הידוע ככלא שש) הוא מתקן כליאה צבאי שממוקם ליד צומת בית אורן על כביש 4 באיזור עתלית.

למידע נוסף וייעוץ אישי לחצו כאן

כלא 4 - בסיס כליאה 394 (בס"כ 394 שידוע ככלא ארבע) הוא מתקן כליאה צבאי, אשר ממוקם בתוך מחנה צריפין, בקרבת שער ראשון לציון.

כלא 400 – מדובר, למעשה, בפלוגה 400 הנמצאת בתוככי כלא 4 בצריפין, ומאכלסת את כל החיילות מכל הדרגות (חוגרות, קצינות ונגדות), אשר קיבלו עונש מחבוש. בפלוגה זו ישנן רק נשים מפקדות.

רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום פלילי

למציאת עו"ד במשפט הצבאי באינדקס משפטי

על החוקים והנהלים בכלא צבאי (military prison):

תהליך קליטה בכלא צבאי:

כאשר הכלוא נקלט בכלא צבאי, וכאשר מסתיים הליך קבלתו לבסיס וחפצי הערך שברשותו מופקדים, הוא משובץ לאחת מפלוגות הכליאה. במהלך 24 השעות הראשונות הכלוא יצטרך לעבור בדיקה ע"י רופא הכלא, ראיון עם מש"קית המיון, יקבל הסבר לגבי שגרת היום בפלוגה ע"י המפקדים, ויובא לועדת מיון בפני מפקדי הפלוגה בהשתתפות קב"נ ומש"קית ת"ש.

בוועדה זו הכלוא יוכל להציג נושאים מיוחדים הנוגעים לתקופת שהותו בבסיסי הכליאה.

מה מותר להכניס לכלא?

כלוא שמתקבל לכלא יכול להכניס למתחם הפלוגות חפצים אישיים לרווחתו, ובתנאי שהחפצים לא פוגעים במשמעת הצבא ובסדר הטוב של הכלא.

לכלוא מותר להחזיק ברשותו חפצים אישיים לשימוש עצמי וכן מסמכים אישיים, בגדים ומצעים, ספרים וכלי כתיבה ומוצרי היגיינה כמפורט להלן:
חפצים אישיים: תמונות משפחתיות, טבעת נישואין לחייל נשוי או לחיילת נשואה, שעון יד (מלבד כלואים באגף הבודדים בהתאם להוראות מפקד הבס"כ), טלכרט (כרטיס חיוג בטלפון ציבורי), תיק אישי (צ'ימידן).

מסמכים אישיים: מכתבים וגלויות, מסמכים רפואיים, תעודת נישואין, אישורים להקלות בתנאי השירות.

בגדים ומצעים: שני סדינים ושמיכה, לבנים להחלפה (תחתונים, גופיות, גרביים), מכנסיים קצרים וחולצות קצרות, אימונית, נעליים צבאיות וקבקבים.

ספרות וכלי כתיבה: כלי כתיבה, נייר כתיבה, ספרי קריאה, ספרי לימוד, ספרי קודש.

מוצרי היגיינה: כלי רחצה (סבון, שמפו שקוף במארז שקוף, דאודורנט stick שקוף, מברשת שיניים ומברשת שיער), מגבות, מכונת גילוח (כולל סוללות נלוות).

חפצים אחרים, מלבד החפצים שמפורטים כאן, יופקדו בפיקדון הכלא.

סדר היום בכלא צבאי:

ההשכמה בבסיסי הכליאה מתבצעת בשעה 5:30. לאחר ההשכמה הכלואים מתייצבים לספירות הבוקר שנערכות ברחבת המסדרים בפלוגה. לאחר מכן הכלואים יוצאים לארוחת הבוקר, ובסיומה הם מכינים את מסדר הבוקר. בהכנה למסדר הכלואים שוטפים את התא, מתגלחים, מצחצחים נעליים ומסדרים את מיטותיהם. לאחר המסדר שעורך סמל המחלקה בשעה 7:30 בערך, חלק מהכלואים יוצאים לעבודות.
כאשר העבודות מסתיימות, הכלואים חוזרים ומתייצבים לספירות צהריים בשעה 11:30 בערך. בתום הספירות הכלואים אוכלים ארוחת צהריים, ובסיומה מגיעה להם הפסקה של חצי שעה. לאחר ההפסקה יוצאים שוב לעבודות וחוזרים עד השעה 16:30 לספירות הערב ולארוחת הערב.

לאחר ארוחת הערב, מתחילה שגרת הערב שכוללת מסדרי מדריכים, צפייה בטלוויזיה במועדון הפלוגה, שיחות טלפון והכנת מסדר הערב.
לאחר מסדר הערב וסיום הספירות, התאים נסגרים והכלואים הולכים לישון.

עבודות הכלואים בכלא צבאי:

הכלואים בכלא מועסקים בעבודות מחוץ לכלא ובעבודות תחזוקה בתוך הכלא.

בעבודות מחוץ לכלא הכלואים מסייעים לצוות הרפואי בבית חולים צבאי, במתקני הכליאה לעצורים בטחוניים, באבטחת המחנה ובאחזקתו, וביחידות צה"ל- במשימות כגון בניית גדר ההפרדה וארגון מחסני חירום.
בעבודת האחזקה בתוך הכלא הכלואים עוסקים עבודות במטבח, באפסנאות , במפקדת המחנה ובמשימות אבטחה ושמירה.

בבתי מלאכה של בסיסי ציוד הנמצאים בתוך הכלא הכלואים עוסקים בשיפוץ ובשיקום של פריטי ציוד צבאיים, כגון: מנועים, מזרנים, מכשירי קשר וכדומה.
יש לציין, כי לעבודות זכאים לצאת כלואים שהתנהגותם טובה, והם מצייתים לחוקי המשמעת בבסיס הכליאה.

ביקור משפחות בכלא צבאי

בימים הראשונים של השהות בכלא קיימים הבדלים בנהלי ביקורים בין חיילות לבין חיילים :
חייל סדיר בבסיס הכליאה רשאי לקבל ביקור ראשון לאחר שבעה ימי כליאה, כלומר: מהיום השמיני לכליאתו. חיילי מילואים כלואים וחייל סדיר נשוי זכאים לקבל ביקור ראשון לאחר שלושה ימי כליאה.
חיילת בשירות סדיר ומילואים רשאית לביקור ראשון לאחר 48 שעות.

חייל/ת בשירות סדיר רשאי/ת לקבל ביקור אחת לשבועיים. חייל/ת מילואים זכאי/ת לקבל ביקור אחת לשבוע. הביקור מוגבל ל- 30 דקות. הביקור מוגבל לארבעה מבקרים בו-זמנית (ילדים עד גיל 16 לא נכללים במניין המבקרים). משפחות המבקרים רשאיות להביא בביקור משקאות ופריטי מזון באריזות סגורות (חטיפים, עוגיות). בסוף הביקור לא ניתן להכניס את פריטי המזון לפלוגות.

מועדי הביקורים: כלא 4 וכלא 6 : בימים ב’, ד’: 13:00-16:00 פלוגה 400 בכלא 4: א-ה: 14:00-16:00
יש לתאם את הביקורים בכלא דרך קציני ערים באיזור מגורים של הכלוא/ה בטלפונים הר"מ.

