אין שינוי?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

המנהלים: יאיר, אחד, המפצח

אין שינוי?

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 20 אפריל 2018, 16:00

"הכל כמו שהיה, אין שינוי!" "אלו השנים הטובות של הציבור החרדי".
"גדולי ישראל עומדים בשער המחנה כמו שהיה תמיד".
"אין חתירה מאומצת לשלב את הציבור החרדי", "הכל דמיונות". "אין מה לדאוג".
האם מישהו ראה את הסרטון של טקס יום הזיכרון בישיבה של בומבך? (אני לא מצליח להוריד את זה כאן, מישהו אולי יכול?)
התוכן מרגש, בחלקו אולי נכון, אבל אף אחד לא היה מעלה על דעתו סיטואציה כזו לפני כמה שנים.
מדוע? אולי בגלל שיותר חשוב להתבדל. אולי מסיבות אחרות.
מה שאני לא מבין, איך אנשים הגיוניים יכולים לומר שהכל כמו שהיה?
מי שחושב שצריך לשמור על ההתבדלות, מדוע אינו נאבק? מדוע כולם משלימים עם זה?
אני מציע שהדיון יהיה מיועד למי שנבהל מסרטון כמו זה... מי שמרוצה אולי יפתח אשכול אחר.
עברי אנוכי

{ TOPIC_AUTHOR }
{ THANKS }: { THANKS_TIME }
{ THANKED }: ב

Re: אין שינוי?

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 אפריל 2018, 16:06

חוששני שעברי אנוכי זה בצלאל כהן בתחפושת, אם טעיתי אני מבקש סליחתך מראש!
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 20 אפריל 2018, 16:13

לבדיקת המנהל, מדברי בצלאל לעיל, הקול קול יעקב והידים ידי...!
אלו המגיבים בעילגות, בוולגריות או ברדידות כדוגמת "אני פה" ומבקשים שאעזוב את הפורום, בהחלט מסייעים לי למלא את בקשתם ללא קושי גדול.
הבעיה שלי היא כמובן עם מגיבים רהוטים, מאתגרים ומעמיקים כדוגמת "עברי אנוכי" שבהחלט גורמים לי לרצות להשתתף בדיונים, אבל אני מקווה שלמרות הכל אתגבר על הקושי.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 20 אפריל 2018, 16:19

הדבר הכמעט יחיד שמשותף ביני לבצלאל זה השמחה באנשים כמוך,
יש לך תמימות ופשטות מדהימים... הוא שמח שמרגיש שיכול להתנשא עליך וגם אולי להוכיח כמה מטענותיו. ואני שמח שנשארו עוד אנשים שרוצים רק לעשות כמו שלימדו אותם ונבהלים משאלות קשות.
אל תדאג... אני איתך... רק תשקול בכל זאת לבדוק בזהירות אולי יש דבר או שנים שפספסת ואפשר ללמוד בלי שיתמוטט כל העולם הקיים שקיבלנו מורשה... כך אני עושה.
תעשה אתה מה שתרצה...
נ.ב. איני מכיר אותך ולא בדקתי את ההסיטוריה של ההודעות כתבתי רק על סמך ההודעות האחרונות אולי הכל טעות.

מי יכול לעלות את הסירטון?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי חכם מכל אדם » 21 אפריל 2018, 01:07

שבת שלום
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money
סמל אישי של המשתמש
חכם מכל אדם

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 21 אפריל 2018, 22:42

בומבך הוא דוגמא מצויינת!! אדם שגדל כחסיד סאטמר במאה שערים ועבר מקיצוניות אחת לשנייה, כריאקציה.אכן, זו פריה של קיצוניות מוגזמת. אגב, כדאי לבדוק את אחוז הנושרים והמתמדרנים במחוזות הללו. אומרים שיותר גבוה מהשיעור אצלינו - הקרירים, הפשרנים...

בומבך אכן ראוי לכל גינוי, אבל צריך לבדוק בראש ובראשונה איזה ציבור הוא משרת?? מי ההורים ששולחים את ילדיהם אליו?? התשובה ברורה וידועה לכל - סופר מודרניים, חרד"קים בלע"ז. הללו מבקשים לימודי חול וזה המקום היחיד שנותן את התשובה, אמנם ההשתלבות בהווי המדינה ובחגאותיהם פחות חשובה מבחינתם, אבל אם זה המחיר, כביכול, שעליהם לשלם תמורת לימודי חול - אדרבה ואדרבה.

לכן, נוכל לצווח עד מחר בהפלס ושות' על ה'ישיבה' הזו וכו' וכו' - זה יעזור קדחת, כי זו לא שורש הבעיה, מה גם שההורים השולחים כלל לא מאזינים לצווחותינו. אם באמת מעוניינים בטיפול שורש (ולא בגיוס עוד כמה תמימים ל'רשפי אש' הבא) צריך לטפל בשורשי המודרניות, קרי החשיפה לאינטרנט והחדרת ערכי יר"ש בסיסיים. ובתחום הזה דווקא העיתונים המתונים (כולם חוץ מהפלס) פעילים ומצטיינים לאין ערוך מאשר עיתוני הקנאות למיניהם.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי ליזרזון » 21 אפריל 2018, 23:12

עלה זית כתב:בומבך הוא דוגמא מצויינת!! אדם שגדל כחסיד סאטמר במאה שערים ועבר מקיצוניות אחת לשנייה, כריאקציה.אכן, זו פריה של קיצוניות מוגזמת. אגב, כדאי לבדוק את אחוז הנושרים והמתמדרנים במחוזות הללו. אומרים שיותר גבוה מהשיעור אצלינו - הקרירים, הפשרנים...

בומבך אכן ראוי לכל גינוי, אבל צריך לבדוק בראש ובראשונה איזה ציבור הוא משרת?? מי ההורים ששולחים את ילדיהם אליו?? התשובה ברורה וידועה לכל - סופר מודרניים, חרד"קים בלע"ז. הללו מבקשים לימודי חול וזה המקום היחיד שנותן את התשובה, אמנם ההשתלבות בהווי המדינה ובחגאותיהם פחות חשובה מבחינתם, אבל אם זה המחיר, כביכול, שעליהם לשלם תמורת לימודי חול - אדרבה ואדרבה.

לכן, נוכל לצווח עד מחר בהפלס ושות' על ה'ישיבה' הזו וכו' וכו' - זה יעזור קדחת, כי זו לא שורש הבעיה, מה גם שההורים השולחים כלל לא מאזינים לצווחותינו. אם באמת מעוניינים בטיפול שורש (ולא בגיוס עוד כמה תמימים ל'רשפי אש' הבא) צריך לטפל בשורשי המודרניות, קרי החשיפה לאינטרנט והחדרת ערכי יר"ש בסיסיים. ובתחום הזה דווקא העיתונים המתונים (כולם חוץ מהפלס) פעילים ומצטיינים לאין ערוך מאשר עיתוני הקנאות למיניהם.

דברים נכונים עד למאוד!
ובכל זאת אשאל: איקלע לידי הפלס של יום שישי האחרון והזדעזעתי לראות את התמונה של סגני ר"ע ב"ב בהענקת דרגות לשוטר, אמנם מצד אחד - לולי הפלס אני ועוד רבים לא היינו יודעים מקיומו של טקס זה, ואדרבה, הם המפרסמים תמונה זו מקררים את האמבטי
אך בכל זאת, מה בוער לאישים הנ"ל לעשות זאת? ובפרט זה המשמש כ'מזכיר מועצג"ת' שגם מבוגר יותר וגם צריך לכבד את התפקיד אותו הוא משמש????
ליזרזון

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 22 אפריל 2018, 00:19

ליזרזון כתב:
עלה זית כתב:בומבך הוא דוגמא מצויינת!! אדם שגדל כחסיד סאטמר במאה שערים ועבר מקיצוניות אחת לשנייה, כריאקציה.אכן, זו פריה של קיצוניות מוגזמת. אגב, כדאי לבדוק את אחוז הנושרים והמתמדרנים במחוזות הללו. אומרים שיותר גבוה מהשיעור אצלינו - הקרירים, הפשרנים...

דברים נכונים עד למאוד!
ובכל זאת אשאל: איקלע לידי הפלס של יום שישי האחרון והזדעזעתי לראות את התמונה של סגני ר"ע ב"ב בהענקת דרגות לשוטר, אמנם מצד אחד - לולי הפלס אני ועוד רבים לא היינו יודעים מקיומו של טקס זה, ואדרבה, הם המפרסמים תמונה זו מקררים את האמבטי
אך בכל זאת, מה בוער לאישים הנ"ל לעשות זאת? ובפרט זה המשמש כ'מזכיר מועצג"ת' שגם מבוגר יותר וגם צריך לכבד את התפקיד אותו הוא משמש????

תמיד היה כדבר הזה, כשנצרים לשלטון באים ונותנים להם כבוד.
לך ותשאל אותם אם כאשר נציגיהם עשו כן, גם פרסמו תמונות כאלו?
כאשר אורי לפליאנסי ישב בכס ראשות העיר, לא עשה כדברים הללו?
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 22 אפריל 2018, 02:18

תמיד היו סיבות למודרניות ולקלקולים, היו תקופות לפני 20 שנה שהיו מגמות של נשירה/פריקת עול/ התחלנות/ התמרדנות יותר מהיום, ואני כבר לא מדבר לפני 60 ושבעים שנה. עכשיו יש משהו חדש. זה לא שיש גורמים שמפסיקים להיות חרדים או שהופכים להיות פחות חרדים. יש מגמות רצינויות לשנות לגמרי את המושג חרדי. נשירה תמיד היתה ותהיה (אגב היא קיימת בכל הציבורים בצורות שונות), אבל אם המושג חרדי משתנה בכזו מהירות, אם אפשר לחשוב כחילוני ולהראות ולהתערבב בתוך החברה החרדית, ואף אחד לא פוצה פה, ומי שנלחם בכך נקרא קיצוני. זה מתכון חיסול של הכל הכל ממש.
הסרטון הזה שאולי עוד רגע יעלה סוף סוף, הוא דוגמה מצויינת בחורים חסידיים בלבוש מלא, ששומרים על ההברה המקורית. משתתפים בפעילות מרגשת ולאחריה הדלקת נרות בתוך הישיבה. זה דברים שלא קשורים לאינטרנט ולקלקול.
מול המגמות האלו שתמיד היו כאלו שניסו להוביל פעם היתה מתנהלת מלחמה של ממש, אין היום מאבק רציני. אל תתכחשו לעובדות, ואל תהפכו את הכל לפוליטקה.
מישהו יכול לתת תשובה ולא להתנגח. מדוע לא טיפלו בבומבך כפי שטיפלו במערבא? התוצאה של המלחמה שהיתה אז, שהבחורים במערבא נראים כמו בחורים במערבא ולא כמו בחורים רגילים בישיבה קטנה, הם לא בתוך הציבור. הבחורים של בומבך עומדים להשאר בפנים ולשנות מבפנים, והתגובה לכך היא שפה רפה. אני חושב שאחת הסיבות היא שהיום הכל בידי חברי הכנסת, הם אמורים לפתור הכל, ומה שהם לא יכולים לפתור זה אומר שאין לו פתרון. נושא כזה, ברור שאינו קשור אליהם במישרים, זה ענין של מאבק ציבורי. פעם היה ברור שיש עוד אפיקי פעילות, היום מי שמציע עוד צורות הוא מיד חשוד.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 22 אפריל 2018, 02:23

אין שינוי בציבור החרדי.rar
(2.98 MiB) הורד 134 פעמים
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 22 אפריל 2018, 12:06

הרב העברי, הפעם אני מסכים איתך לגמרי.

יצויין שזה יותר גרוע ממערבא, כי במערבא אין חינוך לציוניות או ישראליות, והסיבה היחידה שיצאו נגדה היא הלימודי חול, ואילו אצל בומבך זה גם לימודי חול וגם ציוניות.

אמנם פשוט, שבעוד שמערבא היא מוסד ליטאי, ולכן גדולי הליטאים יצאו נגדה, הרי שבומבך מפעיל מוסד חסידי, ואשר על כן, חובה על רבני החסידים -ולא על הליטאים- למחות בעדו, ואכן שתיקת גאב"ד חוג חת"ס למשל, תמוהה טובא בעיני הטרוטות.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי טוב ומטיב » 22 אפריל 2018, 12:20

יאיר כתב:
אין שינוי בציבור החרדי.rar

זה לא מהשנה , זה חלק קטן מסרט שהיה בשנה שעברה :cry:
טוב ומטיב

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 22 אפריל 2018, 13:44

אגב, הרי לכם בלוג חובה בנוגע לנידון דידן, שם תוכלו לראות האם יש שינוי לרעה, או אולי ושמא בדיוק להיפך - יחסית ללפני 40-70 שנה הרי שחל שינוי ענק לטובה: http://kvarhaya.blogspot.co.il/.

(נ.ב.פתוח לאתרוגים לכל הפחות)
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 22 אפריל 2018, 20:13

לא יכול לראות ובכל זאת אגיב בתקווה שזה קשור למה שרואים שם:
א. לפני 40-70 שנה היינו אודים מוצלים משריפות גשמיות ורוחניות, אחד מעיר ושנים ממשפחה שמתחילים להתגבש ולחפש את עצמם, וברור שהמצב ברוב התחומים היה פחות טוב מהיום, רק שהוא היה בכיוון של עליה והיום השתנה הכיוון ואנחנו בירידה תלולה. שינוי הכיוון נראה בבירור בשנים האחרונות. כך היה לאורך ההיסטוריה, עליות וירידות. ותמיד היו ששמרו את עצמם והיו שאבדו, היו שהתעלמו והשתיקו, והיו שנהרו הזהירו והצילו...
ב. כל דבר שנעשה באופן טבעי ובתהליך, לא בטוח שזה לגמרי רע, יתכן שזה מה שמתאים ומה שצריך לפי המצב הנתון. ברגע שיש מגמות התערבות מלאכותית מכוונת ועוצמתית כולל הקצאות משאבים חסרות תקדים, ושילוב ידיים של כל מיני מעונינים שמתלכדים לחולל שינויים. זה כבר אומר סכנה של ניתוק וקריעה מהמצב הקודם. לא בטוח שאנחנו מתנהגים חושבים ונראים כמו האמוראים והתנאים, בטוח שאנחנו המשך של אלו שניסו להמשיך אותם לא להתנתק מהם, ולכן אנחנו ממשיכים אותם ואת מה שהם המשיכו. היו גם אחרים שנקרעו ואינם.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי ליטאי » 22 אפריל 2018, 21:12

הרב עברי מדבר לענין, אני גם חושב שבגלל הפילוג הליטאי כל מי שמדבר קצת על שמרנות ממותג כעצניק, לכאו' זו דרך סלולה להדרדרות נוראית.
ליטאי

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 22 אפריל 2018, 22:44

ליטאי כתב:הרב עברי מדבר לענין, אני גם חושב שבגלל הפילוג הליטאי כל מי שמדבר קצת על שמרנות ממותג כעצניק, לכאו' זו דרך סלולה להדרדרות נוראית.