טלפונים קציני ערים:

אילת מדין 1 08-6302355/6 אשקלון שד' בן גוריון 84 61 /08-6793326 באר שבע רח' גרשון 49 08-990137/9
חיפה דרך יפו 145 קומה 6 04-8610500 טבריה רח' הפרחים 1 04-6729839/40/4 ירושלים רח' הלל 27 02-5697004/6
נהריה רח' קרן היסוד 3 04-9957114/5 נתניה שמואל הנציב 32 8 /09-8972674 עפולה רח' דב ברכאן 14 9 /04-6095408
קרית שמונה רח' הרצל 39 30 /04-6906529 רחובות רח' בנימין 4 03-6792800 תל אביב זלמן שניאור 14, 03-6794300/06

פעילויות חינוך בכלא:

בבסיס הכליאה קיימות פעילויות חינוך ופנאי שונות לכלואים. הפעילויות מתקיימות כאשר הכלואים לא יוצאים לעבוד. הפעילויות כוללות: אימון גופני, צפייה בטלוויזיה, משחקי חצר וצפייה בסרט קולנוע אחת לשבוע. הפעילויות נערכות בבקרים עד הצהריים, ולאחר ארוחת הצהריים ועד ספירות הערב.

קיום מצוות דת בכלא:

כלוא המקיים את מצוות הדת, זכאי להתפלל בבית הכנסת בבס"כ במועדים ובשעות שיקבעו ע"י הרב בכלא בהתאם לפקודות הצבא.
הכלוא רשאי לפנות לרב הכלא בזמן שהוא מסייר בפלוגות או באמצעות טופס בקשה, בשאלות ובסוגיות שונות.

הפקודות וההנחיות בכלא צבאי:

בסיס הכליאה הוא מסגרת הדורשת משמעת קפדנית.
אם הכלוא לא יקיים את הוראות המפקד או את נהלי בסיס הכליאה, הוא יועמד לדין בפני קצין שיפוט מסגל הבסיס, ועלולים להינקט נגדו הצעדים האלה: שלילת הזכות לקבל מכתבים, מניעת הזכות להפחתה בעונש לאור התנהגות טובה, הוספת ימי מחבוש לעונש המקורי, כליאה בתאי הפרדה (תאי בידוד ), שלילת זכות לרכישה בקנטינה, שלילת זכות לביקורי משפחות, שלילת זכות לשוחח בטלפון ועוד.

קנטינה:

בבסיס הכליאה פועלת קנטינה לכלואים. כאשר כלוא מגיע לבסיס הכליאה, מונפק לו כרטיס אישי שלא ניתן להעברה. לחשבון הכרטיס האישי מוזרמים מדי יום חמישה שקלים באמצעותם רשאי הכלוא לרכוש סיגריות, דברי מתיקה וחטיפים.

מערך גחל"ת:

בכלא קיים מערך גיוס חזרה לשירות תקין (גחל"ת( תפקיד המערך הוא לאבחן את הכלוא המתקבל בכלא ולעזור לו לחזור לשירות תקין בצה"ל. מערך גחל"ת מאבחן כלואים שנשפטו בגין עריקות, ששהותם בכלא נקבעה לחודש לפחות, בעלי מוטיבציה להמשך שירות תקין בצה"ל.
כלוא העומד בקריטריונים ירואיין ע"י מאבחנת גחל"ת, ותיקבע לו תוכנית אשר תסייע לו להשתלב בשירות בצה"ל.

(אוי ואבוי!! מתברר שיש גייסים גם בכלא!!! הציידים באים, הצילו!)

המקרים על פיהם זכאי כלוא להפחתת עונש:

כלוא שנשפט לתקופה של עד 99 ימים, מפקד הכלא רשאי להפחית מהעונש יום אחד על כל עשרה ימים. כלוא שנשפט ל-100 ימים ועד שישה חודשים, הקמצ"ר רשאי להפחית עד שליש מתקופת המאסר.
כלוא שנשפט עד שנה, סגן ראש אגף כוח האדם בצה"ל רשאי להפחית עד שליש מתקופת המאסר. כלוא שנשפט ליותר משנה, הסמכות להפחתת העונש נמצאת בידי ועדה בראשות שופט ונציגי שר הביטחון והרמטכ"ל. ההפחתה בעונש מותנית, כמובן, בהתנהגותו בכלא הכלוא ובכפיפות להמלצת מפקד הכלא.

נהלי חופשות בכלא:

כלוא שנשפט ונגזר דינו (בדין משמעתי או בבית דין צבאי) יכול להגיש בקשה לצאת לחופשה במקרים האלה:
אם הוא סיים לרצות שליש מעונשו, התנהגותו טובה וחיובית, ואין בעברו בריחה ממשמורת חוקית.
כלוא העומד בתנאים אלו זכאי לחופשה של 48 שעות מדי ארבעה שבועות, באישור מפקד הכלא.

* עו"ד דנה נוףהינה עו"ד ומגשרת

הפרופיל של עו"ד דנה נוף בגוגל פלוס

** המידע נלקח מאתר המשטרה הצבאית

*** אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2017, 12:08

מתארגנת עצרת מחאה נגד גזירת היעדים ששולחים בחורים להתגייס ליחידת כלא 4 וכלא 6. ומשתפים פעולה עם הצבא. (וכן על זה שחיים אפשטיין הצביע בעד עידוד גיוס חרדים לצה"ל, ועל זה שישעיהו ויין התגייס לצבא רח"ל.)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 17 נובמבר 2017, 12:28

האם זה נכון שכל העצורים נחשבים כחיילים ובסופו של דבר מסייעים להשלים את המכסות המוגדר בחוק?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2017, 13:42

הם בעצם רוצים למסור נפשם ונשמתם למען הספרדים בפריפריה שהם לא יצטרכו ללכת לצבא לכן הם הולכים לצבא במקומם.
מאותה סיבה הם גם הולכים למועדונים באילת כדי שהחלשים לא יצטרכו למלא את ה"מכסות" של המועדונים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי חויזר » 17 נובמבר 2017, 13:45

משולש כתב:הם בעצם רוצים למסור נפשם ונשמתם למען הספרדים בפריפריה שהם לא יצטרכו ללכת לצבא לכן הם הולכים לצבא במקומם.
מאותה סיבה הם גם הולכים למועדונים באילת כדי שהחלשים לא יצטרכו למלא את ה"מכסות" של המועדונים.

אולי תפסיק כבר עם כל הבואש הזה
שמענו עליו די והותר
דייייייייייי!!!!!!!!!!
סמל אישי של המשתמש
חויזר

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 17 נובמבר 2017, 14:12

חויזר כתב:
משולש כתב:הם בעצם רוצים למסור נפשם ונשמתם למען הספרדים בפריפריה שהם לא יצטרכו ללכת לצבא לכן הם הולכים לצבא במקומם.

אולי תפסיק כבר עם כל הבואש הזה
שמענו עליו די והותר
דייייייייייי!!!!!!!!!!