יש טעות שבגלל שהעצניקים הקצינו לצד מסוים, חושבים לפעמים הצד שכנגד שצריכים להקצין לצד הנגדי.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 22 אפריל 2018, 22:49

עד סוף הדורות אם יהיה איזה גזירה מהשלטון, אם מישהו ימחה יגידו שהוא עצניק. ואם מישהו יחשוב שזה לא גזירה יאשימו אותו שהוא מדגל...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 23 אפריל 2018, 01:20

אני לא חושב שחל שינוי לרעה מצד השלטונות, וזה לא שאני טוען שהם לא מנסים לחולל אצלנו שינויים -ברור שכן!! אבל הם תמיד ניסו ותמיד ידענו להסתדר ע"י השתדלנות, וגם בימינו אנו ב"ה מצליחים. קח למשל את ההסכם בענייני החינוך שפורוש אירגן - הנה לך דוגמא לשתדלנות בתפארתה. כמובן שהיו כאלו שפצחו בזעקות שבר, וכי איך לא, אבל דעת לנבון נקל שהסכם שמרחיק את המפקחים מבתי הספר ועובר את אישורם המלא של גורמים אולטרא מחמירים כמו הרב מרדכי שטרן מויז'ניץ והרב קסלר הוא הסכם מצוין.

אכפול את דברי דלעיל - השינוי הגדול שרואים בשנים האחרונות הוא תולדה של העלייה ברמת החיים (לפני 15 שנה לא היה בארץ ולו צימר אחד!) וכן כתוצאה מהחשיפה לאינטרנט ולשאר פגעי הטכנולוגיה כמו מחשבים ניידים וזמינים (ומשחקי המחשב וכו'). חבל שיש גורמים שמשיקולים כאלו ואחרים (או אינטרסים או טמינת הראש בחול כי אצלנו פשוט לא צריך לדבר על אינטרנט..) בוחרים להסיט את האווירה למחוזות אחרים.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 23 אפריל 2018, 01:52

אל תתכחש, מנסים היום הרבה יותר, המאבקים פעם היו על כבישים בשבת, על חילולי קברים. ועל החינוך למסורתיים. היום הם מנסים בכל הכוח לשנות אותנו, יש להם משתפי פעולה וגם הם מרגישים שהציבור עייף. גם במאבקים שכן היו פעם השתמשנו גם בתפילה ובמלחמה לא רק בדורון (שתדלנות). היום אם מישהו יארגן אפילו תפילה הוא מיד יסומן... כשאין עמידה תקיפה גם הסכם מביש באמת נחשב הצלחה, זה באמת הכי הרבה שאפשר להשיג בשתדלנות בלבד. לא לכל הבעיות ישנם אותן פתרונות. יתכן מאד שחלק גדול מהבעיה, זו הגאווה שיש לכמה אנשים שחושבים שהם אמורים לטפל בכל הדברים.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 23 אפריל 2018, 10:33

אדרבה, ידידי, תן לי דוגמא אחת, רק דוגמא אחת מלפני 25 שנה שהשתמשו בתפילה או במלחמה, ואני מתכוון למיינסטרים ולא לעדה"ח.

גם לטעמיך, למה הם אוחזים שאנו עייפים? כי הם רואים את כמויות המודרנים, ואת בחורי הישיבות שמסתובבים בפיצוציות ורואים כדורגל, אז זו שורש הבעיה ובה צריך לטפל.

הערה מהצד: זה לא שבגלל שאינני עצניק לכן אני כותב כך אלא להיפך - בגלל שאני מאמין במה שאני כותב לכן אינני עצניק.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 23 אפריל 2018, 12:47

בומבך-1.jpg
בומבך-1.jpg (70.17 KiB) נצפה 13858 פעמים

בומבך-2.jpg
בומבך-2.jpg (88.2 KiB) נצפה 13858 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 23 אפריל 2018, 20:23

לפני 25 שנה דווקא? דוגמה אחת?
אני חושב שבערך אז היו ההפגנות הסוערות ביפו (נדמה לי רח' יפת), כל גדולי בני ברק השתתפו שם, חלקם היו מגיעים בקביעות, היו שם לפעמים גם הפגנות אלימות שהשתתפו בהם הרבה מחוגי סלבודקה וכדו' אני אישית מכיר אנשים נכבדים שנעצרו שם. היום הם מתנגדים להפנגנות על עקירת התורה כולה ואז נלחמו כאריות על ענין מסויים אחד. אם אתה מתכוון בכל השנים עד לפני 25 שנה. על קצה המזלג מה שעולה מיד בזיכרון. (זה אולי שייך לאשכול אחר) נדמה לי שבשנים ההם היו גם הפגנות על הגבעה הצפרתית וקצת קודם על בר אילן, קצת קודם על מיהו יהודי וקצת קודם על המורמונים, (אולי אני טועה בסדר) היו פרישות מהממשלה על שבת וכו' וכו' וכו' בבני ברק היו הפגנות על שבת במשך תקופה ארוכה עם עצורים ופצועים, ממש לא של העדה החרדית. בן כמה אתה? אני לא מדבר על שנות קום המדינה שנלחמנו פעמים רבות בכל הכוח שלא היה לנו. אפשר להתחיל לדון ולהתווכח על גובה הלהבות ועוצמת המלחמה, וזה השתנה ממקום למקום ותלוי בנושא, ובכוח הציבורי, אבל להגיד שלא היו מלחמות? מה זה אמור להביע?
גם במערכות של העדה החרדית לפעמים היו משתתפים, וכמעט אף פעם לא התנגדו ולגלגו להם, להפך היו אוהדים וחותמים להם. היו רבנים שממש תמכו, והיו שקצת פחות.
אם אפשר להעצר ולחסום כביש צדדי על ספק קבר במקום מסויים שמישהו עוקר לצורך כלכלי, אפשר לחסום כביש ראשי על ניסיונות מכוונים לעקור את הכל.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 23 אפריל 2018, 21:28

על ה'קרן החדשה לישראל' שמעתם?
אגלה לכם את התרגום האמיתי שלהם מאנגלית: 'הקרן לישראל חדשה' - 'The New Israel Fund'.
נשמע קצת אחרת.
יש להם מטרה להפוך את ישראל ל'חדשה'. והדרך שלהם על ידי הזרמת מליוני דולרים לכל מיני קבוצות השפעה בארץ. חלק שמאלנים או אנטי חרדים במוצהר. חלק כל מיני 'מה-יפיתניקים'.
משחדים אותם בכל מיני צורך, של כסף, כבוד, משרות וכו'. ובעבור זה, אלו השועלים קטנים מחדירים לאט לאט את השקפותיהם בציבור שלנו.

להלן כתבה (מאתר חסום) שקיבלתי במייל.

דו"ח של ארגון חותם חושף את היקף התקציבים שמפנה הקרן החדשה לישראל לארגונים הפועלים נגד החברה החרדית, ובו זמנית מנסים להנחיל שינוי ערכי בתוכה במסגרת תכניות הכשרה והסברה שונות המיועדות לבוגרי המגזר
דו"ח חדש שפרסם ארגון חותם לפני כשבועיים תחת הכותרת 'למי קראת חשוך' חושף את היקף התקציבים שמפנה הקרן החדשה לישראל במטרה לשנות את פניה של החברה החרדית בישראל.
בדו"ח מוצגים הארגונים ופעילותם אשר בהם תומכת הקרן בכדי לפעול מחד כנגד הציבור ומאידך בכדי לשנותו. חותם: "הקרן משקיעה תקציבי עתק בכדי לשנות את ערכי הציבור החרדי"
הדו"ח סוקר כיצד מצד אחד מתקצבת הקרן פעילות נגד החברה החרדית, ומצד שני מפעילה תוכניות שונות הפועלות בתוך הציבור החרדי לצורך השפעה על אורח חייו.
הפעילות הישירה מול המגזר החרדי באה לידי ביטוי בקמפיינים להם הייתה שותפה הקרן החדשה בשנים האחרונות בהם ניתן למצוא את הקמפיין 'לשוויון בנטל' לגיוס בני הישיבות, פעילות משפטית לעצירת התקציבים לישיבות, קידום מסע תקשורתי נגד הציבור החרדי בנוגע ל"הדרת נשים", ומספר פעילויות לשינוי אורחות חייה של החברה החרדים – כפיית לימודי ליבה, החדרת תפיסות ליברליות ומתקדמות, חיזוק ועידוד עזיבת הדת ועוד.
הדו"ח מעלה כי הקרן מפתחת תכניות ומשקיעה כספים בארגונים הפועלים בקרב המגזר החרדי, במטרה להחדיר את תפיסות עולמה אל המגזר ולשנות את עמדותיו. השפעה זו כוללת פעילות להחלשת כוחן של המפלגות החרדיות בקרב ציבור תומכיהן. כך מימנה הקרן החדשה בעשור האחרון 36 עמותות הפועלות נגד הציבור החרדי בסכומים של מעל 34 מיליון דולר.
בין העמותות שתוקצבו על ידי הקרן נמצאת ה.ל.ל – האגודה ליוצאים בשאלה, 'מרכז צדק לנשים' פעל לביטול 'דרך המהדרין' לגברים בציון הרשב"י במירון. 'המרכז הרפורמי לדת ומדינה' השיק קמפיין הקורא לנשים שלא לפנות מושב במטוס לבקשת חרדי, 'חדו"ש', 'התנועה הרפורמית' ו'התנועה הקונסרבטיבית' היו שותפים למאבק של 'הפורום לשוויון בנטל' נגד תיקון חוק הגיוס.
כבר שמונה שנים שארגון 'חדו"ש לחופש דת ושוויון' מנהל מאבקים נגד החברה החרדית בכמה נושאים מרכזיים: ביטול קצבאות וזכויות אברכים ובני משפחותיהם, גיוס בחורי הישיבות, חיוב לימודי ליבה במערכת החינוך החרדית, ביטול קווי המהדרין ועוד. נציין גם כי בשל עתירת המרכז הרפורמי לדת ומדינה הורה בית המשפט לעיריית בית שמש להסיר את כל השלטים הקוראים לצניעות בעיר. ואילו ארגון 'ישראל חופשית' פתח במאבק ציבורי נגד 'קווי המהדרין' לאחר שבג"ץ אפשר את הפעלתם.
באופן כללי מצביעים בחותם כי ארגונים מ'הקרן החדשה לישראל' שותפים במאבק לרמיסת זכויותיהם של לומדי התורה בפרט ובני החברה החרדית בכלל, ולעתים אף מובילים אותו. מאבק זה ניטש בזירה המשפטית, בזירה התקשורתית ובזירות נוספות.
מנגד ניתן לזהות מגמה מכוונת של 'הקרן החדשה' לשינוי עמדות והחדרת רוחות זרות בחברה החרדית כדי ליצור שינוי פנימי עמוק בקרבה. למיזמים כדוגמת תכנית NIF-D שהושק בשנת 2014, מוקצים תקציבים גדולים במיוחד וכן ייעוץ בחשיבה אסטרטגית ובהקמת מערכות לביצועו.
מכון 'שחרית' הפועל במסגרת תכנית NIF-D הציב בכל מחזור של 120 חניכים, מספר חרדים בעלי עמדות מפתח לצדם חניכים אחרים, הפועלים בארגונים לשינוי חברתי ובארגוני 'הקרן החדשה'.
"בדו"ח המיוחד שהוצאנו נחשפה היקף הפעילות של הקרן החדשה, נגד המגזר החרדי כיעד מרכזי. כאשר מצד אחד הקרן נלחמת בציבור החרדי ובעולם הערכים שלו, וביד השנייה ארגוני הקרן חודרים לתוככי הציבור החרדי ומנסים לייצר שינוי תודעתי ולשנות את עולם הערכים שלו, תוך שימוש בתקציבי עתק לקידום מגמותיהם" אומרים בארגון חותם אשר הפיקו את הדו"ח.
להלן דוגמאות לתקצוב מטעם הקרן החדשה, בשנים 2005-2015
'המרכז הרפורמי לדת ומדינה' המנהל מאבקים משפטיים וציבוריים להכרה בתנועה הרפורמית בכלל, ובגיור ובנישואים הרפורמיים בפרט, וכן לפגיעה בחרדים ובשומרי היהדות הנאמנה. תוקצב ע"י הקרן החדשה בסכום של 3,648,810 דולר.
'חדו"ש לחופש דת ושוויון' מנהל מאבקים נגד החברה החרדית בכמה נושאים מרכזיים: ביטול קצבאות וזכויות אברכים ובני משפחותיהם, גיוס בחורי הישיבות, חיוב לימודי ליבה במערכת החינוך החרדית, ביטול קווי המהדרין ועוד. תוקצב ע"י הקרן החדשה בסכום של 80,000 דולר.
האגודה ליוצאים לשאלה, "מסייעת לאנשים בארץ המבקשים לצאת מהעולם החרדי" רחמנא ליצלן, תוקצב ע"י הקרן החדשה בסכום של 191,822 דולר.
נוער כהלכה, תוקצב ע"י הקרן החדשה בסכום של 243,200 דולר.

להלן, דוגמאות מתוך הדו"ח:
פגיעה באורח החיים החרדי
ארגון 'ישראל חופשית' פרסם פוסט המאיים בפרובוקציות כתגובה לפעילות לשמירת השבת במרחב הציבורי בת"א. במקביל הועלתה יוזמה ברשתות החברתיות לקיום חילולי שבת המוניים בבני ברק בשבת (2016)

'מרכז צדק לנשים' פעל לביטול 'דרך המהדרין' לגברים בציון הרשב"י במירון. עו"ד ניצן כספי שילוני מ'מרכז צדק לנשים': "אם מישהו חש שקיימת בעיית צניעות בלתי פתירה בשהות שלו בהר מירון בל"ג בעומר, הוא מוזמן להתכבד ולהימנע מלהגיע למקום…" (2016)
'המרכז הרפורמי לדת ומדינה' השיק קמפיין הקורא לנשים שלא לפנות מושב במטוס לבקשת חרדים. (2016)
'חדו"ש', 'התנועה הרפורמית' ו'התנועה הקונסרבטיבית' היו שותפים למאבק של 'הפורום לשוויון בנטל' נגד תיקון חוק הגיוס. (2015)
בשל עתירת 'המרכז הרפורמי לדת ומדינה' הורה בית המשפט לעיריית בית שמש להסיר את כל השלטים הקוראים לצניעות בעיר. (2015)