אולי הם יפסיקו כבר!!!!!!
די נמאססססס
אם אתה לא רוצה לדעת אתה לא חייב להכנס לאשכול הזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אחד » 17 נובמבר 2017, 14:55

ויתרוצצו הבנים בקרבה
רש"י כותב כי רבותינו דרשו, שכאשר היתה רבקה עוברת
על פתחי בית המדרש, היה יעקב רוצה לצאת, וכאשר עברה
ליד עבודה זרה, עשיו רצה לצאת. המגיד הידוע הגאון רבי
שלום שבדרון זצ"ל, היה נוהג לומר, כי רבקה חששה שיש לה
בן החפץ גם ללמוד תורה וגם ליהנות מכל תאוות העולם הזה,
ולכן דאגה מאד.
האדמו"ר מקלויזנבורג זצ"ל אמר פעם כי רבקה חששה
שהבן המיועד רוצה לצאת לפתחי העבודה זרה ולעשות שם
מחאות...
כעין זה אמר פעם הגאון רבי אברהם יפה'ן זצ"ל, כי סברה
רבקה שאי אפשר גם לצאת וללמוד תורה וגם ללכת לעשות
מחאות...
(מתוך עיתון שחרית)
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)
סמל אישי של המשתמש
אחד
מנהל

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 נובמבר 2017, 02:05

בתחקיר ה'קו החרדי' מתברר כי שוב אנשי הפלג חגגו את גזירת הגיוס עם בחור עם פייסבוק שעבד במלון קינג דיויד והיה עריק מהצבא.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 19 נובמבר 2017, 06:24

משולש כתב:מחשש קרבה ל'פלג הירושלמי' משגיח ב'חברון' - הושעה; עבר שימוע ופרסם מכתב הבהרה
בעקבות החשש להשתייכות הרב חיים יצחק קפלן, משגיח קטן בישיבת 'חברון', ל'פלג', הושעתה שיחתו, אך לאחר שימוע אצל ראשי הישיבה, ומכתב הבהרה שפרסם, הוא צפוי לשוב ולמסור אותה
ישראל כהן - כיכר השבת
במשך כשנתיים נפוצו שמועות שונות בעולם הישיבות בדבר השתייכותו של הרב חיים יצחק קפלן, ממשגיחי ישיבת חברון, לתומכי "הפלג".
עדויות שונות הסתובבו בישיבה בשנים האחרונות בדבר התבטאויות של הרב קפלן בשיחות פרטיות וב"ועדים" בשבח דרכם של אנשי 'הפלג', ההפגנות ואיסור ההתייצבות, ואף דיבורים בגנותם של גדולי ישראל, שמתנגדים לדרך הפלג.
תלמידי הישיבה נחלקו לשתי מחנות כאשר החלק האחד דורש לסלקו מהישיבה עקב תמיכתו בדרך הפלג, ותלמידים אחרים הכחישו או הסבירו את אמירותיו של המשגיח בהסברים שונים.
בשבוע שעבר פרסמנו כאן לראשונה ב"כיכר השבת" על השתתפותו של הרב קפלן ב"עונג שבת" שנערך לכבודו של העריק קפלינסקי בשכונת רמות, שם אף נשא דברים ודיבר בשבח עריקי הפלג ואיסור ההתייצבות. פרסום שחולל סערה בישיבה והוכיח את השתייכותו של הרב קפלן לתומכי הפלג.
תומכי הרב טענו כי הרב קפלן הגיע לשם רק בכדי לבקר את משפחת העריק, מבלי שידע על החגיגה המתוכננת במקום, ורק לאחר שהגיע ראה את הבחורים ודיבר בפניהם מענייני הפרשה.
בעקבות כך הושעתה, על ידי הנהלת הישיבה, שיחתו הקבועה של הרב קפלן בימי רביעי, ול"כיכר השבת" נודע כי ביום רביעי בשבוע האחרון לא מסר הרב קפלן את שיחתו הקבועה.
עוד נודע ל"כיכר השבת" כי בעקבות ביקורו של הרב קפלן, ראשי ישיבת חברון ערכו לו שימוע והודיעו לו כי התנהלותו נגד גדולי ישראל אין מקומה בישיבת חברון.
ראשי הישיבה ציינו בפניו כי "זה הרס והשחתה התנהגות ההפגנות וחסימות הכבישים, מעולם לא קיבלנו זאת מרבותינו".
יצויין כי הגאון רבי יוסף חברוני קיים שיחה ארוכה בסוף השבוע שם התחייב הרב קפלן לציית לראשי הישיבה ושלא לנהוג נגד דעתם של גדולי ישראל.
הרב קפלן התנצל בפני ראשי הישיבה והתחייב שלא לנהוג כך ובעקבות כך הוא צפוי לחזור למסור את שיחתו.
במכתב שתלה הבוקר הרב קפלן בישיבה, הוא כותב: "לימדונו חז"ל שאדם צריך לצאת ידי הבריות כדרך שהוא צריך לצאת ידי המקום שנאמר וכו', לקיים דברי חכמים אבא נא לפניכם בדברים דלהלן: למרבה הצער נתפרש ביקור משפחתי כבא להביע עמדה ותמיכה באיזו שהן השקפות והנהגות.
"כל מי שזכיתי להכירו יודע שלא זו הדרך שלימדוני ומלמדים אותי רבותי, כך שלא עלה ולא יעלה דעתי להיות כמביע כנ"ל", כותב הרב קפלן ומוסיף, "ומ"מ מאחר שכך אירע ומעשי הובנו שלא ככוונתם לגמרי תקוות התועלת מחייבת לבאר את האמת להדיא. באהבה רבה ובהערכה ר' חיים יצחק קפלן".

מה זה אמור להיות? דור השופט את שופטיו? הבחורים בישיבה קטנה דנים אם מותר לו להישאר בתור משגיח?

אני לא יודע אם שה אותו בן אדם, אבל אם הוא האמירקאי הנודע לעילוי מופלג מתלמידי פחד יצחק, הייתי זהיר יותר מלפטפט עליו. את עמדתו בנידון אינני מכיר, אבל בגדר ת"ח בודאי נמצא, ויש ליזהר ממנו.
סתם, קשה להאמין שהוא ייסחב לדברים פעוטי ערך כזה
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 13:21

082-4.jpg
082-4.jpg (56 KiB) נצפה 4910 פעמים

082-5.jpg
082-5.jpg (102.78 KiB) נצפה 4910 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 13:22

082-3.jpg
082-3.jpg (23.16 KiB) נצפה 4910 פעמים

082.jpg
082.jpg (68.68 KiB) נצפה 4910 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 13:22

דבר ה' מירושלים

המשא המרכזי בעצרת האלפים על פני כיכר זופניק כ"ז חשוון תשע"ח כנגד הפשרות בחוק הגיוס

מפי מרן שר התורה פוסק הדור רבי משה שטרנבוך שליט"א ראב"ד ירושלים ת"ו

באנו הערב לאסיפת מחאה נגד גזירת הגיוס, והאמת היא שאין צריך לבאר לציבור היושבים כאן מדוע אסור ללכת לצבא, וכפי שאמר הגאון הצדיק רבי ברוך בער זצ"ל שאינו מדבר עם תלמידיו נגד המזרחי, אלא הוא רק מסביר להם מה זה מזרחי, וממילא הם כבר שונאים את דרך המזרחי, וגם כאן לא צריך לומר לציבור לא ללכת לצבא, אלא רק נסביר מה זה הצבא, וזה לבד מספיק.

הנה תכליתו של הצבא במדינת ישראל הוא לא רק להילחם באויבים אלא גם להעבירנו מהדת רח"ל, וכמו שאמר הרשע בן גוריון שר"י כמה וכמה פעמים, "הצבא שלנו נועד כדי להעביר את הצעירים ב'כור ההיתוך הישראלי', ולחנך את הצעירים לסמוך אך ורק על גבורתם, ולהרגילם להסתכל על הוריהם כ'גלותיים נושנים', ועל ידי זה הצעירים יפרקו עול ויעזבו את דרך האבות", עפרא לפומיה.

וכן אנו רואים שהצבא היחידי בעולם המודרני היום שמגייסים נשים בכפייה הוא מדינת ישראל, ומשום שאינם צריכים את הצבא רק להגן על האויב אלא כדי ליצור מסגרת מקולקלת של צבא כדי לחנך ולהרגיל את הצעירים לדרך של פריקת עול – ולהיותם עם חופשי בארצינו, רח"ל, וא"כ פשוט שרק מי שרוצה לנתק עצמו מהדת ולאבד עצמו לדעת הולך לשם.