בעקבות עתירת 'התנועה הירושלמית' קבע בית המשפט כי אגד מחויבת להימנע מ"הדרת נשים" בשילוט על אוטובוסים בירושלים. (2014)
בעקבות עתירת 'המרכז הרפורמי לדת ומדינה' הורה בג"ץ לחייב את בתי הספר החרדים בלימודי ליבה (2012)
ארגון 'ישראל חופשית' פתח במאבק ציבורי נגד 'קווי המהדרין' לאחר שבג"ץ אפשר את הפעלתם. (2012-2011)
'ישראל חופשית' פרסם סרטון ברשת המכפיש את הציבור החרדי ומציג את אנשיו כעושקי המדינה. הרקע לפרסום הוא מלאת עשור לחוק טל. (2010)
פגיעה בתקציבים ובזכויות החרדים
ניתן לזהות כי ארגונים מ'הקרן החדשה לישראל' שותפים במאבק לרמיסת זכויותיהם של לומדי התורה
בפרט ובני החברה החרדית בכלל, ולעתים אף מובילים אותו. מאבק זה ניטש בזירה המשפטית, בזירה התקשורתית ובזירות נוספות. להלן דוגמאות אחדות.
'המרכז הרפורמי לדת ומדינה', 'חדו"ש', 'התנועה המסורתית' ו'ישראל חופשית' עתרו נגד חוק הבטחת הכנסה לאברכים. העותרים נענו להמלצת השופטים למשוך את העתירה ולהמתין לחקיקת חוק חדש בנושא זה. (2016)
'המרכז הרפורמי לדת ומדינה', 'חדו"ש', 'נאמני תורה ועבודה', 'ישראל חופשית', 'התנועה הקונסרבטיבית' ו'קולך' עתרו לבג"ץ בדרישה לביטול השתתפות המדינה בעלות מעון למשפחה שבה האב אברך בישיבה. העתירה נדחתה על ידי בית המשפט. (2015)
'הקרן החדשה' פרסמה ברכה באתר לרגל דחיקת החרדים מהיישוב חריש וכן פרסמה מאמר של ח. בר-אור, מראשי המאבק למען חריש פלורליסטית: "הבולדוזרים שחששנו שיעלו על השטח לבנות עיר חרדית שתסלק אותנו מחריש, מכשירים היום את השטח לעיר פלורליסטית ופתוחה לכלל הציבור, ויש תחושה של עשייה חדשה ועתיד ליישוב". הקרן תרמה ל'מטה לעתיד חריש והאזור', שפעל נגד החרדים בחריש. (2014)
'חדו"ש' ו'ישראל חופשית' עתרו לבג"ץ נגד הממשלה יחד עם גורמים נוספים, בדרישה לבטל את ההקצבות לאברכים ולתלמידי ישיבות.
כהמשך לכך, בפברואר 2014 בירך מנכ"ל חדו"ש את שר האוצר לפיד על החלטתו לעצור את ההקצבות לישיבות בהתאם להחלטת בית המשפט, וקרא לשרים "לעמוד בלחצים האדירים המופעלים עליהם ולא להעביר אגורה בניגוד לצו הביניים של בג"ץ". (2012)
ארגון 'חדו"ש' מפרסם באתר שלו קריאה נגד חינוך ללא לימודי ליבה. מנכ"ל הארגון: "אסור לממן חינוך ללא ליבה. כל שקל שניתן לחינוך ללא ליבה הוא השקעה נטו בהרס עתיד המדינה וכלכלתה". (2013)
תוכנית 'שחרית' הפועלת לצורך החדרת רוחות זרות בחברה החרדית מבפנים
בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמה מכוונת של 'הקרן החדשה' לשינוי לשינוי עמדות והחדרת רוחות זרות בחברה החרדית כדי ליצור שינוי פנימי עמוק בקרבה. למיזמים כדוגמת תכנית NIF-D שהושק בשנת 2014, מוקצים תקציבים גדולים במיוחד וכן ייעוץ בחשיבה אסטרטגית ובהקמת מערכות לביצועו.
מכון 'שחרית' הפועל במסגרת תכנית NIF-D הציב בכל מחזור של 120 חניכים, מספר חרדים בעלי עמדות מפתח לצדם חניכים אחרים, הפועלים בארגונים לשינוי חברתי ובארגוני 'הקרן החדשה'.
אחד המקומות הבולטים שבהם 'שחרית' מטמיע ערכים זרים בקרב חניכיו החרדים הוא קורס הכשרה למנהיגות בשם " 120 – עתודה פוליטית רב תרבותית לשותפות חברתית חדשה". מדובר בקורס יוקרתי בעלות של 30,000 ₪, הניתן לחניכיו (20 בשנה, במטרה להכשיר 120 "מנהיגים חלופיים" לכנסת בשש שנים) בסבסוד כמעט מלא. הקורס כולל טיסה לטיול במרוקו וחוויות נוספות, סיוע וליווי אישי להתפתחות פוליטית ועוד. 51
בפרסום על הקורס נכתב: "מכון שחרית מבקש להשפיע על הפוליטיקה בישראל באמצעות מסגור מחדש של התפיסות הקוטביות והסקטוריאליות שעיצבו את החברה הישראלית מאז הקמתה, ומציג סדר יום פוליטי חדש… תכנית 120 מאתרת… 120 מנהיגות ומנהיגים שרוצים, יכולים ויודעים להוביל את החברה הישראלית… משתתפי התכנית יבחנו אפשרויות… לייצר בריתות בין הקבוצות השונות בחברה".
יהיה טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 23 אפריל 2018, 23:56

קראתי בעבר כבר את הכתבה הזו, וממש הוטב לי. מה רואים שם? 1000 ארגונים של רפורמים או סתם עמלקים, הללו פועלים מבחוץ כמובן, וארגון אחד ויחיד שפועל מבפנים, שחרית שמו. ומי בארגון? כל מיני דמויות כמו אסתי רידר-אינדורסקי (שלפני שנים הייתה כתבת במשפחה תחת השם א. נתנאל) ועוד אחת בשם שושן, והליצניות מ'לא נבחרות לא בוחרות', בקיצור, השוליים של השוליים של השוליים. היכן הם שאר המשת"פים והחרד"קים ואנשי 'מפלגת הרשע' הידועה??? אם זה המצב הפנימי שלנו, אז באמת הכל דבש.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אפריל 2018, 00:02

הרב העברי, אני מחפש הפגנות ומחאות שנתמכו ע"י המיינסטרים דייקא. הרב שך, הסטייפלר, הרבי מגור, ויז'ניץ, וכל כה"ג.
תביא גם עצרות תפילה, גם טוב. (מכתבים ישנם גם היום ביתד בערך פעם בארבעה חודשים לערך, אז זה לא הנושא שלנו).
ובינתיים פניתי ל'כבר היה לעולמים' ושליתי משם קצת חומר:

הגריז.jpg
הגריז.jpg (105.23 KiB) נצפה 13717 פעמים
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אפריל 2018, 00:03

גדולי ישראל כנגד הפגנות.jpg
גדולי ישראל כנגד הפגנות.jpg (54.72 KiB) נצפה 13715 פעמים
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אפריל 2018, 00:05

ויש עוד משהו חמוד מהגרממ"ש שולזינגר (!!), אבל זה כבד מדי ולא עולה. ובאתר יש עוד (ראו בלשונית 'הפגנות').
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 24 אפריל 2018, 00:25

נבדוק לגבי הסטייפלר, אבל אני מבין שהרב שטיינמן כבר לא מיינסטרים אצלך? הוא וודאי השתתף בהפגנות ביפו, ואם אני לא טועה גם הרב קרליץ. תחפש טוב שם, כולם יצאו להפגנות נגד המורמונים, חיזקו את הפגנות השבת בפתח תקווה. בוודאי שלפעמים במצבים מסויימים אמרו ללכת ולפעמים אמרו לא ללכת, ואם ראו שאין תועלת בזמן מסויים וכתבו על כך מכתב, אז זה אומר שהיה כך תמיד? עצרות גדולות בהשתתפות כולם היו גם היו פעמים רבות, כולנו זוכרים את "עצרת המליון" הראשונה מול בית המשפט העליון וזו השניה מול חוק הגיוס, היתה הפגנה גדולה עם הרב אלישיב בכביש הגבעה הצרפתית. היה קולנע אדיסון, היה לפני שנים משהו עם הבריכה בקרית יובל והיה והיה, תחפש תמצא. אולי תטען על חלק שזה לא נקרא הפגנות וזה לא דומה להפגנות אחרות, אבל אל תספר שלא נלחמו ורק עשו שתדלנות... אי אפשר לשכתב את ההיסטוריה. באופן כללי נכון שהעדה החרדית הפגינו באופן קבוע, והאחרים השתמשו בזה רק לפעמים, אבל זה תמיד היה חלק מהענין, הדיון מצחיק. השתתפנו בעצמנו, כולם השתתפו, עוד לא נולדת?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי החרדים » 24 אפריל 2018, 00:39

את תערב את הקברים כאן, בבקשה. פעם היו מערכות על קברים, היום חופרים בכל הארץ ללא מחאה ולו מארגון אחת ורק לוחמים על כספי עריכת הכיפין. זה עובדות.

חוץ לזה?
החרדים

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 24 אפריל 2018, 00:40

נרגעת מדי מהר. בכתבה פלונית לגבי קרן פללונית. הוזכרה תמיכה רק של אירגון אחד מבפנים. באמת סיבה להרגע.
מי מממן את ידידות טורטנטו שעוסקת בין השאר בפיתוחנו המואץ? מי מחזיק את מכון מנדל? את כל מכוני המחקר לחברה החרדית, כמה כספים אירגונים כמו הגוינט משקיעים באקדמיה ה"חרדית"? הכל לדעתך לשם שמים? לצורך עזרה לנזקקים? מי תורם מילגות עתק דווקא לסטונדטים חרדים שעוסקים בעידוד ההשתלבות?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 אפריל 2018, 00:54

מעדות אישית למדתי תקופה קצרה מקצוע באיזה מקום חרדי למהדרין, והקרירות לאידשקייט שאתה מקבל תוך כמה חודשים זה לא ייאמן. השיעור הראשון מפי המנהל החסידי היה שבלי אינטרנט אתה לא שווה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 24 אפריל 2018, 01:48

אני פה כתב:מעדות אישית למדתי תקופה קצרה מקצוע באיזה מקום חרדי למהדרין, והקרירות לאידשקייט שאתה מקבל תוך כמה חודשים זה לא ייאמן. השיעור הראשון מפי המנהל החסידי היה שבלי אינטרנט אתה לא שווה...

וגם החברים המסתובבים שם, מתפלספים על הכל...
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אפריל 2018, 10:03

יודע מה, בוא ניקח את הפגנת עמנואל הזכורה לכולנו. גם הרב שטיינמן השתתף, גם ר' מיכל יהודה, וגם הרב אלישיב. האם זה אומר על תמיכה נלהבת בהפגנות? כל מי שקצת יודע מאחורי הקלעים יאמר לך בפה מלא - לא ולא! הרבנים אחזו שכל ההתנהלות מלכתחילה היא לא נכונה וצריך לסגור את הדברים בשתדלנות כרגיל, אלא שנוצר מצב שהלכו ראש בראש ובית המשפט גזר מאסרים ואז בלית ברירה ובחוסר שביעות רצון נאלצו גדו"י להחליט על הפגנה וגם להשתתף בה. זה מה שאני טוען כלפי כל הדרך של ההפגנות, זה אף פעם לא היה לכתחילה, ותוכל למצוא על זה ראיות יפות בבלוג הנ"ל, וגם אם קרה שהשתתפו בהפגנות זה היה כי נוצר מצב שלא להשתתף זה חילול ה'.

בנוגע ללימודי אקדמיה לגברים (יודגש: לגברים), היות ו'זכיתי' במרכאות מכופלות שכמה מידידי ובני משפחתי לומדים שם, הזדמן לי לבקר במקומותיהם, ומה אגיד לכם, אפשר לומר בפה מלא - נהירה מהכוללים לאקדמיה איננה קיימת. נקודה. אתה רואה את החומר האנושי שמסתובב שם ומבין שאם הללו היו נמצאים איתך בכולל אתה היית בורח לאקדמיה העיקר לא לשבת איתם.. נכון שקיימת מגמת אקדימזציה בקרב אלו שהיו מעותדים להיות סוכני מכירות או מוכרי צ'ולנט וכיום הולכים לאקדמיה.(אגב, זו מגמה בחברה הישראלית כולה) נו, זה לא מענייני, ואם אתה מגדיר את זה כשינוי פני החברה החרדית - שיהיה לך לבריאות.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 24 אפריל 2018, 14:00

אתה לא יודע על מה אתה שח האקדמיה זה סכנה עצומה על הצביון של הציבור גם גברים וגם נשים, עדיף מוכר צו'נט טמבל על בעל תואר אקדמי שזה לפעמים בכיה לדורות.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 24 אפריל 2018, 14:24

חלק מן הבעיה היא, שהאנשים האלו לא מתביישים מעצמם, גם כשבאים לתוככי המיינסטרים.
ועוד יותר, משתמשים עם שירותיהם.
ואם זה היה רק 'בפרטי', ניחא. אך זה בפרהסיה.
אינני רוצה להזכיר שמות, אך תחשבו לבד על כל מיני בעלי תוארים (לא בעלי תשובה), ש'מקבלים את הרמקול' בכל מיני פורומים של המיינסטרים.
יהיה טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי יהיה טוב » 24 אפריל 2018, 14:27

לאחרונה פורסם בבתי הכנסת חוברת נגד כל מיני גיטין הנתונים לא לפי ההלכה.
רק רפרפתי עליו מלמעלה ולכן אין ברצוני להתפלסף, האם הכל נכון מה שכתוב שם או לא.
אך ברור שהחלק הנכון, מגיע בתמיכת ודחיפת ה'קרן לישראל החדשה' (לא טעות. זה שמם האמיתי).
יהיה טוב

הודעה שלא נקראהעל ידי חזן » 24 אפריל 2018, 14:49

עלה זית כתב:יודע מה, בוא ניקח את הפגנת עמנואל הזכורה לכולנו. גם הרב שטיינמן השתתף, גם ר' מיכל יהודה, וגם הרב אלישיב. האם זה אומר על תמיכה נלהבת בהפגנות? כל מי שקצת יודע מאחורי הקלעים יאמר לך בפה מלא - לא ולא! הרבנים אחזו שכל ההתנהלות מלכתחילה היא לא נכונה וצריך לסגור את הדברים בשתדלנות כרגיל, אלא שנוצר מצב שהלכו ראש בראש ובית המשפט גזר מאסרים ואז בלית ברירה ובחוסר שביעות רצון נאלצו גדו"י להחליט על הפגנה וגם להשתתף בה. זה מה שאני טוען כלפי כל הדרך של ההפגנות, זה אף פעם לא היה לכתחילה, ותוכל למצוא על זה ראיות יפות בבלוג הנ"ל, וגם אם קרה שהשתתפו בהפגנות זה היה כי נוצר מצב שלא להשתתף זה חילול ה'.

מטרת ההפגנות-1.jpg
מטרת ההפגנות-1.jpg (29.03 KiB) נצפה 13508 פעמים
סמל אישי של המשתמש
חזן

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 24 אפריל 2018, 14:53

אני פה כתב:אתה לא יודע על מה אתה שח האקדמיה זה סכנה עצומה על הצביון של הציבור גם גברים וגם נשים, עדיף מוכר צו'נט טמבל על בעל תואר אקדמי שזה לפעמים בכיה לדורות.