וגם עכשיו כל תכליתם לחוקק חוק גיוס על בני הישיבות הוא רק כדי להעבירנו מהדת, שהרי קציני הצבא הודיעו שאינם רוצים את החרדים אצלם, כי החרדים מפריעים להם שדורשים להתפלל ודורשים אוכל כשר וכדומה, ואין מקום לחרדים בצבא, שבקושי הם מסתדרים עם הדתיים ואינם צריכים גם בחורי ישיבות בצבא, אבל ראשי השלטון מ"מ מתעקשים ורוצים לגייס את החרדים כדי להעבירנו מהדת, וכדי לבזות את החרדים ולהוכיח שהם 'משתמטים'.

* * *
ולגבי דרך המאבק והמלחמה עם השלטון, הנה סברא פשוטה היא, שאין לנו לדון כלל עם ראשי השלטון על גיוס בני התורה, ואין לנו רשות להתמקח עמם אם כן יילכו בחורי ישיבות לצבא או לא, אלא הם צריכים לדעת שאנו מצבא ה' ולא נתמקח עמהם כלל.

ולצערינו הממשלה חוקקו חוק שהציבור החרדי חייבים להעמיד בכל שנה סכום מסוים של אלפי בחורים לצבא, ובכל שנה ושנה צריך להעמיד יותר ויותר בחורים מהחרדים לצבא, ו'נציגי החרדים' חתמו על החוק. וכבר הבאנו שהממשלה צריכים את הבחורים רק כדי להעבירנו על הדת ולא להנאת עצמם, וא"כ זהו איסור חמור מאוד לסייע להם לפגוע בדת שלנו.

והדבר פלא יותר, הלא הממשלה צריכים את החרדים בשביל החוק, שהרי בלא החרדים אין להם רוב, אך מ"מ החרדים מתביישים לדרוש בפה מלא ולומר להם "אנחנו מצבא ה' ולא נלך לצבא", אלא מוותרים ומתפשרים על תורתינו הקדושה שכל קיומינו תלוי בה, ותוצאות העניין ברורות - שהחופשיים מרגישים שאנחנו מוכנים לוותר להם, ולכן הם ממשיכים הלאה לדרוש מאתנו עוד ועוד וויתורים.

עלינו להתבונן מדרכם של הרשעים איך הם מתעקשים להשיג את רצונם וחפצם, ואם גם אנו נתעקש כשם שהם מתעקשים בוודאי נצליח. נתבונן איך שר הביטחון שלהם אע"פ שמעולם לא היה בצבא, מ"מ כיון שתבע ודרש לקבל תפקיד שר הביטחון, והממשלה היו זקוקים לשותפות שלו נתנו לו מה שתבע, ומינו אותו לשר הביטחון בהסכמת ושותפות החרדים, והיום הוא לוחם נגד כל דבר שבקדושה, ורוצה לשלוח את בנינו לצבא, ורוצה לעקור את שבת קודש, ולוחם בעד נישואין אזרחיים, וכיוצא בזה.

ופשוט שגם בעניין גיוס בני הישיבות, אם החרדים היו תובעים ודורשים פטור מוחלט מגיוס בני הישיבות - כתנאי לשותפות שלהם, לא היו הממשלה יכולים לחוקק חוק נגדם, ומה נעשה שהנציגים החרדיים מתביישים לדרוש את שמירת הדת בארץ ישראל, ולכן בו בזמן שהחרדים יושבים בתוך הממשלה גופא, יכולים הממשלה בשיתוף עם החרדים לחוקק חוקים על בני התורה שיילכו לצבא, וגם חילול שבת נתרבה באופן מבהיל, רח"ל.

ועל כגון דא אמר ה"חפץ חיים" הקדוש, "הרשעים עובדים לשקר באמת, ואנו עובדים לאמת בשקר", והיינו שהרשעים עובדים בכל כוחם מתוך כל האמת שבקרבם בשביל להשיג את דרך השקר שלהם, ואילו אנחנו אע"פ שאנחנו הולכים בדרך האמת, מ"מ אין אנו נלחמים בכל הכוח בשביל דרך התורה, אלא אנו הולכים בדרך שקר ועורמה".

וכבר הבאנו פעם את זעקת מרן הגאון דבריסק זצ"ל שאי אפשר לראשי ישיבות להתפשר על התורה הקדושה, "כי התורה אינה קנין רמי"ם והחובה למחות וללחום ולסתור את הסכמתם", וזהו פסק הלכה ממרן זצ"ל לדורות!!

ומכאן תצא הקריאה שלנו לנציגי האגודה שיעזבו את הדיונים בממשלה בעניין גיוס בני הישיבות, הרי בין כך ובין כך הממשלה לא יצליחו לגייס אותנו, כי אנחנו נמלא את בתי הסהר ולא נלך לצבא!

* * *
הם טוענים שעשו הכל על פי דעת תורה, ומביאים עדות שאי אתה יכול להזימה בשם גדולי התורה שלא שומעים מהם כלום, אבל באמת לנו אין ספק בדרכינו, וידוע מה שהשיב הגה"ק רבי יונתן אייבשיץ זצ"ל למלך ששאל אותו איך עם ישראל הולכים נגד רוב העולם שאינם סוברים כדת ישראל, והרי בתורה נאמר אחרי רבים להטות, ועם ישראל הם המיעוט, והשיב לו רבי יונתן אייבשיץ זצ"ל, שהתורה אמרה "אחרי רבים להטות" דווקא במקום שיש ספק, ולנו אין ספק כלל בדרך התורה.

וכך גם בעניין גיוס בני הישיבות אין לנו ספק בדבר, שכבר הוכרע הדבר על ידי כל גאוני ישראל שלא להתפשר בעיקר האמונה ודת ישראל.

ויתרה מזו, הגאון הצדיק רבי שמואל יוסף רבינוב זצ"ל [תלמיד מובהק של החפץ חיים הקדוש, ומגיד שיעור בקלויז של הגר"א בווילנא], סבר שאין לנו לדרוש פטור לבני הישיבות רק מחמת ש"תורתו אומנותו" - וכאילו כל סיבת הפטור הוא רק משום שבני הישיבות הם כמו סטודנטים שיש להם זכות ללמוד בלא הפרעה, אלא יש לנו לדרוש מהם בתקיפות פטור מוחלט לכל החרדים וגם לאותם שאין תורתם אומנותם, כי אנו רואים בגיוס החרדים לצבא כמלחמה כנגד כל עיקר קיום דת ישראל.

עלינו לומר להם באופן ברור, "אנחנו נגד המדינה כמו שהערבים נגד המדינה, וכשם שאין אתם מגייסים את הערבים כך גם לא תגייסו אותנו, בשום פנים ואופן לא נוכל ללכת לצבא שלכם – במקום שכופרים בו בשכר ועונש, כופרים במשיח ובתחיית המתים ומורדים במלכות שמים".

* * *
והנה בתורה הקדושה נאמר "ויחרד יצחק חרדה גדולה עד מאוד", ואיתא במדרש (בר"ר תולדות ס"ז ב') "שתי חרדות חרד יצחק אבינו, אחת בשעה שנעקד ע"ג מזבח, והשנייה בשעה שהביא עשיו לפניו מטעמים, וכשאומר ויחרד יצחק חרדה גדולה עד מאוד, הוי אומר שחרד מהברכות של יעקב יותר ממה שחרד בשעת העקידה".

וביאור העניין נראה, שבשעת העקידה הבין יצחק אבינו שעם ישראל יצטרכו לעבור מסירות נפש בכל דור – שהרי מעשה אבות סימן לבנים, ולכן נחרד מאוד פן עם ישראל לא יעמדו בניסיון מסירות נפש, אבל בשעה שבא יעקב ורימה את יצחק, הבין יצחק שלדורות עולם יהיו אנשים שיבואו לרמות אותנו, ומזה נחרד יצחק מאוד, כי זהו סכנה גדולה ועצומה מאנשים מזוייפים שאורבים לנו ומסתירים את כוונותיהם, ובאים לרמות אותנו ולזייף דעת תורה, וקשה מאוד להינצל מהשפעתם, וזהו ניסיון לישראל יותר מהניסיון למסור נפש למען קידוש שמו יתברך.

ובזמנינו אנחנו מפחדים ביותר כשבאים לרמות את הציבור בשמינו, ולומר כאילו אנחנו מסכימים לחוק הגיוס, ומזה אנחנו בסכנה ממש, וזהו דבר העצרת הלילה הזה – אין לנציגים החרדים רשות וכח לדבר בשמינו.

ובפרשת השבוע נאמר עוד, "ויתרוצצו הבנים בקרבה, ותאמר אם כן למה זה אנכי", והביא רש"י שכאשר הייתה עוברת על פתחי תורה של שם ועבר, יעקב רץ ומפרכס לצאת, עוברת על פתחי עבודת אלילים, עשו מפרכס לצאת", ותמה הגר"ח מבריסק זצ"ל ושאל את אביו ה"בית הלוי", הלא במעי אמו המלאך לומד איתו את כל התורה, ואם כן למה השתוקק לצאת ממעי אמו ולעזוב את לימוד התורה מפי המלאך, והשיב לו ה"בית הלוי", שהיה עדיף לו לצאת מבטן אמו ולהפסיד את לימוד התורה מפי המלאך, והעיקר שלא ישהה יחד עם עשיו הרשע במחיצה אחת.

וזהו מוסר השכל, שלא רק ההתחברות לרשע מסוכנת, אלא גם עצם הדבר לשהות יחד עם רשע במקום אחד הוא מסוכן מאוד, וכ"ש בצבא רח"ל שנמצאים יחד עמהם ממש אין לשער גודל הסכנה, שהרי אפילו רק להסתכל בפני החיילים בצבא שלהם אסור, שאסור להסתכל בפני אדם רשע.

* * *
אני הייתי נותן עצה טובה לשלטונות לעזוב את בני הישיבות, שהרי בין כך לא יועיל להם, כי החרדים לא ייכנעו גם לא על ידי איומי מאסר, ולא יוכלו לנצח את דת ישראל, ומכאן תצא הקריאה: "אתם משלמים שכר גבוה למסיתים ומדיחים עם זקן להסית אותנו, דעו לכם שזה לא יועיל לכם מאומה, תעזבו אותנו ותנו לנו לעבוד את הקב"ה כאן בארץ ישראל"!!

ושמעתי מפי הגאון הצדיק רבי אליהו דסלר זצ"ל על מה שאמר משה רבינו לקב"ה, "סלח נא לעוון העם הזה כי קשה עורף הוא", דלכאורה קשה איזה מעלה הוא שהם קשה עורף – שבעבור זה ראוי לבקש שהקב"ה ימחל להם, וביאר הגה"צ הרב דסלר, שמידת "קשה עורף" הכוונה להתעקש על קיום התורה והמצוות, ולא להיכנע לשום קושי או גזירה, וזה מה שטען משה רבינו לקב"ה, אפילו שהם חטאו נגדך פעם אחת, אבל הם עם קשה עורף ויישארו נאמנים לך בכל זמן ובכל מצב, ומעלה זו לא תמצא בשום אומה אחרת זולת מעם ישראל, ולכן ראוי לסלוח להם.

וגם בזמנינו, עם ישראל הם קשה עורף ולא יסכימו להתגייס לצבא, והשלטונות לא יוכלו לקחת אותנו לצבא, אנחנו נשליך נפשינו לכלא והעיקר לא להיות בצבא, והלילה הזה יוצא מכאן דבר ה' מירושלים, בקול המכריז ואומר, "אנחנו לא נסכים לפשרות"!

וכבר היה לעולמים בשעה שהקומוניסטים שלטו ברוסיה ואסרו ללמוד תורה ברבים, ואף גזרו עונש מיתה או מאסר בסיביר למי שילמד אחרים תורה, שגדולי ישראל ראו בכך גזירת שמד, ופסקו שיש ללמוד תורה בסתר ובהיחבא על אף שיש בזה סכנת נפשות, ובני משפחתי שברוסיה החזיקו ישיבה במינסק בסתר עם ארבע מאות תלמידים במשך כמה שנים בנס, בראשות ר' אברהם אליהו מייזעס זצ"ל, [והגאונים ר' איסר זלמן מלצר זצ"ל והרב צימבליסט זצ"ל שימשו שם כרבנים בישיבה], ומסרו נפשם כפשוטו ממש שלא להתפשר על לימוד התורה, וכך גם אנו בזמנינו אנו נמסור נפשינו ולא נתגייס לצבא שלהם ח"ו.

אנחנו כבר אוחזים עכשיו ממש בסוף הגלות - בניסיון האחרון קודם ביאת משיח, ואנחנו צריכים להכין עצמינו לקבל פני משיח צדקינו, אנו מתפללים שהקב"ה יתן לנו כח לעבור חבלי משיח וקושי הגלות כאן בארץ ישראל תחת הפושעים, וכשאנו נעמוד בתוקף נגד השלטונות ולא נתפשר, אז וודאי הקב"ה יעזור לנו ויראה לנו נפלאות, ונזכה לקבל פני משיח צדקינו במהרה בימינו אמן.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 13:23

082-1.jpg
082-1.jpg (37.89 KiB) נצפה 4910 פעמים

082-2.jpg
082-2.jpg (28.66 KiB) נצפה 4910 פעמים
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 19 נובמבר 2017, 17:53

נחמן כתב:
082-3.jpg
082-3.jpg (23.16 KiB) נצפה 4852 פעמים

צריך לכתוב כך:
להתוודע ולהגלות!!! כי הנציגים היושבים בכנסת המינים ובוועדותיהם השונות, אינם מדברים ופועלים בשליחותם של מפלגת העדה החרדית, וכל מה שהם עושים הוא רק על דעת מאות אלפי כלל ישראל שבחרו בהם עפ"י הוראת מאורי וגדולי הדורות שליט"א וגדולי הדורות זצ"ל נבג"מ.
ואמת תורתינו הקדוש הונצחית והוא תנצח בעזה"י [מתוך...]
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 19 נובמבר 2017, 18:01

1010 כתב:
נחמן כתב:
082-3.jpg

צריך לכתוב כך:
להתוודע ולהגלות!!! כי הנציגים היושבים בכנסת המינים ובוועדותיהם השונות, אינם מדברים ופועלים בשליחותם של מפלגת העדה החרדית, וכל מה שהם עושים הוא רק על דעת מאות אלפי כלל ישראל שבחרו בהם עפ"י הוראת מאורי וגדולי הדורות שליט"א וגדולי הדורות זצ"ל נבג"מ.

אבל העדה עדיין בטוח כי הוא מנהיג את היהדות וכולם כופרים
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 19 נובמבר 2017, 18:03

אבן הפינה כתב:
1010 כתב:
נחמן כתב:
082-3.jpg

צריך לכתוב כך:

אבל העדה עדיין בטוח כי הוא מנהיג את היהדות וכולם כופרים

הם עדיין בטוחים שהגאב"ד הוא מרא דארעא דישראל, והביד"ץ זה לשכת הגזית שמם יוצאת הוראה לכלל ישראל.
לאט לאט הם לומדים את כוחם האמיתי.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 18:22

1010 כתב:כי הנציגים היושבים בכנסת המינים ובוועדותיהם השונות, אינם מדברים ופועלים בשליחותם של מפלגת העדה החרדית, וכל מה שהם עושים הוא רק על דעת מאות אלפי כלל ישראל שבחרו בהם עפ"י הוראת מאורי וגדולי הדורות שליט"א וגדולי הדורות זצ"ל נבג"מ.