מישהו אמר שלא??? אני יודע היטב את ה-כ-ל, ואני טוען שהמיינסטרים החרדי כהיום הזה איננו חשוף לאקדמיה, לפחות בצד הגברי.
בצד הנשי - אכן ישנו מאבק. דרשהו מעל דפי עיתון יתד.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 25 אפריל 2018, 01:27

כדאי שתבדוק את העובדות, לפני שאתה כותב, החולצות הכחולות כבר מזמן לא משתלמים דווקא באקדמיה החרדית, רבים מאד מהם הולכים לאוניברסטאות, לפעמים יש שם סידורים חלקיים כלשהם להתאמה מסויימת לחרדים עייפים. המכונים החרדיים השונים והשלוחות הנפרדות מיועדות בהחלט למיינסרטים. ברור שלא תראה שם הרבה אברכים עבדקנים השקועים בגמרא, אבל אלו כבר מזמן לא המיינסרטים, רובם שם נראים מדברים ומתנהגים כמו הציבור שנראה רוב הציבור באסיפות המפלגתיות (אתה רוצה לומר שגם שם זה לא המיינסרטים?). ברוב המקומות האלו יש מרצים חילוניים ודת"ל. הסינון היחיד הקיים שם הוא בנושאי צניעות. אין שם כמעט שום התייחסות לנושאי דעות, מרצים רבים משחילים את דעותיהם לפעמים בגלוי לפעמים בהסתרה, עם או בלי קשר לקורס, הדברים בדוקים. הקורסים ניתנים פעמים רבות בחינם או בחצי חינם. הסבסוד הוא חסר תקדים. גם הקורסים שלא מצליחים להוציא בוגרים עם הצלחה ממשיכים פעמים רבות, כי המארגנים רואים חשיבות בעצם קיומם (דרך אגב לכל מי שהדברים מוצאים חן בעיניו - שהחרדים מגלים את האור, וחושב שיש כאן בשורה חדשה שעוד לא נוסתה ושיש לה עתיד. הריני להזכיר שאין זה הסיבוב הראשון. זה אפילו כבר כמעט משעמם. כבר בתחילת תנועת ההשכלה היתה נהירה של יראים וחסידים, שניסו ונאבקו להתקבל לאוניבסיטאות באירופה כאשר הם עדיין חרדיים, ורק רצו להיות קצת יותר מפותחים ויעילים. חשבו שראו את האור, וזה היה אחד הגורמים העיקריים להתחלנות ולהתבוללות ההמונית שהתפתחה מאז). כל הנושא של האקדמיה הוא רק חלק מהענין. ישנם עוד אמצעים ותחומים רבים בהם יש פעילות מכוונות לשינוי הציבור. נושא הגיוס למשל, מי שעדיין מאמין שהנושא הוא שוויון בנטל הריהו טומן את הראש בחול. גם הרב שטיינמן הסכים לכך וכתב במכתב לפני כמה שנים על הנושא שכוונתם בכל המסלולים "לשנות אותנו". לכל זה קוראים בעברית "שעת השמד". וחבל שאנשים הגיוניים קוראים את הביטוי הזה ומאבדים את דעתם. זה מתקשר להם למאבקים פוליטיים והם שייכים לצד מסוים וכו' וכו'. כל הפוליטיקה יכולה להמשיך להתנהל וישחקו קווי הנייעס לפנינו, ילחמו זה בזה, לשמחת המשועממים. כל זה לא קשור לענין המהותי, ולא אמור לבלבל את דעתנו, ולעוור את עינינו מלהסתכל על המציאות בעיניים פקוחות. מי שבעד בעד, מי שנגד נגד. רק לא להתכחש.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אפריל 2018, 01:34

במקום שאני למדתי, היה טקס סיום מחזור לנשים. ומי היתה נואמת הכבוד. הגב' שרה נתניהו, אוי לאותה בושה...
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אפריל 2018, 01:40

מי שלא רואה את ההתדרדרות בציבור שלנו בכל התחומים הוא עיוור, הבעייה והמזל שיש עדיין רבבות אדוקים ששומרים על קלה כבחמורה. אך השוליים של המודרנה מתרחבים בקצב מדאיג ביותר. אם זה בצניעות הפאות הארוכות וכו' או האייפונים הכשרים כביכול, וכמובן הלימודים האקדמיים, שנעשה בתמיכה גלויה של החכי"ם החרדים. אוי מה עלתה בימינו!
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי 1010 » 25 אפריל 2018, 03:27

אני פה כתב:במקום שאני למדתי, היה טקס סיום מחזור לנשים. ומי היתה נואמת הכבוד. הגב' שרה נתניהו, אוי לאותה בושה...

זה בושה גם אצל חילונים.
הפסיכו-ל-ו-ג-י-ת.
סמל אישי של המשתמש
1010

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 אפריל 2018, 09:36

כמה הערות:
לגבי ההפגנות בפ"ת: על זה בדיוק קאי המכתב של הגרממ"ש שלא העליתי. הוא עומד וצווח איך נותנים להפגנות לקרות בניגוד לדעת הגרי"ז..
אפשר לסכם ולומר שהנושא הזה אינו חד-משמעי, ולכן יש להישמע לגדו"י, שדעתם בעניין הפגנות הגיוס ברורה עד מאוד. אפשר באמת לשאול אותם בנוגע לשאר העניינים ולעשות עפ"י הוראותם.

במקום מגוריי דווקא האברכים, שרובם דווקא אינם עבדקנים, הם הם המיינסטרים, וככה זה בכל מקום בארץ, ומי שטוען שלא זה רק מראה שהוא עצמו חי בחברה מודרנית.
אין ספק שאנחנו נהיים מודרניים יותר ויותר, ושורש הבעיה הוא האינטרנט, ולכן עיקר המלחמה צריכה להיות בכיוון הזה, להציל מה שניתן.
צניעות הפאות זה עניין בפ"ע.
מכשיר מוגן אינו סימן למודרנה. כל מי שלא אברך לא קצת מתעסק לפרנסתו יודע שהעולם מתנהל בקבוצות הוואצאפ ואין מצב להיות מנותק. זה העולם של היום ואין מה לעשות ולכן הוא מוכרח להחזיק מכשיר מוגן. באותה מידה, שלושת רבעי מהאברכים מחזיקים מחשב ומייל בבית בשביל העבודה של הרעבעצן.

להאשים את הח"כים החרדיים בתמיכה גלויה בלימודים אקדמאיים זו הוצאת ש"ר.

דווקא רוב המרצים (כמו רוב החילונים)משתדלים להיות בסדר ולכבד. זה הרושם שקיבלתי. כמובן שלצורכי תעמולה ישנן כאלו שמנפחים את המיעוט. אבל זה כמובן שהאקדמיה היא שלילית בהחלט (בעיקר בגלל ההשתלבות במקומות העבודה החילוניים בהמשך).

ברור שיש נסיונות עזים לשנות אותנו, אבל אף אחד מהם לא היה מצליח (וגם לא היה מנסה מלכתחילה) לולי שראה את ההיסחפות אחר הנאות עוה"ז. ושוב, מי אשם, ומי שורש הבעיה? האינטרנט ואנחנו שהחלטנו לעלות ברמת החיים, ולהתעלם מזה, וכתחליף לזעוק מרה כלפי טורונטו או משרד החינוך לא בלבד שזה חסר תועלת (לא יעצור אותם ולא ישכנע אלא את המשוכנעים ממילא) אלא פספוס של עיקר הבעיה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אפריל 2018, 13:31

הבעיה היא הגלות, וההסתר פנים, שקשה היום מאוד להישאר יהודי ירא שמים עם כל הנסיונות שיש בפרנסה ועוד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 25 אפריל 2018, 15:55

עלה זית כתב:ולהתעלם מזה, וכתחליף לזעוק מרה כלפי טורונטו או משרד החינוך לא בלבד שזה חסר תועלת (לא יעצור אותם ולא ישכנע אלא את המשוכנעים ממילא) אלא פספוס של עיקר הבעיה.

מי שאי פעם האמין להם שציפור הנפש בראש מעייניהם חושב כעת שהם פספסו את עיקר הבעיה.

אנחנו מכירים אותם ואת צביעותם ואנו יודעים את מטרתם
את מטרתם הם השיגו כש'עלה-זית' או 'אני-פה' או דומיהם חושבים כביכול צד 'הפלס' הוא יותר שמרני ודואג לשמירת הגחלת יותר מהצד השני
כשההיפך הוא הנכון, הם תופסים טרמפ על כל בעיות הדור (אלו הקיימות ואלו שאינם קיימות) ומעמידים פנים צדקניות כביכול ציפור נפשם בסכנה,
"אל תתייראו אלא מן הצבועים"
נתעלו הם על מעלתו של ה'דבר-אחר', כי ה'דבר-אחר' מנסה בצביעותו רק להראות כי הוא כשר למרות שאיננו,
ואילו הם מנסים גם להראות שכשרים הם וגם להראות שכל האחרים פסולים המה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 25 אפריל 2018, 15:59

בחיים לא אמרתי שצד הפלס הוא יותר שמרני. בעיות הדור לא פוסחים על אף אחד.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 25 אפריל 2018, 16:28

אני פה כתב:בחיים לא אמרתי שצד הפלס הוא יותר שמרני. בעיות הדור לא פוסחים על אף אחד.

אני בעיקר דיברתי על אלו שחושבים שהם פספסו איזה נקודה
אלו שחושבים כך פספסו את הנקודה של הצביעות שלהם.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 25 אפריל 2018, 19:59

במקום לכעוס ולגדף ולהחליט מי צבוע ומי לא כאילו אתה בוחן כליות ולב... אולי תגיב לדברים עצמם.
אתה לא מכיר אותי, ולא הזכרתי את הפלס, אתה רק משער שיש איזה קשר... וכבר החום עולה...
אתה וודאי כולך לשם שמים... אין ספק... אז דבר לענין, האם לדעתך יש שינוי או אין שינוי, יש מאמץ מכוון לשנות לגמרי את הציבור החרדי, כן או לא? והאם כל מי שיכול עושה מספיק בשביל זה, או שאולי בכלל אתה מרוצה מזה, אדון מרן ראש הממשלה?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 אפריל 2018, 20:56

אולי עברי אנוכי בעצמך תסביר מי מציל את הדור מכל הפרצות שאתה מזכיר?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 25 אפריל 2018, 20:57

עלה זית כתב:אגב, הרי לכם בלוג חובה בנוגע לנידון דידן, שם תוכלו לראות האם יש שינוי לרעה, או אולי ושמא בדיוק להיפך - יחסית ללפני 40-70 שנה הרי שחל שינוי ענק לטובה: http://kvarhaya.blogspot.co.il/.

(נ.ב.פתוח לאתרוגים לכל הפחות)

לקוח/ה נכבד/ה שלום רב,
http://kvarhaya.blogspot.co.il
האתר שביקשת לא אושר לחשבונך כיון שהוא מכיל תכנים אשר אינם הולמים את מדיניות החברה,
ואין אפשרות לאשר אותו בשום אופן.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 25 אפריל 2018, 22:42

ואתה מאותרג?? אצלי פתוח. ואין שם שום חומר פסול ולא הדומה לדומה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 25 אפריל 2018, 22:47

הוא מנותב (כנראה נחסם לו כל האתר בגלל פרסומות)
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 26 אפריל 2018, 00:46

מה הכוונה מי מציל? עדיין אין שום הצלה.
יש כאלו שיכולים לעשות יותר ולא עושים מכל מיני סיבות (בין השאר בגלל ההשתקה), יש כאלו שלא יכולים הרבה לעשות ומנסים לצעוק כפי שאני מנסה כאן, יש צועקים שמושתקים מסיבות פוליטיות ויש גם השתקות על ידי אלו שחותרים לבולל אותנו, הם ונגרריהם.
יש כאלו שבמעשיהם ובדיבוריהם מצילים לפחות את עצמם, ואולי בעקיפין משפיעים גם על אחרים.
הנושא של האינטרנט ידוע ומוזכר בכל מקום, בוודאי שאפשר לעשות עוד. אבל הבעיה מוכרת ולא מוכחשת. הבעיה שם שיש קושי בהתמודדות ובמציאת פתרונות לרבדים השונים של הציבור. בנושאים שאני מעלה חלק גדול מהבעיה היא בכך שהיא מוכחשת. עצם זה שכולם יכירו במציאות, כבר יהיה חלק גדול מן הפיתרון.
בכל החוגים והעדות ישנם הרבה אנשים שעושים הרבה דברים טובים להרבות כבוד שמים, למען התורה ולמען ישראל. אני רק מעלה את הענין שאסור שתהיה התכחשות למציאות. צריכים לדעת איפה אנחנו נמצאים. ואז כל אחד יפעל ויעשה מה שהוא מבין בהוראת רבותיו. אם יש סיבות או גורמים של השתקה וטישטוש. בהכרח שיוולדו מכך טעויות או מחדלים. והמעגל נמשך ומתרחב כי זה גורם שלא עושים מה שצריך, ואחר כך מואסים באחרים העושים וכו' עד שכופר בעיקר. כידוע.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 26 אפריל 2018, 12:52

עברי אנוכי כתב:מה הכוונה מי מציל? עדיין אין שום הצלה.
יש כאלו שיכולים לעשות יותר ולא עושים מכל מיני סיבות (בין השאר בגלל ההשתקה), יש כאלו שלא יכולים הרבה לעשות ומנסים לצעוק כפי שאני מנסה כאן, יש צועקים שמושתקים מסיבות פוליטיות ויש גם השתקות על ידי אלו שחותרים לבולל אותנו, הם ונגרריהם.
יש כאלו שבמעשיהם ובדיבוריהם מצילים לפחות את עצמם, ואולי בעקיפין משפיעים גם על אחרים.
הנושא של האינטרנט ידוע ומוזכר בכל מקום, בוודאי שאפשר לעשות עוד. אבל הבעיה מוכרת ולא מוכחשת. הבעיה שם שיש קושי בהתמודדות ובמציאת פתרונות לרבדים השונים של הציבור. בנושאים שאני מעלה חלק גדול מהבעיה היא בכך שהיא מוכחשת. עצם זה שכולם יכירו במציאות, כבר יהיה חלק גדול מן הפיתרון.
בכל החוגים והעדות ישנם הרבה אנשים שעושים הרבה דברים טובים להרבות כבוד שמים, למען התורה ולמען ישראל. אני רק מעלה את הענין שאסור שתהיה התכחשות למציאות. צריכים לדעת איפה אנחנו נמצאים. ואז כל אחד יפעל ויעשה מה שהוא מבין בהוראת רבותיו. אם יש סיבות או גורמים של השתקה וטישטוש. בהכרח שיוולדו מכך טעויות או מחדלים. והמעגל נמשך ומתרחב כי זה גורם שלא עושים מה שצריך, ואחר כך מואסים באחרים העושים וכו' עד שכופר בעיקר. כידוע.

מתוך כל הודעתך הארוכה לא הצלחתי לדלות תשובה מספקת.
בהתחלה אתה אומר ש"אין שום הצלה".
אחר כך אתה פתאום מוצא שבעצם "יש כאלו שבמעשיהם ובדיבוריהם מצילים לפחות את עצמם ואולי בעקיפין משפיעים גם על אחרים",
אבל בעצם אתה הוא זה שמנסה להשפיע עלינו בעקיפין, ולדחוף לנו חומר עצניקי מאחורי הגב.
למה אתה לא אומר ברור את מה שאתה חושב?

אני אומר במקומך את דעתך האמיתית:
הצלת הדור תלויה בעד כמה שיצעקו נגד הפרצות!! אלו שצועקים מצילים את עצמם ומשפיעים בעקיפין על אחרים. ואלו ששותקים ומשתיקים, הם גורמים לטשטוש ולטעויות ומחדלים.