נחמן כתב:הם טוענים שעשו הכל על פי דעת תורה, ומביאים עדות שאי אתה יכול להזימה בשם גדולי התורה שלא שומעים מהם כלום, אבל באמת לנו אין ספק בדרכינו, וידוע מה שהשיב הגה"ק רבי יונתן אייבשיץ זצ"ל למלך ששאל אותו איך עם ישראל הולכים נגד רוב העולם שאינם סוברים כדת ישראל, והרי בתורה נאמר אחרי רבים להטות, ועם ישראל הם המיעוט, והשיב לו רבי יונתן אייבשיץ זצ"ל, שהתורה אמרה "אחרי רבים להטות" דווקא במקום שיש ספק, ולנו אין ספק כלל בדרך התורה.

וכך גם בעניין גיוס בני הישיבות אין לנו ספק בדבר, שכבר הוכרע הדבר על ידי כל גאוני ישראל שלא להתפשר בעיקר האמונה ודת ישראל.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 19 נובמבר 2017, 18:30

נחמן כתב:
1010 כתב:כי הנציגים היושבים בכנסת המינים ובוועדותיהם השונות, אינם מדברים ופועלים בשליחותם של מפלגת העדה החרדית, וכל מה שהם עושים הוא רק על דעת מאות אלפי כלל ישראל שבחרו בהם עפ"י הוראת מאורי וגדולי הדורות שליט"א וגדולי הדורות זצ"ל נבג"מ.

נחמן כתב:הם טוענים שעשו הכל על פי דעת תורה, ומביאים עדות שאי אתה יכול להזימה בשם גדולי התורה שלא שומעים מהם כלום, אבל באמת לנו אין ספק בדרכינו, וידוע מה שהשיב הגה"ק רבי יונתן אייבשיץ זצ"ל למלך ששאל אותו איך עם ישראל הולכים נגד רוב העולם שאינם סוברים כדת ישראל, והרי בתורה נאמר אחרי רבים להטות, ועם ישראל הם המיעוט, והשיב לו רבי יונתן אייבשיץ זצ"ל, שהתורה אמרה "אחרי רבים להטות" דווקא במקום שיש ספק, ולנו אין ספק כלל בדרך התורה.

אתה יכול להביא אלף פעמים את הדברים האלו
אבל במציאות זה לא מזיז את אף אחד ממאות אלפי בני ישיבות וכוללים ואנשי היהדות החרדית היושבים והוגים בתורה ואין להם שום ידיעה על התפשרות אלא אדרבא מוסיפים חיילים לתורה
ולא מעניין אותם בכלל מה צועקים הזקנים בכיכר השבת
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 18:36

אבן הפינה כתב:אתה יכול להביא אלף פעמים את הדברים האלו
אבל במציאות זה לא מזיז את אף אחד ממאות אלפי בני ישיבות וכוללים ואנשי היהדות החרדית היושבים והוגים בתורה ואין להם שום ידיעה על התפשרות אלא אדרבא מוסיפים חיילים לתורה

נחמן כתב:
אני פה כתב:הקואליציה החלה בשבועיים האחרונים לקדם את חוק הגיוס החדש, ולוואלה! NEWS נודע כי בדיונים על ההצעה המתגבשת הציגו בסיעות החרדיות דרישה לפיה בחוק ייכנס סעיף חדש שיעניק הכרה רשמית של מדינת ישראל בלימוד התורה כערך - כך שיהיה ניתן להתמודד משפטית עם הטענה לאי שוויון בין המתגייסים לצה"ל לאלה שלומדים תורה.

נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 19 נובמבר 2017, 19:07

נחמן כתב:
אבן הפינה כתב:אתה יכול להביא אלף פעמים את הדברים האלו

נחמן כתב:

תפסיק לקשקש במוח
אין אף אחד שלא רצה להתגייס ועשה מה שצריך וגוייס בכוח
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי נחמן » 19 נובמבר 2017, 19:36

אבן הפינה כתב:תפסיק לקשקש במוח
אין אף אחד שלא רצה להתגייס ועשה מה שצריך וגוייס בכוח

טענו חטים והודו לו בשעורים,
דיברתי על פשרות, ואמרת שאין שום ידיעה על התפשרות, הבאתי לך כתבה מפורש שהחרדים בכנסת כן רוצים לעשות פשרות,
כשלא יכולת להכחיש, אז עברת על גיוס בכח... תודה רבה,
חפש מישהו אחר להתווכח עמך, לילה טוב.

(עוד מעט יבוא חבירך 'משולש' עם טענתו כדרכו בקודש: ומה עם 'קירוב רחוקים'...)
נערך לאחרונה על ידי נחמן בתאריך 19 נובמבר 2017, 19:43, נערך פעם אחת בסך הכל.
נחמן

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 נובמבר 2017, 19:41

כל נושא הגיוס לכא' זה שאלה גדולה למה באמת גדולי ישראל בדורות שעברו החזון איש והרב שך ועוד לא אמרו שדין גיוס בנים כגיוס בנות ומודיעים חד משמעי שלאדם חרדי אסור להתגייס כי זה מחלן אותו. ואז לא היו צריכים לבוא ללשכת הגיוס כלל וכו' וכו' בלי דיחויים ובלי משא ומתן.
השאלה לא מוצגת ח"ו כביקורת אלא כניסיון להבין את המציאות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אבן הפינה » 19 נובמבר 2017, 20:18

ידוע כי הרבה מהשמאלנים המובהקים שונאי ישראל אינם מתגייסים לצה"ל כי אינם רוצים להשתתף בכיבוש ובדיכוי הערבים וכשהם מגיעים לגיל גיוס מודיעים כי אינם רוצים להתגייס מסיבה אידיולוגית וזה מקובל בצבא,
והשאלה למה לפני 70 שנה לא הודיעו החרדים כי אנחנו לא מתגייסים מטעם כזאת, וחסל כל הדיבורים ?
הייתה לראש פינה
סמל אישי של המשתמש
אבן הפינה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 19 נובמבר 2017, 20:48

נחמן כתב:
(עוד מעט יבוא חבירך 'משולש' עם טענתו כדרכו בקודש: ומה עם 'קירוב רחוקים'...)

אתה גיבור להתווכח אתי רק כשאני לא נמצא באיזור.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 19 נובמבר 2017, 21:14

אבן הפינה כתב:ידוע כי הרבה מהשמאלנים המובהקים שונאי ישראל אינם מתגייסים לצה"ל כי אינם רוצים להשתתף בכיבוש ובדיכוי הערבים וכשהם מגיעים לגיל גיוס מודיעים כי אינם רוצים להתגייס מסיבה אידיולוגית וזה מקובל בצבא,
והשאלה למה לפני 70 שנה לא הודיעו החרדים כי אנחנו לא מתגייסים מטעם כזאת, וחסל כל הדיבורים ?