(ואם כן קשה עליך, למה אתה לא צועק "גיוואלד" כאן בפורום? רק אתה בא עלינו בעקיפין ומסתתר כ"שוחר שלום" תמים שרק רוצה לדעת דברים. כנראה אתה בכל זאת יודע את האמת, שצעקות גיוואלד לא משכנעות אף אחד, והדרך הכי טובה לשכנע אחרים זה לבוא בשקט ובעקיפין...)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 26 אפריל 2018, 16:05

כבר לפני ועדת טל הידועה
הסבירו לנו פריצי העדה החרדית כי אם וכאשר יאושרו מסקנות הועדה ויהיו יעדי גיוס
אזי תוך שנים ספורות ייעלם כל עולם הישיבות וכו'

מרן הגראי"ל זצ"ל ושליחיו הנאמנים הבינו רובד עמוק יותר והצליחו להוציא מעז מתוק
כלומר מתוצאות הועדה עצמן הגיעו להסדר שיציל את כל בני הישיבות החרדים

כעבור 20 שנה כל אחד יכול לראות את עולם הישיבות שקרס לחלוטין
ומהחרדיות לא נשארה כי אם אנדרטה קטנה בשכונת שערי חסד בירושלים
(אה, שכחתי שגם חצי ישיבת פוניבז' וגם גרודנא באשדוד הם מהמבינים בע"מ)

כפי שהזהירו הקנאים בזמנו כך היה וכל מה שאנו כן רואים כמה ישיבות שעדיין נשארו זה אחיזת עיניים
והרשעים גוזרי הגזירות עושים כן בדווקא כדי להשתיק את קול הגזירה הנוראה.

וכידוע הראשון ללחום נגד האינטרנט האקדמיה והמכונים למיניהם היה הביטאון הקדוש של מרן הגר"נ גרוסמן שליט"א
ועל כן חייב הדור כולו להכיר טובה למרן שמסר נפשו על הצלת הדור
והאיר עינינו להכיר ברשעת שלוחי דרבנן שהם ושולחיהם עשו יד אחת לחלן את הציבור החרדי
וזכה לקיים מאמר הכתוב: "הוקע אותם נגד השמש"
תשוח"ח לו.
:lol:: :roll: :twisted:
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 27 אפריל 2018, 00:21

לתומי חשבתי שמפריע לך - משולש - כשצועקים גיוועלד ומתנהגים בקיצוניות בלי הגיון, אבל אם אומרים דברים נכונים, מה אכפת לך מה בדיוק חושב זה שאמרם על עניני הפוליטיקה., הנה היתה לך הזדמנות לחשוב ולהגיב על הדברים עצמם, ואז היו רואים כולם שגם מי שאינו עצניק אכפתי לענינים אלו. אף אחד לא בא כאן להוכיח מי צודק ואיזה עיתון לקרוא. והנה משום מה בחרת להתעסק בדברים הצדדיים.
(ולמרן ראש הממשלה, שגיבב המצאות ליצנות ובעיקר רוגז רב ותיסכול, וגם כמה רמיזות מטופשות לאמונות ההבל בכוחו של העורך ובמרכזיותו אין לי מה להגיב, יראה הציבור וישפוט)
ברוך ה' רבים וטובים מאלו שארגנו וליבו את המלחמה הפוליטית כבר נסוגים בהם כידוע, גם אתם עוד תרדו מזה, ואז אולי תצליחו להשתתף בדיון עניני.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי zeevi » 27 אפריל 2018, 00:53

עברי, מסכים איתך בכל מילה!
zeevi

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 27 אפריל 2018, 11:38

עברי אנוכי כתב:לתומי חשבתי שמפריע לך - משולש - כשצועקים גיוועלד ומתנהגים בקיצוניות בלי הגיון, אבל אם אומרים דברים נכונים, מה אכפת לך מה בדיוק חושב זה שאמרם על עניני הפוליטיקה., הנה היתה לך הזדמנות לחשוב ולהגיב על הדברים עצמם, ואז היו רואים כולם שגם מי שאינו עצניק אכפתי לענינים אלו. אף אחד לא בא כאן להוכיח מי צודק ואיזה עיתון לקרוא. והנה משום מה בחרת להתעסק בדברים הצדדיים.
(ולמרן ראש הממשלה, שגיבב המצאות ליצנות ובעיקר רוגז רב ותיסכול, וגם כמה רמיזות מטופשות לאמונות ההבל בכוחו של העורך ובמרכזיותו אין לי מה להגיב, יראה הציבור וישפוט)
ברוך ה' רבים וטובים מאלו שארגנו וליבו את המלחמה הפוליטית כבר נסוגים בהם כידוע, גם אתם עוד תרדו מזה, ואז אולי תצליחו להשתתף בדיון עניני.

אתה אמרת בצורה ברורה שצריך לצעוק, ואם כן כל אחד מבין הרי מיהו הצועק ומיהו השתקן הפשרן. וכוונותיך שקופות ולשווא תיתמם כאילו אתה רוצה "דיון ענייני".
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 29 אפריל 2018, 14:42

אתה אומר שכל מי ששותק הוא פשרן? כך אתה טוען? אני לא טענתי זאת.
אני מניח שיש כאלו ששותקים שלא רואים את עצמם פשרנים, ובקשתי שיסבירו למה שותקים.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 29 אפריל 2018, 15:01

המלחמה הפוליטית נעצרה ברגע שהאסטרטגים של הפלג הבינו שכשלה תכניתם להשתלט על הציבור מבתוכו (פרטים אצל פטרוף בשנת תשע"ב) ופנו הללו להציל את יבנה וחכמיה, לדידם כמובן. לדידי ולדעת רוב בני התורה כתבי הפלג מעניקים פרשנות סופר-קיצונית לכל משק כנפי זבוב ומעוותים במודע את המציאות לצרכי תעמולה (דוגמא ביודעי ומכירי: עציצה אחת סחה לחברתה - משלנו - בבהלה, שהספר 'קרא כצבי' מכיל כפירה ועידוד לגיוס ויש לבערו. ההיא נטלה את הפרטים ופנתה לבדוק בעצמה, ומה היא מגלה? סיפור על הסטייפלר שהתגייס לצבא הצאר. אמיתי).

נעיזוב את אנשי הפלג. בעיקרון כולם מודים שיש נסיונות ומגמות לחלן אותנו, וזה הובא מעל דפי יתד כו"כ פעמים. השאלה היא מה עוצמת תופי המלחמה. לדעתי יתד עושה את העבודה בצורה טובה, וזה שאנשים עברים נדים בביטול לכל הכתבות שעוסקות בעניין, כלל לא משנה את התמונה.
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 29 אפריל 2018, 15:19

אומרים שהמשכילים גנבו לעם ישראל את לימוד התנ"ך, הציונים גנבו את חיבת ארץ ישראל, ועכשיו הפלג גנבו את עניין המחאה בפרצות הדור.
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 29 אפריל 2018, 16:39

עברי אנוכי כתב:אתה אומר שכל מי ששותק הוא פשרן? כך אתה טוען? אני לא טענתי זאת.
אני מניח שיש כאלו ששותקים שלא רואים את עצמם פשרנים, ובקשתי שיסבירו למה שותקים.

בוודאי שלא אמרת בפירוש, כי אתה הרי לא רוצה להזדהות עם דעותיך האמיתיות. רק בעקיפין.
אבל אני בכל זאת מבקש ממך שתפרט יותר, מיהם ה"שותקים" (שאתה דורש מהם הסבר על שתיקתם) ומיהם ה"צועקים". (שאותם אתה משבח כל הזמן) מה כל כך קשה? (הרי בהתחלה ירדת לרזולוציות של שמות פרטיים, וכאן אתה מדבר רק סחור סחור כאילו אינך יודע שום דבר מה שקורה בציבור).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 30 אפריל 2018, 11:17

הנה דוגמא לאנשים ש"צועקים" לא להתפשר. אבל מהדלת האחורית הם מכניסים את כל ה"גזירות" שעליהם הם צועקים ומתריעים:

שוב נחשף- במחשכים, התלמוד תורה של 'הפלג' נרשם במחוז החרדי של משרד החינוך:
כידוע בשנים האחרונות 'הפלג' מתריע על גזירת חינוך שממשמשת ובאה, וזאת לטענתם בשל התערבות משרד החינוך במוסדות החינוך, מה שהביא את הפלג לפתוח מוסדות חינוך לטענתם "על טהרת הקודש" ללא תלות כלשהי במשרד החינוך. בפלג מפעילים כמה מגייסי כספים בקרב קהילות סאטמר בארה"ב לטובת מוסדות אלו שלדבריהם אינם רשומים אינם מתוקצבים ואינם מפוקחים ע"י משרד החינוך.
אולם, כפי שנחשף כבר כאן ב'קו החרדי' מספר פעמים, מתברר כי בפלג יורדים אט אט מהעץ ומתחילים לרשום את מוסדות החינוך במשרד החינוך, מקבלים על עצמם את פיקוח משרד החינוך, ונרשמים בעמותות הנוטלות תקציבים מהמדינה בצורה רשמית.
לפני כחודש חשפנו כאן ב'קו החרדי' על רישום גני הפלג בשכונת רמות במשרד החינוך דרך מוסדות "הרבצת תורה על טהרת הקודש" של משה אלמליח באשדוד, מתברר, שגם התלמוד תורה של הפלג "תפארת יעקב" הגיש באמצעות עמותה זו בקשה למשרד החינוך לאגף מוכר שאינו רשמי לצורך קבלת הכרה ממשרד החינוך.
בשבוע שעבר קיבלה עיריית ירושלים החלטה להקצות לעמותה זו קרקע בשכונת רמת שלמה בירושלים לצורך הקמת מבנה לגני ילדים, תלמוד תורה וישיבה קטנה, כאשר על פי הדיונים בועדת ההקצאות ועל פי הדוברות שיצאה ממשרדו של חיים אפשטיין מדובר בתלמוד תורה "תפארת יעקב" שעומד תחת ניהולו של אליהו טומבק והישיבה קטנה "אוהל תורה" שהתפרסמה בעבר על העברת התקצוב לישיבה דרך מוסדות גור, ההקצאה משולבת עם ההקצאה לסמינר "אהל רחל" של הפלג שעומד תחת עמותת "משנת חיים".
העמותה פנתה כבר בחודש ינואר, כלומר לפני כ3 חודשים למשרד החינוך לקבל הכרה בת"ת, וטרם קיבלה, אולם התחייבה להציג בעירייה בתוך 90 יום מסמכי הכרה ממשרד החינוך האגף לחינוך מוכר שאינו רשמי, ובאם לא ההקצאה תילקח מהם.
הגשת בקשה כזו מלווה באישור תוכניות הלימודים וקבלת הפיקוח על ידי משרד החינוך ומהווה בסיס לתקצוב המוסדות על ידי המשרד.
מי שייצג את העמותה בדיוני הוועדה הוא בנימין אייזנטל מנהל ישיבת "אהל תורה" של הפלג בירושלים וכן עורך דין בשם שרון אבני, הם הציגו בפני הועדה את מספרי התלמידים במוסדותיהם ואת המבנים הנוכחיים של המוסדות ברחוב אבינועם ילין (ת"ת תפארת יעקב) וברחוב הרא"ה ברמות (ישיבת אוהל תורה).
על פי תנאי ההקצאה שנקבעו: עמותת הרבצת התורה - תמציא תוך 90 ימים מהיום סמל מוסד המופיע בקובץ הרשמי של משרד החינוך ורישיון מטעם האגף לחינוך מוכר שאינו רשמי במשרד החינוך. לא תמציא העמותה את הנדרש ממנה עד המועד שנקבע לכך, יחזור העניין לדיון נוסף בפנינו לצורך קבלת החלטה בדבר אופן המשך ההליך ביחס לשטחים שיוותרו פנויים כתוצאה מאי המצאת האישורים הנדרשים על ידי העמותה.
בנימוקים שנכתבו להקצאה זו מציינת ועדת ההקצאות כי מדובר ב"מגזר ספציפי" בציבור החרדי, ומונים את כמות התלמידים הרשומים כיום במוסדות הפלג לפי הנתונים המוצגים בועדה בסמינר הפלג בירושלים לומדות היום 172 בנות, בתלמוד התורה וגני הילדים לומדים 400 ילדים, ובישיבה קטנה לומדים 100 תלמידים.
יצויין כי ההליכים לקבלת ההקצאות החלו כבר לפני חודשים רבים, ובביקור שערך ראש עיריית ירושלים ניר ברקת במעונו של הגר"ש אויערבך זצ"ל כמה חודשים לפני פטירתו במהלך ניחום אבלים, ביקש ממנו הרב אויערבך לפעול למען הקצאות אלו.
יצויין עוד כי לחשיפת רישום גן הפלג בשכונת רמות במשרד החינוך הגיב משה אלמליח כי למרות ההכרה והפיקוח הגן לא ייקח כסף ממשרד החינוך, אולם בשיחה שקיימו באתר בחדרי חרדים עם משרד החינוך, הדוברת הצהירה כי היא אינה מכירה דבר כזה מוסד שמוכר אך אינו מתוקצב, וכי אם יעמדו בתנאי ההכרה הם יתוקצבו. גורמים אחרים בפלג טענו כי חלק ממוסדות העדה החרדית אף הם מחזיקים ברשיון ממשרד החינוך וב"קוד מוסד" ללא קבלת תקציבים. מבדיקת באתר משרד החינוך לא מוכרים מוסדות כאלו ואף מוסד "בנות ירושלים" שהוזכר ע"י הפלג כיצור כלאיים כזה אינו מחזיק בקוד מוסד אם כי ישנו מוסד אחר בשם זה שרשום וממומן באופן מלא ע"י משרד החינוך.
בתגובה לחשיפה הגיבו היום בפלג בתגובות סותרות ומבולבלות:
משה אלמליח מנהל העמותה הודה כי ייצג את התלמוד תורה, אולם טען שהעמותה שלו מפעילה גם מוסדות על טהרת הקודש וגם לא, ולטענתו למרות הרישום במשרד החינוך לא יועברו כספים לתלמוד תורה. כאמור, הרישום למשרד החינוך משמעותו קודם כל פיקוח מלא על תוכנית הלימודים, ולמשרד החינוך לא ידוע על מושג כזה של מוסד מוכר שאינו מתוקצב כלל.
מנגד חיים אהרן טומבק מדוברי הפלג בארצות הברית וממגייסי הכספים למוסדות הנ"ל הגיב לדברים בטענה שאין להנהלת התלמוד תורה שום קשר לבקשת ההקצאה, ועמותת הרבצת תורה על טהרת הקודש פעלה בלי רשות להשיג את ההקצאה ואף הגישה בשמם בקשה למשרד החינוך. כאמור מי שפעלו לקבל את ההקצאה הם חיים אפשטיין נציג הפלג בעיריית ירושלים, בנימין אייזנטל מראשי הפלג בירושלים וכן משה אלמליח איש הפלג מאשדוד. כאמור טומבק מאשים אותם בפעולה כנגד הנהלת תפארת יעקב.
אנו כאן ב'קו החרדי' נמשיך לעקוב אחרי עמותת הרבצת תורה על טהרת הקודש ואחרי ההקצאות של הפלג שכרוכות כאמור ברישום למשרד החינוך לקבלת פיקוח ובהמשך גם תקציבים.
מצו"ב ה מסמכים מתוך הדיונים על הקצאת הקרקע לתלמוד תורה של הפלג, נציגי הפלג מצהירים על רישום של התלמוד תורה במשרד החינוך
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 30 אפריל 2018, 20:58