כנראה שלפני 70 שנה שהציבור החרדי מנה בקושי אחוז אחד בארץ לא היה לו הכח לעמוד נגד המדינה, היום הנסיבות השתנו.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יעבץ » 20 נובמבר 2017, 02:14

לפני 70 שנה גם לא היה המושג שהשמאלנים לא מתגייסים.
זה החל שנים רבות לאח"כ. אז עוד היו פטריוטים.
סמל אישי של המשתמש
יעבץ

הודעה שלא נקראהעל ידי אנא עבדא » 20 נובמבר 2017, 14:27

אבן הפינה כתב:
נחמן כתב:

אתה יכול להביא אלף פעמים את הדברים האלו
ולא מעניין אותם בכלל מה צועקים הזקנים בכיכר השבת

צודק במאה אחוז !!!!
בבית מדרשינו ובהיכלי ישיבותינו הקדושות יושבים אלפי בחורים ואברכים והוגים בתורה, וב"ה אף אחד לא יודע מ"גזירת גיוס" ושאר שקרים והבלים שמפמפמים במוח בכיכר השבת ובמאה שקרים.
אשרינו מה טוב חלקנו ומה נעים גורלנו ומה יפה ירושתנו !!!!
אנא עבדא

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 21 נובמבר 2017, 12:29

כשהיינו בחורים היו כאלה חסרי חשק שהתלוננו שאי אפשר ללמוד בגלל זה ובגלל זה, המשגיח היה אומר
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 28 נובמבר 2017, 02:06

בית שמש נמסר על אדם שנפל מגובה מצבו בינוני עד קשה , ככה''נ בזמן שברח משוטרים צבאיים מטופל ע"י מד"א בהכרה.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 28 נובמבר 2017, 12:42

זעיר שם כתב:כשהיינו בחורים היו כאלה חסרי חשק שהתלוננו שאי אפשר ללמוד בגלל זה ובגלל זה, המשגיח היה אומר

האם מישהו מחק לי חלק ההודעה, אולי יאיר מחק כאן ע"מ לכתוב באשכול אחר?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 28 נובמבר 2017, 16:58

אולי בגלל שכתבת ללא תרגום
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 28 נובמבר 2017, 18:24

דרשת מרן הגאון הגדול הרב וכו' שליט"א, ראש ישיבת "נכדי אברכים מצויינים", כסלו תתע"ח.

מוירי ורבויתי, אם רוצים דוגמא מה זה ראשוינים כמלאכים, אני אביא לכם. כידוע לפני כמאה שנה, בסוף תקופת הגדוילים, רעשה כל הארץ במחלוקת הגדולה בין הרב שטיינמן לרב אויערבך. יש לכם מושג על מה היתה המחלוקת?? לאף אחד בדורנו אין מושג!! זה היה בדקי דקות!! ענינים דקים שאף אחד לא מבין היום על מה בכלל ההבדל! מקובלני מרבותי שהמחלוקת הייתה האם להיות מאד מאד מאד מאד קיצוני, או רק מאד מאד מאד קיצוני. אתם מבינים, רבותי? ועל זה רעשה כל הארץ!! והיו שקראו לרב שטיינמן פשרן!! אתם יכולים לדמיין כזה מציאות היום, שבגלל דקי דקות כאלו, יקראו למישהו פשרן?? זה היה דור דעה!! אנשים יכלו לספור את מספר ה"מאד" שצריך להיות בהם קיצוני, ויכלו להרעיש את כל העולם, בגלל מישהו שלפי סברתם הדקה, לא נקט במספר ה"מאד" המתאים!! איזה מושגים! איזה גדלעס! אנחנו היום מסתכלים ולא מבינים על מה בכלל היה הויכוח, אבל באותה תקופה, בדור דעה של אז, כל בחור, כל אברך, הבין היטב את הענין, והיה לו אפילו מה להגיד!! אין לנו ולו קצה השגה בבחור ישיבה פשוט של אותה תקופה! אברך צעיר באותה תקופה היה פשיטא לו, שאם צריך להיות "מאד מאד מאד קיצוני" לא שייך לשלוח את הבת לאותו גן ששולח מישהו שחושב שצריך להיות "מאד מאד מאד מאד קיצוני", הם ראו את כל הדברים באספקלריא המאירה!! מה שאצלנו יתמי דיתמי זה נראה כמו הבדלי נוסח לאותו רעיון, אצלם זה היה חילוק ברור כמו שמש בצהרים!
מוירי ורבויתי, אתם יוצאים עכשיו לבין הזמנים טבת, אני רוצה שאת המסר הזה תקחו איתכם כצידה לדרך!! לדעת למה יש לנו לשאוף! לומר מתי יגיעו מעשי למעשי אבויתי! גם אם אנחנו לא יכולים לגמרי, אבל משהו, אפע'ס, לקחת!! קצת רויממות!! לדעת איך בדור דעה ההשקפה הטהוירה היתה דבר כל כך ברור ומוחשי!
הלואי ונזכה!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 28 נובמבר 2017, 18:44

משולש כתב:דרשת מרן הגאון הגדול הרב וכו' שליט"א, ראש ישיבת "נכדי אברכים מצויינים", כסלו תתע"ח.

מוירי ורבויתי, אם רוצים דוגמא מה זה ראשוינים כמלאכים, אני אביא לכם. כידוע לפני כמאה שנה, בסוף תקופת הגדוילים, רעשה כל הארץ במחלוקת הגדולה בין הרב שטיינמן לרב אויערבך. יש לכם מושג על מה היתה המחלוקת?? לאף אחד בדורנו אין מושג!! זה היה בדקי דקות!! ענינים דקים שאף אחד לא מבין היום על מה בכלל ההבדל! מקובלני מרבותי שהמחלוקת הייתה האם להיות מאד מאד מאד מאד קיצוני, או רק מאד מאד מאד קיצוני. אתם מבינים, רבותי? ועל זה רעשה כל הארץ!! והיו שקראו לרב שטיינמן פשרן!! אתם יכולים לדמיין כזה מציאות היום, שבגלל דקי דקות כאלו, יקראו למישהו פשרן?? זה היה דור דעה!! אנשים יכלו לספור את מספר ה"מאד" שצריך להיות בהם קיצוני, ויכלו להרעיש את כל העולם, בגלל מישהו שלפי סברתם הדקה, לא נקט במספר ה"מאד" המתאים!! איזה מושגים! איזה גדלעס! אנחנו היום מסתכלים ולא מבינים על מה בכלל היה הויכוח, אבל באותה תקופה, בדור דעה של אז, כל בחור, כל אברך, הבין היטב את הענין, והיה לו אפילו מה להגיד!! אין לנו ולו קצה השגה בבחור ישיבה פשוט של אותה תקופה! אברך צעיר באותה תקופה היה פשיטא לו, שאם צריך להיות "מאד מאד מאד קיצוני" לא שייך לשלוח את הבת לאותו גן ששולח מישהו שחושב שצריך להיות "מאד מאד מאד מאד קיצוני", הם ראו את כל הדברים באספקלריא המאירה!! מה שאצלנו יתמי דיתמי זה נראה כמו הבדלי נוסח לאותו רעיון, אצלם זה היה חילוק ברור כמו שמש בצהרים!
מוירי ורבויתי, אתם יוצאים עכשיו לבין הזמנים טבת, אני רוצה שאת המסר הזה תקחו איתכם כצידה לדרך!! לדעת למה יש לנו לשאוף! לומר מתי יגיעו מעשי למעשי אבויתי! גם אם אנחנו לא יכולים לגמרי, אבל משהו, אפע'ס, לקחת!! קצת רויממות!! לדעת איך בדור דעה ההשקפה הטהוירה היתה דבר כל כך ברור ומוחשי!
הלואי ונזכה!!!