בלה בלה..
תכלס, בחיידר של הילדים והילדות שלך קצב הפיקוח של השילטון המנוכר הולך וגובר... המנהלים והמנהלות רועדים מפחד שלא לקבל תלמידים שאינן מתאימים וכו' וכו'... ובחיידר הזה לא דרכה עדיין רגל מפקח, וגם לא תדרוך... כל עסקן מתחיל יודע שעד היום לא היה קשר בין הקצאה לתקצוב, אפילו המדינה עדיין מבינה שהאדמה היא לא קנין פרטי של אף אחד וכל הציבורים אמורים להשתמש בקרקעות ציבוריות. קוד מוסד יש גם למוסד שנשלל רשיונו... ואם עכשיו החרדים העייפים בקנאתם יגרמו לקשר הזה - יפנו לבקש הקצאה כמו שמבקשים לבתי כנסת ומקוואות וגם יקבלו בעזרת ה'... או שיקבלו מהמנהל כפי שעושים רבים בעדה החרדית. אתם אמנם מאד רוצים שהחרדים הלא עייפים יפרחו באוויר... אבל זה לא יעלה בידכם.
אגב, בעזרת ה' בקרוב כשהשכל יחזור והעייפות תימוג, עסקנינו יתנהלו מול השילטונות כפי שהתנהלו עד לפני כמה שנים... בלי מורא וחנפנות... ואז לא תהיה שום סיבה שלא לקחת את התקציבים הציבוריים עבור המוסדות שבשבילם יש בכלל הצדקה לכל היישוב כאן...
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 01 מאי 2018, 15:05

מאוד מעניין איך קורה הדבר שבחיידר שלי קורים כל ה"התחלנויות" ובחיידר שלך שמתוקצב אותו דבר ומפוקח אותו דבר (ואף יותר... ראה ערך "עוז לתמורה") "לא תדרוך רגל מפקח"
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 04 מאי 2018, 01:25

ראיתי כעת מכתב ממנהלי המוסד תפארת יעקב בחתימת ר' אלי' טומבאק להרב קאלמנוביץ והרב פרידמאן, וכותבים שהם אינם רוצים לקבל הקצאות מהממשלה ומבקשים מהרבנים שיעזרו להם
(יש לי המכתב אך שאיני יכול לצרפו, אחד מכם יודע למה אין לי האפשרות של צירוף קובצים?)
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 04 מאי 2018, 01:37

צריך לכתוב 20 הודעות אך כעת אתה כבר יכול...
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 04 מאי 2018, 03:14

איש מן הצד כתב:ראיתי כעת מכתב ממנהלי המוסד תפארת יעקב בחתימת ר' אלי' טומבאק להרב קאלמנוביץ והרב פרידמאן, וכותבים שהם אינם רוצים לקבל הקצאות מהממשלה ומבקשים מהרבנים שיעזרו להם
(יש לי המכתב אך שאיני יכול לצרפו, אחד מכם יודע למה אין לי האפשרות של צירוף קובצים?)

כשיהיה מכתב מהם לעיריית ירושלים יהיה מה לדבר
מכתב מהם לרבני הפלג לא שווה אפילו לצור על פי צלוחית
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 04 מאי 2018, 09:38

מתווכחים על דבר שאין בעיה לברר.
ובכן אני בררתי, לא מקבלים, נקודה. אם תרצה תברר, אבל תזהר לא לסבך כל מיני חברים שלך שכנראה מרוויחים קצת מזה וד"ל.
אגב, יש אומרים שזו אחת הסיבות שקצת נרגעו כמה מאלו שתמיד רדפו את הציבור הזה. והדיון שוב נסוב לשאלות צדדיות. כי כאמור אין בעיה בעצם התקציב יש בעיה בהתכופפות למשה"ח שפעם לא היתה והיום היא מוחלטת. מלבד מודעה רפה בעיתון לצאת ידי חובה. ההורים לא אומרים מילה, הרבנים המקומיים שותקים חלקם מפחדים. מי שפונה בענינים כאלו לעסקני ציבור מקבל כתף קרה (אלא אם כן מדובר בתקופת בחירות).
במקום מגורי לא פתחו עדיין, ילדי לומדים במקום שנחשב הכי פרום (השכונה חרדית), יש שם ילד אחד עם כלב גדול בבית. והילדים מדברים באופן קבוע על שחקני ספורט, המלמדים מקבלים עידוד ע"י ההנהלה להצטרף להשתלמויות בלי שום פיקוח ושם הם סופגים את כל התאוריות והפדגוגיות החדשות הטובות והרעות לפי הכוונת המל"ג, ובכוונה בחרתי את הדוגמאות שאינם חריגות שם ומתמשכות תמיד (ולא סיפורים חד פעמיים שיכולים לטעון שהם מקריים).
אני יודע שעדיין זה לא עד כדי כך בכל המקומות, אבל אני גם יודע שבחיידר הזה עצמו נלחמו על דברים כאלו לפני 10 שנים ועכשיו שקט. לכן ברור שהתופעות האלו יתרחבו, הכותבים הנכבדים הודו שיש מגמות לשינוי נראה שחלקם הסכימו להודות שהמגמות גוברות בצורה משמעותית. מדוע אין קול זעקה? הכל בגלל הפוליטיקה? אסור להתנגד לדברים כאלו היום? יחשדו שאתה עצניק? זו סיבה מספקת?. אולי הגורמים שמעונינים בכל השינויים האלו הם הם השולטים במערכות?
יש תקווה, הבחירות מתקרבות, ועוד מעט נתחיל לשמוע שבעצם יש גזרת גיוס, ויש גזרת חינוך, והמצב מסוכן מאד. כל מי שיש לו קצת אחריות חייב לגזור את כל הזעקות של הבחירות ולתלות על המקרר. כי מיד אחריהם תתחיל שוב מכונת ההכחשה וההשתקה.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מאי 2018, 11:49

איך ביררת אם מקבלים או לא מקבלים? אולי שאלת אותם? ממש דרך "מצויינת" לברר.
הם הרי נתפסו בשקריהם על הנקודות האלו בדיוק כמה וכמה פעמים. ואפילו כשבאתר משרד החינוך הופיע לעיני כל ישראל שהם ב"עוז לתמורה" הם עדיין ניסו להפריח ספינים.

אכן, תמיד נמשיך להגדיר כל מי שיצעק נגד המערכת כ"עצניק" בגלל שאיננו חיים בעולם מופקר ב"ה ולא בדור יתום, ויש לנו מורי דרך שהם מטפלים בבעיות בדרך הטובה ביותר.
הצעקות וההשתוללויות שלכם בכבישים מביאות בדיוק את ההיפך ואתם יודעים את זה טוב מאוד, כי מטרתכם היא רק "להתקיים" כציבור מיליטנטי וקנאי, שמפגין וצועק ושומר על הדור.

ולכן השורות האחרונות שלך הם שטויות במיץ, בגלל שאף אחד לא מתכחש לעובדה שהשלטון מנסה להתערב, רק שרבותינו הורו שבעיות כאלו פותרים בקלפי בשקט ומאחורי הפרגוד, ואצלכם ההוראה היא לפתור בעיות בצמתים ובחסימת כבישים, ובכותרות זעזוע ותדהמה בעמוד הראשי של הפלס.
תמשיכו אתם בדרככם ותנו לנו ללכת בדרכי רבותינו.

בתודה מראש

משולש
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מאי 2018, 11:51

יאיר כתב:צריך לכתוב 20 הודעות אך כעת אתה כבר יכול...

סתם מעניין, האם חדש יכול לצרף קבצים ע"י האפשרות img?
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 04 מאי 2018, 11:55

סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 04 מאי 2018, 12:28

ייש"כ

אני נשאר עומד מן הצד, רק אצרף מה שקבלתי משום אל תמנע טוב
קבצים מצורפים
מכתב מהמנהל של תפארת יעקב -.pdf
(488.34 KiB) הורד 73 פעמים
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 04 מאי 2018, 13:26

משולש כתב:

סתם מעניין, האם חדש יכול לצרף קבצים ע"י האפשרות img?

יתכן, צריך לבדוק.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 07 מאי 2018, 19:13

איש מן הצד כתב:אני נשאר עומד מן הצד, רק אצרף מה שקבלתי משום אל תמנע טוב

הוא אשר דברתי, אלף מכתבים לרבנים כאלו ואחרים לא שווים מכתב אחד לגורם האחראי על ההקצאה (קרי: עיריית ירושלים)
לבטל מיידית את בקשת ההקצאה שבתרמית ושקר יסודה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 07 מאי 2018, 19:45

באמת לא מובן מדוע שלא יקחו מגרש, המגרש לא שייך לממשלה לא לראש הממשלה וגם לא למרן ראש הממשלה. הוא שייך לציבור ואין שום סיבה שלילדים הללו לא יהיה מגרש נורמלי, האמת שגם התקציבים כבר קבע החזון איש שזה מותר משום שמצילים את הגזילה ושלנו אנו נוטלים, והשיקולים לקחת או לא לקחת (דרך אגב, גם בזמן החזו"א לחיידרים לא לקחו, זה התמסד רק אחרי המהפך ועליית בגין) הם שיקולים לצורך מניעת התערבות והשפעה. וכיום שהגבירו מאד את ההתערבות כפי שכבר הוסכם כאן, הורו חלק מגדולי ישראל להפסיק בינתיים לקחת. מה זה נוגע למגרש שמוקצה באופן חד פעמי? וכי הממשלה מתערבת בבתי כנסת משום שמקצה להם שטחים?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 07 מאי 2018, 23:48

עברי אנוכי כתב:באמת לא מובן מדוע שלא יקחו מגרש,

באמת לא מובן מדוע לא יקחו גם תקציבים, וגם עוז לתמורה.
שקרנים ורשעים, שצועקים כל הזמן על אחרים כמו "כלב שמירה", וביד השניה הם עושים את אותם דברים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי החרדים » 07 מאי 2018, 23:51

איש מן הצד כתב:ראיתי כעת מכתב ממנהלי המוסד תפארת יעקב בחתימת ר' אלי' טומבאק להרב קאלמנוביץ והרב פרידמאן, וכותבים שהם אינם רוצים לקבל הקצאות מהממשלה ומבקשים מהרבנים שיעזרו להם

תסביר לי בבקשה. הרב טומבק הוא לא המנהל? מי יכול לחתום בשביל המוסד למשרד החינוך?? מי יכול להרשים את ילדיו??? הוא צריך לבקש מהרבנים שישפיעו על מאן דהוא לא לעשות במוסד 'שלו' נגד רצונו? אני פשוט לא מבין.

או אולי המוסד כלל לא שייך אליו, וביום מן הימים יתברר שזה מי ששייך להם לוקח תקציבים? נא להאיר לי
החרדים

הודעה שלא נקראהעל ידי איש מן הצד » 08 מאי 2018, 12:53

החרדים כתב:

תסביר לי בבקשה. הרב טומבק הוא לא המנהל? מי יכול לחתום בשביל המוסד למשרד החינוך?? מי יכול להרשים את ילדיו??? הוא צריך לבקש מהרבנים שישפיעו על מאן דהוא לא לעשות במוסד 'שלו' נגד רצונו? אני פשוט לא מבין.

או אולי המוסד כלל לא שייך אליו, וביום מן הימים יתברר שזה מי ששייך להם לוקח תקציבים? נא להאיר לי

אני עומד מן הצד, ואינני בכלל בתוך הענינים, ואיני יכול להשיב לך, רק הבאתי מה שקבלתי, מי שיש לו תשובה מזומן להשיב.
איש מן הצד

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 08 מאי 2018, 13:47

לשאלת "החרדים" בענין מכתבו של הרב טומבק לענ"ד הדברים פשוטים.
כל המוסדות גם אלו שמנותקים ממשה"ח הרי הם קיימים ואינם פורחים באוויר (למרות שיש כאלו ובתוכם כמה מידידנו כאן בפורום שהיו רוצים שיפרחו באויר או עדיף שיתאדו בכלל) ובדרך כלל יעוד קרקע למגורים לא יכול להפוך למוסד, ולכן בדרך כלל מוסד ציבורי נבנה על קרקעות שהשלטון יעד אותם למוסדות ציבור, כמעט כולם נאלצים לקבל הקצאה מהשלטון שמחזיק בכל קרקעות הציבור (יש שאינם רוצים לקבל מהעיריה כי אי אפשר לשלם לעיריה אז העיריה מחזירה את השטח למינהל שאז אפשר לשלם לפעמים, ויש כאן עוד פחות הרגשה שקיבלו משהו). לאור זאת, לא היתה שום בעיה בהתחלת תהליך ההקצאה שניזום ע"י מפלגת בני תורה לטובת ילדי המוסד. ככל הנראה בהשתדלות כמה "צדיקים" מתוסכלים התנתה ועדת ההקצאות את ההקצאה בתנאי שההנהלה תחתום על התקנות והרב טומבק מודיע במכתב זה, אם יש מישהו מודאג שאינו עומד לחתום על שום דבר, אף שמשום כך ההקצאה תבוטל. (יש להודיע לכל הצוהלים שתמצא בס"ד דרך אחרת במוקדם ובמאוחר ושמחתם מוקדמת מדי).
פליאה בעיני על שום מה השתלש כעסו של הרב משולש? מה סיבה יש לרגוז על כך שכתבתי שאיני רואה סיבה שלא יקחו מגרש (צריכים לדרוש לבטל את ההתניה בחתימה, לא נראה לי שזה בשמיים), אולי המגרש המדובר שייך לכב' הרב משולש או לאבותיו?, הנ"ל חוזר שוב ושוב על ענין עוז לתמורה שקשור לסמינר מסויים בבני ברק וכמובן שאינו קשור לחיידר זה וגם לא לכל שאר המוסדות. ובכל אופן כבר כתבתי דעתי שכל ענין התקציבים הוא טקטי בלבד.. באמת אין טענות גדולות וגם לא ראיתי טענות גדולות על מי שלוקח תקציבים לצורך חינוכי (!) בהוראת רבותיו, הטענות הם על ההסכמות לשינויים גוברים והולכים גלויים ונסתרים בכל התחומים. ואם כבר מדברים על כלבי שמירה אולי עדיף לדבר על כלבי פודל, שכך מתחילים להראות המנהלים והעסקנים המגלים נחיתות עמוקה ותלות עמוקה (כזו המצוייה רק אצל הבע"ח הנ"ל כלפי אדוניהם) מול המחוז החרדי ושאר הקמים עלינו.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 מאי 2018, 15:33

אין כזה דבר לקחת מגרש מהמדינה בלי להיות מפוקח מה עושים בו. אתה סתם מעליל כאילו יש "צדיקים מתוסכלים". זה חוק במדינה וזה הגיוני.
הסיבה שטומבק כאילו חוזר בו, זה בגלל שצביעותם נחשפה (ע"י צדיקים בלי מירכאות, שמפרסמים את החנפים והשקרנים) והוא מנסה להכחיש. אבל אנחנו נשתדל לא לשכוח, וכל פעם שאתה וחבריך תצעקו על שאנחנו לוקחים תקציבים מהמדינה, נראה לכם את התקציבים השמנים שאתם לוקחים. (כן, בכל המוסדות שלכם, החדשים והישנים, גם במוסד בבני ברק שלוקח עוז לתמורה).

אבל לך יש חידוש יותר גדול: אצלכם אפשר לקחת תקציבים, כי ממילא לא תכנעו למפקחים של משרד החינוך, למרות התקציבים. רק אצלנו נכנעים למפקחים. כי אנחנו "פשרנים" ו"מחלנים". (אם כן למה הכרזתם שאתם פותחים מוסדות לא מתוקצבים? כדי להשיג עוד "תקציב" מסאטמר עבור זבלונכם הפסול?)
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי שר המודיעין » 08 מאי 2018, 15:43

משולש כתב:אין כזה דבר לקחת מגרש מהמדינה בלי להיות מפוקח מה עושים בו. אתה סתם מעליל כאילו יש "צדיקים מתוסכלים". זה חוק במדינה וזה הגיוני.
הסיבה שטומבק כאילו חוזר בו, זה בגלל שצביעותם נחשפה (ע"י צדיקים בלי מירכאות, שמפרסמים את החנפים והשקרנים) והוא מנסה להכחיש. אבל אנחנו נשתדל לא לשכוח, וכל פעם שאתה וחבריך תצעקו על שאנחנו לוקחים תקציבים מהמדינה, נראה לכם את התקציבים השמנים שאתם לוקחים. (כן, בכל המוסדות שלכם, החדשים והישנים, גם במוסד בבני ברק שלוקח עוז לתמורה).

עד כמה שאני יודע במוסדות שלהם אצלנו במודיעין עילית [של א.יעקובוביץ - סמינר וגנים] לא לוקחים שום דבר מהמדינה, ואוספים כסף ללא הרף בחו"ל.
שר המודיעין

הודעה שלא נקראהעל ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 08 מאי 2018, 18:27

עברי אנוכי כתב:לשאלת "החרדים" בענין מכתבו של הרב טומבק לענ"ד הדברים פשוטים.
כל המוסדות גם אלו שמנותקים ממשה"ח הרי הם קיימים ואינם פורחים באוויר (למרות שיש כאלו ובתוכם כמה מידידנו כאן בפורום שהיו רוצים שיפרחו באויר או עדיף שיתאדו בכלל) ובדרך כלל יעוד קרקע למגורים לא יכול להפוך למוסד, ולכן בדרך כלל מוסד ציבורי נבנה על קרקעות שהשלטון יעד אותם למוסדות ציבור, כמעט כולם נאלצים לקבל הקצאה מהשלטון שמחזיק בכל קרקעות הציבור (יש שאינם רוצים לקבל מהעיריה כי אי אפשר לשלם לעיריה אז העיריה מחזירה את השטח למינהל שאז אפשר לשלם לפעמים, ויש כאן עוד פחות הרגשה שקיבלו משהו). לאור זאת, לא היתה שום בעיה בהתחלת תהליך ההקצאה שניזום ע"י מפלגת בני תורה לטובת ילדי המוסד. ככל הנראה בהשתדלות כמה "צדיקים" מתוסכלים התנתה ועדת ההקצאות את ההקצאה בתנאי שההנהלה תחתום על התקנות והרב טומבק מודיע במכתב זה, אם יש מישהו מודאג שאינו עומד לחתום על שום דבר, אף שמשום כך ההקצאה תבוטל. (יש להודיע לכל הצוהלים שתמצא בס"ד דרך אחרת במוקדם ובמאוחר ושמחתם מוקדמת מדי).
פליאה בעיני על שום מה השתלש כעסו של הרב משולש? מה סיבה יש לרגוז על כך שכתבתי שאיני רואה סיבה שלא יקחו מגרש (צריכים לדרוש לבטל את ההתניה בחתימה, לא נראה לי שזה בשמיים), אולי המגרש המדובר שייך לכב' הרב משולש או לאבותיו?, הנ"ל חוזר שוב ושוב על ענין עוז לתמורה שקשור לסמינר מסויים בבני ברק וכמובן שאינו קשור לחיידר זה וגם לא לכל שאר המוסדות. ובכל אופן כבר כתבתי דעתי שכל ענין התקציבים הוא טקטי בלבד.. באמת אין טענות גדולות וגם לא ראיתי טענות גדולות על מי שלוקח תקציבים לצורך חינוכי (!) בהוראת רבותיו, הטענות הם על ההסכמות לשינויים גוברים והולכים גלויים ונסתרים בכל התחומים. ואם כבר מדברים על כלבי שמירה אולי עדיף לדבר על כלבי פודל, שכך מתחילים להראות המנהלים והעסקנים המגלים נחיתות עמוקה ותלות עמוקה (כזו המצוייה רק אצל הבע"ח הנ"ל כלפי אדוניהם) מול המחוז החרדי ושאר הקמים עלינו.

אף אחד לא התלונן על קבלת ההקצאה,
(ובזמן החזו"א לא 'לא-לקחו' תקציבים אלא לא קיבלו לת"תים, זה התחיל במהפך של בגין שמקבלים לת"תים,
{ופרשיית בעלזא אכן החלה כמה שנים לאחר מכן})
אלא ידועים דברי המדרש על רומי שנמשלה ל'דבר אחר' כי מראה טלפיו לומר שטהור הוא בעוד מעשיו מעשי חזיר...
מתחילה טענו בשם טומבק כי אין הקצאה ואין נעליים ונופפו במכתב,
וכשביקשנו דבר פעוט כמו מכתב למקצים-העירייה, נזדעקתם למה אסור להם לקבל...
מותר להם לקבל, אבל שלא ינסו לעבוד עלינו.
ידוע כי בבחירות המוניציפליות ה'תשע"ד-2013 הובטח לאפשטיין כי באם ירוץ עד הסוף יקבלו הפלג הקצאות וכו'
מי שמעוניין יכול לראות באתר עיריית ירושלים את פרוטוקולי ישיבות וועדות ההקצאות וייווכח שברקת עמד במילתו.
שיקבלו הקצאות בשמחה, אבל שלא יזרו חול בעיני הציבור.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!
סמל אישי של המשתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 מאי 2018, 21:27

לא צריכים כאן "סוכני שב"כ" שיביאו חומר חסוי מאיראן.
השקר הוא לא "במילתא דעבידא לגילויי" אלא "במילתא גלויי" כפשוטו.
פרוטוקלי ועדת ההקצאות של עיריית ירושלים זמינים לכל גולש. וניתן לראות את הדיונים סביב "עמותת הרבצת תורה" של הפלג הירושלמי, ועל כך שהם מבטיחים להביא סמל מוסד מוכר שאינו רשמי לת"ת הפטור שלהם. (ואם לא יביאו תבוטל הקצאתם).

רשימת מ"מ לעיון:

https://uploaded8.jerusalem.muni.il/Vaa ... %D7%90.pdf
עמ' 5 עד עמ' 20, ועמ' 27 28, ובפרט עמ' 29.

לגבי התקציבים והאישורים, שמעתי שמשרד החינוך מפרסם אחרי כמה חודשים מתחילת הלימודים. אז חכו לאמצע החורף הבא ותראו את התקציבים שלהם באתר משרד החינוך. (אא"כ יוציאו שפן אחר מהכובע, אולי איזה ישיבת גור שתקח בשבילם או רעיונות אחרים).
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 מאי 2018, 21:29

מצורף כאן קטעים נבחרים מתוך הפרוטוקול הנ"ל חלקם מודגשים לנוחות הקריאה.
קבצים מצורפים
הדיונים_על_ההקצאה_לתפארת_יעקב_ולסמינר(1).pdf
(381.82 KiB) הורד 32 פעמים
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 08 מאי 2018, 21:36

איך אמר מישהו: "אנו קיימים יען כי אנו קיימים"
מתברר שגם ללא גזירות גיוס, ללא הפגנות וללא עצורים, וגם ללא שום גזירות חינוך. עדיין צריך מישהו שישמור על הפח הטהור.
מה הם בדיוק שומרים?
פשוט מאוד: יש לעסקניהם עיני בדולח, למנות מנהלי ת"תים מתוקצבים, שיודעים איך להתמודד מול מפקחי משרד החינוך. משא"כ לציבור הפשרנים שהמנהלים שלהם כולם משת"פים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 08 מאי 2018, 23:12

למרן ראש הממשלה, וודאי שמוסדות הפטור לא קיבלו, אבל למה בכלל יצרו גדולי ישראל את מוסדות הפטור? מדוע לא הוקמו החיידרים בתוך מסגרות הזרם הרביעי או החינוך העצמאי? הסיבה ידועה כי לא רצו שתהיה שום כפיפות, היו בהחלט יכולים לקבל גם עבור הבנים כפי שבחינוך העצמאי קיבלו, והחליטו שלא, והיום אם מישהו חושב שצריך לחזור למצב הקודם זה כבר נקרא שהוא הולך נגד החזו"א - שיהיה...
ברכות לרב המשולש הקדוש שהחליט לשלש בקודש ולהגביה את ס"ת, אולי לכבוד זה יואיל גם להפסיק להתעקש להתעסק בזוטות, הציבור כבר משתעמם, אם כל כך חשוב לך שכולם יאמינו באמונה שלימה ויגידו כל יום אחרי שחרית שכל אנשי הפלג מקטנם ועד גדולם כולם רמאים ונוכלים (יש קצת בעיה כי כל אחד בציבור מכיר כמה מהם ויודע שזה לא כך, אז מסבירים לציבור שהוא פשוט לא רואה טוב, וגם למשל מי שקורא את כל החומר שאתם עצמכם מוצאים ומביאים מבין מיד שכרגע וודאי אין סמל מוסד ואין תקציבים ומסתבר מאד שגם לא יהיו, אבל העובדות לא משנות את המטרה), אבל אם זה כל כך חשוב לך לא אכפת לי להסכים לצורך הדיון שבכל מוסדות החינוך המצב דומה, בכולם משה"ח באמצעות הכספים והמפקחים החדשים הרבים שמונו באמצעות תקצוב יתר של המשתלמים ובאמצעים רבים נוספים הולך ומשתלט משפיע וקובע ומוביל אותנו באף לשינויים מפליגים. כולם כולם כולם כולם אותו דבר גם אלו שאומרים שלא, גם הם, גם הם, גם הם, הסכמנו. עכשיו הכל בסדר? אבל מה יהיה? לגפני יש איזה פטנט סודי לפתרון הענין, כמו בענין הגיוס? עוד מעט נזכה לחזות איך הכל מסתדר?, ובנתיים אסור גם לדבר על כך. כי אם אתה מדבר על כך. מיד כולם נכנסים ללחץ כמו מאיזו פצצה אירנית, ומיד מתחילים להתווכח איתך אם החברים שלך באמת באמת לא לוקחים תקציבים או רק אומרים או אולי יקחו בסוף וכו' וכו' וכו' כאילו זה הנושא.
תהיו בריאים.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 09 מאי 2018, 11:18

אופס,
פתאום שמת לב שאתה כבר שבועיים מסנגר על מוסדות הפלג, (ומקטרג על מוסדות הציבור החרדי) וכבר כל חברי הפורום זיהו אותך. ומיד אתה מנסה לברוח חזרה אל המסכה הניטרלית. (לצורך הדיון כמובן).

לגוף דבריך:
אתה שוב ושוב שואל את אותה שאלה למרות שקיבלת עליה תשובה כמה פעמים. ואני גם אענה שוב למרות שכבר עניתי:

קודם כל: יש בעיות. כן. עכשיו אתה יכול להיות רגוע. כולנו מסכימים בזה. הויכוח הוא רק איך מטפלים בהם.

אם יש בעיות צריכים למנות אנשים שיטפלו בבעיות האלו. גדולי ישראל ממנים את האנשים האלו, והם הולכים ומסדרים את העניינים על הצד הכי טוב.
כל עוד שלא ביקשו ממך עזרה, אל תעזור! אל תצעק! אל תחלק עלונים! אל תמרח כותרות אדומות בפלס! ואל תשכב על הכביש בשביל שום "ספרדי חלש"! כי ה"עזרה" שלך היא חיבוק דוב שהורס את כל העבודה של הנציגים שלנו מאחורי הקלעים. הם לא צריכים לתת לך דו"ח על כל פגישה שיש להם עם פקיד פלוני אלמוני במשרד החינוך. והמשלחים היחידים שלהם הם גדולי ישראל ולהם הם נותנים את הדיווחים המלאים.

אם אתה בכל זאת מאוד דואג ל"חלשים", ואתה לא ישן בלילה מרוב הצער של "איפה רחמים" יש לי הרבה עבודה בשבילך:

לך תתנדב בלב לאחים ללמוד עם חלשים ולרשום את הילדים שלהם לחינוך העצמאי. (ולפחות אל תילחם נגד לב לאחים, ואל תעיף בחורים חלשים כאלו מהישיבה שלך חזרה לרחוב)
לך תתרום לקרן ההסעות כדי שעוד "חלש" יוכל להגיע לבית ספר תורני במקום לבית ספר חילוני=צבא. (ואל תחסום את ההסעה שלו בצומת שילת).
לך תעזור לעוד עשרות ארגוני קירוב והתמודדות שעושים עבודת קודש ומחזירים נשמות לאביהם שבשמים.
תעזור לציבור החרדי להכניס ראש עירייה חרדי בירושלים, או לפחות אחד שידאג לחזק את היהדות בעיר (ובשאר ערי הארץ. ואל תעמיד מועמד קש חרדי עם הסכם סגנות חתום מראש אצל ברקת).

כשתגמור את כל אלו, תחזור אלי, יש לי עוד הרבה עבודה.