הלוואי ונזכה...
למה אתה רוצה לזכות?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי זעיר שם » 29 נובמבר 2017, 02:16

יאיר כתב:אולי בגלל שכתבת ללא תרגום

ועל כן?
סמל אישי של המשתמש
זעיר שם

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 29 נובמבר 2017, 02:30

זעיר שם כתב:
יאיר כתב:אולי בגלל שכתבת ללא תרגום

ועל כן?

viewtopic.php?p=341834#p341834
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 נובמבר 2017, 14:48

קינה.jpg
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 נובמבר 2017, 14:49

לאחר סדרת הפגנות בת יומיים על מעצר בחורה חרדית מתברר: פייק ניוז.
היום ואתמול ניהלו סיקריקי העדה החרדית סידרה של הפגנות מול לשכת הגיוס בירושלים, כאשר לפי טענתם בתוך הלשכה נעצרה בחורה חרדית שלא הסדירה את מעמדה כראוי, לא ברור מאיפה התחילה השמועה, אבל מאות אנשים הגיעו להפגין ולמנוע כביכול את העברת הבחורה מלשכת הגיוס לכלא צבאי.
הפעם לראשונה אף הגיעו למקום מספר רבנים המזוהים עם הפלג, בהם הרב יהודה כהן ראש ישיבת יקירי ירושלים, הרב יעקב עדס מהכותל המערבי, והרב בן ציון בורדיאנסקי, ההפגנה נהיתה אלימה יותר ויותר, והמפגינים השליכו חפצים אל עבר החיילים והשוטרים במקום,, כאשר מנגד המשטרה השיבה בשיגור כח יס"מ למקום על מנת לפזר את המתפרעים.
הערב לאחר יומיים של הפגנות הודיעו אירגוני הגיוס כי שיגרו מישהו לבדוק בתוך הלשכה ואכן לא ראה שם אף בחורה שנכלאה, והורו על פיזור ההפגנה.
יצויין כי בימים הקרובים מתקיים בארה"ב מסיבות לרגל יום כ"א כסליו בחסידות סאטמר, בהן נערכות מגביות רבות לטובת המאבק בציונים, והמאבק בין הפלג לסיקריקים על החלק בתרומות בשיאו, ולטענת גורמים בארה"ב, מטרת ההפגנות היא לתת תגובה הולמת להפגנות הפלג להם מתנגדים רבים מחוגי העדה החרדית בשל הסבל הרב שנגרם לחפים מפשע ובשל העובדה שהן מאורגות ע"י אנשי כת הפלג המזוהים על ידם כצבועים שנוטלים חלק בשלטון ומפגינים כנגדו ברחובות, וסיקריקי העדה החרדית ביקשו להראות על פועלם כביכול למען הגיוס, מול אנשי הפלג, זאת כחלק מהמאבק על הנתח התקציבי של סאטמר.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 נובמבר 2017, 14:50

ה"משלחת" קראה: "בני ברק עיר הנידחת" • צפו
בעיתון הפלס פורסמה כתבה על הפגנה שנערכה בניו יורק כנגד "גזירת הגיוס" ובה נכתב כי במרכז ההפגנה השתתפה "משלחת נכבדה של בני התורה בעיר לייקווד" • בתיעוד ההפגנה שהגיע לידי 'בחדרי' נראה המפגין שלדבריו מייצג את יהודי לייקווד זועק כי "בני ברק היא עיר הנדחת" •
בחדרי חרדים
ביום שישי האחרון פורסמה כתבה ארוכה בעיתון הפלס, בה תוארה הפגנה שהתקיימה ביום רביעי בניו יורק נגד "גזירת הגיוס". בכתבה נכתב כי "אלפים מכל קהילות הקודש בניו יורק וסביבותיה, במרכזם, משלחת נכבדה של בני התורה בעיר לייקווד השתתפו ביום רביעי בעצרת מחאה וזעקה שהתקיימה מול הקונסוליה הישראלית במנהטן", בהפלס אף נכתב כי "באחד השלטים נכתב כי עולם התורה בלייקווד משתתף במחאה נגד רדיפת הדת".
בעצרת השתתף גם איש הפלג בארצות הברית חיים אהרן טומבק, שנשא דברים בעצרת.
בתיעוד ההפגנה שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' נראים מפגינים כשהם צועקים "מאיר פוריש (פרוש. יג.) – בוז". ואדם בודד מניף את השלט המדובר שעליו נכתב: "יהודי לייקווד הצטרפו למחאה והזעקה נגד איסור חופש דת". המפגין זועק: "התחלנו לכנות את בני ברק עיר הנידחת.
בני ברק – כל הבני ברקים! כל מי שהיה לו חלק בחקיקת החוק לגיוס חרדים לצבא, תתביישו לכם, וקהל לייקווד ביחד עם כל היהודים החרדים ברחבי העולם מפגינים נגדם!"
צפו בוידאו-
https://jumbomail.me/j/GoeUbGdhC0KyOfH
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 29 נובמבר 2017, 16:29

הבעיא היא שהישראלים כבר מאמינים שלעיקוואד בכללותה עומדת בצד הפלג, בשעה שאין זה נכון כלל. ראש ישיבת לעיקוואד, שתומך אישית בהפלג, יודע שאם אך ינסה לתלות מודעה אחת לבקש מהתלמידים ללכת להפגין, יתראה בחרפתו כשלא ילכו יותר מעשרים אנשים.

וכמו"כ האמירקאים חושבים שמה שקורים באינטרנט על א"י יש לה קשר למה שקרה באמת.

והדברים עתיקים
משה פיניירו

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 29 נובמבר 2017, 17:32

משה פיניירו כתב:הבעיא היא שהישראלים כבר מאמינים שלעיקוואד בכללותה עומדת בצד הפלג, בשעה שאין זה נכון כלל. ראש ישיבת לעיקוואד, שתומך אישית בהפלג, יודע שאם אך ינסה לתלות מודעה אחת לבקש מהתלמידים ללכת להפגין, יתראה בחרפתו כשלא ילכו יותר מעשרים אנשים.

והדברים עתיקים

דוקא יש הרבה מאוד אמריקאים שמושפעים מהתעמולה השטנית, ומאמינים שאמת ובתמים לכל השקרים הבדיות וההזיות.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 29 נובמבר 2017, 17:48

מי יכול להעלות לכאן את הסרטון הזה?
http://www.kikar.co.il/258053.html
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי משה פיניירו » 29 נובמבר 2017, 21:30

1010 כתב:
משה פיניירו כתב:הבעיא היא שהישראלים כבר מאמינים שלעיקוואד בכללותה עומדת בצד הפלג, בשעה שאין זה נכון כלל. ראש ישיבת לעיקוואד, שתומך אישית בהפלג, יודע שאם אך ינסה לתלות מודעה אחת לבקש מהתלמידים ללכת להפגין, יתראה בחרפתו כשלא ילכו יותר מעשרים אנשים.

והדברים עתיקים

דוקא יש הרבה מאוד אמריקאים שמושפעים מהתעמולה השטנית, ומאמינים שאמת ובתמים לכל השקרים הבדיות וההזיות.

אין זה נכון כלל. דיברתי עם הרבה בני אדם בליקווד ובניו יורק ומאנסי, ורובם לא איכפת להם. אלו שמסתקרנים על הנושא, אין מאמינים כלל לדברי הפלג. דיברתי עם תלמידים קרובים להגאון רא"ב ווכטפויגל שליט"א והגאון ר"א שכטר שליט"א, אשר שניהם תומכים בהפלג (הראב"ו אמר לחבר שלי ׳ר׳ חיים הוא גדול הדור בכל, חוץ מזה׳) ותלמידיהם מתביישים מהם.

תראה כמה בני אדם חוץ מסאטמאר מוכנים להפגין בהפגנה חוקית עבורם.
משה פיניירו

הקודםהבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אל יאוש, אני פה ו־98 אורחים