בהצלחה!!!
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 10 מאי 2018, 01:53

משולש יקר, תודה על רשימת המטלות שכתבת לי, שכחת רק לציין את הדבר החשוב ביותר, שמכל המטלות שאתה רוצה להטיל עלי, דווקא לדבר הזה ששכחת אין לי שום קשר. איך שכחת אותו? אותו ענין נשגב שרק לגביו אתה נותן לכולנו כאן דוגמה אישית, על מה צריך לזעוק שוב ושוב בכל האמצעים בלי לברור השמצות ושקרים גידופים ודמיונות, וזו חובה קדושה על כל אחד ואחד, ולא רק למי שממונה ע"י מרנן ורבנן, המצווה הזו עולה על הכל, מלחמת קודש שהכל חייבים בה ללא שום יוצא מן הכלל - המלחמה בעצניקים, הם וכל אשר להם וכל החשודים להמנות עליהם. לזה ברור שלא צריך שום מינוי, ואין סיכוי שזה מוטל על אנשים מסויימים, כל המרבה הרי זה משובח. הרבה יותר חשוב לרחק קרובים מאשר לקרב רחוקים, וק"ו שהדבר יותר חשוב מלשמור על הקרובים שלא יהיו רחוקים, חד משמעי, אין ספק.
אז לפני שאפנה שוב לעיין ברשימה היקרה, בוא רגע נשמח שזכינו להגיע לידי הסכמה, שיש בעיות גוברות והולכות, שיש תכניות שכבר מופעלות במלוא הקיטור לשנות אותנו בעוצמות שלא היו בעבר (כנראה זה היה רק דמיון, מעולם לא היו כאלו שטענו, שהמצב היום הרבה יותר טוב מאי פעם ואין שום גזירות מתגברות והכל המצאות). נשאר רק הדיון הקטן הזה שלדעתך כל הענינים הללו משום מה צריכים להיות "סוד צבאי", ומותר רק לאנשים בודדים לעסוק בכך, ואין לשאול אותם שום שאלה או לדרבנם. רק אנשים בודדים וזהו, ולא חשוב שלא נראה שהדברים הללו מענינים אותם במיוחד, ולא חשוב שבזמן האחרון כמה מהממונים הללו מוקפים ומיודדים מאד עם כל מיני דמויי בצלאל כהן, לא חשוב, למרות הכל הם ורק הם יפתרו את כל הבעיות, וכידוע מבריאת העולם ועד היום אף פעם אף אחד לא עשה שום פעילות אחרת בנושאים אלו. הפגנות למשל מותר לכל המגזרים להפגין לאתיופים לנכים לימין לשמאל מותר להפגין על חיי שעה. ולנו אסור להפגין ולמחות נגד השואה הרוחנית המתרגשת עלינו היל"ת, הרי כמובן שאף פעם לא עשו כלום בענינים אלו מלבד לשים את הפתק הנכון בקלפי - זו דעתך הנכוחה. ויש כאלו שחושבים שמותר וגם חובה להתריע ולעורר דעת קהל מדי פעם ולהביא אנשים כמוך להכיר במציאות בעל כרחם, יש כאלו שחושבים שאם יש כאלו שמשתיקים אז חייב שיהיו כמה שיותר שיתריעו (כמובן הכל רק מדי פעם כשנחים רגע מההתרעות החשובות באמת נגד הפלג). ויש כאלו שחושבים שאם מכונת ההשתקה פועלת במלוא עוזה אין ברירה אלא להרעיש, ושמדובר בחיים שלנו, ולכן אי אפשר לחכות בסבלנות ולהתנהג בעדינות ובקרירות.
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 10 מאי 2018, 11:46

עברי אנוכי כתב:משולש יקר, תודה על רשימת המטלות שכתבת לי, שכחת רק לציין את הדבר החשוב ביותר, שמכל המטלות שאתה רוצה להטיל עלי, דווקא לדבר הזה ששכחת אין לי שום קשר. איך שכחת אותו? אותו ענין נשגב שרק לגביו אתה נותן לכולנו כאן דוגמה אישית, על מה צריך לזעוק שוב ושוב בכל האמצעים בלי לברור השמצות ושקרים גידופים ודמיונות, וזו חובה קדושה על כל אחד ואחד, ולא רק למי שממונה ע"י מרנן ורבנן, המצווה הזו עולה על הכל, מלחמת קודש שהכל חייבים בה ללא שום יוצא מן הכלל - המלחמה בעצניקים, הם וכל אשר להם וכל החשודים להמנות עליהם. לזה ברור שלא צריך שום מינוי, ואין סיכוי שזה מוטל על אנשים מסויימים, כל המרבה הרי זה משובח. הרבה יותר חשוב לרחק קרובים מאשר לקרב רחוקים, וק"ו שהדבר יותר חשוב מלשמור על הקרובים שלא יהיו רחוקים, חד משמעי, אין ספק.

ההבדל ברור:
את השלטונות צריך לשכנע, וזה אפשר לעשות רק בתחבולות ועצות.
אתכם א"א לשכנע, ולכן אף אחד לא מדבר אליכם, רק מנסים להתגונן מההתקפות שלכם על גדולי ישראל, ולנסות להסביר פנימה לתוך המחנה למה כל הטענות שלכם הם רק צביעות.

עברי אנוכי כתב:אז לפני שאפנה שוב לעיין ברשימה היקרה, בוא רגע נשמח שזכינו להגיע לידי הסכמה, שיש בעיות גוברות והולכות, שיש תכניות שכבר מופעלות במלוא הקיטור לשנות אותנו בעוצמות שלא היו בעבר (כנראה זה היה רק דמיון, מעולם לא היו כאלו שטענו, שהמצב היום הרבה יותר טוב מאי פעם ואין שום גזירות מתגברות והכל המצאות).

למה אתה שם בפי דברים שלא אמרתי? אני אמרתי שיש בעיות "גוברות והולכות... בעוצמות שלא היו בעבר"???? זה הניפוח שלכם.

אמרתי ואחזור: תמיד היו בעיות, ותמיד יהיו בעיות לצערנו, יש בעיות שבאו על פתרונן, ויש בעיות חדשות, ויש הרבה דברים שבהם באמת "המצב הרבה יותר טוב מאי פעם" (אין היום בדיקות גופניות, יש פטור מגיל 28, כל הישיבות מתייצבות ביחד עם הצוות בלשכה, מספר לומדי תורה שאינם מתגייסים הכפיל ושילש את עצמו, אין שום סנקציות לא פליליות ולא כלכליות על שום בחור ישיבה שלא מתגייס כחוק, ועוד הרבה דברים חשובים).

עברי אנוכי כתב:נשאר רק הדיון הקטן הזה שלדעתך כל הענינים הללו משום מה צריכים להיות "סוד צבאי", ומותר רק לאנשים בודדים לעסוק בכך, ואין לשאול אותם שום שאלה או לדרבנם. רק אנשים בודדים וזהו,

אכן. זו נקודת הויכוח בינינו: האם חוקים אנטי-דתיים יוכרעו בכנסת או בקטטות רחוב אלימות.

עברי אנוכי כתב:ולא חשוב שלא נראה שהדברים הללו מענינים אותם במיוחד, ולא חשוב שבזמן האחרון כמה מהממונים הללו מוקפים ומיודדים מאד עם כל מיני דמויי בצלאל כהן,

במילים אחרות: הח"כים "עובדים" על גדולי ישראל בעינים. ורק עיני הבדולח של כמה עיתונאים מפוטרים וממורמרים מזהים את האסון שממיטים עלינו שליחיהם של גדולי ישראל. (בחדרי חדרים אתם מדברים ישירות על גדולי ישראל. אבל אתנו אתם "מצטעצעים").

עברי אנוכי כתב:הפגנות למשל מותר לכל המגזרים להפגין לאתיופים לנכים לימין לשמאל מותר להפגין על חיי שעה. ולנו אסור להפגין ולמחות נגד השואה הרוחנית המתרגשת עלינו היל"ת,

בוודאי שמותר לכם. כל מה שמותר לאתיופים ולשמאלנים מותר גם לכם!! (ואפי' מה שאסור להם מותר לכם, הרי אתם יוצאים כל חצי שנה לשבש את כל חייהם של תושבי ירושלים בני ברק וקרית ספר במשך שבועיים ויותר).

אזכיר שוב ושוב: ה"שואה הרוחנית" הזו התחילה כשפיטרו את גרוסמן מיתד נאמן. זה בהחלט "שואה נוראה" שמפטרים עורך וסגן עורך ממשרתם.

עברי אנוכי כתב:ויש כאלו שחושבים שאם מכונת ההשתקה פועלת במלוא עוזה אין ברירה אלא להרעיש, ושמדובר בחיים שלנו, ולכן אי אפשר לחכות בסבלנות ולהתנהג בעדינות ובקרירות.

ויש כאלו שחושבים, שאם לא יתנו להם נציגות בכנסת, אין ברירה אלא להלחם נגד גדולי ישראל (ולהמציא גזירות לצורך הניגוח),

ואתה נמשל לשנים שעברו ליד אריה ישן, והחכם ניסה לברוח בהחבא לפני שהאריה יתעורר, והטיפש התחיל לצעוק בקול גדול: "הצילו! אריה! גיוואלד!!" והחכם ניסה להסות אותו בחכמתו, ויצעק הטיפש: "פשרן!! קרירי!! למה אתה משתיק!! אתה לא מבין שמדובר בחיים שלך!!! אי אפשר לחכות בסבלנות ובקרירות!! אין ברירה אלא להרעיש עולם ומלואו!!" עד שהעיר את האריה בצעקותיו וטרף את שניהם.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 11 מאי 2018, 01:09

:roll:
היות שהרב משולש מתעקש לזנוח את הנושא שלשמו נפתח האשכול ולעסוק בהתנגחויות קטנות, אין לנו אלא למלא את רצונו, שמן הסתם זהו רצון מרנן ורבנן.
באמת משל נפלא על האריה הישן, איזה יופי. ברור, צריך להתחבא ולברוח, מפחיד האריה הזה. רק שאלה קטנה, זה אותו אריה חביב שלפני כמה הודעות כתבת שעליו לא צריך לצעוק כי אפשר לדבר איתו ולהסביר לו? טוב לא חשוב... יש עוד הרבה דברים מבלבלים, התרגלנו...
הנה למשל כל פעם שאתה מעלה שוב את מה שאתה רוצה שנאמין, על העורך הממורמר שהכל בגללו, והמציאו את כל הגזירות רק בגללו, וכל שאר הטענות המשכנעות... אתה מזכיר לי משהו שבאמת לא הבנתי, כבר מזמן רציתי לשאול מישהו חכם כמוך, כמו האיש החכם מהמשל. אם העורך הזה שערך את העיתון כל השנים והחריב את הכל, וברוך ה' ניצלנו ממנו, ועכשיו הכל בסדר, רק עכשיו הסתדר סוף סוף. אז איך זה שאחרי המהפך/ההשתלטות/הגזילה/התיקון (מחק את המיותר) במשך שנה שלימה כותבים בכותרת הראשונה של העיתון "30 שנה ליתד נאמן" זה המשך? או שזה משהו חדש? באמת מבלבל... אם השורה הראשונה זה סתם, לא באמת... אז מישהו חלילה יכול לחשוב שכל מה שכתוב בעיתון זה ככה...
אתה בטח תמצא הסברים משכנעים, ותסמוך אותם בעובדות מוצקות עליהם קראת בעיתון 30 שנה.
ונחזור רגע לאריה הישן, רבינו משולש כנראה נרדמת גם אתה, אינך שם לב באיזו תקופה אנחנו? אינך מריח את ריח הבחירות? והרי כבר התברר מעל לכל ספק שבתקופת בחירות האריה החביב ישן שנת ישרים, שינה עמוקה, ואז אפשר לצעוק כמה שרוצים והוא לא יתעורר, וגם אם יתעורר, לא נורא... אנחנו הלא מוכרחים שיהיו 7 מנדטים וזה דוחה את כל החששות. זה הרי מאד מאד חשוב שיהיו 7 ולא 6. הנה בכנסת הקודמת היו 7 מנדטים, אז היינו באופוזיציה והכל היה ממש מצויין היה אפשר לצעוק ולצעוק כל הקדנציה, ולא פחדנו בכלל מהאריה, עשינו קריעה ואזיקים ועצרת מליון, היה ממש נחמד. עכשיו יש רק 6, אנחנו בקואלציה, ואי אפשר לצעוק, כל הזמן מפחדים שהאריה הזה יתעורר.
זהו זה, הבחירות מתקרבות, וכבר מותר. אולי גם אחרי הבחירות ימשך ההיתר, כמו אז. מי יודע? אבל בינתיים, אין שאלה! הנה היה עכשיו כנס לקראת הבחירות בירושלים ופתאום חבר מועצת גדולי התורה של פלג דגל התורה צועק יותר חזק מעצניק. כולם יודעים שהוא תמיד מאד נזהר, הוא אומר את זה לכולם... מה קרה עכשיו? בחירות! אלא מה? מישהו עכשיו יבוא בטענות? כולם עכשיו מתחילים לצעוק! מה קרה ליתד נאמן שחשבו שצריך לצנזר? מה? הם לא יודעים מה זה בחירות?... 30 שנה יש להם עיתון, והם לא מבינים?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי אני פה » 11 מאי 2018, 01:26

אין שינוי?
סמל אישי של המשתמש
אני פה

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 11 מאי 2018, 11:24

אין צורך לענות להודעתו המבולבלת של עברי, פשוט רק למצוא את הקשר בין מילה למילה יקח לי שעתיים ואין לי זמן לזה.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 12 מאי 2018, 23:19

נפלא!
אל תענה.
אפשר לחזור לנושא. אולי יואיל המנהל להעלות את ההקלטה מחבר מועצג"ת של דגה"ת באסיפת בחירות לתועלת חברי הפורום (נאמר לי שהקטע הזה צונזר ביתד). יש לקוות שאפשר יהיה לדבר על הדברים הללו גם אחרי הבחירות.
כמו כן האם יש למישהו פרטים על כנס הצהרונים שהיה בבית שמש, שמעתי שהיו מאות גננות (כל מי שמגיעה מקבלת 70 שקל), ובפניהם דיברה מרצה בלבוש פרוץ על עניני חינוך. אחר כך התחילו להקרין סרט גרוע על עניני חינוך באוירה מופקרת. ורק אז גננת אחת (שמישהי קודם דיברה איתה כמה פעמים על השינויים שמנסים לעשות כאן) התחילה לצעוק.
מישהו יכול לאשר את הפרטים מכלי ראשון?
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 13 מאי 2018, 01:20

תכווץ ב-WIRAR (קליק ימני על הקובץ ו'הוסף לארכיון') ואז תעלה לפה.
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עברי אנוכי » 13 מאי 2018, 02:19

ננסה
קבצים מצורפים
הגאון ר דוד כהן.zip
(175.41 KiB) הורד 51 פעמים
עברי אנוכי

{ AUTHOR_TOPIC }
{ TOPIC_AUTHOR }

הודעה שלא נקראהעל ידי יאיר » 13 מאי 2018, 02:20

כל הכבוד!
סמל אישי של המשתמש
יאיר
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי עלה זית » 13 מאי 2018, 02:58

אממה, שאותו גדול שממנו הסתייע העברי סובר אחד לאחד כמו הרב משולש...
עלה זית

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 מאי 2018, 14:02

עלה זית כתב:אממה, שאותו גדול שממנו הסתייע העברי סובר אחד לאחד כמו הרב משולש...

א. ח"ו אלא אני שומע בקולו. (מי אני ומי סברתי).
ב. תשובת העברי צפויה מראש: כל הרבנים מפחדים מהעסקנים ולכן אינם מביעים דעתם האמיתית.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הודעה שלא נקראהעל ידי משולש » 13 מאי 2018, 14:10

עכשיו שמתי לב:
עברי אנוכי כתב:פתאום חבר מועצת גדולי התורה של פלג דגל התורה צועק יותר חזק מעצניק. כולם יודעים שהוא תמיד מאד נזהר, הוא אומר את זה לכולם... מה קרה עכשיו? בחירות!

אני לא הבעתי דעה אם להכניס את בצלאל כהן לפורום או לא.
אבל אלו שכן הביעו אני לא מצליח להבין איך נותנים ללעוג לחברי מועצת גדולי התורה, ולנסות להציגם כמונעים מאינטרסים מפלגתיים פוליטיים.
סמל אישי של המשתמש
משולש

הבא

חזור אל חרדים לדעת

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אלי 1, אני פה, חרדים לשלום, טבי, טהרנו, טוב ומטיב, טריסקער, ילד טוב, ירושלים של מעלה, ירושלמי בנשמה, עקיב'לה, שיך ו־118 אורחים